Brand gesticht terwijl twee kinderen alleen thuis waren SLAVENBURG S BANK ^ilmó va NIEUWE GRACHT 98 HAARLEM AUTO gemeub. parterre of 1ste étage Uit haatgevoelens om verbroken verloving Televisie-beelden uit de „verdoemde stad" Zjoekov in Oost-Berlijn voor bevrijdingsfeest Krisjna Menon vandaag naar Peking vertrokken Molen uit 1600 te Bergen door brand verwoest Russen verlaten Port Arthur in Mandsjoerije opent DINSDAG a.s. P. Hoogeveen Zoon HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 Wie zag dit ongeluk? Beton kan burgers bescherming bieden bij een atoomaanval Delegaties uit negen landen van het Sovjet-blok Kogels floten in het rond Washington zet distributie van Salk-vaccin stop Chinezen overladen vertrekkende bezettingstroepen met bloemen Scheepvaart MISSET&Z? SIGARENZAAK BOEDELVEILING Makelaar en Taxateur Lid N.B.M. ONROERENDE GOEDEREN Gevestigd sedert 1932 ZATERDAG 7 MEI 1955 Het brandje dat op de avond van de Vijfde Mei heeft gewoed in een huis aan de Arnulfstraat in Haarlem-Oost heeft geleid tot de arrestatie van de vroegere verloofde van de dochter des huizes, de 23-jarige J. B. Hij wordt er van beticht de brand te hebben gesticht. Na aanvankelijk ontkend te hebben, heeft hij thans toegegeven het misdrijf te hebben gepleegd. De man is in arrest gesteld. Deze feiten krijgen een zeer ernstige achtergrond wanneer men bedenkt, dat de politie in de woning twee brandhaarden heeft aangetroffen en dat er twee .kinde ren, een van een jaar en een van tien jaar, in het huis lagen te, slapen. Tegen de oud ste jongen zou de verdachte gezegd hebben: „Ga jij maar rustig slapen". Het brandje werd ontdekt door buren, die het vuur nog bijtijds met een paar em mers water konden blussen. De beide kin deren nebben zij over een plat dak van een belendend perceel in veiligheid gebracht. Een radiotoestel, een paar gordijnen en enig ander huisraad waren toen al door het vuur, vernield. De ouders waren de stad in dm het bevrijdingsfeest mee te maken. Bij het onderzoek bleek, dat er. twee brandhaarden waren, een bij het radiotoestel, waar de brandbare isolatie van 'een snoer was aangestoken, en een in een hoek van de woonkamer, waar een v. Vrijdagavond omstreeks 18 uur heeft in de Grote Houtstraat te Haarlem een aan rijding plaats gehad tussen een bestelauto en een bakfiets. De berijder van de bak fiets, die geen voorrang verleend zou heb ben, is na het ongeval snel doorgereden. De politie verzoekt hem en eventuele getuigen van het ongeval zich bij haar verl<gei*saf deling aan de Lange Wijngaardstraat te* vervoegen voor het verstrekken van in lichtingen. LAS VEGAS (Reuter/AFP) Uit een eerste onderzoek van de „verdoemde stad" op het Amerikaanse proefterrein in Nevada, die is blootgesteld aan de ontploffing van egn atoomwapen dat tweemaal zo sterk was *als de bom die in 1945 Iiirosjima verwoest te. is gebleken, dat de burgerbevolking vrij gemakkelijk tegen atoomaanvallen kan worden beschermd. De „verdoemde stad" was gebouwd rondom de toren waarop het atoomwapen tot ontploffing werd gebracht, om de uitwerking van de ontploffing op verschillende bouwmaterialen te bestu deren. Het blijkt, dat huizen van gewapend beton, die op een kilometer afstand van de toren' stonden, de proef goed hébben doorstaan. Hetzelfde geldt voor lage huizen zonder verdiepingen. Twee huizen met ver diepingen op een afstand van 1500 meter van de toren, het ene van baksteen en het andere van hout (zoals veel huizen in de Verenigde Staten), werden echter geheel verwoest. In de huizen waren poppen op gesteld, sommige in de kelders, andere zon der dekking in de kamers. De uitwerking van de ontploffing op de poppen is met be hulp van automatische camera's opgenomen op films, die nog bestudeerd worden. In het gebied van de „verdoemde stad" bestond Vrijdag, 24 uur na de ontploffing, nog enige radio-activiteit, doch deze was niet gevaarlijk. Millioenen Amerikanen hebben op hun televisieschermen repor tages uit de „verdoemde stad" kunnen zien. (United Press) Vallend puin en stra ling zouden alle bewoners gedood hebben in een cirkel met een straal van een mijl. Verder