De blauwe Gomboom Plannen voor verenigingsgebouw in school te Nieuw Vennep Kerkdiensten „Clowntje Rick DE GROTE PRIJS VAN NEDERLAND Raad Haarlemmermeer Bennebroek Hillegom Vergadering over de aanleg van wegen door Aerdenhout 7 Haarlemmermeer stond 595 flessen bloed af Voor verhuizingen groot of klein Agenda gemeenteraads vergadering in Lisse Ontploffinkje in Zandvoorf FEUILLETON Door Dorothy Quuntin A. M. Bijvoet overleden Poging ijzer te stelen werd ontdekt Medische verzorging tijdens het weekeinde Voor de kinderen ZATERDAG 11 JUiNl 1955 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Alvorens de gemeenteraad van Haarlem mermeer Vrijdagmiddag begon aan de be handeling van de agenda deed burgemees ter mr. J. F. Jansonius mededelingen over het bezoek van Koningin Juliana aan de gemeente op Zaterdag 2 Juli ter gelegen heid van de viering van het eeuwfeest. De Koningin zal in het raadhuis worden ont vangen, daarna begeeft zij zich naar de Gereformeerde Kerk te Hoofddorp, waar een herdenkingssamenkomst wordt gehou den. Tenslotte zal de Koningin de eeuw feesttentoonstelling officieel openen. De burgemeester verheugde zich er over, dat door haar komst de luister van de feeste lijkheden verhoogd zal worden. Ook zal de burgerij zich er over verheugen, dat de Koningin de gemeente zal bezoeken. Bij de ingekomen stukken was een brief van de secretaris van het Schoolmelkcomi-té waarin de raad dank wordt gebracht voor het beschikbaar stellen van een bedrag voor melk aan schoolkinderen; de gezond heid der leerlingen zal hierdoor bevorderd worden. Tot onderwijzer aan de openbare school voor buitengewoon lager onderwijs te Hoofddorp werd benoemd de heer H. W. J. Mannessen te De Rijp. V erenigingscentrum In antwoord op een vraag van de heer Lanser (Comm.) wat er met de oude school zal gebeuren, als de bouw van een Protestants-Christelijke school voor gewoon lager onderwijs te Nieuw Vennep gereed is, deelde de voorzitter mee, dat nog een beslissing genomen moet worden. Er is een gedachte, om van het gebouw een vereni gingscentrum te maken. Er is in Nieuw Vennep een grote behoefte aan een derge lijk gebouw. De raad verleende medewerking aan de stichting van het nieuwe gebouw. Verbouw raadhuis dom en onderhoud van enkele gpondstro- ken langs de Venneperweg en de Hoofd weg-Oostzijde te Nieuw-Vennep; voorstel tot het toekennen van een premie voor het opruimen van een krot van M. Bloemer te Aaismeerderdijk; voorstel tot het onbe woonbaar verklaren van d'e woningen woningen Hoofdweg 1571 en 1571 A, Aais meerderdijk 677 Lijnderdijk 67 en 68, en Vijfhuizsrdijk 83; voorstel tot verbetering van de Sloterweg te Badhoevedorp, waar voor een bedrag van 17.000 nodig is. De tweede serie afname-avonden van de Bloedtransfusiedienst in de afdeling Haar lemmermeer van het Nederlandse Rode Kruis had plaats in Nieuw Vennep. Hier gaven personen, behorend tot de onder-af delingen Nieuw Vennep en De Kaag-Abbe- nes, bloed. In totaal werdy 322 flessen af genomen. De afname in de onder-afdeling Badhoe vedorp-Sloten en de bovenstaande afname te Nieuw Vennep zijn de voorjaarscampag ne van de bloedtransfusiedienst, die zijn werk in de Haarlemmermeer weer heeft hei-vat na een stilstand van enkele jaren tengevolge van de geelzucht. Met de in Badho&vcdorp afgenomen 273 flessen heeft deze campagne 595 flessen bloed opgele verd. In de loop van het najaar zullen de afname-avonden worden voortgezet in dc andere onder-afdelingen. ADVERTENTIE Besloten werd tot verhoging vam het toe- 1 gestane crediet voor de verbouwing, de stoffering en meubilering van het raadt$uii=. De voorzitter deelde mee, dat de werkzaamheden vorderen. Men zal vóór de feesten van 2 tot 16 Juli geneed zijn. Andere punt uk Goedgekeurd werdën de volgende punten: Voorstel tot het wijzigen van de verorde ning op het verlenen van subsidie aan scholen voor bijzonder voorbereidend lager onderwijs; voorstel om ingevolge artikel 72 der Lager-onderwijs wet 1920 ten behoeve van de Willem de Zwijgerschool te Hoofd