Koningin Juliana volgde een formeel nieuwe procedure Spellingseenheid niet bereikt tussen Nederland en België verplsegfiylp HYPOTHEEK Bennebroek Toonkunst jubileert Braderie in Noord op 13, 14 en 15 Juni KAPSTER 6 Juiste Staatsrechtelijke vorm Narcissenkwekers hl ikten terug on 1954 Jubileumgeschenk van gemeente Haarlem Ir. W. van Dorp overleden Examens Bestuurdersbond Haarlem Scheepvaart AANKOMEND 527ste STAATSLOTERIJ VRIJDAG 3 JUNI 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De A.N.W.B. is gisteren, zoals wij al meldden, begonnen met. de aanplant-in-het-groot van de 31 borden bij en op de toegangswegen tot de verbinding over het IJmxddense sluizencomplex. Langs de Rijksweg 9 (Haarlem-Veisen) worden enige opvallend grote richtingborden geplaatst, waarbij de A.N.W.B. terdege rekening moest houden met de wind, zodat de grootste der metalen plakkaten, die op een witte ondergrond zwarte aanwijzingen dragen, moeten worden geschoord. Voor het aangeven van de te volgen rijrichting is een systeem van auto-silhouetten gevolgd, waarbij dus het personen- en het vrachtvervoer gesplitst wordt over slnisweg en ponten. Zaterdag hoopt de onderhoudsdienst voor de wegwijzers van de A.N.W.B. met het omvangrijke werk gereed te zijn, maar zolang de sluisiveg nog niet volledig in gebruik is, zullen de aanwijzingen verhuld blijven door carton. De lezers zullen waarschijnlijk wel gezien hebben »lat de wijze waarop mededeling is gedaan van het aanblijven van het kabinet-Drees. wat de daarvoor gebezigde be woordingen betreft, dus wat de vorm aangaat, afwijkt van wat tot dusver in derge lijke gevallen gebruikelijk was. In het desbetreffende communiqué, afkomstig van het Kabinet van de Koningin, leest men immers dat, gehoord het door de heer Bur gers uitgebrachte rapport, Hare Majesteit de ministers en de staatssecretarissen in overweging heeft gegeven, op hun ontslagaanvrage van 17 Mei terug te komen, en dat op grond daarvan de minister-president die ontslagaanvraag heeft ingetrokken". Deze vorm is nu ten onzent nieuw en laat ik er onmiddellijk aan toevoegen dat deze nieuwigheid bepaald warme toejuiching verdient. Wat was toch tot dusver het geval wan neer ministers ontslag hadden gevraagd en tenslotte aanbleven, hetzij in de gevallen waarin zij in een nieuw kabinet overgin gen, hetgeen bij ons vrij dikwijls pleegt te gebeuren, hetzij in het geval een kabinet of ministers die eerst ontslag hadden ge vraagd. toch weer hun werk als volledig verantwoordeli'ke bewindslieden pkchten voort te zetten? Dan olacht tot dusverre de hiervoor gebruikelijke vorm te z'in d->t of wel de Koningin het ontslag wemer-e, of wel het verzoek om ontslag niet inwilligde. In het wez°n der z^ak paste echter deze vorm niet h'j ons 'evend staatsrecht, want in de gevallen als hier bedild waren het bovenal en in de eerste plaats de minis ters zelf die ten volle de verantwoorde lijkheid droegen en wilden dragen, respec tievelijk voor hun overgaan in een nieuw kabinet of voor hun aanblüven in een oud kabinet. Men zal zich welMcht afvragen hoe het kwam dat niettemin die eigen aardige vorm nog altijd werd gebezigd. De enige verklaring daarvoor treft men in onze Grondwet aan, te weten in artikel 86, waar staat dat „de Koning ministers be noemt en ontslaat naar welgevallen". Deze beide laatste woorden nu zijn overblijfsel uit de tijd toen het stelsel, zoals we dat eigenlijk ten onzent al kennen sinds 1848 nog niet bestond; te weten het stelsel waaronder de Koning onschendbaar is en de ministers ten volle verantwoordelijk zijn. Onder dit stelsel immers kan men niet zeggsen dat de Koning „naar welee vallen" ministers benoemt en ontslaat, want de Koning zal alleen minis-ers kun nen benoemen en ontslaan in samenhang met de verhoudingen, die er tussen de mi nisters en het parlement bestaan. De nu gevolgde figuur acht ik volkomen juist. Immers, wat is de situatie geweest en waaron is zij uitgelopen? On een gege ven ogenblik bestond er voor het kabinet- Drees aanleiding ontslag aan het staats hoofd te vragen, en wel omdat het tot een botsing tussen Kabinet en Kamer was ge komen door de verwerning van de huur- verhogingswet en het kabinet de verant woordelijkheid niet langer kon dragen voor het uitblijven van huurverhoging. Daarna is men er in geslaagd, het tezamen eens te worden, namelijk kabinet en de partijen waarop het steunt, over een huur- verhogingsontwerp waarvan men od het ogenblik wel kan zeggen, dat het met vlag en wimpel