V.V.D.-fractie verliet de vergadering Weerbericht Prof. Oud: Wij zitten er toch maar voor spek en bonen bij' Enkele dagen zomer OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Tunesische accoorden kregen overweldigende meerderheid Incident in Tweede Kamer Huur- en belasting voorstellen aangenomen Overstromingen in het centrum van Europa Hongaarse boeren mogen geen graantje houden Russische mening over UNO-orgaan herzien Zelfs communisten en Gaullisten gaven hun steun zonder voorbehoud Het woord is aan De Koningin en de Prins naar de West Van 18 October tot 6 November Oproep van Einstein tegen atoomwapens Noord-Amerika heeft hitte-, Zuid-Amerika koudegolf Regering wil tekort opvangen door aankopen in Canada Wereldgezondheidsorganisatie is lidmaatschap waardig Drieling in Maastricht Sukarno stelt bedevaart naar Mekka uit Posthume boodschap openbaar gemaakt door Bertrand Russell Laatste poging tot redding van „Bello" Scholieren vragen gratie voor Raymond Holley Men weet niet wat men zegt Weerrapport 69e JAARGANG No 305 ZATERDAG 9 JULI 1955 299e JAARGANG No 152 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redac tie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12-ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Tijdens het debat in de Tweede Kamer over de belastingvoorstellen werd het gisteren steeds duidelijker dat de K.V.P., de P. v. d. A., de A.R. en de C.H.U. bij de oplossing van de kabinetscrisis de afspraak hadden gemaakt verder niets in de belastingontwerpen te wijzigen. Zeer bewogen legde de fractieleider van de V.V.D., prof. Oud, tegen half zes de volgende verklaring af: „Wij voelen ons niet langer opgewekt aan de beraadslagingen deel te nemen omdat wij volkomen begrijpen dat deze openbare beraadslaging geen betekenis meer heeft door een binnenskamers gemaakte afspraak. Wij hebben volkomen het gevoel dat wij er bij zitten voor spek en bonen en daarom zullen wij aan de verdere behandeling geen deel meer nemen". De V.V.D.'ers verlieten hierna de ver gadering. De leden van de V.V.D. hadden tevoren reeds de zaal verlaten, maar zij kwamen even later terug, waarna prof. Oud zijn verklaring aflegde, die niet naliet indruk te maken .Het was even stil in de Kamer, alsof men verlegen was met zijn houding. Er was niemand die naar het spreekge stoelte stapte en tegen de verklaring iets inbracht. Voor de houding van de V.V.D. heeft waarschijnlijk de doorslag gegeven het vol komen ontbreken van belangstelling bij de ander partijen voor het amendement van mr. Van Leeuwen (V.V.D.) om de belasting druk te verlichten voor vrijgezellen. Bij de algemene beschouwingen over de belas tingvoorstellen was Donderdag van alle kanten gepleit voor de ongehuwden, maar nadat mr. Van Leeuwen gisteren zijn amendement had verdedigd, zwegen alle leden van de K.V.P., P.v.d. A., A.R. en C.H.U. Deze houding zal prof. Oud hebben bewogen tot zijn verklaring omdat hij de indruk moet hebben gekregen dat er geen sprake meer was van redelijk onderling overleg tussen de Kamerleden en tussen Kamer en regering, maar dat er binnens kamers de afspraak was gemaakt alles verder ongewijzigd te laten. De staatssecretaris van Financiën, dr. Van den Berge, noemde het amende ment van mr. Van Leeuwen technisch on volkomen, maar hij verklaarde wel, dat wanneer de financiële toestand het moge lijk maakt, in de eerste plaats aandacht moet worden besteed aan de vrijgezellen, omdat het verschil in belastingdruk met de gehuwden te groot is. Bij de studie van LINZ-GOSLAR (Un. Press) In Opper- Oostenrijk vreest men voor ernstige over stromingen, nu het peil van sommige ri vieren niet minder dan drie meter geste gen is. De toestand wordt kritiek genoemd langs de rivieren de Steyr en de Enns. In de stadjes Steyr en Wels staan reeds en kele