TE KOOP Tentoonstelling „In Zuivelland" hedenmorgen officiéél geopend Kamelen, berggeiten en Lama's verpozen in de Hout Voorlichtingsavond voor confectievak Amsterdamse Beurs Bloemendaal Jongeman zette zijn familie op straat Roggeveen neven aan de redactie EEN HULP ARBEIDER 6 Jubileumviering stadsbibliotheek J. H. Senff neemt afscheid van Droste's fabrieken H. J. Schuhman vijftig jaar in dienst gemeente Haarlem Openlucht modeshow was een groot succes I. F. L. voor de vijfde maal in Bloemendaal Grand Cirque Internationale Toewijding en intimiteit kenmerken programma Duitse autobus tegen Rotterdamse tram Logies gevraagd voor W indsbacherknapenkoor Hubert Lampo en Hubert van Herreweghen bekroond Jongeman bij Terschelling verdronken; 2 meisjes wer den door raceboot gered Ernstig gewonde bij autobotsing Pa Van der Steur herdacht ....en gooide het servies na Scheepvaart Eerst halen in 10 maanden betalen Zonder geld een nieuwe KOFFERSCHRIJFMACHINE H. VAN DAM Azn. ZONEN VROUWELIJKE, ACCURATE, ACTIEVE KRACHT ALS FACTURISTE MAANDAG 18 JULI 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT In de foyer van het Haarlemse Concert gebouw is hedenmorgen door loco-burge meester D. J. A. Geluk de tentoonstelling ,,In Zuivelland" officieel geopend. De ope ningsbijeenkomst, die werd bijgewoond onder meer door enige raadsleden en ver tegenwoordigers van het bedrijfsleven en plaatselijke middenstandsverenigingen, werd geleid door de directeur van „Het Nederlands Zuivelbureau", de heer H. Dorlas, welk bureu de tentoonstelling heeft georganiseerd. De heer Dorlas verklaarde, dat de zuivelindustrie alle takken van han del en industrie raakt. Immers, van de 5Vs milliard liter melk, welke circa ander half millioen koeien, die op Nederlandse Nu de lagere scholen weer een aantal jonge meisjes hebben afgeleverd, die geen verder onderwijs zullen gaan volgen, den ken juist in deze maanden velen van haar aan een baan waarin zij wat betekenen en waarin zij redelijk verdienen. Maar hun ouders willen wel eens weten wat de mo gelijkheden zijn van de betrekking, die hun kind soms maar al te grif aanvaardt. Dit heeft de Vereniging van Haarlemse Con fectiefabrieken er toe gebracht een bijeen komst te beleggen in café-restaurant Brinkman, waarop moeders en hun doch ters iets te horen kregen over de officiële en door de wet gecontroleerde opleiding die de confectie-industrie in Amsterdam, Al melo, Rotterdam en Groningen reeds ruim een jaar bezit en die thans ook in Haarlem gaat starten. Onder de vele belangstellen den bevond zich de Haarlemse wethouder van Onderwijs, de heer D. J. A. Geluk. De vakopleiding voor meisjes, zo zei de heer A. van Cleef in een toespraak, bestaat nog maar heel kort en is allereerst bestemd voor vijftienjarigen. Jongere leerlingen kan men slechts bij hoge uitzondering toelaten omdat zelfs voor eerstgenoemde categorie niet voldoende plaats beschikbaar zal zijn. Zij, die afgewezen moeten worden, ontvan gen echter wel een compensatie; zij krijgen onderricht aan een huishoudschool. Hij wees er met nadruk op dat dit samentref fen niet als propagandastunt was bedoeld, doch uitsluitend als gelegenheid voor de ouders zich omtrent de toekomst van hun kind te oriënteren. De heer W. J. Koevoet, voorzitter van de Stichting Vakopleiding in de Confectie- industrie verklaarde, dat deze branche een eind maakte aan de exclusieve mannen maatschappij door als eerste een vakoplei ding voor het jonge meisje in het leven te roepen. Het is nuttig om iets te leren want het kan je dikwijls van pas komen, zei hij; de cursus heeft de intentie de a.s. vrouw in vakken te onderwijzen, die haar bestem ming ten goede zullen komen. Op die ma nier wordt ze beschermd tegen de vervlak king, welke het werk in de industrie dik wijls tot gevolg had. Het programma van de cursus geeft 40 uur technische opleiding in de productie en daarnaast vormend on derricht aan huishoud- of industrieschool. „Is de confectie een vak?" zo vroeg de