herh o Nette werkster Klein vrijst. landhuisje te koop gevr. GLASPLATEN G. J. VAN GOOR Constructiebedrijf HlN N.V. HAARLEM Dr. Gerstenmaier werkte twee rechercheurs uit de bondsdag Staatspolitie omgeeft Adenauer met vertoon van haar bijzondere zorg Bonn hoopt dat Dönitz spoedig vrijkomt Spaarsaldo thans boven twee millioen Britse pleiter voor de heer Jungslaeger <zBricven aan de redactie Vijfhuizen Zandvoort Haarlemmermeer Bennebroek Amsterdamse Beurs jongste bediende Direct van Fabriek NAAISTER LAKEN RECLAME Uw matrassen H. DE GRAAFF HULPKRACHTEN DINSDAG 3 MEI 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURAN F Koningin en prins ont vangen generaal Foulkes Zijn advocaat gaat deze week Russische toestemming vragen Heemsteedse Boerenleenbank Nederlandse regering zocht mr. Derek Curtis-Bennett aan Drie jaar voor bank bediende uit Goes Uit- en inreisvergunning geweigerd aan mr. Bouman Britse bewondering voor continentale wegen PTT op bevrijdingsdag Herdenkingsdienst in de Grote Kerk J. M. Mentjox vierde gouden jubileum Om de „Nobels-beker" Burgerlijke Stand van Haarlem Interkerkelijke dankdienst Jaarvergadering van Dierenbescherming Postduiven Zomerzegelactie in Bennebroek Scheepvaart assistente in de huishouding Borgwards bestelwagens Gevr. WERKSTER FLINKE HULP VOOR DE KEUKEN 10 (Van onze correspondent in Bonn) Dr. Gerstenmaier, de voorzitter van de West-Duitse Bondsdag heeft gedaan gekre gen da' de twee rechercheurs van de staats politie uit het parlementsgebouw verdwij nen, voorlopig voor een half jaar. Het bondsministerie van Binnenlandse Zaken, waaronder de staatspolitie ressorteert, had aanvankelijk geen oren naar Gersten- maiers verzoek. Een socialistische afgevaar digde had Gerstenmaier's aandacht er op gevestigd dat zoiets in geen enkel parle ment ter wereld voorkomt. Thans is aan het licht gekomen, dat de staatspolitie in Bonn in ieder ministerie zijn mannetjes heeft zitten. Hoge ambte naren klagen er over en een van Ade nauer's ministers moet zich de uitlating hebben laten ontvallen: „Iedereen wordt door iedereen bespionneerd". Het is uitgelekt, dat de speciale groep van het „Bundeskriminalamt", die bijzon- De Canadese generaal Charles Foulkes, die deelneemt aan de nationale herden kingsplechtigheid te Wageningen, waar hij tien jaar geleden de Duitse bevelhebber in Nederland, generaal Blaskowitz, de voor waarden voor de overgave van diens troe pen dicteerde, zal Woensdagmorgen oan half elf door de Koningin en Prins Bernhard op het paleis Soestdijk worden ontvangen. Generaal Foulkes zal vergezeld worden door zijn echtgenote en door de ambassadeur van Canada en mevrouw Stone. (Van onze correspondent in Bonn) Men hoopt in Bonn dat de 64-jarige ge wezen Duitse groot-admiraal Carl Dönitz, die in de gevangenis van Spandau in West- Berlijn zit, over drie weken in vrijheid zal worden gesteld. Op 23 Mei zal het tien jaar geleden zijn, dat hij gevangen genomen werd. Op October 1946 werd hij door het internationale militaire tribunaal te Neu renberg tot tien jaar gevangenisstraf ver oordeeld. Zijn straf zou binnenkort voorbij zijn wanneer men ook het voorarrest wil meetellen. Dönitz, die in de oorlog aanvankelijk aan het hoofd van de onderzeebootdienst heeft gestaan, en op 31 Januari 1943 opperbevel hebber van de Duitse oorlogsmarine werd, was na Hitiers dood tot opvolger van de Führer benoemd. Het zal hoofdzakelijk van de Russen af hangen, of Dönitz vrij zal komen. Alle vier bezettingsmogendheden moeten hier hun toestemming voor geven. Zijn advocaat,, Kranzmüller uit Dusseldorp, vliegt deze week naar Berlijn om met de Sovjet-Russi sche autoriteiten over dit geval te spreken. In November werd de gewezen minister van Buitenlandse Zaken, baron Von Neu- rath. die tot 17 jaar veroordeeld was, voor tijdig wegens zijn slechte gezondheidstoe stand in vrijheid gesteld. Behalve Dönitz