RIJWIELEN Decoratiice en Glaceerster Kort en bondig Irissen zullen ook dit jaar weer gekookt moeten worden LEEG WOONHUIS NETTE WERKSTER Aanvoer van auto's neemt toe en er is gebrek aan parkeerruimte SPORTRÜWSELEN in kleuren vanaf f 150.25 schoonmaakster M.T.S.'er Verkeersproblemen van Zandvoort Halfweg Hille gom Lis se Rijwieihuis ,.WI LHEl.MINA" HANDELSDRUKWERK MOORE's ETNA GASFORNUIZEN Waterbolk Kantoor ruimte bedrijfsruimte met bovenwoning keukenjongen kamerwerkmeisjes ERVAREN ANALYST LEERLING ANALYST secretaresse, typiste, HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 Eensgezindheid krijgt uniformen Verkiezing van een tijdelijke wethouder Korfbalwedstrijd tussen SDO en KIÖS (2-3) Stichting Passionfonds Postduivensport Rolschaatsenclub is opgericht Ouden van dagen uit Lisse naar Blijdorp Examens Eindexamens Montessorilyceum Amsterdamse werf sneller dan Engelse werven Scheepvaart Concurrenten profiteerden van vorstschade in Nederland WILHELMINA - SIMPLEX - BALAKO ZONDER vooruitbetaling VSnsf ƒ2.50 p. W. SCHOOL NARE DACE GEMEUBILEERDE ZONNIGE ZIT-SLAAPKAMER nette schoonmaaksters WOENSDAG 2 2 JUNI 1955 Het is op drukke dagen en Zandvoort heeft er ondanks het slechte weer reeds enkele beleefd onomstotelijk komen vast te staan, dat het autoverkeer naar Zand voort vergeleken bij vorig jaar zeer aanzienlijk is toegenomen en voor het eerst is het dit jaar op deze drukke dagen voorgekomen, dat van Zandvoort naar Heemstede op de Zandvoortselaan zich één aaneengesloten rij van auto's bevond, een feit, dat men in vroeger jaren nog nimmer heeft geconstateerd. De Zandvoortse politie heeft te maken met twee problemen, n.l. een geregelde aan- en afvoer en het gebrek aan parkeerruimte aan de Zuidzijde van de badplaats. Er leidt één hoofdverkeersweg naar Zand voort, n.l. de Zandvoortselaan en deze blijkt dit jaar onmogelijk in staat te zijn een goed geregeld verkeer te garanderen. De weg is op dit enorme verkeer niet meer berekend en in Zandvoort ziet men mei. angst en vreze het ogenblik naderen, dat de tramdienst zal worden vervangen door een busdienst, hetgeen de heren H. F. Huijsman, korpschef, en P. Douma, hoofd van de verkeerspolitie te Zandvoort, indien deze toestand voortduurt, tot chaotische verkeersverwarringen en opstoppingen aanleiding zal geven. De voorgestelde ver breding van de Zandvoortselaan, die in het najaar zal worden aangevat, kan voor 1956, wanneer de bussen rijden, slechts een pro visorische oplossing worden genoemd, om dat na de verbreding de weg te smal zal blijken, om het twee-richtingsverkeer te verwerken. „Wil men", aldus beide heren, „in de na bije toekomst voorkomen, dat men Zand voort zal gaan mijden, omdat men er haast niet komen kan op drukke dagen, dan zal met spoed naar een oplossing moeten wor den gezocht, die een vlot verkeer in ko mende en gaande richting mogelijk maakt". De gedachten gaan hier uit naar het inrichten van de trambaan tot rijbaan voor bussen en auto's, een probleem echter op zichzelf dat talrijke moeilijkheden biedt en voorzieningen vraagt. De politiemannen, die het vraagstuk ernstig onder ogen hebben gezien, achten de urgentie ervan zó groot, dat men zich voorstelt, binnenkort hierover een rap port aan de gemeenteraad aan te bieden. Tevens wil men in dit rapport herinneren aan 'de moeilijkheden, die het gebrek aan parkeerruimte in de Zuidzijde van het dorp biedt. De practijk heeft bewezen, dat het merendeel van het autorijdend publiek dat Zandvoort bezoekt, de voorkeur geeft aan