heer Jac. M. Kruyd zich vervolgens af en hij concludeerde dat dit in de meeste be drijven het geval was. Een groot aantal meisjes vindt naarmate zij zich verder be kwaamt, veelzijdiger arbeid. Nadat de heer Kruyd verteld had hoe goed de resultaten op de kortgeleden gehouden examens zijn geweest, toonde Emmy Huf wat er allemaal te leren valt in de confectie-industrie. Haar mannequins lieten aardige wintermodellen zien, waarvan enkele hoogtoegeknoopte exemplaren veel hilariteit ontlokten in de tropisch warme zaal. Zaterdag heeft de directeur van de Haar lemse Stadsbibliotheek en Leeszaal twee leden van het personeel, die vijfentwintig jaar bij deze instelling werkzaam zijn, ge huldigd. Des ochtends sprak hij de heer J. M. Kingma toe, ambtenaar C eerste klasse, die in de muziekbibliotheek aan het Prin senhof werkzaam is. De heer Kingma ont ving een fototoestel. Des avonds werd in het filiaal „Het Kuis Te Zaanen" een feestavond gehouden,waar bij zowel het jubileum van de heer F. Keerwolf, administratief ambtenaar B 1ste klasse, die op 1 Juli vijfentwintig jaar in dienst was, als dat van het Huis Te Zaanen zelf, dat als bibliotheek-filiaal een kwart eeuw bestond, gevierd werden. Uit handen van de heer De Wit ontving de jubilaris een polshorloge. Tevens kreeg zijn echt genote een bloemstuk aangeboden. Ter ere van deze jubileumdag hadden de leerlingen een extra uitgave van het maan delijks „blad van nieuwe aanwinsten" ver zorgd. Deze feestavond in het huis Te Zaa nen, die door ongeveer vijftig dames en heren werd bijgewoond, was bijzonder ge animeerd, mede door het optreden van een aantal leerlingen in een revue en roorts enkele ten tonele gebrachte schetsjes en samenspraken. Wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd zal de heer J. H. Senff zijn functie van secretaris der directie van Droste's Cacao- en Chocoladefabrieken N.V. te Haarlem neerleggen. Ter gelegen heid daarvan wordt op Donderdagmiddag 28 Juli van 4 uur tot half zes in de recrea tiezaal van het bedrijf, Harmenjansweg 2, een receptie gehouden. 3-3% Nederl.'47 A.K.U Unilever Philips Gloeil. Kon. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie H.V.A Deli Mij Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S. Steel Slotkoers Vrijdag 10114 328-% 465 444% 617% 125% 220 190 146% 157 281 234 240'/2 240 707/ib 151% 91% 60% 32% 107% Openings koersen 101'/« 326 468 446 625 126 222 199 145 159 281 234 240% 240 71% 152 94% 61% 32% 108% weiden grazen, jaarlijks produceren, wordt per jaar voor f 850 millioen gulden aan zuivelproducten uitgevoerd. Dit bedrag vertegenwoordigt meer dam tien procent van de totale Nederlandse uitvoer. De taak van het zuivelbureau is onder meer, deze exportsituatie in stand te houden door pro paganda en voorlichting in de landen, waarheen de export gericht is. Daarnaast dient de consumptie in Nederland ver groot te worden, aangezien een gezonde export, aldus de heer Dorlas, wel een waardevol, maar evenzeer een gevaarlijk bezit is. De export wordt immers tegen woordig grotendeels achter de groene tafel geregeld, met handelsverdragen en trac- taten, waarbij verrassingen (zoals het plot seling sluiten van grenzen) niet denkbeel dig zijn. De heer Dorlas vermeldde het werk van het centraal schoolmelkcomité, dat een in tensief gebruik van melk op de scholen pro pageert. De tentoonstelling heeft reeds Gouda, Utrecht, Leeuwarden en Maastricht bezocht en trok daar in totaal 145.000 be zoekers. Spreker hoopte, dat Haarlem de 200.000 zal volmaken. In zijn openingstoespraak zei loco-burge meester Geluk, dat de propaganda, die door dit bureau wordt verspreid, de bevordering van een openbaar belang inhoudt. Er is on langs namelijk vastgesteld, dat kinderen van Nederlanders uit de laagste inkomsten klasse in ontwikkeling gemiddeld een jaar ten achter zijn bij die uit de hoogste klasse. Daaruit blijkt, dat de zuivelproducten bij een deel van de bevolking in te geringe ma te „in trek" zijn. Het speet de spreker