zitten nog vijf andere oorlogsmisdadigers in Spandau: Speer (49), de gewezen minis ter voor de bewapening,Baldur von Schirach (47), de gewezen rijksleider der Hitler- jeugd, die beiden tot 20 jaar veroordeeld werden, de voormalige plaatsvervanger van Hitier Hess (60), de gewezen minister van economische zaken, Funk (64) en de oud- rninister van marine, groot-admiraal Ra der (78). De laatste drie werden tot levens lang veroordeeld. Maandagavond werd de algemene leden vergadering van de Coöperatieve Boeren leenbank te Heemstede gehouden in het Verversingshuis Groenendaal. De voorzit ter, de heer J. H. M. Peeperkorn, gaf een overzicht van de gang van zaken in het af gelopen jaar. Vooral de spaarbank mocht zich in een sterk toenemende belangstel ling verheugen, getuige de cijfers van een statistiek van de boerenleenbanken der ring bloembollenstreek. De spaargelden stegen met 24.2 waardoor het spaar saldo f 2.186.000 bedraagt. Met deze stijging neemt de bank te Heemstede de eerste plaats in onder de 24 banken in genoem de ring. Het jaarverslag van de kassier gaf een gedetailleerd overzicht van de werkzaam heden der bank in het verslagjaar. De toe vertrouwde middelen in spaarbanken re kening-courant namen toen met f 500.000. Zoals voor alle institutionele beleggers was het een probleem voor deze gelden een be hoorlijk rendabele belegging te vinden. Hoewel het aanbod op geld- en kapitaal markt sterk overheerst slaagde men hier in voor f 250.000, waarvan f 180.000 in hy potheken en f 70.000 in credieten in reke ning-courant. De verhouding tussen de toe genomen middelen en beleggingen daaruit was gunstiger dan in voorgaand jaar toen de gehele aanwas in de liquiditeit der bank terecht kwamen. In het verslagjaar daalde de liquiditeit der bank niet bene den 50 De balans en verlies- en winstrekening worden vervolgens ongewijzigd vastgesteld, de balans met een totaal van 2.850.189,07, de winst met 8.554,18 na reservering van 2.000.voor te betalen belastingen. Van de winst zal 2000.ten gunste van de Pensioenreserve worden gebracht, waarna deze 4.000.bedraagt en 6.434,79 ten gunste van de gewone reserve, waarna deze 72.500.zal bedragen. De rest wordt overgeboekt op nieuwe rekening. Het bestuurslid, de heer J. F. Roozen en het lid van de Raad van Toezicht, de heer W. M. de Boer treden volgens rooster af. Beide heren worden met algemene stem men herkozen. Bij de rondvraag wordt de suggestie ge daan de naam der bank te wijzigen in Coö peratieve Raiffeisenbank Heemstede. De mogelijkheden hiertoe zullen worden on derzocht. dere opdrachten uit te voeren heeft, uit 110 man bestaat. Tot hun taak behoort ook de bewaking van het staatshoofd en de bonds kanselier. Speciaal Als Adenauer van zijn woning in Rhön- dorf, achter Köngswinter en de Drachen- fels, naar zijn bondskanselarij in het Paleis Schaumburg in Bonn komt, kan men drie auto's in razende vaart over de slecht ge plaveide weg aan de rechterkant van de Rijn zien schieten. Voorop een open politie wagen met gillende sirenes en knipperende blauwe lichten. Drie tot de tanden gewa pende politiemannen zitten erin. Dan volgt een zwarte Mercedes, met Adenauer's tot het politiecorps behorende chauffeur aan het stuur, en een andere politieman in bur ger ernaast. Daarachter komt een politie wagen met gewapende rechercheurs en met een radio-installatie. Binnenkort komt er een Mercedes 300 bij, die een speciaal bovenstuk krijgt, dat 4200 mark extra zal kosten. Een paar jaar geleden, toen Adenauer pas met het kanselierschap was bekleed had zijn chauffeur een ploertendoder naast zich. De overige bewaking bestond maar in één man. Toen onlangs een nieuwe verlichting in de bondskanselarij was aangebracht, liet de veiligheidsdienst alle lampen naar beneden halen en de nieuwe lei ding controleren om te zien of er geen microfoons in verborgen waren. Het ministerie van