jonge mannen kamermeisjes-serveersters id. Belangrijke spoed-veiling PERZISCHE KLEDEN enkele stuks Smyrna e.a. Karpetten en Tapijtgoederen aank. kantoorbediende mnl. of vrl. AUTO Studenten uit vier windstreken leggen duinwandelweg aan Kort en bondig „Kunst zij ons doel" exposeert in Huis Van Looij Bij Noordwijkerhout Ambtenaren hebben aan welvaart geen deel" Europadagen in Nijmegen Tram naar Zandvoort blijft dit jaar Vloerenbedrijf „EDELHOUT" SCHRIJFMACHINE FRANS P. VAN RUIVSPT ZATERDAG 18 JUNI 1955 HAARLEMS DAGBLAD QPREjCHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 Vergadering middelbare en hogere technische ambtenaren P.E.N.-congres weigert de Sovjet-Unie Examens Premier Ali weet niets van kabinetsherziening Staking in Singapore door vakbonden afgelast Gerrit Snider na 47 jaar weer in Nederland Scheepvaart Gratis een nieuwe LEERLING-MONTEURS HULP-MONTEURS Reeds jaren lang worden er in vele de len van de wereld werkkampen gehouden. In hoofdzaak zijn zij bevolkt door jonge lui van allerhande nationaliteiten die voor kortere of langere tijd geheel belangeloos werken in gebieden, die door oorlogsge weld of natuurampen getroffen zijn of waar om andere redenen hulp nodig is. Deze kampen worden georganiseerd door een aantal instellingen waarvan de Service Civil International te Parijs wel de oudste is. Haar stichter is de Zwitserse in genieur Pierre Ceresole, die kor-t na de eerste wereldoorlog het eerste werkkamp in de buurt van Verdun op touw zette. Hier verrichtten jongeren uit vele delen van Europa gedurende vijf maanden her stelwerkzaamheden aan wegen, velden en huizen die onder het oorlogsgeweld had den geleden. Geleidelijk breidde de Service Civil In ternational zich uit en ook in Nederland werd een afdeling opgericht welke thans onder de naam van Internationale Vrijwil lige Hulpdienst ook in Nederland werk kampen houdt. Een indrukwekkende lijst van wat er door de I.V.H. sinds 1946 ge presteerd werd, getuigt hiervan. In geza menlijke arbeid werkten honderden jon gens cn meisjes, uit binnen- en buiten land, mee aan de bouw van een openlucht theater in Ommen, een volkshogeschool op Terschelling en sportvelden in Amersfoort. Voorts legden zij tuinen en wegen aan in verscheidene andere delen van het land en niet in geringe mate droegen zij bij aan de opruimings- en herstelwerkzaamheden in Zeeland na de overstromingsramp van 1953. In het werkkamp van de I.V.H. nabij Zierikzee verzamelden zich vrijwilligers en vrijwilligsters zowel uit Noord-Amerika als West-Berlijn, Oostenrijk en Scandina vië, het Saargebied en Israël, en zonder er veel ophef van te maken hielpen zij mee, elk naar beste krachten om de nood in dit gebied te lenigen. Ook dit jaar wordt er weer een werkkamp gehouden en wel van 16 Juli tot 3 September op „De Leeuwen horst" bij Noordwijkerhout. Het project dat hier onder auspiciën van de stichting Zuidhollands Landschap" aangepakt wordt, bestaat in hoofdzaak uit het aan leggen van een duin-wandelweg. Dertig deelneemsters en deelnemers, die tenmin- De bond van middelbare en hogere tech nische ambtenaren heeft te Rotterdam zijn 31ste algemene ledenvergadering gehou den. De voorzitter, de heer H. L. Engberts, heeft er in zijn openingsrede op gewezen, dat over het algemeen gesproken wordt over een periode van hoogconjunctuur, maar „wanneer wij de lonen en salarissen van de overheidsdienaren van 1933 ver gelijken met die van 1955 en die zien in verhouding tot de stijging van de prijzen", dan is het volgens spreker duidelijk aan wijsbaar, dat de ambtenaren aan de zo luid verkondigde welvaart geen deel heb ben. Veeleer moet worden vastgesteld, dat zij er slechter aan toe zijn