Met ingang van 1957 pensioen voor alle 65-jarige Nederlanders 1 R egering stelt voor: Voor een echtpaar f1338per jaar, voor ongehuwden 804 Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Londen is voorstander van een Europees beveiligingsverdrag Eisenhower vindt de houding van de Russen veranderd Premier Faure bezwoer het stakingsgevaar Perón laat staat van beleg opheffen Het woord is aan. Dulles' afwijzende houding wordt niet helemaal ernstig genomen Vooruitzichten voor Genève acht hij beter dan twee maanden geleden Atoombommen worden straks gemeengoed Waardevast pensioen Synthesegeen compromis Socialistische ambtenarenbond accoord met regeringsaanbod t Een offer Leger ontbindt nood-commando Contra-revolutionairen in China onschadelijk gemaakt Bliksem doodt 5 Italianen Zweedse oud-premier ongerust over reactor-verspreiding Amerikaanse waarnemers bij het proces-Jiingschlaeger Nederlanders naar Moskouse atoomconferentie Weerrapport 69e JAARGANG No 297 DONDERDAG 30 JUNI 1955 299e JAARGANG No 144 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaame 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Bij de Tweede Kamer is thans het wetsontwerp voor de invoering van een alge mene ouderdomsvoorziening ingediend. Wanneer deze wet in werking treedt waarschijnlijk op 1 Januari 1957 krijgen zonder uitzondering alle Nederlandse ingezetenen die 65 jaar worden of die die leeftijd reeds hebben overschreden, recht op ouderdomspensioen, indien zij de laatste zes jaren in Nederland of in overzeese rijksdelen hebben gewoond. Dat pensioen bedraagt voor een gehuwde man f 1338,— per jaar en voor een ongehuwde man of vrouw f 804 per jaar. Eigen inkomsten zullen niet van het ouderdomspensioen worden afgetrokken. De financiering van de ouderdomsvoorziening zal berusten op het omslagstelsel: de werkende mensen moeten het geld bijeenbrengen om de bejaarden een pen sioen te kunnen uitkeren. Als de actieve bevolking van nu aan pensioen toe is, zal de jonge generatie daarvoor de geldmiddelen moeten opbrengen. De pensioenpremie zal vermoedelijk 6 a 7 percent van het inkomen bedragen. Over hetgeen dit inkomen meer bedraagt dan f 6000 per jaar wordt geen premie geheven. De inning van de premies zal geschieden door de belastingdienst. Het is de bedoeling, de Vereveningsheffing van 4 percent, die de werkgevers over het door hen uitgekeerd loon moeten betalen aan de belastingdienst, te doen vervallen. Bij de invoering van de ouderdomsvoorziening zou dan met een loonsverhoging van 2 a 3 percent de premiebetaling voor de werknemers wor den vergemakkelijkt. Voor zelfstandigen, die niet onder de loonbelasting vallen, zal geen premie worden geheven wanneer hun inkomen minder dan f 2100 per jaar bedraagt voor gehuwden en daarmee fiscaal gelijkgestelden, en minder dan f 1500 voor ongehuwden. De premies die op grond van deze regeling niet kunnen worden ingevorderd, zullen door het rijk worden betaald, waarvoor volgens een voor lopige schatting f 30 millioen per jaar nodig zal zijn. Het is de bedoeling, dat de voorgestelde ouderdomsverzekering, tezamen met de particuliere pensioenvoorzieningen, een redelijke oudedagsvoorziening waar borgen. Maar het wordt ongewenst geacht, dat sommigen een totaal-bedrag zou den ontvangen, dat de 100 percent van het laatst verdiende loon benadert of zelfs overtreft. Daarom opent de wet de mogelijkheid particuliere pensioenrege lingen aan te passen aan de algemene ouderdomsverzekering. In de wet wordt daaromtrent niets dwingend voorgeschreven, maar eventuele wettelijke belem meringen voor die aanpassing worden uit de weg geruimd. Het ouderdomspensioen zal waardevast zijn omdat het gebonden wordt aan de loon-index. Volgens het wetsontwerp moe ten de pensioenbedragen worden herzien, wanneer zes maanden achtereen het index cijfer der lonen een gemiddelde wijziging van 3 percent of meer heeft ondergaan. Het is dus niet nodig dat in elk der zes