BOSCH Hillegomse raad besloot verplichte vacantie voor slagers in te voeren Honkbaltournooi voor scholieren Bennebroek Vijfhuizen Bloemendaal Rioolbuizen onder de spoorbaan te Bloemendaal Adres van NeVoBo aan B. en W. van Heemstede ascr. -srr s=~ SrSi - n HrS Zandpoort „Jachin" vergaderde in Wilhelminakerk Boaz-school een dag uit Haarlem 5—HZV 1-4 Sportgebouw zou te klein zijn voor volleybalsport Examens Zomerconcerten Woningbouwvereniging E.M.M. vergaderde Reddingsvlot kreeg naam „Piet van der Mije" Rustige viering verjaardag Prins Bernhard Geslaagde zomerbridgedrive V erkeersexamens Uitspraken rechtbank uitsluitend DONDERDAG 30 JUNI 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURAN'I Woensdagavond kwam de raad van Hil- legom bijeen. Wethouder Van Dam was wegens ziekte verhinderd de vergadering bij te wonen. Bij de notulen werd er aan herinnerd, dat de heer Degenaar in de vorige vergadering gesproken heeft over het kosteloos doorlichten van ouden van dagen. Inderdaad zal het zo zijn, dat die personen, die een uitkering van de Nood wet Drees krijgen, kosteloos zullen worden doorgelicht. De heer Van Egmond had voor gesteld, voortaan de notulen te zenden aan de raadsleden. Voorgesteld werd nu de verzamelde notulen ter inzage te leg gen. De raad voelde meer voor toezending, hetgeen dan ook in het vervolg zal gebeu ren. Bij de behandeling van enige aan vragen op onderwijsgebied, zei de heer Keyzer (Arbeid), dat er van de zijde der KVP een folder is uitgegeven, waarin ver schillende onjuistheden staan. Spreker betreurt het verschijnen van deze folder. Nimmer heeft de PvdA geageerd tegen het Bijzonder Onderwijs. De heer Bakker (KVP) vond. dat deze verklaring niet op zijn plaats is; hij wees erop, dat in eigen kring het verschijnen van deze folder be treurd wordt en wilde op deze affaire wel ingaan bij de algemene beschouwingen. Langdurig werd gediscussieerd over ae verkoop van een stukje grond aan Me]. Beelen. Voorgesteld was een prijs van f 16.60 per vierkante meter. Bij nader in zien vond de adspirant-koopster deze prijs wel wat aan de hoge kant omdat op het perceel slechts één woning genouwd zaï worden. De heer Van Lierop stelde verla ging voor, hetgeen door de voorzitter werd ontraden Bij de stemming, die op verzoek van de heer Beijersbergen hierover gehou den werd is het voorstel van B. en W. met 12-1 aangenomen. Bij het bepalen van de huur voor de wo ning van de directeur van Openbare Wer ken werd opgemerkt, dat deze zaak niet in de commissie voor O.W. geweest is, zo als in het voorstel staat. Ook is er geen rapport van de huurcommissie. Besloten werd de zaak naar de commissie voor O.W. terug te verwijzen. ADVERTENTIE Reeds meer dan 50 jaar 70 Bougie voor iedere motor Imp. N. V. Willem van R ij n haarlemmerweg 475 - amsterdam-w-tel 86211 (7 ujnen) Ook dit jaar zal weer een honkbaltour nooi worden gehouden voor leerlingen van Middelbare- en Ulo-scholen uit Haarlem en naaste omgeving en het is wel bijzon der verheugend dat de inschrijving voor dit tournooi veel groter is dan in vorige jaren. Dit jaar zal er namelijk door niet minder dan zestien negentallen aan dit tournooi worden deelgenomen, zodat het zelfs nood zakelijk bleek de voorronde op twee ge meentelijke sportvelden te laten spelen. Ook zal er door de scholieren enige Woensdagmiddagen worden gespeeld, zo dat de finale vermoedelijk niet eerder zal worden gehouden dan Vrijdag 15 Juli of Zaterdag 16 Juli, welke datum nog defini tief zal worden vastgesteld. Het volledige programma lu Woens dag 29 Juni: Gemeentelijk spor rrein aan de Schalkwijkerweg, 14.30 uur ..mbachts- school 2Lorentzlyceum 2, Coornhert- lyceum 2Marnix van St. A iegonde ly ceum, 15.45 uur: Mendel CollegeAm bachtsschool 1, Coornhertly eum 1Lo rentzlyceum 1. Noordersportpark: 14.30 uur: HBS A le Chr. Lyceum, HBS BJac. P. Thijsse