Duizenden namen op Westerveld afscheid van J. J. Vorrink Bewoners Vinkenstraat ontevreden over erfscheiding nieuwe huizen Kort en bondig Gemeentebesturen van Haarlem en omgeving vragen overleg over wegen bewesten Haarlem Scheveninger won BBC- prijs: 14 dagen Londen Zandvoort vóór nieuwe weg door Aerdenhout, andere gemeenten verklaren zich er tegen Madame Egorova naar Parijs teruggekeerd Zandvoort Vijfhuizen 7 Eredoctoraat voor prof. Gelissen Twee Nederlanders vermist in Tirol Kerkelijk Nieuws Nieuw programma van Montagne's jeugdvariété Chinese Opera komt naar Nederlands Ballet Haarlemse politie- wandelaars naar Nijmegen vertrokken Agenten vonden huilende baby in afgesloten auto Instelling commissie make laardij en tussenpersonen Sigaretten smokkelarij tc Rotterdam berecht Deense zeeman verdronken in haven van Rotterdam Over de grens gezet Westen maant Diem aan tot overleg met Noord-Vietnam Nieuwe postbesteller Scheepvaart Heeft U reeds Rheuma- verrassingscouvertjes MAANDAG 25 JULI 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMS \TT De Partij van de Arbeid en velen daar buiten hebben Zaterdag afscheid genomen van de overleden oud-partijvoorzitter J. J, Vorrink. In de grote zaal van het Amster damse Concertgebouw luisterden 's mor gens zijn medestrijders, zijn partijgenoten, zijn vrienden en familieleden naar prof. dr. W. Banning, dr. W. Drees, Morgan Phillips en Evert Vermeer, die de overledene her dachten, naar de orgelmuziek van Johan Jong, naar voordrachten van "Wanda Reu- mer en naar de liederen van de „Stem des Volks". De plechtigheid werd ook bijge woond door de ministers J. G. Suurhoff, J. van de Kieft, mr. L. A. Donker en S. L. Mansholt en door vertegenwoordigers van andere politieke partijen, o.a. prof. mr. P. J. Oud, prof. C. P. M. Romme, mr. A. Roosjen en jkvr. mr. C. W. I. Wttewaal van Stoetwegen, voorts de Commissaris der Koningin in de provincie Noordhollaod, dr. M. J. Prinsen en diens ambtgenoot van de provincie Drente, mr. J. Kramer. Na deze herdenking geschiedde de cre matie te Driehuis-Westerveld. De aula van het crematorium was veel te klein om de duizenden belangstellenden te bevatten. Men had daarom buiten het gebouw een aantal luidsprekers geplaatst, waaromheen honderden zich een plaatsje zochten en op deze wijze de afscheidswoorden van acht sprekers konden beluisteren. In de zaal waren vele vooraanstaande figuren van de P.v.d.A. alsook oude be kenden uit de tijd van de SDAP en AJC aanwezig, bij wie de ministers Drees, Van de Kieft, Donker, Suurhoff en Mansholt, alsook de voorzitter der Eerste Kamer, mr. J. A. Jonkman, en de oudste vriend van Koos Vorrink, de heer Jan van Zutphen. Na orgelspel en het zingen van „Mor genrood" begaven zich achtereenvolgens acht sprekers naar het podium: mr. J. A. W. Burger, voorzitter van de Tweede Ka merfractie der PvdA. de heer H. Ooster huis, voorzitter van het NW, Erich Ollen- hauer, dé voorzitter van de SPD uit Duits land, die namens de socialistische Interna tionale sprak, Jelle Herfst van de AJC, de heer C. de Boer, voorzitter van het insti tuut voor Arbeidsontwikkeling, de ex-poli tieke gevangene Jan Groot, voorts Ben Groeneveld, verder de voorzitter van de partij, Evert Vermeer en tot slot de heer A. Vorrink, broer van de ontslapene. Mr. Burger zei onder meer, dat Vor rink zich altijd de samenwerking van ver schillend denkende mensen in een socialis tische beweging ten doel heeft gesteld. De heer Oosterhuis herinnerde er aan, dat Vorrink steeds gepoogd heeft op sociaal-economisch terrein de activiteiten te synchroniseren. „Namens de honderd duizenden in het NVV zeg ik hem dank omdat hij door zijn stuwende arbeid in zo- velen van ons nieuw leven wist te wekken in de geest van de grote socialistische idee". De voorzitter van de Sozial-demokra- tische Partei Deutschland, Erich Ollen- hauer, memoreerde zijn dertigjarige vriendschap met Vorrink, die destijds de drijvende kracht van de nieuwe Jeugd In ternationale was. Jelle Herfst sprak namens de A.J.C. en zei o.m.: „Wij jongeren kenden Koos Vorrink per soonlijk niet zo goed. Zijn drukke bezig heden gaven hem na de oorlog niet zoveel gelegenheid meer zich in. te laten met het A.J.C.