Zandvoort-Zuid boven Zandvoort- Noord. Het Noorden van de badplaats is altijd meer in trek geweest bij hen, die per tram of trein arriveren. Het is deze zo mer al meermalen voorgekomen dat men per auto arriverenden geen andere par keerplaats kon aanbieden dan aan de Noordzijde van het dorp, hetgeen tot ge volg had, dat men Zandvoort liever verliet, dan genoemde kant van de badplaats op te zoeken. Een overigens merkwaardig verschijnsel, dat echter meermalen een feit werd. De smalle Zuidboulevard staat zelfs op minder drukke dagen reeds aan één zijde Vrijdagavond 1 Juli zullen in Tivoli te Zwa nenburg tijdens een door het corps te geven korte uitvoering, de uniformen worden over gedragen. die dank zij de arbeid van het damescomité van het harmoniegezelschap „Eensgezindheid" zijn aangeschaft. Het pu bliek heeft die avond gratis toegang. De laatste weken zijn zowel in Halfweg als in Zwanenburg inzamelingen gehouden, die nog wel niet het totale bedrag aan kosten opgeleverd hebben, maar toch wel een groot gedeelte. Voor hel resterende bereidt het comité de komende herfst een bazar voor. In de Donderdag 30 Juni te houden verga dering van de gemeenteraad van Haarlem- merliede en Spaarnwoude zal aan de orde ko men de verkiezing van een tijdelijk wethou der. Door het overlijden van de heer N. J. Tabak is een vacature ontstaan. Er kan pas tot de definitieve benoeming worden overge gaan. als de gemeenteraad weer voltallig is. De heer Vriesekoop is opvolger van de heer Tabak, maar hij heeft nog niet bericht of hij de benoeming zal aanvaarden. In de korfbalwedstrijd tussen SDO en KIOS ging voor rust het spel gelijk op. De leiding verkreeg KIOS. Spoedig daarna maakte Eva v. Rossum gelijk. KIOS ver kreeg opnieuw een voorsprong, maar Teeuw bracht de stand op 22. Even voor de rust brachten de gasten de stand op 2—3. Wel was de thuisclub na de hervat ting volkomen meester van het veld, maai de aanval faalde. Tot doelpunten kwam men niet, deels door slecht richten, ander deels door pech. Met de stand 23 kwam. het einde. Het programma voor Zaterdag is als volgt: SDOKIOS 2 aanvang 3 uur. Gespeeld wordt aan de Mockkade. De actie, die gevoerd is om te komen tot stichting van een Passionsfonds heeft zo veel weerklank gevonden in Hillegom, dat men tot de definitieve stichting hiervan kan overgaan. In de lijdensweken zal men de Johannespassion kunnen beluisteren. Het ligt in de bedoeling het fonds afzon derlijk te beheren en alleen die kosten er uit te bestrijden, die nodig zijn aan de uitvoering van de Johannes-Passion. geheel vol met geparkeerde wagens, even als het kleine parkeerterreintje aan het einde van de Brederodestraat. Het par keerterrein bij de watertoren wordt voor een groot deel ingenomen door een rij wielstelling en het parkeerterrein vóór cle flatgebouwen is op drukke dagen reeds spoedig geheel bezet. Meer parkeerruimte biedt de Zuidzijde van Zandvoort niet en daarom wordt zowel door de heer Huijs man als door de heer Douma ten zeerste betreurd, dat de raad enige maanden ge leden besloot, niet over te gaan tot uitbrei ding van het parkeerterrein aan het einde van de Brederodestraat wegens de daar aan verbonden hoge kosten. „Ware dit wel zo geweest", aldus beider commentaar, dan had dit in elk geval weer een heel stuk gescheeld, doch o.i. heeft de gemeen teraad de absolute noodzaak van uitbrei ding der parkeerruimte niet ingezien". De heer Huijsman zeide, „dat hij op een drukke Zondag de gehele raad van Zand voort eens zou willen medenemen en de leden overal rondleiden. Dan zullen zij zien, voor welke onoplosbare problemen het toenemend autoverkeer de politie in Zandvoort plaatst". De vraagstukken vragen op korte ter mijn dringend om oplossing want elk jaar opnieuw neemt het autoverkeer sterk toe. De Zandvoortse postduivenvereniging „Plei- nes" nam deel aan de wedvlucht van Cha- teaurouse af. over een afstand van 660 km. Gelost om 6.45 uur, arriveerde de eerste vogel in Zandvoort om 20 uur. 10 minuten, 55 secon den. De uitslag was als volgt: A. Paap 1, 12. 