dan in 1938 en het is volgens hem dan ook alleszins ver klaarbaar, dat in tegenstelling tot de ar- beidsvrede in de particuliere sector grote onrust valt waar te nemen in de kringen der ambtenaren. WENEN. (United Press). Het inter nationale PEN-congres heeft een commu nistisch voorstel, om de Sovjet-Unie als lid te aanvaarden, verworpen. Het besluit viel tijdens een zitting met gesloten deu ren. Bijzonderheden over de stemming werden niet bekend gemaakt. Vernomen werd, dat een overweldigen de meerderheid uit de leden zich achter president Charles Morgan schaarde cn stemde tegen de toelating van Sovjet- Russische schrijvers. Van communistische zijde werd Morgan „onverdraagzaamheid" verweten. De resolutie, met het voorstel om de Sovjet-Unie op te nemen, was ingediend door Oost-Duitsland en werd gesteund door Tsjechoslowakije, Polen en Hon garije. Op het stadhuis te Nijmegen heeft de burgemeester van Nijmegen, mr. Ch. Hus- tinx, namens de burgerij de Nederlandse en Duitse deelnemers aan de vier Europa- dagen welkom geheten. Deze dagen wor den tot en met Dinsdag, met uitzondering van Zondag, te Nijmegen gehouden. Behalve de burgemeester spraken de heer Th. Booij, secretaris van prinses Wil- helmina en voorzitter van de Nederlandse jongerenraad der Europese beweging, de burgemeester van Kleef, de heer R. van de Loo, mejuffrouw dr. A. de Waal, staats secretaris voor Onderwijs, Kunsten en We renschappen cn het Tweede Kamer-lid rne- uffrouw dr. M. A. M. Klompé, Nederlands afgevaardigde in de Raad van Europa. Amsterdam: Gemeente Universiteit. Be vorderd tot doctor in de rechtsgeleerdheid °P proefschrift getiteld: .,De rechterlijke macht. Enige rechtsvergelijkende en rechts historische beschouwingen over haar plaats an betekenis" de heer mr. R. J. C. Corne- goor, geboren te Amsterdam. Amsterdam: Vrije Universiteit. Candi- daatsexamen theologie: E. H. Rullmann 'Soest) Groningen: Candidaatsexamen geneeskun de (II b): J. .1. Scholtens, Kloosterburen; J. W. Polman, Leeuwarden; mej. J. Dam, Nij- beets; mej. O. A. van Hoorn, Oudeschip; A. C. J. Noteboom, Nieuw Beerta en A. Los, Utrecht. Candidaatsexamen geneeskunde 'II A): mej. E. Onderstal, Wassenaar; W. S. de Vries, Hardegarijp; G. Bosma, Stiens; B. J. van Stapele, Enschedé; J. L. Jansonius, Heerenveen; F. Duterloo, Veghel; J. M. J. Haack, Maastricht; D. Smit. Terschelling; I. Parivar, Iran en mej. J. Biel, PI. van Geuns, M. F. A. Eerland en G. C. van Dorp, allen te Groningen. Candidaatsexamen tandheel kunde: W. van Willigen, Amstelveen en N. Hos. Veenwouden. Artsexamen le gedeelte: mej. H. Kooi, Warffum; J. Lanjouw. Gro ningen; H. W. Cremer, Amsterdam; R. D. Kerkhoff, ieterburen: H. Hollander. Leeu warden en H. A. M. de Rooy. Assen. Arts: mevr. G E. Postma-Van Boven. A. Postma. A. T. Kaima en K. F nol. allen te Groningen. Tandarts: W. G. Eloff. G. Kotzé. beiden van Zuid-Afrika en A. J. G. Pieters, Maastricht. ste de leeftijd van achttien jaar bereikt hebben, kunnen hier tegelijk werken. De reis erheen betalen zij zelf, terwijl zij ook hier verder geheel belangeloos zes tot acht uur per dag werken. Zij genieten vrije kost en inwoning en tevens zijn zij verze kerd tegen eventuele ongevallen. De jon gens en meisjes koken zelf hun maaltij den op Buta-gas dat door de stichting „Zuidhollands Landschap" ter beschikking wordt gesteld. De minimum-tijd van deel name is veertien dagen, een grens bestaat niet; wat dal betreft geldt de gedachte hoe langer men blijft werken hoe liever. Deze werkkampen beantwoorden zowel aan de behoefte tot het bieden van daad werkelijke hulp als aan het verlangen naar internationaal contact. Het aantal hulpdiensten neemt jaarlijks