Verbouwing Bronsteeschool met instemming begroet Bestuur kreeg vertrouwensvotum felle oppositie ten spijt Constructief werk Bennebroek Haarlemmermeer Zandvoort Heemsteedse gemeenteraad Bloemendaal Hillegom VRIJDAG 27 MEI 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 15 Het conflict bij de Dierenbescherming ,Het gaat om mij ,Even geschaamd Democratic Burgerlijke Stand van Heemstede Uitspraak over vergaan „Klipfontein" Openlucht-samenkomst van Nederlands Bijbelgenootschap „J.B.S." in Bennebroek viert tienjarig bestaan Touring acht nieuwe pensiongids overbodig Adviseur voor 't Helm Kosten verbetering gasdruk in Bennebroek vloeien in gemeentekas terug Zweedse gymnasten bezoeken 1() Juli OSS Assuradeur H. J. Hijmans Dinsdag zeventig jaar H. J. Lycklema 40 jaar in overheidsdienst Scheepvaart Wanneer men Donderdagavond omstreeks half twaalf in de grote zaal van „De Leeuwer/k" een kijkje had genomen, had men een flink aantal leden van de Haar lemse vereniging tegen het mishandelen van dieren vlot en rustig een reeks punten van huishoudelijke aard kunnen zien afhandelen. Wie /een paar uur eerder op dezelfde plaats was geweest, had kunnen waarnemen hoe/vele personen zich voor de bestuurstafel gesticulerend en roepend verdrongen, hoe de ene motie na de andere werd aangekondigd en ingediend, begeleid door inter rupties of insinuaties. Tussen die uitersten lag het kardinale moment van een door een vertrouwensvotum voorafgegane bestuursverkiezing. Die verkiezing is een succes geworden voor de overgebleven leden van het zitting hebbende bestuur. De rustig en zakelijk leidende mr. W. Boers kon bekend maken, dat 141 leden het aanblijven van hem en de zijnen wensten en 102 niet en dat vervolgens de door het bestuur gestelde candidaten voor de opengevallen bestuursplaatsen met grote meerderheid waren gekozen. Mr. Boers opende de vergadering met een verklaring dat de wederzijdse stand punten in het conflict, dat al zo lang de vereniging verdeeld houdt, door de circu laires van bestuur en oppositie voldoende bekend geacht kunnen worden. Het bestuur heeft de verkiezing boven aan de a,genda geplaatst om het verwijt, dat het die wenst te ontgaan, te ontzenu wen. Vfervolgens deed hij mededeling van twee voorstellen van orde, één waarin de vergadering als haar oordeel zou uitspre ken faal een commissie, met een door het hoofdbestuur te benoemen voorzitter, de oorzaken van het geschil en een oplossing tót verbetering der verhoudingen zou on derzoeken, de andere waarin werd voor gesteld dat een spreker of spreekster van beide partijen de wederzijdse standpunten zou toelichten. Mr. Boers gaf als zijn mening te kennen, dat nu een lid van de oppositie een klacht bij de Officier van Justitie tegen het be stuur heeft ingediend en het bestuur aan gifte heeft gedaan van het door dat lid op grote schaal afmaken van dieren en het verwijderen van een deel der boekhou ding, de vergadering er verstandig aan zou doen de thans sub judice zijnde feiten niet aan te snijden en een justitiële uitspraak af te wachten. Hij ried de leden, hangende deze kwestie, het bestuur aan te vullen, opdat het werk der vereniging kan door gaan. Nadat de voorstellers van beide moties hun bedoelingen hadden toegelicht en mr. dr. C. J. Koe h, candidaat van de opposi tie, onder applaus een motie van wantrou wen tegen het bestuur had ingediend, be trad de beheerder van het asyl, de heer W/ey.land, het podium. „Vergis u niet", zo zei hij tot de vergade ring, het gaat niet om het bestuur maar om mij. Wanneer de oppositie in het be stuur komt, moet ik er uit. De vorige be heerder is door leden van de oppositie al voor die functie aangezocht. Beledigend wil ik niet worden, maar ik wil wel mee delen., dat op 14 December 1953 een hond in aen hok van het asyl door drie schoten is, afgemaakt". Na deze onthulling vermengde het ap plaus van de ene groep zich met de uit roepen „Schande!" „Een schandaal!" van de andere. Vervolgens bepleitte het erelid de heer D. W. van Brouwershaven nog maals een commissie van onderzoek. „De Officier van Justitie kan met geen moge lijkheid uitzoeken wat in de vereniging gaande is". Nadat vervolgens de discussie verward was geworden diende een lid wederom een motie