straks door de Kamer zal wor den aangenomen. Zodoende zijn de rede nen waarom het kabinet, wilde heengaan, vervallen en van het ogenblik af waarop dergelijke redenen niet meer aanwezig zijn is het niet meer dan logisch dat het kabi net zijn verzoek om ontslag intrekt. Het resultaat van de reconstructie-ar beid van mr. Burger was, dat het hier zo even weergegeven werd bereikt; daarom trent heeft hij in zijn rapport de Koningin ingelicht. Gegeven de relaties die er tus sen Staatshoofd en ministers bestaan, ge geven ook dat de ministers hun ontslag- verzoek tot de Koningin hadden gericht, lag het voor de hand dat zij thans van haar kant aan de ministers „in overweging zou geven" om hun ontslagaanvrage in te trekken, waarbij het aan de ministers ter beoordeling bleef, wat voor hun verant woordelijkheid tegenover het parlement moest komen, of het resultaat van die overweging zou zijn, dat zij inderdaad konden besluiten, hun ontslagaanvrage in te trekken. Dit laatste is thans het geval geweest. Men kan geloof ik niet ontkennen, dat ook in het leven van de staat de vormen dikwijls toch een bepaalde betekenis kun- BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: P. J. Wakker en S Lommerse. OVERLEDEN: J. P. v. d. Graaf, m., 04 j. weduwnaar van G. H. Stegers. nen hebben. En wanneer nu die vormen in overeenstemming zijn met de werkelijk heid, voldoen zij aan de eisen, dis men daaraan kan stellen. Welaan, in dit geval hebben we te doen met een staatsrechte lijke vorm die volkomen oast bij. en aan- -luit aan de staatsrechtelijke realiteit Van daar dat er redenen zijn. de nu gevolgde nieuwe procedure van harte toe te juichen. Dr. E. VAN RAALTE ...Ondanks alles geen kwaad jaar (Van onze correspondent inde bollerfetreek) In ..Dé Nachtegaal" te Lisse waren Woens- dygm'ddag maar zeer weinig narcissenkwe kers bijeen, maar toch nog genoeg om een ïprio"v«r*ad°rins te kunnen houden. De vooi-:tt°r. de heer Th. Hoog. verklaarde cjaf 10~4 niet s'echt voor de kwekers ge weest is. Fr was weinig surplus en dat is. bö uitzondering n-et ontstaan door alles maar weer op te planten H'i nrees het beleid van de kwekers, die er toe zijn overgegaan de minder gangba re soorten en variëteiten op te ruimen. De inlevering tegen vergoeding van een kwart- ie per ki'o is hiervoor een stimulans ge- wesst en dus dient deze maatregel gehand bald te bHiveh. De narcissen, die in het perk voor de „Gentse F'orallen" opgenlant warn, zijn een goede reclame geweest. Het jaarverslag van de secretaris wees on hef feit. dat de vereniging in 1964 veer tig laar bestond en dat er in die tijd veel veranderd en verbeterd is. Thans wordt in Neder'and drie a vier maal zoveel van de zelfde grond geoogst a's in het buitenland, waarb'i echter het r;sieo van ziekten ook groter is. De buiten'andcrs zijn echter ia- 'oers op de gezondheidstoestand van onze gewassen. Uit hot vers'ag b'eek. dat de vereniging '0(10 leden telt. maar ér zu'len er nog wel °en aantal afva'len. want er ziin nogal waf k w'-ers oncphouden met de teelt. Het kéuringsverslag van de directeur van de Keuringsdiensten, de heer F. Lim burg, was ietwat in mineur g°steld, want de narcissen hebben het verleden laar bij - zond J zwaar te verduren gehad Vorst en later voortdurende regen, hebben bet büna onmogelijk gemaakt, de bollen zo te be handelen als noodzakelijk is. Zuiveren van de partijen van ziekten moet voort gang blijven vinden. Het controleren van de vliegbestrijding levert niet veel moei lijkheden meer on: zo goed als alle bollen worden gekookt. Er werden weinig partijen voor afgekeurd. Eotrytis en koprot hebben danig huisgehouden, omdat men bij het. groen afschoffe'en verzuimd had. de bol len direct te rooien. Ook ziin soms narcis sen nog te nat geëxporteerd, wat ook niet bevorderlijk is voor de kwaliteit. Bij de inlevering van het zg. „kwartjes- goed" kan men ook zien. dat er nog vee) kwekers zijn die onrendabel telen. Zouden zij hun partijen goed zuiveren van afwij kende planten, dan zouden ze minder be hoeven in te leveren en meer kunnen ver kopen. De financiën zijn gezond, heeft de ver gadering vastgesteld zodat dit punt geen moeilijkheden opleverde. Ook de bestuurs verkiezing verliep vlot. De heer Th. R. de Vroomen werd in de vacature Th. Hoog ge kozen, de heer A. J. J. Arentshorst in de vacature-Segers, de heer G. N. Berbee Dzn. in die van D. Berbee en de heer G. Enthoven Dzn. in die van de heer Lely. De heer Jac. Th. de Vroomen bedankte de voorzitter