Peron verbant twee afgezette Rooms-Katholieke prelaten „Nederlands witboek doet denken aan propagandastunt Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Katholieke actie moet haar kantoren overal sluiten Paspoorten in beslag genomen van „Evipan" opvarenden MacMillan acht hoop op vrede werkelijk gerechtvaardigd Britse duikboot na explosie gezonken Arrestaties en huiszoekingen in Buenos Aires Brieven van verdachten bewijzen niets „Evipan" opgebracht naar Delfzijl Het woord is aan Topgesprek nieuwe fase in diplomatie 69e JAARGANG No 285 DONDERDAG 16 JUNI 1955 299e JAARGANG No 132 Ex-co m m un icatie N.A.V.O.-bijeenkomst in Parijs vóór topconferentie? Onvoldoende waarborgen Verklaring Indonesische Hoge Commissaris 11 Zaak-Jungschlaeger voortgezet Getuige Baden trekt bekentenissen in Onder druk en dreiging der politie toegegeven Aantal slachtoffers onbekend Weer rapport i n ~$'2. s Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman De vlootweek-manifestaties in Amsterdam zijn Woensdagmiddag voortgezet met reddingsdemonstraties, gegeven marine helicopter. Een drenkeling wordt opgepikt. Op de achtergrond Hr. Ms. kruiser „De Ruyter". door een BUENOS AIRES' (Reuter/AFP) De Argentijnse geestelijken Manuel Tato en Ramon Novoa, die door de regering uit hun kerkelijke functies zijn ontzet, zijn ver bannen en per vliegtuig uit Buenos Aires naar Rome vertrokken. De beide geeste lijken zijn inmiddels te Rio de Janeiro (Brazilië) aangekomen, waar het vliegtuig een tussenlanding maakte. De beide geestelijken die er vermoeid uitzagen zeiden, dat zij geen bezittingen hadden mogen meenemen en naar Rome verbannen waren. Mgr. Tato was hulp-bisschop van Buenos Aires, mgr. Novoa kanunnik van het bis dom Buenos Aires. Volgens ooggetuigen werden de pries ters onder een sterk politiegeleide naar het vliegveld vervoerd. De bladen publiceer den van hun vertrek foto's, waarop de twee geestelijken staan afgebeeld, terwijl zij in het vliegtuig stappen en de toeschou wers glimlachend zegenen. In de onder schriften werd niet gezegd, dat Tato en Novoa waren verbannen. Er werd slechts vermeld, dat de prelaten naar Rome wa ren vertrokken. Het blad van het Vaticaan „Osservatore Romano", laat zonder de Argentijnse pre sident Peron met name te noemen, door schemeren, dat hij wel eens in de ban zou kunnen worden gedaan. „Het behoeft geen betoog", aldus het blad, „dat een geweld dadig ingrijpen in het gezag van de kerk een ernstig vergrijp is, dat de kerk met excommunicatie straft". De Argentijnse regering heeft opdracht gegeven tot sluiting van alle kantoren en andere gebouwen der „Katholieke Actie" in Argentinië. De politie heeft in ver scheidene kerken te Buenos Aires huis- WASHINGTON. (Reuter). Het Ameri kaanse departement van Buitenlandse Za ken heeft geweigerd commentaar te geven op berichten, volgens welke minister Dulles met de Nederlandse ambassadeur te Washington, dr. J. H. van Roijen, heeft gesproken over de mogelijkheid van het houden van een NAVO-bijeenkomst te Parijs, voorafgaande aan de topconferentie te Genève. Ook op de Nederlandse ambas sade te Washington wilde men geen com mentaar op deze berichten geven. Critiek Radio-Moskou heeft de beschuldiging geuit, dat de Amerikaanse „reactionnaire propaganda" de aanstaande conferentie van de regeringsleiders van de Grote Vier schipbreuk doet lijden voordat zij is be gonnen „door sombere voorspellingen en verklaringen, volgens welke geen positieve resultaten kunnen worden bereikt". Er zijn zekere individuen in het Westen, eri hoofdzakelijk in de Verenigde Staten, die een reactionnaire campagne voeren om de Vier-Mogendhedenconf eren tie te doen mis lukken", aldus Zorin. In diplomatieke kringen te Londen wordt verklaard, dat de raad van ministers van de NAVO- wellicht in Parijs bijeen zal ko men