Protest NO AD werd afgewezen De schimmen van het duister Amerikaan Trabert tegen Deen Nielsen in finale enkelspel Sprinter Van Vliet Nederlands kampioen op de 50 kilometer .Clowntje Rick Rosewall en Patty waren kansloos Grote nederlaag van Nederlands handbalteam Sittardia versloeg Willem II: 7-4 Van Vliet en Derksen in finale sprint DE BEST GEMENGDE HALF SHAG .Beslissingswedstrij d in Feyenoord-stadion Wegwedstrijd langs alle dorpen Russen besloten toch te starten in Henley Wagtmans en Van Est niet in de Tour? DONDERDAG 30 JUNI 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE IÏAARLEMSCHE COURANT 4 DE WIMBLEDON-KAMPIOENSCHAPPEN Wereldkampioenschappen Tennis Ook Richardson komt 3 Juli naar Noordwijk Geen zeilrace Hoek van HollandIJmuiden DWS kansloos Gelijk spel van DWR tegen De Dolfijn: 2-2 Voor de kinderen Negen doelpunten bij BondselftalKöln Loting van Nederlandse roeikampioenschappen Korfbal Haarlem-reserves ver sloegen Amsterdam-Zuid De selectieploegen voor NederlandBelgië Weer conflict tussen Pellenaars en KNWU Onvoorzichtige coureur in Frankrijk gestraft FEUILLETON door Boilleau Narcejac De grootste verasssing van het tournooi in Wimbledon tot nu toe is ongetwijfeld de overwinning van Nielsen geweest op de Australische kampioen Rosewall. De strijd tussen beide rivalen was zeer spannend en duurde twee uur. De Deen, die niets te verliezen had, liet dit duidelijk in zijn meer riskant spel merken. De Deen won dank zij zijn subliem serveren en zijn tactiek om steeds naar het net te lopen, waarmee hij de Australiër uit zijn gewone spel bracht en waardoor deze fouten ging maken. In het begin van de partij verkeerde Nielsen nog in de onzekerheid of hij met baseline dan wel met netspel het meeste succes zou behalen. Hij besloot tot het aanvallend spel. Met grote behendigheid bestreek de Deen de baan en hij kon de rallys tot een minimum beperken en plaatste voortdurend van de lijnen en trachtte zowel met ser veren, volleren als met zijn drives punten te behalen. Het resolute volleren van de Deen en zijn enorme service brachten hem een ver diende overwinning op een tegenstander, die, hoewel vermaard om zijn ground- stroke de shots niet onder controle kon krijgen. De strijd leek veel op het gevecht dat twee jaar geledeh in de kwarteindstrij den tussen Rosewall en Nielsen werd ge leverd, toen Nielsen de Australiër in vijf sets uitschakelde. Dit resultaat van de Deen om tweemaal een geplaatste speler te overtroeven is ongeëvenaard in de mo derne geschiedenis van Wimbledon. Niel sen zal Vrijdag uitkomen in de eindstrijd tegen de Amerikaan Trabert. Trabert favoriet Tony Trabert is sterk favoriet voor de titel van Wimbledon. Hij was een klasse sterker dan zijn tegenstander in de halve finale, Budge Patty en deskundigen be weren, dat Nielsen geen schijn van kans in de finale tegen de Amerikaan zal heb ben. Sommige experts voorspellen, dat Trabert geen set aan de Deen zal behoe ven af te staan. In geen enkele ronde heeft Trabert een set tegen een tegenstander verloren. Patty verloor in anderhalf uur van Trabert in straight sets. Patty, die 31 jaar is, heeft slechts in de eerste set aan zijn zeven jaar jongere tegenstander goed par tij gegeven. Trabert was op de baseline zeer snel en haalde gemakkelijk de door Patty in de hoeken geplaatste ballen. Bo vendien slaagde Trabert erin enkele do delijke dropshots toch nog terug te spelen, hetgeen zijn tegenstander zichtbaar ont moedigde. Patty, die bekend staat om zijn sterke serveerslagen, vond in Trabert zijn meerdere, want elke keiharde service werd met een even harde passeerslag geretour neerd. Slechts éénmaal verloor Trabert zijn servicegame, de derde game van de eerste set. Trabert is drie keer in zijn tennisloop- baan tegen Nielsen uitgekomen. En steeds Op de eerste dag van het tournooi om het wereldkampioenschap handbal, dat naar men weet, in verschillende steden van Duitsland wordt gespeeld en waarbij de landen in groepen zijn ondergebracht, wer den de volgende resultaten genoteerd: groep 1: Berlijn: DuitslandPortugal 9-4; groep 2: Oberhausen: ZwedenLuxemburg 23-0; groep 3: Loerrach: ZwitserlandFin land 