SPOPT Luilak W asmachines Stofzuigers Rijwielen Centrifuges hulpstoker WEEK Grote waardering van afgevaardigden voor beleid van het hoofdbestuur Twaalfde Haarlemse Sportweek heeft weer vele hoogtepunten Den Haag: 600.000ste inwoner aangegeven Nieuwe rector van Jac.P.Thijsselyceum Hoa Hao slaags met troepen van Diem Ondanks moeilijkheden, toch groot programma A ->'sterdamse Dodelijk ongeval te Hoofddorp Zandpoort Rijwielhuis„W!LHELIV!iMA" bediende enige nette meisjes Richt Uw wandel Haarlem's Uurwerkhaudel N Chr. Bond van Overheidspersoneel Onbekende man met een auto er van door Examens D. M. van Willigen uit Amsterdam benoemd Geen kranten in Parijs? Aanklacht ingediend tegen vroeger bestuurslid Brand in een pakhuis HAARLEM Achtjarige jongen in botsing met vrachtwagen Zaterdag opening door Neptunus en zeemeermin Met Pinksteren Lunapark te Zandvoort Korf bal wedstrijden op Tweede Pinksterdag Scheepvaart Hulp-verkoopsters Hulp-verkopers en VLOTTE STENO-TYPISTE 2 AANK. IV? NL. ASSISTENTEN Jansweg 25 A - Tel. 15131 WOENSDAG 25 MEI 1955 HAARLEMS DAGBLAD 3PRECHTE HAARLEMSCHE COURANl 8 Bij de bespreking: van het beleid van het hoofdbestuur, waarmede de tweede dag van de algemene vergadering van de Neder landse Christelijke Bond van Overheids personeel in het Krelagehuis te Haarlem begon, uitte de afgevaardigde uit Utrecht, evenals vrijwel alle andere sprekers, eerst zijn hulde aan het hoofdbestuur, waarbij hij vervolgens de hoop uitsprak dat de Bond er door middel van contact met de regering voor zou waken, dat het over heidspersoneel niet tot de vergeten groepen zou gaan behoren. De spreker van de afdeling Leeuwarden besteedde bijzonder veel aandacht aan de propaganda voor de Bond en de Zaanse afgevaardigde was hierna van oordeel, dat voor degenen, die in de diverse commissies zitting moeten nemen, een goede opleiding onontbeerlijk is. Spreker zou gaarne zien dat het hoofdbestuur er voor zou zorgen, dat een dergelijke opleiding inderdaad in de toekomst ook plaats kan hebben. De afgevaardigde uit Dordrecht wenste een grotere en uitgebreider scholing voor de jongere leden. De spreker van de afdeling Haarlem ver zocht het hoofdbestuur om er voor te zor gen, dat de verhoging van de pensioenen voor de oudere leden spoediger zal geschie den. Voorts meende hij, dat de te ver door gevoerde geheimhouding in de diverse ver gaderingen afbreuk doet aan het organi satieleven, naar aanleiding hiervan bij het hoofdbestuur verzocht om deze geheimzin nigheid voor een groot deel op te heffen. Tenslotte wijdde hij nog uit over de in stelling van de landelijke vakgroepen van provinciaal personeel, waarbij, aldus spre ker, nog weinig vooruitgang is te bespeuren. Ook de afgevaardigde uit Goes meende, dat de Bond niet gebaat is met een te ver door gevoerde geheimhouding. Hulde Als intermezzo sprak de voorzitter van de internationale organisatie, de Belg De Walsche. een huldigingswoord aan het adres van de heer P. Kapinga, de voorzitter van de Nederlandse Christelijke Bond en voorts wenste hij de vergadering geluk met de grote ledenwinst gedurende de afgelopen maanden en vervolgens uitte hij de wens, dat de looneisen bij de Overheid ten be hoeve van het Overheidspersoneel tot een groot succes zullen leiden. Tenslotte drong hij er bij de afgevaar digden op aan om vooral in het organisa tieleven actief werkzaam te zijn waarbij men er echter toch op moet letten, dat men niet alles tegelijk tracht te doen en dat men genoeg tijd overhoudt cm aandacht te besteden aan het familieleven en het studeren. Na het dankwoord van voorzitter Ka pinga zongen de afgevaardigden tezamen ,.De Vlaamse Leeuw" waarna men door ging met de bespreking van het beleid van