Topconferentie geëindigd met volledige overeenstemming Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Ministers zetten gesprek in October te Genève voort Regeringsleiders zijn voldaan over de bereikte resultaten Voorzitter van bergingsvereniging „Renate Leonhard" afgetreden Regeringsleiders accoord over volgende stappen Indonesische regeringsverklaring Verre Oosten werd in Genève niet besproken Boelganin en Kroesjtsjev onderbreken hun thuisreis in Oost-Berlijn Voldoening over Genève is vrijwel algemeen Matroos in zee bij Zandvoort verdronken Het woord is aan Alarmtoestand in een Argentijnse provincie Leden zeer ontstemd over gevoerd beleid V errassingen Boelganin betreurt dat China en Formosa zijn overgeslagen Cordell Huil overleden op 83-jarige leeftijd Onlusten in Frans-Marokko Echtgenote van slachtoffer op het nippertje gered Oppositie houdt demonstraties Senator bepleit contact W ashington-Peking Bouwput vergt nog 30 mille Weer rapport 70e JAARGANG No 13 MAANDAG 25 JULI 1955 299e JAARGANG No 165 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-enFeestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12ct Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman GENèVE (Reuter/AFP) De „topconferentie" te Genève is Zaterdagmiddag met glimlachen, gelukwensen en handdrukken geëindigd, nadat de vier rege ringsleiders volledige overeenstemming hadden bereikt over de volgende stap pen, die gedaan zullen worden om de internationale spanning te verminderen en een einde te maken aan de „koude oorlog". President Eisenhower, Sir Anthony Eden, maarschalk Boelganin en premier Faure gaven hun ministers van Buiten landse Zaken opdracht om in October weer te Genève bijeen te komen voor het bestuderen van de vraagstukken ter zake van de Duitse eenheid en de Euro pese veiligheid en om middelen te zoeken voor het uit de weg ruimen van de hinderpalen, die het vrije contact en de vreedzame handel tussen de volken belemmeren. Ook kwamen zij overeen, dat de verschillende ontwapeningsvoor stellen, waaronder Eisenhowers aanbod om militaire gegevens met de Sovjet- Unie uit te wisselen, op een op 29 Augustus te New York te beginnen bijeen komst van de subcommissie voor ontwapening van de UNO zullen worden be sproken. De regeringsleiders bereikten overeenstemming over alle vier punten van hun agenda, toen zij Zaterdag in totaal vijf uur in het geheim vergaderden nadat vorige besprekingen waren vastgelopen. De richtlijnen voor de ministers die na afloop van de slotvergadering werden be kendgemaakt, zijn de volgende: De ministers zijn belast met de bestude ring van de verschillende voorstellen,waar onder die om een veiligheidsverdrag voor Europa of een deel van Europa te sluiten (dit voorstel bevat een artikel volgens het welk de deelnemende landen zich verplich ten, niet hun toevlucht tot geweld te ne men en elke hulp aan een aanvaller te wei geren), de beperking, controle en inspectie van de strijdkrachten en de bewapening en het vestigen van een zóne tussen Oost en West, waar de ontplooiing van de strijd krachten het onderwerp zal zijn van ge meenschappelijk accoord. De vier rege ringsleiders zijn overeengekomen, dat de regeling van de Duitse kwestie en de her eniging van Duitsland door middel van vrije verkiezingen tot stand zullen komen overeenkomstig de nationale belangen van het Duitse volk en in het belang van de veiligheid in Europa. De vier regeringsleiders, die vaststellen dat iedere verlichting van de militaire las ten de mogelijkheid schept om uitgebreide hulpbronnen vrij te maken, die kunnen worden aangewend voor het verbeteren van het levenspeil van de minder ontwik kelde gebieden, zijn overeengekomen hun pogingen om door middel van de subcom missie voor ontwapening van de UNO tot een ontwapeningsstelsel te komen, voort te zetten. Zij dragen de ministers op, kennis te nemen van de werkzaamheden van dit orgaan en te onderzoeken, of de vier rege ringen andere initiatieven op het stuk van de ontwapening kunnen nemen. De ministers zullen deskundigen belasten met de bestudering