18; A. H. Daane 2, 20; C. Koper 3, 11; H. Lans dorp 4, 5. 10; G. Driehuizen 6, 8, 9; A. Dors man 7, 16; J. Schrander 13. 19; A. A. Molenaar 14, 21, 22, 26; C. Visser 15; C. K. Draijer 17; C. Keur 23; H. Bartens 24 en 25. De oprichting van de rolschaatsenclub ..Zandvoort" is een feit geworden. Het secre tariaat van de nieuwe vereniging is geves tigd Kostverlorenstraat 101. De vereniging stelt zich ten doel het kunstrijden, rolhockey en hardrijden te bevorderen, zowel voor vol wassenen als voor kinderen. Er zal worden geoefend onder leiding van een Internationaal bekende trainer op dit gebied. Het ligt in de bedoeling verschillende malen per jaar demonstraties te houden met rijders en rijdsters uit het buitenland, afge wisseld met demonstraties van eigen leden. Bij voldoende belangstelling zal tevens ge tracht worden een hockey-team te vormen, zowel voor volwassenen ais voor jeugdigen. Maandagmiddag hebben de ouden van da- Een uit Lisse hun jaarlijkse tocht gemaakt met een bezoek aan de dierentuin Blijdorp in Rotterdam. Met. vijf bussen en enkele perso nenwagens werd de tocht ondernomen, waar bij ook de tunnel in Rotterdam niet vergeten werd. Zeer voldaan over deze trip arriveer de het grote gezelschap in de avonduren weer in Lisse, waar het muziekkorps van Canita Tuba hen opwachtte. In de zaal „De Taveerne" werden de ouden van dagen toe gesproken door burgemeester De Graaf, de beer Strik en de voorzitter van het comité, de heer Tissing, waarbij de mogelijkheid naar voren werd gebracht om het volgend jaar een gehele dag op pad te gaan met als doel de Grebbcberg. Door de heer J. Kuipers werd namens de ouden van dagen een dankwoord gesproken. BINNENLAND Als dank voor de hulp, tijdens en na de watersnoodramp 1953 ondervonden, zullen de getroffenen Donderdagmorgen 30 Juni in de Lairessezaal aan hét Binnenhof in Den Haag aan vertegenwoordigers van de' Rode Kruis-verenigingen uit Canada, Denemar ken, Frankrijk, Noorwegen, West-Duitsland, Zweden en Zwitserland, benevens aan een vertegenwoordiger van de Italiaanse regering en van het Nederlandse Rode Kruis enkele borden van Delfts blauw (met toepasselijke spreuk) aanbieden. HAARLEM EN OMGEVING Makelaar. Als makelaar in onroerende goederen werd Dinsdag door de Haarlemse rechtbank beëdigd de heer A. B. K. Honder- dos uit Heemstede. Vertaler. Als vertaler in de Franse taal werd Dinsdag door de Haarlemse recht bank beëdigd de heer P. de Jong uit Haarlem. Groningen. Candidaatsexamen genees kunde (2 b): K. Kramer, Urk: V. A. J. M. Kunst, Maastricht; W. La want, Groningen; J. Stutterheim, Groningen en mej. G. Westers. Nieuwe Pekela. Doctoraal examen tandheel kunde: A. Boonstra, Koudum (Fr.), J. H. H. van der Burg, Groningen en J. H. Huisman, Wolvega. Groningen. Candidaatsexamen tandheel kunde: de dames H. H. Hartog, Groningen; Th. M. in 't Veld, Barendrecht en de heren G. L. J. M. Honée, Haelen (L.); H. J. Geu- bels. Groningen; H. A. Olie, Alkmaar en J. G. Schedler, Amsterdam. Utrecht. Op