het hoofdbestuur. De afgevaardigde van Rotterdam stipte na zijn algemene opmerkingen nog even de weinig lofwaardige houding van de re gering aap ten aanzien van de ziekten- kostenregeling. De spreker namens de afdelingen Vlaar- dingen vroeg aan het hoofdbestuur om ook voor de -werksters in de bres te staan. Succes De voorzitter van de Katholieke Bond van Overheidspersoneel, die na de diverse afgevaardigden het woord voerde, meende, dat men na de verbreking van de samen werking elkaar toch nog hard nodig heeft vooral in de strijd om de salarissen van de laagst bezoldigde overheidsambtenaren te verhogen. Spreker erkende, dat de Christelijke Bond bij de ledenwerfactie de Katholieke organisatie heeft verslagen en hij kon dan ook niet anders doen dan de NCBVO. van harte met de succes geluk te wensen. Aan het slot van zijn toespraak sprak hij de hoop uit, dat het congres, dat op het ogenblik in Haarlem bijeen is, de vertrou wenspositie van het hoofdbestuur nog zou helpen te versterken. Antwoord Vervolgens ging het hoofdbestuur over- tot het beantwoorden van de diverse af gevaardigden, waarbij de secretaris, de heer W. Wieringa vooral aandacht besteed de aan de groep bestuursambtenaren. Ten aanzien van het vraagstuk „ziekten kosten - regeling" verklaarde de heer Wieringa, dat het hoofdbestuur al het mogelijke zal Dinsdagavond vervoegde zich bij een garage aan het Wilsonsplein een man. die het dienstdoende meisje meedeelde, dat hij de auto kwam halen, die hij besteld had. De man vertelde, dat hij reeds met de pa troon had afgerekend. Het meisje had ver trouwen in de bezoeker en gaf een zwart gelakte auto met grijze binnenbekleding mee. Later vernam het meisje echter van haar patroon, dat deze niets wist van het verhuren van een auto. Om zes minuten over vijf vanmorgen is te 's-Gravenhage de zeshonderdduizendste inwoner geboren: Marianne Pronk, tweede dochter van Johannes Pronk en Frederika Karssen, Sloepstraat 56, te Den Haag (Scheveningen). Tegen half twaalf kwam de vader aan gifte doen van de geboorte van zijn doch ter; het bleek dat zij de zeshonderdddui- zendste is. Groningen. Doctoraal examen letteren en wijsbegeerte (Semietische lettei'en): A. S. van der Woude, Oosterlittens (Fr.), cum laude. 's Gravenhage. (Rijkskweekschool) onder wijzersexamen: de dames A. Cohen, J. J. de Dreu, E. Wolff. G. Jousma en G. N. de Jong. allen te 's Gravenhage en A. Bakker 1e Delft. Wageningen. Bevorderd tot doctor in de landbouwkunde ir. T. Visser te Wageningen. doen om dit probleem tot een goede oplos sing te brengen. Hierna deelde de voorzitter mede, dat de heer P. van der Honing benoemd was in het hoofdbestuur in de vacature van zuster W. P. Kole. Des middags maakten alle afgevaardig den een autobustocht naar Keukenhof. Met ingang van 1 September is benoemd tot rector van het Jac. P. Thijsselyceum te Overvecn (op het ogenblik draagt de school nog de naam Jac. P. Thjjsse Montessori- Iyceum), de heer D. M. van Willigen, thans directeur van de Tweede HBS met drie jarige cursus aan de Zocherstraat te Amster dam. Op deze school wordt de Dalton methode toegepast. De heer Van Willigen is op 13 September 1912 te Waddinxveen geboren. Na zijn op leiding voor het onderwijs kwam hij in 1931 bij het bijzonder lager onderwijs te Rotter dam en vervolgens te Gouda. Van 1 Septem ber 1933 is de heer Van Willigen verbonden geweest aan het bijzonder uitgebreid lager onderwijs, achtereenvolgens te Coevorden en te Bergen op Zoom en van 1 Januari 1940 tot 1 September 1944 was hij onderwijzer bij het uitgebreid lager onderwijs te Bussum. Op 1 September 1944 werd de heer Van Wil ligen leraar aan de Tweede HBS met drie jarige cursus aan de Zocherstraat te Am