dorp medewerking te verlenen voor het uitbreiden van de school met een leslokaal, voor het uitbreiden van de bergruimte voor gymnastiek toes tellen en voor het leggen van linoleum; voorstel tot het verlenen van een crediet voor de verbouwing en ver andering van inrichting van het gemeente lijk gymnastieklokaal te 'Hoofddorp; voor stel tot het verlenen van een bijdrage, ad 200 aan de V.V.V. Kaag voor het inrich ten van een parkeerruimte; voorstel tot beschik baars telling van een crediet voor de aankoop van brandweormateriaalvoor stel tot het aanbrengen van een overkap ping aan de woning Beatrix,plantsoen 10 le Hoofddorp; voorstel tot'het vaststellen van' een wijziging van de - bebouwingsvoor schriften, behorende bij de uitbreidings plannen in onderdelen voor de kleinere woonkernen; voorstel inzake het doen van afstand door de N.V. W.R.K. van een zake lijk recht op een strook grond te Hoofd dorp; voorstel inzake het verlengen van opstalrechten aan de Nieuwemeerdijk te Bad'hoevedorp; voorstel inzake het ver kopen van een perceel grond te Nieuw- Vennep; voorstel tot het verkopen en ver huren van een perceel grond te Zwanen burg; voorstel tot het overnemen in eigen- ADVERTENT1E Transporten door geheel Nederland Bergplaats voor inboedels Tel. 20020 Rozenstraat 13 Tel. 12525 Maandagavond om acht uur komt de raad van de gemeente Lisse bijeen ter behande ling van de volgende punten. Herbenoeming en benoeming van de leden der commissie tot wering van schoolverzuim. Benoeming van een onderwijzeres aan de openbare lagere school. Regeling uitkering vacantie- geld 1955 voor het gemeente-personeel. Uit kering ineens aan het gemeente-personeel over het eerste halfjaar 1955. Opheffing van de onbewoonbaarverklaring van enkele wo ningen. Wijziging Van het Algemeen Amb tenarenreglement, arbeidsovereenkomst, en Kindertoelage-verordening. Medewerking eerste inrichting Christ. Nat. School. Huur en ingebruikgeving noodlokaal Geref. Lagere school. Verhuur Politie-posthuis nabij Keu kenhof. Financiële afwikkeling na-oorlogse woningbouw door volksbelang. Wijziging Gemeentebegroting. Verlenen van een cre diet voor aanschaffing van leermiddelen van de o. 'J. school. Voorts behandelt men een verzoek van de Stichting 19401945 om een bijdrage uit de gemeentekas. Goedkeuring van de rekening van de gemeentelijke dienst sociale zaken 1953 en van de gemeentelijke Woningstich ting 1953. Voorlopige vaststelling der reke ningen over het jaar 1953 van gas. water en openbare werken. Benoeming van een lid van de financiële commissie en dito voor ODenbare werken. Verlenen van bouw-cre- dieten en verkoop van grond aan de Greve- lingstraat en de wijziging gemeente-begro ting 1955. EHBO-EXAMENS De EHBO-examens in Bennebroek zullen niet op Maandag 13 maar op Maandag 27 Juni in de Sparrenbosschool worden afgenomen. BENOEMING JEIIGDOUDERLING De heer P. Bakker is door de kerkeraad der Nederlands Hervormde Gemeente van Hillegom benoemd tot jeugdouderling. Vrijdagmiddag omstreeks half twee werd de Zandvoortse brandweer gealarmeerd voor een begin van brand in perceel Wes terparkstraat 12. Bij aankomst viel er niets meer te doen, aangezien het vuur door de bewoners reeds was geblust. Onvoorzich tigheid bleek de oorzaak van dit begin van brand, daar dc vrouw des huizes met was benzine in de gootsteen enkele kledingstuk ken reinigde. Haar echtgenoot wilde wat warm water hebben en zette daartoe de boven de gootsteen hangende geyser aan. Een lichte ontploffing en een begin van brand waren het gevolg van deze onvoor zichtigheid, waarbij man en vrouw aan ar men en handen brandwonden opliepen. Zij blusten het vuur met doeken en water, doch konden niet verhinderen, dat aan kle dingstukken vrij veel schade werd aange richt. 