LEXINGTON 4#% Wijnhandel „De Zylpoort" Parijse luchtvaartsalon opent kansen voor de sportvliegerij GROTE PRIJS NEDERLAND K.N.A.C, Franse staat subsidieert productie van goedkope burgertoestelletjes Oostenrijk wijst Sovjet- russisch verzoek af Verlangen Minister Theodor Blank is persschuw geworden 3 Bén behandeling met Uitzending naar N.-Guinea; Kamerlid stelt vragen Drie deserteurs uit Hongarije worden niet opgespoord Peking gelast het leger geheel te reorganiseren Trein- en postverkeer in Engeland weer normaal Nat uur lijk geef ik jouw merk... Molotov bracht New Yorkse politie tot wanhoop Zuid-Afrikaanse Senaat nam omstreden wets ontwerp aan Persconferentie afgelast onder kinderachtige voorwendsels Gewelddaden in Singapore Zaak tegen Owen Lattimore brokkelt verder af A ort nieuws DONDERDAG 16 JUNI 1955 (Van onze correspondent in Parijs) De vliegerij wordt in Frankrijk een sport, waarin het grote publiek levendig belang stelt, in afwachting zelf aan de beoefening te beginnen. Dat blijkt uit de groei van de jaarlijkse internationale luclitvaarttentoonstelling of -salon, zoals men nog steeds zegt, te zien geeft. Een salon, die al lang uit de grootste expositieruimte van Parijs is gegroeid, en daarom de laatste jaren in Bourget een vlieghaven buiten de hoofd stad, wordt gehouden. Die wassende populariteit wordt ook door het voortdurend toenemen van het aantal bezoekers bewezen. En tenslotte door de aard van de stands, omdat het duidelijk wordt, dat de ditmaal tweehonderd exposanten (waaronder 137 Fransen) zich veel meer tot de amateur-bezoekers dan tot de deskundige-collega's richten. Niet dat die doorsnee-bezoeker de fijn ste kneepjes van al die maquettes, tekenin gen en prototypes zou begrijpen. Dat schijnt, zo vertelde een autoriteit ons, ook niet de bedoeling te wezen. Een groot deel van de vliegtuigindustrie staat, recht streeks of zijdelings, nog altijd in dienst van het leger. Het militaire apparaat wil wel laten weten dat het niet stil zit maar wenst zijn geheimen liever voor zich te houden. Vandaar al die ingewik kelde tekeningen, die doorsneden van mo toren, waar men niet al te dicht bij mag komen, en de maquettes, die de details in het duister schijnen te laten. Afgezien van die geheimzinnigheden blijft er toch ook voor de gewone man in de vliegerszaken nog veel te bekijken, waaraan hij zijn plezier beleven kan. Er zijn naast de lelijke, maar practische heli copters en de monstrueuze reactievlieg tuigen, ook heel wat aardige kleine ouder wets-aandoende toestelletjes „kistjes" zeggen de mannen van het vak voor twee of vier personen, waarvan de prij zen redelijk genoemd kunnen worden. Redelijke prijzen Dank zij royale overheidssteun komen er zelfs Franse vliegtuigjes aan de markt, d!e goedkoper zijn dan de kleinste auto's, de Renault 4 pk of de Citroen 2 pk. Voor vier en een half duizend gulden kan men al eigenaar van zo'n vliegtuigje worden, Toestellen die men zelfs in de grote Parij se magazijnen kan bestellen. De voorraad is vooralsnog gering. Men voorziet een productie van tweehonderd toestellen voor het komende jaar, omdat ook de subsidies hun grenzen hebben. De productiekosten bedragen namelijk een elfduizend gulden, waaruit biykt dat de Franse staat onge veer zestig percent van de eigenlijke koopprijs dekt. Die tweehonderd bevoor rechten zullen zich in de lucht echter nog goedkoper kunnen verplaatsen dan met een auto op de weg. Men rekent voor het particuliere luchtverkeer een prijs van ze ven cent