Zegetocht Holland Sport op Schoonenberg gestuit Stormvogels verdiende meer dan magere twee-één score Buitenlandse athleten naar de Olympische Dag De blauwe Gomboom LINOLEUM en VILTZEiL Clowntje Rick Dames-voetbalcompetitie begint in Augustus IVOROL: De Tandpasta van standing Uitbreiding bestuur Kon. Ned. Jaarbeurs Amerikaanse lof voor Nederlandse fotograaf Internationale koren federatie opgericht DONDERDAG 2 JUNI 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 Even stoppen...en met verder Twee maal half uur met een „viertje" Handbal Resterende hoofdklasse- handbalwedstrijden afgelast Wielrennen Belgische wielrenners voor Tour de France Renners in de Ronde van Zwitserland Biljarten Om de Nohels-beker Athletiek Bob Richards in de tienkamp verslagen Zwemmen Nu al dertig candidaat Kanaal-zwemmers Paardensport Amerikaanse hippische ploeg naar Rotterdam Tennis Nancy Mohn en Geo Beven jeugd-tenniskampioenen Demi-finale van club kampioenschap dammen Voor de kiodereai Drie Schotse dames op top in Himalaya Auriol heeft een snelle schoondochter FEUILLETON Door Dorothy Q tien tin Haarlemmer C. Overbeek als president gekozen Sport in 't kort De tienduizend toeschouwers in het Sportpark Schoonenberg waren het er gisteravond wel over eens: Holland Sport was er met de twee-een nederlaag tegen Stormvogels nog ge nadig afgekomen. Was Landman in de eerste helft niet zo goed op dreef geweest, had Suoeks jr. by een schot van zeker 35 meter, dat buiten bereik van Landman tegen de lat kwam, even lager gericht en had scheidsrechter Roomer voor een vr|j lichte over treding van Post geen strafschop toegekend even later liet h|j een heel wat ernstiger overtreding van Eversc ongestraft dan zou Stormvogels' effectiever w|jze van spelen nog met sprekender cijfers gehonoreerd zijn. Holland Sport liet, vooral vóór de rust, soms zeer aantrekkelijk voetbal zien. Vloeien de combinaties van het duo De Harder-Cla- van, fijne individuele staaltjes voetbal van De Harder en Schouten, ze waren een lust voor het oog, maar juist als het er op aan kwam sorteerde het geen effect. Hetgeen meestal het gevolg was van het actieve op treden der Stormvogels-verdediging met Snoeks sr. aan het hoofd, of door te ver- doorgevoerd samenspel. Stormvogels' combinaties waren minder langdradig, maar gingen meer recht op het doel af. Aanvankelijk echter leidden ook die aanvallen niet tot schietkansen deels door dat spil Everse een uitstekende partij speel de, deels doordat Snoeks jr. en Freriks wat al te angstvallig achter hun voorhoede bleven opereren, zodat er bij voorzetten van Lup- "pens v. d. Steen had tegen Bauman toen nog weinig in te brengen er te weinig Stormvogels-spelers voor het doel waren. Druk werk Toen hierin later verandering kwam, kreeg Landman in tegenstelling met Venus vrü veel en verre van gemakkelijk werk. Schoten van Snoeks pr., Van der Meer en Freriks stopte hy echter fraai en voorzetten en een kopbal van Luppens kregen ook geen kans. Plotseling trok Schouten er snel tussen uit, passeerde de gehele IJmuider defensie en ADVERTENTIE Met fraaie auto-reproducties De Nederlandse dames Voetbalbond zal in Augustus beginnen met een competitie in twee districten elk met zeven elftallen. De indelingen zijn: District A: District B: Apoldro (Apeld.) DCO ("Haarlem) Herbido (Utrecht) Full Speed (IJm.) Holviams (Amersf.) Minerva (Dordrecht) Rievelo (Utrecht) EHDVV (Den Haag) Rood Wit Blauw Union (Vlaardingen) (Nijmegen) Zeiameeuwen (Veis.) SVA (Almelo) Zilvermeeuwen Voetballerina's (Zaandam) (Hilversum) In de maanden Augustus tot en met Octo ber zal de eerste helft van de competitie worden gespeeld. De tweede helft volgt dan in de maanden Maart tot en met Mei. De wedstrijden worden gespeeld onder de voor de KNVB geldende spelregels. Er wordt ge speeld op voetbalschoenen en de te gebrui ken bal moet een „viertje" zijn. De speeltijd is twee maal dertig minuten. Alle speelsters moeten voor 1 Augustus medisch gekeurd zijn. De indeling van de reserve-elftallen zal later bekend worden gemaakt. Het ligt in de bedoeling gedurende de zomermaanden, dus tussen Mei en Augus tus, door enkele verenigingen in de grote steden demoristra tiewedstrijden te laten spelen. Gedacht wordt hierbij aan Amster dam. Rotterdam, Arnhem en Eindhoven. bood Kentie een fraaie kans. Deze kopte ech ter juist langs de paal. In de tweede helft werd aanvankelijk niet het peil van vóór de rust bereikt. Vooral Stormvogels scheen ietwat trager te spelen en het leek dat de toch wel betere lichaams conditie der Hagenaars de doorslag zou ge ven. En toch kreeg ook nu Venus weer be trekkelijk weinig te doen en konden Snoeks sr. en zijn mannen steeds weer de Haagse plannen verijdelen. De vleugel De Harder-Clavan, enigszins gehandicapt door een armblessure van laatst genoemde had nu tegen Van den Oever veel minder in te brengen en Kentie viel helemaal niet op. Goals Na 23 minuten spelen volgde na een lange pass van Tol een Stormvogels-uitval en gaf Van der Steen met een schot via de paal zün club de leiding (1-0). Acht minuten later passeerde dezelfde Stormvogel opnieuw Landman, nadat Venus eerst tegen de paal had geschoten (2-0). Direct na de aftrap kwam De Harder alleen voor Venus, maar deze bracht redding. De kort hierna door Kentie genomen strafschop was hem echter te machtig (2-1). Toen her leefde Holland Sport nog even, maar speel de met te weinig overtuiging om nog succes te bereiken tegen de bijzonder hechte en trapvaste verdediging van de thuisclub. Holl. Sport 23 17 4 2 38 67—27 NAC 23 15 5 3 35 54—23 MVV 23 12 5 6 29 56—32 Amsterdam 23 10 6 7 26 49—36 Excelsior 23 10 6 7 26 38—29 Longa 22 10 3 9 23 48—47 Emma 21 9 4 8 22 27—35 Stormvogels 22 8 6 8 22 41—35 Roda Sport 22 9 4 9 22 35—40 DOS 21 8 1 12 17 4145 Leeuwarden 22 5 6 11 16 32—51 Zw. Boys 23 5 5 13 15 27—52 Veendam 22 3 5 14 11 29—71 Go Ahead 22 2 6 14 10 20—41 In verband met het feit dat de landskam pioenen en de degradatie-candidaten reeds bekend zijn. en mede met het oog op de we reldkampioenschappen van 29 Juni—19 Juli in Duitsland, maakt het Nederlands Hand- balverbond bekend dat alle resterende hoofdklassewedstrijden zijn afgelast. De Belgische wielerbond heeft alsnog drie rennei-s voor de Ronde van Frankrijk: aan gewezen. Het zijn Close, Couvreur cn Scr- geloos. Eerder waren, met het gebruikelijke voorbehoud, al geselecteerd: Adriaensser.s, Brankart, De Bruyne, Impanis, Ockers en Van Genechten. Een tiende man zal nog worden aangewezen. Voor de Ronde van Zwitserland, die wordt gehouden van 11 tot en met 18 Juni zijn de volgende buitenlandse renners gecontrac teerd: Nederland: W. van Est, Haan, Nolten, Van Dongen en Hinsen. België: Ockers, Brankart, Van Cauter, Couvreur, Rosseel. Sorgeloos, en Peters. Luxemburg: Ernzer, Kemp en Gelhausen. Engeland: Scales, Pottier. Mitchell, Brown en Fenwick. Oostenrijk: Schneider. Frankrijk: Rémy, Cohen. Le Guilly, Lu- cien Lazarides, Gittard en Buehaille. Italië: Corrieri, Salviato, Assirelli. Gian- neschi. Crippa, Baldarelli, Masocco, Scudel- laro, Zampini, Padovan en Pasotti. Gisteravond werden de biljartwedstrijden van Hof van Holland om de Nobels-beker voortgezet met het tweede team van „SVV" uit Haarlem. De uitslag van de eerste avond Holland waardoor de eindstand op 14—10 kwam. De resultaten waren: Kloos 85 81 31 10 2.61 Boogaard 100 100 31 21 3.22 Hurkmans 60 53 37 6 1.43 De Winter 95 95 37 13 2.56 Graas 110 110 25 21 4.40 Tol 110 85 25 14 3.36 v. d. Wakker 130 130 29 24 4.48 Broers 150 88 29 18 3.03 Duinker 90 90 29 24 3.10 Boogaard 100 73 29 10 2.51 Kloos 85 85 27 12 3J4 Terreehorst 90 63 27 16 2.33 De 20-jarige Californiër Bob Lawson heeft in de tienkamp gewonnen van Bob Richards, houder van de Amerikaan.se titel voor dit nummer. Lawson, die voor het eerst aan eeh tienkamp deelnam, behaalde 7060 punten tegen Richards 6970 punten. Richards was bij het polsstok hoogspringen op 4.47 metter gekomen. Dertig zwemmers hebben de Channel Swimming Association tot dusver laten we ten dat zij van plan zijn om deze zomer het Kanaal over te zwemmen. Dit is tien meer dan verleden jaar. Van deze dertig zullen er 18 deelnemen aan de international cross-channel race, waarin zij de wisselbeker ter waarde van 1000 guineas kunnen winnen. Van de andere 12, die een individuele poging zullen wagen, zijn zeven nieuwelingen. De Amerikaanse hippische ploeg zal van 31 Augustus tot 4 September aan het hip pisch tournooi in Rotterdam deelnemen. De ploeg begint de Europese tournee in Enge land. gaat vandaar naar Ierland, daarna naar Ostende en tenslotte naar Rotterdam. De ploeg is als volgt samengesteld: McCashin, Dennehy en Stenkraus. Majoor Russell, een lid van de Amerikaanse Olym pische ploeg van 1952, die thans bij het leger in Europa dient, zal zich in Europa bij de ploeg voegen. De uitslagen van de halve finales en finales van de Haarlemse jeugd-tennis- kampioenschappen luiden: Meisjes: halve finales: Marijke Steffelaar versloeg Els Randag met 60. 61: Nancy Mohn versloeg Kea Okker met 63, 97. Finale: Nancy Mohn versloeg Marijke Stef felaar met 26, 64, 75. Jongens: halve finales: Geo Beyen ver sloeg Nicky den Hartog met 61, 63. Ro nald Kammeyer versloeg Hans Steffelaar met 06, 64. 75. Finale: Geo Beyen ver sloeg Ronald Kammeyer met 63. 64. Aan de demi-finale om het landskampioen schap hoofdklasse van de Kon. Ned. Dam- bond nemen de volgende verenigingen deel: DIO Cs Gravenhage)„IJmuiden" (IJmuiden): „Leeuwarden" (Leeuwarden): DGZ (Groningen); „Emmen" (Emmen); Twentse's Eerste (Hengelo); „Constant" (Rotterdam); „Goes" (Goes): „Ons Genoe gen" (Utrecht); „Vriendenkring" (Nijme gen); „Excelsior" ('s Hertogenbosch) en „De Randschijf" (Bleijerheide). In de voorwedstrijderi wordt in vier groe nen gespeeld, namelijk: Groep I: Zuid-Hol land 1, Noordholland. Friesland. Groep 2: Groningen, Drente, Overijsel. Groep 3: Zuid- Holland 2. Zeeland. Utrecht. Groep 4: Gel derland, Noord-Brabant, Limburg. De nos. 1 in -de demi-finale spelen om het landskampioenschap. „IJmuiden" speelt haar eerste kampioenswedstrijd op Zondag 12 Juni a.s. in 's Gravenhage tegen DIO. Gallis, eens de succesvolle