het proefschrift „Quantitatief onderzoek van urine-eiwitten met behulp van de papier-electrophorese" is aan de rijksuniversiteit te Utrecht de heer D. Wol- vius te Utrecht gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde. Leiden. Doctoraal examen Nederlands recht: .J. C. Andries te Den Haag. Candi daatsexamen godgeleerdheid: S. Vuiik te Vlaardingen. Aan het Jac. P. Thiisse Montessorilyceum te Overveen zijn aan de afdeling Middelbare meisjesschool voor het eindexamen de vol gende dames geslaagd: S. G. Godfriedt. R. W. L. Gorter, M. J. van Gulik, R. Th. Hoorn, N. A. Krijn, B. M. Maarsen. J. H. Mak, C. H. Schröfer. L. Smit, M. L. Spoelstra, E. J. W. Stelma, J. Storm en J. Wiersma. Afgewezen: twee candidaten. Amsterdam. Examens Amsterdams Con servatorium (Juni 1955): Piano C 1: J. B. Bonte, Deventer; mej. W. C. Eysker. Heem stede; mej. C. de Hartog, Aalsmeer; mei. H. ..T. A. Helling, Amsterdam: W. G. Hendrickx, Niimesren; mevr. E. H. M. van Kesteren— Schmidt. Amsterdam; G. M. B. Laschek, Amsterdam: mej. M. Miedema. Amsterdam; R. A. du Mosch, Huizen (N.H.); mei. J. C. Nieuwold, Hilversum: mej. A. E. Rodrigues, Amsterdam: mei. E. G. Schouten, Zaandam: A. J Seyler. Amsterdam; mej. G. Stuart, Heemstede en J. J. Vonk. Wormerveer. Piano C 2: mei. E. de Bruvn. Amster dam: mej. A. M. Ie Comte, Nijmegen: H. Demksen. Amsterdam: J. K. Wijn, Bussum en J. A. V. Zon, Amsterdam. Theorie C 2: C. L. Stevens. Den Haag en J. A. V. Zon, Amsterdam. Compositie C 2: B. G. M. Bar- telink, Amsterdam. Orkestdirectie C 2; Th. B. Dunn, Amsterdam. Schoolmuziek C 2: N. Dekker, Amsterdam: W. C. de Roos, Am sterdam; mei. E. M. Spekman, Amsterdam en mej. A. Swaan, Amsterdam. Zang C 1: mevr. A. CrabhendamTimmermans, Am sterdam: mej. P. Th. Groenevelt. Haarlem; H. W. Maul, Amsterdam en mei. M. Skripnik, Den Haag. Zang C 2: A. J. Blanken. Am sterdam en mej. Th. Steinmetz. Amsterdam. Orgel C 2; N. A. M. Waasdom. Hoofddorp en A. J. ,T. Winnubst. Medemblik. Viool C 1: mej. C. S. Clausing. Amsterdam; mej. H. L. van Hal, Amsterdam: Lim Kek Tin. Am sterdam en A. H. J. M. Rats, Amsterdam. Fluit C 1: mej. A. van Leyden, Hilversum en me.i. M. van Ramshorst, Amsterdam. Fluit. C 0: mej. D. Bon, Amsterdam. Hobo C 0: W. Knip, Amsterdam. Trombone C 0: C. Blokker, Bergen (N.H.). Hoorn C 0: J. Schu macher, Amsterdam. In onze beschouwing in ons blad van Dinsdag over de problemen op het Jac. P. Thijsse-Montessorilyceum te Overveen constateerden wij, dat de slechte eind examenresultaten van verleden jaar zich dit jaar inmiddels 'gedeeltelijk hebben herhaald. Wij baseerden deze vaststelling op de uitslagen van de eindexamens der gymna siumafdeling, welke immers luidden voor de A-afdeling 1 afgewezen candidaat en een leerling met herexamen en voor de B-afdeling twee geslaagde candidaten, twee met herexamen en een afgewezen leerling. Uiteraard zijn de resultaten der eind examens van alle afdelingen nog niet be kend, vandaar onze toevoeging gedeelte lijk, waarbij wij opmerken dat de „her haling" dus niet betrekking heeft op de zelfde afdelingen waarvin de resultaten in 1954 reden tot ongerustheid gaven. Vandaag bijvoorbeeld publiceren wij het - zeer gunstige - resultaat van de afdeling middelbare meisjesschool. LONDEN (Reuter) De reders van het 7000 ton metende schip „Sunrover", Dra- coulis Ltd te Londen, hebben het herstel van dit Engelse vrachtschip aan een Am sterdamse maatschappij opgedragen, daar deze had aangeboden het werk in minder dan de helft van de tijd en tegen een