A.T.V. Herman Heijermans speelde „Allerzielen" „Sancta Maria" gaat bouwen Hyacinthenkwekers krijgen geld uit Bloembollensurplusfonds Kerkdiensten Nieuw lyceum verrijst op terrein Eindenhout Zandpoort Hilleaom Benv.ebroeh Haarl emmerliede Haarlemmermeer Bloemendaal STADION NIEUWTJES 9 AMATEURTONEEL Medische verzorging tijdens het weekeinde Burgemeester opende Succulenta-expositie in Vleeshal Haarlemmer kreeg vijfde inplaats van zesde prijs Rode Kruisoefening bij de Schipholweg P. W. Voskuilen voorzitter I ïaariemse Bestuurdersbond Uitreiking van verkeersdiploma's Raad komt hij een op Donderdag 30 Juni ZATERDAG 18 JUNI 1955 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLKMSCHB COURAN'I In eon stampvolle Stadsschouwburg heeft critische dooddoener: ,,het lééfde niet.". de Arbeiders Toneelvereniging „Herman Heijermans" Vrijdagavond ter viering van haar dertigjarig bestaan en als hulde aan haar naamgever een opvoering gegeven van „Allerzielen," dat na „Op hoop van zegen" wel het populairste werk van de in 1924 overleden toneelschrijver geweest is. Geweest is, want met alle respect voor de grote kwaliteiten van Heijermans' oeuvre en vooral voor de geraffineerde opbouw van zijn socialistische tendenz- stukken hebben de meesten van dezen thans naar inhoud en probleemstelling nog slechts historische waarde, terwijl verder niet ontkend kan worden dat de figuren die zijn stukken bevolken, naar onze hedendaagse begrippen wel wal al te schril en contrastrijk getekend zijn. Dat geldt vooral voor Kniertje met zijn volkomen verouderde conflictstof, maar in mindere mate ook voor stukken als „De opgaande zon" en „Allerzielen," die, hoewel nog niet volkomen achterhaald, toch ook aan de ge noemde beperkingen mank gaan beper kingen die ons steeds weer ietwat spijtig doen beseffen dat Heijermans voor alles een fanatiek „strijder met de pen" was en pas in de tweede plaats toneelschrijver. Dat bleek ook Vrijdag weer bij de jubi leumvoorstelling van „Allerzielen" een opvoering die tot in de kleinste détails ge tuigde van ernstige inleving en gedegen voorbereiding. Rolkennis, speltempo en sfeer lieten nauwelijks iets te wensen, regisseur C. L. Veerhoff en toneelmeester H. Voskuilen hadden uit de groeperingen, de décors en de belichting gehaald, wat er maar uit te peuren viel en de spelers en speelsters legden vrijwel zonder uitzonde ring een welhaast voorbeeldige concentra tie op woord, gebaar en beweging aan den Kwam het, in dit geval, door de ellen lange monologen en dialogen in dit praat stuk vol zwaarwichtig gemoraliseer en rhetorisch vuurwerk, of hadden de execu tanten zelf misschien dikwijls maar half-bewust moeite om in hun eigen ge symboliseerde karakters te geloven? Hoe dan ook, veelal overtuigde het toch niet, het bleef bijna allemaal teveel aan de bui tenkant. het kwam te zelden geheel „van binnen uit." De enige die haar rol bij voortduring „beleefde" in de meest- letterlijke zin van het woord was Cor PeperHeijnis als de ontredderde jonge moeder Rita. Met voorbeeldige beheersing beeldde zij moeiteloos het gehele gamma van de vereiste tegenstrijdige emoties en gevoelens uit, zonder ook maar ergens een accent verkeerd te leggen. Tegenover zoveel levensechtheid moest zelfs ds overigens zeer aannemelijke ver tolking van de goede pastoor Nansen door Jan Huisman het afleggen. Hij droeg zijn soutane met grote waardigheid, maar wist het dualisme tussen zijn plicht als mens en die als ondergeschikt geestelijke niet ge heel en al waar te maken. Vooral in zijn felle polemieken -met zijn tegenstander pastoor Brank had men hem gaarne mar kanter, onverzettelijker in zijn zelfverdedi ging, en zelfs wat minder goedhartig ge wenst. Minder geslaagd naar mijn smaak was Cas Booms interpretatie van pastoor Brank, die kennelijk niet voldoende geloof in zijn eigen enghartigheid kon opbrengen, wat eigenlijk geen wonder is, omdat Heijermans deze figuur wel wat al te radi caal en onmenselijk heeft afgeschilderd. Misschien bestaan er zulke dogmatische pilarenbijters, maar op het toneel kan men dag. Technisch had men zich dit alles, van 1 hun nauwelijks leven ingieten, een dilettantengroepje, nauwelijks gaver Goede kleine typeringen zag men voorts kunnen wensen, maar toch.... Ivan Jan Bank als de zure, betweterige Toch hing er over spel en spelers dik wijls een zekere matheid, een vaag gebrek aan overtuigingskracht, zoals men die soms ook ervaart bij een technisch per fecte uitvoering van een beroeps-ensemble, en die dan meestal aanleiding geeft tot de Het bestuur van het R.K. meisjeslyceum Sancta Maria dat