Loom spelend Bondselfta! verloor met ruim verschil van Botafogo Goede prestaties van V. en L'er van Hardeveld op 100 en 200 m. Haarlem speelde tegen GVAV veel te slordig: twee-twee Virtuoze Brazilianen sloegen niet minder dan zes maal toe Fleurig sportfeest op de Olympische Dag Sectiebestuur betaald voetbal bleef bij haar besluit IOC gaat in 1957 over amateurisme praten Twee strafschoppen in spannende wedstrijd Leeuwarden en Stormvogels stonden elkaar niets toe Van Koersel tweede in Wormerveer MAANDAG 20 JUNI 1955 3 Goede athletiek Dubbele zege Heringa Wuthrich Moedige jeugd Falend tweetal Zeven goals Oost-Duits Olympisch Comité erkend Hongarije Europees kampioen basketball Kanokampioenschappen GARAGE DEN KOUT Nederlandse kanoploeg tegen West-Duitsland VIJFTIGDUIZEND SPORTLIEFHEBBERS, onder wie Koningin Juliana, Prins Bernhard en de Prinsessen Beatrix, Irene en Margriet, hebben Zondagmid dag in het stadion in Amsterdam gekeken naar wat de vertegenwoodigers van vier sporten in het drukkende zomerweer hadden te bieden. En ondanks het feit dat de successen in de nummers, waarin ook buitenlandse gasten deelnamen, weinig in getal waren, zullen al die tienduizenden toch wel tevreden huiswaarts zijn gekeerd. Want ook dit jaar werd de Olympische Dag een fleurig sportfeest, dat slechts werd ontsierd door een fikse onweersbui. Zoals gezegd, de successen waren gering. Bij de dames-athleten won de Oost-Duitse Stubnick ver voor haar concurrenten. Maar bij de heren maakte Van Ilardeveld veel goed door zowel de 100 als de 200 meter te winnen. De 800 en 1500 meter echter waren weer voor buitenlanders. In dit geval de Engelsen. Ook de voetballers konden niet tegen het buitenlandse geweld op. De Braziliaanse club Botafogo speelde over alle linies beter en won gemakkelijk. Het zij echter gezegd dat de zes—één overwin ning veel ruimer was dan de verhouding in het veld zou doen vermoeden. Het springconcours, dat het programma afsloot en de gymnastiekdemonstraties. waar mede het programma begon, waren zonder meer bijzonder geslaagd en kregen van het publiek op de tribunes dan ook een warm eri enthousiast applaus als ver diende beloning. De massale opmars van vijfhonderd turnsters van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond maakte als altijd een bijzonder prettige indruk. De baloefenin gen van deze turnsteres, die werden uitge voerd onder leiding van mejuffrouw Nun Verhoef waren eenvoudig van opzet, maar vielen toch wel in de smaak. Nog meer succes echter oogstten de turnsteres van de gymnastiekverenigingen Olympia uit Nieuwenhagen, Simson uit Amsterdam en Kralingen uit Rotterdam. De beide eerst genoemde verenigingen loonden hun kun nen met de springtafels, terwijl op het middenveld de Rotterdammers met hun oefeningen op de lange mat terecht diver se malen met luid applaus werden beloond voor hun spectaculaire sprongen waarbij zij grote technische vaardigheid en een volkomen lichaamsbeheersing toonden. Van demonstraties als die het K.N.G.V. ook Zondagmiddag weer liet zien gaat een grote en goede propaganda uit voor het nog steeds groeiende Verbond. De athletieknummers waren sterk bezet, zowel bij de dames als bij de heren. Chris- ta Stubnick. een Oost-Duitse athlete, won op bijzonder gemakkelijke wijze de 100 en de 2Ó0 meter, waarbij van strijd