derde van de kosten te verrichten, in vergelijking met Engelse maatschappijen. (Van onze correspondent in de bollenstreek) De kwekers van irissen hebben Maandag tijdens de vergadering van de vereniging „De Iris" in het Krelagehuis weer gehoord, dat het koken van irissen tegen aaltjes ook dit jaar niet kan worden afgeschaft. De reden hiervan is, dat de Nederlandse export van irissen verleden jaar een grote tegenslag heeft moeten incasseren, doordat veel irissen bevroren waren. De kwekers kunnen de positie op de wereldmarkt slechts veroveren, door de niet ongevaarlijke buitenlandse concurrenten met een product van zeer hoge kwaliteit te verslaan. De voorzitter van de vereniging „De Iris", de heer A. Bergman, noemde de vorstschade bijna een ramp. De kwekers hebben in 1954 grote financiële verliezen geleden. Erger is echter, dat de buiten landse concurrenten de hun geboden kans onmiddellijk hebben aangegrepen. Hij sprak de hoop uit, dat de Nederlandse iris- sencultuur in zo kort mogelijke tijd weer over goed materiaal zal kunnen beschik ken. Dit is ook noodzakelijk, omdat irissen worden beschouwd als bloemen van betere klasse, die door vele binders en bloemen winkels worden gevraagd. Uit het jaarverslag van de secretaris blijkt, dat er voor 1954 talrijke orders onder voorbehoud werden geaccepteerd, die echter later moesten worden afge schreven bij gebrek aan irissen. De onge lukkige gang van zaken heeft het bestuur voor vele moeilijkheden geplaatst. Het heeft echter besloten zijn koers niet te wijzigen en zal propaganda voor de iris sen blijven maken. Men heeft daarom ook de plannen voor het inzenden van irissen op de Gentse Floralicn in dit voorjaar doorgezet. Daar er op deze expositie geen ruimte was zijn de bloemen naar Kassei (Duitsland) gestuurd, waar zij zeer zijn bewonderd. De directeur van de Keuringsdienst, de heer F. Limburg, heeft in zijn keurings- verslag een uitgebreid overzicht gegeven van de stand van zaken. Er wordt hevig tegen onzuiverheid van de partijen en het aaltjesziek gestreden. Niet met evenveel instemming van alle kwekers, maar er moet worden doorgezet, onder meer door het koken van de bollen. De plantenziek- tenkundige dienst handhaafde haar voor schriften. Bestrijding virusziekte Aan de hand van monsters bleek, dat ook in gekookte partijen nog aaltjes kun nen voorkomen. Dank zij al die maatrege len kan echter een product worden geëx porteerd, dat aan hoge eisen voldoet. De bestrijding van de virusziekte gaat ook niet over rozen maar er wordt toch vooruitgang geboekt, evenals met het zui veren van de partijen van onzuivere en niet soortechte planten. Tijdens het tellen van de stemmen voor de bestuursverkiezing deelde de voorzitter mede, dat de kookmaatregelen onvermin derd van kracht blijven. Men is er toen voor gaan zitten om daar eens commentaar op te leveren. Deze was meestal niet mis, want er zijn kwekers, die beweren nooit aaltjes te hebben gevonden. Zij vinden de kookmaatregelen voor hen onbillijk en al leen maar ten nadele van de bollen. De heer Apeldoorn uit Egmond was zelfs van mening, dat de kwekers niets meer in hun eigen bedrijf hebben te vertellen en dat zij beter konden bedanken als lid van de vereniging. Andere kwekers daarentegen waren van mening, dat het koken hele maal niet nadelig behoefde te zijn. De voorzitter beantwoordde alle bezwaren met: „uitzonderingen kunnen om techni sche redenen niet worden gemaakt". Het bestuur bleek alle bezwaren te kennen en onder ogen te hebben gezien. Er