voor zijn prettige leiding, de voorzitter bedankte de aftredende be stuursleden en de blijvende voor hun me dewerking in de afgelopen jaren. Ook prof dr. E. van Slogteren, ir. A. F. Vlag en de heren van het secretariaat werden bij de dank betrokken. Allen vonden het jam mer, dat de heer Hoog de voorzitterszetel moest verlaten. In deze allerbeste stemming werd de vraag, welke nieuwe narcissen-kleuren platen worden vervaardigd door het be stuur uit het „blote hoofd" zo ongeveer be antwoord en daar er verder niets ter tafel kwam, kon de voorzitter daarna de verga dering sluiten. (Van onze parlementaire redacteur) Tengevolge van de tegenstand van de Nederlandse Spellingscornmissie, voor gezeten door prof. dr. C'. B. van Ilaeringen, en van de Nederlandse Onderwijs kringen (met name kwam dit tot uiting in een advies van de Onderwijsraad) zal een Nederlands—Belgische spellingseenheid helaas geen werkelijkheid wor den. De hier bedoelde krachten nebben zich namelijk met hand en tand verzet tegen de aanvaarding, van Nederlandse kant, van het sinds een aantal maanden in Den Ilaag aanhangig geworden Belgische regeringsvoorstel, om met behulp van een compromis de spellingseenheid tussen beide landen te bereiken. dracht, dit voorstel met de Nederlandse autoriteiten te bespreken. Als men dat „be ïnvloeden" wil noemen, dan weet ik werke lijk niet meer wat nog de t.aak van een di plomatieke vertegenwoordiger blijft! Van Nederlandse regeringszijde is men zich trouwens heel goed bewust geweest van de taak, die in deze zaak de bedoelde diplomatieke vertegenwoordiger had te vervullen. Als bewijs daarvan mag gelden, dat in de op 27 Mei j.l. gehouden bijeen komst van de Nederlandse-Belgische spel lingscommissie, waargan in de aanvang van de vergadering minister Cals en secre taris-generaal mr. H. J. Reinink ook heb ben deelgenomen, tevens aanwezig was de Belgische diplomatieke vertegenwoordiger in kwestie, en zulks op uitdrukkelijke uit nodiging van het Nederlandse ministerie van O., K. en W. In de Volkskrant van hedenochtend wordt de zaak duchtig op haar kop gezet, wanneer dat blad het doet voorkomen als of de Belgische regering schuldig zou zijn aan dit negatieve resultaat. Precies het tegenovergestelde is het geval. Het is mij bekend, dat de Belgische regering met een zeer redelijk en verstandig compromis voorstel voor de dag was gekomen, waar door men eenheid in de spelling tussen Ne derland en België zou hebben bereikt, als ook een hopeloze verwarring vermeden zou zijn geworden, die er helaas thans zal ontstaan, doordat men genoodzaakt zal zijn op het kompas-Van Haeringen te gaan zeilen. Tenslotte moet ik opmerken dat de medewerker van de Volkskrant, die over dit spellingvraagstuk geschreven heeft, ook nog een grove fout heeft begaan door een aanval te doen op een Belgische diplo matieke vertegenwoordiger, van wie hij beweert dat deze doende geweest zou zijn, hier te lande het overleg omtrent het de finitieve spellingsbesluit te beïnvloeden. Deze voorstelling van zaken raakt kant noch wal. Men had te maken met een Bel gisch regeringsvoorstel en bedoelde diplo matieke vertegenwoordiger had de op- De afdeling Haarlem van de Maatschap pij tot Bevordering der Toonkunst is 125 jaar geleden als een der eerste afdelingen van deze instelling opgericht. De toen overgenomen zangklas werd in 1874 als zangschool opgericht en is sindsdien uitge groeid tot de tegenwoordige muziekschool. Het jubileum zal op bescheiden doch waardige wijze worden gevierd met een leerlingenconcert op 28 Juni a.s., waarbij onder andere het Noordhollands Philhar- monisch Orkest zijn medewerking zal ver lenen. De subcommissie voor de muziek en de commissie van bijstand voor de toekenning van subsidies uit de gemeentekas hebben B. en W. in overweging gegeven te bevor deren, dat ter gelegenheid van dit jubi leum een passend jubileumgeschenk dooi de gemeente Haarlem wordt aangeboden. B. en W. zijn van mening, dat deze her denking inderdaad een dankbare gelegen heid is om de waardering van de gemeente voor het belangrijke culturele werk, dat de Maatschappij tot Bevordering der Toon kunst gedurende 125 jaren heeft verricht, tot uitdrukking te brengen. De aard van het aan te bieden geschenk zal door het college in overleg met het be stuur van de afdeling kunnen worden be paald. Een bedrag van f 2500 zal naar hun oordeel bij de ke_uze van dit geschenk ge- dachtenbepalend moeten zijn. Oud-rector Christelijk lyceum te Haarlem Op 28 