Pap eten in Vijfhuizen Boerderij in Haarlem-Noord reeds een maand van water verstoken Kort en bondig Gezin van elf personen moet water bij de buren halen Houtbewerker zou uit wraak brand gesticht hebben LAATSTE NIEUWS De Tour de France Tweeduizend bejaarden genoten van zomerfeest Hillegom Haarlemmerliede Concours geopend Amsterdamse Beurs Eeuwfeestviering Zandpoort Bloemendaal Na arrestatie van behanger hielden kerkdiefstallen op Vijftien maanden geëist wegens diefstal van tweeduizend gulden Eis: twee jaar Gecompliceerde aanrijding op trottoir Wagenweg J. G. van Wijnen viert zilveren jubileum D. van Noort 25 jaar in gemeentedienst Verkeerscontrole leverde 76 verbalen op Aerdenhouts kindertoneel speelde Hans en Grietje Zweedse jeugdgymnasten komen demonstreren Snelheidsproeven Scheepvaart DONDERDAG 7 JULI 1955 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSGHE COURANT De bewoners van een oude boerderij in Haarlem-Noord, die in verband met de reali sering: van het uitbreidingsplan „Delftwijk" binnenkort zal worden afgebroken, leven in een toestand die men zich nog vagelijk herinnert uit de oorlogsdagen en die in vergelijking met moderne begrippen wel bijzonder primitief genoemd mag worden. Vlak bij de boerderij worden nieuwe scholen gebouwd en vanwege de grondbemaling komt er uit de welpunt van de boerderij sedert vier weken geen druppel water meer. Het grondwaterpeil is te diep gezakt. Bovendien heeft men ook de uitlaat van de riolering afgesloten om dezelfde bouwtechnische redenen. Thans gaat de gehele fa milie met teilen en emmertjes telkens bij de buren water halen. De oudste zoon van de familie is nu in militaire dienst, de rest van de kinderen gaat nog op school of zij werken bij een baas. Wanneer zij des avonds thuis komen vinden zij vaak geen water meer om zich te wassen. Aan het linkereinde van de Jan Gijzen- kade, van de stad af gezien daar waar ook de Dinkelstraat vroeger op de weilanden doodliep, staat thans het gloednieuwe ge bouw van de Prinses Marijkeschool. Aan de voltooiing van het binnenste wordt nog hard gewerkt. Tevens zijn daar vlak bij twee houten gebouwen verrezen die teza- met de nieuwe Louise de Collignyschool, een Muloschool zullen gaan vormen. Het is echter nog niet zover. Timmerlieden, monteurs en schilders zijn er nog druk be zig. Maar de tijd dat de leerlingen vier maal per dag het gebouw zullen in- en uit stromen ligt toch niet zo heel ver meer. En tegen die tijd moeten een vijftal gezin nen elders onderdak vinden. Een blokje van twee huizen en een apart staand huis, gelegen aan het Schotervoetpad zullen na melijk door de komst van deze schoolge bouwen het veld moeten ruimen, in casu worden afgebroken, want de afstand tus sen klaslokalen en woonkamers bedraagt niet veel meer dan vier meter. Bovendien zal ook de oude boerderij die daar tussen al die nieuwbouw oud en eenzaam staat te leunen met de grond gelijk worden gemaakt. Voor de uitbreiding van de stad is hij een sta-in-de-weg geworden en bo vendien is deze tweehonderd jarige boer derij wel zo langzamerhand aan afbraak toe. Vijf gezinnen, waarvan dat in de boer derij negen kinderen telt, hebben nu aan zegging gekregen half Juli hun woning te verlaten. De meesten weten nog niet waarheen. De bewoners van de ten dode opgeschreven huizen vertrouwen echter op de speurzin van het huisvestingsbu reau dat wel ergens voor hen een plekje zal weten te vinden. De heer en mevrouw Romijn die met hun negen kinderen de oude boerderij be wonen, verlangen zelf ook naar een wat moderner woning. Zij vragen zich echter af, waar voor hen voldoende ruimte ge vonden zal worden. Met zijn elven bewo nen zij hier vier slaapkamers, een woon kamer, een „voor"-kamer en een keuken, terwijl er voorts nog voldoende schuim en stalruimte is. Vroeger bezat de heer Romijn een flink gebied nabij de boerde rij waarmee hij als kweker zijn brood verdiende. Successievelijk is hij zijn vel- „Met deze arrestatie heeft de recherche een goede greep gedaan, want nadat D. ge pakt was, is er een einde gekomen aan de lange reeks van kerkdiefstallen". Aldus de officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, tijdens zijn requisitoir in de zaak tegen de 26-jarige J. C. D., van beroep behanger-stoffeerder, die in de afgelopen maanden in de kerken aan de Leidsevaart, de Jansstraat, de Kleverparkweg en het Spaarne in totaal vijftien tasjes