-wei-k. Maar dat hij er nog steeds warme belangstelling voor had bleek uit de bezoeken, die hij aan onze congressen, ons Pinksterfeest op de Paasheuvel en De heer H. van Bommel uit Scheve- ningen zal op uitnodiging van de Europese dienst van de BBC veertien dagen koste loos in Londen logeren en deelnemen aan de zomercursus voor luisteraars naar de Engelse lessen uit Londen. Hij is de winnaar van een prijsvraag welke gezamenlijk door de BBC en de Bri tish Travel and Holidays Association de grote organisatie ter bevordering van het vreemdelingenverkeer was uitgeschre ven. De deelnemers moesten in het Engels de vraag beantwoorden waarom zij Enge land zouden willen bezoeken. De BBC ont ving uit geheel Europa 1650 brieven, meest van luisteraars die de radiolessen in de Engelse taal uit Londen volgen. Een groot aantal antwoorden kwam van schoolkin deren. Behalve de hoofdprijs waren er nog een honderd boekprijzen. Wegens zijn verdiensten op het gebied van thermo-electriciteit en electrochemie heeft de Technische Hogeschool van Aken Zaterdag het eredoctoraat in de technische wetenschappen verleend aan prof. dr. ir. H. Gelissen, oud-minister van economi sche zaken en directeur van de Provinciale Limburgse Electriciteitsmaatschappij. De erepromotie werd onder anderen bij gewoond door de Nederlandse ambassa deur in Bonn, de heer A. Th. Lamping, de Commissaris der Koningin in de provincie Limburg, dr. F. Houben, oud-minister L. N. Deckers, en de burgemeester van Maas tricht, mr. W. baron Michiels van Kesse- nich. De 28-jarige L. J. Koetsier en zijn 25-jarige broer George, beiden uit Bussum, worden sedert Donderdag vermist in de Tiroolse Alpen. De broers vertrokken Donderdag uit Gerlos voor een bergtocht in de omgeving, maar keerden niet terug. Ned. Herv. Kerk Beroepen te De Bilt (vac. J. v. d. Velden) (toez.) G. Boer te Gouda; te Ridderkerk (wijkgem. Bolnes) K. Ooms te Op- en Ne der Andel. Bedankt voor Bennekom P. P. J. Monster te Katwijk aan Zee. Beroepbaarstelling. De heer D. J. Blik- kendaal, vic. te Rotterdam-Kralingen, stelt zch beroepbaar. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Almelo L. Floor Jr. te Op perdoes; te Wormerveer T. Brienen, cand te Werkendam. Baptisten Gemeenten Beroepen te Heerenveen J. A. Brandsma, cand. te Hamburg. onze kaderbijeenkomsten bracht. Zijn laat ste rede heeft hij voor ons gehouden in het kaderkamp op de Paasheuvel. De deelne mers aan dat kamp zullen zijn woorden nooit vergeten." De heer C. de Boer, voorzitter van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling, zei onder meer dat Vorrink er voor gevochten heeft, dat het instituut niet slechts een in stelling zou zijn voor de verstandelijke ontwikkeling van de leerlingen, maar ook de zin voor schoonheid en een nieuwe le vensstijl zou aankweken. Jan Groot dankte Vorrink namens alle ex-politieke gevangenen voor de bezielen de leiding, die hij hun in een tijd vol spanningen en gewetensconflicten heeft gegeven. „Ergens in zijn wezen was Vorrink ook een artist", zei de heer Ben Groeneveld. „Hij wenste de arbeidsjeugd te betrekken in de schoonheid. Zijn grote hart met zijn intens diepe mededogen is geborgen in vele, vele harten." De voorzitter van de P. v. d. A., de heer Evert Vermeer, schetste Vorrink als een bewogen mens, zelfbewust, soms eigen zinnig, een enkele maal diep terneer gesla gen, maar bovenal vol moed en trouw aan zijn vrienden en aan de idealen van het socialisme. De heer A. Vorrink, broer van de over ledene, sprak tenslotte woorden van dank voor de blijken van medeleven. „Simsalabim, moet je zeggen", riepen tientallen kinderstemmen door de zaal van het Luxortheater. Jan Klaassen was name lijk door een boze heks betoverd tot een heel klein mannetje en dit „toverwoord" kon hem weer tot