HFC Heemstede gaat haar zilveren jubileum vieren Interessante tentoonstelling van cactussen in de Vleeshal Kort en bondig Stekelige schoonheid DUBEC? GRATISdeze fraaie soepkop met schotel Sterk veld renners in Sportweekronde A. Buurman overleden Bijna zes mille voor getroffen kampeerders DONDERDAG 2 JUNI 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 8 Opening op Zaterdag 18 Juni door Haarlems burgemeester Heemsteedse B.B. naar Hilversum en Rotterdam Expositie poppen en tekeningen in Heemstede Teraardebestelling van A. Meilink Twee PEN jubilarissen hartelijk gehuldigd Twee autodiefstallen in Zand voort Examens als symbool voor Burgerlijke Stand van Haarlem J. Marinus gehuldigd Mej. dr. A. G. Hissink promoveerde 40 jaar geleden niet dat ik zo fijn kon ZIJN! IN HAARLEM-NOORD 19 5 5 HAARLEM Bekende figuur in landbouwkr ingen Twee verkeersongelukken op Heemsteedse Dreef Tweetal jubilarissen bij Lottgering Brandje in Heemsteeds Parochiehuis Jaarverslag Thijsse's Hof Ter gelegenheid van het vijfentwintig jarig bestaan van de afdeling Haarlem van de Nederlands-Belgische vereniging voor liefhebbers van cactussen en vetplanten „Succulenta," zal van Zaterdag 18 t-ot en met Maandag 20 Juni in De Vleeshal aan de Grote Markt een tentoonstelling van deze planten gehouden worden, welke 's morgens om half twaalf officieel door mr. O. P. F. M. Cremers, burgemeester van Haarlem wordt geopend. Deze afdeling na die in Amsterdam de oudste in ons land beoogt met deze ten toonstelling een tweeledig doel; in de eer ste plaats de herdenking van het zilveren jubileum en ten tweede propaganda voor de vele liefhebbers van deze schoonheid met stekels, die nog onbekend zijn met het bestaan van een vereniging, die niets liever wil dan zoveel mogelijk amateurkwekers met raad en daad ter zijde te staan. Daarom telt deze expositie straks ongeveer dertig inzendingen, die gezamenlijk een beeld zullen vormen van de talrijke variëteiten, welke geduld, kennis en liefde in deze exotische gewassen hebben opgeleverd. Daarbij zal tevens duidelijk worden ge maakt, dat het minder vakkennis vereist dan gewoonlijk wordt aangenomen, om de cactus tot bloei te krijgen. Ter verdere op luistering van de tentoonstelling werd nog medewerking toegezegd door de bekende orchideeënkwekerij E. H. Tenhaeff uit Aerdenhout, kwekerij Mantel uit Aalsmeer en het Instituut voor tuinbouwgewassen uit Wagen ingen. In het voor deze expositie gevormde ere- comité wordt het ere-voorzitterschap be kleed door de burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers en is wethouder D. J. A. Geluk voorzitter. Daarna telt het nog de namen van talrijke autoriteiten en vooraanstaande personen op het gebied van landbouw en plantkunde en andere in stellingen. De keurings-commissie, die zich met de toekenning van de vele prijzen heeft willen belasten, bestaat uit twaalf personen, waarvan dr. J. Wasscher, Rijlcs- tuinbouwconsulent uit Aalsmeer voorzitter, de heer J. F. Ch. Dix, redacteur van „Flo- ralia" uit Heemstede vicevoorzitter en Jacq. Hage secretaris zijn. Zij zullen de bekro ningen hebben vastgesteld, alvorens de tentoonstelling geopend wordt. Doordat een expositie van cactussen in binnen- en buitenland tot de grote zeld zaamheden behoort, verwacht men bezoe kers uit alle delen van ons land en zelfs uit België en Engeland. Vandaar dat de jubi lerende afdeling ook de verheugende steun en medewerking van de Stichting „Haar lems Bloei'' mocht ontvangen, die er onder andere voor gezorgd heeft dat „Succulenta" vror deze dagen de beschikking over De Vleeshal verkreeg. De eigenlijke oprich tingsdatum valt pas in October, maar om dat de meeste cactussen in de voor-zomer tot bloei komen, heeft men de herdenking met opzet tot Juni vervroegd. De feest avond ter gelegenheid van dit jubileum wordt echter wel in October gehouden. Voor Zaterdag 18 Juni werd het volgen de programma samengesteld: 9 uur: Keuring der inzendingen door de Vaste Keurings-commissie van de Ko ninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. 