Grote belangstelling bij jubileum van Bloemendaalse pastoor Haarlems Dagblad Kort en bondig Aanmeldingsformulier Bennebroek Tineke van Urk Zandvoort Haarlemmermeer Hillegom MAANDAG 20 JUNI 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Wedstrijden om de mr. Rohlingbeker begonnen Actie Buurtbelang tegen de snelwegen Eind Juli beginnen de tuinkeuringen Wethouder N. J. Tabak ten grave gedragen Werkzaam deel in gemeenschap Haarlemmerliedeen Spaarnwoude Hillegommer deelde klappen uit Geslaagd turnfeest I.v.A.O. in Santpoort Zandvoortse slaagde voor arts-examen Zandvoortse reddingboot maakte proefvaart Spannende windhonden- rennen in Zandvoort Jaarlijks HPC-tournooi Zondag begonnen Zang- en muziekconcours te Zwanenburg Verbouwing raadhuis is Vrijdag gereed Collecte „Margriet" bracht ruim vier mille op Vechtpartij in een Haarlems cabaret Rooms-KathoÜek Bloemendaal heeft dit weekeinde feest gevierd. Dit weekeinde gold het de pastoor dr. A. A. Olierook, die zijn zilveren priesterjubileum herdacht en dit feest werd door alle parochianen mee gevierd. Het begon al Zaterdagmiddag, toen pastoor dr. Olierook, na een vijfdaagse af wezigheid uit zijn parochie, om 4 uur aan het station Santpoort werd afgehaald, in een open auto met naast hem kapelaan H. Hansen en verder de heer F. H. Ch. J. Nieuwenhuijs namens het parochiaal kerk bestuur, en geflankeerd door een rij ver kenners aan beide zijden van de auto, maakte hij een zegetocht door zijn parochie naar de kerk aan de Korte Kleverlaan. Hij werd vooraf gegaan door de in kleurrijke uniformen gestoken mannen en jongens van het Heemsteedse muziekkorps „St. Michael" met daar achter leden van de Katholieke Arbeiders jeugd, de kabouters, gidsen, welpen, bruidjes en leden van de gymnastiekvereniging „Willen Is Kunnen". Langs de weg hadden velen zich opgesteld om de pastoor een welkom toe te roeDen. Nadat allen de kerk waren binnengetreden volgde pastoor Olierook zijn parochianen en droeg een plechtig Lof op. Na afloop daarvan bracht „St. Michael" hem een muzikale serenade voor de pastorie. Drukbezochte receptie Zondagmiddag begon een bijna twee uur durende receptie in het buitenportaal van de kerk. Nadat de jubilerende herder, zijn familie en de beide kapelaans H. Hansen en V. G. Nijman daarheen waren geleid door de heren H. L. A. van de Pavert en W. J. Wilms Floet namens de feestcommis sie, leidde de heer K. Bornewasser de can tate, Psalm 150 Laudate Dominum, gezon gen door het dameskoor „St. Caecilia" en het parochieel jongenskoor en kerkkoor „St. Benedictus". De heer Nieuwenhuijs voerde namens het kerkbestuur het woord en vervolgens sprak de heer Wilms Floet namens de feestcommissie. Hij vond het feest voor de priester, ook een feest voor de parochianen en overhandigde de jubi lerende pastoor een weekendkoffertje met alle gegevens en besproken plaatsen voor een bedevaartreis van Bloemendaal naar Fatima, hem door de parochianen aange boden. Tevens bood de spreker een leun stoel aan. Namens de mannencongregatie sprak nog de heer Van Dam onder het aan bieden van een geschenk, dat in de loop der middag nog door andere cadeaux werd gevolgd. Onder de ongeveer zeshonderd aanwezi gen vertegenwoordigden de wethouders mejuffrouw M. E. Nolle en mr. J. C. C. W. Hijszeler het gemeentebestuur van Bloe mendaal. Van de burgerlijke autoriteiten vermelden we prof. mr. C. P. M. Romme, mr. F. P. Th. Rohli.ng en verder leden van het bestuur van de school voor Maatschap pelijk werk in Amsterdam waar de jubi laris jarenlang zijn beste krachten heeft gegeven van de bond „St. Lucas" en van het bestuur van de Theresiastichting. Plechtige Hoogmis Des morgen om 9 uur was een plechtige Hoogmis gehouden, opgedragen door pas- Zaterdagmorgen hebben meer dan drie honderd leerlingen uit de hoogste klassen van de verschillende scholen voor lager onderwijs in de gemeente Bloemendaal een begin gemaakt met het lournooi om de mr. F. P. Th. Rohlingbeker. Dit tournooi, waar voor het gemeentebestuur van Bloemen daal destijds een beker beschikbaar heeft gesteld, wordt georganiseerd door de ge meentelijke schoolsportcommissie, waarin zitting hebben de heren Adr. Cassee, oud ambtenaar voor de sport in deze gemeente, Ch. E. de Bock en B. W. Solkamans, beiden leraar lichamelijke opvoeding M.O., G. J. Bosch en M. E. J. van de Weijer, onderwij- .zers aan respectievelijk de Vondelschool en de St. Antoniusschool in Aer.denhout. Het tournooi bestaat evenals het vorige jaar weer uit drie delen. In de eerste plaats zwemmen. Micro-korfbal voor meisjes