De blauwe Gomboom Zondag starten 17 coureurs voor de Grote Prijs van Nederland .Clowntje Rick Tour door Nederland voor amateurs start morgen in Beverwijk Voorzitter KNAC: Circuit Zandvoort staat bekend als veiligste van Europa Jan Nolten achtste in algemeen klassement Uw MORRIS fiefmycu fuüjj: Ook Heracles versloeg Fortuna: drie-twee DONDERDAG 16 JUNI 1955 4 Zandrand Geen slakken Eén jormtde De deelnemers Inspectie Dehnert in eerste ronde tegen Skonecki M M li Athletiek Veenendaal (Haarlem) tweede op 100 m. in de Leidse Hout Voor de kinderen Aanval op 2000 meter record mislukt Voetbal Helmondia naar Spanje? Wie/rennen Ronde van Zwitserland Judo Samenwerking tussen de NJJB en de NAJA? Haarlemmer Rusman in Ronde van Spanje Sport in 't kort FEUILLETON Door Dorothy Quentin Profclub AU <maar vergroot de accommodatie Volgend jaar geen „Zilveren pijlen" meer De voetbalcompetitie fe Nu vlak na het vreselijke ongeval tijdens de 24 uursrit van Le Mans op het circuit van Zandvoort de Grote Prijs van Nederland wordt gereden, ligt het voor de hand dat de in de automobielsport belangstellenden en dat zijn er nog al wat gezien de publieke massa bü dergelijke evenementen zich afvragen hoe dat nu slaat met het circuit in Zandvoort. Wat heeft men gedaan om de grootst mogelijke veiligheid te waarborgen? De heer Van Haaren, voorzitter van de K.N.A.C., die de Grand Prix organiseert, heeft er gisteren tijdens een persconferentie geen doekjes om gewonden. Reeds vóór het tragische ongeluk in Frankrijk heeft de K.N.A.C. voor de race van Zondag net als bij vorige gelegenheden alle mogelijke maatregelen getroffen voor de veiligheid van renners en publiek. Het circuit in Zandvoort, aldus de heer Van Haaren, staat dan ook bekend ook bij buitenlandse deskundigen als het veiligste circuit van Europa. Het circuit van Le Mans, aldus de heer Van Haaren, die het afgelopen weekeinde de rampzalige race bijwoonde, heeft een zeer lang recht stuk als aanloop, waarop snelheden van 260 tot 300 kilometer per uur kunnen worden bereikt. Bij de pits kon uiteraard geen beveiliging worden aangebracht, maar voor het publiek was die er wel. Ze bestond uit een aarden wal met een bekleding van rijshout,, vervol gens enige meters tussenruimte en dan het hek. Dat een wagen door de wal en het hek heen tussen het publiek kon komen, was practisch onmogelijk. En dat gebeurde ook niet, aldus de heer Van Haaren. De Mercedbs van Levegh botste tegen de wal, vloog in brand en pas daarna volgde de explosie, die zo veel doden tengevolge zou hebben. In Zandvoort is dat geheel anders, zo vervolgde de heer Van Haaren. Daar is het circuit omgeven door een zeer brede strook zand en pas vele meters daarna komen de afrasteringen met de tribunes. Deze strook zand vormt de grote beveili ging, Dat bleek al destijds toen AscarL van het circuit raakte, maar in het zand vol komen werd afgeramd. waardoor alleen de as van zijn wagen brak. Was er een aarden wal, een muurtje of iets dergelijks geweest, waardoor een botsing zou zijn ontstaan, dan zou de wagen in brand hebben kunnen raken en uit elkaar hebben kunnen sprin gen. Zoals na de botsing van de wagen van Levegh in Le Mans was gebeurd. De