Kindercorso in Hillegom schoonmaakster êéftoun# neem SWINGT Jeugdzorg in Lisse met financiële steun van de gemeente Bao Dai waagt poging om zijn wankelende troon te redden Bennebroek Ronde van Lisse voor Captein Vijfhuizen Gevallenenherdenking en Bevrijdingsfeest Zandvoort Hoofddorp Comité Activering Jeugdwerk Hillegom Twee volkscongressen beconcurreren elkaar in de hoofdstad Saigon Kousen GRAMA 19 Bevrijdingsfeest met enthousiasme gevierd Stille tocht door de Bennebroekerlaan Herdenking in Vijfhuizen in „De Beurs" Bevrijdingsfeesten Scheepvaart Herdenkingsdienst Inbraak in een kiosk Stille tocht en herdenkingsdienst Huis te koop gevr. Woningr. Castricum-Haarlem PIANO gevraagd Perion VRIJDAG 6 MEI 19 55 HAARLEMS DAGBLAD - SPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Op Bevrijdingsdag werden vele inwo ners van de gemeen te Hillegom des mor gens om zeven uur gewekt door de ré veille, die gespeeld werd door de Hille- gomse muziekcorp sen. Vervolgens wer den er diverse kerk diensten gehouden en hierna vertrok ken de talrijke depu taties voor het défilé met tientallen vaan dels en banieren. Vervolgens trokken de vele toeschouwers vrijwel allen naar het Hof voor de sa menzang, die onder leiding stond van de heer L. J. J. de Vree- ze en welke onder meer werd bijge woond door de bur gemeester en wet houders met hun da mes. Na een toespraakje van de burgemeester deelde de voorzitter mede, dat het be stuur van de Christe lijke gymnastiekver eniging „Jahn" twee prijzen beschikbaar gesteld had voor de grootste groep en de mooiste groep. In, deze categorie vqór het mooiste vaandel werd de R.K. Arbeidersbond de eerste. Des middags c/m een uur werd het kin- dercorso gehouden, voorafgegaan door de Hillegom.se harmoniekapel. Het corso was een bonte aaneenschakeling van kleuren en motieven, waaraan ongeveer vijfhon derd kinderen deelnamen. De prijzen werden aks volgt toegekend: Diversen: 1. E. van Dijk, 2. G. v. d. Lans, 3. Jos. Ruygrok en 4. Greta Beukeveld. Autopeds: 1. Koppers, 2. Van Leeuwen, 3. Van Leeuwen, eervolle vermelding L. Hermans. Fietsen: 1. Joh. van Rooden, 2. Aad. Jan sen, 3. Joke Jansen, eervolle vermeldingen: Nelly Ruygrok en Marty Onstek. Groepen: 1. Vijfde klas St. Joseph MULO, 2. Speeltuinver. „Kindervreugd". Grote stukken: 1. C. Meskers en 2. Key- ser. Onder grote belangstelling werd des mid dags bovendien nog de voetbalwedstrijd tussen 'n Haarlems B-elftal en een Zater dagmiddag-combinatie op het Hillegom- terrein gespeeld. Het werd tenslotte een vijf-twee overwining voor de Haarlem mers. Na de wedstrijd kwamen de windhonden aan de beurt, waarbij de eerste prijs naar Mustango ging (300 meter in 21.1 sec.) De avond werd tenslotte nog gevuld met een Vossenjacht, een vuurwerk en een bat ch am pêtre^ De viering van het bevrijdingsfeest be gon met een réveille door het fanfarecorps „Kunst na Arbeid", dat het dorp met op gewekte klanken heeft gewekt. Om 9.30 uur werden in alle kerken godsdienst oefeningen uit dankbaarheid voor de her wonnen vrijheid gehouden en om 11 uur ontving de verzamelde schooljeugd een herinneringsbeker aan dit heugelijke feit. Daarbij hielden de burgemeester van Ben- nebroek, mr. K. J. G. baron van Iiarden- broek en de voorzitter van het Oranje- Comité toespraken, waarin de jeugd erop werd gewezen, hoe kostbaar het bezit van de vrijheid is en hoeveel offers het heeft gekost, deze vrijheid te heroveren. Des middags werden de feestelijkheden geopend met een ballonnenwedstrijd, waar aan de schooljeugd van harte haar mede werking verleende. Om 2 uur werden hon derden keurige ballonnen opgelaten en de straffe Zuidwestenwind voerde de meeste kleurige dingen diep het land in, behou dens dan de paar die in de bomen bleven hangen. Daarna voerde de gymnastiekver eniging „J. B. S." een bevrijdingsspel op, waarvan het hoogtepunt de uitdeling van Zweeds brood was. De oefeningen van deze vereniging werden besloten met een linten- dans van de dames. De voetbalcompetitie mocht zich in een zeer grote belangstelling verheugen; eerst kwamen twee elftallen van de St. Francis- cusschool tegen