Sovjet-Unie aanvaardt plaats en datum van topconferentie Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Duur van vier dagen wordt echter onvoldoende geacht West-Duitse socialisten eisen licht in militair duister Franse regering verbiedt tijdelijk alle autoraces in Frankrijk Scherpe critiek op de plannen van Dulles Minister Blank houdt zich schuil Britse atoomprojecten sterk uitgebreid Het woord is aan. „Evipan" naar Le Havre Radiorede van Perón Franse contra-terreur in Marokko Aantal doden in Le Mans steeg tot 82 Alle katholieke amen dementen verworpen 69e JAARGANG No 283 DINSDAG 14 JUNI 1955 299e JAARGANG No 130 Onverwachte bijeenkomst van Dulles en Adenauer Stevenson bepleit compromis Premier Scelba krijgt de C.D.U. fractie mee Robert Schuman voorzitter der Europese Beweging Prins Rernhard naar Parijs Nieuwe ongeregeldheden in Buenos Aires Mendès-France eert slachtoffer Belgische onderwijswet Weerrapport Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman MOSKOU (Reuter/AFP/UP) De Sovjet-Russische regering heeft in nota's aan de Westelijke Grote Drie medegedeeld, dat zij accoord gaat met de voor gestelde datum en plaats voor de conferentie der vier regeringsleiders, namelijk 18 Juli te Genève. „De Sovjet-Unie laat evenwel uitkomen, dat zij langer wil vergaderen. Vier dagen, zoals door het Westen voorgesteld, wordt onvoldoende geacht". Men verwacht, dat minister Molotov volgende week, wanneer hij te San Francisco zijn Westelijke ambtgenoten ontmoet, zal voorstellen de duur van de conferentie uit te breiden. „In de huidige omstandigheden moeten de pogingen van alle vier deelnemende landen boven al gericht zijn op de voor- 1 Adenauer1 naamste taak van de bijeenkomst: het verminderen van de internationale span- p'pn vpruiflrinp- af ning", aldus de nota. Op een persconferentie op het Sovjet ministerie van Buitenlandse Zaken werd tegelijk met de tekst van de nota de in houd van een verklaring van het pers bureau „Tass" bekend gemaakt, waarin de Verenigde Staten ervan worden beschul digd, dat zij op een viermogendheden- conferentie niet de internationale spanning willen verminderen. In commentaar op een rede van minister Dulles op 7 Juni had den „gezaghebbende Sovjet-kringen" ge zegd, dat „de Verenigde Staten niet van plan zijn met constructieve plannen na,ar een vier-mogendhedenconferentie van re geringsleiders te gaan". In de verklaring van „Tass" wordt voorts Dulles' voornemen om „het vraag stuk van de landen van Oost-Europa" en „de activiteit van het internationale com munisme" ter sprake te brengen, gehekeld. De volken van deze landen hebben het bewind van de uitbuiters omver geworpen, een volksdemocratisch bestuur ingesteld en zullen geen inmenging in hun binnen landse aangelegenheden dulden. En wat betreft de kwestie van het internationale communisme, aldus Tass, wat zou de heer Dulles er van zeggen wanneer naast de communistische activiteiten eens gespro ken zou worden over de macht van het internationale kapitalisme? In diploma tieke kringen te Londen beschouwt men de aanval op Dulles als een indirecte aan val op president Eisenhower, omdat, deze dezelfde opmerkingen reeds eerder had ge maakt. Er wordt te Londen op gewezen, dat noch minister MacMillan noch pre mier Eden zich ooit in dezelfde zin als hun Amerikaanse vrienden over mogelijke onderwerpen op de komende bijeenkomst van de Grote Vier hebben uitgelaten. Minister Dulles heeft de aanvaarding door Moskou van het Westelijke voorstel betreffende plaats en datum van de confe rentie van regeringsleiders met instem ming begroet. „Zo is tenminste één kwes tie geregeld", aldus het commentaar van de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken. Adlai Stevenson heeft de Amerikaanse regering aangespoord bij de komende con ferentie- iets te durven en bereid te zijn op een bepaald ogenblik een compromis te sluiten. Onderhandelen is altijd voor een uitgesproken Yankee-talent doorge gaan en ik ben ervan overtuigd dat het dit nog altijd is, aldus Stevenson. Wanneer men