toe. „Niet praten maar helpen" is het devies van de vrijwillige arbeiders voor wie de vacan- tie, op deze wijze besteed, telkens weer een plezierige en voldoening schenkende ge beurtenis is. Zij die informaties wensen te ontvan gen over het werk van de I.V.H. in het al gemeen en over '"et aanstaande werkkamp te Noordwijkerhout in het bijzonder, kun nen zich wenden tot het secretariaat I.V.H. Hoge Duin en Daalseweg 28 te Bloemen- daal. Verkiezingen gaan beslist door DJAKARTA (PIA). - De Indonesische minister-president, Ali Sastroamidjojo, heeft verklaard, dat de geruchten over een herschikking van het kabinet niet waar zijn. Hij zeide, dat een verklaring van de P.N.I. over de financieel-economische toe stand wordt bestudeerd in het kabinet, dat zonodig een ontwerp zal uitwerken. Hij wees een denkbeeld van een presidentieel kabinet, dat in een open brief van dr. Ha- lim (directeur van het centraal burger zie kenhuis) in de Indonesische pers was ge publiceerd, af. Hij erkende, dat niet overal de voorbereidingen voor de verkiezingen even vlot verlopen. Sommige gebieden zijn afgelegen, andere zijn nog niet veilig ge noeg voor verkiezingen. Wij kunnen echter niet wachten tot de toestand daar normaal is. Men dient te beseffen, dat de aanstaan de verkiezingen de eerste zijn, die in Indo nesië worden gehouden. De kans op uit stel der verkiezingen acht Ali klein. De datum van 29 September voor de verkie zingen voor het parlement is het woord van de regering, waarop men staat kan maken, zo zeide de premier. SINGAPORE (Reuter) Linkse vak verenigingsleiders in Singapore hebben alle stakende arbeiders opgeroepen heden het werk te hervatten. Reeds Vrijdag keerden vele stakers terug naar hun werk, in het bijzonder zij die in kleine zaken en bedrijven werken. (UP) Deze stap houdt een overwin ning in voor de onlangs gekozen regering van premier David Marshall die doortas tend optrad om een algehele staking en mogelijke gewelddaden en bloedvergieten te voorkomen door zes personen te arres teren uit veiligheidsoverwegingen. De vakbondsleiders hebben een einde aan de staking gemaakt nadat Marshall hun had medegedeeld dat het zestal een rechtvaar dige berechting zal krijgen en niet langer zal worden vastgehouden dan strikt nood zakelijk. Senator van Alaska bezoekt geboorteplaats Monnikendam Zaterdagochtend vroeg heeft de 69-jarige Gerrit Snider, messroombediende, soldaat, cowboy, zwerver, gouddelver, spoorweg arbeider en tenslotte senator voor Alaska, de Nederlandse kust voor het eerst na 47 lange jaren weer gezien. Dat was toen de Nieuw Amsterdam voor de Waterweg kwam: het schip, dat hem en zijn vrouw terugbracht naar zijn geboorteland, waar hij een paar maanden wil verblijven, onder andere om zijn oude moeder van 90 jaar op te zoeken. Hij zal het middelpunt zijn van de feesten, die ter gelegenheid van het 600-jarig bestaan van zijn geboorteplaats Monnikendam zullen worden gehouden. BINNENLAND Te water geraakt en verdronken in de Noordervaldeursloot in Zaandam is Vrij dagmiddag het vierjarig zoontje van de heer PI. Wiersma, woonachtig aan de Oost zijde aldaar. De 70.000str aansluiting op het tele foonnet van 's-Gravenhage is Vrijdag in dienst gesteld. Op 19 Maart 1950 werd de 50.000ste en op 12 Maart 1953 de 60.000ste aansluiting tot stand gebracht. Amsterdam telt thans ongeveer 84.000 aansluitingen op het telefoonnet en Rotterdam ruim 64.000. In tegenwoordigheid van de Commis saris der Koningin in de provincie Drente mr. J. Cramer, de chef van diens kabinet drs. PI. M. Franssen. de leden van de ge meenteraad van Roden, het vrijwel voltal lige bestuur van de Nederlandse Jeugdher bergcentrale en vele andere