een grote Jan maken. Luxor's vacantie ochtendprogramma, verzorgd door Montagne's Jeugdvariété is in volle gang. Voor de tweede week met een nieuw repertoire. De ietwat benauwen de, maar blij eindigende historie van „Hoe Jan Klaassen betoverd werd" was vooraf gegaan door een serie wonderlijke goo cheltoeren van Jan Hagoort, de Neder lands-Aunerikaanse goochelkunstenaar.. Ook hadden de jongens en meisjes uit volle borst meegezongen met John Davids, die op zijn accordeon een rij van populaire melodietjes speelde, waarna John Pims de kinderen uitnodigde zelf op het toneel voor de microfoon een liedje te komen zingen. Waar dit al eens stokt vult hij het op gezellige wijze met een kwinkslag-aan. Een feestelijk vacantieprogramma, waar bij de kinderen zowel toeschouwertjes als deelnemertjes zijn. De tijd gaat hen veel te snel. Oud-adjudant Van Zeyl, van de ver keerspolitie, is weer present met een kort doch leerzaam praatje over verkeersproble men ter illustratie waarvan een aantal ge kleurde foto's op het witte doek geprojec teerd worden. In de Vinkenstraat te Zandvoort, één dei- straten in het nieuwe uitbreidingsplan „Zuid" te Zandvoort, bouwde een Haags aannemersbedrijf tweeëndertig woningen. De huizen werden door de gegadigden van het aannemersbedrijf op tekening gekocht. 27 van de 32 woningen zijn thans door de eigenaren betrokken en hoewel de huizen nog niet geheel gereed zijn, woont men er de eersten sinds Maart met plezier en genoegen in deze nu nog stille bui tenwijk van de badplaats. Naarmate de bouw van de woningen vor derde, bleek op enkele punten van de teke ningen te worden afgeweken, op zichzelf misschien onbeduidende dingen, doen waarop de eigenaren veel prijs stelden,om dat zij dienden tot verfraaiing van hun eigendom. Dit was niet de schuld van de bouwers, doch vloeide voort uit verschillen van mening tussen hen en de Zandvoortse schoonheidscommissie. Om meer kracht bij te zetten aan hun wensen vormden de be woners van de Vinkenstraat een comité, dat de belangen van de wijk namens de bewoners, waarvan er zich tot nu toe 20 van de 27 bij het comité aansloten, zou behartigen. Als erfafscheiding van de voortuinen was op de tekeningen aangegeven het plaatsen van houten hekken, die aan de straat een landelijke sfeer gaven, n.l. de bekende on- ontschorste gezaagde boomplanken, die de natuurlijke vorm behouden, zoals men die In een brief aan de leden van de Provinciale Staten van Noordholland hebben de gemeentebesturen van Bloemendaal, Haarlem, Heemstede en Zandvoort een inzicht gegeven van hun gemeenschappelijke verlangens ten aanzien van het wegenplan in en om Haarlem, welk plan Dinsdag 3 Augustus in de vergadering van de Provinciale Staten aan de orde zal komen. De gemeentebesturen verzoeken met klem de leden het volgende: hun invloed aan te wenden, om te bereiken, dat de Rijksweg ten Oosten van Haarlem zo spoedig mogelyk tot stand komt, daar de verkeersproblemen, ontstaan door de aanleg van de tunnel by Velsen, niet voldoende zullen kunnen worden opgelost door een weg bewesten Haarlem en te bevorderen, dat de opstelling van plannen betreffende de wegen bewesten Haarlem niet zal geschieden dan in nauw overleg met de vier daarbij betrokken gemeentebesturen. De gemeentebesturen delen mee, dat het voorstel van Gedeputeerde Staten over het wegenvraagstuk een punt van overleg is geweest en dat het een onderwerp van be spreking is geweest in de gemeentex-aden van Bloemendaal en Haarlem. Uitvoerig wordt ingegaan op de mogelijkheid een weg aan te leggen ten Oosten van Haarlem en opgemerkt wordt, dat het rijk in ge breke is gebleven er voor te zorgen, dat de oostelijke weg in aansluiting aan de tunnel tijdig gei-eed zou zijn. Bij het opstellen van de plannen voor de aan de westzijde van Haarlem te treffen voorzieningen dient er van te worden uitgegaan, aldus de brief, dat de westelijke randweg slechts tijdelijk en noodgedwongen zal dienen ter vervan ging van de oostelijke weg, doch op den