gesloten zijn op Zaterdag 14 Mei 1955 PerzischeTapijten VOLLAERTS REGENJAS GRATIS Ons 2e Cadeau Komende zomer kan schooljeugd weer aan oogsten deelnemen ENIGE SERVEERSTERS (ongehuwd) Handweven Pootaardappelen-campagtie Geschil over het nut van naaimachines Ongunstig prae-advies garantieverzoek EDO hl»#1 hulp inde huishouding of flinke werkster GEROUTINEERDE STENO-TYPISTE (Ned.) 1 A 90 HET BEIANGROKSTE NtEUWS UAN ff COCA/.». Nog slechts tot Pinksteren GROOTSTE CADEAU ACTIE ALLER TIJDEN Costuums 60-70-80 enz. Sportcolberts 35 - 45 - 55 enz. Vrij Erstrée Asiegfseig 21 Haarlem Telefoon 13438 VRIJDAG 13 MEI 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 15 Haarlems onderwijs Tussen B. en W. en raadscommissie Andere punten Raad zal Woensdag beslissing nemen Gemeentelijke garantie voor de Sportweek 1955 Wethouder Geluk is tegen gemeentelijke bemoeiingen Drie jaar geëist tegen advocaat-procureur OFFICIëLE OPENING EERSTE NEDERLANDSCHE „DE NIEUWE EERSTE NEDERLANDSCHE" N.V. f 24.90 Scheepvaart ""6 tniRAWAR de Italiaanse mode voor de moderne vrouw Het tekort aan personeel in de landbouw 7,al in de komende zomer nog groter zijn dan vorige jaren en daarom zijn er weer plannen gemaakt om de schooljeugd aan het einde van de maand Juli in te schake len bij de pootaardappelen-campagne. Vorig jaar bestond hiervoor bij de jongens boven zestien jaar grote belangstelling en de heer G. L. Sloof, inspecteur van de landbouw voor Noordholland op het dis trictsbureau voor arbeidersvoorziening, verwacht, dat over enkele weken zich velen zullen melden, om de pootaardappelen te oogsten. Vorig jaar hebben groepen Haarlemmers en Amsterdammers in totaal 16.500 ver diend. In sommige groepen was het ge middelde loon per uur 0,82 en bij anderen ƒ,0,92 per uur. De Haarlemmers stapten op de Grote Markt of op een plaats langs de Rijksstraatweg in een autobus en trokken naar Wieringermeer, Anna Paulowna of de Streek. De aardappelen werden gelicht of met een rooimachine gerooid en de jon gens moesten de pootaardappelen in bak ken doen. Hoe sneller zij werkten, des te hoger waren de verdiensten. Aan de actie namen deel leerlingen van MULO-scholen, van het middelbaar onderwijs en de MTS. Ook waren onder de werkers studenten. Voor de komende actie van 20 Juli tot omstreeks 2 Augustus zal eerst getracht worden arbeidskrachten te zoeken in de zogenaamde aanvullende werken. Dan zul len jongens boven zestien jaar in de ge legenheid zijn een deel van hun vacantie te bestemmen voor het werk. Velen be steedden hun verdiensten aan het maken van tochten na de werkzaamheden. De uitzending geschiedt door het Gewes telijk Arbeidsbureau, waar men zich tussen 15 en 30 Juni kan melden. In andere stre ken is het gebeurd, dat jongens op eigen gelegenheid naar boeren trokken om zich voor werk te melden. Vaak waren de jeug dige werkers tevreden, maar zij hadden ook wel eens reden tot klagen. Dan kon den zij zich niet tot een instantie wenden. De jongens, die zich bij het arbeidsbureau melden, kunnen er verzekerd van zijn, dat de voorschriften nagekomen zullen wor den. Vermoed wordt, dat de sociale voor zieningen voor de komende zomer nog ver- B. en W. van Haarlem hebben een ver