per kilometer. De snelheid ligt tussen de 150 en 200 kilometer per uur. Waarom de Franse staat, die niet al tijd zo gul is, opeens zo royaal uit de hoek is gekomen? De verklaring zal wel ADVERTENTIE in€Êoia schenkt Uw kapsel de kleur en glans van het haar van "sweet seventeen" Dit is- het Indola vignet. Vraag Uw Utapper advies, hij is de vakman. Het Tweede Kamerlid de heer Visch heeft de staatssecretaris van Marine schrif telijk de volgende vragen gesteld: is het juist, dat de kapitein der mariniers A. J. van Bork medio Juni zal worden uitgezon den naar Nieuw Guinea? Indien deze vraag bevestigend wordt be antwoord, betreft het hier dan een normale uitzending met betrekking tot de persoon en de tijd van uitzending? Is het juist, dat een aantal inwoners uit de gemeente Doorn klachten heeft inge diend over de kapitein Van Bork? Indien deze vraag bevestigend wordt beantwoord, zijn deze klachten van zoda nige aard, dat zij mede van invloed zijn geweest op de door de regering genomen beslissing ten aanzien van de uitzending van genoemde kapitein naar de tropen? Is het juist, dat de kapitein Van Bork niet zou zijn gehoord bij het onderzoek, hetwelk naar aanleiding van deze klachten is ingesteld? Zo ja, is de staatssecretaris dan alsnog bereid een aanvullend onder zoek te doen instellen? Is de staatssecreta ris tenslotte bereid een zo volledig moge lijke uiteenzetting te geven over deze zaak. voor zover daartoe nog aanleiding bestaat in verband met de beantwoording dër vo rige vragen? zijn, dat men geen gat meer ziet in het verkeersprobleem op de weg. Wanneer de particuliere vliegerij werkelijk een mid del van massavervoer zou worden, dan zouden de wegen in niet geringe mate worden ontlast. En enorme kosten van aanleg van nieuwe brede autobanen zou den dan voorlopig bespaard kunnen wor den. Zover is het nog niet, maar de ont wikkeling wijst toch wel in die richting. Verhuur zonder piloot Ook het verhuren van vliegtuigen zonder piloot waarvoor propaganda wordt gemaakt, duidt in die richting. Voor zeventig gulden per uur staat de Norecrin tot uw beschikking. Toch nog wat prijzig? Vergeet u dan niet, dat er vier plaatsen zijn en dat men in één uur 240 kilometer kan afleggen. De twee persoons Minicab krijgt men ti-ouwens al voor 45 gulden per uur. Enigszins duur zijn nog wel de les sen en de examens voor het vereiste vliegbrevet. Een brevet eerste graad kost een kleine achthonderd gulden en voor de tweede graad moet men dan nog eens ruim 1000 gulden neertellen. Voor min derjarige piloten-in-spé schiet de Franse staat, die het oog op de volgende genera tie heeft gericht, weer bij. Jeugdige vlie gers worden voor respectievelijk 170 en 550 gulden voor beide examens klaarge stoomd. Het aantal bezitters van officiële pilo ten-diploma's bedraagt in Frankrijk ruim achtduizend. Van een brede grondslag voor de vliegsport kan nog niet gesproken worden. De deelneming aan de expositie is dit jaar internationaler dan tevoren. Na de 137 Franse exposanten, staat Groot-Brit- tannië met dertig inzendingen aan de spits. Verder zijn er Italianen, Belgen (zes), Amerikanen, Tsjechen en Polen, en tenslotte is, dank zij Fokker, ook Ne derland weer op het appèl verschenen. Het Nederlandse transporttoestel Friend ship, de F. 27, die zes en dertig passa giers kan vervoeren en van twee turbo motoren is voorzien en waarvan men zich hier veel had voorgesteld, is helaas niet gekomen. Wel stuurde Fokker het lesvliegtuig S 14. Show boven Parijs Nu de