van orde in: „Laten we spijkers met koppen slaan en de agenda thans afwer ken volgens de convocatie, dus onmiddel lijk tot de bestuursverkiezing overgaan". Voorzitter Boers stelde daarop deze motie als de verst-strekkende aan de orde. Het gevolg was een groot rumoer. Uitroe pen als: „ik moet het woord hebben",; „ik heb maar één vraag", streden om de voor rang met de aankondiging „wilt u mij af schrijven als lid?" Onverstoorbaar nam de voorzitter de presentielijst en riep de eerste naam af voor de stemming over de motie, die van mevrouw J. Rechsteiner. Niemand reageerde. Daarop schorste de voorzitter de vergadering, blijkbaar om de leden de gelegenheid te geven wat op hun verhaal te komen en enig begrip van vergaderings techniek op te doen. Na de hervatting omstreeks negen uur kreeg de heer A. R a u w e r d a het woord. „Ik ben maar een doodgewoon lid, maar ik heb mij daar straks even geschaam.d. Wanneer de dieren ons zoiiden kunnen ho ren en zien, tonden ze misschien nog liever door drie scholen worden afgemaakt, dan zo beschermd te worden". De heer Rauwerda vond, dat voor alles uitgemaakt moest worden - om de lucht te zuiveren - of dit bestuur het vertrouwen van de leden geniet. Kort en bondig wil dat zeggen: moet dit bestuur aftreden of niet? Het bestuur nam daarop die vraag over om haar aan een schriftelijke stemming te onderwerpen. Zo gebeurde; na een uur was het resultaat van het „vertrouwens- ccccccoocccocococc<xxccccocxxxxx»cccoocoaxoooccccoccoc» Naar wij vernemen beraadt het x 'i thans weer bijna voltallige bestuur zich 'y X reeds op een oplossing voor de hulpver- lening aan dieren die het slachtoffer van 8 het snelverkeer zijn geworden. Daartoe 8 wordt een stelsel van eenvoudige eer- ste-hulpposten langs de snelverkeers- wegen ontworpen. cocoocooooocoocx>x>ooaxxx>ODCOc>ocooooo3cooooccoocoococooc votum" bekend: 141 leden hadden zich voor, 102 tegen het bestuur uitgesproken, een resultaat dat met een ovatie werd be groet. Mr. Boers kon zijn dankwoord voor het dcor de meerderheid getoonde vertrouwen nauwelijks voltooien. Mr. dr. C. J. Koch riep: „Ik protesteer tegen deze uitslag. Er hebben mensen ge stemd Oud-voorzitter mr. J. A. P. C. ten Bok kei: „Dat had je van tevoren moe ten zeggen!" „Stemmen uit de vergadering: „Hame ren!" De heer Koch spreekt door, de voor zitter hamert. Terwijl de interrupties door gaan stelt mr. Boers de bestuursverkiezing aan de orde. Daar de heer Koch voort gaat met interrumperen, vraagt de voor zitter hem: „Wilt u de vergadering verla ten?" „Natuurlijk niet", luidt het antwoord. Tot drie keer volgt dezelfde vraag en de zelfde weigering, waarop mr. Boers con cludeert: ,.U heeft drie keer geweigerd, dat is huisvredebreuk. Is er recherche aanwe zig?" De heer Rauwerda wijst erop, dat het een democratische eis is, dat de min derheid zich bij het besluit van de meer derheid neerlegt. Ook spreker had liever een andere uitslag gehad, maar nu zegt hij. „Geen obstructie". Als hij voorzitter was „zou hij deze meneer op staande voet de zaal uitzetten". Intussen blijken de in de zaal aanwezige rechercheurs, na overleg met de dienst doend inspecteur, niet bereid mr. dr. C. J. Koch te verwijderen. Wel moet hij rustig zijn plaats innemen en zich van interrup ties onthouden. Daarna kon worden overgegaan tot be stuursverkiezing, terwijl een groot deel van de opposanten de zaal reeds verliet, hetgeen in de stemcijfers tot uiting kwam. Op de bestuurscandidaten D. van der Grift, D. J. H. Dreux en O. M. baron Groeninx van Zoelen worden 137 stemmen uitge bracht; het aantal stemmen op de candi daten der tegenpartij varieert van 10 tot 41. Opgelucht verklaarde mr. Boers: „Nu is er tenminste weer een werkmeerderheid. Het bestuur is thans in staat zich geheel in te zetten voor de belangen van het dier". De scheidende penningmeester, de heer B. W. Lasschuit, aan wie door de voor zitter dank werd gebracht voor zijn be toonde activiteit „in weerwil van veel te genwerking", smaakte het genoegen zijn begroting op een vergevorderd uur aan vaard te zien. Een paar punten welke minder urgent werden geoordeeld, zoals de door de oppo sitie gewenste statutenwijziging, werden zonder tegenspraak naar een latere ver gadering