weg zouden de trommelvliezen ge scheurd zijn door de kracht van de explosie die een vacuum in de lucht veroorzaakt. De hoofdstraat van „Survival town" zag er uit alsof er een orkaan doorheen was gegaan. Drie van de vijf huizen die de „binnenstad" vormden lagen in puin. Men zag weinig van brand of zwartgeblakerde ruïnes. De schok k\Vam zo snel dat de vlammen wer den uitgedrukt voor ze zich konden ver spreiden. BERLIJN (Reuter). De Sovjet-minister van Defensie, maarschalk Zjoekov, de overwinnaar van Berlijn, en de eerste vice- premier van de Sovjet-Unie Pervoeckin, zijn in Oost-Berlijn aangekomen om deel te nemen aan de plechtigheden ter gele genheid van de tiende jaardag van de nederlaag van Nazi-Duitsland. Andere le den van de Sovjet-delegatie, die vermoe delijk onder leiding van Pervoeckin staat, zijn: Pegov, secretaris van het presidium van de Opperste Sovjet, en Poesjkin, Sov jet-ambassadeur en Hoge Commissaris in Oost-Duitsland. Het was niet bekend, dat deze laatste buiten Berlijn was geweest. Behalve de Sovjet-delegatie wonen afvaar digingen van communistisch China, Polen, Tsjechoslowakije, Hongarije, Roemenië, Burgarije, Noord-Korea en Albanië de plechtigheden bij. De delegaties tellen on der meer vijf vice-premiers en vijf der hoogste militaire leiders. Westelijke waar nemers leiden hieruit af, dat deze zelfde delegaties haar landen zullen vertegen woordigen op de conferentie te Warschau, waar vertegenwoordigers der communisti sche staten zullen beraadslagen over het sluiten van een verdrag tot wederzijdse hulpverlening en het in het leven roepen van een verenigd opperbevel. Volgens het Oost-Duitse persbureau ADN heeft de Oost-Duitse vice-premier Ulbricht op een vergadering te Leipzig op ëe vakverenigingen een beroep gedaan, een Oost-Duitse strijdmacht op te bouwen, „met dezelfde grondigheid als wij onze indus triële baronnen en groot-grondbezitters hun bezit hebben ontnomeh". stapeltje tijdschriften in brand was ge stoken. De verdachte was omstreeks kwart over acht alleen in de woning geweest. Als mo tief voor zijn wandaad heeft hij opgege ven, dat hij uit haatgevoelens om het uit raken van de verloving heeft gehandeld. gevaardigde bij de UNO en premier Nehroe's eerste adviseur in buitenlandse aangelegenheden, Krisjna Menon, is van daag uit Nieuw Delhi naar Peking vertrok ken voor besprekingen over de kwestie For mosa met premier Tsjoe En-Lai van com munistisch China. Van gewoonlijk betrouw bare zijde is verklaard, dftt Menon een po ging zal doen om de vrijlating van in China gevangengezette Amerikaanse vliegers te bewerken en om de Verenigde Staten en communistisch China tot een ronde-tafel conferentie te bewegen. De Amerikaanse ambassadeur in India, Cooper, zou Menon en Nehroe medegedeeld hebben, dat de Verenigde Staten hun best zullen doen, de goedkeuring-van de Chinese nationalisten te verkrijgen voor een wapen stilstand en de ontruiming van de kust- eilanden Quemoy en Matsoe. De nationalis- tische-Chinese regering heeft Washington in een memorandum doen weten, dat zij niet gebonden zal zijn aan een accoord, dat tot stand,zou komen door directe bespre kingen tusen de Verenigde Staten en com munistisch China, De Oud-Burgermolen, een achtkant- watermolen daterend uit begin 1600 en staande aan de Grone Dijk te Bergen N.H. is Vrijdagavond door brand verwoest. Omstreeks \ijf uur ontdekten omwonende boeren de brand. De vrijwillige brandweer van de gemeente Bergen werd in haar blussingswerk ten zeerste gehinderd door exploderende mitrailleur- en geweerkogels, die opgeslagen bleken te zijn in de molen en afkomstig waren uit voorraden munitie achtergelaten door de binnenlandse strijdkrachten, die de molen destijds als opslagplaats hadden gebruikt. Nadat de explosieven na ongeveer twin tig minuten waren uitgewerkt, gedurende welke tijd de brandweer dekking moest zoeken om niet door de in het rond flui tende kogels te worden getroffen, was de brand in een zodanig stadium gekomen dat aan verder blussingswerk niet meer kon worden gedacht. De oorzaak is het in brand steken van tegen de molen opgesta peld droog riet door