13-7; groep 4: Offenbach: Oostenrijk België 15-8; groep 5: München: Tsjechoslo- wakiieDenemarken 14-G; groep 6: Ko blenz: NederlandJoegoslavië 4-13. In groep 6 komen slechts twee landen uit, Joegoslavië en Nederland. In de eerste ontmoeting op 1 Juli wordt in Bonn de tweede wedstrijd gespeeld tussen beide landen bleek de Zuidslavische verdedi ging te sterk te zijn voor de Nederlandse voorhoede. Reeds met rust hadden de Joe- goslaviërs met 7-1 de leiding in een wed strijd, die voor 2000 toeschouwers werd gespeeld. Trouwens het aanvalsspel van onze landgenoten was te primitief van op zet om bij de sterke verdediging van de tegenstander succes te kunnen hebben. De Joegoslavische voorhoede opereerde zeer tactisch en snel met het gevolg, dat het dekkingssysteem van het Nederlands elftal onvoldoende mocht worden genoemd. Van der Heijden maakte twee doelpun ten voor het Nederlands elftal. Het einde kwam met een 13-4 overwinning voor Joegoslavië. In Berlijn kwamen de titelhouders, de Duitse handbalspelers, in het Olympisch stadion uit tegen Portugal. Duitsland won met 9-4, na met de rust reeds een 6-3 voorsprong te hebben veroverd. Verrassin gen kwamen op deze eerste dag niet voor. De wedstrijd tussen Zwitserland en Fin land had een' eigenaardig verloop. Met rust hadden de Zwitsers de leiding met 7-2. Binnen drie minuten scoorden de Finnen na de rust drie doelpunten, zodat met een stand 7-5 voor Zwitserland alles nog mo gelijk was. Maar daarna demonstreerde het Zwitsers elftal een betere techniek en een sneller reactievermogen, zodat Finland toch nog met 13-7 werd verslagen. Aardig was, dat de doelverdediger van het Finse voet balelftal, Klinga, alle zeven doelpunten in deze handbalwedstrijd voor zijn land scoorde. heeft hij die ontmoeting gewonnen in straight sets. De uitslagen Dames dubbelspel: kwartfinales: mevr. J. Fleitz en mej. Darlene Hard (V.S.) versl. mej. D. Killian en mevr. H. Redick-Smith (Z.-Afr.) 6-0, 3-6, 6-4. 1/8 eindstrijden: mej. S. Schmitt en mevr. Z. Kormoczi (Fr.-Hong.) versl. mevr. Inge Pohmann en mevr. Erika Volmer (Did.) 7-5, 9-7. Gemengd dubbelspel: derde ronde: mej. E. Watson en R. Becker (G.B.) versl. het echtpaar Haillet (Fr.) 3-6. 6-1, 6-4; mevr. R. Panton en C. Lister (G.B.) versl. mej. B. de Chambure en M. Lasry (Fr.) 9-7, 6-3; mej. L. Pericoli en A. Sirola (It.) versl. mej. R. Woodgate en G. Oakley (G.B.) 7-5, 6-2; mej. D. Seeney en W. Gilmour (Austr.) versl. mej. F. Lemal en I. Gulyas (Fr.- Hong.) 6-1, 6-4. 1/8 finales: me], L. Pericoli en Sirola (It.) versl. mej. A. Buxton en Davidson (G.B.-Zweden) 3-6, 6-4, 6-4; mevr. Erika Vollmer en Stewart (Dld.-V.S.) versl. mej. Darlene Hard en Richardson (V.S.) 3-6, 6-1, 7-5; mej. Louise Brough en E. Morea (V.S.-Arg.) versl. mevr. R. Panton en C. Lister (G.B.) 6-1, 6-4; mevr. B. Penrose en N. Fraser (Austr.) versl. mej. E. Watson en R. Becker (G.B.) 6-1, 8-6; mevr. E. Water- meyer en P. Sherwood (Z.-Afrika-G.B.) versl. mevr. D. Knoae en S. Schwartz(V.S.) 4-6, 6-3, 6-4; mej. D. Seeney en W. Gilmour (Austr.) versl. mevr. G. Bucaille en Jean Borotra (Fr.) 10-8, 6-0; mej. Doris Hart en Seixas (V.S.) versl. mevr. J. Cawthorn en G. Paish (G.B.) 6-3, 6-2. Heren dubbelspel: kwart finales: Hart- wig en Hoad (Austr.) versl. Krishman en Kumar (India) 6-2, 6-4, 2-6, 6-2; Rose en Worthington (Austr.) versl. Agen en Eisen- berger (V.S.) 6-3, 6-1, 6-2. Dames dubbelspel: 1/8 eindstrijden: mej. S. Bloomer en mej. Pat Ward (G.B.) versl. mevr. H. Billington en mevr. M. Parker (G.B.) 6-4, 6-3; mej. R. Walsh en mej. R. Woodgate (G.B.) versl. mej. B. Lewis en mevr. C. Moeller (G.B.) 6-3, 4-6, 6-2; mej. V. Koortzen en mej. H. Pascoe (Z.