Dulles acht één ding nodig om koude oorlog te beëindigen Molotov's zeven punten van onwaarde verklaard Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Parijse tandarts poogde leed van ouders uit te buiten President Coty bevestigt het Franse recht op Noord-Afrika Zomerweer Duitsland, Oost-Europa en het communisme Amerikaanse vliegboot door Migs beschoten Nederlandse straal jager neergestort Derde opstandige groep in China ontdekt Indonesische kwestie niet aangeroerd Twintig millioen geëist voor valse informaties over ontvoerd meisje De 2e TH te Eindhoven Dr. Adenauer wil begin September naar Moskou Frankrijk voelt zich verantwoordelijk voor gemeenschappelijke beschaving Overwerkstaking bij PTT in Amsterdam Het woord is aan.. Molotov klapte Molotov belooft Dulles dat een onderzoek ingesteld zal worden Piloot slechts licht gewond W oordaggressie Zes contra-revolutionnairen ter dood veroordeeld LUNS-MOLOTOV Inleidende besprekingen worden voorgesteld in Parijs Men weet niet wat men zeat Koningin Juliana was bij voorstelling Eugen Onegin Samenzwering in Liberia ontdekt tegen president Weer rapport 69e JAARGANG No 293 ZATERDAG 25 JUNI 195 5 299e JAARGANG No 14& Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement p week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.- Losse nrs. 12-ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. VV. Peereboom en A. D. Huijsman SAN FRANCISCO (Reuter/AFP) De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, John Foster Dulles, heeft in een toespraak tot de jubileumbijeenkomst van de UNO te San Francisco het internationale communisme, de „onnatuurlijke ver deling" van Duitsland en de onderdrukking van de Oost-Europese landen aan de kaak gesteld. Hij sprak ook over het zeven punten omvattende voorstel tot het be ëindigen van de koude oorlog, dat zijn Sovjet-Russische collega Molotov aan de UNO heeft voorgelegd. Dulles zei: „Er is een heel eenvoudige manier om een einde te maken aan wat de koude oorlog wordt genoemd. Men moet zich houden aan het UNQ-handvest, geen geweld gebruiken of met geweld dreigen op het gebied van internationale betrekkingen en geen steun of leiding geven aan subversie tegen in stellingen van andere landen. Om een einde te maken aan de koude oorlog zijn geen zeven punten nodig. Dit ene is voldoende. In die geest gaan we naar Genève en we hopen te ontdekken dat ook anderen die geest delen". Dulles zei: „Ook kunnen we niet het be staan vergeten van die instelling, die be kend staat als internationaal communisme. Het is een over de gehele wereld verbreid complot om een regeringsvorm aan de macht te brengen die nooit in geen enkel land in vrije verkiezingen door een volk is gekozen en die werkelijke onafhanke lijkheid vernietigt". Dulles drong vervol gens aan op ontwapening en bracht in her innering dat de Verenigde Staten reeds tien jaar geleden hadden voorgesteld het onderzoek naar atoomenergie te inter nationaliseren. Hij verklaarde dat, indien de Sovjet-Unie, evenals de Verenigde Staten, een einde wenst te maken aan de koude oorlog, in de geest van de UNO, zij een nieuwe „stuwkracht" zou kunnen ont wikkelen voor het oplossen van de wereld problemen. Na de rede van Dulles werd een halve minuut geapplaudisseerd. Ook Molotov nam aan het applaus deel. Te oordelen naar de bijval was Dulles' redevoering het hoogte punt van de herdenkingszitting. Ook Molo tov, die Woensdag sprak, was een der „sterren", doch hij won minder instem ming. Wel duurde het applaus na de rede van Molotov langer, doch Dulles' rede werd vijftien maal door handgeklap on derbroken en die van Molotov slechts drie maal. Óud-president Truman, die op uitnodi- WASHINGTON (Un. Press) Twee Migs van de Sovjet-Russische luchtmacht hebben Woensdag boven de Beringzee tus sen Alaska en Siberië een patrouillerende Neptune-vliegboot van de Amerikaanse marine beschoten boven internationale wateren. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken heeft het incident in San Fracisco besproken met zijn Sovjet- Russische ambtgenoot Molotov die beloof de meteen een onderzoek te zullen laten instellen. Volgens goed ingelichte kringen duurde de geheime bespreking die op ver zoek van Dulles werd gehouden, maar en kele minuten. Geen van de elf leden van de bemanning van de beschoten Neptune is om het leven gekomen, maar zeven van hen liepen ver wondingen op toen het vliegtuig veronge lukte tijdens een noodlanding op het Ame rikaanse eilandje Saint Lawrence, dat slechts zeventig kilometer van de kust van Siberië ligt. Een woordvoerder van de marine deelde mede dat de Neptune het onuitgelokte vuren van de twee Migs niet had beantwoord, hoewel Amerikaanse pi loten geruime tijd geleden opdracht hebben gekregen in geval van een aanval terug te schieten. De Migs schoten een van de motoren van de Neptune in brand, maar de piloot slaag de er in de Noord-Westelijke punt van het eiland Saint Lawrence te bereiken en daar een noodlanding uit te voeren. Het eiland ligt op de route die in de tweede wereld oorlog werd gebruikt voor het overvliegen van oorlogsmateriaal van de Verenigde Staten naar de Sovjet-Unie krachtens de leen- en pachtwet. Het Witte Huis noemde de aanval „on verklaarbaar". In de Senaat bracht het nieuws bezorgdheid teweeg. Sommige se natoren spraken de vrees uit dat het inci dent afbreuk zal doen aan de komende Geneefse conferentie van de regeringslei ders van de Grote Vier. De opperbevelheb ber van de Amerikaanse strijdkrachten in Alaska, luiltenant-generaal Atkinson, deel de in Anchorage mede dat ondanks het in cident Amerikaanse vliegtuigen hun pa- trouillevluchten zullen blijven voortzetten. (United Press) Een straaljager van de Nederlandse luchtmacht met de kente kenen K-178 is Vrijdagavond nabij Lipp- stadt neergestort en in brand gevlogen. De piloot, kapitein Van Es uit Schevenin- gen. kon uit het toestel wegkomen voordat de zich aan boord bevindende ammunitie ontplofte en liep slechts lichte brandwon den op aan keel en nek. Het toestel, waar in brand uitbrak na de ontploffing van de ammunitie, werd geheel vernield. Het toe stel was met een zogenaamde „Panne- koek"-landing in een tarweveld neerge stort; ging van de UNO het woord voerde be toogde, dat de Algemene Vergadering een steeds grotere plaats inneemt ten koste van de Veiligheidsraad. Truman zeide te geloven, dat ontwapening binnen het be reik der mogelijkheden ligt. De eerste spreker, de Canadees Lester Pearson, verklaarde dat de toenemende mate, waarin men zich bewust wordt van dingen, die in dit atoomtijdperk zouden kunnen gebeuren, een van de hoopgevend- ste voortekenen voor de komende jaren is. Volgens hem heeft de UNO schade ge leden door verdraaiing van de betekenis van termen bijvoorbeeld: democratie, coëxistentie, vrijheid, verzoening, mensen rechten „en bovenal vredelievendheid". „Wat wij nodig hebben is een conventie voor de verdediging van vredelievende woorden tegen woordaggressie", aldus Pearson. De Indonesische afgevaardigde, dr. Sud- iarwo, drong er bij de UNO op aan ruim 200 millioen mensen in de koloniale en af hankelijke gebieden vrij en onafhankelijk te maken. „Een deel van Indonesië, West- Nieuw-Guinea, wacht nog steeds op de vrijheid, waarvoor het Indonesische volk reeds zo vele jaren heeft gestreden", al dus dr. Sudjarwo. Krisjna Menon van India zeide er van overtuigd te zijn. dat communistisch China en de Verenigde Staten beide een op lossing wensen van de crisis in de Straat van Formosa. Hij voegde hieraan toe, dat het gevaarlijk zou zijn te geloven, dat deze crisis geëindigd is, omdat er tijdelijk een stilstand is in de vijandelijkheden. Naar zijn mening, zal communistisch China het komende jaar in de UNO vertegenwoor digd zijn en zullen ook de andere landen, die het lidmaatschap hebben aangevraagd worden toegelaten. Menon was de laatste der zestig sprekers. Molotov heeft er op aangedrongen een passage over coëxistentie op te nemen in een vredesverklaring, die aan het einde van de bijeenkomst zal