sterdam en op 1 September 1948 volgde zijn benoeming tot directeur van deze school. In ons blad van Zaterdag deelden wij mee. dat besloten is het onderwijs op het Jac. P. Thijsse Montessorilyceum te reorgani seren en dat de naam veranderd wordt. PARIJS (United Press) De C.G.T. heeft een typografenstaking uitgeroepen die vanavond zal beginnen. Een zegsman van de C.G.T. deelde vanmorgen mede: „Er zullen morgen geen kranten verschijnen." Dierenbescherming Het bestuur van de „Vereniging tegen mishandeling van dieren", heeft bij de of ficier van justitie te Haarlem aangifte ge daan terzake van het strafbaar feit om schreven in artikel 350 van het Wetboek van Strafrecht, wegens het op grote schaal afmaken van honden en wegens het ver wijderen van boeken betrekking hebbend op de ontvangsten van het asyl, gepleegd door een voormalig bestuurslid der ver eniging. In genoemd wetsartikel staat - aldus deelt het bestuur ons mee - dat hij die opzettelijk of wederrechtelijk enig goed dal geheel of ten dele aan een ander toe behoort, vernielt, beschadigt, onbruikbaar maakt of wegmaakt wordt gestraft met ge vangenisstraf van ten hoogste twee jaar of een geldboete van ten hoogste driehonderd gulden. Een gelijke straf wordt toegepast op hem die opzettelijk en wederrechtelijk een dier dat geheel of ten dele aan een ander toebehoort, doodt, beschadigt, on bruikbaar maakt of wegmaakt. Dinsdagmiddag werd de Haarlemse brand weer gewaarschuwd voor een brandje in een pakhuis achter een winkel aan de Korte Begijnestraat. In korte tijd was het vuur geblust. Tijdens een verhoor door de recherche heeft de bewoner van het pand, een achtendertigjarige koopman, meege deeld, dat hij oud papier, dat opgeruimd moest worden, in brand had gestoken. Hij verkeerde in de veronderstelling, dat het vuur gedoofd was, maar het is weer opge vlamd. Dit werd opgemerkt door omwo nenden, waarna de brandweer is opgebeld. Tegen de koopman, die verdacht wordt van brand door schuld, wordt proces-verbaal opgemaakt. SAIGON (Reuter) In het gebied van Zuid-West Vietnam zijn gevechten uitge broken tussen regeringstroepen en troepen r an de Hoa Hao-secte. Naar Dinsdag werd gemeld, heeft premier I)iem 7000 man naar de rijstgebieden ten Zuid-Westen van Sai- ~mi «rezonden, waar de troepenbevelhebber -'•M- Hoa Hao, generaal Ba Cut, de macht in handen heeft. Zijn strijdkrachten worden en 37.000 man geschat. 4 Lm. 11 JUNI 19 5 5 Het heeft de organisatoren van de Haarlem se Sportweek dit jaar niet meege zeten. In de eer ste plaats ont stonden er vele en niet geringe moeilijkheden, omdat het voet balseizoen nog in volle gang is en de sportvelden dan ook nog in tensief in gebruik zijn: verder wa ren er punten van financieel en ideëel belang, waarover men het eens moest zien te worden, waarhij dan nog kwam dat de Duitse athleten uit Iserlohn, die Haarlemse athleten zouden ontmoeten, afgezegd moesten worden in verband met de in het Ruhrgcbied heer sende typhus-epidemie. Niettemin is er voor dit .jaar de week van Zaterdag 4 Juni tot en met Zaterdag 11 Juni een alleszins aantrekkelijk programma samen gesteld met diverse hoogtepunten. Traditiegetrouw wordt de Sportweek de twaalfde Zaterdagavond 4 Juni ge opend met de sportoptocht met ruim twee duizend deelnemers en een défilé voor bur gemeester Cremers, die later op de avond de twaalfde Sportweek officieel zal ope nen. Daarvoor is eveneens op de Grote Markt een judo-demonstratie. Deze wordt gevolgd door een optreden van de dames van de gymnastiekvereniging Con cordia en een groep Finse turnsters. Het hoogtepunt van Zondag is de sport middag op het EDO-terrein. Verder is er deze dag tafeltennis in het Krelagehuis een jeugdwedstrijd