aanvalsleider van RCH en tegenwoordig een bekwaam speler van de profclub Amsterdam., is gisteren in de hoofdstad in het huwelijk getreden met mejuffrouw Stapelkamp. De ballenjongens van „Amsterdam" - com pleet in trainingspak m.et „zwarte schapen" - vormden buiten de erehaag. Tijdens de Olympische Dag op 19 Juni zal, behalve de voetbalwedstrijd, het athle- tiekprogramrna van bijzondere betekenis zijn. Er komen kampioenen van verschillende landen, o.a. van Oost- en West-Duitsland en Engeland. Puck van DuyneBrouwer zal het o.a. moeten opnemen tegen miss Scrivens (Engeland) en de op de voorgrond tredende Oost-Duitse mevrouw Stubnick (100 meter in 11.7 sec.). Ook de sprintnummers voor de lieren beloven interessant te worden door de sterke buitenlandse inschrijvingen. In siders -verwachten, dat het stadion-record van Chr. Berger (10,4 sec.) in gevaar zal komen. Voor de athletiek staat een sprint-twee kamp, zowel voor dames als voor heren, op het programma. Er zijn verder een inter nationale 800- en 1500 meter wedstrijd en een wedstrijd over 5 km. Van de athleten zijn de meest vooraan staande buitenlanders: van Engeland: miss Scrivens, Engels recordhoudster (24.2 sec voor de 200 meter) en derde op de Europese ranglijst: de negersprinter Gibbs en de Engelse kampioen op de 800 yards Hewson, die onlanags de mijl binnen de 4 minuten liep en die in Amsterdam azl uitkomen op de 1500 meter. West-Duitsland: bij de dames vermoedelijk mej. Böhmer en bij de heren de 800 meter kampioen Lawrenz (1 min. 49.9 sec.) wiens beste tijd op de 1500 meter 3 min 48.4 sec. bedraagt. Op de 100 meter verschijnt o.a. Steines aan de start. Hij is goed voor een tijd van 10.5 sec. Op de 1500 meter komt de jonge athleet S=hinalz uit. Oost-Duitsland: de Europese recordhoud ster op de 200 meter mevrouw Stubnick <23.6 sec.), die onlangs ook het-Europese record op de 220 yards' verbeterde. De Oost-Duitse 100 meter-kampioen Schulz (10.6 sec.), wiens beste prestatie op de 200 meter 21,5 sec. bedraagt. Voor de 800 rneter de Oost-Duitse kampioen en recoi'dhoüde- Rein- nagel (1 min. 50,4 sec.) .en voor de 1500 'meter de' Duitse ka.mnioétVeri recordhouder Her mann (3 min. 48.4 sec.), die kort geleden het 3 km.-record van Schade verbeterde. 1 .1 Püon ivas al 'n eind op weg door het bos, toen hij opeens wat ongerust raar boven keek Het zonnetje was verdwenen en ging schuil achter 'n dikke loodgrijze wolkenlaag, die snel over het bos trok. „Hm", mompelde Pilon. Dat belooft niet veel goeds... het schijnt weer te gaan sneeuwen'." Dat was ook zo. Even later begonnen de sneeuwvlokken al dicht te vallen, en de wind stak op. Nog erger: het werd een sneeuwstorm! Pilon liep met moeitevoorovergebogen, tegen de sneeuwwind op; in enkele ogen blikken zat er al 'n hele koek sneeuw tegen zijn kleren aangeplakt en het was bitter koud, met die wind. Hij moest, zijn hoed stevig vasthouden, om die niet te ver Liezen; en hij kwam maar moeilijk vooruit in dat weer. „Was ik maar niet van huis gegaan", dacht hij. „Ik had niet verwacht, dat het zo'n weer zou worden!" Maar het was nu eenmaal zo, en hij zat er middenin ADVERTENTIE Zoals gebruikelijk wordt de Olympische Dag geopend door de gymnasten, die voor een massale entree zuilen zorgen. Een spring concours besluit de dag. De eerste Hinralaya-expeditie,. welke uit sluitend uit vrouwen bestaat, is er in ge slaagd in de