bedoel de maanden afzonderlijk een afwijking van 3 percent of meer bestaat. Wanneer de lonen stijgen, stijgt ook de opbrengst van de premies, zodat meer pen sioen kan worden uitbetaald. Bij daling van de lonen wordt echter het ouderdomspen sioen ook lager. In de bij het wetsontwerp behorende zeer uitvoerige Memorie van Toelichting wordt eerst een historisch overzicht gege ven van de ontwikkeling der denkbeelden in Nederland over de ouderdomsvoorzie ning, beginnend in 1889 en eindigend met de commentaren op het rapport dat de So ciaal-Economische Raad vorig jaar heeft uitgebracht. Aanvankelijk stonden de voor standers van staatspensioen en van ver zekering scherp tegenover elkaar. De rege ring, die, met het wetsontwerp in grote lijnen het S.E.R.-rapport heeft gevolgd, verklaart verheugd te zijn, dat nu niet ge noegen behoeft te worden genomen met een compromis dat niemand bevredigt, maar dat uit een jarenlange worsteling met de problematiek thans een synthese te voorschijn is gekomen. Na de oorlog, zo wordt onder meer in de toelichting gezegd, groeide het besef voor de persoonlijke bestaansverantwoordelijk- heid. Veler voorkeur ging daardoor uit naar een systeem van oudedagsvoorziening, dat aan alle verzekerden het verband tus sen de offers (de premies) en de lusten (de pensioenen) duidelijk voor ogen stelt. Bij staatspensioen is dit verband er voor de collectiviteit ook wel, maar het bestaat niet voor de zorgeloze en het is voor alle gewo ne stervelingen in elk geval tamelijk „on zichtbaar". Tegelijkertijd lieten de weten schappelijke beoefenaren der sociale we tenschappen het standpunt los, dat slechts van „verzekering" gesproken zou mogen Pensioengerechtigden volgens de nieuwe wet (Van onze correspondent in Parijs) De socialistische vakcentrale, de Farce Ouvrière, waarin het merendeel van de Franse ambtenaren is georganiseerd, heeft de stakingsoproep voor morgen weer inge trokken. Dat is het antwoord van de amb tenaren op het aanbod van de regering om de laagste salarissen te verhogen in het raam van een algehele reorganisatie van dse statuten van het overheidspersoneel, waarvoor achttien maanden is uitgetrok ken. De Christelijke vakbonden hebben nog enkele bezwaren van minder belang rijke aard die premier Faure naar ver wachting vandaag wel uit de weg kan rui men. De dreiging van een staking is in ieder geval wel afgewend en dat is een rustig gevoel voor de Fransen, die zich al ijverig op hun vacantie voorbereiden. Door ieders hoofd spoken nog de herinneringen aan de zomer van 1953, toen Frankrijk door de al gemene stakingen bijna plat lag en vrijwel niemand uit de voeten kon komen. 3/ GESCHAT AANTAL BOVEN 6S-JARIGEN DAT VAN DE NIEUWE WET ZAL PROFITEREN AANTAL NOODWET. TREKKENDEN IN 1955 1957 1961 1966 1971 1976 1981 worden, wanneer er een evenredigheid be staat tussen de voor en/of door een be paalde verzekerde betaalde premies en de aan deze verzekerde te verlenen uitkering. Een veel ruimere opvatting kwam in de plaats van het orthodoxe verzekeringsbe grip. Van sociale verzekering is volgens deze opvatting sprake, indien een groep van personen uit inkomen of vermogen bijdraagt aan een fonds, waaruit uitkerin gen gedaan worden aan personen, tot de zelfde groep behorende. In een dusdanig systeem wordt financiering door middel van een omslagstelsel mogelijk, hetgeen een aanpassing van de pensioenen aan eventuele geldsontwaarding of stijgende dan wel dalende welvaart, binnen het be reik der mogelijkheden brengt. Zulk een systeem maakt voorts de opstapeling van enorme kapitalen overbodig. Ook een be paalde wijze van premie-vaststelling en -inning werd niet langer als een van de criteria voor het bestaan van een verzeke ringsstelsel gezien. Daardoor kon ook bij een verzekeringssysteem het vraagstuk van de premie-vaststelling en -inning van kleine zelfstandigen tot een doeltreffende oplossing worden gebrachtdoor de belas tingdienst in te schakelen. De