tussen haar en Puck van Duyne en de Engelse sprintster Joan Scrivens geen sprake was. De baan van het Olympisch stadion was snel en Christa Stubnick slaagde er in haar record op de 100 meter te evenaren. Zij had dat record op G Augustus 1952 tijdens in ternationale wedstrijden in Boekarest op haar naam gebracht met 11,7 sec. Puck van Duyne eindigde met ruim ver schil als tweede in 12.2 sec., een tijd welke zij dit seizoen al een keer had laten afdruk ken. De start van de Oost-Duitse athlete was voortreffelijk geweest en reeds na tien meter lag zij duidelijk aan het hoofd van het ploegje dames, waarin de West-Duitse deelneemster Klinge een zwakke indruk maakte. Op de 200 meter demonstreerde Christa Stubnick haar grote vorm op weergaloze wijze. Zij distancieerde haar voornaamste mededingsters met verschillen van vele meters. En hoewel de Oost-Duitse geen re cord verbeterde, haalde zij toch wel het sladionbaan-record omlaag en bracht het van 24.3 sec. (Puck Brouwer van 10 Augus tus 1952) op 24.1 sec. De Engelse Scrivens versloeg Puck van Duyne op deze afstand op niet te miskennen wijzen, waarbij onze landgenote een tijd noteerde, welke weder om gelijk was aan de beste, dit seizoen door haar gemaakt. Christa Stubnick won de sprint-tweekamp der dames door op telling der tijdens van de 100 en 200 meter dus gemakkelijk voor Joan Scrivens en Puck van Duyne-Brouwer. Bij dc heren behaalde Van Hardeveld een dubbele overwinning op de sprintnummers. Op de 100 meter was hij bijzonder snel weg en ging in 10.G sec. als eerste over de lijn vóór Theo Saat en de Engelsman Gibbs, die een fraai duel om de tweede plaats hadden geleverd en voor wie beiden een tijd van 10.8 sec. werd genoteerd. Op de 200 meter tekende e overwinning van Van Hardeveld zich reeds bij het uit komen van de bocht duidelijk af. Maar Gibbs bleek over een machtige laatste 50 meter te beschikken en bij elke meter haalde hij centimeters van zijn achterstand op de V. en L.-er in. Met zeer gering ver schil finishte Van Hardeveld als eerste: beiden 21.8 sec. Theo Saat werd derde. Ru- Vijfhohderd turnsters van het K.N.G.V. slaan aangetreden aan het begin van de Olympische Dag. vooral W. G. Hendrickx met „Bijou" een bijzonder fraai parcours reed. „Bijou" nam de 12 hindernissen met het grootste gemak. De uitslag luidde: Senioren: 1. W. G. Hendrickx met Bijou, 0 fouten, 78 1/5 sec., 2. H. J. van Winger den met Radja, 0 fouten, 82 3/5 sec., 3. M. M. Koster met Tarahumara 0 fouten 83 1/5 sec., 4. Majoor J. J. L. baron van Lynden met Master 0 fouten, 87 3/5 secv, 5. Majoor W. E. K. Bischoff van Heemskerck met Napoleon 4 fouten. Junioren: 1. K. Hej'broek met Dousjka, 0 fouten, 77 sec., 2. Mady Koster met Axel, 0 fouten, 91 sec., 3. Francis Arts met Roszy, 4 fouten, 70 4/5 sec., 4. Corlo Énglebert met Lady Jeanne, 4 fouten, 81 se'c.," 5. Lily Vorstman met Shirly 4 fouten, 96 sec. Onder leiding van de heer Martens werd Zaterdag te Utrecht een vergadering ge houden van afgevaardigden der verenigin gen, die voor het seizoen 1955-56 tot de competitie betaald voetbal zijn toegelaten. Naar bekend zijn voor het volgend seizoen twee hoofdklassen van elk 18 clubs gepro jecteerd en drie eerste klassen van elke 15 verenigingen. Van de 81 clubs hadden 61 een vertegenwoordiger naar de Utrechtse bijeenkomst gezonden. Het