Hoop Bezint P .v.d.A.-raad zich op voortgezet bewind? OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Weerbericht Haven- en spoorwegstaking in Engeland op komst Rondom de kabinetscrisis Afrika en het probleem der rassen-tegenstellingen Nederlandse aankoop van broodgraan in VS Britse advocaat niet als verdediger toegelaten Grondwetswijziging in Argentinië aanvaard Zweedse hollen- blokkade opgeheven Het woord is aan Revolutionnaire moeder Men weet niet wat men zegt Nog steeds koud Amerika's agrarisch overschot De zaak-Jungschlaeger Scheiding kerk en staat Regeringscommuniqué verraadt ernstige bezorgdheid omtrent Britse wereldhandel Amnestie voor Ward Hermans Rusland bereid tot agrarische uitwisseling Strasser kan het niet laten Weerrapport 69e JAARGANG No 264 ZATERDAG 21 MEI 1955 299e JAARGANG No 1 1 i Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon i5205 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman ER GROEIT EEN hoopvoller stemming ten aanzien van de beraamde bijeenkomst van de regeringsleiders der Grote Vier Eisenhower, Boelganin, Eden en Faure die volgens plan ingeleid zou moeten wor den door een samenspraak van de vier ministers van Buitenlandse Zaken. Onze correspondent in Washington heeft daar van getuigd in zijn beschouwing onder de titel „In Amerika acht men een „Euro pese neutrale gordel" niet ondenkbaar". Niet ondenkbaar dat wil dan zeggen: als in die neutrale gordel ook satelliet-landen van de Sovjet-Unie zouden worden be trokken. Dat de Russen hebben doen „doorschemeren" dat zij hun verbindings troepen in Polen zouden kunnen terug trekken als Duitsland neutraal en zonder bezettingstroepen zou zijn, heeft te Wash ington sterk de aandacht getrokken. Nu ziet dit alles er nog wel erg onwaarschijn lijk uit en noch uit Duitsland, noch uit Frankrijk verneemt men bijval, maar hoofdzaak is dat uit dit bespreken van nieuwe mogelijkheden blijkt, dat waarlijk een andere stemming is gewekt. Onze correspondent waarschuwt daarbij tegen een voorstelling van de Russen als zwak en in het defensief. Het is wel prettig zichzelf wijs te maken dat het Westen door voet bij stuk te houden de Russen zover gekregen heeft, maar nuchterheid is ge boden nu zulk een belangrijke conferentie op komst is. Ik geloof dat hij gelijk heeft met deze waarschuwing. Het heeft aan merkelijk meer zin te bedenken, dat de wereld bezig is zich defensief, natuur lijk voor te bereiden op een derde wereldoorlog die niet meer uitvoerbaar is, want als hij gevoerd zou worden zou hij de wereld vernietigen. Dit is in feite on gerijmd, strijdig met het gezond verstand, absurd. Men kan evenmin van de Russische als van de Amerikaanse regeerders ver onderstellen dat zij dit niet zouden inzien. Wat men ook van de Russische macht hebbers moge denken, er is geen reden om te denken dat zij gek zijn. Vergelijking met Hitler is zinloos. De omstandigheid, dat de dictatoriale macht in Sovjet-Rus land niet door één man maar door -een groep wordt uitgeoefend, die bovendien een zekere bewegelijkheid en verschuiving in machtsposities toont, geeft een belang rijke geruststelling. Hoezeer de mens ook tekort moge schieten in het trekken van lering uit de geschiedenis, het is hem wel duidelijk geworden dat de énkeling tegen een te grote persoonlijke machtspositie op den duur nooit opgewassen is. Het op treden van een groep biedt altijd betere kansen dan dat van de eenzame dictator. Men kan die groep verdenken van allerlei verborgen toeleg, van een traag-werkend beleid van Aziatische list, welks methoden de Westerling op een dwaalspoor kunnen brengen, maar niet van het voornemen, zichzelf en het Russische volk geweld dadig ten gronde te richten. Evenmin van de bedoeling, om eindeloos met vuur te blijven spelen in de hoop, dat het nimmer