drie jongens tussen tien en elf je ar. De molen was eigendom van de gemeen te Bergen. Van dit landschapsmonument was tijdens de Noord-Westerstorm in De cember 1954, toen ook de „Katingo" te Bergen strandde, de kap met kruis en as van het molenlichaam afgewaaid. De ge meente was thans in onderhandeling met de provinciale Waterstaat en de vereni ging „De Hollaindsche Molen" om het mo nument te laten restaureren, waarmee een bedrag van 20.000 gulden zou zijn gemoeid. De molen was in 1930 buiten gebruik ge steld, in i944 geheel gerestaureerd en heeft nog dienst gedaan tot 1948. Productie goat door WASHINGTON (Reuter) Het hoofd van de Amerikaanse burgerlijke genees kundige dienst, dr Leonard Scheele, heeft meegedeeld dat de federale regering heeft besloten de distributie van de Salk-entstof tegen kinderverlamming stop te zetten, totdat medici de huidige ontwikkeling waarbij 44 kinderen kinderverlamming kregen na inenting met het Salk-serum grondig hebben bestudeerd. De stopzetting zal „verscheidene dagen" duren maar de vervaardiging van het serum wordt voort gezet. Dr Scheele legde zijn verklaring af voor de financiële commissie van het Huis van Afgevaardigden die zijn mening vroeg over wetsontwerpen welke de Amerikaan se regering het recht geven toezicht te houden op distributie en prijs van de Salk- entstof. Dr. Scheele verklaarde verder dat de regering niet gepoogd heeft inenting met reeds in verkoop gebracht serum te gen te gaan, of de vervaardiging er van af te remmen. Hij verwacht dat de met het onderzoek belaste medici tot de slotsom zullen komen, dat de Salk-entstof een „schitterend geneesmiddel" is en dat zij zullen aanbevelen de inentingen er mede voort te zetten. Dr. Scheele meent, dat de medici mogelijk enkele voorwaarden zul len stellen voor de inenting in de Verenig de Staten .Hij verklaarde er van overtuigd te zijn, dat het Salk-serum zonder gevaar kan worden gebruikt. De Amerikaanse regering heeft staten en gemeenten aangeraden de vaccinatie programma's op te schorten, totdat morgen bekend gemaakt zal worden of het vaccin eerst aan nieuwe proefnemingen zal wor den onderworpen. De regerings-aanbeve- ling is een gevolg van een dringend onder zoek dat een aantal kinderverlammings specialisten heeft ingesteld.- HONGKONG (Reuter) Het persbu reau „Nieuw China" meldt dat de Sovjet- Russische troepen zijn begonnen met de ontruiming van de vlootbasis Port Arthur in Mandsjoerije. Op 11 October verleden jaar maakten Chnese en Russische leiders in een gemeenschappelijk communiqué be kend, dat de Sovjet-Unie er in toesrestemd had haar troepen voor eind Mei 1955 uit de versterkte basis aan de Gele Zee, die zij sinds 1945 heeft bezet, terug te trek ken. Russische valschermtroepen bezetten het strategisch belangrijke Port Arthur in Augustus 1945, met toestemming van de toenmalige regering-Tsjang Kai Tsjek. Zij zouden dertig jaar in de Zuid-Mandsjoe- rijse haven blijven. Volgens een latere overeenkomst, nadat de communisten in China aan het bewind gekomen waren, zouden de Russische troepen blijven totdat beide landen een vredesverdrag met Japan zouden hebben getekend. De Sovjet-Unie droeg de verantwoorde lijkheid voor de verdediging en militaire controle van de basis terwijl China zorg droeg voor burgerlijke aangelegenheden. Volgens Nieuw-China zijn leden van de vertrekkende Russische troepen deze week eregasten geweest op bijeenkomsten en afscheidsfeesten. Op het station werden de vertrekkenden en hun gezinnen met bloemen overladen. Het kind van de Sloppen (L u x o r) is een filmdraak van de eerste orde. Niets wat zo'n film tot dat praedicaat verheft is deze rolprent vreemd. Zo week is deze film, dat het de toeschouwer niet zou ver- bazèn, als het beeld van sentimentaliteit van het doek gleed. Een kind steelt uit ar moede, een man moordt door honger ge dreven. Die twee ontmoeten elkaar. Dat is het gegeven voor dit drama, dat een bewijs is van de onmacht, die Hollywood over mant als het probeert Italiaans filmrealis- me te gaan nabootsen, ook al zijn de meeste spelers Italianen, die Engels brab belen. Dat de film uitmuntende