Ophoging Noordelijk deel Delftwijk vergt 66.000 kubieke meter zand Kort en bondig Ongeveer honderd woningen om en bij Top Naeffplantsoen Een kopje leut en een Spencer Woningbouw in Delftwijk B. en W. vragen crediet van ruim anderhalf millioen WRUDCEj Nadere kennismaking met imkers en bijen Hillegom Haarlemmermeer Bennebroek Vijfhuizen Bloemendaal Lisse VRIJDAG 13 MEI IÏAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 13 y Onderhond NICO VAN SCHAGEN ZONEN Gierstr. 42 - Haarlem - tel17768 Burgerlijke Stand van Haarlem Burgerlijke Stand van Heemstede Onteigening RUTON REGELBARE STRIJKBOUTEN Verkeersexamens voor de Heemsteedse schooljeugd Voorlichtingsavond op Maandag in Brinkmann Werk half Augustus gereed J. Hoenders veertig jaar bij de Spoorwegen Zuster Aberson vierde zilveren jubileum W. F. Happé ambtenaar van burgerlijke stand Streekdag van Hervormde Vrouwengroepen op 24 Mei OVeP. ps KLÊINE G&VOEGENS DÊ5 LEVENS Ouderavond op Sparrenbosschool Mevrouw Van der Linden 25 jaar postagente Oranjevereniging heeft voorlopig bestuur 1955 De Haarlemse gemeenteraad zal op Woensdagmiddag 18 Mei het voorstel van B. om W. behandelen tot de bouw van een complex van 88 woningen, acht dagwinkels, .33 garages en 23 eenkamerwoningen en een kantoortje voor de woningbouwver eniging „Het Oosten". Deze woningen komen aan en bij het Top Naeffplantsoen in „Delftwijk" en werden ontworpen door de architect C. Brakel. Over de verdiensten van dit, ook uit een bogpunt van uiterlijke verzorging en intern comfort opmerke lijke project hebben wij geruime tijd geleden reeds uitvoerig geschreven. Het is slechts te hopen, dat het niet te ver „uitgekleed" wordt door de bezuinigingseisen werke verabrzaakt worden door het huidige kostenpeil. De woningen zijn als volgt verdeeld: 56 eengezinshuizen voor zeven personen, twaalf woningen voor bejaarden, acht bovenwoningen voor acht a negen personen, twaalf woningen in twee woonlagen voor vier tot zes personen en 23 éénkamerwoningen voor alleenstaande werkende vrouwen en een conciërgewoning, gecombineerd in een Wftontehuis met galerijbouw. Met de bouw is een bedrag van f 1.643.650,gemoeid. Aangezien een bijdrage op basis van de Woningwet voor woningen voor alleen staanden nog niet mogelijk is, dient de bouw van het woontehuis te geschieden op voet van de „Premie- en bijdrageregeling woningbouw 1953". De huren zullen vermoedelijk gemiddeld i 10,20 per week en per woning bedragen. Voor de dagwinkels is een huurprijs van f 17,50 per week en voor de garages een huurprijs van f 5,per week aangehou den. Voor de aankoop en het aanbrengen van 88 gasgeysers zal naar raming benodigd zijn een bedrag van f 17.600. Voor afschrij ving en onderhoud van de geysers zullen de toekomstige bewoners een bedrag van f 0.60 per week boven de huurprijs ver schuldigd zijn. De totale bouwkosten voor het woonte huis worden begroot op f 154.500. Rekening houdende met de toekenning van een pre mie van f 62.100 zullen de huren onder scheidenlijk kunnen bedragen: f 6.60 per week voor de 23 woningen; f 9.50 per week voor de conciërgewoning; f 6,60 per week voor het kantoortje. Voor de aankoop en het aanbrengen van 24 gasgeysers zal naar raming benodigd zijn een bedrag van f 4.800. De 23 eenka merwoningen zullen worden verwarmd met gasojars. Het is gewenst, dat ook deze door de woningbouwvereniging worden