ontbranden zal. Wat men ook in de loop der jaren omtrent de Russische leiders beweerd heeft, men heeft hen nimmer als domoren beschouwd en hun nooit ver standelijke scherpte ontzegd. Daarom is het zo verklaarbaar dat zij, die zich eer tijds voorgesteld hebben dat hun ideologie het Westen wel zonder geweld door dringen zou, waarin zij onmiskenbaar zijn teleurgesteld, nu geneigdheid tonen om de dreigende gevaren van het inmiddels in arsenalen opgehoopte geweld af te wen den. Zij hebben de geestesgesteldheid van het Westen niet begrepen toen zij dachten het zonder gewelcl te kunnen veroveren.' Moet ons dat verbazen? Wij hebben er geen reden toe: te vaak is gebleken hoe weinig Westerse volken in menig opzicni van elkaar begrijpen. De nationale gren zen hebben buiten kleine kringen van scherpzinnige onderzoekers gerekend zich steeds als doeltreffende slagbomen doen gelden. Hét is zeker zo waar 't het Russische volk geldt, dat altijd onder een autocratisch bewind heeft geleefd, altijd ver van de andere volkèn, in zijn ge weldige land met zijn eindeloze steppen. Als de Russen het Westen beter begrepen dan de Duitse bezetters in oorlogstijd hun naaste buren zou dat een wonder zijn. Behoef ik eraan te herinneren hoe de Duit sers zich in ons land totaal misrekenden in hun aanvankelijke pogingen om het volk voor zich te winnen en in hun latere maatregelen om het verzet te onder drukken? Dat zij tegenover het Westen achter dochtig staan is duidelijk genoeg gebleken, niet alleen in hun propaganda maar ook in velerlei andere uitingen, ook vroegere, die geen enkel propagandistisch doel had den. Ongetwijfeld is hun achterdocht je gens de Westerling van ouder datum en dieper geworteld dan die van de Wester ling jegens hen. Politici en journalisten zouden zeker verstandig handelen, bij de nadering van zo belangrijk overleg als nu (Van onze parlementaire redacteur) Sinds gistermiddag laatstelijk de minis ter-president dr. Drees nogmaals door de Koningin in gehoor is ontvangen, is er van het front rondom de kabinetscrisis verder geen nieuws. Heb ik het wel, dan is het onderhoud tussen het staatshoofd en dr. Drees van vrij lange aard geweest. Uit de omstandigheid enerzyds, dat van bevoegde zfrle hedenochtend werd medegedeeld, dat er vandaag geen enkele verdere mededeling te verwachten was en anderzijds, dat heden de partijraad van de P.v.d.A. bijeen is, valt misschien de conclusie op te maken, dat er redenen zouden kunnen zijn, waarom eerst de afloop van de daar te houden bespreking zal worden afgewacht. Men zou zich bjjv. kunnen voorstellen dat het staatshoofd aan dr. Drees de vraag heeft voorgelegd, of hij wellicht toch nog een kans zou zien om, hetzij met het ge hele kabinet, hetzij zo nodig enigermate gereconstrueerd, het bewind verder te blij ven voeren. Wil iets dergelijks mogelijk zijn, dan zou er toch in het programma, gelijk het kabi net dat tot dusverre had op het stuk van de belastingverlaging enerzijds en de huur verhoging anderzijds, enige verandering moeten worden aangebracht. Want alles precies laten bij. wat het was is niet denk baar en niet mogelijk na de afwijzende hou ding door de, zij het ook met gemengde meerderheid, kamer aangenomen. Men zou zich dan kunnen voorstellen dat de minis ter-president, die bij zichzelf nagaat in hoe verre hij op enkele punten wijziging zou kunnen aanbrengen in de wetsontwerpen gelijk zij er lagen toen Dinsdag het huur- verhogingsontwerp werd verworpen, onge twijfeld zal moeten trachten op zijn minst; een wijziging aan te brengen, die meer be vrediging aan zijn eigen geestverwanten zal kunnen verschaffen dan bij het verwor pen wetje het geval was, waartegen zich immers de gehele fractie van de P.v.d.A. had gekeerd. Maar... van het ogenblik af, waarop eni ge verandering zou worden