gevestigd is aan de Dreef, heeft het bureau van de architec ten dr. ir. Nix te Rotterdam en ir. Taen te Utrecht opdracht gegeven bouwplannen te ontwerpen voor een meisjeslyceum, dat zou moeten verrijzen in Eindenhout aan de Wagenweg, achter de daar gelegen ten nisbanen op een terrein, dat reeds in het bezit der stichting is. In principe is de goedkeuring van het Rijk voor de nieuwbouw verkregen; een definitieve goedkeuring kan slechts wor den verstrekt nadat de bouwplannen zijn overgelegd. Bovendien zijn nog onderhan delingen met de gemeente gaande over de situering van de te bouwen school in het terrein. Zoals bekend bestaat het schoolcomplex Sancta Maria momenteel uit drie gebou wen, twee aan De Dreef en een aan het. Florapark gelegen. Hoewel de school in 1956 25 jaar in de gebouwen zal zijn ge vestigd, waren die nauwelijks geschikt voor onderwijs, omdat 7.ij geen enkel be hoorlijk vaklokaal ook goen gymnastiek zaal bevatten. Bovendien is de ruimte veel te klein, voor de 270 leerlingen, die de school momenteel kent. Als alles geheel volgens plan verloopt, zal de nieuwe school binnen drie jaar zijn voltooid. HAARLEM Artsen, boodschappendienst firma Mathot, Grote Houtstraat 39, tel. 11990. Apotheken, Bosch en Vaart-Apotheek, Bosch en Vaartstraat 26, tel. 13290; Grii- seels en Van Hees, Lange Veerstraat 19, tel 11000; Frans Hals Apotheek, Frans Halsplein 1, tel. 11180. Deze apotheken zullen tevens geopend zijn op werkdagen van 18 tot 25 Juni, des avonds na 6 uur tot des ochtends 8 uur. r.LOEMEN DAAL Artsen, Bloemeiuiaal, van Zaterdagmiddag 2 uur tot Manndagoehtend 8 uur. dr. C Eenhoorn, Bloemendaalsewog 17. telef. 25589. Overveen, tot Zondagavond 11 uur, dr. W. D. van Oldenborgh, Bloemendaalse- weg 223, tel. 22881. Aerdenhout. van Zaterdagavond 6 uur tot Maandagochtend 8 uur. dr. J. Tjakkes, Nic. Beetslatm 6. tel. 27570. Wijkverpleging, in hetzelfde tijdvak als de artsen in Bloemend aal-dorp hebben de volgende zusters dienst: zuster J. van Dijk, B'oemendaalseweg 307, Overveen, tel. 12698 h.g.g. 14424 en zuster A. G. Haagsma, Roemer Visschorplein 1, Heem stede, tel. 27900. Apotheken, Elswout Apotheek, Bloemen daalsewog 341, Overvgen, tel 16760; De Santpoortse Apotheek, Bloemenda.alse- straatweg 145, Santnoort station, telef. K 2.560 8249: Aerdenhoutse Apotheek. Zandvoortsclaan 164, Aerdenhout, tele foon 2G772. HEEMSTEDE Artsen, Dr. L. Wijnberg, Beethovenlaan 36, tel. 35734, en dr. W. van der Linde, Heem- steedse Dreef 253. tel. 34 606 Wijkverpleging, zuster Verduyn, Meer en Boschlaan 23, tel. 39509. Apotheken, Aerdenhout Apotheek, Zand voortsclaan 164, tel. 26772 en Heem- steedse Apotheek. Binnenweg 98, tel. 38197. BENEBROEK Dr. P. van Aalst, Rijksstraatweg 53, tel K 2502 300. HILLEGOM Dr. A. v. d. Kaaden, Hoofdstraat 14, tel. K 2520 5114. LISSE Dr. Haase, Hereweg 337, tel. K 2530 3685. Haarlemmermeer, Hoofddorp, dr. H. D. Nanninga, Kruis weg 1013. tel. K 2540 6220. Nioinv-Vennon, dr. G. Nugteren, Previ- naireweg 2. tel. 220. Zuanenhurg-Halfweg. dr. A. Hoekstra, Kerkhoflaan 87, tel. K 2907 454. koster Langebier, van Nel SchifferHo- gendoorn als de vitterige, toch warmvoelen de huishoudster Co, en van Cor Kienjet Reemer als de onvrijwillige min van Rita's „schandekind." Rie PrinsenZaagsma was een stijlvolle religieuze, kostelijk vooral in haar plastische afschuw voor alles wat gom Vanmorgen is onder grote belangstelling de tentoonstelling van cactussen en vet- planten van de afdeling Haarlem der Ne derlands-Belgische vereniging „Succulen- ta" in de Vleeshal door de burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, die tevens ere-voorzitter van het ere-comité van de afdeling Haarlem is. geopend. De presidente van de afdeling Haarlem, mevrouw J. Grullemans-Van Berghem opende de bijeenkomst met het geven van een kort overzicht van het vijfentwintig jarig bestaan van de afdeling, nadat zij eerst de vele genodigden, waaronder enkele buitenlanders hartelijk welkom had ge heten. Als blijk van dank aan het gemeentebe stuur overhandigde zij tenslotte de burge meester een grote schaal met succulenta. Mr. Cremers toonde zich bijzonder dank baar voor dit onverwachte geschenk en stelde vervolgens vast, dat de expositie van cactussen en vetplanten de meest Haarlemse tentoonstelling is. die men kan bedenken. Jn de eerste plaats omdat Haar lem de bloemenstad bij uitstek is en voorts omdat de Haarlemmers bekend staan om hun liefde voor het minulieuse détail. Na de afdeling Haarlem hartelijk geluk gewenst te hebben met het zilveren jubi leum sprak de burgemeseter de hoop uit. dat de expositie, die