van alle maatregelen, die kunnen leiden tot het wegruimen van de hinderpalen die het vrije contact en de vreedzame handel tussen de volken in de weg staan. DJAKARTA (Un. Press) Premier Sastroamidjojo heeft Zondag officieel het ontslag van zijn regering ingediend bij vice-president Mohammed Hatta. De pre mier deelde mede dat hy Dinsdag beraad slagingen zou beginnen met twintig par tijen die vertegenwoordigd waren in het voorlopig parlement. Dit overleg zal drie dagen vergen, waarna Hatta de formateur zal aanwyzen. Sastroadmidjojo had Zaterdagavond in het parlement mededeling gedaan van het voornemen tot aftreden van het Indonesi sche kabinet. In de regeringsverklaring werd gezegd: „de regering kon het gezag van de nieuwe chef-staf niet effectief ma ken". De regering is ervan overtuigd dat zij in de legerkwestie voldaan heeft aan ae voorzieningen van de grondwet. Zij had deze zaak aan het parlement kunnen voor leggen, doch zij achtte het niet verstandig dit te doen. Zij wilde voorkomen, dat het conflict tussen regering en leger werd uit gebreid, want uitbreiding zou de spanning en de onrust in de staat bevorderen. In de verklaring wordt een uitvoerige opsomming gegeven van de verschillende bekende gebeurtenissen sedert generaal- majoor Bambang Sugeng zijn ontslag in diende, die geleid hebben tot de huidige politieke crisis. Onder meer werd aange stipt, dat de regering bij het vervullen van de vacature-Sugeng de beslissingen van het congres van officieren te Djogja mede in aanmerking nam, doch dat regering en leger van mening verschilden over persoon en geschiktheid van de benoemde nieuwe staf-chef. De regering ging hierbij van het beginsel uit, dat niet het leger haar diende te corrigeren, als zij een fout had gemaakt. De loop der gebeurtenissen had tot resul taat het voorstel der regering, waarin over dracht van de functie aan Bambang Utoyo zuiver als een formaliteit werd geëist, on middellijke pensionnering van Utoyo in het vooruitzicht werd gesteld, een lijst van nieuwe candidaten van het leger werd ver zocht en besprekingen over de voornaam ste problemen werden aangeboden. Het leger bleef echter speciaal de sym bolische erkenning van Utoyo afwijzen, zo dat de regering tot haar spijt moest vast stellen, dat haar pogingen hebben gefaald. De vergadering werd bijgewoond door 125 parlementsleden: de publieke belang stelling was zeer groot. Verscheidene mi nisters kregen bij het betreden van het parlementsgebouw minder vleiende opmer kingen uit het publiek toegeroepen. De bewoordingen van de richtlijnen voor de ministers sluiten niet uit, dat in Octoner de strijd zal worden voortgezet over de vraag, of eerst de Duitse eenheid hersteld moet worden en daarna over een Europees veiligheidsverdrag moet worden onderhan deld, zoals het Westen wil, of omgekeerd, zoals de Russen wensen. Het Westen stem de er later mee in, dat de twee punten tegelijk kunnen worden behandeld. Hoewel dit onderdeel van de richtlijnen is getiteld „Europese veiligheid en Duitsland" is niet rechtstreeks vastgelegd, dat de onderhan delingen over deze kwestie tegelijk zullen worden gevoerd. GENèVE (Reuter/AFP) - Premier Boel ganin zeide in zijn slotverklaring op de conferentie, dat de Sovjet-Unie teleurge steld was over het feit, dat onderwerpen betreffende het Verre Oosten en de „wet tige rechten" van het Chinese volk, alsme de de toestand rondom Formosa niet ter sprake waren gekomen. Evenals de andere regeringsleiders legde hij de nadruk op het belang van de onderlinge contacten, welke de staatslieden binnen en buiten de confe rentiezaal hebben gelegd. Het belangrijkste vraagstuk acht hij de collectieve veiligheid. De Sovjet-Unie zal van haar kant al het mogelijke doen om de genomen beslissin gen te verwezenlijken. Volgens de Britse woordvoerder heeft Boelganin zich niet uitgelaten over Eisen howers plan voor het uitwisselen van mili taire gegevens. De „Prawda", het orgaan van de Russi sche communistische partij, verklaart in een hoofdartikel, dat de Geneefse conferen tie een nieuw stadium in de ontwikkeling