en kastie voor jongens hebben echter de veld spelen van 1954: handbal en voetbal, ver vangen. Het eerste deel (zwemmen) is Za terdag in Stoop's bad gehouden. Na de zwemwedstrijden is de puntentel ling van het algemeen klassement als volgt. De eerste twee plaatsen worden met 13.496 punt gedeeld door de Bornwaterschool, de winnaar van de wisselbeker in 1954. en de naaste concurrent van dit jaar. de Juliana- school. Op de derde plaats volgt de Aerden- houtse Vondelschool met 11.496 punt. De overige volgorde is: Bloemendaalse school vereniging, 10.915 punt; Koningin Wilhel- minaschool, 9.996 punt: Christelijke lagere school, 9.625 punt.. Tyo H. van Eeghenin- stituut, 7.666 punt; Graaf Florisschool. 7.163 punt en St. Antoniusschool, 6.833 punt. Van deze puntentelling wordt uitgegaan bij de volgende veldspelen, die Woensdag worden gehouden op het gemeentelijk sport terrein aan de Vrijburglaan in Overveen. De spelen worden in Overveen gehouden in plaats van aan de Donkèrelaan, zoals eerst was vermeld. Van negen tot twaalf uur spelen de meisjes dan korfbalwedstrijden, de jongens zullen elkaar in de middaguren in kastiewedstrijden bestrijden. Daarna, om omstreeks half vijf. zal de mr. Rohling-wis- selbeker worden uitgereikt. De vereniging „Buurtbelang Aerdenhout- Bentveld" zal zich met een circualire tot de inwoners van Aerc'enhout, Bentveld en Vogelenzang wenden, met verzoek adhaesie te willen betuigen aan de door deze ver eniging te voeren actie tegen de voorge nomen aanleg van snelwegen in Bloemen daal. toor Olierook. Een sobere maar fraaie ver siering van altaar en kerk met boeketten groen met witte anjers zetten aan de fees telijke plechtigheid luister bij. De feest predikatie werd gehouden door pastoor A. P. van Eden uit Oud-Schoten, die dit even eens had gedaan toen pastoor Olierook een kwart eeuw geleden tot priester werd ge wijd. Padoor Van Eden noemde de nu vierenzestigjarigé pastoor een werker van het elfde uur. I-I>'j noemde het een voor recht, dat de jubilaris mocht werken in een der schoonste kerken van het bisdom. Als beduit van deze dag werd des avonds nog een plechtig danklof gehouden met een Te Deum, dat werd gecomponeerd door de organist-koordirigent de heer K. Borne wasser en onder diens leiding door het parochieel jongenskoor en kerkkoor werd uitgevoerd. Het besluit van de feestelijkheden bij hel vijfentwintigjarig priesterjubileum van pastoor Olierook volgt Dinsdag. Na een plechtige H. Mis,opgedragen aan de school kinderen, komen deze 450 kinderen om 11 uur in de vroegere pastorie aan de Bloe- mendaalseweg tezamen om het jubileum van de pastoor te vieren. Dinsdagavond wordt de pastoor een bijeenkomst aange boden in de aula van het Mendelcollege. Eind vorig jaar heeft de afdeling Bloe mendaal van Tuinbouw- en Plantkunde be sloten naar het voorbeeld van Aalsmeer. Zandvoort, Vclsen en nog verschillende an dere gemeenten te komen tot een keuring van tuinen in de gemeente Bloemendaal, waarbij speciaal gelet zal worden op het al gemene aanzien, de beplanting en het on derhoud. Een jury, die zich uiteraard zal onthouden van het geven van advies, zou driemaal per jaar, in het voorjaar, de zo mer en de herfst, een rondgang langs de tuinen in de gemeente willen maken en voor de beste verzorgers enkele pryzen be schikbaar willen stellen. Door het slechte voorjaar is de eerste tuinkeuring niet door gegaan. De tweede, de zomerkeuring (die dit jaar dus de eerste is) zal tussen 25 Juli en 8 Augustus worden gehouden. Deze tuin keuring komt in de plaats van de keuring van de gevelversieringen, die men in de ge meente Bloemendaal, tot voor enkele jaren heeft gekend, maar die niet leidde tot wat er eigenlijk van verwacht werd. Vijftig procent van het aantal tuinbezit- tors vindt een tuin een noodzakelijk kwaad. Het onderhoud laat dan ook dikwijls .te wensen over. Hierin verandering te bren gen is onder meer het doel van de afdeling Bloemendaal van de Koninklijke Neder landse Maatschappij voor Tuinbouw- en Plantkunde. Natuurlijk zijn er door dubbe le bewoning van grote villa's mensen die het onderhoud van een vrij omvangrijke tuin niet meer kunnen bekostigen. Maar er zijn ook inwoners, die veel zorg aan hun al dan niet grote tuin besteden en sommigen van hen kunnen wedijveren met de presta ties van de hoveniers. Maar hun aantal moet worden opgevoerd. Overigens is deze keuring niet nieuw en de resultaten in andere gemeenten kan men tot voorbeeld stellen. In Bloemendaal werd reeds in Februari oen commissie samengesteld ter uitvoering van de