Nederland-België terwijl aan de Kleverlaan kaatswedstrij den worden gespeeld en op de Mooie Hel zeilwedstrijden worden gehouden. Maandagavond komen voorts in Stoop's bad in Overveen enkele zeer sterke zwem mers aan de start. Verder wordt er een waterpolowedstrijd gespeeld tussen een Haarlems en een Amsterdams zevental. Er is ook een demonstratie van de Haarlemse Reddingsbrigade en een demonstratiekunst- zwemmen. Dezelfde avond wordt er een jeugdhonkbal wedstrijd op het TYBB-ter- rein gespeeld en treden op het Scholen veld een Haarlems en een Haags junioren- elftal aan. Op het schoolplein van de Chr. Huygensschool is er voorts volleybal en op bet Leidseplein zevenhandbal. Wielerronde Dinsdag vraagt speciaal de wielerronde van Haarlem-Noord de aandacht. De sterk ste reapers hebben voor dit jaarlijks te rugkerende evenement ingeschreven. De organiserende vereniging De Kampioen zal weer een sterke selectie moeten maken, omdat er veel te veel renners hebben in getekend. Voorts staan er op het programma volley bal (op het Leidseplein), softbal (aan de Kleverlaan) en korfbal (Van Oosten de Bruynstraat). Voorts wordt deze avond weer de kano-singelrace gehouden. Op het Theemsplein (Hercules), op het Dietsveld (VOLO) en aan de Pladellastraat zijn er voorts gymnastiekdemonstraties. Het hoogtepunt van Woensdagavond zijn de zaalsportwedstrijden in het Krelagehuis. Er is micro-korfbal Haarlems achttal- Luto zaalhandbal NILOCBlauw wit en basketball HaarlemSuri name. Op het EDO-terrein is er voorts de hohkbahvedstrijd HaarlemRotterdam. Deze avond zijn de pleindemonstralies op het schoolplein van de J. P. Coenschool (Leonidas), Zaanenplantsoen (GIOS). Vol leybalwedstrijden zijn er op het terrein van Oosterkwartier aan de Zomervaart. De krachtsport- en zelfverdedigingsavond in het Concertgebouw verdient Donderdag alle aandacht. Er is dertig minuten kracht sport (body-buiiding), er is boksen en er is judo. Geesink zal het daarbij onder andere tegen tien aanvallers opnemen. De pleindemonstraties gymnastiek zijn aan de Ramplaan (KTK), Pladellastraat (Turnlust) en er is volleybal aan de Ramp laan, waar zowel dames- als herenploegen zullen aantreden. Voorts is er softbal aan de Kleverlaan (steden wedstrijd Haarlem Amsterdam) en kanoën in de Nieuwe Gracht. Ook Vrijdag is er een zaalsportavond in het Krelagehuis. David Choong (Malakka) zal er spelen tegen Bert Lillelund (Dene marken). De volleyballers kunnen er ver der de revanchewedstrijd zien van RVC legen SMH en de wedstrijd tussen de ïeusdploegen van HVS en Die Raeckse (jongens). Verdere evenementen zijn deze avond: kaatsen aan de Zomervaart, voetbal op het EDO-terrein (Haarlem BDen Haag B), athlefiek, (sprintkampioenschappen voor niet KNAU-leden) aan de Van Oosten de Bruynstraat en korfbal (Allen Weerbaar- Haarlems twaalftal). De pleindemonstraties gymnastiek zijn deze avond op bet Theemsplein (Concor dia) Zaanenplantsoen (Culturele Sport bond), terwijl er voorts zevenhandbal is op het speelplein van de J. P. Coenschool. Sluitingsavond Zaterdag is evenals andex-e jaren de slui tingsavond op het Haarlem-teiTein. Het programma, dat daar woi'dt afgewei-kt, vermeldt athletiek (estafettes en een kop- nelrace), gymnastiek (dames, meisies en heren), korfbal (Westerkwax-tierRohda) en voetbal (HaarlemAmsterdam). 's Middags is er op het teri-ein aan de Van Oldonbarneveltlaan een concours hip- pique en een springconcours, dat veel goeds belooft. Vei-der vermeldt het dagpro gramma nog een wandeltocht en een brom- fiets-puzzletocht. 3-3*4 Nederl.'47 A.K.U Unilever Philips Gloeil. Kon. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N Scheepv. Unie H.V.A Deli Mij Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Repxiblic Steel Shell Union Tidewater U.S. Steel Slotkoers gisteren 101% 29 314 419% 385% 557 121% 18114 177 154% 144 260 233 227 229 129% 82% 57% 27% 83 Openings koersen 1018/, 295 421 387 559 121 181 175% 154 143' 260 233 227 229 60 128 83 57% 27% 82% Dinsdagmiddag om twaalf uur is de acht jarige Wiebe Blek uit Hoofddorp, die op de Parklaau aldaar fietste, tegen een aanhang wagen van een vrachtauto gereden en tegen de grond gesmakt. De jongen is tijdens het vervoer naar een ziekenhuis in Haar lem overleden. De knaap reed omstreeks 12 uur per fiets de Draverslaan uit en sloeg ï'echtsaf de Parklaan in. Door een nog onopgehelderde oorzaak is hij toen tegen eeix aanhangwagen van een vrachtwagen van Van Gend en Loos opgereden, die hem uit d'e richting Hoofdweg tegemoet kwam. Behalve enkele uiterlijke verwondingen liep de jongen een schedelbasisfractuur op. Hij werd zo spoe dig mogelijk vervoex-d naar het St. Eliza- be thsgasthuds te Haaiiem, waar hij aan zijn verwondingen overleed. Het juiste moment van de botsing is niet bekend, daar niemand het ongeluk heeft zien gebeuren. Zelfs de chauffeur van de vrachtwagen, de heer T. S. uit Hillegom, heeft er niets van gemerkt en werd, toen hij even verder op dezelfde weg bij een woning stopte om goederen af te levex-en, door omstanders op het gebeurde attent gemaakt. Men vei-moedt dat de jongen de bocht naar i-echts te ruim genomen heeft en zo doende met de aanhangwagen in aanraking kwam. ZANDVOORTS BADSEIZOEN Naar wij vernemen zal de opening vaix het Zandvoortse badseizoen, welke op Dinsdag 24 Mei zou geschiedeix en waar over reeds een bericht in een deel van onze oplaag is verschenen, thans op Zaterdag middag 28 Mei plaatshebben. Dit zal met groot ceremonieel geschieden, waarbij de zeegod Neptunus de feestelijkheden met zijn tegenwoordigheid zal opluisteren. Hij zal een zeemeermin, waarschijnlijk de zelfde die voor het affiche van „Touring Zandvoox't" model gestaan heeft uit het water opvissen. Het zeem innend tweetal zal vervolgens in een praalwagen naar het Raadhuis gereden worden waar de burge meester van Zandvoort. ïrxr. H. M. van Fe- nema hen zal toespreken. Voor het Pinkster-weekend zal op het terrein aan het einde van de Zeestraat in Zandvoox't door enkele Haagse kermis exploitanten een Lunapark wox'den inge richt. Het belooft weer een gezellige ker mis te worden, met tal van attracties. Op het hockeyveld aan de Vondellaan te Zandvoort zullen op tweede Pinksterdag seriewedstrijden korfballen worden gehou den door twaalftallen uit de tweede en dei-de klasse. In de tweede klasse wordt deel genomen door de volgende twaalftallen: Animo Ready 3; DSV: Nieuw Flora 3; Sport Vereent 3; Nieuw Floi'a 2; Zandv. korfbal club 1. Er wox-den telkens drie wedstrijden tege lijk gespeeld, de eerste serie van 10.0510.35 uur, de laatste serie van 2.553.25 uur. In de dei'de klasse verschijnen de volgen de twaalftallen in het veld: Aurora 3: Nieuw Flora 4; Animo Ready 4; Nieuw Floi'a 5; Spoi't Vereent 4; Zandv. kci'fbalclub 2. Ook in deze klasse worden drie wedstrij den tegelijk gespeeld en wel de eerste serie van 9.3010 uur en de laatste serie van 2.20—2.50 uur. Abbekerk, 24 te Port KJizabeth. Aikaia, 24 te Montevideo. Alwaki, 23 v. Genua n. Port Said. Amsteidijk, 22 te Londen. Amstelland, 23 te St. Vincent. Aagtedijk, 2X te New Orleans- AkKiumdijk, 23 te Coatzacoalcos. Abbedijk, 24 New York. Amstelpark, 24 v. l.lmuiden n. Hamptonroaas. Airnilla, 25 Soerabaja. Alamak, 24 v. Lissabon n. Marseille. Alhena, 24 80 m. VV.ZW St. Pauisrock. Alnati, pass. 24 Kaap Verdische eil. n. Las Palmas. Alphard, 24 110 m. ZW. Abrolhos. Altair, 25 te Montevideo. Artemis, 25 te Port au Prince. Axel-dijk, 24 v. Trinidad n. Rio de Janeiro. Almdijk, pass. 42 Vlissingen n. Lissabon. Blijdendijk, 24 te New York. Bonaire, 23 te Bridgetown. Boissevain. 