schil van mening met de meerderheid van de onderwijscommissie uit de Haarlemse raad over het nut van het onderricht in machinenaaien op de lagere scholen. Het College is van oordeel, dat de leer lingen ook practisch geschoold moeten worden voor de taak, welke hun later in de maatschappij wacht. Het handwerk-onder- wijs biedt als geen ander vak bij het ge woon lager onderwijs de gelegenheid de meisjesleerlingen handvaardigheid bij te brengen, welke haar gedurende haar ver dere leven altijd van groot nut zal zijn. De ontwikkeling van het onderricht in de naaldvakken wordt op de Haarlemse scholen echter in hoge mate belemmerd door het ontbreken van naaimachines. Al leen indien de leerkrachten tijdens de handwerklessen de beschikking hebben over een naaimachine, kan dit onderwijs ten volle worden gericht op de praktijk, nl. het vervaardigen en onderhouden van een voudige kledingstukken en van gebruiks voorwerpen, die in ieder gezin in een da gelijkse behoefte voorzien. B. en W. achten dan ook aanschaffing van één naaimachine voor een school voor gewoon lager onder wijs volkomen verantwoord. De meerderheid van de commissie voor onderwijszaken kan deze mening echter niet onderschrijven. Zij meent, dat het be zit van de akte nuttige handwerken niet de zekerheid biedt, dat de onderwijzeressen met vrucht het onderricht in machine- naaien kunnen geven. Hoewel B. en W. toegeven, dat het bezit van deze akte slechts de elementaire ken nis van het vak handwerken waarborgt, zijn zij toch van mening dat op de scholen waar de onderwijzeressen tijd en zorg aan het naai-onderwijs willen besteden een machine niet mag ontbreken. Zij stellen de raad daarom voor een be gin van uitvoering aan deze gedachte te geven door f 554,ter beschikking te stel len voor de aankoop van een naaimachine voor de Mr. A. Bruch- en voor de Chris- tiaan Huygensschool. Overigens zijn er deze keer slechts wei nig onderwijsvoorstellen aan de orde. Voor de aanschaffing van leer- en hulpmiddelen met het oog op de voorlopige huisvesting van de Charlotte de Bourbonschool, welke in Delftwijk gebouwd zal worden, wordt de raad een bedrag van f 18.640.ge vraagd. Ten behoeve van de school „Bui tenrust" voor de aanschaffing van handen- arbeidmaterialen en -gereedschappen en voor de verbetering van het handenarbeid- lokaal wordt ruim zesduizend gulden ge vraagd. Tenslotte is f 8.500.nodig voor de aanschaffing van schoolmeubelen, een taperecorder en Montessorileermiddelen voor de Kennemer streekschool voor kleu terleidsters. Verder komen aan de orde de ontslag aanvragen van mevrouw E. M. F. Caron- Wille als lerares aan de meisjes-H.B.S. en van de heer R. E. Vercruijsse als onderwij zer aan de Theo Thijssenschool. Het college van B. en YV. van Haarlem adviseren de raad afwijzend te beschikken op het verzoek dat de Haarlemse Football Club EDO tot het gemeentebestuur richtte om een garantiesom beschikbaar te stellen. Dit verzoek van EDO spruitte voort uit de moeilijkheden, die de vereniging kreeg na liet beleend worden van de voorwaarden van de K.N.V.B., waaraan moest worden voldaan om in de toekomst in de sectie voetbal van de Bond te blijven. YVoensdag- mlddag zal de raad het voorstel met