Het Olympische voetbaltournooi /tsz&ak? - De blauwe Gomboom .Clowntje Rick Het Spaarne in Holland bekerwedstrijden Voor en tegen boksen Verra en Warmerdam (HAV Haarlem) naar Olympische Dag Zege Spencer Gay's Zoon in verschiet Geld uit het water DINSDAG 14 JUNI 1955 Programma Bedrijfsvoetbal Telefonia in finale van NVPTT-tournooi Wielrennen Belg Sorgeloos leidt in Ronde van Zwitserland De Engelse wielerploeg voor Tour de France Laat Vader genieten! Roeien Data voor schaatskampioen schappen reeds vastgesteld A thletiek Dames-athletiekploeg voor Frankrijk-Nederland A vondcourses Hilversum Voor de kinderen Basketball De Europese basketball kampioenschappen Korfbal Haarlem op de tweede plaats in Eindhoven Tennis Geplaatste spelers voor Wimbledon A utomobilisme Directeur van Zandvoortse circuit naar Denemarken Nieuw badminton-crack: Indonesiër Sonneville Sport in 't kort FEUILLETON Door Dorothy Quentin Coppi houdt op met wielrennen Haarlem Zaterdagavond al tegen GVAV uit President Goty opende congres van het I.O.G. Ghileen José Maza opvolger van Van Kleffens? „Aias" in de kunstmaand De Olympische commissie van de FIFA, waarvan de heer K. J. J. Lotsy voorzitter is en Sir Stanley Rous (Engeland) en de heer Kurt Gasmann (Zwitserland) leden zijn, heeft in Amsterdam vergaderd ter voorbereiding van het voetbaltournooi voor de Olympische Spelen van 1956 in Mel bourne. Van de landen, die zich voorlopig voor deelneming hadden opgegeven, hebben er zioh inmiddels negen teruggetrokken: Bir ma, Tsjechoslowakije, Denemarken, Frank rijk, Hongkong, IJsland, Singapore, de Soe dan en Zweden. Achtentwintig landen handhaafden hun inschrijving, waarbij moet worden opge merkt. dat de toelating van Oost-Duitsland nog niet zeker is. Hierover wordt dezer da gen beslist tijdens het congres van het In ternationaal Olympisch Comité, dat in Pa rijs wordt gehouden. Deze 28 landen zijn: Australië, Bulgarije, Kambodja, Rood Chi na, nationalistisch China. Egypte, Groot- Brittannië Ethiopië, West-Duitsland, Hon garije, India, Iran, Japan, Indonesië, Korea, Mexico, de Philippijnen, Roemenië. Siam, Turkije, Verenigde Staten. Rusland. Viet nam. Joegoslavië. Israel, Polen, Afghanistan en (eventueel) Oost-Duitsland. Van de genoemde 28 landen zullen slechts zestien aan de finale-ronde in Melbourne mogen deelnemen. Daartoe wordt het spe len van voorronden noodzakelijk. Vier lan den zijn hiervan vrijgesteld: Australië als organiserend land en verder (door loting) India, Siam en Polen. Bij de loting voor de voorronden werd enigszins rekening gehouden met de geogra fische ligging van de verschillende landen om de onkosten niet onnodig zeer hoog te maken. Ieder land speelt een uit- en een thuis wedstrijd. De vier vrijgestelden en de twaalf winnaars van de voorwedstrijden gaan naar Melbourne. Het programma van de Bedrijfsvoetbal lers in Haarlem voor deze week is als volgt: Hedenavond: Nederland I-SVOW I (Sla perdijk); Woensdag: Henkes-HSM (Scho ten), 13000-HAC (Schoten), Planeta-Ver- maat) 2; Vrijdag: Nederland-SVOW II (Sla perdijk). Telefonia is er in geslaagd de finale te bereiken van het N.V.P.T.T.-voetbaRour- nooi. De Haarlemse Postmensen wonnen Zaterdag op het EDO-terrein van Amers foort met één-nul, dankzij een doelpunt van De Rijk iin de eerste helft. Telefonia komt in de finale tegen de winnaar van de wedstrijd AlkmaarAmsterdam. De Belg Sorgeloos heeft de derde étappe van de Ronde van Zwitserland, van Dele- mont naar Genève (234 km) gewonnen in 6 uur 54 min. 41 sec. Hij heeft ook de lei ding in het algemeen klassement. De uitslag van de derde étappe luidde: 1. Sorgeloos (B.) 6.54.41; 2. Graf (ZwLts.) z.t.; 3. Hollenstein (Zwiite.) 