26 Santos verwacht. Borneo, 25 Tj. Priok Breda, 25 te Curasao. Celebes, 24 v. Coiumbo n- Suez. Gooiland. 20 te Santos. Caltex Pernis, 25 Bordeaux verwacht. Caltex The Hague, 24 La Pallice. Ceronia, pass. 24 Runsal Jebel n. Abadan. Cottiea, 24 Plymouth n. Amsterdam. Crania, 24 proefvaren op Waterweg. Coryda, 24 v. Luanda te Port of Spain. Cumulus, 25 te Rotterdam. Caltex Leiden, 25 te Rotterdam. Cradle of Liberty, 4 Juni Port Said verwacht. Dalerdijk, 24 te Longview. Dordrecht, 52 te Londen verwacht. Elizabeth b, verm. 28 v. Calcutta n. Engeland. Esso Rotterdam, 25 v. Suez n. Rastanura. Etrema. 25 te Curasao. Esso Den Haag, pass. 25 Gibraltar n. Rastanura Falco, 27 te Marseille verwacht. Gaailla, pass. 24 Ouessant n. Curacao. Graveland, 2 v. Rio de Janeiro 24 te Victoria. Gooiland, 25 v. Santos n. Montevideo. Guineekust, 24 v. Freetown n. Monrovia. Gaasterland, pass. 25 Ouessant n. Amsterdam. Gouwe, 27 te Rotterdam verw. Helicon, 24 te Baltimore. Haarlem, pass. 24 VlissingenMi. Hamburg. Hera, 23 Dordrecht. Heemskerk, pass. 25 Vlissingen n. Rotterdam. Heelsum, pass. 24 Miami n. Houston. Hydra, 24 v. Baltimore n. New York. Indrapoera, 26 te Aden verwacht. Ilios. 24 te Amsterdam. Ittersum. 25 te Amsterdam. Joh. v. Oldenbarnevelt, 24 te Amsterdam. Kaiydon, 23 Azoren n. Curagao. Karimata, 25 Semarang. Kola Baroe. pass. 24 Ouessant n. Marseille. Krebsia, 24 Curagao. Katelysia, 24 te Port Said. Koratia, 24 te Rotterdam. Kota Agoeng, 24 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Kota Gede, pass. 24 Flores n. Houston. Leuvekerk, 25 Le Havre. Loppersum, pass. 24 Ouessant n. Almeria. Lutterkerk. 25 Port Soedan. Liberty Bell, 3 Juni te Port Said verwacht. Loosdreeht. 24 te Damman. Lekhaven, 24 v. Rosario n. Bahia Blanca. 'WiT- 4. komt eens per jaar, Doch wij staan altijd voor U klaar HERENPOLSHORLOGES, 15- of 17 steens, waterdicht, schokvrij vanaf 1.50 p. week DAMESHORLOGES in alle moderne uitvoeringenvanaf ƒ1.50 p. week PENDULES vanaf ƒ2.50 p. week KOEKOEKSKLOKKENvanaf ƒ1.25 p. week TAFELCASSETTESvanaf 1.50 p. week Bij inlevering van deze advertentie ontvangt U een ZWAAR VERZILVERD BLOEMLEPELTJE voor de ABNORMALE PRIJS van ƒ0.95. Normale verkoopsprijs is 1.65. Marken, 22 te Norfolk. Molenkerk, 24 v. Shanghai n. Kobe. Maasdam, 24 280 m. W. Valencia. Melis kerk, 22 Tanga. Metula, 24 v. Balboa n. Sydney. Mijdrecht. 24 v. New York n. Puerto la Cruz. Medjokerto, 25 te Londen. Maashaven, pass. 42 Vlissingen n. Antwerpen. Muiderkerk, 25 te Manilla. Nieuw Amsterdam, 27 te Southampton verw. Nigerstroom, 24 v. Hamburg n. Amsterdam. Noordam, 23 te New York. Ootmarsum, pass. 24 vlissingen n. Houston. Oranje, 25 Tj. Priok. Oostkerk, 25 te Casablanca. Overijsel, 24 te Fremantle. Oranjestad, 24 500 m. NO. Trinidad. Poelau Laut, 23 te Amsterdam. Prins Joh. W. Friso, 24 v. Rouaan n. Le Havre. Poseidon. 21 te Houston. Prins Fred. Hendrik, 19 v. Milwaukee n. Sarnia Prins Alexander, 24 Montreal. Peperkust, 24 v. Dakar n. Le Havre. Pieter S. 24 v. Rotterdam n.. Swansea. Prins Willem II. 24 v. Rotterdam n. Chicago pass. 24 Dungeness. Prins Fred. Willem, 24 v. Rouaan n. Le Havie. Prins Willem v. Oranje. 2y5 v. Hamburg naar Papendrecht, 28 te Rotterdam verw. Pendrecht. 28 te Coryton verw. Rijndam, 23 560 m. O. Kp. Race. Radja. 24 te Port Said. Rotula, 24 v. Singapore n. Manilla. Riouw, 25 v. Colombo n. Belawan. Rondo, 25 te New York. Salatiga, 20 v. Portland Oreg n. Puget Sound. Salawati, 24 te Bordeaux. Saparoea, 24 v. Le Havre n. Rotterdam. Sarpedon, pass. 23 Mona pass. 24 te Curagao. Sarangan. 