Engeland gaat sombere Pinksterdagen tegemoet Amerikaan Berl Senofsky won Concours Koningin Elisabeth Agenda voor Haarlem Spoorwegstaking te middernacht vrijwel niet te vermijden €cfit?{edet Drie weken hechtenis voor de chauffeur Zeven geslaagden aan de Toneelschool Spreiding van vacantie is noodzakelijk Zeldzame liederenavond Cora Canne Meyer O1 AVe „Bijna teveel beelden", verzucht prof. Esser De E-55 op Zondag ZATERDAG 28 MEI 1955 3 CfratiS 'otibeteeteK Meisje overreden door bus Examens Sigrid Koetse kreeg prys van uitmuntendheid Kunstmaand Amsterdam Zó boeiend is nu PANORAMA Sonsbeek 55 geopend (Van onze correspondent in Londen) Tenzij er vanmorgen nog een oplossing wordt gevonden, zal om middernacht de Pinksterstaking van de treinmachinisten en stokers ingaan. Gisteravond stonden aan de stations al eindeloze rijen van rei zigers, die het zekere voor het onzekere namen en ondanks het slechte weer naar de badplaatsen vertrokken. Zullen zij de volgende week per trein kunnen terug keren? De bond van locomotief personeel ver wierp gisteren een aanbod van de minister van Arbeid tot benoeming van een ver zoeningscommissie. Dit aanbod is volgens de bond te laat gek,omen. De oproep tot de staking, die nu onver mijdelijk lijkt, is gericht tot 65.000 man locomotief personeel. Het dispuut gaat over de traditionele loonmarge van de machinisten en stokers, welke door ge harrewar tussen hun bond en de algemene unie van spoorwegpersoneel in het ge drang is gekomen. Er dreigt thans een ab solute chaos in het land. Alles zal wor den gedaan om het vervoer van levens middelen, medicamenten, brandstoffen en post in stand te houden. De spoorwegdirectie is bereid over de grieven van het personeel te onderhande len, maar niet zolang de dreiging met sta king voortduurt. Nadat er al voor Kerst mis en Pasen met staking was gedreigd, is thans het hoogtepunt van het conflict be reikt. Inwilliging van de verlangens van het locomotiefpersoneel zou een volledi ge ontreddering van de loonstructuur te- ADVERTENT1E Een portemonnaie van echt leder zegt eigenlijk genoeg. Leder wil zeggen soliditeit en U behoeft beslist geen vakman te zijn orn het mooie rundbox van deze portemon- naies te kunnen waarderen. Lederen portemonnaies met twee geldvakken voor zilver en een portefeuille voor het papiergeld, ideaal als Moe ders huishoudportemonnaie en in Vaders achterzak. En dat niet alleen, voor de zelfde prijs, nog geen drie gulden, ontvangt U er gra tis bij, een moderne plastic, gelaste dus onverwoestbare portefeuille, zowel voor pa- pier- als zilvergeld. En dat is maar een enkele van de vele aanbiedingen die de leden van de postorder-, club regelmatig per post per soonlijk krijgen toegezonden. Bestel (en word daardoor, evenals tienduizenden ande ren, lid van onze postorder club) deze echt lederen por temonnaie, waarbij U gratis een zwarte-lak plastic porte- feuille krijgt toe- gezonden, voor WINKELCENTRUM BINNENWEG TEL. K 1800 - 117680 R'DAM Het Amsterdamse gerechtshof heeft de 52-jarige chauffeur H. M. uit Utrecht veroordeeld tot drie weken hech tenis, Tegen hem was deze straf plus ont zegging uit de rijbevoegdheid voor de tijd van drie maanden geëist. De chauffeur bestuurde op 23 September van het vorige jaar een bus van de NBM en had in de Voorstraat te Utrecht een aanrijding met het 16-jarige Utrechtse meisje Marie Slotboom, dat met haar fiets onder de bus kwam en aan de gevolgen overleed. weeg brengen. De kwestie van de loon- marges is een ingewikkeld probleem waar van de oplossing nog bemoeilijkt wordt door de vijandschap tussen de twee vak bonden, die eikaars regelingen niet wil len erkennen. De spoorwegdirectie heeft vandaag in de locomotievendepöts felgedrukte affiches laten aanbrengen, waarin de rampzalige gevolgen van een staking voor het land worden afgeschilderd en waarin een aller laatste beroep op de machinisten wordt gedaan om aan het werk te blijven. De nationale unie van spoorwegpersoneel heeft haar leden opgeroepen geen steun te verlenen aan de staking. Havenstaking voortgezet In Liverpool hebben de stakende haven arbeiders de aanbeveling van hun eigen bestuursleden om het werk te hervatten en naar andere' middelen ter oplossing van het conflict te zoeken, van de hand gewe zen. De Londense leden van deze bond na men later een overeenkomstig besluit. In Manchester spraken 500 van 1370 leden van deze bond zich voor een voortzetting van de staking uit. 