Fleurig pleit voor meer gymnastiek-onderwijs American Eerste overwinning Rood en Wit na spannend slot tegen Quick Gym na ju venta ten einde Gymnastiekuitvoering in Zandvoort met Zweedse turnploeg Nederlands zevental versloeg de Belgen in laatste minuten NCB-elftal verloor met 16 runs van RAF Zuid Afrika na derde op 482 voor 7 Zeilwedstrijden op Brasemermeer Onderlinge wedstrijden van „Het Spaarne" 5 Vaardigheidsproeven van Kennemer Turnkring Grote Prijs der Lage Landen Rol zc zelf van DE CRICKETCOMPETITIE de èeSite Amerikaanse sïgarettentabak De derde testmatch Voortreffelijk fielden Trabert verloor set tegen j unior-kampioen De HCB-competitie Lager cricket Agnes Reuter vierde in Joegoslavië P. Roozenburg speelde simultaan in Amsterdam MAANDAG 11 JULI 1955 (Van onze speciale verslaggever) Nog één bizonder prettige verrassing heeft de Gymnajuventa opgeleverd, voordat dit fleurige vijfdaagse turnfeest van de jeugd Zaterdagavond in het Rotterdamse Sparta- stadion gesloten werd en wel het optreden der Argentijnen, die met veel temperament een serie vrije en toestel-oefeningen ten beste gaven. Die oefeningen zelf waren goed beschouwd een ratjetoe van de meest uit eenlopende stijlen en systemen, een tikje Bode, een massa Niels Buck-krachtpatserijen en nog veel meer willekeurig bijeengegaarde methodiek, die in ons West-Europese turn- wereldje eigenlijk reeds lang verleden is. Maar zij brachten deze gymnastiek-hutspot met een vreugde en een geestdrift, die wer kelijk onweerstaanbaar waren. Net tevoren had men weer eens een Zweedse ploeg aan het werk gezien met hun bijna machinale perfectie op springkast en lange mat, en die groep was stram-militairement weggemar- cheerd zonder het publiek nog een blik of een glimlach waardig te keuren. En toen was het toneel ineens vol heen en weer hollende, wa- tervlugge Argentijnse jongens, die de toe schouwers met een luide yell begroeten en zich toen als hongerige leeuwen op hun toe stellen stortten. Blakend van binnenpret en transpirerend ais bootwerkers, ploegden zij zich zonder een adempauze door hun programma heen met een kinderlijk enthousiasme dat een herade ming was na de koele gereserveerdheid van de Scandinavische turners. Was het een won der dat het dankbare publiek respondeerde met een bijna even Zuidelijk brio en onder meer luide kreten van medeleven uitte wan neer er eens een afsprong of een salto mis lukte? Zo kwam het, dat deze op zichzelf onbetekenende Argentijnse turnverrichting toch een der prettigsten van alle Gymna- juventa-demonstraties werd! Zaterdagmiddag zijn nog eenmaal de beste ploegen van de bijna zevenhonderd buiten landse deelnemers aan het woord geweest. In de prachtige Rotterdamse „noodschouw- burg" Haarlem zou er yüjn vingers voor aflikken kon men genieten van een gra cieuze demonstratie der IJslandse dames op de Zweedse dubbele balk, een toestel dat hier niet gebruikt wordt, maar dat toch vele spectaculaire mogelijkheden biedt. Men denke zich twee evenwichtsbalken, maar dan twee meter boven de grond en gesteund door drie zware houten „pijlers". Het geheel maakt de indruk van een massieve dubbele poort en leent zich uitstekend tot het uitvoeren van decoratieve rhythmische evenwichtsoefe ningen door meerdere dames tegelijk. De IJslandse meisjes in hun kobaltblauwe pak jes gaven er een bekoorlijk stukje show op weg, dat vele gymnastiekleraren aan het peinzen gebracht zal hebben. Natuurlijk waren ook de Joegoslaven weer van de partij, over wie wij Zaterdag