worden afgelegd. Enkele andere afgevaardigden zouden zich tegen een dergelijk amendement hebben verzet. Mr. Van Kleffens is van plan de verklaring Zondag voor te lezen. De voorzitter van de internationale bond voor mensenrechten, Roger Baldwin, heeft alle afgevaardigden een boodschap gezon den, waarin uiting wordt gegeven aan „ernstige teleurstelling" over de werk zaamheden van de UNO op het gebied van de bescherming van de mensenrechten. HONGKONG (UP-AFP) - In China ts een uitgebreide anti-communistische or ganisatie onschadelijk gemaakt, die in drie provincies vertakkingen had. zo meldt radio-Peking. Zes leden van de contra-revolut.ionnaire groep werden ter dood veroordeeld en 24 andere personen kregen levenslange ge vangenisstraf. Radio-Peking voegde hier aan toe dat de spionnagegroep onder ge heime nationaiistisch-Chinese orders stond en een guerilla voerde tegen het commu nistisch bewind. Op 18 Juni maakte radio- Peking bekend dat een groep monarchisti sche revolutionnairen was gearresteerd. Dit is de derde melding in een week van radio-Peking dat een aantal opstandige Chinezen werd gearresteerd of doodge schoten. Reactionnaire grootgrondbezitters en rijke boeren nemen aan de ondergrond se strijd van de contra-revolutionnaire groep deel, aldus radio-Peking. Zij verval sen allerlei documenten en verspreiden propaganda. Zij plegen roofovervallen en trachten gelden bijeen re zamelen voor hun guerilla. Zij zijn echter ontdekt voor zij hun plannen konden verwezenlijken. Naar aanleiding van een door Associated Press en Reuter verspreid verslag over een onderhoud, dat mr. Luns, de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, te San Francisco met de Russische minister Mo lotov zou hebben gehad over de kwestie der Indonesische rechtspleging, heeft mr. Luns via United Press een nadrukkelijke ontkenning doen publiceren. ,,Ik heb die speciale kwestie nooit met de heer Molotov besproken", zo vertelde minister Luns aan United Press. „Inder daad heb ik Maandag het noenmaal ge bruikt met de Sovjet-minister en hij was buitengewoon vriendschappelijk, inderdaad bijna Westers in zijn belangstelling voor Nederland, maar wij hebben geen moment over de gevangenen in Indonesië gespro ken". De minister verklaarde dat als gevolg van de onmenselijke behandeling van de gevangenen en het feit dat zij sedert zij in 1953 gearresteerd werden in bewaring zijn gehouden, „wij gedwongen zijn te hunnen behoeve een beroep op de wereldmening te doen". De minister was geagiteerd over het be- DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S EN ACHT PAGINA'S ERBIJ Weldra zal Koningin Juliana het nieuwe hospitaal-kerkschip „De Hoop" in dienst stellen. Men ziet hier het schip bij de kompasboei op het IJ. (Van onze correspondent in Parijs) De ontvoering op 20 Mei in de om geving van Orange van het elfjarig meisje. Annemarie Pélissier, dat nog steeds niet is teruggevonden heeft in Parijs een on aangename nasleep gekregen. Onder de talrijke anonieme brieven, waarin, meestal tegen een vette beloning, opheldering van de misdaad of teruggave van het meisje werd beloofd, ontvingen de ouders einde vorige week bericht van een onbekende, die tegen een vergoeding van maar liefst twintig millioen francs het dochtertje ver klaarde terug te zullen brengen. Omdat de onbekende wist dat de ouders van Anne marie dagloners waren, deed hij hun zelf een middel aan de hand om aan dc som van ruim tweehonderdduizend gulden te komen. De moeder moest zich in verbinding stellen met de directeur van het Parijse avondblad „France Soir", die tegen het exclusieve publicatierecht van de verkla ringen van het geschaakte meisje het be drag wel zou verschaffen. In hun wanhoop zijri de ouders op dit voorstel ingegaan. De directie van France Soir beloofde medewerking en publiceer de, volgens aanwijzingen van de onbe kende briefschrijver, Maandag een be richtje, waarin het accoord van de ouders was vervat. Intussen werd ook de politie gewaarschuwd. Alweer op aanwijzing