Buitenlandse Zaken deelt mede: De Nederlandse regering rekent het tot haar plicht te bevorderen dat de verdedi ging in de zaak-Jungsohlaeger zo goed mo gelijk zal worden gevoerd. Nu de Neder landse en Indonesische verdedigers in deze zaak niet de door hen verzochte schrifte lijke verzekering mochten ontvangen, dat zij hun taak ongestoord zouden kunnen volbrengen, heeft de Nederlandse regering besloten een jurist van internationale faam aan te zoeken in samenwerking met de thans reeds ingeschakelde advocaten de leiding van de verdediging op zich te ne men. De Nederlandse regering heeft de Britse advocaat, mr. Derek Curtis-Bennett, bereid gevonden deze opdracht te aan vaarden. De 'heer Curtis-Bennett is een van de meest vooraanstaande Engelse strafpleiters. Hij heeft de verdediging gevoerd in een aantal grote processen. Halve ton verduisterd De Hoge Raad heeft verworpen het cas satieberoep van M. P. B„ kantoorbediende bij de Amsterdamse Bank te Goes, die in cassatie was gekomen van een arrest van het gerechtshof te 's-Gravenhage, waarbij hij wegens verduistering was veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar. B. was ten laste gelegd dat hij f 50.000 had verduisterd. Op 3 April 1954 moest hij een enveloppe met f 50.000 van Goes naar het hoofdkantoor in Amsterdam verzenden. Toen de aangetekende zending daar aan kwam, bleek de enveloppe krantenpapier te bevatten. (Van onze correspondent in Djakarta) Mr. Bouman, de verdediger in de zaken Schmidt en Jungschlaeger, heeft een op roep ontvangen om op 4 Mei te verschijnen bij de procureur-generaal, mr. Soeprapto, Vermoedelijk houdt de oproep verband met beschuldigingen die getuigen tegen mr. Bouman hebben ingebracht van poging tot omkoping, enzovoorts. Mr. Bouman heeft de minister van Jus titie een garantie gevraagd dat hij bij de verdediging van de lopende strafzaken niet zou worden bemoeilijkt door verhoren. De minister heeft geantwoord dat hij niet bij machte is dergelijke garanties te geven. Wij vernemen dat aan mr. Bouman een uitreisvergunning is geweigerd. Mr. Bou man had een uitreis- en een inreisvergun ning aangevraagd voor een reis naar Ne derland om enige getuigen a décharge te horen omdat correspondentie te tijdrovend en ondoelmatig is. De vergunningen waren gevraagd in de vorm van een dienstpas- poort. De vereiste contra-signering door het Indonesische ministerie van Buiten landse Zaken is echter niet verleend. Een studiereis door West-Duitsland, Ne derland en België heeft een zeventigtal Engelse wegenbouw-deskundigen de over tuiging geschonken, dat verreweg de meeste Engelse hoofdverkeerswegen „ei genlijk alleen maar geschikt zijn voor paardentractie". De commissie heeft honderden kilo meters afgelegd over de snelwegen in de drie genoemde landen. Een van de des kundigen, C. D. Morgan, de secretaris van de British Road Federation, zei dat vooral de snelwegenverbindingen dwars door het nieuwe Rotterdam grote indruk op de commissie hadden gemaakt. (Verkort weergegeven) Schilderen. Aangezien onze huiseige naren niets laten doen aan de uitgewoonde huizen, waar wij ons leven moeten slijten en de vaklui emigreren of niet te betalen zijn, zou ik willen vragen of er niet een vakman beschikbaar is, die ons huisvrou wen wil leren schilderen? De cursus zal beslist goed bezet worden! Wij kunnen dan onze huurhuizen zélf opknappen. EEN HUISVROUW Op Donderdag 5 Mei a.s. zal de dienst uitvoering bij PTT zijn als op Zondagen. Er zal die dag dus geen postbestelling wor den uitgevoerd. De hedenkingsdienst in de Grote Kerk op de bevrijdingsdag (5 Mei) van 9 tot 10 uur zal geleid worden door ds. G. J. Waar denburg, voorzitter van de Centrale Ker- keraad der Ned. Herv. Gemeente te Haar lem, die de oorlogsjaren in Haarlem mee maakte en het gedachteniswoord zal spre ken en door ds. C. Soutendijk, Doopsgezind predikante, die het gebed zal uitspreken