te moeten zeggen, dat Haarlem wel eens te gen de zuivel ten aanval moest trekken: soms moeten wel eens zuivelfabrieken wor den onteigend ten gerieve van onder meer de huizenbouw. De heer Geluk deelde mee, dat de schoolmelk-actie in Haarlem voor spoedig verloopt. Hij is van mening, dat de prijs van de schoolmelk onder alle omstan digheden laag moet worden gehouden. Nadat de loco-burgemeester de tentoon stelling voor geopend had verklaard, begaf het gezelschap zich naar de concertzaal, waaruit de (mechanische) koeiengeluiden luid opstegen. De tentoonstelling zal tot en met 27 Juli, behalve 's Zondags, geopend zijn van 1012, 25 en 710 uur. De heer H. J. Schuhman, technisch amb tenaar bij het Gemeentelijk Energiebe drijf, hoopt Woensdag zijn gouden jubi leum te vieren in dienst der gemeente Haarlem. Op 17 Juli 1905, toen hij vijftien jaar was, werd hij benoemd tot schrijver bij het gasbedrijf (thans ondergebracht bij het Gemeentelijk Energiebedrijf) en in de loop der jaren is hij opgeklommen tot technisch ambtenaar. De aanstaande jubi laris werd in 1914 onder-opzichter, in 1921 opzichter en op 1 Januari 1953 technisch ambtenaar. Inmiddels heeft de heer Schuhman, die op 2 Mei 1890 te Nieuwer Amstel geboren is, de pensioengerechtigde leeftijd bereikt. Aan het einde van deze maand hoopt hij de dienst der gemeente Haarlem met pen sioen te verlaten. De heer Schuhman is een gewaardeerd lid en bestuurslid van het Koninklijk Mannenkoor Caecilia en maakte de afge lopen dagen een tocht met het koor naar Oostenrijk. Woensdagmorgen zal hij in de kring van leden van het personeel gehuldigd worden en dan zal blijken dat zijn werk en zijn persoon door velen op prijs wordt gesteld. Op het zon-overgoten terras van hotel Bou- wes te Zandvoort, hebben van Zondagmiddag drie tot vijf uur een drietal mannequins voor een groot aantal belangstellenoen, zowel op het terras als daarbuiten, waar zich even eens velen verzamelden, de laatste snufjes getoond op het gebied van strand- en bad kleding, afgewisseld door een show van middag-toiletjes. Men had moeilijk een idealere dag kunnen uitzoeken dan gisteren voor deze eerste open luchtmodeshow in ons land. Film en televisie toonden belangstelling door het maken van opnamen die de eerstkomende dagen in de televisieprogramma's en bioscoop-jour naals van dit eerste experiment, dat als zéér geslaagd mag worden beschouwd, zullen worden vertoond. De show opende met het tonen van mo derne badcostuums, samengesteld uit gege vens van diverse dagbladen, zij waren méér origineel dan mooi en daarna volgden de bad- en strandcostuums uit het jaar 1915. Een bijzonder geestig gevonden inleiding van een show, die veel fraais te zien gaf en waarbij het opviel, dat de tweedelige strand- en bad pakken blijkbaar hebben afgedaan. Zaterdag arriveren in het Internaat aan de Slingerweg in Bentveld zestig dames en heren, in de leeftijd van achttien tot vijfen vijftig jaar, allen leden van de International Friendship League en van de vereniging Pro Juniore, die deelnemen aan een door de af deling Haarlem van de I.F.L. voorbereid jaarlijkse internationale bijeenkomst. De I. F.L. werd opgericht in Engeland na de eerste wereldoorlog en telt nu in vele landen af delingen. In Nederland zijn 700 leden, de afdeling Haarlem telt er vijftig, die het doel der organisatie, het bevorderen der vriend schap tussen de verschillende volken op aarde, onderschrijven. De vereniging Pro Juniore heeft haar zetel in Duitsland, en daar zij dezelfde idealen nastreeft als de I.F.L. werd het „centre" gezamenlijk ge houden. Zondagmiddag opende de voorzitter van de afdeling Haarlem van de I.F.L.de heer P- Bakker, de bijeenkomst. „Daar wij in een periode van internationale strijd en menings verschillen leven, i-s het noodzakelijk dat wij elkaar beter leren kennen en begrijpen. De I.F.L. wil hiervoor graag als plaats dienen", aldus de spreker. „In deze veertien dagen zal men kennis kunnen maken en vriendschap sluiten