's Gravenhage. Kweekschool Haagsch Ge nootschap. Eind-examen: de dames M. Blom, I. Felix, A. Fransz, W. Haizebroek, A. C. Hud- zenga en de heer J. Harms. Delft. Candadaatsexamen voor civiel- ingenieur: H. J. Muzerie, Amsterdam. Can- didaatsexamen voor werktuigkundig inge nieur: C. A. Razoux Schultz. 's Gravenhage en A. M. van Sehayk, Breda. Ingenieurs examen voor scheepsbouwkundig ingenieur: J. B. Ebling, Amsterdam en J. W. Maingay, Rotterdam. Ingenieurs-examen voor mijn ingenieur: H. P. H. Grijns, Heerlen, A. Vermeij, Schiedam en G. Wiechers (met lof), Heemstede. Groningen. Doctoraal examen tandheel kunde (2e ged.): H. A. D. Kertiens, Tilburg: J. J. Stienstra, Groningen; H. B. Vos, Haren. Doctoraal examen letteren en wijsbegeerte (Engels): A. J. H. Duynstee, Groningen. Amsterdam. (Gem. Universiteit). Gepro moveerd bot doctor in de geneeskunde de heer A. A. Pit. internist en rheumatoloog te Amsterdam, op een proefschrift getiteld „Zóne-electrophorese bij collageenziekten". Haarlem. Rijkskweekschool. Aan de Rijks kweekschool te Haarlem zijn voor het eind examen geslaagd de dames: W. Kroskinski te Haarlem. A. de Kruif te Haarlem. M. G. Visser te Schiermonnikoog. T. de Vries te Santpoort en de heer R. Otto te Haarlem. In Gmunden aan de Traunsee in het Salzkammergut wordt jaarlijks een bloemen corso op het meer gehouden. Dit corso van feestelijk versierde boten wordt aangevoerd door een bloemenzwaan, die in Juni de Rijn van Schaffhausen tot Nederland zal afdalen, om de Gmundener zomerfeesten meer be kendheid te geven. Deze met meer dan 20.000 plastic-kunstbloemen versierde zwaan zal 14 Juni in Nijmegen, 15 Juni in Rotterdam en 16 Jund via Delft in Den Haag arriveren. Het wrak van de Nederlandse oorlogsbodem. „Brederode", die in het jaar 1658 tijdens een zeeslag met de Zweedse Marine in Scandinavische wateren zonk, en waarvan sindsdien reeds diverse overblijfselen werden opgehaald, is nu gelocaliseerd door een expeditie. De eerste stukken van het wrak, dat men zal trachten te recon strueren, zijn reeds naar de oppervlakte gehaald door de Deense duiker Jan Uhre, die door de Nederlandse regering speciaal met het bergen van het wrak is belast. De foto toont Uhre in actie tijdens het omlaagbrengen van materieel voor de bergingswerkzaamheden. Zeven candidaten zijn geslaagd voor het dezer dagen gehouden eindexamen van de Academie voor Dramatische Kunst „De Toneelschool" te Amsterdam, dat in het Nieuwe de la Martheater heeft plaats ge had. De namen van de nieuwe aanwinsten voor de Nederlandse toneelgezelschappen zijn: Sigrid Koetse, Maria de Booy, Rita Maréchal, Jobs van Zuylen, Bas ten Baten burg, Broes Hartman, benevens Erik Vos, die als eerste het diploma voor de B-afde- ling (regie en dramaturgie) verwierf. De beide eerstgenoemde actrices wonen te Aerdenhout. Sigrid Koetse heeft bovendien als eerste de Top Naeff-prijs gekregen. Dit is een prijs voor uitmuntendheid, die wordt uit gekeerd wanneer de gelegenheid zich voor doet uit de rente van een legaat van de schrijfster, naar wie hij genoemd is. Hier bij verdient het opmerking dat de leiding van de Toneelschool reeds vorig jaar be sloten heeft de vermelding „cum laude" niet meer toe te kennen. De diploma's zullen worden uitgereikt na afloop van het zogenaamde „openbare eindexamen" op Zaterdagmiddag 4 Juni in de Amsterdamse Stadsschouwburg door W. Ph. Pos, die bovendien de engagemen