het negatieve prae-advies nader bezien en een beslissing nemen. beterd zijn. Vorige jaren zijn er op het Haarlemse bureau geen ernstige klachten binnen gekomen. Wel was er een jongen niet tevreden, maar dan bleek uit een onderzoek, dat hij het feit niet voldoende beseft hacl, dat er gewerkt moest worden in plaats van in de zon te liggen. De arbeidstijden zijn van zeven tot half- vijf. Het vervoer geschiedt voor rekening van het rijk. Waarschijnlijk zal voor regen verlet een regeling worden getroffen. Behalve aan oogstwerkzaamheden zal de schoolgaande jeugd ook weer, als zij dat op prijs stelt, te werk gesteld kunnen wor den in bedrijven. Meisjes kunnen eveneens werken. Dat men vertrouwen stelt in het werk van het Haarlemse Arbeidsbureau is gebleken uit het feit, dat meisjes, die enkele zomers gewerkt hadden, na het sla gen voor het schooldipoma contact hebben opgenomen met het bureau. B. en W. van Haarlem delen de gemeen teraad mee, dat het in het voornemen van de Stichting Sportweek Haarlem ligt ook dit jaar een sportweek te houden van 4 tot en met 11 Juni. De stichting heeft het college verzocht te bevorderen, dat de ge meente evenals in vorige jaren deelneemt in het te vormen garantiefonds ten be hoeve van deze sportweek tot een bedrag van f 5.000. De sportweek 1954 heeft ook in finan ciële zin een succes opgeleverd. Ook dit jaar zal de stichting al het mogelijke doen om te voorkomen, dat de gemeentelijke garantie zou moeten worden aangesproken. Teneinde het doel van de sportweek, het propageren van de diverse takken van sport, zoveel mogelijk na te streven, zal het publiek gelegenheid worden gegeven in zo groot mogelijke getale de sportge beurtenissen in die sportweek bij te wo nen. B. en W. zijn van mening, dat de re sultaten van de sportweken in vorige ja ren inwilliging van het verzoek van de stichting billijken. B. en W. stellen voor in het waarborg fonds, te vormen ten behoeve van de in 1955 te organiseren sportweek, deel te ne men tot een bedrag van ten hoogste f 5.000, onder voorwaarde, dat de deelne mende sportverenigingen zich verbinden een eventueel groter tekort dan f 5.000 ge zamenlijk te dragen. Op het jaarlijkse congres van de lande lijke contactraad voor de gemeentelijke bemoeiing met de lichamelijke opvoeding en de sport, dat in Emmen werd gehou den, hielden de heren D. J. A. Geluk, wet houder in Haarlem, en de heer H. de Boer, wethouder in Velsen, een inleiding over het onderwerp „Gemeentelijke overheid en betaalde sport". De heer De Boer ontpopte zich als een voorstander van de bemoeiingen van de gemeentelijke overheid met de betaalde sport, waartegen de heer Geluk zich fel verzette. Uit de discussies, gehouden over deze inleidingen, bleek dat de meerderheid van de congressisten van oordeel was dat de overheid geen medewerking moest ver lenen aan de betaalde sport. De arrondissementsrechtbank te Gro ningen heeft Donderdag de behandeling van de zaak tegen de 55-jarige mr. J. H. B., vroeger advocaat en procureur te Hooge- zand, voortgezet. De officier eiste drie jaar gevangenisstraf. De behandeling begon met het horen van enkele psychiaters, namelijk dr. R. Zijlstra, zenuwarts te Beilen, dokter