plannen van Tuinbouw- cn Plant kunde om te komen tot de keuring van voortuinen bij de ingezetenen van de ge meente In deze commissie werden gekozen mr. E. J. W. Top als voorzitter, mejuffrouw E. Bannier als secretaresse en als leden de heren A. Jager, P. C. van der Maas, J. M. Barnhoorn en W. Beunder. Thans zijn even eens de commissies benoemd, die de keu ring in de wijken van Bloemendaal zullen verrichten. Dc najaarskeuring is in Octo ber. De keuringscommissies bestaan uit drie leden. Deze loden zijn niet woonachtig in de wijken waar zij de tuinen keuren. In Bloemendaal bestaat cle commissie uit mej. E. Bannier en de heren A. Jager en J. Barnhoorn. allen te Overveen. De grens van de wijk Bloemendaal is de gemeente grens met als uitzondering in het Zuiden de Kleverlaan, Busken Huctlaan,. Parkweg en Midden Duin en Daalseweg. Dit is te vens de Noordelijke grens van de wijk Overveen, die in het Oosten cle gemeente grens heeft en in het Zuiden Korte Zijlweg en Brouwerskolkweg. Hier wordt gekeurd door mevrouw H. L. P. Korthals Altes-Van Leeuwen Boomkamp en de heren T. Har- kema en A. Jonker, allen te Bloemendaal. De keuring in wijk III zal geschieden door mevrouw N. de Boom en de heren J. H. Wessellng, G. Beun en P. C. van der Maas. Voor al deze wijken is de heer W. Beun- der te Bloemendaal als reserve op de lijst geplaatst. Wijk lil omvat Aerdenhout en Vogelenzang; dit is het gehele gebied ten Zuiden van de Zijlweg' en Bentveklseweg in Aerdenhout. Aanleg', onderhoud en aanzien De commissieleden van de tuinkeuring zullen in het bijzonder letten op de aanleg, het onderhoud en het algemeen aanzien van de tuinen en wel speciaal op kleur, bloei en eventuele bessen. De beste prestaties wor den per wijk beloond met enige onderschei dingen, die op een eind van dit jaar te hou den bijeenkomst van Tuinbouw en Plant kunde zullen worden uitgereikt. De keuring geschiedt voor alle van de weg af zichtbare tuinen, die weer in drie groepen zijn ver deeld: kleine, middelgrote en grote tuinen. De te keuren tuinen mogen niet door een hoge haag of andere beplanting aan het ge zicht zijn onttrokken. Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: Wenst zich met ingang van te abonneren op OPRECHTE HAARLEMSCHF OOTTRANT 6.50 per kwartaal// 0.50 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. Z(j, die zich met inganc van 1 Juli 1955 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 30 Juni 1955 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen Onder grote belangstelling uit allerlei kringen is het stoffelijk overschot van wet houder N. J. Tabak van Haarlemmerliede en Spaarnwoude op de rooms-katholieke begraafplaats te Halfweg ter aarde be steld. Zijn werkzaam leven heeft voor een groot deel in dienst gestaan van een groot gezin, maar voor een ander zeer belangrijk deel in dienst van de gemeenschap en van de N.Z.H., bij welke maatschapoij de heer Tabak een toezichthoudende functie be kleedde op het onderstation te Halfweg. Bijna 24 jaar van 1 September 1931 af maakte de overledene deel uit van de raad te Halfweg, van 16 November 1945 af tevens als wethouder. En al die tijd heeft hij onverpoosd gewerkt aan de belangen van de verschillende organisaties, waarvan hij deel uitmaakte, onder andere van de afdeling Halfweg van de R.K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel „St. Ra phael" en van de K.A.B. Zijn eerlijkheid en onkreukbaarheid als gemeenteraadslid en later als wethouder waren in Halfweg en tot in verre omgeving bekend, hetgeen in de vele raadszittingen, die hij mee maakte en als loco-burgemeester ook pre sideerde, lot uiting kwam. De heer Tabak was niet wat men noemt een groot spreker, maar wat hij zei kwam in de regel recht uit het hart. Geen won der dan ook. dat de belangstelling in de room-katholieke kerk, waar door pastoor Bot de mis werd opgedragen, zeer groot was. Wij zagen burgemeester drs. J. J. M Visser, wethouder J. Bokma, verscheidene gemeenteraadsleden, oud-burgemeester J Simons, die met zijn echtgenote uit zijn tegenwoordige woonplaats Nijmegen was overgekomen, delegaties van verenigingen en organisaties, waarvan de heer Tabak deel uitmaakte en van de N.Z.H. en vele anderen, ook uit het naburige Zwanenburg. Haarlemse Politierechter „Het is me de veertig gulden wel waard, Edelachtbare" Hedenochtend stond een 52-jarige taxi ondernemer uit Hillegom verdacht van mishandeling voor de Haarlemse politie rechter terecht. Hij zou een 25-jarige chauffeur van een melkauto wiens wagen in de Meerdorpstraat te Hillegom gepar