om de Westelijke politiek te bespre ken, die de volgende maand tijdens de top conferentie zal worden gevolgd. Men zei, dat er nog geen definitief besluit tot het houden van een bijeenkomst voor de be sprekingen te Genève is genomen. zoeking verricht. Er zijn papieren in be slag genomen die betrekking hadden op de werkzaamheden van de „Katholieke Actie". Ook in huizen van vooraanstaan de rooms-katholieken heeft de politie een onderzoek ingesteld. De politie bezette het hoofdkwartier van de ..Katholieke Actie" en het aartsbischoppelijk paleis. Ooggetuigen deelden mede, te hebben gezien, dat politiemannen een twaalftal monniken uit de San-Franciscokerk te Buenos Aires hebben verwijderd en met overvalwagens hebben weggebracht. In een kerk te Sarmiento, in de provincie Buenos Aires, is een aantal personen ge arresteerd die, onder leiding van de pas toor, bezig waren met het drukken van tegen de regering gerichte pamfletten. De pastoor is eveneens gearresteerd. Het dagblad „Noticias Graficas", dat dit meldt, voegt er aan toe dat de autoriteiten be sloten hebben de kerk te sluiten. In een voorstad van Buenos Aires is een pastoor gearresteerd, nadat in zijn kerk een aan tal tegen de regering gerichte geschriften was aangetroffen. De regering heeft een Rooms-Katholiek rechter van het hooggerechtshof, dr Tomas Casares, gearresteerd. Deze raadsheer be vond zich Zondag in de kathedraal te Buenos Aires tijdens de relletjes tussen Rooms-Katholieken en Peronisten. Vol gens de politie heeft dr. Casares getracht infanterie te doen aanrukken om de ka thedraal te beschermen, omdat volgens hem de politie niet voldoende waarbor gen bood. Verder heeft dr. Casares ge tracht in te grijpen in de actie van rech ter Carlos Gentile, die gelast had, dat allen die zich in het bisschoppelijke ge bouw bevonden, voor ondervraging naar het poltiiebureau moesten worden overge bracht, aldus een communiqué. Drie van de overgebrachte personen hadden een re volver. Men verwacht te Buenos Aires, dat het Argentijnse parlement de Senaat zal ver zoeken dr Casares in staat van beschuldi ging te stellen. 11 99 Het Indonesische Hoge Commissariaat te 's-Gravenhage heeft naar aanleiding van het door het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken gepubliceerde Witboek, getiteld „Administration of Justice in Indo nesia" een verklaring van zes punten uit gegeven. Hierin wordt gezegd, dat men zich, gezien de inhoud en het tijdstip van genoemd geschriftt, „moeilijk kan los maken van de gedachte aan een propagan dastunt, die Nederland in het raam van een anti-Indonesische campagne voor be paalde oogmerken nodig heeft." Ds zes punten behelzen: 1. Over hetgeen door genoemd geschrift naar voren is gebracht, zijn voordien door bevoegde Indonesische regeringsinstanties verklaringen uitgegeven; 2. Verklaringen (fotocopieën van brie ven) van verdachten zelf kunnen a priori niet gelden als bewijzen van mishandeling en afgedwongen bekentenissen; 3. De geldende voorschriften voor de uitoefening van de politiële taak en straf vordering in Indonesië zijn nog voorname lijk gebaseerd op wettelijke voorschriften van de voormalige Nederlands-Indische regering, welke voorschriften pas in de Japanse tijd mede van toepassing zijn ge worden voor de groep der Nederlanders- Europeanen en gelijkgestelden voor wie voordien speciale met waarborgen omklede voorschriften golden. Volgens genoemde wettelijke voorschriften wordt thans de zaak-Jungschlager behandeld; 4. Gezien de inhoud en het tijdstip van de publicatie van het genoemd geschrift, kunnen wij ons moeilijk losmaken van de gedachte aan een propaganda-stunt. welke Nederland in het raam van een anti-Indo nesische campagne voor bepaalde oogmer ken nodig heeft. Wij krijgen de indruk, dat men probeert de wandaden en gruwel- methoden