J. Pesman, dr. H. K. G. Bartstra, zenuwartsen te Groningen. Van dr. Duursma, zenuw arts te Groningen was een schriftelijke i verklaring binnengekomen. Het rapport van dr. Zijlstra noemt de verdachte volledig toerekeningsvatbaar. Dr. Zijlstra acht een speciaal onderzoek in het Academisch Ziekenhuis te Groningen niet nodig. Zijn mening wordt gedeeld door dokter Pesman. De psychiaters dr. Duurs ma en dr. Bartstra, achten op grond van duidelijk neurologische afwijkingen een klinisch-neurologisch onderzoek noodzake lijk. Dr. Bartstra verklaarde, dat er van verdachte een electro-encephalogram was gemaakt, dat bepaaldelijk abnormale ken merken vertoont. De officier van justitie, mr. L. H. Feits- ma, hield hierna een uitvoerig requisitoir, dat twee en een half uur duurde. Hij vatte de ingewikkelde gang van zaken samen van December 1953 af, toen verdachte zijn woonplaats had verlaten en de financiële moelijkheden aan het licht kwamen. De officier verwierp de goede trouw van ver dachte en verbaasde zich over het ontbre ken van schuldgevoel en spijt bij ver dachte. Hij is van mening", dat verdachte volledig toerekeningsvatbaar was en acht de zeer ernstige feiten bewezen en eiste drie jaar gevangenisstraf met aftrek van anderhalf jaar voorarrest. De verdediger, mr. Vriesendorp drong aan op een nader neurologisch onderzoek en wees op het overstelpend aantal func ties, dat zijn cliënt had, zodat de werk zaamheden hem over het hoofd groeiden. Charis, pass. 13 Vlissingen n. Amsterdam. Delfland, 11 pass. Bonavista n. Las Palmas. Dalerdijk, 11 Los Angeles. Dongedlj'k, 12 v. Ohemainus n. San Francisco. Eemiand. 11 v. Amsterdam n. Hamburg. Eendracht, pass. 11 Gibraltar n. Tel Aviv. Ena, 12 Rotterdam. Eos, pass. 12 Finisterre n. Rotterdam. Esso Rotterdam, 12 Rotterdam. Friesland (SSM), 11 v. Immingham n. Kopen hagen. Farmsum, 12 v. Hamburg n. Port Said. Friesland KRL)11 New York. Gaasterkerk, 11 v. Rotterdam n. Bremen. Groote Beer, 13 Quebec verwacht. Ganymedes, 12 Amsterdam. Gordlas, 11 v. Amsterdam n. Hamburg. Groote Kerk, 11 v. Gazon n. Hongkong. Gadilla, 13 Rotterdam verw. daarna Oslo Cu rasao. Garoet, 12 v. New York n. Baltimore. Guineekust, 12 te Antwerpen. Gadila, 13 Rotterdam. Gooiland, 13 Recife. Gouwe, 13 Dakar. Hathor, 13 Rotterdam. Hecuba, 10 Philadelphia. Helder, 12 v. Cumana n. Europa. Hoogkerk, 13 v. rede Vliss. n. Antw. Ilos, 12 Amsterdam. Ittersum,, pass. 11 Vliss. n. Antwerpen. Indrapoera, 13 te Port Swettenham. Jagersfontein, 12 110 m. N.NW. Kp. Blanco. Kota Agoeng, 12 v. Genua n. Rotterdam. Kertosono, 12 Port Said n. Casablanca. Koratia, pass. 13 Azoren n. Fredericia. Larenberg, 12 Port Talbot. Lekhaven, 8 Buenos Aires. Lissekerk, 11 Antwerpen. Laagkerk, pass. 12 Socotra n. Aden. Limburg, 13 te Cheribon. Lindekerk. 12 te Hamburg. Loosdrecht, 13 Abadan. Maasland, 11 v. Amsterdam n. Buenos Aires. Murena, 9 Yokohama. Mijdrecht, 11 v. Baltimore n. Aruba. Macuba, 12 v. Pladju n. Rotterdam. Malea, 12 v. Bombay n. Madras. Malvina, 12 v. Mirl n. Singapore. Manoeran, pass. 12 Lissabon n. Belfast. Marken, 12 60 m. N. Fayal Molenkerk, 12 v. Manilla n. Hongko-ng. Muiderkerk, 12 v. Shanghai n. Takubar. Mataram, 13 v. Port Said n. Halifax. Nestor, 12 Maracaibo. Nieuw Amsterdam, 11 v. Southampton n. New York. Nigerstroom, pass. 12 Vliss. n. Antwerpen. Notos, 11 Beiroet. Nieuw Amsterdam. 