62) Je moest eigenlijk niet zo hard voor ons werken, vind je zelf ook niet? En waar om heb je ons niets verteld over je geld? Luke voelt zich bepaald beetgenomen. Wie heeft je dat verteld? Mike! Hij wou, dat hij zoveel geld had! Dan wilde hij met een model-boer derij beginnen! Ezelachtig! Don heeft een pracht farm. En een model-boerderij zou veel meer kosten Sally kinkte. Het nieuwe huis wordt n^O' merkte ze op. Ze ging bij Barry voo; het a. m zitten Ik heb het niet verteld, ze: Sally, omdat ik die geschiedenis met dat geld liever wilde vergeten. Ik was namelijk erg gesteld op dokter Jim. Sir James Craven bedoel ik. De kranten hebben een heleboel dwaze dingen over die erfenis geschreven Ze kon de jongen moeilijk vertellen, wat de bladen geïnsinueerd hadden, maar ze wist dat hij begreep, hoezeer die artikelen haar ontstemming hadden gewekt. Ja ik zou dat ook vervelend gevonden hebben. In de beginne voelde ik me erg onge lukkig, Barry. Ik ben direct erg veel van Nieuw Zeeland gaan houden, maar in Auckland kon ik het moeilijk langer uit houden, toen de verslaggevers me op de voet gingen volgen en ik alsmaar gefoto grafeerd werd. Het was voor hen een of ander Assepoester-verhaaltje, maar het was mijn leven! Hij knikte begrijpend. Het was een op luchting voor haar, dat tenminste één van de Daniels naar de geschiedenis wilde luis teren! Ik heb de kranten gelezen, zei hij on verwacht, omdat Luke Sir James wilde vragen mij te onderzoeken. We waren ver schrikkelijk teleurgesteld, toen hij zo plot seling overleed. Maar al dat geschrijf over jou vond ik helemaal niet aardig. Het was afschuwelijk! Maar ik kon er niets aan doen, behalve vluchten. Ik wilde echter in Nieuw Zeeland blijven, omdat ik van dit land was gaan houden. Vrienden had k hier niet, behalve Tan en ik kon me och moeilijk in zijn huis verbergen. Daarom heeft hij je dus naar zijn zuster gstuurd!, zei Barry. Ben ik even blij, dat hij dat gedaan heeft!, liet hij er lachend op volgen. Zijn stem klonk verheugd; net was zijn manier om haar te bedanken, om haar te vertellen, hoeveel hij wel van haar hield. Enigszins verlegen voegde hij er aan toe: Misschien is dat Kerstspel tenslotte toch een wonder geweest. Onder auspiciën van de vereniging „Buurtbelang Aerdenhout-Bentveld" kwam Vrijdagavond een aantal geïnteresseerden in het met geheimzinnigheid omgeven nieuwe plan voor de aanleg van nieuwe wegen dwars door Aerdenhout en Vogelen zang bijeen, teneinde de situatie te bespre ken en plannen te beramen om te trachten, de schade aan natuurschoon en eigendom men zoveel mogelijk te beperken. De voorzitter, mr. A. Bos, weës er in zijn inleiding op, dat men vermoedelijk te maken heeft met twee plannen, het ene noemde hij het plan Noord-Zuid dat dwars door het bos in Vogelenzang gaat, het andere het plan Oost-West dat onder meer de Vondelschool belaagt. Het grootste be zwaar noemde hij de geheimzinnigheid waarmede deze plannen zijn omgeven, waardoor het zelfs voor de direct belang hebbenden niet mogelijk is, er achter te komen, wat er nu feitelijk gaat gebeuren. Daarom heeft „Buurtbelang Aerdenhout- Bentveld" zich een week geleden telegra fisch tot de minister van Verkeer en Wa terstaat gewend met het verzoek, in elk geval gehoord te worden, voordat er de finitieve besluiten worden genomen. Spreker ontvouwde daarna in grote lijnen het plan van het bestuur, dat zich met een circulaire tot de bewoners van Bloemendaal wil wenden om adhaesie- betuigingen te vragen voor een actie welke er op gericht is, eigendommen en natuur schoon zoveel mogelijk te sparen. Er ontstond een uitgebreide gedachten- wisseling, waarin onder meer werd ge wezen op het feit dat, wanneer in het bos te Vogelenzang, inderdaad een weg komt van veertig meter breed, binnen één gene ratie het gehele bos verloren is. Het is namelijk een. loofbos, dat vooral uit beuke- bomen bestaat, die niet tegen de zeewind zijn bestand. De geprojecteerde weg be tekent een groot tochtgat en dit bos zal dan geheel ten dode zijn opgeschreven. De vergadering ging accoord met de plannen van het bestuur. In de ouderdom van 95 jaar is in het zie kenhuis Sint Joannes de Deo overleden de heer A. M. Bijvoet, oprichter, oud-directeur en commissaris van de N.V. P. Bijvoet en Co.'s Bloembollenkwekerij