Djoegal Himal keten, een top zonder nham van ongeveer 7000 meter hoog te, te beklimmen. Het zijn de Schotse dames Monica Jackson. R. E. Stark en dr. Evelyn Gamrose De laatste kor, de tocht wegens „bergziekte" niet naar de top volgen. De top werd 21 Mei overwonnen. Inmid dels zijn de dames teruggekeerd naar Kat mandu, de hoofdstad van Nepal. Deze vrouwenexpeditie wordt gesteund door de Britse „Everest Foundation" en de „Himalaya Club" (India). De Britse expeditie onder dr. Charles Evans, is er in geslaagd de Kangchenjunga. de op twee na hoogste berg ter wereld 8579 meter te beklimmen. Evans maakte ook deel uit van de expeditie, die de Mount Everest heeft overwonnen. De Kangchen junga werd 25 Mei beklommen. PARIJS (United Press) Mevrouw Jacqueline Auriol. de schoondochter van de vroegere Franse president Vincent Au riol, heeft gisteren boven de luchtmacht basis Bretigny-Sur-Orge nabij Parijs in een Franse „Mistery"-jager het wereld snelheidsrecord voor vrouwen, dat op naam stond van de Amerikaanse pilote Jacqueline Cochrane, met 105 km per uur verbeterd door een snelheid te behalen van 1.140 km per uur, Dit nieuwe wereldrecord van de Franse zal echter niet officieel erkend werden, daar de registratieapparatuur de behaalde snelheid niet op de juiste wijze heeft aan gegeven, zo hebben de Franse autoriteiten bekend gemaakt. De bekende Franse aviatrice is van plan in de nabije toekomst een nieuwe record poging te ondernemen, welke haar, naar zij hoont, tot de snelste vrouw ter wereld zal maken. 54) Sally hoopte dat Muria nog meer over Luke zou vertellen, over de tijd dat hij nog een jongen was. Ze kon de aandrang niet weerstaan de vraag te stellen, die al lang op het puntje van haar tong had ge legen. Muria. waarom heeft hij eigenlijk zijn verloving verbroken? Was het. soms omdat, ze meenden dat Barry zijn hele le ven lang verlamd zou blijven? Als dat. de waarheid was,overdacht Sally somber, zou er spoedig voor Luke geen reden meer zijn om niet te trouwen. Zijn broer zou dan zijn eigen leven kunnen gaan leiden. Muria's donkerbruine gezicht bleef on doorgrondelijk, maar de scherpte in haar stem verraadde (óch iets. We mogen blij zijn. juffrouw Sally, dat die Isobel weg is! Ze zal nooit een goede vrouw voor een man kunnen wor den, en helemaal niet voor mijnheer Luke. Toen hij in dienst was, ging ze met iedere Amerikaan, die haar maar vroeg. Ze kon niet wachten totdat hij terug zou komen, en toen de Amerikanen waren weggegaan, werd ze erg lastig en vervelend. Je kon haar niet vertrouwen, juffrouw Sally, evenmin als 'mijnheer Boothby, die in de oorlog voor mijnheer Luke de zaken moest waarnemen. Hij is er zelfs vandoor gegaan, zodat de oude mijnheer Daniels, alhoe wel hij ziek was, het werk moest gaan leiden. Sally die bij het raam stond, keek uit over de vallei en staarde naar de zee. Het was een stille avond, de natuur scheen zich al ter ruste te hebben gelegd Plotseling hoorde ze Barry's vrolijke lach opklinken, en dat stelde haar gerust. De eerste oefe ning verliep dus goed. Ze was blij voor de jongen, maar haar hart verlangde naar Lukenaar Luke, zoals hij geweest, was toen hij gedemobiliseerd werd en uit de afschuwelijke oorlog was teruggekeerd en alles zo veranderd had teruggevonden; zijn vader overleden en „Te Arama" volkomen verwaarloosd. Het is niets voor Luke om van een onbetrouwbaar iemand te