sectiebestuur betaald voetbal heeft O)) deze vergadering nog eens uitvoerig al le argumenten aangehaald, die voor de reeds bekend gemaakte indeling hebben ge pleit. Verscheidene vertegenwoordigers van clubs voerden hierna het woord, die een in deling van drie klassen voorstonden, dus hoofdklassen, eerste klassen en tweede klassen. Andere sprekers verdedigden het besluit van het sectiebestuur. Een onderzoek werd ingesteld naar het standpunt van de op deze, bijeenkomst aan wezige. verenigingen, waarbij bleek, dat 25 clubs voorstanders bleken te zijn van de reeds gepubliceerde indelingen en 36 ver enigingen daar bezwaren tegen hadden. Het sectiebestuur betaald voetbal trok zich terug om zich nader te beraden. Te ruggekeerd ter vergadering deelde liet sec tiebestuur mede geen aanleiding te vinden de reeds vastgestelde indelingen te herzien, ook niet gezien het resultaat van het opi nie-onderzoek bij de, clubs op deze bijeen komst. Het Internationaal Olympisch Comité is uiteengegaan zonder een beslissing te ne men over de kwestie van het „amateuris me", dat op de agenda stond. Het congres besloot een herziening Aan de amateur- voorschriften en de kwestie van uitkering Aan Aergoedingen op de Aergadering die in 1957 in Brussel Avordt gehouden, ter hand te nemen. Dit betekent dat het volgend jaar in Mel bourne dezelfde amateur-bepalingen zullen gelden als in Helsinki en dat de Russische staatsamateurs, die in 1952 onbeperkt aan de spelen konden deelnemen, ook in Australië' van de partij zullen kunnen zijn. Het comité besloot voorts Oost-Duitsland voorlopig als lid te aanvaarden. De voor waarde is dat Oost-Duitsland in 1956 een gezamenlijke ploeg vormt met West-Duits- land. West-Duitsland is reeds lid van het I.O.C. Het besluit werd genomen met 27 tegen 17 stemmen. G.V.A.V. en Haarlem hebben Zaterdagavond in Groningen een wedstrijd gespeeld die meer door de spanning dan door goed spel voor de tocschouAvers aantrekkelijk is ge weest. Haarlem heeft over het geheel genomen wel iets beter voetbal laten zien, maar was toch even slordig in de combinaties als G.V.A.V. Daarbij kAvam dat de roodbroe- ken een vrij ongevaarlijke voorlinie hadden met alleen rechtsbuiten Jacob als een speler, die voortdurend de aandacht opeiste. De rest sukkelde al te veel met de af- Averking en Groenevcld bijvoorbeeld miste reeds na vijf minuten een fraaie kans toen hij geheel A'rij voor het Groninger doel kAvam te staan. In het algemeen bouwden de Haarlem- kanthalfs, Boeree en Schilpzand de aan vallen beter op dan de thuisclub, maar de Groningers kregen toch goed A'at op de aanvallen van de gasten. Langzaam maar zeker verplaatste zich daardoor het spel, waarbij de open aanvallen van GVAV een gevaarlijker karakter hadden dan die van Haarlem. Kuys en Laan hadden grote moeite met de Groninger buitenspelers, maar toch was er een strafschop voor nodig om de thuis club aan de leiding te helpen. Kuys trad wat al te hard op en hoewei een straf schop daarvoor veel te zwaar was kende scheidsrechter Beltman déze toch toe. De Koe scoorde daaruit (éénnul) en dat was dubbele pech A'oor Haarlem, omdat Roozen tevoren bij een doorbraak eveneens ge haakt was, waarbij de arbiter liet door spelen. Gelijkmaker Toch zette Haarlem goed door en on middellijk na de hervatting kwam de ge lijkmaker