was ech ter niets aan de bestaande toestand te ver anderen. Misschien kan er in de toekomst verlichting worden gebracht. In het bestuur werden in de vacatures J. van Waveren (Haamstede) en Jac. Boon (Bovenkarspel), gekozen de heren J. A. van Waveren uit Haamstede en J. de Wit Azn. uit Bovenkarspel. Annenkerk, 21 te Genua. Arnedijk, 21 te Cristobal. Agamemnon, pass. 21 Ouessant n. Dordrecht. Alioth, 22 te Rio de Janeiro. Alphacca, 22 te Vitoria. Amerskerk, 22 te Genua. Aagteaijik, pass. 21 Vlissingen te Rotterdam. Aldabi, 21 te Antwerpen. Alnati, 21 100 m. N. ten O. Finisterre. Alwaki, 22 te Colombo. Andijk, 19 te Corpus Christi. Antonia, 21 v. Tjilatjap n. Pladju. Alblasserdijk, pass. 21 Bermuda eil n. Antw Ampenan, 22 te Djeddah. Appingedi.ik, 22 te Santos. Artemis, 22 te Willemstad. Bantam, 21 te Colombo. Blitar, 20 v. Tj. Prick n. Belawan. Bloemfontein, 21 630 m. N. St. Helena. Bolssevain, 20 v. Mauritius n. Belawan. Banka. 21 v. Cebu n. Singapore. Bonaire, 22 v. Plymouth n. Amsterdam. Ceronia, 22 te Singapore. Caltex Delft, 21 v. Sidon n. Rotterdam. Cradle of Liberty, 21 te Suez. Drente, 20 v. TJ. Priok n. Cheribon. Dmvendijk, 21 te Hamilton. Daphnis. 20 v. Pampatar n. Philadelphia. Dalerdijk, 19 v. Los Angeles n. Cristobal. Doiestad. pass. 21 Ouessant n. Rotterdam. Eemland, 20 v. Rio de Janeiro n. Santos. Elmina, 21 v. Bordeaux n. Le Havre. Elizabeth b. 22 te Suez n. Londen. Ena, 22 te Curagao. Friesland (SSM), 21 v. d. Tyne n. Rotterdam. Gaasterland, pass. 21 Palma n. Recife. Groote Beer, 21 660 m. N. ten W. Fayal. Ganymedes, 21 v. San Juan n. Ciudad Trujillo. Gouwe, 22 v. Toppila n. Delfzijl. Heemskerk, 20 v. Aden n. Adelaide. Hilversum, pass. 21 Malta n. Lands End. Haulerwljk, 22 v. Norfolk n. Rotterdam. Helder, 21 v. Amsterdam n. San Juan. Ivoorkust, 22 te Amsterdam. Joh. v, Oldenbarnevelt, 21 210 m. N. Massawah. Jagersfontein 21 600 m. O. ten Z. St. Helena. Kenia, 20 v. Miri n. Rotterdam. Korenia, 21 te Algiers. Kalydon. 21 v. Kaapstad n. Port Elizabeth. Kabylia, 21 v. Trinidad n. Port Elizabeth. Llndekerk, 21 v. Amsterdam n. Basrah. Lombok, 21 te Mombasa. Liberty Bsll, 22 te Suez. Loenerkerk, 21 v. Karachi n. Aden. Loppersum, nacht 21-22 van Almeria n. Pori Talbot. Luna, pass. 22 Borkum n. Hamburg. Marisa, 20 v. Rastanura n. Fanara. Meliskerk, pass. 20 Kp. Guardafui n. Aden. Maashaven. 22 te Santos. Maasdam, 21 540 m. N. Fayal. Mentor, 21 v. Paramaribo n. Amsterdam. Marpessa, 22 v. Balikpapan n. Ilo Ilo. Mijdrecht. 22 te Pto La Cruz. Nieuw Amsterdam, 22 te Le Havre. Overijsel, 20 v. Marseille n. Lands End. Orion, 21 te Rotterdam. Omala, 21 v. Curagao n. Trinidad. Oranjestad, 21 1200 m. W.ZW. Madeira. Ouwerkerk, 22 te Kobe. Ootmarsum, 21 v. New Orleans n. Mobile. Oranje, 22 te Amsterdam. Prins Casimir, 20 v Le Havre n. Montreal. Prins Alexander, 20 v. Rotterdam n. Montreal. Prins Willem George Fred., 21 te Rotterdam. Prins Willem III, 21 v. Montreal n. Cherbourg. Rijn kerk, pass. 21 Kp. Finisterre n. Le Havre. Roepat, 22 te Penang. Rijndam, pass. 21 Kp. Ray n. Montreal. Sirrah, 21 v. Beira n. Rastanura. Sarangan. 22 te Kaapstad. Stad Amsterdam. 22 te Lorenzo Marquez. Slamat, 22 te Las Palmas. Stad Vlaardingen, 21 v. Narvik n. Rotterdam. Sarpedon, 22 te Maracaibo. Sibajak. pass. 22 Kp. Townshend n. Soerabaja. Sommelsdijk, 22 te New Orleans. Stentor, 21 v. Port au Prince n. Mobile. Tjisadane. 