ten van de zojuist afgestudeerden bekend zal maken. Deze voorstelling wordt her haald in de Haarlemse Schouwburg op Dinsdagavond 7 Juni en aangenomen mag worden, dat er ditkeer gezien de uitslag grote belangstelling voor zal bestaan. Bovendien is het programma zeer aan trekkelijk. Het vermeldt voor de pauze het eerste bedrijf van „Antigone" door Jean Anouilh, het' tweede bedrijf van „Oom Waanja" door Anton P. Tsjechor en een deel van het eerste bedrijf van „Nora, een Poppenhuis" van Henrik Ibsen. Na de pauze volgt een gedeelte uit het eerste be drijf van „The Playboy of the Western World" (De Held van het Westen) van John Millington Synge onder regie van Erik Vos, een scène tussen Rosalind en Or lando uit „As you like it" van Shakespeare en tenslotte de laatste éénacter uit de cyclus „Anatole" van Schnitzler. In aansluiting hierop kan nog worden medegedeeld, dat voor het eerst, officiële eindexamens aan de Toneelacademie te Maastricht zijn gehouden. De Toneelcoör dinatie had als leden van de examencom missie hiervoor Ida Wasserman, Frits van Dijk én Jacques Snoek aangewezen. Alle candidaten zijn geslaagd. Hun namen lui den: Betsy Smeets uit E.vsden, Riky Ver heugen uit Eindhoven, Ria Vroemen uit Beek en Ansel van Melis, eveneens uit Eindhoven. Het Centraal Werkcomité heeft voor dit jaar weer een advies uitgebracht betref- fede het nemen van de vacanties voor ver schillende delen van ons land. voor de collectief sluitende bedrijven. De .directies van de niet-collectief-sluitende bedrijven zijn verzocht om de mensen zonder school gaande kinderen vóór half Juli of na half Augustus vacantie te laten nemen. Deze adviezen voor een vacantieverde- ling zijn van belang omdat ieder van ons recht heeft op rust en ontspanning. Maar van werkelijke rust kan in ons overbevolkt landje weinig terecht komen als een ieder in dezelfde weken met vacantie gaat. Dan is alles overvol en is het met de werkelijke rust gedaan. Deze „overbevolking" in de vacantieweken komt omdat bijna ieder een in de laatste weken van Juli en de eer ste weken van Augustus met vacantie gaat. Daarom geeft het comité een advies waar door het wil bevorderen dat men de data voor de vacanties in verschillende delen van ons land gaat verspreiden zodat een opeenhoping van vacantiegangers wordt voorkomen. Wanneer men de vacanties niet gaat spreiden en dus vrijwel geheel Nederland op de laatste week van Juli en de eerste weken van Augustus met vacan tie blijft gaan zal dit zeker moeilijkheden opleveren. De directeur van een grote ver voersonderneming heeft reeds medege deeld dat het in de vacantieseizoenen mis zal lopen als men de vacanties niet gaat spreiden over verschillende weken. Er is geen enkele onderneming die zich zoveel bussen kan aanschaffen dat men het va- cantievervoer kan verwerken als dit in en kele weken wordt geconcentereerd. Over volle bussen, trams en treinen zijn dan niet meer te voorkomen. Dergelijke moei lijkheden doen zich ook voor bij de hotels als bijna iedereen tegelijk met vacantie wil. En er gaan heel wat Nederlanders op reis, want het is gebleken uit een onderzoek naar de vacantiebesteding. Van de bijna 4 millioen werkenden van 19 jaar en ouder gaat tijdens de vacantie bijna de helft op reis. Deze aantallen onderstrepen wel dui delijk de noodzaak van de vacantiesprei- ding. Op het kaartje is te zien hoe het co mité zich deze spreiding gedacht heeft. Het eerste vluchtelingengezin uit Triëst, dat door de actie „Een Ton voor Triëst" het vorige jaar in staat was gesteld naar Neder land te komen, is naar Canada geëmigreerd. Het is de familie Orlovskl, waarvan de heer Orlovski na drie maanden verpleging in een sanatorium in Januari j.l. genezen werd ver klaard. Zijn echtgenote werkte gedurende die tijl in een fabriek en het gezin heeft zich ingescheept aan boord van „De Grote Beer". De Wereldraad van Kerken had deze emi gratie voorbereid. Onder grote belangstelling