van in de kerk verblijvende dames zou hebben ge stolen. De verdachte had dit geld nodig omdat hij zoals de verdediger, mr. C. F. M. van Kop pen verklaarde, reeds een half jaar zonder werk was en dit niet aan zijn ouders en zijn toekomstige vrouw, waarmee hij reeds in ondertrouw was, had durven vertellen. De dagvaarding vermeldde overigens maar twee gevallen van diefstallen in de basiliek van St. Bavo aan de Leidsevaart, waarbij D. in totaal vijfentwintig gulden zou hebben buitgemaakt en hiervoor vroeg de officier van Justitie acht maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. De verdedi ger bepleitte een gedeeltelijk voorwaarde lijke straf, waarna de rechtbank bepaalde, dat- er op 12 Juli uitspraak gedaan zal worden. Voor de Haarlemse rechtbank stond van morgen de 34-jarige tijdschrijver F. R. F. uit Aerdenhout terecht, die ervan verdacht werd een bedrag van tweeduizend gulden gestolen te hebben van een in het huis van zijn ouders inwonend echtpaar. F. zou in de vroege ochtend van de ach- ste April uit een geldtrommel, die aan het echtpaar toebehoorde, twee biljetten van honderd gulden gestolen hebben en enige tijd later had hij er een spaarbankboekje uit ontvreemd. Omdat '>j wist, dat bij de betreffende spaarbank slechts kleine be dragen ineens konden worden geïncas seerd belde hij de bank eerst op om mede te delen, dat hij achttienhonderd gulden wilde opnemen. Dit werd, aldus de proces sen-verbaal, toegestaan en korte tijd later vervoegde F. zich aan het kantoor van de bank, waar hij op goed geluk een hand tekening zette, die echter wonderlijk ge noeg precies leek op die van de bezitster van het spaarbankboekje. Vervolgens kreeg hij het geld uitbetaald. Op een vraag van de president van de rechtbank, mr. C. E. Muller, verklaarde de verdachte, dat hij niets meer van het geld over had omdat hij alles zou hebben afge dragen aan twee mannen, die hem zouden chanteren. In de oorlog zou F.' namelijk als land- wachter betrokken zijn geweest bij een arrestatie, waarna nu, tien jaar later, twee verzetslieden hem nog geregeld geld zou den afpersen. De officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, legde ech ter na deze verklaring van de verdachte prompt een lijvig rapport van de Bloemen- daalse politie over, waaruit bleek, dat het gehele verhaal van a tot z verzonnen was. De officier van Justitie eiste wegens dief stal een gevangenisstraf voor de tijd van een jaar en drie maanden waarna de ver dediger, mr. J. G. Bettink er bij de recht bank op aandrong om de verdachte een gedeeltelijk voorwaardelijke straf te geven zodat hij nog in staat zou zijn om het ont vreemde bedrag terug te betalen. De rechtbank bepaalde de uitspraak op 12 Juli. den kwijtgeraakt aan de uitbreidingszucht van de stad. Thans is hij als melkventer in dienst van zijn schoonvader en teelt hij nog wat bloemen op een stukje grond, dat zijn zwager hem welwillend heeft afge staan. Hij vraagt zich nu af waar hem een an der huis zal worden toegewezen en of daar dan ook nog ergens een stukje tuinders- grond voor hem beschikbaar is betwijfelt hij ten zeerste. „Toch zal ik blij zijn als we een ander huis hebben", vertelt de vrouw des hui zes, hoewel haar familie reeds generaties lang deze boerderij heeft bewoond. Het dak is grijs van oudheid, gras en onkruid groeien in de dakgoot, in de grote sche merachtige ruimte die eens een hooi schuur was kijkt men zonder moeite langs de scheve dakpannen door naar de hemel en ook het dak van de woning zelf lekt op vele plaatsen. Het verstoken raken van water was echter voor allen wel de klap op de vuurpijl. De heer Romijn heeft tweemaal een brief aan de autoriteiten geschreven, met het verzoek een noodoplossing voor deze toestand te zoeken. Zowel op de brief aan Bouw- en Woningtoezicht als aan de bur gemeester heeft hij nooit een antwoord gekregen. Hij begrijpt goed dat men geen waterleiding zal aanleggen naar een wo ning die binnenkort wordt afgebroken, maar is er dan niet een andere oplossing mogelijk? „Het is een ijselijk misdrijf. De verdach te had de opzet twee kinderen levend te verbranden om op een dergelijke wijze wraak te nemen op zijn verloofde, die een reeds enkele maanden durende verhouding had verbroken. Ik eis dan ook twee jaar gevangenisstraf en de terbeschikkingstel ling van de verdachte aan de regering". Aldus de officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman