Bezorgdheid over geproj ecteerde wegen ten Westen van Haarlem Bloemendaalse belangen geschaad door gebrek aan openbaarheid Prins Bernhard op T ropeninstituut Zandvoort H ill e gom Ben nebroek Haa riem merl i ede Bloemendaal PONDER DAG 2 JUNI 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 Bewoners Aerdenhout telegraferen aan twee ministers Aerdenhout bedreigd a „twenty-five" 20 voor U Dans-congres van 7 tot 10 Juli in HKB Geen dam, maar viaduct Nieuwe weg naar Zandvoort Wegens groot succes: drie extra verlotingen Geen t.v.-uitzending van Olympische Dag Finales van school- korfbaltournooi Kunst zwemsters „Haarlem" weer naar Spanje Liquidatie exportbonus- dollarregeling Was ondernemer betrokken bij diefstal van koper? Huldiging twee jubilarissen in overheidsdienst LAATSTE NIEUWS Kabinet bepaalde zijn standpunt Meisje op autoped gewond bij verkeersongeluk Het indexcijfer voor levensonderhoud daalde 'Politie betrapte twee ontvluchte jongens Zandvoorts burgemeester ontving Hollandse nieuwe Zandvoortse politie viste in Vijverpark Collecte „Het Zonnehuis" Leden van „De Vroegte" vingen 82 witvissen Film- en kienavond van Christelijke kleuterschool Voetbal ten bate van ouden van dagen Scheepvaart Keeds eerder hebben wij melding ge maakt van de plannen, die Rijkswaterstaat zou koesteren ten aanzien van zeer brede wegen als oplossing voor een snelle Noord- Zuid. en Oost-West verbinding in deze om geving. Aangezien over deze plannen altijd nog maar geruchten gaan zonder dat men hierover van bevoegde instanties definitie ve berichten kan vernemen, heeft het be stuur van het Buurtbelang Aerdenhowt- Bentveld vanmorgen een telegram gestuurd aan de minister van Verkeer en Water staat, waarvan een afschrift is gezonden aan de minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen. De tekst van het telegram luidt: De Vereniging Buurtbelang Aerdenhout- Bentveld gehoord de geruchten ten aanzien van Noord-Zuid en Oost-West verbindin gen voorzover die op Bloemendaals terrein geprojecteerd zouden worden en de vele berichten die in de plaatselijke en lande lijke pers zijn verschenen en gezien de uit- paling van geprojecteerde wegen van voor het landelijke karakter dezer gemeente uit zonderlijke •afmetingen maakt zich als ver tegenwoordigster van de bevolking van een belangrijk deel van Bloemendaal ern stig ongerust vooral nu bij informaties ten provinciehuize en ten gemeentehuize van Bloemendaal blijkt, dat aldaar geen inlich tingen over bestaande plannen kunnen worden verstrekt. Buurtbelang' Aerdenhout Bentveld spreekt namens bevolking van Bloemendaal ernsti ge bezorgdheid uit over het uitblijven van officiële aanwijzingen vanwege uw minis terie, die de noodzakelijke zekerheid geven dat met gerechtvaardige belangen van deze bevolking en van het door haar bewoonde gebied ernstig rekening zal worden gehou den en verzoekt uwe excellentie instante- lijk en op de meest dringende wijze het daarheen te willen leiden dat zo spoedig mogelijk en in elk geval alvorenï door u besluiten ter zake van belangrijke nieuwe verbindingswegen op Bloemendaals gebied worden genomen de bevolking van Bloe mendaal daarvan in kennis te stellen ten einde haar de gelegenheid te,geven op ge paste wijze ook haar eigen belangen te kunnen verdedigen respectievelijk con structief mede te werken door suggesties of anderszins om de best mogelijke oplos sing voor het noodzakelijke Noord-Zuid Oost-West verkeer te bereiken met zoveel mogelijk ontzien van Bloemendaals belan gen. De bevolking van Bloemendaal in al haar geledingen komt het recht toe te weten welke ingrijpende beslissingen te haren aanzien dreigen genomen te worden." Het telegram werd ondertekend door de voorzitter van de vereniging, de heer A. Bos en de secretaris, de heer J. de Graaf. Het is niet toevallig, dat juist de bewo ners van Aerdenhout in het geweer zijn ge komen nu bij stukjes en beetjes uitkomt, wat voor gedachten er bij de rijks- en pro vinciale instanties leven om een oplossing voor de tracés der toekomstige verbin dingswegen ten Westen van Haarlem te verkrijgen. Weliswaar wordt er met name van provinciale zijde steeds gesteld, dat er nog niets besloten is en dat er deswege ook nog niets gepubliceerd kan worden, maar het is te begrijpen, dat men in de belang hebbende gemeenten liever'een vinger in de pap heeft voordat er iets besloten wordt. Daarbij komt dat de Bloemendaalse be- ADVERTENTIE ÏTviRGlNIA SIGARETTEN 