keerd stond, enige stompen hebben gege ven en hem vervolgens in de auto-cabine hebben geslagen. Verdachte verklaarde dat deze chauffeur met zijn grote melkauto regelmatig de Meerdorpstraat, waar het verkeer slechts in een lichting door mag rijden, inreed, aan een bepaald adres melk afleverde en dan tot grote ergernis van vele straatbewoners de straat weer in de zelfde richting verliet als waaruit hij ge komen was. Verdachte behoorde namelijk rechtdoor te rijden om via een kleine om weg zijn route te vervolgen. Herhaalde ma len zou de chauffeur door deze handelwij ze reeds aanrijdingen hebben veroorzaakt waarvoor hij verscheidene keren met de politie in aanraking was geweest. Deson danks bleef de melkrijder zijn slechte ge woonte getrouw, hetgeen de taxi-onderne mer zeer irriteerde. Op Zaterdagmiddag 30 April, juist toen alle politieagenten door de drukte die het bloemencorso op deze dag met zich meebracht elders druk bezet waren, meende verdachte eigen rechter te gaan spelen. Na een woordenwisseling met de misnoegen wekkende chauffeur, die naast zijn wagen stond, deelde de forse Hillegommer enige klappen uit, waardoor de ander tegen de zijkant van zijn auto tuimelde, waarna hij nogmaals met de nodige hardhandigheid in zijn eigen ca bine achter het stuurwiel werd gedepo neerd. „Na die tijd is het altijd goed gegaan, edelachtbare", verklaarde de verdachte voldaan. De officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, vond deze gang van zaken echter in het geheel niet. zo goed en laakte ten zeerste de houding van ver dachte die meende, zaken die normaal de politie afhandelt, nu even zelf te kunnen opknappen. Hij eiste een geldboete van veertig gulden, subsidiair twaalf dagen hechtenis. De uitspraak was conform de eis. Op de vraag van de politierechter, mr. J. P. Petersen of verdachte hierop nog iets te zeggen had zei deze dat die klappen hem wel veertig gulden waard waren, waarop zowel staande als zittende magis tratuur vertwijfeld zuchtten. Het gymnastiekfeest dat de RK Sport vereniging „J.B.S." Zondag ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan hield, is, dank zij de medewerking van veertien zusterver enigingen, uitstekend geslaagd. Na de kerkelijke plechtigheden trokken de deelneemsters en deelnemers naar het B.S.M.-terrein, waar een grote schare be langstellenden de komst van de vereni gingen afwachtte. Hier werd de vaandel- groet gebracht cn daarna sprak de voor zitter van de jubilerende vereniging, de heer C. N. Vemooy woorden van welkom. Het feest volgde met. een vrije oefonin" door de dames die, niettegenstaande de massale deelname een zeer goed verloop had. Alleraardigst was een vrije oefening voor kleine meisjes op de melodie van de Koekoekwals In een vlot tempo werd het gehele pro- grama afgewerkt en de regen kon dit niet in de war brengen, al leek het er aanvan kelijk op, dat de demonstraties afgelast zouden moeten worden. Er werd over het algemeen, zowel dooi de dames en vooral door de heren buiten gewoon fraai werk geleverd aan ringen, brug en rekstok en de toeschouwers hebben bijzonder genoten. In de marswedstrijd werd de eerste prijs behaald door „Velsen": Virtus" uit Haar lem, veroverde de tweede prijs: „S.S.S." uit Beverwijk dc dQrde en ..Hercules" uit Haarlem de vierde. De beste prestaties als vereniging wer den geleverd door „V.I.O.S." uit Castricum' „Velsen", „Virtus" uit Haarlem en „J.B.S." uit Bennebroek, die met een médaille wer den onderscheiden. Eveneens werd een mé daille veroverd door de heer L. v. Rijn als de beste keurturner. Ook won de meis- jesgroep (van 7-10 jaar) van J.B.S. een médaille. Het slotwoord werd, nadat de voorzitter van ...J.B.S." dank had gebracht aan allen, gesproken door de geestelijk adviseur, ka pelaan Voorbij. ff ff Veel wjnd en gelukkig ook een behoor lijke dosis zon hebben aan de feestdag van de afdeling Noordholland van hel Instituut voor Arbeidersontwikkeling meegewerkt. De bijeenkomst had plaats op terrein Jagt- lust, bij het Provinciaal Ziekenhuis te Santpoort behorende. Het feest duurde van half elf tot ruim vier uur in de na middag en al die tijd bleef het droog. Op de groene banken van het amphi theater, dat zich rond een alleraardigst openluchttoneel boog, zaten een kleine duizend mensen uit alle delen van het ge west. Velen hadden hun kinderen mee gebracht. Het geheel had hierdoor veel van een familiereünie. Nadat de heer H. Bol met een hartelijk woord van welkom het samenzijn had geopend, speelde de Haarlemse muziekgroep De Gong een paar pittige wijsjes