rijders, aldus de heer Vain Haaren, vinden die zandrand naast het circuit in Zandvoort een uitstekend beveiligingsmid del. Dit in tegenstelling met de construc teurs, die wel eens bang zijn dat het op het circuit gewaaide fijne zand interne be schadigingen in de wagens teweeg zou kunnen brengen. Verder wordt het probleem van de vei ligheid en publiek ieder jaar bestudeerd ook al omdat de snelheden steeds groter worden en voor de Grand Prix van Zon dag zijn. ?1 vóór de races in Le Mans al tweeënhalf maal zo veel strobalen besteld als vorige jaren. Een andere factor, die de heer Van Haa ren naar voren bracht, was het rechte stuk van het Zandvoortse circuit. Dat is maar achthonderd meter lang, waardoor geen enkele wagen daar een topsnelheid zal kun nen bereiken. De wagens met vijf versnel lingen kunnen op dat korte rechte stuk niet eens de vijfde versnelling halen. De hoogste snelheid' op dat stuk was tot nu toe ongeveer 160 kilometer per uur. Naar menselijke begrippen is in Zand voort alles gedaan om ongelukken te voor komen, aldus de voorzitter van de KNAC. Vóór de Grand Prix van Zondag zal het circuit voorts door buitenlandse deskun digen worden geïnspecteerd en zouden er dan nog wensen zijn. in verband met de veiligheid van renners en publiek, dan zal aan die wensen worden voldaan. Voor de Grote Prijs hebben de organi satoren zich op het standpunt gesteld dat het een strijd moet worden tussen vrijwel gelijkwaardige wagens en coureurs. Er is zo geselecteerd dat er geen „slakken" tus sen de snellen zullen zijn. Men zal geen Nederlanders aantreffen onder de coureurs, omdat het niet verantwoord zou zijn er een in dit veld mee te laten doen. Lancia heeft haar inschrijving ingetrok ken na de dood van Ascari. De fabriek heeft besloten voor dit jaar haar activiteit op racegebied stop te zetten. Castelloti is opgegeven als derde man voor Ferrari. Mercedes hoeft met haar ploeg cracks ingeschreven: Fangio, Moss en Kling. Als reserve is de Amerikaan Pitch aangewe zen en dr. Uhlenhaut die constructeur is, maar verder ook volkomen competent om zo nodig aan een race deel te nemen. Met betrekking tot de ramp van Le Mans deelde de heer Van Haaren nog mode, dat op de agenda reeds lang van to voren vastgesteld van de Maandag j.l. gehou den vergadering van de Internationale Sportcommissie van de FIA als punt van bespreking stond het ontwerpen van een speciale formule voor sportwagens. Naar aanleiding van de ramp heeft men dit punt geschrapt. Het zal pas in October aan de orde komen, teneinde de commissie in staat te stellen zich uitvoerig over deze kwestie be beraden. In antwoord op een vraajr. Aval de orga nisatoren ingeval van een ongeluk op het Zandvoortse circuit zouden doen, zei dc heer Van Haaren, dat dit van de omstan digheden zou afhangen. Wij zijn zeker niet zorgeloos, aldus de heer Van Haaren. Een Grand Prix is voor ons geen vermakelijk heid, met het maken van winst als doel. Het gaat er ook niet om de rijders wat te laten verdienen. De wedstrijd is een proef- bank om ervaring op te doen en geen en kel ongeluk zou de eA'olutie kunnen tegen houden. De lijst A'am deelnemende merken en rijders voor de Grote Prijs van