Kort en bondig Vermiste Haarlemse jongen terecht Lisse Zandvoort Slotvoorstelling van Phoenix Vijfhuizen Hillegom Gouden jubileum „Liefdewerk Oud Papier' Koninklijke onderscheiding A. P. M. Sweijen Burgerlijke Stand van Haarlem Gouden echtpaar H. J. L. Klein Schiphorst Van Polanen nam afscheid van Tweede Jeugd Toerwagenconcessies in Haarlem en omgeving Afdeling Haarlem en omgeving van „De Verzamelaar'* Nationale EHBO-wedstrijden Sterrendag op het circuit Zandvoort DCO vierde het Zilveren Jubileum George Robert speelt werken van J. S. Bach Rijmprent voor moederdag Kinder-bloemencorso in Lisse Bewogen jaarvergadering accordeonvereniging Fiets-puzzlerit van „Kindervreugd" Oranjevereniging wordt in bestaan bedreigd V.V.V.-week met concert in nieuwe tent begonnen MAANDAG 9 MEI 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Bij haar laatste publieke optreden hebben de Haarlemse bloemenmeisjes Zaterdag nog eens velen verblijd, die er nooit van gedroomd hadden op zulk een charmante manier aan een narcis te komen. Haarlems Entree" had nog een behoorlijke partij langgesteelde bloemen over en de voorzitter van deze vooruitstrevende vereniging van de Kruisweg, de heer B. van der Wal, trok er met een aantal van deze dochteren der Bloemenstad op uit. Zij kwamen eerst in het gemeentelijk tehuis voor ouden van dagen aan de Schotersingel 2, waar enige bejaarden zoveel plezier van deze verrassing hadden, dat zij een rondedansje maakten. Vervolgens bezochten zij het Sanatorium Eikengaarde in Aerdenhout, waar de lichten al uit en de patiënten al onder zeil waren. Maar in een wip waren dè lichten aan en de patiënten overeind. Deze attentie viel bij hen wel bijzonder in de smaak getuige het hartelijk lawaai, dat de zalen vervulde. Tenslotte werden dertig rustende moeders in het Tehuis Margriet aan de Linnaeuslaan bedacht door onvermoeibare bloemenmeisjes, die deze bezoeken wel het mooiste deel van haar veelzijdige taak zeiden te vinden. De foto toont haar temidden van de bejaarden aan de Schoterweg. De vijftienjarige Haarlemse jongen, die sedert 27 April spoorloos was, is Zondag weer in de ouderlijke woning teruggekeerd. Kij is in Roosendaal bij het circus Mullens aangetroffen en door zijn vader weer naar Haarlem gebracht. Een inwoner van Roosendaal hoorde Za terdagmorgen van de vermissing tijdens de radio-uitzending van de nieuwsdienst. Na aien zag hij op straat een jongen lopen, wiens signalement vrijwel geheel klopte met het signalement, dat de rad'io had ver spreid. Hij volgde cïe jongen en ontdekte spoedig, dat hij werkte bij circus Mullens, dat daar zijn tenten had opgeslagen. De man stelde de politie van zijn bevindingen in kennis, waarna de bewuste jongen werd meegenomen naar het politiebureau. Daar bleek, dat de Roosend'aler in de roos had geschoten. De volgends dag kwam de vader uit Haarlem over om de verloren zoon terug te halen. Gift van 10.000 gulden voor kerkenbouw in bisdom Haarlem Zaterdag vierde dc vereniging „Liefde werk Oud Papier" haar vijftigjarig be staan. De beschermheer van deze vereni ging, de bisschop van Haarlem, mgr. J. P. Huibers, zat hedenochtend na het opdra gen van de mis in de St. Jozefkerk aan de Jansstraat, met de afgevaardigden uit de afdelingen van het bisdom Haarlem, aan bij een gemeenschappelijk ontbijt. Tijdens dit feestelijke ontbijt maakte de bisschop bekend dat de vereniging ..Liefdewerk Oud Papier" 10.000 gulden ten bate van het fonds „kerkenbouw" van het bisdom Haar lem heeft bestemd. Tevens werd bij deze gelegenheid de heer G. Straathof gehuldigd, die reeds sedert vele jaren het