5 voor Uw vrienden Jp^25 SIGARETTEN 75 CENT Van 7 tot en met 10 Juni zullen de on geveer 275 leden van de Nederlandse bond van dansleraren aanwezig zijn op het dans-congres, dat in de Haarlemse Kegelbond gehouden zal worden en dat ter gelegenheid van het tienjarig bestaan een feestelijk tintje zal krijgen. Het congres is bedoeld om de diverse dansleraren een enkele nieuwe variatie te leren, maar het accent wordt toch gelegd op de stijl verbetering. Daartoe heeft de bond een aantal wereldberoemde profes sionals uitgenodigd om demonstraties te geven en hieronder bevinden zich Len Colyer en Doris Brace, die zich speciaal bezig houden met de moderne dansen, het echtpaar Meyer uit Parijs, dat zich heeft toegelegd op de Latin-American dansen en het Engelse kampioenspaar Alex Moore en Pat Kilpatrick uit Londen. Uit Nederland geven eenheidskampioen Bonel, het paar Van der Meulen, het paar Daniëls en de heer Bus instructie en zij allen staan er voor in, dat de Nederlandse dansleraren op de hoogte blijven van de eisen voor de medal-test, een test, die hoe langer hoe meer in Nederland ingang vindt. Vroeger was het namelijk dikwijls het geval, dat de leerlingen van diverse scholen niet met elkaar op de dansvloer konden verschijnen, omdat de leraren al len een eigen stijl doceerden. De leerlin gen struikelden over eikaars voeten en het danspeil ging bedroevend snel achter uit. Door de instelling van de medal-test, waarbij de dansen op alle instituten op dezelfde wijze worden geleerd kwam men tot steeds betere prestaties en op het ogenblik bezet Nederland bij de interna tionale kampioenschappen steeds de twee de of derde plaats achter de Engelse kop pels. Op Dinsdag 7 Juni recipieert het be stuur van dë Bond van Dansleraren, met voorzitter Kwekkeboom uit Haarlem aan het hoofd om half vijf in de HKB en op Vrijdag 10 Juni hebben als besluit van het congres in Amsterdam de Nederland se kampioenschappen moderne dansen voor professionals plaats. langen in zeker opzicht tegengesteld zijn aan de Heemsteedse en Zandvoortse, zeker voor wat betreft de Noord-Zuidverbinding. De Heemsteedse vertegenwoordiger in de streekplancommissie voor Zuid-Kennemer- land die daar overigens geen zitting heeft als vertegenwoordiger van de eigen gemeente heeft nadrukkelijk gewezen op de consequenties van de aanvankelijk geprojecteerde Noord-Zuidverbinding langs de spoorlijn Haarlem-Leiden: sloping van een aantal huizen in de omgeving van de halte Heemstede-Aerdenhout en doorsnij ding van de gemeente door een zware dam van de spoorlijn en snelverkeersweg we gens het viaduct over de Zandvoortselaan. Vandaar dan ook. dat er van de zijde van het Heemsteedse gemeentebestuur bij de Nederlandse Spoorwegen op aange drongen wordt, dat de ophoging van de spoorbaan ten behoeve van het viaduct over de Zandvoortselaan niet zal geschie den door middel van een gesloten dijk, maar door een viaduct op zuilen, waar door eendoorzicht blijft beslaan. De ruimte onder het viaduct zou bovendien als par keerterrein goed gebruikt kunnen worden. Indien de kosten niet te hoog zouden blij ken te zijn. zou bij hef Heemsteedse ge meentebestuur de bereidheid bestaan het verschil in kosten met een normale opho ging van de spoorbaan voor eigen rekening te nemen. De spoorwegen zullen van dit verschil een raming maken. In Zandvoort is men voor het door Rijks waterstaat gepropageerde tracé van de Noord-Zuidverbinding dwars door het schone loofbos van het Huis te Vogelen zang, omdat deze weg dan het bezoek uit de bollenstreek dichter in de buurt van Zandvoort zou brengen: de aansluiting met de Zandvoortselaan zou dan immers in de buurt van de Leeuwerikenlaan tot stand worden gebracht. Wij hebben bij een vorige gelegenheid er reeds op gewezen, dat zulk een tracé een onnoemelijke schade zou toebrengen aan het natuurschoon achter de Hollandse duinrand, een kwetsbaar gebied, dat geen radicale ..ontsluiting" een argument ciat de voorstanders van dit tracé steeds be zigen verdraagt, maar veeleer als een kostelijk reservaat moet worden bewaard. Het is niet geschikt voor massarecreatie, maar dient als toevluchtsoord voor hen, die van de stilte in de natuur willen ge nieten. Bij het probleem van de Noord-Zuidver binding is nu ook dat van de Oost-West verbinding gekomen, dus van de verbin ding Haarlem-Zandvoort. Beide vraagstuk ken hangen nauw met elkaar samen, omdat Blikseniverlotinjf Rode Kruis De bliksem verlbtingen