Russische luchtvaartshow toonde een enorme vooruitgang Angstwekkende activiteit in de krater van de Etna Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT RK betoging in socialistisch Luik is rustig verlopen Prins Rainier III van Monaco ontslaat kabinet en adviseurs Lange-afstandsbommenwerpers en super-snelle straaljagers in massaprodructie Segni Italiaans kabinetsformateur Meningen over de wenselijkheid van de „wapenstilstand" zijn verdeeld Vulcanologen ongerust Het woord is aan Overleg tussen kerk en staat in Argentinië Britse havenstaking na zes weken geëindigd Onpartijdig onderzoek gelast naar de déconfiture van een grote bank Negenjarige jongen met jachtgeweer gedood Indonesisch leger eist aftreden van Utoyo 69e JAARGANG No 300 MAANDAG 4 JULI 1955 299e JAARGANG No 147 Klapwiekend, zweeftoestel Warmte-grens Ongelukken-weekeinde in de VS: 384 doden Engeland neemt deel aan hesnrekingen der EGKS Ex-minister Angel Borlenghi in Montevideo aangekomen Nederlaag voor de stakers; verwarring blijft bestaan „Zal ik eens schieten Indonesië wijst weer een aantal Nederlanders uit Officieren stellen conferentie voor tussen Lubis en kabinet Weerrapport Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman MOSKOU, 3 Juli (United Press) Meer dan 400 vliegtuigen, waarbij intercontinen tale bommenwerpers en snelle straaljagers van de rode luchtmacht, dreunden van daag over Moskou, de enorme vooruitgang symboliserend die de Sovjet-Unie lieeft genomen om de Westelijke superioriteit in de lucht te liquideren. Twee types bom menwerpers, die groot genoeg leken om H- en A-bommen met grote snelheden over lange afstanden te vervoeren, verschenen in aantallen die een aanwijzing waren dat zij in massaproductie voor de Sovjet-luchtmacht worden vervaardigd. Twee nieuwe types straaljagers werden voor de eerste maal gezien, evenals reusachtige helicopters voor troepenvervoer. Ook werden commerciële vliegtuigen getoond, waarbij Rus- land's eerste straalvliegtuig voor de burgerluchtvaart. „Functionarissen van het ministerie van Buitenlandse Zaken namen mij mijn foto's van de militaire vliegtuigen af", meldt de U.P.-correspondent. „Ik had om toestem ming gevraagd de bommenwerpers en ja gers te fotograferen en ik meende begre pen te hebben dat die toestemming ver leend was. Maar vadaag bepaalden de autoriteiten dat alleen de commerciële vliegtuigen gefotografeerd mochten wor den". Alle hoge Sovjet-leiders gaven acte de presence op het Toesjino-vliegveld nabij Moskou. De Joegoslavische stafchef van de luchtmacht luitenant-kolonel-generaal Zdenko Oelepitsj was in zijn eigen vlieg tuig overgekomen en hij was een speciale gast. Dit was ook het geval met lucht- maarschalk Mukherjee, stafchef van de In diase luchtmacht. Zeven viermotorige „turbo-prop" bom menwerpers werden voor het eerst in het openbaar getoond. De deskundigen meen den dat zij in de lucht brandstof kunnen innemen zoals Amerikaanse lange af standsbommenwerpers, die voor het vervoer van atoombommen zijn ingericht. Twaalf lange afstandsbommenwerpers met volledige straalaandrijving namen aar. de show deel. Slechts één van deze vlieg tuigen verscheen op de show van vorig jaar, en men gelooft dat zij nu in massa productie zijn. Beide types bommenwerpers kunnen kernwapens vervoeren. Rusland toonde vandaag voor de eerste maal een passagiersvliegtuig met uitslui tend vier straalmotoren. Engeland (met de Cornet) en de Verenigde Staten (met een Boeing straalvliegtuig) ondervinden nog steeds moeilijkheden bij de ontwikkeling van een straalvliegtuig voor passagiers vervoer. Technische