van de mysterieuze briefschrijver werd eer gisteren in een Renault van „France Soir" het spoor langs de verschillende aange geven plaatsen gevolgd. Bij een richting wijzer, twintig kilometer buiten Parijs, op de weg naar Dreux, werd een pakj.e ge deponeerd, waarin nagemaakte bankbiljet ten zaten. De Commissie van Voorbereiding voor de Tweede Technische Hogeschool heeft, naar het ministerie van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen mededeelt, haar rapport aangeboden aan de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Het rapport omvat het plan voor inrich ting en bouw der tweede Technische Ho geschool te Eindhoven, alsmede een ont werp van wet tot wijziging van de hoger- onderwijswet. Het rapport zal een dezer dagen voor publicatie beschikbaar zijn. (Van onze correspondent te Bonn) De West-Duitse ambassadeur in Frank rijk, baron Von Maltzan, bevindt zich se dert enkele dagen in Bonn en zal na zijn terugkeer de antwoordnota op de Russische uitnodiging aan bondskanselier Adenauer om naar Moskou te komen aan de Russi sche ambassadeur in Parijs overhandigen. De West-Duitse bondsregering zal verkla ren, dat zij bereid is diplomatieke betrek kingen met de Sovjet-Unie aan te knopen en dat de uitnodiging aangenomen wordt. Voorgesteld wordt het bezoek van de bondskanselier in het begin van September te doen vallen. Bovendien wordt het plan geopperd in Parijs voorbesprekingen te houden, waarbij vastgesteld moet worden dat het aanknopen van diplomatieke be trekkingen noch de officiële erkenning van de communistische regering van de Oost- zóne, noch het erkennen van de Oder-Neis- se-lijn als de Oostelijke grens van Duits land zal betekenen. Men neemt te Bonn aan dat de Russen er niet veel voor voelen het Duitse vraag stuk reeds op de topconferentie te Genève ter sprake te brengen en dat zij deze kwes tie pas met Adenauer in Moskou willen be handelen. De Westelijke mogendheden heb ben met Adenauer in de Verenigde Staten afgesproken de hereniging van West-Duits- land te Genève naar voren te brengen, waarbij dan vastgesteld moet worden dat zij een onmisbare factor vormt in het stre ven naar poiitieke ontspanning tussen Oost en West. Met het oog op de Geneefse con ferentie zijn in de Amerikaanse ambassade nabij Bonn besprekingen van Amerikaanse, Britse, Franse en Duitse deskundigen over het Duitse vraagstuk begonnen. (Van onze correspondent in Parijs) President René Coty heeft gisteren, in aanwezigheid van verschillende ministers, in Marseille een grote politieke redevoe- ring gehouden, waarin hij met kracht voor de historische rechten van Frankrijk op de Noord-Afrikaanse gebiedsdelen heeft gepleit. De president, diè door de bevol king met meridionaalse onstuimigheid werd begroet, verklaarde dat grote groe pen samenspanden om Frankrijk uit Noord-Afrika te verdrijven. Wij stellen daar onze koelbloedigheid en doelbewuste actie tegenover, zo zeide het Franse staatshoofd onder meer. In politieke kringen hecht men bijzon dere waarde aan de woorden van presi dent Coty, die, in tegenstelling met zijn voorganger Vincent Auriol, in officiële redevoeringen hoogst zelden problemen van actuele politiek bespreekt. De presi dentiële rede is opgesteld in nauw over leg met de regering. Premier Faure heeft klaarblijkelijk de beginselen, waardoor de Franse politiek in Noord-Afrika wordt geleid, door de hoogste autoriteit in den lande nogmaals nadrukkelijk naar voren willen brengen. Nu de ongeregeldheden in Noord-Afrika voortduren, en opnieuw een omvangrijke militaire actie in Algerije is begonnen, heeft Frankrijk, zijn ongebroken voor nemen te kennen willen geven deze ge- j bieden niet te zullen verlaten. Door te wij zen op de talrijke grote economische en culturele diensten, die Frankrijk de Noord- Afrikaanse bevolking heeft bewezen, heeft president Coty bovendien de nadruk wil len leggen op de banden van een gemeen schappelijke beschaving, waarvoor Frank rijk zich verantwoordelijk voelt en die het niet door een