SPRINGBOK v. Duivenboden's Interieurverz. BALAST© R E Compi. Won. nr. „'t Kolfandse Huis" r.?."""* BERG's Woningtextiel 1. A. CASSE E l Zonen wamnpnciiting le^on moz Haarlems Dagblad In Linnaeushof in Bennebroek wordt al hard gewerkt LTB hield in Concertgebouw feestelijke bij eenkomst JAN VAN-DER PIGGE Vaderdag en Spencer Balastore BALASTORE Aanmeldingsformulier brieven aan de redactie 11 Financiering verzekerd ondanks uitblijven van gemeentelijke garanties Burgerlijke Stand van Haarlem „Toonkunst"-feestconcert door het N.Ph.O. W. van Veeren benoemd tct burgemeester van Kerkwijk Bloemendaalse bejaarden naar het Gooi J ubileumprogramma pastoor dr. A. A. Olierook e>vep. de k.leiN£ geVoêgeMs Des levens iiiiHHiii'timiriftrt fft f 'WF Woning, werkplaats, school, kantoor... alles schreeuwt om Bazar in Haarlem-Z.W. ten bate van jeugdwerk In Mei werd meer gelezen dan in de maand April Half jaar geëist tegen Zaanse kantoorbediende Waterschapsdag op 4 Juli in Haarlem Minister Manr.holt bezoekt Nieuw Vennep Nieuw plan voor overdekt zwembad in Haarlem-Noord Adspiranten wedstrijden van het Christelijk Gymnastiek Verbond Vaderdag Geschenk endag DONDERDAG 16 JUNI 1955 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSGHE COURANT Hoewel B. en W. van Haarlem - en naar wij menen te weten ook die van Heemstede - geen aanleiding hebben gevonden de gemeenteraad voor te stellen een financiële garantie te verlenen aan de onlangs opgerichte N.V. Linnaeushof in Bennebroek, schijnt de financiering van het nieuwe blocmenpark in kruiken en kannen te zijn. De werkzaamheden aan ongeveer acht hectare omvattend boscomplcx tussen Rijks weg en Glipperweg zijn op het ogenblik onder leiding van de tuinarchitect C. Geer- Jings in volle gang. Daarbij wordt gebruik gemaakt van een bulldozer, onder meer voor het uit de weg ruimen van een aantal door Staatsbosbeheer aangewezen zieke bomen. Men heeft voor dit werk drie maanden uitgetrokken, doch een en ander is zo vlot gegaan, dat men nu, na een maand bezig te zijn, reeds op de helft is. Men rekent er dus op 1 April 1956 de Linnaeushof te kunnen openen. Ook het restaurant zal dan gereed zijn, al moet men nog beslissen over een ontwerp. Zeker is, dat het restaurant ongeveer zeshonderd vierkante meter groot zal zijn, met daarbuiten nog een terras van achthonderd vierkante meter. Ook op het punt van het parkeerterrein is in principe een oplossing gevonden. Het komt ter weerszijden van de Glipperweg, zowel op Heemsteeds als op Bennebroeks gebied en zal aan tweeduizend auto's plaats bieden. Het terrein van de voetbal club „Heemstede" zou bij het doorgaan van die plannen verplaatst moeten worden, maar de N.V. Linnaeushof zou bereid zijn tot een financiële tegemoetkoming. Er zou daarbij voor gezorgd worden, dat het par keerterrein van de Linnaeushof zelf niet zichtbaar zal zijn. De initiatiefnemers hebben zich niet te beklagen over gebrek aan belangstelling voor hun plannen. Men name in Zweden is men nogal verguld met dit eerbetoon aan Linnaeus, dat in 1957 een zinrijke bekro ning zou kunnen krijgen: Dan is het na melijk 250 jaar geleden dat de geleerde botanicus werd geboren. Reeds gaan in Universiteitskringen in Upsala de gedach ten uit naar de oprichting van een monu ment, dat eventueel een plaats zou kun nen krijgen in d'aloude lusthof in het Ben- nebroekse duinbos, waar Linnaeus in stilte de wetenschap zulke grote diensten be wees. Wat betreft het zomerassortiment der beplanting is men reeds verzekerd van de medewerking van een Aalsmeers bedrijf, zowel voor de binnen- als voor de buiten exposities. Van het Boskoopse aandeel staat nog niets vast, omdat men daarmee wil wachten tot men meer zekerheid heeft over de definitieve indeling van het ter rein. Belangstelling