ge plaatst en aan de huursters in gebruik zal worden gegeven. Voor de aanschaffing en plaatsing van de gasojars zal een bedrag van f 7.000 nodig zijn.. Voor afschrijving en onderhoud van de geysers en van de gasojars zullen de toekomstige bewoners bedragen van respectievelijk f 0,60 en pl.m. f 0,55 per week boven de huurprijs ver schuldigd zijn. Welke bijdrage van de bewoners zal worden gevraagd in de kosten van aanleg en onderhoud van de rondom het complex aan te leggen groenstroken (gedeeltelijk gemeenschappelijke tuinen) is nog in stu die. De volkshuisvesting is op de agenda van de aanstaande raadsvergadering overigens pok goed vertegenwoordigd. Zo stellen B. en W. voor f 128.130.ter beschikking te stellen van de R.K. Woningbouwvereniging St. Bavo-Noord voor de uitvoering van achterstallige onderhouds- en restauratie werken, zomede voor het vernieuwen der schuren, ten behoeve van het aan en bij de Haitsma Mulierstraat gelegen complex van 52 woningen en f 19.125 ten behoeve van het uitvoeren van buitenverfwerk aan het complex van 77 arbeiderswoningen van de Coöperatieve woningbouwvereniging voor gemeentepersoneel G.A., gelegen aan ADVERTENTIE vanaf 174. HAARLEM, 12 Mei 1955 GEHUWD: 12 Mei, W. A. de Gauw en C. A. Lansheer; B. Pen en A. Trip; J. A. A. ten Wolde en E Th. M. van Dam; J. H. Drossaert en M. A. Th. Hoogestijn; G. Kenniphaas en T. H. Zondervan; S. J. Kunnen en A. Ca- landt; D. de Lange en E. Lukkien; A. Wint- gens en J. A. M. Janssen Schmidt; A. de Jong en H. A. van der Velde; R. Knipper en C. Kok; K. J. Chr. Nagtegaal en J. J. Ganze- brink; J. Brooijmans en E. van Steenwijk. BEVALLEN van een zoon: 11 Mei, M. Jon- gejanWaleveld; E. Cramer—Boekhoud; G. J. M. van WielingenDuchateau; H. E. A van WesterlaakLoogman; R. J. van Drunen Kneijnsberg. BEVALLEN van een dochter: 11 Mel, L. JoustraVisser; 12 Mei, H. W. Aalbersberg Lagerweij; B. M. ThöneSiemens; J. M. SchavemakerStol voort. OVERLEDEN: 10 Mei, C. Peetoom, 76 j., Arnulfstraat; 11 Mei, C. H. BoereeDuijff, 77 j., Spaarnhovenstraat; Chr. S. P. Garde nierVerpoorten, 64 j., Iordensstraat; D. Groenewoud, 66 j.. Berkenstraat: J. Angenent, 55 j., Graafschapstraat; H. Folkerts, 69 j., Hazepaterslaan; J. M. B. de Bont—van Baer, 86 j., Verspronckweg. ONDERTROUWD: C. J. Fris en H. E. A. Maartense; H. J. van der Kaaij en M. van Luin; A. P. Blankert en H. Lize; H. Deute- kom en H. J. C. van den Eijnde; J. A. de Groot en I. Lans; T. J. van Steijn en T. M. van der Linden. GETROUWD: W. de Jonge en E. van Wijk; H. de Bruin en W .M. van Mannekes; A. van der Lugt en J. Strijbis; J. A. M. Hage- man en J. F. M. Langeveld; G. H. Bor en H. M. C. van der Heijden; T. A. Huurman en A. M. de Kok; J. Bokhorst en S. de Kwaad - steniet. GEBOREN: Petrus Thomas Maria, z. van A. I. M. Keulemans en E. A. Groesz; Frede rick Leo Jozef, z. van A. N. Mascini en B. M. Amos; Cornelis Martinus Maria, z. van J. J. Visser en M. J. M. Wagemans; Frederika Willy, d. van J. J. van der Graft en H. F. Möhlmann; Carolina Waltera Maria, d. van W. P. A. J. M. Mutsaerts en OVERLEDEN: Mevr J. C. Schuijer—van Eenden burg, 76 j.. J. C. Oostzanenlaan 8; Mevr. W. S. L. van Vrijberghe de Coningh— se Vletter, 81 j., Bosboomlaan 1; Mevr. B. van Looij—Tiebie, 66 j., Wipperplien 14. de Van Beresteijnstraat, de Fabricius- straat, de Nobletstraat, de Van Oorschot straat en de Zomerkade. De