huizen onder water. Als het water blijft wassen zullen vermoedelijk enkele plaatsen ontruimd moeten worden. Op vele plaatsen zijn de zijrivieren van de Donau in Tirol en Opper- en Neder - Oostenrijk buiten haar oevers getreden. Overstromingen hebben ook in Neder- Beieren en het Harz-gebied ernstige schade aangericht. Door de aanhoudende regenval van de afgelopen twee dagen is het water in de rivieren tot kritieke hoogte gestegen. Men heeft in de Harz in 20 jaar niet zulke overstromingen meegemaakt. Langs de Inn in Neder-Beieren werd de toestand ernstig geacht. Op last van de politie werden enige honderden laag ge legen woningen ontruimd. De scheepvaart op de rivier moest worden stopgezet, om dat de boten niet meer onder de brug konden doorvaren. Berichten maken mel ding van tal van vernielde bruggen en ondergelopen wegen. De weerkundige diensten in Beieren ver klaarden dat de zware en aanhoudende regenval zijn oorzaak vindt in dezelfde om standigheden die verleden jaar de overstro mingen teweeg brachten: een front van warme lucht beweegt zich van het Oosten naar de koude luchtgebieden rondom de Alpen en de Harz. CHICAGO Al negen dagen achtereen heerst in het Oostelijke deel van de Ver enigde Staten een hittegolf en de meteoro logen voorspellen aanhoudend warm weer. Zwoele lucht botste in het Westen op een opdringend koel front, hetgeen in Minne sota en Nebraska tot wervelstormen leidde, waarbij een kind werd gedood en negen personen gewond. De hitte blijft levens eisen. Een baby bezweek door de hitte in de auto van haar vader die geparkeerd stond toen de zon de temperatuur binnen tot 130 graden Fahrenheit liet oplopen. In New York heeft het hete, vochtige weer de isolatie aangetast van onder grondse kabels die een groot deel van Brooklyn van electriciteit voorzien. Via andere kabels hebben meer dan twee mil- lioen personen een beperkte stroomlevering daar de hoofdkabels doorgebrand zijn. Oslo had Vrijdag haar warmste dag sinds twee jaar. Het kwik steeg er tot 29.2 graden Celcius. Twee jaar geleden werd op 1 Juli een temperatuur van 29.6 oereikt. Argentinië, Brazilië en Chili liggen al drie dagen in een koudegolf en er is nog geen warmer weer in zicht. In Buenos Aires daalde het kwik tot 27 graden Fahrenheit. Het was de tot dusverre koud ste dag van dit jaar. Een driedaagse storm, die met zware regenval gepaard ging, heeft in grote ge bieden langs de Golf van Mexico overstro mingen veroorzaakt en aan minstens drie personen het leven gekost.Wegen en spoor banen werden vernield. het probleem zal de oplossing moeten wor den gezocht in het uitrekken van de stij ging van de belasting met het inkomen, opdat minder vlug het maximum-percen tage van de belastingheffing wordt bereikt. Mr. Van Leeuwen trok hierna zijn amen dement in om de Kamer een overbodige stemming te besparen, want hij had ge merkt dat de regeringspartijen door een afspraak gebonden waren, waardoor dis cussie ook geen zin meer had. Hardnekkig verdedigde de heer Gort zak (C.P.N.) nog allex-lei amendementen, die zonder uitzondering werden verwor pen. Maar tenslotte zei ook hij dat hem de lust begon te ontbreken nog langer aan het spel deel te nemen. In haastig tempo werden de belasting- ontwerpen afgehandeld. Het slot van het debat was dat alle belastingvoorstellen zonder hoofdelijke stemming werden aan genomen zonder dat er enige wijziging in was gekomen. Slechts de heren Lucas WENEN/OTTAWA (Reuter) De voor schriften voor het leveren van graan door de boeren aan de Hongaarse staat zijn ver scherpt. Voortaan moeten alle boeren, de zelfstandige zowel als de op staatsboerde rijen werkende, alle broodgraan ter be schikking van de autoriteiten stellen, aldus meldt radio-Boedapest. De maatregel, dat de boeren na de verplichte levering aan de staat