thans voorgestelde wettelijke rege ling is een verzekeringsstelsel, dat zo is op gezet dat het vrijwel alle door de voorstan ders van staatspensioen geopperde bezwa ren tegen „verzekering" kan ondervangen, zonder tekort te doen aan een duidelijk zichtbaar verband tussen offer en uitkering en dat allen dwingt, volgens een beperkt draagkrachtbeginsel een offer te brengen. In het hoofdstuk over de economische gevolgen van de invoering der ouderdoms verzekering komt de Memorie van Toe lichting nog eens terug op dat verband tus sen offer en uitkering. De regering ver wacht dat het „verwerken" van het offer in de totale economische en sociale struc tuur (een geringe stijging van het loon- en prijspeil) min of meer pijnloos zal ver lopen door de stijging van de productivi teit, waarop juist wanneer het om de ontwikkeling op wat langere termijn gaat gerekend mag worden. Niettemin blijft er een offer. „Het is goed, dat ons volk zich dit duidelijk bewust maakt", aldus de Me morie van Toelichting. De loon- en andere inkomens der actieve groepen zullen bij de „pijnloze verwerking" van de ouderdoms verzekering in geringer mate kunnen toe nemen dan de stijging der productiviteit mogelijk zou maken, indien die verzeke ring er niet was. Wordt dit uit het oog verloren, dan zou het arbeidskostenpeil te hoog kunnen worden tot schade van de werkgelegenheid. Het welvaartsoffer, dat ter wille van de ouden van dagen door de gehele actieve bevolking moet worden ge bracht, zou aldus op een deel der bevolking de werklozen worden afgewenteld, een situatie, welke uit sociaal-ethisch oog punt volstrekt verwerpelijk zou zijn en waartegen met alle kracht gewaakt dient te worden, aldus de Memorie van Toelich ting. (Men zie ook pag. 2). BUENOS AIRES (Reuter) De Argen tijnse radio-omroep heeft bekendgemaakt, dat de staat van beleg, die na de opstand van 16 Juni in het gehele land werd afge kondigd, is opgeheven. Voorts maakte de radio het aftreden van minister Borlenghi (Binnenlandse Zaken) bekend. President Perón heeft de opheffing van de staat van beleg gelast, omdat de „oorzaken die ge leid hebben tot haar afkondiging zijn ver dwenen en de orde in het gehele land is hersteld", aldus het bericht. Het Argen tijnse leger maakte gelijktijdig de ontbin ding bekend van het „commando ter on derdrukking van de opstand", dat onder bevel van generaal Lucerno, minister van het Leger, was gevormd. De radio-omroeper las de brief van Borlenghi aan Perón voor, waarin de mi nister zijn „president en vriend" schrijft, dat hij gelooft zijn land beter te kunnen dienen als hij terugkeert naar zijn oor spronkelijke werk van „leider in de Pe- rónistische beweging". Borlenghi betuigt zijn trouw aan de Perónistische leer. Uit gewoonlijk betrouwbare bron wordt vernomen, dat na het aftreden van Bor lenghi het aftreden van de ministers van Onderwijs, Landbouw en Transport, San Martin, Hogan en Maggi, wordt verwacht. Verleden week dienden alle ministers hun ontslag in om Perón in de gelegenheid te stellen zijn regering te reorganiseren. Perón heeft een gelukstelegram aan Paus Pius XII gezonden ter gelegenhem wn het feest van Petrus en Paulus, zo verneemt A.F.P. uit welingelichte kringen in Buenos Aires. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S Honoré de Balzac: Wanneer de vrouwen van ons houden vergeven zij ons alles, zelfs onze misdrijven; wanneer zij niet van ons houden vergeven zij ons niets, zelfs niet onze deugden. Op de onbewaakte overweg in Woerden is Woensdag een jeep door een electrische trein LeidenUtrecht vermorzeld. De bestuurder van de jeep, de 56-jarige veehouder G. P. P. Boer uit Langeruigeweide, werd gedood. Een tragische omstandigheid was, dat men juist was begonnen met werkzaamheden voor de beveiliging van de overweg met knipperlichten. Het trieste overschot van de auto naast de spoorbaan. LONDEN (Reuter). Naar Reuter van bevoegde zijde te Londen verneemt, zou