Duivenboden's Interieurverz. stil vJmpelesi TAXI 18000 BALASTORE v. cl BERG's Woningtextiel Kort en bondig Oud-officieren bijeen in Ripperdakazerne Bejaardentehuis nadert voltooiing Fancy-fair voor nieuwe glijbaan Tuinfeest aan de Schotersingel Schriftelijk antwoord op vragen Bloemendaal Hillegorn Balastore WOENSDAG 13 JULI 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 Korps Motordienst werd 40 jaar geleden opgericht Examens SCHOOLBOEKEN Boekhandel VESCO ZIJLSTRAAT 98 Telefoon 11706 J. M. van der Meer 40 jaar bij P.T.T. Bloemenmagazijn Buurtschap „De Cruquius" vierde eeuwfeest Studenten Gildt contra weg bij Vogelenzang Ruim 50 mille voor verwarming in H.B.S. Koninklijke onderscheiding voor A. J. Vermeulen Motorrijder verongelukt Haarlemse Watervriendeu naar Bundessportfest De Westelijke randweg Meer bezoek, veel verkocht Vacantiekampen van Speeltuinverbond Burgerlijke Stand van Haarlem „Allemaal smoesjes" „Etorki" voor scholieren Schoolkinderen in Hillegom krijgen melk Diplomazwemmen 3HEUMA IS EEN VRESELIJKE ZIEKTE Scheepvaart Woning, werkplaats, school, kantoor... alles schreeuwt om Alle maten voorradig bij JULIANAPARK 30-32 Haarlem-Noord - Tel. 11002 Ged. Oude Gracht 108-110 Telefoon 17165 3 jaar gratis leven voort 0,50 ADVERTENTIE Tijdens haar verblijf in de West zal Koningin Juliana op Curasao het Autonomie monument onthullen, waarvan wij hier een model tonen. Het stelt een zestal vogels voor - de Antilliaanse eilanden - uitvliegend uit het ouderlijk nest - Nederland. Deze vogels, gestileerd voorgesteld, vliegen spiraalsgewijze omhoog en rusten stuk voor stuk op verbindingen, die in het platte stuk, voorstellende het nest, samen komen en de onderlinge verbondenheid symboliseren. Het geheel wordt in speciaal bewerkt beton uitgevoerd. De vogels worden uit aluminium gegotende grootste hoogte van het monument is dertig meter, de middellijn tien. Het ontwerp is van de architect J. Fresco. Vandaag 40 jaar geleden deed de auto op grote schaal haar intrede in het leger, wat toen geleid heeft tot de oprichting van het Korps Motordienst. De Ripper- da-kazerne te Haarlem, die van 1 Sep tember 1922 talloze leden van het Korps Motordienst herbergde, had daarom Dins dag haar poorten voor de oud-KMD'ers wagenwijd geopend. Een 60-tal oud-offi cieren van het korps motordienst kwam vanmorgen in de met bloemen versierde recreatiezaal van de kazerne bijeen om met de nieuwe generatie (de huidige aan- en afvoertroepen zetten namelijk sinds 1944 de traditie van het voormalige KMD voort) deze voor hen zo belangrijke dag te herdenken. De oudste reünist, kolonel b.d. A. M. M. van Loon, heette de vele aanwezigen, onder wie de inspecteur van het Vervoerswezen, brigade-generaal der generale staf J. Daniels, welkom. Kolonel Van Loon besloot zijn speech met een heildronk op ons vorstenhuis en bood daarna majoor J. Jilderda, commandant van het 113e bataljon Aan- en Afvoertroe pen, tevens kazernecommandant, namens de officieren van het Korps Motor Dienst een ingelijste foto aan, het voormalige KMD voorstellende in 1936 op marsoefe ning nabij Vaals. Luitenant-kolonel D. Coumou, comman dant van de 103e Transportgroep uit Den Haag gaf een historisch overzicht van de oprichtingsdatum van het Korps Motor dienst tot de huidige constellatie van dit apparaat, waarna generaal Daniels de re ünisten toesprak. Na de gezamenlijke lunch werd een rondgang over het kazerneterrein ge maakt, waar de jonge dienstplichtige A.A.T.'ers hun min of meer vergrijsde voorgangers inwijden in de geheimen van de nieuwste D.A.F.