Tempo [meer maris met melk Eerste openbare uitkering in Zandvoorts raadhuis Gemeentelijk Sportgebouw aan Lanckhorstlaan in Heemstede Rijksweg Oostelijk van Haarlem pas over twaalf jaar gereed Voor verhuizingen groot of klein 1 Buurtbelang Aerdenhout-Bentveld stuurt motie naar provincie H. Tuin begraven ZATERDAG 25 «'-NI 1955 OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 3 Gebruik gemaakt van ervaringen in Denemarken van Haarlemse studiecommissie Medische diensten van dit weekeinde A©v\ Behandeling van de grote schadegevallen van door stormramp getroffen kampeerders AXi 1 18001 3 Kort nieuws Rijwielhandelaar vreest te zijn opgelicht Algeheel wachtverbod in Rozenstraat SLOT DEFECT? Filiaal Nutsspaarbank in Oud-Schoten Leerlingenuitvoering van muziekinstituut Vacantie Cursus Typen HAARLEMS DAGBLAD Reeds geruime tijd doel zich in Heemstede in toenemende mate de behoefte ge voelen aan een gebouw, dat dienstbaar gemaakt, kan worden aan de sportbeoefening en de lichamelijke ontwikkeling. Tot dusver worden de gymnastieklokalen van de scholen tegen een matige vergoeding ter beschikking gesteld van verschillende ver enigingen en clubs. Het aantal aanvragen is echter zó groot dat steeds meer ver enigingen teleurgesteld moeten worden. Bovendien, zo merken Burgemeester en Wet houders in een voorstel aan de raad op, zijn er na de oorlog ook in ons land diverse vormen van zaalbalspel in clubverband ingevoerd en tot grote bloei gekomen, welke in de bestaande gymnastieklokalen feitelijk niet kunnen worden beoefend omdat deze te kleine afmetingen hebben. In verband met dc grote en nog steeds groeiende belangstelling voor deze vormen van sport en gelet op de zeer belangrijke functie, die de sport in het maatschappe lijke leven vervuil, achten B. en W. maatregelen terzake noodzakelijk. Daartoe wil het college een centraal sportgebouw stichten op een terrein aan de Lanckhorst laan tegenover de Jacobaschool. Tevens zal dit gebouw, nu zich de behoefte daaraan doet gevoelen, gebruikt kunnen worden voor het onderwijs in de lichamelijke op voeding op in de omgeving staande scholen. Het plan omvat een sportgebouw en een conciërgewoning. Behalve een turnzaal van 12 bij 18 meter komen op cle begane grond eenvoudige doch modern ingerich te kleed- en douchegelegenheden, afzon derlijk voor dames en heren. De bouw kosten worden geraamd op f 185.000,de kosten van inrichting op f 26.000,ter wijl de te verwerven grondoppervlakte 1700 vierkante meter bedraagt. Op deze grond rusten erfdienstbaarheden, zodat niet tot aankoop kan worden overgegaan maar onteigening noodzakelijk is. Een voorstel tot deze onteigening is eveneens aan de raad gedaan. Het gebouw is ontworpen door architect H. W. van Kempen te Bloemendaal. ADVERTENTIE Iedere week opnieuw ont vangen de leden van onze postorderclub minstens zes aanbiedingen per post aan hen persoonlijk toegezonden en deze boodschaptas kunt U beschouwen als maatstaf voor deze aantrekkelijke aan biedingen. Een moderne plastic bood schaptas (de fabrikanten we ten heus we! hoe ze tegen woordig van plastic een tas moeten maken, die even sterk is als een van linnen), gemaakt van mooie plastic, vaste bodem en solide trek- sluiting. Zo'n plastic boodschaptas, waarvan de normale prijs guldens hoger ligt, kunt U bestellen voor nog géén drie gulden. Bestei (en word daardoor lid van onze postorderclub) deze tas, die U geleverd wordt in bordeaux, zwart, groen of beige, voor WINKELCENTRUM BINNENWEG TEL. K 1800 - 117680 R'DAM Zoals uit de hierbij gereproduceerde schetstekening moge blijken, werd