penningsmeester schap waarneemt. Mgr. Huibers deelde mede, dat aan de penningmeester de pau selijke onderscheiding „Pro Eccleria et Pontifice" is toegezegd en dat deze te zij ner tijd zal worden overhandigd. Hedenmiddag heeft er in café-restau rant Brinkmann een feestvergadering plaats. Donderdag 5 Mei was het vijftig jaar ge leden dat de heer A. P. M. Sweijen, Gael- straat 20 te Haarlem, in dienst trad bij het bouwbedrijf P. Rijnierse en Zn. te Overveen. bij welk bedrijf de jubilaris thans voorman is. Ter gelegenheid van dit gouden jubileum werd de heer Sweijen gehuldigd op een Za terdagmiddag in hötel Roozendaal te Over veen gehouden bijeenkomst waarbij het grootste deel van de personeelsleden aan wezig was. De heer A. J. F. Koelen, firmant van het bouwbedrijf, deed bij verhindering van Haarlems burgemeester mr. O. P. F. M. Cre- mers mededeling dat de jubilaris was toe gekend de zilveren eremedaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. De heer Koe len herinnerde er aan, dat de jubilaris zich een goed vakman toont en tot de steunpila ren van het bedrijf behoort. De heer G. J. .T. M. Eldering, een der direc teuren van het bedrijf, herinnerde er aan, dat de heer Sweijen als vijftienjarige knaap bij de firma Rijnierse in dienst trad. als machine houtbewerker en dat hij als een plichtsge trouw en uitmuntend werknemer zijn taak steeds met opgewektheid aanvaardde. Hier voor bood de heer Eldering namens het be drijf een met bloemen versierde fiets aan en voor de door ziekte verhinderde mevrouw Sweijen een mand met fruit. De heer F. A. Broersma voerde het woord als vice-voorzitter van de afdeling Haarlem van de Nederlandse Aannemersbond en over handigde de heer Sweijen de gouden legpen ning van de N.A.B. Namens het personeel van het bouwbedrijf sprak de heer J. P. van Buggenum. die de jubilaris als voorbeeld stelde voor zijn jon gere collega's. Zijn woorden gingen vergezeld van het aanbieden van een horloge. HAARLEM, 7 Mei 1955 GEHUWD: 7 Mei, Chr. W. J. Deuzing en i. H. ter Smitten: A. A. Tanis en G. W. Schmitz; H. Harteveld en W. Smit; K. Pot- harst en E. N. Ris; A. C. Nijgh en A. Nieweg; J. Kensen en W. M. Th. Carton. BEVALLEN van een zoon: 4 Mei, N. de JongBeek; 6 Mei, Th. C. PuntmanWegh; J. C. StarreveldHekkert; Chr. de Groof van der Horst; G. de ZwijgerVrijdag. BEVALLEN van een dochter: 4 Mei. E. van SchravendijkWille: 5 Mei. R. Henne- manZevenhoven; 6 Mei, E. H. A. van SchaagenWalter; G. NieuwveenDekker; A. van WeesMiezenbeek; W. HoekKo linsky: 7 Mei, L. R. van VeenWormhoudt; H. Wittebol—Smits. OVERLEDEN: 6 Mei, P .van Dijk, 75 j., Witte Herenstraat; H. de Jong, 60 j., Benkoe- lenstraat; J. Groen. 61 j., Wilgenstraat; J. A. Oskam, 21 j., Kijkduinstraat De bruidsdagen zijn ingegaan van het gouden echtpaar H. J. L. Klein Schiphorst, dat op 24 Mei de dag hoopt te vieren, dat het vijftig jaar geleden in de echt werd verbonden. Die dag wordt des morgens een mis uit dankbaarheid opgedragen en des middags bestaat er in de kroonzalen van re.staurant Brinkmann gelegenheid de heer en mevrouw Klein Schiphorst geluk te wensen. De bruidegom is in Haarlem een bekende figuur en ondanks het feit dat hij op 14 Juli zijn tachtigste verjaardag hoopt te vieren neemt hij nog zitting in diverse col leges. Hij is vice-voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haar lem en omstreken en regent van het Sint Elisabeths Gasthuis. De heer Klein Schiphorst, die aannemer is geweest en een groot aantal gebouwen tot stand heeft gebracht, was van Juli 1923 tot 1 September 1949 lid van de Haarlemse gemeenteraad. Zijn belangstelling