COUPEUSE!! Vakonderwijzeres huishoudkunde actieve jongste bediende /Zandvoort gereed om sterritrijders 'van Bond zonder Naam te ontvangen Nederland blijft op gebied van to onaangevend bloementeelt vrouwelijke KANTOORBEDIENDE Bennebroek Hi lie gom Haarlemmermeer meisjes en jongens zelfst. correspondent 2 bouwkundige tekenaars Leerlingen va nSparren- basschool op reis Zandvoorters roeiden in Amsterdam „Door Eendracht Sterk" ging naar Gelderland Socialistische Unie neemt deel aan Kamerverkiezingen Wegens chantage veroordeeld Verslag Bedrijfschap Sierteeltproducten R.K. brandstoffen- handelaren in Haarlem bijeen Ernstige concurrentie van Japanse zijde Tehuis voor gepension- neerde onderwijzers Overheidssubsidie bij woningbouw nadelig voor bouwcorporatie Molotov aanvaardt Franse invitatie voor lunch Scheepvaart REPARATIES KUNSTGEBITTEN N.V. „AUTOKACO" Enige nette BEKWAME MANGELSTERS en PERSSTERS. BUFFETBEDIENPEN, SPOEIKNECHTEN NETTE WERKSTERS WOENSDAG 8 JUNI 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De sterrit van de Bond zonder Naam, welke Zondag uit ruim vierhonderd plaatsen in alle delen van ons land, de deelnemers naar Zandvoort zal voeren, zal in de bad plaats wederom een grote drukte veroorzaken, waarop men zich thans terdege voorbereidt. Het voltallige politiepersoneel, aangevuld met personeel uit de omgeving, zal wor den ingeschakeld, om de ruim 3500 auto's en 25 autobussen naar de parkeerplaat sen te leiden, welke worden ingericht op de Noordzeeboulevard, aan de Van Len- nepweg en op enkele andere punten in het dorp, waarbij de motorclub „Zandvoort" met 36 man assistentie zal verlenen. In Zandvoort verrijzen vijf grote ten ten, waarvan de grootste 2500 personen zal kunnen bevatten. Van de 17.000 per sonen, welke worden verwacht, zullen er 11.000 in Zandvoort in deze tenten worden ondergebracht, plus nog een gedeelte in theater Monopole, de overigen worden af gevoerd naar Haarlem en Heemstede, waar in het Krelagehuis, de Stadsschouwburg, het Concertgebouw en het Minervatheater ongeveer 200 Nederlandse cabarctartisten de bezoekers enkele uren zullen bezig hou den en waar door pater W. Loop in elk der tien vergaderingen een kort woord zal worden gesproken. Boulevard en parkeerplaatsen zullen met vlaggen worden opgevrolijkt. Ook de Zandvoortse middenstand profi teert van deze monsterstertocht. Om enig idee te krijgen van de omvang der orga nisatie zij vermeld, dat voor de lunch pakketten 50.000 broodjes nodig zijn, 300 kg boter en 1000 kg vlees, welke door zes honderd vrouwelijke vrijwilligers van te voren in het Patronaatsgebouw zullen worden gereed gemaakt. Voor de verbin ding der tenten onderling en met de hoofdcommando-post zal meer dan vijf tien kilometer telefoonkabel worden uit gelegd. Het geheel is thans tot in de finesses geregeld, men hoopt nu maar op mooi weer, opdat deze sterrit-rijders, bestaan- Acht,leerlingen van de Sparrenbosschool in BedVnebioe'k, vier jongens en vier meis jes., hebben onder leiding van het hoofd der school, de heer I,. J. Siersma en een onder wijzeres, moj. Krouweel, een rijwiel tocht door Nederland gemaakt en zij hebben niet alleen hun kennis op tal Aan punten ver meerderd, maar ook genoten van het prach tige weer. De eerste dag ging de reis naar Schiphol waar een bezoek aan de werkplaatsen van dc K.L.M. werd gebracht en daarna reed men naar Weesp waar een chocoladefa briek het, onderwerp van de belangstelling was. Hi'er werd het gehele proces van ca caoboon tot chocoladereep gevolgd. De oude wallen van Naarden waren voor deze dag het laatste doel en in Blaricum werd een op'clerdak gevonden in de jeugdherberg. Op de tweede dag" werd eerst naar Laren gefietst waar de weverij „De Knipscheer" reet een bezoek werd vereerd. Met grote belangstelling werd naar de diverse werk zaamheden gekeken. Onder meer was men bezig met het vervaardigen van een gobe lin, bestemd voor de Kalkzandsteenfabriek in Hillegorn. Op de Larense hei werd ver volgens gegeten en daarna werd er een be zoek gebracht aan de etser H. de Jong, waar de jeugd kon zien hoe een ets ont stond. Het prachtige borduurwerk, dat mevrouw De Jong vervaardigd had, werd eveneens zeer bewonderd en er werd