van die zijde is er wel, getuige een artikel in het vakblad „De boomkwekerij", dat suggereert de Linnaes- hof alleen voor Boskoopse producten als azalea's, rhododendrons en botanische ro zen te reserveren, opdat een tegen elkaar opbieden van Linnaeushof en Keukenhof wordt voorkomen. Van de zijde van de di rectie van de Linnaeushof werd ons even wel verzekerd, dat men zeker geen propa ganda voor de eigen zaak wil maken ten detrimente van Keukenhof. „Het publiek moet op grond van onze eigen aantrekke lijkheid de weg naar ons terrein vinden en niet omdat we het verteld hebben, dat we mooier en beter zijn dan een andere in stelling", zo zei men ons. Aan de andere kant vond men het idee van „De Boom kwekerij" wat te ver gaan, omdat het ex ploitatierisico dan onnodig vergroot zou worden. De Linnaeushof zou het dan im mers van de zomermaanden moeten heb ben, terwijl de grote stroom vreemdelin gen dan juist niet naar de bollenstreek komt. ADVERTENTIE Graag geschonken.. met smaak gedronken '/i Moscatel Zoete, rode Kaapse wijn, waarvan Uw gasten evenveel zullen genieten als Uzelf. Geïmporteerd door OUD-Haarlem HAARLEM, 15 Juni 1955 ONDERTROUWD: 15 Juni: P. C. van der Kroft en C. C. van der Aar; G. P. van Aken en C. H. van der Aar; A. Koster en Th. A. Stienstra; R. II. Willemsen en C. G. Th. Koopen; W, V. Zwemmer en M. R. van der Kamp, J. W. van de Wetering en J. A. Cas- hoek; T. van Veen en H. A. Vugts; W. H. C. Christiaans en L. J. H. Wensing; A. Hofland en A. G. Willems; K. Berkhout en J. G. van Norde; R. W. Klooster en M. Tanis; D. A. Godijk en M. P. M. van Kampen; J. Haver en M. C. de Groot; W. J. Michiels en D. Wit te; J. van Brugge en J. C. P. M. van den Broek: E. Hcppé en H. van Bergem; J. H. H. Laurensscn en J. van Temmen; J. H. van Hoof en G. Lucas; J. Koper en G. Witten berg; A. H. Hendriks en J. M. A. Schijven; P. H. de Wid en N. C. Akkerman; Th. Dreijer en W. E. Hirs. GEHUWD: 15 Juni: Th. Neeskens' en C. Hol; E. E. E. Duynstce en D. M. Frijters; G. P. Bader en J. Th. Rekelhof; W. Teeuwen en J. C. Schipper; C. A. J. M. van der Heij den en II. E. A. Haverkamp; J. M. de Kuijer en M Meulenbroek; J. V. Klinkhamer en G. Koene; Baltes en L. L. Mondoyen; F. H. Baaiman en A. C. van Schie; J. C. Ver boom en A. A. Groeneveld; A. J. Mozer en E. Pauw; C. H. Huizing en H. Homsveld; Chr. Ravenhorst en M. Halbersma; J. Th. Kiljan en M. J. Blom; J. H. van Doorn en C. Dcedel. BEVALLEN van een znon: 13 Juni: J. J. de Vries-Bos: 14 Juni M. A. van Etten-de Boer; E. J. Schapink-ten Cate; 15 Juni: M. van Dongen-Veenstra; A. S. Lourenburg- Sneekes; I.. Weber-Jacobs. BEVALLEN van een dochter: 15 Juni: N. Wijnberger-Houtman. OVERLEDEN: 12 Juni: C. C. M. Stolk- Jannes, 73 jaar, Hazepaterslaan; 14 Juni: J. W. Langeveld, 72 jaar, Adriaan Loosjes- straat. Het jubileumconcert dat het Noordhol lands Philharmonisch Orkest op Dinsdag 28 Juni zal geven ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan van de afdeling Haarlem van de Maatschappij tot bevordering der Toonkunst, staat onder leiding van Marinus Adam. Als solisten werken twee oud-leerlingen mede,- te weten Leendert Huges met het Vijfde Pianoconcert van Beethoven en Berthe Davelaar met de Symphonische Variaties van Franck. Het concert zal wor den geopend met de Akademische Fest- ouverture van Joh. Brahms. Tevens zullen worden uitgevoerd de ouverture „Saul en David" van dr. Joh. Wagenaar en „De tovenaarsleerling" van Dukas, het Scherzo naar de Ballade van Goethe. Bij K.B. is met ingang van 16 Juli 1955 benoemd tot burgemeester der gemeente Kerkwijk de heer W. van Veeren, thans referendaris der gemeente-secretarie der gemeente Velsen. Ook dit jaar zullen de Bloemendaalse ouden van dagen weer een dagje uit gaan, dank zij de zorg van het