hier de loftrompet staken. Dat zij vooral met hun felle turn-„dansen" het publiek ook dit maal weer tot extase wisten te brengen, zal wel geen betoog behoeven. Zaterdagavond is de Gymnajuventa be sloten met een gezellige apotheose in het Sparta-stadion die door ruim achtduizend toe schouwers werd bijgewoond. Bij heerlijk zomerweer kwamen de mas sale vrije oefeningen van de jongens en meisjes der drie Nederlandse turnbonden en der diverse scholen beter tot hun recht dan op de openingsavond van Woensdag. Jammer alleen, dat de beste buitenlandse ploegen op deze finale verstek lieten gaan. De voorlopige balans opmakend van dit jeugd turnfeest kan men constateren dat de Gymnajuventa, alle sombere voorspellingen ten spijt, vrijwel over de gehele linie een suc ces geworden is. Zij bood de experts gele genheid, de diverse systemen en methoden van lichamelijke opvoeding in de verschil lende landen te bestuderen en te vergelijken, terwijl zij ook als „kijkspel" voor het leken publiek aan de verwachtingen beantwoordde. Gymnastrada van enkele jaren her was on- Zaterdagmiddag stelde de Technische Com missie van de Kennemer Turnkring de adspi- ranten van de bij de K.T.K. aangesloten ver enigingen in de gelegenheid proeven van be kwaamheid af te leggen op het gebied van de athletiek. Voor deze proeven, bestaande uit een loopnummer en twee werpnummers, be stond alleen belangstelling bij adspiranten van Concordia Haarlem, OSS Zandvoort en van de Bloemendaanlse Gymnastiek Vereni ging .verenigingen, die over een terrein be schikken en wier leden dus in staat zijn ge weest te oefenen voor de proeven. Toch vielen de resultaten niet mee, hetgeen vermoedelijk moet worden toegeschreven aan de slechte weersomstandigheden van de laatste maanden waardoor geregelde oefe ning niet mogelijk is geweest. Voor diegenen, die een onvoldoende had den bestaat de gelegenheid deze onvoldoende nog weg te werken door het afleggen van een zwemproef. Tot heden waren de resultaten: OSS, 3 deel- nemers(sters), 2 geslaagd; Concordia, 20 deel- nemers(sters), 12 geslaagd; BGV, 5 deelne- mers(sters), 5 geslaagd. Veertienjarige Zweedse scholiere op de evenwichtsbalk. Een van de vele honderden voorbeelden van hel nut van goed gymna- stiekonderricht die de Gymnajuventa te zien gaf: gratie, perfecte techniek en vol maakte beheersing van alle spieren. getwijfeld grootser en attractiever, maar tot een anti-climax die velen gevreesd hadden, is het gelukkig niet gekomen en zo heeft ook dit festijn ongetwijfeld grote propagan distische winst opgeleverd voor de lichame lijke opvoeding, die helaas in ons onderwijs systeem nog altijd zeer stiefmoederlijk be deeld is. Ook al konden onze jongens en meisjes uiteraard niet concurreren tegen de verrichtingen van de keurturners en oplei dingsinstituten uit den vreemde, toch hebben zij óók in hun feilen zonneklaar aan getoond dat adequaat gymnastiekonderricht geen „noodzakelijk kwaad" is, maar integen deel van het grootste belang voor de gezond heid en de karaktervorming van de jeugd en daarom was het mede begonnen. Het is te hopen dat ook de overheid deze fleurige bewijsvoering gezien heeft en er lering uit zal trekken. De lering, dat er veel meer gymnastieklokalen, sportvelden en les uren voor lichamelijke ontwikkeling moeten komen. Dat is, in volle ernst, een levensbe lang voor ons volk. Het bestuur van de Gymnastiekvereniging O.S.S. Zandvoort zal de laatste dagen met spanning naar de weerberichten geluisterd hebben immers van