Dr Drees: Kamervotum niet gericht tegen algemene regeringspolitiek Westen stelt topgesprek voor op 18 Juli in Genève Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT mm DullesMacMillan en Pinay volgende week in New York Regeringsverklaring over kabinetscrisis Ingangsdatum van voorgestelde belasting verlaging en huurverhoging 1 September Later tijdstip levert rijk f 72 millioen op Schadevergoeding voor atoomslachtoffers Zweeds schip gezonken na aanvaring Tjalk gezonken op IJsel Bioscoopcollecten lever den een ton op Het woord is aan mMm Vakverbond bemiddelt in Brits spoorconflict Eisenhower waarschuwt tegen te veel optimisme Di;ie nieuwe ministers in West-B uitstand Christen-democratische winst op Sicilië Westelijke ambassadeurs in Belgrado ingelicht Admiraal Strauss veroordeelt extreme uitlatingen Djakarta zal N.-Guinea weer aan UNO voorleggen Twaalf doden bij botsingen in Atjeh Franse ambtenaren dreigen de regering met staking K' Adenauer draagt buitenlandse zaken aan Von Brentano over Communisten gelijk gebleven Weerrapport 69e JAARGANG No 277 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom DINSDAG 7 JUNI 1955 Haarlems Dagblad 299e JAARGANG No 124 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman In de hedenmiddag gehouden vergadering van de Tweede Kamer heeft de mi- nister-president, dr. W. Drees, omtrent het verloop van de kabinetscrisis een verklaring afgelegd, waarin hij uiteenzette, waarom en op welke grondslag het kabinet meent zijn arbeid te moeten hervatten. Dr. Drees constateerde, dat na de consultaties, die hebben plaats gehad nadat het kabinet zijn ontslag had aan geboden, er reden was om aan te nemen, dat er geen uitzicht bestond op de vor ming van een "ander kabinet, dat eventueel werkzaam zou kunnen zijn tot het normale einde van de lopende parlementaire periode. Het liet zich aanzien, dat gekozen zou moeten worden tussen vervroegde verkiezingen als gevolg van ka merontbinding, en voortzeting van het werk van het zittend kabinet; aan dit laatste kon uiteraard slechts worden gedacht, indien inzake een voorstel over de huren van oude woningen, en eventueel daarmee samenhangende belastingvoor stellen, alsnog overeenstemming tussen regering en Staten-Generaal mocht wor den verwacht. Plet overleg met mr. Burger heeft geleid tot een zodanig resul taat, dat het kabinet vertrouwt voor de wetsontwerpen en nota's van wijzigin gen, die het ter zake van huren en belastingen bij de Staten-Generaal zal in dienen, de nodige steun te zullen vinden. Waar het votum der Kamer zich niet richtte tegen de regeringspolitiek in het algemeen, acht het kabinet zich onder deze omstandigheden gerechtigd zijn taak weer op te nemen, terwijl het, mede in verband met verschillende belangrijke en urgente wetsontwerpen, die aanhan gig of in voorbereiding zijn, het landsbelang er mede gediend acht, indien niet een langdurige onderbreking intreedt. Met betrekking tot het huurvraagstuk zal de regering voorstellen doen van twee erlei aard. Het eerste strekt tot verlaging van de lasten, die drukken op de exploi tatie zowel van oude als van nieuwe wo ningen. Het tweede tot verhoging van de huren van oude woningen met 5 percent. De verlaging van lasten kan worden be reikt door verhoging van het afschrij vingspercentage der huurinkomsten voor de Inkomstenbelasting van 10 percent tot 15 percent, welke verhoging overigens reeds in uitzicht was gesteld en door, wat de Grondbelasting betreft, voor ongebouw de eigendommen de in de Duitse periode opgelegde 80 opcenten te doen vervallen en voor gebouwde eigendommen niet al leen de destijds opgelegde 100 opcenten, doch daarenboven nog 30 opcenten. In verband met het daardoor ontstaande verlies van ongeveer 36 millioen gulden, waarvoor de gemeenten compensatie moe ten ontvangen, zal de verlaging van het ta rief van de loon- en inkomstenbelasting van 8 percent op 6 