van de betrekkingen tussen de Grote Vier inluidt en van nut zal zijn voor het ver sterken van het wederzijds vertrouwen. „Herstel van het vertrouwen tussen de lan den is een werkelijk en bereikbaar doel". De Geneefse conferentie heeft aangetoond, dat „verlossing van de koude oorlog" mo gelijk is, aldus het blad. De „Letterkundige Gazette" van Moskou drong aan op nauwere banden met de Ver enigde Staten. Het Sovjet-volk heeft altijd sympathie gehad voor „de scheppende ar beid en het zakelijke karakter van de Ame rikanen". Een verrassing is de passage waarin ge sproken wordt over „het instellen van een zóne tussen Oost en West, waarin het be schikken over strijdkrachten onderwerp van onderlinge overeenstemming zal zijn." Dit punt is duidelijk een restant van Eden's oorspronkelijke voorstel inzake een „gede militariseerd" gebied in Europa tussen de twee machtsblokken. Het is bekend, dat de West-Duitsers niet veel voor het Britse plan voelen. De verandering werd tijdens de geheime vergadering aangebracht. Het besluit om de ontwapeningsvoorstel len naar de subcommissie van de UNO, waarin de „Grote Vier" en Canada zijn vertegenwoordigd, te verwijzen, betekent een Russische concessie aan het Westen. De Russen zijn er evenwel in geslaagd om elke verwijzing naar Eisenhower's plan voor uitwisseling van militaire gegevens buiten de richtlijnen te houden. WASHINGTON (Reuter) De gewezen Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Cordell Hull is Zaterdag in het Bethesda ziekenhuis bij Washington over leden. Hij is 83 jaar geworden. De demo craat Cordell Hull trad in 1944 als minis ter van Buitenlandse Zaken af om ge zondheidsredenen. Hij leed aan aderver kalking. In drie regeringsperioden van president Roosevelt was de overledene sinds 1933 minister van Buitenlandse Zaken. Roose velt heeft hem eens „de vader van de UNO" genoemd. Cordell Huil verwierf in ternationale bekendheid voor zijn werk tot verbetering van de internationale be trekkingen. In 1945 kreeg hij de Nobel prijs voor de vrede. In 1893 begaf hij zich in de politiek. Hij werd lid van het Huis van Afgevaardig den van de staat Tennessee waar hij ge boren werd. In 1907 werd hij in het Con gres gekozen. Hij was een warm voorstan der van vrije wereldhandel. Mevrouw Huil is het vorige jaar op 79-jarige leeftijd ge storven. President Eisenhower gaf opdracht op alle openbare gebouwen de vlag halfstok te hijsen. LONDEN (Reuter) President Eisen hower is Zondag in Washington terugge keerd van de topconferentie in Genève. De president zei bij zijn aankomst dat de resultaten van de conferentie in de ko mende maanden tot uitdrukking zullen ko men. „Inmiddels zijn er nieuwe contracten' tot stand gekomen en er is een nieuwe vriendschappelijke houding in de wereld tot stand gekomen. Minister Dulles zeide bij zijn aankomst, dat op de conferentie de „beperkte doelstellingen" van de Verenig de Staten waren bereikt „en misschien zelfs overschreden". Dulles zei, dat het een „goede conferentie" was geweest. Premier Boelganin en partijsecretaris Kroesjtsjev zullen enkele dagen op uitno diging in Oost-Berlijn vertoeven. Boelga nin zei bij zijn aankomst in Oost-Berlijn, dat zich sedert de oorlog twee souvereine delen van Duitsland hadden gevormd en dat de Duitse kwestie niet opgelost kon worden zonder Duitse deelneming. „Wij wensen daarom, dat er een wederzijdse toenadering tussen de beide delen van Duitsland plaats heeft, want dit is de enige weg naar hereniging". Boelganin zei dat de conferentie ongetwijfeld een gunstige invloed zal uitoefenen op de internationale toestand". Hij wees er op dat bij een op lossing van de Duitse kwestie rekening moet worden gehouden met de meningen van zowel Oost- als West-Duitsland. „Daarom kan deze kwestie niet worden op gelost zonder de medewerking van de Duitsers zelf". Boelganin en Kroesjtjev zijn Zondag avond de eregasten van de Oost-Duitse re gering geweest. Op de receptie waren on der meer aanwezig de opperbevelhebber van de Russische troepen in Duitsland, maarschalk Gretsjko en de Russische Ho ge