en droeg de heer Cor Zwart op niet onverdienstelijke wijze twee eigen schetsen voor. Vervolgens nam Ger Brou wer uit Schoorl de teugels in handen. Deze liet de aanwezigen dansen op volksmuziek. Het bal duurde tot men ontdekte dat de inwendige mens versterking behoefde. Met het engageren van de niet-gesubsi- diëerde toneelgroep „De Verenigde Spe lers" bleek men geen slechte keus gedaan te hebben. De muzikale comedie „Tineke van Urk" door Willy van Hemert is welis waar geen brillant amusement, maar de acteurs maakten er een aannemelijk stuk van. Het verhaal van de drooglegging van het eiland Urk, die een echte visser diepe verontwaardiging bezorgde, viel nogal in de smaak. De titelheldin, een verstandige vrouw in deze simpele klucht, werd door Lies de Wind tamelijk fris gespeeld. Moe der Lummetje Romkes (Jeanne Hunsche- Verkade) kwam ook goed uit de verf. Regisseur Gerrit Lindenberg had als Harm Romkes, die probeerde de dijk met dyna miet te doen springen, al gauw de juiste toon. Bert Silvester kreeg als de dorpsgek, die van Van Hemert niet veel origineels meekreeg, met zijn oubollige wijze van voordracht de lachers op zijn hand. Alex Faassen Sr. was een aanvaardbare fantast. Een bezwaar was wel, dat de wind, die soms bij vlagen de naderende depressie aankondigde, het geluid van de stemmen en vooral van de pianomuziek door Jan Leenders ondermijnde. De heer Bol besloot de openluchtbijeen komst met de verklaring, dat een dag als deze voor herhaling vatbaar is. Eerder werden de heer Warmerdam (de opzichter van het ziekanhuisterrein) en mevrouw Hundling, secretaresse van de afdeling Haarlem (de grootste van het gewest) met geschenken voor hun moeite beloond. Aan de gemeentelijke universiteit in Am sterdam slaagde vorige week voor het arts examen mejuffrouw Maria M. Wijnne, wonende Haltestraat 8. Dit is de eerste maal dat een inwoonster van Zandvoort arts werd. Mejuffrouw Wijnne genoot het practische gedeelte van haar opleiding in het Diaconessenhuis te Haarlem, waar zij als assistente werkzaam was bij de doktoren Wamsteker en Otten. Over haar verdere plannen heeft de ge slaagde nog geen beslissing genomen. De oefentocht, die de Zandvoortse red dingboot de „C. A. Dudok de Wit", Zater dagmiddag maakte, trok enorme belang stelling van de velen, die op deze zonnige middag het Zandvoortse strand bevolkten. Vooral het lanceren en wederom op de wagen plaatsen van de boot bleek voor velen een welkome afleiding. Uiteraard was de tocht bij een rustige zee en mooi weer niet meer dan een ple- ziervaart, waarbij zich geen enkele moei lijkheid voordeed. Om half drie vertrok men onder leiding van sehinner Floor Koper uit het botenhuis aan de Thorbeekestraat en men was om- slreeks half vijf weer terug. Voor het eerst na de oorlog werden in Zandvoort wederom windhondenrennen ge houden. een sport, die in vooroorlogse ja ren in de badplaats tot een jaarlijks weer kerend evenement behoorde en in elk sei zoen zowel bij badgast als inwoner grote belangstelling trok. Dat de Zaterdagavond in het Kennemer Sportpark door de windhonden renvereni- ging „Amsterdam" gehouden wedstrijden weinig publiek trokken, was zeker te be treuren. want de wedstrijden stonden op hoog peil, er kwamen vele bekende cn fraaie honden aan de start en in vele cour ses viel grote spanning te beleven. Boven dien bleek het sportpark zich bij uitstek voor dit soort wedstrijden te lenen. Er werd aan de wedstrijden deelgenomen door greyhounds, Whipoets, Afghnnen en Salukis, in totaal door 40 honden, die in 25 courses elkaar op het 350 meter lange par cours bestreden. Bij de Whippets trokken de prachtige verrichtingen van Donald, de kamnioen van Nederland, eigenaar J. Bruin uit den Haag de aandacht. Pas om half tien des avonds werden de uitslagen bekend ge maakt door de jury, bestaande uit dc heren A. A. Jansen te Rotterdam, H Worries te Den Haag en W. Galjaard te Zeist. Via de micro foon gaf de heer D. de Groot uit Utrecht op enthousiaste wijze een verslag van het verloor) der wedstrijden. De totaal-uitslagen waren als volgt: Greyhounds A. 1. Donald, eig. D. dé Groot, Utrecht 25.7 seconde. 2. Rody the Flving Beauty, eig. H. Heger, Amsterdam. 3. Inge van Ancowil, eig. L. v. d. Tuin. Utrecht. Sultana, eig. Mevr. C. de Koning. Rotter dam werd in de finale wegens hinderen ge diskwalificeerd. Grevhounds B. 1. Yellow Queen of Bree ders Hope. eig. C. M. Eysten, Amsterdam in 25.3 seconde. 2. Glory, eig. N. P'evs'cr Vlnardingen. 3. Lnxton. eig. N. pw«;j«-.- Vlaardingen. 