door de architect een fraaie voorgevel ontworpen, waarvan de strakke lijnen in totaal toch een levendige compositie vormen. Wellicht door de overdekte entree, welke door vier zuilen wordt ondersteund. Hierop werd de conciërgewoning geprojecteerd, die behalve een woon- en een slaapkamer, onder meer nog twee kleinere kamers zal bevatten. Doordat de toekomstige bewoners uiter aard een tuin moeten ontberen, wordt dit verlies weer door een ruim balcon gecom penseerd., dat tussen de achterzijde van de woning en de eigenlijke gymnastiekzaal zal worden gebouwd. Teneinde de bewoners een zekere vrijheid te garanderen, ontvangt dit balcon aan beide kanten een wand van ondoorzichtig glas. Door de vestibule van 3ll2 bij 6 meter betreden de leerlingen straks eerst de schoenenruimte, waar zij zich van hun schoeisel kunnen ontdoen, om vervolgens van de kleedgelegenheid gebruik te ma ken. Hier bevinden zich ook de douches, wasruimte en toilets. Gestreefd werd naar een oplossing om. de gymnastiekzaal zo in tensief mogelijk te gebruiken; vandaar dat het plan twee volkomen gelijkvormige kleedruimten m.et wasgelegenheid bevat. Wanneer de ene groep leerlingen dus van de gymnastiekzaal gebruik maakt, kan de andere groep zich onderwijl gereed maken om hun voorgangers onmiddellijk op te volgen. De zaal krijgt een oppervlakte van 216 vierkante meter, waarbij aiLs rekening werd gehouden met normale klassen van 30 tot 33 leerlingen. De hoogte wordt 51/2 meter. De vloer zal uit kurk-linoleum. be staan en om. de stem van de gymnastiek leraar zoveel mogelijk te sparen, wordt daarboven een accoustisch plafond aange bracht. Van niet minder belang is, dat de zaal Zuid-Oost komt. te liggen, zodat de leerlingen op het heetst van de dag weinig hinder van de zon zullen ondervinden; voor zover aanwezig. Het gebouw wordt met gele stenen opgetrokken, afgewisseld door licht gekleurde beton gedeelten. Aan genomen mag worden dat het gebouw, on voorziene omstandigheden voorbehouden, ongeveer een half jaar na de aanbesteding in gebruik kan worden genomen. Hierbij mag niet onvermeld blijven, dat de heer H. W. van Kempen bij zijn ontwerp rekening heeft gehouden met de ervarin gen, diedoor een Haarlemse studie-com missie in het buitenland. - Denemarken - werden opgedaan. Aldus profiteert Heem stede uiteindelijk van een reisje, waarop een aantal Haarlemse autoriteiten zo veel critiek moest ondervinden. ADVERTENTIE Transporten door geheel Nederland Bergplaats voer Inboedels Tel. 20020 - Rozenstraat 13 - Tel. 12525 HAARLEM Artsen, Boodschappendienst Firma Mathot, Grote Houtstraat 39. tel. 11990. Apotheken. Firma C. G. Lopmeyer Zoon, Barteljorisstraat 11. tel. 10175; Park- Apotheek, Kleverpakweg 13. tel. 11793; Apotheek 't Gildehuys, Koninginneweg 3, tel. 12038; Apotheek J. Krijnen. Ek sterstraat 100, tel. 25860. Deze apotheken zullen tevens geopend zijn op werkdagen van 25 Juni tot 2 Juli. des avonds na 6 uur tot des ochtends 8 uur. BLOEMENDAAL Artsen, Bloemendaal, van Zaterdagmiddag 2 uur tot Maandagochtend 8 uur, dr. S. B. Drijber, Bloemendaalsweg 84, tel. 22185. Overveen, tot Zondagavond 11 uur. dr. R. Holthuis, Rollandslaan 35, tel. 10367. Aerdenhout, van Zaterdagavond 6 uur tot Maandagochtend 8 uur, dr. A. W. Mellema, Spiegelenburghlaan 20, tel. 27888. Wijkverpleging. In hetzelfde tijdvak als de artsen in Bloemendaal-dorp hebben de volgende zusters dienst; zuster J. van Dijk. Bloemendaalseweg 307. Overveen, tel. 12698 b.g.g. 14424 en zuster H. J. G. Lugthart, Anjelierenlaan 5, Aerdenhout, tel. 26876. Apotheken, Bloemendaalse