duur'èëh, Weliswaar bölÖng-Pijke, maar toch geheel andex-e functie zal verkrijgen. De aanleg van de westelijke randweg dient intussen zoveel mogelijk bespoedigd te worden om het tunnelverkeer te kunnen opvangen. De gemeentebesturen achten een breedte van zeven meter van het gedeelte tussen de Zijlweg en een punt ten noorden van de Zandvoortselaan, alsmede een dwarsverbinding naar de Wagenweg, be slist onvoldoende. Kruisingen Op de kruispunten Dompvloedslaan en de Zijlweg wordt het van belang geacht een direct contact met de westelijke randweg tot stand te brengen. „Tot onze teleurstel ling is in het voorstel van Gedeputeerde Staten geen woord gewijd aan de kruisin gen Westergracht-Vlaamseweg en de Pijls laan. Wij menen, dat ook op deze zo be langrijke punten reeds aanstonds een op lossing moet worden nagesti-eefd, welke de grootste mogelijke zekerheid biedt, dat de westelijke randweg ook in de toekomst ten volle aan zijn doel zal beantwooi-den, d.w.z. dat hij de functie zal vervullen van toe- voerweg naar de verschillende langgerekte agglomeratie ten westen en ten oosten van de weg," aldus de brief. De gemeentebestu- Met detrein van tien uur is hedenmor gen de van origine Russische balletpaeda- goge Ljoebov Egorova, echtgenote van Prins Troebetskoi, naar haar woonplaats Parijs teruggekeerd. Zij werd uitgeleide gedaan door Sonia Gaskell; de artistieke leidster van het Nederlandse Ballet, met welk gezelschap zij de vorige week de tweede acte van „Het Zwanenmeer" in de oorspronkelijke zetting heeft ingestudeerd. Zij beloofde binnenkort terug te keren om de solisten de fameuze pas-de-trois uit „Paquita" op muziek van Minkus even eens volgens de oi-iginele choreografie te leren. Madame Egorova heeft twee van de vier voorstellingen in de Amsterdamse Stads- schouwbui-g gezien, tijdens welke het Ne derlands Ballet het in één jaar tijds tot stand gekomen répertoire vertoont, de „experimentele" werken daarbij inbegre pen. Al had zij uiteraard de nodige critiek hetgeen te verwachten was bij zo'n jonge groep, over het algemeen was zij zeer vol daan: „Schrijft u gerust in de krant, dat ik heb gemerkt, dat balletlievend Nedei-land nog niet half beseft, wat het aan Sonia Gaskell te danken heeft. Het is geweldig wat zij in zo'n korte tijd heeft weten te be reiken!" Anton Dolin, de directeur van het Lon- dense Festival Ballet, die hedenmorgen zou arriveren om de repetities voor „Pe- troesjka" van Strawinsky-Fokine voort te zetten, heeft telegrafisch bex-icht van tij delijke verhindering gestuurd. Waar schijnlijk komt hij een week later. De hedenavond door het Nederlandse Ballet te geven voorstelling in de Amster damse Stadsschouwburg zal door het vol ledige ensemble van de Opex-a van Peking worden bijgewoond. Op het programma staan onder meer „La Somnambule" van Balanchine, „Les Sylphides" van Fokine en de pas-de-deux uit „De Notenkraker". ren merken op, dat de directie van de N.V. Nederlandse Spoorwegen verplaatsing van het goederenstation niet nodig acht en be oogt slechts een in beperkte mate omhoog brengen van de spoorbaan, namelijk bij de Westergracht tachtig centimeter en bij de Pijlslaan 1 meter 25 cm. Langs de spoorbaan Het heeft de aandacht van de gemeente besturen getrokken, dat, wat betreft het zuidelijke deel van de westelijke randweg, Gedeputeerde Staten in hun eerder bedoeld voorstel weliswaar hun voorkeur uitspre ken voor het tracé langs de spoorbaan, maar dit tracé op de bij hun voorstel be horende tekening niet aangeven tot aan de grens' der provincie Zuid-Holland. Zij sviL; len in het midden laten, waaraan net ont breken van het laatste gedeelte van het tracé binnen de provincie Noordholland moet worden toegeschreven, doch zij stel len er prijs op ter kennis te brengen, dat ook zij de voorkeur geven aan het meest oostelijke, dus langs de spoorbaan gelegen tracé. Deze voorkeur wordt alleen niet gedeeld door de gemeente Heemstede. In overweging wordt gegeven de weg niet te laten eindigen op de