tot en met 20 Juni geopend is, een groot succes zou worden en verklaarde tenslotte de tentoonstelling voor geopend. Na beoordeling door een jury werd de eerste prijs, een wisselbélcer toegekend aan mevrouw J. Grullemans-Van Berghem met een inzending van een groep cactussen en vetplanten. De tweede prijzen waren voor de heer F. Hasselmeyer uit Haarlem met een groep cactussen en voor de heer J. B. H. M. Roozen uit Heemstede even eens met een groep cactussen. De derde prijzen waren voor de inzendingen van de heren J. C. van der Bilt uit Haarlem, J. E. Post uit IJmuiden, J. A. van Willigen uit Haarlem, A. W. A. van der Eijnde uit T-Iaarlem en J. Aartsen uit Haarlem. Contactavond „De Purperhop" „Des werelds" is; Cor Pater zette een be grijpende. hoewel iets te „moderne" huis arts op de planken en Evert Platenboer verbeeldde met veel gevoel voor humor 'n Stijfkoppige oude boer. Gerard Schouten al? Rita's man was naar mijn smaak de enige afzwaaier, zijn smart na het ver nemen van de dood van het kind was ge forceerd en onnatuurlijk. Maar aan dit miniatuur-rolletje, dat vrijwel geheel op stil spel berust, is dan ook inderdaad niet veel eer te behalen. H. CROESEN In het jeugdhuis Weltevreden te Hille- hield de aquariumvereniging ..De Purperkop" een contactavond onder leiding van de heer A. Daudey. Op deze vergade ring werden de statuten en het huishoude lijk reglement vastgesteld. Verder werd hel plain ter sprake gebracht om gezamen lijk een tocht naar Den Haag te doen. waar een tentoonstelling van aquaria zal worden bezichtigd. De tijd na de pauze was bestemd voor het stellen van vragen, waar van velen gebruik maakten. Met een korte liefhebberijbespreking werd deze leerzame avond besloten. (Van onze correspondent in de Bloembollenstreek) Na vele experimenten zijn de hyacintenkwekers weer overgegaan op de oude ver trouwde wijze van het opkopen van overschotten. Donderdagmiddag zal men echter nog even met het rumoerige verleden moeten afrekepen en een basis leggen voor de laatste verrekening door het BVS over de te hoge heffing in het seizoen 19531954. Men herinnert zich wellicht, dat het surplus lang niet zo groot was als men oorspron kelijk verwachtte en dat daardoor moeilijkheden zijn ontstaan, die resulteerden in een vergadering, waarin men besloot een verzoek tot terugbetaling van het teveel be taalde bij het BVS in te dienen. Het Bedrijfschap voor Sierteeltproduc ten heeft in tegenstelling tot vroeger uit latingen verklaard, dat er juridisch wel mogelijkheden zijn om het teveel gehevene terug te betalen. De onwrikbare verorde ning, die zoveel stof heeft doen opwaaien, is dus toch ergens te ondermijnen geweest Het BVS heeft eerst overleg gepleegd en nu is gebleken, „dat eventuele terugbeta lingen via het Bloembollensurplusfonds zonder kans op succes voor schade-acties zou kunnen geschieden". Aldus leest men in de uitnodiging voor een vergadering van de vereniging '„De Hyacint" op Don derdag 23 Juni 1955. De hyacintenkwekers mogen nog uit drie dingen kiezen. In de eerste plaats een restitutie van de geheven f 180,per are aan die kwekers, die boven het nuttig areaal hebben geteeld, in de tweede plaats kan men een restitutie verlangen van het gehele overschot, waarbij de f 180 en de f 12,60, die bedoeld waren als zekerheids stelling voor het betalen van de eerste 7 percent van het evenuele surplus met een gelijk percentage worden verlaagd en ten slotte een totale restitutie van de f 180, per „onnut" beteelde are, terwijl het dan nog resterende overschot zal worden ver deeld onder alle hyacintenkwekers, die hun f 12,60 per are hebben betaald. Zo op het eerste gezicht zitten hier ge noeg kansen tot discussies in. In ieder ge val dient men over drie ton te gaan praten en dat vinden de zeshonderd hyacinten- kwekers beslist de moeite van het debatte ren wel waard. Dus weer een vergadering in een tijd, waarin mem toch eigenlijk werk genoeg heeft. Volgende week moeten dc hyacin ten worden gerooid, die geprepareerd moe ten worden Heeft men ze zelf niet of niet voldoende dan zal er naar moeten worden gezocht, want niet alleen de bloeitijd was laat dit jaar, het koude voorjaar heeft er voor gezorgd, dat ook de groei later is dan gewoonlijk. De oorzaak van dit alles zit in een dui delijk gebrek aan een juridisch adviseur. Voor en tijdens de sanering en ook nog wel de eerste jaren na de oorlog kon men deze vereniging nog wel in zijn vrije tijd lei den. Maar de leiding van een onderno ming vergt tegenwoordig veel tijd. Dit be tekent een overbelasting van hen, die in besturen zitting