en -handel te Overveen. Op eenentwintigjarige leeftijd stichtte hij een bedrijf aan de Zijlweg te Overveen (thans gemeente Haarlem). Doordat de grond aan de Zijlweg kleiner werd door de stadsuitbreiding werd in 1911 in Anna Pau- lownapolder grond aangekocht. De firma Bijvoet geniet in binnen- en buitenland gro te bekendheid en dat is te danken aan de heer A. M. Bijvoet, die zich als kweker en exporteur een goede naam heeft verwor ven Vanmorgen zijn in de R.K. kerk te Over veen de uitvaartdiensten gehouden en daar na is het stoffelijk overschot van de heer Bijvoet op het R.K. kerkhof aldaar teraar- debesteld. Een nachtwaker zag in de afgelopen nacht omstreeks halftwee op het erf van Hilarius Draadindustrie en Handelmaat schappij in de Waarderpolder een man die bezig was ijzer te laden op een bakfiets. De man vluchtte en liet de bakfiets achter. Later is op de Oudeweg een negenendertig- jarige draadtrekker aangehouden, die mee. deelde, dat hij op het erf is geweest en gepoogd had ijzer weg te nemen. De man is naar het bureau van politie overge bracht. HAARLEM Artsen, boodschappedienst firma Mathol, Grote Houtstraat 39. tel. 11990. Apotheken, Firma Duym Keur, Keizerstraat 6, tel. 10378; Apotheek Begemann Sncl- tjes. Kruisweg 30, tel. 10043; Marnix Apo theek, Marnixstraat 65, tel. 23525; Teyler Apotheek, Teylerplein 79, tel. 17946. Deze apotheken zullen tevens geopend zijn op werkdagen van 11 tot 18 Juni. des avonds na 6 uur tot des ochtends 8 uur. BLOEMENDAAL Artsen, Bloemendaal, van Zaterdagmiddag 2 uur tot Maandagochtend 8 uur, dr. H. D. A. Tmmink, B'.oemendaalsleweg 126, tel- 23449. Overveen, tot Zondagavond 11 uur, dr. J. A. Hollander. Zijlweg 17, tel. 11431. Aerdenhout. van Zaterdagavond 6 uur tot Maandagochtend 8 uur, dr. J. Reurink. Aerdenhoutseduinweg 8, tel. 26035. Wijkverpleging, in het ze'.fde tijdvak als de artsen in EViemendtaal-dorp hebben de volgende zusters dienst: zuster J. J. M de Bruin, Kerkplein 2, Bloemendaal. tel. 22769, b.g.g. 10920 en zusteT H. J. G. Lugthart, An- ielierenlaan 5, Aerdenhout, tel. 26876 Apotheken. Bloemendaalse Apotheek, Bloe- mendaa'seweg 85 tel. 22181; Aootheek De Wilde. Broekberrenlaan 42. Santpoort-dorp, tel. K 2560 - 8284; Apotheek Schotsman, Binnenweg 206, Heemstede, te'. 38320. HEEMSTEDE Artsen, dr O. D Oe. Heemsteedse Dreef 275. tel. 34609; dr. G. S Nout, Camplaan 20, te lefoon 38763. Wijkverpleging, zuster L. Dudok van Heel, Jac. de Witstraat 9. tel. 34673. Apotheken. ADOtheek Schotsman, Binnenweg 206. tel. 38320. BENNEBROEK Dr. G. Manschot, Rijksstraatweg 34, telef. K 2502 - 430. HILLEGOM Dr. Wijkmans, Stationsweg 74, telefoon K 2520 - 5417. LISSE Dr. J. M. van Dijk, Achterweg 6, telefoon K 2530 - 3134. HAARLEMMERMEER Hoofddorp. Dr. H D. Nanninga, Kruisweg 1013. tel K 2540 - 6220. Nieuw Vennep. Dr. E. van der Weg. Hoofd weg 1179. tel. 280. Zwanenburg-Halfweg. Dr. D. H. Honingh. tel. 405. ZONDAG 12 JUNI 1955. HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk Grote Markt. 10: Ds. Joh. Bronsgeest. 7: De zelfde. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. E. Pot. Noorderkerk, Velserstraat. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag. 10.30: Dr. G. Snijders. Oosterkerk, Zomerkade. 10; Ds. W. M. van Asperen, H. Avondmaal. Bakenesserkerk. Vrouwenstraat 8.45: RcDetitie van het „Kinderkerkkcor". 9.30: Kinderkerk. Dhr. R. Weijers. 10.30: Jeugddienst. Ds. D. ter Steege. van Sant poort. Gebouw Vrijz. Hervormden. Jacob- straat. 10.30: Ds. J. Dikboom, van Alkmaar. Kapel Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30: Kinder kerk. Dhr. C. Spaans. 10.45: Ds. G. J. Waar denburg. Diaconessenliuis, Hazepaterslaan. 4.30: Ds. J. A. de Klerk, van Heemstede. Rusthuis, Jansstraat 10.30: Dhr. D. Boer. Teugdkapel. Noord. Molenaerstraat 10.30: Dhr. F. R Aschoff. Oost, Zomerkader 10: Wika W. Veenstra. West, Leidsestraat 10: Dhr. R. Hengstmangers. Centrum. O. Groen markt 10: Dhr. D. Selling. Eglise Wallonne 10.30: Service présidé par le pasteur de Watteville, de la Haye. Church of England, Kinderhuissingel. Evening Service 3 pm. Holy Communion 4 pm. Christian Science, First Church of Christ. Scientist, Jansstr. 