aan het slot van zijn requisitoir tegen de 23-jarige hout bewerker J. E. B., die verdacht van brand stichting voor de Haarlemse rechtbank verantwoording over het door hem ge pleegde misdrijf moest afleggen. B. zou, aldus de processen-verbaal en zijn eigen verklaringen, op de avond van de vijfde Mei naar het woonhuis van zijn verloofde zijn gegaan om met haar in de stad feest te vieren. Toen hij echter in de Arnulfstraat aankwam trof hij het huis van zijn verloofde verlaten en voorts werd hem door de ouders van het meisje, die hij op straat tegenkwam verteld, dat zij reeds vertrokken was. B. ging echter toch naar de woning toe en stak in de woonkamer, in een vlaag van drift, zoals hijzelf ver klaarde, een stapel tijdschriften en een plastic leiding in brand. Een jongetje, dat hem bij zijn bezigheid stoorde, stuurde hij weer naar bed en vervolgens verliet hij de reeds brandende kamer en ging naar de kermis in de buurt. Inmiddels waren de buren echter door de rookontwikkeling gewaarschuwd en zij kwamen net op tijd om de tienjarige R. Z. die met een éénjarige baby in de armen voor het raam boven de brandende kamer stond, te adviseren, via een raam het huis te verlaten. Deze raad werd opgevolgd en het oudste jongetje zei, zodra hij op de be gane grond stond: „Dat heeft Joop gedaan. We zijn niet verzekerd". Kort nadat de brand was geblust kwam de houtbewerker nog even naar de brand kijken, omdat hij, zoals hij voor de recht bank verklaarde, spijt had gekregen. Latei- gaf hij bij de politie toe, dat hij de brand opzettelijk had gesticht om wraak te ne men op zijn ex-verloofde. Nadat de officier van Justitie zijn eis had uitgesproken bepleitte de verdediger, mr. C. F. M. van Koppen, een gedeeltelijk voorwaardelijke straf mede gelet op het feit, dat de verdachte in het psychia trisch rapport als debiel wordt geken merkt. De rechtbank zal uitspraak doen op 12 Juli. Drie dames en automonteur liepen wonden op Op de Wagenweg te Haarlem ter hoogte van de Hazepaterslaan is Woensdagmid dag omstreeks vyf uur een ongeluk ge beurd, waarbij enkele dames gewond z\jn en een autobestuurder een shock heeft opgelo pen. De negentienjarige automonteur N. M. uit Heemstede reed op de Wagenweg in Zuidelijke richting en nabij de Hazepaters laan reed hij door tot nu toe onbekende oorzaak het Westelijk trottoir op. Daar stond de vijf en twintigjarige telefoniste mejuffrouw L. I. S., met de fiets aan de hand, te praten; zij werd aangereden en had schaafwonden opgelopen. Vervolgens is de auto tegen een fiets ge reden, die tegen een pand aan de Wagen weg stond en daarna werden twee dames, die op het trotooir liepen, aangereden. Een van haar, de vier en zestigjarige mejuf frouw R. M. klaagde over pijn in de rug en is naar haar woning gelopen. De andere was er ernstiger aan toe. Zij was verpleeg ster in het Diaconessenhuis en is naar dit ziekenhuis overgebracht. Wegens de ernst van de toestand kon haar geen verhoor worden afgenomen. De monteur heeft een shock gekregen en is eveneens naar het Diaconessenhuis over gebracht. Ook hij moet nog gehoord wor den, waardoor de oorzaak van het ver keersongeluk nog niet bekend is. Vanochtend om een minuut over tien is in Le Havre het startsein gegeven voor de eerste étappe van de Tour de France, van Le Havre naar Dieppe over 102 kilometer. De uitslag was als volgt: 1. Poblet (Spanje)2. Caput (lie de France); 3.' Sorgeloos (België); 4. Wagtmans (Ned.); 5. De Bruyne (België); 6. Astrua (Italië)7. Coletto (Italië)8. Schneider (Oostenrijks-Luxemburgse ploeg)9. Van Ge- nechten (België); 10. Robic (Frankrijk-W.). In Dieppe werd in de sprint de eerste étappe beslist. Het peloton, waarin alle Ne derlanders, behalve Van Dongen en Haan, die een lekke band had gekregen, ging met ongeveer 2'/2 minuut achterstand door de finish. Vanmiddag wordt een ploegentijdrit ge houden op het cricuit in Dieppe over vijf ronden van 2500 meter. Ongeveer tweeduizend bejaarden uit Haarlem en omgeving hebben Woensdag middag en -avond in het Concertgebouw genoten van een vrolijk programma onder de titel „Zeg het met Bloemen", dat hun werd aangeboden door de stichting Adop tie-commissie Bejaarden van de heer J. W. Th. Fibbe. Dat de bloemen het op deze dag voor het zeggen hadden, werd al dui delijk zodra men de zaal binnentrad, want deze was geheel versierd met bloemstuk ken. Natuurlijk