10.3011 uur: Aankomst der genodig den, Burgemeester en Wethouders van Haarlem, het Ere-comité, hoofdbestuurs leden en leden van „Succulenta." 11 uur: Ontvangst door de presidente van de afdeling Haarlem, met kort overzicht van het vijfentwintigjarig bestaan der afdeling. 11.30 uur: Opening van de tentoonstel ling door de burgemeester van Haarlem, Op de te Haarlem gehouden provinciale wedstrijden tussen ploegen van de Be scherming Burgerbevolking uit Noord holland, wist het Reddingsteam van de BB uit Heemstede met 86 punten de eerste prijs te behalen. Hierdoor kwam deze ploeg in het bezit van de fraaie medaille, die door de Commissaris der Koningin van Noordholland beschikbaar was gesteld. De commandant van het team, de heer H. de Boer, mocht daarbij de speciale waarde ring van de jury vernemen voor zijn uit stekende commandovoering. Door deze prestatie werd het team tevens officieel aangewezen om de provincie Noordholland te vertegenwoordigen op de landelijke B3- wedstrijden, waaraan dus wordt deelge nomen door de elf beste provinciale ploe gen, die Zaterdag 25 Juni te Rotterdam gehouden worden. Op deze provinciale wedstrijd behaalde het Geneeskundig team uit Heemstede, onder leiding van de heer G. Rekoert, de derde prijs. Maandag 6 Juni worden te Hilversum nog de provinciale wedstrijden gehouden voor blokploegen in de B.-kring, waarop de Heemsteedse BB uitkomt met twee teams van twaalf man, plus enige reser ves. Een aantal autoriteiten en belangstel lenden zal deze ploegen naar Hilversum vergezellen. Ook het winnende team van deze wedstrijden zal Noordholland op 25 Juni in Rotterdam mogen vertegenwoor digen. In de kleine zaal van het cafetaria-res taurant aan de Binnenweg werd Woens dagmiddag zonder enig officieel vertoon een bescheiden tentoonstelling geopend, waar mejuffrouw G. J.Blaupot-ten Cate uit Heem stede haar tekeningen, etsen en poppen exposeert. Het zijn vooral deze tekeningen waarmee mejuffrouw Blaupot ons van haar talenten overtuigt; in het bijzonder door de opvallende liefde en trefzekerheid, waar mee zij haar onderwerpen hier en in Indo nesië wist te benaderen en weer te geven. Haar poppen alle voorstellingen uit de bekende sprookjes van de gebroeders Grimm bekoren door de geestige primi tiviteit, waarmee zij de verschillende ka rakters heeft aangegeven. Wij vernamen dat het in de bedoeling van mejuffrouw Blaupot ligt met deze figuren poppenkast voorstellingen te geven, waarbij dan ver scheidene sprookjes worden opgevoerd: mot bewuste ter zijdestelling van de vermaarde Jan Klaassen en zijn niet minder beroemde Katrijn. De tentoonstelling is tot en met Zondag 5 Juni dagelijks geopend van 2 tot 6 uu* en Maandag 6 Juni van 2 tot 4 uur. mr. O. P. F. M. Cremers. Rondgang over de expositie, waarna koffie zal-worden aan geboden. 2 uur: Algemene Vergadering in een der zalen van Restaurant Brinkmann, aan de Grote Markt. De agenda vermeldt onder meer een verslag over de werkzaamheden in het afgelopen jaar, een benoeming van vier periodiek aftredende hoofdbestuurs leden. vaststelling contributie voor het jaar 1956 en de behandeling van het voorstel van het hoofdbestuur: voorberpiing tot het benoemen van een bibliothecaris(esse). De tentoonstelling is Zaterdag van 12 tot 22 uur en Zondag en Maandag van 10 tot 22 uur geopend. Velen waren Woensdagmiddag op de be graafplaats Westerveld bijeen gekomen om de laatste eer te bewijzen aan het stoffelijk overschot van de heer A. Meilink, oud- leraar natuurhistorie aan de Rijkskweek school voor onderwijzers (essen) en de HBS te Haarlem. Oud-collega's, oud-leer lingen en vrienden verzamelden zich in de aula. De Vereniging van School- en Werk- tuinen, waarvan de heer Meilink een groot aantal jaren voorzitter was geweest, was vertegenwoordigd door de heer