imperialistisch fanatisme, zoals het Franse staatshoofd zich uitdrukte, in gevaar wenst ;e zien gebracht. Zuiveringsoperatie (Reuter/AFP/UP) Bij een grote zui veringsoperatie in Constantine zijn Vrijdag 150 verdachte personen aangehouden. Jachtvliegtuigen en bommenwerpers van de Franse luchtmacht zijn Vrijdag in actie gekomen tegen twee krachtige benden in het Aurès-gebergte. Op pleinen in Con- stantine werden duizenden Algerijnen sa mengebracht om te worden onderzocht en ondervraagd. Gedurende de nacht werden razzia's gehouden waarbij honderden Al gerijnen werden gearresteerd. Ook de stad Algiers werd uitgekamd. Franse kolonisten hebben gouverneur- generaal Soustelle verzocht de rebellen die betrapt werden in het openbaar te laten executeren. Soustelle vloog naar Tebessa voor een conferentie mei militaire com mandanten en de resident-generaal van Tunis, Boyer de la Tou. Men vond daar een nieuw briefje, waar bij ook een haarlok was gevoegd, die van Annemarie afkomstig zou zijn en de me dedeling dat enkele kilometers verder het meisje op de moeder wachtte. Twee poli- tie-inspecteurs begaven zich langs een omweg naar de aangegeven plek, terwijl de Renault haar weg vervolgde. Enkele tientallen meters van de opgegeven plek had zich een man verscholen, die gemak kelijk kon woi'den overmeesterd. Hij was met een Amerikaanse legerrevolver gewa pend en werd ontmaskerd als een 44-jari- ge Parijse tandarts, die tot voor korte tijd loco-burgemeester van de stad Brest is ge weest. Na een langdurige ondervraging moet aan het licht zijn gekomen dat dr. Coquelin, zoals de tandarts heet, zijn plan had uitgedacht in de hoop zich het geld te kunnen verschaffen dat hij nodig had om aan een dreigend faillissement te ontko men. De tandarts is getrouwd en heeft vier kinderen. Nadat hij enige jaren geleden een dochtertje had verloren, zou hij, volgens zijn zeggen, aan zinsverbijstering ten prooi zijn gevallen. Hij ging speculeren. Aan zijn geestelijke instorting zou ook zijn mon sterachtige plan moeten worden toege schreven. Coquelin bezat vroeger een bloeiende praktijk in een der rijkste wijken van Pa rijs. In 1952 besloot hij als officier van ge zondheid vrijwillig dienst te nemen in hei Franse legioen, dat in Korea vocht. Hij werd tot ridder in het Legioen van Eer verheven, maar zijn praktijk kon hij niet meer tot bloei brengen Uit het voorlopig onderzoek zou zijn gebleken, dat Coquelin onschuldig is aan de ontvoering van het meisje. Hij was op dat ogenblik, zo zou zijn aangetoond, in Parijs. Op een Zondag middag, toen hij alleen thuis was, zou bij de lezing van de uitvoerige krantenver slagen over de ontvoering het slecht-door- dachte plan bij hem zijn opgekomen om geld te slaan uit het ongeluk en mateloze leed van de ouders. Coquelin zal vandaag door drie psychiaters worden onderzocht. Men schijnt naar de mening over te hel len dat hij niet geheel toerekeningsvat baar is. Het Amsterdamse P.T.T.-personeel, met name dat van de afdeling Rijkstelegraaf, heeft besloten met ingang van a.s. Maan dag geen overwerk meer te verrichten. Dit besluit is genomen als protest tegen de salarisverhoging bij de Girodienst, welks personeel in rang lager staat dan dat van de Rijkstelegraaf, doch thans een aanzien lijk hoger salaris krijgt. De gevolgen van deze overwerkstaking zullen ernstig zijn, gezien het feit, dat het tekort aan personeel bij P.T.T., in het bijzonder bij de Rijkstelegraaf, tot nu toe werd opgevangen door overwerk. Ook in diverse andere plaatsen zou besloten zijn in overwerkstaking te gaan. Shakespeare: Ons lichaam is onze tuin, waarvan onze wil de tuinman is. richt dat hij het lot der Nederlanders met Molotov besproken had. „Ik heb gisteren een lunch gegeven voor enige journalisten en we hebben die kwestie en vele andere besproken, maar ik heb nooit gezegd dat ik met dé heer Molo tov over de gevangenen heb gesproken". „Dit is een ongelukkig bericht en een volkomen verkeerde weergave. Toen ik het had over de heer Molotovs vriend