ontbrak ook de lieftallige bloemenkoningin en haar jeugdig gevolg niet: zij de zangeres Annie Bakker werd ingehaald met luide fanfares van de Tirolerkapel „De Alpenjagers" en met toe juichingen van de vele oudjes, die hele maal tevreden waren, toen bleek, dat deze koningin niet alleen met fleurige bloemen, maar evenzeer met haar stem de harten kan verwarmen. Toen het koninklijk be zoek ten einde was, verscheen de tiroler kapel „De Alpenjagers" ten tonele om met operette-selecties en Tirolerklanken de zanglust bij het publiek op te wekken. Zij slaagde daar gemakkelijk in, evenals de pianist Gosse Kroese, die zich niet al leen als solist, maar ook als prettig bege leider ontpopte en wel voor Tonny en Anita van Zwol, die met schetsjes, liedjes en kolder-acrobatiek een belangrijk deel van het programma voor hun rekening hadden genomen. Na de pauze bleek de Tirolerkapel te zijn omgetoverd in de boe- renkapel „De Hooischelf", die er onder leiding van Will van Baekel vrolijk op los blies. Het publiek zelf zat ook niet stil: niet alleen moest het dikwijls zingen twaalf bejaarden bekampten elkaar zelfs op het toneel in een zangwedstrijd maar bo vendien moest het een groot aantal ver snaperingen en andere verrassingen ver werken. Er werden namelijk diverse verlotingen gehouden en verscheidene malen zagen wij ouden van dagen over de banken klimmen om hun prijzen in ontvangst te nemen. Alle dames kregen een boeket bloemen of een bloemstukje mee naar huis dank zij de C.A.V. en „Bloe- menlust" in Aalsmeer. Het Rode Kruis Korps Haarlem onder leiding van commandant P. C. Westera was present om de bejaarden, waar nodig, bij te staan; met particuliere auto's wer den door het Rode Kruis onder leiding van sergeant-administrateur L. A. Ophuijsen ongeveer 250 toeschouwers vervoerd, voor wie het lopen een bezwaar was. 18 Juli hoopt de heer J. G. v. Wijnen de dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaar in dienst der gemeente Hillegom trad. Hij kwam toen uit Andel, waar hij als klerk werkzaam was. Thans is hij hoofdcommies A, hoofd van de afdeling financiën; ook is de jubilaris waarnemend secretaris. Vijfentwintig jaar armbestuurder 12 Juli hoopt de heer Sistermans in Hil legom zijn 25-jarig jubileum te vieren als lid van het R.K. Armbestuur. De heer Sister mans is ook bestuurslid van Huize St. Jo seph. Ter gelegenheid van het Jubileum zal een plechtige H. Mis worden opgedragen door pastoor Theissen in de kapel van Huize St. Joseph. Met een keurig uitgevoerd programma hebben Woensdagavond de Amsterdamse Politiekapel onder leiding van kapelmees ter J. K. Pinkse, de Chr. Zangvereniging Emanuel uit Badhoevedorp en de gas terende vereniging het concours ingezet, dat „Kunst na Arbeid" dezer dagen in Zwanenburg organiseert. Het is een concert geworden, zoals men het, gelijk voorzitter M. C. van Smeerdijk in een zijner korte speeches zeide, op Zwanenburg nog niet had meegemaakt en dat men het waardeerde, bleek uit de be langstelling van ongeveer 700 mensen, die een ganse avond lang geboeid hebben ge luisterd. De officiële opening was aan het begin van de avond verricht door burgemeester mr. J. F. Jansonius van Haarlemmermeer, die tot kort na de pauze zich losgemaakt had van het feestende Hoofddorp. Mr. Jan sonius was vergezeld van zijn wethouder van Financiën en Onderwijs, de heer Oud- heusden. Voorts zagen wij tal van voor aanstaanden uit de geestelijke en de we reldlijke stand, die allen in het erecomité zitting hadden genomen en ook de burge meester van Haarlemmerliede en Spaarn- woude, drs. J. J. M. Visser. „Ik heb met grote belangstelling van het programma in Zwanenburg kennis ge nomen", aldus mr. Jansonius in zijn ope ningsrede, en het doet mij groot genoegen, dat hier zo'n mooie samenwerking ge weest is om door samenbundeling van alle krachten hier een programma in elkaar te zetten, dat de moeite waard is." Hij prees vervolgens het „Kunst na Arbeid"-bestuur, dat zo actief is geweest, dat het, toen het Stichtingsbestuur van het eeuwfeest nog maar nauwelijks begonnen was te werken, reeds met uitgewerkte plannen voor de deur stond. Gelijk deze avond volgens het tijdschema verlopen was, begon ook het concert, dat het concours opende, precies op tijd. De beide eerste nummers na de pauze Wagner's „Einzug der Gaste" en het Hal leluja van Handel die door kapel èn de beide genoemde koren werden uitge voerd