toen Van Osch profiteerde van een misser in de Groninger verdediging. Nogmaals kreeg Haarlem een kans toen de gastheren wederom een steek lieten vallen, maar nu trof Van Osch de paal. GVAV werd hierdoor wakker geschud, verhoogde het tempo waarna er een pe riode volgde van zeer snel spel, dat zeer zeker aantrekkelijk was. Doordat zowel Kuys als Laan de dek king verwaarloosden kon de rechtsbuiten van GVAV een voorzet geven, waaruit linksbuiten De Groot ongehinderd scoor de (tweeéén). Wederom stond Haarlem dus achter en opnieuw zette de pioeg door en hoeveel er weinig verstand bij de aan vallen werd gebruikt kwam er van Jacob toch weer gevaar. Eenmaal moest de Gro ninger doelman redding brengen door zo wel de bal als zijn tegenstander vast te houden. Dat kostte de thuisclub een straf schop, waaruit Kamperveen, die A'oor Vreeken Avas ingevallen, onberispelijk scoorde. Tot het einde bleef de spanning, maar de verdedigingen, waarin de stop pers De Voogd en Benninga op de voor grond traden voorkwamen verdere doel punten. Daar men op grond van de posities op de- ranglijst mocht verwachten, dat de spelers bij (le welstrijd tussen LeeuAAarden en Stormvogels flink om de punten zouden strijden is de wedstryd vooral in dit opzicht wel bijzonder teleurstellend ge.AVorden. En wie denkt dat de nulnul uitslag tot stand kwam na een spannende ontmoeting heeft het eveneens inis, Avant ook dat is niet het geval geweest. Van het begin af aan Averd er door beide ploegen mat gespeeld, Avaarbij nog kwam dat zowel Stormvogels als Leeuwarden niet alles op alles zetten om de winstpunten te bemachtigen. De IJmuidenaren bijvoorbeeld hielden de binnenspelers J. Snoeks en Fre- riks in het middenveld. Avaardoor de drie overgebleven aanvallers, van wie Luppens nog het meest presteerde, weinig in te bren gen hadden tegen de Friese verdediging. Maar ook Leeuwarden kon niet die stoot kracht opbrengen welke nodig was om de sterke Stormvogels-defensie te verontrus ten. Zo werd het een Aveinig interessant tref fen, waarbij de IJmuidenaren hoewel tech nisch iets sterker spelende dan Leeuwar den toch enkele vrije kansen moesten toe staan. Zelf hebben de aanvallers van Storm vogels geen '-ele scoringsgelegenheid ge had. Het bleef dus nul-nul en dat was ook eigenlijk het enige belangrijke in deze wei nig betekenende strijd. ADVERTENTIE HAARLEM ELECTRISCHE INSTALLATIES LUIDSPREKENDE TELEFOON-INSTALLATIES lander liet op dit nummer verstek gaan Avegens een blessure. Op de 200 meter tekende een overwinning gelopen, beheerste de West-Duitse ahtleet Lawrenz volkomen het kleine selecte \'eld van lopers. Met 1 min. 50.8 sec. boekte ook hij een nieuw baanrecord, een presta tie, welke een seconde lag binnen het oude record van de Engelsman LoAve, die 1 min. 51.8 sec. had laten afdrukken in.... 1928. Zijn Oost-Duitse concurrent Rein- nagel noteerde 1 min. 52.4 sec., en de En gelsman Gorry Averd derde in 1 min. 52.9 sec. Gordon Pirie. die zelf gevraagd had de 800 meter én de 1500 meter te mogen lopen, kwam als zesde binnen in 1 min. 55.5 sec. Het baanrecord van Wim Slijkhuis met 3 min. 50.6 sec., daterend van 22 Mei 1952 werd door de Engelsman Hewson, de man, die de mijl ook binnen de 4 min. heeft af gelegd, vermorzeld. De Oosl-Duitse athleet Hermann had de leiding genomen met Hewson op de