elkaar uit en B. won. Daar na had een ontmoeting plaats tussen de Sparrenbosschool en de Willink-school, welke door de Sparrenbosschool met 4-0 werd gewonnen. Echter moest deze school voor het B-elftal van de St. Franciscus- school met 2-0 het hoofd buigen. Deze laatste wedstrijd speelde zich uitsluitend op de Sparrenbosschool-helft af, zodat de keper van het St. Franciscusschool-elftal een stoel kreeg om er bij te gaan zitten: de knaap had niets te doen. Het winnende elf tal werd onderscheiden met een zilveren lauwertak. Een volleyballwedstrijd trok sterk de aandacht van het publiek en het feest werd besloten met het gezamenlijk optreden van het Fanfarecorps „Kunst na Arbeid" en de padvindersband „St. Joris" uit Haarlem. Het is een zeer goed geslaagd feest ge worden, ondanks de frisse wind die de toeschouwers wel eens even deed huiveren, maar toch niet kon doen weglopen. De plechtige dodenherdenking, welke elk jaar méér belangstelling trekt, begon met de gebruikelijke stille tocht, vanaf de vroe gere tramhalte aan de Bennebroekerlaan tot aan het monument in deze laan. Voor afgegaan door het Fanfarecorps „Kunst na Arbeid", dat de treurmars van Chopin speelde, bewoog de menigte zich langzaam voort naar het monument, dat in het licht van een schijnwerper stond. Een trompet signaal was het sein voor twee minuten stilte, waarna het Hervormd Kerkkoor „Wilt heden nu treden" liet horen. De voor zitters van het Oranje-Comité en de Buurt vereniging „Wilhelmina" legden bloem stukken aan de voet van het monument, waarna een lange rij kinderen een tuiltje narcissen brachten als hulde aan hen, die hun hulde gaven voor de vrijheid. Het Fanfarecorps speelde daarna het lied „Blijf bij ons Heer", waarna de plechtig heid werd besloten met het Wilhelmus en een dankwoord van de burgemeester. OPBRENGST EMMABLOEMCOLLECTE De Emmabloemcollecte heeft dit jaar te Bennobroak 463.24, opgebraahfc. Dit kleine meisje gekleed in Volendams costuum bracht de dank van Nederland aan Zweden tot uiting. Het beroep van B. en W. op het parti culier iniitiatief had een gunstig gevolg. Eerst werd van R.K. zijde een Jeugdraad in het leven geroepen en dezer dagen werd een „Comité Activering Jeugdwerk" als overkoepelend orgaan voor alle Protestants Christelijke en neutrale jeugdverenigingen opgericht. De oprichting van dit comité, dat zich de C.A.J." noemt, had plaats in een samen komst onder leiding van de heer J. Wevers. De heer Wevers heeft in deze bijeenkomst de doelstelling van het college van Burge meester en Wethouders nader uiteengezet. Uit de besprekingen bleek wel heel duide lijk, dat het zeer noodzakelijk is, dat men Door de Haarlemse professionals Gerard Peters en Adrie Voorting in de eindsprint van een zeven man sterke kopgroep te kloppen, is de jonge Amsterdammer Joop Captein er op Bevrijdingsdag in geslaagd om de Ronde van Lisse op zijn naam te brengen. De club overwinning van deze tussen het Amster damse „Olympia" en „De Kampioen" gehou den wielerronde, ging echter naar de Haar lemmers die 42 punten veroverden en de Amsterdammers 36 punten. Ondanks dat het een clubontmoeting be trof kwam er een kwalitatief sterk veld deelnemers aan de start in deze 65 kilometer lange wedstrijd en ook de publieke belang stelling overtrof de verwachitngen. Na enkele vruchteloze pogingen van enkele favorieten om te ontsnappen, waarbij het peloton in groepjes uiteen viel, kwam er tenslotte toch een kopgroep tot stand van tien renners. Deze bestond uit de Haarlem mers: Adrie Voorting, Gé Peters, Steen voorden, Martens en Hogerheyde en de Am sterdammers: Captein, Kooiman, Donker, Van der Meulen en Schotman. De slag was hiermede gevallen, want geen der andere renners zag nog kans om zich bij deze vluchtelingen te voegen. Voordat de eindstreep bereikt werd, verdwenen Martens, Schotman en Hogerheyde nog uit de kop groep naar het tweede plan en bleven er zeven renners over om elkaar de zege te betwisten. Van dit zevental deed de 17- jarige nieuweling Van der Meulen die op Koninginnedag de Ronde van Haarlem- Oost won nog enkele vergeefse pogingen om weg te komen, maar zijn oudere en ge routineerde concurrenten lieten hem niet gaan. In de beslissende eindsprint toonde sprinter Captein zich tenslotte de sterkste. De uitslag luidde: 1. J. Captein (Olymnia), geen tijdopgave; 2. G. Peters, 3. A. Voor ting, 4. P. Steen voord en (allen De Kam pioen): 5. L. v. d. Meulen. 