6.54.47; 4. Kübler (Zwits.) 6.54.56: 5. Brum (Zwits.); 6. Strehler (Zwits.); 7. Ockers (B.); 8. Emzer (Lux.); 9. Kob'.et (Zwits.); 10. Frei- vogel (Zwits.); 13. W. van Est (Ned.), allen in dezelfde tijd als Kübler; 15e ex aequo een groep met Nolten cn Hinsen (Ned.); 63ste Haan (Ned.) 7.07.19; 65ste Van Don gen (Ned.) 7.18.03. Het algemeen klassement luidt: 1. Sorge loos (B.) 18 uur 37 min. 52 sec.; 2. Schaer (Zwits.) 18.38.05; 3. Koblet (Zwits.) 18.38.07; 4. Hollenstein (Zwits.) 18.38.28; 6. ex aequo, een groep renners onder wie Kübler (Zwits.), Ockers (B.), Van Est (Ned.) en Nolten (Ned.). De Engelse wielerploeg die, voor het gerst, aan de Tour de France zal deelnemen is samengesteld door een commissie waar in sportjournalisten en vertegenwoordi gers van de drie voornaamste Engelse wie- lerfabrieken zitting hadden. Jean Garnault was hierbij aanwezig als vertegenwoordiger van de organisatoren van de tour. De ploeg zal bestaan uit Brian Robinson, Freddie Krebs, Bob Mastland, Tony Hoar, Ian Steel, Bernard Pusey, Dave Bedwell, Ken Mitchell, Dey Wood en Stan Jones. Als reserves zijn John Pottier en Ken Jo- wett aangewezen. Technisch directeur is de oud-sprinter Syd Cozens. ADVERTENTIE Verras hem met een kistje fijne sigaren. Dat waardeert hij het meest! Kan er geen kistje af? Een doos valt ook vast in de smaak! De sigarenwinkelier biedt U een ruime keus in grote en kleine sigaren, voor ieders beurs. Voor de internationale Holland-beker roei- wedstrijden (18 en 19 Juni op de Bosbaan) zijn wat de belangrijkste nummers be treft de volgende inschrijvingen binnen gekomen. Overnaadse twee: Willem III, Spaame, Adelborsten. Overnaadse skiff: Cadetten. Njord A, Njord B, De Maas, Zaanlandse ZV. Jonge vier A: De Amstel, Willem III, Ne reus. R.I.C. Ondine. Cadetten, Kon. Dordtse, De Hunze, Njord. Skadi, Triton. Oude vier: Triton, Argo. Jonge acht A: De Hoop, De Amstel. Ca detten, Laga, Proteus A, Proteus B, Aegir, Triton, Argo, De Delftse Sport. Lichte vier: Neureus, Laga, Aegir, Adel borsten, Skadi, Triton, De Delftse Sport. Jonge twee A: Cadetten, Laga, Het Spaar ne. Triton. Jonge skiff A: Antwerp Sculling Club, De Amstel, Willem III, Nereus, Laga. Kon. Dordtse, De Hunze, Corn. Tromp, Nautilus, Triton. Oude skiff: Union Nautique Liege, Soc. Royale de Sport Nautique d' Ostande, De Amstel, Willem III, Acgir, Con. Tromp. Vier zonder stuurman: Willem III, Aegir. Jonge vier B: Do Amstel, Nereus, De Hunze, Het Spaarne, Argo. Oude twee: Willem III, De Laak, Aegir, Triton. Overnaadse vier: Nereus A, Nereus B, Cadetten, Laga, Proteus, De Laak, Aegir, Adelborsten, Corn. Tromp, Nautilus, Skadi, Triton. Argo, De Delftse Sport. Oude acht: Nereus, Laga, Aegir. Njord. Snelroeien dames jonge skiff: De Delftse Sport. Snelroeien dames jonge dubbel twee: De Hunze. Snelroeien dames jonge dubbel vier: De Hoop, Nereus, Ondine, Viking. Snelroeien dames jonge vier: De Amstel, Daventria, Kon. Dordtse, De Vliet, Nautilus, Argo. Snelroeien dames jonge acht: Dc Amstel, Willem III, Nereus, De Hunze, Het Spaarne. Snolroeien dames oude dubbel twee: Wil lem III, De Delftse Sport. Snelroeien dames oude skiff: Viking, Nau tilus. Snelroeien dames oude vier: Die Leythe. Snelroeien damse oude dubbel vier: Wil lem III. Snelroeien dames oude acht: Nereus, Nautilus. De loting zal plaats hebben op Maandag 13 Juni. In een toespraak tot de Vereniging van Amerikaanse medici heeft de Brit dir. James Dogigart het boksen gekenschetst als een „barbaarsheid". Men diende te hopen dat boksen spoedig evenzeer uit de tijd zou zijn als het instituut van „Galleislaven en ket- tinggangers". Dr. Doggart wees er op dat de hersens een teer