Nederland Ziet er als volgt uit: Fabrieksploegen: Ferrari met Hawthorn Trin-tignant (Frankrk) en Castelloti:.ij Mercedes-Benz met Juan Manuel Fangio, Stirling Moss en Karl Kling. Reserves zijn John Fitch en dr. Uhlenhaut. Maserati met Jean Bebra, Roberto Mieres en Musso. Gordini met Manzon, Jack Pollet en een nader aan te wijzen renner. De organisa toren hebben Gordini verzocht hiervoor de Belgische coureur Paul Frère te kiezen. Verder komen vijf privé-rijders uit. En wel Macklin met een Maserati, die aan Stirling Moss behoort: Louis Rosier met zajn Maserati: John Claes met een Ferrari die het eigendom is van Rosier; Peter Col lins met een Maserati en Horace Gould met een Maserati, die hem door prins Bi ra zal worden geleend. In totaal zijn er dus 17 deelnemers. De race gaat over 100 ronden van 4193 meter en zal naar schatting ongeveer drie uur duren. Het record voor de snelste ron de staat sinds 16 Augustus 1952 op naam van wijlen Ascari met 1 min. 46.5 sec., ge middelde snelheid 141.7 km/u. Wat een door de directie van Mercedes in. een in Stuttgart gehouden persconfe rentie gedane mededeling betreft dat de deelneming van Merceoes aan de Grote Prijs van Zandvoort nog niet vast staat, en dat een beslissing pas na een inspectie op vandaag zal vallen, verklaarde de heer Van Haaren dat door Mercedes inderdaad in een telefonisch onderhoud zekere voor waarden zijn gesteld. Maar aan al deze voorwaarden is op het Zandvoortse circuit reeds voldaan, zodat de inspectie veeleer het karakter van een formaliteit zal dra gen. In verband met de ramp in Le Manis zul len de receptie en de uitreiking der prijzen ditmaal geen feestelijk karakter dragen, doch in beslo'en kring geschieden. Vrijdag avond en Zaterdagavond zal na afloop van de officiële trainingen de cinemascope-film „De Overmoeaigen" (The Racers) op het circuit worden vertoond. Op de pits zal daartoe een groot scherm worden neerge zet. Op de dag van de Grote Prijs zullen om 12 uur parachutespringers van de E.N.P.V. in actie komen. Het besluit inzake de formule 1 wedstrij den was gegrond op het feit, dat Grand Prix races te kostbaar zijn en „te ver ver wijderd van kopers van wagens". Mercedes had destijds voor het eerst sinds de oorlog weer aan Grand Prix wedstrijden deel genomen om te laten zien dat haar inge nieurs nog altijd in staat waren een win nende wagen te bouwen. De redenen, voor het niet meer uitkomen in formule 1 wed strijden van 1956 af, waren van zakelijke aard. Wi m bl ed o ti kampioensch a pp en In Londen is de loting verricht voor de Wimbledonkampioenschappen, die van 20 Juni tot en met 2 Juli worden gehouden. Dehnert zal het niet gemakkelijk hebben in de eerste ronde van het heren enkelspel. Zijn tegenstander is de vroegere Pool Vla dislav Skonecki. Van Dalsum heeft het beter getroffen. Hij zal in de eerste ronde de achtste speler van het kwalificatie-toumooi, dat nog aan de gang is, ontmoeten. Indien Van Dalsum de tweede ronde bereikt zal hij de strijd moe ten aanbinden met de Deen Nielsen. Niel sen komt in de eerste ronde nl tegenover de Australiër Marshall te staan, van wie hij, naar men veronderstelt, zeker zal winnen. ADVERTENTIE §u In de