van de afdeling Haarlem en omstreken van het Neder landse Rode Kruis zijn een buitengewoon succes. Gedurende alle tot nog toe gehou den verlotingen was de belangstelling zeer groot en waren alle loten spoedig uitver kocht. Het campagne-comité heeft nu be sloten, mede door verzoeken uit de bur gerij, behalve de reeds aangekondigde ver lotingen (Haarlem-Noord 3 Juni, Heem stede 2 en 3 Juni), nog een aantal blik- semverlotingen te houden. Deze zullen al le op Zaterdagmiddag 4 Juni plaats vinden in drie verschillende stadswijken. Van één tot drie uur in de stadswijk Kle verpark, trekking op het Santpoorterplein om drie uur. Voorts van twee tot vier uur in de buurt van de „Vijfhoek", om vier uur trekking op het Sophiaplein en de laatste verloting geschiedt van drie tot vijf uur in de Amsterdamse buurt, waar de trekking om ongeveer vijf uur op het Teylerplein zal plaats vinden. Voor elk der loterijen bedraagt het aantal loten 1500 stuks, waarbij telkens één rijwiel als prijs beschikbaar wordt gesteld, naar keuze van de winnaar of winnares een heren- of damesrijwiel. Naar wij vernemen lag het in het voor nemen van de Nederlandse Televisiestich ting een rechtstreekse reportage te verzorgen van de Olympische Dag op Zondag 19 Juni in het Olympisch Stadion in Amsterdam. Het bestuur van het Nederlands Olympisch Comité heeft het desbetreffende verzoek van de Ned. Televisiestichting echter van de hand gewezen, zodat de N.T.S. van dit voor nemen zal moeten afzien. Zaterdag worden op het terrein aan de Kleverparkweg in Haarlem de finales van het sehoolkorfbaltournooi gespeeld. Het programma luidt als volgt: Af<l. A: 3.354.20 LorentzlyceumKI. de Vriesschool. Afd. B: 2.00—2.35: Chr. Huygenssch.Theo Thijssenschool; 2.405.15: Centrale school I 2Julianaschool 2; 3.003.35: Chr. Huygens- schoolWeth. Westerveldschool; 4.00—4.45: winnaar groep Iwinnaar groep 2. Ook deze zc: ïer zullen kunstzwemsters van Zwemclub Haarlem op uitnodiging van de Sociedad Atletica de Barcelona enkele de monstraties geven in Span ie. Tien Haarlemse meisjes vr'veUken op Woensdag 10 Augus tus naar Snanie en kt'-en Donderdag 25 Augustus 'enig. Vóór deze uitzending komt een zwemploeg van S A.B. naar Haarlem. Acht kunst- zwemsters en vijf springers zullen van zes tot en met tien Augustus do gasten zijn van leden van de Zwemclub Haarlem. Zij zullen enige demonstraties geven. deze wegen een voor het verkeer logisch en voor hot natuurschoon aanvaardbaar knooppunt moeten krijgen. Het is te voor zien. dat de Zandvoorterweg in Aerdenhout en Bentveld, ook ai zond' n alle voortuinen van de aangrenzende villa's worden opge- offerd. hetgeen de weg uit een oogpunt van toerisme tot een monstrum zou maken, in de toekomst het te verwachten verkeer in het seizoen niet zal kunnen verwerken. Een tweede verbinding schijnt dus onvermijde lijk. Daartoe sehijnt een aanvaardbaar plan ontworpen te zijn. Hel voorziet in een nieu we, uitsluitend voor het motorverkeer be doelde verbinding ten Noorden van Aer denhout. De accidentering van het ter rein zou daarbij gebruikt zijn om ongelijk vloerse kruisingen mogelijk te maken, ter wijl de weg bovendien zo min mogelijk sto rende is ontworpen voor de omgeving. Bloemendaal schijnt echter toch bezwaren tegen dit voorstel te hebben, waarschijnlijk omdat de omgeving van hel Wethouder Laanpark toch wel ingrijpend zou worden aangetast. Intussen valt er omtrent het hier te volgen tracé zeker nog te onderhandelen, tc-meer omdat van provinciale zijde altijd een bijzondere waakzaamheid jegens het natuurschoon is getooi* Wij vernamen echter, dat van Bloemendaalse kant een tussenvoorstel is gedaan om een nieuwe Oost-Westverbinding te bereiken, namelijk een weg welke parallel aan de spoorlijn Haarlem-Zandvoort door de duinen zou worden aangelegd. De eerste indruk in Zandvoort is voor dit plan ongunstig, om dat men daar moeilijkheden verwacht met dc aansluitng op het overige wegennet in Haarlem. In aansluiting op reeds eerder gedane publicaties deelt het ministerie van Eco nomische Zaken mede, dat met ingang van 1 Augustus a.s. de E.B.