met mensen die uit andere landen, ja zelfs uit andere werelddelen komen". Hij bracht in herinnering dat de I.F.L. en Pro Juniore hetzelfde boel nastreven, namelijk bevordering van de internationale vriend schap. Hij hoopte dat deze veertien dagen zouden bewijzen, dat er tussen de organi saties geen wezenlijk verschil bestaat. Aan deze coferentie die voor de vijfde maal in Bloemendaal wordt gehouden maar nu niet op in het gebouw van het C-LO.S. omdat hier steeds meer sportgroepen gebruik van moeten maken wordt deelgenomen door achttien Engelsen, vijfentwintig Duitsers, vijf Denen, zes Zweden, een Fin, twee inwoners van Brits Guyana en een aantal Nederlanders. Het centre staat onder leiding van mejuf frouw Ans Vellekoop en de heer Nico Koster, beiden uit Haarlem, en zal duuren tot 30 Juli. Vanmiddag om drie uur zullen de deel nemers op het stadhuis te Haarlem worden ontvangen en zullen trips maken naar Den Haag, Delft, Rotterdam, Gouda, Amsterdam, Alkmaar, Marken en Volendam. Ook staat een bezoek aan het Frans Halsmuseum op het programma, benevens het bezpeken van een concert op het orgel van de Sint Bavo Kerk te Haarlem. Op Dinsdag 26 Juli spreekt de heer Van Rijn over „Europese integratie". Woensdag 27 Juli zal, na een tocht naar Aalsmeer en Schiphol, een gezellige avond worden gehouden in Brinkmann. De Hout leek Zondag aan de Westelijke zijde van de Dreef een beetje op een dierentuin. Met zakkenvol suikerklontjes en andere lekkernijen wandelden vele ouders met hun kinderen in de lommer van de hoge bomen en van links en rechts uit het lichte, transparante groen keken grote dierenogen hen verwelkomend aan. De dieren stonden niet vlak bij elkaar maar wijd verspreid door dit gedeelte van de Hout: Lama's, guanaco's, kamelen, Zwit serse berggeiten, dromedarissen, ponies, poedels en dergelijke. Van de hele levende have van het Grand Cirque International vertoefden alleen de zes bruine beren nog binnenshuis: zij mochten zich in de Hout eens gaan ge dragen zoals zij in de Oeral gewoon wa ren! Maar verder verpoosden al deze artis tiek aangelegde dieren zich in de Hout, be wonderend aangestaard door de wande laars. Het was vooral met het oog op de warmte een uitkomst voor dit circus, dat het zijn dieren niet in gesloten ruimten behoefde te houden. Zaterdagavond werd de eerste voorstel ling gegeven en een programma ontvouwd, dat niet alleen door de boeiende verrich tingen van mensen en dieren, maar vooral ook door zijn gezellige intimiteit opviel. Om maar een greep te doen: de entre-acte bezigheden van de dwergen Arturo en Ro- sita, de acrobatiek van de Rosia's, de hoog- wielrijderij van de Renelli's, de elasticiteit van het Hollandse slangenmeisje, miss To- netti en de jongleerkunst van Jenny Jae ger mogen er zeker zijn, hetgeen vooral ook geldt voor de pittige omlijstende mu ziek van het orkestje van Johnny Ouden- alder. Dat wat de menselijke prestaties aan gaat en onder de dieren moet vooral de voetballende Russische hengst „Abe" met ere genoemd worden, met zijn fraaie drib bel en zijn knalharde schoten, die de cir cusdirectie al heel wat ballen en lampen gekost hebben. De kamelen, de lama's, de dromedarissen en de guanaco's verrichten vol toewijding hun vrijheidsoefeningen, de beren verdienen zonder enige twijfel een verkeersdiploma en de poedels munten uit als koorddansers en touwtje-springers. Men kan er enige gezellige uren beleven. Omstreeks elf uur vanmorgen heeft een Duitse autobus op de hoek van de Rand weg en het Breeplein te Rotterdam een tramstel van lijn drie geramd. Dertien personen, onder wie een Nederlander, wer den gewond. Zeven van hen konden ter plaatse worden verbonden, de anderen werden naar het Zuiderziekenhuis en het ziekenhuis Bergweg vervoerd. Het is nog niet bekend of allen moeten worden op genomen. Nadere gegevens ontbreken nog. Het Windsbacherknapenkoor, bestaande uit vijftig jongens van tien tot achttrrr jaar, maakt een tournee door ons land en zal op Donderdag 