Haarlems Rode Kruis hield oefening bij nieuwe woningen aan Schipholweg T. WATERBOLK Bekroonde violisten gaven buitengewoon concert De meesters van Brussel HULPCONCIERGE (P.G.) VILLA'S te Heemstede MAANDAG 20 JUNI 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT HOLLAND FESTIVAL Diamantstaking geëindigd Parachutisten op circuit bestolen Dr. Drees en S. Mansholt tien jaar minister Russische voorsprong op luchtvaartgebied Engels jacht spoorloos Naar noodziekenhuis Minister Beijen brengt bezoek aan Londen Kabinet Scelba afgetreden voor reorganisatie Zomers volksdansfeest in Haarlems Concertgebouw Dood van onbekende man opgehelderd Receptie Nico de Zwager werd druk bezocht Herdenkingsweek van de UNO geopend Volksmuziekschool Roeikampioenschappen in 1957 in Duisburg Scheepvaart KOEL Textiel WARMER Textiel Man.magazijn G. L. VINK „NEDERLAND" GASREPARATIE ADVERTEERT IN DIT BLAD a. een steno-typiste b. een mannelijke kracht c. een jongste bediende Indiensttreding zo spoedig mogelijk N V* Het Nederlandse publiek heeft niet lang behoeven te wachten op de gelegenheid om door een direct contact met de uitzon derlijke capaciteiten van de drie op het onlangs te Brussel gehouden concours Reine Elisabeth bekroonde violisten Berl Senofski, Julian Sitkowetski en Pierre Doukan kennis te maken. Op een buitenge woon concert van het Holland Festival 1955, dat Zaterdagavond in het Concertge bouw te Amsterdam werd gegeven, heeft een zeer talrijk auditorium, dat alle nor male en nog tal van geïmproviseerde plaat sen in de zaal bezette, de drie kunstenaars horen spelen - vertolkingen, die een grootse manifestatie wer den van sublieme, moderne herschep pende kunst. Groots in de zin van technische vervolmaking en als openbaring van een buitengewone mu zikale gerichtheid, grootser nog als de uiting van een volstrekte dienstbaarheid van ieder der violisten aan het werk, dat zij tot uitvoering brachten. De vertolkte composities waren dezelfde, waarmede zij (e Brussel hun onderscheiding verkregen. Het ligt voor de hand, dat deze muziek hun bijzonder na aan het hart ligt, dat zij er zich geestelijk mee konden vereenzelvi gen en dat deze verhouding mede hun prestaties tot een ongekende, onvergetelijke hoogte bracht, die ook op deze avond een laaiende geestdrift bij de toehoorders ont ketende. Pierre Doukan, de winnaar van de derde prijs, opende het concert met de uitvoering van de dikwijls gekozen vier delen uit de ,.Symphonie espagnole" van Eduard Lalo. Ook zonder de mededeling in het program ma, dat Jacques Thibaud een van zijn leraren is geweest, zou men in het spel van Doukan deze mees ter-violist herkend hebben. Eenzelfde voornaamheid, eenzelf de verfijning, élégance en innerlijke warm te, uiteraard met de door persoonlijke aard van deze jonge Fransman bewerkte nuan ces, hoorde men uit zijn vertolking, die uitmuntte door een buitengewoon technisch raffinement. De prachtige begeleiding door het Concertgebouw Orkest, geleid door Eduard van Beinum, werd een waarborg voor een voortdurende vertolkingseenheid. De winnaar van de tweede prijs van het concours, de Rus Julian Sitkowetsky, volg de met een voordracht van het Vioolcon cert in D van Peter TSjaikofsky, in veel opzichten een contrast met Lalo's „sym- phonie" en eigenlijk een muzikale zelfstan digheid, die om een andere instelilng van de toehoorders vroeg. Van Beinums over tuigende inleiding van het concert bracht direct ieder in de greep van Tsjaikofky's bewogen muziek. Julian Sitkowetsky speel de de solo-partij met viriele kracht en met een verbluffende virtuoze beheersing. De fraai geïnstrumenteerde Canzonetta klonk daarbij als een oase van lyrische verinner lijking, waarbij de zeldzaam mooie viool als een bezield wezen tot het hart ging spreken. Moeilijkheden bestonden er niet voor deze kunstenaar. Het oordeel, waarmede het concert destijds als „onspeelbaar" van de hand gewezen werd, kreeg nu wel een Zagers hervatten werk nog niet. Nadat het College van Rijksbemiddelaars oen beslissing had genomen over de lonen en arbeidsvoorwaarden in de Amsterdamse diamantindustrie heeft ongeveer 90 per cent van de diamantbewerkers zich weer bij hun patroon gemeld. Vanmorgen, 14 weken nadat de algemene werkstaking uitbrak, hebben 4 a 500 dia mantbewerkers, dat is 60 a 70 percent, het werk kunnen hervatten. Er zijn in