achtertuinen van enige aan de Ar nulfstraat gelegen woningen van de wo- ningstichtig „Het Oosten" zullen na het ge reedkomen van de bebouwing aan de Han- nie Schaftstraat vergroot kunnen worden. De betrokken bewoners zijn bereid daar voor twintig cent per week meer huur te betalen. Verder is er het formele voorstel de gronden aan en bij de Schipholweg, waar op thans nieuwe woningcomplexen in aan bouw zijn, in erfpacht uit te geven aan de twee betrokken bouwverenigingen, „Ge meentepersoneel" en St. Bavo-Oost. Ten einde stagnatie in de woningbouw te voorkomen achten B. en W. het gewenst een onteigeningsprocedure aanhangig te maken voor de gronden ten Zuiden van de Schipholweg. Met het oog op de sanering van het Ro- zenprieel stellen B. en W. voor het perceel Tulpenstraat 32zwart en rood te kopen voor f 2.380. Tenslotte vermelden wij nog het voorstel om aan de heer N. C. ten Broeke te Haar lem ongeveer 620 vierkante meter grond aan de Crayenesterlaan te verkopen tegen de prijs van twaalf gulden per vierkante meter. Hierop zal een villa met garage worden gebouwd. ADVERTENTIE met 2 jr. garantie 31.75 60 cent per week RIJWIELHUIS WIL HELMIN A KROCHT 6 t/o HEMA - TEL. 10353 Donderdag heeft de Heemsteedse politie weer een aanvang gemaakt met de ver keersexamens voor de hiervoor in aan merking komende schooljeugd, welke ook vandaag nog worden voortgezet. Als start en eindpunt was dit jaar de Molenlaan gekozen, vanwaar de honderden jongens en meisjes via Heemsteedse Dreef, Raad huisstraat en Valkeuburgerlaan als voet ganger en wielrijder hun kennis van de verkeersregels in praktijk brachten. Dit alles onder de spiedende ogen van een aantal politiemannen, die zeven verschil lende posten hadden ingenomen om van hun slagen (of falen) nauwkeurig aan tekening te houden.'0 Zoals gebruikelijk zal de uitslag van deze examens weer tijdens een bijeen komst in het Minerva Theater bekend worden gemaakt, waarbij men dan tevens de behaa'de verkeersinsignes zal uitreiken. Deze middag is vastgesteld op Vrijdag 20 Mei, weike door het vertonen van „Ruiters van het eenza Si woud", een film uit de bekende Arthur Rank's jeugd-productie, het traditionele feestelijk karakter zal ver krijgen. Nadat wij mede op verzoek van de af deling Haarlem der Nederlandse Vereni ging ter bevordering van de bijenteelt een serie artikelen in ons Zaterdags bij voegsel „Erbij" hebben doen verschijnen ter kennismaking met de bijenvolken, heeft deze afdeling het initiatief genomen tot een voorlichtingsavond, waarin meer bijzonderheden over de bijen en de bijen teelt zullen worden verstrekt. De bijeenkomst wordt gehouden op Maandagavond om acht uur in Brinkmann, waarin men zich door een aantal films na der van deze materie op de hoogte kan steilen. De films worden toegelicht dooi de imker J. H, van Dijk te Bilthoven, hoofdbestuurslid van de vereniging. De vereniging hoopt met deze voorlichting een zo groot mogelijke kring vertrouwd te ma ken met de imkerij en de interesse voor deze „natuursport" te vergroten. De toe gang is daarom kosteloos. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Geertruida Maria, d. van P. J. van der Meij en E. C. Slingerland; Johan nes Gerardus Maria, z. van P. W. C. Lom- merse en G. M. van Trigt; Clemens Maria Johannes, z. van Th. H. van Haastrecht en M. Jansen; Rudi, z. van C. Stooker en A. Hartman: Paulus Sebast-ianus Maria, z. van S. Maas en C. M. Klinkenberg; Bassilda, d. van B. Winkelaar en M. C. Boelé. ONDERTROUWD: H. J. Walter en A. J. van Eed en; J. Seijsener en J. M. H. Selhorst; W. Uitendaal en L. M. J. van der Burg; A. F. Molenaar en L. M. T. Heirman; H. J. A. Jansen en J Th. La Feber. GETROUWD: G. Veenstra en J. Beider; H. Chr. Mink en A. C. Klinkenberg. Aan de uiterste grenzen van Haarlem- Noord, daar waar het gebied „Delftwijk" ligt, worden grote groene weiden weer be dolven onder een dikke zandlaag. De stad heeft huizen nodig. Af en aan rijden de vrachtwagens, het zand, gehaald uit de Kennemerduinen, neerstortend op het ongeveer tien hectaren grote terrein dat ligt tussen de Rijksstraat weg en de Delftlaan. Het Zuidelijk gedeel te van dit terrein is reeds bouwrijp ge maakt en met de bouw van woningen de 224 voor „Volkshuisvesting" kan hier spoedig worden begonnen Thans wordt het Noordelijk gedeelte met zand op de juiste hoogte gebracht, om geen last te hebben van de grondwaterstand en in de toekomst zullen op deze beide terreinen ongeveer 1500 woningen en gebouwen een plaats hebben gekregen. Er spelen nog kinderen bij de modderige slootjes van dit Noordelijke gedeelte en talrijke vogels strijken neer om op de afge scheurde zoden weg te pikken wat van hun gading is. De weilanden die voor bouw grond bestemd zijn worden namelijk van hun grasmat ontdaan, daar deze vette groenlaag, wanneer zij eenmaal onder het zand zou liggen, het regenwater niet vol doende doorlaat, waardoor de huizen, die erop gebouwd worden, zeer vochtig zouden zijn. Met de vrij gekomen plaggen en pol len wordt nu de zandlaag bedekt om het verstuiven tegen te gaan. Ruim 66.000 kubieke meter zand is er nodig om dit terrein een ongeveer halve meter hoge deken van zand te geven. On geveer vijftien vrachtwagens van de firma J. G. Nelis brengen dit bij kleine beetjes van vijf kubieke meter hier aan. Vijftien maal per dag van de Kennemerduinen naar de Delftlaan, waar twintig man het zand verspreiden met bulldozers en schop pen. Onder deze zware vracht zakt de bodem hier altijd wat in, hetgeen door de uitvoer ders gecontroleerd wordt met zrgeraamue ..zakbakken", die met de bodem meezak- ken en waarvan men de paaltjes hier en daar boven de zandzee ziet uitsteken. Eerst hoogt men de terreinen op en daarna wordt de riolering aangelegd, om dat het op zo'n egaal, vlak terrein dan be ter werken is. De heer J. Hoenders was Donderdag veertig jaar in dienst van de Nederlandse Spoorwegen, waarbij hij thans als werk meester bij de dienst van Materieel en Werkplaatsen te Haarlem, werkzaam is. Uit naam van de directie sprak de heer P. Mes. chef van de afdeling personeels zaken, die de jubilaris een geschenk on der couvert overhandigde. Voorts werd de heer Hoenders, die deze jubileumdag thuis doorbracht, toegespro ken door zijn afdelingschef, de heer R. Eikendal, en door een collega, de heer 1'. Horstman. Zij boden de jubilaris een mand met bloemen aan. Namens het jubileum fonds bood de heer J. Beekman gelukwen sen aan waarbij hij tevens als jubileum geschenk een vulpen overhandigde. Zo omstreeks half Augustus hoopt men' dit gedeelte van „Delftwijk" wel bouwrijp te hebben. Het enige gras dat dan nog ge maaid kan worden groeit aan de andere kant van de Delftlaan, waar een plarCsoen- strook is uitgespaard. Bij Grote Gasthuis