met grote be langstelling geluisterd naar wat het echt paar over de kunst vertelde. In Hilversum wilde men gaan zwemmen, maar er bleken in het zwembad nog vijfhonderd liefheb bers te wachten, zodat het gezelschap maar naar Kortenhocf ging en daar verkoeling zocht. In de jeugdherberg" aldaar werd overnacht. De derde dag begon met een bezoek aan Baarn waar de hortus botanicus van de Utrechtse' universiteit werd bezichtigd en waar de kennis van planten uit de tropi sche gebieden aanzienlijk werd vermeer derd. In Baarn werd voorts gegeten en daarna maakte men een grote fietstocht langs het koninklijk paleis, het vliegveld Soesterberg, Den Dolder over Lage Vuur- sche weer terug naar Kortenhocf waar dc jeugdherberg werd opgezocht. Hier werd op de plassen des avonds geroeid en werden onderlinge wedstrijden gehouden tussen de jongens en de meisjes. De laatste dag werd gebruikt voor het kopen van souvenirs in Hilversum, daarna ging het over Oud-Loosdrecht, Loenen, Vin- keveen, Mijdrecht waar de speeltuin werd bezocht. In Aalsmeer werd een duik in het wat» genomen en toen ging men naar huis waar men, bruingebrand door de zon, in dc lllerbeste stemming om half zeven arri veerde. De middenklassen hebben per bus een reis gemaakt naar Rotterdam en profiteer den eveneens van het mooie weer. Zij maak ten een rondvaart door de havens en de Maastunnel werd eveneens bezocht. De kleintjes gaan op 9 Juni naar Den Haag en bekijken eerst Madurodam en trekken dan naar de dierentuin in Wasse naar. OPBRENGST COLLECTE STICHTING 1940—'45 De collecte voor de Stichting 1940'45 heeft, in Bennebroek in totaal een bedrag van t 845,61 opgebracht. EXAMEN EHBO Op Maandag 13 Juni zal voor de cur sisten van de afdeling Bennebroek van de Koninklijke Nederlandse Vereniging EHBO in de R.K. Jongensschool het jaarlijks examen voor het behalen van het een heidsdiploma worden gehouden. KERK VEILING Ten bate van de R.K. kerk in Benne broek zal op Vrijdag 10 Juni der avonds om acht uur in het R.K. Verenigingsge bouw de jaarlijkse kerkveiling worden ge houden. BENOEMING Tot onderwijzeres aan de Julianaschool in Hillegom is benoemd met ingang van 1 September mejuffrouw S. Knepper, on derwijzeres te Nederhorst den Berg. EVANGELISATIESAMENKOMST Zaterdag zal de Gereformeerde kerk in Bennebroek een openlucht-evangelisatie samenkomst houden aan de Haven. Een koor onder leiding van de heer P. de Vries verleent medewerking. de uit huisvrouwen en huisvaders, die zelden of nooit in de gelegenheid zijn, er eens een dagje tussen uit te trekken, thans, mede doordat voor vertrouwde hulp thuis eveneens werd gezorgd, aan Hollands Noordzeekust een onvergetelij ke dag zullen hebben. De wagens, die hen naar Zandvoort zullen voeren, werden alle beschikbaar gesteld door particulie ren en worden door de eigenaars zelf ge reden. Zij zullen in Zandvoort een spe ciale verrassing aangeboden krijgen. De eerste groepen worden verwacht omstreeks half elf, de laatste moeten om twee uur in de badplaats zijn gearriveerd, daar de voorstellingen om drie uur be ginnen. Om half zeven zal door de laatste groepen de terugtocht naar huis weer worden aanvaard. De organisatie staat onder leiding van de heer F. G. van Essen, De verzorging in Zandvoort werd opgedragen aan de Zandvoortse Handelsvereniging en de R.K. Middenstandsvereniging „De Hanze". Wederom is het aan drie van de vier ploegen van de Zandvoortse reddingsbrigade, die Maandagavond deelnamen aan de vlet- tenwedstrijden in de sportweek ..Amster dam" in het Oosterdok gehouden, niet gelukt successen te boeken. De training, die de Amsterdammers kunnen houden in tegen stelling tot de kustbewoners, die op zee moe ten oefenen en dus sterk afhankelijk zijn van. het weer, moet hierbij ongetwijfeld als een ernstige handicap worden gerekend. De drie herenploegen plaatsten zich niet in de finale. Zij eindigden in de series op de derde, tweede en derde plaats. Slechts de dames- ploeg. die moest roeien tegen KNSM 2, Ar chipel en Marva 1, nam van het begin af aan met een kleine voorsprong de leiding en zal Vrijdagavond in de finale uitkomen, onder meer tegen de bekerhoudster „Oceaan 1", die, in een prachtige stijl roeiend, eveneens de