totaal 900 diamantbewerkers, 750 werknemers en 150 kleinere zelfstandigen. De zagers, 60 man, hebben vanmorgen echter het werk nog niet hervat. De AN DB deelt mede, dat als de besprekingen van hedenavond van alle partijen met het College van Rijksbemiddelaars een gunstig resultaat hebben, verwacht mag worden, dat de zagers morgen, Dinsdag 21 Juni, eveneens aan het werk zullen gaan. Het succes, dat de leden van de eerste Nederlandse parachutisten club Zondag middag voor het begin van de Grote Prijs op het Zandvoortse circuit geoogst hebben met hun sprongen, heeft voor hen een bittere bijsmaak gekregen. Zij hadden bij wijze van proef eerst een dummy uitge worpen en in die dummy waren, zoals ge bruikelijk hun kleren, hun vrij kostbare tassen en nog vele andere voorwerpen op geborgen. Toen zij zich echter naar de plaats in de duinen begaven waar de parachute was neergekomen, bleek, dat anderen hen voor waren geweest. Enkele personen hadden de dummy letterlijk aan stukken gescheurd en zich met de inhoud uit de voeten ge maakt, wat voor de leden van de club een schadepost van ongeveer duizend gulden betekende. Zij hopen nu maar dat de schuldigen, of als men wil: souvenirjagers, tot inkeer zul len komen en de ontvreemde zaken weer aan de rechtmatige eigenaars zullen doen toekomen. Op Vrijdag 24 Juni zal het tien jaar geleden zijn, dat de minister-president, dr. W. Drees, en de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, de heer S. L. Mansholt, tot het ministersambt wer den geroepen. Het kabinet zal bun te dezer gelegenheid op die dag in kasteel „Oud- Wassenaar" een diner aanbieden. Op Zaterdag 25 Juni wordt hun in hotel „Wittebrug" een diner aangeboden, waar bij zullen aanzitten hun partijgenoten, die in de periode na 1945 deel hebben uitge maakt van het kabinet of lid van de Raad van State zijn. Voorts zullen aan deze maaltijd onder andere deelnemen de pre sident van de Eerste Kamer, de voorzitters van de beide Kamerfracties van de PvdA en de voorzitter van de partij. De KamerfracTes van de PvdA bieden de heren Drees en Mansholt een onlvangst aan, welke op Dinsdag 28 Juni van 6 tot 8 uur wordt gehouden in het Prinsenhof te Delft. zeer overtuigende logenstraffing. Gelet op de stand van de viooltechniek ten tijde van de voltooiing van het concert, was het af wijzen ervan begrijpelijk. Sindsdien is de technische bedrevenheid zo gegroeid, dat men, figuurlijk gesproken, voor het andere „onspeelbare" concert, het Vioolconcert van Joh. Brahms, tegenwoordig niet meer de hand omdraait. De violist Berl Senofsky, de winnaar van de eerste prijs, die het werk na de pauze vertolkte, bleek althans volstrekt boven de zeer veeleisende techniek te staan. In alle opzichten kon hij die techniek onder geschikt maken aan prachtig opbouwend spel, aan een nobele muzikaliteit, die met voorname reserve de ontroering van een bezielde klank vermocht te geven. Als tref fend détail van de fraai orkestbegeleiding dient de hobo-solo door Haakon Stotijn in het Adagio te worden vermeld. P. ZWAANSWIJK. WASHINGTON (Reuter) Senator Stuart Symington, gewezen minister voor de luchtmacht, heeft verklaard dat de Sovjet-Unie de Verenigde Staten voor is op het gebied van straaljagers en lichte straalbommen werpers en waarschijnlijk ook in twee andere klassen. Slechts in een van de vijf belangrijkste soorten vliegtui gen zijn de Verenigde Staten de Sovjet- Unie voor. President Eisenhower, minister van De fensie Wilson en verscheidene leiders van de Amerikaanse luchtmacht hebben kort geleden ontkend, dat de Sovjet-Unie de leiding zou hebben. Het zestien ton metende Engelse jacht „Sea Melody", dat op 15 Juni de haven van Woodbridge heeft verlaten met bestemming Hoek van Holland, is daar tot op heden niet aangekomen. Aan alle kustwacht- posten en loodsboten is verzocht scherp uit te kijken, daar men verwacht dat het jacht zich in moeilijkheden bevindt. Het jacht heeft geen radiozender aan boord. Binnenl. Om acht minuten over drie Zater dagmiddag begon op het Haarlemse kantoor van het Rode Kruis aan de Paviljoenslaan de telefoonbel te schel len: een alarmbericht over een bom aanval op de in aanbouw zijnde flat gebouwen aan de Schipholweg in de omgeving van het slachthuis. Acht mi nuten later verschenen de mannen van het Rode Kruis hulpkorps op de „plaats des onheils" om de eerste