het weer hing het af, of de gymnastiekuitvoering van Zondag wel of niet zou kunnen doorgaan en zo deze wel kon doorgaan, hoe de publieke belangstelling zou zijn. Nu, het weer was best. Het was zelfs té warm, hetgeen aan het aantal belangstellenden wel was te mer ken. Desondanks viel de belangstelling niet tegen, hetgeen vooral het gevolg is van de propaganda, die voor deze uitvoering is ge maakt, waarbij dan speciaal de nadruk was gelegd op de deelneming van een groep meisjes en jongens van de Nassgö Arbe- tares Gymnastikklubb uit Zweden, die op terugreis van de Zaterdag geëindigde Gym najuventa bereid waren in Zandvoort en Maandagavond in Heemstede een demon stratie te geven. De Zweedse jongens begonnen met springtafel, spreidsprong, handstand-over slag en salto, zowel over de gewone tafel als over de verhoogde tafel (met enige jongens er op). Hun ringturnen viel, wat het zwaaien betreft erg tegen; de stille oefeningen konden zelfs zeer goed genoemd worden. Zij lieten een keurige vrije oefe ning zien, waarin onderarmstanden, balans en flik-flak verwerkt wax~en. Op de lange mat konden zij zich uitleven met zeer mooie combinaties waarbij vooral de serie flik-flaks gevolgd door een rugwaartse salto de aanwezigen in verrukking bracht. De Zweedse meisjes kwamen ook met lange mat uit, minder spectaculair doch zeker niet van minder gehalte. Hun sprin gen over de spriqgkast was zeer gracieus, waarbij de goede lichaamshouding tijdens de sprongen opviel. In de baloefening waren behalve ver schillende vormen van zwaaien en stuiten ook statische houdingen verwei'kt, hetgeen een aardige afwisseling was. Ook hun vrije oefening was een afwisseling van bewegingen en houdingen. De overige nummers werden verzorgd door de oefencorpsen van de Kennemer Turnkring en door vrouwelijke leden van O.S.S. en van Concordia uit Haarlem. De meisjes van beide verenigingen lie ten de Sportweek-oefening zien, die zeer behoorlijk werd uitgevoerd. Ook de bal oefening van de Olympische Dag door de gezamelijke damesgroepen verkreeg het verdiende applaus. O.S.S. trad nog op met klassikaal brug meisjes, waarbij naast een goede samenstelling der oefeningen, de zeer correcte afwerking te loven viel. Het jongens oefencorps van de K.T.K. trad op met laagbrug, doch dit hoorde in dit pro gramma helaas niet thuis. De dames van het oefencorps toonden bij de ringen prach tige oefeningen van zeer hoog gehalte. Het langdurige applaus was dan ook zeer zeker verdiend. Eenzelfde ovatie kregen een viertal van hen met evenwichtsbalk. INDONESIëRS VERSLOEGEN AUSTRIA. Een vertegenwoordigend hoofdstedelijk voetbalelftal heeft in Djakarta Austria uit Wenen verslagen met vijf—xier. De waterpolowedstrfo'd NederlandBel gië mag dan geëindigd zijn in een drie één overwinning voor de Nederlanders, reden tot optimisme geeft deze ontmoe ting beslist niet. In de eerste plaats niet omdat de zege hoewel zeker verdiend tot enkele minuten voor het einde nog zeer twijfelachtig was, en ook omdat de wedstrijd opnieuw aantoonde dat het na tionale zevental niet meer van de klasse is als enige jaren geleden. In de eerste minuten beperkten de ploe gen zich tot terreinverkenningen, doch langzamerhand namen de Nederlanders het initiatief. De Belgische verdedigers voorkwamen echter doelpunten, ook al kwam de manier van verdedigen hen op bestraffing met een groot aantal vrije worpen te staan. Bij een doorbraak van Luiks zwom de Belg Anthoon de Neder lander op de benen toen deze vrij voor doel op