11 Southampton. Nigerstroom, 12 Antwerpen verwacht. Ootmarsum, 12 v. Amsterdam n. Bremen. Oranjefontein. 12 Amsterdam. Ondina, 22 Pladju verwacht. Oranjestad, 12 v. Amsterdam n. W. Indië. Ovula, 12 v. Pladju n. Bangkok. Oranje, pass. 13 Daedalus n. Colombo. Poelau Laut, 11 v. Amsterdam n. Hamburg. Prins Alexander, 12 v. Hamburg n. Quebec. Prins Fred. Hendrik, 7 v. Toronto n. Halmilton Prins Philips Willem, 12 v. Rotterdam n. Le Havre. Prins Joh. W. Friso, 10 v. St. John n. Rouaan. Pendrecht, 12 v. Ceuta n. Banias. Prins Fred. Willem, pass. 12 Kp. Race n. Rouaan Rotula, 12 v. Albany n. Pladpu. Rijndam, 12 Rotterdam. Raki, 13 te Belawan. Rotti, 12 te Amsterdam. Riouw, 12 v. Bahrein n. Cochin. Saparoea, 12 v. fort Said n. Gibraltar. Sarangan, 7 Vancouver. Schiedijk, 11 v. Rotterdam n. Tampa. Sibajak, verm. 13 v. Rotterdam n. Fremant.e. Stad Maassluis, 11 Vlaardingen. Straat Makassar. 10 v. Hongkong n. Singapore. Straat Soenda, 12 Durban. Sunetta, 13 Suez verwacht. Sirrah, 13 te Port Said. Stad Haarlem, 12 te Amsterdam. Stad Leiden, 13 te Durban. Straat Bali, 13 te Shanghai. Samarinda, 11 rede Mombasa. Sarangan, 7 v. Tacoma n. Kaapstad. Sliedrecht, pass. 12 Malta n. Lands End. Stad Rotterdam, 14 Cardiff verwacht. Stad Vlaardingen, 15 Hoek v. Holland verw. Stad Alkmaar, 13 v. Mombasa n. Aden. Stad Dordrecht, 13 Vallone. Tabinta, 11 v. Halifax n. Boston. Tara, 12 Antwerpen. Tjitjalengka, 10 Kaapstad. Tawali, 10 Singapore. Telamon, 12 v. New York n. Curapao. Tiberius. 12 Rotterdam. Triton, 12 v. Port of Spain n. Amsterdam. Trompenberg, 10 v. Houston n. Galveston. Taria, 13 v. Amsterdam n. Rotterdam. Ternate, pass. 13 Gibraltar n. Hamburg. Utrecht, 12 te Singapore. Van Spilbergen, 12 v. Dakr n. Rotterdam. Waterman, 12 410 m. N.NW. Fayal. Wieidrecht, 13 40 m. ZW. Kreta. Willemstad, 12 v. Willemstad n. La Guaira. Zuiderkruis, 12 470 m. O.t.Z. Coral eil. Zijpenberg, 13 Freetown. KLEINE VAART Algarve, verm. 12 v. Cardiff n. Rotterdam. Alcetas, 11 te Izmir n. Amsterdam. Arnoudspoider, verm. 13 v. Oporto n. Vianna do Castillo. Aaltje, pass. 12 Vlissingen n. Fulham. Albergen, 12 v. Rotterdam n. Bristol. Anna b, 12 v. Molfetta n. Milos. Astra, pass. 12 Vlissingen n. Antwerpen. Atlantis, 12 v. Malmö te Frederiksund. Bill S, 11 v. Le Havre te Guernsey verw. Bab T, 11 Brunsbüttel gepass n. Zaandam. Birmingham, 12 v. Grangemouth te R'dam. Borneo, 11 v. Rotterdam n. Ipswich. Beekbergen, 12 v. Propriano n. Zeebrugge. Bernard John, verm. 14 v. Burriana n. Rotterdam Coolhaven, 13 v. Rouaan te Casablanca verw. Deni, verm. 12 v. Aalborg n. Rotterdam. DUigentia, 12 v. Isle of Grain n. Kingslynn. Duikel, 12 v. Vlissingen n. Norwich. Driebergen, 12 v. Antwerpen n. Garston. Duiveland, 11 v. Rotterdam n. Grangemouth. Draco, 11 v. Palermo n. Catania. Eminent, 12 v. Dublin te Liverpool. Erebus, 11 v. Rotteidam n. Delfzijl. Euorpa. 