74 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Woensdag Lange Veerstraat 16. 8: Avondbijeenkomst. AHe-Dag-Kerk. Maandag 7.30 en Woensdag 3: Contactbijeenkomsten met Gerepatrieerden in de Pastorie der Broederkerk, Parklaan 32 Dinsdag 3: Rondetafelbéspreking in de Broederkerk. Parklaan 34. Ned. Herv. Evan gelisatie. Nassaunlein 8. 10 en 5: Dhr. H. Schuuring, van Nijkerk. Woensdag 7.30: Ds. J. v. Dijk. van Garderen. Stads Evangelisatie Lange Herenstraat 6. 10 en 7: Dhr. A. Zijp, van Amsterdam. Maandag 7.30: Jeugdver- gadering o.l.v. dhr. Jansen. Woensdag: Zang- ADVERTENT1E Zondag 19 Juni De jongens waren op school. Heel stil en met grote ogen zaten ze te luisteren naar meester; want die vertelde van het leven der Eskimo's in de poolstreken. „Hier is het winter, met sneeuw en kou", zei meester. „Maar daar, bij de Eskimo's, is het nog véél en véél kouder, dan jullie het ooit gehad hebt. Het grootste deel van het jaar duurt daar de winter, en het hele land is daar bedekt met ijs". „Brrrr!", huiverde Bunkie. Dat zou ik toch niet prettig vinden!" Meester vertelde verder, hoe de Eskimo's daar leefden. „Ze wonen niet in gewone huizen, zoals wij; ze bouwen kleine, ronde hutten, net als halve Edammer kazen. En die maken ze niet van steen of van hout, want dat is daar bijna niet; ze bouwen die hutten van blokken ijs, die ze netjes op elkaar leggen. Die hutten zijn natuurlijk maar erg klein van binnen, maar het is er lekker warm, want ze branden er 'n vuurtje r"n zeehondentraan. Het vlees van de zeehonden eten ze, en dat smaakt naar levertraan!" „Boeh!!!", griezelde Rick. „Geef mij maar liever zuurkool met worst!" te Zandvoort aanvang 2 uur in het kader van het wereld kampioenschap Internationale auto-races GEORGANISEERD DOOR DE K. N. A. C. Mercedes - Lancia - Ferrari - Maserati - Gordoni - Vanwall, de snelste wagens ter wereld Terreinkaarten in voorverkoop tot en met 18 Juni ad. f 1.25 en f 3.50 bij KNAC-secretariaat, Sophialaan 4, Den Haag, KNAC-agentschappen en vele andere adressen. Kinderen en militairen in uniform beneden de rang van officier f 0.75. TRIBUNEPLAATSEN ad. f 10.-, f 12.50 en f 15.- Voorverkoop bij: J. J. van Kooten, Houtplein 20, Haarlem; J. J. Groeneveld, Oranje straat 52, Haarlem; F. P. van Rumpt, Spaarnwouderstraat 103 - 205, Haarlem; Mevrouw v. d. Linden, v. d. Endelaan 120, Hillegom. 17 en 18 Juni om 9.30 uur 's avonds openluchtfilmvoorstclling „DE OVERMOEDIGEN" (The Racers), op circuit tegenover stenen tribune. Plaatsen a 2.— aan circuit. Sponsored by Caltex. samenkomst te Santpoort. Zuiderkapel, Zui derstraat 15. 10: Dhr. J. Sevensma, Evang. te Amsterdam. 5: Dezelfde. Evangelisatiesa menkomst. 8: Jeugdsamenkomst. Zaterdag 7.30: Openluchtsamenkomst a. d. Dreef bij het Houtplein. Opwekkingssamenkomsten. Zuiderstraat 15. Donderdag 8: Ds. J. Visser, Amsterdam. Broedergemeente, Parklaan 34 Zaterdag 7 30: Liturgische Zangdienft, waarna familie-avond in de pastorie. Zon dag. 12: Zondagsschool en Jeugddienst. 7: Ds. H. Schutz. O. R. G. Centrum. Wester- houtpark 1 A. 10.30: Ds. A. R. de Jong. Vrije Evang. Gemeente, geb. Bethel. Voorhelmstr. 3. 10: Voorg. A. H. v. Gent 3.30: Ds. P. J. Mietes en Voorg. A. H. v. Gent. Bed. H. Doop en bevestiging van nieuwe lidmaten. Evang. Lutherse Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. W. Spliethoff. Donderdag 7.30: Ds. G. Kroes. Wees- en Oudeliedenhuis. Ver. Doops gezinde Gemeente. 10.30: Ds. Daalder. 7.30: Wijkgebouw Oosterkerk, H.-O. Ds. Hockema Remonstr. Geref. Gemeente. 10.30: Mej. Dr. J. W. Herfst. Doop. Geref. Kerk. Wilhelmi- nakerk, Ged. Oude Gracht 5759. 10: Ds. D. J. Roos. Voorber. H, Av. 5: Ds. F. L. Schalk wijk, van Hoek. (Z.) Zuid-Oosterkerk. Ri chard Holkade 125. 10: Ds. F. L. Schalk wijk. Voorber. H. Av. 5: Ds. C. Goeman. Lyceum-Aula, ingang van Merleristrnat. 