28 Juli een uitvoering geven in de Grote of St. Bavo Kerk. Zij komen Woensdagmiddag om vijf uur aan en vertrekken Vrijdagochtend 29 Juli; zij moeten dus twee nachten in Haarlem loge ren. De opbrengst van dit concert komt ten bate van het Instituut Kerk en Wereld (Driebergen) en de Oecumenische Raad van Haarlem en omgeving. Er is een comité ge vormd bestaande uit de dames S. J. Kleijn- van Wijk, A. J. van Paassen en M. D. Eich- holz-De Wijs en mr. H. M. Kits van Heij- ningen om logies voor deze kinderen te zoeken, maas dit comité is er nog niet in geslaagd voor alle kinderen een gastheer of gastvrouw te vinden. Het comité ver zoekt, allen, die genegen zijn een of meer jongens te logeren, zich liefst spoedig, schriftelijk of telefonisch op te geven bij mr. H. M. Kits v. Heijningen, Wilhelmina- park 13, Haarlem, telefoon 17646. De Koninklijke Vlaamse Academie voor Taal- en Letterkunde heeft de Arthur Mer- ghelynckprijzen voor proza en poëzie uitge reikt, respectievelijk aan Hubert Lampo voor zijn roman „Terugkeer naar Atlantis" en aan Hubert van Herreweghen voor zijn bundel „Gedichten". Hulpgeroep was geen grap Aan het Terschellingerstrand is Zondag middag de 22-jarige G. B. te ver in zee ge gaan om een plank op te halen, die daar dreef. Toen de omstanders hulpgeroep hoorden, dachten zij eerst dat het een grap was. Later begreep men, dat de jongeman inderdaad in moeilijkheden verkeerde. Hij werd op het strand gebracht en men trachtte hem door middel van kunstmatige ademhaling en met behulp van een zuur stofapparaat bij te brengen, doch de le vensgeesten waren reeds geweken. Bij de haven van West-Terschelling, bij het „Groene Strand" zijn Zondag twee meisjes van ongeveer achttien jaar dooi de sterke stroom afgedreven tot de tweede boei in het Schuitengat. De heer A. Duyf ging met de motorraceboot „Skilge" op weg en hij slaagde er in de beide badgas ten aan boord te krijgen en ze naar het strand te brengen. De namen van de beide meisjes zijn hiet bekend, daar zij bij het aan land komen tussen de toeschouwers verdwenen en niet meer konden worden teruggevonden. op Amsterdamsevaari Zaterdagavond omstreeks acht uur zijn op de Amsterdamsevaart hoek Nagtzaam- straat twee personenauto's met elkaar in botsing gekomen. Het ongeluk ontstond, toen de voorste van de twee auto's, die uit de richting Amsterdam kwamen, links af de Nagtzaamstraat in wilde rijden, waar toe de bestuurder zijn auto naar de lin kerkant van de weg stuurde en daar even stopte. De bestuurder van de tweede wa gen heeft de stilstaande auto waarschijn lijk te laat opgemerkt; hij trachtte de auto nog te ontwijken, maar kon een botsing niet meer voorkomen. Na deze botsing reed de auto door en kwam tot stilstand tegen de voorgevel van perceel Amster damsevaart 84, waarvan de pui bescha digd werd. De bestuurder bleef ongedeerd, maar zijn naast hem zittende broer, de 28- jarige opperman J. H. Brom uit Amstel veen, moest met vermoedelijk een sche- delbasisfractuur naar het Grote Gasthuis worden vervoerd. De auto is per kraan wagen weggesleept. Getuigen van dit ongeval wordt ver zocht zich met de politie in verbinding te willen stellen. Op deze jaarlijkse reünie van Oud- Steurtjes vieren wij onze vaderdag, zeide Zondagavond de heer W. A. van der Steur, voorzitter van de Bond van Oud-Steurtjes, tot de zeer velen die in „Amicitia" in Den Haag bijeen waren ter herdenking van de geboortedag van wijlen Pa Van der Steur uit Haarlem. „Pa Van der Steur is nu tien jaar dood", aldus de voorzitter, „maar zijn werk gaat door, in Indonesië en nu ook in Nieuw Guinea. Het werk van Pa van der Steur was zendingswerk. Wij moeten het aan God overlaten of er in de toekomst nog verder gewerkt kan worden". De heer J. H. Uhl, generaal-majoor bij het voormalige KNIL, oud-voorzitter van het bestuur van de stichting „Oranje Nas sau" te Magelang, spx-ak een korte her denkingsrede uit. „Pa van der Steur, de Nederlandse philantroop en werker onder onze militairen en