Montessori lyceum, 15.45 uur: Rijkskweek schoolR.K. Ulo St. Jeroen, Triniteits ly ceumKlaas de Vries Uloschool. Woensdag 6 Juli a.s.: Gemeentelijk sportterrein aan de Schalkwijkerweg: 14.30 uur: Winnaar AWinnaar E, Winnaar B Winnaar F, 15.45 uur: Winnaar CWin naar G, Winnaar DWinnaar H. Woensdag 13 Juli a.s.: Gemeentelijk Sportterrein aan de Kleverlaan, 14.30 uur: Winnaar JWinnaar L, 15.45 uur: Win naar KWinnaar M. Woensdag is te Haarlem de negen en zeventigste jaarvergadering gehouden van de Gereformeerde Zondagsschoolvereni ging „Jachin" in de Wilhelminakerk aan de Gedempte Oude Gracht. De voorzitter prof. dr. F. W. Grosheide sprak een kort wijdingswoord, waarna de jaarverslagen aan de orde kwamen. De periodiek aftre dende bestuursleden prof. dr. F. W. Gros heide te Amsterdam, de heren J. Haan en J. Scholten, beiden te Groningen werden opnieuw gekozen. Ds. J. B. van der Sijs, predikant der Ge reformeerde Kerk te Amsterdam hield een inleiding over „Wat doen we met de kin deren, die onze Zondagsschool verlaten?" en in de middagbijeenkomst bestond er ge legenheid hierover van gedachten te wis selen. Het voorstel om het onderhoud van de sportvelden voor rekening van de gemeen te te nemen en de verenigingen slechts een bedrag van f 500 te vragen ontlokte een uitgebreide discussie; men was algemeen van oordeel dat de verenigingen zelf ook de uiterste zorg aan de velden moeten be steden. Bij de uitbreiding Meer en Dorp 2 be pleitte de heer Degenaar (Arbeid) het plaatsen van verschillende ornamenten. De voorzitter vond het idee op zichzelf niet onaardig, maar betwijfelde of Meer en Dorp er de meest 'geschikte plaats voor is. Met algemene stemmen ging de raad ac- coord met de partiële herziening van het plan Weerestein. In verband hiermede wordt een crediet beschikbaar gesteld van totaal f 296.000.—. Een uitgebrede discussie ontlokten de nieuwe straatnamen. Accoord ging men de namen, verband houdende met het Oranjehuis. Men voelde er echter heel wenig voor al de oude burgemeesters „van stal te halen". De heer Van Egmond (AR) bepleitte het behoud van de Treslong straat en verder wilde hij een jpioemen- buurt in het leven roepen. De burgemees ter vond dit voorstel weinig origineel: bloemen-straten treft men overal, hij wa de iets specifieks Hillegoms. Voor dit, voor stel bleek de raad niet te voelen en op voorstel van de heer Stokman werd het voorstel van deze namen aan B. en W. teruggegeven. Een nieuw voorstel zal de raad bereiken. De herziening van de rechtspositie van de gemeente-ambtena ren werd met algemene stemmen aan vaard. Er zullen 44 woningen worden gebouwd. De heer Degenaar vroeg naar de moge lijkheid deze centraal te verwarmen. De voorzitter merkte op, dat dit complex hier voor te klein is. Een subsidie gelijk staande met het bedrag der vermakelijkheidsbe lasting zal gegeven worden aan net uomite Johannespassion. De heer V. d. Vinne (AR) wees nog op het culturele belang van deze uitvoering. Tenslotte had de raad nog te beslissen over de eventuele verplichte vacantie van de slagers. De heer Van Egmond wilde niet dat ingegrepen werd in de persoonlijke vrijheid van de ondernemer. Het al of niet sluiten is een zaak van de mensen zelf. De heer Imthorn (CH) merkte op dat dit een zaak van de organisatie moet zijn. Deze zou eigenlijk moeten beslissen. Toch be sloot de raad met 7-6 stemmen de ver plichte vacantie in te voeren. Hierna werd de vergadering gesloten. Onder begunstiging van mooi zomerweer zijn de leerlingen van de Boaz-school onder leiding van het personeel een dag er op uit getrokken. Om half acht ging het in de rich ting Utrecht. Daar aangekomen reed men om de Dom, waarna de tocht werd voortgezet naar Arnhem. Natuurlijk werd een tochtje gemaakt op de Rijn, waarna bij de Wester- bouwing werd gegeten. De speeltuin werd niet overgeslagen. Vervolgens