20 v. San Francisco n. Los Angeles. Straat Banka, 24 v. Bombay n. Cochin. Slamat, pass. 23 Kp. Finisterre n. Cowes. Soestdijk. 23 te Port St. Joe. Salland, 23 v. Montevideo n. Las Palmas. Sehiedijk, 24 Tampa. Sommelsdijk, pass. 24 Malta n. Halifax. Stad Arnhem, 24 v. Antwerpen n. Amsterdam Stad Schiedam, pass. 24 Finisterre n. IJmuiden Straat Mozambique 24 Walvisbaai. Saparoea, 24 te Rotterdam. Stad Maassluis, 24 v. Narvik n. Immingham. Slamat, 25 te Dowes, 26 Hoek v. Holland verw. Stad Arnhem, 25 te Amsterdam. Stad Dordrecht, 25 te Rotterdam. Stad Maastricht, 25 te Emden. Scherpendrecht, verm. 25 v. Paranagua naar Covenas. Sliedrecht, 25 te Manilla. Ternate, 23 te Rotterdam. Tjisadane. 24 te East London. Tjitjalengka, 20 v. Durban n. Mauritius. Trajanus, 23 v. Amsterdam n. Bremen. Ttatue of Liberty, 24 v. Mena el Ahmadi n. Suez Taria, 25 Dakar. Tarao, 24 te Montevideo. Tabian, 24 te Bahrein. Teucer, nacht 24-25 v. Birkenhead n. A'dam Triton. 25 te Amsterdam verwacht. Talisse, pass. 25 Ouessant n. Amsterdam. Van Waerwijck, 23 te Beira. Wonorato, 23 v. Aden n. Port Soedan. Waal. 24 v. Kavalla n. Hamburg. Willemstad, 24 510 m. ZW. Fayai. Wonosari, 24 v. Singapore n. Manilla. Waterman, 24 400 m. O. Kp. Face. Willem Ruys, 25 te Southampton. W. Alton Jones, 28 te Mena el Ahmadi verw. Wieidrecht. 9 Juni te Napels verwacht. Woénsdreeht. 25 te Mena el Ahmati verwacht. Zaan. 23 v. Stockholm n. Hamina. Zuiderkruis, 25 900 m. O.t.Z. I<p. Howe. KLEINE VAAK'i Aco. 24 v. Karlstad te Amsterdam verw. Atlantis, 24 v. Londen te Rotterdam. Audacia, 24 v. Vlissingen n. Londen. Al bergen, 24 v. Villa Garcia n. Bilbao. Alcetas. 24 35 m. Z. Kp. Roca. Alcetas. 23 v. Malaga n. Rotterdam. Afiena, 23 v. Middlesbro n. Newburgh. Auriga, verm. 24 v. Malmö n- Aarhus. Batavier III, 24 I<p. Roca n. Bordeaux. Brem, 24 v. Vlissingen n. Oporto. Bestevaer, 24 dwars Goeree n. Maassluis. Bree Helle, verm. 24 v. Rotterdam n. Londen. Bab T, 22 te IJstad. Casana, 25 v. Antwerpen te Malmö verw. Cinderella, verm. 25 v. Antw. n. Boulogne. Coolhaven. 26 v. Safi te Antwerpen verw. Corrie b, 24 v. Fawley n. Nyborg. Daje Bohmer, 24 v. Marseille te Genua. Daniel, 24 v. Vlissingen n. Gent. Dependent. 25 v. Savanna te Trinidad verw. Dinkel, pass. 24 Vlissingen n. Antwerpen. Diligentia, 24 v. Kingslynn te Rotterdam. Driebergen, 24 v. Cork te Pasajes verw. Dollard. 24 v. Gothenburg te Rotterdam. Dienan, 23 v. Amsterdam te Zaandam. E. en A, Scheer, 24 15 m. N. Kp. St. Vincent Eemstroom, 23 v I-Iull te Amsterdam. Encarnacion, 23 v. Ceuta n. Liverpool. Erasmus, verm. 24 v. Veyle n. Gothenburg. Frans Bohmer, 25 v. St. Malo te R'dam verw. Flevo, 23 v. Amsterdam n. Antw. Gaasterland, 24 v. Goole n. Kingslynn. Haskerland, 24 v. Grangebmouth o. Rotterdam. Helvetia, 25 Londen verwacht. Hoe Vinces, 24 v. Gent n. Grimsby. Haaksbergen, 24 v. Requejada te Antwerpen. Harold, 24 dwars Norderney n. Vlaardingen. Heemraadsingel 24 v. St. Nazaire n- Basse Indre Holwierde, 24 dwars Texel n. Amsterdam. Ilias, 23 te Amsterdam. Ida D, verm. 24 v. Aalborg n. Gothenburg. Inspecteur Mellema, pass. 24 Vlissingen n. Antw. Joost, 21 te Sikea. Jaba, 24 v. Vasteras t;e Cuxhaven met schade. Koningshaven, 24 20 m. NW. Kp. Vilano. Kroon borg, 23 v. Amsterdam n. Hamina. Llngestroom, 24 v. Grangemouth te A'dam. Lucas Bols II, 23 v. Kristinehamn te A'dam. Larix', 23 v. Helsinki ti. Kotka. Leuvehaven, 24 v. Rotterdam te Kopenhagen. Midsland, 24 v. Rotterdam n. Leith. Maine, 24 v. Rouaan te Rotterdam. Mutatie, 19 v. Walkom te Guernsey. Merwestad, 23 v. Norrkoping te Amsterdam Mira, 23 v. Fowey n. Hango. Midas, 21 v. Palermo n. Algiers. Noorderlicht, 24 v. I-lansweert te Cardiff. Nijenburgh, pass. 24 