G. Veld kamp. Nadat een broer van de overledene en ir. W. Zwaan, leraar aan het Stedelijk Gymnasium, als vriend woorden van af scheid hadden gesproken voerden achter eenvolgens het woord de heren K. Gorter, directeur van de HBS b met vijfjarige cur sus en J. van der Meulen, directeur van de Rijkskweekschool. Dezen brachten de lang durige periode van werkzaamheid bij het onderwijs in herinnering. In het bijzonder schetsten zij de grote liefde voor de natuur van de heer Meilink. De overledene was een bijzondere persoonlijkheid, gaf zich geheel aan anderen en genoot grote waardering. Een zoon van de heer Meilink sprak een afscheidswoord, waarna ds. J. Heidinga, Hervormd predikant en voorganger van de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden, zich met woorden van troost tot 'de nabe staanden richtte. Hierna werd de baar naar de groeve gedragen, waarna ds. Heidinga een kort woord sprak en de zoon dankte voor de blijken van deelneming. Op Woensdag 1 Juni werden de heer G B. Kamphuis uit Santpoort, technisch hoofdambtenaar B en de heer H. Zwank- huizen uit Alkmaar, technisch opzichter A op hartelijke wijze gehuldigd ter gelegen heid van het feit dat zij beiden vijf en twintig jaap in dienst van het Provinciaal Electriciteitsbedrijf Noordholland waren. De directeur van het bedrijf, ir. J. den Boesterd, sprak de beide jubilarissen toe en overhandigde ieder een geschenk in en veloppe. vergezeld van een bloemstuk. De rest van deze feestelijke dag brach ten de jubilerenden in huiselijke kring door. De heer Kamphuis werd namens het jubileumfonds bezocht door de heer G. B Noordhoff en de,heer A. van der Oever bracht namens dit fonds een bezoek aan Alkmaar. Zij boden enige geschenken en bloemstukken aan. Een bezoeker in Zandvoort uit Bussum, die zijn auto op een onbewaakt parkeer terrein had geplaatst, miste de wagen toen hij des avonds naar huis wilde terugkeren. Er volgde aangifte bij de politie en in de loop van Woensdag kwam het bericht, dat de auto onbeheerd in Den Haag was terug gevonden. In de nacht van Dinsdag op Woensdag werd bij de Zandvoortse politie aangifte gedaan, dat een in een straat geparkeerde auto van een Zandvoortse inwoner ver dwenen was. Enkele uren later kon de aan gever tot zijn grote verbazing melden, dat de wagen weer netjes op precies dezelfde plaats was neergezet. De heer Y. Heeringa te Bloemendaal is geslaagd voor het eindexamen van de Avondcursus voor Staal- en Betonconstruc ties. uitgaande van de Stichting „Middelbare Technische School, Dongeslraat, Amsterfiam- Zuid". Amsterdam. Gemeente Universiteit. Be vorderd tot arts: mej. M. van Rooien, mej. H. C. Birkenhaeger, mevr. J. D. Evenhuis, mej. H. M. Sasse en de heren G. J. H. Beckers, H. E. G. M. Gemmeke. A. H. Bek kering, A. Engelsman (Amsterdam) en A. Visser (Noord Seharwoude). Artsexamen le gedeelte: mevr. E. M. StrumphlerCramer, mej. C. van Hamersveld en de heren A. Kroon. L. Offerhaus, M. J. G. G. M. Tim mermans (Amsterdam), II. J. v. d. Kaay en E. Th. Rebholtz (Heemstede). Candidaats- examen sociale aardrijkskunde: M. H. M. van Hult.en (Amsterdam). Candidaatsexamen politieke sociale wetenschappen (sectie C 1): S. A. Samana (Apeldoorn). Doctoraal examen rechten: mej. C. In 't Veld en de heren B. Sanders en A. A. M. Boersma (Amsterdam). ADVERTENTIE Omdat een hert een edel en zacht dier is, - zoals ook de uitgelezen geurige Oriënttabakken, die sinds 1885 voor DUBEC worden gekozen, uitermate edel en zacht zijn. Omdat het snelle hert beschikt over sterke longen en een voortreffelijke ademhaling. Wie de zachte, geurige DUBEC rookt heeft geen last van prikkeling in de keel, geen last van rokershoest. Koop vandaag nog DUBEC rond Dubec Maxoul ovaal 1- Dubec no 4 (in het bekende rode doosje) 90 ct. DUBEC, de edele Oriênt-ctfarel HAARLEM, 1 Juni 1955 ONDERTROUWD: 1 Juni, B. Hoenderdos en A. Meijer: C. J. Selhorst en C. C. Assen delft; J. C. Verboom