werd een toer gemaakt over de Veluwe, waar het slot Hu- bertus en de Karpervijver werden bezichtigd. Vervolgens reed men naar de Pyramide van Austerlitz. Nogmaals werd de inwendige mens versterkt, waarna de tocht naar huis werd ondernomen. Om half negen kwam men in Hillegom aan. Dinsdagavond speelde HZV een waterpolo- wedstrijd tegen Haarlem 5. Dit is een van beide zijden goed gespeelde wedstrijd gewor den. De Hillegommers waren sneller in hun bewegingen dan de Haarlemmers. Geen won der dan ook dat ze door het snelle opzwem- men spoedig de leiding namen. v. Steenvoor den doelpuntte twee keer achter elkaar. De Graaff maakte er vlak voor de rust 0-3 van. Na de hervatting werd een der Hillegom-achter- spelers wegens te zwaar aanvallen het water uitgestuurd. Uit een strafworp scoorde Haar lem tegen. Nog eenmaal kwamen de Hille gommers opzetten en v. d. Akker maakte het vierde punt (14). DE VROEGTE WINT De derde wedstrijd van „De vroegte wint" om het kampioenschap zal Zondag plaats vinden in het viswater aan de Ringvaart te Leimuiden. Om vier uur vertrekt men. SDO 1—KIOS 2 2—11 Kios heeft in de laatste korfbalwedstrijd revanche genomen op de nederlaag van ver leden week. Met een 112 overwinning heeft ze de competitie besloten. De ruststand was al 61. Zaterdag zal er een wedstrijd ge speeld worden tegen Onder Ons. Deze vriend schappelijke wedstrijd vangt aan om 3 uur op het terrein aan de Mockkade. SPREEKUUR BURGEMEESTER Aan belanghebbenden wordt medegedeeld dat de burgemeester van Hillegom verhin derd is Zaterdag 2 Juli spreekuur te houden. COLLECTE „HERWONNEN LEVENSKRACHT" De vereniging „Herwonnen Levenskracht" heeft veertig jaar geleden de strijd aangebon den tegen de tuberculose. In het bekende sanatorium Berg en Bos zijn in de loop der jaren talrijk veel patiënten verpleegd. Her wonnen Levenskracht houdt zich thans ook bezig met kinderuitzending, rheumabestrij- ding, gezinsverzorging enz. Dit alles kost on noemelijk veel geld. De collecte die volgende week gehouden wordt verdient wel het mede leven van de bevolking. UITSLAG EXAMEN E.H.B.O. Het examen van een aantal cursisten dat deelnam aan de door de afdeling Bennebroek van de Koninklijke Nederlandse Vereniging voor E.H.B.O. had tot resultaat dat de vol gende dames en heren slaagden: H. Spek, J. v. d. Mooren, A. W. Flinkenvlögel, M. v.d. Wal en T. P. Warmerhoven. Voor het her examen slaagden de heren J. v. d. Hoorn en J. E. Helfrich. ZANGDIENST Hedenavond wordt in de Gereformeerde Kerk te Bennebroek een zangdienst gehou den, waaraan solistische medewerking ver lenen Herman Sondorp (orgel) en Titi Bou- man (zang). Zangdienst Gereformeerde kerk In de Gereformeerde kerk werd Woens dagavond voor het eerst een zangdienst ge houden. Zowel de liturgie welke geheel ver zorgd werd door ds. C. Klapwijk als de zang van het kerkkoor en mejuffrouw Titi Bouman stonden geheel in het teken van het lied en de kinderlijke vreugde. Ds. Klapwijk opende de bijeenkomst met het zeggen van Psalm 150 in de prachtige berijming van Gabriël Smit, waarna het koor en de soliste verscheidene psalmen en gezangen lieten horen. Het koor heeft een mooie klank, al kunnen er nog wel wat heren geplaatst worden. De sopraan mejuffrouw Titi Bouman heeft vooral in het middenregister een mooi geluid en kan bogen op een goede voordracht. Kinderfeest der Oranjevereniging Woensdagmiddag vond in het Gymnastiek- gebouw aan de Spieringweg een kinderfeest plaats dat was georganiseerd door de Oranje vereniging „Vijfhuizen", waaraan door ruim tweehonderd leerlingen der plaatselijke lagere scholen werd deelgenomen. De feestmiddag werd geopend door de heer W. A. Braakensiek. hoofd der openbare lagere school. Na zijn korte toespraak werden twee coupletten van het Wilhelmus gezongen. Het filmprogramma werd ingeleid met de vertoning van een paar lachfilmpjes. De