bijzonderheden als gewicht, grootte, actieradius en snelheid waren niet beschikbaar wat betreft de nieuwe types van de Russische show. Andere vliegtuigen die voor de eerste maal getoond werden waren: 50 jagers met dubbele straalmotor en naaldvormige neus, voor alle weersgesteldheden, met radar uitrusting. Naar het aantal te oordelen zijn ze in massa-productie. Vier helicopters met dubbele rotor, die 50 militairen kunnen vervoeren, en die deelnamen aan een ge vechtsoefening, gesteund door 36 kleinere helicopters; 48 jagers met één straalmotor. Gemeend werd dat die vergeleken konden worden met de Amerikaanse f-100 Super- Sabre en de Franse Super-Mystere. Ge- ROME (United Press) De Italiaanse Christen-democraat Antonio Segni werd Zaterdagavond door president Gronchi- aangewezen als kabinetsformateur. Segni hoopt Dinsdag zijn kabinet voor te stellen. Hij wil de kleine liberale partij, die naar program conservatief is, doen deelnemen in een regeringscoalitie van vier partijen, namelijk zijn eigen partij, de sociaal-demo craten, de republikeinen en de liberalen. Deze laatsten hebben 14 zetels in het par lement en de combinatie zou een meerder heid bezitten van 12 stemmen. Segni zal de liberalen vandaag een ultimatum stellen, om zijn voorwaarden te doen accepteren. loofd wordt dat deze beide toestellen bij horizontale vlucht supersonische snelheden kunnen bereiken. Populair bij het publiek was het zweef vliegtuig met klapperende vleugels, dat op de luchtvaartshow op 1 Mei het vorige jaar getoond is. Het zweefvliegtuig werd door een ander vliegtuig getrokken en vervol gens losgelaten. Eerst ging het omhoog en vervolgens begon het met de vleugels te klapperen als een reusachtige vogel. Onder het publiek steeg luid gejuich op. „De klapperende vleugels geven het zweefvliegtuig groter stabiliteit in de lucht en een piloot die in zulk een vliegtuig vliegt, kan hoger gaan, onafhankelijk van stijgstromingen en -winden. De vlucht van een zweefvliegtuig met klapperende vleu gels gelijkt op de vlucht van een adelaar", aldus de commentator. Onder de aanwezige Sovjet-leiders be vonden zich: premier Boelganin, Worosji- lov, Kaganowitsj, Malenkov, Mikojan, Per- woechin, Saboerov, Kroesjtsjev, Kiritsjen- ko, Ponomarenko, Pospelov, Soeslov, maar schalken van de Sovjet-Unie en luchtmaar- schalken. Voorts waren er vele leden van het diplomatieke corps en buitenlandse mi litaire attaché's. Volgens de correspondent te Moskou van het Oost-Berlijnse blad „Vorwarts" werkt de Russische vliegtuigindustrie thans ac tief aan de overwinning van de warmte- barrière. Russische geleerden hebben ge zocht naar nieuwe legeringen voor vlieg tuigen, die sneller zijn dan de snelheids- grens waarbij de luchtweerstand metalen doet smelten. Deze grens ligt ongeveer bij een uursnelheid van 2500 kilometer. Volgens de correspondent hebben deze nieuwe vliegtuigen, die een snelheid van 2000 tot 3000 kilometer kunnen bereiken, geen delta- maar rechte vleugels. De straal motoren van deze toestellen hebben een vermogen van 40.000 tot 50.000 paarde- kracht. Russische bladen hebben naar aan leiding van de luchtvaartdemonstraties te Toesjino artikelen gepubliceerd waaruit is op te maken, dat deze nieuwe typen reeds in aanbouw zijn. Van onze correspondent in Brussel) De Rooms-Katholieke betoging in Luik is Zondag zonder noemenswaardige inci denten verlopen. De socialistische burge meester van de „Cité ardente" had een voorbeeldige ordedienst opgesteld. De gen darmen, die in grote gebouwen geduldig zaten te wachten op straatgevechten, kon den 's avonds bijkans