Groot-Brittannië wensen, dat op de ko mende topconferentie der Grote Vier te Genève, een verdrag tot stand komt van het zelfde type als dat van Locarno, waar aan de Verenigde Staten en mogelijk Ca nada zouden deelnemen. Het pact zou rondom een verenigd Duitsland opge bouwd moeten worden en het zou zowel de communistische als de niet-communisti- sche landen op het Europese vasteland vrede garanderen. Reuter tekent hierbij aan, dat Sir Winston Churchill twee jaar geleden voor WASHINGTON. (Reuter). President Eisenhower heeft op zijn wekelijkse pers conferentie te Washington verklaard dat de vooruitzichten van de aanstaande confe rentie van regeringsleiders van de Grote Vier te Genève beter zijn dan twee maan den geleden. De president acht het niet on mogelijk, dat er enkele besluiten zullen worden genomen. Oplossingen van proble men verwachtte hij echter niet. Er zouden besluiten kunnen worden genomen over de wijze waarop bepaalde problemen moeten worden aangepakt. Er is enige verandering in de Russische houding te constateren, aldus Eisenhower. De beschieting van een Amerikaans pa trouillevliegtuig door Russische straalja gers boven de Beringstraat schijnt op een misverstand te berusten en niets te maken te hebben met de Russische politiek. De Russische betuiging van leedwezen over het gebeurde en het aanbod tot vergoeding van de helft van de schade vindt hij be moedigend. De president zeide, dat er volgens hem nog geen volkomen overeenstemming over de duur van de conferentie is geweest. Eisenhower zal Vrijdag 15 of Zaterdag 16 Juli uit Washington naar Genève vertrek ken. Hij verklaarde, dat het hem bijna onmogelijk is voor of na de Geneefse con ferentie nog bezoeken te brengen aan Europese hoofdsteden. Grapie Eisenhower zei lachend, dat hij maar een grapje had' gemaakt, toen hij vorige week op zijn reis door Nieuw-Engeland te ver staan had gegeven, dat hij er wel eens over kon denken zich nogmaals candidaat te stellen voor het Amerikaanse pi-esident- schap. De president critiseerde degenen die zijn plan tot het zenden van een door atoomkracht voortgedreven „vredesschip" op een reis rond de wereld hebben veroor deeld als geldverspilling. Hij zei te trach ten de wereld er van te overtuigen dat de otoomwetenschap de huidige levens standaard over de gehele wereld binnen een redelijke tijd bijna kan verdubbelen. Indien men de strijd om de vrede wenst te winnen, aldus de president, moet HONGKONG (Reuter). Het te Peking verschijnende „Volksdagblad", het officiële orgaan der Chinese communistische partij, meldt dat in Sjanghai en de Mandsjoerijse provincie Hei Loeng Kiang contra revolu tionaire organisaties onschadelijk zijn ge maakt. In dit door r,adio-Peking omgeroe pen bericht werden 'geen verdere bijzon derheden gegeven. de wereld het vreedzame gebruik van atoomenergie getoond worden. (AFP) De Russische minister van Bui tenlandse Zaken, Molotov, heeft zich te New York ingescheept op de „Queen Eli zabeth" op zijn terugreis naar de Sovjet- Unie. Op de kade zeide Molotov tot ver slaggevers er van overtuigd te zijn, dat het volk van de Sovjet-Unie en dat van de de Verenigde Staten dezelfde wens koeste ren tot het samenleven in vrede en vriend schap. De correspondent in Washington van de „New York Times" verneemt uit gezag hebbende bron dat na het incident boven de Beringzee de patrouillevluchten van de Amerikaanse marineluchtvaartdienst in dit gebied tijdelijk zijn gestaakt. ROME. (Reuter). In verscheidene de len van Italië hebben Woensdagavond zware onweders gewoed. Door de bliksem werden vijf personen dodelijk getroffen en drie gewond. De voorbereidingen voor de viering van het eeuwfeest van de Haarlemmermeerpol der naderen haar voltooiing. Zo is op het verschillen op politiek gebied dreigen het eerst een dergelijk beveiligingsverdrag ter sprake heeft gebracht. Volgens het ver drag van Locamo dat in 1925 werd gete kend, gaven vijf Europese landen Frank rijk