salon, vanwege de groei, van Parijs naar Bourget moest verhuizen, heb ben de organisatoren zich zelf blijkbaar het gezegde van Mohammed en de berg voor ogen gesteld. Omdat niet alle Parij- zenaars gelegenheid hebben naar de vlieghaven te komen, zullen ze, dank zij demonstraties in de lucht, toch nog het een en ander van de grote expositie kun nen merken. Iedere dag is het bijna feest in de lucht. Eén dag zal men van een moedervliegtuig af een kleine Leduc zien starten. Dan zullen twaalf Mystères de geluidsgrens passeren. De Trident zal aan tonen, hoe men loodrecht stijgen en dalen kan. Er komt een helicopter-ballet, dat Dj inns wordt genoemd. Een ander hef- schroefvliegtuig, de Alouette (Zwaluw), zal een hele auto met chauffeur en al, nog zwaarder dan hij zelf, het luchtruim in- hijsen. De Baroudeur zal starten en lan den op de buik zonder wielen. En de mi nister van Transport, de voormalige oor logsvlieger generaal Corniglion-Molinier, zal met de Mystère de Nuit proberen het traject Parijs-Nice binnen de recordtijd van zeven en dertig minuten af te leggen. We beleven spannende dagen. En na af loop van de salon dreigt heel Parijs met nekkramp rond te lopen. Vanwege het staren in de lucht. Maar dat moet je voor de vooruitgang over hebben. WENEN (Reuter) De Oostenrijkse autoriteiten hebben een Russisch verzoek afgewezen om drie Hongaarse soldaten die bij Eisenstadt over de Hongaars-Oosten rijkse grens zouden zijn gekomen, op te sporen. In het Oostenrijkse antwoord op het Russische verzoek wordt verklaard, dat gezien de gewijzigde politieke toe stand in Oostenrijk er geen onderzoek naar de deserteurs zal worden gedaan. Sinds de ondertekening van het Oosten rijkse staatsverdrag onthouden de Rus sische bevelhebbers in Oostenrijk zich van inmenging in kwesties waarbij zij niet rechtstreeks betrokken zijn. Legcr-opbouw Kanselier Raab heeft op een kabinets vergadering een wetsontwerp ingediend, volgens hetwelk het Oostenrijkse leger onder onmiddellijk toezicht van de kanse lier zal worden geplaatst. Er zou dan geen Oostenrijks ministerie van defensie komen. Voorts stelde Raab voor, dat een commis sie naar Zweden en Zwitserland zal wor den gezonden om de organisatie van de strijdkrachten in die landen te bestuderen en inlichtingen in te winnen die nuttig kunnen zijn voor de opbouw van een nieuw Oostenrijks leger. Het Oostenrijkse staatsverdrag, dat de vorige maand is getekend, staat aan Oos tenrijk zonder beperkingen de oprichting van een leger toe, doch het verbiedt be paalde wapens voor aggressie en massa vernietiging. HONGKONG (AFP) Radio-Peking heeft de tekst omgeroepen van een be sluit van de communistisch-Chinese Raad van State, volgens hetwelk de militaire autoriteiten voor eind September zullen beginnen met een algehele reorganisatie der Chinese strijdkrachten. De regering te Peking heeft voorts be sloten gedemobiliseerde militairen te hel pen bij het weer opvatten van het beroep, dat zij uitoefenden vóór hun'inlijving in het leger. Indien zij tevoren geen beroep hebben uitgeoefend, zullen zij in de ge legenheid worden gesteld er een te leren. Oude gewezen militairen, die een slechte gezondheid genieten, zullen in tehuizen voor ouden van dagen worden opgenomen. LONDEN (Reuter) De Britse treinen liepen Woensdagavond weer vrijwel nor maal, 24 uur na beëindiging van de spor- wegstaking, die zeventien dagen had ge duurd. De leiding der spoorwegen meldt, dat er snelle vorderingen worden gemaakt bij het herstel van het