hoofdfilm was „Vier jongens in een jeep". Met spanning leefden de kinderen mee met de belevenissen van de spelers en veel te vlug was het einde aan de feestmiddag ge komen. In de morgenuren werden de leerlingen von de beide kleuterscholen door de Oranje vereniging getracteerd. Ook tijdens de feest middag werd enkele malen gepauzeerd voor Met de aanleg van rioleringen nadert de firma Hulsebosch nu het Bloemendaals gebied, nadat de aanleg ten oosten van het station Bloemendaal nu nagenoeg ge reed is gekomen. Dinsdag werd een een- endertigeneenhalve meter lange buis door Beers bronbedrijf onder de spoorlijn Haar lemSantpoort aan de noordzijde van het station Bloemendaal dóorgeperst. Dit werk, dat nu in de Iepenlaan verder zal worden uitgevoerd betekent de aansluiting van de Bloemendaalse riolering op het Haarlemse net. De buizen worden viereneenhalve meter diep gelegd voor rekening van Bloemen daal. Waarschijnlijk tegelijkertijd' met de Iepenlaan zal ook de Kleverlaan worden opgebroken, maar daar gebeurt het rio leringswerk door de dienst Publieke Wer ken van Bloemendaal. Aan de voorberei dingen hiervan wordt thans druk gewerkt. Er zal voor het einde van dit jaar totaal drie kilometer buis zijn gelegd, waarbij de riolering voorlopig aansluit op de buizen onder de Zaanenlaan te Haarlem, die naar het Spaarne gaan. In de toekomst zal Bloemendaal met dit nieuwe rioleringsnet gebruik maken van de nieuwe rioolwater zuiveringsinstallatie, die in Spaarndam zal worden gebouwd en naar verwacht wordt pas over enige jaren gereed zal zijn. Na dit gedeelte in Bloemendaal zal later ook in Overveen een nieuwe rioolleiding wor den gelegd. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: W. Th. Ruigrok—Langeveld z.; C. E. StrangKleefstra, z.; E. G. Mans Nederhorst, d.; W. van Berkelvan Trigt, zoon. ONDERTROUWD: W. H. Hogestijn en H. M. Vrijburg; B. Schultheiss en J. G. Pronk; E. R. Kress en M. W. Wijsman; Y. A. J. M. Mareschal en L. M. E. Franssen; Tj. de Reus en N. L. Vergers; H. Meijer en M. C. A. Biekman: S. J. Warmer en L. H. M. Wouts. GETROUWD: C. F. Verhaar en H. J. Brou wer; J. A. G. Davids en A. A. Holt: G. C. Ravenhorst en M. G. Broertjes; M. W. Rit meester en M. G. Stoorvogel; N. Kelder en P. van Heulen: D. Dekker en H. Steeg; B. van den Ende en M". H. Noort. OVERLEDEN: Wed. M. M. Schoutenvan Straaten, 78 j.; J. II. van Hoof, 65 j.; G. de Bruin. 74 j. De afdeling Haarlem en omstreken van de Nederlandse Volleybal Bond heeft zich met een adres tot Burgemeester en Wet houders van de gemeente Heemstede ge wend, waarin B. en W. er attent op worden gemaakt, dat de afmetingen van de zaal in het te ontwerpen sportgebouw niet ge schikt zijn voor de volleybalsport. Aan deze brief ontlenen wij het volgende: Namens de afdeling Haarlem en omstre ken van de Nederlandse Volleybal Bond nemen ondergetekenden de vrijheid zich tot u te wenden naar aanleiding van het bericht in Haarlems Dagblad van 25 Juni 1955 omtrent uw plannen tot het stichten van een centraal sportgebouw op een ter rein aan de Lankhorstlaan tegenover de Jacobaschool. In de eerste plaats willen wij onze grote erkentelijkheid uitspreken voor het feit, dat uw college bij de bouw van de nieuwe gymnastiekzaal voor de scholen de wenselijkheid naar voren brengt, dat ook de buitenschoolse jeugd in verschillen de verenigingen, die diverse vormen» van nieuwe zaalbalspelen beoefenen, geholpen moeten worden aan oefengelegenheid. Voor wat betreft het volleybalspel nemen wij de vrijheid op te merken, dat dit spel wordt gespeeld op een terrein van 18 x 9 meter met twee meter aan de lengtezijde voor de opslag. Nu is er in het bericht sprake van een zaalafmeting van 18 x 12 meter. Gezien de ontwikkeling van het volley balspel, dat in zeven jaar reeds uitgroeide tot een bond van ruim zeventienduizend leden; waar onder meer