samenstel van zenuwen en zintuigen vormen. „De gedachte alleen dat men er op uit gaat dit kunstwerk met de vuisten te beschadigen is heiligschennis", aldus de dokter. „Dit is geen sport en het betaamt iedereen stelling te nemen tegen zulk een barbaarsheid". „Betrekkelijk veilig" Dr. Mal Stevens, de voorzitter van de medische commissie van de New Yorkce Athletiek Commissie, heeft het voor de bokssport opgenomen, na de toespraak van zijn Britse collega. Dr. Stevens verklaarde dat boksen een „betrekkelijk veilige" sport was. „Er schuilt een element van gevaar in alle takken van sport, waarbij de beoefenaren lichamelijk met elkaar in contact kunnen komen", zo betoogde hij. Naar zijn mening was de kans op blijvend lichamelijk letsel bij voetbal en ijshockey b.v. groter dan bij boksen, omdat de tegenstanders daarin vaak in volle vaart tegen elkaar botsen. De Internationale Schaatsenrijders Unie (I.S.U.) heeft dé volgende data vastgesteld voor de wereld- en Europese kampioen schappen in het hardrijden op de schaats en kunstrijden. Wereldkampioenschappen hardrijden he ren: 11 en 12 Februari 1956, te houden in Noorwegen. Europese kampioenschappen hardrijden heren: 25 en 26 Februari 1956, te houden in Finland (Helsinki). Wereldkampioenschappen hardrijden da mes: 18 en 19 Februari 1956, te hóuden in Zweden. Europese kampioenschappen kumstrijden: 15 tot 21 Januari 1956, te houden in Frank rijk. Wereldkampioenschappen kunstrijden van 15 tot 19 Februari 1956, in Garmisch Parte nkirchen. Fanny Blankers-Koen nu als kogelstootster in de ploeg De Nederlandse dames-athletiekploeg, die Zondag 26 Juni in Longwy (Frankrijk) zal uitkomen tegen de Franse damesplóeg, is als volgt samengesteld: 100 meter: P. van Duyne-Brouwer en R. van Kuyk (beidien Olympia 1948). 200 meter: P. van Duyne-Brouwer (Olympia 1948) en H. Veth (Hollandia). 800 meter: W. Grezel en G. de Jongh (beiden Sagitta). 80 meter horden: S. Heystek (Hollandia) en N. Wii'lems-De Vries (GITA). Vèrspringen: I. Vaal (Kometen) en D. Broekman (Olympia 1948). Hoogspringen: N. Zwier (HBS-Flevo) cn D. Hobers (DOL). Speerwerpen: C. Wendels (ADA) en P. de Haan (PSV). Discuswerpen: C. Huygen (Hollandia) en C. Aafjes (Lycurgus). Kogelstoten: F. E. Blankers-Koen (Sa gitta) en C. van der Bosch (Taxandria). 4 x 100 meter estafette: P. van Duyne- Brouwer (Olympia 1948), R. van Kuyk (Olympia 1948), H. Veth (Hollandia), I. Spvk (RKEAV). Aanvoerdster: F. E. Blankers-Koen. Voor de internationale atletiekwedstrij den welke op de Olympische dag (Zondag 19 Juni) in Amsterdam worden gehouden, is de Nederlandse ploeg als volgt samen gesteld Dames: sprint-tweekamp over 100 meter en 200 meter: Puck van Duyne-Brouwer (Olympia 1948), Hi'lde Vetih (Hollandia), I. Spyk (R.K. E.A.V.). Heren: sprint-tweekamp over 100 meter en 200 meter: Van Hardeveld (Ving cn Lenig), Rulander (Vlug en Lenig), Saat (Vlug en Lenig). 880 meter hardlopen: Rem (Lycurgus), Wolsink (Parthenon), Klunder (Pro Pa- tria), Groen (DOS), Van der Berg (Hol land), De Kroon (Trekvogels). 1500 meter hardlopen: Fekkes (DOS), Roovers (THOR), Soesbergen (Hellas), Jonkers (Vlug en Lenig). Bohle (Volewij- ckers), Woudstra (AAC), Van Rooyén (Holland). Koppelwedstrijd over 5000 meter: AAC- Amsterd'am met Van Zeeland en Kuys, AV 1923-Amsterdam met Keesom en Groen, HAV Haarlem met Verra en Warmerdam, K im bria - Ma asbrdcht met Delnoye en Van der Veerdonk, THOR-Roosendaal met Ma- lipaard en De Witte, Trelcvogels-Den Haag net Blankenstein en Verwey, Vlug en Lenig Den Haag, Zeeuws team met Dobbelaere en Cujé en verdere enkele gecombineerde teams. Het is lang geleden, dat voor de avond- courses te Hilversum zulke uitstekend