Mei is te Zeist overleden de heer ir. W. van Dorp, die vele jaren de functje van rector aan het Christelijk lyceum te Haarlem bekleed heeft. De heer Van Dorp werd op 1 Maart 1885 te Zwij-ndregt gebo ren, maar bracht het grootste gedeelte van zijn jeugd door in Haarlem. Hij bezocht de H.B.S. en vervolgens de Technische Hoge school te Delft, waarna hij op 21-jarige leeftijd reeds als leraar aan het Christelijk lyceum te Utrecht werkzaam was. In 1911 werd de heer Van Dorp benoemd tot di recteur van een middelbare school te Leeu warden. Vervolgens keerde hij in 1917 weer terug naar Haarlem om de functie van rector aan het pas opgerichte Christe lijke lyceum te aanvaarden. Na ongeveer achttien jaar werd de heer Van Dorp di recteur van de Philips onderwijsinrich tingen te Eindhoven. Enige jaren geleden ging de heer Van Dorp met pensioen er. vestigde zich toen te Zeist. Twee jaar ge leden kreeg het echtpaar Van Dorp een ernstig auto-ongeluk in Frankrijk, waar van de heer Van Dorp nog niet geheel her steld was. De begrafenis had op 1 Juni op de be graafplaats te Driehuis-Westerveld plaats. Rotterdam. Nederlandse Economische Hogeschool. Candidaatsexamen in de econo mische wetenschappen: G. J. schuurink. Breda: A. Weiland, R. E. Grasdijk, R. Pelt. J. J. F. Hillen. H. Kok, allen te Rotterdam Doctoraal examen in de economische weten schapoen: mej. H. P. Leeser, Rotterdam, de heer P. Vink, Rotterdam. Delft. Aan de Technische Hogeschool zijn gepromoveerd tot doctor in de technische wetenschap: ir. L. H. Ruiter en ir. A. K. van der Vest. De heer Ruiter promoveerde op het Droefschrift ..Some thermodynamic Drooer- ties of the system benzene -1, 2- dicholoro- thane" Zijn promotor was mevr. prof. dr. ir. A. E. Korvczee. In de geschiedenis van de hogeschool is dit de eerste maal dat een vrouwelijke hoogleraar als promotor optrad Het proefschrift van de heer Van der Vegf luidde „A study on the machanism of wool "citing". Promotor was prof. dr. ir. C. W Kosten. Leiden. Doctoraal examen Nederlands recht: mej. E. van de Polder te Overveen. Tilburg;. R.K. Leergangen: diploma bouw kundig tekenaar 'tevens voorbereidende cur sus architect1): G. Bannenberg. Eindhoven; A. V. Beurden. Oirschot; M. Emmen. Don gen: J. v. Ech. Oisterwijk: G Geen en. Eind hoven; J. Joosten. Oosterhout; H. Manning. Eindhoven; M. Matthijssen, Roosendaal; J Oomen, Oosterhout: A. Oomes, Breda; P. Overman. Breda; W. Panis, Tilburg; J. Vaes- sen, Eindhoven; J. Versantvoort, Veghel; A. Weekers, Eindhoven: G. Wilgers, Nieuwkerk. Diploma binnenhuiskunst (4-jarige cursus): A. Brouwers, Tilburg; A. Simons, Tilburg; H. v. d. Ven, Tilburg. NHmesren. Doctoraal examen rechten: mejuffrouw Th T. Bruens 'Arnhem) en de heren G A L. M. T,hoest (Meersser.) en A. A J J. M. Takx (Den Bosch). Amsterdam. Gemeente Universiteit. Can didaatsexamen rechten: G. E. v. d. Werff. Doctoraal examen natuurkunde W. A. Br il (Amsterdam). Candidaatsexamen wis- en natuurkunde: L. A. Barkey en K. Buys (Am sterdam). Vrije Universiteit: Candidaatsexamen rechten: C. P.orman 'Den Haag) cum laude en C. van Veen (Rii""iik, Z.H). Haarlem. Aan de Rijkskweekschool zijn voor het eindexamen geslaagd de dames: H Buisma te Aalsmeer; R. Hoekman te Haar lem; M. Klunder te Haarlem; H. Poelstra te Haarlem en C. Spaargaren te Aalsmeer. De Braderie in Haarlem-Noord, die ieder jaar weer tallozen naar de Cronjé- straat, Paul Krugerstraat en Schoterweg trekt, zal dit jaar op Maandag 13, Dins dag 14 en Woensdag 15 Juni worden ge houden. Wederom zal men dan in deze straten van des middags twee uur tot des avonds tien uur kunnen wandelen langs de rijen kramen en tentjes waar verkopers en verkoopsters gestoken in bonte costuums van grote variëteit, trach ten hun waren aan de man te brengen. Van één uur af zullen de Generaal Cron- jéfstraat en de Paul Krugerstraat voor het verkeer gesloten worden. Bij de Scho terweg, een belangrijke verkeersader, kan dit uiteraard niet gebeuren, en de kraam pjes zullen daar op het trottoir dan ook nog ruimte moeten overlaten voor de voetgangers. Op Maandagochtend 13 Juni zal er zo als in vorige jaren ook werd gedaan, een gekostumeerde rondrit worden gemaakt door medewerkenden aan de braderie. Waarschijnlijk zal men hiervoor nu een aantal fraaie boerenwagens charteren, daar de bekende „tramwagentjes" wel el ders in het land gebruikt worden. Twee drumbands uit Amsterdam zullen in de Generaal Cronjéstraat het geroeze moes tijdens deze openluchtmarktdagen met