tot stand ge bracht in de huurverhoging gelijk deze was voorgesteld, zou tegelijkertijd een zeker heid moeten worden verkregen, dat op zijn minst toch ook een grote groep als die van de K.V.P. ermee accoord zou kunnen gaan. Alles tesamen genomen is het derhalve waarschijnlijk, dat altijd in geval een vraag als bovenbedoeld aan dr. Drees is voorgelegd deze eerst nagaat wat de partijraad zal opleveren aan resultaat en beraamd wordt, om daarmee rekening te houden. Ik ben er overigens zeker van dat zeer velen dit niet doen zullen. Het zou ook zeker verstandig zijn, de Russen niet voortdurend toe te schreeuwen dat zij uit zwakte tot overleg bereid zijn. Maar dat zal ook wel veelvuldig blijven gebeuren. Jammer. Niet tactisch. Geen enkele men sensoort is zonder ijdelheid: men moet haar daarin niet kwetsen als men iets be reiken wil. Maar het schijnt onvermijde lijk te zijn. R. P. xxxxxcax>c)00occcccojoc«)ccoccococcoccoococooooooooccooooooo20oooooooo3ccooocoooo2coooo2coocccccccooccccoocooooo Wij beginnen vandaag met de publicatie van een nieuwe reportage van onze reisredacteur, die na zijn recente reizen door Marokko, Algiers, Tunesië, Cyprus en Egypte, thans een bezoek van drie maanden brengt aan vier andere landen in het donkere werelddeel: Kenya, Tanganyika, Rhodesië en de Unie van Zuid- Afrika. In al deze landen leven zwart, blank en bruin naast elkaar, maar de wijze waarop de problemen, die deze gemengde samenleving met zich brengt, worden aangepakt, verschilt ten zeerste. In Kenya kwam de explosieve situatie tot uitbarsting in de Mau-Mau-opstand. In Tanganyika is men de weg opgegaan van een multiraciale regering, waarin Europeanen, Indiërs en Afrikanen naast elkaar zitting hebben. Men is er tevens doende de huidskleur-barrière te slechten. In Rhodesië tracht men deelgenootschap van blank en zwart tot stand te brengen In de Unie van Zuid-Afrika tenslotte voert men de hevig omstreden apart heidspolitiek. Welke van deze methodes biedt de beste kans op een vreedzame ontwikkeling in dit werelddeel, dat wel eens het verlengstuk van Europa is genoemdHoe zal het succes van de ene aanpak de kansen van de andere beïnvloeden? Het zijn maar een paar van de vele vragen, waarop onze reisredacteur het antwoord zal zoeken. Het is een probleem dat zowel uit politiek als uit menselijk oogpunt uiterst boeiend is, temeer daar het zich ontwikkelt tegen het fascinerend décor van Afrika. In zijn uitgebreide reportage zal onze reisredacteur de vele facetten van dit ook voor Europa levensbelangrijke vraagstuk belichten. Zijn eerste artikel vindt men op pagina 3. COOOK>OOOCOCOOOCOCOC>DCOCCOOC>OCOC Na gehoord te zijn door Koningin Juliana verlaat dr. Drees het paleis op het Lange Voorhout waar de wachtende journalisten tevergeefs enig nieuws van hem trachten te vernemen. vervolgens eventueel nog zijn voelhorens bij een of meer andere politieke groepen, althans bij kopstukken daarvan, opsteekt voordat hij zich in staat zou achten een antwoord op een dergelijke vraag aan het staatshoofd te geven. De Foreign Operations Administration heeft toestemming verleend aan Nederland tot het aankopen van broodgraan tot een bedrag van 3,51 millioen dollar. De leve ring van dit graan zal geschieden overeen komstig het Amerikaanse programma voor de verkoop van overschotten van agrari sche producten tegen betaling met buiten landse valuta. De contracten voor de leve ring van dit graan moeten tussen 23 Mei en 1 Augustus gesloten worden. Tevens werd een bedrag van 200.000 dollar beschikbaar gesteld voor het ver voer over de oceaan. DJAKARTA (United Press) De In donesische regering zal de Britse advocaat Derek Curtis Bennett niet toelaten als ver dediger van de Nederlander Jungschlaeger, zo meldt Antara heden. Het bureau zegt zijn inlichtingen uit