van zijn regeringsapparaten in Indonesië van na de oorlog tot 1950, en de handelingen van uit de hand gelopen Ne derlandse elementen, die het doel hadden de Indonesische regering omver te werpen en het gezag van de Republiek Indonesia te ondermijnen, te dekken; 5. In dit verband moge het gruwelijke en onmenselijke optreden van de troepen onder Westerling in Zuid-Sulawesi in her innering worden gebracht, waarbij 40.000 mensen, waaronder onschuldige ouden van dagen en minderjarigen, vermoord werden. Wij mogen constateren, dat dit optreden van Westerling en zijn troepen mede afge keurd werd door de Nederlandse pers en het Nederlandse volk, doch tot. op heden is er nooit sprake geweest van een vervolging van de schuldigen. 6. Begin 1950 heef dezelfde Westerling een aanval gedaan op de stad Bandung, waar hij op gruwelijke manier mensen heeft vermoord en heeft laten vermoorden. Westerling was ook voornemens de Indo nesische regering omver te werpen, doch ti en dit mislukte, vluchtte hij uit Indonesië in een Catalina van d.? Nederlandse marine welker piloten gehandeld hebben op order van hun chef. aldus de verklaring van het Indonesische Hoge Commissariaat. Het jacht „Evipan", waarmee Wes terling naar het Oosten zou varen, is Woensdag naar Delfzijl gebracht door een Nederlandse politieboot. De pas poorten der opvarenden zijn ingetrok ken. Het jacht dreef stuurloos rond en kreeg aanvankelijk assistentie van een pleziervaartuig uit Delfzijl. Deze assis tentie werd later tegen de zin der „Evipan'-opvarenden overgenomen door een rijkspolitieboot, die de „Evi pan" naar Delfzijl bracht. Het jacht ligt niet aan de ketting, „daar bestaat ook geen reden toe", is van officiële zijde meegedeeld. De paspoorten der opvarenden zi.in in getrokken op grond van het paspoorten- reglement.dat onder meer het recht geeft tot intrekking van het paspoort, indien gegronde vrees bestaat dat de houder van een paspoort door handelingen, in strijd met de openbare orde en goede zeden het aanzien van het Koninkrijk in het buiten land schade zal toebrengen. De heer Galliard, gezagvoerder op de „Evipan", heeft te Delfzijl verklaard, dat zijn schip op Duits water was en dat hij de gezagvoerder van het pleziervaartuig had verzocht, hem naar het Duitse wad deneiland Borkum te brengen. De Ne derlandse politieboot zou dat verhinderd hebben en de „Evipan" naar Nederlands water hebben gebracht. Het jacht ..Evipan" is niét in de Duitse territoriale wateren aangehouden, doch in het „Niemandsland" van Eems en Dollard. Dit heeft de districtscommandant van de Rijkspolitie te water te Leeuwarden me degedeeld naar aanleiding van de verkla ring, die de kapitein van de ..Evipan" te Groningen heeft afgelegd. „De heer Gal liard kan niet bewijzen, dat hij in Duits gebied voer", aldus de districtscomman dant, „omdat de grens tussen Nederland en Duitsland daar niet is vastgelegd. Een deel van Eems en Dollard wordt dan ook als niemandsland beschouwd, en in dat deel is de „Evipan" aangehouden". De heren Galliard, Loonstra en Rust allen „Evipan"-opvarenden zijn Woensdagavond om 6 uur uit Delfzijl vertrokken. De paspoorten zijn Woensdagmorgen om 10 uur ingetrokken, waarna de procu reur-generaal te Leeuwarden aan ma- rechaussée en rijkspolitie heeft opgedra gen bij aantreffen van het jacht de pas sen der opvarenden in beslag te nemen. Daar de opvarenden zonder geldige pas sen ongetwijfeld in het buitenland in moeilijkheden zouden komen, is het niet uitgesloten dat de opvarenden zijn terug gebracht in het belang van hun pigen vei ligheid. Westerling in Den 11 oog De heer Westerling is, in tegenstelling tot berichten in de buitenlandse pers, dat hij reeds op weg zou zijn naar Marseille, Woensdag in Deri Kaag geweest. Ge vraagd naar de gevolgen voor zijn plan nen van de terugkeer van de „Evipan" in de haven van Delfzijl zeide hij slechts: „Geen commentaar". Wel schijnen de ge beurtenissen met de „Evipan" te hebben geleid tot ernstige onenigheid tussen Wes terling en de heer Galliard en de verdere bemanning van het vaartuig. Overigens zei Westerling niets af te weten van plannen voor het aanschaffen van een ander vaartuig, over welke plannen ver schillende berichten de ronde hebben ge daan. De heer Westerling deelde mede drie maanden geleden een aanvraag voor een paspoort te hebben ingediend. Officieel is hem nog niets bekend over een afwijzen de beschikking op deze aanvraag, zeide hij. Maar officieus was hem ter ore ge komen, dat hem een paspoort zou worden geweigerd op grond van het paspoortre glement dat bepaalt, dat geen paspoort wordt verstrekt aan degene, van wie kan worden aangenomen, dat hij de Neder landse belangen in het buitenland zal schaden. Op vragen over zijn verdere plannen antwoordde Westerling laco niek: „Ik woon nog steeds in Marsum in Friesland". De heer Westerling zeide voorts nog verwonderd te zijn over de heftige reac ties in Indonesië op zijn plannen. „Dat bij een regering over een volk van 77 millioen mensen zo'n grote verwarring kan ont- DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S J u v e n a 1 i s Het is je reinste krankzinnigheid in armoede te leven om rijk te kunnen sterven. staan over de plannen van één man be wijst", aldus Westerling, „hoe zwak zij staat". Politioneel optreden Onze parlementaire redacteur verneemt in bevoegde kringen in Den Haag, dat toen het scheepje voor het eerst Delfzijl verliet, nog geen redenen aanwezig sche nen te zijn om tot intrekking van pas poorten over te gaan. Sindsdien echter, heeft men vooral ook op grond van aller lei verhalen van de zijde van de direct betrokkenen zelf de indruk gekregen, dat zulke reden toch wel degelijk aanwezig is. Vandaar dat bevel werd gegeven om de paspoorten in te trekken en voor de uit voering van dat bevel was natuurlijk aan houden (hetgeen nog iets heel anders is dan aan de ketting leggen) van het vaar tuig nodig. Opgemerkt zij nog, dat voor een derge lijk politioneel optreden door de Neder landse autoriteiten ten opzichte van Ne derlanders aan boord van een Neder lands schip, helemaal niet nodig is, dat het zich in territoriale wateren bevindt: zuiks kan ook wel degelijk in open zee gebeuren. DJAKARTA (P.I.A.) Getuige Fritz Baden heeft in de zestiende zitting in het proces-Jungschlager de bekentenb-sen, die hij vroeffer tegenover d° politie lieefl af gelegd. dat hii hetro'-ken was geweest in subversieve acties, ingetrokken. ..Ik heb bekend onder drnk en bedreiging. Ik ben nooit geranseld, of mishandeld, dooli ik hen bedreigd, dat ik aan het leger zou worden uitgeleverd, waar men mij zou doodschie ten. indien ik niet bekende. Mijn vrouw en mijn kinderen zouden mijn lot delen". Daarom had hij aan de po'itie hekend, dat hij lid was van de NIGO en andere feiten, welke echter puur fantasie waren De zitting, die openhaar was, werd bij gewoond door vertegenwoordigers van het Nederlandse Hoge Commissariaat en van de Britse ambassade. Mevrouw Bouman begon met bezwaren te uiten tegen het feit. dat de vorige maal de getuigenverhoren bij gesloten deuren waren gehouden. De Officier van Justitie, Scenario, maakte er bezwaar tegen, dat een commis sie naar Nederland zou gaan, omdat de veiligheid van haar leden niet gegarandeerd is. Hij herinnerde aan de aanslag op de In donesische militaire attaché, maionr Har- iono. Hij voegde hieraan toe: „Er zijn in Nederland veel onverantwoordelijke ele menten". Rechter Maengkom verwierp op zuiver oractische gronden ook absoluut het naar Nederland gaan van deze commissie. Hierna werd het verhoor van Baden, dat op 10 Juni in een besloten zitting ge schiedde, openbaar voortgezet. (U.P.)'Baden