be zette velden aan de start komen als van avond het geval zal zijn. Daar ook de klasse vertegenwoordigd is wacht een bijzonder interessant programma, dat zijn hoogtepunt zal vinden in de serie draverij, waarin de voortreffelijk 4-ja- rige Spencer Gay's Zoon aan de kop ver trekt. Indien de hengst start is hij de vrij zekere winnaar, daar hij op deze korte afstand nog sneller kan dan zijn reeds fraaie record. Start hij niet dan komen de beide vertegenwoordigers van stal Pays- Bas (Quilla Lee, Queenly Bertha) aan bod, gevolgd door Redloff WB en de veel verbeterde Queen Bonnie. Het openingsnummer is zonder ongeluk ken voor Trudy Hanover, die reeds enige keren in het gezicht van de haven is ge strand, doch in dit veld weinig concur rentie zal ondervinden, tenzij True Spen cer cn Sieger zichzelf zouden overtreffen. In de Bromfiets-prijS heeft Geersen Stuart A tot zijn beschikking, een snel, maar zeer lastig paard, dat zijn kuren vanavond moet vergeten om te kunnen winnen. Daar dit niet te verwachten is gaat de voorkeur uit naar Quick Jimmy en President van Stal Leeuwenkamp, met als mogelijke outsiders Sietze en Royal Brooklyn. Beide laatstgenoemde paarden zullen echter moeilijkheden met de af stand ondervinden. Een zeer open duel is te verwachten in de Motor-prijs, daar O Lapizc K, Nora B, Royal Heny, River en Odylia O elkaar zeer weinig in kracht ontlopen. Van Odylia O en O Lapize K liggen nog vers in het ge heugen twee uitstekende verrichtingen, waar tegenover staat dat River na zijn laatste optreden weer geruime tijd op stal is gebleven. De eindstrijd zal dan ook vermoedelijk gaan tussen Odylia O en O Lapize K en daar laatstgenoemde over deze afstand sterker is gaat de aanbeve ling dus in de richting van de hengst. Het amateursnummer kan de beslis sing reeds aan de start brengen. Heeft Nuni Brewer een gunstige positie geloot, dan zal de schimmel, die reeds in de trai ning wordt voorbereid voor de 300 me ter-draverijen, met haar enorme aan- vangssnelheid het eerste uit het gedrang zijn en dan wordt het voor het achtervol gende veld een vrij hopeloze taak haar te achterhalen, daar de tacticus Van Harlin- gen iedere aanval opvangt en het tempo regelt zoals hij het wil. Padua en Parel Holland C, die de schimmel bovendien nog 20 meter voorgift moeten geven, zul len de grote kopgroep buitenom moeten passeren en dit maakt hun taak te zwaar, zodat op de tweede plaats wordt verwacht Queeny Dillon, vóór Parel Holland C en Padua. Eindelijk was de igloo klaar. De jongens keken er trots naar; ze hadden het er warm van gekregen, met dat scheppen van de sneeuw „Ziezo", zei Rick voldaan. „Dat lijkt al aardig op 'n igloo, hè?" „Ja", zei Bunkie. „Maar we zijn nog niet klaar... zo kunnen we er niet in; er moet een ingang gemaakt worden!" Natuurlijkzei Rick. „Dat gaan we nou doen!" Voorzichtig schepten ze aan de ene kant een gal in de wand. Dat moest wel voor zichtig gebeuren, want hun bouwsel was van binnen holals ze niet oppasten, kon alles wel instorten! Maar dat gebeurde niet, daar zorgden ze wel voor. Héél voorzichtig, met kleine schepjes tegelijk, maakten ze het gat steeds groter. „Het moet zo groot worden, dat we erin kunnen!", zei Bunkie. „Ja", zei Rick. „Dan kruipen we er op onze buik in... dat doen de Eskimo's ook, heeft meester verteld!" De resultaten van die wedstrijden ge speeld in het tournooi om de Europese kampioenschappen basketbal, dat in Boe dapest is voortgezet, luiden: Finalepoule: TsjechoslowakijeJoego slavië 49-52 (26-32); RoemeniëItalië 70- 73 na verlenging (29-39): HongarijePolen 98-66 (52-35). Verliezerspoule a: ZwitserlandOosten rijk 65-41 (26-17); DuitslandFinland 53- 65 (26-27). Verliezerspoule b: FrankrijkZweden 84-36 (31-20); TurkijeDenemarken 82-33 (37-11). Het korfbal-twaalftal van Haarlem be haalde bij seriewedstrijd'en in Eindhoven de tweede prijs. In de poule I eindigde het als nummer één door overwinningen tegen Het Zuiden (3-2). KCR (1-0) en een gelijk spel tegen Deto (1-1). De finale togen Blauw Wit 1951 werd om bijzondere omstandigheden gewonnen ge geven. JaroslavDrohny staat zesde op de lijst Voor de Wimbledonkampioenschappen, die van 20 Juni tot en met. 2 Juli in Lon den worden gehouden, zijn de geplaatste spelers bekend gemaakt. De winnaar van het vorig jaar, de Egyptenaar Jaroslav Drobny, staat als nummer 6 op de lijst. De rangschikking voor het heren enkel spel is als volgt: 1. Tony Trabert (V. S.), 2. Ken Rose wail (Austir.), 3. Seixas (V. S. 4. Lewis Hoad (Austir.), 5. Rex Hart wig (Austr.), 6. Jaroslav Drobny (Egypte), 7. Budge Patty (V. S.) en 8. Sven Davidson (Zweden). In de rangschikking van de geplaatste speelsters voor het enkelspel staat Doris Hart (V. S.) op de eerste plaats, gevolgd door: 2. Louise Brouigh (V. S.), 3. Beverley Baker-Fleitz (V. S.), 4. Angela Mortimer (G. B.), 5. Dorothy Ivnode (V. S.), 6. Dau- lene Hard (V. S.), 7. Beryl Penrose (Austr.) en 8. Angela Buxton (G. B.). Voor de dubbelspelen zijn de „seeded"- paren als volgt: heren: 1. Scixas en Trabert (V. S.). 2. Hartwig en Hoad (Austr.), 3. Neale Fraser en Rosewall (Austir,), 4. Patty en Ham Richardson (V. S.). Dames: 1. mevrouw G. Davidson cn Doris Hart (V. S.), 2. Beverley Baker-Fleitz en Darlene Hard (V. S.), 3. Shirley Bloomer en Pat Ward (G. B.), 4. Angela Mortimer- en Ann Shiicock (G. B.). Gemengd dubbelspel: 1. Doris Hart en Seixas (V. S.2. Louise Brough en Morea (V.S.-Arg.), 3. Darlene Hard en Richard son (V. S.), 4. Jean Staley en Hoad (Austr.) De directeur van het circuit van Zand- voort, de heer J. B. Th. Hugcnholtz is voor enkele dagen naar Denemarken vertrokken. Hij is uitgenodigd advies te geven bij de werkzaamheden tot verbetering en vergro ting van het circuit van Roskildg, 30 km ten Westen van Kopenhagen gelegen. Voor de eerste maal is een titel in de hadminton-kampioenschappen van Malak- ka naar het buitenland gegaan. Ferry Son neville uit Indonesië won het herenenkel spel. In de halve finale won Sonneville van de Malakkaan Wong Peng en in de finale versloeg hij de Deen Skaarup. De sportpers noemde Sonneville unaniem de beste badminton -speler ter wereld. Een week geloden kwam hij niet eens op de lijst van de tien beste spelers der wereld voor. RACES VERSCHOVEN NAAR JULI De races in Ascot, die deze week zoals ieder jaar van 14 t.m. 17 Juni zouden worden ge houden, zijn verschoven naar het tijdvak 12 t.m. 15 Juli. De spoorwegstaking is de reden van het uitstel. 64) Dat moet hij zelf maar uitmaken, vind je ook niet? Met moeite bedwong Sally haar tranen. Ze omhelsde de hartelijke vrouw en duwde een pakje in haar handen. Het zijn wat wollen onderkleren, die ik in Auckland voor je gekocht heb. Tot ziens, Muria.... Sally vluchtte. Toen de taxi wegreed, stonden haar ogen zo vol tranen, dat ze niets meer zag Het hotel was modern ingericht. Er was air-conditioning, de bar was een en al chroom en de bedden waren voortreffelijk. De omgeving deed Sally denken aan het Grand Pacific Hotel in Auckland en ze zuchtte, toen ze dacht aan de afstand, die ze zo niet physiek, dan toch psychisch had afgelegd sedert de dag, dat zij en dokter Jim naar hun kamers waren geleid, die over de haven uitzicht gaven. Ze tekende het gastenboek onder haar eigen naam, maar de receptioniste knipper de geen moment met de ogen. Het sprookje van de rijke Assepoester was voorbij. Ze