verwezen. Op de eei'sttfolgende vergadering zal in de vacature, ontstaan door het bedanken van mevrouw J. C. Strebe-Langendonk worden voor zien. Het bestuur heeft daartoe de heer C. Swaanswijk candidaat gesteld. OVERLEDEN: Wed. B. A. Claassen—Fer ret. 67 j„ Narcissenlaan 12; L. A. van Boven, 73 j., Cloosterlaan 14; P. J. Schuyver, 90 j.. J. C. v. Oostzanenlaan 8; Wed. G. Boerde Rooy. 78 j„ Wipperplein 14. GÉBOREN: Janu, z. van W. Hoogsteen en .T. Bom: Alfonsus Maria. z. van C. J. N. Bervoets en H. M. C. Brinkman; Johannes Petrus, z. van P. J. van Tongeren en B. van den Bos; Eduard Domindcus Maria, z. van A. F. H. Bergfeld en M. E. T. van Houten. ONDERTROUWD: H. A. Fontein en C. M. A. Duijnst.ee. GETROUWD: H. W. Wassink en G. J. Mounier; R. Heidema en L. H. Boelhouwer; H. W. H. Haaksma en baronesse C. van Utenihove; A. P. Blankert en H. Lize; H. J. BarteLink en A. J. de Ruiter. Tijdens de onderbrekingen van de beraadslagingen vormden zich overal in de zaal groepjes die geanimeerd discussieerden. Oud-kapitein bevoegdheid voor 3 maanden ontnomen De Raad voor de Scheepvaart te Amster dam heeft de thans gepensionneerde 57- jarige kapitein I. H. O. uit Heemstede, ge zagvoerder van het op 8 Januari 1953 voor de kust van Portugees Oost-Afrika op een ondiepte gestoten en gezonken 10.555 br.t. metende m.s. „Klipfontein", de bevoegd heid ontnomen voor de tijd van drie maan den om als kapitein op zeeschepen te varen. De inspecteur-generaal had de Raad voor gesteld de bevoegdheid voor een half jaar te ontnemen. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. De afdeling Bennebroek van het Neder lands Bijbelgenootschap houdt op Tweede Pinksterdag een openlucht-samenkomst op het terrein van de Willink Stichting nabij de Hertenkamp. Door diverse sprekers zal het woord worden gevoerd over het gebruik van de Bijbel. De samenkomst zal worden opgeluisterd door zang. Bij ongunstig weer wordt deze bijeenkomst in de Nederlands Hervormde Kerk gehouden. Op 15 Juni zal het tien jaar geleden zijn dat door kapelaan J. Cramer, mej. T. Huur man en de heer P. van der Linden de R.K. Gymnastiekvereniging „Jeugd Beoefent Sport" in Bennebroek werd opgericht. De vereniging ontstond uit de R.K. Jeugdbeweging en op de oprichtingsavond bestond het ledenaantal uit 22 personen, tien dames en twaalf heren. Er zat al direct een flinke groei in de organisatie, die van het begin af steeds met succes streef de naar een zo goed mogelijke financiële posi tie. Als eerste oefenmeester werd aangewezen de heer E. Kerker uit Heemstede, die drie jaar achtereen deze functie heeft vervuld. Hij werd opgevolgd door de heer C. A. Thijssen uit Haarlem, die thans nog steeds de leiding heeft en door wiens grote capaci teiten en uitstekend onderricht „J.B.S." ook ver buiten Bennebroek een uitstekende naam heeft gekregen. Door zijn toedoen heeft „J.B.S." geregeld deelgenomen aan turn- demonstraties, in Rotterdam, Den Haag en Breda. De vereniging telt thans 160 leden, waarvan het overgrote deel tot het vrouwelijk geslacht behoort. Dat vindt zijn oorzaak in het feit, dat de jongens wanneer zij ongeveer elf jaar oud zijn geworden, de smaak van het voet ballen te pakken krijgen en dan voor turn oefeningen niet meer zoveel voelen. Men kan dit betreuren, maar daartegenover staat dat de kinderen toch meestal enige jaren bij „J.B.S." geoefend hebben, hetgeen hen licha melijk altijd ten goede-komt. Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan zal op Zondag 19 Juni op het B.S.M.-terrein een groot turnfeest worden gehouden, waar toe de Turnkring Haarlem en de daarbij aan gesloten verenigingen hun volle medewerking geven, zodat gerekend kan worden dat 1500 dames en heren naar Bennebroek zullen ko men. Om twaalf uur des middags zal een H. Mis worden opgedragen en daarna gaat het in optocht naar het B.S.M.-terrein. Er is een zeer gevarieerd programma samen gesteld, dat vooral voor de liefhebbers van turnen zeer aantrekkelijk belooft te worden en het zal dan ook aan belangstelling voor dit sportfestijn zeker niet ontbreken. In October van dit jaar zal het feest in de kringen van „J.B.S." zelf worden gevierd en in de toekomst volgen daarover nadere mede delingen. VEEMARKT LEIDEN Op de veemarkt te Leiden waren heden aangevoerd: stieren 12, melkkoeien 175, vette koeien 260, vare e. a. koeien 231, vette kal veren 45, nuchtere kalveren 309, geiten 34, vette schapen. 