overwinning behaalde. De Zandvoortse vlet zal in deze finale wederom bemand zijn met de dames T. Kras van Staveden, J. Koekeltde Jong, N. Loos, H. van Staveren en mejuffrouw R. Berkhout aan het stuur. ZOMER-BRIDGEDRIVE De Zandvoortse bridgeclub zal dit jaar op Dinsdag 28 Jyni de eerste zomer-bridge- drive houden in hotel Keur. Er zal ge speeld worden in de hoofd-, eerste- en tweede klasse. Dinsdag had de eerste van een serie bus tochten naar Gelderland plaats, welke worden georganiseerd door de vereniging ..Door Eendracht Sterk" in de Haarlem mermeer. In totaal zullen hieraan meer dan twee duizend personen deelnemen. Aan de tocht van Dinsdag werd deelgenomen door onge veer driehonderd personen. De andere tochten worden eveneens in de loop van de maand Juni gehouden. Om ongeveer acht uur vertrok men uit de Haarlemmermeer. Via Aalsmeer en de Vechtstreek ging het naar Rh enen, waar in Ouwehands Dierenpark koffie werd ge dronken. De bustocht werd voortgezet langs de Veluwezoom, waarna men een boottocht maakte naar Arnhem. Hier werd in het Sonsbeekpaviljoen geluncht. Helaas kon door het zeer ongunstige weer het bezoek aan het Nationale Park „De Hoge Veluwe" niet volledig tot zijn recht ko men. Weliswaar vonden de excursies naar het Sint Hubertusslot en het Kröller- Miiller museum met de Van Gogh-exposi- tie voortgang, doch de bos- en heidewan- deling moest worden afgelast. Het diner had plaats in het Prins Bern- harddal bij Apeldoorn. Tegen elf uur arri veerde men weer in Hoofddorp en Vijfhui zen. >!«««»^<XOCCOCOCC«*X>a>r^XOOCCCCOCCOCC':OCCOCCCCCC«XX*3 Ponies en geiten onder dak Elite, Iwan, Donny, Othello en Bento, de vijf ponies van de jonge Haarlemse slager en amateur circushouder B. J. van der Sluijs, hebben evenals de geiten die hun trouw ter zijde staan, weer een 1 dak boven hun hoofd. Toen wij in ons g blad van Zaterdag door bemiddeling van het bestiLur van „Dierenbescherming' de hulp der Haarlemmers inriepen voor deze dieren, die met dakloosheid werden bedreigd, hebben zich spontaan ver scheidene dierenvrienden gemeld die m.et raad en daad wilden helpen. Een veehouder aan de Zomervaart had juist een stal beschikbaar gekregen, omdat' hij zijn varkens van de hand had ge- 1 daan. De heer Van der Sluijs heeft dal aanbod met beide handen dankbaar aangenomen. Zijn dieren staan nu be- schut en wel in Haarlem-Oost en de afbraak van de oude stal in de schaduw van de Bakenesserkerk kan zonder ge- 8 wetenswroeging doorgaan. DCOCOOOOOOOCCCOOOCOOCOOOaCCODCCODSOCOCOCOOCCOCCCCOOCCCCa De .Socialistische Unie heeft besloten deel te nemen aan de verkiezingen voor de Tweede Kamer in 1956. Zij zal in alle kies kringen een gelijkluidende candidatenlijst indienen. De Socialistische Unie heeft ook in 1952 aan de Kamerverkiezingen deelge nomen lijstaanvoerder was de heer C. Pronk uit Rotterdam doch slaagde er toen niet in, een zetel te veroveren. De belastingconsulent H. J. v. d. N. te Nijmegen is door de Arnhemse rechtbank tot zes maanden onvoorwaardelijke ge vangenisstraf veroordeeld wegens het ple gen van chantage ten aanzien van een voormalige cliënt, de aannemer A. J. H. de S. te Nijmegen, v. d. N. had bij het ver zorgen van de boekhouding van deze cliënt gebruik gemaakt van unfaire middelen. Commissie Nationale Woningraad In het Concertgebouw te Haarlem is vanmorgen de jaarvergadering begonnen van de Nederlandse Katholieke Bond van Handelaren in brandstoffen, St. Theo bald, onder leiding van de heer H. J. M. A. Appel uit 's Hertogenbosch. Nadat de heer W. Huijboom de leden na mens de afdeling Haarlem welkom had geheten sprak de bondsvoorzitter de ope ningsrede uit. Daarin memoreerde hij, dat de handelaren zich na jarenlange over heidsbemoeiing hebben moeten aanpas sen aan de normale handel. De import nam steeds toe en dat betekende nieuwe soorten. Daarom worden aan de hande laar hogere eisen gesteld dan in het verle den. Hij moet aandacht schenken aan vakkennis. Het ligt in de bedoeling be gin September een vaktechnische dag te houden. Voorts moet de handel rekening houden met het kartelbesluit. De heer Appel herinnerde aan de lange winter en de schaarste aan brandstoffen. Spreker deelde mee, dat dit punt op de