hebben. Goede bedoelingen De gehele kwestie van dc teruggave van het teveel gehevene voor de dekking van de eventuele hyacintenoverschotten is wel licht hierop terug te voeren. Ieder geeft toe, dat de bedoeling van de vergadering destijds goed geweest is. Er is echter geen zekerheid te krijgen of deze bedoeling ook werkelijk goed doorgegeven is naar het. Bedrijfschap voor Sierteeltproducten. De verordening die daarop volgcje werd geheel volgens de bedoeling gelezen, maar in cie practijk bleek het anders uit te kó men. In plaats dat men gezamënlijk ze ven procent van het surplus voor zijn re kening nam en pas daarna ging kijken of er dan toch nog kwekers waren die pro- eentsgewijze te veel hadden geteeld, luid de de verordening, dat ieder zeven pro cent van de totale opbrengst moest beta len en dat zij, die meer hadden geteeld dan eigenlijk voor de export nodig was, daarbij nog eens f 180 per are moeten be talen. Het gehele surplus is nog niet eens zeven procent geweest. Dit is van te voren niet voldoende juri disch door de vereniging op papier gezet. De verordening werd ook niet voldoende gecontroleerd. Was dat wel het geval ge weest dan had men tijdig kunnen protes teren. Juridisch adviseur Eensgezind maar onafhankelijk van elkaar zijn de journalisten van de vakbla den tot de conclusie gekomen, dat hier een juridisch adviseur noodzakelijk wordt. In die trant hebben zij ook geschreven. Zij beschouwen het als een onmogelijkheid, dat de bestuursleden de belangen van de verenigingen zo kunnen behartigen als het moet. De groepen hebben de behartiging van de economische belangen na de re organisatie van de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur tot hun taak gekregen en dat vergt heel wat meer dan alleen de cultuurtechnische za ken, zoals dat voor de reorganisatie het geval was. Men dient zich daarbij te ver zekeren van de medewerking van deskun digen op terreinen waarop men niet vol doende ervaring ol' kennis heeft. De gang van zaken in de vereniging „De Hyacint" kan een waarschuwing beteke nen. Overigens heeft het Bedrijfschap in deze geschiedenis weer een soepele houding aangenomen die er helemaal niet op duidt, dat het bestuur en de Commissie van Bij stand zulke eigenreide lieden zijn als men wil doen voorkomen. I nt er nationale opslt'llenfirijsvraai! I)e Staatssecretaris van O., K. en VV. heeft Vrijdagmiddag de 13 prijzen uitge reikt aan de winnaars van de internatio nale schoolopstellenprijsvraag. Alle win naars van de 8 internationale en 5 natio nale prijzen waren aanwezig. De internatio nale prijzen bestaan uit reizen naar het buitenland, de nationale uit bockenboniien. Omdat de winnaar van de 4e prijs geen gebruik kon maken van de hem aangebo den reis naar W, Duitsland en genoegen nam met een bockenbon ter waarde van 50 gulden, schoven de achter hem geklas- seerden een plaats op. Hiervan profiteerde de Haarlemmer Hans van Opzeeland, die nu de vijfde inplaats van de zesde prijs in ontvangst kon nemen: inplaats van zeven dagen in Rome kan hij nu 12 dagen aan het Como-meer in Italië verblijven. Hedenmiddag van 3 tot 5 uur vond ir) Haarlem een grote oefening van het Kode Kruis plaats, waarbij een grote ramp aan de Schipholweg gefingeerd werd. In twee klassen van de Buitenrustschool werd een noodziekenhuis met volledige apparatuur ingericht voor 25 patiënten. De oefening geschiedde onder leiding van de arts F. de Smit, bijgestaan door verscheidene kaderleden. Afscheid van I), V er haan op 25 Juni Dezer dagen heeft in de kring van net bestuur van de Haarlemse Bestuurders- bond de overdracht van het voorzitter schap plaats gehad wegens het reeds eer der door ons gemelde vertrek van de heer D. Verbaan naar Sc'neveningen waar hij voorzitter is geworden van de Centrale Bond van Transportar'-eiders en waar hij zich inzonderheid met visser ij problemen gaaf, bezig houden. De nieuwe voorzitter is de heer I'. W. Voskuilen, die tot nu toe secretaris van de Bestuurdersbond was en die uiteraard secretaris-penningmeester blijft van de Haarlemse afdeling van de Algemene Nederlandse Grafische Bond. Hij wordt als secretaris van de Bestuurdersbond op gevolgd door de heer G. Koot. die tevens secretaris is van de Nederlandse Vereni ging van Vcrvoerspersoneel. Het officiële afscheid van de heer Ver baan zal Zaterdag 25 Juni plaats vinden. Nieuwe weg gereed naar bejaardenhuis Einde dezer week is de nieuwe weg, het begin van de Herman Heijermansweg. die van de Zandvoortseiaan af naar het bejaar denhuis loopt, voorlopig tot aan de tram- oaan, gereed gekomen. Zo men weet, ligt het in ce