in de afdeling Haarlem en omstreken in vier jaar het aan tal leden de negenhonderd is gepasseerd; waar ook de gemeente Heemstede reeds over vijf volleybalclubs beschikt, is het alleszins verantwoord, dat er een zaal ge bouwd wordt, waarin het spel volledig tot zijn recht kan komen, hetgeen uiteraard alleen bereikt kan worden door de aanwe zigheid van een speelveld met minimum afmetingen. Aangezien de te verwerven grondopper- vlakte 1700 vierkante meter bedraagt, con cluderen wij daaruit, dat er voldoende ruimte om een werkzaal van minstens 22 x 12 meter te bouwen is. Vanzelfsprekend zal dit een verhoging van de bouwkosten met zich meebrengen. Moge momenteel het besluit tot vergroting der afmetingen een hele stap zijn, het zal voor de toekomst blijvend grote dankbaar heid oogsten bij allen, die de zaal moeten gebruiken. Beleefd verzoeken wij derhalve ons advies te willen aanvaarden. Met de meeste hoogachting, na mens de afd. Haarlem van de NeVoBo: P. M. BEIJEN (voorzitter), D. H. J. HENDERIK (secretaris). ADVERTENTIE Wat DUBEC-rojk» voor u betekent, leest u in onderstaande verklaring, die bij elk doosje is ingesloten. Ho. .d.le' t€wo®den 0.den.col.».l«e«'d°««e,lU'ee ,8b.Vkenbeho.v.«^lU „ord, rookgenot I „Sinds ik DUBEC rook, hoest ik niet meer." Dat schrijft men ons. en dat hoort men meet en meer. Koop daarom vandaag nog DUBEC. Dubec Maxoul ron<*-, f J.. ovaal Dubec no. 4 in bel bekende rode doosje90 Ct. DUBEC, de edele Oriênt-cigaret Aan A. L. A. van den Berg is met in gang van 1 Juli 1955 eervol ontslag verleend als commissaris van gemeentepolitie in de rang van hoofdambtenaar 3e klasse te 's Gra- venhage, met dankbetuiging voor de door hem bewezen diensten. Haarlem. Voor het MULO-diploma B zijn te Haarlem geslaagd: H. S. Koger, J. A. Hoe ben, C. J. Eden, D. Kiljan, H. L. van Deur- sen en E. Anspach, allen te Haarlem; W. J. Visser, Jmui den; G. H. Nikkels, F. H. van der Staay, Heemstede; W. Landaal, H. G. Vermeulen, J. de Wolf en M. Breebaart te Beverwijk en P. Hoenderdos te Velsen. Voor het diploma A slaagden: L. de Wind, M. A. H. de Winter, H. J. van Hilten, M. J. Steevens, P. Dankelman, H. Schmidt, J. W. Hobo te Haarlem; R. van Meesche te Spaarn dam; D. van Huijstee, Velsen; T. Snepvan gers te Bloemendaal en A. J. Braakman te Hoofddorp. Afgewezen 7 cahdidaten. Haarlem. Aan het Eerste Christelijk Ly ceum slaagden voor het eindexamen van de afdeling HBS-B: R. Ballot te Heemstede, J. W. Boerstoel te Nieuw-Vennep, H. W. J. den Breejen v. d. Bout te Heemstede, J. J. Bijlo te Hillegom, F. M. van Dijk, A. F. v. d. Gram-pel, beiden te Heemstede, J. van Haaften te Nieuw-Venir.~">, J. W. Koene te Heemstede, W. A. N. Koetsier te Hillegom, J. D. Kolkman te Zand voort, mej. T. C. Kor- vinus te Haarlem, B. Lodder te Aerdenhout, mej. H. M. Meijer, M. H. Schreuder, beiden te Haarlem, R. M. G. Taytelbaum, J. W. Toe bes, be' Jen te Heemstede, J. Tj. van Vliet te Hillegom. Haarlem. Voor het MULO-examen, diplo ma A. slaagden o~ 29 Juni B. M. Meersmans, C. Rode, J. Koelemeyer uit Haarlem, A. H. van Dijk uit Spaarndam, B. Baard, L. v. d. Linde, K. Hendrikse uit Beverwijk, H. J. Booming, D. Kruiten, H. M. Smit uit Velsen, J. H. T. Deerenberg uit Vijfhuizen, B. E. ADVERTENTIE De zomerconcerten in de muziektent op het Raadhuispein, welke stichting „Tou ring Zandvoort" elk jaar organiseert, zijn voor dit seizoen als volgt vastgesteld: 9 Juli: Zandvoortse muziekkapel; 14 Juli: Tiroler Kapel; 16 Juli: Zandvoortse muziek kapel, 21 Juli en 4 Augustus: Tiroler kapel, 6 Augustus: de IJmuider Harmonie; 13 Augustus: de Postfanfare Haarlem; 18 Augustus: Tiroler kapel; 20 Augustus: Zandvoortse muziekkapel; 25 Augustus: Sunny Boys Band en» 27 Augustus: slotcon- cert door de Zandvoortse muziekkapel. In „Ons Gebouw" aan de Brugstraat hield de Zandvoortse woningbouwvereniging „Een dracht