vergadering behandeld zal worden; ook zal aandacht worden besteed agn de economische sa menwerking. De heer J. van der Pol uit Tilburg bracht een uitvoerig jaarverslag uit, waarin een groot aantal punten behandeld wordt. De handel stond voor een vreemde situatie, toen vrijheid gegeven werd over de bepaling van de prijzen. Deze toestand ontwikkelde zich in een periode van schaarste. Inmiddels is gebleken, dat de bestaande winstmarge correct genoemd kan worden. Ook besprak de heer Van dei- Pol de moeilijkheden, ontstaan door de Kolen- en Staalgemeenschap. De belan gen voor de handel worden wel eens over het hoofd gezien, hoewel erkend dient te worden, dat de K.S.G. geen gemakkelijke taak heeft. Pastoor H. de Wit O.F.M. uit Gouda, bondsadviseur, sprak de vergadering toe over „Sociaal gevoel" en wekte de leden op elkander te helpen, in welke positie men ook gesteld is. Het jaarverslag van het Bedrijfschap voor Sierteeltproducten over 1954 is weer een uitgebreid boekwerkje geworden van 94 pagina's tekst en grafieken en een bij lage van 64 pagina's statistiek. Uit ieder jaarverslag wordt ons overigens duidelijk, dat het bloembollenvak zelf een zeer be langrijk ding verzuimd heeft, namelijk het bijhouden van de ontwikkeling van de bui tenlandse markt. Een geluk is dat het B.V.S. het nu doet, zodat we steeds meer inzicht krijgen in de ontwikkeling van de concurrentie. Niet alleen van buitenlandse, dikwijls oorspronkelijke Nederlanders, blocmbollentelers maar ook van andere sierteeltproducten. Zoals bekend mag worden geacht is dit zeer belangrijk, want er staan grote be langen op het spel. Op 3 Augustus 1954 stonden er namelijk niet minder dan 9577 personen geregistreerd die bloembollen telen. Dit zijn niet allemaal aparte bedrij ven, want er zijn ook ondernemingen waar in vader en zoon teeltrec'nt bezitten, die echter wel apart zijn geregistreerd. In het seizoen 1953/54 stonden 8659 bedrijven in geschreven. waarvan er 429 ook exporteur zijn. De invloed van de exporteurs op de teelt wordt steeds belangrijker, want zij hebben nu 33.3 in handen tegen 29.2 in het seizoen 1951/52. Noemen wij de bedrijven waar een ol meer hectaren worden beteeld groot, dan blijkt dat er maar 842 van een dergelijke afmeting zijn. Deze hebben van de totale beplante oppervlakte bloembollen niet minder dan 2496 ha of iets meer dan 57 De overige 43 is dus in handen van 7-818 kleine kwekers. Al deze mensen bij elkaar hebben 950.541.000 stuks bloembollen plus 3393 ton narcissen geëxporteerd, hetgeen bijna 109 millioen stuks meer is dan het jaar daarvoor, een waarde vertegenwoor digende van resp. 159.2 millioen en 143 millioen gulden. Daartegenover steekt dan de teelt in het buitenland wel schriel af. Men kan wel beweren dat vele kleintjes een grote ma ken, maar neemt men in aanmerking, dat er in Engeland in 1954 slechts 372 ha tul pen en 398 ha narcissen werden geteeld tegen 2759 en 1058 in Nederland dan valt het allemaal nogal mee. Er zijn nu ook cijfers bekend over de teelt en de export van Japan. In 1953 werd nog slechts 161 ha tulpen geteeld. Hiervan werd in 1953 3.709.000 stuks geëxporteerd, uitsluitend naar Amerika. Nederland stelde daar 155.000.000 stuks tulpen tegenover. Erger is dat de Japannex-s hun tuloen kunnen aanbieden voor 17.00 per 1000 c.i.f. New York terwijl de Nederlanders 20.00 per 1000 stuks moeten vragen, maar dan „af kwekerij". Hieruit blijkt overigens duide lijk. dat de Amerikaanse regering haar prijspolitiek zal moeten wijzigen, want de Nederlanders mogen niet beneden een be paald bedrag verkopen en de Japanners kunnen tegen iedere prijs invoeren. Japanse concurrentie Ook hier zien we weer de normale ont wikkeling bij de opbouw van de buiten landse cultures. Nederland levert daar voor de bollen. Volgens dit jaarverslag is de export van bloembollen naar Japan in gnkele jaren tijcis van 11.000 kg toegenomen tot 82.000! Er gaan ongeveer dertig tulpen in een kilo en dus schijnen de Japanners ongeveer 2.620.000 Nederlandse tulpen te planten, die voor de verbetering van hun kraam worden gebruikt. Zij doen dat met regeringssteun, die zich ook uitstrekt op het gebied van de voorlichting. Er zit in Janan dus wel een