-dollarrekenin gen zullen worden opgeheven en de op deze rekeningen dan nog aanwezige saldi dienen te worden beschouwd als saldi op gewone dollarrekeningen. De liquidatie van de exportbonusdollarregeüng is hier mede voltooid. De Nederlandsche Bank N.V. zal de de- viezenbanken terzake instruéren. Haarlemse rechtbank I Voor de Haarlemse rechtbank had zich een ondernemer, hoofd van een sloopbe drijf uit Wormer, te verantwoorden, ver dacht van medeplichtigheid aan diefstal, subsidiair uitlokking van diefstal, gepleegd in September 1952. Een Antwerps bedrijf had van .de papierfabriek Van Gelder te Wormerveer een machine gekocht en aan de ondernemer verzocht de machine te de monteren. Een autobedrijf uit Breda kreeg opdracht de onderdelen te vervoeren. Dc- werkzaamheden begonnen in Juni en op 2 September was men gereed. Toen werd de laatste vracht via Breda naar Antwerpen vervoerd. Het autobedrijf miste een hoeveelheid koper en aangifte werd gedaan bij de. rijkspolitie te Wormer. Een onderzoek le verde geen resultaat op. In de zomer van 1954 kreeg dc politie een „tip" van een vroegere arbeider van de ondernemer en daarna is een nieuw onderzoek ingesteld. Daarbij werd de ondernemer verdacht van uitlokking van diefstal, subsidiair mede plichtigheid aan diefstal van koper. Tijdens de behandeling van de zaak verklaarden enkele vroegere arbeiders, dat zij begin September in opdracht van hun patroon koper van onderdelen van machi nes hebben gehaald. Hun patroon hield zich bezig met de chauffeur, die de vracht moest vervoeren. Het koper is op een an dere wagen geladen en naar hét bedrijf van de ondernemer vervoerd. De verdachte deelde mee, niet betrok ken te zijn bij de diefstal en zich niet aan uitlokking te hebben schuldig gemaakt. Als er gestolen is dan hebben de arbeiders dat op eigen gezag en verantwoordelijk heid gedaan. De officier van Justitie merkte op er van overtuigd te zijn, dat verdachte op de hoogte van de gang van zaken was en dat hij aan de diefstal heeft meegewerkt. Zijn eis luidde een gevangenisstraf van zes maanden. De verdediger mr. G. van Dorssen zeide, dat als de arbeiders de waarheid hebben gesproken, zij zich niet aan diefstal of ver duistering hebben schuldig gemaakt. Dan is het onmogelijk te spréken van mede plichtigheid. Om die reden vroeg mr. Van Dorssen ontslag van rechtsvervolging. Ook kan niet gesproken worden van uitlok king, als er geen diefstal gepleegd is. Voorts betoogde pleiter, dat het bewijs niet geleverd is en vroeg vrijspraak. De rechtbank zal op Donderdag 16 Juni uitspraak doen. Zowel bij de Belastinginspectie als bij de Landmeetkundige dienst te Haarlem werd Woensdag 1 Juni een jubileum ge vierd. Bij de Belastinginspectie was het de heer W. Keesmaat, commies-titulair, die op deze dag vijftig jaar in dienst van de overheid was. De hoor Keesmaat vierde zijn goudéiï jubileum in huiselijke kring, waar hij zeer vele vrienden, kennissen en collega's ontving. De heer T. H. Pesman, hoofdinspecteur, overhandigde hem een ge schenk onder couvert en, namens het per soneel, een vulpen. Tijdens de huldiging, die overigens geheel onofficieel verliep, ontving de heer Keesmaat vele bloemen en bloemstukken. De heer D. de Jong, landmeetkundig ambténaar A, was op dezelfde dag veertig jaar werkzaam bij de landmeetkundige dienst. De jubilaris ontving uit handen van de heer T. R. Jonker, hoofdlandmeter, eveneens een geschenk in enveloppe bene vens een fototoestel. Ook de heer De Jong mocht zich verheugen in de ontvangst van een groot aantal bloemen en bloemstukken. STUDENTENELFTAL WON VAN LU XEMBURGSE STUDENTEN. Een Ne derlands studenten-elftal heeft op het VUC- terrein met vijftwee gewonnen van een Luxemburgse studentenploeg. Bij de rust ptonden de Nederlanders met drienul voor. •Het kabinet heeft hedenochtend in de vergadering van de ministerraad de brief van mr. Burger behandeld en zijn stand punt bepaald. Vermoedelijk zal mr. Burger pas laat in de nanrddag het schriftelijk antwoord op zijn verzoek om enkele in lichtingen kunnen ontvangen. Woensdagmorgen omstreeks tien uur stepte de zevenjarige Ria Mulderij op haar' autoped op het fietspad langs de Amster damse vaart in Haarlem, waarbij zij plot seling linksaf de Lodelijk Mulderstraat in reed. Een achteropkomende bremfietser kon daardoor een botsing niet meer ver mijden. Het meisje werd tgen de grond ge slingerd en moest met een gapende vlees wond in het linker dijbeen en schaafwon den aan hoofd en handen naar het Grote of St. Elisabeths gasthuis worden overge bracht. Een vriendinnetje dat ook op dc step stond, en de bromfietser kwamen met de schrik vrij. Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft thans prijsindexcijfers van het levens onderhoud samengesteld per 15 April 1955 op basis 1951 is 100. Het totaal-indexcijfer daalde van 15 Maart op 15 April met 1 punt van 107 naar 106. In hoofdzaak was dit een gevolg van dalingen hij de voedingsmiddelengroep, waarvoor.het indexcijfer met 2 punten te rugliep. Binnen deze groep vertoonde het indexcijfer voor groenten een sterke daling. Voorts waren per 15 April margarine, thee en aardappelen goedkoper dan per 15 Maart. Deze dalingen hadden ook een daling tengevoige van de indexcijfers van de pos ten, waarvan de hoogte afhankelijk is van het voor de aanschaffing van bet goedcren- en dienstenpakket noodzakelijke loon. Het interim-prijsindexcijfer van het ge- zinsverbruik op basis 1949 is 100 bleef 129. Hier onderging het indexcijfer voor groen ten, dat steeds de prijsverhouding aangeeft ten aanzien van de overeenkomstige maand van de basisperiode geen verandering. De algemene jaarvergadering van het Koninklijk Instituut voor de Tropen, Woensdag in de hoofdstad gehouden, kreeg een bijzonder karakter door de te genwoordigheid van zijn ere-voorzitter, Prins Bernhard, die na het huishoudelijk gedeelte aankwam. Prof. V. J. Konings berger, voorzitter van het Instituut en praeses der vergadering, heette de Prins hartelijk welkom na tevoren reeds de ruim honderd leden te hebben begroet. De ver gadering werd voorts bijgewoond door mej dr. A. de Waal, staatssecretaris van O., K. en W„ en wethouder mr. G. van 't I-Iull. Tot leden van het bestuur werden benoemd de heren mr. J. Kroese, P. Ok- kinga, M. A. Reinalda (oüd-comm-issaris der koningin in de provincie Utrecht) en D. W. Stork. De regering heeft als be stuurslid aangewezen dr. J. P. Bannier, di recteur van 'het Bureau voor Internatio nale Hulp van het departement van Bui tenlandse Zaken. De vergadering benoemde voorts tot ere lid ir. A. Baron van Styrum, die van Augustus 1939 tot September 1953 als pen ningmeester dee'i van het bestuur heeft uitgemaakt. Met voldoening werd gecon stateerd, dat de Rijkssubsidie is gestegen van f 200.000 (over het vorige jaar) tot f 623.500. De Zandvoortse politie betrapte op heter daad twee jongens, respectievelijk van 22 en 17 jaar, die zich schuldig maakten aan diefstal uit een boekenkiosk en een fruit- stalletje, geplaatst op de Noordboulevard. Later bleek dat de beide jongens ontvlucht waren uit een Rijks-opvoedingsgesticht. Zij werden op het politiebureau ingesloten, omdat inmiddels gebleken is, dat zij zich ook in diverse andere plaatsen in ons land aan strafbare handelingen hebben schul dig gemaakt. Een commissie uit de Zandvoortse win kelstand heeft Woensdagmiddag in het Zandvoortse raadhuis een vaatje Holland se nieuwe met de daarbij behorende kruik aan Zandvoorts burgemeestersgezin over handigd. De aanbieding geschiedde door de in oud-Zandvoorts costuum gestoken vier jarige Freddy Loos. De heer E. C. H. Nooy merkte in zijn toe spraak onder meer op. dat hel aanvanke lijk in de bedoeling had gelegen, deze ge beurtenis in groter omvang te doen plaats hebben, iets, waarvan dit jaar helaas door verschillende omstandigheden niets kon ko men. Het ligt echter in het voornemen, dit een volgend maal zo mogelijk te combi neren met het inhalen van de zeemeer min en hieraan dan enige feestelijkheden te verbinden, o.a. een Zandvoortse haring race. te organiseren onder de Zandvoortse vishandelaren. De toespraak van de heer Nooy werd met een geestig gedicht be sloten. waarna deze aan mevrouw Van Fe- nema een doos zakdoekjes overhandigde, waarop de Zandvoortse zeemeermin voor kwam en aan de burgemeester een con tactsleutelring; waaraan een ómaille plaat je. eveneens met de beeltenis van deze meermin. Burgemeester en mevrouw Van Fenema bleken kennelijk zeer getroffen door deze leuke geste. In zijn dankwoord wees de burgemeester erop, dat twee woorden hem in de toespraak van de heer Nooy getrof fen hadden, namelijk traditie en enthousi asme. twee dingen, die Zandvoort zozeer behoeft, omdat zonder enthousiasme de badplaats niet kan worden opgebouwd, ter wijl aan de andere kant de traditie ge handhaafd dient te worden, reden waarom de burgemeester korte tijd geleden zijn plannen met de Kerkstraat en omgeving openbaar maakte, om daardoor de traditie van het oude Zandvoort te bewaren en te verlevendigen. Geruime tijd bleef het gezelschap daar na in de trouwzaal nog gezellig bijeen, waarbij de aangeboden lekkernijen kwistig werden rondgedeeld en een gretig ont haal vonden. In de vijver van het Vijverpark heeft de Zandvoortse politie-sportvereniging