close- ups heeft en suggestief camerawerk, maakt het des te betreurenswaardiger dat het déze film betrof. N. „Clown Boem" (Pal ace) De Deense komiek Nils Poppe vervult in „Clown Boem" twee hoofdrollen. Hij is een wat te vortvarend burgemeester van een plaats, die zich snel uitbreidt en neemt in de film ook de rol waar van zijn tweeling-broer, die het optreden als clown in een circus als levensdoel heeft opgevat. De burgemeester komt lelijk in de nesten als zijn broer met het circus in zijn stad wil optreden, De wij ze, waarop alle moeilijkheden worden opge lost, is even komisch als zot. Nils Poppe combineert de verrichtingen van beide broers bijzonder vlot en bezorgt daardoor de toeschouwers enige aangename uren. A. O. „Maar36 uur" (Roxy) Een Ameri kaanse militair, die bij wijze van verrassing zijn vrouw in Londen even komt opzoeken, wordt uiteraard geheel tegen zijn zin als getuige betrokken bij een moord op zijn echtgenote. De moordenaar slaagt er ech ter in het te doen voorkomen alsof de mi litair de misdaad heeft bedreven en deze laatste begint dan aan de bijna hopeloze taak om zijn onschuld te bewijzen. Daarbij komt nog, dat hij slechts 36 uur de tijd heeft om het mysterie uit te zoeken, aan gezien hij na afloop van deze periode be slist weer in het vliegtuig naar Amerika moet zitten. Hoe het allemaal afloopt kan men tot Maandag in deze bioscoop gaan bekijken. Men zal er zeer zeker geen spijt van hebben, want deze „thriller" steekt uit boven de middelmaat, hetgeen ook te dan ken is aan de goede bezetting van de hoofd en bijrollen. Van Woensdag af kan men meeneuriën met de melodieën in „De levensroman van Richard Tauber". H. de G. „Het monster van de Amazone" (Frans H a 1 s) In deze zeer spannende rolprent maakt men kennis met een wel bijzonder luguber monster dat ergens huist in en bij de rivier de Amazone, in Brazilië. Een aan tal biologen die een expeditie op deze rivier maken, vinden een klauw die grote gelijke nis vertoont met een mensenhand al zitten er dan ook zwemvliezen tussen de vingers. Het bijbehorende skelet wordt niet gevon den, maar wel vreemde sporen die de ge leerden zeer tot nadenken stemmen. Niet lang echter want dra ontpoppen zij zich als geoefende kikvorsmannen die allerhande gedurfde staaltjes onder water uithalen. Hierbij kan men genieten van prachtige onderwater-opnamen. Het afgrijselijke mon ster komt per slot van rekening toch op duiken en zorgt dan voor een reeks van sensationele gebeurtenissen. Een charman te jongedame, lid van de expeditie onder vindt daar narigheid genoeg van. De juiste dosis romantiek brengt dit gruwel-verhaal weer in evenwicht. H. S. „A star is born" (Rembrandt) Voor een recensie van deze film verwijzen wij de lezers naar „Erbij", waar in zeer waarde rende termen over Judy Garlands come back wordt gesproken en vooral het jeug dig bioscooppubliek de film als vallend in zijn smaak wordt aanbevolen. „Willem Parel" (Minerva) De zoveel ste Nederlandse speelfilm, die een teleur stelling werd, draait nu in Heemstede. Bij zijn verschijnen te Haarlem is er al genoeg over gezegd. Volstaan wij dus met de aan kondiging. „Het schaap met vijf poten" (Studio) De Franse filmkomiek Fernandel krijgt opnieuw gelegenheid de veelzijdigheid van zijn talenten te tonen in een vaak grappig, schoon wel wat vooropgezet komisch ver haal, waarin hij maar liefst zes rollen ver vult. Twee episodes z!ijn bijzonder geestig. Die, waarin hij fungeert als glazenwasser en de zonderlinge fantasie, waarin hij op duikt als kapitein, die bezig is zijn lading te verdobbelen. Pretentieloos amusement voor wie er zin in heeft. Fr. „Het be<l" (Li do) De raamvertelling, waarin het bed zo'n grote rol speelt, is ge prolongeerd. Aagtedijk, 5 v. Antwerpen n. Houston. Alblasserdijk, 5 Antwerpen. Aludra, 5 L aSpezia. Abbekerk, 5 v. Las Palmas n. Kaapstad. Almdijk, 5 te Rotterdam. Appingedijk, 5 te Santos. Argos. 5 te Rotterdam. Axeldijk, 5 te New York. Aalsdijk, 2 v. Galveston n. Antwerpen Alamak, pass. 4 Vlissingen n. Hamburg. Annenkerk, 6 te Marseille.: Arundo. 5 v. Baltimoro n. Rotterdam. Averdijk, 5 v. New York. Ariadne, 4 v. Amsterdam n. Hamburg. Altair. 