slachtoffers hulp te gaan verlenen, terwijl aan de andere zijde van het Spaarne, in het schoolgebouw aan de Buitenrustlaan onverwijld de vrouwe lijke helpsters van het Rode Kruis in twee lokalen een noodziekenhuis in richtten. Zo begon Zaterdagmiddag onder stra lend weer, waarbij de frisse wind een welkome afwisseling was om het voor pa tiënten en hulpverlenenden toch ook weer niet te warm te maken, de grote oefening van het Rode Kruiskorps, bedoeld als voorbereiding voor de in Juli in Hoofd dorp te houden provinciale Rode Kruis- oefening. De patiënten waren een dertig tal jongeren, leden van verschillende padvindersgroepen en anderen, die de jeugdcursus van het Rode Kruis volgen. In de in aanbouw zijnde flats werden zij in hallen, portalen, kelders en daarbuiten neergelegd. Het was de taak van de on geveer dertig helpers verdeeld in groepjes met leider, hen te vinden en zo spoedig mogelijk naar een doorgangstent te bren gen, na eerst een noodverband te hebben gelegd. Die doorgangs- of selectietent werd op het naburige open veld nabij het slachthuis in ongeveer een half uur ge plaatst en in een daarbij gezette andere tent werden de patiënten geadministreerd. Daar bekend was welke „arbeiders" zich op het wérk bevonden, kon men nagaan, dat er na ruim twee uur tegen half zes nog een patiënt zoek was. Deze werd na systematisch afzoeken van de huizenblok ken net buiten het „grensgebied" alsnog ontdekt. Het was een prestatie voor deze verkenner, die een uur voor de aanvang van de oefening zijn plaats op het bouw werk al kreeg aangewezen van de organi sator van deze oefening, de heer J. Ver doven en die ruim drie uur later nog steeds op de plaats van het ongeval lag zonder een kik te geven. Dit was echter gedeelte lijk een fout. Het briefje dat hij bij zich droeg meldde, dat de patient niet buiten kennis was. Hij had dus wel moeten ker men en dan zou hij waarschijnlijk zijn op gemerkt. Twee vrachtauto's vervoerden de ge wonden, nadat op de laadbakken van elk dezer wagens vier brancardplaatsen waren gesjord, naar het noodziekenhuis, onder gebracht in de school voor bijzonder lager Britse deelneming gewenst in nieuwe gemeenschappen (Van onze correspondent in Londen) Minister Beijen arriveert vandaag voor een driedaags bezoek in Londen. Hij zal de Britse regering polsen over de Benelux- voorstel'len inzake uitbreiding van de Euro pese integratie, die aan de orde zijn ge komen op de ministersconferentie der kolen, en staalgemeenschap te Messina. Minister Beijen zal vanavond premier Eden ontmoeten. Woensdag zal de minister van Financiën Butler minister Beijen een lunch aanbieden. Minister Beijen zal ook besprekingen voeren met Lord Reading, die de minister van Buitenlandse Zaken MacMillan, die zich in San Francisco be vindt, vervangt. Woensdag zal minister Beijen Engeland weer verlaten. Zijn plan beoogt de oprichting van enige nieuwe Europese economische gemeen schappen, onder meer op het gebied van transport, electriciteitsvoorziening en atoomkracht. Minister Beijen zal de Britse regering op de hoogte stellen van de Duitse, Franse en Italiaanse reacties op zijn plan. Groot- Briltannië is geen lid van de kolen- en staalgemeenschap, maar er wel mee ver bonden door een speciaal verdrag. De mi nisters van de kolen- en staallanden wen sen dat Groot-Brittannië actief zal deel nemen aan het voorbereidende commissie werk betreffende de Benelux-voorstellen tussen nu en 1 October. Groot-Brittannië zal hiertoe binnenkort officieel worden uitgenodigd. De Britse regering staat overigens nog afwachtend tegenover de veel omvattende Benelux-plannen en heeft te kennen ge geven dat het onmogelijk is er reeds in dit stadium een oordeel over te vellen. ROME, (Reuter) Het Italiaanse kabinet is afgetreden om premier Scelba in staat te stellen zijn voorgenomen mutaties aan te brengen. onderwijs aan de Buitenrustlaan. Daar heen werden de minder ernstige, de „lopende", patiënten per particuliere (zogenaamd gevorderde) wagen ver voerd. In het noodziekenhuis zorgde de plaatsvervangend leidster van de afd. Haarlem van het Rode Kruiscorps, me vrouw E. M. NiemöllerSlingerland, met haar bijna twintig vrouwelijke medewer kers er voor, dat de patiënten de behande ling kregen, die zij nodig hadden. In de twee noodlokalen waren bedden met lakens, dekens, en wat er al zo meer tot de