houden, flui sterde ze, meer tot zichzelf dan tot Muria. De Maori-vrouw reageerde echter direct. Mijnheer Luke heeft nóóit van die Isobel gehouden!, zei ze vol ernst. Ze is hier in de buurt opgegroeid en ze heeft mijnheer Luke al vroeg in haar netten verstrikt. „Te Arama" was toen een prach tige farm en het was berekening van haar dat ze met mijnheer Luke wilife trouwen. Toen werd hij soldaat en als mannen ver weg gaan willen ze een foto van een meisje meenemen, is het niet zo, juffrouw Sally? Ja. ja, ik geloof van wel. Was het erg mooi? Sally wist dat ze eigenlijk niet met Mu ria over Luke's verleden mocht praten, maar ze kon het toch niet nalaten. Muria had tot. nu toe nog nóóit een woord over Isobel gezegd. Ja, ze was erg mooi, gaf Muria met tegenzin toe. en ze kon dansen en ze droeg mooie kleren als een flimster. Ameri kanen gaan toch niet uit met huismussen? Dit beeld van Isobel deed Sally pijn: het beeld van het lachende en vermaak zoe kende meisje, dat samen met Luke was op gegroeid. Het meisje, waarvan hij een foto bij zich ha cl gedragen toen hij had ge vochten, wiens beeld waarschijnlijk een aansporing voor. hem was geweest, een steun in die moeilijke jaren, toen hij in de woestijn vocht. Een beetje treurig zei ze: Ik geloof dat hij echt van haar gehouden heeft. Mu ria, en zij van hem. Ze kon zich namelijk niet voorstellen dat er vrouwen zouden zijn die niét van Luke konden houden, vrouwen vooral, die hem goed gekend hadden. Hij is erg trots hè? Ik vermoedt dat hij zijn verloving verbroken heeft van wege Barry. Dat is maar goed ook, bromde Mu ria, terwijl ze de sla nog eens goed meng de. Al was het hun ptean dan ook ge weest ylak na zijn terugkeer te trouwen. Maar toen mijnheer Luke had gezien hoe ten eerst „Te Arama" opknappen, voor niet direct trouwen. Hij wilde eerst de farm op orde brengen, maar Isobel wilde direct trouwen. Muria begon te glimlachen. Ik herinner me nog precies dat hij tegen Bill en mij gezegd heeft: We moe ten eerst „Te Aarama" opknappen, voor dat. ik"hiér een bruid kan brengen". We hebben allemaal hard meegeholpen. Mijn heer Luke wilde niet dat. zijn vrouw op een verwaarloosde farm moest gaan wo nen. Ze zweeg even. Gaat u nu niet piekeren over die Isobel. juffrouw Sally! Toen zij weigerde haar huis te delen met die arme zieke jongen, gingen de ogen van mijnheer Luke open. Hij was verliefd geweest op een droombeeld, meer niet. Muria bleef even dralen en liep toen snel de kamer uit. S^lly stond nog steeds bij het raam. Ze wist dat Muria'nog meer had willen zeggen Luke kwam door de vallei aanrijden en Silk liep hem kwispelstaartend tegemoet. Ze zag direct dat hij er opgewekter en jonger uitzag dan ooit. Verliefd op een droombeelddacht ze. Arme Luke! Ze kon de gedachte aan wat zijn trots doorstaan moest hebben toen die clroom verbroken werd niet uit- bannen.Misschien was hij nog wel ver- Het bestuur van de Koninklijke Nedei-- landse Jaarbeurs zal met een tiental leden worden aangevuld, teneinde het algemeen bestuur van de jaarbeurs meer dan tot nu toe reeds het geval was in overeenstem ming te brengen met de sectoren van het bedrijfs- en maatschappelijk lqven waar mee de jaarbeurs regelmatig contact onder houdt. Onder de nieuwe leden bevinden zich ook twee vrouwen, te weten mevrouw prof. C. W. Willinge Prins-Visser, hoog leraar aan de Landbouwhogeschool te Wa- geningen en