stonden onder leiding van de heer J. Th. Westerdaal, de rest van het pro gramma, tot en met de taptoe onder die van kapelmeester Pinkse. Velen zullen stijl en opvatting van de Politiekapel kennen. Het doet in mèer dan één geval een beroep op het populaire mu- ziekgevoel van zijn toehoorders en van daar, dat het een gemengd programma was met o.a. de Ouverture „Si j'étais roi" van Adam, de Vier Rhythmische dansen van Jones „In diesen heiligen Hallen" van Mozart, een nummer met een xylofoon solo, en de American Patrol, gelijk Glen Miller die speelt. Het was een goede opening van een con cours, hoe populair overigens ook. Het bracht de toehoorders van deze avond in de stemming voor hetgeen komen^ gaat. Te oordelen naar deze avond, ziet Ket er naar uit, dat het concours vlot en goed georganiseerd zal verlopen. BURGERLIJKE STAND Geboren: Dirk, zoon van D. van der Oord en M. van Walstijn. Petrus Martinus, zoon van Th. C. Baars en C. W. de Jong. Ondertrouwd: T. Eggermond, oud 25 jaar en P. Rebel, 'oud 25 jaar. Getrouwd: W. Vallentgoed, od 32 jaar en M. H. Th. Buijs, oud 28 jaar. 3-3/ Nederl.'47 A.K.U Unilever Philips Gloeil. Kon. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie H.V.A Deli Mij Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S. Steel Slotkoers i Openings- gisteren koersen 101% 323 467 447 61614 126/4 194 182/ 142 145% 270 228/ 233/ 230 73"/ie 148 97/ 63% 33/ 115 101/ 317/ 463 442 618 126 194 182 139 144 270 228 233/ 230 72 149/ 96 62/ 33/ 114 Woensdagmiddag was het in het bijzon der feest voor de leerlingen van de Vijf- huizense Scholen, die niet aan de Schiphol- dag hadden deelgenomen. Om halftwee hadden zij zich verzameld op het speel plein van de Christelijke school. Vandaar marcheerdeen zij voorafgegaan door negen tamboers van „Excelsior" uit Heem stede en „Excelsior" uit Hoofddorp naar he voetbalveld van „D.S.O." waar kinder spelen zijn gehouden. Veel ouders en be langstellenden waren naar het terrein ge komen. Na afloop volgde de prijsuitreiking in het Gymnastiekgebouw. De prijswinnaars maakten hun keus uit de prijzen, maar nie mand ging teleurgesteld naar huis, want voor allen was er een troostprijs. Boven dien werden ze getracteerd. Des avonds om zeven uur werd onder grote belangstelling de voetbalwedstrijd tussen D.S.O. en het Zaterdagmiddagelftal van E.T.O. gespeeld. Er werd goed spel ge leverd. D.S.O. won deze spannende wed strijd, die in het kader der Haarlemmer meercompetitie werd gespeeld, met 5-3. Pap eten Voor de avonduren stond er een wed strijd ,,pap eten" op het programma. Door het koude weer werd deze niet in de open lucht gehouden, maar'in het Gymnastiek gebouw. Eerst werd in groepen van vijf gegeten, daarna in de halve en de eind- finale in kleine koppels. Er waren veel deelnemers voor dit voedzame evene ment, terwijl er enorm veel belangstel lenden in de zaal waren, die zowel geno ten van de competitie op het podium als van de muziek van „The Jolly Jokers", die deze avond optad onder de naam van de „Eeuwfeestband". De zes kampioen-pap eters van Vijfhuizen zijn: Jelle Hesselius, Gerda van der Putten, Theo van der Veldt, S. Nauta, D. E. Deerenberg en Rein Clay. Na afloop werden de prijswinnaars be kend gemaakt van de wedstrijd étalage verzorging door de winkeliers. De keuring der étalages vond Zaterdagmiddag plaats. De prijswinnaars zijn: prijs voor de origi neelste étalage: W. Buis. Eerste prijs: Th. van der Putten; tweede prijs: Versluis en Broers; derde prijs: Lib van der Woude; vierde prijs: J. W. Kooyman en de vijfde prijs voor de beide bakkers; Jac. Borsje en J. C. van Dorp. Na het officiële gedeelte was de feest vreugde nog niet ten einde. Op de muziek van de „Eeuwfeestband" werd gezellig gedanst en ook op het kermisterrein was het druk. Feest voor bejaarden De ouden van dagen uit Vijfhuzen (als mede die van de Cruquius en Bennebroe- kerdijk) waren voor een speciale feest avond in „De Beurs" naar Hoofddorp ge gaan. Hier werden zij verwelkomd door de heer C. A. de Koning uit Vijfhuizen. Ook werd het woord gevoerd door wet houder Van Beem, die het een eer vond voor polderbestuur, gemeente en eeuw feestcomité om speciaal voor de bejaarden een extra programma te mogen aanbieden. Hierna volgde een vlot bont program ma met sketches, muziek, het optreden van een goochelaar en een clown, com munity singing enz. Dit werd verzorgd door het Theaterbureau „Anova" uit Am sterdam. Ook voor de consumptie en voor een rokertje was gezorgd. Ttotslot maakte men een bustocht om te genieten van de verlichtingen te Hoofd dorp. Tegen middernacht was men weer in Vijfhuizen gearriveerd. Hetzelfde progamma werd aangeboden aan de ouden van dagen uit Rijk. Het feestprogramma van Vijfhuizen voor vanavond luidt: 8.00 uur 's avonds: Gymnastiedemon- stratie van de R.K. Sportvereniging „DSO" en de Gymnastiekvereniging „Vijfhuizen", op het speelterrein der Openbare School. Vooraf een mars door het dorp met mu ziek van Heemsteeds Fanfarecorps „Ex celsior", dat 's avonds in de muziektent speelt. 