normale verkeer. Er wordt voorrang verleend aan het vervoer van reizigers van en naar hun werk. Wat het goederenvervoer betreft worden eerst kolen en staal vervoerd. De behande ling van de brief- en pakketpost voor en via Engeland is weer normaal, hoewel ge durende de eerstkomende dagen nog met enige vertraging rekening dient te worden gehouden. De verzending van brief- en pak ketpost uit Engeland zal zo spoedig moge lijk worden hersteld. ADVERTENTIE ADVERTENTIE -^-Zondag 19 Juni te Zandvoort Aanvang 2 uur VAN DER Autoraces in het kader van het wereldkampioenschap. irrrtit u 17 en 18 Juni om 9-30 uur 's avonds open luchtfilmvoorstelling ,.De OVERMOEDIGEN" (The Racers), op circuit tegenover stenen tri bune. Plaatsen a 2.- aan circuit. Sponsored by Caltex. AMERICA'S BEST TOBACCOS ADVERTENTIE Fa. P. BEAUFORT Kinderhuisvest 47-51 Telefoon 10717 Haarlem Geniet van een goed glas wijn Laat Beaufort Uw raadsman zijn OOCOOOCOOCOCOOOCCOOCCOOOCOOOCODCCOCOCX'^CXXXXCODCOCOOCOO Alleen in de grote stad NEW YORK (Reuter) Na aankomst te New York met de Queen Elizabeth" gaf de Sovjet-Russische minister van Buitenlandse Zaken Molotov, onverwacht de wens te kennen op eigen gelegenheid een uitstapje door New York te maken. Hij liet zijn auto en de hem begeleidende politiemannen achter en trok alleen de stad in. Inmiddels waren de leiders van de po litie van Long Island, die de zorg voor de veiligheid van de minister van de politie van New York City zouden overnemen, de wanhoop nabij. Het gelukte hun aanvan kelijk niet te weten te komen, op welk tijdstip Molotov zich naar zijn verblijf te Glen Cove zou begeven. Tenslotte kon den zij verlicht ademhalen: Molotov keerde terug op zijn punt van uitgang en alle veiligheidsmaatregelen traden on middellijk weer in werking. Tegelijk met Molotov arriveerden 47 andere Sovjet diplomaten, secretaressen en lijfwachten, die allen deel uitmaken van een van de grootste delegaties naar San Francisco. De bijeenkomst van de UNO zal de eerste zijn, die Molotov sinds 1946 bijwoont. Molotov bracht onverwacht een bezoek aan het hoofdkwartier van de UNO, waar hij zich twintig minuten met secretaris generaal Hammarskjoeld onderhield. Hij ontmoette ook de Indiase diplomaat Kris- jna Menon. Voorts bezocht hij het „Me tropolitan Museum of Art", 's Avonds vertrok Molotov per trein via Chicago naar San Francisco, waar hij besprekin gen zal voeren met zijn Britse, Franse en Amerikaanse ambtgenoten, tijdens de vie ring van het UNO-jubileum. Minister Pinay wordt vandaag uit Pa rijs in New York verwacht, waar hij be sprekingen komt voeren met MacMillan en Dulles. KAAPSTAD (United Press) De Zuid- Afrikaanse Senaat heeft met 27 tegen 16 stemmen het wetsontwerp, dat de regering een tweederde meerderheid in het parle ment verzekert, in tweede lezing aangeno men. Het voorziet in afschaffing van de evenredige vertegenwoordiging in de Se naat en vergroot het aantal leden van dit lichaam van 48 tot 89, van wie er 77 de regering vertegenwoordigen. De minister van Binnenlandse Zaken. Donges, zei tijdens het debat bij het beant woorden der verschillende sprekers dat de regering „niet anders doet dan het gebrui ken van haar reserve-constitutionele be voegdheden" teneinde kleurlingen op een aparte kieslijst te plaatsen. Dit was volgens zijn zeggen in overeenstemming met hel mandaat dat aan de regering bij de natio nale verkiezingen was verleend. Vandaag zal in een commissie de behan deling geschieden van de verschillen in de versies