strekte met een zucht van voldoening haar rug. Van nu af aan zou ze weer Sally Hughes zijn, juffrouw Sally Hughes, ver pleegster en niet langer een erfgename, maar een werkende vrouw. Het Departement, dat haar gift voor het immigratie-schema had aanvaard, had ge heimhouding toegezegd. Het geld zou uit sluitend gebruikt worden ter dekking van de reiskosten en de eerste uitgaven van de weeskinderen, die in het voor hen nieuwe land een bestaan wilden gaan opbouwen. Zij, die daar prijs op stelden maar dat was geheel en al vrijwillig konden het geld later terugstorten, als ze voor zich een goede broodwinning hadden weten te ver overen, zodat nog meer wezen via het fonds geholpen zouden kunnen worden, dat de naam had gekregen van „Craven Scheme" ter nagedachtenis van dokter Jim. Sally was er zeker van, dat vele immigranten later de subsidie zouden terugbetalen, zo dat het kapitaal van zestien duizend pond nagenoeg niet aangetast zou worden. Kamer 64, voor juffrouw Hughes. De receptioniste gaf Sally een sleutel en ging toen verder met haar breiwerk. Een piccolo ging Sally voor naar haar kamer. Ze voelde zich opgelucht, toen ze de deur achter zich sloot. Ze was eindelijk alleen, onafhankelijk, zij, Sally Hughes, met dui zend pond op de bank voor noodgevallen. En in haar tasje zat een retourbiljet naar Londen, dat ze eventueel zo was haar verzekerd kon omruilen voor een vlieg biljet naar San Francisco. Al heel gauw, misschien morgen al, wanneer Jsobel op „Te Arama" zou zijn, zou ze dokter Lester schrijven en hem herinneren aan zijn be lofte. Als er op het Schofield Instituut wer kelijk een betrekking voor haar open zou zijn, zou ze al begin Maart op weg kunnen zijn naar Californië. Don's nieuwe huis zou tegen die tijd wel gereed zijn, zodat ze nog afscheid van Fiona en de kinderen zou kunnen nemen. Nieuw Zeeland kon ze moeilijk verlaten zonder hen nog eens ge zien te hebben Tijdens de maaltijd, die ze, alleen aan een tafeltje gezeten, gebruikte, hield ze zich keer op keer voor dat het goed was weer vrij te zijn, dat het prettig was af stand te hebben gedaan van haar geld, dat ze er blij om mocht zijn dat ze nu niet meer geplaagd werd door emotionele ver wikkelingen. Na het diner ging ze een lange wande ling maken langs de kust, helemaal tot aan de baai van Tararu. De maan stond helder aan de hemel en de baai zag er bijzonder vredig uit. De pohutakawa- bomen waren een en al vuur-rode bloesem. Van zee uit had ze deze pracht nog nooit bewonderd. Misschien zou ze er over enige tijd ge legenheid voor vinden. De heuvels en de zee zagen er vredig uit, maar in haar hart stormde het. Ze vroeg zich af waaraan Luke zou denken nu hij op de waranda zou zitten, rustig een pijp rokend en met Silk aan de voeten. Zou hij blij zijn omdat ze was weg gelopen, zodat tenminste een probleem uit zijn leven verdwenen was? Ze liep snel en ze hoopte dat ze hierdoor zo moe zou worden, dat ze straks gauw de slaap zou kunnen vatten. Het deed overi gens enigszins vreemd aan op een vlakke weg, die slingerend de kustlijn volgde, te lopen daar waar ze de laatste tijd op „Te Arama" steeds maar weer heuvel-op en heuvel-af was gegaan. Toen ze tenslotte in bed krop, kon ze de slaap niet vatten, maar huilen kon ze ook niet, alhoewel ze een bijna physische pijn in haar hartstreek voelde en haar oogleden brandden.. Ze zag zichzelf in de komende jaren: steeds ouder, ongetrouwd, een van de steunpilaren van het Schcïield Instituut- Ondanks de liefde, die ze steeds voor haar werk had gekoesterd, stelde dit voor uitzicht haar niet gerust, voelde ze er zich niet door getroost. Ze had alles hopeloos verknoeid! Sally had Ian opgezocht