Eisenhower stelt controle uit de lucht op bewapening voor Weerbericht Russen kennelijk overbluft; congresleiders opgetogen OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Eisenhowers plan is resultaat van weloverwogen studie Onlusten in Marrakesj wijzen op tanende macht van Pasja Verrassend Amerikaans aanbod in Genève Gedeputeerden keuren raadhuisbouw goed Westelijke waarnemers betwijfelen of Boelganin het zal aanvaarden Perón's positie nog steeds onduidelijk Het woord is aan Grandval zou overwegen de afgezette sultan te laten terugkeren Ernstig kabelspoor- ongeluk in Oostenrijk Russisch plan Dudok's schepping kan opgetrokken worden Brits plan Zijn partij brokkelt af Anderhalf jaar geëist in zaak tegen Nederlanders Achtjarig kind verdronken Vier Nederlanders gewond Amerikaanse waarnemer bij het proces-Jungschlaeger Weerrapport w 70e JAARGANG No SI Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom VRIJDAG 22 JULI 195 5 Haarlems Dagblad 299e JAARGANG No 163 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 et, p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman GENèVE (Reuter/AFP) President Eisenhower heeft gisteren op de vierde bijeenkomst van de regeringsleiders van de Grote Vier te Genève een verras send aanbod aan premier Boelganin gedaan. De president stelde de Russen voor over te gaan tot uitwisseling van volledige gegevens over de gewapende macht en tot wederzijdse controle door middel van Russische foto-verkennings vluchten boven de Verenigde Staten en Amerikaanse vluchten boven de Sovjet- Unie. Boelganin had zijn oordeel over Eisenhowers plan niet onmiddellijk ge reed en ook de leden van de Russische delegaties wilden zich er later niet over uitlaten. De republikeinse en democratische partijleiders in het Amerikaanse Congres waren opgetogen over de eenvoud van het voorstel. Uit gezaghebbende bron is vernomen, dat Eisenhowers plan niet was opge nomen in de van te voren opgestelde verklaring waarmee hij naar de vergader zaal was gekomen. Hij laste dit plan in zijn toespraak in na een mededeling van Boelganin. Toen Eisenhower zijn plan uiteenzette nam hij zijn bril af en keek de Sovjet-leiders aan. Daarna zette hij zijn bril weer op en las hij zijn verklaring verder voor. Juist toen Eisenhower zijn voorstel deed hij zei er zeker van te zijn dat een hechte vrede kon worden tot stand gebracht viel door een storing het licht uit. De regeringsleiders hielden zich gisteren hoofdzakelijk bezig met het vraagstuk van de ontwapening, het derde punt van hun agenda. Hierbij werden gedeeltelijk oude voorstellen herhaald, terwijl anderzijds ook enige nieuwe gezichtspunten naar voren werden gebracht. Eisenhower onthulde zijn plan in een pleidooi voor het sluiten van een zo veel mogelijk landen omvattende overeenkomst inzake ontwapening, geba seerd op wederzijdse inspectie. De presi dent verklaarde dat de Verenigde Staten en de Sovjet-Unie over nieuwe en afschu welijke wapens beschikken, in hoeveel heden die zowel in deze twee landen wederkerig als ook in andere staten tot vrees voor een plotselinge aanval hebben geleid. Tevoren had Boelganin, die als voorzit ter optrad, een ontwapeningsplan inge diend. Een ander voorstel van Boelganin, om een niet-aanvalsverdrag tussen de leden-staten van de NAVO en de onder tekenaars van het verdrag van Warschau te sluiten, werd zonder door de regerings leiders te zijn behandeld, naar de ministers van Buitenlandse Zaken verwezen. Een verzoek van de ministers, die er niet in waren geslaagd met de opstelling van een program voor het toekomstig beraad over de Duitse kwestie en de Europese veilig heid gereed te komen, om meer tijd voor dit werk, werd ingewilligd. Hierbij werd bepaald, dat de ministers eerst deze taak moeten voltooien, alvorens over te gaan tot het non-aggressievoorstel van Boelganin. Dit voorstel houdt ook in, dat de onder tekenaars van het niet-aanvalsverdrag een voorlopig accoord, in afwachting