4. Cosham Kid, eig, G «"hou ten. Oostzaan. Whippets A. kl. 1. Donald. ei> I Rruin. Den Haag. 26.5 seconde (N"W Km"ojoen). 2. Moscyits. eig. .T de "ries. den Haag. 3. Egmond, eig. A. F. de Krom. den Haag. 4. Abel, eig. J. de Vries, den Haag. 5. Onyx. Europees kamnioen 1955, eig. Mevr. E. Ort- mann. Amsterdam. Whinnets B kl. 1. Memory, eig. H. J. .Tan- sen. Amsterdam. 27.3 seconde. 2. Viet Mary, eig. D Sluij. Rotterdam. 3. Danny, eig. A. A. Janssen. Rotterdam. 4. Humprey, eig. A. A. Janssen. Rotterdam. 5. Beauty, eig. Me vrouw G. Bloem, Bussum. Afghanen. 1. Beryl, eig. mevr. G. K. Smit. Amsterdam. 2. Ambala, eigenaar P. Roos, Amsterdam. 3. Black boy van 't Olympia- hof. eig. K. B. Hofstede. Amsterdam. 4 Jeep van 't Schouwbroek, eig, H. Bakker, Am sterdam. Salukis. 1. Mazurl Rufigi. eig. mevr, G. K. Smit, Amsterdam. 2. Faroez v. d. Beeren- bujcht, eig. mej. R. Verbeek. Amsterdam. 3. Farid v. d. Beerenburcht, cig. mej. R. Verbeek, Amsterdam. Voor het jaarlijks walerpolotournooi van cle Heemsteedse Poloclub om de kampioens titels Kring Haarlem KNZB werden Zondag middag in de zwemvijver „Groenendaal" in Heemstede de eerste wedstrijden gespeeld. Aan dit tournooi wordt deelgenomen door: DWT. DWR, HPC, IIVGB met een dames- en heren/evental; Haarlem heeft al'een in geschreven voor de damesafdeling. Zowel voor de dames- als voor de heren-afdeling wordt een halve competitie gespeeld. In de ontmoeting DWRHVGB kreeg Ans Bekooij voor en na c'.e rust een strafworp te nemen waardoor DWR met tweenul voor kwam te slaan. Na opzwemmen en een schot van Lenie Harwijne werd de eer voor HVGB gered. Eindstand tweeeen voor DWR. In hel treffen tussen DWT en Haarlem was DWT overwegend in de aanval. Mej. Van Bruggen en mej. Scheerder zorgden er voor, dat DWT met tweenul voor kwam te staan. Bij 'n scrimmage voor het DWT-doel werd door mej. Holm een tegendoe'nunt gescoord, maar mei. Scheerder had direct een ant woord klaar en dus werd er met de stand drie—een voor DWT aan de tweede helft begonnen. Mei. Scheerder vergrootte we derom de DWT-voorsprong waarna mej. Van Bruggen met twee doelpunten de DWT-over- winning on ze^- een b'-acht. In de wedstrijd DWR—HPC van DWR vooral in de eerste helft overwegend in de aanval maar zag geen kans een doelpunt te maken De eerste helft verstreek met een doelpunt gemaakt door Ivonne IIuv. Na de rust was het initiatief geheel in handen van de Heemsteedse dames. Wel stepte de DWR- keepster, Greet Spaans, vele schoten, maar zij kon niet voorkomen, dat drie schoten van mej. Smit en een van Ivcnne Hu.y achter haar in het doel kwamen. Met een vijfnul ze^e kwamen de HPC-damec de kant op. In de ontmoeting HVGBDWT nam HVGB. na een schot van Lenie Harwijne het ini'iatief in handen. Uit een voorzet van mej. Affra Assema maakte mei. Van Bruggen gelijk en bracht mevr. HendriksTurkenburg met een doel- ount voor en na de rust de DWT--ese op drieeen._>e ontmoeting HaarlemHPC was de laatste wedstrijd van deze middag afwisselend werden er dames- en heren- wedstrijden gespeeld Het was wel de meest scannende, waarbij '•e supporters van beide ploegen op de kant alles in het werk stelde om elkaar in slemgeluid te overtroeven. Na dat mevrouw OttoProner Haarlem aan de leiding had geholpen ging door mej. Holm met tweenul de rust in. In do tweede helft werd het drie—nul door mej. Hölsken. Toen kwam HPC meer opzetten en door mej. Huv werd de HPC-achterstand tot drie—twee verkleind. De eindstand van deze middag is: DWT 4 punten; DWR. Haarlem en HPC ieder twee punten en HVGB 0 punten. Heren In de wedstrijd DWRHPC kwam DWR er in de eerste speelhelft niet aan te pas. Wiors en Geurtsen (2) bezorgden de Heem stedenaren »°n voorsnrong van drienul. In de tweede helft bracht Wiers. met een ach terwaarts schot de Heemsteedse voorsorong oo viernul. Het twee doelpunten van Jan Kollerie werd de HPC-overwinning tot viertwee verkleind. Ook uit de wedstrijd DWT—HPC behaal de de Heemstedenaren het volle pond. Met drie doelpunten voor en drie doelpunten na de rust werd de HPC-zege zesnul. De ont- moehng DWRDWT had een afwisse'end karakter. Voor de rust ging het spel vrijwel CTeliik od en er werd door een doelpunt van De Bruvn met de stand eennul voor DWR CTedraaid. Na de hervatting werd door Fo s Roozekrans een spelersmeerderheid ge bruikt om de gelijkmaker te scoren. Toen kwam DWR niet meer op schot en dc DWR- doel verdediger moest nog driemaal na een schot van Fons Roozekrans de bal achter uit ziin doel halen. Eindstand vier—een voor DWT. De stand is nu: HPC vier punten: DWT 2 punten en DWR 0 punten. De