toen de ver schillende papieren waren getekend om hem te vertellen wat ze tenslotte had ge daan. Ondanks de duisternis om haar heen moest ze hevig blozen bij de gedachte aan de scène, die toen gevolgd was. Ian was boos geweest, wérkelijk woedend. Ze had hem nog nooit zo nijdig gezien. Ik heb nooit geweten dat je er zo veel om gafom dat geld, had ze ge stameld. Ik wil je nietik wilde helemaal niet met je trouwen vanwege dat geld! had hij haar toegeschreeuwd, zijn normale kalmte en beheersing totaal verliezend. Maar je had er eerst wel eens met mij over kunnen praten, Sally! Je had het aan de kliniek kunnen schenkenik wilde het helemaal niet voor mezelf hebben maar dat je zó weinig om me geeft dat je een heel fortuin wegsmijt zonder mij er in te kennen Ik heb je altijd al verteld dat ik het geld weg zou geven, had ze rustig tot hem gezegd, en zoals ik het nu gedaan heb zou dokier Jim het vast en zeker goed gevonden hebben, daar ben ik van over tuigd. En wat je toestemming betreft Ik ben niet met je verloofd. Het was mijn eigen zaak, niemand had er iets mee te maken, Ian. Maar ik zal je altijd erg dank baar blijven voor je vriendschap. En ik zou niet met een vrouw willen trouwen, die nog niet eens het verstand van een ezel heeft! Hij had haar deze woorden toege schreeuwd, maar plotseling waren ze bei den in lachen uitgebarsten omdat alles eigenlijk toch wel heel dwaas was geweest en ze zich als verwende kinderen hadden aangesteld. Het spijt me, Sally. Maar nu en dan krijg ik wel eens de opwelling je te slaan. Misschien wel omdat ik jou niet van mij heb kunnen laten houden. Jij bent verliefd op Daniels, hè? Ian's woorden waren de vaststelling van een feit geweest, geen vraag. Zwijgend had ze „ja" geknikt. Ian had de schouders opgehaald; hij be gon zijn oude houding weer aan te nemen. En hij op jou? had hij luchtig ge- Fausto Coppi, tic Italiaanse wielerkam pioen, heeft gisteren gezegd dat hij zich na de wereldkampioenschappen van deze zomer uit de wielersport zal terugtrekken. De held van mil Koenen Italiaanse wie- lercnthousiaslen zei dat zijn besluit defi nitief was en dat hij er niet op zou terug komen, ook al won hij het wereldkam pioenschap 1955 op de weg, dat in Augus tus in Frascati in de heuvels om Rome zal worden verreden. „Nu ik 36 ben, voel ik mij als man in de volle kracht van mijn leven, maar ate wiel renner oud", zo zei Coppi. Haarlem heeft nog twee wedstrijden te spelen in de voetbalcompetitie. En wel de uit- en de thuiswedstrijd tegen GVAV. Aanvankelijk was het plan deze wedstrij den te spelen op respectievelijk 25 en 26 Juni aanstaande. Hierin is nu verandering gekomen. Zaterdagavond aanstaande om 7 uur speelt Haarlem de uitwedstrijd tegen de Groningers. De thuiswedstrijd blijft op Zondag 26 Juni vastgesteld. De overigen In het programma van d.e overige eerste klassers uit deze omgeving is geen veran dering gekomen. Stormvogels speelt Zon dag uit tegen Leeuwarden en op 26 Juni thuis tegen dezelfde club. EDO, dat nog maar één wedstrijd heeft, speelt op 26 Juni uit tegen Heerenveen. En VSV speelt Za terdag 25 Juni thute tegen Be Quick en Zondag 26 Juni uit tegen dezelfde club. Zomerspelen in 1960 in Rome of Lausanne De Franse president René Coty heeft gisteren officieel de 50ste jaarvergadering van het Internationaal Olympisch Comité geopend, dat tot taak heeft de plaats voor de Olympische Spelen 1960 aan te wijzen. Het congres, dat wordt bijgewoond door gedelegeerden van 47 Janden, zal misschien nog voorstellen-tc-clfdcr-ure aanhoren om dc Spelen 1956 aan Melbourne te ontnemen. Coty verklaarde het congres voor ge opend. nadat de voorzitter van het I.O.C., de Amerikaan