bedoeling, dat in de toekomst deze weg wordt doorgetrokken naar Zand- voort-Noord, teneinde aldu.? een directe verbinding te krijgen tussen Zandvoort- Noord en Zandvoort-Zuid. Het begin dus van een zeer belangrijke verkeersweg voor de badplaats. Intussen betekent het gereed komen van dit eerste gerieeite voor de be woners van de 48 huisjes, behorende bij het bejaarden-tehuis, reeds een belangrijke verbetering. Gemeenteraad komt Vrijdag 24 Juni bijeen De Zandvoortse gemeenteraad zal niet, zoals oorspronkelijk was bepaald, op Vrij dag 25 Juni, maar op Donderdagavond 24 Juni om 0 uur in openbare vergadering bijeenkomen. Het nieuwbenoemde raadslid de heer C. Paap in de plaats van mr. II. M Porrenga, zal worden beëdigd en geïnstal leerd, waarna in een besloten zitting de gemeentesecretaris een causerie zal houden over het vraagstuk van het verzorgingspeil der gemeente in verband met de financiële perspectieven. Zandvoortse brandweer op 25 Juni naar Rotterdam De vrijwillige brandweer van Z-indvoorf zal Zaterdag 25 Juni deelnemen aan de grote brandweer-demonstratie die te Rot terdam wordt gehouden en waaraan ruim zestig korpsen uit het gehele land deel nemen. JAARVERGADERING De Zandvoortse toneelvereniging ,Op Hoop van Zegen" zal op Donderdag 30 Juni in „Ons gebouw" aan de Brugstraat haar jaarvergadering houden. GESLAAGD Mejuffrouw A. E. van der Mije te Zand- voort slaagde voor het examen schoon heids-specialiste. Oude Molenbrug gaat verdwijnen Wie kent de Molenbrug bij de Wilhel- minalaan te Hillegom niet? De brug dateert uit heel oude tijd en voldoet niet meer aan de eisen, die thans aan een brug ge steld mogen worden. Hoewei naast deze brug een houten voetbrug ligt. is de situatie verre van schitterend te noemen. De oude brug is het eigendom van de Zanderijpol der. B. en W. stellen de raad voor een nieuwe brug te maken. Een plan hiervoor i? reeds aanwezig. De Zanderijpolder zal de oude brug aan de gemeente overdoen. Verder zal het polderbestuur aan de ge meente nog een bedrag van f 2000 moeten betalen en dan zal het van alle onderhouds plichten zijn ontslagen. De brug is dan gemeente-eigendom. Met dit al zal een be drag van 121.000 gemoeid zijn. De Zan derijpolder draagt er 20.000 aan bij. zo dat de gemeente nog een ton te betalen krijgt. Vrijdagmiddag zijn verkeersdioloma's in ..Oud Berg en Dal" aan 55 leerlingen van de zesde klassen der vier lagere scholen uitgereikt. De middag begon met de vertoning van een kleurenfilm over het op 30 April ge houden bloemencorso. Daarna reikte wet houder J. F v. Lierop de diploma's uit. In zijn toespraak zcide de wethouder, dat het diploma op zichzelf maar heel weinig be tekent, wanneer men nu ook niet alles, wat men over het verkeer heeft geleerd, in toepassing brengt. Ook met andere di ploma's die later behaald zullen worden, is het precies hetzelfde: wanneer het ge leerde niet in praktijk wordt gebracht, heeft de bezitter er niets aan. Daarom hoopte de wethouder dat kinderen zich steeds de uitstekende lessen die zij van de wachmeester bij de Rijkspolitie, de hoer C. J. de Buck, hebben ontvangen, altijd zullen toepassen. Dan zal het aantal ver keersongevallen dalen. Daarna dankte n- wethouder de heer De Buck voor d* v^ie moeite die hij zich troost om de ieugd op de hoogte te brengen nm' d" ver- keersvoorschrift.en en hü womun hem toe nog lang met dit werk te kunnen doorgaan. Het aantal geslaagden in Bcnnebroek is hoog; van de 56 kinderen die aan het examen deelnamen, zakte er slechts één bij het schriftelijk gedeelte. Geen enkele fout werd gemaakt door 13 kinderen of bijna 25°/n en er waren 19 kinderen die één fout maakten Dat de invloed van dit verkeersonderwijs merkbaar is. blijkt uit het gelukkige feit. dat, niettegenstaande honderden kinderen viermaal per dag de zo gevaarlijke Rijksstraatweg oversteken, geen enkel Bennebroekertje sinds jaren een ernstig ongeluk heeft gehad of zelfs ook maar veroorzaakt. Daarom wil men hier niet overgaan tot de vorming van schoolbrigades. Wel houdt de rijkspolitie des middags op de Rijksstraatweg toezicht bij het oversteken. In de op Donderdag 30 Juni te houden vergadering van de gemeenteraad van Haarlemmer]iede en Spaarnwoude zal een voorstel van B. en W. aan de orde komen onn deel te nemen aan het Waarborg- instituut voor de tuinbouw in ds provin cie. Dit instituut stelt zich ten doel om door middel van borgstellingen economi sche verbeteringen van de tuinbouwbedrij ven in Noordholland mogelijk te maken. Voorts hebben B. en W. de raad een on twerp-ambtenaren-reglement aangebo den; zij merken op, dat het