9: Ds. C. Goeman 5: Dr. P J. Richel. Geref. Kerk. Begijnhofkapel 8.30 en 4.30: Ds. A. Bos, H. Av. Geref. Gemeente, Ridderstraat 29. 10 en 5: Leesdienst. Ger. Gem., L. Mar- garethastraat. 10 en 4.30: Leesdienst. Oud- Ger. Gem. in Ned., Parklaan 21. 10 en 4.30: Leesdienst. Dinsdag 7.30: Ds. Du Marchie van Voorthuizen. Óud-Kath. Kerk. Kinder- huissingel 76. 10: Hoogmis. Woensdag 9.30: H. Mis. Bantis'e Gemeente. Begijnhofkapel, Begijnhof. 10.30: Dhr. G. Planting. 7: Ds. .T. W. Weenink. 8.15: Jeugdsamenkomst. Dins dag 8: Bijbelhespreking en bidstond Leger des Heils, Sehaeehelstraat 26. Zaterdag Straatzang Zondag. 10: Heiligingsdienst. 6.45: Openluchlsamenkomst oo de Ged. O. Gracht. 7.30: Verlossingssamenkomst. De sa menkomsten staan onder leiding van Ma joor en Mevrouw M. Souverein. Dinsdag 2.15: Gezinsbondsamenkomst. Iedere Zondag kindersamenkomsten om 12. Leidster van de jeugd M. Bruis Pinkstergemeente. Nieuwe Kruisstraat 14, 10: Dhr. G. R. Mik. Amster dam. 7.30: Dhr. G. J. v. d. Brugge, den Haag Vergadering van Gelovigen. Ged. Oude Grecht 47. 10: Samenkomst (Broodbreken) Biihellezing, Ged. Oude Gracht 47. Vrijdag 8: K. Rozendal. Gemeente des Heeren. Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomsten. Volle Evangelie Gemeente. Paul Krugerstr 36. 10: Dhr. W. Zeegers. 19: Verschillende sprekers. Alleen bij goed weer te 19.30: Open. luchtbijeenkoriïst op de Dreef bii Houtnlein 13: Kindersamenkomst o.l.v. zr. Baay. Don derdag 20: Bidstond voor gemeenteleden. Zevende-Dags Adventisten. Jacobstraat 6. Tedere Zaterdagmorgen 10: Gemeensch. Bij belstudie. 11: Prediking. Zevendedags-Bap- tisten Gemeente, Parklaan 21. Tedere Zater dag 10: Prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heilieen der Laatste Dagen. Corne- lissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerk dienst. Hersteld Apost. Zendingkerk. Wil- helminastraat 21 10 en 5: Godsdienstoefe ning. Anostolische Gemeente. Jacobijnestr. 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. Soefi-Be- weging, 11: Universele Eredienst in de Aula van het Stedelijk Gymnasium, Prinsenhof. Ned. Ver. van Spiritisten „Harmonia", Jans. straat 83. 10.30: Wijdingsmorgen. Dhr. J. P. Smits, Haarlem. Gemeente Gods. 10: Cultureel geb. IJmui- den. Samenkomst. 7.30: Parklaan 21. J. Jeeninga. Chr, Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. J. P. Geels. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10: Ds. G. Koch. Immanuëlkerk. 10: Dr. H. v. d. Loos. 7: Ds. G. Koch. Ned. Prot. Bond. Berkenstraat 10. 10.30: Geen dienst. Stichting „Petra". Kapel (ein de Minahassastraat)Donderdag 8: Dhr. J. Sevensma. Evangelist te Amsterdam. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk, Kloppersingel. 5557. 9.30: Ds. J. Lamme. 5: Ds. H. W. Wier- da. Sionskerk, Eksterstraat. 8.45: Ds. H. W. Wierda. 3.30: Ds. P. de Ruig. Noord-Scho- terkerk, Spaarnrijkstraat. 9.30: Ds. P. de Ruig. 5: Ds. J. Lamme. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10 en 5.15: Ds. J. C. Maris. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilh^lminauipjn. 10' Ds. van Nieuwen- huiizen. Ka^el Nieuw Vredenhof. 8 30: Ds. van Dijl. 10.30: Ds. Oskamn. Aula Chr. Ly ceum. 10.45: Ds. van Dijl Kanel Irene, Meer en Bosch, 10: Ds. J. A. de Klerk Ned. Prot. Bond. Postlaan 16. 10.30: Ds. J. J. Thomson, Em pr., Baarn. Doot>s«raz«nde Kring. Foyer Miner"a Theater 10.30: Ds. A. J. Snaayer. Ned. Chr. Gemeenschanshond, Jac. v. Rüys- dae'laan 7. ^"aandag 3' Samenkomst. Geref. Kerk. Koedïefslaan. 10- Dr. P. .T. Richel. TToorber. H. Av. 5: Dr. A. Dondorn. Camp- la«n. 10: Dr. A. Dondorn. voorber. H. Av. 5.30: Ds D. J. Roos. Geref. Kerk, Herenweg 111. 16 en 5: Ds. Knoon. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kanel. 10.30: Ds. J. E. Drost. 10.30: Jeugdkane'. 12-15 j. in De Stal. 10.30: Zondagsschool. Tyo H. v. i-Y'ghen instituut, van lenneowe". Pelig. Kring, Eikenlaan 5. 10 20: Mei. Ds. G. S. Wpoforoueo vin Meeteren, Remonstr. pred. to pi?v\TrT>«ArK \e,i nPrv. K»rU. 10- Fis. H S. i. Ka'f 7- Teim<-idienst. Geref. Kerk. 10 en v Ds r- K'apw'ik. RI.OEMFND.4 t, Herv. Kerk. 9 en 10.30: Dr. -T. H. Stelma 9: Jeugdkaoel. 