9.00 uur: Wedstrijd langzaam-fietsen voor heren vanaf 14 jaar op de „Prikkerstraat". Op Donderdag 14 Juli zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer D. van Noort, wonende Noorderstraat 4, in dienst kwam bij de gemeente Zandvoort. Het grootste aantal jaren fungeerde de heer Van Noort als bode in het Raadhuis, in welke functie hij in brede kring grote bekendheid kreeg. De laatste zeven jaar is de jubilaris als opzichter werkzaam bij de dienst Van Publieke Werken. Bovendien treedt hij op als commandant van de brandweer. De verkeerscontrole, die de Zandvoortse politie Dinsdag met drie patrouilles op de Zandvoortselaan gehouden heeft, leverde een totaal aantal processen verbaal van 76 op. Hieronder waren vijf bestuurders van vrachtwagens, wier remmen ondeugde lijk werden bevonden. Volgens de korps chef van politie, de heer H. P. Iiuijsman, moet dit aantal processen verbaal hoog worden geacht, omdat het j.l. Dinsdag door het ongunstige weer, wat het verkeer be treft, zeer rustig was. Marktavond Evenals andere jaren zal ook dit jaar een aantal Zandvoortse winkeliers een markt-avond houden en wel op Woensdag 13 Juli van halfacht af. De kramen zullen worden opgesteld op het Kerkplein en de Kleine Krocht. Verschillende attracties zullen worden geboden en een draaiorgel zal dit evenement opluisteren. Postduivensport De Zandvoortse postduivenvereniging „Pleines" hield Dinsdag een wedvlucht van Limoges af, over een afstand van 770 kilometer. Gelost des morgens om zes uur arriveer de de eerste duif in Zandvoort om 17 uur, 10 minuten en 2 seconden. Op de dag kwa men slechts 7 duiven terug in hun hokken. De uitslag luidt als volgt: A. Paap 1 en 6; H. Bartens 2; H. Lansdorp 3; Corn. Koper 4 en 9; G. Driehuizen 5; K. Driehuizen 7; C. K. Draijer 8. Ondanks het matige zomerweer heeft een uitverkocht Bloemendaals Open luchttheater Woensdagmiddag ruim twee uur meegeleefd met de avonturen, die Hans en Grietje op het groene grastapijt, van het theater beleefden. De bijna twee duizend kinderen bevolkten opeengepropt niet alleen de banken, maar tevens de be tonnen trappen en het gazon voor de vij ver. Hoe de kinderen zich in het spel voel den opgenomen bleek wel uit hun l'uide bij valsbetuigingen toen de heks in de oven werd geworpen. Zó sterk was dit zelfs, dat toen bij het einde der voorstelling alle speelsters en spelers van Aerdenhouts kin dertoneel met hun leidster, mevrouw J. van Kampen-van den Brink, een hulde in ont vangst mochten némen, op de tribune een kleine jongen de opmerking maakte: „Mamma, waar komt die heks nu weer vandaan, die was toch verbrand". De voorstelling was voorbereid door de Caprara padvindstersgroep, onderdeel van de vereniging Het Nederlands Padvindsters Gilde, die met de baten van deze opvoering en die van een onlangs gehouden bazar de financiële middelen heeft getracht bijeen te brengen om in Bloemendaal een nieuw clubhuis te kunnen bouwen. De gymnastiekdemonstratie, die de Zand voortse gymnastiekvereniging „Oefening staalt spieren" Zondag op het Zandvoort- meeuwenterrein gaat houden, belooft door de medewerking van een groep jeugdgymnasten uit Zweden wel een zéér bijzonder karakter te zullen krijgen. Omstreeks twee uur zullen alle 38 deel- nemers(sters) zich in optocht naar het Zandvoortmeeuwenterrein begeven. Met medewerking van de Zandvoortse muziek kapel en het trommelcorps van „Concordia zal de volgende route worden genomen: Dr. Albert Plesman-school, van Speykstraat, Sta tionsplein, Zeestraat, Burgem. Engelberts- straat, Kerkstraat, Haltestraat, Verl. Halte straat, Vondellaan, Sportpark. Ook in het Sportpark zullen de beide muziek-ensembles de demonstraties opluisteren. Het programma vermeldt vrije oefening en klassikaal laagbrug