Leidse Hout zijn de jaarlijkse na tionale athletiekwedstrijden gehouden, ge organiseerd door de Leidse vereniging Hol land. Harry de Kroon (Trekvogels) maakte op de 400 meter de snelste tijd van dit sei zoen. door deze afstand te lopen in 49,4 sec. en Saat (V en L) was op de 100 meter de enige die beneden de 11 seconden bleef. De Haarlemmer Veenendaal werd tweede in 11 sec. De voornaamste uitslagen luiden: 110 meter horden: 1 Zoek (Parthenon) 16.3 sec.; 2. Van Hezik (AV '23) 16,3 sec. 3. Faber (V en L) 17 sec. 100 meter lieren: 1. Saat (V en L) 10.9 sec. 2. Veenendaal (Haarlem) 11 sec. 3. Sleeuwenhoek (V en L) 11,1 sec. 100 meter dames: 1. Puck van Duyne Brouwer (Olympia '48) 12,2 sec. 2. Gré de Jongh (Sagitta) 12,4 sec. 3. Lindeman (US) 12.5 sec. 800 meter heren: 1. Verwey (Trekvogels) 1 min. 57,7 sec. 2. Veldman (Trekvogels) 1 min. 59,2 sec. 3. De Boer (Lycurgus) 2 min. 1,3 sec. 5000 meter: 1 Vergeer (AV '&7) 15 min. 43.6 sec. 2. Van der Voort (Trekvogels) 15 min. 46,3 sec. 3. Van Rooyen (Holland) 15 min. 47,4 sec. 400 meter heren: 1. De Kroon (Trekvo gels) 49-,4 sec. 2. Rackwitz (V en L) 50,6 sec. 3. Varessiau (DOS) 51.9 sec. 200 meter dames: 1. Gré de Jongh (Sagit ta) 26.2 sec. 2. Hilde Kruyshoop (Olvmpia '43) 26.6 sec. 3. Gré de Groot (Spirit) 27.2 s. 200 meter heren: 1. Saat (V en L) 22.5 sec. 2. Sleeuwenhoek (V en L) 22,7 sec. 3. Veenendaal (Haarlem) 23 sec. Polsstokhoogspringen: 1. Hofmeester (Pro Patria) 3,40 meter. 2. Zwart (Volharding) 3.30 meter. 1500 meter: 1. Rovers (Thor) 4 min. 6.3 sec.; 2. Fekkes (DOS) 4 min. 7.4 sec.; 3. Kerkhoven (Hellas) 4 min. 7.4 sec. Zweedse estafette heren: 1. Vlug en Le nig (Den Haag) 2 min. 2.9 sec.; 2. Trekvo gels (Den Haag) 2 min. 5,2 sec.; 3. Celebes (Den Haag) 2 min. 17,2 sec. 4 x 100 meter dames estafette: 1. Olympia '43 (Den Haag) 49,4 sec.; 2. Celebes (Den Haag) 52,9 sec. ZWEDEN—ROEMENIë. De internatio nale voetbalwedstrijd Zweden-Roemenië. die gisteravond in Gothenburg is gespeeld, is door Zweden met vier-een gewonnen. De ruststand was twee-nul. Maar Krulletje was toch geen goede sleehondHij rende er zo onbesuisd vandoor met de slee, dat die al gauw ondersteboven viel en het touw brak. En toen ging hij er luid blaffend vandoor, want hij had genoeg van het spelletje „Laat 'm maar gaan", lachte Rick. „Hij zou niet deugen voor Eskimo-hond, want daarvoor is-ie veel te wild!" Bunkie knielde voor het gat van de sneeuwhui en keek naar binnen. „Nou moeten we toch ook 'es naar binnen gaan", zei hij. „We hebben niet voor niks die igloo gemaakt, hè?" „Laten we maar 'es proberen, of het gaat", stelde Rick voor. „Ik kruip er in!", zei Bunkie. Hij kroop voorzichtig door het ronde gat heen en dal ging nel; de opening was pre cies groot genoeg, om hem door te laten. Wat zag het er leuk uit, daarbinnen; het was er half donker, een rond huisje De poging van drie athleten van wereld klasse, de Engelsman Pirie en de Hongaren Tabori en Iharos, om het laatste wereld record dat nog op naam staat van Reiff te breken, is mislukt. Bij internationale ath letiekwedstrijden, die in Brussel werden gehouden, stond de 2000 meter op het pro gramma en ieder van de drie genoemde athleten had gehoopt