20 te Buenos Aires. Teiresias, 21 v. Suez n. Aden. Titus, 21 te Rotterdam. Triton, 21 v. Aruba n. Curagao. TTajanus, 22 te Paramaribo. Tero, 21 v. Rotterdam n. Rio de Janeiro. Utrecht, 22 te Rotterdam. Van Linschoten, pass. 21 Ouessant n. Hamburg Van I-Ieutsz, 22 te Kaapstad. Van Spilbergen, 22 te Dakar. Westland, 20 v. Bahia n. Las Palmas. Waterman. 21 v. Halifax n. New York. Willemstad 21 660 m. NO. Trinidad. Zuiderkruis apss. 21 Kp. Guardafui n. Suez. Willem Ruys, 22 v. Singapore n. Tj. Priok. KLEINE VAART Amigo, 21 v. Amsterdam te Rotterdam. Arlenoldus G, 21 v. Kiel n. Ahr. Arnoudspolder, verm. 22 v. Rotterdam naai Lissabon. Audacia, 22 v. Esbjerg te Napels verw. Aardenburgh. 21 v. Den Helder te Antwerpen. Alpha, pass. 21 Vlissingen ri. Londen. Anna Sylvia, 21 te IJmuiden verwacht. Atlantis, pass. 21 Kiel Holtenau n. Utrecht. Ambiorix, 21 v. Amsterdam n- Rotterdam. Bab T, 19 te Stockholm. Bree Helle, verm. 21 v. Rotterdam n. Londen. Barracuda, 20 v. Boston te Maassluis. Bebox, pass. 20 Vlissingen n. Gent. Berend N, pass. 21 Haisboro n. Boston. Bernard John, pass. 21 Vlissingen n. Antv.. Batavier III, pass. 21 Kp. St. Vincent n. Bordeaux Cinderella, verm. 21 v. Amsterdam n. Dulnkeiken Corrie b, 21 Ipswich verwacht. Corsica, pass 20 Vlissingen n. Engeland. Da Capo. 21 v. Oporto te Rotterdam. Deni 21 v. Gent te Londen. Diligentia, 21 v. Thameshaven te Ipswich. Delta, pass. 20 Vlissingen n. Fulham. Diana V, pass. 20 Vlissingen n. Londen. Eljo, 19 v. Antwerpen te Cork. Eibergen, verm. 21 v. Abo n. Cork. Erasmus, verm. 21 v. Middlesboro n. Rotterdam Express, 20 v. Boston n .Kingslynn. Elsenburgh, 21 v. Duinkerken te Londen. Fiducia, 21 v. Wisbech n. Maassluis. Gerd, 21 Delfzijl verwacht. Glory, 21 v. Gothenburg n. Karlshamn. Helen, 21 v. Boston te Rotterdam. Hast IV, 21 v. Rotterdam te Amsterdam. Harold. 21 v. Rotterdam n. Duinkerken. Heerengracht, pass. 21 Terschelling n. Rotterdam Henrica b, 20 v. Lulea te Vifstavarf. Henry Denny, pass. 20 Vlissingen n. Londen. Hoe Vinces, verm. 21 v. R'dam n. Boulogne. Isis, 21 v. Egersund n. Haugesund. Julia Mary, 20 v. Rotterdam n. Casablanca. Jaba, 20 v. Boston n. Vlaardingen. Jan Kreumer, 20 v. Rotterdam te Londen. Julia Mary, pass. 21 Vlissingen n. Antwerpen. Kaap St. Vincent, 20 te Rotterdam. Koningshaven, pass. 21 Kp. Roca n. Duinkerken. Keizersgracht, pass. 21 Vlissingen n. Antw. Koh I Nor, pass 20 Brunsbilttel n. Londen. Lucas Bols II, 21 v. Amsterdam te Rotterdam. Marne, 21 v. Bordeaux te Rotterdam. Muphrid N, 21 v. Rouaan te Hamburg. Marcella, 21 v. Bergen te Stettin verw. Matthew. 21 v. Rotterdam te Varberg verw. Monica. 21 v. Belfast te Irvine. Marietje Bohmer, 21 v. Bordeaux te Port Etiene verwacht. Marjan, 20 v. Londen te Londonderry. Myfem, 21 v. Parijs n. Rouaan. Mynelis, 23 v. Ibiza te Thorshavn Faroer verw. Niobe, 21 v. Rotterdam te Amsterdam. Nassauhaven, 21 v. Rotterdam te Aarhus. Nero, 20 v. Tarragona n. Seville. Nomadisch, 21 v. Mantyluoto te Rotterdam verwacht. Nottingham, 20 v. Rotterdam te Kingslynn. Nederland, 20 v. Harlingen te Londen. Noordstad, 20 v. Rotterdam te Malmö. Olwe, 21 v. Port Talbot te Amsterdam. Olem, pass. 20 Vlissingen n. Selzaete. Oosterburgh, 21 v. Rotterdam te Stockholm. Pavo, 19 te Zaandam. Ponto, 20 v. Mantyluoto n. Zaandam. Ponza. 20 te Zaandam. Philetas, 21 v. Faro te Amsterdam. Pascholl, 21 v. Colijnsplaat n. Gothenburg. Plato, pass. 21 Wight n. Amsterdam. Poortvliet, pass. 21 Brunsbiittel n. Aarhus. Spurt, 21 v. Portsmouth te Fowey. Samtare, 20 v. Rotterdam te Duclair. Tilly, 19 te Zaandam. Theano, 21 v. Dublin te Belfast. Ton S, 22 Amsterdam verwacht. Trim, 22 Londen verwacht. Triton, pass. 21 Vlissingen n. Antwerpen. Tukker, pass. 20 Vlissinegn n. Dublin. Tau. us. 20 v. Antwerpen te Londen. Vrijburgh, pass. 21 Dungeness n. Casablanca. Vivo, 21 v. Par te Amsterdam. Veenenburgh, 20 v. Rotterdam te Middlesbro. Volharding verm. 21 v. Rotterdam n. Laseyne- surmer. Venus. 