en de dienst zal sluiten. Deze herdenkingsdienst gaat uit van sinds de oorlog in het IKO. het „interkerke lijk overleg," verbonden kerken: de Neder lands Hervormde, de Remonstrants-Gere formeerde, de Evangelisch-Lutherse en de Doopsgezinde Kerk. De Gereformeerde en Oud-Katholieke Kerk hebben eigen dien sten. Er zal gecollecteerd worden voor de Stichting 1940—'45. Maandag was het voor de heer J. H. Mentjox vijftig jaar geleden dat hij in dienst trad bij de N,V. Droste's Cacao- en Choco ladefabrieken in Haarlem, waarbij hij thans op de vormerii werkzaam is. Een der direc tieleden, mr. J. C. Droste, bood de jubilaris tijdens de huldiging een radiotoestel aan, benevens de gouden draagpenndng van de Maatschappij van Nijverheid en Handel met het bijbehorend vererend getuigschrift. Uit handen van de voorzitter van het jubileumfonds, de heer C. A. Guit ontving de jubilaris daarna een tafelkleed en zijn echtgenote een prachtig bloemstuk. De heer IJ. Smit bestuurslid van de klaverjasclub, waarbij ook de heer Mentjox aangesloten is, bood namens deze club een cassette, inhou dend een lepel en vork aan en tevens enkele boeken. Vervolgens maakte de jubilaris in een der directie-wagens een rondrit door de schone streken van Kennemerland. Maandagavond wei-den de nederlaagwed strijden om de „Nobels-beker" voortgezet met de ontmoeting tussen het tweede team van de B.V. „Benoorden het IJ" en „Hof van Holland". Het werd tenslotte achtvier voor „Hof van Holland". De resultaten van de gespeelde partijen luiden: Koster 300 146 12 44 12.60 0 Agema300 300 12 56 25.00 2 Beyen 175 132 28 15 4.71 0 Wisker Jr175 175 28 22 6.25 2 Van Nierop 250 141 21 35 6.71 0 Wittekoek 250 250 21 56 11.90 2 Boonacker 130 130 26 21 5.00 2 Klop 145 116 26 35 4.64 0 Schut 110 110 25 15 4.40 2 v. d. Wakker 130 76 25 14 3.04 0 Boonacker 130 83 26 16 3.10 0 Thoolen 140 140 26 26 5.38 2 U WEEKABONNEMENTEN en uiterlijk op Woensdag te worden getaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. HAARLEM, 2 Mei 1955 ONDERTROUWD: 2 Mei, J. van Os en IJ. C. Delfgaauw; A. Vriend en W. Vermeer; A. Korlaar en G. Ramseier. GEHUWD: 2 Mei, D. Lodder en S. C. Koe- lemeijer; E. R. Mentjox en H. M. Boogaard; S. Rode en J. G. Booij. BEVALLEN van een zoon: 30 April, I. J. F. Velting—van der Meij, 2 z.; M. E. Wijde- veldde Bruijn; K. Wegmanvan Duijn; M. F. LourenburgBuitendijk; J. TonAan- tjes; W. G. van TongerenRusman; A. J. JonkerMoolenaar; 1 Mei, R. de BieGroe nendaal; N. van SomerenRote; A. Bon Booms; M. W. van SchieHetem; E. de VriesWalgien. BEVALLEN van een dochter: 28 April, G. A. ScheelingsRaps; 29 April, M. A. Th. G. te Welschervan der Meij; J. L. Adrichem Café; 30 April, A. de Giervan Ree; A. BoschTiggelman; J. W. VosBakker; G. VerbeekPool; W. J. SpeeBos; A. Moole naarKoelemeijer; C. PostemaKremer; 1 Mei, W. E. van der Horstvan der Eem, 2 d., E. van EmmerikPloem; J. J. Smits Burger; 2 Mei, M. TerstalVermeer. OVERLEDEN: 28 April, S. F. E. de Veer— Herrebrugh, 68 j., Prins Hendriklaan; 29 April, J. de Vries, 71 j„ Florastraat; 30 April, C. J. M. Vrakking, 7 j„ Hazepaterslaan. Uitgaande van de Nederlands Hervorm de en Gereformeerde Kerk te Vijfhuizen wordt op de Bevrijdingsdag 's morgens om 9.30 uur een dankdienst gehouden in de Gereformeerde Kerk. Voorganger is Vica ris L. C. Baljé van de Nederlands Her vormde Gemeente. Het bestuur van de afdeling Zandvoort van de Nederlandse vereniging tot be scherming van dieren heeft de jaarlijkse ledenvergadering bepaald op 12 Mei in ge bouw „Ons Huis". De agenda vermeldt onder meer de vast stelling der statuten en het huishoudelijk reglement; een verslag over het afgelopen verenigingsjaar, uit te brengen door het bestuur en een voorziening in de vaca tures in het bestuur door het periodiek af treden van mevrouw G. Blom-Mantingh en de heer D. Koolhaas, welke zich beiden niet meer herkiesbaar stellen. In een dei- vacatures heeft het bestuur candidaat ge steld de heer A. Pijpers. Na afwikkeling- van de huishoudelijke agenda zal mejuf frouw M. Schous een lezing houden over het onderwerp „De reehtlozen". De Zandvoortse postduivenvereniging „Pleines" nam Zondag deel aan de wed vlucht van Roosendaal af. De eerste duif wert getoond om 9 uur 28 minuten. De uitslagen waren als volgt: Th. H. van der Meulen 1, 30, 36, 52, 55, 67 en 74; K. Drie huizen 2. 