-Afr.) versl. mevr. P. Halford en mrs R. Panton (G.B.) 6-2, 6-1. Niet vier doch vijf buitenlandse spelers zullen op Zondag 3 Juli enkele exhibitie partijen in Noordwijk spelen. Behalve de Amerikanen Trabert, Seixas, Patty en de Argentijn Morea zal ook de Amerikaan Richardson op de baan verschijnen. Het programma ziet er als volgt uit: Tra bertPatty, SeixasMorea, Patty en Ri chardson—Seixas en Morea. De aanvang is bepaald op twee uur. De enkelspelen zullen gaan om de best of three en het dubbelspel om de best of five. De zeilwedstrijd Hoek van Holland IJmuiden, die op 1 Juli zou aanvangen, en de nationale zeilwedstrijden op'de Noord zee, die op 3 Juli zouden worden gehouden, gaan wegens te weinig belangstelling niet door. Woensdagavond is in Sittard de eerste helft van de voetbalwedstrijd Sittardia Willem II overgespeeld. Dit was noodzake lijk gebleken omdat Sittard indertijd ge protesteerd had tegen het feit, dat er in de eerste helft /even minuten te lang waren gespeeld. Dit was de scheidsrechter ont gaan doordat zijn stopwatch niet normaal werkte. Erger was voor Sittardia dat juist in deze zeven minuten een paar Tilburgse doelpunten waren gevallen, waardoor Wil lem II met drie-één was komen vóór te staan. Het protest werd Sittardia toege wezen, maar de eerste helft zou alleen worden overgespeeld, indien dit voor Sit tardia nodig mocht' zijn. Dit is inderdaad het geval geworden. Sittardia moest nog één punt hebben om in de hoofdklasse te kunnen komen. Woensdagavond is deze eerste helft tus sen Sittardia en Willem II dan ook over gespeeld. De wedstrijd begon met een stand van drie-twee in het voordeel van de Sit- tardenaren, een stand die indertijd in de tweede helft was genoteerd. Na zeven mi nuten bracht Ehlcn uit een strafschop de stand op vier-twee. Dit brak het élan van Willem H, waardoor Sittardia nog harder van leer trok. Van den Heuvel bracht de stand op vijf-twee en Ehlen maakte met twee doelpunten er zeven-twee van. Van Roessel en De Jong van Willem II brach ten tenslotte de eindstand op zeven-vier. Willem n Sparta Fortuna S. V. V. A. D. O. Sittardia Elinkwijk E. D. O. Rigters bleek D. W. S. Heerenveen Heracles Brabantia Wageningen 26 19 5 2 43 96-42 26 12 8 6 32 67-42 26 13 5 8 31 46-38 26 11 6 9 28 53-50 26 10 6 10 26 48-43 26 10 6 10 26 57-52 26 11 4 11 26 48-45 26 11 4 11 26 42-45 26 10 6 10 26 49-58 26 9 6 11 24 35-38 26 9 5 12 23 56-68 26 8 5 13 21 56-71 26 6 6 14 18 34-68 26 6 2 18 14 33-60 Arie Van Vliet en Jan Derksen bij de profs en Joop Captein en Frans Malin bij de amateurs hebben zich op de tweede dag van de baankampioenschappen in de sprint finales gereden, die Maandag gehouden worden. Geen verrassingen dus wat de be zetting van de finales betreft, maar in .de lagere regionen zijn enkele opmerkelijke resultaten geweest. Bij de profs werd Bijs ter door een handig spelletje van Schotman en Koch uitgeschakeld en bij de amateurs moest Bontekoe in de jeugdige Peter Post zijn meerdere erkennen. Sprint profs: series: le rit: 1. Derksen 13.4 sec., 2. Fransman; 2e rit: 1. Van Vliet 13.2 sec., 2. Pronk, 3. Sieveking; 3e rit: 1. IJzelendoorn 14 sec., 2. Ravestein, 3. Van Oers; 4e rit: 1. Schotman 13.8 sec., 2. Koch, 3. Bijster, 4. Spenkelink; om de 5e, 6e, 7e en 8e plaats: IFransman 14 sec., 2. Koch, 3. Pronk, 4. Ravestein (gevallen). Halve finales: le manche; le rit: 1. Van Vliet 12.6, 2. Hijzelendoorn; 2e rit: 1. Derk sen 13, 2. Schotman; 2e manche: Te rit: 1. Van Vliet 13.2, 2. Hijzelendoorn; 2e rit: 1. Derksen 12.8, 2. Schotman. Sprint amateurs: kwartfinales: le rit: 1. Captein 14.4, 2. Rabe; 2e rit: 1. Mahn 13.4, 2. v. d. Ruit; 3e rit: 1. Post 13.2, 2. Bonte koe; 4e rit: 1. Rijnders 12.8, 2. Peereboom. Halve finales: le manche: le rit: 1. Captein 12.8, 2. Post; 2e rit: 1. Mahn 13, 2. Rijnders; 2e manche: le rit: 1. Captein 12.8, 2. Post; 2e rit: 1. Mahn 13.2, 2. Rijnders. Van Vliet wint de 50 km Ook de 50 km zonder gangmaking voor profs is door een sprinter gewonnen, n.I. door Arie van Vliet. Met een machtige spurt legde Van Vliet beslag op de titel vóór Jan Hijzelendoorn en Gerrit Schulte, nadat Adrie Voorting in de laatste ronde nog geprobeerd had weg te springen uit de kopgroep van zeven renners. ADVERTENTIE De Dolfijn, dat ongeslagen de leiding heeft van de tweede klasse B kwam Woens dagavond naar de zweminrichting aan de Houtvaart in Haarlem om tegen DWR te spelen. Wisker op de midvoorplaats bij DWR werd door De Dolfijn-verdediging in de eerste helft van de wedstrijd volkomen uitgeschakeld, maar toch slaagden de Haar lemmers er in een achterstand van twee nul om te zetten in een gelijk