de onverzorgde jeugd in het voormalige Nederlands-Indië, was de beste Christen, die ik ooit in mijn leven heb ontmoet", zei hij. „Ik heb vier jaar met hem samengewerkt. Het Oranje-Nas- sauoord was in geheel Indië bekend. Pa van der Steur beheerde het voortreffelijk. Hij had een groot warm hart voor alle mensen." Mevrouw Graafstal, zuster van wijlen Pa van der Steur, die in het vroeger Ne derlands-Indië de zorgen voor vele zwak zinnige kinderen had gedragen, zou aan vankelijk ook een toespraak houden. Haar hoge leeftijd zij is 86 jaar liet echter niet toe dat zij van Haarlem naar Den Haag reisde. Zij had daarom een brief ge stuurd, welke de voorzitter voorlas. Een 19-jarige jongeman heeft Zondag een der stille buitenwijken van Amsterdam bij het Amstelstation op stelten gezet. De jongen zette in een boze bui zijn ouders, een broer en een zus buiten de deur, sloot het huis af en ging gekleed in een zwem broek op het balcon van de eerste étage staan. Zijn antwoord op de protesten van zijn familieleden was kernachtig. Hij haalde een grote stapel borden, kopjes, schoteltjes en vazen en bêgon daarmee de familie, de voorbijgangers en de inmiddels gealar- meerde politiemannen te bekogelen. Voor alle zekerheid belde men de Geneeskun dige Dienst op en toen een ziekenauto ter plaatse was aangekomen ging een brigadier de trap op om de jongeman te overmeeste ren. Maar deze is slager van beroep en ging de brigadier met een paar grote messen te lijf. Toen hij het onderspit dreigde te del ven draaide hij zich om en sprong van het balcon naar beneden, de messen in de hand. Voordat de verbijsterde toeschouwers van hun vei-bazing waren bekomen, vluchtte de jongeman, die bij zijn sprong geen schram had opgelopen, de straat uit. Po litiemannen en burgers zetten een achter volging in, die aanvankelijk geen succes opleverde Pas toen een agent van de radio-autodienst een waarschuwingsschot in de lucht loste bleef de vluchteling plot seling stofstijf staan, liet de messen vallen en kon gepakt worden. Aalsdijk, 14 v. Rotterdam n. Hamburg. Agamemnon, 14 te Port of Spain. Andijk, 15 te Le Havre. Alcetas, 15 te R'dam v. A'da mn. Savona. Atlas, 14 v. Lissabon n. Amsterdam. Almkerk, 15 te Bremen. Aalsum, pass. 15 Gibraltar n. Rotterdam. Abbekerk. 16 v. Aden n. Suez. Amerskerk., 16 te Rotterdam. Amstelpark, 16 te Hampton Roads. Axeldijk. 15 v. Rio de Janeiro n. New York. Alhena, 15 v. Recife n. Las Palmas. Alblasserdijk 16 v. Rotterdam n. New Orleans. Altair, 16 Antwerpen verwacht. Appingedijk, 15 te Buenos Aires. Amstelkroon, 17 Fremantle verwacht. Averdijk, 16 v. Rotterdam n. Zeebrugge. Alblasserdijk, 17 rede Vlissingen. Aldabi, pass. 17 Ouessant n. Las Palmas. Alkaid. 16 v. Rotterdam n. Hamburg. Alpherat, 17 te Curagao. Averdijk, 17 v. Zeebrugge n. New York. Aalsum, pass. 18 Finisterre n. Rotterdam. Aldabi, pass. 18 Finisterre n. Las Lasmas. Arkeldijk, 17 te Antwerpen. Bennekom, 15 te Curacao. Bali, 15 v. Djeddah n. Djibouti. Britsum, 16 te Bremen. Bandjermasin, 16 te Donggala. Barito, 16 te Blak verw. Barumun, 15 te Steenkool. Bloemfontein, 17 te Kaapstad. Bonaire, 16 450 m. NO. Barbados. Borneo, 16 te Djeddah. Boschfontein, pass. 17 Str. Messina n. Port Said Blitar, pass. 17 Ouessant n. Rotterdam. Bonaire, 13 te Barbados. Callisto, 15 te Norfolk. Camphuys, 15 te Makassar. Corilla, pass. 16 Vitoria Braz. n. Montevideo. Caltex Pernis, 15 te Sidon. Caltex Leiden, 17 v. Sidon n. Rotterdam. Cistula, 16 60 m. N. Pantellaria. Caltex The Hague, pass. 17 Gibraltar n. R'dam Cottica, 18 te Plymouth. Daierdijk, 18 te Rotterdam. Eos, 14-15 te Hambrgu. Esso Rotterdam, 17 te Rotterdam. Falco, 17 Cleveland verwacht. Gadila, 15 v. Port Sudan n. Massawah. Gaasterland, 15 te Rio Grande do Sul. Groote Kerk, 16 v. Rotterdam n. Genua. Graveland, pass. 16 St. Paulsrock n. Recife. Hathor, 16 te Tunis Houtman, 16 te Surabaja verw. Hilversum, pass. 17 Aden n. Mena el Ahmadi. Ivoorkust, 17 v. Bordeaux n. Dakar. I-ndrapoera, 17 v. Port Said n. Belawan. Joh. v. Oldenbamevelt. 