Donderdag heeft zuster J. E. G. Aberson het feit herdacht, dat zij die dag een kwart eeuw verbonden was aan het Grote Gast huis. Des morgens was een bijeenkomst be legd in de Regentenkamer van het zieken huis, waar als eerste spreker optrad burge meester O. P. F. M. Cremers, in zijn func tie van voorzitter van het college van re genten. Burgemeester Cremers bood het gebruikelijke zilveren couvert aan. De vol gende spreker op deze bijeenkomst, waarop ook wethouder W. C. Bakker van Volks gezondheid aanwezig was, was de genees heer-directeur van het Grote Gasthuis, P. A. Heeres. Daarna werd het woord gevoerd door de directrice, mejuffrouw A. J. Ybes, door dr. W. H. Bierman, keel-, neus- en oorarts, bij wie zuster Aberson polikliniek- zuster is, vervolgens door de leerling-ver pleegster mejuffrouw E. Pahud de Mor- tang.es en door de voorzitter van de perso neelsvereniging, de heer Bunt. De speeches gingen met vele cadeaux gepaard; ook wa ren er vele bloemen en andere geschenken van patiënten, 's Middags hield zuster Aber son een receptie. Eén van haar patiëntjes, de kleine Bennie ter Horst, die eveneens op de foto staat, die wij onlangs van de jubi lerende zuster publiceerden, heeft een ge deelte van de huldiging meegemaakt. Hij is gedurende die tijd niet van zuster Aber- sons zijde geweken. In de Woensdag te houden vergadering van de gemeenteraad van Haarlem zal een voorstel van B. en W. aan de orde komen, om de heer W. F. Happé, wethouder der gemeente, te benoemen tot ambtenaar van de burgerlijke stand. De Hervormde Vrouwengroepen in de provincie Noordholland houden Dinsdag 24 Mei een streekdag in Groenendaal. De bijeenkomst begint om half elf des mor gens en heeft plaats in het Verversingshuis Groenendaal, waar mevrouw L. de Vree- deVarekamp het woord zal voeren over het onderwerp „Christen zijn in deze tijd", waarbij in het bijzonder de inhoud van het geiijknamige herderlijk schrijven der Hervormde Synode zal worden besproken. Na de lunch treedt de voordrachtskunste naar Koos van Hoboken voor de aanwezi gen op, waarna er een boswandeling ge maakt wordt. Mogelijk zullen aan het pro gramma excursies naar de Grote Kerk te Haarlem en naar Noordwijk toegevoegd worden. ADVERTENTIE Wist V dat de eerste koffieboon naar Europa uierd gebracht door de Oost-Indische Com pagnie in 1663? Het zal U een zorg wezen zolang er maar koffie in Uw kopje geurt. Welk een genot, zo'n kopje leut: een genot, dal een traditie werd. Het hoogtepunt voor de koffieminnaar is het kleintje na het eten. En steek daar nu eens een Spencer bij op. Dat geeft de fin ishing touch. Dat is de krul onder de handtekening. Want goede tabak is de tra ditie van Virginia en Spencer draagt de signatuur van de beste experts in Virginia. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Antje, d. van A. Akse en G. Visser; Louise Monica, d. van K. J. H. Ret- hans en C. Plukker; Jacobus, z. van M. Vroonland en D. van der Berge; Hendrika Jantina, d. van J. F. Wijnhoud en G. de Ruiter; Nicolaas Seraphinus, z. van N. M. Blokker en H. M. Verhoeve; Willem, z. van J. van Noorloos en F. Combee; Johannes Petrus Maria, z. van J. Appelman en M. J. van Berkel; Geertje, d. van W. de Waardt en H. C. Meinema; Pieter Hendrik, z. van M. Moerman en M. Pieters: Hubertus. z. van P. T. van der Linden en C. A. Struik; Maria Cornelia Wilhelmina. d. van