percent moeten worden teruggebracht. Hier staat tegenover, dat de huurders van duurdere woningen geen 10 percent, maar 5 percent huurverhoging zullen hebben te betalen, terwijl de indi- NEW YORK (Reuter) De Verenigde Staten hebben de UNO meegedeeld dat een bedrag van 6.869 dollar en 80 dollarcent is uitbetaald als schadevergoeding voor de slachtoffers van atoomstraling, veroorzaakt door de atoomproeven in het gebied van de Grote Oceaan in Maart 1954, op de Marshall-eilanden. De slachtoffers die thans geheel zijn hersteld hebben geen per soonlijke eisen tot schadevergoeding inge diend. De Marshall-eilanden worden be heerd door de Verenigde Staten op basis van een voogdijschapsovereenkomst van de UNO. (United Press) Admiraal Strauss, de voorzitter van de Amerikaanse commissie voor de Atoomenergie, heeft in een rede voor de Amerikaanse medische vereniging gezegd dat er geen bewijzen zijn om de vrees te rechtvaardigen dat proeven met atoom- en waterstofbommen de atmosfeer vergiftigen met gevaarlijke uitstralingen. Hij zei dat alle tot dusverre ondernomen atoomproeven de onze, de Engelse en de Russische slechts een fractie hebben toegevoegd aan de natuurlijke uitstraling waaraan we allen blootgesteld hebben ge staan sedert de geboorte der mensheid. Deze vermeerdering komt volgens Strauss ongeveer neer op die welke vrijkomt bij het maken van een Röntgenfoto voor medische doeleinden. Strauss zei dat sommige geleerden, en anderen bezorgdheid tot uitdrukking had den gebracht dat de toeneming van de atoomstraling in de atsmosfeer zou kunnen leiden tot generaties van monsters door het optreden van genetische mutaties. Hij deelde mede dat de commissie en andere wetenschappelijke groepen, waaronder de nationale academie van wetenschappen, ge detailleerde onderzoekingen verrichten ever de genetische gevolgen op lange ter mijn van uitstraling. Hangende de uitslag van deze studies zou het naar hij zei een onverantwoordelijke daad lijken indien geleerden extreme verklaringen zou afleg gen over de schadelijke uitwerking die de uitstraling van atoomproeven zou kunnen hebben op erfelijke eigenschappen. Het 5414 ton metende Zweedse m.s. „Sai- vó" is vanochtend na een aanvaring met het 11.197 ton metende Panamese schip „Windward Islands" in de omgeving van Eornholm gezonken. Het Panamese schip, dat de gehele bemanning van de „Saivo" aan boord heeft genomen, heeft zijn reis naar Stockholm voortgezet. Tijdens de aan varing was het zicht slechts 80 m. (ANP) recte belastingen sterker zullen worden verlaagd dan aanvankelijk in de bedoeling lag. De verlaging van de grondbelasting zal per 1 Januari 1956 ingaan. De andere be lastingverlagingen, die gedacht waren te gen 1 Juli, zullen tegelijk met de huur verhoging in gaan op 1 September a.s. In verband met de voorgenomen huurverho ging van 5 percent zal in de omzetbelas ting ook de laatste 2 percent op textiel verdwijnen, hetgeen een bedrag vergt van f 56 millioen per jaar, terwijl de omzetbe lasting op suiker eveneens vervalt, waar mede een bedrag van f 14 millioen per jaar is gemoeid. De verlagingen voor textiel en suiker gelden tot 31 December 1956. Tegen die tijd zal kunnen worden bezien of op ande re wijze een compensatie kan worden ge vonden. Door de opschorting van de parlementaire behandeling wordt de inwerkingtreding van de daarin vervatte belastingverlagin gen in de persoonlijke sfeer vertraagd. Verschuiving naar 1 September levert een budgetaire winst voor één maal op van rond f 60 millioen. Het vervangen van een deel van de verlaging van loon- en inkom stenbelasting door een iets later ingaande vermindering van de grondbelasting, levert een bate voor één maal op van f 12 milli oen. Tegenover het verlies aan opbrengst inzake textiel en suiker ad f 93 millioen tot 31 December 1956 staat dus een bedrag van f72 millioen aan hogere ontvangsten aan loon- en inkomstenbelasting