spel. Kort na de aanvang werd een Dolfijnspeler voor een overtreding de kant opgezonden. Uit de verkregen spelersmeerderheid kreeg DWR geen kans profijt te trekken. De ploegen kwamen op gelijke sterkte toen ook een DWR-speler de karnt werd opge zonden. Verkeerd overnemen in de DWR- verdediging werd door Fiolet afgestraft met een doelpunt voor Dolfijn. Een kans voor Dolfijn om er twee-nul van te maken met het nemen van een strafworp door Verra, werd door de DWR-keeper op keu rige wijze teniet gedaan. Het was echter uitstel, want kort daarna kwam Dolfijn goed in de aanval en Swijghuisen scoorde. Toen wijzigde DWR haar opstelling. De aanvallen van Dolfijn werden afgeslagen. Uit een voorzet van Piet de Bruyn scoorde Wisker het eerste DWR-doelpunt, om daar na met een strafworp de stand op 2-2 te brengen. Competitie K.N.Z.B.: Heren reseiwe eer ste klasse: Haarlem 2Het IJ 2 1-7. Reser ve derde klasse: Haarlem 4DVZ 2 0-9. Kring-competitie: Dames eerste klasse: DWT 4Haarlem 2 1-6. Heren eerste klasse: Haarlem 5Hillegom 1 1-4; DWR 3—HPC 4 0-7. c Pilon durfde haast niet te kijken, toen hij vlak bij zijn huis wasMaar toen hij zijn huisje zag, zuchtte hij van verlichting. Nee, het was zijn huisje niet, dat in brand stond, gelukkig. Het was een houten schuurtje, dat ergens op een landje stond, waar de brand woedde. Een troep Kabouters was met emmers water bezig, het vuur te blussen; maar het hout brandde zo hard, dat het schuurtje niet meer te redden viel. Maar jaaan dat schuurtje was in ieder geval niet zoveel verloren. Als het een huis was geweest, zou dat véél erger zijn geweest. Jonge, jongewat was Pilon blij, dat hij zich had vergist! Het was verschrikkelijk geweest, als hij zijn gezellige huisje had verloren! Maar nu was hij gerustgesteld. Hij ging gauw bij de andere Kabouters, om ze te helpen bij het blussingswerk. Maar veel viel er niet meer te doen. „We moeten toch zo gauw mogelijk zorgen, dat er hier een goede brandspuit komt!", zei de burgemeester. Het protest van NO AD tegen Hennes DVS is gisteravond in Rotterdam behan deld en door de protestcommissie van de K.N.V.B. afgewezen. De uitslag van de wedstrijd blijft daardoor nul-nul, waar door een beslissingswedstrijd met een plaats in de hoofdklasse als inzet tussen Haarlem en NO AD noodzakelijk is gewor den. Deze beslissingswedstrijd wordt Zondag middag aanstaande al gespeeld in het Feijenoord-stadion en begint om 2 uur. Van der Hart en Lenstra blonken uit bij Nederlanders De voetbalwedstrijd BondselftalF.C. Köln, in Leeuwarden gespeeld, is geëindigd in een vijf-vier overwinning voor de bonds- ploeg. Bakker (Leeuwarden) en Roosen burg (Sneek) zorgden spoedig voor een twee-nul voorsprong voor de bondsploeg, maar de Duitsers Schaefer en Muller maak ten voor rust nog gelijk. Na rust gaf Abe Lenstra met een fraai doelpunt het bondselftal de leiding. Hoe- kema (Leeuwarden) maakte kort daarop vier-twee uit een pass van Roosenburg, doch Schaefer maakte voor de gasten vier- drie. Maar weer scoorde Abe Lenstra. Röh- righ maakte vlak voor het einde het vierde Duitse doelpunt, zodat met vijf-vier het einde kwam. Bij het bondselftal waren de uitblinkers Cor van der Hart en Abe Len stra. De wedstrijd werd door 9000 toeschou wers bijgewoond. De loting voor de Nederlandse roeikam pioenschappen, die Zondag 3 Juli op de Bosbaan worden gehouden, heeft het vol gende resultaat gehad: (tussen haakjes de loting voor de nationale uitnodigingswed strijden, die Zaterdag 2 Juli, eveneens op de Bosbaan, worden geroeid). Dames: Dubbel vier: boei 1 Viking, boei 2 Willem 3(1-2). Skiff: 1. Nautilus. 