Wagenweg, maar door te trekken naar de Heemsteedse Dreef. Door Aerdenhout In de brief wordt opgemerkt, dat het ge meentebestuur van Zandvoort geen be zwaar heeft ten aanzien van de ontworpen nieuwe weg, ter hoogte van het verlengde van de Van Oldenbarneveltlaan, ten noor den van Aerdenhout; de gemeentebesturen van Bloemendaal, Haarlem en Heemstede hebben evenwel ernstige bezwaren tegen dit door Gedeputeerde Staten ontworpen tracé. De gemeente Bloemendaal heeft daarom een ander plan in studie. Het is echter niet noodzakelijk, dat een van beide plannen reeds aanstonds wordt uitgevoerd, aangezien het heel wel mogelijk is om zo danige verbeteringen aan te brengen aan de Zandvoorterweg', dat deze voorlopig in de behoeften kan voorzien. Voorwaarde daartoe is echter, dat van de vijfsprong in Aerdenhout een nieuwe weg wordt aange legd, welke aansluit aan het ten noorden van de Zandvoortselaan te bouwen viaduct en de weg, welke door Haarlem de verbin ding met Wagenweg en Heemsteedse Dreef tot stand zal bx-engen. De Zandvoorterweg zou in zijn geheel verbreed kunnen worden, met vluchtheuvels bij de kruisingen. Het gemeentebestuur van Bloemendaal zou bo vendien bereid zijn om op de spitsui-en het dwarsverkeer te beperken tot één kruis- Vanmorgen omstreeks 9 uur is het vier daagse detachement van de Haarlemse po litie onder leiding van brigadier W. A. van Soest naar Nijmegen vertrokken. In het Florapark, voor het hoofdbux-eau, werden de wandelaars voor het vertrek toegespro ken door de hoofdcommissaris, de heer J. Fontijne, die uiteraard hoopte, dat alle vijf tien leden van de Haarlemse ploeg de tocht goed zouden volbrengen. De politie-wande- laars, die reeds in April met de training zijn begonnen, vertrokken naar Nijmegen in de politiebus, vergezeld van de wagen met verzorgers, waarop een groot spandoek prijkte. Recente berichten over een hond, die was gestorven in een geheel afgesloten gepar keerde auto, stonden de Amsterdamse politiemannen voor ogen, toen zij consta teerden dat in een op het Damrak gepar keerd staande auto een baby klagelijk lag te huilen. De deuren waren op slot en de i-aampjes waren dicht. De agenten hebben kans gezien een der raampjes te openen, zodat de baby frisse lucht kreeg. Of de baby toen het huilen heeft gestaakt, stond niet vermeld in het politierapport. punt. Ten behoeve van fietsers en bromfiet sers zou een ruim rijwielpad kunnen wor den aangelegd op de tegenwoordige tram baan, welk rijwielpad op een bepaald punt aan de noordzijde van de Zandvoorterweg onder deze weg doorgevoerd zou moeten worden naar de voortzetting in Zandvoort ten zuiden daarvan. Door deze verbeterin gen op korte termijn tot stand te brengen, kan dus de keus tussen het door Gedepu teerde Staten thans voorgestelde noorde lijke tracé en het definitieve plan van Bloe mendaal voorlopig worden uitgesteld, ter wijl bovendien niet is uitgesloten, dat een nadere bestudering zal uitwijzen, dat een zodanige weg geheel achterwege kan blij ven en dat de Zandvoorterweg in de be hoefte zal kunnen blijven voorzien. Bij beschikking van de staatssecretaris van Economische Zaken is ingesteld een Commissie Makelaardij en Tussenpersonen. Deze commissie heeft tot taak te onderzoe ken, of mede door het vervallen van de be staande regelingen beti-effende vestiging als makelaar en die met betrekking tot het uitoefenen van het bedrijf van tussenper- I ièóoh'1 in örii'óërèn'dë goederen, een nieuwe wettelijke regeling van het beroep van ma kelaar en van tussenpersoon in onroerende goederen, eventueel ook van tussenpersoon in andere goederen, noodzakelijk is. Bij dit onderzoek zal de commissie in het bijzonder aandacht schenken aan de waar borgen voor bekwaamheid, geschiktheid, betrouwbaarheid en onafhankelijkheid, wel ke ten aanzien van het beroep van make laar en van tussenpersoon dienen te wor den gesteld. Indien naar het oordeel van de commissie wettelijke voorzieningen noodzakelijk wor den geacht, zullen door haar aan de staats