genodigden is Vrijdag de jeugdherberg „De Zwerfsteen" te Roden officieel geopend. De minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, de heer S. L. Mans- holt, heeft Vrijdag te Delft in aanwezigheid van vele genodigden het vuilverwerkings- bedrijf geopend, waarin het huisvuil tot compost zal worden verwerkt. HAARLEM EN OMGEVING Bijeenkomst. Maandagavond zal hel onderwerp van de bijeenkomst van hel In terkerkelijk Eyangelisatie Comité voorheen Herman Zaiss Comité in de Begijnhofkapel zijn: „Is het Gods bedoeling, dat wij ziek zijn". Sprekers zijn dr. C. H. Beerman de Roos, Rotterdam en dr. S. T. Heidema, ze nuwarts te Rotterdam en de heer Fr. Stroet- hoff, directeur van de vereniging. Volkskunde. De Volkskundedag van het Nederlands volkskundig genootschap in het Teylers museum wordt niet. zoals wij meldden, op 25 Juli gehouden, maar op 25 Juni. Op lijst van aanbeveling. De heer B. Th. van Donselaar, hoofdcommies B aan de afdeling Corntröle ter Provinciale Griffie van Noordholland, staat als eerste op de lijst van aanbeveling voor de functie van gemeentesecretaris der gemeente Steen- wijk. Hersenschudding. Vrijdagavond om ne gen uur is de Haarlemmer de heer B., ko mende uit de Prins Mauritslaan 'bij het Kennemer Lyceum) te Overveen, bij het oversteken van de Julianalaan door een motor, komende uit Haarlem, aangereden. Met een hersenschudding is hij naar het Marine-hospitaal overgebracht. Naar Zuvlen. De oudheidkundige ver eniging „Oud Heemstede-Bennebroek" heeft voor haar eei-ste excursie in dit seizoen, welke Zaterdag 2 Juli gehouden wordt, het slot Zuylen bij Utrecht als reisdoel gekozen. EHBO-examen. Bij de Heemsteedse R.K. EHBO-vereniging „De Barmhartige Samaritaan" zijn de volgende leden ge slaagd voor het EHBO-examen: de dames M. Bamihoorn, A. van der Berg. C. Couen- berg, L. Dikkens, F. Floris. T. Leuven. G. Meeuwenoord. M. Stolten, A. van der Weij- den en R. de Winter en de heren J. Beelen en F. van der Put. De opleiding geschiedde door dr. P. M. Schreij riemakers, waarna de examens door dr. J. M. Segaar werden af genomen. „Asaf". De Christelijke zangvereniging „Asaf" hoopt op 22 Juni haar twintigjarig bestaan te vieren met een uitvoering in de Begijnhofkapel. Behalve „Asaf" dat on der leiding staat van W. A. van der Bijl werken die avond nog mee de sopraan Miep Wanders en het Christelijk Dubbelmannen- kwartet „Inter Nos" uit Hilversum. Naar wij vernemen is een beslissing van de minister van Verkeer en Waterstaat over de termijnen waarin de tramlijn Am sterdamZandvoort zal worden vervan gen door een busdienst thans op korte ter mijn te verwachten. Aangenomen kan worden, dat de minister met de staking van de tramdienst als zodanig wel accoord zal gaan, maar dat hij bijzondere bepalin gen zal maken over de wijze waarop de vervanging van de tram door de bus zal geschieden. Vast staat, dat de aanvankelijk door de N.Z.H. voorgenomen vervanging van het traject HaarlemZandvoort door een bus dienst met ingang van de aanstaande win- terdienst niet zal doorgaan. De tram zal dit jaar over het gehele traject blijven rij den, maar het is wel aan te nemen, dat de op deze lijn betrekking hebbende tabellen in de winterdienstregeling voorzien zullen worden van de bekende term: „Geldig tot nadere aankondiging". De indruk bestaat verder, dat van B. en W. van Amsterdam medewerking is te ver wachten om ook na het verstrijken van de concessie op 1 Maart 1956 de tramdienst gedurende een, uiteraard korte, overgangs periode te handhaven. Vrijdagavond heeft ir. H. A. Breuning, architect van Openbare Werken, in het Huis Van Looy aan de Kleine Houtweg te Haarlem de tentoonstelling van werken van leden