6. P. Kooiman. 7. A. Donker (allen Olympia); 8. A. Marteas, 9. Hogerheyde (beiden De Kampioen); 10. A. Schotman (Olympia). In Vijfhuizen werd op de avond van de dodenherdenking de twee minuten stilte in geluid door de klok van de Nederlands Her vormde kerk. Op de bevrijdingsdag werd in de Gerefor meerde kerk een dankdienst gehouden, waar gesproken werd door Vicaris L. C. Baljé. In de middaguren heeft een delegatie van het Nederlands Oorlogsgraven-Comité een klaprooskrans gelegd op het graf van de Britse vliegenier sergeant Alan Stevens, die op 3 Mei 1943 boven Vijfhuizen werd neerge schoten en ter aarde werd besteld op de Nieuwe Algemene Begraafplaats hoek Vijf- huizerweg-Hoofdweg. Deze krans was ter gelegenheid van de herdenking van tien jaar bevrijding gezonden door zijn moeder, me vrouw M. Stevens uit Rochdale, Lanes., Enge land. COLLECTE T.B.C.-BESTRIJDING Maandag wordt in Vijfhuizen en omgeving de jaarlijkse collecte gehouden voor het werk van de tuberculose-bestrijding, zoals dit ge schiedt door de sanatoria „Zonnestraal" en „Zonnegloren". Terwijl de klokken van de Hoofddorpse kerken en van het Raadhuis luidden trok Woensdagavond een lange stoet naar de alge mene begraafplaats aan de Hoofdweg. Onder de halfstok hangende vlaggen van Nederland en Groot-Brittannië werden bloemen en kransen gelegd. Het gemeentebestuur was vertegenwoordigd door burgemeester mr. J. F. Jansonius; verder liepen verschillende delegaties mee, onder andere van het Neder lands Oorlogsgraven Comité. Om halfnegen begon een herdenkingssa menkomst in „De Beurs". Het muzikale ge deelte werd verzorgd door Hoofddorps Man nenkoor „Zang en Vriendschap", dat de bij eenkomst opende met „Beati Mortui". Hierna sprak de burgemeester van Haarlemmermeer een herdinksrede uit, waarna het Mannen koor zong „Ecce quo modo moritur". Afgewisseld door koorzang werd achtereen volgens het woord gevoerd door ds. J. C. Sal- verda („De vrijheid verloren"), pastoor W. J. van den Berg („De vrijheid bevochten"), me vrouw dra. N. Treffers-Mesdag („De vrijheid herwonnen") en ds. M. Ros („De vrijheid ge waardeerd"). De bijeenkomst werd gesloten met het gezamenlijk zingen van het Wilhel mus. Op de bevrijdingsdag is des morgens in de Gereformeerde kerk een interkerkelijke dankdienst gehouden. Des middags waren er in Hoofddorp ver scheidene attracties: een behendigheidswed- strijd voor bromfietsen en voor automobielen (onder leiding van de Motorclub „Haarlem mermeer"), rijwiel- en estafettewedstrijden enz. De feestdag werd in de avonduren gesloten met een grote gecostumeerde optocht door het dorp. SAIGON (Reuter/AFP) Op een con- r gres dat de revolutionnaire junta in Saigon bijeen had geroepen, is een resolutie aan genomen en naar premier Ngo Dinh Diem gezonden, waarin afzetting van Bao Dai als staatshoofd van Vietnam geëist wordt. Tezelfdertijd vergaderde elders in Saigon de gekozen nationale vergadering van 975 provinciale afgevaardigden, bijeengeroepen door de premier. Op deze bijeenkomst ont stond een meningsverschil over de persoon lijke macht van de premier dat zo hoog liep, dat 21 afgevaardigden de vergadering ver lieten. Men gelooft, dat Diem de slotbijeen komst zal afgelasten. Het grootste deel der 21 pro testerenden vertegenwoordigt Co- chin-China, het Zuidelijke gedeelte van In- do-China, dat reeds lang gekant is tegen Diems autocratische regeringswijze. Bij hen voegden zich de vertegenwoordigers van de stad Saigon. Diem heeft kolonel Nguyen Tuyen onthe ven van zijn bevel over de keizerlijke garde te Dalat. De kolonel had vorige week gar de-eenheden naar Saigon gezonden om ge neraal Nguyen Van Vy te helpen bij zijn poging tot het overnemen van het nationa le leger. Generaal Vy had hiertoe bevel ge kregen van het staatshoofd, Bao Dai. Bao Dai wordt morgen uit