gaf de jonge zangeres Cora Canne Meyer, van de Neder landse Opera, voor de „Kunstmaand Am sterdam" in de Bachzaal een liederenavond, die mede belangrijk werd door de creatie van twee cyclussen van Nederlandse com ponisten: Marius Fiothuis en Rudolf Escher. Van de eerste was het een reeks neger liederen onder de samenvattende titel „Negro lament" van Lan.gston Hughes, die spreken van de langdurige strijd van de Amerikaanse negers tegen onderdruk king en uitbuiting, maar ook van hun tederheid en hun geloof in een rechtvaar dige toekomst. Fiothuis componeerde deze „blues" voor' altstem, altsaxofoon en piano en slaagde erin een diepmenselijk accent te leggen in deze lyriek en met behoud van zijn karakter de „blue"-stijl een. artistieke voornaamheid tc geven. De componist, die de gave der melodie bezit, gunstig voor de zangstem weet te schrijven en bovendien de zo vaak op ordinaire wijze misbruikte saxofoon aanwendt op een nobele manier, heeft met deze cyclus een aangrijpend werkstuk geleverd, boeiend in zijn wisse lende stemmingen, die zowel de nostalgieke sfeer van de nachtkroeg oproepen, als de meelijdende toon bij het zien van een ar me negerin, alsmede de dreigende opwin ding van de te lang geplaagde zwarte. Het lijkt allemaal vrij eenvoudig, omdat het zo direct aanspreekt, maar dit is geen bezwaar om het als grote kunst te taxeren. De im pressie in het lied „Tz-oubled women" verkregen met enkel zangstem en saxofoon is wel bijzonder treffend. Te zeggen dat Cora Canne Meyer het werk van Fiothuis met fraaie stem en gedegen zangkunst ver tolkte, zou betrekkelijk weinig betekenen, want het was vooral de door inleving ge wonnen overtuiging, dat haar interpretatie klankkleur en sentiment gaf en het geheel vocaal op een zo hoog niveau bracht. En Kees Verschoor, die de saxofoonpartij speelde, wedijverde met de zangeres om de zingende ziel van de neger op zijn instru ment tot uitdrukking te brengen. Boven dien was er de pianist Luctor Ponse, van wie men niet anders kan venvachten dan een meesterlijke interpretatie. Rudolf Escher schreef zijn cyclus „Chants du désir" op teksten, van de Renaissance- dichteres Louis Labé, „la belle Cordière" bijgenaamd. Hij koos uit haar oeuvre vier sonnetten, die een interessante lectuur vor men. De verzen zijn niet van expressieve lyriek gespeend, maar deze resulteert uit te verstandelijke betogen om als synthese direct aan te spreken. Echte lierdichters sparen ons dit teveel aan analyse. Waar mee ik maar zeggen wil, dat Escher een zware taak ondernam met het verklanken van deze interessante verzen. Want het is een hele toer om muzikaal te blijven boeien in een zo langgerekt betoog. Het moet Escher echter nagegeven worden, dat hij de prosodie met goed gevolg een muzikale gestalte gaf, zijn climax en effectrijk be rekende en contrasterende stemmingen be reikte door verschillend aanwenden van de begeleidende piano-partij. Voor de zangeres betekenden deze „Chants du désir" een buitengewoon zware opgave, waaraan zij echter op magistrale wijze voldeed. Het klankkarakter van Cora Cannle Meyer's stem is typisch dat van een alt, doch haar makkelijk aansprekende hoogte en haar uitgebreide „tessitura" maken dat zij de taak van de dramatische sopraan met goed gevolg kan overnemen. Dit kwam haar te pas in het werk van Escher. Verrukkelijk zangkunst demonstreerde zij in zeven liederen van Hugo Wolf en in de „Fètes galantes" en „Promenoir des deux amants" van Debussy. Vooral wist zij te verbazen door een soepele hoogte, door teer uitgesponnen tonen en door het wekken van delicate impressies. Aan deze hoog begaafde zangeres en tevens aan haar meesterlijke begeleider Luctor Ponse, en niet te vergeten ook aan de saxofonist Kees Verschoor, dankte men een zeldzame liederenavond. JOS. DE KLERK. ADVERTENTIE XP Na een beraadslaging van meer dan twee uur heeft de jury van het Internatio nale Vioolconcours Koningin Elisabeth