Apotheek. Bloemendaalseweg 85, tel. 22181; Apo theek de Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort-dorp, tel. K 2560-3284; Apo theek Schotsman, Binnenweg 206, Heem stede, tel. 38320. HEEMSTEDE Artsen, Dr. L. Laeijendecker, Raadhuis plein 9. tel. 38103; Dr. P. M. van der Gugten, Heemsteedse Dreef 37, tel. 39903. Wijkverpleging, zuster G. E. van der Hoek, Laan van Rozenburg 33, tel. 27805. Apotheken. Apotheek Schotsman, Binnen weg 206, tel. 38320. BENNEBROEK Dr. G. Manschot, Rijksstraatweg 34, tel. K 2502-430. HILLEGOM Dr. Le Cocq d'Armandville, Sixlaan 7, tel. K 2520-5613. LISSE Dr. A. H. Holl, Veldhorststraat 50, tel. K 2530-3155. HAARLEMMERMEER Hoofddorp, Dr. Bult, tel. K 2540-6320. Nieuw Vennep, Dr. E. van de Weg, Hoofdweg 1179, tel. 280. Zwanenburg Halfweg, Dr. D. A. Rijn- ders. Amsterdamse straatweg 60, tel. 593. ADVERTENTIE iö Publicatie Nederlands Zulvelburcau, 's Gravenhoqe NEEM PER MAN DRIEKWART KAN 19 ADVERTENTIE Vtijdagavond heeft het comité, dat in Zandvoort gevormd werd om aan de door de stormramp van 18 Mei getroffen kam peerders geldelijke hulp te. verlenen zjju perste openbare uitkering gehouden in bet raadhuis. Aanwezig waren dr. J. van der Meer, voorzitter van het comité, de korps chef van politie de heer H. P. Huijsman, die als secretaris optreedt, de gemeente ontvanger dp heer C. Schouten, die de fi nanciën beheert en voorts de heer B. V\ it, waarnemend directeur van Publieke Wer ken, die op zich had genomen de ingezon den formulieren, de schade betreffende, te controleren, dr. F. II. Robbers namens bet comité van aanbeveling en de heer H. A. van Ommen, voorzitter van de stichting der forensen-kampeerverenigingen. Zand voorts burgemeester mr. H. M. van Fene- ma woonde eveneens een gedeelte der bij eenkomst bij. Vóór tot de uitkering werd overgegaan, gaf dr. J. van der Meer een résumé over hetgeen tot nu toe voor cle tentbewoners werd bereoikt. Spreker memoreerde, dat het comité zich zeer gesteund heeft geweten door cle spontaneïteit waarmede cle giften uit het gehele land binnenkwamen. Het Strandschap Zandvoort schonk f 5000. na melijk van de gemeente Amsterdam f 2000, Haarlem f 2000 en Zandvoort f 1000. Een dagblad schonk eveneens f 1000, kampeer ders uit bet gehele land, bewoners van Zandvoort en enkele andere particuliere giften brachten nog ruim f 4000 bijeen, zo dat het comité uiteindelijk de beschikking had over f 10718,77. Duurder. Allerlei oorzaken van kleinere aard tezamen zijn er oorzaak van dat Open bare Werken niet is uitgekomen met de f270.000 welke de Haaidemse raad voor de verbouwing van het Stedelijke Gymnasium beschikbaar had gesteld. Er is nog f26.200 meer nodig. Een Haarlemse rijwielhandelaar uit de Kleverparkbuurt werd Maandag 20 Juni opgebeld door een dame die hem vroeg of hij ook tweede hands damesfietsen ver kócht. Op zijn bevestigend antwoord zei de dame hem dat haar zoon wel in de loop van de week zou aankomen om een fiets in ogenschouw te komen nemen. Na enige da gen kwam de dame zelf bij de rijwielhan delaar en zij zocht een damesrijwiel uit ter waarde van ongeveer 65 gulden. Zij vroeg de fiets even te mogen meenemen om hem aan haar man te laten zien. Hiertegen had de rijwielhandelaar geen bezwaar. De da me is tot nog toe niet teruggekeerd. De handelaar bezit noch haar naam noch haar adres. Hij heeft inmiddels van deze kwestie aangifte gedaan bij de politie. Tijdelijke maatregel wegens werkzaamheden bij Staten Bolwerk Met ingang van Maandag 27 Juni wordt als tijdelijke verkeersmaatregel een wacht verbod voor beide zijden van de Rozen