Comité voor bejaarden in deze gemeente. Op Dinsdag 19 Juli zal een autobustocht worden gemaakt door het Gooi en een gedeelte van de provincie Utrecht. Zij, die 65 jaar of ouder zijn en nog geen uit nodiging hebben ontvangen, kunnen zich tot 1 Juli opgeven bij het secretariaat van het Comité, Bloemendaalsevveg 188, te Overveen. Ieder, die een bijdrage in de kosten van deze dag zou willen geven, kan dit doen door storting of overschrijving op postgirorekening 329890 ten name van mevrouw W. C. de Clerq-van Houten, in Aerdenhout. Dinsdag was het precies een kwart eeuw geleden, dat dr. A. A. Olierook, pastoor van de parochie van de Allerheiligste Drieëen- heid te Bloemendaal, in Haarlem tot pries ter werd gewijd. De viering van het zilve ren priesterjubileum zal van Zaterdag 18 tot en met Dinsdag 21 Juni geschieden, zo als reeds eerder is bericht. Voor deze dagen is het volgende programma vastgesteld. Zaterdagmiddag om vier uur wordt pas toor dr. Olierook aan het station Santpoort feestelijk ontvangen en hij zal dan naar de pastorie aan de Korte Klcverlaan worden gereden langs de volgende route: Bloemen- daalsestraatweg. (Alberdingk Thijmlaan), Kennemerweg, Rustenburgerweg en Bloe- mendaalseweg. In de stoet lopen mee het muziekcorps „St. Michael" uit Heemstede, de K.A.J., W.I.K., de gidsen, kabouters, verkenners, welpen en bruidjes. Om vijf uur wordt er in de parochiekerk een plech tig lof gehouden, waarna te ongeveer kwart voor zes „St Michael" voor de pas torie de priester een aubade zal brengen. Zondagmorgen om negen uur wordt een plechtige Hoogmis opgedragen door de ju bilaris. waarbij een feestpredikatie zal wor den gehouden door pastoor Van Eeden. Het parochiëel zangkoor o.l.v. de heer Kees Bornewasser zal de „Missa Pontificalia" van Perosi zingen. Des middags van kwart over twee tot vier uur is er dan een recep tie in het buitenportaal van de kerk, waar de cantate „Psalm 150 Laudate Dominum" van mgi\ Van Schaick ten gehore zal wor den gebracht en waaraan meewerken het parochiëel jongenskoor, het dameskoor „St. Caecilia" en het parochieel kerkkoor „St. Benedictus" o.l.v. K. Bornewasser. Tenslot te volgt Zondagavond om half acht een plechtig danklof met Te Deum van K. Bor newasser. Bloemendaal zal er het komende week einde ongetwijfeld opgewekt uitzien, want aan de parochianen is het verzoek gericht de hele dag de vlag uit te steken. Als besluit van de viering van het pries terjubileum van pastoor Olierook wordt Dinsdagavond om acht uur een parochiale feestavond gehouden in de aula van het Mendel College. Onder meer zal opgevoerd worden „De derde Schepping", een panegy riek op het priesterschap, verzorgd door de parochianen met muziek van Bornewasser, ballet van Bob Jansen en toneel van Miep de Leeuw. Algehele leiding heeft de heer Th. van Westing. Na de pauze wordt de comedie „Pas op stille werkers" van Ca- derón de la Barca in een vertaling van Bernard Verhoeven, opgevoerd door het ge zelschap „Genesius". 's Middags draagt de jubilaris nog een plechtige Mis op voor alle schoolgaande kinderen. ADVERTENTIE Er zijn lieden die beneren, dat Vaderdag is uitgevonden door de winkeliers. Ze ver gissen zicli. De uitvindster is Mevrouw John Bruce Dodd uit Spokane U.S.A., die in 1910 met hulp der Y.M.C.A. de eerste Vaderdag in hel leven riep. Ze sc.hie[> daarmee een nieuwe, goede traditie: de traditie Vader te geven wat Vader toekomt. Wat hem toekomt, daar hoeft U gelukkig niet over in het onzekere te zijn. Dat is natuurlijk een (loosje Spencer: het edele product van de beste Virginia traditie. Vandaag beslaat de Katholieke Land- en Tuinbouw Bond (LTB) veertig jaar. Dit feit is gevierd met een bijeenkomst in het Concertgebouw te Haarlem, waarop mgr. J. P. Huibers gelukwensen heeft