vrede wenst staat dit gelijk met de noodzaak tot een compromis bereid te zijn. Bereid te zijn met iets minder genoegen te nemen, misschien zelfs aanzienlijk minder dan het ideale, is altijd beter dan het alter natief, dat de reeds lang durende span ningen verder verscherpt worden. „Zelfs de president zal niet met vrucht in Genève kunnen onderhandelen wanneer wij zijn handen bij voorbaat binden", aldus Ste venson. Wanneer wij ervan uitgaan dat oorlog onvermijdelijk is, wanneer wij ieder WASHINGTON (United Press) Mi nister Dulles en bondskanselier Adenauer hebben gisteravond te Washington onver wacht een bespreking gehouden. Adenauer stelde hiervoor een bezoek aan National Art Gallery uit. De bijeenkomst werd vast gesteld op verzoek van Dulles. Het Ameri kaanse departement van Buitenlandse Za ken deelde mede dat het wenselijk was ge bleken de beide staatslieden wat extra tyd voor discussies te verschaffen vooraf gaan de aan de voor heden vastgestelde ontmoe ting. Het gesprek tussen Dulles en Aden auer duurde een uur en drie kwartier. Adenauer verliet het gebouw van het State een achterdeur zonder een verklaring af te leggen voor de wach tende journalisten. Men verwacht dat Adenauer er bij pre sident Eisenhower en minister Dulles op aan zal dringen de leiding te nemen van een ingrijpend ontwapeningsplan waarmede de gehele wereld gebaat zal zijn. Adenauer zal, naar men gelooft andermaal de waar borg geven dat West-Duitsland onder geen omstandighid van de Sovjet-Unie een her- enigingsaanbod zal aanvaarden in ruil voor neutraliteit. De West-Duitse minister van Defensie Blank is in Parijs aangekomen voor over leg met hoge autoriteiten van de Noord- Atlantische Verdrags-Organisatie wen, dan hebben wij iedere kans op het slagen reeds van tevoren vernietigd. Van de zijde van het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken verklaarde men zich verheugd over de Russische nota. Functionarissen wilden zich evenwel niet uitlaten over de Sovjet-suggestie, dat de voorgestelde duur var de conferentie on voldoende is. Een woordvoerder van het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken verklaarde dat er, wat Frankrijk betreft, geen bezwaar tegen bestaat, dat de vier- mogendhedenconferentie langer dan vier Russisch voorstel als een valstrik beschou- dagen zou duren. BONN (ANP) De socialistische oppo sitie in de West-Duitse Bondsdag heeft een nieuwe aanval gedaan op de eerste militai re wetsontwerpen, die dr. Adenauer heeft ingediend. Zy verlangt, dat Adenauers ont werp voor een vrywilligerswet wordt te ruggenomen. Evenals de Bondsraad zijn de socialisten van mening, dat de bewapening Koningin Juliana heeft Maandagavond een deel van de viering van het zesenzeven tigste Leiclse studentenlustrum in de feestelijk versierde Sleutelstad bijgewoond. Hier ziet men de Koningin tijdens de pauze van de gala-voorstelling in de Leidse Schouwburgin gesprek met enige studenten-acteurs. ROME. (Reuter). Na drie dagen en nach ten van intensieve besprekingen heeft premier Scelba van Italië Maandagavond met moeite de steun verkregen van zijn eigen Christen-Democratische Unie voor de stemming over een motie van wantrouwen in het parlement. De 264 Christen-Demo craten, die lid zijn van het parlement, spraken zich op één na uit voor een laat ste poging van Scelba om zijn „coalitie van het midden" op de been te houden. Zij eisten echter dat de andere par tijen van de coalitie, de sociaal-democra ten en de liberalen, zullen instemmen met het minimumregeringsprogramma, ^dat professor Amintore Fanfa'ni, de leider 'van de partij, heeft opgesteld. (U.P.) De sociaal-democraten van Saragat hebben gedreigd zich uit de re gering te zullen terugtrekken omdat zij het Christen-Democratische programma voor sociale hervormingen onvoldoende vinden. De liberalen zijn verbolgen over de grootgrondbezit hervormingen waarbij de rechten van de landeigenaren sterk zouden worden beknot. Het is evenwel de vraag of een van deze partijen de verant woordelijkheid voor een regeringscrisis