6 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Armilla, 7 Soerabaja. Al'foth, 9 Las Palmas verwacht. Alnati, pass. 6 Victoria Braz. n. Bahia. Alpherat, 7 te Montevideo. Annenkerk, 6 v. Marseille n. Cadiz. Arendskerk, 6 v. Hamburg n. Bremen. Aldabi, 6 v. Santos n. Montevideo. Arkeldijk, 6 v. New York n. Boston. Alwaki, 7 v. Bremen te Vlissingen. Aludra, 6 v. La Spezia n. Port Said. Baarn, 5 v. Antwerpen n. Rotterdam. Beninkust, pass. 5 Ouessant n. Bordeaux. Bawean, 6 te Manilla. Britsum, pass. nacht 5-6 Miami n. Rotterdam. Bali, 7 Colombo. Bantam, 6 v. Colombo n. Khorramshar. Bintang, pass. 5 Singapore n. Miri. Boschfontein, 7 te East London. Boskoop, 5 v. Barbados n. Plymouth. Baumasepe, nacht 6-7 Rotterdam verwacht. Cistula, 5 v. Rotterdam n. Belra. Cradle of Liberty, 6 v. Port Said n. Philadelphia Caltex Pemis, 6 v. Rotterdam n. Sidon. Caltex Leiden, 6 180 m. N.NO. Kp. Vilano. Caltex The Hague, 7 te Suez. Castor, 6 v. Madeira n. Trinidad. Coryda, 4 te Ango Ango. Dalerdijk. 2 v. Balboa n. Los Angeles. Dahpnic, 6 v. Antwerpen n. Amsterdam. Delfland, pass. 6 Fern. Noronha n. Las Palmas Daphnis, 7 v. Antwerpen te Amsterdam. Erinna, 5 v. Priok n. Pladju. Esso Amsterdam, 5 Antwerpen. Enggano, pass. 5 Kp. Finiserre n. Bona. Eemdijk, 6 v. Mobile n. Brownsville. Elizabeth b. pass. 6 Port Soedan n. Calcutta. Falco, 2 v. Milwaukee n. Napels. Gooiland, pass. 5 Madeira n. Recife. Groote Kerk, 5 v. Shanghai n. Manilla. Gaasterkerk, 6 te Antwerpen. Gaasterland, 6 v. Vicoria n. Ilheos. Groote Beer, 6 210 m. W. Scilly's. Houtman, 5 v. Singapore n. Mahe. Heemskerk, 5 te Rotterdam. Hecuba, 2 v. Grenada n. Morrisville. Helder, 6 te Balboa. Helicon, 5 v. New York n. Curasao. Hector, pass. 6 Ouessant n. Alexandrië. Hera, 6 v. Georgetown n. Dordrecht. Hoogkerk, 6 v. Marseille n. Barcelona. Hersilia, 6 v. Port of Spain n. Paramaribo. Indrapoera, 6 Singapore:. Ittersum, 4 v. Amsterdam n. Bremen. Ilos, 5 te Lissabon. Java, 5 v. Halifax n. Alexandrië. Joh. v. Oldenbarnevelt, 6 100 m. ZW. Minikoy. Jagersfontein, 6 v. Amsterdam n. Kaapstad. Japara (KRL), 7 te Southampton. Karimata, pass. 5 Ceylon n. Belawan. Kota Inten, 5 v. Suez n. Belawan. Kalydon, 6 te Rotterdam. Koratia, 5 v. Curagao n. Fredericia. Kota Agoeng, 6 v. Port Said n. Genua. Kota Ba roe, 6 v. Liverpool n. Rotterdam. Kenia, 7 te Pto La Cruz. Kertosono, 6 v. Djibouti n. Port Soedan. Lemsterkerk, pass. 5 Wight n. Port Said. Lindekerk, pass. 5 Gibraltar n. Le Havre. Luna, 5 te Rotterdam. Lekhaven, 2 te Montevideo. Loosdrecht, pass. 6 Aden n. Abadan. Larenberg. pass. 6 Gibraltar n. Port Talbot. Laurenskerk, 7 te Bombay. Loppersum, 7 te Menilla. Lissekerk, 7 Hamburg. Lawak, 3 v. Philadelphia n. New Orleans. Leto. 7 te Rotterdam. Merwede, 5 v. Savanna n. Le Havre. Mijdrecht, 5 v. Aruba n. Baltimore. Meliskerk, 6 te Lorenzo Maquez. Molenkerk, 6 v. Singapore n. Manilla. Madoera, 7 Semarang. Mapla, 7 te Singapore. Maas, 7 te Rotterdam. Muiderkerk, 4 v. Hongkong n. Shanghai. Mataram, 7 te Djibouti. Modjokerto, 9 Hoek v. Hol!, verw. n. Rdam. Nigerstroom, pass. 5 Finisterre n. Bordeaux. Nigerstroom, 6 v. Bordeaux. Noordam, 6 640 m. W. ten Z. Lands End. Notos, 6 70 m. W. Kp. Matapan. Ondina, 5 v. Fao n. Pladju. Orion, 5 te Rotterdam. Oberon, 4 te New York. Oranje, pass. 6 Ouessant n. Port Said. Oranjefontein, 6 300 m. ZW. Finisterre. Oranje, pass. 6 Kp. Vilano n. Port Said. Oranjestad, 6 v. Bremen n. Amsterdam. Ouwerkerk. 7 te Djibouti. Ootmarsum, 6 te Le Havre. Pendrecht, 5 te Dakar. Phrontis, 6 te Port Swettenham. Pieter S, 5 te Barry. Poelau Laut, 5 te Amsterdam. Polydorus, pass. 6 Balearen n. Halifax. Prins Fred. Willem, 6 v. Toronto n. Montreal. Prins Joh. W. Friso, 3 v. Montreal n. Quebec en St. John. Prins Maurits, 4 te Milwaukee. Prins Willem III, 6 v. Rotterdam n. Chicago. Prins Willem IV, 7 te Milwaukee. Raki, pass. Guardafui n. Belawan. Rijndam, 5 300 m. Z. ten W. Kp. Race. Ridderkerk, 6 te Rotterdam. Rotula, 6 v. Adelaide n. Albany n. Abadan. Roepat. 