21 v. Antwerpen te Great Yarmouth. Wubbiena, 21 v. Temeuzen te Wormerveer. Westpolder, 23 v. Lissabon te Antwerpen verw. Westereems, 21 v. Amsterdam n. Methil. Wiebold Bohmer, 20 v. Amsterdam te Kopen hagen. Zeevaart, pass. 20 Vlissingen n. Gent. SLEEPVAART Cycloop, 20 460 m. NO. Pararivier met b2 en „Friesland"'. Loire. 20 190 m. Z.ZW. Ouessant. Oceaan, met s.schip 20 v Baltimore n. Zee brugge. Thames, 20 v. Dakar n. Santos. Witte Zee, pass. 20 Straat Messina n. La Spezia met sleepboot. Zwarte Zee, 19 460.m. W.ZW. San Francisco met tanker. In onze etalages en toonkamers vindt U een grote sortering in diverse uitvoeringen, kleuren en prijzen De betaling regelen wij met U „M.,,p. f, banktussenkomst ALLEEN BI) KROCHT 6—8 t.o. Hema TELEFOON 10353 Vergeet het niet, het lepeltje van „Margriet" Bij DROSTE's Cacao- en Chocoladefabrieken N.V. te Haarlem bestaat gelegenheid tot plaatsing van enige nette meisjes om te worden opgeleid tot Aanmelding bij de Personeelsafdeling der fabriek, r.ngelijks van 8.30 tot 17 uur en 's Zaterdags tot 12 u. DROSTE'S CACAO- EN CHOCOLADEFABRIEKEN, M.V.. HAARLEM UW FIRMANAAM EN ADRES crow VOOR TYPEN Y Zomer cursus per 1 Sept. klaar Fr. Halsstraat 1, Tel. 14624 Haarlem Wij hebben ze weer: met bovenplaat 250.— GEM. CRONJéSTR. 94 Tel. 17345—13207. AMBULIN! Grote instelling vraagt te huur: Kantoorruim te in de gemeente Haarlem, oppervl. 80- 130 M2. Aanbiedingen no. 9220. Jongedame, b. b. h. h. vraagt een Alleen met warme maaltij den, in Haarlem of omgev. Br. no. 2485 Wensing's Adv. Bur., Tempeliersstraat 32. Te koop: leeg huis omgev. Leidsevaart, Haarlem. 4 kam. keuk., zold., tuin, vrije poort Koopsom f 7000. Huurmacht. vereist. G. HENSTRA, Ma kelaar, N. B. M„ Staten Bol werk 22, Haarlem. Tel. 14368 GEMEENTE BLOEMENDAAL Aan de Julianaschool, Wil lem de Zwijgerlaan 120 te Overveen wordt gevr. een Aantal werkuren pl.m. 20 p. week. Gegadigden kunnen zich dagelijks aanmelden aan de afd. Pers. Zaken, Raad huis te Overveen. Gevraagd: voor textiel-atelier, vrij huis in ruil. Brieven no. 9218 Gevraagd: voor 4 a 5 halve dagen per week. Keur en Sneltjes. Harmenjansweg 21. Gevraagd: voor de ochtend, en avond uren, eventueel alleen 's av. van 58 uur. Aanmelden: Nassaulaan 32. Gevraagd voor spoedige in diensttreding Pers. aanmelden Hotel Duin en Daal, Bloemendaal. Op ons research lab. kan ge plaatst worden: en Br. of pers. aanm. bij Rids, Spanjaardslaan 7, H'lem. Organisch chemische fabriek heeft olaats voor; (chem. teclm.) ter opl. tot bedrijfsassistent. Br. of aanm. Rids, Span jaardslaan 7, Haarlem. WASSERIJ KLEVERPARK, Santpoorterstraat 41-49, vraagt BEKWAME MANGELSTERS en VOUWSTERS ook gehuwde vrouwen v. halve dagen kunnen gepl. worden. GEVRAAGD perfect Engels en Frans beheersend, geroutineerd steno typiste. zelfstandig werkend en in staat leiding te geven aan de gehele correspondentie, en bekend met moderne talen, naast typen ook ambitie voor andere kantoorwerkzaamheden. Uitsluitend schriftelijke sollicitaties met volledige inlich tingen en verlangd salaris te richten aan de Directie van de N.V. Aannemersbedrijf voorheen Firma T. DEN BREEJEN VAN DEN BOUT, Aerdenhout.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 3