ging in het bijzonder uit naar coenbare werken. Vele jaren was hij voorzitter van de R.K. Bond van Bouwpatroons en van het bedrijf schap voor de bouwbedrijven. Zijn verdien sten zijn erkend door de benoeming tot rid der in de orde van Oranje-Nassau en tot ridder van de Heilige Gregorius-orde. De wedstrijd Hiileg'omDe Tweede Jeugd, die beslissend was voor het kamoioenschap van de tweede klasse van de Zaterdagmiddag competitie van de afd. Haarlem werd door de Tweede Jeugd met 74 gewonnen. Jan van Polanen (4). Van Kampen (2) en v. Aanholt (1) zorgden voor de goals. Rust ging in met een 7—1 voorsprong voor De Tweede Jeugd. Na rust scoorde Hillegom nog driemaal, doch kon de achterstand niet meer inhalen. Voor de aanvang van de wedstrijd werd afscheid genomen van Jan van Polanen, die thans op 48-jarige leeftijd de tijd gekomen acht zich definitief uit het actieve voetbal terug te trekken. Voorzitter en aanvoerder van De Tweede Jeugd, de heer B. Hodde, sprak Van Polanen toe. Van Polanen dankte hiervoor en hoopte dat de wedstrijd het kampioenschap van De Tweede Jeugd zou brengen, welke wens in derdaad in vervulling ging. De Commissie Vergunningen Personen vervoer is na vijf jaar overgegaan tot het toekennen van de definitieve vergunningen voor het toerwagen en ongeregeld vervoer. Deze vergunningen gelden tot 27 Maart 1960 en zijn gebaseerd op de de Commissie ter beschikking staande gegevens omtrent de behoefte aan toerwagens en ongeregeld vervoer. In het algemeen kan gezegd wor den, dat de aanvragers van deze vergun ningen in meerderheid specifieke toar- wagenond'ememers hebben gestreefd naar een vergroting van hun wagenpark, terwijl de Commissie als regel de capaciteit heeft beperkt. Zo kreeg de N.Z.H. een vergunning voor 22 bussen voor toerwagenwerk, terwijl zij er een voor 35 had aangevraagd. De overige bedrijven welke in Haarlem en omgeving vergunningen kregen zijn: Reisbureau Ge broeders du Mée N.V. (zes bussen), firma F. J. Bouckaert en Zn. (vier bussen), L. A. Kors te Heemstede (zes bussen), C. G. Voorham te Heemstede (twee bussen), Beentjes en De Bruij-n C.V. te Heemskerk (zeven bussen), Gebroeders Oosterom te Beverwijk (zeven bussen), T. Levasier te IJmuiden (vier bussen), Maarse en Kroon te Aalsmeer 37 bussen (deze onderneming had vergunning voor vijftig bussen aange vraagd') en P. Kerkman te Zandvoort (twee bussen). De „elastische clausule", waardoor tot nu toe in de „topmaanden" sommige bedrijven aanzienlijk meer bussen voor toerwagen en ongeregeld vervoer mochten gebruiken dan waarvoor hen een voorlopige vergunning was verleend, is thans vervallen. De ver gunningverlening gaat nog door. De Nederlandse vereniging „De ver zamelaar" heeft te Amsterdam haar jaar lijkse algemene vergadering gehouden. Tijdens deze bijeenkomst is een commis sie ingesteld ter voorbereiding van een meerdaagse tentoonstelling ter gelegen heid van het eerste lustrum van de ver eniging in de zomer van 1956. Gedacht wordt deze tentoonstelling in Utrecht te houden. Voorts werd besloten een afdeling Haarlem op te richten waar onder mede zullen ressorteren Heemstede, IJmuiden, Zandvoort en Velsen. Op de vergadering heeft men tevens het plan besproken nog dit jaar een tentoon stelling in Brussel te organiseren. De toeloop van leden heeft alle ver wachtingen overtroffen, aldus het bestuur. Nog dit jaar hoopt men het duizendste lid te kunnen boeken. Het zittende hoofdbestuur werd her kozen. De vereniging heeft op het ogenblik af delingen in Utrecht. Amsterdam, Rotter dam, Haarlem en Breda. De leden, die elkaar op ruilbeurzen in