maakt macht" een jaarvergadering, welke onder leiding stond van de voorzitter, de heer A. Molenaar. In de vacature van de heer-S. Reitsma werd in het bestuur gekozen de heer H. Hoekema. Het bestuur deelde mede te hebben beslo ten in de tuinen van de nieuwe 110 woningen aan de Dr. C. A. Gerkestraat 15 cm zwarte grond te zullen aanbrengen om zandverstui vingen tegen te gaan. Met de bouw van de 140 woningen, het zgn. „Hoogbouwplan" langs de Van Lennepweg en de Vondellaan in Zand- voort-Noord hoopt men volgende maand te kunnen beginnen. Met het bouwrijp maken van de terreinen worden goede vorderingen gemaakt. Vermoedelijk zullen de eerste wo ningen in Juli 1956 gereed zijn. De vijfde reddingsvlet, door het Zand voortse gemeentebestuur aan de Zand voortse reddingsbrigade toegewezen en be stemd voor de Zuidelijke reddingspost „Ernst Brokmeier", is Maandagavond met enig ceremonieel in gebruik gesteld. Een aantal leden verzamelde zich bij de red dingspost, staande om de vlet. De ere-voor- zitter, de heer P. van der Meije met zijn echtgenote werden toegesproken door de voorzitter, de heer J. G. Bisenberger, die o.a. mededeelde, dat het bestuur besloten had de nieuwe vlet te sieren met de ere naam „Piet van der Mije". Hierna werd met de erevoorzitter aan boord een tochtje gemaakt. Mevrouw van der Mije ontving bloemen in de Zandvoortse kleuren. De heer Van der Mije dankte voor dit bewijs van aanhankelijkheid en vriend schap, daarbij de hoop uitsprekend, dat als het nodig mocht zijn met behulp van de nieuwe vlet nog menig mensenleven zou mogen worden gered. De viering van de verjaardag van Prins Bernhard had in Zandvoort een rustig ver loop. De plaatselijke Oranjevereniging had voor de ochtenduren in samenwerking met het onderwijzend personeel diverse at tracties voor de kinderen der lagere en kleuterscholen op de scholen georgani seerd, bestaande uit diverse kinderspelen voor de laagste en film voor de hoogste klassen. De prijzen voor de kinderspelen waren door de Oranjevereniging beschik baar gesteld terwijl de jeugd tevens een zakje snoep ontving. In de avonduren musiceerde op het Raadhuisplein eerst de accordeonvereni ging „Zandvoort" onder leiding van de heer Jan Davids, die een met zorg samen gesteld en uitstekend uitgevoerd program ma ten gehore bracht. Het thans goed be zette accordeon-ensemble, versterkt met piano en drum, voldeed ook in de open lucht goed. Onder leiding van de heer J. Wildschut speelde daarna de Zandvoortse muziek kapel, na het concert met het Wilhelmus, te hebben geopend, een licht programma van marsen, walsen en populaire melo dieën, waarvoor evenals voor de accor deonvereniging, vrij grote belangstelling bestond ondanks de ongunstige weersom standigheden. In hotel Keur hield de Zandvoortse bridge club Woensdagavond de eerste traditionele zomerbridgedrive, waarvoor zéér grote be langstelling bestond. Er werd door 160 perso nen voor ingeschreven. De wedstrijd werd geopend met een welkomstwoord van de wnd. voorzitter, de heer D. Vader, waarna de leiding van de avond werd overgegeven aan de heren Joh. Fabel en J. van der Weiden. Er werd gespeeld in acht lijnen in hoofd-, eerste en tweede klasse ook ditmaal weer met als inzet de „Keur-wisselbeker" voor het koppel met het hoogste punten-aantal, het vorig jaar gewonnen door de dames Kranen burg. Het was thans het koppel Schaap-Ra- Val. Woensdagavond omsteeks negen makers dat op de zozeer begeerde trophee uur is de zeventienjarge melkrijdersbedien- De totaal-uitslag was als volgt: A-lijn: 1. fam. Eidegart, 67'/£ p.; 2. H. H. ZijlstraSpiers. 