23, 68, 81; H. Lansdorp 3, 4, 17, 18, 25, 26, 31, 32, 37, 51. 79; A. Dorsman 5, 8, 9, 24, 41, 57, 58; P. Koper 6. 42, 43; H. Barters 7. 34. 63, 70; C. K. Draijer 10, 16, 28. 59, 76, 77, 78; A. Molenaar 11, 35, 38. 54; C. Keur 12, 69; C. Allebes 13; A. Paap 14, 53; G. Drie huizen 15, 21, 27, 29, 62; C. Visser 19, 20, 40; C. Koper 22, 46, 49, 64, 71, 75; A. H. Daane 33; J. Jonker 39, 56. 66, 72; B. Lukkassen 44, 48, 61; J. Schrander 45, 60, 73; J. Koning 47, 50, 65. VARKENSMARKT LEIDEN Aanvoer: 161 vette varkens. Notering: grossiersvarkens f 164f 166, lichte varkens f 155f 161, slagersvarkens f 167f 170, zeu gen geen notering. Handel zeer traag met aflopende prijzen. 6 nuchtere kalveren. Aangezien dit jaar voor het eerst in Bennebroek een plaatselijk comité voor de zomerzegels is gevormd, worden dezer dagen de zomerzegels en prentbriefkaar ten in Bennebroek huis aan huis ten ver koop aangeboden. De postzegels bevatten afbeeldingen van gebouwen in Nederland en geven een beeld van wat Nederland op het gebied van de architectuur presteert. De prentbriefkaarten zijn dit jaar met vervaardigd naar ontwerpen van erkende kunstenaars, maar naar kleurrijke teke ningen van kindeen van zes, negen en tien jaar. Met het geld, dat door het verkopen van zomerzegels wordt verkregen, kunnen vele instellingen, werkzaam op het terrein van volksgezondheid en sociale en cultui-ele zorg, haar prachtig werk voortzetten en uitbreiden. 3-3% Ne-derl.'47 A.K.U Unilever Philips Gloeil. Kon. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Urne H.V.A Deli Mij Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S. Steel Slotkoers gisteren 100% 300 409% 398</2 587 124% 183% 181% 160% 150 259% 240% 227 232 60 137 85 60 277/jo 86% Openings koersen 101 297% 410 396 585 123% 183 183 159% 150% 260 240'/2 227 232 59 137 85 60% 27% 87 Alcyone, 30 v. Victoria n. Bahia. Alhena, 1 te Bremen. Appingedijk, 2 te Victoria Braz. Amstelveen, 1 v. Willemstad n. Mobile. Amstelland, 1 te Amsterdam. Atmenkerk, 2 te Alexandrië. Argos. 2 te Hamburg. Abbedijk, pass. 30 Vlissingen n. New York. Abbekerk, pass 2 Cuessant n. Las Palmas. Alblasserdijk, 3 te Le I-Iavre verwacht. Alnati, 1 te Santos. Altair. pass. 1 Ouessant n. Las Palmas. Arendsdijk, 1 v. New York n. Antwerpen. Alioth, pass. Fern. Noronha n. Antwerpen. Ampcnan, 1 v. Boston n. New York. Amsteldiep, pass. 2 Sabang n. Belawan. Almdijk. 2 v. Le Havre n. Antwerpen. Aludra, 2 v. Marseille n. Genua. Amsteldij'k, 3 te Liverpool. Annemkerk, 2 v. Alexandrië n. Marseille. Aalsdijk, 30 v. Houston n. Galveston. Aard ijk. 3 te Houston. Arkeldij'k, 3 te New York. Aldabi, 2 te Rio de Janeiro. Arundo, 2 te Baltimore. Alderamin, 7 Rotterdam verwacht. Alpherat, 2 Santos. Blijdendijk, 2 te Rotterdam. Brltsum, 2 te Port Sulphur. Boschfontein, 2 v. Kaapstad n. Port Elizabeth. Blommersdijk, 3 te Karachi. Baarn, 3 v. rede Vlisslngen n. Antwerpen. Banka. 30 Los Angeles. Boskoop, verm. 2 v. Curasao n. Trinidad. Castor, 2 Ouessant gepass- n. Madeira. Cradle of Liberty, pass. 2 Perim n. Suez. Callisto, 3 te New Orleans. Caltex Leiden, 3 te Rotterdam. Caltex Nederland. 