van het genootschap „Kunst zij ons doel" geopend mot een kort exposé van de gedachten welke het tentoongestelde bij hem had opgeroepen. In het Huis Van Looy zijn thans werken te zien die getuigen van uiteenlopende opvattingen, technieken en onderwerpen. Bij het bezien der portretten valt het op hoe de ene schilder het karak ter heeft willen doorgronden van de uitge beelde persoon, de ander zijn model slechts als piet oraal gegeven gebruikte, de ene zoekt het vooral in bloemstukken, de ander kiest zijn onderwerpen naar het hem invalt, een derde zoekt het binnenlandse land schap, een vierde voelt zich aangetrokken door België en Frankrijk Hier treft de lief devolle zorgvuldigheid, elders de forse al lure, dan weer een zonnige kleurkeuze of een somber coloriet. Want zo'n tentoonstel ling van een groep schilders is nu eenmaal meer gevarieerd dan een expositie van wer ken van één kunstenaar. Het gaat échter niet alleen om de manifestatie als zodanig, maar ook om dc diepere betekenis van deze kunstbeoefening, zo vervolgde ir. Breuning. Wij leven in een tijd van materiële vooruit gang en technische ontplooiing. Maar we moeten ons niet wijsmaken, dat we, zo doorgaande, wel een ideale toestand zullen bereiken. En materiële vooruitgang zonder geestelijk welzijn betekent een gevaar voor de cultuur, zoals Vercruijsen al opmerkte. De ware kunst moet ons de weg wijzen naar het hogere. Zij krijgt pas zin wanneer de geest van de mens wordt gewekt. Daar toe is echter een nauwer contact tussen pu bliek en kunstenaar nodig. En er is geluk kig een groeiende belangstelling bij de over heid. ccn ontluikende bij de jeugd. Van het eerste getuigt het besluit van de Haarlem se raad om gelden beschikbaar te stellen om de nieuwe architectuur te versterken met andere kunstwerken. Bouwmeesters en kunstenaars zullen el kaar moeten vinden om tezamen een schoon geheel tot stand te brengen. Hierdoor ont staan grote mogelijkheden voor de vrije kunstenaar, omdat in openbare gebouwen en vooral in scholen publiek en jeugd zijn werken weer zullen aanschouwen. Dit kan slechts de smaakontwikkeling en behoefte aan een eigen kunstzinnig interieur aan wakkeren. Wellicht dat het dan weer wordt als in de Gouden Eeuw toen kleurige schil derijen de blanke wanden van het Holland se huis sierden. Dit schept echter grote verplichtingen voor de kunstenaar. Want zoals de architect gebonden is aan de tech nische grondbeginselen, zo kan de vrije kunst pas opbloeien uit de bodem van het ware kunnen, zo besloot ir. Breuning. De voorzitter van het genootschap, de heer L. Spierenburg, heeft de vele belang stellenden nog attent gemaakt op het ar rangement van werken van twee onlangs overleden kunstenaars, mevrouw H. G. Din- gemans-Numans en Reinier Heiloo Jzn. Het overige geëxposeerde werk is van B. C. Betzema, I-I. F. Boot, Mies Deinum, J. J. Doeser, Julia Giesberts, Kees Gorter, G. D. Gratama, Freek Souwer, Joh. Spaling, Leen Spierenburg, F. A. van Velsen, C. Ver- denius-Meursinf Reynders, Margaretha Verheus, C. Vis, J. S. de Vries. De catalo gus vermeldt in totaal 112 nummers. Aard ijk, 17 te Antwerpen. Akkrunidijk, pass. 17 Brupsbüttel n. Gdynia. Alkaid, 17 te Santos. Altair. 17 te Santos Amsteldijk, pass. 17 Vlissingen n. New Orleans Arundo, 16 v. Baltimore n. R'dam of A'dain Agatha. 17 v. Sorong n. Singapore. Alamak. pass. 17 Finisterre n. Rotterdam. Amerskerk, 17 te Suez. Arendskerk. 17 te Singapore. Atje Ray S, 18 Rotterdam verwacht. Aaïsdijk. 17 v. New York n. Boston. Alnati. 17 te Rotterdam. Amstelvaart, pass. '17 Fayal n. Golf v. Mexico Aldabi. pass. 18 Lissabon n. Antv/erpen. Aigos. 