ook het overschot aan broodgraan, dat vroeger op de vrije markt mocht worden afgezet, aan de autoriteiten moeten leve ren, is volgens de radio-omroep genomen „in het belang van de broodvoorziening van het Hongaarse volk". De Canadese premier St. Laurent heeft in het Huis van Afgevaardigden te Ottawa medegedeeld, dat de Hongaarse autoritei ten met de Canadese regering hebben on derhandeld over de aankoop op crediet van graan. Het eerste Hongaarse betalingsaan bod was volgens de premier echter onbe vredigend geweest. St. Laurent deelde niet mede om welke hoeveelheid graan het ging, doch van welingelichte zijde wordt verno men dat het ongeveer zeven millioen sche pels („bushels") betreft. Canada heeft kort geleden, onder goedkeuring der regering, 9.250.000 schepels graan op crediet aan Po len geleverd. (K.V.P.), Van de Wetering (C.H.U.) en Bur ger, Hofstra en Willems van de P.v.d.A., stapten op minister Van de Kieft en de staatssecretaris toe om hen te feliciteren met de aanneming van de belastingvoor stellen. Er heerste na het protest van de V.V.D. geen vreugde over de belastingver laging met totaal 577 millioen. Huurverhoging aangenomen met 61 tegen 3 stemmen Met 61 tegen 3 stemmen (van de commu nisten) was eerder op de middag het wets ontwerp aangenomen tot verhoging van de huren van oude woningen met 5 percent. Tegen de vorm van de onderhoudsregeling hadden V.V.D., K.N.P. en S.G.P. bezwaar gemaakt door tegen het desbetreffende artikel te stemmen, maar zij stemden ten slotte wel voor de huurverhoging. Een amendement van de heer Bommer (P.v.d.A.) om de huurverhoging te onthou den aan verhuurders, die het onderhoud verwaarlozen, zonder dat hiermee moet worden gewacht tot die verwaarlozing een staat heeft bereikt dat de woning niet meer voldoet aan redelijke eisen van instand houding en bewoonbaarheid, werd verwor pen doordat het alleen de steun kreeg van de P. v. d. A. en de communisten. Ge handhaafd is dus de bepaling dat de ver waarlozing moet worden getoetst aan eisen van bewoonbaarheid en instandhouding. Een ander amendement van de heer Bom mer om de beoordeling van de vraag of een woning ongeschikt is voor bewoning over te laten aan het gemeentebestuur, na ingewonnen advies van de rijksinspecteur van de volkshuisvesting, werd met 35 tegen 32 stemmen verworpen. Vóór stemden P. v. d. A., V.V.D. en C.P.N. De beoordeling blijft volgens het wetsontwerp dus aan de minister van Wederopbouw en Volkshuis vesting. De Eerste Kamer heeft thans ruim de tijd voor de behandeling van de huur- en belastingvoorstellen, zodat zij tijdig ge noeg kunnen zijn aangenomen opdat de huurverhoging en de belastingverlagingen op 1 September a.s. in werking kunnen treden. GENèVE (Reuter) De Russische af gevaardigde bij de economische en sociale raad van de UNO, Pavel Koemikin, heeft te Genève bekend gemaakt, dat de Sovjet- Unie van plan is weer deel te gaan nemen aan het werk van de Wereldgezondheids organisatie (WHO). De Sovjet-Unie had zich in 1949 teruggetrokken, omdat de WHO volgens haar niet goed werkte. Koemikin deelde mede dat de Sovjet- Unie twee millioen roebel wil bijdragen tot het Kindernoodfonds (UNICEF) in de vorm van voedsel en andere goederen en personeel, onder andere voor gezondheids- 'centra. Volgens de statuten van de organisatie mag een land, dat eenmaal lid is geworden, niet meer uittreden. Daarom bedraagt de achterstallige contributie van de Sovjet- Unie ongeveer 3,700.000 dollar. Koemikin zeide dat zijn regering thans van oordeel is dat de organisatie nuttig werk doet. (Van onze correspondent in Parijs) Met de verrassend grote meerderheid van 540 tegen slechts 43 stemmen, een meerderheid, die Frankrijk sedert de roes der bevryding en de gloriedagen van De Gaulle niet meer heeft gekend, zyn van nacht de