in 1955 dan verwacht werd. Waar huurverhogingen worden toege staan mede met het oog op de gestegen kosten van onderhoud, acht het kabinet het redelijk, dat verband wordt gelegd tus sen de huurverhoging en het onderhoud, voor zover dit bij deze beperkte verhoging mogelijk is. Het ligt dan ook in de bedoe ling in het wetsvoorstel tot huurverhoging net 5 percent een clausule op te nemen om trent het vervallen van die huurverhoging als het noodzakelijk onderhoud verwaar loosd wordt. De uitwerking zal moeten plaats hebben bij Algemene Maatregel Van Bestuur. Op neming van die uitwerking in het wets ontwerp zou vertragend werken bij de in diening. Het is de bedoeling reeds on middellijk de voorbereiding van de Alge mene Maatregel Van Bestuur ter hand te nemen en deze na de aanneming der wet zo spoedig mogelijk in werking té doen treden. Bovendien is er aanleiding de volgende twee zaken bij de wet te regelen: a. hetgeen ten aanzien van de huren van onbewoon baar verklaarde woningen thans is ge regeld in artikel 3 van het Besluit Bijzon dere Huurprijzen 1954; b. de mogelijkheid om tot verlaging van de huur van wonin gen te komen, die niet formeel onbewoon baar zijn verklaard, doch wel met derge lijke woningen op één lijn zijn te stellen. De te nemen maatregelen zullen er toe leiden, dat het verschil tussen oude en nieuwe huren afneemt met ongeveer 8'/2 percent. De regering is van oordeel, dat de voorstellen op huur- en belastinggebied, die thans aan de Staten-Generaal zullen worden voorgelegd, een verantwoord ge heel vormen. Een nieuwe stap wordt gezet op de weg naar oplossing van het huur vraagstuk, terwijl tegelijkertijd directe en indirecte belastingen op zodanige wijze worden verlaagd; dat voor de bevolking geen verzwaring, maar verlichting van las ten intreedt. Het blijft intussen gewenst, dat het be raad, waarvan minister Witte bij de be handeling van het voorstel in zake huur verhoging heeft gesproken, voortgang zal vinden. Niet omdat spoedig tot verdere huurverhoging zal moeten worden over gegaan, maar om te trachten te komen tot een huurpolitiek op lange termijn, die zo algemeen mogelijk steun kan vinden. De regering zal spoed betrachten met de in diening der aangekondigde voorstellen. Zij vertrouwt, dat de Staten-Generaal zullen willen medewerken tot een snelle 'behan deling. Bespreking van de bijzonderheden der- gedachte regelingen zal het beste bij die behandeling kunnen plaats hebben. De voorzitter van de Tweede Kamer, dr. Kortenhorst, schorste na de regeringsver klaring de vergadering tot half drie, nadat, de Kamer zich accoord had verklaard met zijn voorstel de vergadering van vanmid dag en vanavond te wijden aan de debatten over de in de regeringsverklaring vervatte voorstellen. (Van onze correspondent in Djakarta) Thans is van officiële zijde medegedeeld dat Indonesië voornemens is de kwestie- Nieuw-Guinea opnieuw aan de orde te stellen op de in September te houden Al gemene Vergadering van de UNO. Hoewel een dergelijke stap te verwachten was op grond van eerdere uitlatingen daarom trent, heeft nu de minister van Voorlich ting, dr. Tobing op een bijeenkomst te Singaradja, op Bali, deze positieve mede deling gedaan. (Reuter). De Indonesische ambassadeur in Cairo, generaal-majoor Hadji Abdul Kadir, heeft een beroep' gedaan op de hoofden der Arabische diplomatieke mis sies aldaar en op de secretaris-generaal der Arabische Liga, Abdel Khalek Has- suna, teneinde de steun van Arabische landen te verkrijgen, als de kwestie- Nieuw-Guinea in de Algemene Vergade ring ter sprake komt. DJAKARTA (PIA) Twaalf burgers hebben de afgelopen dagen de dood gevon den bij een aantal plaatselijke botsingen met benden en aanvallen op kampongs in Atjeh. Ter hoogte van het Olburgse Veer op de IJssel onder de gemeente Steenderen* zijn Maandagavond twee schepen met elp'aar in aanvaring gekomen. De „Lek", komende van Deventer