61 punten. B-lijn: 1. H. H. SchaapRamakers, 70'/J p.; 2. mevr. Meirmansheer Pasveer, 66 punten. C-lijn: 1. H.H. Martin—Orth, 69 p.; 2. H.H. Van MaarleTempelman 68Va P- D-lijn: 1. H.H. Kamoen—Oldenbroek 69 p.; 2. fam. De Vries, 63'/$ P. E-lijn: 1. fam. Van Dartelen 64^$ p.; 2. fam. Keerwolf 60 p. F-lijn: 1. dames DanielsVerniet 63 p.; 2. dames Bakkenhoven-Vader (na loting) 60'/$ b. G-lijn: 1. fam. Van Leeuwen 42'/$ P- (na ,ó- ting); 2. fam. Philippo 42y£ p. II-lijn: 1. ds. Van Vliet—van Zaal, .;a p.; 2. mevr. Dwingerhr. Hilderson 48r/< p. De voorzitter, de heer J. G. Bisenberger reikte na afloop de prijzen uit en dankt» allen, die aan het welslagen van de avona hadden medegewerkt. Donderdag zal in Zandvoort het jaarlijkse schoolverkeers-examen worden gehouden. De uitreiking der diploma's zal geschieden in theater Monopole door burgemeester mr. H. M. van Fenema. Na afloop zal de Neder landse revue- en toneelgroep onder leiding van Henri Straeter een opvoering geven van het jeugdtoneel-spel: „Sjors, Sjimmie en de tijger". Hedenmorgen heeft de Haarlemse recht bank .uitspraak gedaan in de zaak tegen de 40-jarige loswerkman J. W. en de 43-jarige ijsventer C. de J., die veertien dagen ge leden terecht hadden gestaan, verdacht van stroperij. De officier van Justitie had tegen beiden acht dagen hechtenis geëist, beves tiging van het vonnis van de kantonrechter, van welK vonnis zij in beroep waren ge gaan. Beiden werden veroordeeld tot twee maal acht dagen hechtenis. Conform de eis van de officier van Jus titie, gevangenisstraf van een half jaar, luidde de veroordeling door de Haarlemse rechtbank van de 65-jarige kantoorbedien de J. M. uit Zaandam, die veertien dagen geleden terecht had gestaan op verdenking van meineed. beslag wist te leggen met een totaal aantal punten van 70'/$. Een leuke bijzonderheid was zeker dat het Zweedse echtpaar Eidegart, met vacantie in Zandvoort verblijvend, de 1ste prijs in de hoofdklasse behaalde. de P. Wullems voor de melkfabriek „De aLndbouw" aan de Beeksteeg in Haarlem van de tankauto, waarop hij stond, gegleden. Via de cabine viel hij op het wegdek. De jongeman is voor een onderzoek in de Maria- stichting opgenomen. Kolen ADVERTENTIE contant Meijer uit IJmuiden, A. A. F. Stel uit Zwa nenburg. Voor het diploma B slaagden D. J. Verburg, J. Kroon, R. Cornet, C. E. Hoogcr- beets, G. W. P. Molenaar uit Haarlem, J. L. Vissers uit Eloemendaal, R. W. Meijer uit Heemstede, H. S. Schuddeboom uit Bad hoevedorp, C. H. van Putten uit Bennebroek, L. J. Noort uit Lisse, J. Kreeft uit Haarlem mermeer, J. Korbee uit Hillegom, J. K. Roodzant en N. J. v. d. Duyn Schouten uit IJmuiden en J. Veldman uit Hoofddorp. Overveen. De uitslagen van de eindexamens der afdelingen Gymnasium en HBS-B van het Kennemer Lyceum luiden: Geslaagd Gymnasium: Anke Goekoop, Peter van Haaps. Michaël van Berckel, Ida Hordijk, Hans Knottenbelt, Peter van Nouhuys, Peter Reeling Brouwer, Adriaam van Riemsdijk, Jenny Roem, Gerard de Zeeuw. Er werden geen candidaten afgewezen. HBS-B: Huug van den Berg, Pieter Bes nord, Tini Gerharts, Rob van der Jagt, Olaf Mohn, Bert Naafs, Joke van Oldenborgh, Walter Rosmalen, Flip Stomps, Obe Timmer man, Frank Tromp, Janneke Adama van Scheltema, John de Boer, Els den Boesterd, Annelies Brouwer, Gerard Jan Dikstaal, Eddy Dunlop, Rudi van der Eist, Leni van der Groen, Maarten Hendrikse. Jan Willem Menso, Peter Moltzer, Gijs Oudenaarden, Herman Rempt, Son ja Reynhart, Rob Stolk. Er werden vier candidaten afgewezen. Bloemendaal. Voor het eindexamen Da Costa-kweekschool te Bloemendaal slaagden A. v. Gelder te Haarlem, A. de Glopper te Driehuis: J. C. Koelman te Velsen; J. Maas te Hillegom en A. Rietdijk te IJmuiden. Haarlem. Voor het 'eindexamen afdeling M.M.S. van de Gemeentelijke H.B.S. voor Meisjes te Haarlem zijn geslaagd: H. Al- brecht, H. Bandsma, G. C. v. d. Briel, M. Buiskool, J. M. E. Darlang, S. v. Dusschoten, L. A. v. Elk, J. J. E. Feitkamp, I. M. de Groot, A. K. C. Hoepermans, J. C. Hoitsma, T. O. Janssen, G. P. de Jong, D. de Jongh, M. A. Kok, M. G. Koopman, L. G. A. Lindenbergh, J. de