hedennacht de Amerikaan Berl Senofsky tot winnaar van deze moeilijkste aller vioolwedstrijden uitgeroepen. Hij verwerft hiermede de gouden médaille en een geld prijs ten bedrage van honderdvijftigdui zend Belgische francs. Tweede werd de Rus Julian Sitkovetsky, een leerling van David Oistrakh. die de gouden médaille van de Belgische regering, alsmede een geldprijs van honderdduizend francs ont vangt. De rangorde der andere finalisten is: Pierre Doukan (Frankrijk), mevr. Dor- feuilleBoussinot (Frankrijk), Victor Pi- caizen (Sovjet-Unie), Albert Lysy (Argen tinië), mej. Marine Iaschvili (Sovjet-Unie), mej. Tessa Robbins (Frankrijk), Luben Yordanoff (statenloos), Clemens-René Quatacker (Belgie), Igor Politkowsky (Sovjet-Unie) en Marcel Debot (België). In tegenstelling met het Vioolconcours 1951. waar de Russen ver boven de andere candidaten uitstaken, was het niveau der twaalf finalisten dit jaar ongeveer gelijk, hetgeen de taak van de jury niet verge makkelijkte. De voorzitter van de jury leg de er, voordat, hij de uitslagen bekend maakte, de nadruk op dat de candidaten, onverschillig welke plaats zij op de rang lijst innemen, allen beschouwd kunnen worden als de grootste jeugdige vioolvir tuozen van deze tijd. Koningin Elisabeth heeft alle selectieproeven en uitvoeringen van de finale bijgewoond. De jury der finales bestond uit: Yehudi Menuhin (Amerika). Oskar Back (Neder land), David Oistrakh (Sovjet-Unie), Philip Newman (Engeland), Ricardo Od- noposoff (Argentinië), Maurice Raskin (België), Zino Francescatti (Frankrijk), Necil Akses (Turkije), Sadanori Maki (Ja pan), Desiré Depauw (België), Alfred ln Park Sonsbeek te Arnhem heeft de voorzitter van de Raad voor de Kunst, mr. dr. P. J. Witteman, Vrijdag de derde inter nationale Sonsbeek-tentoonstelling, die en kele honderden beeldhouwwerken omvat, officieel geopend. Vandaag gaat de ten toonstelling, waai-van Koningin Juliana be schermvrouwe is, voor het publiek open. Zij duurt tot 15 September. Mr. Witteman merkte op, dat de beeld houwkunst de laatste jaren de schilder kunst in ons land schijnt te evenaren en zelfs voorbij te streven. Hij achtte het sa menbrengen van kunstwerken uit vele lan den op deze tentoonstelling van groot be lang. Sprekend ook over de rechten en plichten van de kunstenaar, zei mr. Witte man dat er aan de waardering van de ge nieenschap voor de kunst nog veel ont breekt. Er moest man en macht aan te pas komen om de beelden in het park Sonsbeek te plaatsen. Prof. Esser, voorzitter van de Nederland se Kring van Beeldhouwers, besloot de rij van sprekers. Hij noemde „Sonsbeek '55" een van de mooiste collecties die ooit in ons land zijn bijeengebracht. Anderzijds meende hij dat,er wel ietwat teveel beelden te zien zijn, hetgeen voor de bezoekers wel licht verwarrend- zal werken: „Ook al zou men drie uur door Sonsbeek zwoegen, dan lieeft men toch nog maar dertig seconden voor ieder beeld". Prof. Esser was niette min erg blij met deze expositie en hoopte dat het publiek er de les uit zal trekken, dat een beeld een blijvende plaats in de samenleving waard is. Het grote gezelschap genodigden, onder wie zich ook vele buitenlandse beeldhou wers bevonden (oa. Zsdkine), maakte hier op de eerste rondgang over de tentoonstel ling. Ook de serie beelden voor het Haarlemse Hildebrand-monument van prof. Bronner is hier geëxposeerd. Pochon (Zwitserland), mevr. Yvonne As- truc (Frankrijk) en Marcel Cuvelier (Bel gië). De winnaar van het concours, de Ame rikaan Berl Senofsky, is voor de eerste keer in Europa en heeft deelgenomen aan de wedstrijd op aansporing van zijn vriend Leon Fleischer, de bekende pianist, die in 1952 winnaar werd van het gelijknamige pianoconcours. Senofsky is voornemens zich voorlopig in Italië te vestigen. De 29-iarige Amerikaan bracht behalve het onuitgegeven Concerto van Leroy, de So nate in G van Debussy en het Vioolconcert van Brahms ten gehore. De