15 v. Sydney n. Suraba'a Java, 16 te Tj. Priok. Kieldrecht, 14 v. Aden n. Suez. Kenia, 17 te Rotterdam verw. Kalydon, 15 te Lorenco Marques. Kaiydon, 16 te Lorenco Marques verw. Kellia, 22 te Rotterdam verw. Kota Inten, 17 te Suez. Karlmata, 18 v. Colombo n. Suez. Kenia, 17 te Rotterdam. Kota Agoeng, 17 te Rotterdam. Kota Inten, 17 v. Suez n. Tj. Priok. Limburg, 15 te New York. Laagkerk, 18 te Marseille. Lissekerk, 15 te Kuwait. Lindekerk,, 16 te Bahrein. Leopoldskerk, 16 v. Rotterdam n. Hamburg. Leto, pass. 16 Scillies n. Wabana. Lieve Vrouwekerk, 17 v. Bombay n. Aden. Loenerkerk, pass. 17 Gibraltar n. Le Havre Lombok, 17 te Napels. Loppersum, pass. 17 Ouessant n. Rotterdam. Lombok, 17 v. Papels n. New York. Lutterkerk, 18 te Rotterdam. Maasdam, 14 240 m. Z.W. Kp. Race n. Cobh. Mataram, pass 14 Sta. Maria Azoren n. Beyrouth Midas, 14 v. Napels n. Genua. Mitra, 18 te Curagao verw. Maasland, 15 te Ilheos. Minjak, 15 te Timordilly. Murena, 23 te Balikpapan verw. Manoeran, 16 v. Suez n. Colombo. Meliskerk, 17 te Antwerpen. Maureen, 16 Walvisbaai verw. Molenkerk, 17 te Suez. Mijdrecht, 16 v. New York n. Caripito. Maasdam, 19 Cobh verwacht. Mataram, pass. 17 Gibraltar n. Beyrouth. Nigerstroom, 16 v. Dakar n. Amsterdam. Omala, 15 te Amsterdam. Oberon, 15 te Kingston Jam. Ophir, 16 v. Belawan te Singapore. Oostkerk, 17 v. Aden n. Fremantle. Oranjestad, pass. 17 Sabang n. Belawan. Oranjefontein, 18 te Kaapstad. Ouwerkerk, 18 te Singapore. Oranje, 18 v. Belawan n. Singapore. Poseidon, 14 v. New York n. Curagao. Plancius, 15 te Buleleng. Prins Willem 2, 15 te Rotterdam. Phrontis, 17 te Genua. Prins Willem George Fred. 17 te Montreal. Polydorus, 18 te Port Said. Roepat, 15 v. Alexandrië n. Genua. Rottl, 15 te Singapore. Rijndam, 16 te New York verw. Rijnkerk, pass. 17 Ouessant n. Las Palmas. Sheratan, pass. 16 Oran n. Philadelphia. Sibajak, 16 v. Aden n. Port Said. Sirrah, 17 te Durban. Statue of Liberty, 117 te Suez. Sunetta, 17 te Rotterdam. Tiberius, 15 v. Fayal n. Oslo. Taria, 16 te Liverpool. Tabinta, pass. 16 Str. Ormoes n. Bahrein. Titus, 16 te Oran. Tabinta, 17 te Bahrein. Trajanus, 17 v. Grenada n. Amsterdam. Themisto, 18 te Montreal. Utrecht, 16 v. Rotterdam n. Hamburg. Waterman, 16 v. Montreal n. Southampton. Willem Ruys, 17 te Gibraltar. Wonorato, 17 v. Rotterdam n. Tj. Priok. Waiwerang, 16 te Tegal verw. Westertoren, pass. 16 Socotra n. Bahrein. Wonosobo, 16 v. Rotterdam n. Hamburg. Westerdam, 18 te Rotterdam. Willem Ruys, 21 Hoek v. Holland verwacht. Zeeland (SSM), 16 Immlngham verwacht. KLEINE VAART Ary Scheffer, 20 Rotterdam verwacht. Alcetas, 15 v. Rotterdam n. Savona. Atlantis, pass. 15 Gothenburg n. Nantes. Admiralengracht, 16 v. Amsterdam te Rotterdam Boreas, 15 v. Amsterdam n. Gibraltar. Bab T, 14 te Hamina. Baltic, 16 v. Rotterdam n. Grimsby. Beekbergen, 16 v. Rotterdam n. Duclair. Brem, verm. 16 v. Blyth n. Antwerpen. Caland, 16 v. Londen te Vlaardingen. Castor, 15 v. Ramsgate te Maassluis. Corrie b, 16 v. Uddevalla te Fawley. Casana, 16 v. Wisbech te Rotterdam. Deni, 16 v. Vilvoorde n. Garston. Driebergen, 16 v. Dieppe te Frederiksliamn. Delfzijl, 15 v. Zaandam n. Leith. Doni, 15 v. Antw. te Vliss. Encarcion, 16 te Philippeville. Elbergen, 16 v. Rouen te Randers. Ferocia, 16 v. Goole te Rotterdam. Glory, pass. 16 Vlissingen n. Gent. Gerry S, 16 v. Amsterdam n. Terneuzen. Hada, 16 v. Swansea te Amsterdam. Helvetia, pass. 16 Vlissingen n. Port Talbot. Hondsrug, pass. 15 Vlissingen n. Antw. Hontestroom, 15 v. Amsterdam n. Liverpool. Haskerland, 16 v. Kingslynn te Rotterdam. Heemskerk, 16 v. Rotterdam n. Abenraa. Ida Jacoba, pass. 16 Holtenau n. Portsmouth. Joost, 15 te Raumo. Josef Swenden, pass. 16 Vlissingen n. Stockholm Julia Mary, pass. 16 Vlissingen n. Antwerpen. Jutland, pass. 16 Vlissingen n. Karlskrona. Kaap Falga, 14 v. Hernosand n. Zaandam. Kaap Sint Vincent, 15 v. Gent n. Kopenhagen. Kemphaan, 19 v. Hull te Gdynia