Commissaris in Duitsland, Poesjkin. Minister Molotov, minister Zjoekov en de eerste plaatsvervangende minister van Buitenlandse Zaken, Gromyko, zijn Zon dagavond te Moskou teruggekeerd. Premier Eden zei bij zijn vertrek te menen, dat op de conferentie goede resul taten zijn bereikt „en als zij goed zijn is dit in niet geringe mate te danken aan president Eisenhower. Sir Anthony ver klaarde bij aankomst te Londen: „Ik heb thans meer vertrouwen in de internatio nale toestand dan voordat ik naar Genève vertrok". „Er waren vele problemen en moeilijkheden. Maar we gaan tenminste in de goede richting, en dat is iets waarvan we enige tijd geleden niet zeker waren". Hij zei te geloven dat de regeringsleiders verstandig zijn geweest niet te veel over details te hebben gesproken. De Grote Vier hadden getracht: tot overeenstem ming te komen over de aard van de pro blemen, die moeten worden opgelost; de koers uit te zetten en in onderlinge be sprekingen het gevoel van wantrouwen te doen afnemen. Eden zei te geloven dat met betrekking tot deze drie kwesties meer is bereikt dan hij verwachtte. Premier Faure zeide: „Wij bevinden ons op een lange en moeilijke weg doch ik ge loof, dat het de goede weg is. WASHINGTON (Reuter) Uit de reac ties in de verschillende landen op het re sultaat van de conferentie van regerings leiders blijkt ingenomenheid met de be reikte toenadering tussen Oost en West. De Amerikaanse vice-president Nixon is van mening, dat het persoonlijk contact de hoogste Sovjet-leiders heeft overtuigd van de oprechtheid van president Eisenhower. In officiële kringen en Congreskringen te Washington schijnt men het vrijwel al gemeen, op enkele rechtse republikeinen na, er over eens te zijn, dat de bereikte overeenstemming niet alleen een overwin ning is voor de vrede, maar ook voor het Westelijke standpunt. Berichten, dat de Westelijke gedelegeer den in Genève Eisenhower eenstemmig als „de man van de conferentie" beschouwen, hebben in Washington een willig oor ge vonden. Het succes van Eisenhower kan belangriik zijn bij de presidentsverkiezin gen van het volgende jaar, indien hij zich weer candidaat stelt voor de republikeinse partij. In Londen werd het resultaat van Ge nève het grootste diplomatieke succes van na de oorlog genoemd. In een commentaar voor de Oost-Berlijnse zender werd Aden auer de voornaamste verliezer geheten. Sir Winston Churchill, die twee jaar gele den het denkbeeld van de thans geëindig de conferentie opvatte, verklaarde „zeer dankbaar" over het resultaat te zijn. MEKNES (AFP/Reuter). Bij ernstige ongeregeldheden in Meknes* op twee na de grootste stad van Frans Marokko, zijn vandaag verscheidene doden en gewonden gevallen. De Franse resident-generaal, Gilbert Grandval, zou vandaag een officieel bezoek aan de stad brengen. Een Brabants vendeliersfeest in het hartje van Den Haag werd Zaterdag gevierd in het kadersvan de Haagse vacantieweken. De vendelzwaaiers op het Binnenhof - een historisch schouwspel op een historisch plein. Zondagmiddag is bij het Zuiderstrand te Zandvoort, even ten Zuiden van de red- dingspost Ernst Brokmeyer, een Amster dammer verdronken. Zyn echtgenote kon op het nippertje worden gered. Omstreeks kwart voor vijf zagen de op deze post vertoevende leden van de Zand- voortse reddingsbrigade, hoe twee perso nen, een eindje over de eerste bank, de handen omhoog staken, doch men meende met een stoeipartij te doen te hebben. Een toevallig passerende helicopter van het vliegveld Ypenburg, waarvan de piloot, de heer R. van der Warten, een reclamevlucht boven zee maakte, bemerkte echter, dat beide baders in moeilijkheden verkeerden. Hij draaide bij en liet boven de plaats zijn reclameborden in zee vallen. Dit was voor de leden van de Zandvoortse reddingsbri gade het alarmsein. Men begaf zich onmid dellijk in zee en slaagde er in vrij korte tijd in een vrouw, die reeds in bewuste loze toestand verkeerde, naar de kust te brengen. De helicopter daalde nog enkele malen tot vlak boven het water, doch ver dween, toen de piloot bemerkte, dat zijn reddingspogingen reeds waten overgeno men. Dr. J. van der Meer uit Zandvoort slaag de er met een op het strand vertoevende arts in, de vrouw weer tot bewustzijn te brengen met behulp van zuurstof-toedie ning en kunstmatige ademhaling. Haar toe stand bleek echter nog van dien aard, dat directe overbrenging naar het St. Elisa- bethsgasthuis in Haarlem noodzakelijk was. Zij bleek de 21-jarige H. G.