J. P. de Jong en C. J. Tijssen; Louise Maria, d. van C. Ap pelman en C. Nes; Alida Hendrika, d. van A. Versteegh en C. L. Huijgens. ONDERTROUWD: J. Roemeling Prima en T. F. C. Nanninga; H. Brunt en G. C. M. van Woudenberg. GETROUWD: J. Kamerman en J. Mens; A. A. Verberne en J. M. Ferwerda; H. Buis en J M. A. van Breugel; A. Kunst en C-esina A. Hoekstra; P. van der Poolen en P. M. Cardol; L. C. de Wouw en H. C. Wilner; P. Bogaard en A. J. Brands: H. J. Scheurwater en Neeltje van Andel; J. Spanjaard en H. J. H. Pouw. OVERLEDEN: Sijben van der Zee, 76 j., e. van H. Nieuwenhuis; Sara Neeltje Ver burg, 77 j., e. van J. Overbeek. VEEMARKT LEIDEN Aanvoer: stieren 16, melkkoeien 190, vette koeien 260, varekoeien 169. vette kalveren 31, nuchtere kalveren 407, vette schapen 120, weideschapen 272 stuks, weideschapen 272, vette lammeren 100, zuig- lammeren 100, weidelammeren 495, varkens (zeugen) 52, schrammen 363. biggen 673, paarden 1. geiten 27, totaal 3276. Notering: stieren (fok) f350—f460. stieren slacht (schoon f2,30 tot f2.70. melkkoeien f800 tot f 1035, vette koeien (schoon) f2,10 tot f 3 per kg., varekoeien f 450 tot f 780. vaarsen f550 tot f810. pinken f360 tot f525, vette kalveren (levend) f220 tot f280, nuch tere kalveren (slacht) f40 tot f48, nuchtere kalveren (levend) f 100 tot f125, vette scha pen f 100 tot f 120, vette lammeren f 100 tot f130, zuiglammeren f80 tot f90, weidelam meren f 70 tot f 80. schapen piet 1 lam f 150 tot f175, schapen met 2 lammeren f210 tot f 240, zeugen (drachtig) f260 tot f430 Handel: voor stieren en melkkoeien goed, vette koeien, nuchtere kalveren vlot, vare koeien, vaarsen en pinken willig, vette koeien, nuchtere kalveren vlot, varekoeien, vaarzen en pinken willig, vette koeien flauw, vette schapen en vette lammeren kalm. schapen met lammeren en zuiglamme ren stug. duur...., zeugen, schrammen en biggen matig. Tbc-vrije afdeling grote aanvoer 171. Voor ue bijoj'.hcmst voor ouders en leerlingen van de Sparrenbosschool die Donderdagavond in „Rehoboth" werd ge houden, bestond grote belangstelling. Het noofd, de heer L. J. Siersma verwachtte dat de ouders een genoegelijke avond zou den hebben door het optreden van de kin deren Dat was inderdaad het geval; er werd ter inleiding door de kinderen een aantal liedjes gezongen. Onder hen, die zich aan declamatie van een gedichtje waagden, waren er verschillende die het zeer goed deden. Grote bijval verwierf de opvoering van het spelletje „De betoverde tovenaar" en de enorme spin waarin de tovenaar veranderd heette te zijn, trok in de pauze grote belangstelling. Na de pauze werd het spelletje „Hansje en de sterren" opgevoerd en vervolgens slaagden de jeugdige zangeressen er in met oude schoolliedjes de vaders en moeders aan het zingen te krijgen. Tot besluit sprak de voorzitter van de afdeling Volksonderwijs de heer A. Olivier een propagandistisch woord en de voorzit ter van de oudercommissie, de heer A. Oosthoek dankte namens het onderwijzend personeel voor de grote belangstelling en het medeleven met alles wat er op school gebeurt. Met het zingen van het Wilhel mus werd de ouderavond gesloten. Donderdag is het postagentschap aan de Zandvoortselaan de gehele dag gesloten geweest; er waren althans geen postzegels verkrijgbaar en men zou eveneens ver geefs een pakketje of een postwissel ter verzending hebben