Doteniieel gevaar. In Engeland ligt de situatie iets anders. daar laat men de teelt van tulpen wat schieten en men ziet meer heil in die van narcissen. Er blijkt namelijk ongeveer eenzelfde hoeveelheid narcissen als in 1953 te zijn verzonden terwijl die van tulpen en hyacinten is toegenomen. Vandaar dal het BVS schrijft, dat het van belang is deze teelt te blijven volgen. Snijbloemen Het BVS heeft in zijn verslag ook cijfers opgenomen van de Europese handel in snijbloemen. Snijbloemen kunnen ook con currenten van bloembollen zijn, omdat de bloembollen de leveranciers van bloemen voor de trekkers zijn. Italië ziet winst in de anjers. De teelt breidt zich sterk uit even als de export. In 1951 importeerde West- Duitsland voor 412.000 dollar uit Italië en in 1954 voor meeer dan anderhalf millioen dollar! De Nederlandse export van snij bloemen, waarbij maar een zeer klein per centage bolbloemen, begint terrein te verlie zen, in 1951 had het 64.7% inhanden en nu nog maar 59.4%. Indien het waar is. dat de regering de bloembollenteelt in Noordholland als een belangrijke kurk beschouwt, waarop de gemengde bedrijven goed kunnen drijven, zoals wij eens vernamen, dan is de uitrei king van teeltbewijs aan jonge kwekers wel een bewijs hiervan. Over geheel Noordholland verspreid staat 46% van het totale teeltrecht. Er zijn 4985 are teeltreëht in bruikleen uitgereikt en 70"/# daarvan ging naar Noordhollandse kwekers! In Zuid-Holland waar 52% staat werd maar 30% uitgereikt. Nieuwe bedrijven Het jaarverslag geeft ook een antwoord op de klacht, dat er geen kans bestaat om een-nieuw bedrijf te beginnen. Het schijnt ■nogal mee te vallen, want er zijn sedert 1950/51 1565 nieuwe kwekers erkend, die gezamenlijk 204 ha teeltrecht, (5% van de totale oppervlakte) hebben overgenomen. Tenslotte zij nog medegedeeld, dat men heeft uitgerekend in welk land de meeste siergewassen worden verbruikt. Men heeft hiervoor de kwekersprijzen gerekend en omgezet in dollars. Nederland staat aan de spits. Iedere Nederlander besteedt gemid deld per jaar S 1.42 aan bloemen en plan ten. In Zwitserland is het gebruik per hoofd der bevolking S 1.34. in België 1.23, in Engeland S 0.80 en in Italië 0.74. Be rekent men het gebruik in percentages van het nationale inkomen dan woi"dt het lijstje anders. Nederland blijft kampioen bloe- menverbruiker met 0.28"/» van het nationale inkomen. Italië volgt op de voet met 0.25%, België met 0.18%, Zwitserland met 0.14% en Engeland met 0.11%. Op een gedeelte van het vroegere land goed „De Sonnenberg" te Oosterbeek is men thans begonnen met het grondwerk voor de bouw van een verzorgingshuis en 46 paviljoens voor gepensionneerde onder wijzers en onderwijzeressen. De bouw ge schiedt voor rekening van een stichting, die voor de exploitatie van het complex door de Nederlandse onderwijzersvereni ging in het leven is geroepen. De leden van deze vereniging hebben voor de bouw reeds drie en een halve ton bijeengebracht en binnenkort hopen zij de vier ton te be reiken. Bovendien hebben zij nog een hall millioen gulden in de vorm van een geld lening tegen een zeer lage rente bijeen gebracht. Het gebouwencomplex zal plaats bieden aan ongeveer 150 gepensionneer- den. Het is ontworpen door de architect Jan Grijpma. De bouw zal ongeveer een millioen gulden kosten. De woningnood en de subsidiëring van de woningbouw van rijkswege blijken na delig te zijn geweest voor de zelfstandig heid en de interne kracht van de woning- bouw-corporaties, aldus de eerste conclusie uit een rapport van een commissie, die in opdracht van de Nationale Woningraad een onderzoek instelde naar de toestand der woningbouw-corporaties. De commissie bestond uit leden van de Nationale Woningraad en uit bestuursleden van een aantal woningbouwverenigingen. Aanleiding tot het onderzoek was een ambtelijk x-apport, dat in 1953 bij de be handeling van de begroting van Wederop bouw en Volkshuisvesting ter sprake kwam en waarin een aantal voor de woningbouw corporaties ongunstige conclusies was ver meld. De commissie van onderzoek van de Nationale Woningi'aad acht echter geens zins reden aanwezig ofn van een crisis in deze lichamen te gewagen. Op het ogenblik telt ons