secretaris voorstellen dienaangaande wor den gedaan. Met een koffer vol gesmokkelde sigaret ten, die ze in Den Haag, Breda en Tilburg wilde verkopen, werd de 58-jarige mevr. A. H.B. uit Rotterdam op 20 Juli oo weg naar het station aangehouden. Meteen deed de politie die dag ook huiszoeking: onder de vloer werden 94.000 sigaretten gevonden, maar de officier van Justitie taxeerde, toen de vrouw voor de economi sche politierechter te Rotterdam terecht stond, dat ongeveer 150.000 sigaretten door haar handen waren gegaan gedurende het eerste half jaar van 1955. De meeste daar van had ze gekocht voor 9.50 per slof van de 47-jarige kraanmachinist T. V. uit Rotterdam, die in de haven geregeld siga retten door zeelui aangeboden kreeg voor 9.per slof. „Inderdaad is er altijd aan bod in de haven, maar daar moet men weerstand aan kunnen bieden", meende de officier, die vier maanden gevangenisstraf met aftrek tegen de kraanmachinist eiste, en tegen de vrouw vijf maanden met af trek, met verbeurdverklaring van al het in beslag genomene. Beiden waren reeds eerder veroordeeld. Het vonnis van de politirechter luidde vijf maanden gevangenisstraf met aftrek, waarvan drie maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd, voor ieder, en eveneens verbeurdverklaring. De 25-jarige Deense olieman V. K. S. uit Aale Station, Oost-Jutland, is vannacht in de IJselhaven te Rottex-dam verdronken. Toen hij aan boord van zijn schip, het Noor se s.s. „Bolt" kwam en merkte dat zijn vriend er nog niet was, wilde hij naar de wal terug gaan. In plaats van de loopplank te gebruiken probeerde hij van de railing op de wal te springen, met het gevolg dat hij in het water terecht kwam. Een wachts- man zag het en gooide hem meteen een ï'eddingsboei toe, die S. echter niet meer kon grijpen. Na tien minuten dreggen werd hij opgehaald. Het toepassen van kunstma tige ademhaling baatte niet meer. BINL Opnieuw is een vreemdeling, die in een établissement te Zandvoort werkzaam was zonder werkvei-gunning door de Zandvoortse recherche uitgeleid en over de grens gezet. Het beti-eft hier de Engelsman T. P. R„ die in Hoek van Holland aan de Engelse autori teiten werd overgegeven. Tegen de eigenaar van het établissement is proces-verbaal opgemaakt. zoveel om tuinen van villa's aantreft. Vo rige week echter plaatste de uitvoerder van het aannemingsbedrijf als erfafscheiding kleine ronde boomstammetjes en spijkerde daarop rechte, ongeschaafde witte planken. Een honderdtal palen werd geplaatst. Het comité kwam nog diezelfde avond bijeen en nam besluiten, die onmiddellijk uitgevoerd werden. Toen de volgende mor gen de uitvoerder en werklieden hun werk wilden voltooien sloegen de bewoners met stijgende voldoening de woede van de uit voerder gade. Deze zag, dat de planken van de palen waren losgewerkt en de palen omgekeerd in de grond gezet met de punt naar boven en daarop een briefje met de mededeling: „Accepteren deze afscheiding niet! Comité Vinkenlaan." De uitvoerder meldde dit feit bij de Zandvoortse politie, die echter geen termen aanwezig achtte om in te grijpen, aange zien geen strafbaar feit was gepleegd. Het comité heeft besprekingen gevoerd met het aannemersbedrijf, om een andere oplossing voor de ei-f-afscheiding te verkrijgen. Het liefste heeft men lage stenen muurtjes, om zandverstuivingen in de tuinen te voor komen. De op de tekeningen aangegeven afscheidingen, die de aannemer had willen plaatsen, zijn door de overheid afgekeurd Intussen hebben de bewoners van de Vinkenstraat nog een wens, die men gaarne zou zien ingewilligd. De meeste huiseigena ren in deze straat komen uit Amsterdam en daar „Vinkenstraat" in Amsterdam niet in een villa-buurt ligt, wenst men liever niet aan de naam te worden herinnerd. Daarom zal aan B. en W. van Zandvoort verzocht worden in deze landelijke omgeving de naam Vinkenstraat te wijzigen in Vinken laan. Bij de actie heeft men reeds gebruik gemaakt van de nieuwe naam. GENèVE (Reuter). De Verenigde Sta