2. DDS (2-1). Vier met stuurvrouw: 1. RIC, 2. Die Leythe (1-2). Dubbel twee: 1. Willem 3, 2. DDS (wordt Zaterdag niet geroeid). Acht: 1. De Laak, 2. Het Spaame, 3. De Vliet, 4. Nautilus, 5. Nereus (5-4-2-1-3). Heren: Vier met stuurman: 1. Aegir, 2. De Amstel, 3. RIC, 4. Triton (1. RIC, 2. Triton, 3. Amstel). Twee zonder stuurman: 1. Triton, 2. Spaarne (2-1). Skiff: 1. Cor- nelis Tromp, 2. De Amstel, 3. Dordtsche, 4. Willem 3 (1-2-3-4). Vier zonder stuurman: 1. Willem 3, 2. Aegir (1-2). Dubbel twee: 1. Aegir-Hunze, 2. Nautilus, 3. Spaarne, 4. Willem 3 (3-2-1-4). Acht: 1. Aegir, 2. Ne reus, 3.Laga, 4. Njord (3-2-4-1). Twee met stuurman: 1. Willem 3, 2. De Laak (2-1). m De profs hebben voor een interessante rijd gezorgd, na mislukte uitlooppogingen het begin van Koch, Spenkelink, Gerrit en Adrie Voorting, Bakker, Peters, Schulte, Derksen, Van der Kamp en Hijzelendoorn. Na tien kin sprongen achtereenvolgens De Groot, Van Vliet, Van Est en Adrie Voor ting weg en na 20 km Peters was in middels afgestapt had het overgebleven tiental het peloton ingehaald. Gerrit Voor ting en Gerrit Schulte probeerden meteen door te gaan, maar dat lukte niet. Daan de Groot gaf na 30 km met stad genoot Donker het sein voor een nieuwe aanval. Behalve Derksen en Van der Kamp gingen alle andere koplopers mee en toen na ruim 42 km de groep opnieuw gedubbeld werd, lagen Bakker, Van Est, De Groot, Hijzelendoorn, Schulte, Van Vliet, Adrie en Gerrit Voorting een ronde voor op Derksen, Donker, Van der Kamp, Koch en Smits. De overigen lagen twee ronden achter. Nog was de strijdlust niet geluwd, want Koch demarreerde en sleepte de hele kopgroep in zijn kielzog mee, zodat er opnieuw een gat van circa 200 meter viel. Twee ronden voor het einde kreeg Daan de Groot, die een belangrijk aandeel in de levendige strijd had gehad, een lekke band. Vergoeding werd in de laatste vijf ronden niet meer toegestaan, zodat De Groot, die een andere fiets had gekregen, een halve baan verloor en als achtste eindigde. In de laatste ronde sprong plotseling een rode trui naar voren: Adrie Voorting. Maar Ger rit Schulte en Arie van Vliet gingen achter hem aan, haalden de Haarlemmer in en toen was het natuurlijk voor Arie van Vliet niet moeilijk om de sprint te winnen. De uitslag luidde: 1. Van Vliet (Woer den) 1 uur 5 min. 44.4 sec. 2. Hijzelendoorn (Amsterdam). 3. Schulte (Den Bosch). 4. Wim van Est (St. Willebrord). 5. Adrie Voorting (Haarlem). 6. Bakker (Zaandam). 7. Gerrit Voorting (Haarlem). 8. De Groot (Amsterdam). Op één ronde: 9. Koch (Utrecht). 10. Donker (Amsterdam). 11. Smits (Kampen). 12. Derksen (Amster dam). 13. Van der Kamp (Gennep). In het programma van de Eeuwfeestviering van de Haarlemmermeer houdt de Half- wegse wielervereniging „De Bataaf" op Zaterdag 2 Juli een grote wielerwedstrijd voor amateurs, genaamd „Ronde om en door de Haarlemmermeer". Deze wedstrijd belooft een interessant karakter te krijgen, aangezien de renners alle dorpen in de honderdjarige polder tweemaal zullen pas seren. Alhoewel de inschrijving voor deze semi- klassieke wegwedstrijd, die over een af stand van 154 kilometer gaat, beneden de verwachtingen is gebleven, kan er toch een spannende strijd verwacht worden. Want onder de 55 deelnemers bevinden zich fa vorieten als Wim Snijders uit Halfweg (tweemaal winnaar van de ronde van de Haarlemmermeer), de baankampioen Fr. Braat uit Aalsmeer, de Haarlemmers Mar tens en Tonny Peters, Schollen (Tilburg), Bogers (Nieuw Vennep), De Koning (Hoofd dorp), Van Selm (Den Haag), Lute ('s Gra- veland), de Amsterdammers Klebach, De Hoog, Schild, Moolenijzer, Janissen en nog enkele andere kanshebbers. De start is om twee uur bij hötel „De Landbouw" in Hoofddorp, waar de renners omstreeks zes uur weer verwacht worden. Nog kans op promotie Door Amsterdam-Zuid 2 met 6-4 te ver slaan behoudt Haarlem 2 zijn kans op pro motie naar de reserve 2e klasse van de korfbalcompetitie. Het moet nu tegen de zelfde tegenstander een beslissingswedstrijd spelen. De wedstrijd van gisteravond had een spannend verloop. Haarlem 2 nam door een doelpunt van D. de Vaal de leiding, doch reeds spoedig was de stand gelijk. Kort daarop gaf H. van Lohuizen Haarlem 2 wederom de leiding. Nadat dezelfde speler daarna een strafworp had gemist, werd de stand wederom gelijk. Door doelpunten van J. Reyns en mej. W. Nierky ging de rust met een 4-2 voorsprong in. In de tweede helft was Amsterdam-Zuid aanvankelijk sterker; en door een straf worp werd de stand op 4-3 gebracht. Kort daarop vergrootte D. de Vaal de voorsprong tot 5-3. Zelfs kon mevr. R. Denekamp de stand nog op 6-3 brengen. Amsterdam-Zuid kon hiertegenover slechts één doelpunt maken, zodat de