-J. te zijn, wo nende te Amsterdam. Intussen was uit mededelingen van strandbezoekers komen vast te staan, dat nog een tweede persoon zich in het water moest bevinden. Direct begaven de leden van de Zandvoortse reddingsbrigade zich wederom te water en zij vonden kort daar na het lichaam van een man in het tweede zwin. Anderhalf uur lang trachtten drie doktoren de levensgeesten wederom op te wekken, echter zonder resultaat.Het slacht offer was de 22-jarige beroepsmatroos bij de Koninklijke Nederlandse Marine H. Ga- beler, wonende in de Nic. Snijderstraat te Amsterdam, opvarende van H.M. Hertog Hendrik, de echtgenoot van de geredde vrouw. Het stoffelijk overschot van de verdron kene werd overgebracht naar de Algemene begraafplaats te Zandvoort. Vermoedelijk heeft de vrouw zich in haar angst aan de man vastgeklemd, die daardoor zelf zijn vrijheid van handelen verloor. Na enige tijd in het ziekenhuis te hebben vertoefd, werd de toestand van de vrouw redelijk geacht. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT PAGINA'S Anonymus Weelde is een last, als niemand haar ziet. MONTEVIDEO (Reuter) Volgens te Montevideo (Uruguay) ontvangen berich ten is in de Argentijnse provincie Entre Rios de alarmtoestand afgekondigd. De verloven van leger-, marine- en politie personeel zijn ingetrokken en waarnemers aan de grens maakten melding van be wegingen met vechtwagens en stukken geschut. Volgens deze berichten zal er heden te Parana in Etre Rios een besprekingg wor den gehouden van legerofficieren over de wijze waarop de Argentijnse crisis voor morgen, de derde verjaardag van het overlijden van Eva Perón, kan worden geregeld. Ondanks president Peróns aan dringen op een politiek bestand, zijn in het weekeind betogingen gehouden door leden van de oppositiepartijen. De politie te Cordoba dreef met traangasbommen en brandweerslangen betogingen van studen ten uiteen. A.F.P. meldt, dat in Buenos Aires acht personen zijn gearresteerd wegens het or ganiseren van tegen de regering gerichte betogingen. WASHINGTON (AFP) De voorzitter van de Amerikaanse senaatscommissie voor Buitenlandse Zaken, de democraat Walter George, heeft Zondag in een televi sie-uitzending aangedrongen op een onder houd tussen de ministers van Buitenlandse Zaken van de Verenigde Staten en commu nistisch China binnen zes maanden ter be studering van de probemen in het Verre Oosten. Volgens de senator houdt een der gelijke bespreking over vermindering van de spanning in de wereld geen erkenning van het communistisch bewind van China in. Zij toont alleen aan, dat de Verenigde Staten in het belang van de vrede bereid zijn met de regering te Peking te spreken, aldus senator George, die vier maanden ge leden een lans brak voor een conferentie aan de top met de Sovjet-Unie. Tydens een Zaterdag te Utrecht gehou den vergadering van leden-aandeelhouders van de coöperatieve bergingsvereniging „Renate Leonhard" is de voorzitter van deze vereniging, de heer P. Visser, gedwon gen tydelyk af te treden, hangende het on derzoek dat door de officier van Justitie te Alkmaar zal worden ingesteld naar het financieel beheer van de vereniging. Ter vergadering, die ditmaal gepresideerd werd door mr. J. W. Bax, voorzitter van het col lege van commissarissen van de vereniging werd een accountantsrapport aan de orde gesteld, waaraan de verklaring van goed keuring ontbrak. Het accountantskantoor, dat de controle verricht heeft, heeft deze goedkeuring niet gegeven, omdat het meent dat de bescheiden niet in overeenstemming zyn met de feitelyke stand van zaken. Een tweetal andere accountantskantoren had de opdracht tot onderzoek van de financiële bescheiden van