de twee meterlijn lag. Anthoon verdween naar de kant en Luiks mocht een strafworp nemen, die hij inschoot (1 0). Met deze stand kwam de rust. In de tweede helft kwamen de Belgen goedkoop aan een tegengoal. Midachter Bijlsma zwom met de bal tot ver op de Belgische helft en geen Nederlander nam de verdediging van de, nu vrijliggende, Belg Anthoon over. De Nederlandse aan val werd afgeslagen ën de bal kwam bij de Belg Van der Steen, die Anthoon bij de vier meter-lijn zag liggen. Hij speelde zijn teamgenoot de bal toe en deze gaf Kniest geen kans (11). Nog enkele minuten waren er te spe len. Voor het Nederlandse doel maakten Anthoon en Muller elkaar het leven wel heel erg lastig. Herhaalde overtredingen van deze spelers maakten dat de Franse scheidsrechter Laurant beiden uit het wa ter stuurde. Even later moest ook Bijlsma naar de kant. Het had er alle schijn van dat de Belgen hun numerieke teammeer derheid in een doelpunt zouden uitdruk ken. Doch wat niemand verwachtte ge beurde. Bjj een Nederlandse aanval bezorgde Smol Nederland opnieuw de leiding (21). Toen was het pleit beslist. De Belgische tegenstand was gebroken. Vlak voor tyd kwam Muller in het bezit van de bal en wierp hem naar de vrijliggende Lamme, die met een achterwaartse worp de ove rigens zeer goed spelende Belgische kee per Maerschalk passeerde. De tweedaagse wedstrijd tussen het NCB- elftal en een ploeg van de RAF van het Britse Rijnleger is in een overwinning met 16 runs voor de gasten geëindigd. Op de eerste dag hadden beide teams 200 runs. De Engelsen brachten het op de tweede dag tot 167 runs, waarvan Charwick 29, Farmer Wright 11, Duggan 19, Brill 17, Barrett 34 en Dean 25. Van het NCB-elftal bowlde Van Staay 4 voor 73, Vriens 5 voor 50, Leeftink 0 voor 16 en Mar seille 0 voor 17. Het NCB-elftal scoorde 151 runs, waarvan Van Arkel 10, Van Eek 41, De Villeneuve 22, Colthoff 20, Leeftink 30 en Vriens 14. Furniss bowlde 2 voor 32, Barrett 4 voor 66, Chadwick 2 voor 23 en Dean 1 voor 33. De Engelse ploeg behaalde dus een overwinning van 16 runs. Weinig goed cricket Veel goed cricket is er de tweede dag niet te zien geweest. De Engelsen begonnen met nog geen 150 runs op het bord het spel te forceren, waardoor op 149 twee batsmen hun wicket verspeelden. Alleen Dean met Moore, de laatste man, lieten nog even wat fraaie strokes zien, doch op 167 waren de Engelsen all out. De Nederlandse innings deed met de ope- ningsbatsmen Van Arkel en Van Eek op de mat veel goeds hopen. Maar toen Van Arkel l.b.w. ging op het bowlen van Chadwick hij meende nog in het veld met gebaren dui delijk te moeten maken waarom hij niet l.b.w. kon zijn gegaan en nog in dezelfde over Mulder voor nul verdween ook hij ging 1.b.w. kreeg de Engelse aanval de over hand. Zo werd het van 41 voor 1 59 voor 4. Colthoff en De Villeneuve voerden daarna de score nog wel op tot 96, nadat Van Weelde wederom voor 0 was verdwenen, maar van overtuigend en goed batten was geen sprake meer. Leeftink en Vriens, de tiende man, boden nog wel tegenstand, maar niet voldoende. Op 151 waren de Nederlanders all out. De uitslagen van de gehouden draverijen en rennen op Duindigt lulden: Nederland-prijs (2520 m.) 1. Typhoon 1,29; 2. Sylvester Hanover 1,27,6; 3. SOS 1,27,7. W. f7. PI. f2.20, 5,40, 2,60. Gek. 9,20. Cov. 14.90. België-prijs (2100 m). 