land 1039 wo ningbouwcorporaties, in 1954 was hun aan deel in de woningproductie 31 percent van het totaal. PARIJS (United Press) Franse lei ders hebben de Russische minister van Buitenlandse Zaken, W. M. Molotov, mor gen voor een lunch uitgenodigd. Molotov heeft de Fi-anse uitnodiging aanvaard. Het Fi-anse ministerie van Buitenlandse Zaken maakte bekend, dat minister An- toine Pinay morgen op het Quai d'Orsay als gastheer van de Russische minister zal fungeren, terwijl premier Edgar Faure mede bij deze lunch zal aanzitten. Terzelfdertijd is het Franse kabinet van daag met spoed begonnen de Russische uit nodiging" aan Adenauer en de Russische voorstellen voor het normaliseren der be trekkingen met West-Duitsland diepgaand te bestuderen. Molotov zal Parijs aandoen op weg naar San Francisco, waar hij later deze maand de plechtigheden ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de UNO zal bijwonen. Molotov vertrekt vandaag uit Moskou. De Franse uitnodiging" aan Molotov werd gedaan voordat het nieuws van de jongste Russische nota aan West-Duitsland bekend werd, maar gezaghebbende bronnen zeiden, dat de lunchbesprekingen voornamelijk ten doel zouden hebben om achter de werke lijke beweegredenen van het nieuwe, grootscheepse Russische diplomatieke of fensief te komen. Alamak, 7 v. Suez n. Bahrein Arencisdijk, 7 Philadelphia verwacht. Argos, 6 v. Algiers n. Lissabon. Almkerk, 7 v. Genua n. A-ntwerpen. Agamemnon, 7 te Paramaribo. Averdijk, 7 te New York. Albii-eo. pass. 7 St. Paulsrock n. Rotterdam. Aardijk, 7 v. Rotterdam n. Hamburg. Adonis. 8 te. Port au Prince. Aldgbi. pass. 8 Recife n. Antwerpen. Alderamin, 7 v. Rotterdam n. Calcutta. Aludra. 3 te Damman. Amsteldijk, 7 te Rotterdam. Amstelland, 7 v. Santos n. Montevideo. Appiogediik. 8 te Curagao. Akkrumdijk. 7 te Brownsville. Alblasserdijk. 7 te Mobile. Boissevain, 7 te Kaapstad. Benn.ekom. 7 te Rotterdam. Boschfontein. 7 v. Las Palmas n. Southampton Bonaire. 7 v. Paramaribo n. Plymouth. Breda, 8 te Arica. Billiton, 6 te Los Angeles. Caltex Leiden, pass. 6 Kreta n. Rotterdam. Caltex Utrecht, 7 v. Rotterdam n. Sidon. Cradle of Liberty, pass. Perim n. Mena el Ahmadi. Caltex Delft. pass. 7 Oporto n. Rotterdam. Caltex Nederland, pass. 7 Kp. St. Vincent n. Rotterdam Caitex Pernis. pass. 7 Zuidp. Sicilië n. K dam. Castor, 7 v. San Juan n. Antwerpen. Cistula, pass. 7 Str. Messina n. Volos. Corilla, 7 v. Port Said n. Berre. Cottica. 7 140 m. N.NO. Kp. Vilano. Celebes, 8 v. Napels n. Genua. Daphnis. 3 te Houston Dordrecht, 10 te New York verwacht. Delft. 8 te Curagao verw. Drente, 7 v. Singapore n. Tj. Priok. Delfshaven. 8 te Santos. Duivendrecht, 7 v. Rotterdam n. Houston. Dalerdijk, 7 v. Stockton n. Los Angeles. Eos, pass. 6 Finisterre n. Thessaloniki. Esso Den Haag, 8 te Rastanura. Etrema, 8 te Pun.ta Cardon. Eemland, 7 te Recife. Ena, 7 v. Falmouth n. Curagao. Erinna, 7 v. Singapore n. Bangkok. Gadila, 7 te Curagao. Garoet, 7 v. Aden n. Koewait. Groote Kerk, 7 v. Aden n. Port Said. Gaasterkerk. pass. 7 Malta n. Port Said. Groote Beer, 6 v. Quebec n Southampton Heelsum, 6 te New Orleans. Heemskerk, 7 te Marseille Hector, pass. 7 Finisterre n. Rotterdam. Hoogkerk, 7 v. Amsterdam n. Z.O. Afrika. Ivoorkust, 8 te Freetown verw Indrapoera, 8 te Valencia. Ittersum, 8 te Livorno. Kertosono. pass. 7 Miami n. New Orleans. Krebsia, 8 te Buenos Aires. Laagkerk. 7 te Antwerpen. Lutterkerk, pass. 6 Kp. St. Vincent n. Hamburg Lekhaven, 7 v. Bahia Blanca n. Santos. Laertes. 7 v. Suez n. Djeddah. Leersum. 7 v. Amsterdam n. Bremen. Leto, 8 Rotterdam verwacht. Liberty Beli. pass. 7 Aden n. Mena e! Ahmadi Lissekerk, pass. 7 Gibraltar n. Ummsaid. Laurenskerk. 8 te Suez. Linge. 7 v. Dakar n. Rotterdam. Maasdam, 7 te Curagao. Mentor, 2 v. New Orleans n. Maracatbo. Maas, 7 v. Alexandrië n. Beyrouth. Maashaven, 7 v. Las Palmas n. Rio oe Jane'ro Meerkerk, 7 v. East London, 8 te Port Elizabeth. Madoera, 7 v. Port Said n. Genua. Malea, 8 te Fao. Mariekerk, pass. 7 Kreta n. Port Said. Marken, pass. 7 Start Point n. Rotterdam. Marken. 8 a. d. Hoek v. Holl. verw. n. R dam Maureen. 8 te Bromboro bij Liverpool. Modjokerto, pass. 7 Kp. Finisterre n. Genua. Markelo, 7 v. Stockholm n. Kotka. Mijdrecht. 