-trekker-oplegger van tien ton. Tot slot van deze dag werd een instructiefilm vertoond, waarna men nog enige tijd gezellig bij elkaar bleef. Naar wij vernemen zal het hoofdge bouw van het bejaardentehuis aan de Herman Heijermansweg in Zandvoort in de tweede helft van de maand September officieel in gebruik worden gesteld. De bouw is thans uitwendig geheel vol tooid en de tuin rondom, die met het pas aangelegde grasgazon en de bloeiende heesters een buitengewoon aantrekkelijke indruk maakt, doet het imposante bouw werk met op de achtergrond het fraaie duinlandschap bijzonder goed tot zijn recht komen. Inwendig moeten nog enkele voorzieningen worden getroffen wat be treft de algehele afwerking en stoffering enz., waarmede men thans is begonnen. De aanvragen voor het tehuis overtref fen verre het aantal beschikbare plaatsen. Het bestuur van de stichting zal Woens dag wederom in vergadering bijeenkomen, teneinde hierover nader te beraadslagen. Op 1 Augustus zal het twee jaar gele den zijn, dat met de bouw van het com plex een begin werd gemaakt. ADVERTENTIE BOCKHANDEL H COEBERGH GCDCMPTfc OUD6 GRACHT HAARLEM TCLEfOON K HOO l?j LEVERT ALLB §tudieboeke"X, VOOR LAGBR. MIDDELBAAR. GYMNASIAAL, NIJVERHEIDS EN UNIVERSITAIR ONDBR WIJS Delft. Technische Hogeschool: candidaats- examen werktuigkundig ingenieur: P. Boos- man, Velsen; J. M. Wittkamper, Haarlem. Op 12 Juli slaagden de volgende candida- ten voor het Mulo-diploma A: de dames H. Aartsen, E. H. Brinkhorst. A. Bijleveld, J. A. C. Stuurman, C. de Wit, A. N. J. van Tot, C. W. eNderkoorn, N. Nieuwdorp, J. W. Nij- dam, p. c. Terol, T. M. W. Luitjes, H. Min- neboo, A. M. Mansum, P. Paart, L. Bruinink, L. Bruinsma, C. Vroomans; de dames L. W. van Heummen, B. Basek en K. Bouwman verkregen tevens het Middenstandsdiploma. De heren: W. Bos, J. Cornet, B. van Veenen- daal, J. J. Kooy, A. Mesman, A. Stigter, K. Brouwer, H. Kolff, A. Verschoor, B. W. Spee, B. Vogelenzang. De volgende heren behaalden tevens het middenstandsdiploma, R. W. van Rossum du Chattel, H. Goedahrt, T. de Graaf, R. A. de Jong en K. de Wit. Amsterdam. Vrije Universiteit. Doctoraal examen psychologie: mej. J. C. Withuis, Zut- phen. Candidaatsexamen psychologie J. Meilof, Ede, mej. M. Storm, Amsterdam en mej. D. Gilhuis, Amsterdam. Amsterdam. Gemeentelijke Universiteit. Doctoraal examen Ned. recht (vrije studie richting): mej. C. A. Neijzen, Amsterdam. Candidaatsexamen politieke en sociale we tenschappen (sectie CI)N. ten Kate. De speeltuinvereniging Weltevreden uit de Indischebuurt houdt dit jaar voor de tiende maal een fancy-fair en wel op Vrij dag 15 Juli van zeven tot elf uur en op Zaterdag 16 en Zondag 17 Juli beide dagen van twee tot twaalf uur. Deze fancy-fair, die veel groter is dan in de voorafgaande jaren, wordt gehouden op het terrein van de vereniging aan de Spaarndamseweg bij de Jan Gijzenkade en zal worden onder gebracht in een grote feesttent van 35 m. lengte. Er zijn vele attracties. In de avond uren zal er gelegenheid zijn om te dansen. De fancy-fair wordt gehouden omdat de vereniging dringend behoefte heeft aan een glijbaan. Het aantal leden neemt namelijk nog voortdurend toe en het aantal speel- werktuigen waarover de vereniging thans beschikt is daardoor onvoldoende gewor den. ADVERTENTIE Zaterdag 16 Juli zal het precies veertig jaar geleden zijn, dat de heer J. M. van der Meer in Heemstede als hulpbesteller bij de PTT in dienst trad. In Maart 1916, dus reeds negen maanden later volgde zijn vaste aanstelling, waarmee hij de zesde brievenbesteller werd, die de PTT toen in dienst had. Toen was het postkantoor nog gevestigd in het huidige politiebureau aan de Raadhuisstraat en de politie was aan de achterzijde van het raadhuis onder gebracht. Er waren vier bestellingen per dag en één op Zondag (de zogenaamde krantenbestelling), waarbij de post ge regeld per fiets uit Haarlem moest worden afgehaald. J. M. van der Meer Dit alles heeft de aanstaande jubilaris persoonlijk ondervonden, evenals hij bij de verschillende reorganisaties ten gevolge van Heemstedes gestadige groei, ten nauwste betrokken is geweest. Zoals de verhuizing naar het nieuwe postkantoor aan de Raadhuisstraat, dat later weer werd verwisseld voor het houten