verschillende steden van ons land ontmoeten, leggen zich toe op het verzamelen van postzegels de animo hiervoor wordt steeds gro ter bierviltjes, prentbriefkaarten, si garenbandjes, souvenirlepeltjes, menu's, servetjes, monsterflesjes, enz. Ook in het buitenland heeft de vereni ging leden. Op Zaterdag 7 Mei werden in 's-Gra- venhage de Nationale EHBO-wedstrijden van de Koninklijke Nederlandse Bond tot het redden van drenkelingen gehouden. Hieraan werd voor het district Noord holland deelgenomen door de ploegen van Haarlem en IJmuiden. Als winnaars kwamen de Hagenaars uit de bus met een aantal punten van 158, uit een totaal aantal te behalen punten van 210, IJmuiden werd tweede met 144 punten, terwijl de Haarlemse ploeg, be staande uit de heren J. Schotman (leider), N. Oudshoorn Sr en V. H. Snel derde werd met 140 punten. De eerste twee prij zen gingen naar de leiders van de beide Haagse ploegen met resp. 28 en 25 punten (uit een maximum van 30), de heer J. Zwaan uit IJmuiden werd hier derde met 23 punten en de heer J. Schotman uit Haarlem vierde met 22 punten. Ruim dertig motorsport-enthousiasten hebben gebruik gemaakt van de gelegen heid, die de K.N.M.V. hen bood, om op het- circuit van Zandvoort te laten zien, wat zij uit hun standaardmachines aan snelheid konden halen. De geslaagden kregen een certificaat met bijbehorende slier, waarop de mate van de snelheid stond aangeduid. De snelheidsduvels, onder wie twee vrou welijke en enkele bekende zesdagen rijders reden van start af een loze ronde en daarna vier ronden op topsnelheid. Van die vier ronden werd de snelste voor de uitslag ge rekend, d.w.z. de gemiddelde snelheid van de beste rone. In het algemeen kwam men ruim boven de 80 km per uur. Piet Konij nenburg, die zijn Matchless weer eens wil de testen, reed de snelste ronde met 125.476 km per uur. Jaap Giesberts uit Hilversum, eveneens op Matchless, deed niet veel voor hem onder. Hij liet 122.721 km/u noteren. Baas uit Abbenes. op Triumph, kwam op 112.900 km/u "en Keyzer uit Hilversum,* op 112.565 km/u. Negenentwintig rijders bemachtigden hun certificaat op deze „steirendag", n.l. zes in de categorie van 80 tot 90 km/u, elf in die van 90 tot 100, zes in die van 100 tol 110 en zes kwamen boven de 110 km/u. Jam mer genoeg werd de vreugde nog dioor een ongeval verstoord. In de bocht nabij de Hunzerug kreeg Janzema uit Hengelo op Jawa een lekke achterband. Hij werd van zijn voertuig geslingerd, maar liep slechts lichte ontvellingen aan de vingers op. Zijn motor werd licht beschadigd. Janzema moest de strijd staken. De HFC „DCO" heeft Zaterdag in alle opgewektheid het zilveren jubileum ge vierd. Het feest begon met een receptie in hotel „De Leeuwerik", waar vele zuster verenigingen acte de presence gaven. Diverse bestuursleden van de afdeling Haarlem van de KNVB onder leiding van voorz' v- r v. d. Aart kwamen de jubi lerende vereniging hun gelukwensen aan bieden. De heer v. d. Aart deed zulks met een geestige toespraak en overhandigde voorzitter Schuuring het cadeau van tal rijke aangesloten verenigingen onder enveloppe. De heer Geurts, voorzitter van Schoten, sprak waarderende en bemoedigende woorden, niet slechts namens zijn club, maar mede namens de KNVB en de ver eniging van derde- en vierdeklassers. Zijn toespraak ging vergezeld van een plaquette van de KNVB, waarbij hij tevens de toe zegging deed dat een voetbal „onderweg" was. Vele afgevaardigden van bevriende clubs voerden daarna het woord. Uit alles bleek dat DCO een goede naam geniet. Bloemendaal, TYBB, Heemstede, VVD, DSK, EHS, DIO, THB en Nautilus (Am sterdam) hadden afgevaardigden gezon den en allen staken hun vriendschap voor DCO niet onder stoelen of banken. Vele bloemstukken sierden de zaal. 