mevrouw J. J. Schrnmeier Verbrugge-Van Balen, lid van de directie van Schrameier Verbrugge's Assurantie Bedrijf N.V. te Den Haag. Voorts zijn benoemd de oud-Commissaris der Koningin in Utrecht de heer M. A. Reinalda. ir. J. S. Keyser. directeur van de Coöperatieve Cen trale Raiffeisenbank te Utrecht, dr. ir. B. Böl- ger, directeur Handelsmaatschappij R. S. Stokvis en Zn. N.V. te Rotterdam, dr. ir. W. J. Droesen. voorzitter van de Commissie Grondverbruik van de Stichting voor de Landbouw te Roermond, ir. R. C. Nauta. onderdirecteur Technische Handel maatschappij Koopman en Co te Amsterdam: ir. W. van Osselen. directeur van Gispen's fabriek voor Metaalbewerking te Culemborg, jhr. mr. H. A. Queries van Ufford, secretaris van het Ver bond van de Nederlandse Groothandel te Den Haag en jhr. H. A. C. van Riemsdijk, directeur verkoop-afdeling Philips Nederland N.V. steeds verliefd op dab droombeeld, on danks alles. Hij was er de man niet. naar om al- te gauw verliefd te worden, noch om al te gauw te vergeten. Toen hij fluitend in de badkamer bezig was, moest ze plotseling glimlachen. Ze herkende de melodie. Het was „Ik ben een geboren optimist". Als Barry weer kon lopen zou hij vast en zeker nóg opgewekter zijn! Ze draaide zich met een ruk om toen lan de kamer binnenkwam. O, ben je hier? Ik heb naar je gezocht. Voor de eerste keer heeft Barry nu genoeg gedaan. Hij zit weer in zijn stoel. Ik ge loof dat hij een patiënt is, Sally, waar je trots op kunt zijn! Hij glimlachte en liep op haar toe. Ik bén hierheen gekomen omdat ik je weer. moest zien, Sally! Ik houd van je, dat weet je toch wel? Ik hoop even vurig als jij dat Barry gauw weer zal kunnen lopen. Dan ben je vrij om naar Auckland te komen! Egoïstisch hè? Maar ik verlang nu eenmaal naar jou Sally. Kun je nog steeds niet inzien hoe goed we eigenlijk wel bij elkaar passen? HOOFDSTUK XXX. De dokter en de verpleegster? Is dat eigenlijk niet een beetje. een beetje te gewoon, te alledaags voor jou?_ Sally zei het langs haar neus weg. alhoe wel het haar moeite kostte. Ian lachte even. stak een sigaret op en keek haar met enigszins dichtgeknepen ogen aan. De jonge Nederlandse fotograaf Ed van der Elsken heeft een buitengewoon en thousiaste pers gekregen met zijn 62 foto's van Parijs, die op het ogenblik in het „Art Institute" van Chicago geëxposeerd wor den. Vrijwel unaniem zijn de critici van me ning, dat in deze foto's iets vertolkt- wordt van de sfeer van het leven in Saint Ger- main-des-Prés. Van der Elsken trok in 1951 naar Pa rijs, waar hij eerst onder de bruggen naast de „clochards" sliep. Hij had een kleinbeeldcamera, waarmee hij af en toe een foto maakte van schilderachtige types in café's en nachtclubs. Na enige tijd kreeg hij werk bij een fotograaf, waar hij de techniek van het vak leerde. Hij kon toen een kamertje huren op de zevende verdieping van een straatje in St. Germain. Meer dan drie jaar later keerde Van der Elsken naar Amsterdam terug met een grote oogst aan foto's van kunstenaars, schrijvers, studenten, balletdansers en an dere leden van de kaleidoscopische bevol king in Saint Germain-des-Prés. Curator Pollack van het Chicago Art Institute vertelde, dat Van der Elsken reeds foto's geëxposeerd heeft in het Mu seum voor Moderne Kunst te New York. Hij schatte, dat zeker 20.000 mensen de tentoonstelling in Chicago zullen bezoeken. Vele critici