eindstand 6-4 voor Haar lem 2 werd. Voor de in Woerden op 10 Juli te spelen wedstrijden NederlandBelgië senioren en NederlandBelgië jeugd', zullen de zeven tallen uit de volgende spelers worden samengesteld. Nederlands zevental: Kniest (Nept., Am- hem), Waagenaar (Meeuwen), Bijlsma (Haarlem, aanvoerder), Smol (HZPC), Wa- lerwijn (BZPC), Korevaar (HZPC), Van der Tooren (GZC), Muller (Dolfijn), Luoks (Robben) en Mosterd (AZPC). Nederlands jeugdzevental: A. van Dorp (AZPC), Hermsen (Robben), Lamme(Rob- ben, aanvoerder), Ingenluiff (HZPC), Prins (HPC), F. van Dorp (AZPC), Van der Zwan (DZV3, De Boer (Robben), Aalberts (Robben). Vier heats van de voorronde van de Royal Regatta van Henley waren reeds verroeid toen Wladimir Konsjmenko, de eerste coach van de Russische roeiers en tevens tolk van de groep, bekend maakte, dat de Russen, die op de nummers, waarvoor zij ingeschre ven hadden sterk favoriet werden geacht, zich volledig terugtrokken. Kontsjmenko, die tevens hoofd is van de afdeling water sport van het Russische ministerie van lichamelijke ontwikkeling, las een officiële verklaring voor, die als volgt luidde: „Wij, de Sovjet-roeiers, hebben de toestand be sproken, welke voortgevloeid is uit het feit, dat het secretariaat van de Koninklijke Henley Regatta er niet in geslaagd is onze boten van het Russische schip te krijgen. Wij hebben daarom besloten ons uit alle nummers terug te trekken en niet deel te nemen aan de Koninklijke Henley Regatta". Kort na deze verklaring kwam het be richt dat de 9takende stuwadoors besloten hadden de boten te lossen. De secretaris van hun vakvereniging, William Newman, zeide dat het bestuur order had gegeven om de boten zo spoedig mogelijk aan wal te brengen. Hij voegde hieraan toe dat dit besluit genomen was voordat men wist dat de Russen zich had den teruggetrokken. Toch Het organisatie-comité heeft daarop be kend gemaakt dat de Russen, die zich eer der op de dag hadden teruggetrokken uit alle nummers, omdat zij niet de beschik king over hun boten hadden opnieuw wor den toegelaten tot de wedstrijden, indien zij daartoe het besluit nemen. In verband met het feit, dat de leiders van de stakende stuwadoors hebben verklaard dat de boten onmiddellijk gelost worden, hebben de Russen toegezegd toch in de wedstrijden uit te zullen komen. De uitslagen van Woensdag luidden: Diamond sculls (skiff): le heat: 1. Eric Schriever (See Club Zurich) 9 min. 17 sec. 2. Q. S. Earl (Magdalen College, Oxford) gemakkelijk gewonnen; 2e heat: 1. Kocerka (Polen) 8 min. 45 sec. 2. Tony Fox (G.B.) op 2yA lengte: 3e heat: 1. Meivin (G.B.) 8 min. 53 sec. 2. George (België) op 21/2 lengte. Thames cup (achten) 2e klasse: le heat: 1. Universiteit van Pennsylvania (V.S.) 7 min. 32 sec. 2. Gladstone Rowing Club (G.B.) op 2</2 lengte.. Wyfold Challenge Cup (vier zonder stuurman, 2e categorie): 1. Royal Engineers (G.B.) 8 min. 13 sec. 2. Dartmouth R. C. (V.S.). Pellenaars bezocht Woensdagavond de kampioenschappen van Nederland op de Stadionbaan in Amsterdam, waar een handjevol mensen de voorwedstrijden van de sprint en het kampioenschap van Ne derland 50 km bijwoonden. De sportcom- missie van de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie heeft tijdens deze wedstrij den medegedeeld, dat deze commissie Wout Wagtmans en Wim van Est had geïnviteerd men zou beter kunnen spreken van ge contracteerd voor het Nederlands kam pioenschap achter grote motoren, dat Maandagavond op de Stadiombaan in Am sterdam wordt gehouden over 100 km, ge lijk met de vier finales in de sprint- en alchtervolgingsnummers. Het lid van de sportcommissie de heer John van Eek heeft deze beslissing van de sportcommissie gemotiveerd met de ver klaring, dat dit nodig was om de baansport te stimuleren en dat een stayerswedstrijd met alleen Pronk, Bakker, Bijster, Koch en nog enkele andere renners geen attrac tie voor het publiek zou vormen, ook niet het sprintduel tussen Van Vliet en Derk sen om de kampioenstitel. Geen overleg Pellenaars, de ploegleider van de Torn de France, was over deze mededeling niet bijster in zijn schik. „Waarom heeft de sportcommissie van de K.N.W.U. deze