12-15 iaar in Maranatha. 10.30: Zondagsschool, Kleuterschool Bnslaan en Jeugdhuis. 11.45: Zondagsschool. Maranatha. Ned. Prot. Bond Potgieterweg 4. 10 "0: Prof. Dr. M. A. Beek Hv., Amsterdam. Geref. Kerk. 9 en m.30: J. D. Kners, van Loosduinen. 3 30 en 7 30: Prof. Dra J. H. Bavirick. van Baarn. Vrij Katholieke Kerk, Ponella.an 1. 10.30: Gez. H. *ffis. Woensdag geen dienst. Don deraar» 7 20- Gecnraken Rpnin'em Mis. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Bens. 10 15- Zondagsschool Julianakwar- tier. Kon. Wilholminaschool. Dompvloeds- laan. 12-13: Zondagsschool Ramplaankwpr- tier. Beatrixcchopl en Irene M»>rme Hospitaal 10: Ds. H. Woldendorp. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. p Ringna'da. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. S. Tj Knottnérus. -5: Ds. F Brouwer. Geref. Kerk 10 en 5: Ds. A. K. Krabbe. Chr. Geref. Kerk. in on 5: Ds A. H. Schinners. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. •T. C. S alverda, H. Doop. 7: Vicaris L. C. Balié Geref. Kerk. Geen ongave ontvangen. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. J. A. van Boven 6.30: Ds W. Moorman, van Aalsmeer. Abhenes. 9.30: Ds. M. C. Don. 6 30: Dienst. Bethel Kapel 10: Ds J. H. van Feem Jr.. van Amsterdam. 7: Ds. G. A. Alma Geref. Kerk. 9 20 en 3: Ds. D. Hoornstra. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. Geen op gave ontvangen. Geref. Kerk. 10 en 3: Ds. IJ. van der 7 ee, van N.-V-ennen. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10 30: Ds. P. Brakman. Naarden, 7: Ds. D. ter Steege. „De Toorts". 9: Ds. G. Ph. Schoprs. Haarlem-Noord. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. J. Kroon. West. Sions kerk. 10 30: Ds. G. H. v, d. Woord. 7: Ds. J. v. d. Flink. Vlootpred. BHz. dienst ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10.30: Ds. G. Lans, pred. te Amster dam-West. 7: Ds. A. A. "Wildschut, pred. te Amsterdam-Sloten. Jeugddienst. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Ds. A. Noorman, van Zaandam. Geref. Kerk. Ju- lianaweg. 10 en 5: Ds. A. de Ruiter Ned. Chr. Gemeenschapshond. Dingdag 8: in de n.We Consistorie der Herv. Kerk. Joh H. van Oost,veen. evangp'ist 'e Voorburg. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 1030: Vi caris Wolfensbergen. 5: Ds. C. Jongeboer. Ned. Prot. Bond 10.15: Ds. H. Jansen, van Haarlem. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. K. Schou ten. Geref. Kerk, art. 31 10 en 4.30: Ds. J. J. Verleur. Geref. Gem. 10 en 4: Ds. L. Kie- boom.. Oud Geref. Kerk 9.30 en 3: Lees dienst.. Christ. Geref. Kerk. 10 en 4: Ds. J. van Dalen, van den Oever. Ja dat geloof ik ook. Ik geloof, dat dokter Jim er iets mee te maken heelt gehad. Beiden zwegen ze enige tijd. Tenslotte keerde de jongen zich naar haar om en zei: Luke is erg op je gesteld, maar hij is verschrikkelijk trots. Als je een boerderij beheert, heb je nooit veel geld in kas. Al je geld moet je in het bedrijf steken. Ik denk. dat hij zich nogal schaamt, omdat jij zoveel geld op de bank hebt staan en hij alleen maar „Te Arama" heeft. Alleen maar „Te Arama", dacht ze triest Barry had net zo goed kunnen zeg gen, dat Luke een hemel bezat.... Met enige nadruk zei ze: Hij is boos op me, omdat ik.... omdat ik tegenover hem gelogen heb. En hij heeft volkomen gelijk! Het komt helemaal niet te pas om je voor iemand anders uit te geven, vooral niet tegenover vrienden Maar toen ik hier kwam, had ik er nog geen idee van, dat Ik zulke goede vrienden met jou en Luke zou worden. Maar het is nu eenmaal zo ge lopen. En ik heb altijd gemeend, dat dat geld niet zo belangrijk zou zijn, omdat ik het van de beginne af al weg heb willen geven. Mijn notaris in Auckland weet dat. Maar het duurde weken, voordat het tes tament uitgevoerd kon worden en daarna heb ik de dingen maar op zijn be'oop ge laten, tot gisteren. Toen heb ik besloten wat ik met mijn erfenis ga doen, Dok'ei Jim zou dat vast en