huidige van 1931 da'eert en op tal van punten ver ouderd is. HAARLEMMERMEER BURGERLIJKE STAND VAN GEBOREN: Rudolf Franoiscus, z. v. P. A. de Vries en G. P. van Duuren; Helena Fran- cina. d. v. J. C. Koen en G. v. Neutegem: Jacobus Petrus, z. v. J. C. van Brugge en A. C. van den Raadt; Antonius Gerard us Ma ria. z. v. C. J. Stokman en E. C. P. Stut; Marinus Cornells Leonardos Antonius. z. v. M. van Eeuwijk en M. M. van der Post; Elly Jaantje Cornelia, d. v. C. van Marsbergen en P. Dekker: Hendrikus Wilhelmus, z. v. R. J. H. Post en H. M. van der Niet; Leo- narria .Teanhette, d. v. R. J. H. Post en 11. M. van der iNet; Mariëlle Adriana Alida Anna. d. v. W. J. A. M. Meekel en A. van F.tten; Jacob Gijsbert. z. v. J. Cardol en B. C. Langhout; Adriana, d. v. D. van Os en D. Clement: Geetruida Maria Anna d. v. C. J. Schrama en A. G. Schrama; Anneke, d. v. H. M. Lievaart en H. de Reus: Elsje d. v. H. G. T. Ver we ij en M. H. E. Meijer; Cathari- na Maria. v. J. C. Biemans en C. Schön- hage; Lucie Martha d. v. .J. M. Cappendijk en J. C. Doesburg: Dirk Philippus, z. v. .1. H. Kasper en M. H. Vos; Alfred Gerardus. z. v. H. .J. Hadders en J. A. Lanser. ONDERTROUWD: A. G. Sauerbreij en H. .T. Koolbergen: H. Euwen en M. Janmaat. A. J. J. Vermeulen en G M. Th. van Leeu wen; A. Hunneman en N. G. Stechman; A. van Buuren en M. A. Bakker; L. Joore en A. M. Hartsuiker; J. P. Kramer en G. G. van Ooijen; L. Noort en A. Honkoop; J. Oos'.er- hof en W Dijkstra; L. F. Koese en S. N ij - boe' K. van Wirdum en G. Eikelenboom; A. van der Wiel en J. G. J. Verwoert. OVERLEDEN: Jacob Beers, 83 jaar, we- duwnr. van S. Smits. SPREEKUUR BURGEMEESTER. De burgemeester van Bloemendaal. dr. D. H. Peereboom Voller, zal de eerstvolgen de drie weken (21 Juni, 28 Juni en 5 Juli) zijn wekelijkse spreekuur niet op Dinsdag houden, maar op Woensdagmorgen van 911 uur. SAMENSTELLING SPORTRAAD. De sportraad in de gemeente Bloemendaal is deze week samengesteld. Zij bestaat uit de heren W. Jongejan, voorzitter; C. J. Rei- nalda, penningmeester-secretaris; M. Wet- zelaar, W. Pronk en H. Stapel, leden. Het secretariaat van de sportraad is gevestigd: Oranjelaan 4 te Overveen. CRISTELI.TKE VROUWENBOND. De afdeling Bloemendaal van de Neder landse Christelijke Vrouwenbond houdt de eerstvolgende maandelijkse vergadering op Donderdagavond 30 Juni in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan te Bloemendaal. Als spreker zal de heer C. Eenhoorn, arts te B'oemendaal. het woord voeren over het onderwerp: „De genezing in het licht van de eenheid van ziel en lichaam." ZONDAG 19 JUNI 1955. HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk 10: Ds. A. .T. van Rhijn. 7: Dr. H. van dei- Loos. van Haarlem-N. Dienst uitg. v. d. Ker- keraadseommissie voor Bijzonder Kerke- werk. Vooraf zangdienst van 6.457 uur. Woensd. 8-8.45: Avondstilte. Ds. Joh. Brons geest. Nieuwe Kerk, N we Kerksplein. 10: Ds. G. .J. Waardenburg. Noorderkerk, Velser- straat, Zaterdag 4—5: Bidstond in de Oerf- kamer. Zondag. 10.30: Ds. A. K. Strantsma. van 's Gravenhaee. Oosterkerk, Zomerkade 10: Ds. R. Bijl Ba-kenesserkerk, Vrouweslr. 8.45: Repetitie van het ..Kinderkerkkoor-'. 9.30: Kinderkerk. Dhr. F. R. Aschoff. 10.30: Jeugddienst. Dhr. J. de Vries. Hulppred. te Heemstede. Gebouw Vrij/.. Hervormden. .Ta- cobstraat. 10.30: Dhr. D. J. Kuiper. Theol. Cand. te Overveen. Kapel Sare.ota. Hazepa- tcrslaan. 9.30: Kinderkerk. Ds. E. Pot. 10.45: Dr. G. Snijders. Diac.onessenhuis. Hazepa- terslaan. 4.30: Ds. E. Pot. Janskapel, Jansstr. 10 30: Ds. W. M. van Asperen. Jeugdkapel: Noord, Molenaerstr. 10.30: Dhr F. H. Geur- sen. Oost. Zomerkade 10: Gaat naar .1. K. Zand voort (bij goed weer). West. Leidsestr. idem. Centrum O. Groenmarkt 10: Dhr. J. de Smalen. Eglise Wallonne. 10.30 h.: Ser vice présidé par le Pasteur J. F. Baudraz. Deutsche Ev. Kirchengemeiiule, Waalse Kerk. 20 Uhr: Gottesdienst. Pfarrer D. Stein Christian Science, First Church of Christ, Scientist, .Tansstraat 74. 10: -Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Woensdag. Lange Veerstr. 16. 8: Avnndbijeenkomst. Alle-Dag-Kerk. Maan dag 7.30 en Woensdag 3: Contactbijeenkom sten met Gerepatrieerden in de Pastorie der Broederkerk. Parklaan 32. Dinsdag 3: Rondetafelbespreking in de Broederkerk, Parklaan 34. Ned. Herv. Evangelisatie. Nassauplein 8 10 en 5: Dhr. K. Asmus. van Zwijndrecht. Woensdag 7.30: Ds. H. Harke- ma. van Zeist. Stads Evangelisatie, Lange Herenstraat 6. 10 en 7: Dhr. W. Hoekendijk, van Amsterdam. Maandag 7.30: Jeugdver- gadering o.l.v. de heer Jansen. Woensdag 8: Dhr. Visser. Zuiderkapcl. ZuidTStraat 15 10: Dhr. H. v. d. Brink. Bloemendaal. 