3 te Rotterdam. Cistula, 3 Rotterdam verwacht. Cor.gostroom, 3 v. Abidjan n. Takoradi. Dongedijk, 27 te Vancouver. Delfshaven, 2 te Antwerpen. Dordrecht, 2 v. New Orleans. Dalerdij'k, 2 v. Panamakan. n. Los Angeles. Delft, 3 te Callao. Eemland, 2 te Amsterdam. Ena. 1 v. Rotterdam n. Stanlow. Engigano, 2 v. Southampton n. Bona. Eos, 2 v. Kavalla n. Oran. Elizabeth b, 3 te Port Said. Falco, 28 te Chicago. Ganymedes, pass. 2 Azoren n. Amsterdam. Groote Kerk, 3 te Shanghai. Gaasterland, 3 te Rio de Janeiro. Garoet, 30 v. New Orleans n. Houston. Gadila, 3 te Lofoten. Gooiland, pass. 3 Kp. Finisterre n. Recife. Guineekust, 2 v. Amsterdam n. Hamburg. Heelsum, 2 te Antwerpen. Hermes, 2 v. Rotterdam n. San Juan. Hector, 3 te Rotterdam. Heemskerk, 3 te Antwerpen. Hestia, 3 te Amsterdam. Ivoorkust, 2 v. Freetown n. Monrovia. Jagersfontein. 1 te Amsterdam. Joh. v. Oldenbarnevelt, 2 210 m. ZW. eil. Nias. Java, 2 v. New York n. Halifax. Kota Inten, 3 te Port Said. Koratia, 3 te Curagao. Krebsia, 2 v. Cornerbrook n. Mamonal. Lawak, 2 v. New York te Philadelphia. Luna, 1 te Amsterdam. Loosdreeht, 1 v. Suez n. Bahrein. Limburg, 2 te Cheribon. Lombok, 3 Trinidad. Laremberg, 2 te Benisaf. Metula, 1 te Rotterdam. Mariekerk, 1 te Antwerpen. Marpessa, pass. 2 Kp. Leeuwin n. Geelong. Mataram, 2 Cochin n. Assab. Macuba, 3 v. Tarakan n. Soerabaja. Meerkerk, 1 Mombasa. Muiderkerk, 2 Hongkong. Markelo, 30 Ala. Merwede, 2 v. Fernandina n. Savannah. Mijdrecht, 29 v. New York n. Aruba. Manoeran, 3 te Suez. Modjokerto. 3 te Barcelona. Nestor, 28 te Mobile Noordam, 1 350 m. ZW. Sable eil. Nigerstroom, 6 te Bordeaux verwacht. Notos, 2 v. Algiers n. Piraeus. Oranjestad, 1 te Amsterdam. Orestes, 1 120 m. W. Fiores. Ouwerkerk, 2 te Port Said. Ondina, 3 Fao. Ovula, 2 v. Singapore n. Bangkok. Oranjefontein, pass. 2 Dakar n. Las Palmas. Prins Willem III, I te Rotterdam. Poelau Laut. pass. 2 Finisterre n. Amsterdam Polydorus, 3 Marseille. Pieter S, 3 v. Rotterdam n. Barry. Prins Maurits, 29 te Chicago. Prins Philips Willem, pass, 2 VUssingen n. Antw. Rotula, 4 Adelaide verwacht. Radja, 1 te Londen. Rondo, pass. 1 Ouessant n. Houston. Roepat, 2 v. Djeddah n. Belawan. Rijndam, 30 New York. Rijnkerk, 2 Zanzibar. Rotti, 2 v. l-ort Said n. Napels. Singkep, 2 v. Aden n. Karachi. Sehiedijk. 30 te Hamburg. Stad Amsterdam, pass. 2 Ouessant n. Las Palmas Statue of Liberty, 2 v. Philadelphia n. Port Said Straat Mozambique, 2 Santos. Samarinda, 2 v. Beira n. Dar es Salaam. Salatiga. 29 te Honolulu. Sarangan, 29 te Vancouver. Sloterdijk, 3 te Alexandrië. Sheratan, 3 te Mena el Ahmadi. Sirrah, 3 v. Rotterdam n. Rastanura. Schie, verm. 2 v. Paramaribo n. Demerara. Stad Vlaardingen, 3 v. Rotterdam n. Narvik. Tabinta, pass. 30 Gibraltar n. Halifax. Tarakan, 1 v. Amsterdam n. Hamburg. Titus, pass. 2 Ouessant n. Ceuta. Trompenberg, pass. 2 Abaco Bahamas naar Houston. Tiberius, 3 te Rotterdam. Tara, pass. 3 Madeira n. Antw. Ternate. 2 v. Port Soedan n. Suez. Van Noort, pass. 2 Madoera n. Brisbane. Woensdrecht, 1 v. Miri n. Pulusambu. Waterland, 1 te Amsterdam. Waterman, 3 Halifax. Wonogiri, 3 te Ummsaid. W. Alton Jones, 4 Philadelphia verwacht. Waal, 3 te Patras. Westerdam, 2 640 m. N.NO. Fayal. Willemstad. 2 v. Curagao n. Aruba. IJsel, 1 v. Izmir n. Algiers. Zaan, pass. 1 Stockholm n. Amsterdam. Zijpenberg, pass. 2 Finisterr n. Pepel. Zuiderzee, 1 300 m. O.ZO. Kp. May. Zeeland (KRL), 3 te Calcutta. Zuiderkruis, 3 te Cristobal. KLEINE VAART Aardenburgh, pass. 1 VUssingen n. Stockholm. Advent, 1 v. Antwerpen te Vlissingen. Aeneas, I v. Haifa te Malta. Agiena, pass. 1 Vlissingen n. Antwerpen. Algarve, pass. 1 Vlissingen n. Liverpool. Appingedam, verm. 3 v. Rotterdam n. Oporto. Astra, pass. 1 Vlissingen Londen. Auriga, 1 v. Londen te St. Nazal re. Amblorix, 3 v. Kopenhagen te Amsterdam verw. Amigo, 1 Brunsbiittel n. Nykoping. Atlantis. 