1. Radboud 1.24,9; 2. Reine Neosho 1,25,4: 3. Deter van Zora 1.26,9. W. f2.20, PI. 1.40, 2,50, 1,90. Gek. 7. Cov. f8. Duitsland-prijs (2500 m.) 1. Ria Olivier 1.25.1; 2. Our Bonni 1.25.2; 3. Quick P 1.253. W. f 15.10. PI. 3.80, 1.90. Gekr 28.20. Cov. 2.80. Fegat-prijs (2100 m.) 1. Rudolf G. 1.28..; 2. Ruth Buffington 1.28.9; 3. Qui Gagne A 1.28.6. W. f 4.10. PI. 1.70, 1.40. Gek. 5.50. Cov. 6.70. Grote prfjs der lage landen (2500 m.) 1. Roland 1.23; 2. Iris Volo 1.22.3; 3. Mac Kinley 1.21.5. W. f21.90. PI. 5.10, 10.80, 2.10. Gek. 13.30. Cov. 38.60. Zweden-prijst (2100 m.) 1. Norton Wil liams 1.21.6; 2. Imbattable Williams 1.22.5; 3. Peterhof 1.22.8. W. f 13.10. PI. 3.10, 2.60, 2.30. Gep. 52.40. Cov. 7.50. Frankrijk-prijs (2500 m.) 1. Romeo Spencer 1.24.2; 2. Petronel Spencer 1.25.3; 3. Padua 1.24.6. W. f 1.80, PI. 1.20, 1.90, 1,40. Gek. 7.90. Cov. 10.30. België-prijs (2100 m.) 1. Quilla Lee 1.25.4; 2. G Bascom 1.25.4; 3. Peter Snel I.25.3. W. f2.50. PI. 1.70, 2.60, 2.60. Gek. II.20. Cov. 8.90. Good Luck Il-prijs (2100 m.) 1. Rolling Norton 2.16.8; 2 Pepito; 3. Sakina. W. W. 4.70. PI. 1.30, 1.20, 1.20. Gek. f9.70. Cov. 3.90. De mijl van Duindigt (1700 m.) 1. Sara- zine 1.50; 2. Sans Valeur; 3. Resille. W. f5.40. PI. 1.50, 1.20, 1.70. Gek. 3.80, Cov. 3.90. Totale omzet f231.414. De winnaar van de Grote Prijs der Lage Landen, Roland, heeft al een voorsprong. ADVERTENTIE Hei viertal vangen die de Engelse fielders tijdens cie derde dag van de derde testmatch EngelandZuid Afrika misten, kwam hen wel heel duur te staan. Door centuries van Winslow en Waite, die voorkomen hadden kunnen worden, brachten de Zuid Afrikanen de stand in de eerste innings van 199 voor vier op 482 voor zeven. Met nog drie wickets in de eerste innings in handen hebben de gasten nu al een voorsprong van 198 runs. Engeland kwam in de eerste innings namelyk niet verder dan 284 all out. De Zuid Afrikaanse batsmen maakten ge bruik van elke kans die de Engelse aanval hun bood. In het bijzonder Winslow was op dreef. Zijn 108 bevatte drie zessen en dertien vieren. Waite scoorde zijn runs in een rusti ger tempo. In ongeveer zes uur maakte hij 113. Aanvoerder McGlew, die op de tweede dag wegens een verwonding het veld moest verlaten, kwam de derde dag weer aan het wicket en voegde nog 11 runs aan zijn totaal toe. Aan het einde van de dag was hij met 89 not out. Engeland (eerste innings) 284 all out. Zuid Afrika (eerste innings). Totaal na tweede dag 199 voor 4. McGlew not out 89 Keith c. Graveney b. Bailey 38 Waite c. Kenyon b. Bedser 113 Winslow l.b.w. b. Bedser 108 Tayfield not out 26 Extra's (byes 15, legbyes 12, no balls 3 wides 1) 31 Totaal voor 7 wickets 482 Het vijfde wicket viel op 245, het zesde op 416, het zevende op 457. Bowling cijfers: Bedser 31 2 92 2 Tyson 40 5 111 2 Bailey 33 8 90 1 Lock 63 24 107 2 Titmus 19 7 51 0 Rood en Wit heeft Zondag tegen Quick in Nijmegen de eerste overwinning behaald in de eerste klasse van de cricketcompetitie dank zij een stand van 111 runs tussen De Ruig en Wijkhuizen voor de zesde wicket en accuraat bowlen van dit tweetal tijdens de innings van de Nymegenaren. Tegen over het totaal van 184 voor zeven gesloten stelde Quick 173 runs. Vier minuten voor tijd sloeg de laatste man van Quick een vier op het bowlen van De Ruig, maar ging daarbij hit wicket, waarmede dus de overwimiing een feit was. Rood en Wit begon al heel slecht toen op 16 het wicket van Kramer verloren ging. En ook daarna ging het niet naar wens. Molenaar en Van der Togt verdwe nen voor respectievelijk 12 en 15 runs en aangezien Ter Haar niet verder dan 4 kwam en Bouwman gebowld werd toen hij 5 runs had, waren er