en A. A. Gro neveld; G. P. Bader en J. Th. Rekelhof; G. N. Bruns en Chr. J. Assendelft; W. M. A. J. Janssen en G. M. Nelissen; J. H. van Doorn en C. Deedel; J. de Haan en B. N. van Ellen; D. van Veen en W. J. P. van 't Hof; M. van den Berg en F. M. van Wijk: G. M. Steeman en E. de Gooijer; P. D. van Wees en W. J. E. Th. Franse; Chr. Ravenhorst en M. Halbersma; J. P. van Dijk en B. van Splunter; H. A. M. Ruwiel en C. Rood; E. E. E. Duynstee en D. M. Frijters; J. V. Klinkhamer en G. Koene; A. A. de Jong en M. J. P. Onel; A. Karpow en J. C. Veen. GEHUWD: 1 Juni: L. J. Büsgen en F. de Feber; E. H. J. Hogervorst en E. A. van Paradijs; Th. J. Kamsma en W. C. F. van Kess^l; N. A. van Lieshout en W. A. Th. van den Tooren: F. Donders en E. J. van der Klashorst; Th. A. Nuijens en G. van den Berg; J. W. Reinders en J. A. C. Angenent: P. J. Jacobs en C. van Norde; P. Stapel en A. M. C. van Drogenbroek: G. J. Brammer en M. A. P. Waasdorp; T. van Beneden en J. Rieuwers; P. Spijker en H.' W. J. Pieters; F. Algera en A. L. Ouwerkerk; H. de Vries en H. Bijker; C. L. van Halm en C. J. Prik ker; P. L. van Nieuwenhuijz^ en M. Chr. Galjaard. BEVALLEN van een zoon: 27 Mei, W. van GennipKoning; 28 Mei, A. E. H. van Eeden Schelvis: 30 Mei, A. J. AkkermansKlein- holz; 31 Mei. H. C. Schmitzvan Reijsen; M. Ph. J. van EedenBanser; 1 Juni, E. L. SteinbriicknerFuchs. BEVALLEN van een dochter: 30 ÏJei, J. Chr. J. Neijens—Kelders; 31 Mei. J. A. de GraafSmit; 1 Juni, W. L. Visser—van Bragt; A. L. Avelingvan der Marei; W. H. PrinsKroon. OVERLEDEN: 28 Mei, E. F. D. Smette, 79 j.. Borneostraat; A. Meilink, 73 j., Julia- nastraat; 29 Mei, J. Droog—Wijker, 78 j„ Leeuwerikstraat; R. P. Dekker, 85 j., Rijks straatweg: A. Loerakker, 48 j.. Leidsestraat: J. M. W. Dekker, 73 j.. Ravelingsteeg; 30 Mei, C. Elligers. 87 j.. Haaestraat; Ph. L. RikkersStaphorst. 72 j.. Weteringstraat; 31 Mei, P. Berendes, 79 j., Weltevredenplein. Onder zeer grote belangstelling werd Woensdag 1 Juni de heer J. Marinus, die op deze dag veertig jaar in dienst bij de firma Van Waveren te Hillegom was, beter bekend onder de naam Leeutvenstein, ge huldigd. De heer Marinus is onder meer gedurende het seizoen als assistent van de parkchef werkzaam in de afdeling narcis sen. Namens het jubileumfonds sprak de heer L. Seijsener, die de jubilaris een geschenk in enveloppe overhandigde. De heer W. Steensma bood hierna uit naam van het kantoorpersoneel zijn gelukwensen aan, vergezeld van een armbandhorloge: Ten slotte sprak namens de directie de heer T. van Waveren. Tijdens de receptie te zijnen huize ontving de jubilaris vele bloem stukken, en brachten vele vrienden en ken nissen hun gelukwensen óver. Op 6 Juni is het veertig jaar geleden dat een Amsterdamse arts, mej. dr. A. C. His sink, wonende te Overveen, promoveerde. Aanvankelijk was zij enige jaren werkzaam als assistente bij prof. Rotgans in het Leeu wenhoekhuis en bij prof. Ruitenga en prof. Mendes da Costa in het Binnengasthuis. Sinds 1923 is zij verbonden aan het Spi- noza-ziekenhuis, waar zij zich, geïmponeerd door een bezoek aan het Finsen Instituut te Kopenhagen, in het bijzonder op de stralen- therapie toelegt. In de afgelopen veertig jaren heeft zij zich door haar grote kunde en toewijding een warme plaats veroverd in de harten van haar patiënten, die des tijds een „Dr. A. C. Hissink-Lichtfonds" tot stand brachten, waaruit minder vermogen de patiënten kunnen worden geholpen. Op Maandag 6 Juni zullen haar patiënten haar 's middags in het American Hötel huldigen. Op 12 Juni zal dr. Hissing 's middags reci piëren te harer huize, Mililairenweg 10, Overveen. ADVERTENTIE lifor/iia-kippensoep, U ruikt het... U proeft het... legen inlevering van 6 vlagge tjes, zoals er op elk pakje één voorkomt. KIPPENSOEP - TOMATENSOEP - GROENTESOEP Het. was Woensdag 1 Juni precies vijfen twintig jaar geleden dat vier leden van het Heemsteeds