90, weideschapen 193, vette lammeren 120, zeuglammeren 350, varkens zeugen 44, schrammen 267, weidelammeren 3077, biggen 848, totaal aanvoer 6055 dieren. Notering: stieren fok 370480, melkkoeien 7701060, vette koeien schoon 220305, vare koeien 500770. vaarzen 625800, pinken 370520, vette kalveren levend 220290, nuchtere kalveren slacht 4250, levend 110120, vette schapen 90120, vette lam meren 80125, zuiglammeren 8092, weide- lammeren 7080, drachtige zeugen 225350, schrammen 55110, biggen 3550, geiten 1.5—45. Overzicht: voor melkkoeien, vette koeien, vare koeien, vaarzen en pinken traag voor nuchtere kalveren goed. weidelammeren stug duur vette zeugen, schrammen en big gen redelijk, geiten matig, tbc vrije afde ling gewone aanvoer, 140. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Maarten, z„ van P. de Wachter en L. Noordermoer; Ingrid, d. van A. Bras en M. Zwaan: Henriëtte Maria, d. van G. G. Hendriks en C. Th. van den Boogaard; Aal tje, d. van A. Bruinsma en S. Beers; Joannes Josepha Maria. z. van P. G. Alkemade en M. B. van der Valk: Cornelia Johanna, d. van J. W. Combée en P. Schalk; Arie Gelenus, z. van A. Elshout en L. Schoenmaker; Arie, z. van W. H. Wijnhout en W. Rijbroek; Cor- nelis Martinus, z. Van L. Mesman en J. H. Lieverse; Cornelis, z. van C. Langhout en H. C. van Bekkum; Theodorus Martinus Ma ria, z. van J. Hoogkamer en J. C. Otto; Elisa beth, d. van M. Hinderks en E. Vinke; Pieter, z. van B. Hopman en H. Vrijbloed; Albertus Anne, z. van H. J. ten Hoorn en M. Blankert; Pieter Jelle, z. van J. Kooi en A. M. van de Graaf. ONDERTROUWD: W. H. Oostdam en H. C. van Staveren; J. Stuiver en J. G. Nieu- wenkamp; G. de Meij en P. Kapteijn; A. J. Lagerwaard en A. F. van den Ban; A. Bakker en O. Karbet; C. Anspach en P. van Oudenaren. GETROUWD: J. de Vries en C. van Ki-oo- nenbergh. OVERLEDEN: Alton Herbert Clark. 49 j„ wonende te Roswell in de staat New Mexico van de Verenigde Staten van Noord Ame rika; Cornelia van 't Hof, 79 j., echtgenote van Pleun Middelkoop. Het dagelijks bestuur van stichting „Tou ring Zandvoort" deelt mede kennis te heb ben genomen van pogingen, welke worden aangewend om te komen tot de uitgave van een hotel en pensiongids voor Zand voort, welke aan Touring Zandvoort ter uitreiking zal worden aangeboden. Het bestuur vestigt er de aandacht op, dat het met deze uitgave geen bemoeienis heeft, noch zal hebben. Men-acht'de uit gave overbodig, want op het bureau van de stichting worden sinds jaar en dag regel matig bijgewerkte lijsten van hotels, zowel als van pensions en van kamerverhuurders in duizenden exemplaren uitgereikt en op aanvrage aan toeristen toegezonden. Deze service wordt verleend ten dienste van de gasten, doch óók ten behoeve van de Zand- voortse belanghebbenden. Kosten worden daarvoor niet in rekening gebracht, slechts wordt verlangd, dat men begunstiger (ster) van de stichting is. Tot adviseur van de Stichting culturele kring 't Helm is benoemd de heer Arend Hauer o.m. landelijk adviseur NATU voor toneel, voordracht, ballet etc. In overleg met hem wordt het program ma, dat 't Helm de komende winter biedt, vastgesteld. HSRPi^- Het belangrijkste voorstel, dat de Heem- steedse raad Donderdagmiddag te behan delen kreeg betrof de uitbreiding van de Bronsteeschool, waarvoor een crediet van bijna anderhalve ton werd gevraagd. Van de noodzaak van die post was men alge meen overtuigd; alleen toonde de heer Verspoor (Arb.) zich ten zeerste ver baasd over het ontbreken van een douche cel, in de plannen voor de vernieuwde gymnastiekzaal. Hij kon moeilijk aanne men, dat een modern architect een derge lijk belangrijk onderdeel zonder meer ver geten zou, zodat spreker hieruit meende te moeten concluderen, dat deze op de een of andere manier met opzet was weggela ten. „Dat klopt", zei wethouder Dissel koen, „want de inspectie van Onderwijs geeft hiervoor nog geen toestemming". Bij deze weigering van hogerhand moest de heer Verspoor zich neer leggen, met de spijtige verzuchting, dat de vervulling van zijn vrome wens dus pas voor