Avery Brundage een plei dooi had gehouden om te verhinderen, dat de Spelen voor individuele personen, orga nisaties of naties gebruikt zouden worden voor „bijbedoelingen". „In 'n wereld, die in 'n titanenstrijd tussen verschillende politieke systemen gewikkeld is, is het geen eenvoudige zaak op een af stand te blijven. We kunnen slechts ver trouwen op de steun van hen die geloven aan de principes van eerlijk spel en spor tiviteit, die in de amateur code belichaamd zijn", aldus Brundage. Coty, die het woord nam nadat het con gres de slachtoffers van het ongeluk te Le Mans herdacht had, noemde de Olympi sche beweging „een der doeltreffendste middelen naar begrip en samenwerking tussen volkeren". De openingszitting werd gehouden in de grote zaal van de beroemde Sorbonne universiteit, waar de moderne Olympische beweging zestig jaar geleden is geboren. Onder de zes steden, die de Zomerspe len 1960 binnen hun muren willen hebben, schijnen Rome en Lausanne de beste kans te maken, volgens invloedrijke gedelegeer den. De vier andere gegadigden zijn Brus sel, Boedapest, Detroit en Tokio. Deze ge delegeerden geven St,. Moritz en Squaw Valley, Californië, de beste kans op de winterspelen. NEW YORK, (United Press) De meer derheid van de Latijns Amerikaanse landen stelt zich achter de candidatuur van de Chileense diplomaat Jose Maza voor het voorzitterschap van de tiende Algemene Vergadering van de UNO. Latijns-Ameri kaanse gedelegeerden zeiden, dat men uit de besprekingen achter dc schermen, welke vorig jaar geleid hebben tot de verkiezing van dr. E. N. van Kleffens, „begrepen" had, dat voor de volgende zittingsperiode een Candidaat uit een van de Zuid- of Midden- Amerikaanse landen gesteund zou worden overeenkomstig het principe dat bij toer beurt uit bepaalde geografischegebieden een voorzitter der Algemene Vergadering gekozen dient te worden. Enige tijd geleden heeft een opgewonden vrouw een portefeuille met f 7000 in de Waal bij Nijmegen gegooid. Duikers zoch ten tevergeefs op de aangeduide plaats om het geld terug te vinden, doch zonder re sultaat. Zaterdag evenwel haalde een jon gen met zijn hengel een briefje van hon derd gulden op. Een „kikvorsman" heeft derhalve opnieuw naar het geld gezocht, doch wederom bleef resultaat uit. Door een technische vergissing is uiit de opvoering van „Aias" in de Amsterdamse Kunstmaand weggevallen, dat Arend en Teunke Hauer voor de regie verantwoor delijk waren. vraagd, terwijl hij een arm los over haar schouder had gelegd. Ik beschouw me als een oude vriend van je; dus ik mag wel zulke nieuwsgierige vragen stellen, Sallv. Ik hoop wérkelijk dat je gelukkig wordt! Ik ik weet het niet. Ik draai er niet om heen. Ian, ik weet het écht niet. Ze had hem even later verteld over de plotselinge terugkomst van de professor en de manier, waarop hij haar geheim verra den had. Ik weet zeker dat Luke dat leugentje- om-bestwil verschrikkelijk heeft gevonden. En hij vond het ook helemaal niet prettig, dat ik zoveel geld had. Mijn trots zal ik nu maar vergetenik zal hem zeggen, dat ik niet meer rijk ben! Ze was zenuwachtig gaan lachen. Succes, Sally. Ian had haar vluchtig gekust alsof zij zijn eigen zuster was geweest. En als hij niet met je wil trouwen, krijg ik dan de troostprijs? Geen denken aan! Ze was geschokt door zijn woorden. Zoiets zou ik geen man willen aan doen! Ik heb zo'n voorgevoel. Sally, dat je niet een oude, ongetrouwde jufrouw zult worden! Wat zijn overigens je plannen? Ik ga naar Californië, naar het Scho field Instituut. Daar kan ik bij dokter Lester komen werken, had ze vastberaden geantwoord. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 6