11 v. Rotteidam n. Boston. Fiducia, 12 v. Boston n. Maassluis. Frema, 11 v. Kristineham te Rotterdam. Flora, 11 v. Amsterdam n. Svendborg. Gre, pass. 12 Vlissingen n. Londen. Gaasteriand, 12 v. Grangemouth te Rotterdam Gazelle, 11 v. Rotterdam n. Londen. Gerd, 11 v. Rotterdam n. Wormerveer. Goote, 12 v. Amsterdam te Rotterdam. Haaksbergen, 12 v. Barrydocks n. Rochefort. Haskerland, 12 v. Kingslynn te Rotterdam verw. Hartel, 12 v. Hamburg te Rotterdam. Henrica, 12 v. Swansea te Rotterdam. Hoc Vinces, 11 v. Rotterdam n. Hull. Harold. 13 Kiel Holtenau verw. Henrica, 12 v. Swansea te Rotterdam verw. Ingeborg, verm. 12 v. Londen n. Helsinki. Jaba, 13 v. IJmuiden te Kopenhagen verw. Jan Kreumer, 12 v. Londen te Rotterdam. Jonan, 11 v. Karlstad te Velsen. Joost, 11 v. Gent n. Obbola. Lyaia. 11 v. Londen te Rotterdam. Leuvehaven, verm. 13 v. Gothenburg n. R'dani. Lucas Bols I, 13 Walkom verw. Larix, 10 te Antwerpen. Lauwersborg, 11 v. IJmuiden n. Landskrona. Markab N, 12 Famagusta verw. Merwehaven, 13 v. Belfast te Rouaan verw. Muphrid N. 12 v. Dublin n. Newport Mon. Mariscal Lopez, 12 v. Hamburg n. Antwerpen. Midas, 11 v. Haifa n. Piree. Margaretha, pass. 12 Vlissingen n. Antwerpen. Marie Sophie, pass. 12 Vlissingen n. Antw. Martien, 12 v. Vlissingen n. Walkom. Myfem, verm. 13 v. Parijs n. Rouaan. Mynelis, verm. 12 v. Antwerpen n. Manchester. Maas, 12 v. Londen te Rotterdam. Meuse, 11 v. Rouaan te Rotterdam. Nassauhaven, 12 Halmstad verwacht. Nautic, verm. 12 v, Rotterdam n. Napels. Nieuwehaven, verm. 1 v. Rotterdam n. Malmö. Nero, 10 v. Faro n. Amsterdam. Neeltje b, 13 v. San Antioco te Garston verw. Nieuwland, 12 v. Dover te Rotterdam verw. Ponto, 12 v. Amsterdam te Rotterdam. Philetas, 12 v. Amsterdam te Rotterdam. Pavo, 11 v. Domsjo n. Rondvik. Ponza, 9 v. Gent n. Gefle. Phidias, 10 v. Pasajes te Bordëaux. Rijnstroom, 11 v. Londen te Amsterdam. Rini, pass. 12 Vlissingen n. Londen. Swallow, pass. 12 Brunsbüttel n. Landskrona. Startpoint. 11 v. Norrsundet te Rotterdam. Stientje Mensinga, 11 v. Rotterdam te Bayonne Ton S, 111 v. Rotterdam te Antwerpen. Tilly, 11 v. Rotterdam n". Sarpsborg. Timo, 11 v. Rotterdam n. Londen. Trito, 12 v. Amsterdam te Rotterdam. Vrij burgh, .pass. 12 Kp. Vilano n. Casablanca. Veenenburgh. 12 v. Middlesbro te Rotterdam IJsel, pass, 12 Vlissingen n. Antwerpen. Zanzibar, 11 v. Amsterdam n. Mariestad. SLEEPVAART Gele Zee, 11 740 m. W.ZW. Bombay met bagger molen en bak. Hudson, 11 v. Newcastle te Rotterdam. Humber, 11 v. Sydney n. Hongkong met s.s. Oceaan, 11 530 m. W.t.Z. Scilly s. Zwarte Zee, 11 v. Portsmouth n. Rotterdam met dok. In verband met de van hét NIEUWE HOOFDKANTOOR JOHAN DE WITTLAAN 50 - 'S-GRAVENHAGE zullen ALLE kantoren van de Verzekering-Maatschappij op het Leven en tegen Invaliditeit N.V. en de Verzekeringsbank Het NIEUWE HOOFDKANTOOR zal bovendien op MAANDAG 16 MEI 1955 DE GEHELE DAG GESLOTEN ZIJN De GEZONDE en SPORTIEVE SCHOEN! ORTHOPAEDISCH JUIST GEBOUWD Vervaardigd uit leder en leder met suède in diverse kleuren o.a. zwart, bruin en de modekleur tan. voor goeie schoenen bekend! Grote Houtstraat 46, Haarlem Kalverstraat 105, Amsterdam HOOGOVENS IJ M U I D E N De Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V. te IJmuiden vraagt ten behoeve van haar afdeling Huishoudelijke Dienst voor het Restaurant. Eigenhandig geschreven sollicitaties met beschrijving van opleiding en