van Volksraad en Senaat. De Joegoslavische luchtmachtdelegatie, die thans in ons land vertoeft, heeft Dinsdag een bezoek gebracht aan de vliegbasis Deelen bij Arnhem. Zij bezichtigde op deze basis de technische en de electronische school van de Koninklijke Luchtmacht. Tijdens haar bezoek aan Den Haag bezocht Koningin Juliana Woensdag onder meei het nieuwe dagverblijj voor kleuters van de vereniging Juliana-DagverblijvenDe vorstin tijdens de rondgang door het gebouw. Soms, in een blik of een ge baar, of in een enkel half gesproken woord, verraden mensen hun zorgvuldig weg geborgen idealen, die als ge steven en gestreken linnen goed op ongekreukte stapeltjes in hun binnenste bewaard lig gen. Dan breekt een verdoofd verlangen tot een glimp van nieuw bewustzijn door, om onmiddellijk weer door het heiblok der plichten te wor den neergeslagen. Het zou prettig zijn, wan neer ieder mens in het leven te doen kreeg waarvoor hij geschapen is. Doch de rails van zijn bestaan worden ge legd door de omstandigheden, die niet altijd vragen naar wat hij aan gaven en talenten, ver langens en drijfveren heeft meegekregen. „Ik zou eigenlijk graag dat is een vaag gebaar in de richting van de horizon, een verzuchting, geslaakt in een stil uur van nutteloze mijme ring. En ondanks alles, wat zij eigenlijk graag zouden willen, gaan de jonge mensen uit hun wieg naar de school en van de ene school naar de andere. Met drommen komen zij de ban ken bevolken, waar de een vormigheid der kennis tot een maatschappelijk voorschrift is geworden, dat niemand ont duiken kan. Met drommen vliegen zij over naar hogere banken, waar de eenvormigheid van nog méér kennis een maatschappe lijke maatstaf is geworden, die het stijgen op de ladder des aanziens bepaalt. Met drom men marcheren zij naar de universiteiten, die de uitslui tende bronnen voor de kennis van het leven heten. „Maar eigenlijk had ik graag dat doet er niet toe. De stem in het hart, fluiste rend van de prille jaren af, fluistert vaak tevergeefs, of schoon zij vasthoudend en ge duldig is. Zij spreekt vanuit de ongekende diepten van het be wustzijn, dat niets van school banken weet en niet om doc torsbullen maait, doch cle on vergankelijke bodem is waar in de bloemen van geluksver langen wortelen. De jongen, die met een zucht de schooldeur achter zich sluit en op deze wijze, of schoon ongaarne, aan de leer plichtwet heeft voldaan, hoort die fluisterstem en zegt: „Eigenlijk zou ik nu graag. Maar wat hij wil gaat verlo ren in het rumoer van de maatschappelijke wedstrijd, waarbij hij mededinger is ge worden. Hij richt zijn lome passen naar de middelbare school, omdat hem is ingeprent dat hij op aarde is om te trachten, die wedstrijd te win nen. Hij rolt met schokken en stoten van klas tot klas, slipt als een hekkensluiter door de kier van het eindexamen en ademt dan verlicht de geur van het volle leven in. „Nu zou ik eigenlijk graag Het kan zijn dat hij iets graag wil, maar er valt een be trekking open met vooruit zichten en hij kan door hard werken een positie verwerven. Het is niet precies wat hij graag wil, doch hij van huis uit een gewillige ziel, die gaarne plichten aanvaardt. Hij neemt de plaats die hem geboden wordt, hij wordt een geluksvogel genoemd en de vooruitzichten worden werke lijkheid. Hij klimt en klimt, doch de fluisterstem klimt met hem mee: „Eigenlijk zou ik graag Hij is nu een invloedrijk man op een hoge post gewor den. Zijn arm reikt ver, zijn stem heeft gezag, zijn mening