kam pioenschappen nu op Maandagavond ge steld, nog geen dag voor het tijdstip waar op de Nederlandse tourploeg contractueel in Le Havre moet zijn?" aldus Pellenaars. „Ik begrijp zeer goed dat de baansport moet worden geholpen en dat de sportcom missie een dergelijke noodsprong doet. Maar met mij, die toch verantwoordelijk is voor de Nederlandse ploeg in de Tour de France, is geen enkel overleg gepleegd. Dat Wim van Est 'een contract van 750 voor dit meerijden krijgt en Wout Wagtmans 1500, moet de K.N.W.U. zelf verantwoor den. Dat de beide renners het contract accepteren is ook verklaarbaar, want ten slotte zijn het beroepsrenners. Maar ik acht dit onjuist en zelfs vind ik, dat hieraan risico is verbonden." Niet in Tour? John van Eek deelde vanmorgen aan ploegleider Pellenaars mede, dat beide ren ners door de K.N.W.U. zijn verplicht om Maandagavond in het stayerskampioen schap mee te rijden. Pellenaars heeft mee gedeeld, dat hij dan Wagtmans en Van Est thuis zou laten en dat hij twee reserves zou aanschrijven opdat dezen zich alsnog ge reed kunnen maken Maandag aanstaande via Parijs naar Le Havre te gaan. Waar schijnlijk zullen Roks en Gelissen door Pel lenaars daarvoor worden uitgekozen. Een vonnis, dat met het oog op de ramp in Le Mans van veel belang moet worden geacht, is dezer dagen geveld door het tri bunaal te Corbeil bij Parijs. Het tribunaal veroordeelde de Franse coureur Jean Ga mot wegens het veroorzaken van dood door schuld tot vier maanden voorwaardelijke gevangenisstraf en tot betaling van een schadeloosstelling van 18 millioen francs. (Les visages de l'ombre) Uit het Frans vertaald 12) Zijn stoel kraakte en toen verpletterde zijn voet iets met het geluid van een schelp, die vermorzeld wordt. Een „vliegend hert", zei Hermantier. Een grote. Hoe weet je dat?" vroeg Christiane. Door het geluid. Vreemd, mompelde Hubert. Af en toe zou men denken, dat je nog ziet. Het werd vriendelijk gezegd en toch meende Hermantier iin die woorden een bijgedachte te qnderscheiden, die hij tever geefs trachtte te definiëren. Goed be schouwd vergiste hij zich ongetwijfeld, zoals hij zich zoëven vergiste toen hij hardnekkig probeerde een geur te defi niëren, die waarschijnlijk met bestond. Hij was opgewonden; de lucht was te zwaar, te zoet, vol damp en verborgen stromin gen. Hubert had al over de fabriek, over de zaken moeten spreken. Het diner was afgelopen; de étiquette was gerespecteerd. Voelden zij zijn ongeduld dan niet? „Zij houden niet van zijn werk, dacht hij. Mijn nieuwe lamp interesseert hen niet. Zij zou den net zo goed schoenen of sardientjes in blik kunnen verkopen". Ik wil me niet bemoeien met iets wat mij niet aangaat, vervolgde Hubert, maar je broer maakt me enigszins ongerust Hij eet nauwelijksHij geeft werkelijk de indruk op zijn zenuwen te leven. Nog een die vermagert, bromde Her mantier. Op mijn woord, wij zijn rijp voor het graf. Hubert zette zijn kopje neer. misschien wat te plotseling. Neem me niet kwalijk, zei hij na een kort ogenblik. Je kent de sympathie die ik gevoel voor MaximeIk zou het jammer vinden als hem iets noodlottigs overkwam. Wat bijvoorbeeld? Dat is het juistik weet het niet. Maar in Lyon is iedereen op de hoogte van zijn.avonturen. Hij vertoonde zich nog geen maand geleden met een.een. Nu en?Welk verband houdt dat met zijn gezondheid? - Misschien geen enkel.... Ik hoop hetIn ieder geval ziet Maxime er uit als iemand, die niet helemaal in orde is. Nietwaar, Christiane? Ja, zei Christiane op een afwezige Loon. Waaraan dacht zij Op dit ogenblik zag Hermantier haar voor zich en profil. Waarom van opzij? Van voren was zij even mooi. Lijkend op een Juno en even een voudig. Een neus, een prachtige kin, maar met een kleingeestig voorhoofd. Men wordt getroffen door een vrouw; men trouwt met haar uit trots of uit bedeesdheid; goed beschouwd is dat hetzelfde. En ver volgens ontdekt men dat zij alleen maar een klein roofzuchtig en bang diertje is, dat zelfs niet zinnelijk is. Dat had hen ge scheiden. De liefde. Hermantier veegde zijn voorhoofd af en droogde hij zijn han den. Men kan de mensen niet verhinde ren te praten, vervolgde