door meisjes en dames van O.S.S. en Concordia; ringenzwaaien door meisjes en dames keurcorps Kennemer Turn kring; brug. jongens en heren keurcorps Kennemer Turnkring; Springkast springen en ringen zwaaien door de Zweedse jongens, bal-oefening, evenwichtsbalk en springkast springen Zweedse meisjes; vrije oefening en oefeningen op de lange r at door Zweedse jongens; brug met ongelijke leggers door het dames keurcorps van de Kennemer Turnkring, waarna besloten wordt met een baloefening door dames van OSS en Con cordia. „Op hoop van zegen" vergaderde Tijdens de jaarvergadering van de Zand voortse toneelvereniging „Op hoop van zegen" werden de heren J. G. Bisenberger, voorzitter en L. H. Cohen, penningmeester, bij acclamatie herkozen. In de kas-commissie werden benoemd mej. C. Lammere en de heren A. Bos en W. van der Moolen. Als plaatsvervangend lid werd aangewezen mevrouw M. Koper- Koper. Op voorstel van de leden werd de con tributie met tien cent per week verhoogd en voorts werd besloten voor de derde maal deel te nemen aan de toneelwedstrijd van de N.A.T.U. De M. G. Carclub van België zal Zondag 17 Juli op het circuit van Zandvoort gedu rende 3 uur snelheidsproeven komen houden voor haar leden, omdat in België geen per manent circuit voor dit soort wedstrijden be schikbaar is. De RACB en de KNAC hebben zich met het toezicht belast. Het ligt in de bedoeling, deze wedstrijden te doen uit groeien tot een ontmoeting „NederlandBel gië." Aagtekerk, 6 v. Sydney n. Fremantle. Aardijk, G v. New Orleans n. Mobile. Arkeldijk, 6 te New York. Algenib, pass. 6 Ouessant n. Las Palmas. Amerskerk, 6 v. Rotterdam h. Bremen. Argos, 6 Gibraltar gepass n. Mostaganem. Alamak, 6 te Abadan. Agamemnon, pass. 6 San Miguel n. Port of Spain. Alnati, 6 v. Rio de Janeiro n. Santos. BINNENLAND De bouw van een groot tehuis voor leerlingen-verpleegsters op Heijendaal te Nijmegen ten behoeve van de medische fa culteit der R.K. univeristeit is opgedragen aan Bemtsen en Braam Aannemingsbedrijf te Nijmegen voo f 1.474.000. Na de fusie tussen de Vereniging van Chr. Onderwijzers en de Unie van Chr. On derwijzers tot één Prot. Chr. Onderwijzers vereniging heeft een lid van de Partij van de Arbeid zitting gekregen in het hoofd bestuur. Er heeft zich nu een „Verband van Chr. Onderwijzers" gevormd, dat daartegen bezwaar maakt. De P.C.O.V. zal in October een beslissing nemen inzake de vraag of het lidmaatschap van de P. v. d. A. al dan niet kan worden toegestaan voor een lid van het hoofdbestuur. De minister-president, dr. W. Drees, zal op Donderdag 14 Juli in het Waaggebouw te Amsterdam het Joods historisch museum heropenen, dat daar reeds voor de oorlog gevestigd was. Op de toegangswegen van Den Haag zullen op Donderdag 14 Juli in samenwer king met de gemeenten Voorburg en Rijswijk verkeerstellingen worden gehouden. Aan deze telling is tevens verbonden een onder zoek naar de herkomst en de bestemming van het motorverkeer. Dit onderzoek ge schiedt van 8 tot 11 uur en van 16 tot 19 uur. Aan de bestuurders van motorvoertuigen zal een briefkaart worden uitgereikt, waarop deze vragen ter beantwoording worden gesteld. Annenkerk, 7 te Colombo. Bntsum, 5 360 m. Z. Kp. Race. Bacchus, 6 v. Amsterdam n. Bremen. Boschfontein, 7 v. Southampton n.- Marseille. Bali, 7 te Djeddah. Castor (KNSM), 6 v. Amsterdam n. Madeira. Caltex Leiden, 6 te Rotterdam. Cottica, 6 560 m. N.NO. Paramaribo. Cradle of Liberty, 6 v. Philadelphia n. Port Said Eos, pass. 6 Gibraltar n. Amsterdam. Caltex Pernis, 6 v. Rotterdam n. Sidon. Daphnis, 6 te Port au Prince. Duivendrecht, 18 te Antwerpen verw. Ena, 6 te Pta Cardon. Elizabeth b, 6 te Londen. Elmina, 6 te Amsterdam. Esso Rotterdam, 7 v. Sidon n. Rotterdam. Gadilla, 5 v. Derince n. Suez. Guineekust, 215 m. no. Las Palmas. Gordias, 6 160 m. Z.ZW. Ouessant. Groote Beer, 7 te Rotterdam verwacht. Gaasterland, 6 te Rio de Janeiro. Graveland, 6 v. Amsterdam n. Rio de Janeiro. Gooiland, pass. 6 Kp. Verd. eil n. Las Palmas. Groote Beer, 7 te Rotterdam. Hydra, 6 te New York. Haulerwijk, 6 te IJmuiden. Helicon, 6 te Amsterdam. Hera, 5 La Guaira. Hermes, 7 te Rotterdam. Hilversum, pass. 6 Gibraltar n. Mena el Ahmadl Indrapoera, pass. 6 Kp. Finisterre n. Marseille. Ittersum, 6 v. Bahrein n. Koewait. Joh. v. Oldenbamevelt, 7 v. Aden te Fremantle Korenia, 5 v. Philadelphia n. Curagao. Kota Baroe, 5 v. Singapore