wordt gerespecteerd. Steeds groter wordt de menigte men sen, die van hem afhankelijk is en wier brood hij in handen heeft. Hij zit achter een in drukwekkend bureau in een hoge zaal, met dictafoons en secretaressen daaraan vast. Zijn bedrijf strekt zich uit aan zijn voeten, met hoge schoorstenen en walmende ovens. Als hij uit het raam kijkt, ziet hij de mannen in blauwe overalls voor hem sjouwen. Hij sjouwt voor hen, al is het niet in een overall. Hij houdt de touwtjes waar aan hun levensbelangen ge knoopt zitten en hij is voor zichtig, omdat hij ze niet bre ken wil. Maar eigenlijk zou hij graag Het veelkoppige pei'soneel vindt hem een baas naar hun hart. Zij hebben werk en ont spanning, alles op zijn tijd. Zij richten personeelsverenigingen en clubs op, omdat de geest zo goed is. Zij krijgen van hem de steun die zij zich wensen kunnen en zeggen: Hij is een geboren directeur. Dat is echter niet waar. Toen hij geboren werd was hij een klein, onbruikbaar wezen tje en toen hij groeide werd hij een jongetje met vreemde verlangens naar romantische dreven. Hij liep de route der drommen en bleef bereid willig doch weemoedig het juk van zijn fortuin dragen. Want eigenlijk zou hij zo graag Hij kijkt door het raam naar de ploeterende werkers en beseft, dat zij geen van alle geboren overall-dragers zijn. En daarom stimuleert hij elke poging, opvlammend uit de donkere deuren der werkplaatsen, tot beleving van charme en schoonheid in de weinige uren na werktijd. Hij vuurt de clubs aan, die de werkers naar de cultuur brengen. Hij steunt de in spanningen van nijvere gees- hun vrije tijd aan besturen offe- en ten, die verenigen ren. Er komt een deputatie van overalls in zijn kamer, tot vlak voor zijn bureau. Een rijtje mannen met roetvegen op de wangen en met ogen die op het roestige ijzer dof- gekeken zijn. Doch er is nu een nieuwe glans in, de blin kende vreugde van een ro mantisch idee. Zij willen een toneelclub stichten. Hij peinst verrast en ge troffen: Dat is een prachtig denkbeeld. En ik zou ik kan neen. Dat kan ik niet. Want ik ben hun directeur. Ik moet er geld en hulp voor geven, en op de openings avond komen en een toe spraakje houden en dan pro beren te genieten van de eerste stappen der debutan ten op de griezelige planken. Dat nioet. ik doen, dat ver wachten ze. En dat doet hij. Als het gordijn valt en de zaal met. applaus gevuld wordt door een vriendelijk en goedmoedig publiek, dat blin kend gewassen in Zondagse pakken is komen opdraven, denkt hij: Geluksvogels. Zij proeven nu achter het gordijn de op windende vreugde, die ik steeds als mijn dierbaarste verlangen heb teruggescho ven naar het uiterste puntje van mijn, hart. Want ik had eigenlijk zo graag toneelspeler willen worden. - J.L. (Van onze correspondent in Bonn) De nieuwbakken West-Duitse minister van Defensie, Theodor Blank, houdt zich angstvallig schuil voor de pers. Blank, die Maandag voor de pers zou verschijnen, liet aan de 150 vertegenwoordigers van de bin nen- en buitenlandse pers, die waren samengekomen om hem aan te horen, weten dat hij verhinderd was te komen, omdat hij naar Parijs had moeten vertrekken. Zijn perschef was ook verhinderd wegens een afspraak met een dokter. Naderhand bleek dat Blank's vliegtuig pas zes uur later was opgestegen en dat zijn perschef in de stad in de persclub had gezeten. Blank maakt er een gewoonte van jour nalisten uit de weg te gaan. Hij doet dit vaak op een opvallende en niet steeds tact volle manier, en wordt