Cannes in Pa rijs verwacht. Het is nog niet bekend, of hij in Parijs besprekingen zal voeren of dat hij naar Saigon zal reizen, waar hij in meer Onder grote belangstelling werden Woens dagavond bij het beeld aan de Oranje laan de doden herdacht met enkele minu ten stilte, waarna door burgemeester Th. M. J. de Graaf namens de gemeente een krans werd neergelegd. Ook namens het Oranje-comité en de buurtvereniging Wil helmina werden kransen gelegd. Daarna begaf men zich naar de Hobaho waarin door burgemeester De Graaf, kapelaan C. van Wel en ds. K. Schouten werd gespro ken. De sprekers werden afgewisseld met gewijde muziek van de R.K. kapel Canita Tuba en zang van de drie gemengde ko ren in Lisse, St. Gregorius, Looft den Heer en Excelsior. De Bevrijdingsdag werd begonnen met een mars door het dorp van de schoolkin deren, in totaal 3500, die het gemeentebe stuur een aubade brachten in het sport park, waarna kinderspelen werden gehou den. .Inmiddels werden wielerwedstrijden gehouden over 15 km voor luxe rijwielen, met de volgende uitslag: eerste J. Faas, Lisse; tweede werd L. van Dam, Noordwij- kerhout; 3. A. Rijkers, Lisse; 4. W. Duin dam, Noordwijkerhout; 5. D. Kortekaas. In de Hervormde kerk werd een kerk dienst gehouden waarin ook burgemeester De Graaf zijn belangstelling toonde. Als sprekers traden op ds. Schouten, Gerefor meerd predikant en ds. Eerland, Christe lijk gereformeerd predikant. Om 10.30 uur werd onder grote belang stelling de ronde van Lisse verreden (af stand in totaal 70 km). Door een 90-tal renners werd aan deze wedstrijd deelgeno men, onder wie vele prominente rijders. Door de harde wind staakten vele renners de strijd zodat er in de laatste ronden slechts een 20-tal op de baan lagen. Na een prachtige eindspurt werd de ronde ge wonnen door de Amsterdammer Jo Cap tein van Olympiade, gevolgd door een drietal Haarlemmers, G. Peters, Adri Voorting, P. Steenvoorden, allen van „De Kampioen". Vijfde werd P. Kooiman uit Den Haag. Het middagprogramma werd geopend met een défilé voor het gemeen tebestuur door de plaatselijke turn- en athletiekverenigingen, gevolgd door een voetbalwedstrijd door een Haarlem-com binatie en Bollenstreek-combinatie, welke eindigde in een overwinning van de Haar lemmers met 51. Ondanks de harde wind werd er goed spel te zien gegeven. In de rust werd door de Bloemendaalse Sportschool een demonstratie in Judo en Jiu-Jitsu gegeven, waarvoor het publiek menig applaus gaf. Het slot werd gevormd door behendigheidswedstrijden en vaar digheidswedstrijden voor motoren en auto's. De dag werd besloten met een groot feest in de HOBAHO waaraan werd medegewerkt door een bekend amuse mentsorkest en radio-artisten, met een ge zellig dansje na. t dan een jaar niet geweest is. Volgens U.P. heeft hij zijn lijfpiloot naar Frankrijk ont boden. Bao Dai's aanwezigheid te Parijs zal samenvallen met de besprekingen, die de Britse en de Amerikaanse ministers van Buitenlandse Zaken, MacMillan en Dulles, met hun Franse collega Pinay over Viet nam zullen houden. Het congres dat door de junta bijeenge roepen was, bestond uit vier honderd afge vaardigden, voornamelijk jonge mensen, die met hand opsteken resoluties aannamen warin vernietiging van de Binh Xuyen werd geëist, terugtrekking van de Franse troe pen uit Vietnam, afzetting van Bao Dai, en vorming van een nieuwe voorlopige natio nale regering onder Diem. Op de bijeenkomst van de nationale ver gadering, die in het paleis van de premier werd gehouden, bleken de afgevaardigden van Noord- en Midden-Vietnam tegen Bao ;Dai te zijn, terwijl de Zuid-Vietnamese af gevaardigden zich tegen afzetting van het staatshoofd verzetten. Vijf en twintig ge volmachtigde vertegenwoordigers der 44 Vietnamese provincies hebben Diem volle dige volmacht verleend om een einde te maken aan de huidige crisis, het communis me te bestrijden en een nationale vergade ring in te stellen. De strijdkrachten der Binh Xuyen blijven haar terugtocht in het moerasachtige ge bied rondom Saigon voortzetten, daarbij achtervolgd door de regeringstroepen. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Peter Hendrikus, z. van J. F. Seijsener en H. Dunkel; Marinus, z. van W. J. Verveer en A. Ruighaver; Johannes Pe trus, z. van P. J. Caspers en J. J. van Duin; Cornelia Maria, d. van H. C. Adamse en J. Th, Hoogenstein; Cornelis Franciscus, z. van Th. J. de Boer en J. W. Verhaar; Jacoba Petronella Maria, d. van A. C. Seijsener en C. J. J. Stijnman; Christina Johanna Maria, d. van C. Brouwer en J. M. Stevens; Petrus Hubertus, z. van H. Brouwer en M. de Vos; Johannes Cornelis Maria, z. van H. A. Rus man en C. E. Nederstigt. GETROUWD: A. de Vries en M. J. S. Bersee; A. J. van Kampen en M. van Trigt; J. Heemskerk en J. E. Verhoeven, OVERLEDEN: H. G. M. van der Meij, v., 8 mnd.; C. Lodder, m., 74 j. VEEMARKT LEIDEN Op de veemarkt te Leiden werden heden aangevoerd: 15 stieren, 210 melkkoeien, 200 vette koeien, 239 vare koeien, 46 vette kal veren, 470 nuchtere kalveren, 32 geiten. 100 vette schapen, 170 weideschapen, 80 vette lammeren, 127 weidelammeren, 28 varkens (zeugen), 120 zuiglammeren, 133 schrammen, 777 biggen.. Totaal 2747. Notering: fokstieren 325440, slacht - stieren, schoon 225255, melkkoeien 800 1025, vette koeien, schoon, 200280, vare koeien 450770, vaarzen 540—800, pinken 370520, vette kalveren levend 220—285, nuchtere kalveren slacht 3845, levend 110—120, vette schapen 100—130, schapen met 1 lam 150175, zuiglammeren 75—90, vette lammeren 95—140, schapen met 2 lammeren 190—235, drachtige zeugen 260—425, schram men 60—110, biggen 35—50, geiten 15—45. Handel voor stieren, melkkoeien, vette koeien, vare koeien en vaarzen vrij goede oplopende prijzen, voor vette kalveren flauw, nuchtere kalveren vlot, voor vette schapen en vette lammeren en zuiglammeren willig, schapen en lammeren stug, zeugen schram men en biggen matig, tbc-vrije afdeling ruime aanvoer (175). Amerskerk, 5 te Brisbane. Adinda, 4 te Pladju daarna Singapore. Alcyone, 4 rede Recife. Alkaid, 5 Santos. Almkerk, 5 Lorenzo Marquez. Amstelpark, 4 v. Newport News n. Nederland. Antonia, 4 v. Pladju n. Semarang. Armilla, 3 v. Bslikpapan n. Makassar. Aagtedijk, 5 v. Antwerpen n. Houston. Aiblasserdijk, 5 Antwerpen. Altair, 6 Las Palmas. Aludra, 5 L aSpezia. Abbekerk, 5 v. Las Palmas «1. Kaapstad. Almdijk. 5 te Rotterdam. Appingedijk, 5 te Santos. Argos. 5 te Rotterdam. Axeldij'k, 5 te New York. Aalsdijk, 2 v. Galveston n. Antwerpen. Alamak, pass. 4 Vlissingen n. Hamburg. Alnati, 5 v. Rio de Janeiro n. Bahia. Alpherat, 4 v. Santos n. Montevideo. Annenkerk, 6 te Marseille. Arundo, 5 v. Baltimoro n. Rotterdam. Averdijk, 5 v. New York. Ariadne, 4 v. Amsterdam n. Hamburg. Breda, 4 v. Rotterdam te Amsterdam. Billiton, 5 Belawan. Boskoop, 4 Port of Spain. Baarn, 5 v. Antwerpen n. Rotterdam. Beninkust, pass. 5 Ouessant n. Bordeaux. Bawean, 6 te Manilla. Britsum, pass. nacht 5-6 Miami n. Rotterdam. Caltex Delft, pass. 4 Gibraltar n. Sidon. Caltex Leiden, 4 v. Rotterdam n. Sidon. Caltex Nederland, 4 v. Rotterdam n. Kopen hagen. Cottica, 4 Nickerie. Cradle of Liberty, 5 Suez. Cal (ex Pernis, 5 te Rotterdam. Cistula, 5 v. Rotterdam n. Beira. Delfland, 4 v. Recife n. Las Palmas. Dordrecht, 4 v. New Orleans n. Manchester. Dalerdijk. 2 v. Balboa n. Los Angeles. Ena, 4 v. Liverpool n. Stanlow. Felipes, 4 v. Makassar n. Balikpapan. Erinna, 5 v. Priok n. Pladju. Esso Amsterdam, 5 Antwerpen. Enggano, pass. 5 Kp. Finiserre n. Bona. Eemdijk, 5 v. New Orleans n. Mobile. Gouwe, 3 v. Port Gentil n. Monrovia. Gaasterland, 5 Victoria. Gadila, 3 Lofoten daarna Hamm.erfest, Gordias, pass. 4 Kp. Vincent n. Amsterdam. Gooiland, pass. 5 Madeira n. Recife. Groote Kerk, 5 v. Shanghai n. Manilla. Gaasterkerk, 6 te Antwerpen. Groote Beer, 5 110 m. O. Lands End. Hathor. 3 v. Amsterdam n. Hamburg. Haulerwijk, 5 Baltimore. Houtman, 5 v. Singapore n. Mahe. Heemskerk, 5 te Rotterdam. Hecuba, 2 v. Grenada n. Morrisville. Helder, 6 te Balboa. Helicon, 5 v. New York n. Curasao. Hoogkerk, 6 te Marseille. Hector, pass. 6 Ouessant n. Alexandrië. Hera, verm. 5 v. Mackenzie n. Trinidad. Indrapoera, 6 Singapore:. Ittersum, 4 v. Amsterdam n. Bremen. Ilos, 5 te Lissabon Jupiter, 3 v. Rotterdam n. Lissabon. Java, 5 v. Halifax n. Alexandrië. Joh. v. Oldenbarnevelt, 5 350 m. ZO. Minikoy. Joh. v. Oldenbarnevelt, 6 100 m. ZW. Minikoy. Kota Agoe.ng, 5 Suez. Karimata, pass. 5 Ceylon n. Belawan. Kertosono. 