van het tot stand komen van een stelsel van collectieve veiligheid voor geheel Europa zich verplichten ingeval van geschillen door middel van vreedzaam overleg een oplossing hiervoor te zoeken. Zowel de Britse premier Eden als zijn Franse ambtgenoot Faure noemden Eisenhower's voorstel van vèrreikende betekenis. Aan vaarding er van zou, volgens Eden, onge twijfeld een belangrijke bijdrage betekenen tot het onderling vertrouwen tussen de volken. Faure achtte het Amerikaanse aanbod, gedaan door een man met grote militaire ervaring, de „eerste overwinning op het scepticisme" op de conferentie. Boelganin's voorstel hield in, dat de Sovjet-Unie, de Verenigde Staten, Groot- Brittannië en Frankrijk zich verplichten geen atoomwapens te gebruiken, tenzij zij worden aangevallen. Het Russische ontwa- Op plein 1945 te IJ mui den: Naar wij vernemen heeft het college van Gedeputeerde Staten der provincie Noord holland het crediet der gemeente Velsen voor de bouw van het nieuwe raadhuis aan het Plein 1945 te IJmuiden-Oost thans goedgekeurd. Hiermee is een eind gekomen aan een langdurige onzekerheid over dit voor de gehele IJmond zo belangrijke object. Niet alleen, dat het door architect Du- dok ontworpen raadhuis thans gebouwd zal kunnen worden, ter vervanging van het veel te kleine oude Velsense gemeente huis, maar bovendien heeft de „winkel stichting Plein 1945" thans de zekerheid, dat de onmisbare kern voor haar plannen het raadhuis zelf doorgang kan vin den. Centrumgedachte Voor de toekomstige ontwikkeling van het nieuwe IJmuiden is de goedkeuring van Gedeputeerde Staten evenzeer van eminent belang: de stad aam de zee ont beerde immers tot nu toe een centrum, waar rond zich de nieuwe winkelwijk zou kunnen groeperen. Er is onmogelijk te zeggen, wanneer men de bouw van het raadhuis kan beginnen: thans zal architect Dudok naar wij aanne men opdracht krijgen voor het definitief uitwerken zijner plannen. Na een aanloop- crediet is indertijd 3,5 millioen uit de Vel sense reserve gevoteerd voor de raadhuis- bouw, zodat de financiële zijde geheel ge regeld is. peningsplan komt in grote trekken over een met het plan, dat de Sovjet-Unie op 10 Mei bekend maakte. De hoofdpunten van het thans ingediende plan zijn: de omvang van de strijdkrachten van de Verenigde Staten, de Sovjet-Unie en (communistisch) China moet op een tot anderhalf millioen man worden vastgesteld, terwijl Groot- Brittannië en Frankrijk 650.000 man op de been mogen hebben. Alle andere staten mogen niet meer dan 150.000 tot 200.000 man onder de wapenen hebben. Nadat de overeengekomen vermindering van de strijdkrachten en de conventionele bewa pening voor 75 percent zal zijn uitgevoerd, moet een volledig verbod van atoomwapens van kracht worden. Intussen moeten de „Grote Vier" zich verplichten geen gebruik van atoomwapens te maken tegen welk land dan ook, als zij niet worden aangeval len en dan alleen met toestemming van de Veiligheidsraad van de UNO. Voorts dienen alle proefnemingen met kernwapens te worden gestaakt. Premier Eden stelde voor, de ontwape ning in étappes te laten verlopen, te begin nen met de in Europa gelegerde strijd krachten. Hij vroeg zich af, of het niet mogelijk zou zijn langs de scheidslijn tus sen Oost en West in Europa door de mili taire commandanten van weerskanten aan te wijzen inspectiegroepen te laten werken. Mogelijk zou men hierbij nuttige ervarin gen kunnen opdoen voor de toekomst. Boelganin zeide hierop het van het groot ste belang te achten, dat de vier regerings leiders het eens worden over aanbevelingen aan de UNO om een einde aan de koude oorlog te maken. Hij stelde voor, de vier ministers van Buitenlandse Zaken uit te nodigen een ontwerp op te stellen. De Wes telijke regeringsleiders gingen hiermee ac coord. Hierop verklaarde Boelganin de ge- dachtenwisseling over ontwapening voor gesloten. De Sovjet-houding tegenover Eisen howers plan is uiterst welwillend, zo ver neemt