gebouw aan de Binnenweg, omdat in het vorige kantoor de telefooncentrale moest worden ondergebracht. Verder de wijziging van directeurskantoor tot beheerderskantoor, omdat de Heemsteedse PTT met Haarlem werd samengevoegd, nadat Heemstede ook de post voor Aerdenhout te behandelen kreeg. De uitbreiding der werkzaamheden als gevolg van de snelle bevolkingsaanwas, kan niet beter worden geïllustreerd dan met de vermelding, dat het postkantoor te Heemstede thans de beschikking heeft over drieëndertig bestellers; in veertig jaar dus een vermeerdering van zevenentwintig be ambten voor de buitendienst. Daarvan mag de heer Van der Meer op een belangrijk actief aandeel terugzien, waaraan voor hem diverse bevorderingen verbonden zijn geweest. In 1923 werd hij aangesteld als voorman, waarbij hij de gehele pakketpost te behandelen kreeg; in 1935 gevolgd door zijn vaste benoeming tot besteller-voorman. Thans is hij werkzaam als eerste besteller-voorman, waardoor hij werd belast met de algehele leiding van de bestellerskamer. Dit jubileum zal Zaterdag worden her dacht met een receptie, welke des middags van twee tot vijf uur gehouden wordt in de tuinzaal van het cafétaria-restaurant aan de Binnenweg. En ofschoon de heer Van der Meer heeft verzocht niet te wor den gehuldigd, zal het de jubilerende postbeambte deze dag stellig allerminst aan hartelijke belangstelling ontbreken. 1 Zelfs het kleinste Bloem- stukje kan een groot succes zijn, als het werkelijk Bloem- sierkunst is. Voor moderne Bloemsierkunst Binnenweg Heemstede 18, telef. 3-80-80 De buurtvereniging „De Cruquius" heeft bij de herdenking van het honderdjarig be staan van de Haarlemmermeer evenmin willen achterblijven, zodat zij haar leden in het kader van de eeuwfeesten Dinsdag in het Sportparkrestaurant een feestavond aanbood. Dit bleek overigens niet haar enige activiteit te zijn geweest, want in zijn openingswoord herinnerde de heer H. Kis- temaker als voorzitter nog even aan de prettige avond voor de bejaarden en een niet minder geslaagd kinderfeest, v/aarbij de jeugd aangenaam was bezig gehouden met verscheidene wedstrijden, poppenkast en een buikspreker; terwijl de versnaperin gen bij dit alles evenmin ontbraken. Het avondprogramma werd ingezet door het muzikale ensemble van Herman van Strien, dat met een aantal populaire melo dieën de vereiste vrolijke stemming on- midellijk op het juiste peil wist te brengen. Vervolgens was de beurt aan het variété gezelschap van Kees Verhulst, waarvan de verrichtingen tot weinig enthousiasme aan leiding gaven. De conférencier meende bij voorbeeld te kunnen volstaan met het ver tellen van de traditionele moppen, die bij na alle van de spreekwoordelijke baard waren voorzien en in zijn liedjes viel even min enige geest of originaliteit te bespeu ren. Maar het publiek was kennelijk uit, zodat men zich gemakkelijk tot meezingen liet bewegen en het succes dus nog betrek kelijk groot is geweest. Behalve een nummertje goochelen, be stond het bescheiden programma onder meer uit een aantal schetsjes, waai-van vooral „Het jubileum" mocht worden ge zien. Dit was in de eerste plaats te danken aan de waarlijk komische talenten van een olijke dikkerd, die door zijn laconieke speeltrant en een leutig Rotterdams accent reeds bij zijn eerste opkomst tot de favoriet van het publiek werd gepromoveerd. In ieder geval mocht het gezelschap er in slagen de vrolijke sfeer te behouden, welke noodzakelijk is voor het geanimeerde bal, waarmee deze feestavond besloten werd. Vóór de bijeenkomst van Dinsdagmorgen van de Provinciale Staten is ter griffie een request overhandigd, waarin overman W. Schultheis en clerck E. J. Welborn namens alle leden van het biologisch dispuut „Sep- tapus" van het Haerlems Studenten Gildt te kennen geven, dat zij met teleurstelling en groeiende verontrusting van het plan, een verkeersweg door het natuurreservaat bij Vogelenzang