vijf wickets down voor slechts 52 runs. Met De Ruig en Wijkhuizen op de mat ging het heel wat beter. Spoedig verslapte het tot de lunch vrij behoorlijke bowlen van Burki, Hagen en Van Halst en steeg de score in een niet gering tempo. Met harde slagen en snel i-unnen kwam spoe dig de 100 op. Pas op 163 een stand van 111 runs ging De Ruig l.b.w. op het bowlen van Phijffer voor een uiterst nuttige 67 runs. Vier runs later verdween ook Wijkhuizen voor een al even goede 36 runs. Molijn en De Wijs voegden nog zeventien runs aan het totaal toe. Toen aanvoerder Kramer daarna de innings sloot was er precies de helft van de speeltijd gebruikt. Al spoedig bleek dat Quick geenszins van plan was met één punt genoegen te nemen. De Vx'ies en vooral Ingelse en Phijffer vielen 't bowlen met kracht aan, zodat er binnen zeer korte tijd veertig runs op het scorebord stonden. Op 48 viel het wicket van De Vries ten prooi aan De Ruig, waarna op 71 Ingelse voor een harde 48 naar het paviljoen moest, nadat hij door De Wijs op het bowlen van Wijkhuizen was gevangen. Via 80 voor 3 werd het 117 op welk totaal de wickets van vader en zoon Burki vielen en dat van Phijffer. Deze laatste door een zeer fraaie vang van Wijkhuizen in de slips. De score had op dat moment veel hoger kunnen zijn als niet het gehele team van Rood en Wit bijzonder goed had gefield en vrijwel alle kansen had uitgebuit. Ver melding verdiende voorts de in die periode lang niet gemakkelijke taak van captain Kramer, die door goed uitzetten van het veld en op tijd changen veel tot het hoop gevende resultaat bijdroeg. Er was op dat moment nog vijf kwar tier te spelen met voor Quick nog 68 runs cm te winnen. Desondanks bleven de Nij- megenaren op de ovex-winning spelen. Pas op 130 viel het zevende wicket, waarna er 156 runs op het bord stonden toen het achtste wicket viel. Er was toen nog van alles mogelijk. De overwinning lag voor het grijpen toen op 156 ook het negende wicket viel. Het laatste tweetal van Quick pakte de zaken bijzonder oordeelkundig aan. Het strafte de slechte ballen vrijwel steeds goed af, zodat de score nog steeg tot 173 alvorens de laatste man op De Ruig hit wicket ging. De bowlingcijfers van Rood en Wit wa ren: De Wijs 37-0, Wijkhuizen 61-4, De Ruig 44-6, De Windt 24-0, Molijn 0-0. De overige resultaten PW—ACC. Gewonnen door ACC met 126 runs. ACC scoorde 179 waarvan: De Baere 26, Brechmann 44, W. van Weelde 25, J. van Weelde 11, Van Kranendonk 30 en Land 10. De uitslagen van de nationale zeilwedstrij den het Brasemermeer luiden: 12 m2 sharpie-klasse: 1. Meteor, Kraan. Flying dutchmanklasse. 1 Meteoor, Lau- tenschutz. Valkenklasse A: 1. Barry III, Snijders. Valkenklasse B: Plons VI, De Jong. Drakenklasse: 1. Windekind, Bakker. Regenboogklasse: 1. Annemarie, De Wit. Vrijheidsklases A: 1. Klein Duimpje, Sten huis. Vrylieidsklasse B: 1. Stern, Wielders. 16 m2 streepklasse: 1. Jel for Bel-Aair, Schiet. 16 m2 puntklasse: 1. Glissando, De Jong. Finnjollenklasse: 1. Marco Polo, Deë Jong. Olympiajollenklasse: 1. All-Weather, Stap. Pampusklasse: 1. Wervelwind, Biesot. 12-voetsjollenklasse A: 1. Watei'baby, Reyers. 