uitrusting van een noodziekenhuis behoort, in zeer snelle tijd gereed gebracht. Het was daarna de taak van de beide dok toren, de colonne-commandant dokter C. W. Kors en de pelotonscommandant dokter P. de Smit, om na te gaan of de verbanden op de juiste manier waren aangelegd, het vervoer goed was geschied en ook de ver dere wijze van behandelen en verplegen nog aanleiding tot opbouwende critiek ga ven. Intussen zorgde een van de helpsters, door de taak van de huishoudelijke dienst op zich te nemen, dat helpers en medewer kers na afloop van deze oefening nog iets warms te drinken kregen. Voor de mensen van het Rode Kruiskorps was het een leerzame oefening. Allerlei soorten ongevallen moesten behandeld wor den. Om er enkele te noemen: hoofd- en brandwonden, bewusteloosheid, allerlei beenbreuken, wonden met veel bloedver lies bij al dan niet slagaderlijke bloedin gen, een geval van shock, tot zelfs een ver drinkingsongeval toe. Het laatste door het onderlopen van een kelder, waarin iemand dekking had gezocht. Wanneer een patiënt gevonden en verbonden was en vervoer niet direct noodzakelijk was, bleef er een helper achter en gingen de anderen on middellijk verder met het zoeken naar an dere, misschien wel eerder hulp nodig heb- 'bende, getroffenen. Moderne dansen uit Israel worden in Nederland populair Zaterdagavond had in de tuinzaal van het concertgebouw een volksdansfeest van de Haarlemse Volksdans Federatie plaats. Tweemaal péï jaar organiseert deze fede ratie zulke grote volksdansavonden, waar aan door leden van de verscheidene volks dansverenigingen uit Haarlem en omge ving wordt deelgenomen. Ruim honderd jongens en meisjes demon streerden hier een groot aantal dansen uit buiten- en binnenland, door een tweetal „speelmannen" met harmonika en dwars fluit uitstekend begeleid. De avond begon met een uitgebreide polonaise, waarna een zeer gevarieerde reeks van Engelse, Schotse, Zweedse, Joegoslavische, Franse, Israëlische en en kele Nederlandse dansen volgde. Afwis selend leidden de heer W. Kosters, voor zitter der federatie en mejuffrouw H. Tur kenburg, dansleidster van een Katholieke volksdansvereniging in Haarlem. Enthousi ast, haast onvermoeibaar en met het ge mak dat door veel oefening verkregen wordt danste men de „Almelosche Ker mis", de „Schotties" (Zweden), de „God desses", „Clown", „Black Neck" (Enge land), de „Branie de Quersy" (Frankrijk) en de Friese vijfparen dans, om maar en kele te noemen uit de lange rij van dan sen die gedurende deze avond aan de beurt kwamen. Eenvoudige dansen werden afgewisseld door meer gecompliceerde. Op joyeuse en vaak keurig verzorgde wijze werden de ingewikkelde passen en figuren uitgevoerd. Het was een genot om vanaf het podium de harmonisch in elkaar overgaande fi guren van een rustige Zweedse dans. zich te zien vormen cn vervloeien, of om een vrolijke „Bunte Polka" met vaart te zien uitvoeren. Bijzonder fraai waren een tweetal Isra ëlische volksdansen, de „Hai'monika" en de „Itie Migwalon". Naar de heer H. van der Wateren, een deskundige op het gebied van volksdansen, die ook deze avond van de partij was, vertelde, worden deze mo derne volksdansen uit Israël in Nederland zeer gewaardeerd. Ze zijn meestal in de laatste jaren in deze jonge en opkomende staat ontstaan en geven vaak op treffende wijze de gevoelens van eendracht en sa menwerking der bewoners weer. Natuurlijk ontbrak ook de „square dance" niet een volksdans die in talloze variaties op meestal zeer moderne en po pulaire melodieën gedanst kan worden en die op het ogenblik in Amerika een grote opgang beleeft. Tijdens deze avond sprak de heer Van der Wateren nog een hartelijk afscheids woord tot de heer Kosters, die zijn functie van voorzitter der federatie neerlegt daar hij eerstdaags in het huwelijk zal treden. Uit naam van allen werd het aanstaande paar een handdrukje aangeboden, met de afbeelding van een dansend boerenpaar en het passende onderschrift: ,A fault of the Dutch is, dancing too little and working too much". Wij zullen ons wat het werken der deel neemsters en deelnemers aan deze avond betreft niet in gissingen verdiepen, maar wij kregen wel de indruk dat zij het zich aan (volks)dansgenoegens niet laten ont breken. De recherche te Rotterdam heeft de 24- jarige stoker G. S. uit Rotterdam aange houden, waarmee het raadsel