en metende 232 tón, kwam aan bakbpordzyde in aanraking met de 127 ton metende tjalk „Mercurius". De „Mer- c.urius" zonk onmiddellijk, waarbij de echt genote vap de schipper, G. Duinkerken, in het water terecht kwam. Zij werd even la ter door de opvarenden van een roeiboot gered. De schepen waren niet verzekerd. Een vertegenwoordiging van het bestuur van de Nederlandse Bioscoopbond heeft op bet hoofdbureau van de Stichting 1940 1945 in de vorm van een cheque de op brengst overgedragen van de bioscoop collecten, onderdeel van de laatste open bare inzameling ten bate van de Stichting. De chèque vertegenwoordigt een bedrag van f 100.420.38. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT PAGINA'S Paul Cosmann: Niet ieder, die een lezenswaardig boek schrijft, kan een lezens waardige zin schrijven. LONDEN (Reuter; Na een vergade ring van zes uur is het Britse verbond van vakverenigingen (T.U.C.) Maandagavond voor de dag gekomen met een plan van vijf punten ter beëindiging van de spoorweg staking. De 70.000 stakende machinisten en stokers wordt gevraagd hoeveel hun mini maal moet worden toegezegd alvorens zij instemmen met regeling van de staking, met dien verstande, dat later besprekingen zullen worden gevoerd over vergroting van het verschil met de lonen van minder ge schoolde arbeiders. Indien de T.U.C. op deze basis tot een accoord zal komen, zal deze organisatie er bij premier Eden op aandringen nog tijdens de staking met de onderhandelingen te beginnen. Tradities wijken (United Press) Koningin Elizabeth za! Donderdag niet in een gouden koets naar het parlementsgebouw rijden voor de opening van het eerste nieuwe parlement in haar regeerperiode, maar in een zwarte limousine, het glazen huis. Het besluit om de gouden koets door de prozaïsche auto mobiel te vervangen, is genomen met het oog op de spoorwegstaking. De toeloop zal daardoor minder groot zijn dan anders. Volgens het oorspronkelijke plan zou de koningin op 14 Juni het parlement openen. Die datum werd echter vervroegd omdat het parlement een beslissing moet nemen over de stakings-noodwet. Een andere traditionele plechtigheid moet als gevolg van die verschuiving vervallen. Dat is de „Trooping the color'-parade het kleurrijke saluut voor de koningin op haar „officiële" verjaardag, die op Donderdag valt. WASHINGTON/LONDEN/PARIJS (Reuter/AFP) - De Verenigde Staten, Groot-Brittannië en Frankrijk hebben in een nota aan de Sovjet-Unie voorgesteld, dat de leiders der vier regeringen van 18 tot en met 21 Juli te Genève bijeen komen. Medio Mei werden de vier ministers van Buitenlandse Zaken het er te Wenen over eens, dat een dergelijke bespreking wenselijk was. Over de plaats beeft men tot dusver nog geen overeenstemming kunnen bereiken. Het Westen gaf aanvankelijk de voorkeur aan Lausanne en de Sovjet-Unie aan Wenen. In diplomatieke kringen te Londen zegt men, dat de Sovjet-Unie beeft laten door schemeren, dat zij Genève zal aanvaarden als over Wenen geen overeenstemming kan worden bereikt. In de nota wordt geen voorafgaande ver gadering van ministers van Buitenlandse Zaken voorgesteld, zoals eerder werd ver wacht. Het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken heeft meegedeeld dat de ministers van Buitenlandse Zaken van Frankrijk, Groot-Brittannië en de Ver enigde Staten op 16 en 17 dezer te New York „zaken van wederzijds belang" zul len bespreken. Volgens U.P. verwacht men in Washington dat ook bondskanselier Adenauer dan in de Verenigde Stater, zal zijn. De opperbevelhebber van de NAVO- strijdkrachten in Europa, generaal Gruen- ther, is uit Parijs naar Washington vertrko- ken, waar hij vier dagen besprekingen zal voeren. Het conservatieve Londense dagblad „Daily Telegraph" stelt voor president Eisenhower uit te nodigen voor een bezoek aan Groot-Brittannië, als hij zich naar Genève zou begeven voor de voorgestelde bijeenkomst van de