Reuter uit onofficiële Sovjet-bron. GENèVE (Reuter/AFP) President Eisenhowers voorstel op de conferentie te Genève tot uitwisseling van militaire ge- gegevens tussen de Verenigde Staten en de Sovjet-Unie zal waarschijnlijk als het belangrijkste van de gehele conferentie ge boekstaafd worden, aldus schrijft Reuters correspondent Stanley Priddle. In Weste lijke kingen werd Eisenhowers voorstel gezien als een oprechte poging tot ver mindering van de internationale spanning en tot overtuiging van de wereld van de vreedzame oogmerken van de Ver. Staten. Het grootste practische voordeel van Eisen howers voorstel is, dat de nu eenmaal starre procedure in de UNO-subcommissie voor ontwapening omzeild zou worden. De president stelde voor, dat de Amerikaanse en de Russische afgevaardigde in de sub commissie zijn voorstel bespreken. Er is geen sprake van dat men op de Geneefse conferentie zal trachten tot overeenstem ming over dit punt te komen. Eisenhowers plan is, hoe onverwacht ook, geen spontaan gebaar. Het is volgens bevoegde kringen te Washington de vrucht SANTIAGO, Chili (Un. Press) Het ministerie van Buitenlandse Zaken en de Argentijnse ambassade hebben de geruch ten ontkend als zou de Argentijnse presi dent Juan Perón hebben verzocht in Chili te worden toegelaten. Een van Santiago's grootste radio-stations had een bericht om geroepen dat Perón aan Chili toestemming had gevraagd naar dat land te komen als balling, indien hij gedwongen zou worden Argentinië te verlaten. De Argentijnse minister van Binnenland se Zaken heeft de in het buitenland gepu bliceerde berichten tegengesproken, als zou president Perón zijn ontslag hebben inge diend of afgezet zijn. In Buenos Aires was het Donderdag rus tig, in tegenstelling tot Woensdag, toen wilde geruchten over een revolutionnaire actie van de vloot de ronde deden. De betogers van de radicale oppositie partij, die Donderdagavond na afloop van een vergadering door de stad trokken on der het roepen van de leuze „aftreden", werden op een bepaald ogenblik vanuit een jeep beschoten. Een der betogers werd dodelijk getroffen en verscheidene van hen werden gewond. De politie, die zich tot op dat ogenblik afzijdig had gehouden, trad toen op en verspreidde de betogers. Een aantal personen werd gearresteerd. Het ziet er naar uit, meldt Reuter, dat de marine aandringt op Perón's onmiddellijke aftreden, doch dat het leger verandering wenst door een geleidelijk afbreken van het Peronistisch apparaat. De houding van de luchtmacht zou nog onbepaald zijn. Eén ding is thans echter duidelijk: de toekomst van het land ligt geheel in handen van liet leger. Het Huis van Afgevaardigden kon Woensdag niet bijeen komen, doordat de Peronistische leden hun functies in de on derscheidene commissies beschikbaar ge steld hadden. De voorzitter van de opperste raad van de Peronistische partij, Alberto Teisaire, heeft gezegd dat er binnen de eerstkomen de tien dagen belangrijke wijzigingen in de partij zijn te verwachten. Twee partijlei ders, dr. Antonio Benitez, de voorzitter van de Kamer van Afgevaardigden, en Angel Niel Asquia, de voorzitter van het Peronis tische blok in de Kamer, zouden naar ver luidt, afgetreden zijn. van een diepgaande studie in het diepste geheim door deskundigen van de departe menten van Defensie en Buitenlandse Za ken en door de diensten van Harold Stas- sen, die belast is met de ontwapenings problemen. Het plan houdt rekening met de nieuwste technieken. Een modern ver kenningsvliegtuig is een waar labora torium. Met electronische instrumenten kan men de knapst gecamoufleerde ob jecten ontdekken. Men herinnert er aan, dat president Truman in September 1949 de eerste atoomontploffing in de Sovjet- Unie bekend kon maken dank zij onder zoekingen van de atmosfeer op grond van wat met instrumenten van verkennings vliegtuigen was waargenomen. Amerikaans voordeel Westelijke afgevaardigden betwijfelen of het Amerikaanse voorstel