tAveede plaats. Bij de bel voor de laatste ronde plaatste de Engels man zich aan het hoofd van de midden- afstandlopers, terwijl Gordon Pirie en Hermann een fel duel leverden voor de tweede plaats. In 3 min. 47.8 sec. kwam Hewson binnen met Hermann als tweede in 3 min 48.6 sec., een nieuw Oost-Duits record. Pirie bezette de derde plaats in 3 min. 54 sec. en de beste Nederlander was Roovers in 3 min. 57.5 sec, waarmede hij als vijfde eindigde. Er stond ook nog" een koppelrace oA'er 500(1 meter op het programma. Het werd een aardig nummer, Avaarin de Haarlem mers Verra en Warmerdam een moedige race liepen. Van de eerste tot en met de laatste ronde Avas een A an beiden in de voorste gelederen te vinden, zonder noch tans een bedreiging te vormen voor het aanvankelijk leidende Kimbria en latei- voor de Zeeuwse combinatie. Hel moedige volhouden van de Haarlemmers Averd be loond met de A'ierde plaats achter de Zeeuwen, Kimbria (Maastricht), AAC (Amsterdam). Vlug en Lenig eindigde op de A'ijfde plaats. Dit jaar bad de Stichting Nederlandse Hippische Sportbond wel een bijzonder programma samengesteld. De grondgedach te hiervan is geweest, A'oor de jeugd kansen te scheppen in belangrijke wedstrijden uit te komen om daarmede erA'aring op te doen. Hiermede hoopt men een ploeg van ruiters en amazones voor de toekomst te kweken. Er was natuurlijk een wedstrijd samen gesteld bestaande uit een krachtmeting tussen de ervaren ruiters, die niet alleen op Nederlandse bodem reeds een bekende I naam bezitten, maar die ook in het buiten land reeds meermalen de Nederlandse kleuren hebben A'erdedigd, en een équpe van jeugdruiters en -amazones tot en met 18 jaar. Elke ploeg bestond uit vijf ruiters/ amazones. De resultaten van de vier best geklasseerden in elke ploeg werden samen gesteld voor de definitieve uitslag, Avaarbij de senioren nul fouten en de junioren acht fouten kregen. Het was een merkwaardige strijd, die op de groene grasmat werd geleverd. De se nioren reden bedachtzamer, meer rijdend op foutloze parcoursen dan op snelle tijden. Zeker hebben de junioren op hun oudere collega's A'oor, dat zij veel lichter in ge wicht zijn, hetgeen voor het paard reeds een belangrijk voordeel is waardoor ook snellere tijden kunnen Avorden gemaakt. Een tAveede factor, die de jeugd op de se nioren voor heeft is durf en moed. Bij de senioren legden vier van de vijf ruiters het parcours foutloos af, waarbij Dat het langzamerhand hoog tijd Avordt op te houden met voetbal spelen, bleek gis termiddag Aveer eens bij de Avedstrijd van een Nederlands Bondselftal tegen de Bra ziliaanse club Botafogo, die in een verdiende, maar wel A\'at al te ruime nederlaag eindigde. De hoofdzaak van het vrij matte spel van de Nederlanders was ongetAvij- feld te zoeken in een zekere voetbalmoeheid hetgeen in het geheel geen AA'onder mag heten waarbij dan nog de drukkende en voor voetbal Aveinig geschikte tem peratuur kAvam. De Brazilianen A'onden de temperatuur typisch bijzonder geschikt A'oor het spelen van een enthousiaste partij, gezien hun inspanning om de overwin ning zo groot mogelijk te doen worden en hun pogingen om het peil zo hoog mogelijk op te voeren. Zij toonden zich oA'erigens enorm fantasierijke A'oetballers met een grote Hehaamsvaardigheid en een even groot en gedegen spelinzicht. En