is opgelost van de man, naar thans vast is komen staan, de 66-jarige G. van Straten, zonder beroep, wonende Parelstraat, die, zoals ge meld, door twee classificeerders dood werd aangetroffen op een terrein aan de Maas haven. De stoker heeft toegegeven de ander te hebben gestompt en een balk op het hoofd te hebben gelegd. De juiste doodsoorzaak moet nog nader onderzocht worden door middel van sectie. Toen de politie aan de Maashaven de dode met bebloed gelaat, waarover een balk lag, zag liggen, kreeg zij de indruk, dat er misdrijf in het spel was en bij on derzoek vond zij een rode zakdoek ergens tussen de stapels stuwhout, die op het ter rein lagen. Volgens de politie heeft het misdrijf zich als volgt toegedragen: de stoker, die dron ken was, heeft om 2 uur in de nacht van Zaterdag op Zondag de 66-jarige uitgeno digd mee te gaan aan boord van een schip om nog een borrel te drinken. Bij de loods begon de oude man te ver moeden, dat het schip niet bestond, waarop de stoker hem neersloeg. De oude man verloor het bewustzijn, waarop de stoker hem zijn portemonnaie inhoudende 1.50 afnam. Daarna legde hij de balk over het gelaat van zijn slachtoffer, drukte de balk naar beneden en toen hij meende dat de man dood was, is hij weggegaan. De stoker was in het begin van de avond door de politie in bewaring gesteld wegens dron kenschap, maar later weer vrijgelaten. Ook na de moord werd de stoker nog door de politie in bewaring gesteld, omdat hij op Katendrecht een café-bezoeker lastig viel. Wederom werd hij later in vrijheid gesteld. De café-bezoeker, aan wie de stoker iets over de aanslag had verteld, ging heden morgen naar de politie en door die aan wijzingen kon de politie hedenmorgen over gaan tot arrestatie van de stoker. Zaterdagavond heeft dirigent Nico de Zwager in café De Louw het feit herdacht, dat hij de dag tevoren tachtig jaar was ge worden. De feestelijke bijeenkomst was georganiseerd door een comité van vrien den en kennissen onder vooritterschap van een huisvriend van de dirigent, de heer J. Soff, die hem als gemeenschappelijk cadeau een geschenk in enveloppe aan bood. Een der sprekers was de directeur van de Haarlemse Muziekschool, de heer N. Hoogerwerf, die de bejaarde dirigent prees om het feit, dat hij steeds, ondanks zijn successen, een eenvoudig mens was ge bleven. Andere sprekers waren de heer W. Men- sink, oprichter van het kwartet „Orpheus," dat twee lievelingswerken van de heer De Zwager zong; zijn hospes, de heer Geer- lings, sprekend mede namens „Haarlems Zanggenot," de heer Van der Maat, even als de jubilaris oud-Delftenaar, de heer Van Uden namens het kwartet „Kunst min." de heer Hazevoet namens de ver eniging „Zang Veredelt," de heer De Bruin voor het kwartet „Orpheus" en de heer Terwolde, voorzitter van het Doopsgezind zangkoor. De meeste sprekers haalden persoonlijke herinneringen op aan gebeurtenissen, die zij samen met de jubilerende dirigent be leefd hadden. De avond droeg een bijzon der vrolijk karakter, niet in het minst door de vele kwinkslagen, die de nog uiterst levenslustige heer De Zwager wist te plaatsen. Ministers der Grote Vier heden in San Francisco bijeen San Francisco (AFP/Reuter) Zondag ochtend heeft secretaris-generaal Hammar- skjoeld te San Francisco officieel de her denkingsweek van de UNO geopend. Ham- marskjoeld was in gezelschap van mr. E. N. van Kleffens, voorzitter van de Algeme ne Vergadering. In de loop van de week zullen verscheidene redevoeringen worden afgestoken. Mr. Van Kleffens treedt op als voorzitter van de herdenkingsbijeenkom sten. Vertegenwoordigers van zes gods diensten de Boeddhistische, de Bahai, de Christelijke, de Hindoese, de Joodse en de Mohammedaanse hebben gebeden voor wereldvrede. (United Press) President Eisenhower heeft in het operagebouw de herdenkings- zitting geopend ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de UNO met een be langrijke rede over de buitenlandse politiek. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Dulles is aangekomen met een grote delegatie UNO-functionarissen, die zullen deelnemen aan de plechtigheid van een week lang met de grootste toeloop van we relddiplomaten sedert de UNO gesticht werd. In totaal zullen 38 ministers van Bui tenlandse Zaken de vergadering bijwonen. Vandaag zullen de ministers van Buiten landse Zaken van de Grote Vier na afloop van de rede van Eisenhower bijeenkomen teneinde nadere bijzonderheden uit te wer ken van de topconferentie in Genève op 18 Juli. De Verenigde Staten zouden willen spreken over het internationale communis me en de Russische troepen in Oost-Euro- pese satellietlanden. Sommige waarnemers verwachten dat Rusland zal aandringen op terugtrekken van de Amerikaanse troepen en bases uit Europa en de toelating van communistisch-China tot de UNO. Vredesresolutie Naar AFP van welingelichte zijde ver neemt heeft minister Molotov het voorne men om een vredesresolutie bij de Algeme ne Vergadering in te dienen. Hij zou Ham- marskjoeld hiervan op de hoogte hebben gesteld. Het is niet bekend wanneer Molo tov de resolutie zal indienen. Nu het cursusjaar 1954/'55 van de Vel- sense volksmuziekschool binnenkort ten einde loopt zal de gelegenheid weer open gesteld worden voor inschrijving van nieuwe leerlingen voor de klassen A 1. De leerlingen van A 1 gaan dan naar A 2, terwijl de leerlingen, die 2 jaar algemeen vormend muziekonderwijs gevolgd hebben (A 1 en A 2) in de gelegenheid gesteld worden instrumentaal onderwijs te volgen. Am half een vanmiddag is de nieuwe, bij Wilton-Feijenoord te Schiedam gebouwde walvisvaarder ..Willem Barendsz 2" Maas sluis gepasseerd. Het schip gaal zijn eerste technische, proefvaart, die vijf dagen zal duren, maken naar de Engelse Zuidkust. Burgemeester Seeling van Duisburg heef', verklaard dat hij van de zijde van de F.I. S.A.-president, de Zwitser Gaston Mülegg, had vernomen, dat de Europese kampioen schappen in 1957 in Duisburg zullen wor den gehouden. Reglementair moet het con gres van de Internationale Roeifecïeratie over een dergelijke toewijzing beslissen, maar de heer Mülegg is reeds blijkbaar bij voorbaat overtuigd van het feit, dat het congres van dit jaar, in Gent te houden, een overeenkomstig besluit zal nemen. Argps. 17 te Rotterdam. Aagtekelk. 18 te Townsville. Abbetiijk. pass. 17 Vlissingen 18 te Antw. Alblasserciijk, 17 te Havana. Alcyone, pass. 17 Vlissingen n. Hamburg. Ampenan, 18 te Port Said. Ariadne. 17 te Amsterdam. Alb'össerdijk, 18 v. Havana n. Antw. Alderamin, 18 v. Genua n. Port Said. Alwakl, 19 v. Bombay n. Colombo. Altaii. 19 te Rio de Janeiro. Amerskerk, 18 v. Port Said n. Genua. Amsteldiep, pass. 19 Thursday eil n. Sydney. Ar.dijk, 17 v. New Orleans n. Corpus Christi. Annenkerk, pass. 18 Gibraltar n. Genua. Arendsdijk, 17 v. New York n. Antwerpen. Argos. 18 v. Rotterdam n. Wismar. Armilla, 19 v. Ambon n. Balikpapan. Atje Ray S, 19 te Rotterdam. Aardijk, pass. 19 Scilly's n. New Orleans. Aldabi, pass. 19 Ouessant n. Antwerpen. Alkaid, 19 v. Santos n. Las Palmas. Almdijk, 20 Tampico. Alphacca, 18 v. Buenos Aires n. Victoria. Alphard. 20 Rotterdam. Albireo, 20 Rotterdam. Almkerk, 19 Amsterdam. Alnati, pass. 19 Dover n. Las Palmas Amor, 18 v. Piraeus n. Alexandrië. Banka, 18 v. Manilla n. Ilo Ilo. Bantam, 19 te Cochin. Blitar, 19 te Tj. Priok. Blommersaijk, 18 v. Madras n. Chittagong. Blijdendijk, 18 te Rotterdam. Britsum. pass. 17 Miami n. Galveston. Boissevain. 20 Mauritius. Bonaire, 19 640 in. W.ZW. Lands End. Boschfontein. 19 Bremen. Callisto, 18 v. Quebec n. Falmouth. Caitex Delft. 20 te Sidon. Caitex The Hague, pass. 19 Cyprus n. R'dam. Caitex Utrecht, pass. 19 ten ZW. v. Kreta. Ceronia, 18 v. Balikpapan n. Singapore. Congostroom 19 te Amsterdam. Cradle of Liberty, pass. 18 Aden n. Suez. Crania, 18 v. Pta Cardon n. Stanlow. Congostroom, pass. 17 Vlissingen n. Antw. Glnuia, 20 Curasao. Cistula, 20 v. Malta n. Berre. Delfshaven, 18 rede Buenos Aires. Diemerdijk, pass. 18 Vliss. 18 Rotterdam verw. Diemerdijk, 18 te Rotterdam. Dorestad, pass. 18 Gibraltar n. Rotterdam. Delfland, 19 Amsterdam. Eendracht, pass. 13 Gibraltar n. Glasgow. Elmina, 19 te Bordeaux. Engganc, 19 te Belawan. Esso Den Haag, 19 v. Port Said n. Antw. Friesland (SSM), 18 op de Tyne. Ganymedes, 19 te San Juan Pto Rico. Groote Kerk, 19 v. Casablanca n. Antw. Groote Beer, 19 170 m. W.t.N. Lands End. Hilversum, 10 v. Port Said n. Lands End. Hathor, 13 te Lissabon. Heemskerk, 18 Port Soedan n. Aden. Helena, 20 ie Port au Prince. 4, Hoogkerk, 13 v. Genua n. Port Said! Houtman, 18 te Zanzibar. Hector, 19 Amsterdam. Helder, 19 Amsterdam. Hersilia, 19 Amstredam. Ivoorkust, 18 v. Bordeaux n. Le Havre. Jon. v. Oldenbarneveit, 19 v. Port Said n. Suez Jupiter, 18 v. Rotterdam n. Lissabon. Jagersfontein, 18 v. Kaapstad n. Las Palmas. Kieldrecht, 19 te Bombay. Karimun 20 v. Port Said n. Napels. Kabylia. 