12-voetsjollenklasse B: 1. Kolonel, Van Heek. Jeugdklasse: 1. Little Foot, Rudy Bakker. Regenbogen in de strijd op het BraSemmermeer. Trabert, die de titel in het herenenkel spel van Wimbledon heeft gewonnen zon der een set te verliezen, verloor in de kwarteindstrijd van een tournooi in Cin cinnati tegen de negentienjarige Ameri kaanse junior-kampioen Jerry Moss niet alleen een set maar bijna nog de wedstrijd ook. De eerste set had Trabert met 6-3 ge wonnen. In de tweede zegevierde Moss met 7-5 en de jeugdige Amerikaan stond in de derde en beslissende set met 3-0 voor. Maar Trabert veranderde de score tenslote in zijn voordeel en won met 6-3. In Heemstede won Haarlem 4 Zaterdag In de HCB-competitie met 11 runs van CVHW 3. CVHW batte eerst en scoorde 53 runs. J. Postma 21. R. v. d. Hoek 114, Ph. v. Dok 117, G. Ledeboer 315, R. Heydeman 28. Haarlem passeerde dit totaal voor 8 wic kets en scoorde tenslotte 64 runs (all out)R. v. d. Hoek 12, D. v. Damme 19. J. Postma 117, A. J. Leyer 434, F. Kottman 24, E. v. 't Hul 1—2. Bij de wedstrijd Haarlem 3BMHC 2 in Bloemendaal speelden beide teams met twaalf man. Haarlem won met 99 runs en 1 wicket. Haarlem 3: 16810 N. Grupping 16*3J C. v. Vreeden 38, K. v. Giffen 12, N. Schenk 18, Th. Hetem 14, G. Goossens 22 n.o., J. Spox'enberg 23 n.o. W. Meringa 143, F. Schouw 2—50, P. Janssen 121, H. Rigbers 6—20. BMHC: 69 all out. J. Stalman 17, F. Schouw 11. Th. Hetem 118, W. Feldmann 13, G. Goossens 214, P. Lammerts van Buren 5—29 Leeftink 3 voor 32, Baak 2 voor 27, Höpink 2 voor 33, Van der Most 1 voor 63. PW scoorde 53 waarvan: Van Heek 24 en Deutz Ebeling 14. Van der Hurk 4 voor 17, Brechmann 2 voor 19 en Sanders 4 voor 12. HCC I—Quick (H-)- HCC I won met 2 wickets en 13 runs. Quick (H.) 75 runs waar van: Poot 19 en Ten Hoopen-12. Van Staay 1 voor 8, Heimei 4 voor 30 en Borgers 5 voor 22. HCC I 88 voor 8 gesl-, waarvan Van Oven 31, Bakker 13 en Van Staay 18. Marseille 3 voor 25, Clax-ke 2 voor 34 en Van Eeckhout 3voor 19. HBS—VRA. Draw. HBS 174 all out, waar van: Van Dijk 20, Bruynesteyn 14, Rishworth 19, Kerklotz 10, Van Katwijk 64 n.o., Hak- stege 12 en Broda 13. Hapgood 1 voor 31, Peereboom 1 voor 51, Fischer 2 voor 33, Mul ders 1 \loor 11, De Villeneuve 4 voor 21. VRA 137 voor 9 (tijd), waarvan: De Ville neuve 17 en Mulder 58. Davis 4 voor 57, v. d. Vegt 2 voor 22, Hageman 2 voor 32 en Rish- worth 1 voor 9. VVVKampong. Kampong won met 107 runs. Kampong 170 runs waarvan: Boogaardt 13, De Ruiter 14, Eikelboom 14, Van Minnen 13, Van der Bijl 22, Wagenvoort 48, Van Amijde 11 en Hardebol 10 n.o. Alders 5 voor 35, Dorresteeg 1 voor 27, Steiger 1 voor 39, Patel 1 voor 14 en De Haas 1 voor 16. VW 63 waarvan: Slagter 10 en Patel 24 n.o. Wagenvoort 2 voor 18, Hardebol 2 voor 7, De Waard 4 voor 9 en Van der Bijl 2 voor 22. Ilermes DVSExcelsior. Draw. Hermes DVS 203 voor 5 (gesloten), Excelsior 160 voor 6 (tijd). Hermes: Bailey 12, Parrish 23, Stolk 58, Tettelaar 23, Van der Ende 52 not out, Van Huet 12 n.o. Dries 1 voor 59, J. Oosterholt 1 voor 46, A. Oosterholt 2 voor 31, Breuning 1 voor 38. J. Oosterholt 88 n.o., Van der Water 14, Bierhuizen 15, Bruening 10 n.o. Tettelaar 3 voor 51, Van Meurs 3 voor 45. VOCHCC II. HCC II won met 3 runs en 3 wickets. VOC 187 all out. HCC II 190 voor 7. VOC: Van Erp Taalman Kip 17, Stroo 18, Konert 28, Bongers 40, Dunk 28, Terwiel 12. Broese van Groenou 1 voor 31, Kloppenburg 3 voor 39. HHC II: Van Arkel 107, Bisschoff 10, Spek king 30 n.o.. Terwiel 3 voor 61, Madsen 1 voor 58, Van Erp Ttaalman Kip 1 voor 31, Stroo 1 voor 29. In de tweede klasse A versloeg Rood en Wit 2 in Bilthoven SCHC met 79 runs. De thuisclub scoorde 59 runs, de Haarlemmers kwamen tot 138 runs. In de derde klasse leed het derde elftal van Rood en Wit een nederlaag tegen Haarlem 2. Haarlem 144 runs, Rood en Wit 101 runs. In dezelfde afdeling