wat vrolijke noten een nog feestelij ker tint géven, waartoe ook de kermisat tracties op het Julianapark zullen bijdra gen. Op de Schoterweg wordt dan ook gemusiceerd en wel door de Tiroler Al penkapel, die op een podium gezeten na bij de Frans Halsapotheek, de braderie- gangers' zal onthalen op een keur van alpenliedjes. De drie genoemde winkelstraatvereni gingen zullen voortaan in zusterlijke sa menwerking hun braderieën op dezelfde wijze organiseren en inrichten. Stijging aantal leden van 10.950 tot 11.161 Het jaarverslag 1954 van de Bestuurders- bond Haarlem (NVV) begint met een be schouwing over enkele bijzondere gebeur tenissen in het land, waarbij de vakbewe ging ten nauwste was betrokken. Daarbij wordt gememoreerd het door het R.K. Epis copaat uitgegeven mandement en het ver breken van de samenwerking in de Raad van Vakcentralen. Hei aantal leden is in de loop van 1954 gestegen van 10.950 tot 11.161. De grootste afdeling had de Metaalbedrijfsbond met 1719 (het aantal leden daalde met 95) en de kleinste de Tabaksbewèrkersbond met 15. Opgericht werd te Santpoort een afdeling voor vervoerspersoneel met 16 leden. Wegens de reorganisatie van de bureaux voor Arbeidsrecht zijn de bureaux Haar lem-Den Haag zelfstandig geworden. Het bureau Haarlem heeft thans als werkter rein gekregen de kantongerechtsgehieden Haarlem. Alkmaar. Den Helder en Hoorn. Het aantal bezoeken bedroeg 1720 (vorig jaar 1861) en het geïncasseerde bedrag 23.175 (vorig jaar ƒ10.170). Het NVV had zitting in de huuradvies- commissie in het ressort Haarlem. Gedu rende het jaar 1954 werden door de com missie weer vele aanvragen behandeld. Na de huurverhoging van 1 Januari 1954 nam het aantal bijzonder toe. Op 31 December 1963 waren 149 zaken niet afgedaan. In 1964 werden 2619 aanvragen ingediend, zo dat in 1964 2668 zaken moesten worden behandeld. Hiervan werden in dat jaar 2535 afgedaan. Vqn 1 Maart 1951 zijn 7369 behandeld. „Wij gaan voor wat betreft de werkloos heid ter plaatse de goede kant uit", aldus het verslag. Van 1952 af is het aantal werk loze leden, die in aanmerking komen voor uitkering krachtens de rijksregeling steeds geringer geworden. Vastgesteld kan worden dat door bemiddeling van het mi nisterie van Sociale Zaken om moeili.ik nlaatsbare personen alsnog in het bedrijfs leven op te nemen niet zonder succes is ge bleven. Het aanta'l werkloze leden bedroeg oo 1 Januari 1954 66 en op 31 December 1953 22. De mogelijkheid om deze leden alsnog aan het arbeidsproces te laten deel nemen is helaas zeer gering, omdat de ver gevorderde leeftijd en verminderde validi teit een grote rol speelt. Over het afgelopen iaar is een bedrag van 68.321 uitgekeerd. De verwachtingen over 1955 zullen zijn, dat gerekend moet worden op een gemid delde van 20 werkloze leden. Gememoreerd wordt, dat de emigratie commissie uitstekend werk geleverd heeft, ondanks het feit dat de belangstelling van candidaat-emigranten niet zo groot was. Dank wordt in het jaarverslag gebracht aan de dames van het NVV-TBC-fonds. die regelmatig 73 patiënten bezochten. Hel financieel verslag vermeldt als in komsten en uitgaven een bedrag van 17.645; het saldo van 1.449 wordt naar de reserve overgebracht. Aagtekerk, 3 Newcastle. Aardij'k, 2 Rotterdam. Akkrumdijk, 2 v. New Orleans n. Mobile. Alamak, 1 v. Genua n. Port Said. Alcyone, 2 v. Rotterdam n. Hamburg. Alpherat. 3 Victoria. Applngedijk, 3 New York. A.gos, 3 Catania. Axeldijk, 3 Rio de Janero. Abbedijk, 4 Antwerpen verwacht. Alblasserdijk, 1 Houston. Aideramin, 3 Rotterdam. Alioth, 3 Rotterdam. Arendskerk, 3 v. Djibouti n. Penang. Bali, 1 te Amsterdam. Bloemfontein. 2 te Antwerpen. Britsum, pass. 2 Wight n. New Orleans. Bantam, 2 v. Bahrein n. Bombay. Corilla, 1 v. Aden n Suez. Cistula. 2 te Berre. Crania, pass. 1 Azoien n. Curasao. Caltex Utrecht, pass. 2 Gibraltar n. Rotterdam Celebes, 2 te Suez. Cimulia, 2 v. Rotterdam n. Hamburg. Clavelia, 1 te San Lorenzo n. Pta. Cardon. Cory de, 2 v. Curagao n. Angoango. Caltex Lelden, pass. 3 NW. punt Kreta n. Sidon Daphnis. 3 Houston verwacht. Dalerdijk, 31 v. Vancouver te Port Albernl. Drente, 2 Singapore. Eemdijk, 2 te Rotterdam. Esso Rotterdam. 2 te Rastanura. Etrema, 2 te Havana. Ena, 3 Falmouth verwacht. Eendracht, 3 v. Bosporus n. Constanza. Enggaoo, 2 v. Djeddah n. Djibouti. Eoi, 2 v. Amsterdam n. Constanza. Esso Den Haag, pass. 3 Perirri n. Rastanura. Friesland (SSM), 2 Blyth Gouwe, 1 v. Rotterdam n. Hamburg. Gooiland, 1 te Buenos Aires. Gaastei kerk, pass. 2 Ouessant n. Port Said. Gaasterland, 2 v. Amsterdam n. Bremen er Hamburg. Grave.and 2 v. Recife n. Las Palmas. Groote Kerk, pass. 2 Minikoy n. Aden. Garoet, 3 v. Akaba n. Aden. Groote Beer, pass. 2 pass 2 Kp. Race. n. Quebec Ganymedes. 