Maar, C. J. Maasen, A. Olivier, W. M. Postma, G. M. Rijkeboer, M. E. J. Schol, H. F. Schuitenvoerder. F. Top, K. J. A. Van- derbecq, M. R. Verbunt, J. J. Verzandvoort, J. G. de Vries, J. J. Wesseldijk en F. E. ten Wolde. Zeven candidaten werden afgewezen. Leiden. Doctoraal examen Nederlands recht: mej. J. E. E. M. Mathon, Den Haag; mej. M. M. Everts, Leeuwarden en de heren J. W. I. M. van Waesberghe, Voorburg en H. Wijnaendts, Rabat (Fr. Marokko). Docto raal examen godgeleerdheid: Th. Sprey, Leiden (cum laude). Doctoraal examen bio logie: J. A. M. v. d. Vring, Woerden; R. A Bams, Rotterdam; N. H. van Vendeloo, Den Haag; H. Bakker, Rotterdam (cum laude) en J. C. Lycklema, Hillegom. Candidaatsexi.men K wis- en natuurkunde: mej. J. den Hollan der, Scheveningen; mej. N. Blorr, Leiden en de heren C. v. d. Hoek, Lo.uen en J. Tromp, Leiden. Candidaatsexemen A wis- en natuur kunde: R. L. wvi Schouwen, Den Haag. Candidaatsexamen E wis- en natuurkunde: G. Horsman, Leiden. Doctoraal examen na tuurkunde: J. C. Kloots, Leiden; Doctoraal examen wiskunde E: P. A. Ruymgaart, Den Haig en C. v. d. Brug, Riiswitk. Doctoraal examen scheikunde: M. F. Schenk, Den Haag; C. Mulder, Leiden en F. L. J. Dolle, Leiden. Cand i da a tsex a m en H wis en natuur kunde: A. Mente, Den Haag. Doctoraal examen geologie: M. R. Nederlof, Leiden. Groningen: Tot doctor in de geneeskunde is gepromoveerd de heer K. van der Vis uit Winschoten op een proefschrift getiteld „Enkele toepassingen van de cupulometrie". Rotterdam. Nederla.idse Economische Ho ge :chool. Bevorderd tot accountant: L. J. M. Smeele, J. C. Trouwborst, beiden te 's Gra- venhsge en J. R. van der Krogt te Delft. Tilburg. R.K. Economische Hogeschool, candidaatsexamen sociale wetenschappen: weleerw. heer w. v. d. Ende (Schipluiden) niet lof: pater S. Muszlay, Nijmegen: mej. M. v. d. Nouweland, 'Tilburg; A. Onzenoort, Raamsdonkveer. Doctoraal examen sociale wetenschappen: J. van Casteren. Schayck; Lo Siang Hien, Indonesië; J. v. d Laar, Boxtel: A. Jansen, Esch; Th. van Bergen, Maastricht. Doctoraal examen economische wetenschappen: E. Laane, Bergen op Zoom; W. v. d. Struyck, Oosterbeek; K. Bogaert, Breda; J. Berendsen, Vught. Groningen. Geslaagd voor het doctoraal examen wis- en natuurkunde (biologie): A. J. van Tooren, Breda en G. H. Boerema, Haren (Gr.); idem (scheikunde): H. J. Pan neman, Gassel tern ij veen en J. Schipper,, Groningen; idem (sterrenkunde): J. 'Borg man, Groningc..; candidaatsexamen wis- en natuurkunde (C): mej. M. T Frankena, Wageningen; idem (F): B. Zwanenburg, Lippenhuizen: F. H. D. Dethmers, Haren (Gr.): G. Tadema, Zuidlaren en R. Timmer, Groningen; idem (L.); H. Tammes, Jip- singhuizen, Doctoraal examen tandheelkunde (le ged.): H. J. Bossewinkel. Steenbergen en II. F. F. Buck, Heerlen. Doctoraal examen tand heelkunde (2e ged.): F. von Bartheld, Gro ningen; M. P. J. van den Heuij. Weert en R. L. M. Th. van den Heuvel, Breda (cum laude). Nijmegen. Geslaagd voor het doctoraal examen rechtsgeleerdheid: P. R. Bon, Am sterdam; P. F. J. van Benthem, Den Bosch; M. J M. Mulders, Terwinselen en W. J. van der Stappen, Heesch bij Oss. Amsterdam. Gemeente Universiteit. Can didaatsexamen economie: Ong Hwie Yang, F. J. Rinsma, beiden Amsterdam: F. Groen, Bloemendaal en C. A. H. Rijnbeek, Voor burg Candidaatsexamen rechten: mej. J. H. Wiardi Beekman (mt lof) en de heren A. F. Cocheret de la Morinière, R. Lohmann en J. W. Koorn, Amsterdam. Doctoraal examen economie: P. Leijenaar, H. K. Vos en S. u. Velds, Amsterdam. Groningen. De promotie van mej. A. Vos tot doctor in de wis- en natuurkunde is cum laude geschied. Amsterdam. Vrije Universiteit. Geslaagd voor het candidaatsexamen geneeskunde A. van Dijk, Amsterdam, B. P. Hazenberg, Den Haag en mej. M. P. A. Kuyken, Amsterdam.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 12