ongemerkt de stad verlaten. Men schat dat ongeveer tien tot vijftienduizend personen in de hoofdstraten en op de boulevards van Luik hebben ge demonstreerd. Zij riepen „A bas Collard" (Weg met Collard), een strijdkreet, die door honderden fluitjes werd onderstreept. Op de grote Place St. Lambert stonden duizenden socialistische tegen-betogers. Zij riepen „Vive Collard" (leve Collard). Op het ogenblik dat een tiental manifestanten uit beide groepen op elkander toevloog, schoof de politie zich tussen de demon stranten, waardoor de ontmoeting tot scheldpartijen en het ontploffen van voet zoekers beperkt bleef. Drie socialistische betogers, die een politieagent hadden ge schopt, werden opgebracht. Het uitblijven van onlusten is onbetwist baar het resultaat van het accoord, dat het Rooms-katholieke „Comité" voor vrij heid en democratie en de socialistische „Action Commune" (gemeenschappelijke actie) hadden gesloten. Sommige politieke waarnemers zien in het accoord echter een groot gevaar: het „comité voor vrijheid en democratie is het overkoepelend orgaan van de rooms katholieke arbeidsvakbon- den, de werkgevers, boeren en midden standers, terwijl de socialistische „Action Commune" een top-orgaan is van de so cialistische partij, de vakbonden en de so cialistische Jonge Wacht. Gaan deze partij organisaties de wettelijke overheid vervan gen? zo vragen zij zich af. Andere waar nemers zijn weer van oordeel dat het ac coord, waarbij alle tegen-betogingen gedu rende drie maanden werden geschorst, en dat gisteren te Luik in lichte mate werd CATANIA, Sicilië (United Press) De Etna, de hoogste vulkaan van Europa, rommelt sinds enige dagen steeds angst wekkender en duizenden boeren in de om geving van deze vulkaan wachten in angst en vreze af wanneer een dodelijke vloed van rood-gloeiende lava de hellingen zal komen afstromen. Vier dagen kookt en borrelt het al hevig in de krater van de vulkaan, die sinds men de erupties is bij gaan houden, 500 maal tot uitbarsting is gekomen en meer dan een millioen mensenlevens heeft geëist. Gis teren begon de eerste lava echter reeds over de kraterrand te stromen, terwijl gloeiende stukken steen tot meer dan 100 meter hoog de lucht ingeslingerd werden. De meeste van deze stukken steen vielen weer terug in de sissende en borrelende krater, maar sommige rolden de kale hel ling van de top af. Vulcanologen, die zich eerst weinig be zorgd maakten toen de 3200 m. hoge Etna hernieuwde tekenen van activiteit ging vertonen, zijn sinds Zondagochtend onaf gebroken de activiteit van de vulkaan aan het observeren. Zij zijn van oordeel, dat de voorwaarden voor een zeer grote eruptie zoals die, welke in 1928 het toen in allerijl ontruimde dorp Mascali van de aardbodem wegvaagde, nog niet aanwezig zijn, maar toch begint men reeds de eerste voorzorgsmaatregelen voor een eventuele uitbarsting te nemen. Het meteorologisch instituut op het vliegveld Fontanarossa bij Catania heeft radio-con tact gemaakt met het observatorium op de top van de Etna, maar de bevindingen van het personeel in het observatorium zijn nog niet precies bekend. Het gevaar voor de Zuid-Oost zijde van de Etna, vanwaar men uitkijkt over de 250.000 zielen tellende stad Catania, schijnt niet groot te zijn. Maar de Etna is en blijft onberekenbaar. In het laatste deel van de 19e eeuw had men kunnen vaststellen, dat de vulkaan vrij regelmatig om de vijf jaar tot kleine uitbarstingen kwam, maar sinds 1900 bleef van deze cyclus niets meer over. Soms was de vulkaan drie maal per jaar actief en dan hoorde men weer 10 jaar lang nauwelijks