speelde CVHW een draw tegen VRA 2. VRA scoorde 196 runs, CVHW 135 voor 4. BMHC tenslotte bleef met groot verschil VVV 2 de baas: 138 tegen 30 runs. In de vierde klasse speelde Rood en Wit 4 tegen VW 3 en won zonder veel moeite: 98 tegen 118 voor 2. Dit weekeinde werd de viering van het zeventigjarig bestaan van de Koninklijke Roei- en Zeilvereniging „Het Spaarne" in gezet met onderlinge wedstryden op het Zuider Buiten Spaarne. De wedstrijden hadden een zeer levendig verloop en trok ken aan beide zijden van het Spaarne grote belangstelling. Het was dan ook vol komen terecht, dat de voorzitter van de vereniging, de heer Van Buren, tijdens de prijsuitreiking grote lof toezwaaide aan de organisatoren van dit buitengewoon ge slaagde roeievenement. Zaterdagavond had in het verenigings gebouw een jubileumdiner plaats, waar aan onder meer aanzaten xxir. A. G. A. ridder van Rappard, burgemeester van Heemstede en beschermheer der vereni ging en de heer Berentsen, hoofdinspec teur van politie in Heemstede. Tijdens een toespraak wees de heer Van Rappard op de grote betekenis welke „Het Spaarne" heeft, niet alleen voor zijn gemeente, maar voor de gehele streek rondom Haarlem. De heer Van Rappard prees de bestuurs leden die „Het Spaarne" de laatste jaren zo actief geleid hadden en zeide, de toe komst der vereniging met groot vertrou wen tegemoet te zien. Twee dagen lang werd er in de diverse wedstrijdnummers verwoed gestreden om de vele extra prijzen welke ter ere van dit jubileum waren uitgeloofd. Het hoofdnummer, de overnaadse vier, heren, leverde een verdiende overwinning op voor de heren Drost (boeg), De Zaaijer, De Jongh en Van der Lee (sloep), met mej. L. van Walsem in de stuurstoel. Interes sant was ook de strijd in het nummer oude skif, dat een zege opleverde voor R. Gitz, de slag van de stuurmanloze twee die ons land op de aanstaande Europese roeikampioenschappen in Gent zal verte genwoordigen. Voor de oude twee hadden negen ploegen ingeschreven welke alle van goed gehalte waren. De heren Van Dorsser en Meyer, die in de finale zege vierden, maakten in de voorwedstrijd de zeer snelle tijd van 4 min. 01.4 sec., in de finale deden zij er ongeveer vier secon den langer over. Bij de overnaadse vier dames snelroeien zegevierden de dames M. Kuiper (boeg), G. v. d. Feltz, R. Wapenaar, W. Domhof (slag) en M. Spoelstra aan het stuur. Zeer boeiend was de strijd van de da mes-achten. Aan de start verscheen de jonge acht 1955 en de oude acht van ver leden jaar (derde op de Europese kampi oenschappen in Amsterdam), welke voor deze gelegenheid weer bijeen gekomen was. Gebrek aan training van de laatste ploeg gaf hier de dooi'slag. Met gering verschil won de jonge acht van dit jaar na een gelijkopgaande race. Zondagavond werd het weekeinde be sloten met het traditionele „onderlinge- feest". De Nederlandse skiffkampioene, Agnes Reuter, is er in Joegoslavië niet in geslaagd revanche te nemen, op de Europese kam pioene, de Russi Chumakova. Zij eindigde als viex-de. De Europese kampioene werd echter verslagen door de Oostenrijkse Ava Sica. Mej. Reuter was gehandicapt omdat zij niet in haar eigen boot maar in een geleende roeide. Zaterdagmiddag heeft de wereldkam pioen Roozenburg in Amsterdam een si multaan séance gegeven. Van de 41 partijen won hij er 36. De overige 5 eindigden in remise. Na afloop speelde de wereldkam pioen een blindpartij tegen Smit, die na 56 zetten remise werd.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 7