dat Avaren vooral factoren, die bij de Nederlanders nog al eens iets te Avensen lieten. Dat het een gedegen zeseen nederlaag Averd, had echter nog andere oorzaken. Pieters Graafland in het doel had bijzon der zwakke momenten en schonk A'ooral zijn mede-verdedigers weinig reden tot vertrouwen. Verder was Claus van Hel- mondia, die voor Boskamp was ingevallen, een wel heel zwakke schakel in de verde digingslinie, waarin Van der Hart en Wiersma hun normale en dus degelijke partij voetbal speelden. Alleen in de twee de helft werd Van der Hart soms wat al te gemakkelijk omspeeld door de uiterst vaardige midvoor Venicius, die de ene goal na de andere scoorde. In de middenlinie speelden Schaap en Klaassens. niet onverdienstelijk, maar wel bleek duidelijk dat zij aan het einde van een uiterst inspannend voetbalseizoen niet meer het vereiste tempo konden opbrengen. Vrijwel nimmer slaagden zij er dan ook in het middenveld te beheersen, zodat de Bra zilianen daar vrij rustig hun gang konden gaan. Hel spel A-an Klaassens en Schaap was echter nog subliem A'ergeleken bij (lat van de spelers in de Nederlandse voorhoede. OA'erbeeke A'an NAC was daar een eA'en srrote mislukking als Je Erzeue'iC-sneïcr Voges. Van Melis kwam evenmin tot grote verrichtingen. De kans. waaruit hij het enige doelpunt A'oor Nederland maakte, kon hij haast niet missen. Het kwam tot stand toen hij een fraaie voorzet kreeg A'an nota bene de Braziliaanse back Santos Nil- ton, die op zijn uit het doel gelopen keeper Avilde terugspelen. Wilkes en De Harder waren nog de bes ten. Vooral de Spaanse Nederlander had er gezien zijn activiteit nogal zin in. Dat zijn vaardige spel niet het gewenste succes opleverde, was niet alleen te wijten aan het onbegrip van zijn mede-voor- waartsen, maar zeker ook aan het uitste kende verdedigen van de lange schotvaar- dige en abrupt ingrijpende Brazilianen. Rechtsbinnen Paulo opende in de elfde minuut de score. Wilkes kogelde in de 31ste minuut na een combinatie met De Har der tegen de uitlopende (voortreffelijke) doelman Lugano en Klaassens schoot ver naast. Venicius' schot was in de 41ste mi- Een aanval op het doel van de Brazilianen met geheel rechts Klaassens en Van Melis en nog juist zichtbaar onder doelman Gilson van Botafogo de Nederlander Voges. nuut beslist onbereikbaar A'oor Pieters Graafland. Na de rust had Botafogo slechts drie mi nuten nodig om de stand tot nuldrie op te voeren. Nu door rechtsbuiten Garrincha. Korte lijd later leed een geraffineerde com binatie tussen Wilkes, De Harder en Over- beeke schipbreuk door bekwaam ingrijpen van keeper Lugano. Tijdens de 5000 m. koppelrace ontlastte zich een onweersbui boven het stadion, die de sintelbaan er niet lichter op maakte. Het AAC-koppel Van Zeeland-Kziys tijdens de aflossing. Ze lijken nog al vermoeid- In de 22ste minuut kAvam het tegendoel punt. Enkele druppels regen uit een drei gende onweerswolk verschaften de zich loom bewegende Nederlanders nauwelijks verfrissing. Van Melis bleek tenminste niet ad rem genoeg om van een kostelijke voorzet van Wilkes te profiteren. De ver dediging, die de list van de buitenspelval al te lichtvaardig gebruikte, Averd daar voor in de 30ste minuut bestraft, toen middenvoor Venecius letterlijk naar het Nederlandse doel kon wandelen, om met een schijnbeweging