2 v. Stockholm te Rotterdam. Aco, 1 v. Fowey te Amsterdam. Adm. Courbet, 2 v. Genua n. Ajaccio. Adm. De Ruyter, 3 v. Sligo te Wisbech verw. Adm. Nelson, 2 v. Antw. te Boulogne. Antilope, 1 v. Rochester te Rotterdam. Avontuur, I v. Hamburg te Rotterdam. Blue Boy, 1 v. Falmouth te Londen. Brem, 3 v. Kirgslynn te Antwerpen verw. Bestevaer, 1 v. Manchester te Liverpool. Bab T, 28 te Kramfors. Betty, I v. Abo te Drammen. Betty Anne S, 2 v. Swansea te Rotterdam. Bree Helle, 1 v. Londen te Rotterdam. Cornelia b I, verm. 2 v. Rotterdam n. Helsinki. Corrie b 2 v. Dordrecht te Runcorn. Cinderella, verm. 2 v. Rotterdam n. Duinkerken. Curasao, 1 v. Goole te Amsterdam. Casana, 2 v. Gothenburg te Rotterdam. Crescendo, 2 v. Hamburg te Rotterdam. Dollard, pass. 1 Kiel Holtenau n. Gothenburg. Duiveland, 1 v. Amsterdam n. Amble. Da je Bohmer, 3 Rotterdam verw. Daniel, 2 v. IJmuiden te Londen. Deni, 1 te Antwerpen. Dido. 1 v. Odense te Amsterdam. Domburg. 1 v. Londen te Rotterdam. Eemstroom, 1 v. Hul! te Amsterdam. Elisa. 1 v. Rouaan n. Bayonne. Ferocla, 1 v. Newport te Zandvoorde. Gaasterland, 1 v. Harlingen n. Leith. Glory, 2 v. Hull te Goole. Goote, 1 v. Amsterdam te Vejle. Gruno, 2 v. Antwerpen te Abo. Geert Bodewes, 1 lv. Genua te Civita Vecchia. Grebbestroom, 2 v. Liverpool te Amsterdam. Hink, pass. 1 Vlissingen n. Antwerpen. Henrica b, verm. 2 v. Moville n. Whitehaven. Harold, verm. 2 v. Londen n. Zwijndrecht. Heemraadsingel. 1 v. Barrow in Furness te Antw Hast IV, 2 v. Londen te Rotterdam. Henry Denny, 3 v. Cork te Rotterdam verw. Hoe Vinces, venn. 4 v. Rotterdam n. Grimsby. Holland, 1 v. Middlesboro te Amsterdam. Hondsbosch, 1 v. Amsterdam n. IJmuiden Hontestroom, 1 v. Liverpool te Amsterdam. Ida, verm. 2 v. Bordeaux n. Rotterdam. Ida Pieter, 1 v. Poortershaven te Milfordhaveo. Import, 7 v. Jersey te Rotterdam verw. Jan Kreumer, 1 v. Rotterdam n. Londen. Joost, 1 v. Antwerpen te Rotterdam. Johan, 1 v. Antwerpen te Landskrona. Julia Mary. 30 v. Amsterdam te Antwerpen. Keizersgracht, pass. I Vlissingen n. Lissabon. Koningin Juliana, pass. 1 Vlissingen n. Oporto. Leuvehaven, 3 v. Kopenhagen te Rotterdam verwacht. Lucas Bols I, 2 v. Glasgow te Brest. Lingestroom, 1 v. Londen te Amsterdam. Larix, 29 te Garston. Madjoe, pass. 1 Vlissingen n. Gent. May Mere, pas. 1 Vlissingen n. Antwerpen. Merwehaven, 1 dwars Gibraltar n. Belfast. Marcella, 1 v. Rotterdam n. Duinkerken. Matthew, 3 v. d. Tyne te Hommelvik. Meres N, 1 100 m. N Abrolhos eil Monica, 1 v Workington n Dublin Minorca, 1 v. Vlissingen n. Newcastle. Missouri, 1 v. Vlissingen Hansweert. Moby Dick, 1 Vlissingen n. Rouaan. Marietje Bohmer, 2 v. Dakar te Libourne. Marjan, 1 v. Mistley te Carbost. Manto, 1 v. Iskenderun n. Syracuse. Marianne, 2 v. Gothenburg n. Rouaan. Myfem, pass. 1 Kielerkanaal n. Rouaan. Mynelis, 1 v. Holbeek te Gothenburg. Mypuck, pass. 1 Kielerkanaal n. Stockholm. Margriet L, 1 v. Londen te Amsterdam. Martien, 1 v. Londen te Gyon. Mariscal Lopez, 1 v. St. Vincent te Rotterdam. Mary, 1 v. Londen te Rotterdam. Mulan, 1 v. Zeebrugge te Rotterdam. Nassauhaven, 2 v. Gothenburg n. Rotterdam. Nautic, 1 v. Galway te Bordeaux. Nieuweliaven. 3 Malmö verwacht. Navis 2 v. Londen te Rotterdam. Nijenburgh, pass. 1 Kiel Holtenau n. Stockholm Nero. 1 te Barcelona n. Tarragona. Oosterburgh, 1 v. Norrkoping te Oscarshamn. Oosterdok, 2 v. Stockholm te Zaandam. Pavo. 29 v. Glassondock n. Rotterdam. Ponza, 29 te Zaandam. Phidias, 30 v. Rotterdam te Amsterdam. Philetas, 1 v. Amsterdam te Kopenhagen. Rapid, 1 v. Rotterdam te Aberdeen. Rose Marie, 1 v Rotterdam te Lanskrotia Rokin, 1 v. Rotterdam n. Hudiksvall. Stella Maris, 2 v. Kopenhagen te Rotterdam Swallow, 2 v. Bordeaux te Lowestoft. Swift, I v. Sonderborg n. Helsingborg. Theano, 2 v. Dublin te Rotterdam verw. Taormina, 1 v. Falkenberg te Kopenhagen. Twin, 1 v. Hamburg te Rotterdam. Trompenburgh. 