aandurft. LONDEN (United Press) De Britse minister van Brandstof en Energie, Geof frey Lloyd, heeft plannen bekend gemaakt voor drastische uitbreiding van de Britse kernproductie. Hij zeide dat er nóg zes atoomreactors voor de productie van splijt baar materiaal zowel voor militaire als in dustriële doeleinden, gebouwd zullen wor den. Lloyd vertelde in het Lagerhuis dat de zes nieuwe reactors bij de twee komen die reeds in aanbouw zijn. De zes nieuwe reac tors zijn niet opgenomen in het 300 mil- lioen pond sterling omvattende kernpro- gram dat de Britse regering in Februari van dit jaar bekend heeft gemaakt en dat voorziet in de bouw van twaalf atoomcen- tralen. Lloycl zeide dat de atoomindustrie de wei-efd te zijner tijd een vollediger veran dering zal doen ondergaan dan indertijd de sn ommachine. Hij zeide dat de beperkin gen die aan de atoomindustrie worden op gelegd niet van financiële aard zijn, maar voortvloeien uit het technisch karakter en de aanwezigheid van de ervaren arbeids krachten. Ingenieurs die cursussen in de atoomenergie hebben gevolgd gaan thans technische staven oprichten. nic-t kan beginnen alvorens volledige ophel dering is gegeven over de wijze, waarop de regering het opperbevel over de troepen wenst te regelen. Daarnaast verlajigen de socialisten in lichtingen over het tijdstip, waarop de bondsregering de in uitzicht gestelde per soneelscommissie voor de nieuwe weer macht zal instellen. Het heeft de achter docht van de socialisten en van vele andere leden van de Bondsdag gewekt, dat de re gering reeds met haar vrijwilligerswet is gekomen, voordat zulk een commissie is in gesteld. Men vreest, dat op deze wijze de selectie van de hogere officieren voor een gedeelte reeds feitelijk zal zijn verricht, voordat de commissie zal zijn samenge steld. Tenslotte wordt in de kringen der socia listische Bondsdag-fractie heftig verzet aangetekend tegen het voornemen van de regering om de door de Amerikaanse be zetting gefinancierde spionnage-afweeror- ganisatie van de vroegere generaal Gehlen over te nemen en rechtstreeks onder toe zicht van de bondskanselier te brengen. De socialisten beschouwen dit als een schen ding van een vroegere toezegging dat deze kwestie niet zonder overleg met het parle ment zou worden geregeld. De socialisten willen de bondsregering in het algemeen interpelleren over de vraag, waarom zo weinig inlichtingen over de mi litaire voorbereidingen worden gegeven. Het bureau van de nieuwe minister van Defensie Blank heeft tot dusverre hoege naamd niets medegedeeld over de bijzon derheden der plannen tot het vormen van een vrijwilligersleger. De organisatie der Duitse pers in Bonn heeft reeds vele weken lang vergeefs ge tracht Blank of een van zijn medewerkers naar een van de geregelde persconferenties te lokken. De eerste bijzonderheden over het vrijwilligersplan heeft men zodoende moeten putten uit een verzoek van de mi nister van Financiën tot het beschikbaar stellen van 82 millioen mark voor de eerste kosten. Uit de toelichting daarbij blijkt, dat het in de bedoeling ligt de staf van het nieuwe ministerie van Defensie stei'k uit te breiden. Het bureau Blank omvatte tot dusverre 937 medewerkers. Thans moeten, volgens minister Schaffer, ruim drie dui zend nieuwe krachten in dienst worden ge nomen. De helft zou uit militairen en de an dere helft uit beambten moeten bestaan. De woordvoerder der regering heeft zich nog niet uitgelaten over de vraag, welke consequenties de regering zal trekken uit de zeer slechte ontvangst van de vrijwilli gerswet in de Bondsraad. FARIJS (Reuter) De voormalige Franse minister van Buitenlandse Zaken Robert Schuman is tot voorzitter van de Europese Beweging gekozen als opvolger van Paul Henri Spaak, die aftrad, toen hij tot Belgisch minister van Buitenlandse Zaken werd benoemd. Schuman werd met algemene stemmen gekozen op een bijeen komst te Parijs van de internationale Raad der Europese Beweging, die werd bijge woond door 110 afgevaardigden van twin tig landen. Schuman is in de afgelopen vijf jaar ere-voorzitter van de Europese Beweging geweest. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA's Mark Twain: Er is niets wat zozeer verbetering behoeft als de gewoonten van anderen. De Amsterdamse vlootweek is Maandagmorgen begonnen met een vlootschouw op het IJ waaraan 22 oorlogsbodems deelnamen, 's Avonds om negen uur gingen de lichten aan en prijkte'het smaldeel in een fantastische illuminatie. Op de voorgrond de Hobeindaarachter het fraaie silhouet van de „De Ruyter" in feestverlichting. Prins Bernhard is Maandag voor een be zoek van twee dagen naar Parijs vertrok ken om besprekingen te voeren ter voor bereiding van een derde, onder zijn presi dium te houden, internationale conferentie. Tijdens zijn verblijf zal de Prins bovendien een privé-bezoek aan president Coty bren gen. (U.P.) De „Evipan" vertrekt in de loop van heden van Leer naar Le Havre, heeft P. J. Galliard, de kapitein van het jacht, vanmorgen medegedeeld. „Zodra wij in volle zee zijn zal Westerling mij per radio berichten waar hij zich op dat moment bevindt," zei Galliard. BUENOS AIRES, (United Press en Reu ter). De ongeregeldheden in de Argen tijnse hoofdstad duren voort. Staatsleider Perón heeft een radiorede gehouden, waarin hij de Katholieken van hoogverraad beschuldigde en uitdrukkelijk vaststelde dat de regering de kerk zal dwingen aan de meerderheid te gehoorzamen. Hij wekte de bevolking op om rustig te blijven en de „wraak aan de politie over te laten". Doch zijn partij organiseerde Maandag een beto ging, die opnieuw aanleiding tot relletjes werd. Er heeft vandaag over het hele land een „eerherstel aan de vlag" plaats, naar aanleiding van de „geweldpleging" tegen het „nationale symbool". De Katholieke betogers van Zondag hadden namelijk een Argentijnse vlag neergehaald en de Pau selijke ervoor in de plaats gehesen. Te kens werd eerherstel gebracht aan Eva Perón. wier gedenkplaat werd vernield tijdens relletjes van Zaterdag. In het Con gres werden radicale opposanten wegge- jouwd door Peronisten, toen zij de leugens van de Peronistische partij aan de kaak wilden stellen. De Katholieke geestelijk heid heeft geprotesteerd tegen „laster dooi de regeringspartij" die zij er van beschul digt ongeregeldheden uit te lokken om er daarna de Katholieken de schuld van te geven. Het algemeen vakverbond heeft beslo ten, dat heden van 15 tot 24 uur plaatse lijke tijd overal het werk zal worden neergelegd, ten einde de arbeiders gele genheid te geven Eva Perón te eren en trouw aan generaal Perón te betuigen. Voorts zullen overal in het land in kazer nes en scholen plechtigheden worden ge houden om de „onuitsprekelijke belediging', dat er Zaterdag een Argentijnse vlag voor het parlementsgebouw is verbrand, uit te wissen. Er zijn meer dan zeshonderd personen gearresteerd, van wie verscheidene uit het bisschoppelijk paleis werden weggehaald, waar zij zich schuil hielden. Mgr. Arruda Camara, Christen-Democra tisch' lid van het Braziliaanse Congres, heeft tijdens de zitting van de Kamer van Afgevaardigden geopperd dat Brazilië asvl zou aanbieden aan Katholieke „slacht offers van het Peronisme" in Argentinië. Camara was een van een aantal con gresleden die op de zitting protest aante kenden tegen Peróns campagne tegen de Katholieke kerk. PARIJS ,Reuter/AFP). Oud-premier Mendés-Franse is in Casablanca aangeko men om een herdenkingsdienst bij te wo nen voor de dagbladeigenaar Jacques Le- maigre-Dubreuil, die Zaterdag door onbe kenden met een machinegeweer werd doodgeschoten. De politie is van oordeel, dat Lemaigre-Dubreuil. die evenals Men- dés-France steeds een betere verstandhou ding tussen Frankrijk en zijn bezittingen in Noord-Afrika door middel van politieke hervormingen heeft bepleit, het slachtoffer van een „contra-terrorisme" is geworden. Het Parijse blad „Le Monde" schrijft, dat door een „contra-terrorisme, of beter ge zegd een Frans terrorisme" in Marokko mensen worden gedood, die een vreedzame regeling van het huidige conflict voorstaan. Tntussen