Hubert. Van de mensen trek ik mij niets aan, zei Hermantier. Weet je wat die mensen achter mijn rug verteilen? Dat ik een bruut ben, die geluk heeft. Dat als ik de vrouw van de directeur niet had ontmoet, nog een klein ingenieurtje van de research afdeling zou zijn. En die mensen voegen er aan toe, dat ik op mijn gezicht zal krijgen omdat ik mezelf houd voor iemand die grote zaken doet en voor een grote meneer. En de arbeiders, Hubert, wil je weten, wat die onder elkaar zeggen? Zij zeggen dat ik een schurk ben en een „Streber". Maar zij kunnen Richard! Neen, Ik maak me niet kwaad. Ik wil alleen maar zeggen, dat Maxime gelijk heeft zich te amuseren. Ik hoop, dat hij zich voor twee amuseert. Toe, Richard, zei Christiane. Wat heb je vanavond? Hermantier zweeg ineens. Als ze het in haar hoofd kreeg om aan die dwaas van een Hubert het gebeurde met de poes te vertellen! Het is vast het weer, dat je moe maakt, zei Hubert. Maar ik ben niet moe. Als je wilt, kunnen we tot morgen de bespreking uitstellen van Niets daarvan. Ik doe dat net zo lief nu meteen. Heb je de papieren? Ja, als je het goed vindt, ga ik ze halen. Hubert schoof zijn stoel zachtjes achter uit. Al zijn gebaren waren afgemeten, discreet. Zijn lopen was nauwelijks hoor baar op het cement. Hij geeft de indruk geërgerd te zijn, mompelde Christiane. Je hindert hem op zettelijk. Hoe is hij gekleed? Hoe hij Ja. Hij heeft zijn donkere costuum aan. Ja, ja! grijnsde Hermantier.En jij? Mag ik dat ook weten? De stem van Christiane veranderde on merkbaar. Ik heb een witte japon aan, meteen patroon aan de onderkant. Wat voor soort patroon? Een soort Griekse rand, Wat voor kleur? Purperrood. Juist, zei Hermantier ernstig. Het was de liefde die hen scheidde. Die manier van hem om Goede hemel! Te bedenken, dat hij nog leed. Er waren ogenblikken, waarop hij zich beledigd voelde bij de gedachte dat zij niet in staat was onstuimig te worden, zijn liefkozingen te beantwoorden. Als zij nog had geaccep teerdAls zij hem niet met haar be krompen, dwaze moraal had geconfron teerd. Onmogelijk om haar te doen begrij pen, te doen voelen, dat zij een levenloze vrouw was. Hij veegde met zijn zakdoek onder zijn bril. De transpiratie irriteerde zijn litte kens. Hubert heeft gelijk, zei Christiane zachtjes. Maxime is charmant maar hij overdrijft toch. Ik heb hem al betrapt op bepaalde gebaren tegen Marceline. Wat? Wat voor gebaren? Hij is te oud om nog onder toezicht te staanmaar onder ons dak Wel, wat doet hij onder ons dak, zo als je zegt? Zoent hij haar? Loopt hij haar na?. Houd je mond, Richard! Men zou zeg gen, dat je niet wilt begrijpen, Ik heb Blanche niet weggestuurd. Ik heb ongelijk gehad.zoals altijd. Laten we daar maar niet meer over pra ten. Alleen voor dit meisje vind ik het des te aanstotelijker, omdat Clément al. Je weet wat ik wil zeggen. Ik weet het, onderbrak Hermantier haar. Ik zal met Maxime praten. Vertel hem niet, dat ik je heb ge waarschuwd. Wat zou hij wel van mij denken? Dat vraag ik mij ook af. Heb je Hubert al op de hoogte gebracht? Oh, heel in het kort maaropdat hij onhandige opmerkingen vermijdt. Maxime is zo gevoelig. Je vertrouwt die brave Hubert heel wat dingen toe. Hij'is altijd bereid om ons een dienst te bewijzen. Is hij van plan lang te blijven? Neen, begrijp me niet verkeerdIk heb geen enkele bedoeling onaangenaam te zijn. Hij mag net zo lang blijven als hij wilIk stel die vraag alleen om te weten wie hem op kantoor zal vervangen. Courcel neemt voor hem waar. Hij had me wel mogen inlichten. Courcel! Waarom nu juist Courcel? Courcel is goed. Beste Christiane, ik heb de pretentie te weten wie Hubert wel en wie hem niet zal vervangenVroeger stelde je er een eer in de naam van mijn medewerkers niet te weten. Je bent veel veranderd. Zij moest antwoorden. Hij wachtte, zijn benen over elkaar, een arm over de rug van zijn stoel; hij wist niet, dat hij in de vallende avond precies léék op de man die hij geweest was.... voor de granaat en Christiane, enigszins in de war, keek in stilte naar die zwarte glazen, die in haar richting keken. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 6