enig gerommel. De Etna is een van de drie werkende vulkanen, welke Italië telt, de andere zijn de Vesuvius bij Napels en het vulkanische eiland Stromboli. Geallieerde bommenwerpers gebruikten tijdens de tweede wereldoorlog bij hun nachtelijke raids op Catania en Messina de eeuwige gloed van de vulkaan als een baken. Hoewel in het grijs verleden de vul kaan talloze malen tot uitbarsting gekomen moet zijn, stamt de eerste opgetekende eruptie uit 475 voor Christus. De meest rampzalige uitbarsting is die van Maart 1669 geweest. Toen werden tus sen de 60.000 en 100.000 mensen gedood, terwijl half Catania in vlammen opging. In 1947, 1950 en 1951 werden enige afgelegen boerderijen bij kleine erupties vernield. overtreden een loffelijk initiatief is. Het accoord moet na September worden voort gezet volgens deze waarnemers. De kern van het accoord is dat de socia listische minderheden in Vlaanderen en de Rooms-Katholieke minderheden in Wal lonië vrij mogen manifesteren. Het is, on danks alles, een bewijs, dat de grote poli tieke partijen bekommerd zijn om de een heid van het land en zij niet geneigd zijn hun minderheidsposities op te geven, om in een federaal Vlaanderen een Rooms- Katholieke meerderheid en in een federaal Wallonië een socialistische meerderheid te verkrijgen. De optocht over een der grootste Maas bruggen in Luik duurde anderhalf uur. Honderden groene schoolstrijd vlaggen wer den medegedragen en vele vooraanstaande Rooms-Katholieke leiders marcheerden naast de Rooms katholieke oud-minister van Onderwijs Harmei, lid van de Tweede Kamer voor Luik. Vrijwillig was het aantal Vlaamse dele gaties beperkt om de heetgebakerde Luike naren niet tof het uiterste te prikkelen. De voorzitter van de Rooms-Katholieke vakbonden Cool, de voorzitter van de C.V. P., mr. Levèvre, en oud-minister Harmei voerden het woord op een openluchtver gadering. Tot slot van de manifestatie sleepte een sportvliegtuig boven de stad een groot spandoek rond, waarop men kon lezen: „Het land zegt neen". De socialistische „Peuple" noemde de optocht een politiek carnaval, die de Luik se arbeiders enige uren kosteloos plezier heeft verschaft. Hier en daar keerden socialistische ar beidersgroepen ostentatief de clericale de monstranten de rug toe, zoals de patriotten deden tijdens de bezetting, als door de stra ten een lijkstoet van een landverrader trok, aldus Le Peuple. CHICAGO (United Press) In de Ver enigde Staten is Zaterdag het drie dagen durende weekeinde van Independence Day (4 Juli) begonnen. Maandagochtend waren reeds 232 personen omgekomen bij verkeersongelukken op de weg. Bovendien verloren 78 mensen door verdrinking het leven, vier in vliegtuigongelukken en 70 in ongevallen van andere aard. Het totaal aantal vacantieslachtoffers staat thans dus op 384. In dit aantal zijn begrepen de slacht offers van een ongeluk in de staat North Carolina. Een houten hangbrug stortte daar ineen toen 100 toeristen die het Indianen reservaat der Cherokees bezochten, zich daarop bevonden. Twee personen kwamen om het leven. In Columbus (Ohio) werden vier van de vijf leden der familie Rossetti gedood toen de bliksem insloeg in een eikeboom waaronder zij een picnic hielden. Ook in Canada zijn tijdens het week einde veel slachtoffers gevallen: tot dus verre 44 door verdrinking, 31 in het weg verkeer en 16 in andere ongelukken. Het Canadese weekeinde is verlengd door de viering van Dominion Day. LONDEN (Reuter). Engeland zal een volledig aandeel hebben in de komende besprekingen van Frankrijk, Italië, West- Duitsland, Nederland, België en Luxem burg over de toekomstige West-Europese industriële integratie. De Engelse regering heeft de uitnodiging aanvaard van de zes landen tot deelneming aan de voorlopige besprekingen, welke uitnodiging werd ge daan naar aanleiding van het resultaat der conferentie van Messina. Zij zal niet als waarnemer aan de besprekingen deelne men, doch als volwaardig partner, echter niet op basis van vooraf aanvaarde ver plichtingen. Deze week zal in het Engelse Lagerhuis een volledige verklaring over de Engelse deelneming worden afgelegd. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA's „Hare Majesteit veroorlove mij u een ruiker aan te bieden". Metdeze woorden verwelkomde Sabor, de mechanische mens, Zaterdagmorgen Koningin Juliana op het tentoonstellingsterrein te Hoofddorp. Het gebeurde nadat de Koningin de tentoon stelling, die ter gelegenheid van het eeuwfeest was ingericht, officieel had geopend. Toen zij zich naar de historische hal wilde begeven werd zij door Sabor begroet. Later liet de Koningin zich de werking van Sabor verklaren en sprak met de vervaardiger van de mechanische mens Peter Steuer uit Bazel. BUENOS AIRES (AFP/Reuter) De pauselijke nuntius in Buenos Aires, mgr. Zanin, heeft Zaterdag een lange bespre king gehad met de Argentijnse minister van Buitenlandse Zaken, Remorino. Bij dit onderhoud was de directeur-generaal van de afdeling geloofszaken van het mini sterie, Aldama, aanwezig. Later op de dag bezochten de provicaris van Buenos Aires, mgr. Mensa, en de hulpbisschop van de Argentijnse hoofdstad, Rocca, de minister van Binnenlandse Zaken, Albrieu, en de Argentijnse ambassadeur bij het vaticaan, Velez. Over de besprekingen zijn geen bij zonderheden beicend gemaakt. In Vati caanse kringen bestaat hoop op verbete ring van de betrekkingen tussen kerk en staat in Argentinië. Een boek van de hand van de overleden echtgenote van president Perón, is niet langer verplicht in de twee hoogste klassen van de lagere school, aldus een besluit van de minister van Onderwijs. Vijf da gen voor het overlijden van Eva Perón, op 1 Juli 1952, was het boek verplicht gesteld. Zaterdag is de eerste mis in de kathe draal van Buenos Aires gelezen, sedert 12 Juni, de dag waarop de ongeregeld heden uitbraken. De toeloop was zo groot, dat vele duizenden buiten het gebouw moesten blijven. Na de dienst zongen de kerkgangers op het Plaza de Mayo het Argentijnse volkslied. Dertig personen, naar men aanneemt communisten, hebben getracht in Rosario een betoging te houden. De politie, die de betogers uiteenjoeg, nam twee van hen in hechtenis. De Argentijnse ex-minister van Binnen landse Zaken, Angel Borlenghi, is uit Buenos Aires in Montevideo (Uruquay) gearriveerd om, zoals het in de berichten heet, een plezierreis naar de Verenigde Staten of Europa te arrangeren. Leden van de Katholieke Actie in Uruquay heb ben Zondag een demonstratie tegen Bor lenghi georganiseerd. (Va?i onze correspondent in Londen) De havenstakingen in Londen en de vijf andere Engelse havens, die bij het conflict betrokken waren, zijn vrijwel geëindigd. De stakers hebben op massa-vergaderingen met overweldigende meerderheid besloten gevolg te geven aan de oproep van het be stuur van de stuwadoors bond de arbeid te hervatten. Het is echter mogelijk dat een aantal fanatici in de Noordelijke havens blijft doorstaken. In Londen, waar slechts gestaakt werd uit solidariteit met de Noor delijke arbeiders, die erkenning van de stuwadoors bond eisten, was men al sinds vorige week voor een hervatting van het werk. De stakingen waren dan ook bezig te verlopen. Het