's Avonds kwamen de DCO-ers in „De Leeuwerik" bijeen voor een feestavond. De variété revue „Humor is troef" onder leiding van Han Bakker zorgde voor een uitstekend en zeer gewaardeerd program ma waai-na een gezellig bal onder leiding van de heer J. Zwart met muziek van „De Melodisten" het feest besloot. In ons blad van Zaterdag hebben wij reeds melding gemaakt van de plannen van de heer Harry Roozen te Bennebroek om te komen tot een groot bloemenpark, grenzend aan zijn reeds bestaande demonstratietuin aan de Rijksstraatweg. Daartoe is het acht hectaren omvattende boscomplex tegenover de Hartekamp aangekocht, dat tal van idyllische plekjes - waaronder een watervalletje - en fraaie doorkijkjes omvat. Op deze foto ziet men het uitzicht op de Glipperweg. Het terrein ligt voor de helft op Bennebroeks en voor de andere helft op Heemsteeds gebied. Zoals wij reeds schreven wordt voor de exploitatie - niet alleen in het voorjaar, maar ook gedurende de zomer - contact opgenomenmet de gemeentebesturen van Bennebroek, Heemstede en Haarlem. De burgemeesters en wethouders van deze plaatsen zijn tot een oriënteringsbezoek aan het complex uitgenodigd. Het programma der orgelbespeling in de Grote of St. Bavo Kerk op Dinsdag 10 Mei des avonds van 8 tot 9 uur. door George Robert vermeldt de volgende werken van J. S. Bach (16351750). 1. Fantasie C kl. t.; 2. a. Kyrie, Gott Vater in Ewigkeit; b. Christe. aller Welt Trost; c. Kyrie, Gott, heiliger Geist (kleine bewer king); 3. Pastorale: 4. a. Kyrie, Gott Vater in Ewigkeit: b. Christe. aller Welt Trost; c. Kyrie, Gott heiliger Geist (grote bewerking) 5. Toccata en Fuga d kl. t. De leden van de Katholieke Arbeiders Beweging te Heemstede hebben Zondag ter herinnering aan Moederdag 1955 allen een fraaie rijmprent ontvangen. Deze hulde aan alle moeders is getekend door Harry Sterk, die met een viertal illustraties de levensgang van meisje tot vrouw treffend wist uit te beelden, waarbij door Jan Mul ler een pakkende tekst geschreven werd. Met deze smaakvol uitgevoerde herinnering heeft de KAB ongetwijfeld talloze moeders een blijde verrassing bereid. Zaterdagmiddag werd onder grote belang stelling het uitgestelde kinder-bloemencorso gehouden voor het dorp en het buurtschap De Engel. Het was voor de jury niet eenvou dig om de prijzen toe te kennen. Nadat de jury de taak had volbracht trok de kleurige stoet van alle mogelijke vervoersmiddelen door de straten van Lisse en het buurtschap De Engel voorafgegaan door de R.K. Harmo nie Canita Tuba. De prijzen werden als volgt toegekend: Groep A grote stukken en groepen, 1ste prijs kinder-combinatie uit de Molenstraat; 2de prijs Bischops; 3de prijs Beijk. Eervolle ver melding Nieuwenhuis. Groep B. versierde fietsen: 1ste prijs Schaap; 2de prijs Tegelaar; 3de prijs Segers; 4de prijs Ilogewoning; 5de prijs Bon. In deze groep werden nog twee eervolle vermeldingen uitgereikt aan de kin deren van Boot en Van Kesteren. In groep C: lste prijs Moolenaar-Hul; 2de prijs Faas; 3de prijs Stokman. Eervolle vermeldingen aan Dames en Van 't Wout. In het buurtschap De Engel werden de prij zen toegekend in groep A: lste prijs Th. v. d. Slot; 2de prijs Van Rooijen; 3de prijs E. Mou nts, 4de prijs A. Dofferhoff. Groep B: lste prijs Zoet; 2de prijs Van der Ploeg; 3de prijs Th. van Ir.gen. Eervolle ver meldingen P. van Dijk en C. Onderwater. Groep C: lste prijs J. Hoogervorst; 2de prijs N. van Rooijen; 3de prijs A. Hoogeveen. Eer volle vermeldingen D. Mourits en R. Damen. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Johanna, cl., van Chr. Bal kenende en H. A. M. Mulder; Johanna Theo dora Maria, d. van C. W. Bar-k en C. A. Duivenvoorde; Johannes Marinus en Maar ten Willem, zoons van M. G. Horsman en W. Jonker; Almoeth, z. van W. Minndk en E. de Jong; Jolxnnes Jozephus Maria, z. van J. P. van Dijk en A. Th. G. Grimbergen; Anna Josepha Maria, d. van G. v. d. Berg en H. M. Savenije. ONDERTROUWD: J. Akkerman en M. van Leeuwen: J. de Kooker en J. van der Perk; G. J. J. Hesselman en M. M. A. Zonneveld; G. Nieuwenhuis en M. Th. Segers. GEHUWD: J. Hort en C. A. van Beelen: II. J. Troost en N. Rooker; G. van Heiten en J. Cn. Kersbergen; G. A. de Lange en Th. de Bruin. OVERLEDEN: Cornells v. d. Veek. echtgen. van A. Beijk, 65 j.; Geertruida Hendrik a v. d. Marei, wed. van H. Nieuwenhuis, 79 j. Na een nog al bewogen jaarvergadering van de accordeonvereniging „Zandvoort" werden verschillende mutaties in het bestuur aange bracht. dat tenslotte als volgt werd samen gesteld: voorzitter J. Keur; secretaris J. A. Tendeloo, P Laffertsstraat 5; penningmeester C. Koper; tweede voorzitter G. v. Konings- bruggen; tweede secretaris K. Koper; tweede penningmeester J. Draijer; commissaris L. G. Lever. Onder grote bijval der vergadering werd het raadslid de heer M. Weber tot erevoor zitter der vereniging benoemd. SPREEKUUR BURGEMEESTER. De burgemeester van Zandvoort zal niet op Woensdag 11 Mei, doch op Vrijdag 13 Mei van 1012 uur zijn spreekuur houden. POLITIEDIPLOMA ENGELS. In het raadhuis van Zandvoort werd een examen afgenomen voor verkrijging van een politiediploma Engelse taal. Alle candidaten van het Zandvoortse politiecorps slaagden, namelijk de heren Rutgers, commies administratie; Brockhus, brigadier; De Hoop, hoofdagent, en de heren Brandse, Faber, Post en Smink, agenten. ADVFFTF.NTTF De Zandvoortse. toneelvereniging „Phoe nix" heelt het zich met de slotvoorstel ling van dit toneelseizoen niet al te moei lijk gemaakt. Met een over het algemeen aanvaardbare opvoering van het blijspel „George en Margaret" van Gerald Savory, die Zaterdagavond in gebouw Zomerlust plaats had, heeft men de niet zeer talrijke aanwezigen uitstekend weten te amuseren. Hoge eisen werden er door dit luchtige, kluchtige spel niet gesteld. Het succes was voor een belangrijk deel te danken aan het voortreffelijk spel van Fietje Notterman, die de rol van Frankie op koddige wijze uitbeeldde en met haai" onbevangen spel voor menige lachwekken de scène zorgde. Naast haar was Han Weber bijzonder op dreef als de laconieke huisvader, die alle familie-aangelegen- heden in een fraai gespeelde verstrooid heid langs zich af liet glijden en slechts interesse toonde voor de courantenbe richten. Wij zagen Dré Paardebek (zijn vrouw Alice) wel eens betere dingen doen op het toneel. Het ontbrak haar blijkbaar aan het nodige enthousiasme. Hetzelfde geldt voor Wim Person als Claude, haar zoon. Diens broer Dudley kreeg van Paul van Toornburg echter een levendige uit beelding. Rob van Toornburg kon als Dudley's vriend Roger over het algemeen wel voldoen. Ook de beide dienstmeisjes moeten genoemd worden. Er waren enkele storende fouten in deze opvoering. Het aanbieden van whisky in theekopjes daar men blijkbaar vergeten had het glaswerk op het toneel te plaat sen was er één van. Johanna Opdam, wier regie overigens goed voldeed, heeft met een korte tijd van voorbereiding, on danks enkele tekortkomingen, met deze leuk gespeelde opvoering alle aanwezigen een prettige avond weten te bereiden. Er is