straat in Haarlem ingesteld, naar aanlei ding van het feit dat er aan het Staten Bolwerk rioleringswerkzaamheden worden verricht Het is hierdoor noodzakelijk het verkeer om te leiden door cle Rozenstraat. Teneinde een voldoende dooorstroming dooi de straat te kunnen waarborgen, wordt deze tijdelijke maatregel genomen. Het wachtverbod zal ongeveer vier maanden van kracht zijn. Voor de vereniging' Buurtbelang Aerden hout-Bentveld (B.A.B.) heeft de burge meester van Bloemendaal, dr. D. H. Peere boom Voller, Vrijdagavond op een in hotel Boekenrode te Aerdenhout gehouden bijeenkomst voor de leden van deze ver eniging en voor andere belangstellenden gesproken over de plannen met beirekking tot de snelwegen Noord-Zuid en Oost-West voor zover deze wegen door Rijkswater staat zijn gedacht over Bloemendaals ge bied. In het algemeen kwam de uiteenzetting van Bloemendaals burgemeester overeen met hetgeen hij de vorige week Donderdag hierover al in de openbare raadsvergade ring heeft gezegd, zodat wij zouden kunnen volstaan met verwijzing naar ons blad van Vrijdag 17 Juni. Toen was de burgemees ter nog iets uitvoeriger, ornaat hij toen ook de toekomstige weg in Overveen uitvoerig besprak, terwijl hij zich dit keer bepaalde tot Aerdenhout en Vogelenzang. Hoe snel de plannen op het ogenblik steeds veran deren bleek uit de mededeling van de spreker, dat de door hem getoonde kaar ten, tweeënhalve maand geleden vervaar digd, al weer volkomen verouderd waren. Wat de Noord-Zuid verbinding betreft besprak dr. Peereboom Voller vervolgens de ..goedkope'" manier via Boekenrodeweg en Huis te Vogelenzang en de „dure" weg door een gebied van „beste bollengronri" nabij de Leidsevaart. Maar, aldus de spre ker, het is gemakkelijk tegen bepaalde plannen te ageren. Doch als men zich tegen zo'n plan verzet, dan is men niet, volledig als men niet tegelijkertijd ex-bij vermeldt, hoe dan wel. En hiex-om meent het ge meentebestuur van Bloemendaal te moeten aandringen op een spoedige aanvang van de grote verbinding ten Oosten van Haar lem, terwijl de Oost-West verbinding hier op aansluiting heeft en verder ten Zuiden van Bloemendaal wordt getrokken. In de raadsvergadering zei de burgemeester reeds, dat de laatstgenoemde weg bij Zandvoorts manége naar het Zuiden zou moeten afbuigen en dan door het gebied van de Amsterdamse waterleidingduinen zou gaan. In de Vrijdagavond .gehouden bijeenkomst noemde de spreker nu ook de naam van de Centenbrug, dit is de smalle brug over de Leidsevaart nabij het station Vogelenzang, die de verbinding met Ben- nebroek vormt. In dit plan van Bloemen daals stedebouwkundig adviseur jihr. ir. J. de Ranitz uit Rotterdam, wordt dus ook nog de gemeente Bennebroek in dit plan betrokken. Hoewel het nog niet zeker is, welk tracé van de Oranjekom af gevolgd zou moeten worden er bestaan hiervoor twee mogelijkheden via Leyweg of Zuide lijker, is het toch wel zeker dat men bij de Centenbrug wil uitkomen. Hoe men dan door Bennebroek wil komen, waar op dat punt toch verschillende aaneengesloten woonwijken zijn, is waarschijnlijk iets waai-over men zich pas later zal gaan ver diepen. Na de pauze werd een druk gébruik ge- moaakt van de gelegenheid tot het stellen van vragen. Als bijzonderheid kwam hierbij nog naar voren, dat Waterstaat als tijdsorde voor de weg ten Westen van Haarlem twee tot vijf jaar heeft gepland voor de aaneensluiting van reeds bestaande stukjes en extra voor zieningen. De weg Oostelijk van Haarlem zou twaalf tot vijftien jaar vergen, maar is dan ook gebaseerd op het verkeer in 1970. Het standpunt