6 Djibouti. Kota Inten. 5 v. Suez n. Belawan. Kalydon. 6 te Rotterdam. Koratia, 5 v. Curaqao n. Fredericia. Lissekerk. pass. 4 Ouessant n. Hamburg. Leuvekerk. 4 v. Aden n- Suez. Liberty Bell, 5 Philadelphia. Lieve Vrouwekerk, 4 v Colombo n. Rangoon. Lemsterkerk. pass. 5 Wight n. Port Said. Lindekerk, pass. 5 Gibraltar n. Le Havre. Larenberg, 5 v. Benisaf n. Port Talbot. Luna. 5 te Rotterdam. Lekhaven. 2 te Montevideo. X^eto. 7 Rotterdam verwacht. Loosdrecht, pass. 6 Aden n. Abadan. Manoeran, 4 v. Port Said n. Belfast. Mariekerk, 4 te Amsterdam. Metula. 4 v. Rotterdam n. Curacao. Maas, 5 te Antwerpen. Merwede, 5 v. Savanna n. Le Havre. Modiokerto, pass. 5 Gibraltar n. Rotterdam. Miidrecht, 5 v. Aruba n. Baltimore. Meliskerk, 6 te Lorenzo Maquez. Molenkerk, 6 v. Singapore n. Manilla. Nigerstroom, pass. 5 Finisterre n. Bordeaux. Noordam, 9 a. d. Hoek v. Holland verwacht. Ouwerkerk, 3 v. Suez n. Djibouti. Oranjestad, 3 v. Amsterdam n. Hamburg. Omala, 4 v. Singapore n. Kaapstad. Oostkerk, pass. 4 Ceylon n. Aden. Ovula, 6 Bangkok. Ondina, 5 v. Fao n. Pladju. Oranje, 5 v. Southampton n. Port Said. Oranjefontein. 5 265 m. N.NO. Las Palmas. Orion, 5 te Rotterdam. Oberon. 4 te New York. Prins Philips Willem, pass. 4 Vlissingen naa< Bremen. Papendrecht, 4 v. Constanza n. Stockholm. Poseidon, 5 La Guaira. Prins Alexander 5 Antwerpen. Prins Willem IX, 4 te Rotterdam terug v. proet tocht. Prins Willem v. Oranje, 5 Montreal. Pendrecht, 5 te Dakar. Phrontis, 6 te Port Swettenham. Poiydorus, 5 v. Marseille n. Halifax. Pieter S, 5 te Barry. Poelau Laut, 5 te Amsterdam. Rempang, 4 v. Rotterdam n. Sydney. Roggeveen, 5 Shanghai. Ruys, 5 v. Singapore n. Manilla. Raki, pass. 5 Guardafui n. Belawan. Rempang, 5 Le I-Iavre. Rotti, 5 Napels. Rijndam, 5 300 m. Z. ten W. Kp. Race. Ridderkerk, C te Rotterdam. Rotula, 6 v. Adelaide n. Albany n. Abadan. Samarinda, 5 Dar es Salaam. Sliedrecht, pass. 4 Aden n. Port Said. Sliedrecht, 3 te Port Said verw. Sloterdijk, 5 Port Said. Sommelsdijk, pass. 4 Sabang n. Colombo. Stad Amsterdam, pass. 4 Finisterre n. Las Pal mas. Straat Bali, 4 v. Singapore n. Hongkong. Straat Malakka, 5 Yokohama. Straat Mozambique, 5 Buenos Aires. Schouten, pass. 6 Sabang n. Singapore. Stad Dordreoht, 5 Palermo. Stad Haarlem, 5 v. Klrkeness n. Amsterdam. Stad Maassluis, 5 te Narvik. Stad Rotterdam, 5 Narvik. Stentor, pass. 5 Azoren n. Amsterdam. Schiedijk, 5 te Rotterdam. Stad Breda, 7 Lorenzo Marquez verw. Salatiga, 30 v. Honolulu n. Los Angeles. Sarangan, 3 te Seattle. Straat Makassar. 3 v. Kobe n. Hongkong. Sheratan, 6 v. Mena el Ahmadi n. Philadelphia Slamat, pass. 4 Minikoy n. Aden. Schie, verm. 6 v. Demerara n. Trinidad. Soestdijk, 4 te Antwerpen. Tjipanas, 2 te Durban. Tabian, 5 Beiroet. Ternate, 5 Suez. Titus, pass. 4 Kp. Finisterre n. Ceuta. Taiisse. pass. 5 Guardafui n. Suez. Tero, 5 v. Bahia Bianca n. Rotterdam. Tjlsadane, 6 v. Penang n. Mauritius. Ternate, 5 v. Suez n. Rotterdam. Tibia, 6 v. Singapore n- Miri. Tiberius, 6 te Amsterdam. Van Waerwijck, 4 v. Tanga n. Zanzibar. Van Linschoten, 5 Lagos. Van Spilbergen, 5 v. Lagos n. Freetown. W. Alton Jo-nes, nacht 4-5 te Philadelphia. Waterman, 4 120 m. O. New York. Willemstad, 4 170 m. NO. Carthagena. Wieldrecht, 5 Suez. Willem Ruys, 5 v. Priok n. Singapore. Wonogiri, 5 te Damman. Westerdam, 5 500 m. ZO. Kp. Race. IJsel, 6 te Algiers. Zeeland KRL)4 te Calcutta. Zaan, pass. 4 Brunsbüttel n. Amsterdam Zonnewijk, 4 Beiroet. Zuiderkruis. 4 v. Balboa n. Papeete. Zeeland (SSM), verm. 5 v. Sunderland n. Kopen hagen. KLEINE VAART Alcetas. 3 v. Rotterdam te Piraeus. Ambiorix, verm. 6 v. Amsterdam n. Italië. Auriga, verm. 4 v. St. Nazaire n. Bordeaux. Batavier III. 4 dwars Kp. St. Vincent n. Casa blanca. Brem, verm. 6 v. Antwerpen n. Oporto. Barendsz, 4 v. Southampton, te Middlesboro, Bree Helle. 4 v. Rotterdam te Londen. Duiveland, verm. 4 v.