n. Tj. Priok. Kieldrecht, verm. 7 v. Bombay n. Aden. Kenia, 7 Suez. Kabylia, 7 te Port Elizabeth. Larenberg, 5 v. Port Talbot n. Dakar. Leopoldskerk, pass. 6 Gibraltar n. Le Havre. Linge, 5 v. Brest n. Dakar. Loosdrecht, verm. 9 v. Basrah n. Karachi. Langkoeas, 6 v. Priok n. Djeddah. Leuvekerk, 6 Genua. Laertes, 10 te La Buan verwacht. Loppersum, pass. 6 Finisterre n. Melilla. Limburg, pass. 6 Azoren n. Halifax. Loenerkerk, 7 v. Port Said n. Genua. Maas, 5 v. Volos te Rotterdam. Molenkerk, 6 v. Colombo n. Aden. Markelo, 6 v. Bristol n. Rouaan. Merwede, 6 v. Brownsville n. Houston. Mydrecht, 8 te Tampico verw. Musi, 6 Ampenan. Malvina, 7 Singapore. Manoeran, pass. 6 Finisterre n. Algiers. Meliskerk, 6 te Barcelona. Maasdam, 9 New York verwacht. Maasland, 7 te Paranagua. Mentor, 7 te Amsterdam. Muiderkeik, 7 te Casablanca. Oranje, pass. 5 Malta n. Port Said. Oranjestad, 6 te Amsterdam. Oranjefontein, 6 v. Las Palmas n. Kaapstad. Pendrecht, 5 v. New York n. Curagao. Prins Willem George Fred., 5 v. Rotterdam n. Chicago. Phrontis, pass. 5 Guardafui n. Suez. Prins Willem v. Oranje, 7 Montreal verw. Papendreoht, 8 te Amuaybaai verw. Prins Willem George Fred., G Le Havre. Rotti, 6 Colombo. Radja, 6 Soerabaja. Ruys, 6 Penang. Salatiga, 6 te Manilla. Sarpedon, 5 v. Moengo n. Dordrecht. Stad Arnhem. 6 te East London. Sehie, 6 te Rotterdam. Sheratan, pass. 6 Aden n. Philadelphia. Sloterdijk, 6 te Port Swettenham. Stad Haarlem, 6 te Kirkenaes. Stad Vlaardingen, 6 v. Narvik n. Rotterdam. Stad Maassluis, 6 te Narvik. Stentor, 6 te Maracaibo. Scherpendrecht, 7 te Brigton verw. Saparoea, 7 Port Said. Stad Leiden, 6 Aden. Soestdijk, 7 te Djeddah. Stad Leiden, 7 v. Aden n. Suez. Themisto, 6 v. Swansea n. Montreal Tiba, 6 te Rotterdam. Tarakan, 6 te Baltimore. Tankhaven III, 6 v. Penang te Tj. Uban. Tjibodas, 7 Hongkong verw. Tomini, 6 Port Swettenham. Temate, 6 te Rotterdam. Tabinta, 7 te Port Said. Tegelberg, 7 te Rio de Janeiro. Temate, 6 te Rotterdam. Van Linschoten, 6 te Bordeaux. W. Alton Jones, 6 v. Suez n. Mena el Ahmadi. Willemstad, 5 v. Cristobal n. Aruba. Woensdrecht, 8 te Bahrein verw. Waterman, 7 v. Rotterdam te Le Havre. Wonosobo, pass. 6 Gibraltar n. Rotterdam. IJsel, 7 te Rotterdam. Zuiderkruis, 6 te Amsterdam. Zonnewijk, 6 Antofagasta. KLEINE VAART Atlas, 5 v. Napels n. Livorno. Alcetas, 6 v. Bougie n. Antwerpen. Appingedam, 6 v. Antwerpen te Rotterdam. Amstelborg, 6 te Vlissingen. Ary Scheffer, 6 v. Rotterdam n. Liverpool. Aardenburgh, 6 v. Koping te Amsterdam. Bab T, 4 te Zaandam. Bree Helle, 6 v. Rotterdam te Londen. Brouwergracht, 6 v. Abo te Amsterdam. Corrie b, 6 v. Kopenhagen te Stockholm. De Hoop, 6 te Amsterdam. Driebergen, 6 v. Wasklot te Rotterdam. Deni, pass. 6 Vlissingen n. Londen. Diana V, pass. 6 Vlissingen n. Temeuzen. Draco, 5 v. Eleusis n. Izmir. Erasmus, verm. 8 v. Casablanca n. Duinkerken. Ellewoutsdijk, 6 v. Londonderry te Londen. Eibergen, 6 v. Cork te Cardiff. Henrica b, 6 v. Sundsval te Torquai verw. Henriëtte, pass. 6 Vlissingen n. Terneuzen. Helen, 6 v. Londen te Rotterdam. Ida D, verm. 6 v. Dublin n. Bristolkanaal. Irene S, 6 v. Amsterdam n. Huil. Joost, pass. 6 Vlissingen n. Terneuzen. Kaap Falga, 5 v. Amsterdam n. Domsjo. Kaap Sint Vincent, 5 v. Hamina n. Middelburg. Leendert b. 6 v. Londen n. Runcorn. Midas, 5 v. Haifa n. Famagusta Maymere, pass. 6 Vlissingen n. Londen. Merwestad, 7 v. Fur e Goole verw. Myfem, 6 v. Hudiksvall e Ronskaer. Mypuck, pass. 6 Texel n. Rouaan. Markab N, 6 v. Windau te Le Havre. Merak N, 5 v. Pesandu te Buenos Aires. Monica, 6 v. Irvine n. Belfast. Nero, 5 te Kopenhagen. Nassauhaven, pass. 6 Vlissingen n. Sunderland. Nieuwland, 6 v. Grangemouth n. Rotterdam. Prinsengracht, pass. 6 Vlissingen n. Terneuzen. Pavo, 2 te Norrsundet. Ponza, 5 te Hudiksvall. Palom, verm. 6 v. Hamburg n. Norresundby. Rien Teekman, 6 v. Amsterdam n. Gefle. Rijnhaven, pass. 6 Finisterre n. Antwerpen. Startpoint, 6 v. Amsterdam n. Wormerveer. Stella Maris, 6 v. Amsterdam te Dublin. Tilly, 5 te Zaandam. Ton S, 6 v. Swansea te Rotterdam. Wiema, 6 v. Antwerpen te Vlissingen. Westersingel, 6 v. Kirkcalcty te Methil. Wickenburgh, pass. 6 Casquets n. Casablanca. SLEEPVAART Oceaan, 5 490 m. NW. Fayal. Poolzee, 5 v. Falmouth n. Rotterdam met drie bakken. Rode Zee en Oostzee, met kruiser Australia 5 te Barrow in Furness. A

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 11