gemeentepersoneel. namelijk de heren Liefering (inmiddels overleden), A. de Raadt, II. Spoor en A. Verzijtberg, hun pogingen tot oprichting van' een eigen voetbalvereniging over te gaan, met succes zagen bekroond. Ook de naam van de club leverde weinig moeilijkheden op; „Heem steedse Gemeente Werklieden" en nadat zij van de toenmalige directeur van Open bare Werken, de heer Schelling, een wed strijdbal ten geschenke had ontvangen, kon het elftal als „H.G.W." voor het eerst het groene strijdperk gaan betreden. Dit debuut vond plaats op een terrein aan de Meerweg, tegen een vertegenwoor digende ploeg van de Stichting „Meer en Bosch" en eindigde in een verdiende ne derlaag. Doch in het geheel niet ontmoe digd meldde de club zich direct daarop als lid van de Haarlemse Voetbal Bond. zodat zij hierin nog ditzelfde jaar kon uitkomen in de derde klasse. Alleen mocht de naam niet gehandhaafd blijven, waardoor men besloot de vereniging te herdopenen tot I-I.F.C. „Heemstede"; een naam, die in de loop van deze kwart eeuw een begrip ge worden is voor de ware vriendschap en clubliefde: De eerste competitie-wedstrijd tegen de V.V. „Bennebroek" werd verlo ren, maar daarna begon het elftal er pas plezier in te krijgen ook een aantal tegen standers met een nederlaag naar huis te zenden, zodat het eerste seizoen met een eervolle tweede plaats op de ranglijst kon worden afgesloten. Een positie, welke ook in de volgende twee seizoenen behouden bleef. x Inmiddels waren de zorgen deze nieuwe vereniging eveneens allerminst gespaard gebleven. Het slechte terrein aan de Meer weg kon worden verlaten en geruild tegen een betere accomodatie aan de Herenweg, dat door de leden geheel in hun vrije tijd werd ingericht en onder meer van kleed kamers voorzien. Bijzonder veel plezier hebben zij van dit werk overigens niet be leefd, want doordat het terrein in andere pachtershanden overging, zagen zij zich hier op korte termijn verdreven. De club verhuisde toen naar het huidige terrein aan de Glipperweg, waar de leden opnieuw de handen uit de mouwen staken, om ook dit stuk land voor hun sport in orde te brengen. Zij verwierven hierdoor de alge mene lof en bewondering, ook van de H. V.B. De club breidde zich voortdurend uit, mede doordat men de ledenwerving niet langer tot het gemeentepersoneel beperk te. Bij het eerste lustrum beschikte men reeds over drie senioren-, één sterk junio ren- en één adspiranten elftal. Maar de kroon op het werk betekende toch de pro motie naar de tweede klasse, die samen viel met de viering van dit eerste lustrum jaar. En reeds twee jaar later, in 1937, volgde de promotie naar de eerste klasse H.V.B. De oorlog en de daaruit voortvloeiende bezetting heeft ook de H.F.C. „Heemstede" gevoelige verliezen toegebracht. Behalve een terugloop van het ledental en de de gradatie naar de tweede klasse in 1941, werden de kleedkamers door de bezetter gesloopt en de grasmat volkomen vernield. Na de bevrijding hebben de leden de zaken Op het ruim twee kilometer lange Delft- laanparcours in Haarlem-Noord wordt Dins dagavond 7 Juni in het programma van de twaalfde Haarlemse Sportweek, de traditio nele wielerronde voor amateurs gehouden. Evenals in vorige jaren kwamen er zoveel in schrijvingen binnen van renners die aan deze wielerronde wensten deel le nemen, dat het bestuur van het organiserende H.S-V. „De Kampioen" zich genoodzaakt zag om een veld van zeventig deelnemers van de 150 ingeschrevenen te selecteren. De grootste favorieten voor dit wielereve- ment zijn ongetwijfeld de Haarlemmer Wim Rusman, winnaar in '52 en '53), Steenvoorden uit Heemstede, de Alkmaarder Jan Rol en Arie van Wetten uit Noordwijkerhout, die alle vier reeds een „klassieker" op hun naam brachten. Maar ook de Hagenaars Joop v. d. Putten (verleden jaar win naar) en Henk Scholten, Cor Kayer uit Zuider- meer reeds zes maal winnaar in een straatronde de snelle Wim Snij ders uit Zwanen burg, de