conflict, dat zes weken heeft geduurd en millioenen ponden schade heeft aangericht, is met een nederlaag van de stakers geëindigd. Het Britse vakverbond (TUC) tesamen met de sterke transportarbeiders unie, tegen wie de leden van de stuwadoors bond in opstand waren gekomen, hielden voet bij stuk. Zij weigerden in te gaan op de eis van de bond tot erkenning der wederrech telijk van de transportarbeiders unie aan geworven tienduizend leden. De leiding van de stuwadoorsbond, wier Londense leden wel erkend worden, zijn gezwicht voor de eis van het TUC dat de van de transport arbeiders unie ontvreemde leden de bond moeten verlaten.. Verwarring blijft echter bestaan omdat de Noordelijke leden, die verbitterd zijn tegen de transportarbeiders unie, daarin niet willen terugkeren. Hoewel de 1,3 mil lioen leden tellende transportarbeiders unie niet gezwicht is voor de kleine stuwadoors- bond, blijft het chronische probleem onop gelost: hoe een einde te maken aan de ver trouwenscrisis in de massale vakorganisa ties, welker, topleiding in vele opzichten het contact met de leden heeft verloren, waardoor sinds de oorlog telkens weer on nodige en rampzalige conflicten ontstaan. MONTE CARLO (United Press) Prins Rainier III van Monaco heeft zijn vier mi nisters ontslagen en zijn naaste adviseurs naar huis gestuurd. Deze crisis houdt ver band met pogingen om de financiële situ atie van het vorstendom te regelen, die ernstig is geschokt door het fiasco van een vooraanstaande bank in Monaco. De déconfiture Vc.n de Société de Banque et de Métaux Précieux is de eerste finan ciële moeilijkheid die Monaco onder vindt sinds het internationale faam ver wierf als vacantieoord en als centrum van de vermaarde speelbank. Voor het eerst sinds tientallen jaren beleeft het vorsten dom dat sinds 1297 door alle Europese re voluties heen zijn onafhankelijkheid be waard heeft, een kabinetscrisis. De uit vijftien leden bestaande Raad van State: het parlement van Monaco, heeft op het ontslag van het kabinet aangedrongen, ook nadat de prins de kassen van de getroffen bank met overheidsgelden versterkt had teneinde de financiële stabiliteit van het land te verzekeren. De bladen van Monaco schatten het te kort op verscheidene honderden millioenen francs. De bank had grote beleggingen ge plaatst in het televisienet van het landje. In een officieel communiqué werd ver klaard dat de prins het ontslag aanvaard had van premier Joseph Simon en zijn ministers „teneinde de grootst mogelijke onpartijdigheid te verzekeren" bij het on derzoek naar de oorzaken van de décon fiture. De prins heeft hiermede toegegeven aan de wens van zijn parlement, waarmede hij drie jaar geleden in botsing kwam toen het hem, tevergeefs, trachtte te bewegen te trouwen en de opvolging op de troon te verzekeren. Prins Rainier is de enige man nelijke afstammeling van de familie Gri- rnaldi. Hij geniet een groot prestige en een grote populariteit in zijn land. Zijn hobby is de studie van de zoölogie, speciaal van die van de zee. De dierentuin van Monte Carlo en het oceanografisch instituut van die stad behoren tot de beste instellingen op dit gebied in de wereld, dank zij de ac tiviteiten van de prins, die gestudeerd heeft aan de Parijse Sorbonne en in En geland en die in de oorlog aan de zijde van Frankrijk gestreden heeft. John Selden: De gemeente stelt de veldwachter a an, en wanneer de veldwachter is aangesteld regeert hij de ge meente. Zondagmiddag heeft zich in een kersen boomgaard te Bemmel bij Nijmegen een ongeluk voorgedaan. De heer R. uit Wes tervoort had zijn met hagel