11 Rio de Janeiro verwacht. Macoma. 7 v. Rotterdam n- Thameshaven. Mataram, 8 v. New York n. Baltimore. Nigerstroom, pass. 6 Las Palmas n. Daxar. Notos, 7 te Amsterdam. Nieuw Amsterdam. 8 te New York. Ootmarsum, pass. 7 Key West n. Houston. Oranje, 7 90 m. Z.ZW. Minikoy n. Suez Oranjestad, 7 v. Cristobal n. Aruba. Orion, 7 v. Izmir n. Gibraltar. Oranje. 8 481) m. O.ZO. Kp. Guardafui. Pygmalion, pass. 7 Vlissingen n. Baroaaos. Prins Casimir, 7 te Rotterdam. Prins Fred. Willem, pass. 7 Sciliy s n. Montreal. Prins Willem II, 7 v. Montreal n. Toronto. Poelau Laut, 8 te Port Sa;a. Prins Willem George Fred, 1 v. Cleveland naar Hamburg. Peperkust, 8 v. Amsterdam n. Bremen. Prins Joh. W Friso, 3 v. Hamburg n. Quebec. Prins Willem IV, pass. 7 Vlissingen n. Antw. Pendrecht, 12 Covenas verwacht. Rijnland, 7 v. St. Vincent n. Montevideo. Radja, 8 te Belawan. Roepat, 8 te Palembang verwacht. Rotula, 8 te Miri. Rijndam, 7 360 m. W. Fastnet n. Cobh. Riouw, 4 v. rede Singapore n. Kennedybay. Statue of Liberty, pass. 7 Gibraltar n. Phila delphia. Salawati, 8 te Abidjan. Sarangan, nacht 6-7 v. Trinidad n. Kaapstad. Sibajak. 9 Fremantle verw. Sloterdijk, 8 te Tj. Priok. Stad Amsterdam 8 te East London. Stad Dordrecht, 8 te Palermo. Salland, 7 v. St. Vincent n. Amsterdam Sliedrecht, pass. 7 Gibraltar n. Philadelphia. Stad Leiden, 5 te Dar Es Salaam. Stad Maastricht, pass. 7 Finisterre n. Savona. Straat Bali, 7 v. Hongkong n. Singapore. Sumatra, 7 te Port Soedan. Soestdijk. 3 te Newport News. Sommelsdijk, 8 te Boston Mass. Stad Alkmaar, 8 te Zanzibar. Samarinda, 8 v. Port Said n. Gibraltar. Straat Banka, 9 Penang verwacht. Stad Vlaardingen, 8 Rotterdam verwacht. Telamon, 6 v. Baltimore n. New York. Teucer, 7 v. Swansea n. Port Said. Tabinta. 8 te Philadelphia. Tjisadane. 9 Rio de Janeiro verw. Utrecht, 7 te Suez. Waal. 7 te Hamburg. W. Alton Jones 6 v. Port Said n. Philadelphia. Westland, 7 te Santos. Waterman. 7 v. Southampton n. Le Havre. Willem Ruys, pass. 7 Kp. Bon ti. Port Said. Woensdrecht. 7 v. Port Said n. Berre. Waterman,, 9 Rotterdam verwacht. Wonorato, pass. 7 Finisterre n. Rotterdam. Wonosobo, 9 Belawan verwacht. Zaan, 7 te Zaandam. KLEINE VAART Atlas. 6 v. Gothenburg te Amsterdam. Anna b, 7 v. Liverpool n. Bayonne. Alcetas. 6 v. Bremen te Amsterdam. Aardenburgh, pass. 6 Kiel Holtenau n. Stockholm Advent, 6 v. Rotterdam n. Kalmar. Amigo, verm. 7 v. Londen n. Rotterdam. Anna Henny, 6 v. Rotterdam n. IJmuiden. Antares, 6 v. Huil te Rotterdam. Appingedam, verm. 6 v. Oporto n. Rotterdam. Ary Scheffer, pass. 7 Vlissingen n. Goole. Bab T, 4 v. Mantyluoto n. Zaandam. Batavier II, 6 v. Bordeaux n. Rotterdam. Batavier III, pass. 6 Casquets n. Duinkerken. Barendsz, 6 v. Rafso n. Amsterdam. Beekbergen, verm. 7 v. Rotterdam n. Antw. Brem. pass. 6 Vlissingen n. Antwerpen. Cinderella. 7 v. Antwerpen te Duinkerken. Corrie b. 7 in ae Theems n. Thameshaven. Casana, 3 v. Aarhus te Aalborg verw. Citadel .6 te Rotterdam. Condor pass. 7 Vlissingen n. Antwerpen. Driebergen, 7 v. St. Nazaire n. Requejada. Davina Goekoop, 6 v. Londonderry te Swansea. Duiveland, 6 v. Goole n. Rotterdam. Eibèrgen, pass. 7 Vlissingen n. Antwerpen. Escaut, pass. 7 Casquets n. Liverpool. Eibergen, 6 v. Rotterdam n. Antwerpen. Export II, 6 v. Rotterdam n. Londen. Ellewoutsdijk, 7 v. Duinkerken te Horsens verw. Equator. 7 v. IJmuiden - Goole. Erasmus,, verm. 7 v. Rotterdam n. Gent. Ferocia, verm. 7 v. Algiers n. Casablanca. Fidücia. verm. 7 v. Boston n. Gent. Frans Bohmer, 7 v. Rouaan te Fedalah verw. Gaasterland, 5 v. Leith n. Kingslynn. Gironde. 8 v. Rotterdam n. Londen. Haaksbergen. 7 v. Requejada te Terneuzen. Helvetia, 7 v. Londen te Rotterdam verw. Hoe Vinces, 9 v. Grimsby te Rotterdam. Hartel, 6 v. Rotterdam rx. Hamburg. Hoogezand, 6 v. Rotterdam n. Requejada. Houtman, 6 v. Lubeck te Ahr Gotland. Hast III. pass. 6 Vlissingen n. Hull. Import. 7 v. Viana te Rotterdam verw. Joost, 4 v. Gent n. Stockholm. Jaba, 7 v. Puttershoek n. Boston. Keizersgracht, pass. 7 Vlissingen n. Oporto. Kaap Faiga, 6 Brunsbüttel gepass n. Zaandam Kaap Sint Vincent, 5 Kiel gepass n. Skutskaer Leuvehaven, 7 v. Antwerpen te Malmö. Larue, pass. 7 Vlissingen n. Vasteras. Lauwers, pass. 7 Vlissingen n. Antw. Mareella. 