van de Amsterdamse Wa terleiding over de voorgenomen plannen was de spreker niet bekend, evenmin of militaire instanties door anderen dan Bloe mendaal op de hoogte zijn gesteld. De in de raadsvergadering genoemde weg achter ae eerste duinenrij, de door de Duitsers aangelegde zogenaamde betonweg tussen Velgen en de Overveense Zeeweg, achtte dr. Peereboom Voller alleen geschikt voor het uit de tunnel komende en voor Zand voort bestemde verkeer. Zeer zeker niet voor een doorgaande verbinding naar Den Haag en verder. Met betrekking tot Öe Noord-West ver binding kon de spreker in antwoord op een der gestelde vragen opmerken, dat bij het gaan door Haarlems gebied tussen Overveen en Aerdenhout waarschijnlijk wel „ennige bomen in het bos „Duinvliet" zullen sneven." 400 adhaesïebetuigingen De voorzitter van Buurtbelang Aerden- hout-Bentveld, mr. A. Bos, die reeds een uitvoerige inleiding had gehouden, deelde nog mede, dat reeds ruim driehonderd adhaesiebef uigingen waren ontvangen op de aan ongeveer twaalfhonderd ingezetenen verzonden circulaires over deze geschie denis. Op de bijeenkomst werden nog vele betuigingen ondertekend, zodat het aantal nu de vierhonderd heeft bereikt. Mr. Bos verzocht de vergadering bij ac clamatie de volgende motie te willen aan nemen, hetgeen geschiedde. Deze motie zal naar allerlei provinciale vertegenwoor digers en instanties worden gezonden. De tekst van de motie luidt: „Vele be woners van Aerrienhout-Bentveld-Vogelen- zang' en leden van de B.A.B.in vergade ring bijeen op 24 Juni 1955, nodigen het bestuur van de B.A.B. uit met de meeste spoed de nodige stappen te doen bij die instanties, die zich bezig houden met het ontwerpen van wegen door Aerdenhout óm met de meeste nadruk de belangen voor te dragen en constructieve plannen voor te leggen, of te ondersteunen die de mogelijk heid bieden de belangen van Aerdenhout- Vogelenzang zoveel mogelijk te sauveren". ADVERTENTIE „DE S L E U T E L S P E C I A L I S T" LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11493 In tolaa! kwamen 60 verzoeken om hulp bij geleden schade binnen. Zes gevallen werden afgewezen en deze avond lag het in de bedoeling van het comité, de grote schadegevallen te behandelen, variërende in bedragen van f 50 tot f 600, waarvooMn totaal voor deze avond f 7250 werd uitge trokken. In cle meeste gevallen werden de deze avond uitgekeerde bedragen als nog niet definitief geboekt; volgende week zal het restant uit de grote pot nog definitief worden verdeeld onder hen. die daarvoor het meest in aanmerking komen. Het Ne derlandse Rode Kruis had voor deze avond nog 25 dekens beschikbaar gesteld, welke eveneens aan hen, die veel of alles hadden verloren, werden uitgedeeld. Dr. v. d. Meer deelde aan het slot van zijn inleiding nog mede, dat voor het comité het verdelen bij na nog moeilijker bleek clan de inzameling. Om aan te tonen, dat zoveel mogelijk naar i'echt en billijkheid werd gehandeld, had men daarom besloten deze uitdeling open baar te doen zijn. Een voor een werden cle opgeroepen kam peerders binnengeroepen om nog een nade re toelichting te geven op het door hen in gediende formulier. Het kwam daarbij meermalen tot ontroe rende dikwijls ook tot komische situaties. Er waren dankbare mensen, die niet in staat bleken hun dank te uiten er waren ook enthousiasten, onuitputtelijk in hun woorden van dank over dit „meevallertje". In één ding waren allen het eens. Dat was om weer zo spoedig mogelijk in Zand voort terug te zijn, omdat men dit tijdelijk wonen aan het strand voor geen geld ter wereld zou