schappelijke houding, doelde ik alleen op zijn verwelkoming van ons aan de lunch". Koningin Juliana heeft Donderdagavond de voorstelling van de opera ..Eugen One gin" van Tschaikowsky, die in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen in Den Haag werd gegeven, bijgewoond. LONDEN (Reuter) Zes personen zijn gearresteerd na de mislukte aanslag op de president van Liberia, aldus een mede deling van de Liberiaanse ambassade te Londen. De aanslag werd Woensdagavond op een openbare bijeenkomst gepleegd. Volgens de ambassade was de aanslag de climax van een samenzwering, op touw ge zet door David Coleman, leider der poli tieke oppositie tegen president Tubman, waarin vijftig personen waren betrokken. De schoten werden gelost door een zekere Paul Dunbar, die gearresteerd is. Coleman en zijn gezin zouden zich schuil houden. President Tubman is in Mei voor de derde maal tot president gekozen. Zijn ambstermijn is vier jaar. Het K.N.M.r. deelt mede: Een vrij actieve depressie trok gisteren voor de Britse ei landen langs naar NoordfNoorwegen. Deze depressie deed een vergeefse aanval om het gunstige weer in ons land te verstoren. Het koudefront van de storing bereikte van morgen de Nederlandse kust. maar de activiteit van het front is zeer gering. Wel kwam het op enkele plaatsen tot onweer. In Groningen bijvoorbeeld viel de afgelo pen nacht tijdens een onweersbui 6 mm. regen. De wolkenschermen van het front trekken nu langzaam over terwijl Noorde lijke -winden- koelere lucht van de Noordzee aanvoeren. Doordat in de hogere luchtlagen de lucht uit Zuid-Frankrijk naar het Noord-Oosten stroomt, kunnen in het grensvlak tussen de koelere Noordzeelucht en de warmere continentale lucht in het Oosten van het land nog enkele onweersbuien ontstaan Morgen komt het weer in ons land steeds meer onder invloed van een rug van hoge luchtdruk, die zich van de Azoren naar West-Europa uitbreidt- Hierdoor wordt de kans op buien geringer en is er morgen meer zon dan vandaag. Morgenochtend kan wat laaghangende bewolking of mist van de Noordzee bin nendrijven. maar deze zal spoedig weer verdwijnen De temperaturen zullen mor gen, vooral langs de kust, enkele graden lager zijn dan vandaag. (van hedenmorgen uur) WPRrs- C él it 2 h tnest.and -f c 1® "j c S- y 7 Stockholm onbewolkt WNW 4 23 0 Oslo onbewolkt W 1 17 0,6 Kopenhagen onbewolkt NO 2 20 0 Amsterdam licht. bew. NW 2 24 0 Londen zwaar bew. N 2 22 f0 Luxemburg onbewolkt NO 3 26 0 Parijs licht bew. NW 3 27 0 Bordeaux half bew. NNW 1 28 0 Grenoble licht bew. windstil 28 2 Nice onbewolkt WNW 1 25 0 Genève onbewolkt NO 2 29 0 Zürich onbewolkt windstil 27 0 Locarno zwaar bew. windstil 28 0 Berlijn onbewolkt ZO 1 27 0 Frankfort onbewolkt ONO 2 28 0 München onbewolkt windstil 24 0 Wenen onbewolkt windstil 24 0 Innsbruck onbewolkt windstil 28 0 Rome licht bew. MO 2 31 0 Ajaccio onbewolkt windstil 26 0 Mallorca onbewolkt windstil 28 0 Neerslag laatste 24 uur -ryyvo-vcococo yyrcc coco: als men zegt: De jonggeborene zette vaak de hele familie op stelten OVERDAG ZONNIG Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Zater dagavond tot Zondagavond, opgemaakt om !0 uur: Vanavond en vannacht in het Zuid- QMQfon vari het land wellicht enkele onweersbuien. elders olaatseliik mist of laaghangende bewolking. Morgen overdag droog en zonnig weer Zwakke tot matige wind tussen West en Noord en dezelfde temperaturen als vandaag of iets lagere. 26 Juni Zon op 4.33 uur. onder 21.06 uur. Maan op 12.28 uur onder 23 56 uur. 27 Juni Zon op 4 uur onder 21 06 uur. Maan op 1.2 10 uur •nder Maanstanden 27 Juni 2.44 uur: Eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 25 Juni Hoog water: 7.22 en 10.46 uur. Laag water- 2.59 en 15 19 uur. Zondag 26 Juni Hoog water- 8 09 en 20 40 uur. Laag water- 2 47 en 16.07 uur. Maandag 27 Juni Hoog 'water: 9.07 en 21.34 uur. X Laag wat-er: 4.34 en 16.59 uur. :cccocccooxccco:ccocococcocokxcccoccccoccccccoccoccoco

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 1