aangeboden. Het kan toor was echter wel geopend om de tal rijke bezoekers te kunnen ontvangen, die mevrouw J. M. van der Linden wensten te feliciteren, omdat zij hier gedurende vijfentwintig jaar als postagente werk zaam is geweest. Doordat zij bovendien de eerste vrouw in Nederland was die als zodanig werd aangesteld, is zij tot dus ver tevens de enige die een dergelijk jubi leum heeft kunnen vieren. De eerste bezoekers die mevrouw Van der Linden reeds 's morgens kwamen ge lukwensen waren de directeur van de PTT te Haarlem, de heer J. W. van Schaik en de referendaris, de heer J. van Kamp. De heer Van Schaik heeft de jubilaresse hier bij bijzonder hartelijk toegesproken, waar na hij haar een geschenk onder enveloppe overhandigde. Tevens bood de directeur mevrouw Van der Linden de zilveren PTT- broche aan, die zij als eerste postagente gerechtigd is te dragen, omdat deze onder scheiding tot dusver alleen aan jubileren de ambtenaressen werd uitgereikt. Gedurende het verdere verloop van de dag mocht mevrouw Van der Linden in het bijzonder veel belangstelling onder vinden van de omwonenden van de Zand voortselaan, die zij gedurende deze kwart eeuw haar trouwe bemiddeling bij het af handelen van alle postzaken heeft ver leend. Behalve vele geschenken en manden met fruit, waren nog ruim dertig bloem stukken van deze hulde de fleurige tolk. Onder de manden met fruit bevonden zich er twee, die waren gezonden door de diverse collega's uit Haarlem en omstreken en de Nederlandse Bond van Postagenten. Voor de Oranjevereniging „Vijfhuizen", die in haar bestaan werd bedreigd omdat het aantal bestuursleden door verhuizing, emigratie, bedanken en ziekte zó was in gekrompen, dat verder werken onmogelijk was, ziet dc toekomst er thans wat zonni ger uit. Leek het eerst dat men er niet in zou slagen een nieuw bestuur te vormen, thans is hierin verandering gekomen. Uit enkele, nog in functie zijnde bestuursleden en anderen werd een nieuw, voorlopig be stuur gevormd. Dit bestaat uit de heren H. Booman, W. Braakensiek, D. E. Deeren- berg, J. Hendriks, Jansen, H. Nieuwdorp en H. Roodenburg. Hiervan namen zitting in het voorlopig dagelijks bestuur de heer Nieuwdorp als voorzitter en de heer Braa kensiek als secretaris. Het is de bedoeling dat a.s. Woensdag avond opnieuw een ledenvergadering wordt belegd. Hier zal dan definitief een voorzit ter worden gekozen. Tevens zullen dan nog twee bestuursleden worden gekozen om het totaal op negen te brengen. Dit aantal is door de reglementen voorgeschreven. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: I. van de VeldeDonker, zoon. ONDERTROUWD: K. v. d. Braak en E. Sonnenberg; G. Willemse en L. A. Brandt; J. Valstar en J. Wildschut; H. A. Pelt en C. J. Pooters; P. C. Kuiper en M. Th. J. Schilte. GEHUWD: G. N. A. M. Eldering en C. W. M. van Pampus; J. W. Burck en R. G. van Riessen; Th. P. M. Pijnenburg en K. Mees; J. W. Rauchbaar en C. H. Westva; Chr. A. M. Straman en E. E. de Boer. OVERLEDEN: Wed. E. Kuijper van Har penJansen Eijken Sluijter, 89 j.; T. T. Raatjesde Vries, 54 j. BINNENLAND Aan de vooravond van zijn gouden ju bileum als arts in de gemeente Gennep is in de ouderdom van 75 jaar overleden de heer H. Stiemer.s, die zeer veel verdienste lijk werk verricht heeft op het terrein van de t.b.c.