- Amble n. Rotterdam. Diligentia, 4 v. Kingslynn te Thameshaven. Eminent, verm. 4 v. Dublin n. Liverpool. Ferocia, 4 v. Zandvoorde te Fecamp. Fiducia. ve.ni. 4 v. Maassluis n. Boston. Flora 4 te Rotterdam n- Overschie. Gaasterland, verm. 4 v. Grangemouth n. R'dam Glory, 4 te Terneuzen. Geziena Hendrika, 4 v. Antw. te Duinkerken. Haskerland, 4 v. Goole te Kingslynn. Rema. pass. 4 Lands End n. Rotterdam. Helvetia, 4 v. Britol te Swansea verw. Heemraadsingel, verm. 4 v. Antw. n. Avonmoutb Import 5 v.- Jersey te Rotterdam verw. Julia Mary, pass. 4 Vlissingen n. Casablanca. Jongkind, 6 v. Casablanca te Rouaan verw. Lucas Bols II, pass. 4 Vlissingen n. Gothenburg. Larix, 2 v. Garston n. Swansea. Maartje, 4 v. Horsens te Antwerpen. Meer Cremer. 4 v. Newcastle te Rotterdam Myfem, 5 v. Stockholm te Rouaan verw. Madjoe, pass. 4 Vlissingen n. Randers. May, pass. 4 Vlissingen n. Anwterpen. May, pass. 4 Vlissingen n. Antwerpen. Medea, pass. 4 Vlissingen n. Rouaan. Missouri, 4 v. Hansweért te Vlissingen. Marcelia, 4 v. Rotterdam te Avonmouth verw. Nero, 3 v. Tarragona n. Valencia. Nieuwehaven, 4 v. Malmö te Kopenhagen. Nautic, 4 v. Bordeaux n. Rotterdam. Odile R, pass. 4 Vlissingen n. Antwerpen. Olivier van Noort, 4 v. Rotterdam te Reykjavik. Plato, 4 v. Sevilla te Amsterdam. Pavo, 4 v. Liverpool te Rotterdam. Ponza, 4 v. Zaandam te Rotterdam. President Roosevelt, 4 v. Rotterdam n. Aalborg. Ponto, 3 v. Manchester n. Swansea. Ponza, 3 v. Zaandam n Rotterdam. Rex, 4 v. Vlissingen n. Londen. Soemba, 4 v. Malmö te Grangemouth verw Taormina, verm. 4 v. Kopenhagen n. Brugge. Tilly, 4 v. Londen te Rotterdam. Vechtstroom, 4 v. Amsterdam n. Huil. Vrouwepolder, 5 te Oporto verwacht. Willem Barendsz. 4 v. Londen te Rotterdam. Westropa, pass. 4 Vlissingen n. Aarhus. Wickenburgh, pass. 4 Dover n. Casablanca. Westersingel, verm. 4 v. Londen n. Korsor. SLEEPVAART Blankenburg, met baggermolen 3 t.h.v. Oland naar Leningrad. Ebro, met twee bakken 3 90 m. W. ten N. Oran Hudson, pass. 3 Ouessant n. Maassluis. Humber. 3 380 m. W. Thursday eil. Loire, 3v. Suez n. Dohan met Ponton. Noordholland. 2 200 m. W. Kanarische eil. Noordzee, 3 145 m. Z. ten O. Oostp. Kreta. Oostzee, 3 90 m. O.NO. Port Soedan met ponton Poolzee, 3 v. Spezia te Lissabon met 2 bakken Rode Zee, 3 170 m. W. eil. Engano met kruiser Australia. Witte Zee, 3 90 m. W. Sabang zonder sleep. 99 99 De zorg voor de jeugd van Lisse heeft reeds geruime tijd de aandacht van het college van Burgemeester en Wethouders van de gemeente Lisse. Bij de behandeling van de begroting werd door het college in een afzonderlijke paragraaf in de nota van aan bieding op dit probleem de aandacht gevestigd. De jeugdzorg ligt in het meer uitge breide vlak vah de volksontwikkeling. Het college van B. en W. gaat van de ge dachte uit, dat de jeugdzorg thuis hoort op het terrein van het particulier initiatief. Van de zijde der gemeente willen B. en W. echter gaarne financiële steun verlenen door het geven van een subsidie. Daarom werd er aangedrongen op het in het leven roepen van een „overkoepelend orgaan" zowel van R.K. als van niet-R.K.-zijde. Deze gedachte van B. en W. vond bij de raad der gemeente algemene instemming. Een be drag van f 5000 werd als voorlopige post op de begroting uitgetrokken. zich in Lisse met de jeugdzorg ernstig gaat bezighouden. Op basis van de gelijkheid hebben in de C. A. J. zitting genomen leden van de Her vormde Kerk, de Gereformeerde Kerk, de Christelijk Geref. Kerk, de Gereformeerde Gemeente en de Nederlandse Protestanten Bond. Ook leden van andere Protestantse kerken en buitenkerkelijken zullen wor den uitgenodigd zitting te nemen, zodat met recht gezegd kan worden, dat de C.A.J. de gehele niet-R.K. Lisser jeugd vertegen woordigt. Doel De doelstelling van het comité is dezelfde, als die van de gemeenteraad, namelijk de activering en stimulering van het jeugd werk in de ruimste zin, zowel van het reeds bestaande jeugdwerk, als van de nog op te richten jeugdorganen, in welke vorm dan ook. Het comité heeft zich tot eerste taak ge steld subsidie uit de gemeentelijke kas aan te vragen, te beheren