hartelijk gelachen om de dikwijls zeer vermakeijke situaties al moet het ons van het hart, dat het zeker niet de sterkste op voering van „Phoenix" is geweest Voorzitter P. Stor opende de avond en huldigde na afloop het spelend ensemble met bloemen en geschenken, waarna een prettig bal met muziek van ,The Rhythm Four" de avond besloot. De Zandvoortse speeltuinvereniging „Kin dervreugd" hield Zondag een zeer geslaagde fiets-puzzlerit voor kinderen van veertien tot achttien jaar, door de omgeving van Zand voort. Het was niet eenvoudig, de vele inge wikkelde problemen die aan deze rit waren verbonden, tot een oplossing te brengen. Vijfentwintig deelnemers hadden zich voor deze rit gemeld. De uitslag luidde: eerste prijs: Tiny van Dalen, 164 strafpunten; tweede prijs Rudi Bisenberger 169 strafpunten en derde prijs Henk Spierieus 174 strafpunten. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Gerda, d. van G. Terol en A. J. Loos; Rob, z. van J. Bakker en M. J. I. Leeuw. ONDERTROUWD: J. Halderman en W. C. Paap; G. van der Veld en W. E. Duivenvoor den; A. L. W. de Gee en M. Roussian. OVERLEDEN: A. C. Schmidt, 65 j., wed. van J. F. G. F. J. Mustert; S. M. Baggerman, 87 j., wed. van D. Driehuijzen; L. Koper, 72 j., wedn. van T. Kerkman; C. Duivenvoor den, 76 j.; D. W. Spaans, 60 j., echtg. van S. van der Mije. Aanstaande Woensdagavond wordt er een algemene ledenvergadering gehouden van de Oranjevereniging „Vijfhuizen" in het clubgebouw van DSO (Vijfhuizerdijk 3). Indien de toestand niet verandert is het mogelijk dat dit de laatste vergadering wordt en dat de Oranjevereniging wordt opgeheven. De laatste maanden hebben veel be stuursleden hun functie beschikbaar ge steld wegens onder meer ziekte, verhuizing, emigratie en bedanken. Daar men niet ge slaagd is in het vinden van opvolgers voor deze personen, wordt het voortbestaan van de vereniging bedreigd. Op de vergadering van Woensdagavond wordt besproken of deze reeds lang in Vijfhuizen bestaande vereniging moet worden geliquideerd, hoe wel het bestuur hoopt dat uit de vergade ring stemmen (en bestuursleden) zullen opkomen om de Oranjevereniging te laten voortbestaan. Opheffing onder de huidige omstandigheden zou zeer te betreuren zijn, in het bijzonder omdat de financiële positie van de vereniging zeer gunstig is. BINNENLAND Het Nederlandse smaldeel 5 is, na met Noorse vlooteenheden aait manoeuvres te hebben deelgenomen in de Noorse haven Bergen aangekomen. De opvarenden zullen daar de feestelijkheden ter herdenking van Noorwegens bevrijding meemaken. Zaterdagmiddag heeft een pipercup van de vliegbasis Deelen een noodlanding ge maakt op een weiland gelegen tussen de Rijksweg en de Meikade dicht hij de Klomp, in de gemeente Ede. Het toestel bestuurd door sergeant-vlieger A. R. uit Arnhem kreeg motorstoring en dc piloot moest pro beren te landen. Ondanks de weideafraste- ring gelukte hem dit. Plet toestel helde bij de landing in de zachte bodem wel over. maar de piloot wist ongedeerd het toestel te verlaten. Tot ridder in de orde van de Neder landse leeuw is benoemd mr. J. W. Bosch, officier van Justitie bij de arrondissements rechtbank te Breda; tot ridder in de orde van Oranje Nassau E. G. Meijer, hoofd van admi nistratie ter griffie van de arrondissements rechtbank te 's Gravenhage. Aan mr. G. P. Haspels is op zijn verzoek met ingang van 16 Mei a.s., eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Nieuwer-Amstel, met dankbetuiging voor de langdurige diensten door hem als burgemees ter bewezen. gemeenteraad voorgesteld een subsidie van f 35.000 voor één keer te