aan te leggen, hebben kennis genomen. Daardoor wordt, aldus het request, aan het biologisch dispuut „Septapus," dat „de na tuur beschouwt in alle hare werkzaam heden," een belangrijk onderzoekingsterrein ontnomen; zij menen, dat hierdoor niet al leen hun eigen belangen worden geschaad, maar dat, belangrijker nog, deze aanleg uit sociaal en paedagogisch standpunt niet ver antwoord is: dat bij aanleg van bovenge noemde verkeersweg een nog bijna onge schonden stuk natuur verloren zal gaan met alle gevolgen van dien voor de reeds zo zeer gehavende flora en fauna in Nederland. Hierdoor zal opnieuw een recreatieoord voor de Nederlandse bevolking, vooral voor die van de stad Haarlem, teloor gaan. Daar om menen de ondergetekenden met de grootst mogelijke klem te moeten protes teren tegen de uitvoering van bovenvermeld plan, redenen, waarom zij de Provinciale Staten beleefd verzoeken, hun goedkeuring aan de uitvoering er van niet te verlenen. De gemeenteraad van Haarlem heeft Maandagavond overeenkomstig het voor stel van B. en W. een bedrag van 50.800 ter beschikking gesteld als verhoging van het reeds uitgetrokken bedrag voor het doen aanbrengen van een centrale warm waterverwarming in het gebouw van de Hogere Burgerschool A aan de Zijlvest 25a alsmede voor het uitvoeren van herstellin gen aan de aula. Bij Koninklijk besluit is thans verleend aan de heer A. J. Vermeulen uit Zandvoort, de eremedaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau in brons, ter gelegenheid van het feit dat de heer Vermeulen, ambachts man eerste klasse bij de NZH op 12 Juli veertig jaar bij deze maatschappij in dienst was. Over deze jubileumfeestdag, die door de heer Vermeulen in huiselijke kring werd doorgebracht, berichtten wij reeds gisteren. Dinsdagavond omstreeks half acht is een 31jarige chauffeur uit Haarlem, die met een motor door de Van Ostadestraat reed in de richting van de Kleverparkweg, op onver klaarbare wijze de macht over het stuur kwijt geraakt waardoor hij kwam te vallen. Hij liep hierbij verscheidene hoofdwonden en een hersenschudding op en werd naar het Sint Joannes de Deo ziekenhuis over gebracht. Zijn toestand is thans redelijk. Tachtig sportmensen van de Watervrien den zijn dit weekeinde naar Oostenrijk vertrokken, waar zij zullen deelnemen aan het Bundessportfest van de A.S.K.O. in Graz. De sporten, die beoefend worden, zijn handbal, zwemmen en korfbal. Van de Haarlemse Watervrienden zwemmen mee de heren G. Wildschut, die enige we ken geleden op de Amsterdamse bosbaan de een kilometer zwemwedstrijd won, P. Versterre en O. van Batenburg. Om half acht, het tijdstip waarop het programma zou beginnen, zaten Maan dagavond alle bewoners van het gemeen telijk Tehuis voor Ouden van Dagen aan de Schotersingel te Haarlem keurig in rie ten stoelen gereed, maar gedurende zeker nog twintig minuten moesten zij genoegen nemen met de vrolijke muziek uit de luid sprekers en met het fleurige tafreel van dartel spelende kinderen in witte vlinder- jurkjes op het frisse grastapijt. Na een hartelijk begroetingswoord van de direc trice kon het aangekondigde tuinfeest be ginnen. Voor het eerst zou mevrouw To Venema hier door de leerlingen van haar dansstudio een compleet programma laten vullen. Er was geen selectie naar be kwaamheid toegepast, iedereen mocht meedoen. De gebruikelijke normen van beoordeling verloren hun toepasselijkheid bij dit gezellige onderonsje, waarnaar ook talrijke ouders en andere familieleden of bekenden van de uitvoerenden waren ko men kijken. In de pauze was er voor iedereen een tractatie en na afloop wer den er betuigingen van wederzijdse dank baarheid uitgewisseld. Aangenomen mag worden dat iedereen tevreden was, al moesten de dansende meisjes wel eens on dervinden dat alles niet precies zo ging als zij het hadden ingestudeerd door de onbetrouwbaarheid van het plankier of de natuurlijke vloer. De