accoorden bekrachtigd, waar door de Tunesiërs binnenlands zelfbestuur wordt aangeboden en verzekerd. Alleen een aantal ultra-rechtse zoge naamde onafhankelijke afgevaardigden hebben tegen gestemd of zich van stem ming onthouden. De rest van de Nationale Vergadering van de Gaullisten tot en met de communisten, schijnt door deze uit spraak te kennen hebben willen geven in Noord-Afrika nieuwe wegen in te slaan om samen met de vroegere koloniale vol ken een gelukkige toekomst binnen de Franse Unie op te bouwen. Voor de slot- stemming waren, met iets minder indruk wekkende meerderheden, alle moties ver worpen, gericht op uitstel van de bekrach tiging. De debatten, die deze verheugende uit slag gedurende vier dagen hebben voorbe reid, zijn over het algemeen op waardige wijze gevoerd. De hoogtepunten waren de redevoeringen van twee ex-premiers, Mendès-France en Reynaud, en van de huidige premier Faure. Mendès-France wekte zijn landgenoten op de jonge Tu nesische staat bij zijn opbouw met mate riële en morele steun terzijde te staan. Hij herinnerde aan de betreurenswaardige toestand waarin het protectoraat verkeer de toen hij, een goed jaar geleden, zijn op zienbarende reis naar Carthago ondernam. Reynaud stelde de Kamer het Britse Ge menebest ten voorbeeld als een gemeen schappelijk huis, waarin verschillende volken en rassen vreedzaam kunnen sa menwonen. Vertrouwenwekkend Faure had het laatste woord. Hij wekte op niet meer naar het verleden te kijken lofte voor de toekomst te zien. Hij wees op de wijde vooruitzichten, die geopend wor den, een opmerking, waarmede hij zeker op de toekomstige oplossing van de Marok kaanse moeilijkheden zinspeelde. Hoe in gewikkeld het Marokkaanse probleem ook is, stellig mag worden verwacht dat de grote meerderheid, waarmede het Franse parlement zich achter de Tunesische ac coorden heeft geplaatst, ook in de andere protectoraatsgebieden vertrouwen in de toekomst en in Frankrijk zal wekken. Frankrijk heeft bewezen eindelijk de zware les te begrijpen uit de tragedie, die zijn aarzelen en tweeslachtig beleid in In dochina hebben opgeleverd, en dat resultaat is een gelukwens waard. De Tunesische premier Tahar Ben Ammar had dan ook redenen voor zijn brede glimlach toen hij vannacht op de eretribune de gelukwen sen van talrijke Franse ministers en par lementsleden in ontvangst mocht nemen. Zelfbestuur (AFP) Men verwacht dat de Raad der Republiek (Senaat) het ratificatie-wets ontwerp zal goedkeuren voor het zomer reces, dat aan het einde van deze maand begint. De Frans-Tunesische conventies geven de Tunesiërs zelfbestuur in binnen landse aangelegenheden. Buitenlandse Za ken en Defensie blijven in Franse hand. Er zijn garanties in opgenomen voor de vertegenwoordiging der Franse kolonisten en ambtenaren in gemeenteraden in ste den met een groot Frans bevolkingsdeel. Het parlement zal geheel uit Tunesiërs bestaan in plaats van de „Grote Raad", waarin de Franse kolonisten mede zijn vertegenwoordigd. Ook het kabinet zal al leen Tunesiërs hebben. Tot nu toe werden de Tunesische ministers bijgestaan door hoge Franse ambtenaren. De bevoegdhe den van het nieuwe parlement zullen af hangen van de beslissing van de Bey, Sidi Lamine. Bij aanslagen in Marokko zijn Vrijdag twee personen om het leven gekomen en maar de Tunesische accoorden als een be- verscheidene gewond. Mevrouw De Ree-Crutzen uit Heer bij Maastricht heeft Vrijdag het leven ge schonken aan een drieling, twee meisjes en een jongen. De kinderen wogen bij de geboorte respectievelijk 17 ons, 15'/j ons en 16 ons. Zowel de 24-jarige moeder als de drie kin deren, die voorlopig nog in de couveuse blijven, omdat zij een maand te vroeg zijn geboren, maken het goed. De burgemeester van Heer, de heer A. L. H. M. Kessen en zijn echtgenote brach