3 v. Amsterdam n. San Juan. Helicon, 2 te Curasao. Helder, 2 te Amsterdam. Hydra, 2 te Port au Prince. Heemskerk, pass. 2 Ouessant n. Lissabon. Hersllla pass. 2 Wight n. Rotterdam. Hector, pass. 2 Malta n. Rotterdam. Hecuba. 3 Paramaribo. Haarlem, pass. 3 Vlissingen n. Antwerpen. Hoogkerk, 3 Amsterdam. Indrapoera, pass. 2 ten Z. Kreta n. Genua. Japara (KRL)pass. 2 Kp. Guardafui n. Singa pore. Kertosono, 2 te Philadelphia. Kieldrecht, 2 v. Calcutta n. Madras. Krebsia, 8 Buenos Aires verwacht. Kalydon, 3 v. Curasao n. Kaapstad. Kanmun, 31 Belawan. Kota Agoeng, 3 Rotterdam. Kota Baroe, 3 v. Genua n. Port Said. Langkoeas, pass- 1 Guardafui n. Singapore. Lekke: kerk, 31 te Calcutta. Leuvekerk, 1 v. Rotteidam n Hamburg. Lutterkerk, pass. 2 Malta n. Hamburg. Laagkerk, 2 v. Lissabon n. Antwerpen. Laertes, pass. 3 Malta n. Port Said. Lawak, 30 v. San Francisco n. Vancouver. Leopoldskerk, 3 v. Bushire n. Karachi. Lissekeik, 2 v. Londen n. Ummsaid. Laurenskerk 3 v. Aden n. Suez. Leersum, 3 Amsterdam. L.oosdrecht, 2 Koewait. Loppersum, pass. 2 Flnisterre n. Port Talbol Meerkerk, 2 te Durban. Macoma, 2 v. Rotterdam te Hamburg. Madoera, pass. 2 Perim n. Suez. Malvipa, 3 te Mlri. Mariekerk, 3 te Genua. Maikelo. pass. 1 Kiel Holtenau n. Stockholm. Merwede, 2 v. Bremen n. Hamburg. Maasdam. 2 110 m. OKp. Hatteras. Mapla, 3 Priok. Mi tra* 3 Sydney. Nieuw Amsterdam, 1 v. Southampton n. N. York Nigerstroom, 2 v. Bordeaux n. Dakar. Noordam, 6 Hoek v. Holland verwacht. Oostkerk, 2 te Rotterdam Ondina, 1 te Singapore dokken. Oranje. 2 rede Singapore. Orion, 2 te Famagusta. Oberon, 2 v. New York n. Curasao. Oranjestad. 3 Pto Limon. Prins Alexander, 1 v. Port Alfred n. Rouaan.. Prins Philips Willem, 27 v. Montreal n. Chicago Poelau Laut. 3 Algiers. Prins Fred. Willem, 2 Rotterdam. Prins Joh. Willem Friso, 3 v. Antw. te RdaF. Prins Willem II, pass. 2 Kp. Race n. Montiea' Prins Willem IV, 2 Bremen. Peperkust, pass. 3 Vlissingen n. Antw. Prins Maurits, pass. 3 Vlissingen n. Bremen Rondo. 1 v. New York n. Beyrouth. Rijnkerk, 1 v. Mombasa n. Aden. Rijnland, 1 v. Lissabon n. St. Vincent. Roggeveen, 2 v. Mahe n. Mombasa. Rotula. 4 Davao verwacht. Rijndam. 1 v. New York n. Cobh. Riouw, 31 rede Singapore. Roepat. 31 Priok. Salatlga. 30 te Vancouver. Salawati, 2 te Dakar. Salland, pass. 1 Fernando Noronha n. St. Vincent Sheratan, 2 te Philadelphia. Statue of Liberty, 2 v. Port Said n. Philadel phia. Saidja, 2 te Bangkok. Siba.iak, 2 960 m. W.NW. Cocos eiL Singkep, 2 Colombo verwacht. Straat Bali, 1 v. Kobe n. Hongkong. Schie. nacht 2-3 v. Trinidad n. Antwerpen. Schiedijk, 1 v. New Orleans n. Le Havre. Sliedrecht, pass. 2 Kreta n. Philadelphia. Soestdijk, 2 v. New Orleans n. Havanna. Stad Rotterdam, 2 v Wabana n. Engeland. Straat Mozambique, 3 Kaapstad. Samarinda. pass. 3 Perim n. Djibouti. Sarangan, 1 v. Cristoba n. Trinidad, bio^eiu.jk, 1 Beiawan. a,ad Leiaen, 3 v. i\acala n. Dar es Salaam, siao Maastricht, 2 v. Emden n. Savona. iarisse, l v. Amsterdam u. Hamburg. Tibia, 2 v. Port Said ii. Shellhaven. Titus, 2 v. Büui gas n. Thessaloniki. Ti a ia ii us, 2 te Amsterdam. Tana, 5 Pto La Cruz verwacht, ij'pondok, 3 te Yokohama. Tnemisto, pass. 3 Vlissingen n. Wabana. 'feiresias, 2 v. Bremen n. Amsterdam. Tegelberg, 3 v. Singapore n. Penang. Tiberius, 3 te Paramaribo! Tjimenlcng, 2 v. San Francisco do Sul n. Kaap stad. Van Weck, 1 te Maassluis. Wuieni: tad, 2 v. Amsterdam n. Hamburg Westeitoren, 2 v. Rangoon n. Calcutta. Woensarecht, pass. 2 Aden n. Suez. Wonogin, 2 v. Basrah n. Bombay. Waal, pass. 2 Kp. Finisterre n. Hamburg. Waterman, 2 150 m. O. Kp. Race. Wester dam, 2 540 m. O.ZO. Kp. Race. Westland, 2 v Montevideo n. Paranagua. Willem Ruys, 3 Southampton. Wonorato, 2 v. Genua. lJsel, 2 te Oran. Zaan, 1 v. Hamina n. Zaandam. Zonnewijk, pass. 1 Gibraltar n. Willemstad. Zuiderkruis, 3 te Fremantle. KLEINE VAART Ary Scheffer, nacht 3-4 v. Liverpool te Rotter dam verwacht. Aigarve, pass. 2 Vlissingen n. Ipswich. Bestevaer, 2 v. Boston te Maasssluls. Borneo, pass. 2 Vlissingen n. Antwerpen. Hondsbosch, pass. 2 Vlissingen n. Temeuzen- Badzo, 1 v. Rotterdam n. Londen. Beekbergen, 2 v. Kopenhagen n. Aalborg. Casana, 2 v. Antwerpen te Rotterdam. Cinderella, 2 