belangstelling voor het zang- en mu ziekconcours, dal de Christelijke Gemeng de Zangvereniging „Kunst na Arbeid" op Donderdag 7 en Zaterdag 9 Juli ter gele genheid van het honderdjarig bestaan van Haarlemmermeer op het gemeente-sport terrein aan de Wilgenweg te Zwanenburg houdt, is zeer groot. Op de eerste dag tre den zeventien verenigingen op en de twee de dag tweeëntwintig. Het concours zal op Woensdagavond 6 Juli geopend worden. De Amsterdamse Politiekapel onder leiding van kapelmees ter J. K. Pinkse begint om zeven uur met een mars door Zwanenburg en om acht uur zal burgemeester mr. J. F. Jansonius het concours openen. Daarna geven de Chris telijke Gemengde Zangvereniging ..Kunst na Arbeid", de Christelijke Gemengde Zangvereniging „Immanël" (Badhoeve dorp) en de Amsterdamse Politiekapel een concert. Vrijdagmorgen 24 Juni zal de officiële oplevering geschieden van de verbouwin gen, veranderingen en inrichtingen enzo voort. die in en om het raadhuis hebben plaats gevonden. De leden van de gemeen teraad zijn uitgenodigd de verbouwing in ogenschouw'te nemen en tevens worden zi j in de gelegenheid gesteld de tribune en en kele andere werken op en om het concours terrein te Hoofddorp te bezichtigen. Een deputatie van leerlingen der Nijverheids school voor meisjes zal de gemeentevlag. die op deze school vervaardigd is, aanbie den. Om twaalf uur komt de gemeenteraad in openbare vergadering bijeen ter behan deling van één punt, namelijk het sluiten van een geldlening. NED. RODE KRUIS. In een vergadering van het Nederlandse Rode Kruis, afdeling Hillegom is door het vertrek van de heer Van Geffen gekozen als penningmeester de heer H. Roeland Jr Dit besluit zal op de eerstvolgende leden- ver'adering ter goedkeuring worden voor gelegd. OFFERBLOK GELICHT In de St. Josephkerk te Hillegom is door onbevoegden een offerblok gelicht. De po litie stelt een onderzoek in. OPENLUCHTCONCERT H. H. K. Als dc weersomstandigheden het toelaten zal de Hillegomse harmoniekapel Donder dagavond een openluchtconcert geven in de nieuwe muziektent, die dan in de Hoftuin geplaatst zal worden. AANBESTEDING VAN NIEUWE JULIANASCHOOL Zaterdag 2 Juli zal de aanbesteding plaats hebben van de nieuwe Julianaschool, die verrijzen zal in Meer en Dorp I, te Hillegom De bouw van de nieuwe school zal staan onder architectuur van de Bloemendaalse architect H. W van Kempen De school zal veertien lokalen krijgen, verder een hoof- denkamer en een kamer, die ten dienste zal staan voor de schoolarts. Men hoopt in Sep tember 1956 het nieuwe gebouw in gebruik te nemen. BINNENLAND Koningin Juliana heeft het voornemen kenbaar gemaakt om op Woensdag 22 Juni de openingsplechtigheid bij te wonen van. het tiende congres van de Nederlandse Ver eniging van Ex-politieke Gevangenen uit de bezettingstijd, dat van 22 tot 25 Juni in de Twentse Hallen te Enschedé gehouden wordt. Het ligt in de bedoeling van de Koningin de tocht naar Enschedé per helicopter te maken. De nieuwe school en het internaat voor de opleiding van verpleegsters van het zie kenhuis St. Annadal te Maastricht wordt Woensdag 22 Juni officieel geopend door mr. H. Disch. voorzitter van het burgerlijk arm bestuur. Het nieuwe gebouw beschikt over een grote conversatiezaal en hal, 120 kamers, eetzaal, een grote cursuszaal en twee prac- tijkkamers. Burgemeester en wethouders van 's Gravenhage stellen cle gemeenteraad voor aan de Haagse Kunststichting een subsidie van 1207.900 voor het seizoen 19551956 te verlenen, hetgeen zestig percent is van het door de Haagse Comedie geraamde tekort voor het genoemde speelseizoen, vermeer derd met zestig percent van de te verlenen vacant iegratificatie. De hu/aren van Boreel hebben Zater dag de 140 jaren geleden gevoerde slag bij Waterloo herdacht. De plechtigheid ge schiedde tegenover het paleis Soestdijk bij „de naald", zoals de granieten obelisk wordt genoemd. Op deze obelisk staan in het Ne derlands. Engels. Frans en Latijn met gulden letters de militaire verdiensten gegrift van Willem Frederik George Lodewijk van Oranje in de beroemde slag. Tot opvolger van prof. dr. J. Waterink, de huidige rector-rhasnificüs aan de Vrije Universiteit te Amsterdam is voor het cursus jaar 1955/1956 benoemd prof. dr. D. Nauta. Als ab-actis van de senaat dezer universi teit is prof. dr. S. U. Zuidema aangewezen. Koemnoelan. De jaarlijkse koempoelan voor de leiders en leidsters van de bij de vereniging „De Nederlandse Padvinders" aangesloten groepen wordt het komende weekeinde (Zaterdag 25 en Zondag 26 Juni) op het