ten, Groot-Brittannië en Frankrijk hebben hun diplomatieke vertegenwoordigers in Saigon opgedragen er bij de Zuid-Vietna- mese regering op aan te dringen bespre- kingen met het communistische Noord- Vietnam te beginnen over de het volgend jaar te houden verkiezingen voor het ge hele land. Het besluit is genomen na besprekingen van de drie landen te Genève. Premier Ngo Dinh Diem van Zuid-Vietnam heeft tot dusver geweigerd zich met het Noorden in te laten. De vorig jaar gesloten wapenstil stand bepaalt, dat na 20 Juli van dit jaar het overleg tussen Noord en Zuid over ver- kiezingen moet beginnen. Met ingang van 1 Augustus is tot besteller in vaste dienst aan het P.T.T.-kantoor te Vijfhuizen benoemd de heer J. Michiels. thans besteller te Haarlem. Hij komt in de plaats van de heer C. de Weerd, die als besteller wex-d overgeplaatst naar Nieuw Vennep. MUTATIE R.K. SCHOOL In de vacature. welke aan de R.K. Sint Annaschool te Vijfhuizen ontstaat wegens het vertrek van de heer F. C. J. Keetlaer, is voox-zien door de benqeming van de heer J Bakker, ondex-wijzer te Wieringemieer (Mid- denmeer)w. wijl, De heer Keetlaer is met ingang van 1 September benoemd tot ondex-wijzer aan een R.K. jongensschool in Haarlem-Nooi-d. De Chi-istelijke Reciteer- en Ontspannings vereniging „I. V. O.", die gedurende de eeuwfeesten zo veel succes oogstte met „Daar was laatst een meisje loos", zal op veler verzoek opnieuw een voorstelling van dit toneelstuk geven. Deze opvoering vindt plaats in September. De vereniging is bovendien in bespi-ekxng om het stuk in enkele plaatsen buiten de Haarlemmermeer op de planken te Lrengcn Aalsdijk, 22 v. Rotterdam n. Antw. en N. York Appingedijk, 23 te Montevideo. Algenib, 23 te Bahia. Aldabi, pass. 23 St. Vincent n. Rio de Janeiro Alhena, 23 v. Las Palmas n. Antwerpen. Amstelveen, 24 v. Saigon n. Algiers. Armilla, 23 te Soerabaja. Albireo, 25 Narvik verwacht. Alkaid, verm. 23 v. Hamburg n. Antwerpen. Arendskerk, 23 v. Shanghai n. Manilla. Amor, 23 te Bremen. Abbedijk, 25 te Rotterdam. Atje Ray S, 24 v. Rotterdam n. Head Roads. Bali, pass. 24 Minikoy n. Colombo Boschfontein, 24 te Aden. Bacchus, 24 te Rotterdam. Bonaire, 24 te Georgetown. Caltex Delft, 22 v. Rotterdam n. Sidon. Caltex The Hague. 22 v. Rotterdam n. Sidon Caltex Pernis. 24 Finisterre gepass. n.R'dam. Crania, 23 v. Pta Cardon n. Brisbane. Caltex Leiden, pass. 24 Kp. Finisterre n. R'dani Caltex Nederland. 24 v. Sidon n. Rotterdam Dalerdijk. 22 v. Rottei-dam n. Londen. Delfland. 23 te Montevideo. Diemerdijk,, 32 v. Los Angelos n. San Francisco Duivendrecht, 23 v. Rotterdam n. Golf v. Mexico F.endracht. 23 te Oulou. Esso Amsterdam, pass. 24 Gibraltar n. Sidon. Esso Rotterdam, pass. 23 Lissabon n. Sfdon. Friesland (SSM), 23 v. Rotterdam n. Leith. Ganymedes, 22 v. New York n. Port au Prince. Gordias. 24 v. Rotterdam n. Lissabon. Gouwe, 24 v. Las Palmas n. Monrovia. Groote Beer, 25 te New York verw. Gaasterland, 23 te Shimizu. Guineekust, 23 v. Amsterdam te Hamburg. Heelsum, 24 v. Antwerpen n. Houston. Hilversum, 23 v. Mena el Ahmadi n. Aden. Ivoorkust, 23 te Dakar. Joh. v. Oldenbamevelt, pass. 23 Flores n. Soe rabaja. Japara KRL)25 te Makassar. Joh. v. Oldenbamevelt, 25 te Soerabaja. Jupiter, pass. 24 Ouessant n. Rotterdam. Korenia, 23 te Las Palmas. Karimata, pass. 24 Guardafui n. Suez. Korovina, 25 te Singapore. Kota Agoeng, verm 26 v. Rotterdam n. Port Said en Indonesië. Loenerkerk, 24 te Antwerpen. Maashaven, 22 v. Buenos Aires n. Rio de Janeiro Maasland, 22 v. Bahia n. Las Palmas. Marken, pass. 22 Flores n. Head Roads. Murena, 24 Balikpapan verwacht. Mariekerk, 23 v. Madras n. Rangoon. Marpessa, 23 500 m. O. Colombo. Meliskerk, 23 v. Bremen n. Hamburg. Mataram, verm. 23 v. Beyrouth n. Port Said. Maureen, 24 te Walvisbaai verwacht. Maas, 24 v. Rotterdam n. Tunis. Macoma, 24 te Punta Cardon. Mijdrecht, 24 v. Caripito n. New York. Nieuw Amsterdam, 22 v. New York n. Rotterdam Notos, 22 dwars Kp. Bougaroni n. Mostaganem, Noordam, 