vertoonde oefeningen en bewegings composities waren zo eenvoudig en op zul ke gemakkelijk te volgen muziek gezet, dat men er geen onoverkomelijke moei lijkheden mee had, behalve nu en dan een peuter, die beter afkeek dan luisterde. Met haar kleurige strikken en bloemen ontlok ten de kleintjes niettemin de gevoelens van vertedering, die pasten bij de zachte zomeravond. Het was heerlijk toeven in de schaduw van het bolwerk der hoge bomen aan de waterkant en wie zou dan met critiek aankomen? Na de pauze kon mede door wat belichting het vertoningsaspect worden versterkt. De balletklasse trad met een „Rhapsody in black" en „Dans- flitsen" op. Halverwege kwam een sierlij ke zwaan even kijken of er concurrentie te duchten viel, maar deze koos, ziende dat dit niet zo was en geen muziek van Saint-Saëns of Tsjaikofsky horende, weer schielijk de statige rust, drijvende in het singelwater. D. K. ADVERTENTIE Zoals wij reeds hebben meegedeeld, heeft een commissie uit Provinciale Sta ten zich Dinsdagmiddag bezig gehouden met het voorstel van Gedeputeerden om de Westelijke randweg langs Haarlem met de dwarsverbinding tussen Aerdenhout en Heemstede (Blauwe brug) op het beheers plan van de provincie te plaatsen. Het aantal vragen, dat door de leden van de commissie was gesteld was zo groot, dat zij, tegen de gewoonte in, niet door de voorzitter, het lid van Gedepu teerde Staten de heer P. Blaauwboer, mon deling kan worden behandeld. Daarom zal de beantwoording voor de behandeling in de vergadering van 3 Augustus schrifte lijk geschieden, als gold het een afdelings- onderzoek van de begroting „Kunst zij ons Doel" De tentoonstelling van werken van leden van het genootschap „Kunst zij ons Doel" in het Huis van Looy te Haarlem van 18 Juni tot 11 Juli is door 639 bezoekers bezocht. Bij de opening waren 90 personen aanwezig. Er werden elf werken verkocht voor een totaal bedrag van f1150. Het aantal bezoekers beweegt zich de laatste jaren in een stijgende lijn, evenals het aantal verkochte werken. Evenals vorige jaren houdt het Haarlems Speeltuinverbond enkele vacantiekampen in Bentveld voor Haarlemse jongens en meis jes die in totaal vier weken zullen duren. Zij die niet aangesloten zijn bij een speel tuinafdeling kunnen zich eveneens opgeven voor een kampweek bij het verbondskan- toor aan de Schoterw-g 83 waar men alle inlichtingen kan krijgen. De kampen beginnen op 18 Juli en sluiten op 12 Augustus. ONDERTROUWD 12 Juli: R. Pel en J. A. Groenveld: G. Beun en A. J. Zwaanswijk; L. de Vries en I. J. Hillebrink; J. A. Wuhl en E. G. Hoogkamer; J. Berghuis en L. Beerthuizen. GEHUWD 12 Juli: A. Joustra en G. van der Vliet; P. A. Komen en S. van der Vliet; J. G. P. Oosterop en G. B. Hansel; J. Bak ker en K.. Broekhuis: D. Koopman en J. W. Hoppenbrouwer. BEVALLEN van een zoon 9 Juli: K. W. SchraalSjoukens, H. M. JongeneelDe Kleuver; 11 Juli: K. AllardSchuurman; A. van LeeuwenVan Kampen; E. C. Zwitser Driessen; H. SpieringsDe Lange; M. A. EijsSanders; P. M. MeirmansPouw; 12 Juli: S. W. F. VerdamKaagman; J. J. M. LinnartzTerlien; W. J. BijmaVogelsang; G. A. de Ridder—Saeijs. BEVALLEN van een dochter 9 Juli: H. J. VergersVan der Klugt; 11 Juli: J. M. E. KooimanSpook; J. P. van Opzee- landVan Eerde; 12 Juli: D. Goedhart Koren. OVERLEDEN 11 Juli: J. G. Siepkes, 2 maanden, Tulpenstraat. Het is ons niet helemaal duidelijk ge worden, waarom het nieuwe programma waarmee Willy Vervoort in het komende seizoen het publiek gaat amuseren, „Alle maal Smoesjes" heet. Wij hebben eerst gedacht aan een vergissing van één letter, na in theater Carré in Amsterdam bij de première de aardige meisjes gezien te heb ben van wier medewerking Willy Vervoort zich heeft verzekerd. Zonder aan de char mes van de zingende en dansende Anna- belle's en de rolschaatsende Olando's iets tekort te willen doen zouden wij vooral de Dunja Sisters als snoesjes willen qualifi- ceren. De