Woens dagmorgen het visseizoen geopend met een geslaagde viswedstrijd. De heer Van Huffelen gelukte het om na veel inspanning een paling te vangen van 89 cm lengte ter dikte van een kinderpols, de grootste paling, welke tot nu toe uit de vijver werd opgevist. Burgemeester mr. H. M. van Fenema ging na de wedstijd over tol het uitreikenvan de prijzen. In zijn inleiding herinnerde de burgemees ter eraan, dat het idee. met elkaar uit vissen te gaan. een gelukkig idee mag worden ge noemd. Want thans kreeg de Zandvoortse politie enige ontspanning na ingespannen werken lijders de drukke Pinksterdagen. De gestadige groei van de badplaats stelt aan de politie steeds zwaardere eisen en het corps wordt op topdagen thans voor een uitermate zware taak gesteld. Daarom juichte de burgemeester het toe. dat dit vissen in de vijver privilege blijft van politie- en gemeentepersoneel. omdat dit voor hen een eigen reereafienunt en dus wer kelijke ontspanning betekent. De uitslagen waren: 1. Insp. Van Buuren met 1 f> stuks: 2. K. Zwemmer 11; 3. D. Paap 9; 4. Verboom 8; 5. Brandse 7: fi. Tnsp. Douma 7; 7. Pqokema'7; 8. De Wit 6: 9. Bier 6; 10. Fa- ber 4; 11. Van Akooy 4: 12. Stouthamer 4; 13. Van der Heijde 4: 14. Deutekom 4; 15. Korpschef Huijsman 3: 1(5. Van Huffelen 3; 17. Zijp 3: 18. Bisenberger 2: 19. Pols 1; 20. Willemse 1: 21. Verheul 1. Extra prijzen: grootste vis Deutekom 23'/> em: kleinste vis; Verboom 10 cm; grootste paling: Van Huffelen 89 cm. In de week van 4 tot 11 Juni zal er in Hillegom een collecte gehouden worden ten bate van het werk van de Vereniging „Het Zonnehuis". Lijders aan chronische en langdurige ziekten worden in dit tehuis opgenomen. Volgens gegevens van de volksgezondheid bedraagt hun aantal 20.000. Ongeacht de kerkelijke gezindte dei- patiënten kunnen deze geplaatst worden in de drie reeds bestaande Zonnehuizen. BENOEMING De heer J. M. Wessels, die in de vacatu re dr. J. Sprey tot ouderling in de Neder lands Hervormde Kerk werd benoemd, heeft deze benoeming aangenomen. BRAND IN HILLEGOM Woensdag is er brand uitgebroken in een stapel fruitkisten, die stond tegen de ach tergevel van de fruithandel De Jong in Hil legom. Door krachtig optreden van de brandweer werd erger voorkomen. Er ont stond een sterke rookontwikkeling, maar de brand zelf was spoedig geblust. Hoewel niet met zekerheid vaststaat, hoe de brand is ontstaan, meent men dat jongens met vuur gespeeld hebben. UITBREIDING KORFBALCLUB SDO De korfbalclub SDO in Hillegom gaat zich uitbreiden. Er zal een juniorenafdeling bij komen, waarvan jongens en meisjes van 12 tot 16 jaar lid kunnen zijn. De wedstrijden zullen gespeeld worden op de terreinen van Hillegom aan de Keekstraat. Zaterdag zal het tweede twaalftal een wedstrijd splen tegen KIOS 2. De hengelsport vereniging „De Vroegte" uit Hillegom heeft haar eerste wedstrijd in dit seizoen gehouden. Er werd gevist op bovenmaatse witvis in de Ringvaart. De 82 gevangen vissen kregen direct hun vrijheid terug De uitslag is als volgt: Chr. Verschoor (13); G. v. d. Burg Cl): Th. v. Vliet (8); L. Huisman (7); C. v. d. Burg (6); R. Kreeft (6); W. Koooman D. v. Dooren (5); G. Winkelaar (5); T. Dekker (4); H. Husemeyer (3); P. Galjon Sr, (2): P. v. Vliet (2); T. Kranenburg (1): T. Maaskant (1); P. Win- kelaar (1); S. J. Warmerdam (1). H. Husemeyer grootste vis. 24,2 cm. Tot versterking van de kas houdt de Chris telijke Kleuterschool een film- en kienavond op Vrijdag 3 Juni. des avonds om acht uur in „Oud Berg en Dal". Er wordt een kleuren film over het bloemencorso 1955 vertoond. Zaterdag zullen op het B.S.M.-terrein in Bennebroek twee voetbalwedstrijden worden gespeeld, H.B.C.—S.J.C. en Vogelenzang— V.V.S.B. De laatste wedstrijd begint om 5 uur, de eerste om 7 uur. De baten komen ten goede aan het comité „Autotocht Ouden van dagen". Er is weer een wisselbekcr ter be schikking gesteld. OPRICHTING BIBLIOTHEEK De afdeling Bennebroek van de C..J.M.V. heeft het plan. indien de Centrale Vereniging voor reizende bibliotheken gunstig op de aan vrage beschikt, een bibliotheek te vormen. Daarvoor moet men echter eerst weten, over hoeveel lezers men kan beschikken. Zij, die daarvoor belangstelling hebben, kunnen zich opgeven bij de bibliothecaris van de afdeling, de heer L. G. Kooren. ICennemerbeekweg 37. in Bennebroek. Ook jonge lezertjes kunnen zich melden. STOELEN ACTIE NED. HERV. KERK Door de Nederlands Hervormde Gemeente in Bennebroek is een stoclenactie opgezet welke ten doel heeft honderd nieuwe stoelen in de kerk te plaatsen. Er is gelegenheid om een complete stoel te schenken, maar men kan zich ook bepalen tot een poot of een zitting, al naar het bedrag dat geschonken wordt. Op 30 Mei waren bijna 92 stoelen bij elkaar BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Gert Jan, z. van P. G. van der Wal en H. Verhoeven: Duvera Johanna Wil- helmina, d. van A. J. Hoenderdos en Th. J. Th. van der Aar. ONDERTROUWD: J. de Rijk en C. Th. van Lieshout. GETROUWD: II. 