grote vier. Het blad is van mening dat zuik een bezoek van slechts enkele dagen veel zou kunnen bijdragen tot een verdrijving van de laatste resten anti-Amerikanisme in Groot-Brittannië. Wellicht een generatie Eisenhower heeft vandaag in een rede tot de cadetten van de militaire academie van West Point verklaard; dat de komende vier-mogendhedenconferentie van rege ringsleiders slechts het begin van een nieu we krachtsinspanning om de vrede te win nen is, voor welk streven „wellicht een generatie nodig zal zijn." Hij maande aan tot voorzichtigheid ten aanzien van de „dwaze verwachtingen dat een wereld, die ziek is door onwetendheid, wederzijdse vrees en haatgevoelens op wonderbaarlijke wijze door één conferentie kan worden genezen." De president legde er de nadruk c,R, dat uit de geschiedenis blijkt dat „wij beier, sneller en met meer wijsheid moe ten denken dan ooit tevoren". In een toespraak tot studenten van de universiteit van Zuid-Carolina heeft mi nister Dulles verklaard te betwijfelen, of eén bijeenkomst van de regeringsleiders op zichzelf een vermindering van de inter nationale spanning teweeg zal brengen. „Er is meer nodig dan woorden en meer dan één conferentie om de voorwaarden te scheppen, die vermindering van onze krachtsinspanningen zullen rechtvaardi gen", zo voegde hij hieraan toe. PARIJS (Reuter) De (niet commu nistische) Franse vakbond van ambtena ren heeft bekend gemaakt binnenkort de datum te zullen vaststellen voor een sta king ter ondersteuning van salariseisen, „als gevolg van de nonchalante houding van de staa.t". Het dagelijks bestuur van de vakvereniging zei later dal de leiders deze maand bijeen zullen komen om aan gaande de datum een beslissing te nemen. De ambtenaren wensep een minimum maandsalaris van 27.000 francs. Nederland verheugt zich in het bezit van de enige drie broedplaatsen van lepelaars, die er in West-Europa te vin den zijn. Een daarvan is gelegen in en om het zwanenmeer bij Callantsoog,waar ieder jaar drie tot vierhonderd paren van deze sierlijke vogels hun jongen komen uitbroeden - gemiddeld een dui zendtal in elke broedperiode. De lepe laars van het zwanenmeer, waarvan men er hier enkele rustig in hun be schermde domein ziet zitten, maken dagelijks een vlucht van 60 kilometer naar de Waddenzee, om hun voedsel, garnalen, te gaan vangen. De vogel, die hier een gracieust landings-operatie uit voert, is zo juist van zo'n fourage-tocht teruggekeerd. De lang verwachte reorganisatie van de West-Duitse regering is ingeleid met het ontslagverzoek van bondskanselier Ade nauer aan de bondspresident Heuss als mi nister van buitenlandse zaken. Drie nieuwe figuren zullen hun intrede in de bondsre gering doen. Als minister van Buitenlandse Zaken zal Adenauer worden opgevolgd door Henrich von Brentano, die tot dus verre leider der C.D.U.-fractie in de Bonds dag was. Brentano is inzake de buitenlandse po litiek een trouw volgeling van Adenauer en van een wijziging van de politieke koers zal dan ook geen sprake zijn. Overigens blijft Adenauer persoonlijk verantwoorde lijk, ook voor de buitenlandse politiek, daar hij volgens de Duitse grondwet alleen de richtlijnen der politiek te bepalen heeft. De ministers zijn tegenover hem, eerder dan tegenover het parlement verantwoor delijk. Breneano staat bekend als een on vermoeide ijveraar voor de Europese ver eniging. Hij had de leiding van de Straats- burgse commissie, die de inmiddels afge schreven „Europese grondwet" uitwerkte. Tevoren had Brentano op het gebied van de opstelling van grondwetten in zijn eigen land reeds de nodige ervaring opgedaan. Hij was een der scheppers van de grond wet. die in 1946 aan de staat Hessen werd gegeven. Twee jaar later had hij een lei dend aandeel in de opstelling van de grond wet der bondsrepubliek. De tweede nieuwe minister in Bonn zal Theodor Blank zijn, die reeds vier jaren lang een leidende