de eenzame Pieters Graafland te verslaan (14). Twee minu ten later liet Venicius weten, dat hij zijn derde doelpunt in het Olympisch stadion van Amsterdam niet wilde missen (1—5). Uit een serie, nog volgende stormlopen maakte middenvoor Venicius het halve dozijn Braziliaanse goals vol. Tijdens de laatste zitting van het congres van het Internationaal Olympisch Comité in Parijs werd het Oost-Duitse Olympische Comité erkend met 27 tegen 7 stemmen. De voorwaarde is echter gesteld dat er slechts één Duits team (van Oost- en West-Duits land tezamen) kan worden afgevaardigd naar de Olympische Spelen. De uitslagen van de wedstrijden, gespeeld in het tournooi om de Europese basketbal- kampioenschappen luiden: Finalepoule: Tsjecho SlowakijeRoeme nië 9169 <4836); HongarijeRusland 8268 (3930): PolenJoegoslavië 6759 (31—29); Italië—Bulgarije 72—76 (32—35). Verliezerspoule: OostenrijkLuxemburg 8055 (4023); ZwitserlandZweden 5343 (3126); FrankrijkEngeland 10356 (43—24); Duitsland—Denemarken 5149 (3026 voor Denemarken); FinlandTur kije 55—54 (29—27). De uitslagen van de laatste wedstrijden luidden: RuslandPolen 10176 (ruststand 60—36); Italië—Joegoslavië 69—66 (29—33): Tsjecho SlowakijeBulgarije 73—57 (34—36): Hongarije—Roemenië 7160 (46—38). Eindstand: 1. en Europees kampioen Hon garije. 2. Tsjechoslowakije, 3. Rusland. 4. Bulgarije, 5 Polen, 6. Roemenië, 7. Italië, 8. Joêgosla\'ië. Op de Zaan in WornierA'eer zijn de AA ed- strijden om het kampioenschap van Neder land kanovaren in de K 1 klasse over 1000 meter gehouden. J. Bobeldijk uit Koog a. d. Zaan A\isl de titel op zijn naam te brengen. De uitslag van de finale luidde: 1. en kam pioen van Nederland J. Bobeldijk. Koog a. d. Zaan 4.15: 2. H. van Koerssel. Haarlem 4.15.1; 3. A. Geurts. Eindhoven 4.15.4; 4. C. Gra\'en- steijn. Wormer 4.16.2; 5. P. Bakker, Amster dam 4.17. Kampioen Bobeldijk Avon ook de K 1 wedstrijd over 500 meter. Met zijn plaats genoot Bunschoten behaalde hij in de K 2 race over 2000 meter een fraaie zege. Inte ressant was ook de K 1 500 meter wedstrijd voor dames. Het resultaat hiervan was 1. mevr J. KlingersBosschieter, Zaandam 2.28.2; 2. mej. T. van Zandvoort, Eindhoven 2.28.4; 3. mej. A. Vrenegoor, Haarlem 2.32.4. ADVERTENTIE WAGENWEG 166-168 - HAARLEM RENAULT D. K. W. STUDEBAKER De Nederlandse Kanobond heeft, de lan denploeg vooi" dc wedstrijden tegen West- Duitsland op 2 en 3 Juli in Zutphen te hou den. als volgt samengesteld: K 1. 10 km., Klingers (Zaandam) en Gra vensteijn (Wcrmer). K 1. 1000 m. en K 1. 500 m. Klingers .(Zaandam) en Gravensteijn (Wormer). IC 2. 10 km., 500 m. en 1000 m„ Koch (Zaandam), Kwast (Westzaan) en Bobeldijk (Koog a. d. Zaan), Bakker (Am sterdam). K 4, 10 km., Bunschoten (Koog a. d. Zaan), Daman (Wormer). Geurts (Eind hoven), A «n Zantvoort (Eindhoven). K 4, 1000 m. en 500 m., Gravensteijn (Wor mer), Van Koersel (Haarlem). Kracht (Zaan dam). Daman (Wormer). K 1. 4 x 500 m. estafette, Koch (Zaandam), Kwast (West zaan) Bobeldijk (Koog a. d. Zaan) en Klin gers (Zaandam). K 1. 500 m. dames, mevr. Klingers—Bosschieter (Zaandam) en mej. Van Zantvoort (Eindhoven). K 2, 500 m. dames. mevr. Los—Paassen. mevr. Klingers— Bosschieter (beiden Zaandam), mej. Vrene goor en mej. Oostenbroek (beiden Haarlem).

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 5