-bestrijding. Zijn onverwacht over lijden heeft in Gennep waar een erecomité uit de burgerij was gevormd om hem van daag te huldigen, diepr indruk gemaakt. Een nieuwe autobus van de garage Jansen uit Grootammers, die op weg was naar het „Concours d'Elégance" voor tour wagens te Noordwijk is op de Lekdijk te Nieuwpoort tegen een telefoonpaal gereden. De chauffeur verloor hierdoor de macht over zijn stuur, waardoor de bus aan de binnen zijde van de dijk terechtkwam en zwaar werd beschadigd. Behalve de chauffeur zaten er slechts drie personen in de bus. De echtgenote van de heer Gerding uit Groot ammers raakte zodanig bekneld, dat zij eerst na drie kwartier bevrijd kon worden. Zij liep een gebroken been op en is naar Utrecht vervoerd. De andere inzittenden bleven on gedeerd. In de laatstgehouden raadsvergadering van Nijmegen heeft de burgemeester mede gedeeld, dat Gedeputeerde Staten van Gel derland het crediet van f2.250.000 voor de bouw van een nieuwe schouwburg aan het Keizer Karelplein hebben goedgekeurd. Be sloten werd een lening aan te gaan van een millioen gulden tegen 3.3 met een looptijd van veertig jaar. Tet gelegenheid van zijn tachtigste ver jaardag, zijn zilveren jubileum als kerk meester van de H. Augustinus-parochie te Amsterdam en zijn jarenlange activiteiten op ander terrein is de heer H. C. Veldhuis door de Paus benoemd tot ridder in de Orde van de H. Gregorius de Grote. De heer Veldhuis eigenaar van acht textielzaken in de hoofdstad is vele jaren voorzitter ge- wppst van de plaatselijke afdeling van de R.K. vakbond voor textielhandel „St. Willi- brord". HAARLEM EN OMGEVING B. en W. van Haarlem stellen de ge meenteraad voor aan de N..V. Centrale Zand en Grindhandel voor Haarlem en omstreken vergunning te verlenen voor het veranderen van de bcstemminig van het haar voor 75 jaren in erfpacht uitgegeven perceel in dustrieterrein aan de Ir. Lelyweg, door het ter plaatse bouwen van een loods. Voor het maken van een toegangsnad stellen B. en W. van Haarlem de gemeente- ï-aad voor aan de vennoten van de vennoot schap onder firma Pharmaceutische Produc- tenhandel en Laboratoria „Pharmachemie" tegen de prijs van f22 per m.2 in koop af te staan grond, gelegen aan de Niiverheidsweg, ter grootte van ongeveer 70 m.2. De Kloppersingelkerk, die acht weken niet gebruikt kon worden wegens restau ratiewerkzaamheden aan het orgel en aan de binnenkap, zal Zondag weer in gebruik ge nomen worden. De Gereformeerden in deze wijk hebben gedurende deze acht weken voor hun diensten onderdak gekregen in de Noorderkerk en de Julianakerk in Haarlem- Noord. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Anna Maria Joseoha Hcndrica, d. van G. v. d. Berg en H. M. Saveneij; Fre- derikus Franciscus, z. van F. J. Arrechart en C. Tulen; Theodorus Joannes Anthonius Maria, z. van J. J. Vermeij en A. W. v. d. Laan: Bemadetta Mar°aretha Maria, d. van J. Langeveld en C. M. Smit; Theodorus Fran ciscus Maria. z. van A. van Diemen en C. Oostdam: Wilhelmina Catharina Maria, d. van M. M. van Steijn en G. H. Broekhof; Jacob Jochum, z. van D. A. Kraaienga en J. Siebenga. ONDERTROUWD: N. C. v. d. Voort en R A. van Rooijen. GEHUWD: H. R. Smakman en M. A. v. d. Zon. P. G. Hassing en M. K. C. Turnhout: J. de Kooker en J. v. d. Perk, G. Vermeij en W. de Vries. OVERLEDEN: Francijntje Meeuwenoord, wed. van J. C. de Keulenaar, 87 jaar.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 15