E 55 zal op Zondag geopend zijn, uitgezonderd de inzendingen voor de delf stoffen, de chemie, het gas, de PTT, elec- triciteit, spoorwegen, luchtvaart, Rijn- en zeevaart, scheepsbouw, metaalindustrie, bouwen, volksgezondheid, sociale flitsen, groei en bloei van stad en land, voedsel industrie, papier, mode en sieraad, voor zover in de paviljoens ondergebracht, doch men zal daar de paviljoens als het ware glazen muren hebben, toch een indruk kunnen krijgen van wat de ten toonstelling in vol bedrijf weet te bieden. ADVERTENTIE Verftooplokaal NOTARISHUIS Directeur W. N WOLTERINK Bilderdijkstraat bij de Zijlweg Haarlem Tel (K 25001 11928 INBOEDELVEILING 14/16 JUNI 1955 Inzendingen van huisraad worden dagelijks aangenomen. Eigen afhaaldienst ZATERDAG 28 MEI Stadsschouwburg: „Muiterij op de Caine", Nederlandse Comedie, 8 u. Luxor: „Apache", 14 jaar, 7 en 9-15 uur. Minerva: „Knock on wood", alle leeft., 7 en 9-15 uur. Palace: Heidi en -Peter", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Lido: „Drie matrozen in Parijs", alle leeft., 7 en 9.15 uur. „De vogelvrijen", 18 jaar, 23.30 I uur. Studio. „Papa, mama, het dienstmeisje en ik", 7 en 9.15 uur. Roxy: „Vlucht uit Fort Bravo", 14 jaar, 7 en 9-15 uur. Rembrandt: i „There's no business like show business", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „De tyran van Californië", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. ZONDAG 29 MEI Stadsschouwburg: „Lessen in laster", Ne- derl. Comedie, 8 uur. Cultura. Wijdingsmor- i gen Ned. Ver. van Spir. „Harmonia", 10.30 I uur. Zuiderkapel: Joh. v. Oostveen, 10 uur; ds. Visser, 5 uur; samenkomst, 3 uur, Miner- va: „Knock on wood", alle leeft., 2, 4.15, 7 en i 9.15 uur. Luxor: „Apache", 14 jaar, 2, 4.15, 7 I en 9.15 uur- Palace: „Heidi en Peter", alle leeft-, 2 uur, 4.15, 7 en 9.15 uur. Lido: „Drie matrozen in Parijs", alle leeft., 2, 4.15, 7 en I 9.15 uur. Studio: „-Papa, mama, het dienst- meisje en ik", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Lassie's grote avontuur", alle leeft., 2 en 4.15 uur; „Vlucht uit fort Bravo", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „There's no busi ness like showbusiness", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „De tyran van Ca lifornië", 14 jaar, 2, 4.35, 7 en 9. 15 uur. MAANDAG 30 MEI Stadsschouwburg: „De Repetitie", Nederl. Comedie, 8 uur. Begijnhofkapel: Herman Zaiss Comité. 8 uur. Minerva: „Knock on wood", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Apache", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Pa lace: „Heidi en Peter", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Lido: „De koppensnellers van de Amazone", 14 jaar, 11 uur; „Drie matrozen in Parijs", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Studio: „Papa. mama, het dienstmeisje en ik", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Las sie's grote avontuur", alle leeft, 2 en 4.15 uur; „Vlucht uit fort Bravo", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: ..There's no business like show business", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9-15 uur. Frans Hals: „De tyran van Californië", 14 jaar, 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. DINSDAG 31 MEI Luxor: „Apache", 14 jaar, 2, 7 en 9-15 uur. Minerva: „The Glenn Miller Story", alle leeft., 2-30 en 8.15 uur. Palace: „Heidi en Pe ter". alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Lido: „Drie matrozen in Parijs", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Studio: „Papa, mama, het dienstmeisje en ik", alle leeft., 2.15, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Lassie's grote avontuur", alle leeft., 2.30 uur; „Vlucht uit fort Bravo", 14 jaar, 8 uur. Rembrandt: „There's no business like showbusiness", alle leeft.. 2, 4-15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Slavernij in Babyion", 18 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 5