v. Duinkerken te Rotterdam. Contact, 1 v. Londen te Rotterdam. Coolhaven, 1 v. Rouaan n. Casablanca. Corrie b II. 2 v. Rotterdam n. Londen. Crescendo, 1 v. Rotterdam n. Hamburg. Cateli, 1 v. Rotterdam u. Bologrie. Da Capo, 1 v. Guernsey n. Rotterdam. Deiiboig, 1 v. Colchester te Rotterdam. Delfzijl, 1 v. Dordrecht te Rotterdam. Dinkel, 1 v. Londen te Rotterdam. Driebergen, 2 v. Rotterdam n. St. Nazalre. Eminent, 1 v. Dublin n. Liverpool. Fiducia, 1 v. Gent ie Boston. Grebbestroom, 2 v. Lastham te Amsterdam. Gaasterland, 2 v. Kingslynn te Rotterdam. Gazelle, 2 v. Middlesbro te Rotterdam. Haaksbergen, 2 v. Aviles n. Bilbao. Hartel, 2 v. Rotterdam n. Hamburg. Heemraadsingel, 2 v. Gdynia te Norrsundet. Hink, 1 v. Rotterdam n. Boston. Hunzeborg, 1 v. Colchester te Rotterdam. Henriëtte, 2 v. Hansweert n. Londen, lloc Vinces, verm. 3 v. Rotterdam n. Grimsby. Hontestrocm, 2 v. Liverpool te Amsterdam. Jaba, 1 v. Rotterdam n. Colchester. Joost. 31 te Zaandam. Koningshaven. 2 v. Duinkerken to Rouaan verw. Lacra, 3 v. Leith te Rotterdam verw. Lijnbaansgracht. 2 v. Hamina te Amsterdam. Lartx, 1 te Zaandam. Mutatie, 1 v. Rotterdam n. Hango. Meres N, verm. 2 v. Asuncion n. Montevideo. Midas, 2 v. Rotterdam te Amsterdam. Merwestad, 2 te Mariestad. Markab, N, 1 v. Londen n. St. Nazaire. Matthew. 2 v. Amsterdam te Grangemouth. Mercurius, 2 v. Grangemouth te Immingham. Mintaka N, 1 v. Safi n. Port Lyautey. Monica, 1 v. Ardrossan n. Irvine. Neeltje b, verm. 2 v. Rotterdam n. Plymouth. Nleuwland, 2 v. Grangemouth te Rotterdam. Noorderhaven, 2 v. Rotterdam te IJmulden Nieuwland, 2 v. Grangemouth te Hoek v. Hol land verwacht. Nautec, 1 v. Napels te Sete. Nassauhaven, 2 v. Rotterdam te Antwerpen. Nreuwehaven, 2 v. Rotterdam te Gothenburg. Oosterburg'n, 2 v. Antwerpen te Rotterdam. Parregaux, 1 v. Bordeaux n. Tanger. Pionier, 1 v. Rotterdam n. Helsingborg. Plato, 1 v. Lissabon n. Barcelona. Pavo, 31 v. Goole n. Gefle. Rose Marie, 2 v. Malmö te Kopenhagen. Realta, pass. 2 Brunsbüttel n. Malmö. Ruby, 2 v. Sunderland te Newburgh. Soemba, 1 dwars Guernsey n. Aalborg. Spolanda. I v. Nantes te Bordeaux. Stella Maris, 2 v. Goole n. Drammen. Setas, 1 v. Soinaes te Londen. Spes. 2 v. Vlissingen n. Sonderborg. Sclnppersgracht, 2 v. Amsterdam n. Mantyluoto Tempo, 1 v. Malmö te Rotterdam. Thames, 1 v. Rotterdam n. Antwerpen. Theano, 2 v. Amsterdam te Rotterdam. Vindicat Atqpe Polit, 2 v. Newross n. Le Legue Vrouwepolder, 1 v. La Coruna n. Antwerpen. Vlvo, 2 v. Rotterdam te Antwerpen. Venus, verm. 2 v. Middlesbro n. Rotterdam. Vrijburgh, pass. 2 Ouessant n. Casablanca. Westropa, pass. 2 Vlissingen n. Sonderborg. Wiebold Bohmer, 2 v. Amsterdam n. Le Havre Walcheren, pass. 2 Vlissingen n. Goole. Westkust, pass. 2 Vlissingen n. Gent. Walcheren. 1 v. Rotterdam te Gent. Westersingel, verm. 3 v. Norkoplng n. Amster dam of Zaandam Westpolder. 4 v. Lissabon te Antwerpen verw. Zuidland, 2 v. Amsterdam n. Antwerpen. SLEEPVAART Cycloop, 1 160 m. O.NO. Paramaribo n. Belem. Ebro, 1 180 m. W.t.Z. Casablanca met bagger molen. Hudson. 1 v. Rotterdam n. Gothenburg met veerboot. Humber, 1 100 m. ZW. Halmaheira met stoom schip. Noordiholland. pass. 1 Trinidad n. Belem. Noordzee pass. 1 Kp. St. Vincent n. Rotterdam Oceaan, 1 790 m. W.t.N. Fayal met tanker. Tyne, 1 v. Rotterdam n. Baltimore. Zwarte Zee, 1 te Cristobal. In het Luth. Rusthuis, Wcs- terhoutpark 36 gevraagd, wegens onvoorz. omstandig heden een liefst zo spoedig mogelijk, evt. ook tijdelijk. Gevraagd voor Zandvoort goed bekend met permanent wave. Tev. gevr. een bekw. manicure. Firma Suykerbuyk Thorbeckestraat 11. Zand voort, tel. K 25073382, na 6 uur K 2500—27445. Verzekerings Mij heeft op solide onderpanden gelden beschikbaar voor le Hypo theek tegen 3y2 P- vo°r uitstekende posten 31/4 p. jaar. 2e Hypotheek be schikbaar van particulier te gen 5'/2 rente. Br. no. 9053 4e Klas 8e lijst HOGE PRIJZEN 5000 16889 2000 5331 1500 2763 8739 21884 f 1000 2728 6044. 12873 14458 16465 17846 19098 19501 20705 20919 100 3038 3536 3919 6381 127.73 19178 21520 200 1540 2089 2408 2166 2936 3059 3664 4419 5088 6639 6884 7570 7670'8227 8947 9074 9614 9930 11094 11475 12541 12702 13224 1343S 14654 17817 19557 PRIJZEN VAN 80.— Aalsdljk, 2 te Rotterdam. Amor, 2 te Rotterdam Ariadne, 1 v Napels n. Liparl. Aldabi, 1 v. Santos n Rio de Janeiro. Alphard. 1 v. Recite o Las Pairnas. ArkeJdijk, 2 te Rotteidam Almkerk, 2 te Livorno Alnati, 2 te Antwerpen. Alwaki.. 2 v. Aden n. Karachi. Antonla. 