en te gebruiken en daarvoor dus ook de verantwoordelijkheid tegenover het gemeentebestuur te dragen. Uitdrukkelijk zij vermeld, dat het comité niet tot taak heeft, om, op welke wijze dan ook, zich te mengen in verenigingsbeleid of interne kwesties, zodat elke vereniging die zich onder de C. A. J. schaart, dus vol komen haar zelfstandigheid behoudt. Het comité hoopt, dat zijn werkzaamheid niet beperkt zal blijven tot het verlenen van financiële steun, doch dat het ook een or gaan mag zijn om, in onderlinge vrijwillige samenwerking, metterdaad stimulerend en activerend voor de jeugd van Lisse te kun nen werken. Het moderamen is als volgt samenge steld: J. Wevers, voorzitter, Von Bonning- housenlaan 11; H. Capel, tweede voorzitter, Grachtweg 55a; S. de Best, eerste secreta ris, Romijnstraat 38; J. Schoneveld, twee de secretaris, Prins.str. 91; mevr. W. Th. DekkerNieborg, eerste penningmeeste- resse, Von Bonninghousenlaan 36; J. den Breejen, Heereweg 97 en P. Nieuwenhuis, Emmastraat 40, leden. In de nacht van Woensdag op Donderdag heeft men door het forceren van een deur aan de achterzijde zich toegang verschaft tot een kiosk van de heer W., staande aan de Dr. Smitstraat te Zandvoort. Vermist worden vele souvenirs, ter waarde van 600. Woensdagavond vertrok van de Hoftuin in Hillegom een grote groep voor de stille tocht naar het monument in het Molenduin, waar na de kranslegging volgde. Na de twee minu ten stilte ter ere van de gevallenen ging de stoet naar Treslong waar een herdenkings bijeenkomst is gehouden. De koperblazers van de Harmonie „Cres cendo" en de Hillegomse Harmoniekapel speelden achter gesloten gordijnen „Wilt he den nu treden". Na een kort welkomstwoord door de voorzitter van C.C.N.F., de heer L. J. Kappert, werd het Wilhelmus gezongen, waarbij de B.S. het geweer presenteerde. Nadat het orkest het gebed „Abide with me" gespeeld had nam de burgemeester jhr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden het woord; deze memoreerde de moeilijke oor logsjaren en het verlies van zo vele burgers, die voor de goede zaak gestreden hadden en weggevoerd werden en de na-oorlogse tijd, met de groei en bloei. Na deze toespraak zong het knapenkoor der St. Joseph Parochie het „Requiem Aeternam" en het lied der achttien doden. Het orkest vervolgde met „Lost Chord", waarna de aal moezenier majoor C. Laurent een toespraak hield. Hij herdacht de gevallenen in de Ja panse concentratiekampen en vertelde hoe de gevangenen daar behandeld werden. Na deze toespraak zong het knapenkoor weer „Wilt heden nu treden" en „Nader mijn God tot U" door het orkest. Hierna volgde de toespraak van de vloot- predikant majoor Van der Brink. Hij ver telde onder meer over de toestanden in de concentratiekampen. Het orkest vervolgde met „Bede voor het Vaderland" en „Dankt, dankt nu allen God". De voorzitter sprak een dankwoord en na het zingen van het Wilhelmus was deze her denkingsavond afgelopen. GEMEENTE BLOEMENDAAL. Gegadigden worden opgeroe pen voor de functie van van een gedeelte van de Hartenlustschool, Vijverweg 31 te Bloemendaal. Aantal werkuren: pl.m. 20 p. week. Zij die voor deze betrekking in aanmerking wensen te komen, kunnen zich dage lijks aanmelden op de afd. Personeelszaken, raadhuis te Overveen. In Overveen, Bloemendaal of Santpoort (leeg te aanvaarden, bij voorkeur vrijstaand). Ong. 6 kamers, keuken, badkamer, garage. Centr. verw. Brie ven met vraagprijs no. 8846. Aangeboden te Castricum vrij huisje. Beneden 2 ka mers, voor- en achtertuin en schuur. Boven 3 slaapkamers badcel en zolder. Huur f 40 per maand. Gevraagd te Haarlem ongeveer hetzelfde. Brieven no. 8847. of Vleugel. Bi-, Heeswij k- plein 110. Tel. 325642, Den Haag. Geen zaak wordt groot zonder reclame Het best adverteert men In dit blad. De beste reclame is: adverteren. Enkalon, vol gemin- OOR derd, le keus vanaf v.fcJ Perion, zeer sterk, le keus 45 denier, de voordeligste in het X Qh dragen en vele andere soorten Het Oude Adres van 1875! Voor alle soorten kousen en sokken KLEINE HOUTSTRAAT 7

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 13