Haarlem se broers Tonny en Piet Peters; Jaap Bruggenkamp uit IJmuióen; de Am sterdammers Frits Rabe en Jan Me- hagnoul en de Sas- senheimer Arend v. Hof behoren tot de serieuze kans hebbers. Of een van deze favorieten zal zege vieren is moeilijk bij voorbaat te voorspellen. Er zijn bij-een wielerwedstrijd te veel factoren in het spel die het verloop van de koers kunnen beïn vloeden. Behalve de genoemde kanshebbers mogen zeker de Hagenaars Kooiman en Ha melink, Kaptein (Lisse), Fok (I-Ioom), Stolker (Zuilen), Kuitwaard (Aalsmeer), de Beverwij- kers Groot, Geldermans en De Ruiter, Braat (Aalsmeer), de Amsterdammers Wiese en Wuurman, Bogers (Nieuw Vennep) en Pot- huize (Utrecht) niet onderschat worden, De start van deze 75 kilometer lange Sport weekronde, die wordt gehouden op het par cours: Delftlaan - Orionwcg - Anthony Fok kerlaan - Tegelpad - Mr. Jan Gerritszlaan, is avonds om zeven uur aan de Delftlaan, waar ook de finish zal zijn. Na afloop van de wedstrijd vindt in het clubgebouw van „De Kampioen", het café „Du Nord" aan de Rijks straatweg, de prijsuitreiking plaats. 4 t.m. 11 JUNI echter opnieuw met grote energie aange pakt en herstelde men zich langzamerhand van de geleden schade. De promotie naar de eerste klasse was spoedig daarop weel een feit, ofschoon „Heemstede" in het jaar van de Flora deze enthousiast bevochten positie opnieuw moest prijsgeven. De wil tot slagen is ongetwijfeld nog in sterke mate bij de leden aanwezig, want daarna zijn zij in de tweede klasse nim mer meer lager dan op de tweede plaats van de ranglijst geëindigd. Hetgeen voor de toekomst stellig een belofte inhoudt en een opgewekte viering van dit zilveren ju bileum dus alleszins rechtvaardigt. Dit feest is vastgesteld op Zaterdag 4 Juni en begint 's middags met een receptie in café-restaurant „Groenendaal" aan de Camplaan, welke van 3 tot 5 uur gehouden wordt, 's Avonds om 8 uur begint daarop het feest-programma in restaurant „Dreef- zicht" te Haarlem, waaraan medewerking wordt verleend door het Cabaret- en Va riété Gezelschap „Luna", onder leiding van Mart. van Delden. C-pgevoerd wordt de revue „Zet de bloemetjes buiten", waarna Hansie Pallieter en haar Witte Kraaien de dansmuziek verzorgen voor het bal, waar mee deze feestavond dan besloten wordt. Verder organiseert de I-lF.C. „Heem stede" voor Zondag 19 Juni op haar ter rein aan de Glipperweg nog een jubileum- voetbaltournooi, waaraan wordt deelgeno men door „Blauwe Vogels" en „M.V.K.V." uit Amsterdam, „Petten" uit Petten en de jubilerende vereniging. Dit tournooi wordt dan afgewisseld door een wedstrijd tussen de veteranen van „Heemstede" en „D.C.O.". Dit overzicht zou onvolledig zijn, wan neer wij verzuimden te vermelden, dat „Heemstede" thans ook beschikt over af delingen handbal en tafeltennis en een kla- verjasclub. Het bestuur van de jubilerende vereniging is tegenwoordig als volgt sa mengesteld: W. van Hengel, voorzitter: J. C. van der Heuvel, secretaris: J. van Wie- ringen, penningmeester: Chr. Vijzelaar, 2de secretaris; C. de Regt, 2de penningmeester en H. A. Bosch en H. G. Diks, commissa rissen. In de ouderdom van 80 jaar is te Heem stede overleden de heer A. Buurman, in de landbouw in deze omgeving een zeer beken de figuur. Van de talrijke functies die hij op maat schappelijk en agrarisch gebied vervulde noemen wij gedurende negen jaar raadslid en twaalf jaar armmeester van de gemeen te Haarlemmermeer, twee jaar hoofdinge land van de Haarlemmermeerpolder, zes jaar hoofdingeland en twintig jaar hoog heemraad van Ryirland, vijf jaar hoofdbe stuurslid van de Hollandse Maatschappij voor Landbouw, waarvan hij sinds zijn tachtigste verjaardag erelid was, dertig jaar bestuurslid van de Bond van suiker bietenverbouwers, waarvan dertien jaar voorzitter, zeven jaar voorzitter van de Bond van hengstenhouders, tien jaar hoofd bestuurslid van de Vereniging van Land- bouw-tuigpaardfokkers, veertig