17 te Rotterdam. Aagtekerk, 18 te Townsville. sAbbetiijk, pass. 17 Vlissingen 18 te Antw. Aliblasserdijk, 17 te Havana. Alcyone, pass. 17 Vlissingen n. Hamburg. Ampenan, 18 .te Port Said. Ariadne. 17 "té Amsterdam. Baarn, verna. 17 v. La Guaira n. Curasao. Bantam, 17 'v. Bombay n. Cochin. Banka. 17 te Manilla. Beninkust, 17 v. Lagos n. Abidjan. Borneo, 18 te Tj. Pnok. Bloemfontein, 17 45 m. Z. Dakar. Bonaire, pass, 17 Azoren n. Plymouth. Caltex Utrecht 17 v. Sidon n. Rotterdam. Celebes, 17 te Amsterdam. Caltex Leiden! pass. 17 Ouessartt n. Sidon. Cottica. 17 1100 m. NO Barbados. Con-gciktroörri,' pass. 17 Vlissingen n. Antw. Doi di echt, 17 .v. Philadelphia n. Londen. Delfshaven, 18 rede Buenos Aires. DlemgrciIjk, pass. 13 Vliss. 18 Rotterdam verw Ksso Rotterdam, pass. 17 Malta n. Antw. Elml-na.' pass. 17 Finisterre n. Bordeaux. Eemdijk, 17 te Rotterdam. Een-dracht, pass. 13 Gibraltar n. Glasgow. Groote Kerk, pass. 17 Gibraltar n. Casablanca Gaasteriand pass. 17 Ouessant n. Recife. Gooiland. 13 te Santos. Groote Beer. 13 te Le Havre. Hcrellia,-17 te Rotterdam. Heelsum, 17 v. Jacksonville n. Le Havre. Helder. 17 te Rotterdam. Hera, pass. 17 Seilly's n. Trinidad. Hathoi 17 v. Oran n. Lissabon. Hilversum, 18 v. Port Said n. Lands Lnd. Ivoorkust, 17 te Bordeaux. Jupiter, 17 te Rotterdam. Joh .v. Oldenbarnevelt, 17 75 m. Z. Kreta. Kertpsono, 16 te Balboa. Korenia, 17 v. Banlas n. Algiers. Rotaria, 16 v. Rotterdam n. Pta Cardon. Korovina, 16 te Suez. Kenia, 18 te Miri, Korovipa,, 17 v. port Said n. Rotterdam. Kota tn'ten, 17 te Tj. Priok. Laurenskerk. 16 te Marseille. Lawak, 14 te Portland Oreg. Latu/epskerk; 17 v. Marseille n. Le Havre. Lihciekérk. 17 -te Rotterdam. Mentor," v'erm. 17 v. Demarare n. Paramaribo Maasland. 16 te Port Alegre. Maasdam, 17 220 m. Z. ten W. Halifax n. South ampton. Macoma. 17 v. Lissabon n. Luanda. Meliskerk, 17 v. Mombasa n. Aden. Mariekerk, 18 te Karachi. Mo.djokerto, 17 v. Port Said n. Belawan. Notos, 17 v. Amsterdam n. Gibraltar. Noordairn 17 390 m. Z. ten O. Kp. Race. Nieuw Amsterdam. 18 te Rotterdam. Congostroom, 17 Antwerpen verwacht. Orestes, 17 te Acajutla. Orion, pass. 17 Ouessant n. Antwez-pen. Oranjefontein. 17 v. Amsterdam n. Bremen. Ootmarsum, 17 v. Galveston n. New Oi'leans. Oranjestad, 17 240, m. NO. Barbados. Overijsel, 18 te Genua. Prins Fred. Hendrik, pass. 17 Vlissingen n. Antw. Prins Alexander, 17 te Rotterdam. Prins- Casimir, 16 te Rotterdam. Prins Willem IV, 16 v. Le Havre n. Montreal. Posoidon;, 17 v. Ne wYork n. Port au Prince. Perna, .18 v. Amsterdam n. Fowey. Roebiaft, pass. 17 Kp. Guardafui n. Durban. Ruys.- 16 v. Kobe. n. Hongkong. Ri.inkerk, 16 te Marseille. Rijndam, 17 30 m. W. ten Z. Valentia. Roggeveen, 18 te Beira. SarrraTinda. pass. 18 Azoren n. New York. Sirrah... 16 v. Durban n. Beira. Salatiga. 16 v. San Francisco Philippijnen. Schi'edijk. 16 te Antwerpen. Sibajak, 18 Sydney verwacht. Somihelsdijk, 16 v. Baltimore n. New Orleans Stad. Maassluis, 16 v. Immingham n. Narvik Stra'at Banka, 14 v. Singapore n. Brisbane. Salland, 17 te Amsterdam. Stad Dordrecht, 17 te Benisaf. Stad Haarlem, .17 te Cardiff. Straat Malakka, 18 té Bombay. Sliedrëclrt, 17 te Philadelphia. Soestdijik-, 17 v. New York n. Alexandrlë. Statue of. Liberty, 17 v. Philadelphia n. Port Said. Scherpendrecht, 16 v. Westviile n. Pto La Cruz. Schiedijk, 18 te Rbtlerdam- Stad Schiedam, 17 v. Narvik n. Bagnoli. Schie, 18 te Amsterdam. Sibajak, 13 te Sydney. Slamat, 117 v. Amsterdam n. Zuid Afrika. Stad 'Alkmaar, pass. 18 Vlissingen n. Antwerpen Stad'Breda, verm. 18 v. Antw. h. Amstei'dam. Stad Rotterdam, verm. 18 v. R dam n. Seven Islands, Tara, 16 "te Corpus Christi. Tiba. 16 v. Rotterdam n. Hambui-g. Talisse, pass. 17 Oüèssant n. Houston. ".TelreriSs; -jfcfes. 