2 v. Tjilatja n. Pladju. Arendsdijk, 1 te New York. 1065 112 907 949 2029 114 811 848 3360 456 4050 110 944 963 5079 087 890 6078 140 960 7012 062 694 975 8111 314 1)149 264 914 982 10065 207 712 763 11236 237 1022 023 213 236 438 i4U 693 h94 2005 919 224 229 355 371 543 571 798 807 3021 U92 439 442 767 771 4012 064 396 407 780 834 971 5023 072 353 358 650 683 941 954 6019 035 217 220 398 401 615 631 755 764 974 994 7015 026 240 319 610 655 895 997 8029 052 570 594 765 805 9028 119 259 298 585 592 885 894 10007 072 249 261 461 465 742 '48 87 6 886 11004 017 326 344 133 134 991 141 266 938 953 547 550 255 451 349 449 306 373 572 834 458 472 161 194 255 525 159 166 194 417 294 332 086 218 993 454 471 266 290 213 293 871 914 252 318 592 596 434 440 301 353 970 387 461 702 762 783 499 513 539 975 998 649 669 689 632 658 864 509 576 840 455 646 «73 688 842 528 630 673 452 464 643 482 556 566 882 730 942 I 868 848 359 901 697 792 038 254 455 701 057 231 387 675 836 154 460 804 101 432 856 121 392 686 960 088 242 422 650 780 033 327 676 250 612 807 142 301 602 917 079 285 184 75; 943 029 369 068 081 288 342 459 486 708 769 149 161 234 246 404 411 676 680 846 858 171 256 497 498 811 830 126 260 527 545 862 870 180 181 416 463 689 789 995 107 108 250 267 458 481 661 675 811 813 092 094 358 377 530 564 779 833 173 177 250 264 456 477 760 763 866 873 267 308 509 634 838 847 270 284 572 577 873 905 210 229 466 511 866 870 115 145 301 319 486 549 687 700 851 876 044 113 138 139 418 430 143 303 700 774 828 S44 281 324 635 639 847 862 160 172 308 336 640 672 918 924 084 114 303 305 194 529 155 760 95] 99(1 101 106 407 419 328 375 646 652 960 966 174 183 346 438 766 781 943 973 141 175 307 350 582 617 767 781 993 UI 269 452 473 097 391 589 928 180 289 492 778 908 370 673 961 286 613 908 267 564 899 154 356 591 713 8S3 155 576 847 495 678 988 195 445 810 991 •95 387 682 782 296 511 141 148 396 429 598 646 956 r97 220 327 334 524 531 781 794 960 963 390 435 685 734 989 343 370 665 667 945 960 272 316 579 638 918 921 173 176 362 394 600 722 736 926 945 158 165 506 616 848 849 497 557 742 760 211 223 479 569 845 856 216 236 389 123 710 734 84U 870 308 315 559 567 948 12125 132 196 204 206 300 385 409 493 498 517 713 780 870 911 13097 138 222 362 389 395 578 582 677 875 882 943 11036 169 174 335 535 615 616 856 913 915 957 985 15040 055 182 393 406 533 553 618 730 863 874 918 962 975 1HLU6 143 193 230 363 497 558 639 707 736 802 829 993 17008 .46 204 332 377 380 451 496 557 874 899 9(16 18042 144 201 214 376 391 503 523 535 591 644 749 796 832 990 19140 722 778 7S5 825 831 982 20057 136 199 226 409 417 426 632 945 21009 105 160 189 310 317 322 419 465 486 614 tV 647 819 841 940 941 951 955 HiW 574 590 626 680 682 713 760 810 819 879 882 900 962 975 979 981 982 12050 087 118 217 240 327 3. y 334 355 379 418 406 489 494 618 632 67 692 704 743 779 825 833 843 851 ::8 951 9S8 993 1301)0 130 16 u35 038 045 12. 135 158 159 165 i 67 201 216 295 361 382 387 403 506 523 525 548 564 591 598 618 630 734 785 808 820 880 93U 947 999 11018 032 044 ür>6 070 079 083 090 103 109 116 155 161 186 214 221 230 259 287 291 292 Z95 296 327 329 333 378 384 451 4öS 505 524 557 571 588 614 628 678 692 712 80. 894 955 990 15000 15052 065 080 096 112 127 155 158 211 '256 298 123 373 405 422 424 452 462 496 508 510 547 642 657 669 677 686 709 713 718 728 '44 746 781 819 877 883 899 927 939 982 996 10001 049 074 107 113 161 255 265 276 309 332 348 381 387 401 413 455 476 493 525 601 627 694 772 '78 799 815 861 869 871 906 915 927 932 963 17004 007 IÜ3 133 134 153 170 ISO 189 211 217 255 276 285 '298 316 325 342 349 350 364 193 506 715 536 568 603 65.1 668 725 750 777 859 868 87S 905 971 972 999 18030 040 065 089 090 111 122 142 231 •247 250 349 38 1 395 42 J 442 444 458 462 482 511 .-<26 546 55b 564 565 579 590 592 611 621 699 '00 766 356 368 892 928 932 944 95b 977 992 19080 164 243 269 •296 316 318 323 357 383 45b 4 '4 607 610 643 646 739 754 782 786 810 851 884 918 924 961 997 999 20004 023 039 131 206 230 249 252 302 309 310 320 33'. 393 398 399 413 420 435 449 461 519 548 546 564 605 631 662 670 676 706 707 78b 793 825 827 855 866 879 906 918 928 934 •72 -82 i 1023 03] 03!' 071 •88 •89 118 1-14 163 181 184 '208 293 3t>] 363 373 377 386 441 442 487 505 561 567 587 717 730 734 765 766 769 826 863 867 883 885 929 931 932 973 VERBETERING. Nieten: 2763 moet zijn 2774

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 10