de vereniging afgewezen. Het vermoeden werd geuit, dat voor enkele duizenden guldens provisiegeld was uitge keerd, waarvan in de boeken geen aanteke ning was gehouden. De heer Visser meende zich wel herkies baar te moeten stellen, doch de voorzitter, mr. Bax, verklaarde dat het onderzoek het gewenst maakte, dat de vacature van de heer Visser voorlopig niet vervuld werd. Mochten de leden toch besluiten de heer Visser te herkiezen, aldus mr. Bax, dan zou de consequentie zijn dat de commissarissen aftreden. De heer Visser verklaarde hierna zich tijdelijk terug te zullen trekken, omdat hij een onderzoek naar het financieel be heer niet schuwde. Besloten werd op een volgende vergade ring een contributievoorstel (5 gulden per lid per jaar) te bespreken, evenals de uit gifte van aandelen a pari tot een totaal bedrag van 50.000 gulden. Het is gebleken, dat de werkput van waaruit men het goud uit de „Renate Leonhard" wil halen, niet zeewaardig is, zo werd meegedeeld. Er zul len vele technische veranderingen dienen te worden aangebracht, waarmee een be drag van ruim 30.000 gulden gemoeid is. De heer P. Visser verklaarde over de bouw van de werkput, dat hij zich destijds in verbinding gesteld had met het water loopkundig laboratorium. De put is toen berekend en men verklaarde dat hij vol doende sterk zou zijn. Ook de rijkswater staat had destijds, aldus de heer Visser, grote interesse bij de werkput en was zelfs genegen de put na gebruik van de vereni ging over te nemen. Het voorgelezen accountantsrapport ver wekte op de vergadering de nodige ont stemming, volgens dit rapport zouden er vreemde manipulaties verricht zijn. Er was twijfel gerezen over kasbetalingen van 32.000 gulden, bovendien kon men niet wijs worden uit de talrijke ongeordende stuk ken, die bij de verschillende bestuursleden en de juridische adviseur thuislagen.Vooral van oppositiezijde werd ernstige critiek ge uit aan het adres van degenen, die verant woordelijk waren voor deze manipulaties. I Men voelde zich bedrogen, omdat van de J vierhonderdduizend gulden die gestort wa ren, weinig of niets over is. Bij de bestuursverkiezing bleef de vaca ture van de heer P. Visser onvervuld. De vacature ontstaan door het zich terugtrek ken van de heer J. Adriaanse werd ingeno men door mr. J. Krijgsman, tot nu toe com missaris. De commissarisplaats werd toege wezen aan de heer J. J. W. Nibbring, die als student-assistent van het scheepscon- structielaboratorium het rapport had ge maakt over de voorzieningen, die aan de werkput moeten worden aangebracht. Op 11 of 18 Augustus zal men opnieuw in Utrecht bijeenkomen, waar dan statuten wijziging, contributieheffing en kapitaals uitbreiding in behandeling zullen worden genomen. (van hedenmorgen 7 uur) Stockholm Oslo Kopenhagen Amsterdam Londen Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Genève Locarno Berlijn Frankfort München Wenen Innsbruck Rome Ajaccio Neerslag laatste U uur. oooocoooccoccccccococco3cco»»cccococx»ococccocooo rs- .5 9» V 4* .-. d d £9 an<J Gf, c Sc S ca u a max tem K Z 5 zwaar bew. N 6 22 0 onbewolkt NO 4 26 0 licht bew. NNO 8 24 0,2 nevel NNO 3 19 0,2 zwaar bew. NNO 3 21 0 onbewolkt NO 6 23 0 nevel ONO 6 25 0 zwaar bew. ONO 3 31 0 half bew. windstil 29 0 zwaar bew. NO 3 27 0 nevel windstil 27 0 half bew. windstil 29 0 regen NNO 2 23 0,4 half bew. NO 2 22 0 nevel windstil 21 0 geheel bew. NW 5 23 0 nevel windstil 28 0 onbewolkt windstil 33 (T zwaar bew. ONO 3 29 0 NOORDOOSTELIJKE WIND Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond, opge maakt om 10 uur: Overwegend zonnig en droog weer. Matige, morgen overdag af en toe vrij krachtige Noord-Oostelijke wind. On geveer dezelfde temperaturen. 26 Juli Zon op 4.53 uur, onder 20.43 uur. Maan op 13.46 uur, onder 23.02 uur. Maanstanden 26 Juli 16.59 uur: Eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 25 Juli Hoog water: 7.32 en 19.54 uur. Laag water: 3.18 en 15.31 uur. Dinsdag 26 Juli Hoog water: 8.17 en 20.45 uur. Laag water: 3.54 en 16.09 uur.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 1