deze afstand te kun nen lopen binnen de 5 min. 7 sec., de tijd waarop Gaston Reiff in 1948 het Avereld- record had gebracht. Na een spannende race, waarin de beide Hongaren tot aan de laatste ronde vooraan lagen, wist Pirie bij het uitkomen van de laatste bocht zijn tegenstanders te passeren en met een verschil van 5 meter ging hij als eerste door de finish. Tabori eindigde als tAveede met 5.13.2 enlharos kwam op de derde plaats met 5 min. 16.4 sec. De 800 meter werd door Moens (België) gewonnen in de uitstekende tijd van 1 min. 47.5 sec. voor Szentgali (Hongarije), die 1 min. 51.1 sec. voor zich liet afdruk ken. De Brit Driver won de 5000 meter in 14 min. 17.8 sec., gevolgd door Beres (Hongarije) voor wie 14 min. 23.4 sec. werd genoteerd. Pirie werd op deze afstand vierde met 14 min. 35 sec. terwijl Reiff (België) de zesde plaats bezette met 14.49.4. Helmondia is door het bestuur van Va lencia, de club van Wilkes die momenteel door West-Europa toert, uitgenodigd eind Juli een tournée te maken door Spanje en daar drie of vier wedstrijden te spelen. Het bestuur van Helmondia beeft het aan bod in beraad gehouden en stelt als voor waarde dat Helmondia in de eerste wed strijd van deze tournée tegen Valencia zai uitkomen. In een spannende eindsprint, waarbij hij zijn landgenoot Hugo Koblet met ge ring verschil versloeg, heeft de Zwitser Ferdi Kübler de vijfde étappe van de Ronde van Zwitserland van Sion naar Lo carno (202 km) gewonnen. Hij noteerde een tijd A'an 5 uur 52 min. 18 sec. Onze landgenoot Jan Nolten eindigde in een groep ex aequo op de achtste plaats. De Nederlanders Piet Haan en Wies van Don gen stelde deze rit te hoge eisen. Zij kwa men na het sluiten van de controle binnen. De uitslag van de vijfde étappe luidde: 1. Kübler (Zw.) 5 uur 52 min. 18 sec.; 2. Koblet (Zw.); 3. Ockers (B.); 4. Meili (Zw.); 5. Van Cauter (B); 6. Boni (It.); 7. Traxel (Zw.); 8. ex aequo Schellenburg Zw.), NoKen (Nederland), Clerici (Zw.), Gelabert (Spanje), Brankart (B.), Pardoen (Fr.), Huber (Zw.), Reisser (Fr.), Metzger (Zw.) en Morn (Lux.), allen in dezelfde tijd als Kübler. 4ie. Wim vail Est (Ned.), 6,10,04, 57e: Ilinscn (Nederland) 6,24,05. Het algemeen klassement luidt: 1. Koblet (Zw.) 32,33,22; 2. Ockers (B.) 32,33,53; 3. Schellenberg (Zw.) 32,33.56; 4. Clerici (Zw.) 32,34,02; 5. Reisser (Fr.) 32.36.07; 6. Kübler (Zw.) 32.38 46; 7. Ge labeld (Sp.) 32,41,53; 8. Jan Noltcn (Ne derland) 32,41,57; 27. Wim van Est (Neder land) 33,04,15; 56. Ilinscn (Nederland) 34,04,03. OngeA'eer honderd van Nederlands sterk ste amateur-Avielrenners zorgvuldig ge selecteerd van dc meer dan 300 inschrij- vers zullen morgen, Vrijdag, officieel in Beverwijk starten voor de „Tour door Nederland" voor amateurs. Na de offi cieuze start in liet Olympisch Stadion te Amsterdam, rijden de renners in een kalm tempo naar Beverwijk, waar 's middags om twee uur op de Hendrik Mandeweg gestart zal Avorden voor het afleggen A'an de eerste étappe naar Hoogeveen. De renners die in deze groots opgezette wielerwedstrijd van de Amsterdamse wie lerclub „Olympia" zullen starten, krijgen het verre van gemakkelijk. Zij zullen in vijf dagen tijd niet minder dan 908 