zeker erg prettig ge vonden hebbenHet is wonderbaarlijk, Barry, hoe moeilijk het is geld kwijt te raken! rw- Het kwam haar helemaal riet ongepast voor, Barry alles te vertellen, wat ze de vorige avond Luke had willen zeggen. Bar ry koesterde tenminste geen verdenkingen met betrekking tot haar bedoelingen en plannen en in sommige opzichten was hij al een volwassen man. Wat ga je er nu mee doen? vroeg hij met levendige belangstelling. Sally ver telde het hem uitvoerig. Tenslotte voegde ze er verlegen aan toe. Ik weet wat het zeggen wil wees te zijn, Barry. Je hebt geen eigen tehuis, je bent steeds van weldadigheid afhankelijk. Natuurlijk, tenslotte gaan de jongens en meisjes ergens in Engeland een eigen leven leiden, maar er liggen in een land als dit voor hen veel meer mogelijkheden. Ik vind het een pracht idee!, riep Barry enthousiast uit. Ja. jij begrijpt het tenminste. Je weet zelf maar al te goed. wat „Te Arama" voor je betekent. Ik wil die jongens en meisjes nu een kans geven, de kans, dat ze later een boerderij de hunne kunnen noemen. En toen ze het dienblad opnam, liet ze er ernstig op volgen: Was ik maar mil- lionnaire! Dan zou ik duizenden kinderen naar hier laten komen! Ik dacht, dat u weer naar bed was gegaan, juffrouw Sally, omdat het zo hard regent. Met deze woorden begroette Muria haar. toen ze met de vuile bordjes en kopjes de keuken binnenkwam. Maar u zult het zien, over een paar uur schijnt de zon weer. Muria praatte aan een si uk door. Ze had de vorige avond een en ander van de ruzie opgevangen en meende dat het wel goed zou zijn, als Sally eens aan iets anders dacht. Al die regen is niet zo erg! We konden best wat nattigheid gebruiken. Gelukkig overigens, dat mijnheer Barr het zachte fruit al heeft geplukt Vanmiddag ga ik de laatste perziken inmaken. Alleen Don kwam lunchen De regen was toen opgehouden en de zon scheen over een glanzende en glinsterende wereld. De lucht was bezwangerd met de geur van natte aarde. Sally probeerde te eten om Muria een plezier te doen, maar de Maori- vrouw gaf haar een standje, toen ze met de afwas bezig waren. Al heeft u nu wel een heleboel geld op de bank, als u niet eet, blijft u ook niet gezond! zei ze streng. Sally keek haar me' wijd open ogen aan Je weet het dus? Muria lachte hartelijk. Ik wist het direct, toen ik u had ge zien, evenals Tom, Bill en alle anderen Alleen mijnheer Luke leest geen kranten en ze zeggen toch, dat liefde blind is? Sally begon te blozen Om haar verlegen heid te verbergen toog ze aan de slag met het steriliseren van de flessen voor de perziken Troostend voegde Muria ei echter aan toe: Tob maar niet, juffrouw Sally Er hebben in de kranten zoveel foto's van u gestaan, dat we u wel moesten her kennen. Het heeft voor ons echter geen verschil gemaakt. U bent gelukkig niet bang om de handen uit de mouwen te ste ken en u werkt goed! Dat heb ik vroeger steeds gedaan, daar kun je van verzekerd zijn! Sally lachte en keek naar haar handen. Ze dacht aan de jaren, die ze in het zieken huis had doorgebracht. Luke kwam terug voor de thee. maar zijn steming was er niet op verbeterd. Hij was beleefd tegenover Sally, praatte wat met Don en Barry over de gevolgen van de storm en plaagde Mike, toen die terugkwam van school, omdat er nog steeds modder op zijn blote benen zat. Maar toen Sally zei, dat ze de volgende dag graag naar Auckland zou gaan en Don haar aanbood met de auto te brengen, zei hij niets. Bij het ontbijt de volgende morgen vroeg hij nogal nors: Kom je nog terug? Ik... ja. om miin koffers te pakken, antwoordde ze nerveus Maar natuurlijk komt ze terug!, zei Don. Fiona zou het echt niet aardig vinden, als je weg zou gaan voordat zij terug was. Don liep naar buiten om zijn oude wagen uit de garage te halen. Luke bleef alleen met Sally achter. Ik wil wel naar een hotel gaan, Luke, als ie dat prettiger zou vinden. Nu Barry naar school gaat. heeft hij me niet meer nodig. Luke fronste de wenkbrauwen. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 10