gaf toe dat hij de politie had verteld te hebben gezien dat Nederlan ders wapens en munitie uit vliegtuigen hadden geworpen voor guerilla-strijd- striidkrachten in West-Java. Hij zei dat hij de politie ook had medegedeeld dat hij Jungschlager ontmoet had en dat hij hem „een van de hoofdfiguren" van de NIGO (de zogenaamde „Nederlands-Indische Guerilla Organisatie") had genoemd. Hij trok deze verklaringen thans in Rechter Maengkom merkte op dat indien getuige thans waarheid spreekt, door zijn toedoen vele door hem destijds genoemde personen in de gevangenis zitten, onder meer Jung schlager. Baden werd ter zitting gecon fronteerd met. getuige Tomasoa. Zij legden tegenstrijdige verklaringen af over de ge beurtenissen, waarbij beide betrokken zijn geweest. De rechter zei gronden aanwezig te achten om Baden te doen vervnigpn weeens meineed. Na een stormachtige ochtendzitting van drie uur werd de zaak-Jungschlager ver daagd tot 24 Juni. (Van onze correspondent in Londen) Voor zijn vertrek naar de Verenigde Staten heeft Harold MacMillan, de Britse minister van Buitenlandse Zaken, het Lagerhuis debat over de buitenlandse politiek ingeleid met een overzicht van de internationale toestand. Over de verandering in het Rus sische optreden sprekend verklaarde Mac Millan dat het Westen voor alles actief dient te handelen in plaats van zich in allerlei speculaties over de bedoelingen van de Russen te begeven. Volgens hem bestaat cr thans voor het eerst hoop dat er op basis van de realiteit werkelijk iets kan worden bereikt. Het komende topgesprek betekent een nieuwe fase in de diplomatie, maar de regeringshoofden, al zouden ze een paar weken vergaderen, zullen de problemen niet volledig kunnen oplossen. Het doel van de top-bijcenkomst zal zijn onderlinge verdachtmakingen weg te nemen en weder zijdse verheldering tot stand te brengen. Belangrijk was MaciVlillan's opmerking dat de Grote Vier niet het recht bezitten alle vraagstukken in de wereld op te lossen. Andere landen zullen dienen te worden geraadpleegd. Het Westen, het Russische verlangen erkennende naar veiligheid, wil streven naar een rechtvaardige en eervolle regeling. Niets zal in een handomdraai kunnen geschieden, geduld is nodig. MacMillan verklaarde dat de Oostenrijk se neutraliteit geenszins een nieuw denk beeld was. Oostenrijk is neutraal geworden uit eigen wil en zal zijn neutraliteit ver dedigen. MacMillan verklaarde nog dat hoewel er geen Europese federatie is, de Europese eenheid nodig is, vooral om Duitsland in het goede spoor te houden. MacMillan was uiterst bezorgd over de toestand in Israel, die dagelijks gevaar lijker wordt door de spanningen rond Gaza. Hij gaf de verzekering dat de Britse rege ring zich volledig gebonden acht om in geval van een conflict Israel bij te staan op grond van de Driemogtnhedenverklaring LONDEN (Keuter/United Press) De Britse admiraliteit heeft bekendgemaakt dat in de haven van Portland vanmorgen de onderzeeër „Sidon is gezonken na een ontploffing aan boord. Er worden 13 per sonen vermist en tenminste 7 opvarenden hebben verwondingen opgelopen. De „Sidon" lag tezamen met vier andere onderzeeërs naast het depótschip „Maid stone". De schepen stonden op het punt te vertrekken, toen de ontploffing plaats vond. Op de plaats waar de „Sidon" is gezon ken is het water ongeveer 10 meter diep. De onderzeeër lag gemeerd aan het daar toe bestemde schip, de „Moordale". Eén van de trossen zit nog rond het achterschip van de „Sidon". De „Sidon" heeft normaal 44 officieren en manschappen aan boord. Het vaartuig heeft onder water een waterverplaatsins van 1000 ton. Met een hélicopter worden uit Portsmouth twee duikers en een ber gingsofficier naar de plaats van de ramp gebracht. Twee manschappen zijn intussen reeds aan de dood ontsnapt en zijn naar