officiële regerings kringen te hebben gekregen. Volgens An tara zal de regering het standpunt in nemen dat er in Indonesië nog vele advo caten beschikbaar zijn die Jungschlaegers verdediging op zich kunnen nemen. Offi ciële regeringskringen zeiden dat het scheen dat Nederland de Britse regering wilde betrekken in een zaak die alleen Indonesië en Nederland aangaat. BUENOS AIRES (Un. Press en Reu-ter) De Argentijnse Senaat, geheel uit „Pe ronisten" samengesteld, heeft Vrijdag zijn goedkeuring gehecht aan het regeringsont werp tot een verwezenlijking van de schei ding tussen kerk en staat door middel van grondwetswijziging. De dag tevoren had de Kamer van. Afgevaardigden het ontwerp met 121 tegen 12 stemmen aangenomen. Alle dertig leden .van de Senaat waren aanwezig bij de stemming over het ont werp dat kracht van wet krijgt zodra pre sident Perón het van zijn handtekening heeft, voorzien. De senatoren hadden drie uur voor de afhandeling van het voorstel nodig. Bij deze wet wórdt het hoofd van "de staat gemachtigd binnen de' komende zes maanden een grondwetgevende vergade ring te doen verkiezen. Deze zal zich bezig houden met het bestuderen van die wijzi gingen in de grondwet, waarbij de betrek kingen tussen kerk en staat zijn geregeld. De vergadering moet dertig dagen na haar installatie met haar werkzaamheden gereed zijn. Haar mandaat kan niet wor den verlengd. De Kamer van Afgevaardigden heeft in tussen ook een wet aangenomen, waai'bij alle vrijstellingen van belasting voor ker kelijke organisaties worden opgeheven. De stemmenverhouding was 112 tegen 9. Deze wet was de Senaat reeds gepasseerd. Fabelachtige bedragen Kerkelijke autoriteiten hebben verklaard dat deze maatregel, die van terugwerken de kracht tot 1 Januari 1955 is, het voort bestaan van de kerk bedreigt. De bedragen die zouden moeten worden betaald, zijn door een hoge kerkelijke functionaris fabel achtig genoemd. „Aan betaling valt een voudig niet te denken," zei hij. LONDEN (United Press) Premier Sir Anthony Eden heeft Vrijdag in zijn ambts woning bestuursleden van het Trades Union Congress ontvangen teneinde te trachten de haven- en spoorwegstaking, die in de komende verkiezingsweek dreigt uit te breken, af te wenden. Zeventienduizend havenarbeiders zullen Maandagmorgen om acht uur en zeventig duizend spoorwegarbeiders op 28 Mei te middernacht twee dagen na de verkie zingen het werk neerleggen, wanneer geen bevredigende oplossing voor hun looneisen wordt gevonden. De waarnemend secretaris van de bond van havenarbeiders, William Newman, verklaarde, na gedurende de gehele dag besprekingen te hebben gevoerd met autoriteiten van het ministerie van arbeid, dat de deur nog steeds open staat voor een regeling op het laatste ogenblik, Na afloop van het onderhoud in de. wo ning van de premier werd. het volgende communiqué verstrekt: „De eerste minister heeft de hoop uitgesproken dat de pogingen die worden gedaan door de minister van Arbeid en het Trades Union Congress ter voorkoming van de stopzetting van het werk in de havens en bij de spoorwegen in het nationale belang succes zullen af werpen." STOCKHOLM (United Press) De S.B.F. (Sveriges Blomsteroeksdrivares Foerening) heeft bekend gemaakt dat zij de blokkade tegen de Nederlandse bloem bollen heeft opgeheven. De Zweedse tuin- dérs, die met Nederlandse bollen werken, er. die in* de S.B.F. georganiseerd zijn, zul len ook dit seizoen nog Nederlandse bollen kopen. Hoewel geen overeenstemming is bereikt tussen de Nederlandse bêïlenexportedrs en de S.B.F., is het de Zweedse organisatie niet mogelijk gebleken, zijn blokkade tegen de Nederlandse bollen te handhaven. De S.B.F. verwijt de Nederlanders dat zij van hun „monopolie-" gebruik maken om de Zweden te dwingen tegen „Nederlandse" prijzen en op „Nederlandse" voorwaarden te kopen. Van Nederlandse zijde in Stockholm is opgemerkt dat, hoewel de Zweden zelf be gonnen zijn met monopolistische maatrege len om de handel van de Nederlandse bol- lenexporteurs met Zweden tc regelen, zij thans niet schromen de Nederlanders te becritiseren, nu deze met de zelfde midde len terugvechten. De bij het conflict betrokken spoorman- nen zijn machinisten en stokers. Regeringsautoriteiten gaven van de ont moeting tussen Eden en de vakbondleiders het volgende resumé: „De eerste minister bracht de bezorgdheid der regering tot uitdrukking over de recente geschillen in de industrie, speciaal wat betreft de drei gende stopzetting van het werk in de havens en bij de spoorwegen. Zo deze stopzettingen doorgang vinden, dan zullen zij ongetwijfeld voor het publiek ernstige ongemakken opleveren, schade berokkenen aan de kansen op blijvende welvaart voor het land en uitgebreide werkloosheid ver oorzaken." Deze in zorgvuldig gekozen bewoordin gen opgestelde verklaring duidt er op dat de regering zich zorgen maakt over elk gevaar dat de Britse wereldhandel in moei lijkheden kan brengen. De stakingsactie bij de spoorwegen gaat uit van de „Associated society of locomo tive engineers and firemen"; de grote „National union of railwaymen", die even eens heeft deelgenomen aan de bespre kingen met de Britse transportcommissie over een loonsverhoging, heeft zich niet verplicht aan de staking mee te doen. De Belgische minister van Justitie heeft op 6 Mei een besluit ondertekend waarbij Ward Hermans, gewezen volksvertegen woordiger van het Vlaams Nationaal Ver bond in het arrondissement Mechelen, werd vrijgelaten. Ward Hermans was wegens collaboratie met de bezetter tot de dood straf veroordeeld. Zijn straf werd omgezet in levenslange gevangenis hetgeen bere kend werd op 30 jaar. Daar Ward Hermans een derde van zijn straf had uitgezeten werd hij op grond van de wet-Lejeune op vrije voeten gesteld. Te Moskou is officieel bekend gemaakt dat de Russische regering bereid is een agrarische delegatie van tien twaalf le den omstreeks 10 Juli tot 10 Augustus naar de Verenigde Staten te zenden en voorts DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S EN ACHT PAGINA'S ERBIJ G. K. Chesterton: Als kwelling voor onze zonden heeft de hemel ons het sodawater gestuurd. visa te verstrekken voor een A.merikaanse groep die Rusland zal bezoeken. Dit is vervat in een nota, die gisteren aan de Amerikaanse ambassade in Moskou overhandigd is. In de nota wordt aangege ven dat het op prijs zal worden gesteld wanneer de Russische delegatie bezoeken zal kunnen brengen aan agrarische machi nefabrieken, pakhuizen en andere inrich tingen die met de landbouw te maken heb ben, als aanvulling op de plaatsen die de Amerikanen genoemd hebben voor het pro gram. In Helsinki botste een tankauto met benzine tegen een tramstel. De gevolgen waren niet mis: zeven personen werden ernstig gewond. Een van de wagens werd tegen de straat geslingerd, 7500 liter benzine stroomde over het asfalt: de kleinste vonk had een enorme explosie kunnen veroorzaken, doch gelukkig werd een dergelijke ramp voorkomen. DEREHAM (Engeland) (United Press) Joy Baker, een 32-jarige moeder van vier kinderen, die zeer bepaalde ideeën heeft wat betreft de opvoeding van haar twee zoons en twee dochters, is gisteren met vier pond sterling beboet omdat zij geen gevolg had gegeven aan het bevel haar kinderen naar school te sturen. Zij eist het recht op haar kinderen op te voeden zoals haar dat goed dunkt thuis. Zij weigert ze naar school te sturen voor ze tien jaar zijn, „omdat voor zij die leeftijd bereikt hebben hun plaats thuis is". Zij vertelde: „Wanneer ze tien jaar zijn, stuur ik ze naar school. Ik leer ze wat ze moeten weten. Ik leer ze duidelijk te spre