dan ook de eerste onderduiker van het nog niet bestaande West-Duitse leger genoemd. Ook in zijn naaste omgeving heeft Blank veel van zijn populariteit verloren. Pen op de neus Mogelijk heeft bondskanselier Adenauer hem voor zijn vertrek naar de Verenigde Staten nog eens op het hart gedrukt zich vooral in het openbaar en tegenover de pers niet teveel over de militaire plannen uit te laten. Dr. Adenauer wil zelf de koers van de militaire en de buitenlandse poli tiek blijven bepalen. Hij zou het Blank nooit vergeven als deze inlichtingen ver strekte die volgens Adenauer voorlopig geheim hadden moeten blijven. Dat kan een reden van Blanks struis vogelpolitiek zijn. Blank heeft intussen in Parijs besprekin gen gevoerd met generaal Gruenther, de opperbevelhebber van de NAVO-strijd- krachten in Europa, en met de Franse minister van Defensie, generaal Koenig. Hij zou ook besprekingen hebben met minister Palewski, die belast is met ver dedigingsvraagstukken welke vooral de atoomonderzoekingen raken. Blank was vergezeld van generaal Hans Speidel, de vroegere stafchef van veldmaarschalk Rommel en Duitslands voorlopige vertegen woordiger bij de SHAPE. SINGAPORE. (Reuter) De „algemene staking" te Singapore is tot nu toe gepaard gegaan met gevallen van moord, ontvoe ring en brandstichting en toenemende on rust onder in Malakka gearresteerde com munisten. Aan de staking die is uitgeroe pen door linkse vakbondsleiders bij wijze van steun aan stakende havenklerken, ne men naar schatting 30.000 arbeiders deel. Woensdag werd een Chinees, die les gaf in autorijden, door zes andere Chinezen uit zijn auto gesleurd en doodgestoken. Twee auto's van blanken werden door brand stichting licht beschadigd. De meeste taxi's, die als gevolg van bedreiging door Chinese benden, uit het stadsbeeld waren verdwe nen, waren weer op straat. Van Chinese zij de wordt gemeld, dat een functionaris van de „gematigde" Hoek Lee-autobusmaat- schappij is ontvoerd. De ontvoering was (nog) niet bij de politie gemeld. Het schijnt, dat gematigde vakbondslei ders er in zijn geslaagd het uitbreken van een algemene staking te voorkomen. WASHINGTON (United Press) Het Amerikaanse hof van beroep heeft het vonnis van een lager hof bevestigd waar bij twee van de voornaamste beschuldi gingen van professor Owen Lattimore we gens meineed ongegrond werden ver klaard. De stemmen staakten bij het hof van beroep met vier tegen vier. De be schuldigingen hielden in dat Lattimore, die professor is aan de John Hopkins uni versiteit. en een deskundige is in aange legenheden het Verre Oosten betreffende, gelogen had bij het afleggen van een ge tuigenverklaring voor de Senaatscommis sie voor de binnenlandse veiligheid in 1952 waarin hij gezegd had dat hij ontKenuc ooit de communistische leer te hebben gevolgd of communistische belangen te hebben bevorderd. Er resten nu nog vier beschuldigingen van ondergeschikter be lang jegens Lattimore. De verdeling van Brabant in Streek- VW's is thans en stap nader tot haar ver wezenlijking gekomen met de vorming van de streek-VVV „Kempenla-nd". waarvan de oprichtinsrsacte voor wnd. notaris J. van Ham te Eindhoven is gepasseerd. Zij omvat de gemeenten: Bergeijk. Best. Bladel, Bun del. Eersel, Eindhoven. Geldrop. Heeze, Hoogeloon. Hoge en Lage Mierde. Leende. Maarheeze. Nuenen. Niethoven, Son, Val- kenswaard. Veldhoven. Vessem en Waalre. De gemeente St. Oedenrode heeft zich af zijdig gehouden.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 5