20 Trinidad. Langkoeas, 20 v. Bangkok te Singapore. Leuvekerk, 18 te Rotterdam. Loenerkerk, 13 te Karachi. Lombok, 18 te Tanga. Luna, 18 te Rotterdam. Leopoldskeik, 20 v. Aden n. Port Said. Lindekerk, 19 Amsterdam. Limburg, 20 Djibouti. Madoera, pass. 19 Kp. St. Vincent n. Amsterdam Mapia, 20 te Makassar Marken, pass. 18 Flores n. Roads. Mariekerk, 18 te Karachi. Maasdam, 19 300 m. ZO. Kp. Race. Maashaven, 20 Rio de Janeiro. Modjokerto, 13 v. Suez n. Belawan. Nieuw Amsterdam. 18 te Rotterdam. Nestor, 18 v. Amsterdam n. Paramaribo. Notos, pass. 19 Ouessant n. Gibraltar. Noordam, 20 New York. Overijsel, 13 te Genua. Ooslkerk, 19 te Rotterdam. Ouwerkerk, 19 v. Takubar n. Kobe. Oranje, pass.'19 Finisterre n. Southampton. Oranjestad. 19 1850 m. ZW.t.W. Madeira. Orion. 19 Antwerpen Overijsel. 20 Marseille. Peperkust. 19 te Antwerpen. Poiydorus, 20 te Newport News. Polyphemus, 19 te Aden. Prins Casimir, 19 v. Rotterdam n. Chicago. Prins Willem II, 18 v. Greenbay n. Chicago. Prins Willem III, 18 v. Toronto n. Montreal. Prins Willem George Fred.. 19 te Le Havre. Prins Willem v. Oranje. 19 te Antw. Poseidon, 17 v. Ne wYork n. Port au Prince. Perna, 13 v. Amsterdam n. Fowey. Pendrecht. 20 Paulsboro. Prins Casimir, 20 Le Havre. Raki, 19 te Manilla Rotti, 19 tc Genua. Ruys, 20 te Hongkong. Riinkerk, 18 v. Marseille n. Le Havre. Rijndam. 19 570 m. O.NO. Kp. Race. Saidja, 19 v. Pladiu n. Saigon. Sheratan, 19 te Port Said. Sirrah, 18 te Beira. Stad Dordrecht, pass. 19 Gibraltar n. Rotterdam Stad Rotterdam, pass. 19 Wight n- Seven Islands Straat Mozambique, 19 v. Mauritius n. Belawan Sumatra, pass. 19 Gibraltar n. Halifax. Scherpendrecht, 16 v. Westville n. Pto La Cruz. Schiedijk, 18 te Rotterdam. Stad Schiedam, 17 v. Narvii n. BagnoU. Schie, 18 te Amsterdam. Slamat, 117 v. Amsterdam n. Zuid Afrika. Stad Rotterdam, verm. 18 v. R dam n. seven Islands. Saparoea, 19 v. Amsterdam n. Livorno- Stad Alkmaar, 20 Amsterdam. Stad Breda, 19 Amsterdam. Sibajak, 20 v. Sydney n. Soerabaja Sliedrecht, 19 v. Philadelphia n. Curasao. Teiresias, 20 te Port Said. Tero, 19 te Rotterdam. Teucer. 20 te Aden. Tjitjalengka, 18 v. Hongkong n. K°be_ Tomori, 19 v. Port Swettennam n. Belawan. Tabinta, 17 v. New York n. Beiroutn. Tamo. 14 te Bahia Blanca. Tjitjalengka, 15 te Hongkong. Tero, 19 Rotterdam verwacht. Tegelberg. 19 Durban. Ternate, 2 Norfolk. Titus, pass. 19 Ouessant n. Rotterdam. Utrecht, pass. 18 Gibraltar n- Rotterdam. Van L nschoten, pass. 19 Finisterre n. Hamburg Van Noort, 20 te Tj Priok. Van Heutsz, 19 v. East London n Mosselbaai. W. Alton Jones, 20 te Philadelphia. Waterland, 19 v. St. Vincent n. Ri ode Janeiro. Weltevreden, pass. 19 Ouessant n Port Said. Westland, 18 v. Ilheos. 19 te Bahia. Woensdrecht, 18 v. Port de Bouc n. Port Said. Wonogirl, 19 v, Madras n. Kokinada. Wonosari, 14 te San Francisco. Weitevreden, 18 v. Rotterdam n. Port Said en Indonesië. Westertoren, 18 te Abadan. Wonosobo, 18 v. Colombo n. Suez. Waal, pass. 20 Gibraltar n. Oran. Willem Ruys, 20 v. Belawan n. Singapore-. Waterman, 19 180 m. O. Kp. Race. Westerdam, 20 Rotterdam. Willemstad, 19 1300 m. NO. Trinidad n. Port of Spain. Zeeland (KRL). 20 te Bombay. Zonnewijk, 18 te Cristobal n. Arica. Zijpenberg, pass. 19 Ouessant n. Dagenham. Zeeland (SSM). 20 Gravesend. Zuiderkruis, 19 780 m. ZO. Guardafui. KLEINE VAART Atlantis, 17 v. Kotka n. Utrecht. Admiralengracht. pass. 13 Vlissingen n. An.w. Advent, pass. 18 Brunsbüttel n Amsterdam. Ary Scheffer, verm. 18 v R'dam n Liverpool Avontuur, 18 v. Maassluis te Rotterdam. Atlas. 17 v. Gothenburg n. Amsterdam. Aibergen, 18 v. Terneuzen n. Rotterdam. Anna b, 19 v. Bayonr.e te Rotterdam verw. Brouwersgracht, 18 v. Amsterdam n. Hobro. Boreas, 17 v. Lissabon te Haifa. Bernard John, 13 v. Ceuta te Rotterdam. Bab T. 16 Kiel gepass n. Stockholm. Bestevaer, 18 v. Sunderland n. Amsterdam Cinderella, 19 v. Le Havre te Amsterdam verw. Claes Compaen, 18 v. Belfast n. Swansea. Concepcion, verm. 13 v. Hamburg n. Antw. Coolhaven, verm. 20 v. Mogador n. Rottterdarn. Dollard, 18 v. Gothenburg te Rotterdam verw. Daje Bohmer, 13 v. Genua te Damman verw. Duiveland. pass. 18 Kiel Holtenau n. Londen. Deni, t.h.v. Gundeness n. Gent. Diligentia, 13 v. Ipswich n. de Theems. Donau. pass. 18 Vlissingen n. Antw. Driebergen, pass. 18 Vlissingen n. Oxelosund. Elda, pass. 18 Vlissingen n. Boston. Ellewoutsdijk, pass. 18 Vlissingen n. Londen. Erasmus, pass. 18 Vlissingen n. Middlesboro. Erasmus. 