buitencentrum in Ommen gehouden. De hoofdkwartierscommissaris van de N. P. V.. dr. J. S. Zaneveld. die dan.juist van een verblijf van een half jaar in Curacao zal zijn teruggekeerd, zal op deze jubileum koempoelan ter gelegenheid van het negende lustrum van de N. P. V. officieel in deze functie worden geïnstalleerd. Nationaal kamp. Van 30 Juli tot 6 Augustus wordt in Ommen door de vereni ging „De Nederlandse Padvinders" een na tonaal luebtverkennerskamp gehouden. Er wordt onder meer aan deelgenomen door de Anthony Fokker luchtverkennersgroep uit Heemstede. Vijfde Plaats. De in Ommen gehouden kaderwpdslrijden voor de beste patrouille, uit de districten van de vereniging „De Ne derlandse Padvinders" werden gewonnen door de Hertog van Beyerengroep uit Goes met 596.5 pnt. Vijfde werd de Fazanten patrouille van de Aerdonhoutse „Brederode" padvinders«?roep met 572,5 pnt. De Sant- ooortse padvindersgroep die op de districts wedstrijden tweede was geworden, cn ook in Ommen om de naticnale eer mocht strijden, had verstek laten gaan. Duizend Oostenrijkse arbeiders zullen in September worden aangeworven voor de CTezam">nlijke steenkolenmiinen in Limburg. De minister van Economische Zaken heeft daarvoor zijn toestemming verleend. HAARLEM EN OMGEVING Onenhare les Op Dinsdagavond 28 Juni om half acht "wo'-Ht in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan te Bloemendaal een openbare muziekles gegeven door de Bloemendaalse muziekschool opder leiding van mejuffrouw A. Pir.sch te Bloemendaal. Sardinië in foto's. In het 'gebouw van het Italiaans cultureel Instituut in Nederland te 's Gravenbaae zal op 25 Juni een expositie worden geooned van foto's van de heer A. J. Lohr uit Heemstede. Op de tentoonstelling, die van 25 Juni tot 10 Juli zal duren zullen foto's van landschap en bevolking van Sar dinië worden geëxooseerd. Gekozen. In de te Eindhoven gehouden vergadering van de Nederlandse R.K. Bond "an Sm eden na troon s is in de vacature, ont staan door het bedanken van de heer D. Mders te Haarlem gekozen tot lid v?" het hoofdbestuur de heer L. Dost te Heemstede. Jongen gered. Dezer dagen liep een vierjarige jongen een bal achterna nabij de Van Mer!en"aart bii het wandelbos Groe nendaal te Heemstede en viel te water. Dit werd ongemerkt door de heer J. de Bruin, die op de Van Merlenbrug ijs verkoopt; deze heeft de jongen op het droge gebracht. Arm gpbro* -n. 7ondagmiddag soeelde een Amsterdamse familie in het wandelbos Groenendaal te Heemstede. Een drieendertig- iarige moeder brak haar rechter arm; zij is per auto naar de Maria-stichting over gebracht. Hermann Zaiss Comité. De heer Fr. Stroethoff. die zoals wij Zaferda" meldden, vanavond zal spreken op de bijeenkomst van het Interkerkelijk Evangelisatie Comité, voorheen Hermann Zaiss Comité, is direc teur van de vereniging „Het heil des volks". AangehourRn. De Haarlemse recherche heeft proces-verbaal ongemaakt tegen een twintigjarige los werkman, verdacht van diefstal van twintig kilogram lood van een kiel, liggende op eer scheepswerf. BENOEMING. De heer P T. Bakker uit Hillegom. die door de Kerkerand der Nederlands Her vormde Genynk a's icupdouderling was verkozen, heeft deze benoeming aangenomen SIZOLISSE 2—2. In een vlot gespeelde voetbalwedstrijd heeft ST70 Zaterdagmiddag gelijkgespeeld tegen de derde-klasser Lisse (22). De Lis- «ennren waren technisch beter en waren de Hillegoinmers meestal iets te vlug af. Voor beide elftallen was het een goede oefenwed strijd met het oog op de nieuwe competitie. De collecte voor het kleuterhuis ..Mar griet" heeft een bedrag van 4.234,78 op gebracht en hierbij zijn niet begrepen de toegezegde overschrijvingen «*p het post gironummer 143589. Bovendien begint vandaag de lepeltjes actie. een particulier initiatief waarvan de gelden bestemd zijn om de tekorten aan verpleeggelden te dekken. Om dit tekort te bestrijden heeft in September een grote klaver.iascompetitie plaats, waarvoor mon zich reeds nu kan opgeven bij de heer H C. Hartman. Corn, van Noordestraat 20 rd. In de nacht van Zaterdag op Zondag omstreeks kwart voor twee is een ruzie ontstaan in een Haarlems cabaret tussen enkele bezoekers. Er werd gevochten, met stoelen en glazen gegooid en een der vechtenden heeft een bierglas tegen het hoofd gekregen. Hij lieo een slagaderlijke bloeding op. Door het hevige bloeden raak te de gewonde bewusteloos. Nadat hij naar het Sint Elisabeths Gasthuis was overge bracht is hij later naar zijn woning ver voerd.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 9