levensloop, worden, vergezeld van een recente pasfoto en onder vermelding van ons nummer HD 50S, ingewacht bij de Sociale Afdeling Beambten. Alphacca, 11 v. New York n. Trinidad. Ampenan, pass. 10 Str. Florida n. Galveston. Annenkerk, 11 v. Casablanca n. Antwerpen. Arendsdijk, 12 Rotterdam. Arendskerk, 11 Rotterdam. Ariadne, 12 Rotterdam. Artemis, 11 v. Kp. Haitien n. Philadelphia. Adinda, 13 te Pladju. Alblasserdijk, 12 v. Rotterdam n. Bremen. Aludra, 12 v. Port Said n. Abadan. Alderamin, 12 v. Rotterdam n. Bremen. Alioth, pass. 13 Finisterre n. Rotterdam. Alkaid, 13 Pto Alegre. Ampenan, 14 Galveston verwacht. Abbedijk, 12 New Yoik. Altair. pass. 13 Fem. Noronha n. Rio de Janeiro Aiigos, 13 Malaga. Bossevain, 11 v. Santos n. Buenos Aires. Bonaire, 12 350 m. N.NO. Madeira. Billiton, 13 Zamboanga. Boskoop, 12 430 m. ZW. Flores. Breda. pass. 12 San Miguel n. Suriname. Callisto. 77 v. New Orleans n. Nederland. Cinulia, 13 Curasao verwacht. Cirrus, 11 v. Rotterdam n. Atl. Oceaan. Charis, pass. 12 Vlissingen n. Antwerpen. Caltex Leiden, pass 12 Kreta n. Sidon. Caltex The Hague, pas. 12 Algiers n. Bec d'Am- bes. Celebes, 12 v. Singapore n. Penang. Charis, 12 te Antwerpen. Cistula. 13 te Berre. Clavella, 13 Kellingholme verw. Cinulia, 13 Curasao. Cottica, 12 450 m. N.NO. Barbados. Cradle of Liberty, pass. 10 Gibraltar n. Phila delphia. AL GINCJ U HET OP OE GBOTC MAglCT VAN D£ CAKFN SCMREEUWÏN DAT V ISTS TER OFRNAME HEEFT, eg IS EEN VEEL BETERE METHO06 Antiquiteiten juwelen, goud en zilver KUNSTHANDEL „KION" Wagenweg 44, tel. 19669 In. en Verkoop. Mevr. de Haan, Rijksstraat weg 17 vraagt voor direct Aanmelden 's avonds na 7 uur. Tel. 25129. Polytechnisch Tijdschrift, Zijlweg 1 te Haarlem vraagt per 1 Juli of eerder met kennis van de Engelse en Duitse taal. Prettige en afwisselende werkkring. Va cantie in overleg te regelen. Schriftelijke of mondelinge sollicitaties binnen 7 dagen na verschijning van dit blad aan bovengenoemd adres. Dame, in bezit van hand- weeftoestel (4 schachts) zou gaarne les aan huis hebben. Zoekt ook contact met een andere dame om tezamen huisvlijt te beoefenen. Vij- verweg 19, Bloemendaal, telef. 22203. in diverse kleuren «f1! SCHOENENMAGAZIJNEN Anegang 12 - Haarlem - Tel. 11457 Gen. Cronjéstraat 104, Haarlem - Tel. 14370 kunt U bij KROONENBERG profiteren van de maar dan is het ook definitief afgelopen. ZORGT IN UW EIGEN BELANG, ER TIJDIG BIJ TE ZIJN U ontvangt een prachtige, 1e kwaliteits bij aankoop van elk costuum naar keuze Dat het hier inderdaad een CADEAU betreft, bewijzen U de extra lage prijzen van onze kwaliteitskleding. Super kwaliteit Tropical en Kamgaren MET GRATIS REGENJAS Een pracht kwaliteit SPORTPANTALON GRATIS bij aankoop van een Sport-colbert Fraaie Tweed en Kamgaren Bijpassende pantalon GRATIS Tijdens deze cadeau-actie in de andere afdelingen 25 pet. korting o.a. op Gabardine-jassen, Demi- saisons, Monty-coats, Fleece-jassen etc. etc. Elk artikel 100 pCt. gegaran deerd óók in deze cadeau-actie. Koopt rustig! Koopt 's morgens! Aan de lezers van buiten de stad: Komt gerust naar Haar lem eens een kijkje nemen. De reiskosten betalen wij U terug.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 11