Brunsbüttel n. Antw. Nassauhaven, 24 v. Rotterdam te Kopenhagen Neeltje b, 24 v. Bordeaux te Bayonne. Netta, 24 v. Antwerpen te Rotterdam. Nieuwehaven, 24 v. Kopenhagen te Rotterdam. Nautic, 24 50 m. N. Algiers. Noorderhaven, verm. 24 v. Karlstad n. R'dam. Oranjepolder, verm. 24 v. Londen n. Bremen. Plato, 24 v. Gothenburg te Amsterdam. Pavo, 23 Brunsbüttel gepass. n. Zaandam. Rapid, 24 v. Rouaan te Rotterdam. Rigel, 24 In Vllestroom u. Harlingen. Silvretta, 24 v. Kiel n. Kopenhagen. Soemba, verm. 24 v. Cardiff n. Granville. Sint Walburg, 23 v. Zaandam n. IJmuiden. Startpoint, 23 v. Harlingen te Aarhus. Theano, 24 v. Dublin te Belfast. Urmajo, 24 v. Ramsgate te Rotterdam. Unitas, 23 v. Liscannor te Teignmouth. Urmajo, 24 v. Ramsgate te Rotterdam verw Venus, 24 v. Middlesboro te Norwich. Wickeoburgh, pass. 24 Dover n. Casablanca. Wiebold Bohmer, 24 v. Huil te Duinkerken. Wim, 24 v. Kramfors te Rotterdam. Wlema, 23 v. Bristol te Amsterdam. Zeehaan, 25 v. Rotterdam te Ebsjerg verw. Zwaantien, 24 v. Vlissingen n. Stockholm. SLEEPVAART Blankenburg, 24 v. Ramsgate n. Nw. Waterweg met kustavaarder ..Urmajo'' Ebro, met molen „Senegal" 23 180 m. N. Kp Blanco. Gele Zee, 23 80 m. ZO. Runsal Jebel. Hudson, pass. 24 Brunsbüttel met „Katingo" n. Lubeck met sleepb. Tyne. Humber, met ss. ..Era" pass. 23 Kp. Melvlllo Loire, met ..Tabian" 23 60 m. O. ten N. Bahreio Noordholland. 23 60 m. N. Maracaibo. Noordzee. 23 v. Mersin n. Rotterdam. Oceaan, 23 v. New York n. F.nseland met tanker Pooi/ee. 23 440 m. N. ten W. St. Pauisrock. Thames. 23 v. Bizerta te Bombay met rots- breker. Witte Zee. 24 losgegooid van sleep Rode Zee en Oostzee en koers gezet naar Aden. Waarom nog huren als het Uw eigendom wordt voor f 2.per week HOLLAND ELECTRO en RUTON ƒ1.60 per week vanaf ƒ2.50 per week. Alles zonder vooruitbetaling of banktussenkomsi SNELDROOGMACHINES2.50 per week Alléén bij KROCHT ti—8 t.o. HEMA - TELEFOON 10353 MAAK 'S AVONDS GEBRUIK VAN ONZE RIJWIELLAMPJES-AUTOMAAT WIJ HEBBEN GEEN COLPORTEURS C A BRENNINKMEMER HAARL1M - ANEGANG 20 - 20a VRAAGl Ier assistentie op drukke dagen. Ervanng in de verkoop gewenst. Per soonlijke aanmelding dagelijks aan bovenstaand adres. S. r. REESER en Co's Handel-Maatschappij N.V. Haarlem vraagt voor indienstti'eding per 1 Juli of eerder: Nederl., Frans, Duits en En gels. Spaans en/of Italiaans strekt tot aanbeveling. voor administratie en corres pondentie. Minimum oplei ding: Mulo of Handelsavond school. Ook zij die binnen kort hun studie beëindigen kunnen voor plaatsing in aanmerking komen. Uitvoe rige handgeschreven sollici taties te richten aan Postbus 224, Haarlem. GEMEENTE HAARLEM Bij het Gemeentelijk Ener giebedrijf kunnen enige on geschoolde krachten worden geplaatst, ter opleiding tot en voor diverse andere werkzaamheden. Het bezit van het diploma Ambachts school strekt tot aanbeveling Weekloon f 59.04 tot f 63.84 eventueel plus kindertoe lage. Aftrek spaarfonds 7'% pet. Aanstelling boven het minimum is niet uitgesloten. Sollicitaties, gericht aan de Burgemeester van Haarlem, inzenden aan de Directie van het Gemeentelijk Energiebe drijf, Harmenjansweg 131, Haarlem. Persoonlijk bezoek uitsluitend na opi'oeping. School boekhandel vraagt evt. voor tijdelijk. Br. met voll. inl. en salariseisen etc. no. 8998. N.V. Automaco, verpak- j kingsinduslrie vraagt voor directe indiensttreding Persoonlijk aanm. 't Krom no. 25—27. Gevraagd in H'stede, A'hout Bl'daal of Santpoort tot ca. 1 September gebruik van GEMEUBILEERD HUIS of deel van huis voor inge nieursgezin van 3 personen Brieven no. 8994. Dus daarom 5^ minuut van het station Desgewenst bezoek aan huis naar

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 10