aanvaardbaar zal zijn voor de Russen, die hun militaire zaken altijd met de grootste geheimhou ding hebben omringd. Het is dan ook vrij wel zeker, aldus Priddle, dat de Ameri kanen bij de toepassing van het plan meer onthullingen deelachtig zouden worden dan de Russen. De Westelijke diensten voor contra-spionnage zijn er van over tuigd, dat communistische agenten in alle delen van de Westelijke wereld reeds veel waardevolle gegevens over militaire aan gelegenheden hebben verzameld. Westelijke afgevaardigden noemden Boelganins voorstel tot een non-aggressie- verdrag tussen de landen van de NAVO en die van haar communistische tegenhanger, onaannemelijk, daar het geen grotere ver plichtingen omvat dan die welke voort vloeien uit de UNO-Handvast. Bovendien staan de Westelijken op het standpunt, dat zij niet tot een veiligheidsstelsel kunnen toetreden, dat niet gebaseerd is op een verenigd Duitsland, aldus Priddle. In West-Duitse kringen in Genève ver klaarde men naar aanleiding van Edens „bescheiden" suggestie, dat de West-Duitse regering bijna zeker zou weigeren Oost- Europese inspecteurs in West-Duitsland toe te laten, tenzij volgens een plan dat tevens voorziet in hereniging van Duits land. De regeringshoofden zullen vandaag waarschijnlijk spreken over het vierde en laatste punt van het programma, de ont wikkeling van het contact tussen Oost en West. In Britse kringen is men van oor deel, dat de conferentie van regerings leiders daarna zal worden gesloten. (Van onze correspondent in Djakarta) In het proces tegen Schmutzer, Ver- steegh en Caton voor het landsgerecht te Djakarta heeft de officier van justitie van daag tegen ieder anderhalf jaar gevange nisstraf met aftrek geëist wegens het ver lenen van steun aan benden, met name de Darul Islam. De verdachten werden tevens veroordeeld tot betaling van de kosten van het geding. De officier achtte de ten laste gelegde feiten bewezen op grond van de verklarin gen van de getuigen. De officier verwierp het verweer van de verdachten, dat een maal rijst was gegeven op verzoek van mi litairen om zodoende bijzonderheden over de bende te weten te komen. Hij noemde het contact met de militairen een laakbaar feit, omdat vreemdelingen zich niet hebben te mengen in militaire aangelegenheden. De eis komt overeen met de tijd in voorlo pige hechtenis doorgebracht. De pleidooien van mr. Razak en mr. Boegheim zullen op 11 Augustus gehouden worden. De uitspraak valt een week later. Bij de aanlegsteiger van het gemeente lijk veer aan de Nieuwendammerkade te Amsterdam is een achtjarige jongen tij dens het spelen in het water van het Nieuwendammerkanaal gevallen en ver dronken. Een passerende 32-jarige man, die ge kleed te water sprong, slaagde er niet in het kind te redden. Na tien minuten is het lijkje opgehaald. Hittegolf in New York De acht millioen inwoners van New York zuchten onder een hittegolf die reeds 24 dagen duurt. De thermometer bereikte de 96 graden Fahrenheit. Slechts één dag gedurende Juli was het even beneden de 80 graden. Na een onderbreking van en kele dagen is de tropische hitte terugge keerd in Oslo. De gemiddelde maximum temperatuur over het afgelopen deel van Juli bedroeg in Oslo 28.9 graden Celsius. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S Jean Paul: Het spel der kinderen is de uiting van levensernst in luchtige vorm. Om de belangstelling der toeristen op te wekken worden in het Noord-Hollandse plaatsje Schagen oude folkloristische ge bruiken hersteld. In de komende zes weken voeren de in West-Friese kledij gestoken Schagenaren tijdens de druk bezochte Donderdagmarkt dansen op het Marktplein uit en verkopers op de kramenmarkt lopen er in blauwe kielen, rode zakdoeken om de hals en een zwart petje op het hoofd. Dat de dansen kijkers trekken laat de foto wel zien. (Van onze correspondent in Parijs) Tien doden, dertig gewonden, geplun derde en in brand gestoken winkels van Marokkaanse Joden en enige