verw. Kaap. St. Vincent, 15 v. Gent n. Kopenhagen. Kattegat, 15 v. Zaandam n. Kalmar. Lucas Bols I, 16 v. Amsterdam n. Lulea. Larix, 15 v. Norrkoping n. Vasterik. Lacra, 16 v. Southampton te Antw. verw. Marianne, 15 v. Amsterdam n. Gothenburg. Marie Christine, pass. 16 Vlissingen n. Gent. Mame, 16 v. Bordeaux n. Rotterdam. Myfem, 15 te Kiel Holtenau n. Rouaan. Myenlis, 15 v. Runcorn n. Les Sables d'Olonres Mypuck, 15 v. Rouaan n. Stockholm. Marcella, 16 v. Vlaardingen te Dieppe verw. Maasym, verm. 16 v. Mar del Plata n. Montevi deo. Markab, N, 20 v. Ceuta te Famagusta verw. Meres N, 16 v. St. Vincent te Rotterdam. Nero, 16 v. Rotterdam n. Tanger. Nassauhaven, 16 v. Antwerpen n. Varberg. Nautic, 19 v. Yxpila te Rotterdam verw. Nieuwehaven, 16 v. Frederlcia n. Rotterdam. Nottingham, verm. 16 v. Rotterdam n. Kingslynn Nanny, pass. 16 Vlissingen n. Malo. Olwe, pass. 15 Vlissingen n. Antwerpen. Orion, 15 v. Amsterdam n. Halmstad. Plato, 15 te Oporto n. Lissabon. Pavo, 13 te Amsterdam. Suze, 15 v. Amsterdam te Zaandam. Swift, 16 v. Esbjerg te Parijs. Stella Maris, 16 v. Krimpen te Londen. Teun, 16 v. Ipswich te Rotterdam. Trito, 16 v. Belfast n. Dublin. Tilly, 14 Kiel gepass n. Gefle. Taurus, 16 v. Londen n. Rotterdam. Vindicat Atque Polit, pass. 16 Vlissingen n. Gent Violette Erica, pass. 15 Brunsbüttel n. Hamina Westpolder, 16-17 v. Jersey te Rotterdam verw. Wieka, 16 v. Goole te Rotterdam. Wiekenburgh, pass. 15 Kp. Finisterre n. Duin kerken. Zeehaan, 18 v. Hull te Gdvnia verwacht. Zevenbergen, 16 v. Cadiz te Amsterdam. Zevenbergen. 16 v. Cadiz te Amsterdam verw. Zijpe, 16 v. d. Tyne te Rotterdam. SLEEPVAART Thames, 420 m. Z.ZO. St. Paulsrock. Maas, 16 v. Lubeck n. Newcastle on Tyne. OFFICIëLE PUBLICATIE MINISTERIE VAN BUITENLANDSE ZAKEN De afdeling Rehabilitatie Indische Oor logsslachtoffers van het ministerie van Bui tenlandse Zaken zal op Juli 1955 van de Alexanderstraat 16, 's-Gravenhage, worden overgeplaatst naar de Nobelstraat 10, 's-Gra venhage. (Nobelstraat hoek Prinsestraat t/o. hoofdpostkantoor) In verband hiermede zal de afdeling op 19 en 20 dezer voor het publiek gesloten zijn. Daarna ral de afdeling op alle werk dagen, behalve de Zaterdag, geopend zijn van 912 en van 2uur. De telefoonnummers blijven ongewijzigd. Meubelen Bedden Dekens Karpetten Herenconfectie Damesconfectie Gordijnen Lakens Slopen Enz. enz. GED. OUDE GRACHT 81 Tel. 11152, Haarlem. Verkort weergegeven) Alternatief voor Westelijke randweg: Mijn suggestie is: Dempt de Leidsevaart en be houdt de spoelfunctie bijvoorbeeld door mid del van buizenstelsel. Als bodem van vaart diep genoeg ligt om een w,eg aan te leg gen, dan kan zeker een buis van 3% meter middellijn worden gelegd en dat zal wel vol doende zijn. B. te koop met volledige fa brieksgarantie, ca. f 3.— per week. U kunt er 2 jaar over betalen, 'n Schrijfmachine huren is duurder dan bij ons ko pen. Stel niet uit, maar vraag direct een gratis demonstratie. Br. no. 9302 vrij te aanvaarden geheel vrijstaande VILLA, in prima staat van onderhoud oliestook c.v., gelegen aan grote verkeers weg nabij Haarlem, met 4100 m2 grond, waarop achter de villa nieuwe bijgebou wen zijn geplaatst, die voor vele doel einden geschikt zijn. Inlichtingen: Makelaar en Huizenadministrateur. Sarphatistraat 35 - Amsterdam-C. - Tel. 52400 Het publiek wil weten wat ge hebt aan te bieden. Laat dus niet na het dit geregeld te vertellen. De N.V. HANDEL EN INDUSTRIE MAATSCHAPPIJ „H.I.M.", gevestigd te Haarlem, vraagt voor haar fabrieksbedrijf te Velsen: Sollicitatieadres: Bedrijfsleider der H.I.M., Wijker- meerweg 12 te Velsen N. N.V. KERKO, ateliers voor overhemden, blouses en pyama's vraagt voor haai factureerafdeling een Zij, die reeds als zodanig werkzaam zijn geweest genieten de voorkeur. Goede salariëring en sociale voorzieningen. Spoedige aanmelding in verband met onze vacantie-sluiting gewenst na tele fonische afspraak (Tel. 38904).

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 8