7 v. Rotterdam te Gothenburg. Mypuck, 8 v. Stockholm te Rouaan verw. Maartje, 7 v. Birkenhead te Plymouth. Marne, 6 v. Parijs n. Rotterdam. Nieuwland. 6 v. Rotterdam te Grangemouth. Nieuwehaven, 6 v. Gothenburg te Rotterdam. Nassauhaven, 7 v. Antw. te Varberg. Noorderlicht, verm. 7 v. Maassluis n. Boston. Pavo. 5 te Gefie. Phidias, 6 v. Haifa n. Tel Aviv. Ponto, 6 Kiel gepass n. Domsjo. Ponza, 5 Kiel gepass n. Valdemarsvik. Pascholl, 6 v. Nykobong te Colchester. Ruby, verm. 7 v. Bowcreek n. Middlesboro. Soemba, 7 v. Vlaardingen te Norresundby. Spolanda, 7 v. Bordeaux te Dordrecht. Steven, 7 v. Esbjerg n. Lalundborg. Sambre, 6 v. Rouaan n. Parijs. Spurt, 6 v. Vlissingen n. Gent. Taormina, 7 v. Antwerpen te Garston verw. Theano, 7 v. Dublin te Drogheda. Timo, 6 v. Dordrecht te Rotterdam. Trito, 7 v. Dublin te Amsterdam. Tyro, 6 v. West Hartlepool n. Hamina. Tilly, 5 te Sarpsborg. Uni S, pass. 7 vlissingen n. Goole. Veenenburgh 6 v. Rotterdam te Middlesboro. Venus, pass. 6 Vlissingen n. Gent. Vivo, 6 v. Plymouth n. Par. Westpolder. 7 v. Antwerpen n. Lissabon. Wiebold Bohmer, 7 v. Le Havre te Bordeaux Westereems. 7 v. Amsterdam te Gothenburg Wim, 6 v, Gdansk n. Ahr. Wiekenburgh, pass. 7 Ouessant n. Londen. Zeevaart, pass. 7 Vlissingen -n. Hansweert. Zeehaan, 7 v. Odense te Ventspils. SLEEPVAART Hudson, pass. 7 Texel n. Maassluis. Noordzee. 7 v. Mersln te Ferrol. Poolzee. 6 1300 m. W.ZW. St. Vincent met 3 bakken. DUINOORDSTRAAT 36 De grootste onderne mingen zijn geregelde adverteerders. Zij vragen voortdurend aandacht en krijgen die ook. Daardoor zijn zij groot geworden. nieuw gevestigde plas tic verpakkingsindus- trie vi-aagt voor direct of spoedige indienst treding Behoox-lijke beloning. Prettige wér-kkring. Aanmelden: 't Krom 25—27, Haarlem. NAPO N.V., Importrice Henschel bedrijfsauto's vraagt voor spoedige indiensttreding een Nederlands en Duits. Zij die bekend zijn met het automobielbedrijf genieten de voorkeur. Uitsl. schrift, soil, onder opg. van ref. en levens loop te richten aan Napo N.V., Nieuwe Gracht 78, Haarlem. DAMES-MAATKLEDING-BEDRIJF ter overname aange boden. Atelier-inventaris met pracht winkel en paskamers. Ink: A. F. Heuft, Zandv.laan 117, Zandvoort. Dc gezamenlijke Christelijke scholen voor Voortgezet Onder wijs te IJmuiden, roepen sollicitanten op voor de betrekking van (akte V) voor 9 uur p.week, ingaande 1 Sept. a.s. Prot. G. De lessen worden gegeven in de nieuwe Elout van Soeter- woudeschool aan de Radarstraat in een modern ingerichte keuken. Brieven aan A. Voerman, Hofstedestraat 24, IJmuiden. Telefoon 6470. CHEMISCHE "WASSERIJ EN VERVERIJ vraagt 1618 jaar, voor lichte administratieve werkzaam heden. Goed handschrift vereist. Brieven onder no. 9104 aan het bureau van dit blad. Café-Restaurant Gebrs. BRTNKMANN. Gr. Markt 9—13, Haarlem, vraagt voor spoedige indiensttreding WASSERIJ KLEVERPARK. Santpoorterstr. 41 Hrl„ vraagt N.V. Ijsfabriek en Koelhuis ÏJSVRIES, IJmuiden vraagt voor het fruitseizoen. aanvangende ongev. eind Juni t. MNL. en VRL. ARBEIDSKRACHTEN ook studenten en scholieren, die hun vacantie nuttie willen besteden komen in aanmerking. 2. MNL. JONGSTE BEDIENDEN Aanm. persoonlijk of schrift. Kanaalstraat 36, IJmuiden. 18 jaar of ouder, van goede getuigen voorzien. TEVENS zowel voor de ochtenddienst van 7—15.30 uur als voor de avonddienst van 15.30—24 uur. Aanmelden bij de pox-tier. INGENIEURS- EN ARCHITECTENBUR. Ir. D. KLIJN b.i. AMSTERDAM C. - HERENGRACHT 402 vraagt voor spoedige indiensttreding Sollicitaties met vermelding van opleiding, loopbaan, refe renties en verlangd salaris te richten aan het bureau Heren- gracht 402. Amstei'dam C. De N.V. Handel en Industrie Maatschappij „H.I.M.", gevestigd te Haarlem, Tempeliersstraat 10, vraagt een voor haar kantoor te Haarlem. Daar een Mulo-diploma tot aanbeveling strekt, is het mo gelijk. dat degenen, die eerstdaags examen hopen te doen. ook thans reeds op deze betrekking reflecteren. Uitsluitend schriftelijke sollicitaties met uitv. opgave van ref.. leeftijd, opleiding etc., te richten aan bovenst, adres.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 3