acrobatische prestaties van deze drie Deense meisjes waren bovendien zo verrassend, dat zij het publiek de tropische temperatuur in de zaal deden vergeten en een ovationeel applaus kregen. Andere nieuwe sterren in deze show wa ren de zanger Willy Alberti, de kunstflui ter Jan Tromp, die zijn befaamde Engelse collega Ronny Ronalde naar de kroon steekt, Mieke Telkamp en de reeds ver melde rolschaatsende Olando's. Voor het overige is deze uit twintig nummers be staande show niet nieuw, zodat men de overigens aangename kennismaking met de drie Jacksons, de Chico's en de muzi kale clown Franski kan hernieuwen. Ook de „smoesjes" waarmee Willy Vervoort de nummers aan elkaar praat, hadden wij voor het merendeel wel eens eerder gehoord. Maar wij hebben er toch weer van harte om moeten lachen. En daar is het Willj tenslotte ook om begonnen. S. K. Aangemoedigd door de prettige ervarin gen, die het bestuur van het Bloemendaals Openluchttheater met vorige voor scho lieren toegankelijk gestelde opvoeringen heeft opgedaan, wil het thans ook de voorstelling door het Baskische Dansge zelschap „Etorki" op Zaterdagmiddag 23 Juli voor scholieren openstellen. Bij deze matinée, welke dus toeganke lijk is voor de leerlingen van alle scholen voor voortgezet onderwijs te Haarlem, Bloemendaal, Heemstede, Velsen en Zand voort, kunnen ook zij komen, die dit jaar eindexamen hebben gedaan of dit nog moeten doen. Op uitnodiging van B. en W. zal in Hille gom een schoolmelkcomité worden opge richt. De meeste schoolbesturen hebben hun instemming reeds betuigd. Het initiatief voor de melkvoorziening is van de gemeente uitgegaan. In dit comité zullen behalve een vertegenwoordiger van B. en W., de schoolarts mej. dr. C. Cramer, ook plaats nemen vertegenwoordigers van de besturen en oudercommissies benevens het hoofd van de Julianaschool. Het ligt in de bedoeling met ingang van het nieuwe schooljaar de melk te gaan verstrekken. Donderdagmiddag om vier uur zal in het gemeentelijk zwembad in Hillegom het diplomazwemmen voor de leerlingen der scholen plaats hebben. ADVERTENTIE Adonis, 12 v. Aruba n. Baltimore. Akkrumdyk, 12 v. Rotterdam n. Hamburg. Alhena, 12 v. Ilheos n. Recife. Alikaid, 12 te Rotterdam. Alohiba, 13 te Santos verw. Argos, pass. 12 Malta n. Beyrouth. Alwaki, 12 te Chalna. Ampenan, 12 te Singapore verw. Abbedijk, 12 te New York. Aldemarin, 13 te Bombay verw. Blitar, verw. pass. 12 Malta n. Rotterdam. Bonaire, 11 780 m. W.Z.W. Madeira n. Barbados. Caltex Nederland, 1 2v. Rotterdam n. Sidon. Cottica, 11 600 m. Z.W. Azoren n. Plymouth. Cumulus, 11 te Rotterdam. Caryda, 13 te Aruba. Castor, 12 v. Madeira n. Paramaribo. Charis, 12 te Philadelphia. Cistula, 12 v. Larnaca n. Amsterdam. Celebes, 12 bij Kp. Finisterre verw. n. Pt. Said. Drente, 12 te Surabaja. Enggano, 12 te Surabaja verw. Esso Amsterdam 12 bij Malta verw. n. Antw. Eos, 12 te Amsterdam. Esso Rotterdam 12 N.W. Algiers n. R'dam. Etrema, 1 2v. Curasao n. Recife. Gooiland, pass. 12 Lissabon n. Aden. Gouwe, 11 v. Sunderland n. Las Palmas. Helena, 11 v. Pt. of Spain n. Emden. Gaasterkerk, 12 v. Hongkong n. Shanghai. Guineekust, 12 v. Le Havre n. Amsterdam. Hersilia, 12 te Trinidad. Hilversum, 12 te Pt. Said. Hera, 11 v. Curagao n. Pta. Cardon. Indrapoera, 13 v. Genua n. Pt. Said. Ilias, 11 v. Catania n. Messina. Johan v. Oldenbarnevelt, pass. 13 Kp. Howe. Java, 12 te Semarang Jupiter, pass. 12 Malta n. Philippeville. Kota Gede, 12 v. Suez n. Ummsaid. Karimum, 12 v. Hamburg n. Hamptonroads. Kota Agoeng, 12 v. Rotterdam n. Southampton. Karimata, 12 v. Belawan n. Colombo. Kota Inten, 12 te Aden. Leopoldskerk, 12 te Rotterdam verw. Leopoldskerk, 12 te Roterdam. Larenberg, pass. 12 Kanarische Eil. n. Dakar. Leuvekerk, 13 te Pt. Said Loenerkerk, 13 te Genua. Loosdreeht, 13 te Karachi. Loppersum, pass. 12 Gibraltar n. Rotterdam. Maashaven, 11 v. Montevideo n. Buenos Aires. Marken, 12 te