7 v. Singapore. Rotti, 6 v. Napels n. Amsterdam. Rempang, 6 v. Le Havre n. Marseille. Radja, 7 te Amsterdam. Schouten, pass. 6 Sabang n. Singapore. Stad Dordrecht, 5 Palermo. Stad Haarlem, 5 v. Kirkeness n. Amsterdam. Stentor, pass. 5 Azorer. n. Amsterdam. Schiedijk, 5 te Rotterdam. Stad Breda, 7 Lorenzo Marquez verw. Salatiga, 30 v. Honolulu n. Los Angeles. Sarangan, 3 te Seattle. Straat Makassar, 3 v. Kobe n. Hongkong. Sheratan, 6 v. Mena cl Ahmadi n. Philadelphia Slamat, pass. 4 Minikoy n. Aden. Schie, verm. C v. Demerara n. Trinidad. Soestdijk, 4 te Antwerpen. Saparoea, pass. 6 Aden n. Port Said. Sommelsdijk, 7 te Colombo. Singkep. .7 Karachi. Slotérdijk, 6 Suez. Stad Schiedam, pass. 6 Gibraltar n. Bagnoli. Straat Mozambique, 6 v. Buenos Aires naar Punto Acevedo. Stad Maastricht, 4 te Savona. Stad Maassluis, 6 v. Narvik n. Rotterdam. Salawati, 7 te Antwerpen. Saparoea, pass. 7 Perim n. Port Said. Talisse. pass. 5 Guardafui n. Suez. Tero, 5 v. Bahia Blanca n. Rottèrdam. Tjisadane, 6 v. Penang n. Mauritius. Tibia, 6 v. Singapore n. Miri. Tiberius, 6 te Amsterdam. Titus, 6 Ceuta. Ternate, 6 v. Port Said n. Rotterdam. Tjiluwah, 7 Singapore verwacht. Van Linschoten, 5 Lagos. Van Spilbergen. 5 v. Lagos n. Freetown. Van Riebeeck, 6 v. Tj. Priok n. Semarang. Willem Ruys, 5 v. Priok n. Singapore. Wonogiri, 5 te Damman. Wielareeht, 6 v. Port Said n. Napels. Westertoren, 6 v. Lorenzo Marquez n. Bahrein. Westerdam, 6 350 m. Z. Kp. Race. Willem Ruys, 7 v. Singapore n. Belawan. IJsel, 6 v. Algiers n. Rotterdam. Zeeland (KRL) 4 te Calcutta. Zaan, 6 Amsterdam. Zijpenberg, pass. 4 Kp. Vincent n. Dakar. Zuiderkruis, 6 150 m. N. Galapagos eil. Schepen met passagiers, repatriërenden en emigrerenden Aldabi. 9 montevideo, 11 Buenos Aires verw. Aihena, vertr. 13 v. Rotterdam n. Buenos Aires Alnati, 8 Bahia, 26 Antw., 29 Rotterdam verw. Bloemfontein, verm. 3 Juni v. Amsterdam n Durban. Bonaire, vertr. 7 v. Amsterdam n. Georgetown Boschi'ontein, 7 te East Londen, 8 v. Amsterdam te Durban verwacht. Boskoop, 20 Plymouth, 22 Amsterdam verw. Cottica, verm. 8 v. Paramaribo n. Amsterdam. Groote Beer, 12 v. Rotterdam te Quebec verw Indrapoera, verm. 12 v. Belawan n. Aden. Jagersfontein, verm. 6 v. Amsterdam n. Durban Joh. v. Oldenbarnevelt. 14 Suez, 24 Amsterdam verwacht. Maasdam, verm. 21 v. Rotterdam n. New York. Nieuw Amsterdam, verm. 10 v. Rotterdam n. New York. Noordam, 9 v. New York aan de Hoek v. Hol] verwacht. Oranje, 11 Port Said. 19 Colombo, 25 Tj. Priok verwacht. Oranjefontein, 8 Southampton, 9 Antw., 10 Am sterdam verwacht. Oranjestad, verm. 12 v. Amsterdam n. Cristobal. Rijndam, 10 Cobh, 11 Southampton en Le Havre 12 Rotterdam verwacht. Sibajak, verm. 13 v. Rotterdam n. Sydney. Waterman, 5 te New York, vertr. 7 v. New Yorx 16 Rotterdam verwacht. Westerdam, 3 v. Rotterdam te New York verw Willem Ruys, 7 Belawan, 10 Colombo, 17 Port Said verwacht. Willemstad, vertr. 7 v. Pto. Limon, 8 v. Cristobal naar Amsterdam. Zuiderkruis. 16 Papeete, 23 Wellington, 28 Mel bourne verwacht. KLEINE VAART Adm. Courbet, 6 v. Pto Vecchio n. Londen. Adm. Nelson, 6 v. St. Valery n. Goole. Arnoudspolder, 9 v Rotterdam te Oporto verw Aco, verm. 6 v. Amsterdam n. Malmö. Agiena, 6 v. Vlissingen n. Londen. Antares, 6 v. Gent te Vlissingen. Ary Scheffer, 11 v. Liverpool te Antw. verw. Atlantis. 6 v. Rotterdam n. Malnjö. Badzo, 5 v. Rotterdam n. Londen. Bernisse, 7 v. Civlta Vecchia te Fleetwood verw. Bree Helle, verm. 8 v. Londen n. Rotterdam. Betty Anne S, 5 v. Rotterdam n. Liverpool. Birmingham, 6 v. Grangemouth te Rotterdam Borculo, 5 v. Amsterdam te Rotterdam. Casana, pass. 6 Vlissingen n. Antwerpen. Cinderella, verm. 6 v. Rotterdam n. Duinkerken Draco, 5 v. Tanger n. Bone. Daje Bohmer, verm. 6 v. Rotterdam n. Hamburg Deni, 6 v. Antwerpen te Vlissingen. Da Costa, 5 v. Rotterdam n. Malmö Duiveland, 5 V. Amble teÉotterdam. El jo, 5 te Genua. Elsenburgh, pass. 6 Buriings n. Duinkerken. Export II, 6 v. Londen te Rotterdam. Erasmus, verm. 7 v. Rotterdam n. Duinkerker,. Gazelle. 6 v. Vlissingen n. de Steeg. Gaasterland. 