is Roger Wybot, een van de lei ders van de Franse veiligheidsdienst te Casablanca aangekomen om een onderzoek in te stellen naar de moord op de dagblad eigenaar. In Marokko zijn Maandagavond ver scheidene aanslagen gepleegd, waardoor vier personen om het leven zijn gekomen en vier gewond. (U.P.). - Waarnemers geloven, dat het conflict tussen de Fransen onderling in Noord-Afrika veel ernstiger is dan de miniatuur-oorlog tussen de Fransen en de Noord-Afrikaanse bevolking ooit is ge weest. De twee belangrijkste groepen die in Marokko tegenover elkaar staan zijn de „Présence francaise", die de Franse kolo nisten vertegenwoordigen die niet van plan zijn de traditionele rechten in bet. pro tectoraat op te geven en de „Conscience franqaise" een onlangs gevormde groep Franse kolonisten die ijvert voor een goede samenwerking tussen de Marokkanen en de Franse autoriteiten. De Franse regering heeft Maandagavond besloten alle snelheidswedstrijden voor auto's in Frankrijk te verbieden in ver band inet de ramp van Le Mans. Een w oordvoerder der regering zeide dat het verbod van kracht zal blijven tot nieuwe internationale voorschriften opge steld kunnen worden. Hij zeide dat de regering van plan is enige suggesties te doen wat betreft nieuwe voorschriften aan de internationale wedstrijd-officials. Het besluit het racen te verbieden werd ge nomen op een kabinetszitting die negen uur 's avonds begon. Om tien minuten voor middernacht waren de ministers nog altijd in zitting, maar een woordvoerder deelde de beslissing van het verbod aan de pers mede en zeide tevens dat het aan tal doden van de ramp tot 82 was gestegen. President René Coty heeft getracht om de 24-uursrit van Le Mans afgelast te krijgen nadat het ongeluk was gebeurd. André Gaubert, de afgevaardigde voor het departement Sarthe en loco-burge meester van Le Mans, heeft verklaard dat Coty een lid van zijn persoonlijke staf, kolonel Gaen Cressaty, naar Le Mans had gezonden zodra hij over het ongeluk had vernomen. Cressaty had de organisatoren van de race, uit naam van de president gevraagd de wedstrijd af te gelasten op Zaterdagavond. Het was een informele suggestie, aldus Cressaty, en de organisa toren van de rit waren er niet op ingegaan. Tijdens het gerechtelijk onderzoek naar de ramp te Le Mans is een aantal ge tuigenissen afgelegd, die soms volkomen met elkaar in tegenspraak waren. De heer Zodak Cahn, rechter van instructie, die met het onderzoek is belast, heeft onder anderen de Britse coureur Hawthorn ge hoord. Deze bevestigde, dat hij enkele ogenblikken voordat de ramp zich voltrok, bij de pits wilde stoppen. Hij verklaarde, dat hij zijn voornemen door een arm beweging kenbaar had gemaakt aan Mack- lin, die met zijn Austin Healy achter hem BRUSSEL (ANP) De Belgische Kamer van Volksvertegenwoordigers heeft Maan dagmiddag met 111 stemmen (socialisten, liberalen en communisten) tegen één slem het wetsontwerp-Collard betreffende dc organisatie en subsidiëring van het onder wijs in tweede lezing goedgekeurd. De ka tholieke Kamerleden namen niet deel aan de stemming. Alle katholieke amendemen ten zijn door de socialistisch-liberale meer derheid verworpen. Voordat in de Belgische Kamer Maan dagmiddag werd overgegaan tot. de stem ming over het scboolontwerp-Collard, leg de de heer Eyskens namens de katholieke Kamergroep een verklaring af. „Er is een wet tot stand gekomen," aldus de heer Eyskens, „die onaanvaardbare dis criminaties inhoudt voor het katholieke on derwijs. Deze onderwijswet wordt oogelegd door een tijdelijke linkse meerderheid en wordt in elk geval door de helft der be volking als een dwang wet beschouwd. Wij willen de regering' zelf de verantwoorde lijkheid laten dragen voor een beslissing, die voor ons een aanrading der elementaire vrijheden betekent en wij zullen daarom geen deel nemen aan de stemming over dit wetsontwerp". Na deze verklaring verlieten de katho lieke volksvertegenwoordigers de ver gaderzaal. Na 3floop van de Kamerzitting, tijdens welke de liberaal-socialistische