Hamburg. Murena, 11 v. Sydney n. Balikpapan. Maasdam, 12 v. New York n. Cobh. Meliskerk, pass. 12 Ouessan n. Amsterdam. Mentor, 12 te Rotterdam. Molenkerk, 13 te Aden. Nestor, verm. 12 v. Nickerie n. Curagao. Nw. Amsterdam, 12 v. R'dam, 13 te Le Havre. Noordam, 12 470 m. N.O. Fayal n. New York Oranje, pass. 1111-12 Kp. Guardafui n. Colombo Oranjefontein, 11 900 m. O. St. Helena n. Kaapst. Ondina, 12 te Balikpapan. Oberon, 12 te Cd. Truillo. Oostkerk, 12 te Pt. Said. Ootmarsum, pass. 12 Scillies n. Le Havre. Polyphemus, 11 v. A'dam n. Liverpool. Pendrecht, 12 v. Curagao n. Norfolk. Phrontis, 12 v. Pt. Said n. Genua. Poseidon, 12 te New York. Ruys, 12 140 m. Z. Diegogarcia Chagos arch. Rijnland, 12 te Amsterdam. Sarangan, 12 te Beira. ADVERTENTIE JIOOR/KHIiaC SOHOOMMttEII In elke gewenste breedte y, levert U met alle service BINNENLAND Bfj werkzaamheden aan de startbaan op de vliegbasis Woensdrecht stootten arbeiders op een, niet ontplofte bom van 250 kilo. Na voorzorgsmaatregelen getroffen te hebben heeft men de bom tot ontploffing gebracht. De tachtigjarige mej. L. Schoch te Apel doorn die 60 jaar voor de inwendige zen ding heeft gewerkt, mocht zowel van Ko ningin Juliana als van Prinses Wilhelmina gelukwensen in ontvangst nemen. Koningin Juliana kwam de jubilaresse in haar woning feliciteren. Prinses Wilhelmina bezocht de receptie in hotel Bloemink. Verscheidene sprekers hebben van hun waardering voor het werk van mej. Schoch getuigd. Op uitnodiging van de Spaanse rege ring zullen dr. P. Glazema, directeur van de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodem onderzoek te Amersfoort, en prof. dr. A. E. van Griffen, oud-hoogleraar aan de rijks universiteit te Groningen opgravingen in prae-historische grotten gaan doen in het Noorden van Spanje bij Santander. Van 17 tot 31 Juli zal een internationaal werkkamp worden gehouden in Anna Pau- lowna. Aan dit kamp zullen dertig studenten deelnemen afkomstig uit Spanje, Italië, Portugal, Frankrijk, Duitsland en de Scandi navische landen. In Den Haag is opgericht de stichting Museum Dierenbescherming. Het doel van de stichting is het inrichten en het instand houden van een museum op het gebied van de algemene dierenbescherming, waaronder ook valt al hetgeen de anti-vivisectie be treft en al hetgeen hiermee in de ruimste zin verband houdt. Het museum zal gevestigd worden aan de Stadhouderslaan 100 in Den Haag dat echter nog ontruimd moet worden. Een Amerikaanse soldaat, behorende tot een infanterieonderdeel dat gelegerd is te Heilbronn in Duitsland is 's nachts in Amsterdam op de Groenburgwal te water geraakt. Twee agenten hebben hem op het droge gebracht. Pogingen om met een zuur stofapparaat de levensgeesten van de dren keling op te wekken bleven zonder resul taat. De rechtbank in Den Haag heeft de 65- jarige werkman J. K. uit Den Haag ver oordeeld tot twee jaar en zes maanden ge vangenisstraf wegens het plegen van een inbraak op 4 December van het vorig jaar in een warenhuis in Den Haag, waarbij f40.000 is gestolen. De officier van justitie had drie jaar geëist. Twee leerlingen van het Gymnasium Erasmianum te Rotterdam, George Verhulst en Frans Hooykaas, hebben een prijs van uitmuntendheid verworven ter gelegenheid van een grote internationale jeugdtekenin- gen-tentoonstelling in Tokio. De prijzen be stonden uit een médaille, een insigne, een oorkonde en een boekwerk. Er waren 20.000 tekeningen, afkomstig uit 33 landen, ingezonden. De laatste trein uit Eindhoven via Utrecht naar Den Haag heeft Dinsdagavond kort na het vertrek idt Utrecht een defect aan een der stroomafnemers gekregen. De trein had een vertraging van tachtig minuten. HAARLEM EN OMGEVING Aanbeveling. Ter benoeming van een gewoon hoogleraar in de volkenkunde aan de universiteit van Amsterdam beveelt het college van curatoren aan: dr. A. J. Kobben te Haarlem en dr. F. A. E. van Wouden te