ten een felicitatiebezoek p DJAKARTA (PIA). Het kabinet van de Indonesische president heeft medege deeld, dat Sukarno zijn reis naar Mekka voor onbepaalde tijd heeft uitgesteld. De regering Ali heeft de president verzocht zijn reis uit te stellen met het oog op de legerkwestie. Mohammed Natsir van de Masjumi heeft verklaard, dat zijn partij niet het ver langen heeft de door de legerkwestie ont stane toestand uit te buiten: DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S EN ACHT PAGINA'S ERBIJ Anonymus: Een beeldhouvjer maakt gestalten van steen. Een goede beeldhouwer maakt steen tot gestalten. Bij het verlaten van de haven van IJmuiden vaart het hospitaalkerkschip „De Hoop" langs het door Koningin Juliana onthulde vissersgedenkteken. Om tien minuten over twee koerste „De Hoop" de zee op en was de reis naar Scheveningan begonnen. Het schip werd geëscorteerd door de motorreddingboot „Neeltje Jacoba" en een boot van de Rijkspolitie. Op twee mijl af stand volgde de visserijpolitiekruiser „De Wolf". Minister Mansholt nam tijdens de vaart het roer van kapitein Rog over. Het gezelschap gebruikte aan boord de lunch, waarna een korte kerkdienst werd gehouden. Kapitein Rog begeleidde de zang op het harmonium, ds. W. J. Kolkert uit Vlaardingen sprak het votum uit en daarna las Koningin Juliana enige verzen van psalm 107. Even later berichtten verscheidene schippers van vissersschepen, dat zij de kerkdienst, die over de visserijband werd uitgezonden, goed hadden kunnen volgen. Om tien minuten over. vijf voer „De Hoop" de Scheveningse haven binnen. De Koningin en Prins Bernhard hebben het voornemen in het najaar een officieel bezoek aan Suriname en aan de Neder landse Antillen te brengen. Volgens- het voorlopige reisplan zullen de Koningin en de Prins op 18 October in Willemstad (Cu racao) aankomen. Na een verblijf van drie dagen op Curacao zullen Aruba en Bonaire worden bezocht. Vervolgens gaat de reis naar St. Maarten, vanwaar ook St. Eusta- tius en Saba bezocht zullen worden. Op 27 October hoopt het Koninklijk paar te Paramaribo aan te komen voor het bezoek aan Suriname. Gedurende dit ver blijf zullen alle districten worden be zocht. De terugreis naar Nederland zal 6 No vember worden aanvaard. LONDEN (United Press) De Britse filosoof Bertrand Russell heeft vandaag op een persconferentie te Londen een posthu me verklaring van wijlen Albert Einstein voorgelezen, waarin een beroep op de mens heid wordt gedaan om de vindingen der atoomenergie te gebruiken voor vreedzame doeleinden. De verklaring van Einstein luidt aldus: „Gezien het feit dat in enige toekomstige wereldoorlog zeker kernphysische wapens zullen worden gebruikt, en dat zulke wa pens het voortbestaan van de mensheid in gevaar brengen, dringen wij er bij de rege ringen van de wereld op aan te beseffen, en dat openlijk te erkennen, dat hun doel stellingen niet door een wereldoorlog be vorderd kunnen worden. Wij dringen er bij hen op aan om vreedzame middelen te zoe ken voor de oplossing van alle disputen die zij onderling hebben". In een brief voegde Einstein aan de op roep toe: „Als gij erin slaagt de kernphysi sche vindingen voor vreedzame doelen aan te wenden, dan ligt de weg naar een nieuw paradijs open. Kunt gij het niet, dan ligt voor u het gevaar van een universele dood". Sinds de dood van Einstein heeft Russell zich met bekende geleerden in Oost en West in verbinding gesteld. Het resultaat was dat zes internationale beroemdheden zich bij de oproep van Einstein en Russell aanslo ten. Zij hebben gezamenlijk tevens een be roep gedaan op de mannen van wetenschap in de wereld om een conferentie te beleg gen waarop zij de resolutie zouden kunnen aanvaarden. De oproep is vergezeld van een verkla ring welke nog door Einstein is onderte kend. Oproep