'J. van Weel en E. M. Berg; A. Schouten en A. van Waard; J. E. Boot en E. van Soelen. OVERLEDEN: B. van Hoof, 90 jaar, we duwe van J. Karstens. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: J. Neders'.igt-Geer'.mgs, zn.; J. M. Th. Alders-Blom, zn.; K. Sijnja-Pan- huyzen,- zn. ONDERTROUW: W. van dc Meije en J. Boter bloem; C. Jonker en W- R. Korens. I-IUWELIJKÈN: Ch. G. L. Robert en M. G. J- G. Warnaars; P. C. Kuiper en M. Th. J- Schi'.te; W. Nazdin en A. M. Schoen; J. A. Th. Ruijs en A. P. J. M. Lamp. OVERLIJDEN: E. H. Halbertsma, 51 jr.; N. S. Lemei, 79 jr. Ahbekerk 1 Durban. Adonis, t New York. Albireo. 2 Macaio verwacht. Alblasserdijk. 2 Houston verwacht Aihena, 1 Ar.tonia. Almdijk 31 SO m. Z Fayal. Argos. 1 v. Ki'iluk n. Catania. Akkrumdijk. 31 New Orleans. Alamak, 28 Marseille. Alnatl, 3 Rotterdam verwacht. Ampenan, 28 New York. Alwakl, 1 te Aden. Amstelcliep. 2 ie Soerabaja. Aaledijk. 2 te Roitei-dam. Amor, 2 te Rotterdam Ariadne, 1 v. Napels n. Llpari. Aldabi, 1 v. Santos n. Rio de Janeiro. Alphard. 1 v. Recife n. Las Palmas. Arkeldijk, 2 te Rotte) dam. Banka, 31 v. Vancouver n. Manilla. Bonaire, 1 Georgetown. Breda, 1 Callao. Baain, 31 v. Amsterdam n. Trinidad. Boschfontein, 1 400'm. Z. Monrovia. Bali, 1 te Amsterdam. Bloemfontein. 2 te Antwerpen. Britsum, 1 v. Rotterdam n. New Oilcans. Congostroom, 1 v. Abidjan n. Freetown. Cradle of Liberty, pass. 1 Malta n. Port Said. Corilla, 1 v. Aden n. Suez. Cistuia, 2 te Bene. Crania, pass. 1 Azoien n. Curagao. Diente. 2 te Singapore verw. Daphnls, 3 Houston verwacht. Falco. 1 v. Genua n. Livorno. Eemdiik. 2 te Rotterdam. Esso Rotterdam. 2 Xe Rastanura. Eos. 2 te Amsterdam. Etrema, 2 te Havana. Friesland (SSM). 1 v. kopenhagen n. Blytb Groote Kerk, 1 v. Colombo n. Aden. Ganymedes, 1 Amsterdam. Garöe-t, 31 v. Port Said n. Akaba. Gaasterkerk. 1 v. Rotterdam n. Kobe. Garoet, 1 v. Suez n. Akaba Gouwe. 1 v, Rotterdam n. Hamburg. Gooiland, 1 te Buenos Aires. Groote Beer, 1 500 m. O. ten N. Kp. Race. Hathor, 1 Beyrouth. Hector. 31 v. Eleusis n. Rotterdam. Hilversum, pass. 1 Ras Alhadd n. Lands End. Houtman. 1 te Beira. Heemskerk, 1 v. Le Havre n. Lissabon. Helicon, 2 te Curagao. Haarlem, 2 v. Hamburg n. Antwerpen. Helder, 2 te Amsterdam. Hersilia, pass. 1 Lands End n. Rotterdam. Hydra. 2 te Port au Prince. Ittersum, pass. 1 Gibraltai n. Marseille. Indrapoera. 5 te Genua verwacht. Jupiter, 31 v Sevilla n Bremen. Japara (KRL), pass. 1 Perlm n. Singapore. Koren ia, 31 v. Rotterdam n. Hamburg. Kota Gede, 3 New Orleans verwacht. Kertosono, 2 te Philadelphia. Kota Agoeng, 1 v. Hamburg n .Rotterdam. Leto, pass. 31 Kp. Race n Rotterdam. Larenberg. pass. 1 Kp. Vilano n. Port Talbot. Laertes, pass. 1 Gibraltar n. Port Said. Loppersum. pass. 31 Kp. Vincent n. Port Talbot Laagkerk, 1 te Lissabon. Liberty Bell. paso. 1 Malta n. Pert Said. Lieve Vrouwekerk, 2 te Calcutta. Limburg. 1 te Belawan. Loenerkerk. 2 te Cochin. Langkoeas, pass. 1 Guardaiui n. Singapore. Leersum. 1 v. Le Havre n. Amsterdam. Lekkerkerk, 3-1 te Calcutta. Leuvekerk. 1 v. Rotterdam n. Hamburg. Maas. 31 v. Malta n. Alexandria. Maashaven 31 v. Rotterdam n. Rio de Janeiro. Maasland, 1 R'0 de Janeiro. Macóma. 1 v. Rotterdam n. Hamburg. Mapia. 1 v. Soerabaia n. Tj Pnok. Maasdam, 1 v. New York n. Port au Prince. Meerkerk, 2 te Durban. Mitra. 31 v. Brisbane n. Newcastle. Notos. 31 v. Lissabon n. Amsterdam. Nieuw Amsterdam. 1 v. Southampton n. N. York Noordam, 1 530 m. NW. ten W. Fayal. Ouwerkerk. 1 Hongkong. Oranje. 1 v. Tj. Priok n. Singapore. Oost/kerk, 2 te Rotterdam Oranjestad, 1 420'm. O.NO. Cristobal. Póseidon, 1 Curagao. Prins Fred. Hendrik, 1 Quebec. Prins Joh. W. Friso, 1 Antweipen. Peperkust, 1 te Le Havre. Pietei S. 1 v Rotterdam n Dagen'nam. Prins Man rits. pass. 1 V.'-sumen n. Antw. Prins Willem IV. 1 v. I.e Havre n. Bremen. Prins Alexander. 1 v. Port Alfred n. Rouaan.. Prins Philips Willem. 