5: De zelfde. Evangelisatiesamenkomst. 8" Jeugd- samenkomst o.l.v Kees Glas uit St. Pan- eras. die als zendeling van dc W.E.K. naar India gaat. Zaterdag 7.30: Openluchtsamen komst a. d, Dreef. Opwekkingssnmcnkomsten Zuiderstraat 15. Donderdag 8: Dhr. G. Nieu- wenhuijsen. den Haag. Laatste Onwekkinis- samonl" vst in dit seizoen B-nedergemeeu- f.e, Par'-'aan 34. Zaterdag 7.39; Liturgische 7,aner': "si Zondag 10 30: Dhr. Z H. de Gr^ol 12: Zondagsschool en Jeugddienst. Ilpr nann Zais-Comilé, Begijnhofkapel Hre fhg Bijzondere dienst Sprekers: Dr. c 1. Boerman', Do Roos. Dr. S. T. Heidemn •n Fr Slroethoff. Samenzang van 7 30 u. af. r:je Evang. Gemeente, geb Bethel. Voor- el instraal 3. 10 en 4.30' Evang. L. J Kee pings, uit Alkmaar. Evang. Lutli. Gemeente. Witte Herenstraat'- 10.30: Ds. G. Kroes. 10 30: Ds. W. Spliethoff Jeugdgebouw Schoterweg hoek Pijnboomstraat. (Oppasdienst aanwJ Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds C. P. Hookemn. Remonstr. Geref. Gemeente. 10.30: Ds. J. J. van Hille. Geref. Kerk. Be diening I-I. Avondmaal Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 5759. 10 en 5: Ds. D. .1. Roos. ZuiÜ-Oosterkerk. Richard Holkade 125. 10 en 5: Ds. S. E. Wesbonk. van Leeu warden Lyceum-Aula, ingang van Merlen- st.raat. 9 en 5: Ds C. Goeman. Chr. Geref Kerk. Raaks. !0 en 5: Ds J P Geels.Geref Gemeente, Ridderstraat 29- 10 en 5; Lees- dienst. Geref. Gemeente, L. Margarethastr 10 en 4.30: Leesdienst. Oud-Ger. Gem jn Ned.. Parklaan 21. 10 en 4.30: Leesdienst. Donderdag 7.30: Dhi Kamp. Oud K i'li. Kerk. Kinderhnissingel 7(i. 10- Hoogmis Woensr'a" 9 90: '1. vris B-tn'ls'" G«'-*p*»n'e Rogiin.lv fk-incl. Begijnhof 10.30 en 7: Ds. J W. Weenink. 8.15: Jou'gdsamenkomst. Pink stergemeente, Nieuwe Kruisstraat 14. 10: Dhr." A. v. Polen. Den Haag. 7.30: Dhr. A. v. ADVERTENTIE ironingskoppcls van internationale. klasse zullen Dinsdagavond om 8 uur van start gaan en brengen II dc Nederlandse primeur van de KO PP ET. WEDSTRIJD AOUTER DRRNEY-MOTOREN Het Olympisch Stadion, aangespoord door het succes, dal dit soort wedstrij den in België heeft gehad, heeft hier mede, één doel voor ogen: DE BAANSPORT MOET HERLEVEN En de Koningskoppels, die deze taak op zich nemen zijn: Schuife-Petcrs, Van Vlict-Wagtmans, Derksen-Van Est, French-Patterson (Australië), SteenbergenOckers (België). Platt- ncrvon Biiren (Zwitserland), Niel- scn-Klamer (Denemarken) en Miillcr- Preiskeit (Duitsland). Dit is het hoogtepunt van een wieier- avond. die U bovendien de aankomst van de Ronde van Nederland voor amateurs brengt en een landcnsprint- wedstrijd. waaraan deelnemen: Lc- moigne (Frankrijk). Bakker (België). Ziealer (Duitsland) en Kaptein (Neder land). Deze wedstrijden worden omlijst met een klassementswedstrijd voor ama teurs en een wedstrijd voor nieuwe lingen. njernieuw Uw kennismaking met dc baansport Dinsdagavond om 8 uur in het Olympisch Stadion. dering van Gelovigen, Ged. Oude Gracht 47. 10: Samenkomst (Broodbreken). Gemcen'o des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomsten. De Christengemeenschap, Weslerhoutpark 1 A. 9.30: Zondagsdienst v. kinderen. 10: Mensenwijdingsdienst. 11.15: Doop. Volle Evangelie Gemeente, Paul Kru- gerstraat 36. 10: Dhr. J. Zeegers. 7: Open bare samenkomst. Versch. spreker. Alleen bij goed weer te 7.30: openluchtbijeenkomst op de Dreef bij Houtplein. 13: Kindersa- menkomst o.l.v. zr. Baay. Donderdag 20: Bidstond voor gemeenteleden.Zevende-Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Iedere Zaterdag morgen 10: Gerr\eensch. Bijbelstudie. 11: Prediking. Zevendedags-Baptisten, Parklaan 21. Iedere Zaterdag 10: Prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Cornelisstceg 9. 10.30: Zondagsschool 5: Kerkdienst. Hersteld Apost. Zendingkerk. Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Godsdienstoefe ning. Apostolische Gemeente, Jacobijne- straat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. Soefi-Bewcging. 11: Universele Eredienst in de Aula van het Stedelijk Gymnasium. Prinsenhof. Ned. Ver. van Spiritisten ..Ilar- monia", Jansstraat 83. 10,30; Wijdingsmorgen Dhr. J. C. v. d. Hoeven, Den Haag. Gemeente Gods. 10: Cultureel Gebouw IJmuiden. Samenkomst. 7.30: Parklaan 21. Samenkomst. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag. 10: Dr. H. v. d. Loos. 7: Dr. G. Ph. Seheers, Immanuëlkerk 10: Ds. G. Koeh. Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30: Dr. P. D. v. Royen. Ver. Doopsgez. Gem., Noorderkapel, Indischestraat 10.30: Ds. Snaayer. Stichting „Petra", Kapel (einde Minahassastraat". Donderdag 3: L. G. Sus- senbach. Geref. Kerk. Kloopersingelkerk. Kloppersingel. H. Avondmaal. 