en verklaring zijn verzonden aan de regeringsleiders van de zes grote mogendheden met het verzoek zich hier over in het openbaar uit te spreken. Hedenmorgen zullen de heren mr. A. F. Kamp, dijkgraaf hoogheemraad Noordhol land Noorderkwartier en de schrijver An thony van Kampen door ir. F. Q den Hol lander, directeur der Nederlandse Spoor wegen te Utrecht worden ontvangen, ter bespreking van een laatste poging om het besluit de tramverbinding Alkmaar-Ber gen aan Zee op 1 September op te heffen, te herzien. Onder andere zal worden aan geboden dat de gemeente en de bevolking, indien „Bello" 's zomers de dienst zal blijven onderhouden, zich garant zullen stellen voor een gedeelte in het exploitatie tekort, dat de verbinding jaarlijks gedu rende de seizoenmaanden oplevert. Een juist bedrag van deze zekerheidstelling kan nog niet worden genoemd. Wel zijn reeds particuliere toezeggingen gedaan voor deelneming in het fonds. Een zestienjarige Amerikaan is tot de electrische stoel veroordeeld omdat hij de leider van een „concurrerende" jongens club heeft doodgeschoten. De executie is vastgesteld op Zondag. Voor leerlingen van het gymnasium Eras- mianum te Rotterdam is dit doodvonnis aanleiding geweest tot de vorming van een initiatiefcomité, dat zich ten doel stelde president Eisenhower om gratie voor deze negerjongen te verzoeken. Leerlingen van vele andere scholen betuigden hun instem ming met het streven van het comité, dat het volgende telegram aan de Amerikaan se president heeft gezonden: „Verzoeken u eerbiedig en dringend de zestienjarige jongen Raymond Holley gra tie te verlenen en zijn jonge leven te spa ren. 26.500 leerlingen van 105 middelbare scholen in Nederland". als men zegt: De rechter zag zonder moeite dat hij met een geslepen misdadiger te doen had Het K.N.M.I. deelt mede: Bij Zuid-Scandinavië ligt nu een krach tig hogedrukgebied. Aan de Zuidflank hiervan waaien Oostelijke tot Noord-Oos telijke winden, waarmee warme lucht uit de omgeving van de Oostzee naar ons land wordt gevoerd. Wel bevindt zich boven de Balkan een storingsgebied, dat zijn in vloed tot in Duitsland uitstrekt, maar dit vormt toch geen ernstige bedreiging voor het weer in ons land. Men mag daarom rekenen op enkele dagen warm weer, waarbij de regenkansen klein zijn. (van hedenmorgen 7 nur) w eers toestand •ó'-g -O'S o a a v"§ r2 8 Sü ES ZS Stockholm Oslo Kopenhagen Amsterdam Londen Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Genève Zürich Locarno Berlijn Frankfort München Wenen Innsbruck Rome Ajaccio Mallorca onbewolkt onbewolkt licht. bew. onbewolkt regen half bew. zwaar bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt zwaar bew. geheel bew. onbewolkt licht bew. half bew. geheel bew, geheel bew. regen licht bew. onbewolkt onbewolkt ONO O NNO O ONO NNO NNO NO windstil windstil windstil windstil O 2 NNO 6 NNO 6 NW 2 NW 4 windstil windstil ONO 3 windstil 25 0 29 0 25 0 16 0 24 0,1 19 0 25 0 27 0 23 0 25 0 22 0 18 3,5 26 0 24 0 23 0 14 44 17 12 13 51 26 30 26 0 25 0 Neerslag laatste 24 uur. WARM WEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Zater dagavond tot Zondagavond, opgemaakt om 10 uur: Droog weer met slechts enkele over drijvende wolkenvelden. Overwegend matige Noord-Oostelijke wind. Warm weer. 10 Juli Zon op 4.33 uur, onder 21.01 uur. Maan op 22.47 uur. onder 10.33 uur. 11 Juli Zon op 4.34 uur, onder 21.00 uur. Maan op 23.06 uur, onder 11.48 uur. Maanstanden 12 Juli 21.31 uur: Laatste kwartier 19 Juli 12.34 uur: Nieuwe maan 26 Juli 16.59 uur: Eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Zondag 10 Juli Hoog water: 6.4Ï en 19.03 uur. Laag water: 2.26 en 14.41 uur. Maandag 11 Juli Hoog water: 7.19 en 19.46 uur. Laag water: 3.02 en 15.18 uur.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 1