19 v. Gent te Middlesboro verw. Frans Bohmer, 18 v. Fedalah te Dakar verw. Fiducia, 18 v. Boston te Maassluis verw. Goote, 19 v. Venetië te Amsterdam verw. Gaasterland, 18 v. Harlingen n. Leith. Gruno, pass. 13 Kiel Holtenau n. Naesvec. Heerer.gracht, 19 v. Hamina te Kiel verw. Haskerland, 18 v. Harlingen n. Goole. Henrica b. 18 v. Lulea n. Vistavarf. Hoc Vinces, 19 Rotterdam verw. Hoc Vinces. verm. 18 v. Grimsby n. Rotterdam Ida Jacoba. 23 v. Hollandia te Rotterdam verw. Julia Mary, 18 v. Casablanca te Rotterdam. Jaba, 18 v. Harlingen te Boston. Joost, 17 te Haukipudas. Koningin Juliana, verm. 19 v. Oporto n. R'dam. Kaap Falga, 16 te Simrishamn. Liinbaansgracht, pass. 18 Kiel Holtenau naar Helsinki. Larix, 16 te Haukipudas. Lacra. 13 v. Antwerpen te Boston verw. Leendert b, 18 v. Hull te Antwerpen. Marianne. 18 v. Rouaan te Amsterdam. Markab N, pass. 18 Brunsbüttel n. La Pallice. Merwehaven, verm. 18-20 v. Casablanca naar Rotterdam. Marcella, 18 v. Bergen n. Stettin. Muian, 18 v. Boston te Harlingen verw. Matthew, verm. 18 v. Rotterdam n. Varberg. Mldsland, 18 v. Grangemouth n. Rotterdam. Mutua Fides. 18 v. Amsterdam n. Leith. Nero. 17 v. Napels n. Tarragona. Nieuwland, 18 v. Rotterdam n. Grangemouth Nottingham, 18 v. Goole te Rotterdam verw. Nassauhaven, verm. 18 v. Rotterdam n. Aarhus. Neeltie b, 19 v. Teignmouth te Civita vecrhia. Noorderhaven, pass. 18 Brunsbüttel n. Rotterdam Olivier van Noort, 18 v. IJsland te Genua. Plato. 17 v. Livorno te Oporto. Prinsengracht. 18 v. Antw. te Abo verw. Pascholl, 18 v. Boston te Coiijnsplaat. Ponto, 17 te Mantyluoto. Soemba. 18 v. Gothenburg te Delfzijl verw. Spes. pass. 18 Vlissingen n. Esbjerg. Sehippersgracht, 18 v. Rotterdam n. Helsinki. Spirit, pass. 18 Vlissingen n. Wisbech. Spurt, 18 v. Gent n. Portsmouth. Taurus. 18 v. Vlissingen n. Londen. Tilly. 16 v. Karlstad n. Zaandam. Vigilanter, verm. 18 v. Rotterdam n. Oran. Vivo. 18 v. Par n. Rotterdam. Westereems. 18 v. Gothenburg te Amsterdam. Westropa, pass. 18 Brunsbüttel n. Korsor. Wieboid Bohmer. 19 v. Amsterdam te Kopen hagen verwacht. Zeehaan, verm. 18 v. Bordeaux n. Wamemuende Zwaantiena, 18 v. Rotterdam te Boston. SLEEPVAART Hudson. 17 v. Whitby n. Rotterdam met een kustvaartuig. Ebro, 17 v. Tenes te Maassluis. Loire, 17 v. Gibraltar n. Rotterdam. Witte Zee, 17 100 m. NO. Derna met sleepboot. xBGjvvkcL xachten Jupe/t afaobptfy/ektnogeh Gen. Cronjéstraat 2, Haarlem Gen. Cronjéstraat 115, Haarlem TISSING Lisse - Noordwük Uitsluitend verkrijgbaar in Inconé-zaken. Bloemendaalseweg 267 t.o. Postkantoor, Overveen. Marktplein, IJmuiden Vraagt bij ons een demon stratie van de SIWA gecombineerde was machine centrifuge f 550. GEN. CRONJéSTRAAT 94 Tel. 17845—13207, Hrl. Slecht gas kost geld en pan nen. Uw oud apparaat, goed gerepareerd, is beter dan een slecht nieuw Alle merken 2 jaar garantie. Tel. 19931. Gas rep.-bedrijf „LODA". Grote Houtstraat 9. Prot. Christ. N'ijv. School, Tetterodestraat 109, Haarlem Gevraagd zo spoedig moge lijk Salaris volgens Rijksregeling Aanmelden Woensdagavond 22 Juni a.s. van 89 uur. m. gar. (vrije vest.) f 30.000, betaalb. f 7000 contant, res tant f 100 p. m. rente en af lossing. Bevr. Mesdaglaan la, Heemstede. Tel. 35236. Bij de firma VINKE Co., Geldersekade 10, Am. sterdam, is plaats voor Vereisten: Middelbare schoolopleiding; in staat zelfstandig eenvoudige correspondentie in de Nederlandse en Engelse taal te voeren en dictaten in deze talen vlot op te nemen en uit te werken; enige kennis van en bereid heid tot het verrichten van lichte administra tieve werkzaamheden. Vereisten: Tenminste een diploma Mulo of daaraan gelijkstaand onderwijs; bij voorkeur in het bezit van een Praktijkdiploma Boek houden: niet ouder dan 25 jaar. Bij voorkeur in het bezit van een diploma Mulo met enige vaardigheid in typen. Eigenhandig geschreven brieven, waarin duidelijk vermeld de functie waarnaar wordt gesolliciteerd, worden gaarne ingewacht bij het Secretariaat van genoemde firma.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 3