een garantie tegen een aanval van Duitsland en omgekeerd. Toen premier Churchill deze kwestie te Washington besprak weigerden de Ameri kanen in te stemmen met een dergelijk verdrag met de communistische mogend heden. Kenners der Britse politiek zijn volgens Reuter echter van mening, dat van Britse zijde wederom een voorstel in deze geest gedaan zal worden hij de voorbe sprekingen voor de topconferentie der Westelijke mogendheden. Uitlatingen van vooraanstaande personen uit het Westen wijzen er op, dat er nog veel werk verricht moet worden alvorens men tot een gemeenschappelijk Westelijk standpunt voor de topconferentie ge raakt. Dulles' uitspraak tegen een gemeen schappelijk beveiligingsverdrag wegens het, naar zijn zeggen, gebrek aan vertrou wen tussen Oost en West, heeft diploma tieke kringen in Londen voor een lastig vraagstuk geplaatst. Zij kwam na een stroom van speculaties van gezaghebbende Amerikaanse commentatoren over de mo gelijkheid van een beveiligingsverdrag, waarin de communistische en de Weste lijke landen op de een of aiadere wijze met elkaar verbonden zouden zijn. Een zeer vooraanstaande zegsman van Reuter te Londen uitte de veronderstelling, dat Dulles er mogelijk alleen op uit was, om iedere veronderstelling, dat Washington bereid zou zijn een veligheidsstelsel te aan vaarden, zoals de Sovjet-Unie het vorig jaar heeft voorgesteld, de grond te ontne men. Dit Sovjet-Voorstel op de Vier- Mogendhedenconferentie te Berlijn wees het Westen van de hand met het argument, dat de aanvaarding het Atlantisch verdrag zou ondermijnen en de verdeling van Duitsland zou bestendigen. Stafchefs naar Genève? De stafchefs van de Vier Grote Mogend heden zullen hun leiders vergezellen naar de topconferentie, zo verneemt Reuter van gewoonlijk betrouwbare zijde te Genève. Naar verluidt gaan zij niet alleen als ad viseurs van hun regeringshoofden, maar zullen zij ook aan informele besprekingen deelnemen als het overleg over interna tionale ontwapening dit vereist. KOPENHAGEN (AFP) „Men moet beseffen, dat een atoomreactor, die voor vreedzame doelen is gebouwd, ook voor mi litaire doelen kan worden gebruikt", aldus beeft de Zweedse oud-premier Sandler op de tweede en laatste dag van de bijeen komst van de Noordse interparlementaire federatie te Kopenhagen verklaard. Sandler voegde er aan toe, dat een electrische atoomcentrale van 100.000 kw drie atoom bommen per jaar zou kunnen voortbrengen. Zweden zou waarschijnlijk de eerste tien jaar niet met de bouw van een electrische atoomcentrale kunnen beginnen. Gunnar Randers, directeur van het Noor se atoominstituut, merkte op, dat er ver band bestaat tussen de energieproductie van een land en zijn nationale inkomen. Hij staat sceptisch tegenover bilaterale over eenkomsten inzake atoomenergie (zoals de Verenigde Staten met vele landen sluiten. Red.), die volgens hem de internationale „Volkomen normaal en gebruikelijk DJAKARTA (United Press) De Ame rikaanse regering heeft vandaag een waar nemer gezonden naar het proces van de Nederlander Leon Jungschlaeger, die voor het Landgerecht te Djakarta terecht staat op beschuldiging aan het hoofd gestaan te hebben van de NIGO (Nederlands-Indische guerilla-organisatie), een tegen de Indo nesische regering gerichte ondergrondse organisatie. De Amerikaanse ambassadeur in Dja karta, Cumming, gaf de volgende verkla ring: ,,In geval van openbare processen van internationaal belang is het over de gehele wereld gebruikelijk en een kwestie van normale praktijk voor diplomatieke vertegenwoordigers dergelijke processen van tijd tot tijd bij te wonen teneinde in staat te zijn hun respectievelijke regerin gen op de hoogte te houden van de ontwik kelingen. Het zou als volkomen normaal en ge bruikelijk beschouwd worden als Indone sische functionarissen dergelijke processen in de Verenigde Staten zouden bijwonen". De Amerikaanse waarnemer was Mc Quaid, tweede secretaris en vice-consul