3.30: Ds. -T. A. van Arkel. 10.30: Ds. H. W. Wierda. 5: Ds. J A van Arkel. Sinnskerk, F.ksterstraat. H. Avondmaal. 8.30 en 3.30: Ds. II. W. Wier- da. Noord-Schoterkerk. Spaarnrijkstraat. Voorber. H. Avondmaal. 10 en 5: Ds. P. de Ruig.: Chr. Geref. Kerk. Floresstraat 10: Ds. J. W. v. d. Gronden. IJmuiden. Bevestiging lidmaten en bediening H. Doop. 5.15: Ds. J. C. Maris. HEEMSTEDE. Ned. Ilerv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 8.30: Ds. van Nieuwen- huijzen. 10: Ds. Oskamp. Kapel Nieuw Vre- denhof. 10.30: Dr. G. P. Seheers, Haarlem-N. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. van Nieuwen- huijzen. Kapel Irene. Meer en Bosch. 10: Br C. J. Oostenrijk. Ned. Prot. Bond. Post- laan 16. 10.30: Ds. A. L. Broer. Dg-, Hilver sum. Ned. Chr. Gcmeensehapshond. Jac. v. Ruvsdaellaan 7. Maandag 3: Samenkomst. Geref. Kerk. H. Avondmaal. Koediefslaan. 10 en 5: Dr. P. J. Richel. Camplaan 10 en 5.30: Dr. A. Dondorp. Geref. Kerk. Herenweg 111 10 en 5: Ds. Moes. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. J. E. Drost. 10.30: Zondagsschool. Tyo _H. van Eegheninstituut, van Lennepweg Relig. Kring. Eikenlaan 5. 10.30: Prof. Dr. T. Jan- sma. N.H., Leiden. BENNF.BROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. S. J. Kalf. 7: Ds. D. C. v. Wijngaarden. IJmuiden. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Dr. J. P. Schoonheim, van Leiden. 9: .Teugdkapcl. 12-15 jaar in Maranatha. 10.30: Zondagsschool. Kleuterschool Boslaan en Jeugdhuis. 11.45: Zondagsschool. Maranatha. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Ds. L. A. F. Reddingius, Hv„ Bergen. Geref. Kerk. 9 en 10.30: Drs. O. Jager, van Vrou wenpolder. 3.30 en 7.30: Prof. Dr. J. H. Ba- vinck van Baarn. Vrij Katholieke Kerk, Po pellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 19.30: Vespers en Lof. Donderdag 7.30: Gesproken Requiem Mis. OVERVEEN. Ned. Ilerv. Kerk. 10: Ds, J. van Winterswijk, van Middenmeer. 10: .Jeugdkapel, 12-15 jaar in Irene. Dhr. D. W. Koerselman. 10.15: Zondagsschool- Juliana- kwartier, Kon. Wilhelminaschool, Domp- vloedslaan. 12-13 Zondagsschool Ramplaan- kwartier, Beatrix,school en Irene. Marine Hospitaal. 10: Ds. H. Woldendorp. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds D. Rinenalda. HILI.EGOM. Ned. Ilerv. Ke>-k. 10: Ds. Brouwer. 5: Ds. Knottnerus. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. H. H. Buitink, van Amsterdam. Chr. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds Schippers. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. .1. Kromhout, van Halfweg. 7: Vie. L. C. Balie. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. N. Treffers-Mesdag. Geref. Kerk. 9.30 en 6.30: Ds. D. Hoornstra. N'EUW-VEN'NEP, Ned. Herv. Kerk, 9.30: Ds D. v. Boven, van Tricht. 6.30: Ds. J. A. van Boven. A'Tonos 9,30' Ds. J. A. van Bo ven. 6.30: Ds. M, C. Don. Rnthclkapel. 10: Ds. M. C. Don 7; Ds. M, Meijmans, van Aals meer. Jeugddienst. Geref, Ivcrk. 9,30 en 3: Ds. TT. v d. Zee. VT.TFUTT'ZFN Ned. Herv. K°rk. 10: Vic. L. C. Baljé. voorber H. Avondmaal. 7: Ds. ■T. C. Salverda, Geref Kerk. 10 en 3: Ds. A. M. Boeyinga, van Heiloo. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorns- Kerk. 10.30: Ds. D. ter Steege. 7: Ds. Joh. Bmnsgeest, Haarlem. „De Toorts". 9: Ds. D. Ier Steoee. SPAARNDAM. Ned. Ilerv, Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. G II v d. Woord. 19: Ds. T. Kmon W°st. Sionskerk. 10.30: Ds. .J. Kroon 19: Ds. v. Leeuwen, van A'dam, Jeiwddienst. ZAND VOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein 10.350: Ds C, de Ru. 7; Biibellezjng in de nieuwe consistorie. Ds. .T. J. H. v, d. Rhee te Amsterdam 9.30: Jeugdkaoel Dhr. Hengst, manger, theol. candidaat Haarlem. (Dienst samen met de Jeugdkaoel van Haarlem Oost en West.N"d Prot, Bond. Brugstraat 15. 10 30: Dhr. J. A. Schrender. uit Santooort 0»ref Kerk. Julievawog 10' Ds A d° Ruiter, Voorher H. Avondmaal 5: Ds C Klanwijk ,ran Bennebroek Ned Ch* Gesipensebars- imnd. Dinsdag 8: in de nieuwe consistorie der Herv. Kerk. Dhr. M. C. Draaijer, van Haarlem. IJSSE. Ned. Herv Kerk. 9 en 10 30: Ds. C. Ton0'hoer. 7: D* G Snödgrs. van Haarlem. rP]i"rh'("n?lNed I'rV Bond Gpnn d'enst. Iirpf Kerb '0 en 5- Du |«r Behr-llfen Ge.r°f. Kerk M't 3' 10 en 4 30 Ds ,T, .T. Verleur. Geref Gem. 10 en 4: Ds L. Kjeboom, Oud- Gorrf Gem. 9.30 en 3: Leesdienst. Christ. Geref. Kerk 10 en 4: Ds. Polman v. Den Haag

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 7