jaar be stuurslid van de Concour's-hippiquevereni- ging „Vooruit" te Hoofddorp, waarvan acht jaar voorzitter en veertien jaar voorzitter van do hengstenfokkersvereniging „Ons Belang". Op zijn tachtigste verjaardag in Augus tus 1954 werd de heer Buurman benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. De teraardebestelling is bepaald op Za terdag te Westerveld na aankomst van trein 13.02 uur. Fietsster ernstig geivond Woensdagmiddag zijn op de Heemsteedse Dreef twee verkeersongelukken gebeurd. Bij een ervan werd een Heemsteedse dame zeer ernstig gewond. Omstreeks kwart over vier werd een fietsster ter hoogte van de Havenstraat ingehaald door een vrachtauto uit Bever wijk. Volgens getuigen zou de bestuurder daarvan zo ver naar rechts hebben ge reden, dat de fietsster, die zich binnen de markeerlijn voor het fietspad bevond, dooi de rechterachterkant van de vrachtauto werd geraakt. Zij maakte een smak op het wegdek, waarbij zij een hersenschudding, een gebroken sleutelbeen en vele wonden aan hoofd, knieën en voeten opliep. Zij is naar haar woning overgebracht. De politie zet het onderzoek naar de schuldvraag voort. Een kwartier later verleende de chauf feur van een van de Cruquiusweg komen de stadsbus geen voorrang aan een uit Haarlem komende vrachtauto. Er volgde een stevige botsing, waarbij de bus aan de rechter voor zij de deerlijk werd gehavend, waarschijnlijk omdat een haak van de laadbak van de vrachtwagen aan de ca bine van de bus bleef hangen. Persoon lijke ongelukken vielen echter niet te be treuren en de vrachtauto bleef zo goed als ongeschonden. Bij do firma J. Lottgering, ververij en chemische wasserij te Haarlem, zullen Za terdag 4 Juni twee jubilarissen gehuldigd worden. De heer L. P. Roest, bedrijfsleider herdenkt dan de dag waarop hij vijf en twintigjaar geleden in dienst bij deze firma trad. De heer J. II. M. van Witt- marschen herdenkt het feit dat hij twaalf en half jaar als besteller in dienst is. Zo wel de heer Roest door zijn uitstekende omgang met het personeel als de heer Wittmarschen door zijn grote accuratesse genieten een goede reputatie en het zal de beide jubilarissen ook ongetwijfeld niet aan belangstelling ontbreken. BINNENLAND Voor de vierde maal sedert de stichting van „Madurodam" zijn de gemeenteraad en het college van B. en Wpvan deze Haagse miniatuui-stad geïnstalleerd. Ditmaal ver richtte de Haagse wethouder van Openbare Werken D. W. Dettmeyer de ceremonie, waarin tevens Anneke Scholten. die sedert de oprichting gemeen te-secretaresse van Madurodam was. afscheid nam. Zij heeft thans haar schoolopleiding voltooid en ver trekt binnen kort naar de Verenigde Staten. De raad van Nijmegen heeft met op één na algemene stemmen het voorstel van bur gemeester en wethouders tot reoi-ganisatie van het gemeentelijk vervoerbedrijf aange nomen. Deze reorganisatie zal f 1.920.700 kosten. Het besluit houdt in de vervanging van de tramlijn NijmegenHeesNeerbosch door autobussen: het opnemen van een die selbuslijn naar de buitenwijk Sint Anna en Brak'kenstein en vervanging van de autobus exploitatie op lijn vier door trolleybussen. Hierdoor moeten worden aangeschaft zeven trolleybussen en vijftien autobussen. De N.V. Philips telecommunicatie- industrie te Hilversum is voornemens een fabrieksgebouw te stichten aan het Laak- kanaal te 'sGravenhage. nabij de Fruitweg. Dr. Marshall W. S. Swan, sinds 7 April 1951 cultureel attaché van de Amerikaanse ambassade in Den Haag is overgeplaatst naar Milaan om aldaar de leiding op zich te ne men van de Amerikaanse vooi-lichtingsdienst. De naam van de oovolger van dr. Swan in Nederland is nog niet bekend gemaakt. In „Normandië" te Nijmegen is een druk bezochte receptie gehouden ter huldiging van de iaeer Louis Frequin ter gelegenheid van diens 25-jarige jubileum bij „De Gelder lander", waarvan hij sinds tien jaar hoofd redacteur is. Aan de receptie ging