latere gene raties is weggelegd. Het voorstel tot het verlenen van een crediet van f 78.000, voor het treffen van voorzieningen ter verbetering van de gas druk in Bennebroek en Vogelenzang, bracht de heer Scheer (WD) op het idee eens naar de tarieven te informeren. Wethouder V a n W ij k antwoordde hem hierop, dat in Vogelenzang dezelfde tarie ven bestaan als in Bloemendaal, terwijl in Bennebroek geen verschil met Heemstede wordt gemaakt. Dit antwoord gaf de heer Scheer toch te denken en hij twijfelde aan de juiste economie van de gemeente Heemstede, door op deze wijze een der gelijk hoog bedrag uit te geven. Nu bracht wethouder Van W ij k hem onder de aan dacht, dat iedere inwoner van Heemstede recht heeft op dezelfde service; onverschil lig of hij in het midden, dan aan de rand van de gemeente woont. Bovendien achtte spreker deze investering volkomen verant woord, omdat cle te maken kosten in ieder geval weer in de gemeentekas terug zullen vloeien. Over de voorgenomen wijzigingen van het reglement van orde voor de raadsver gaderingen, hebben wij onze lezers al uit voerig ingelicht. Wij menen dus te mogen volstaan met de vermelding dat de raad een commissie van drie leden heeft be noemd, die hierover na een onderzoek ver slag zal uitbrengen. De namen van deze le den zijn de heren Zegwaar t (KVP), Zeelenberg (VVD) en Reijnders (Arb.). Daarvoor had de raad reeds vlot een crediet van f 19.700 verleend voor de aankoop van een nieuwe wegenwals; betuigde mr. dr. Van Bruggen zijn op rechte hulde aan wethouder Van Houten, voor de wijze waarop hij de geldlening van f 750.000 ver-kregen had en was verder de heer H. J. Tieman uit Amsterdam met al gemene stemmen tot onderwijzer aan de Crayenesterschool benoemd. Doorlichting Bij de rondvraag informeerde de heer Brink (WD) naar het standpunt van B en W., betreffende een eventuele alge mene doorlichting van de Heemsteedse in gezetenen. Wethouder Disselkoen (Arb.) wist hem hierop mede te delen, dat de raad hierover binnenkort zelf definitief zal kunnen beslissen. M r. d r. Van Bruggen (Prot. Chr.) had van sommige bewoners van de Jan van Goyenstraat een klacht vernomen over het trage verloop van de bestratingswerk zaamheden, zodat hij zich geïnteresseerd toonde over de eventuele vertraging en de oorzaak daarvan. Waarop hij van devoor- z i 11 e r de vlotte toezegging van een nader onderzoek ontving. De heer Verhoeven (KVP) kwam op het terrein van wethouder mr. Van Wijk door erop te wijzen, dat Heemstede zich de allures van een grote stad heeft aange meten, door het bezit van een „duistere buurt." Dit naar aanleiding van de povere straatverlichting in de omgeving van de Nobellaan. Det wethouder verzekerde daar op, dat het hem een eer is licht te brengen in duistere zaken, vandaar dat bedoelde verlichting reeds op een soort urgentielijst werd geplaatst. Ook" de Nobellaan zal dus spoedig een „Heemsteedse verlichting" ont vangen. Liquidatie speeltuin Als laatste in de rondvraag maakte de heer Hopstaken (KVP) de raad erop attent, dat het béstuur van de Speeltuin vereniging „Heemstede-West" in zijn ge heel „de benen, genomen heeft." Ten ge volge hiervan verkeert de speeltuin in een schromelijk verwaarloosde toestand. Wethouder Disselkoen (Arb.) gaf te kennen deze gang van zaken ten zeerste te betreuren, daarom kan ieder op de meest volledige medewerking rekenen van B. en W., bij eventuele pogingen een nieuw be stuur te vormen. Gelukt dit niet en veel uitstel kon de wethouder niet toezeggen dan zal men zeer binnenkort tot liquidatie van de speeltuin moeten overgaan. ADVERTENTIE Het bestuur van de Zandvoortse gym nastiekvereniging „Oefening staalt spie ren" heeft het programma ontvangen, dat de Zweedse jeugdgymnasten op 10 Juli, als zij gasten zijn van O.S.S., in het Zand voortse sportpark zullen uitvoeren. De meisjes zullen demonstreren met bal-oefe ning, evenwichtsbalk en brug met ongelijke leggers. De jongens zullen uitkomen in hei nummer „lange-mat-springen" en oefe ningen aan de brug en met ringen zwaaien. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Comelis Minne Hessel, z. van H. Boschma en J. van Cassee; Angela, d. van J. J. Stoepman en A. Hinne; Clara Maria Antonia, d. van J. Halderman en W. C. Paap. De assuradeur H. J. Hijmans Lonbar Petrilaan 10 te Overveen, hoopt op 31 Mei a.s. de zeventigjarige leeftijd te be reiken. De heer Hijmans is de oudste fir mant van de firma I. Franco Mendes te Amsterdam, commissionnairs in Assurantiën en van de firma Boom en Goossens. Bo vendien is hij directeur van de Zwitserse verzekeringmaatschappij Helvetia en com missaris van Diligentia. De aanstaande ja rige is een geziene figuur in het assurantie- bedrijf. De heer Hijmans zal in de middaguren van Woensdag 1 Juni recipiëren in het In ternationaal Cultureel Centrum in het Von delpark te Amsterdam. De dag daarvoor wordt voor de zakenrelaties een feest ge houden in het gebouw van de Kennemer Golfclub te Zandvoort. Woensdag 25 Mei was het veertig jaar geleden dat de heer H. J. Lycklama, sedert 1942 ontvanger der gemeente, in dienst van de gemeente Hillegom trad. Dit feit werd Donderdagmiddag gevierd in de feestelijk met bloemen versierde raadzaal, waar de jubilaris met zijn echtgenote en familie door het gemeentebestuur werd ontvangen. Bij deze herdenking waren o.a. tegenwoor dig verschillende raadsleden, de directeuren en" administrateurs der bedrijven, het Bur gerlijk Armbestuur, waarvan de jubilaris administrateur is. De burgemeester memoreerde de verant woordelijke taak van de jubilaris en wilde hem huidigen voor zijn grote toewijding en plichtsbesef, Het gemeentebestuur zegde de jubilaris dank voor het vele werk dat deze heeft gedaan, waarbij door hem de verantwoordelijkheid nooit werd geschuwd. Spreker bracht in herinnering-dat velen de jubilaris hebben leren kennen in zijn kwa liteit van administrateur van het B.A. als een mens met een warm hart. Spreker overhandigde een geschenk in enveloppe. De gemeente-secretaris, de heer Punt, bracht gelukwensen over namens de amb tenaren. Hij bracht hierbij de vele functies in herinnering die de heer Lycklama be kleedt of bekleed heeft in het sociale bestel van de gemeente. Namens de ambtenaren bood hij een radiotafel aan. Mr. J. C. Schouten, die nog het besluit van de raad waarbij de jubilaris werd be noemd heeft mogen notuleren, en die sinds 5 jaren een leidende functie bij de gemeen te'Amsterdam bekleedt, voerde hierna het woord, waarbij hij nog herinneringen op haalde aan vervlogen jaren. Ook hij liet de gelukwensen vergezeld gaan van een „ge schenk, evenals de voorzitter van het B.A., die als volgende spreker optrad. De heer Lycklama dankte tot slot voor de vele gelukwensen, waarna de aanwezi gen nog enige tijd gezellig bijeen bleven en velen gebruik maakten van de gelegenheid om de jubilaris en zijn familie geluk te wensen. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Petronella Elisabeth Theodora, d. van A. J. Raamsveld en C. M. Verhoeven; Roelof, z. van R. J. Bruseker en J. M. Din- gerdis; Antonius Hubertus Joseph, z. van H. van der Zande en C. Kaptein; Hendrika Catharina, d. van J. A. Seijsener en M. Q. A. van Hameren; Jenmeke, d. van J. van der Stelt en T. E. Kuiper. ONDERTROUWD: J. van Heerden en J. Kammen ga: D. Perfors en L. Roodzand. GETROUWD: H. J. Walter en A. J. van Eeden; W. Uitendaal en L. M. J. van der Burg; G. Philippo en J. G. de Jong. Aalsdijk. 25 v. Rotterdam n. Hamburg. Adonis, 25 v. Caripano n. Philadelphia. Almkerk, 25 v. Port Soedan n. Suez. Ampenan. 23 v. Charleston n. Newport News. Am stel la nd, 25 v. St. Vincent n. Santos. Appingedijk. 25 v. New York n. Boston. Aludra. 26 te Abadan. Alamak, pass. 2 Gibraltar n. Marseille. Alcyone. 26 te Antwerpen. Arendskerk. 25 v. Genua n. Port Said. Aalsdiik, 26 Hamburg. Abbedijk. 25 v. New York n. Antwerpen. Amor. 26 v. Amsterdam n. Hamburg. Aagtedijk, 26 v. Corpus Christi n. Brownsville Agamemnon, 26 te Maracaibo. Akkrumdijk. 27 te Tampico. Alchiba, 26 v. Santos n. Buenos Aires. Aldabi, 26 v. Buenos Aires n. Montevideo. Alhena, 28 te Victoria verwacht. Alnati. 26 240 m. Z Las Palmas. Alphacca, 27 te Rio de Janeiro. Alphard, 27 te Recife. Ariadne. 25 te Savona. Averdijk, 27 te Antwerpen n. New York. And-ijk. pass. 27 Vlissingen n. Antwerpen. Boissevain. 26 te Santos. Baarn, 26 te Amsterdam. Beninkust, 26 Lagos verwacht. Bonaire. 25 v. Barbados n. Trinidad- Boschfontein. 26 300 m. Z.t.w. Walvisbaai. Breda. 