wollen missen. Daarom hadden dan ook velen met provisorische middelen de geleden schade wat hersteld; zij gingen dankbaar en voldaan heen om het algeheel herstel, dank zij deze hulp, direct ter hand te gaan nemen. ADVERTENTIE agent in Haarlem en Omstreken GA RAGE PARKLAAN Parklaan 26 - Haarlem Tel. 14163 De Nutsspaarbank te Haarlem heeft het voornemen een filiaal te bouwen in Oud- Schoten, op de hoek van de Rijksstraatweg en de Eksterstraat, naar een ontwerp van de Haarlemse architect C. Brakel. B. en W. van Haarlem stellen daarom de raad voor deze grond ruim tweehon derd vierkante meter aan de Stichting Nutsspaarbank tegen f 21,,per vierkante meter te verkopen. Op het kantoorgebouw zijn twee boven woningen geprojecteerd. Verder stellen B. en W. voor aan de N.V. Aannemersbedrijf W. Thunnissen te Heemstede tegen dezelfde prijs 860 vier kante meter grond te verkopen aan de Rijksstraatweg en Eksterstraat in Oud- Schoten voor de bouw van twee winkels, vier bovenwoningen met garage en drie woonhuizen. Verder zijn B. en W. er in geslaagd voor dertienduizend gulden de percelen Rijks straatweg 257, 259 en 261 aan te kopen. De huizen verkeren in goede staat en zijn verhuurd voor bijna f 350 per jaar. In de toekomst zullen ze gesloopt moeten wor den om een uitbreidingsplan te realiseren. Daarom achten B. en W. aankoop in het belang van de gemeente en vragfen zij de raad deze te bekrachtigen. De 126ste leerlingen-uitvoering van Haarlems Muziekinstituut begon met het optreden van piano-leerlingen van Nico Hoogerwerf Jr., die met de voordracht van enkele stukjes lieten horen, wat met toegewijde studie bereikt kan worden. Deze groep werd opgevolgd door leerlingen van Nico Hoogerwerf Sr., die met ver zorgde uitvoeringen van composities onder andere van Beethoven en Debussy goed voor de dag kwamen. Frieda Hoogerwerf liet ook enkele van haar leerlingen spelen. Zij bewogen zich met hun spel al op een belangrijk niveau van herscheppingskunst, met uitzondering dan van het meisje, dat een paar aardige stukjes van Pesse vertolkte, maar die hier mede beweest, dat ook door haar dit peil wel bereikt zal kunnen worden. Van de gevorderden bi-acht Mariano Bijvoet een stevige Contradans van L. van Beethoven ten gehore. De kleine Agnes Zwarts be trad, goed voorbereid, het podium van de tuinzaal van het gemeentelijk concert gebouw voor de voordracht van Mozarts Fantasie in d, die uitnemend slaagde, in tuïtief muzikaal en ook technisch. De jeug dige pianiste Zamirah Sieval verraste de toehoorders met een vertolking van een zelfstandig pianostuk: de Arabesque in E van Claude Debussy. Haar spel onder scheidde zich door een mooie klavierklank, doorzichtigheid en uitdrukking. Een andere leerling, Ineke Bos gaf een technisch beheerste uitvoering van drie Sonates van Scarlatti, wat eveneens ge zegd kan worden van Anneke Visser, die met de Rhapsodie opus 79 No. 1 van Joh. Brahms een gave techniek demonstreerde. Met veel beheersing speelde Lily Lepiet het lastige Scherzo in cis van Fr. Chopin en zij bewees er mede, dat haar speel- vaardigheid nog steeds toeneemt. Met een prachtige fruitmand en een hartelijk toespraakje vertolkte een leer linge de dankbaarheid van allen jegens Frieda Hoogerwerf. De blazers, die aan deze avond mede werkten waren trompettisten, die door Nico Hoogerwerf Jr. onderricht werden. Een er van Ferry Zwarts deed zijn leraar ongetwijfeld veel plezier toen hij zo ver dienstelijk een Boürrée van Leopold Mo zart. uitvoerde. De trompetleerlingen Jan Willem de Haas en Ko Wijnands maakten een zeer verdienstelijke