5 v. Grangemouth te Rotterdam. Hera, 5 v. Mackenzie n. Trinidad. Henrica, 6 v. Liverpool te Swansea verw. Hink, 6 v. Vlissingen n. Dublin. Hoc Vinces, verm. 6 v. Grimsby n. Rotterdam. Hebe Nobel, pass. 6 Vlissingen n. Antwerpen. Haaksbergen, verm. 6 v. Garston n. Dundalk Henrica b, 6 v. Whitehaven te Dungavan verw Haskerland, 5 v. Kingslynn te Rotterdam. Ida d, 7 v. Bordeaux te Rotterdam verw. Import, 5 v. Jersey te Rotterdam. Ilias, 5 te Genua n. Las Palmas. Johanna te Velde, 6 v. Vlissingen n. Gothenburg. Jan Kreumer, 5 v. Londen te Rotterdam. Lydia (i), 5 v. Londen te Rotterdam. Lacra, 6 v. Londen te Gent verwacht. May, pass. 6 Vlissingen n. Immingham. Mount Everest, pass. 6 Vlissingen n. Antwerpen Mynelis. 6 v. Gothenburg te Antw. verw. Matthew, 6 v. Hommelvik op de Tyne. Muphrid N, pass. 6 Brunsbtittel n. Dublin. Margaretha, 5 v. Londen te Rotterdam. Nassauhaven, 6 v. Gothenburg te Rotterdam. Nato, 6 v. Vlissingen n. Esbjerg. Nero, 5 v. Alicante n. Malaga. Oosterburgh, 5 v. Oskarshamn te Rotterdam. Oostzee. 5 v. Rotterdam n. Hondestad. Pa-Vo: J v. Rotterdam- rc Domsjo.- Phidias, 4 v. Amsterdam n. Bordeaux. Ponza, .4 te Rotterdam. Rem a, 6 v. Liverpool te Rotterdam verw. Schippersgracht. 5 v. Rotterdam n. Londen. Sporota, 6 v. Fowey te Amsterdam. Stella Maris, 6 v. Grangemouth n. Varberg. Tilly, 4 te Rotterdam. Ton S, 6 v. Dublin te Swansea verw. Tromp, 6 v. Vlissingen n. Odense. Turgail, pass. 6 Vlissingen n. Londen. Venus, 6 v. Norwich n. Middlesboro. Veenenburgh, 5 v. Middlesboro te Rotterdam. Westpolder, pass. 6 Vlissingen n. Lissabon. Westerdok, 6 v. Londen te Amsterdam. T.Tsel. 6 v. Antwerpen te Rotterdam. Zuidland, 6 v. Rotterdam te Gent. SLEEPVAART Blankenburg, pass. 5 Helsinki n. Leningrad met baggermolen. Ebro, 5 .v Tunis n. Dakar. Gele Zee, 5 130 m. O. Adën met baggermolen en bak. Goeree, 5 v. Ceuta te Maassluis met 2 bakken. Hudson, 5 v. Lissabon te Maassluis. Noordholland, 5 750 m. NW. Kp. Verd. eil. Poolzee., 4 v. Lissabon n. Belem. Rode Zee, 5 360 m. W. ell. Enggano met kruiser Australia. Thmes, 4 100 m. Z. Kreta met zuiger. Witte Zee, 4 540 m. O. Ceylon zet koers n. SI. Rode Zee. haar nieuwe kantoor Telefoon 12580 - 16942 SPUITIMRICHTIHG SOPHIA5TR.13 TEL13516 Te koop aangeboden: Centrum Haarlem. Brieven no. 8860. OPENBARE VERKOPING t.o.v. notarissen J. C. Stuart, Wagenweg 58 Haarlem en J. van Hasselt, Keizersgracht 702, Amsterdam, op Don derdag 12 Mei 1955, n.m. 2 u. in Notarishuis a. d. Bilder- dijkstraat 1 te Haarlem, van Twee herenhuizen, get. 21 en 23, elk met centrale verwarming, garage, erf, vóór-, zü- en achtertuin, te Heemstede aan de Zandvoorter Allee, resp. groot 5.45 A. en 6.76 A. Afz. en gecomb. Verhuurd voor f 106.60 p. rrrnd. per perceel. Grondbel. f 123.79. Straat bel. en Pree. f 16 en Rijnl. Bunderg. f 9.08 alles per perceel. Aanvaarding in genot der huren bij betaling vóór of op 23 Juni 1955. Bezichtig. Dinsd; en Dond. 2—4 uur. Inl. bij gen. notarissen. VEILING Notarissen J. Wildschut te Haarlem en J. Tiedema te Scheveningen, zullen op 12 Mei 1955 n.m. na 2 uur in 't Notarishuis, Bilderdijkstr. 1 te Haarlem publiek verko pen: 1. Een winkel-woonhuis a. d. Bakkerstraat 1 te Haar lem, groot 97 c.a. Huur f 12.15 p. w. 2. Een beneden- en boven huis a. d. Westergracht 89 zw. en rd. te Haarlem, groot 1.05 A. Huur f 6.10 en f 6.75 p. w. 3. Een huis a. d. Korte Anna- straat 10 te Haarlem, gr. 51 c.a. Huur f 7.45 p. w. Jaarlijkse lasten: resp. f 62.19; f 77.88 en f 59,02. Aanv. na bet. voor of op 23 Juni 1955. Bez. Dinsd. en Donderd. n.m. 24 uur. Inl. bij Notaris Wildschut, Kon.weg 103 b. d. Wagenweg te Haarlem. Tel. 10746. OPENBARE VERKOPING Notaris Mr. M. R. Krans te Haarlem is voornemens op Donderdag 12 Mei 1955 te 14 uur in 't Notarishuis te Haarlem in publieke veiling te brengen: 1. Het huis en erf en tuin te jSpaarndam (Haarlem) aan de Pol 40, gr. 81 c.A. Huur f 6.10 p. w. Grondl. f 11.52. Straatl. f 9.08. Rijnl. Bunderg. f 0.85. 2. Het huis, erf en tuin, met uitz. van een stuk grond gr. ongev. 