27 v. Montreal n- Chicago Rotti. 31 Antwerpen Rotula, 29 Manilla. Roggeveen. 2 te Mahe. Riouw, 31 v. Port Swettenham n. Singapore. - Ronde. 1 v. New York n. Beyrouth. Rijndam, 1 v. Halifax n Cobh. Riinkerk, 1 v. Mombasa n. Aden. Rijnland, 1 v. Lissabon n. St. Vincent. Schie, 1 v. Georgetown n Trinidad. Slamat, 1 v. Rotterdam n Bremen. Sliedrecht, 1 -v. Tripoli n. Philadelphia. Stad Alkmaar. 2 te Genua. Stad Schiedam. 1 te Amsterdam. Straat Mozambique. 1 v. Walvisbaai n. Kaapstao Salatiga, 30 U Vancouver. Salawati. 2 t/> Dakar. Salland. pass, l Fernando Noronha n. St. Vincent Samarlnda, 2 v. Aden n. Djibouti. Sheratan, 2 te Philadelphia. Stad Leiden, 2 te Nacala. Stad Rotterdam, verm. 2 v. Wabana n. Engeland Statue of Liberty, 2 v. Port Said n. Philade.- phia. Tabinta. 31 New Orleans. Tamo. 31 v. Montevideo n. Buenos Aires. Tero. 31 v. Rotterdam n Hamburg. Tjisadane. 30 v Kaapstad n. Rio de Janeiro Ternate. 1 v. Rotterdam. Talisse, 1 v. Amsterdam n. Hamburg. Tibia, 2 v. Port Said n. Shellhaven. Titus, 2 v. Bourgas n. Thessaloniki. Trajanus, 2 te Amsterdam. Van Waerwijck. l Zanzibar. Van Neck, 1 v. Rotterdam op proefvaart. Wonorató. 1 te Genua. Willemstad, 2 v. Amsterdam n. Hamburg Waterman, pass. 1 eii. Miqueipn n. Southampton Westland, 29 te Montevideo. Use), pass. 1 Gibraltai n. Oran. Zuiderzee, 31 340 m. N.NW. Flores. Zaan, 1 v. Hamina n. Zaandam. Zonnewijk. pass. 1 Gibraltar n. Willemstad. Zuiderkruis, 1 300 m. O. ten Z. 'Albany. KLEINE VAART Algatve, paiss. 1 Vlissingen n. Antw. Annie, 1 v. Whitby n. llarlingen. Applngedam, 31 ts Lissabon. Aardenburgh, 1 v. Stockholm te Antw. Albergeu, 1 v. Gent n. Rotterdam. Aeo, verm. 1 v. Flensbuig n. Frederiksuhd. Atlantis, I v. Ronneby te Rostock. Brem, 1 v. Oporto n. Antwerpen. Beekbergen, verm. 2 v. Kopenhagen n. Aalbo: g Bergsingel. 1 v. Amsterdam le Rotterdam. Bernard John, 1 v. Rotterdam te Lissabon verw Carpe Diem, verm. 2 v. R dabi n. Kopenhagen Casana, 2 v. Antweipen te Rotterdam verw. Coolhaven, verm. 1 v Rouaan n. Casablanca. Driebergen, verm. 1 v. Rotterdam n. St. Nazane Draco, 1 te Amsterdam. Daniël, 1 v. C.ent n Portsmouth. Draco, 1 te Amsterdam. Elsenburgh, 1 v. Duinkerken te Londen. Europa, pass. 1 Vlissingen n. Antwerpen. Eminent, veitn. 1 v. Dublin n. Liverpool. Erasmus, veim. 2 v. Rouaan n. Rotterdam. Elda, 1 v. Newcastle te Seaham. Gerrie S, pass. 1 Vlissingen n. Liverpool. Grebbestroom, pass. 1 East Goodwin n. A'dam I-Ienrlëtte. 1 v. Antweipen' te Ilansweert. Haaksbergen. 1 te Avlles. Hartel. verm. 1 v. Rotterdam n. Hamburg. Hunzeborg, 1 v. Colchester te R'dam verw. Ilias. 31 te Kopenhagen n. Amsterdam. Kp. St. Vincent. 1 v. Gefle te Amsterdam. Kwiek. 1 v. Marieborg te Rotterdam Lijnbaansgi acht. 1 Biunshtittel gepass. n. A'rla n Leuvehavcn. 1 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Maas.vm N. 1 v. Antónina te Montevideo. Midas. 1 te Rotterdam. Maas. pass. 1 Vlissingen n. Huil. Madzy. 1 v Boston te Rotterdam. Marietje Bohmer, 5 of 6 Duinkerken verw. Myfem 1 v. Rotterdam te Nykoping verw. Mynelis, 2 te Genua verwacht. Mypuck. verm. 1 v. Ronskar Matthew. 1 80 m. NW I.lmuiden. Midsland. 1 80 m. NW. Hoek v. Holl. Mutalie. pass. 1 Texel n. Hango. Nieuwland. 1 50 m. n. Newcastle. Nnssauhnven, t v. Rotterdam n. Antwerpen Nieuwehnven. 2 v. Rotterdam te Gothenburg Noorderlicht, verm. 1 v. Maassluis n. Boston. Nero. 31 ite Amsterdam. OostPidok. 1 v. Rotterdam te Amsterdam. Orante. 1 v. Am=lerr|nm n. Le Treport. Regeboi-g. 1 v. Boston te Rotterdam. Rose Marie. v R'dam te Kopenhagen verw. Reio i v. Hamburg n. HnrI'ngen. Ruby. 1 v. Sunderland n. Newburgh. Steven, pass. 1 Vlissingen n. Antwerpen. Stella Maris. 1 v. Oslo t° Goole. Ret.as. 1 v. Son-?"» to Lenden verw. Steady, pass i Krteti»»«--ird n. Burghead. Trio I. 1 v. Holmsund te Ratterdam. Twpe Gebroeders. i v. \m tm-dam n Delfzijl Trito. 1 v. Dublin te Belfast. Tyro, pass 1 Fmmerre n. Westhartlepool. Vindleat Atque Po'.it, verm. 1 v. Newross naar Swansea. Wiebold Bohmer, verm. 1 v. Amsterdam naar Le Havre. Walcheren pass 1 vlissingen n Gent Wega. pass. 1 Vlissingen n Antwerpen. W;rkenhurgh, pass, l Kp St. Vincent n. Casa- b'nnea W'.m, pass. 1 Vlissingen n. Gdynia. SI.EEPVAAfil Loire, pass. 31 Rasmadraka n. Rotterdam Pool/ce. 31 v. Relem n. Rotterdam met 3 bakker. Oostkerk en Rode Zee, met kruiser Autraiia pass. 31 Kp. Guardafui n U.K. Thames, l 240 m. NO. Socotra.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 9