kilo meter moeten aftrappen, hetgeen neer komt op een gemiddelde van ruim 180 kilometer per dag. In de eerste étappe van Amsterdam via de start in Beverwijk naar de finish in Hoogeveen moeten de renners reeds 212 km afleggen; de tweede étappe (Zaterdag 18 Juni) is verdeeld in twee ritten, n.l. HoogeveenArnhem (130 km) en Arn hemHelmond (92 km). Zondag 19 Juni starten de renners weer in Helmond voor het afleggen van een halve étappe naar Maastricht (110 km), vanwaar zij 's middags Aveer vertrekken naar Hoensbroek, een afstand A'an 69 kilo meter. De vierde étappe (Maandag 20 Juni) gaat van Hoensbroek naar Den Bosch (134 km) en in de vijfde en laatste étappe op Dinsdag 21 Juni zullen de nog overgebleven renners de laatste 162 km afleggen naar het Olympisch Stadion in Amsterdam, waar zij rond negen uur ver wacht Avorden. Sterk deelnemersveld Het honderd man sterke peloton dat in deze wedstrijd zal starten, bevat vele fa vorieten die allen A'oor hun eigen kans mogen rijden en niet aan een bepaalde kopman gebonden zijn. Onder deze favo rieten bevinden zich de Haarlemmers Tcny en Piet Peters, de Beverwijkérs Gelder mans, Groot en De Ruiter, de Brabanders Schollen, De Bruin, Braspenning, Piet van Est en Looyen, de Hagenaars Scholten, Van der Putten en Kooiman, de Amster dammers Mehagnoul, Rijnders en Jan broers, de Limburgers Leunissen, A. en H. Ehlen en Nieskens, de IJmuidenaar Brug- genkamp en nog vele andere kanshebbers. Aanvankelijk zou de start in Beverwijk plaats vinden op het Stationsplein, doch om verkeers-technische redenen heeft men de startplaats moeten verleggen naar de Hendrik Mandeweg. ADVERTENTIE BARTELJ0RISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. B0LSTR. 48 'A DAM --TEL. 717162 Tweka Lastex badpakken-broekjes De Nederlandse Jiu Jisu- en Judobond (N.J.J.B.) en de Nederlandse Amateur Judo Associatie (Naja) zijn na enkele be sprekingen, gedurende de laatste maanden gehouden, tot de conclusie gekomen, dat de mogelijkheid tot samenwerking tussen beide organisaties op verschillende punten waarschijnlijk aanAvezig is. Deze samen werking zal door de delegaties zo spoedig mogelijk punt voor punt verder worden voorbereid. Ook in Amsterdam begon de jeugd aan het vieravonden-wandelfestijn. Men ziet hier een jeugdgroep op het Victoriaplein. B ever ze ij her G eldermans goot op eiland Man rijden De Haarlemse Avieleramateur Wim Rus man, die samen met Krijn Post uit Nieuw Vennep, de Alkmaarder Jan Rol en Arie van Wetten uit Noordwijkerhout op 23 Juni aan een grote wegwedstrijd op het eiland Man zou deelnemen, heeft van de Sportcommissie van de K.N.W.U. bericht ontvangen dat hij evenals Rol en Post voor deze wedstrijd geschrapt is voor de Tour door Nederland voor amateurs. In plaats A'an de wedstrijd op Man, zul len Rusman, Post en Rol in de A'an 29 Juni tot 3 Juli te houden It«nde van Spanje voor amateurs starten, waaraan ook Van Wet ten, die wel op Man rijdt, zal deelnemen. Behalve Van Wetten is ook de Beverwijker Ab Geldermans aangewezen om met nog tAvee amateurs op het Ierse eiland Man tc starten. RUSLAND—DUITSLAND OP 21 AUGUS TUS? De Duitse Voetbalbond heeft naar aanleiding van een onlangs ontvangen