indruk met wer ken van Purcell en het lyrische Andante uit hef. trompetconcert van Haydn. Drie leerlingen uit de ensembleklasse van Bob van Marken speelden twee delen uit een Trio van Haydn. Het tweede deel leed door onzuiverheid, maar het eerste deel slaagde in menig opzicht- Deze leerlingen-uitvoering werd beslo ten door de ensemble-klasse van de heer Bram Kwist. Een flink bezet mandoline orkest vertolkte „Die grosse Stunde" van W.Volki, ongecompliceerde muziek in een verantwoorde verwerking. Bram Kwist wist zijn ensemble te bezielen en bracht een echt muzikale spanning in de uitvoe ring, die zijn uitwerking op de instrumen talisten zelve en op het auditorium niet miste. Een prijzenwaardig besluit van deze leerlingen-uitvoering! P. ZWAANSWIJK ADVERTENTIE mm Wiihelmmastraat 47 - Tel. 18441 Leerlingen van de Meisjes Vakschool te Hoofddorp hebben twee vlaggen voor de gemeente Haarlemmermeer vervaardigden ze - na een toespraak van mejuffrouw Hen van Groningen - aan burgemeester mr. J. F. Jansonius aangeboden ter gelegen heid van de restauratie van het Raadhuis te Hoofddorp en de aanstaande viering van het eeuwfeest. Na de aanbieding wapperde de vlag aan de gevel, van het raadhuis. Links burgemeester mr. Jansonius en rechts mejuffrouw Van Groningen. Vrijdagmiddag werd op de Noorderbegraaf plaats de heer H. Tuin ter aarde besteld, die vele jaren de leiding heeft gehad van een schildersbedrijf te Haarlem, terwijl hij tevens actief medewerker was van verenigingen op velerlei gebied. Omstreeks half een verzamelden zich in de aula een aantal familieleden en zeer vele vrienden en kennissen van de overledene. De heer H. Bart, zwager van de heer Tuin, sprak als eerste een kort woord ter nagedachtenis, waarbij hij tevens memoreerde hoezeer deze heeft geleden onder het verlies van zijn echt genote, die een jaar geleden gestorven is. Namens de Vereniging van Schilderspa troons in Haarlem sprak de heer P. Barend, gevolgd door de heer H. J. Cramer, hoofdbe stuurslid van de Nederlandse Schilderspa troonsbond. Beiden herinnerden aan de pret tige en actieve wijze van samenwerking met de heer Tuin. De heer J. Roggeveen, voorzitter van het liefdadigheidsfonds voor ouden van dagen, ..Het Schemerlampje", waarvan de heer Tuin ook een actief medewerker en bestuurslid was, uitte in zijn afscheidswoord tevens een grote dankbaarheid voor het vele dat de heer Tuin voor dit fonds gedaan heeft. De heer Roggeveen zei onder meer: „Het is niet zo belangrijk hoe lang men leeft, dan wel hoe men leeft. In dankbaarheid zullen wij altijd gedenken een man als Tuin ontmoet te heb ben". Uit naam van de Woningbouwvereniging „Ons Belang", waarvan de heer Tuin voor zitter was. sprak voorts de heer Van Kam- i pen. gevolgd door de heer J. Zwaanswijk, i secretaris van de „Harmonie Crescendo", van 1 welke muziekvereniging de heer Tuin gedu rende 42 jaar lid is geweest. „Zijn plotseling verscheiden is voor ons nog moeilijk voor stelbaar". zei de heer Zwaanswijk, „en wij verliezen in hem een zeer gewaardeerd, op gewekt en stimulerend medewerker". Hierna brachten de heer F. Visscher, secre taris van de Koninklijke Nederlandse Bond van Oud-onderofficieren en de heer Prent, voorzitter van de Christelijke Kleuterschool aan de Slachthuisstraat, een laatste groet. De rij der sprekers werd gesloten door de heer H. Cnossen. voorzitter van de Federatie van Haarlemse muziekverenigingen. Na de ter aardebestelling dankte de heer Bart namens de familieleden alle aanwezigen voor hun belangstelling.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 5