aange boden. j 'y. De viering is ingezet met een plechtig- heid in de dekenale kerk Sint Jozef aan de Jansstraat. De heer J. A. G. van de Hoogte AÜVERTEN I IE DOORZICHTIGE ZONGORDIJNEN in elke gewenste breedte levert U met alle service Ged. Oude Gracht 108-110 Telefoon 17165 Alle afmetingen voorradig Alle maten voorradig bij 1. BALASTORE r verkrijgbaar bij E - UHmrofrWsnh+amfr ZIJLSTRAAT 85 - Sinds 1892 Als slot van het winterwerk van de vereniging ter behartiging der belangen van de bewoners van Haarlem Zuid-West en de stichting „Ons Gebouw" te Haarlem wordt op Vrijdag 17 Juni van 7 tot 11 uur, op Zaterdag 18 Juni van 2 tot 6 uur en van half acht tot 11 uur en op Zondag 19 Mei van 2 tot 6 uur een grote bazar gehouden worden in „Ons Gebouw", Ka merling Onnesstraat 83. Men kan er ge nieten van het optreden van enkele leden van de balletgroep, er is een H.Z.W.-or- kestje en voorts zijn er nog tientallen andere attracties, zoals een ballentent, een geschenkenboom, een sjoelbak en een grabbelton. Het batig saldo zal ten goede komen aan het jeugdwerk in Haarlem- Zuid-West. Een nieuwe Nederlands-Amerikaanse overeenkomst inzake dubbele belastingheffing is Woensdagmiddag op het Amerikaanse mi nisterie van Buitenlandse Zaken geparafeerd. Aan de korte plechtigheid werd deelgenomen door de Nederlandse ambassadeur in Wash ington, dr. J. H. van Roijen. en minister Dulles. Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: Wenst zich met ingang van te abonneren op OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 6.50 per kwartaal//0.50 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. Zij, die zich met ingang van 1 Juli 1955 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 30 Juni 1955 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's dus niet voor omzetting van week- In kwartaalabonnementen Door de Stadsbibliotheek en Leeszaal te Haarlem zijn in de maand Mei 19.023 (April 18 908) boeken uitgeleend, waarvan 11470 (11.565) uit de hoofdbibliotheek. 4.900 f4.721 uit het filiaal Noorc' 1343 (1214) uit het fi liaal Oost, 171 (188) in Spaarndam. 907 (888) uit de muziekbibliotheek, 26 (116) uit de club- en buurthuizen en 206 (216) uit het Tehuis voor ouden van dagen. De afdelingen jeugdbibliotheek leenden 26.061 (25.676) boeken uit. waarvan uit die aan de Schouwtjeslaan 3394 (3166). Aan de krantenzaal aan het Prinsenhof werden 2780 (2641) bezoeken afgelegd, aan de leeszaal 1737 (1764). aan het filiaal in Noord 448 (490). aan het filiaal Oost "2 (87). aan de jeugdbibliotheek aan de Scho wtjes- laan 339 (288) en aan de jeugdbibliotheek- in Oost 285 (244). In totaal zijn aan de lees zalen 5661 (5514) bezoeken afgelegd. Ruim twee uur heeft de Haarlemse rechtbank zich vanmorgen bezig gehou den met de vrij ingewikkelde zaak te gen de 65-jarige kantoorbediende J. M. uit Zaandam, die terecht stond onder ver denking van meineed en tegen wie ten slotte door de officier van Justitie, mr. dr. R. W. H. Pitlo een gevangenisstraf voor de tijd van een half jaar werd ge- eist. Op 31 Augustus van het jaar 1953 zou de verdachte namelijk aan een veehouder mondeling een groot stuk land verpacht hebben en later zou hij daar weer op te ruggekomen zijn. Tijdens de procedure, die hieruit volg de had M. voor de voorzitter van de pachtkamer in Zaandam verklaard, dat et- in het geheel geen overeenkomst gesloten was, mondeling noch schriftelijk. Kort daarvoor zou hij echter het ten laste ge legde feit voor de politie hebben toegege ven. De officier van Justitie meende dat na het horen van niet minder dan zeven ge tuigen het volkomen bewezen was, dat M. meineed gepleegd had en eiste de bo- i vengenoemde straf. De verdediger, mr. Van Dijk, bepleitte vrijspraak omdat hij er, zoals hij zeide. van overtuigd