honderden arrestanten, dat is de balans van onlusten in Marrakesj, een van de grootste steden van Marokko en de woonplaats van EI Glaoui, de machtige Pasja van de stad en de gezworen tegenstander van de afgezet te sultan. De resident-generaal Grandval heeft gisteren zijn intocht in de stad ge houden. De avond tevoren had de Pasja in de Medinah bekend laten maken, dat de bevolking niet mocht betogen, dat zij niet mocht roepen „Leve Grandval" of „Leve Ben Joessef", dat alle winkels ge opend moesten zijn en dat overtreding ogenblikkelijk door de manschappen van zyn politie zouden worden gestraft. De intocht van Grandval voltrok zich in een ijzige stilte en verlatenheid. In de Europese stad bevond zich vrijwel alleen politie op straat en op een afstand van enige kilometers zag men nauwelijks een paar honderd toeschouwers. Nadat hij de resident-generaal had verwelkomd, ging de Pasja in zijn Amerikaanse auto terug naar het paleis in de oude stad. Op een gegeven ogenblik werd hij omringd door een troep mannen, voor de grote meerder heid jonge lieden, die „leve sultan ben Joessef" riepen. Er vielen enige schoten. De Pasja, die ondanks zijn tachtig jaren bijzonder flink en doortastend is, sprong meteen uit zijn wagen, gewapend met het automatische geweer, dat hij eens van de Amerikaanse generaal Wilson cadeau heeft gekregen en dat hij altijd met zich voert. De garde en de politie, aangemoe digd door het voorbeeld van de Pasja, verdreven de betogers waarbij twee of drie doden vielen. Van dat ogenblik af ontstond onrust in de Marokkaanse wijk. Er werd de gehele dag geschoten. Betogers hebben winkels van Joden geplunderd. Arrestaties en schermutselingen volgden. Twaalf staatswinkels, waar tabak en post zegels worden verkocht, werden in brand gestoken. Na de aanslag, die door enige Franse journalisten onder wie de correspondent van Agence France Presse, het officieuse persbureau van de Franse regering, was bijgewoond, heeft het bureau van de resi dent-generaal ontkend dat er een aanslag zou zijn gepleegd. Wel geeft men toe, dat er enige moeilijkheden zijn geweest. De redenen voor dat dementi zyn duide lijk. De Pasja heeft zich altijd een aanhan ger van Frans-Marokkaanse samenwer king getoond. Hy heeft steeds gedreigd dat hij, als men de oude sultan zou laten te rugkomen, zich met zyn aanhang daarte gen zou verzetten. Men hield van Franse zyde die aanhang voor bijzonder groot en machtig. Thans is duidelijk gebleken, dat het ge zag van de Pasja aan het tanen is. Zy het dat duizenden Marokkanen en stamhoof den hem trouw zijn. Door hem in zekere zin te sauveren, hoopt de resident-gene raal hem milder te stemmen voor zyn plannen ten aanzien van de sultans- kwestie. Met het oog hierop is het ook van be lang, dat de voormalige Pasja van Oefrou, Si Bekkai, na een vrijwillige ballingschap van twee jaren in Parijs, naar Marokko is teruggekeerd en daar door de resident-ge neraal is ontvangen. Si Bekkai is kolonel in het Franse leger en oorlogsgewonde. Van de afgezette sultan is hij een trouwe paladijn. Toen deze twee jaar geleden werd verbannen, verliet ook Si Bekkai Marokko en ging naar Parijs, waar hij bleef ijveren voor Frans-Marokkaanse sa menwerking. Na zijn onderhoud met Grandval heeft hij in een vraaggesprek verklaard, dat hij meende dat de sultanskwestie „met goed vinden van zijne majesteit Sidi Moham med ben Joessef zou kunnen worden op gelost". Dat is voor een Amerikaans pers bureau aanleiding geweest te berichten dat de sultanskwestie zou worden opgelost volgens de geruchten die de ronde doen. De huidige sultan zou vrijwillig aftreden, ei zou een regentschapsraad komen en te zijner tijd zou men ben Joessef tot sultan uitroepen. Ook hierop heeft de resident- generaal met een dementi gereageerd. De uitwijzing van een vijftiental Fran sen en Marokkanen heeft in bepaalde Europese kringen van Casablanca, die nogal machtig zijn, verontwaardiging ge wekt. Men vreest dat zij