geladen jacht geweer, waarmee hij spreeuwen verjoeg, even op het gras gelegd. Enige jongens, die in de boomgaard liepen, namen het ge weer op: de 14-jarige B. uit Westervoort richtte het vervolgens op de 9-jarige L. D. uit Bemmel. „Zal ik eens schieten?", zei hij en het ventje, geen onraad verwachtende zei: „schiet maar." B. vuurde toen het geweer op een meter afstand voor de knaap af. De jongen was onmiddellijk dood. De rijkspolitie te Bemmel heeft een on derzoek ingesteld, het jachtgeweer in be slag genomen en ook het lijkje ter sectie. De vraag is, of tegen R., die het geweer in het gras had gelegd, wegens roekeloos op treden proces-verbaal kan worden opge maakt. DJAKARTA (PIA) Volgens de Se- marangse correspondent van PIA zijn ne gen personen, van wie de meesten Neder landers zijn, uitgewezen, omdat zij een gevaar worden geacht voor de binnen landse veiligheid van Indonesië. Voor vier anderen zal uitwijzing nog volgen. Hun identiteit werd niet onthuld, doch wel werd gezegd dat zij behoren tot het perso neel van buitenlandse ondernemingen in midden-Java. Volgens Djakartase dagbladen zijn twee Nederlanders de heer K. L. en F., die wei-kzaam zijn bij een firma in Djakarta, gearresteerd op de beschuldiging van het houden van een illegale bank en van het op illegale wijze overmaken van gelden naar Nederland. Het zou gaan om een be drag van anderhalf millioen rupiah, waar van 1.4 millioen door de politie zou zijn achterhaald. DJAKARTA (United Press). Het In donesische kabinet is vanmorgen bijeen gekomen ter bespreking van een voorstel der legerofficieren om een conferentie te beleggen tussen de plaatsvervangende staf chef kolonel Lubis en de regering. Uit be trouwbare bronnen wordt vernomen dat Lubis, als de conferentie tot stand komt, namens het leger de volgende eisen zal stellen: Ontslag van Utoyo als stafchef; aanvaarding door de regering van dit ont slag; intrekking van de schorsing van Lu bis, die deze, gesteund door het leger, tot dusverre heeft genegeerd; uitwerking van een oplossing door Lubis namens het le ger enerzijds en het kabinet, president Su karno en vice-president Hatta anderzijds en strikte scheiding in de toekomst tussen militaire en politieke zaken. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand Stockholm Oslo Kopenhagen Amsterdam Londen Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Genêve Zürich Locarno Berlijn Frankfort München Wenen Innsbruck Rome Ajaccio half bew. mist geheel bew. zwaar bew. onbewolkt regen regen licht bew. zwaar bew. onbewolkt regenbui regenbui licht bew. regen zwaar bew. zwaar bew. regen zwaar bew. licht bew. half bew. t» S ■O "O O era it i3 w z zzo w w zzw wzw wzw windstil windstil ZO 6 ZW 3 windstil OZO 3 ZZW 3 windstil NW 9 windstil windstil ONO 2 •d n y. p 0 E ra C o £5 25 18 3 22 0 19 0 20 18 23 25 0,5 23 0 28 0,5 26 0 23 21 20 17 24 1 23 0 25 10 30 0 25 10 32 0 32 0 Neerslag laatste 24 uur. KOEL WEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond, opge maakt om 10 uur: Wisselende bewolking met plaatselijk enkele buien. Matige, tijdelijk kracht- tige wind tussen West en Noordwest. Koel weer. 5 Juli Zon op 4.28 uur, onder 21.04 uur. Maan op 21.06 uur, onder 4.41 uur. Maanstanden 5 Juli 6.28 uur: Volle maan 12 Juli 21.31 uur: Laatste kwartier 19 Juli 12.34 uur: Nieuwe maan 26 Juli 16.59 uur: Eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 4 Juli Hoog water: 3.08 en 15.34 uur. Laag water: 11.07 en 23..31 uur. Dinsdag 5 Juli Hoog water: 3.47 en 16.13 uur. Laag water: 11.49 en uur.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 1