uit nodiging, Rusland de 21ste Augustus voor gesteld voor het houden van een wedstrijd Lussen elftallen van beide landen in Mos kou. LENSBOTAFOGO. Bolafogo, de te genstander vam het Nederlands Bondselftal op de Olympische dag, heeft in Lens tegen de club \'an die naam gespeeld. Voor een uitverkocht huis wonnen de Brazilianen met drie-twee. HELMONDIA-VALENCIA. In Helmond is een A'oetbalwedstrijd gespeeld tussen Hel mondia en de Spaanse club Valencia. Valen cia, waarin Wilkes meespeelde, Avon met twee-een, nadat de rust met een-nul voor de Spanjaarden was ingegaan. Na de pauze viel Wilkes uit omdat hij zich niet fit voel de. 66) Hij lachte. Ik heb al met haar gesproken, Sally en ik verzeker je dat ik geen greintje meer om haar geef. Dat heb ik trouwens nooit gedaan. Ze was een illusie uit mijn jongensjaren. Hij ginnegapte even alsof hij nog een kleine jongen was. Ze wachtte vanmorgen buiten de kerk om me op te vangen. Ik ben toen even met haar gaan rijden. Alles tussen ons is nu opgelost. Ze bezoekt op het ogenblik haar familie, die naar Wellington verhuisd is. Ze gaat daar morgen weer heen. Sally sloot haar ogen; ze voelde zich volkomen bevrijd en opgelucht. Luke vertelde haar echter niet dat Isobel hem een voorstel had gedaan, een nogal schokkend voorstel. Ze was getrouwd met een rijke zakenman van middelbare leef tijd, maar ze vond het leven niet zo op windend als ze gemeend had bij hem te zullen vinden. Ze had Luke verteld dal ze gemakkelijk een scheiding zou kunnen krij gen en een flinke alimentatie-uitkering. Ik geloof dat ik zelfs Avel de vrouw van een boer in Nieuw Zeeland zou willen Avorden nu ik een eigen inkomen zou kun nen krijgen. Ze had gezeten waar Sally nu zat. Ze had er mooi en aantrekkelijk uitgezien. Als ik me op een gegeven ogenblik zou vervelen, Luke, dan zou ik een reis gaan maken. Ik ben altijd al op je gesteld geweest. En jij was ook nogal verliefd op mij! Je bent tenminste nog steeds niet getrouwd. Nee, maar ik trouw over drie weken, had Luke met besliste stem geantwoord. Isobel had hij vervolgens naar haar hotel gebracht. Mijn groeten voor je ouders. En als ik jou was, Isobel, zou ik maar gauw naar mijn man terugkeren. Je mag dolblij zijn dat hij niet weet hoe je eigenlijk wel bent, had Luke gezegd toen hij voor haar het portier had geopend. Gegroet! Haar hoog-gehakte schoentjes hadden luid op het plaveisel getikt toen ze het hotel was binnengestapt. Het had geen zin Sally hier iets van te vertellen. Ze hield vam hem, ze vertrouwde hem, ze geloofde hem toen hij zei dat hij niet van Isobel hield. Laten we Isobel nu maar vergeten, zei hij terwijl hij de motor startte. Het is misschien het beste dat je in bet. hotel blijft logeren totdat we getrouwd zijn. Het zou anders misschien een vreemde indruk maken. Maar ik heb Muria beloofd dal ik je mee terug zou nemen voor het Zondags diner. Graag, Luke. Sally's stem klonk onderdanig, waarop Luke's ogen begonnen te lachen. Toen ze bij Father Heath waren geweest om hem te vertellen dat ze graag over drie weken wilde trouwen, reden ze naar „Te Arama" terug. Plotseling vroeg Luke: Sally, één ding nog. Heb je al je geld weggege\'en om mij? Ik heb het