2.50 A, als ter plaatse is aangeduid, te iSpaarndam (Haarlem), Spaarndammerdyk 70A, geh. gr. 7.43 A. Huur f 9.45 p. w. Grond bel. f 33.89. Straatl. f 14.03, Rijnl. Bundergeld f 2.64. Aanv. bij bet. voor of op 23 Juni 1955. Bez. Dinsd. en Donderd. van 1416 uur. Inl. ten kant. van gen. No taris, Van Eedenstraat 20, Tel. 15383. De aangekondigde veiling van de percelen Acaciastraat en Duinoordstraat gaat niet door wegens verkoop uit de hand. Notarissen J. Wildschut te Haarlem en E. Spier en Mr. C. E. Massee te Amsterdam zullen op 12 Mei 1955 n.m. na 2 uur in 't Notarishuis, Bil- derdijkstr. 1 te Haarlem pu bliek verkopen: Het huis op erfpachts- grond aan de Kostverlo- renstraat 8 te Zandvoort groot 92 c.a. en erfp. grond a. d. Hulsmanstr. gr. 67 c.a. Huur f 34.50 p. m. Erf pacht f 23.80 p. j. Ove rige lasten f 31.89 p. j. Aanv. na bet. voor of op 23 Juni 1955. Bez. Dinsd. en Donderd. n.m. 24 uur. Inl. bij Notaris Wildschut, Kon.weg 103 b. d. Wagenwég te Haarlem. Tel. 10746. Uw naam en merkartikelen moeten voortdurend onder de aandacht van het publiek worden gehouden. Alleen regelmatig adverteren kan dit bewerken. - Adverteer in dit blad. Makelaars - Veilingmeesters - Beëdigd Taxateurs Nieuwe Gracht 74 - HAARLEM - Parklaan 22 DONDERDAG a.s., aanvangende te 9.30 uur precies, t.o.v. Deurwaarder K. C. v. d. Mije. In deze veiling zijn o.m. opgenomen een tweetal nalatenschappen, o.a. bestaande uit: Huiskamer- en Slaapkamerameublementen (w.o. Gothische); Bankstellen; Kussenkast; Glazenkasten; Bureaux-ministre; Boekenkasten; Porselein (w.o. div. groepen); Koperwerk; enige Sieraden; Chinese Kamerschermen; Perz. e.a. Vloerkleden; Radiotoe stellen; Pick-up-koffercombinatie; Bedstellen; afz. Meubilair; Bromfiets; Tandem etc. etc. KIJKDAG: Woensdag a.s. van 10 tot 15 uur. Dagelijks worden Kunst, Antiek en Meubilair ter bijvoeging in onze veiling d.d. 26 Mei a.s. inge wacht. Telefoon Expeditie 13845 TE HUUR GEVR. Juni t/m September min. ruimte zit-eetk., slaapk., kabinet/slaapk., keuken (geen medegebr.), badgel., aanw. telef. strekt tot aanbev. Br. met opgave van prijs per maand onder no. 8838 v. d. blad BELAST ZICH MET: Aankoop - Verkoop - Taxatie Administratie en Beheer van Kantoren: Verspronckweg 89 Telefoon 11701 - Haarlem Notaris G. F. M. Roozen, te Haarlem, zal Donderd. 12 Mei 1955 na 2 uur in het No tarishuis Bilderdijkstr. 1 te Haarlem, afz. en gecomb. publiek verkopen: Vier huizen, erven met achteruitgang en afz. opg. bovenw. te Haarlem a. d. Zuidpolderstraat 31, 33, 35 en 37 alle zwart en rood, resp. groot 59, 57, 58 en 59 c.A. Huur: benedenw. f 5.40; bovenw. f 4.75 per week. Lasten per jaap f 51.81 p. perc. Bet. koopp. uiterlijk 23 Juni 1955. Bez. Dinsd. en Donderd. 2-4 uur. Inl. ten kant. van gen. notaris, Spaarne 14, Haarlem EIKENLAAN 27, Zwanenburg (Haarl.meer) Notaris G. F. M. Roozen, te Haarlem zal Woensdag 11 Mei 1955 om 2 uur in het Café van de Heer W. Corne. lissen te Halfweg, Plein 2. publiek verkopen: Een woonhuis met erf en tuin te Zwanenburg, gem. Haarl.meer a. d. Eiken laan 27, groot 4.20 are. Verh. voor f 44.85 p. m. Totale lasten p. j. f 41.64. Aanv. in genot der huur bij bet. der koopp. uiterl. 22 Juni 1955. Bez. Dinsd. en Donderd. 2-4 uur. Inl. ten kant. van gen. notaris, Spaarne 14, Haarlem Notaris B. M. Brans te Haar lem zal op Donderdag 12 Mei 1955 na 2 uur in 't Notaris huis aldaar, Bilderdijkstr. publiek verkopen: Een winkel en 2 woon huizen met afz. bovenwo ningen en erven te Haar lem aan de Linschotenstr. 51, 53 en 55 zw. en rood samen gr. 4 a. 40 c.a. Huren p. w. 51 zw. f 7.35, 51 rood f 7.35; 53 zw. f 6.35 53 rood f 7. 55 zw. f 6.35; 55 rood f 7. Waterverbruik voor reke ning van eigenaar. Afzonderl. en in combi natie. Bez. Dinsdag en Donderd. v. 24 uur. Inlicht, bij gen. notaris, N.we Gracht 106. Notarissen J. de Reede en J. Brants Kzn., te Haarlem, zul len Donderdag 12 Mei 1955 n.m. 2 uur in het Verkooplo kaal Notarishuis aldaar, pu bliek verkopen: Vyf huizen en erven te Haarlem a. d. Reigerstraat 71 t/m. 79. Elk verh. v. f 7.10 p. w. Eerst afzonderl. en daarna gecombineerd. Bez. Dinsd. 24 uur. Aanv. b. d. bet. uiterlijk 23 Juni a.s. Inl. b. d. Notts. Ged. Oude Gracht 82. Tel. 13860. Het perceel Waldeck Pyr- montstr. 15 is inmiddels uit de hand verkocht. 9

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 11