17 Malta--m. Port Said. Tegelberg, 18 te Lorenzo Marquez. Tabinta, 17 v. New Yoi-k n. Beirouth.. Tamo, 14 te Bahia Blanca. T.litjaiengka. 15 te Hongkong. Tero,. 19 Rotterdam verwacht. Utrecht-. 17 v. Barcelona n- Rotterdam. Van Neck. 17 v. Rotterdam n. Bombay. Willem Ruys, 17 v. Colombo n. Belawan. Willemstad, 17 730 m. W.ZW. Funchal. Waterland, 18 te, St. Vincent. "Waterman.17 '660 m. N. Fayal. Westerdam, 17 620 m. W. ten Z. Lands End. Wonosari, 14 te San Francisco. Waal, pass. 18 Finisterre n. Oran. Weltevreden, 18 v. Rottei'dam n. Port Said en Indonesië. Westertoren, 18 te Abadan. Wonosobo. 18 v. Colombo n. Suez. Zaan. 16 te Stockholm. Zijpenberg, pass. 17 Finisterre n- Dagenham. Zuiderkruis, 18 360 m. W. ten N. Anderhalf- graadskanaal n. Suez. KLEINE VAART Actinia, 17 v. Londonderry te Shoreham. Adm. Courbet, 18 v. Caen te Gunnebo. Adm. De Ruytei', 17 v. Gothenburg n. Karlstad Albei-gen, 17 v. Requejada te Terneuzen. Adrnii alengracht, 17 v. Amstei'dam te Rotterdam Ary Schefler, 17 v. Terneuzen te Rotterdam. Borneo, puss. 17 Vlissingen n. Dublin. Bab T. 16 Kiel gepass n. Stockholm. Caland, 17 v. Ahr n. Lulea. Casana, 20 v. Rotterdam te Kopenhagen verw Coolhaven, verm. 17 v. Casablanca n. Safi. Catharina, 17 v. Nantes n. Bordeaux. Corrie b, 17 op de Theems. Condor, 17 v. Charlestown teAmsterdam. Deo Duce, pass. 17 Brunsbüttel n. Rouaan. Dollard, 17 v. Gothenburg n. Rottei'dam. Draco, 17 v. Rotterdam n. Tanger. Domburgh, 17 v. Londen te Rottei'dam. Driebergen, 17 v. Gent té Antw. Dollard, verm. 17 v. Gothenburg 20 Rotterdam verwacht. Eljo, 17 v. Vlissingen n. Haulbowline. Blsenburgh, pass. 17 Burlings n. Duinkei'ken Gaasteriand, 17 v. Rotterdam teHarlingen. Globe, pass. 17 Vlissingen n. Goole. Harold, verm. 17 v. Sandefjord n. Rotterdam Hartel, 17 v. Hamburg te Rottei'dam verw. Joost, 15 te Lulea. Jan Kreumer, 17 v. Londen te Rotterdam. Isola, passl7 Vlissingen n. Cadiz. Jell, pass. 17 Vlissingen n. Gent. Kaap Falga. 15 v. Odense n. Simirishamn. Kaap Sint Vincent, 14 v. Stocka n. Rotterdam Lacra, pass. 17. Vlissingen n. Boston. Leuvehaven, verm. 17 v. Rotterdam n. Gothen burg. Larix, 14 v. Vasteras n. Haukipudas. Marcella, 17 v. Kirkcaldy te Bergen verw. Monica, 17 v. Irvine te Belfast verw. Merwehaven. 17 v. Rouaan te Casablanca verw. Made II, pass. 17 Vlissingen n. Avomnouth. Maria, pass. 17 Vlissingen n. Antw. Meeuw, pass. 17 Vlissingen n. Goole Nassauhaven, verm. 17 v. Rotterdam n. Aarhus Nieuwehaven, 17 v. Malmö te Kopenhagen. Nieuwland, 17 v. Grangemouth te Rotterdam Noordstad, 17 v. Antw te Rotterdam. Pavo, 14 v. Mantyluoto n. Zaandam. Ponto, 16 v. Wasklot n. Mantyluoto. Ponza, 15 v. Norrsundet n. Zaandam. Plato, pass. 15 Gibraltar n. Oporto. Rose Marie, verm. 18 v. Halmstad n. Dordrecht. Spica, pass. 17 Vlissingen n. Gent. Stientje Mensinga, 17 v. Ceuta te Pomaron. Surte, 17 v. Huil te Amsterdam. Strijpe, 19 te Rocheïort verw. Sambre, 17 v. Ijmuiden te Rotterdam. Stella Maris, 17 v. Rotterdam n. Middlesboro Tilly, 15 v. Karlstad n. Zaandam. Trito, 17 v. Belfast te Drogheda. Uranus,.17 y. Aalborg n: Halmstad. Victory;- pass. 17 Vlissingen n. Gent. Vigilanter. nacht 17-18 v. Riga te Rotterdam verwacht. Vri.jburgh, 17 v. Londen te Rotterdam. Westerdok, 16 v. Londen te Amsterdam. Westersingel, pass. 17 Kiel Holtenau n. Avoii- mouth. Wickenburgh, pass. 17 Burlings n. Casablanca. Zwaantiena, 17 v. Rotterdam n. Boston. Zevenbergen, 17 v. Rotterdam n. Barcelona. SLEEPVAART Blankenburg, n. Rotterdam met lichter 16 schuilend Cuxhaven. Cycloop, n. IJmuiden met barge B2 en „Fries land" 16 130 m. NO. Paramonding. Ebro. pass. 16 Dungeness n. Rotterdam. Hudson, 16; v. 