rol heeft gespeeld bij de voorbereiding der Duitse bewapening. Blank droeg tot dusver de lang verouderde titel van „gevolmachtigde van de bonds kanselier voor vraagstukken, die samen hangen met de vermeerdering der gealli eerde troepen". Hij is afkomstig uit een arbeidersgezin en verdiende zelf het geld voor zijn studie. In de oorlog klom hij op tot officier. Via de vakbeweging is Blank na 1945 in de politiek beland. In Bonn is men het erover eens. dat Blank de zwaarste taak op zich gaat nemen die voor een minister kan zijn weggelegd Het door hem geleide bureau, dat hij tot ministerie zal moeten omvormen, telt reeds thans bijna duizend ambtenaren. Tegen over de militairen van de oude stempel verdedigt- Blank met hardnekkigheid zijn stelling van de nieuwe soldaat ais „burger in uniform". Do lichtste taak in de bondsregering wordt toevertrouwd aan de derde nieuweling. Von Merkatz. Hij néémt het ministerie voor Bondsraadzaken over van zijn partij vriend Hellwege. die in Nedersaksen zo onfortuinlijk gestart is als landelijk rege ringschef. Het ministerie heeft naar alge mene overtuiging niet veel om bet lijf. Morkatz behoor! tn! de conserve' ievr Puit- se partij wier woordvoerder hij in de Bondsdag was Hij stamt uit een Pommerse ofiiciersfamilie en diende in de laatste oor log twee jaren als vrijwillige!-. Ch i:- D e mo.e r at en- Communisten c.s. Néó-Fascisten Monarchisten c-s. Óverigen PALERMO (Reuter/U.P.) Zondag zijn op Sicilië verkiezingen gehouden voor de 90 zetels van het semi-autonome parlement van dit Italiaanse eiland. Bij de verkiezin gen heeft 86,89 percent van de kiezers zijn stem uitgebracht tegen 81,69 percent bij de verkiezingen van vier jaar geleden. Hieronder vnlgen de definitieve verde lingen van zetels en percentages verge leken bij die van 1951 en de algemene ver kiezingen van 1953. l'955 1951 1953 37 (38.6) 30 (31.2) 36.-> 30 (30.5) 30 (30:2) 29.o 9 9.6) 11 (12.8) 11 7 9 (12.7) 9 (10.0) 11.6 5 7.0) 10 (11.3) 8.8 Ondanks hun winst van zeven zetels hebben de Christen-democraten ge'en abso lute meerderheid. Zij blijven afhankelijk van de steun der rechtse groeperingen voor het besturen van het eiland, zoals dit ook in de afgelopen vier jaar het geval was. BELGRADO (United Press) De am bassadeurs der Westelijke grote drie en de ambassadeurs van Turkije en Griekenland zijn gisteren op het Joegoslavische ministe rie van Buitenlandse Zaken ontboden om kennis te nemen van de resultaten der Rus sisch-Joegoslavische besprekingen van de vorige week. (van hedenmorgen 7 uur) toestand IS sê£ vï C It si gE 25 Stockholm regen NNO 4 21 0,1 Oslo zwaar bew. NNO 7 25 0 Kopenhagen geheel bew. wzw 5 19 0 Amsterdam regenbui ONO 7 22 0,2 Londen geheel bew. ONO 4 24 3 Luxemburg half bew. Z 2 24 1 Parijs regen zw 5 28 3 Bordeaux zwaar bew. w 4 26 10 Grenoble geheel bew. z 6 30 0 Nice geheel bew. WNW 3 23 0 Berlijn zwaar bew. OZO 2 23 0 Frankfort zwaar bew. windstil 26 0 Müïnchen regen windstil 25 0,1 Wenen mist NO 3 22 0 Innsbruck zwaar bew. WNW 3 27 0 Rome half bew. OZO 3 32 0 Ajaccio zwaar bew. N 2 .26 0 Neerslag laatste 24 uur. VERSPREIDE BEIEN Verwachting, medegedeeld door. het K.N.M.I. in De Bilt geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond, opge maakt om 10 uur: Enkele verspreide buien, maar ook op klaringen. Zwakke tot matige wind. in het Noorden van het land uit Noorde lijke richlingen. elders veranderlijk. Morgen overdag iets lagere tempera turen dan vandaag. 8 Juni Zon op 4.24 uur onder 20.58 uur. Maan op 23 02 uur. onder 6.49 uur. Maanstanden 13 Juni 13.37 uur: Laatste kwartier 20 Juni 5.12 uur: Nieuwe maan 27 Juni 2.44 uur: Eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuidcn Dinsdag 7 Juni loog water' 4 45 en 17 f|9 uur. aae water o "p en r.' 15 uur Woensdag 8 Juni Hoog water: 5.19 en 17.41 uur Laag water: 1.04 en 13.20 uur.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 1