en kunstenaars in Chicago, die op de linker Seine-oever gewoond en gewerkt hebben, zijn verrast door de grote artisticiteit en de scherpe observatie van de Nederlandse fotograaf, die er volgens hen op zeer bijzondere wijze in geslaagd is met zijn camera de werkelijke sfeer van het bohème-leven in Parijs vast te leggen. In Hilversum is dezer dagen opgericht een „Internationale Federatie van Ge mengde-, Vrouwen- en Jeugdkoren" door afgevaardigden van het „Verband gemisch- ter Chore Deutschlands", de „Kon. Bond van Gemengde Zangverenigingen in Ne derland", de „Suomen Laulajain ja Soitta- jin Luetlo" uit Finland, en het „Algemeen Nederlands Zangverbond" uit Vlaanderen. Het „Schweizerische Verband gemischter Chöre", dat juist in Bazel zijn koorfestival 1956 voorbereidt, zond een adhaesiebetui- ging. De heer Louis Martini van de „Cho rale des Jeunesses Musicales de France" treedt op als corresponderend lid voor Frankrijk. „The National Federation of Music Societies" in Londen heeft om na dere gegevens verzocht. Op het koormu ziekfeest in Malmö van 1618 Juni wor den besprekingen gevoerd door deze fede ratie met de zangersbonden van Zweden, Denemarken, Noorwegen en IJsland. Om toerbeurt zal elke twee jaar een afgevaar digde van een aangesloten land optreden als president der internationale federatie. Als eerste president werd gekozen de heer C. Overbeek te Haarlem, voorzitter van de Kon. Bond van Gemengde Zangvereni gingen in Nederland. FRANKRIJK NEEMT NIET DEEL AAN OLYMPISCH VOETBALTOÜRNOOI. De Franse Voetbalbond zal geen team afvaardi gen naar het Olympisch voetbaltournooi in Melbourne in 1956, omdat de bond niet de benodigde gelden hiervoor krijgt. DAI DOWER WINT DOOR TECHNISCH K. O. De Europese vlieggewichtkampioen Dai Dower (Wales) heeft in een bokswed strijd. die op tien ronden was vastgesteld, gewonnen van de Fransman Pierre Gress Gyde door ingrijpen van de scheidsrechter in de negende ronde. ADVERTENTIE WIJ BRENGEN DE NIEUWE DESSINS LINOFELT THANS v. d. Nederl. Linoleumfabriek gn HOUTNERF. 200 breedS c MOIRÉ o so (GEVLAMD) VILTZEIL v. d. Nederl. Linoleumfabriek *2 1§ 200 breed KRUISSTRAAT 11 HAARLEM - TELEFOON 11491 Zoals ze daar bij het raam stond in de gloed van de ondergaande zon zag ze ei- lieflijk uit. Hij blies enkele kringetjes en trachtte even opgewekt te spreken als Sally. Ik ben nu eenmaal conventioneel, wist je dat niet? Dat moeten dokters wel zijn. Ik laat me door mijn gevoelens heus niet verblinden en ik ben er zeker van dat ons huwelijk een uitstekende zaak zou zijn. Ik begin nu al naam te maken, langzaam maar zeker, en ik ben jong en gezond. Jij bent ook jong en gezond en je hebt genoeg ervaring en kennis om mij te kunnen hel pen. Wat zouden we nog meer kunnen wensen? Liefde, antwoordde Sally rustig. Ze was geamuseerd door zijn nuchtere kijk op de affaire. Ik zou met geen map kunnen trouwen, tenzij ik er zeker van was dat ik van hem hield, dat ik mijn hele leven van hem zou blijven houden. Je bent veel te romantisch, antwoord de hij plagend. Ik zou je kunnen leren mij lief te hebben. Sally. Ik heb ervaring. En ik zou een goed huisvader worden, al geloof je dat misschien ook niet. Piotseling begoh hij t.e gr nniken. De beroep,setiquette staat daar borg voor! Ik zou mijn carrière voor een vrouw niet in de waagschaal s( ellen! Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 7