meerder heid het schoolontwerp-Collard in tweede lezing goedkeurde en waarbij alle katho lieke amendementen werden verworpen, verklaarde de voorzitter van de katholieke volkspartij Lefèvre tegenover de journa listen: „Het is duidelijk, dat de regering geen verzoening heeft gewenst en de schooloorlog wil voortzetten. De nieuwe wet betekent een onrechtvaardigheid tegen over het katholieke onderwijs, de katho lieke leerkrachten en de katholieke ouders er. kinderen. Wij bevinden ons thans in een toestand van gerechtvaardigde zelfverdedi ging. De oorlog zal voortduren en hij zal hard zijn". reed en dat hij naar rechts was uitge weken om de achter hem komende wa gens niet te hinderen. Volgens een verklaring van de leider van de Jaguai'-ploeg, de heer Ergland, zou de Mercedes van Levegh eerst in aan raking zijn gekomen met het talud en daarna pas tegen de Healy van Macklin zijn gebotst. Dit was in tegenstelling met vorige lezingen van de toedracht, doch volgens anderen, die dicht bij de plaats van het onheil hadden gestaan, was dit niet waar. Het ziet er niet naar uit, dat de schuld vraag in het geding kan worden gebracht. Het is echter wel duidelijk geworden, dat de veiligheidsmaatregelen op Le Mans aanmerkelijk verbeterd dienen te worden. Een van deze bepalingen zal voorschrijven, dat er een grotere ruimte moet zijn tussen de tribunes en het circuit. Voorts zal een veiliger methode moeten worden gevonden voor het tijdens de races stoppen bij de pits. De prefect van Le Mans heeft de voor lopige resultaten van de commissie van onderzoek bekend gemaakt. Zij is tot de conclusie gekomen dat een dertigtal be zoekers direct werd gedood door brok stukken van de carrosserie zonder dat ze zich rekenschap konden geven van wat er gebeurde. Anderen werden onthoofd door de motor en de réservoirs die als granaten evenwijdig aan de grond voort schoten. De motor werd "50 meter van de plaats van de ramp teruggevonden, de vernielde re servoirs lagen 80 meter er vandaan onder een tribune. Het chassis bleef op het talud liggen na- nat de motor los was geraakt. Was dit laatste niet gebeurd dan zou de ramp een nog veel grotere omvang hebben aange nomen en waren er vele honderden slacht offers te betreuren geweest. De directie van de Daimler-Benz fabrie ken, heeft de Internationale Automobiel Federatie (FIA) laten weten, dat er geen Mercedeswagens dit seizoen aan races zul len deelnemen, indien de veiligheidsmaat regelen niet worden verscherpt. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand no Ho -ES Sc Q, Se £2 2 Stockholm zwaar bew. windstil 15 0,4 Oslo onbewolkt windstil 19 0 Kopenhagen onbewolkt W 4 12 2 Amsterdam mist Z 3 14 0,1 Londen zwaar bew. ZZW 6 18 0 Luxemburg mist WNW 2 11 1 Parijs half bew. windstil 17 0 Bordeaux onbewolkt windstil 21 0 Grenoble half bew. windstil 20 0 Nice half bew. NW 3 21 0 Genève licht bew. windstil 17 0 Zurich onbewolkt windstil 15 0 Locarno onbewolkt OZO 7 21 0 Berlijn regen NW 4 17 9 Frankfort zwaar bew. W 4 14 2 Miinchen geheel bew. W 6 - - Wenen zwaar bew. W 6 18 0 Innsbruck zwaar bew. windstil 17 6 Rome onbewolkt windstil 24 0 Ajaccio onbewolkt O 2 23 0 Mallorca onbewolkt windstil Neerslag laatste 24 uur. coooooocococoxicooonor^^oooocococoocoooceooocrroo'YXX'yvTCO IETS HOGERE TEMPERATUREN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond, opge maakt om 10 uur: Zwaar bewolkt met aanvankelijk in hoofdzaak in het Noorden van het land hier en daar wat lichte regen. Later plaatselijk opklaringen, voornamelijk in het. Zuiden van het land. Iets hogere temperaturen. Matie.e tot vrij krach tige wind tussen West en Zuid-West. 15 Juni Zon op 4.21 uur, onder 21.03 uur. Maan op 1.00 uur. onder 15.22 uur. Maanstanden 20 Juni 5.12 uur: Nieuwe maan 27 Juni 2.44 uur: Eerste kwartier Hoog en laag water in ÏJmuiden Dinsdag i4 Juni Hoog water: 9:41 en 22.12 uur. Laag water: 4.59 en 17.33 uur. Woensdag 15 Juni Hoog water: 10.45 en 23.18 uur. Laag water: 6.02 en 18.40 uur.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 1