was, dat M. zeer zeker geen onwaarheid had gesproken. De rechtbank zal op 30 Juni uitspraak doen. Eeuwfeest Haarlernmermeer Op de derde dag van het eeuwfeest der Haarlemmermeerpolder, Maandag 4 Juli, zal in het Haarlems Concertgebouw de Wa- torschapsdag van Noordholland gehouden worden, waaraan wordt deelgenomen door alle polderbesturen van deze provincie en door de hoogheemraden der polders, die in het Zuiden aan Noordholland grenzen. Hierop zal de hoofdingenieur van de Pro vinciale Waterstaat, ir. C. Krijn, het woord voeren over een onderwerp, dat ook in de Haarlemmermeer reeds jaren lang aan de orde is: het onderhoud van het wegennet binnen poldergebieden. De nieuwe fabrieks- en kantoorgebou wen van H. Vissers N.V. (landbouwwerk tuigen- en machinefabriek) zullen Don derdag 30 Juni officieel in gebruik worden genomen. Minister S. L. Mansholt heeft zich bereid verklaard de handeling tot de in bedrijfstelling van de nieuwe gebou wen te verrichten. Tevens school-instructiebad De verwezenlijking van het plan voor een zwembad bij het Noorder Sportpark in Haarlem zal nog enige tijd op zich laten wachten. De dienst voor Openbare Werken in Haarlem heeft van het College van B. en W. opdracht gekregen het aanvanke lijke project voor een open zwembad 'm die zin te wijzigen dat een bescheiden overdekt zwembad tot stand kan komen, dat geschikt is om als school-instructiebad dienst te doen. Bij opvoering van het waterpeil kan het bad dan 's avonds wor den gebruikt als familiebad. Het za! echter niet geschikt zijn voor wedstrijdzwemmen Het laat zich aanzien dat de schetsen vari het nieuwe bad niet voor begin volgend jaar bij B. en W. zullen kunnen worden ingediend. uit Amsterdam, bondsadviseur van de LTB, heeft een mis opgedragen, als dankoffer voor het veertigjarig bestaan van de LTB. De bijeenkomst in het Concertgebouw werd bijgewoond door mgr. J. P. Huibers, ..bisschop van Haarlem, ir. A. W. v. d. Plas- sche, direcieur-generaal van de Landbouw, L. Bouwman, lid van Gedeputeerde Staten van Noordholland, als vertegenwoordiger van de Commissaris der Koningin en pas toor W. A. Zijlstra, deken van Haarlem. De bondsvoorzitter, de heer G. W. Kamp- schöer uit Wassenaar, heette de gasten welkom en richtte zich in het bijzonder tot mgr. Huibers. De 13.500 leden zijn de bis schop dank verschuldigd voor de grote steun, die zij in de loop der jaren hebben mogen ontvangen. Steeds was hij bereid de b'ind met raad en daad bij te staan. Als er moeilijkheden waren, dan was de bisschop de beste raadgever. Spreker deelde mee, dat-binnengekomen was een telegram van de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, de heer S. L. Mansholt, die wegens ambts bezigheden verhinderd was naar Haarlem te komen; hij heeft telegrafisch gelukwen sen 'aangeboden. De heer Kampschöér gaf een kort histo risch overzicht van de bond en merkte op, dat het niet gemakkelijk is alle zaken in de organisatie te regelen. Door eendrach tige samenwerking is er tfeel bereikt. Dan is er reden tot dankbaarheid en blijdschap. Op cultureel, economisch en sociaal gebied zijn goede resultaten geboekt, speciaal in de tien jaren na de bevrijding. Aan hen, die daaraan hun krachten hebben gegeven, bracht spreker dank Mgr. Huibers richtte zich tot de genodig den en leden en zeide, dat hij zich er over verheugde te kunnen spreken, omdat hij een ongezochte en blijde gelegenheid heeft zijn sympathie te betuigen en dank te brengen. Spreker heeft de opgang en de bloei van de bond gevolgd en merkte op zich nog goed te kunnen herinneren, dat mgr. Callier meegewerkt heeft aan de op richting van de bond. Deze wilde een bond ter versterking van het godsdienstig en zedelijk leven, welke bond tevens een af weer zou zijn van de zedelijke