geven aan de stich ting 1940—45. Er is een begin gemaakt met de her indijking van een deel van het Noord-Sloe tussen Walcheren en Zuid-Beveland. Het gaat hier om de voormalige Calandpolder, Deze polder werd in 1857 in cultuur ge bracht, maar moe® in 1901 weer aan het water worden prijsgegeven. Hij is Belgisch eigendom en is in erfpacht bij een inwoner van Nieuwdorp. Voor de rechtbank te Groningen zal op 11 en 12 Mei de zaak behandeld worden tegen mr. J. H. B., vroeger advocaat en pro cureur te Hoogezand. In deze zaak worden meer dan twintig getuigen gehoord. Mr. B. wordt ervan verdocht faillissementsgelden, welke hij als curator onder zich had, te hebben verduisterd. HAARLEM EN OMGEVING De Hcemsteedse Toneelvereniging „Nut en Genoegen" geeft Zaterdag 14 en Zater dag 21 Mei in hotel „Het Wapen van Heem stede" aan het Wilhelminaplein een tweetal opvoeringen van „Een stuurman kwam te rug", toneelspel in drie bedrijven door Jac. Kremer en Herman van der Veer. De regie is van de heer L. Beek. terwijl beide voor stellingen met het bij deze vereniging tra ditionele bal besloten worden. De toneelclub van de Heemsteedse Christelijke Oratorium Vereniging geeft Donderdag 12 Mei in het Minerva Theater een opvoering van „Betje regeert", blijspel in drie bedrijven door Henk Bakker. De opbrengst van deze avond komt ten goede aan de Stichting 19401945. Morgen, Dinsdagmorgen, om negen uur zal burgemeester dr. D. H. Peereboom Vol ler een krans leggen bij liet monument achter de Bloemendaalse Hervormde kerk ter ge legenheid van de 10e Mei. Wethouder A. van Geluk te Bloemen daal is Vrijdag verhinderd spreekuur te houden. De heer Paul Cbristiaan van Westering, thans organist bij de Hervormde gemeente van Overveen, is met ingang van 1 Juni be noemd tot opvolger van de onlangs over leden organist Jacq. Bley van de Hervorm de kerk op het Wilhelminaplein te Heem stede. De tentoonstelling van huisvlijt van het personeel van de gemeentesecretarie, welke in de afgelopen week in de Haarlemse raad zaal ten bate van de Stichting 19401945 werd gehouden, heeft slechts ongeveer hon derdvijftig gulden opgeleverd. Zij werd door ongeveer zeshonderd belangstellenden be zocht. F-en teleurstellend resultaat, dat waar schijnlijk verklaard kan worden uit het groot aantal evenementen., dat in de afgelo pen week de aandacht trok. De VW-propagandaweek, die ten doel heeft meer begrip voor het werk van de VVV bij te brengen aan de Hillegomse be volking en begunstigers voor dit werk te winnen, werd Zaterdagmiddag geopend met een concert door de Hillegomse Har monie Kapel onder leiding van Marinus Adam, die hiermede tevens de nieuwe ver plaatsbare muziektent in gebruik stelde. Door het aanbrengen van luidsprekers in de Hoofdstraat kon het winkelend publiek toch van dit fraaie concert genieten, zon der de middag in de Hoftuin te moeten doorbrengen. Dit concert was het begin van een week vol attracties. Mejuffrouw Dini Fokkema uil Schoonebeek (Dr.) ivas Zondag de driehonderddui- zendste bezoekster van Keukenhof te Lisse. Aan de ingang werd zij verwelkomd door de heer Th. Zwetsloot, bestuurslid van de Stichting Keukenhof, die haar bloe men aanbood. Het comité-Hoogstraat uit Den Haag, dat tijdens een winkelactie een Keukenhof (week had gehouden, had een fototoestel beschikbaar gesteld voor de 300.000ste bezoekster. Het was Zaterdag en Zondag weer bijzonder druk op de Keukenhof. Er waren ongeveer vijftigduizend bezoekers; vooral gisteren was het bezoek groot. Ook in de bollenstreek heerste een gezellige drukte.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 10