'Maassluis n. Whitby. Humbef. 16 v. Hongkong n. Rotterdam. Loire. 16 160 m. O. Ahneria n. Rotterdam. Noordzee en Tyne met tanker 16 140 m. W Seilly's. Oceaan, 16 220 m. O. Kp. Henrv del Awarebaal Rode Zee en Oostzee, mei kruiser Australia :r 85 m. Z. Kreta. Zwarte Zee, 16 v. San Francisco n. Kobe me) tanker. PARKET PARKET-vloeren, uitgevoerd in EDELE houtsoorten verhogen de gezellige sfeer van Uw interieur. PARKET is de voordeligste belegging, want PARKET gaat een mensenleven en nog langer mee. PARKET is anti-rheumatisch. Iedere opdracht kunnen wij eventueel direct voor U uitvoeren. Brengt U eens een geheel vrijblijvend bezoek aan onze showroom en laat U de vele modellen en houtsoorten tonen. VERKOOP - SHOWROOM ZIJLSTRAAT 96 - HAARLEM - TEL. 20340 Wij vragen voor spoedige indiensttreding van 1435 jaar. Aanmelden 's Maandagsavonds van 7—9 uur in Ge bouw Cultura, Jansstraat bij de Grote Markt. Indiensttreding na medische goedkeuring. DROSTE'S CACAO- EN CHOCOLADEFABRIEKEN, N.V, HAARLEM gaat niet, wel demonstre ren wij gratis bij U thuis Kofferschrijfmachines, -Standaard-machines, etc. f 245.f '265.etc. Een unicum in Nederland. Wij leveren zonder vooruitbe taling. ca. f 3 per week, terwijl U pas na 6 weken voor het eerst gaat beta len. Schrijf direct, stel niet uit! Een veilige geld belegging! Een schrijf machine hui-en is duurder dan bij ons kopen. Een ideale aanbieding voor verenigingen, zakenlieden 'onderwijzers, voor ieder- eèn. Ga met uw tijd mee, schrijf geen brieven met de pen, maar neem een schrijfmachine. 25 jaar en langer hebt u er ple zier van! Absolute ge heimhouding verzekerd! Brieven no. 9Ö67. Voor direct gevraagd vlot kunnende typen. C.V. H. J. TJADEN en Zn., gi-ondboringen en bronbemaling. Zuid Schalkwijkerweg 58, postbox 84, Haarlem. HOTEL MARINA, Hogeweg 54, Zandvoort, vraagt voor direct Intern. Goed loon. Aanmelden bij de Directie. MISSETS Voor fouten In telefonisch opgegeven advertenties kun nen wij geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. De Administratie Wij vragen voor spoedige indiensttreding: tot 18 jaar en van .20 Jaar en ouder. Zeer prettige werkkring voor hen die van reizen en trekken houden door het gehele land. Schriftelijke of persoonlijke sollicitatie (na telef. afspraak ook des avonds) aan Bureau voor Bliksembeveiliging „SAFETY-FIRST" Stationsweg 64 Velsen Tel. K 2550 - 6057 ^MOTORRIJDERS, U koopt niet alleen een MOTORRIJWIE L,"^ U KOOPT OOK SERVICE Wij hebben een goed geoutilleerde, van Fabrieksgereed- schappen voorziene Werkplaats en zijn BEKEND voor onze SERVICE Wij zijn HOOFDAGENT van: JAWX-, DKW-, BSA-, AJS-, BMW-motorrijwielen. DKW-Hobby en PROGRESS-Strolch scooters. De MEEST bereden en betrouwbaarste Bromfiets KAPTEIN-MOBYLETTE vanaf 325.— iTiTOMOBirr™ DKW. Een TOPMERK, vanaf 5895— AUiUMumtLM. TEMPO bestelwagens, vanaf ƒ3015.— AUTOMOBIEL- en MOTORRIJWIELBEDRIJF SPAARNWOUDERSTRAAT 105 TELEFOON 13127 HAARLEM In Gebouw H.K.B., Tempeliersstraat 35 te Haarlem zullen om contant geld bij opbod in het openbaar worden verkocht: (waarbij afkomstig van het Ministerie van Financiën afdeling Dienst in beslag genomen goederen) een grote hoeveelheid: in een enorme verscheidenheid en uit alle districten van Perzië. Tevens komen onder de hamer WEGENS LIQUIDATIE van de Groothandel TAPIMEX en WEGENS BRAND- en WATERSCHADE in een Ned. Tapijt- fabriek: BELANGRIJK: Al deze goederen gaan ongelimiteerd in veiling. KIJKDAGEN: Morgen ZONDAG van 11 tot 4 uur. MAANDAGMORGEN van 10 tot 1 uur. VEILING: Maandagmiddag om half drie uur. G. TEKELENBURG, Deurwaarder, Kleine Houtweg 81, Tel. 14377

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 3