zo gauw mogelijk weg gegeven vanwege jou, antwoordde ze pla gend, maar ik geloofde de laatste da gen dat ik toch nog te laat was. Ik had overigens al lang de bedoeling het weg te schenken. Ze reden voorbij het plateau, waar hij de wagen stil had laten staan toen hij haar in Thames had opgehaald na haai- aankomst in Auckland. Ditmaal slopte hij aankomst uit Aucland. Ditmaal stopte hij weer, zodat ze nog eens naar het wijde landschap konden kijken. Sally, ik ben een koppige domoor ge weest! Maar je weet niet hoeveel ik Avel van je hou!, fluisterde hij. Ze glimlachte toen ze door zijn slordige haardos streek. Ik ben een wees ik weet niets van mijn ouders, antwoordde ze enigszins ner veus. Je bent het liefste meisje dat ik ken en ik geef niets om je familie! Maar we moeten naar huis of Muria wordt nog nijdig op ons! Sally sloeg nog even een blik achter zich. Ja, Luke laten we naar huis gaan, antwoordde ze zacht en dolgelukkig. EINDE Aan een firma in Bergen op Zoom is de bouw opgedragen van 16 tribunes, plaats biedend aan totaal 14000 personen voor het voetbalterrein van de profclub Alkmaar. Deze tribunes, zowel zit- als staantribunes, worden gemaakt volgens een speciale con structie, die het mogelijk maakt een tribune voor ongeveer 800 personen in een uur tijd op te bouAven. Daimler-Benz heeft gisteren op een pers conferentie hekend gemaakt dat het vol gende jaar geen „formule een"-Avagcns de „zilveren pijl" A'an Mercedes zullen deelnemen aan „Grand rrix"-wedstrjjden. GisferaAond Averd de voetbalcompetitie A'oortgezet met een drietal Avedstrijden. Voor de eerste klasse B versloeg Heracles Fortu na op eigen veld met drie-twee en in afde ling C bleef NEC Enschedcse Boys met drie-een de baas. De wedstrijd Ajax-A G O V V werd ook al een overAvinning A'oor de thuisclub: drie-een. Veel veranderingen brachten deze uitslagen niet te Avceg in de ranglijsten van diverse afdelingen. De standen luiden nu: Eerste klasse B Willem 2 23 18 4 1 40 85—31 Sparta 25 11 8 6 30 63—40 Fortuna 25 13 4 8 30 44—36 SVV 25 11 5 9 27 51—47 ADO 23 10 6 7 26 47—36 Elinkwijk 24 10 4 10 24 43—38 EDO 25 10 4 11 24 37—44 Rigtersbleek 24 9 5 10 23 46—56 Sittardia 23 8 6 9 22 43—43 Heerenveen 25 8 6 11 22 54—63 D W S 23 7 7 9 21 27—31 Heracles 25 8 5 12 21 53—67 Brabantia 24 5 6 13 16 29—62 Wageningen 24 5 2 17 12 27—55 Eerste klasse C: P S V 25 16 6 3 38 60—35 Rapid 24 te- 5 5 33 64—38 Limburgia 24 lS 6 5 32 49—29 G V A V 24 14 4 6 32 63—43 Alkmaar 24 11 5 8 27 39—34 E D O H 24 11 4 9 26 42—45 NO AD 24 7 10 7 24 34—33 Haarlem 24 8 7 9 23 40—36 Vitesse 24 8 7 9 23 36—42 Feyenoord 23 9 4 10 22 41—44 Ensched. Boys 25 6 6 13 18 38—62 NEC 25 4 8 13 16 29—45 BlauAV Wit 25 6 2 17 14 34—59 Hermes D V S 25 2 8 15 12 27—51 Eerste klasse D Eindhoven 24 16 5 3 37 56—21 VVV 24 7 3 35 49—18 Ajax 24 11 11 2 33 51—23 Graafschap 24 13 4 7 30 46—31 Enschedé 25 12 5 8 29 47—33 H V C 24 7 11 6 25 31—29 B V V 24 10 5 8 25 38—39 D F C 24 9 5 10 23 3441 R B C 25 8 7 10 23 40—49 Volewijckers 24 9 4 11 22 28—49 V S V 24 7 6 11 20 3840 A G O V V 25 4 5 16 13 31—52 Re Quick 23 4 4 15 12 19—56 Xerxes 24 2 7 15 11 21—48

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 6