een hul diging vooraf, tijdens welke de jubilaris hartelijk werd toegesproken door de presi dent-commissaris van de N.V. Uitgevers Mij. „De Geldei-land'er", mr. R. A. II. M. Dobbel- mann, de directeur drs. A. A. V. Tummers, mgr prof dr. K. Bellon. censor van de Gel derland erpers, F. J. de Fraiture. chef van de redactie en II. Schrievers, procui-atiehouder. Allen hadden lof voor de leiding, welke de jubilaris aan de courant geeft. Als gevolg van d>e spoorwegstaking in Engeland is de verzending van correspon dentie bestemd voor en afkomtsig van Engeland aan ei-nstige vertraging onder hevig. De bestelling en verzending van postpakketten in en uit Engeland is stop gezet. Op doorzending via Engeland kan niet worden gerekend. HAARLEM EN OMGEVING Vernieling. In de nacht van. Dinsdag op Woensdag is in het tentenkamp te Zandvoort door een 'ot nu toe onbekend gebleven dader tijdens afwezigheid van de bewoners het zeil van een kamp eer tent door mes- sneden Têei-ndeld. Laffe wraak acht de politie niet uitgesloten. Kapelaanbenocming. Te Bloemendaal is tot kapelaan benoemd de weleerwaarde heer V. G. Nijman. Lustrumviering. Ter gelegenheid van de lustrumviering van de toneelgi-oep ,,'t Spec trum" van de Gereformeerde Jeugdcentrale te Haarlem zal deze groep op Vrijdag 3 Juni in het gebouw Sint Bavo een opvoering geven van Pinky, een blank negermeisje". Spreekuur. De heer A. van Geluk, wet houder van Publieke Werken te Bloemen daal, zal op 3 Juni spreekuur houden van 11 tot 12 uur. In aansluiting op ons bericht over de geldinzameling' die gehouden wordt ten bate van de bewoners der strandhuisjes aan het Zandvoortse strand, welke enige tijd geleden grote stormschade hebben ge leden, kunnen wij vermelden dat het to tale bedrag thans is gestegentot 5716,35 gulden. Hiervan hebben naar wij reeds eer der vermeldden, het strandschap Amster damHaarlemZandvoort, 4000 gulden en een drukkers- en uitgeverijbedrijf 1000 gulden geleverd. Men verwacht dat het bedrag dat de tentênkampbewoners in zamelen bij de niet-getroffen kampbewo ners vrij groot zal zijn. Het zoontje van de beheerder van het parochiehuis Anno Santo aan de Achter weg in Heemstede heeft Woensdagavond er flink van langs gehad, omdat hij in het schuurtje van het parochiehuis van een bosje hooi een vuurtje had gestookt, dat hij weliswaar weer snel had uitgetrapt maar dat toch oorzaak werd van een* brandje. Daar het hooi blijkbaar is blijven smeu len, raakte een pan met frituurvet, welke in de buurt stond, in brand, waarna de vlammen zich meedeelden aan het hout werk. Toen de brandweer aankwam ston den de daklijsten al in brand, maar met behulp van de omwonenden en de spuit gasten was het onheil spoedig bedwongen. De schade wordt op ongeveer vijftig gul den geraamd. Uit het jaarverslag 1954 van Thijsse's Hof, dat is samengesteld door de voorzitter secretaris, de heer J. W. Wichers, blijkt, dat er ook voi-ig jaar weer vele excursies ge geven werden en voorts ontving men bezoek van de naluui-beschermingscommissie van Zuid-Kennemerland. Drie Zaterdagen ach tereen bezochten degenen, die zich als na- tuurwachter hadden opgegeven de Hof om op gemakkelijke wijze kennis le nemen van de flora en gedeeltelijk ook van de fauna, die zij tegen het vandalisme moeten beschermen. Door de verhoogde subsidie van de ge meente Bloemendaal was men in staat om de nieuwe omrastering te voltooien. Voorts wordt er in het verslag, nog aandacht be steed aan de tuinman van de Hof, die in April 1954 gehuldigd werd ter gelegenheid van zijn zilveren jubileum. Do heer L. vaii T Sant, die het gehele jaar controlo heeft uitgeoefend op de nestkasties geeft eeri duidelijk overzicht van zijn waar nemingen en het verslag besluit met het fnanciele gedeelte, waaruit blijkt, dat men ondanks de diverse subsidies toch nog le kampen heeft gehad met een nadelig saldo •van f201,04.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 8