van de ambassade, die de Indonesische taal beheerst. Twee weken geleden had de Britse ambassade reeds een waarnemer gezonden. De zitting van vandaag was de eerste die een Amerikaanse waarnemer bijwoonde. Men meent dat deze Amerikaanse stap voortvloeit uit het verzoek van de Neder landse regering om ten gunste van Jung schlaeger en de 22 andere gearresteerde Nederlanders tussen beide te komen. Van de zijde der Britse ambassade was opnieuw een waarnemer het lid van de ambas sadestaf Peter Hobson aanwezig. Als afgevaardigde van de Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschap pen zal prof. dr. J. H. de Boer de door de Sovjet-Russische Akademie van Weten schappen georganiseerde conferentie over atoomenergie te Moskou bijwonen. Woens dag-is hij daarheen vertrokken. Prof. De Boer is algemeen adviseur van de Staatsmijnen, buitengewoon hoogleraar in de chemische technologie aan de Tech nische Hogeschool te Delft, lid van de Researchcommissie van de Stichting Fun damenteel Onderzoek Materie en van de Kon. Ned. Akademe van Wetenschappen. De Sovjet-Russische Akademie van We tenschappen heeft zusterorganisaties in verschillende landen uitgenodigd verte- wöordigers naar de conferentie te zenden. Twee Noren en een Nederlander, werk zaam hij het Instituut voor Noors-Neder landse Samenwerking op het gebied van Atoomenergie te Kjeller. zijn door de Noorse Academie van Wetenschappen aan gewezen om de Moskouse conferentie over atoomenergie bij te wonen. De Nederlan der is dr. T. J. Barendregt, hoofd van de chemische afdeling van het instituut te Kjeller, die echter in Noorse dienst is. In de Russische uitnodiging was alleen de deelneming van de twee Noren aan de conferentie voorzien. De Noorse Acaaemie van Wetenschappen stond er echter op dat dr. Barendregt zijn Noorse collega's naar Moskou zou vergezellen. (van hedenmorgen 7 uur) concoursterrein in Hoofddorp een enorme maquette verrezen, wellce de landbouwer en zijn rijke oogst symboliseert. Zij zal tot achtergrond dienen voor het openluchtspel van dr. P. H. Schroder. In dit nummer hebben wij twee pagina's gewijd aan enkele aspecten van dit gedenkwaardige jubileum. vergroten. Hij geeft de voorkeur aan de op richting van een internationaal bureau voor atoomenergie. Tijdens de bijeenkomst hebben afgevaar digden van de vijf Noordse landen van ge dachten gewisseld over de mogelijkheid van nauwe samenwerking bij het onderzoek van het gebruik van atoomenergie voor vreed zame doelen. weers- to S V-* no r, UIJ toestand c— era O r— i— 4) C 4> Sr x E« zS Stockholm regen zzo 2 23 0 Oslo regen ozo 1 18 8 Kopenhagen regen zzo 7 19 4 Amsterdam geheel bew. w 4 16 7 Londen half bew. WNW 2 21 0,3 Luxemburg regen w 3 20 7 Parijs licht bew. w 4 23 1 Bordeaux motregen wzw 2 25 0 Grenoble zwaar bew. wzw 1 26 0 Nice onbewolkt WNW 3 25 0 Genève zwaar bew. zzw 4 24 0 Zürich regenbui w 2 23 1 Locarno zwaar bew. NO 1 26 0 Berlijn motregen ZO 2 25 3 Frankfort onweer Z 2 23 14 München regen wzw 2 21 11 Wenen nevel windstil 24 0 Innsbruck regen W 2 25 - Rome onbewolkt NO 2 25 35 Ajaccio onbewolkt windstil 26 0 Mallorca onbewolkt windstil 18 0 Neerslag laatste 24 uur. COOCGCOSOOX-rv, .v wvrmYï »«<YyYYYvnr\ vryvvw rnnCOOOOt WESTELIJKE WIND Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Don derdagavond tot Vrijdagavond, opge maakt om 10 uur: Wisselende bewolking en slechts hier en daar een bui. Zwakke tot matige Westelijke wind. Dezelfde temperatu ren als vandaag of iets hogere. 1 Juli Zon op 4.25 uur, onder 21.05 uur. Maan op 18.09 uur, onder 1.26 uur. Maanstanden 5 Juli 6.28 uur: Volle maan 12 Juli 21.31 uur: Laatste kwartier 19 Juli 12.34 uur: Nieuwe maan 26 Juli 16.59 uur: Eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 30 Juni Hoog water: 12.22 en uur. Laag water: 7.34 en 20.14 uur. Vrjjdag 1 Juli Hoog water: 0.53 en 13.28 uur. Laag water: 8.38 en 21.14 uur.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 1