gevaren. Het was veertig jaar geleden noodzakelijk, dat de landbouwers zich verenigden. Men is er in geslaagd te zorgen, dat de LTB ge groeid is in ledental, in kracht en beteke nis. Spreker haalde nog herinneringen op van veertig jaar geleden, toen hij adviseur voor de landbouwers in Amsterdam was. Mgr. Huibers memoreerde, dat de emigratie in het middelpunt der belangstelling staat. De bond heeft begrepen, dat er voor de landbouwers bijzondere aandacht aan de emigratie besteed dient te worden en daar om bestaat er een bureau, dat inlichtingen en adviezen verstrekt. Voorts herinnerde de bisschop er aan, dat de jeugd geschoold wordt; dat is verheugend, gelet op de ge varen van het platteland naar aanleiding van de trek naar de grote steden. Tenslotte richtte mgr. Huibers zich met woorden van hulde tot de heer Kampschöér voor diens arbeid als voorzitter. Wegens verhindering van de oud-voor zitter dr. L. N. Deckers, sprak mr. T. Brou wer, secretaris van de Koninklijke Neder landse Boeren en Tuindersbond. de feest rede uit, waarin hij een overzicht gaf van dc- werkzaamheden van de jubilerende Land- en Tuirbouwbond. De heer S. Slot uit Westwoud richtte zich namens de leden tot het bondsbestuur. De heer J- C. van den Berg, die vandaag de dag herdacht, waarop hij 25 jaar geleden als chauffeur bij de N.V Droste's Cacao- en Chocoladefabrieken in dienst trad, is heden morgen met zijn echtgenote door de directie ontvangen, waarbij hem een geschenk onder couvert werd aangeboden. Vervolgens werd hij door het personeel gehuldigd, namens hei- welk de voorzitter van het jubileumfonds, de heer C. Guit, hem een klok overhandigde. Zaterdag 25 Juni houdt de kring Am sterdam en Omstreken van het Nederlands Christelijk Gymnastiek Verbond wedstrij den voor haar aspirantleden van 9 t/m 16 jaar. Deze wedstrijden bestaan uit een vierkamp met ploegen van 6 aspiranten, t.w. vóór meisjes: vrije oefening, brug, evenwichtsbalk en een boksprong; voor jongens: vrije oefening, rek brug en een boksprong. De wedstrijden worden gehouden op de hockeyvelden van de B.M.H.C. in Bloe mendaal 's middag? Nan twee tot vijf uur. Na afloop wordt een marswedstrijd ge houden vanaf het wedstrijdterrein naar .het Openluchttheater, waar de ui'slag van de wedstrijd wordt bekend gemaakt en de kinderen een voorsteling krijgen aange boden verzorgd door het gezelschap Circus Elleboog. Bij de voorlopige opgave hoben zich 1300 deelnemers (sters) gemeld, aange- slo(en bij de verenigingen Kracht en Vriendschap, Haarlem: Oranje Nassau, Vlug en Vaardig Zuid, Het Funen, N.O.S., D.E.V allen uit Amsterdam: Kracht en Vlugheid. Zaandam; D.O.K., Wormerveer; Hercules. Beverwijk; IJmuiden, IJmuiden en Fit, Santpoort. ADVERTENTIE SIGAREN Een rijke collectie afgelagerde sigaren staat ter Uwer beschik king.. Kisten en dozen van 5. 10. 25 en 50 stuks. SIGARETTEN Dozen en tins van 50 stuks. Alle pakjes worden afgeleverd in speciale luxe Vaderdag-verpakking. ROOKARTIKELEN: Tabakspijpen en Aanstekers met Wereldnaam en vele apdere ACCESSOIRES Bezoek onze Toonkamer. Grote Houtstraat 81 HAARLEM (Verkort weergegeven) Braderie. Nee, zó geslaagd als u ver meldt in uw avondblad van 14 dezer, lijkt mij de Braderie in de Cronjéstraat dit jaar toch niet. Mpcht enerzijds het weer een spelbreker z>jn g-: .veest, anderzijds meen ik wel te mogen aannemen dat er dit jaar winkeliers zijr geifyeest die er zich voor schamen o:n, fe piés vèrkleéd, hun ar tikelen op het jpU'otr te exposeren. ook niet dat draai- c. ei -.eujKe -cneugien, 'b|)C-n bijgedragen de omzet ft ra at-winkeliers te ver- iiersM-creniging heeft toch fil op haar boog? VAN R. Verder g'e'c mo en, sc.- er veel toe van de Cri hogen. De vVf wel andere pf

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 11