een zie kenhuis overgebracht. Het is mogelijk dat z.ich nog anderen aan boord bevinden. Ooggetuigen zagen bij het zinken van de onderzeeër mannen overboord springen. Voor zover bekend zijn deze door redding boten opgepikt. Volgens de laatste berichten worden nog dertien officieren en manschappen vermist. Een woordvoerder van de marine-politie In Portland verklaarde dat er nog geen aanwijzingen zijn dat de ontploffing het ge volg is van sabotage. Hij vervolgde: „De ontploffing vond plaats voorin de onderzee boot". Op de vraag of de machines zich daar bevonden, antwoordde hij: „Neen. niet de machines, maar ik ben bang dat ik niet kan zeggen wat zich daar wel bevindt". (samen met Frankrijk en de Verenigde Staten) van 1950. Overigens streeft Groot- Brittannië naar een evenwichtstoestand tussen de Arabische landen en Israel. De oppositie oefende ernstige critiek op het feit dat de Arabische landen meer Britse wapens ontvangen dan Israel. Labour eiste stopzetting van de wapen export naar Egypte en wilde ook dat de Driemogendheden verklaring veranderd wordt in een formeel verdrag, omdat de betekenis er van in het Midden-Oosten wordt onderschat. MacMillan antwoordde dat er in beginsel naar een militair evenwicht wordt ge streefd. De wapenleveranties aan de Ara bische landen vloeien voort uit drie en vier. jaar oude contracten, die moeten wor- cien nagekomen. - Soepelheid gevroyd Namens de oppositie drong Kennëth Younger, de vroegere onder-minister van Buitenlandse Zaken in de Labourrëgermg, aan op het betrachten van de grootst moge lijke soepelheid ten opzichte van de han gende problemen, speciaal wat Duitsland betreft. Vele dingen zijn thans mogelijk, die een jaar geleden ondenkbaar waren, zoals het Russische ontwapeningsvoorstel. Volgens Younger bestaat er een groot aantal mogelijkheden voor de oplossing van het Duitse vraagstuk. De Britse regering zal daarom verbeeldingskracht moeten tonen. Het is verkeerd reeds bij voorbaat alle vormen van Duitse neutraliteit te ver werpen Younger brak een lans voor de Duitse sociaal-demncraten, die volgens hem misschien betrouwbaarder zouden zijn voor de Europese veiligheid dan Adenauer met zijn vaak twijfelachtige aanhang. In het Verre Oosten was volgens Youn ger de invloed van India groter dan die van welk militair Westelijk pact ook (van hedenmorgen 7 uur) CU weers- uu -èl CL es toestand c ere X. r— cs C <v E£ Stockholm regen WZW 2 15 7 Oslo licht bew. N 4 14 25 Kopenhagen zwaar bew. W 17 17 0 Amsterdam licht bew. N 3 17 0.5 Londen zwaar bew. windstil 22 0 Lux'emburg half bew. NO 3 20 0,4 Parijs zwaarbew. windstil 23 0 Bordeaux licht bew. windstil 27 0 Grenoble regen windstil 25 0 Nice onbewolkt windstil 23 0 Geneve onbewolkt windstil 25 0 Zürieh onbewolkt windstil 23 0 Locarno onbewolkt windstil 25 0 Berlijn zwaar bew. W 5 17 1 Frankfort zwaar bew. windstil 21 0 Miinchen licht bew. windstil 21 0,1 Wenen zwaar bew. windstil 19 0 Innsbruck zwaar bew. windstil 22 0 Rome onbewolkt NNO 2 26 0 Ajaccio onbewolkt O NO 2 24 0 Mallorca half bew. NNW 2 - 0 Neerslag laatste 24 uur. ooococcooococconcocccrococoro'i-xvyyvirv,i*vw-or>-oocroofX)0 DROOG WEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Don derdagavond tot Vrijdagavond, opge maakt om 10 uur: Droog weer met enkele overdrijvende wolkenvelden. Zwakke tot matige wind tussen Noord en Oost. Weinig veran dering in temperatuur. 17 Juni Zon op 4.21 uur onder 21.04 uur Maan op 1.52 uur onder 18.09 uur. Maanstanden 20 Juni 5.12 uur: Nieuwe maan 27 Juni 2.44 uur: Eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag lfi Juni Hoog water: 11 53 en uur Laag water- 7 11 en 1951 uur Vrijdag 17 Juni Hoog water: 0.24 en 13.00 uur. Laag water: 8.15 en 20.58 uur. tXXOOOOOCOOOMUOXXXXVOOCQOIXOOOOCO

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 1