Djakarta. Zwaardere vuilnisauto s. De twee rol- trommelvuilnisauto's, die de Haarlemse ge meentereiniging in bestelling heeft, zullen geen chassis van ruim vijf ton krijgen, zoals oorspronkelijk in de bedoeling lag, maar van zeven ton. Dit is een gevolg van de omstan digheid, dat de bestaande auto's van dit type de laatste tijd geregeld volbelast rijden. Ook zal meer grof vuil meegenomen kun nen worden. Door deze zwaardere uitvoering moet het crediet voor de aanschaffing met zesduizend gulden tot zeventig mille worden verhoogd. Geen spreekuur. De burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, zal Vrij dag 15 Juli geen spreekuur houden. Lelijke val. De zevenjarige Henk Aaf- jes, klom Dinsdagavond omstreeks half negen op het hek om het Noordersportpark in Haarlem. Lij viel echter waarbij hij zich verwondde aan een uitstekende punt van het hek en hierdoor diepe vleeswonden aan zijn linkerwang en rechterarm opliep. In het ziekenhuis Sint Joannes de Deo is hij ver bonden. ADVERTENTIE Koop RHEUMA-verr. couvertjes Ggk. Min. v. Just. 22-ll-'54-LO 520/052 Radja, 12 te Sungeigerong. Rotula, 12 e Kobe. Raki, 12 te Cochin. Ryndam, 12 560 m. O.N.O. Kp. Race n. N.-York. Saparoea, 12 v. Safaga n. Colombo. Stad Alkmaar, 11-12 te Wabana. Schie,, 12 v. Amsterdam n. Maracaibo. Schouten, 12 te Mombasa. Stentor, 12 te Trinidad. Siglie, verw. pass. 12 Cooktown n. Sydney. Stad Rotterdam, 12-13 te Cardiff verw. Straat Mozambique, 12 te Hongkong. Tomorl, 12 te Djeddah. Tabinta,, pass. 13 Perim n. Bahrein. Tara, verm. 13 v. Antw. n. Goli v. Mexico. Tjiwangi, 12 te Surabaja. Talisse, 13 te Newportnews. Tawali, 13 te Djeddah. Tero, 13 te Santos. Van Linschoten, pass. 12 Las Palmas n. Dakar. Van Riebeek, 12 v. Tj. Priok n. Singapore. Westerdam, 11 360 m. Z.W. Kp. Race n. R'dam. Wonogiri, 12 v. Calcutta n. Belawan. Willem Ruys, 13 v. Pt. Said n. Napels. Waterman, pass. 12 Kp. Race n. Quebec. Willemstad, verm. 12 v. Trinidad n. Grenada. KLEINE VAART Algarve, verm. 12 v. Delfzijl n. Bremen. Att S, verm. 12 v. Swansea n. Velsen. Amigo, verm. 11 v. Blyth n. Gweek. Appingedam, 12 v. R'dam te Lissabon verw. Arctic, verm. 12 v. Rotterdam n. Londen. Atlantis, 12 v. Lidkoping te Karlstad. Alcetas, 10 te Amsterdam v. Vlissingen. Barracuda, 11 v. Boston n. Zeebrugge. Betty Anne S, verm. 12 v. Dublin n. Swansea. Bill S, 12 v. Amsterdam n. Bremen. Betty Anne S, 12 v. R'dam te Dublin verw. Bab T, pass. Kiel n. Kotka. Boreas, 10 te Rotterdam v. Faro. Erasmus, 18 v. Casablanca te Duinkerken verw Frans Bohmer, pass. 11 Kp. Vilano n. Tunis. Gerrie S, verm. 11 v. Bristolkanaal n. Velsen. Gerry S, 14 v. Bristolkanaal te Velsen verw. Helvetia, 11 v. Londonderry te Londen. Henrica, verm. 11 v. Milfordhaven n. Portugal. Joost, pass. Kiel n. Norrsundet. Kaap Falga, 10 te Domsjo v. Amsterdam. Kaap Sint Vincent, 11 te Middelburg v. Hamian. Marjan, 12 te Charlestown. Muphrid N, 11 v. Zaandam te Rouaan. Mynelis, 12 v. Drag te Runcom verw. Manto, 12 50 m. N. Taragona n. Palma. Marjan, 12 etCharlestown. Nero, 11 te Amsterdam v. Aabenraa. Pieter S, verm. 12 v. A'dam n. Bristolkanaal Phidias, 9 v. Rottredam n. Barcelona. Plato, 9 v. Le Havre n. Pasajes. Pascholl, 11 v. Gent te Sunderland verw. Poortvliet, 12 v. Korskar te Skelleftea. Theano, 11 v. Dublin te Rotterdam verw. Tom v. d. Heide, verm. 11 v. Glasgow n. Genua. Ton S, 11 v. Vlaardingen te Newross verw. Tri to, 11 v. Rotterdam te Dublin. Westereems, pass. 11 Kiel Holtenau n. Antw. Zeehaan, 12 400 m. v. Brunsbuttel n. Huil. SLEEPVAART Humber, pass. 9 Jebel Teir, Rode Zee n. R'dam. Loire, 10 v. Maassluis n.Newcastle. Maas, 10 v. Southampton n. Lubeck. Noordholland, 9 v. St. Vincent n. IJmulden. Rode Zee, 9 v. Barrow te Maassluis. Thames, 9 400 m. N.O. Vitoria Braz n. Dakar. Tyne, 10 v. Southampton n. Lubeck. Zwarte Zee, 10 800 m. O.N.O. eil. Wake n. Kobe.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 7