26 v. Curagao n. Cristobal. Bali, 1 Juni Amsterdam verwacht. Banka. 24 te Seattle. Bawean, 26 v. Madras n. Calcutta. Blommersaijk. 26 v. Bombay n. Colombo. Bloemfontein, 26 v. Amsterdam n. Hamburg. Caltex Utrecht, pass. 25 Kreta n. Sidon. Castor, 26 te Porto Plata. Cleodora, 26 te Abadan. Cottica, 26 te Amsterdam. Caltex Leiden. 26 v. Rotterdam n. Sidon. Cimilia, 21 Rotterdam verwacht. Caltex Pernis. 26 v. Bordeaux n Sidon. Cinuiia, pass. 26 A/.oren n. Rotterdam. Coryda, 28 Curasao verwacht. Daphnis, 26 te La Guaira. Dordrecht, 26 v. Manchester n. Londen. Delfshaven, 27 v. St. Vincent n. Rio de Janeiro. Drente, pass, 27 Ceylon n. Belawan. Dalerdijk, 26 te Vancouver. Delfland. 26 v. Amsterdam n. Hamburg. Falco. pass. 25 Gibraltar n. Marseille. Friesland (SSM), 28 Kopenhagen verwacht. Esso Amsterdam, pass. 26 Ouessant n. Antw. Eemland, 26 v. Amsterdam n. Buenos Aires. Felipes. 24 Soerabaja. Friesland (SSM), 28 Kopenhagen verwacht. Gaasterkerk, 26 te Rotterdam. Garoet, pass. 25 Gibraltar n. Port Said. Gordias, 2 v. Lissabon n. Algiers. Groote Kerk, 26 te Penang. Gadila, 7 Juni Curagao verwacht. Graveland, 26 Ilheos. Gooiland, 27 te Montevideo. Gaasterland, 26 te Amsterdam. Ganymedes. 27 te Antwerpen. Gouwe. 27 te Rotterdam. Heelsum, 25 Key West n. Houston. Heemskerk, 25 te Rotterdam. Hathor, 26 te Piraeus. Hera, 26 te Amsterdam. Helder, 26 Lissabon. Ilos, 27 te Rotterdam. Indrapoera, 27 v. Aden n. Port Said. Ittersum, 27 v. Amsterdam n. d. Perz. Golf. Jupiter, 26 te Mostaganem. Japara KRL)27 Port Said. Krebsla, 25 v. Curagao n. Buenos Aires. Kota Inten, 25 te Singapore. Kabylia, 26 te Rotterdam. Lissekerk, pass. 25 Vlissmgen n. Londen. Langkoeas, pass. 26 Kp. Guardafui n. Dieddah. Leuvekerk, 26 v. Le Havre n. Antwerpen. Lulterkerk, 26 Port Soedan n. Suez. Laagkerk, 27 te Genua. Lekhaven, 27 te Bahia Blar.ca. Lieve Vrouwekerk. 27 v. Rangoon n. Chalna. Leuvekerk, pass. 27 Vlissingen n. Antwerpen. Macoma, 26 v. Schiedam te Rotterdam. Marken, 25 v. Norfolk n. Amsterdam of Hambuig Maasdam, 26 550 m. N.NW. Flores. Macoma, verm. 27 v. Rotterdam n. Hamburg. Marisa, 27 Calcutta verw. Molenkerk, 27 Yokohama. Mariekerk, 26 v. Rotterdam n. Marseille. Marpessa 24 v. Albany n. Miri. Mirza, pass. 2 Torresstraat n. Auckland. Murena, 25 v. Balikpapan n. Miri. Maas, 28 Algiers verwacht. Nigerstroom, 26 te Amsterdam. Nestor, 26 v. Mackenzie n. Bordeaux. Nieuw Amsterdam, 27 v. Southampton n. I<e Havre Oranjestad, 26 te Trinidad. Ouwerkerk, 26 te Bangkok. Omala, 26 v. Kaapstad n. Curagao. Prins Fred. Willem, 26 v. Le Havre n. Antw. Pieter S. 26 Swansea verwacht. Prins Willem v. Oranje. 25 te Rotterdam. Polydorus, 26 v. New York n. Mobile. Prins Casimir, 26 v. Montréal n. Le Havre.- Prins Maurits, 27 te Rotterdam. Prins Philips Willem, 26 te Montreal. Prins Willem George Fred., 20 v. Detroit naar Chicago. Prins Fred. Willem, pass. 26 Vlissingen n. Antw. Roiti, 26 te Amsterdam. Radja, 25 v. Suez n. Colombo. Rijndam, 26 v. Halifax n. New York. Rijnland, 26 v. Amsterdam n. Lissabon. Salatiga, 21 te Seattle. Sarangan, 21 te Los Angeles. Scherpendrecht, 25 v. Paranagua n. Trinidad. Sheratan, pass. 25 St. Maria n. Philadelphia. Slamat, 26 te Rotterdam. Sibajak, 26 te Aden. Stad Schiedam, 28 IJmuiden verwacht. Salawati, 26 v. Bordeaux n. Dakar. Stad Vlaardingen, 28 Wabana verw. Sloterdijk, 27 v. Colombo n. Beiawan. Stad Alkmaar, 27 v. Port Said n. Genua. Stentor, 26 v. Madeira n. Paramaribo. Straat Makassar, 24 v. Penang n. Mauritius. Straat Banka, 28 te Colombo verw. Sunetta, 26 te Rotterdam. Saparoea, 27 te Hamburg. Stad Arnhem, verm. 27 v. Amsterdam n. Las Palmas. Tara, 26 v. Brake n. New Orleans. Ternate, 26 v. Rotterdam n. Londen. Triton, 25 te Amsterdam. Tibia. 29 Suez verwacht n. Thameshaven. Trompenberg, 26 v. Savanna n. Le Havre. Taria, 26 v. Dakar n. Curagao. Tjipanas, 25 te Belawan Tjisadane, 24 v. East London n. Port Elizabeth. Talisse, 26 te Amsterdam. Tero, pass. 27 Ouessant 28 Rotterdam verw. Teucer, 27 te Amsterdam. Van Waerwijck, 25 v. Beira n. Dar es Salaam. Willem Ruys 26 te Rotterdam. Wonorato, -25 v. Port Soedan n. Suez. Waterman, 25 150 m. Z.ZO. Kp. Race. Willemstad, 26 160 m. N. Fayal. Woensd-recht, 26 Mena el Ahmadi. Usel, 26 te Rotterdam. Zeeland (KRL), 26 te TJ. Priok. Zijpenberg, pass. 26 Finisterre n. Dagenham. Zuiderkruis. 