1 v. Kingslynn te Rotterdam. Twee Gebroeders, 1 v. Piraeus te Alexandrië. TilJy, 29 te Londen. Unitas, 1 v. Fosdyke te Birkenhead. Union, pass. 1 Vlissingen n. Antwerpen. Vrijburgh, 1 v. Casablanca te Duinkerken. Vrouwepolder, pass. 1 Vlissingen n. Lissabon. Vechtstroom, 1 v. Swansea te Amsterdam. Vlietstroom, 2 v. Grangemouth te Amsterdam. Walcheren, 2 v. Cardiff te Honfleur. Westpolder, 1 v. Lissabon te Antwerpen. Wim (v), pass. 1 Vlissingen n. Ipswich. Westerdok, 30 v. Amsterdam n. Londen. Westkust, 2 v. Southampton n. Gent Westersingel, 2 v Liverpool te Londen verw Zeehaan, 11 60 m. ZW. Ouessant n. Algiers. SLEEPVAART Blankenburg, pass. 1 Kiel Holtenau met bag germolen. Ebro, 1 100 m. W. ten N. Gibraltar met twee bakken. Gele Zee, 29 1 80 m. N. Massawah met bagger molen en bak. Boeree, 1 150 m. Z.ZW. Ouessant met 2 bakken. Hudson, 30 v. Lissabon n. Maassluis zo-nder sleep Humber, 1 150 m. W. Thurday eil. Loire, 2 te Port Said n. Dohan met ponton. Noordholland, 30 400 m. W.ZW. Madeira. Noordzee. 29 v. Rotterdam te Port Said met met zuiger. Oostzee, 30 v. Port Said n. Dohan met ponton Poolzee. pass. 29 Kp. San Antonio n. Lissabon met twee bakken. Rode Zee. 29 v. Tj. Priok n. Engeland met kruiser Australia. Thames, 1 65 m. NW. Malta met zuiger. Witte Zee, pass. 29 Anamba eilanden n. Aden zonder sleep. in omgeving van Haarlem. Brieven onder no. 8823. HAARLEMSE GROENTEVEILING GEVRAAGD voor directe indiensttreding Sollicitaties aan de directeur van de veiling, Donkere Spaarne hoek Koudenhorn. Ook op maand, aflossing zonder vooruitbetaling en zonder borg. Barok noten, blanke Goth. en Eng. Huisk. Bankstellen vanaf f 450 tot f 1295. Bedden, karpetten, slaap kamers, enz. Toonkamers Westerhoutpark 8. Bus 6 Tel. 18840. In het Evang. Luth. Rusthuis Westerhoutpark 36 gevraagd: Intern, prettige werkkring. TE KOOP: geheel geisoleerd, keuze uit 4 stuks. Garage Schoone v/h. Giesberts, Palmenstraat 3, IJmuiden-Oost. Tel. 4156. Na 18 uur 4617. Gevraagd: Voor goede kracht hoog loon Aanmelden: Haverschmidt en Klaje, Brouwersvaart 74 Haarlem. In alle maten. SABELIS KERREBIJN Anthoniestr. 19-31 Haarlem- Tel. 11898. Autogeen- en Electr. Lasinrichting Olie-, Stoom- en div. Pijpleidingen Rep. Centr. verwarmingsinstallaties Hek- en Rasterwerken VRAAGT OFFERTE. Werkplaats: Spaarnwouderstr. 78 - Tel. Privé 14067 voor de middaguren. Aan melden tussen 9-17 u. Coorn- hert Lyceum, Oosterhoutlaan no. 19. Voor fouten in telefonisch opgegeven advertenties bun nen wö geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. De Administratie WOENSDAG 120 GRASLINNEN LAKENS 9g le kwaliteit, in plaats van 6.90 nu 160 GRASLINNEN SLOPEN 4 49 grote maat van 1.98 nu Am ANEGANG 22 TEL. 19743 - HAARLEM bijvullen of repareren. 9 uur gehaald 6 uur weer thuis (JAVAKAPOK) overtrokken, keurig in orde Maakloon: 1 pers. 12.50 - 2 pers. 15.— Belt D even 1-1-4-8-5 Prijsopgaaf aan huis HAARLEMS MATRASSENHUIS GROTE HOUTSTR. 103 - TEL. 11485 - HAARLEM Ateliers voor overhemden en pyama's vraagt j^N ERVAREN ACCURATE VROUWELIJKE KRACHT voor haar Stofreserverings-administratie; bij voorkeur met H.B.S.- of daaraan gelijkwaardige opleiding. Commerciëel inzicht gewenst alsmede gevoel voor kwaliteit en kleur. Voor goede kracht behoorlijke salariëring. EEN JONGSTE BEDIENDE voor het verzorgen van de post; archief- en lichte administratieve werkzaamheden. Sollicitaties, vergezeld van pasfoto, te richten aan ons kantoor, Stephensonstr. 50 alhier, t.a.v. de heer E. Lindeman. GEVRAAGD Aanmelden: HOTEL-NATUURBAD VELSEREND, Sant poort, tel. K 2560 - 8012. Voor ons kantoor en laboratorium in Haarlem-Oost (omg. Gasfabriek) vragen wij voor direct: Werktijden dagelijks van 74 uur en 's Zaterdags van 712 uur. Aanm. tussen 8.305 uur bij PHARMACHEMIE, Rozenstr. 1 KOUSENFABRIEKEN In verband met onze uitbreidingen kunnen wij in ons bedrijf aanstellen. Wij bieden aan onmiddellijke aanstelling na medische keuring. gj Gemakkelijk werk, dat goed betaald wordt. Eventuele vaste aanstelling is mogelijk. Reiskosten kunnen worden vergoed. Volledige inlichtingen en aanmelding bij de Personeels- 5 afdeling, Zijlweg 138, Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 10