ken, goede manieren te hebben, hygiëne te betrachten, hoffelijk te zijn, rekening met anderen te houden en zacht te zijn. Dat acht ik belangrijker dan lezen, schrij ven en rekenen". Op haar lesrooster staat ook boerenwerk voor de 9-jarige David en werk in de huishouding voor de 6-jarige Wendy. De andere twee kinderen zijn de 7-jarige Feli city en de 8-jarige Robin. Schoolinspecteur Henry Greenwood ver telde dat hij bevonden had dat de jon gens achter waren met lezen en dat de meisjes alleen in blokletters kunnen schrij ven. Politierechter mevrouw R. F. Wayne, zelf moeder van zes kinderen, vertelde aan mevrouw Baker: „Naar mijn mening bent u bezig uw kinderen moeilijkheden te be zorgen in de toekomst". „Toch stuur ik ze niet naar school", ant woordde mevrouw Baker. De voormalige leider van het Duitse „Zwarte Front", Otto Strasser, heeft na be sprekingen met verscheidene persoonlijk heden in Neder-Saksen besloten „een volksbeweging voor de hereniging van Duitsland" in het leven te roepen. In deze groepering wil Strasser geen nazi's uit de jaren 1933 tot 1945 opnemen. Het KNMI deelt mede: Met Noordelijke winden is in de afgelopen dagen zeer kou de lucht uit de Poolstreken naar de Britse eilanden gestroomd. Vandaar stroomde de ze lucht met "Westelijke winden naar ons land. De temperaturen kwamen daardoor in de middag nauwelijks boven 10 graden. Op de meeste plaatsen vielen enkele regen- of hagelbuien, waarbij hier en daar ook on weer werd waargenomen. In de nacht kwam zowel Vrijdag als Za terdag plaatselijk nachtvorst voor, maar deze was over het algemeen licht. De de pressie, die de oorzaak is van de koude luchtstromingen, is langzaam over Scandi navië naar het Noorden getrokken, terwijl de barometer in ons land geleidelijk steeg. Dit had tot gevolg dat de wind zwakker werd. Een hogedrukgebied dat ten Westen van Ierland lag, is echter maar weinig dichterbij gekomen. Zwakke storingen, die over de Britse eilanden naar het Zuid-Oos ten trekken blijven daarom het weer in ons land bepalen. De kans op buien blijft daardoor bestaan en de temperaturen worden nog* niet veel hoger. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand c TJ+j Tl o Eü SJ2 c C Stockholm Oslo Kopenhagen Amsterdam Londen Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Genéve Zürich Locarno Berlijn Frankfort München Wenen Rome Ajaccio NNW 4 12 WNW - 13 W 11 11 N 3 windstil WZW 2 windstil NNO 3 windstil half bew. zwaar bew. half bew. onbewolkt ■mist zwaar bew. zwaar bew. onbewolkt onbewolkt zwaar bew. WNW 2 onbewolkt windstil onbewolkt WNW 2 licht bew. windstil licht bew. W 6 zwaar bew. ZW 4 licht bew. ZW 1 11 geheel bew. windstil 16 half bew. windstil 23 licht bew. O 2 21 - z E 0.4 0.2 0,1 0,3 5 0,6 1 0 0 0 0 1 0,2 0,1 2 0 0 0 Neerslag laatste 24 uur. ccocvwyxxwyxxx^oQnco^oorx'yyxjOcoooTYywïïYYYKXX^O'xvxX'OC WEINIG VERANDERING Verwachting, medegedeeld door het &OLB/OC, als men zegt: De schrijver laat zijn stuk aan de Noordpool spelen K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Zater dagavond tot Zondagavond, opgemaakt om 10 uur: Opklaringen maar ook enkele buien. Zwakke tot matige wind tussen West en Noord. Nog steeds koud weer; op nieuw op vele plaatsen nachtvorst. 22 Mei Zon op 4.40 uur. onder 20.38 uur. Maan op 4.45 uur. onder 21.54 uur. 23 Mei Zon op 4.38 uur. onder 20.39 uur. Maan op 5.45 uur. onder 22.54 uur. Maanstanden 21 Mei 21.58 uur: Nieuwe maan Hoog en laag water in ÏJmuiden Zaterdag 21 Mei Hoog water: 2.43 en 15.il uur. Laag water- 10.43 en 23.13 uur. Zondag 22 Mei Hoog water: 3.32 en 16.01 uur. Laag water: 11.36 en uur. Maandag 23 Mei Hoog water: 4.18 en 16.50 uur. Laag water: 0.02 en 12.27 uur. xxxx>ocococxx)cxxx>DoocoooooGOOOOcyxxxx»*y x xy xx>cooocoryw>

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 1