27 180 m. O.ZO. Kp. Howe. Zeeland (SSM), 27 v. d. Tyne n. Rotterdam. KLEINE VAART Atlas, 25 te Amsterdam. Arctic, 26 v. Rotterdam n. Londen. Ardeas, 26 v. Amsterdam te Rotterdam. Atlantis, 26 v. Rotterdam n. Ronne'oy. Arbon, 25 v. Beiem n. Trinidad. Auriga, 25 v. Malmö te Aarhus. Albergen, 26 v. Bibao n. Santander. Algarve, 26 v. Cardiff n. Rotterdam. Astra, pass. 26 Vlissingen n. Antwerpen. Att S, verm. 26 v. Swansea n. Rotterdam. Audacia, pass. 26 Vlissingen n. Gent. Bab T, 25 te Stockholm. Badzo, 26 v. Rotterdam n. Londen. Batavier III, 25 100 m. O.NO. Estacapoint. Bestevaer, 25 v. Maassluis te Boston. Beekbergen, 25 v. Zeebrugge te Gent. Betty Anne S. 26 te Vianna do Castello. Bill S, 25 v. Duinkerken te Sillicht verw. Borculo, 2 v. Norrsundet te Southampton. Caland, 25 v. Kalmar te Sodertelje. Cinderella, verm. 27 v. Antw. n. Duinkerken. Dollard, 26 v. Rotterdam n. Gothenburg. Dubhe, 26 v. Rotterdam n. Horsens. Da Capo, 25 v. Oporto n. Guernsey. Daje Bohmer, 2 v. Marseille te Genua. Duiveland, 25 v. Kingslynn n. Rotterdam. Daniel, pass. 25 Vlissingen n. Southampton. Dollard, pass. 26 Vlissingen n. Antwerpen. Driebergen, verm. 26 v. Requejada n. Terneuzen Eminent, 26 v. Dublin te-Liverpool. Eljo, 26 v. Ibiza te Siglufjord. Eban, pass. 26 Vlissingen n. Terneuzen. Festina, pass. 26 Vlissingen n. Gent. Fratemité, 25 v. Hamina n. Bideford. Friedi, 26 v. Terneuzen te Rotterdam. Gruno, 26 v. Rotterdam n. Helsinki. Gaasterland, 27 te Rotterdam verw. Gefle. 25 v. Gefle n. Rouaan. Gerrie S, 25 v. Cardiff n. Rotterdam. Gruno, pass. 26 Vlissingen n. Antwerpen. Gruno b, pass. 26 Vlissingen n. Antwerpen. Hast III, 26 v. Antwerpen te Goole verw. Haskerland, 26 v. Grangemouth te Rotterdam. Hoop'op Zegen, 26 v. Kristinehamn te R'dam. Hera, 26 te Amserdam. Hoe Vinces, verm. 27 v. Grimsby n. Rotterdam Henrica, verm. 26 v. Rotterdam n. Ierland. Hoogezand, pass. 25 Vlissingen h. Antw. Inspecteur Mellema, 26 v. Antw. te R'dam. Jonan, 26 v. Amsterdam te Rotterdam. Joost, 21 te Sikea. Jaba, 27 v. Cuxhaven te Rotterdam verw. Julia Mary, 26 v. Rotterdam n. Antwerpen. Liberie, 25 v. Fagerviken n. Zaandam. Lucas Bols I, 26 dwars Oland n. Shoreham. Lydia (i) 26 v. Londen te Rotterdam. Larix. 23 v. Helsinki te Kotka. Merwestad, 26 v. Amsterdam n. Trolhattan. Madzy. 26 v. Londen te Rotterdam. Maasym, 26 te Antonia verw. Marietje Bohmer, 25 v. Dakar n. Duinkerken. Merak N, 25 v. Hamburg n. Antwerpen. Muphrid N. 25 v. Halmstad n. Karlshamn. Mynelis, 2 Juni te Genua verwacht. Mypuck, 27 v. Rouaan te Nykoping verw. Margaretha, pass. 26 Vlissingen n. Antwerpei Marie Sophie, pass. 25 Vlissingen n. Antw. Maria, 26 v. Vlissingen n. Norrkoping. May Mere. verm. 26 v. Londen n. Antwerpen. Medea, 25 v. Londen te IJmuiden. Nero, 25 te Bordeaux n. La Pallice. Neeltje b, 26 v. Bayonne n. Rotterdam. Noordland, pass. 25 Vlissingen n. Gent. Noorderlicht, 25 v. Cardiff n. Swansea. Nijenburgh, 25 v. Koping te Antwerpen. Nieuwla-nd. 26 v. Grangemouth te Rotterdam Pavo. 24 te Zaandam. Perragaux, 26 v. Casablanca te Nantes. Rex, 26 v. Vlissingen n. Boston. Soemba. 26 v. Cardiff te Granville verw. Silvaplana. 25 v. Milfordhaven n. Amsterdam Sint Walburg. 25 v. IJmuiden n. Falkenberg. Stella Maris, 26 v. Rotterdam te Grangemoufn Trito. 26 v. Amsterdam te Rotterdam. Taurus, 25 v. St. Maartensdijk te Hull. Theano, 26 v. Belfast te Drogheda. Tom v. d. Heide, verm. 26 v. Rotterdam n. Aviies Tromp. 25 v. Pemoviken te Hartlepool. Trompenburgh, 26 v. Rotterdam te Kingslynn. Tyro, 25 v. Aiaccio ti. W. Hartlepool. Ton S. sr- 'o-w'rh verwacht. Vive. - -m - "i r..i-oi 'c- Swansea. Vrede --ek r.. Aen da! Vind'.cat, A que ci i, 26 v. Rotterdam naar Newross. Veenenburgh, 26 v. Middlesboro te Rotterdam. Westpolder, 26 v. Antwerpen te Lissabon. Walcheren, 26 v. Duinkerken te Rotterdam. Westropa, pass. 25 Vlissingen n. Esbjerg. Wikenburgh. pass. 26 Finisterre n. Casablanca. Wiebold Bohmer. 27 Amsterdam verwacht. Zeehaan, 29 v. Esbjerg te Ventspils verw. SLEEPVAART Hudson en Tyne, pass. 26 Brunsbüttel naar Waterweg. Maas, 25 in de Waterweg.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 10