wellicht nieuwe demonstraties ten gevolge zal hebben. Reuter) Berbers zijn ter versterking van de politie in Marrakesj aangekomen. Zij zijn trouwe volgelingen van de Pasja. Zelfs is hij het opperhoofd van duizenden Berbers. De Amsterdammer Kornelis van den Toom, zijn vrouw Cornelia en hun beide zoons Wijnant (12) en Peter (9) liggen met vele andere slachtoffers van een kabelspoor- ongeluk in de verbandkamer van de elec- trische centrale bij de Kaprunberg. Zij stortten Donderdagavond met ongeveer 135 andere toeristen neer, toen een open wagen van het kabelspoor in een hevige storm plotseling stopte. Twee van de tientallen gewonden, een Duitser en een Oostenrijkse, zijn inmiddels overleden. De heer Van den Toom en zijn twee zoons zijn ernstig gewond, mevrouw Van den Toom is licht gewond. In het spoor bevonden zich op het mo ment van het ongeluk ongeveer 140 per sonen. Tijdens de afdaling ontstond plotse ling kortsluiting in de leiding, vermoede lijk door blikseminslag. De wagen kwam zo plotseling tot stilstand, dat door de schok 120 van de 140 personen over de railing in de diepte vielen en langs de steile berghelling van 60 graden naar be neden rolden. De Kaprun is zeer in trek bij toeristen. De berg is 1700 meter hoog. Van het kabel- spoor hebben toeristen een prachtig uit zicht op het dal van de Salsach en het stuwmeer van de Kaprun. De trein was op het moment van het ongeval 30 meter hoog geklommen. De toestand van veertien van de gewon den is ernstig. De toestand van Van den Toom sr. is zorgwekkend. (U.P.) DJAKARTA (United Press). - De tweede secretaris van de Amerikaanse ambassade, vice-consul Robert McQuaid, heeft het pro ces tegen de Nederlander Jungschlaeger gisteren een uur lang als waarnemer bij gewoond. De behandeling gaat op 12 Aug. verder. Dinsdag woonde hij als waarnemer het proces tegen de Nederlander Schmidt bij. Volgens betrouwbare zegslieden is de Amerikaanse ambassade voornemens naar beide processen elke week ten minste een keer een waarnemer te zenden. Dit is naar men aanneemt het Amerikaanse antwoord op het Nederlandse verzoek om interventie. Maastricht heeft Donderdag op de na tionale feestdag in België bezoek gehad van een ongekend aantal Belgen. Om een uur 's middags was er op de markt en op het Vrijthof geen parkeergelegenheid meer. En kele honderden auto's stonden op terreinen aan de rand van de stad opgesteld. Vanwege de Heiligdomsvaart waren er in Maastricht veel pelgrims uit Tongeren, Luik en Bilsen. (van hedenmorgen 7 uur) w eers toestand 5 •o o C fi> Stockholm Oslo Kopenhagen Amsterdam Londen Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Genève Zürich Locarno Berlijn Frankfort München Wenen Innsbruck Rome Ajaccio Mallorca zwaar bew. licht bew. onbewolkt onbewolkt zwaar bew. zwaar bew. geheel bew. mist half bew. licht bew. regen regen half bew. onbewolkt mist. geheel bew. nevel geheel bew. onbewolkt onbewolkt licht bew. Sc NNO O N NNW W WNW NNW windstil NW 3 windstil windstil ONO 2 windstil windstil WZW 2 windstil W 2 windstil ONO 2 windstil x c es O ZS 20 0 28 0 25 0 21 0 21 18 0,4 21 2 23 19 25 0,1 26 0 26 4 26 24 27 4 26 0 25 0 25 4 27 0 28 17 34 0 29 0 31 0 Neerslag laatste 24 uur. ccocoooccccccccccoocccocc<xxccoco2ocoooccccccccccoocccc< WOLKENVELDEN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond, op gemaakt te 10 uur: Vooral in de nacht veel bewolking met op enkele plaatsen wat motregen. Mor gen overdag voornamelijk in het bin nenland ook opklaringen. Zwakke tot matige wind tussen Noord-West en Noord. Ongeveer dezelfde temperatuur als vandaag. 23 Juli Zon op 4.49 uur, onder 20.47 uur. Maan op 10.08 uur, onder 22.02 uur. Maanstanden 26 Juli 16.59 uur: Eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 22 Juli Hoog water: 5.27 en 17.56 uur. Laag water: 1.12 en 13.37 uur. Zaterdag 23 Juli Hoog water: 6.11 en 18.39 uur. Laag water: 1.56 en 14.16 uur.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 1