23 v. New York n. Rotterdam. Ouwerkerk, 24 v. Penang n. Aden. Oudina, 23 te Pladju. Overijsel, 23 te Bremen. Ouwerkerk, 23 te Penang. Ootmarsum, 23 v. Amsterdam n. Golf v. Mexico Oranjefontein, 25 te Durban. Pendrecht, 23 te Maracaibo. Prins Fred. Willem, 23 te Rotterdam. Pi-ins Maurits, pass. 23 Belle Isle n. Le Havre. Plancius, 23 te Muntok. Pieter S, 22 v. Amsterdam n. Swansea. Rijn-kerk, 22 v. Las Palmas n. Kaapstad. Radja, 24 v. Semarang 25 te Tj. Priok. Rondo, 23 nog te Basrah. Rijndam, 24 v. Gasje n. Hamilton. Statue of Liberty, pass. 22 Gibraltar n. Phila delphia. Stentor, 21 v. Paramaribo n. Amsterdam. Scherpendrecht. 23 te Pto La Cruz. Saparoea, 24 v. Colombo n. Belawan. Sibajak, pass. 23 Malta n. Rotterdam. Singkep, 24 v. Colombo n. Aden. Slamat, 23 te Lorenzo Marquez. BINNENLAND By het zwemmen in de Maas bij Waal wijk is Zondagmiddag pater C. A. van Schayck uit Weei-t leger-aalmoezender bij de L. S. K. te Nijmegen, verdronken. Zaterdag was het in het gezellenhxiis van de Staatsmijnen te Sitbard feest. De Pool Wieczorek, die négen jaar geleden na de ontbinding van het Poolse bevrijdings leger met tal van landgenoten naar Sittard kwam en als mijnwerker op de staatsmijn Hendi-ik wei"k vond trad in het huwelijk met een meisje uit Sittard. Dit was het honderdste Pools-Nederlandse huwelijk in Sittard. De gemeente Bergen op Zoom heeft percelen bos en bouwland aangekocht, ten einde deze aan de staat in gebruik te geven voor het houden van militaire oefeningen. De Staat der Nederlanden zal een gebruiks- vei-goeding geven van f25.000 per jaar. Het bloemencorso in Rijnsburg, Nooi'd- wijk en Katwijk wordt dit jaar gehouden op 7 Augustus. HAARLEM EN OMGEVING Diploma-uitreiking. Leerlingen van de cursus van de distx-icts opleidingscursus voor het boekdrukkers- en rasterdiepdrukbedrijf, die geslaagd zijn voor het diploma, zijn uit genodigd voor een bijeenkomst op Donder dagavond 28 Juli in restaurant Brinkmann, waar de diploma's zullen woi'den uitgereikt. Eervol ontslag. B. en W. van Heemstede stellen de gemeenteraad voor eervol ontslag te willen verlenen als onderwijzeres aan de Dreefschool aan mejuffrouw C. A. Sterren - bui'g. Slaapwandeling. In de nacht van Zon dag op Maandag is de zesjarige Ellen A. uit Haarlem-Nooi-d, toen zij aan het slaapwan delen was, uit een raam gestapt en zes meter naar beneden gevallen. Zij kreeg slechts een lichte hersenschudding en een bloeduitstor ting in de knie. Weer thuis. De zeventienjarige Bernaxd Johannes Valk, wonende in. Haarlem, Jan Gijzenkade 123, die sinds 27 Juni van dit jaar spooi'loos was, heeft zich op 22 Juk na talrijke omzwervingen door Belgie en Frankrijk ij de Nederlandse ambassade m Parijs gemeld. Men heeft hem op de trein gezet en bij de Nederlandse grens is hij door de maréchaussee overgenomen. Geen spreekuur. Mejuffrouw dr. M. E. Nolte, wethouder van Onderlijs en Perso neelszaken in de gemeente Bloemendaal is verhinderd Dinsdagmiddag haar wekelijks spreekuur te houden. ADVERTENTIE Soestdijk, 24 te Penang. Straat Makassar, 24 te Walvisba^i. Straat Malakka. 23 v. Colombo n. ?enang. sibigo, verm. 23 v. Singapore n. Port Swettenham Sirrah, 23 te Port Elizabeth. Straat Banka, 23 240 m. O. Albany. Stad Leiden, 24 v. Marseille n. Antweipen. Talisse, 21 v. New York n. Alexandne. Tomori, 23 v. Port Said n- Marseille. Tankhaven III, 23 te Suogeigerong. Titus, pass. 23 Kp. Matapan n. Patras. Tjiluwah, 23 t-e Tj. Priok. Tabinta, 23 nog te Damman. Tamo, 23 te Rotterdam. Teiresias, 23 nog te Tj. Priok. Van Noort, 25 te Tanga. Westertoren. 22 v. Rastanura n. Durban. W Alton Jones, 24 v. Port Said n. Philadelphia Waterman, 24 te Southampton 25 R'dam verw. Westerdam, 23 v. R'dam 24 dwars Plymouth n. W. Alton Jones, pass. 22 Daedalusrivier naar Philadelphia Utrecht, verm. 25 v. Bremen n. R dam. Zeeland (SSM), 23 90 m. O.NO. Humber. KLEINE VAART Amigo, 23 v. Amsterdam te Rotterdam. Ameland, 23 v. Zaandam te Amsterdam. Audacia, 23 v. Duclair te Aarhus verw. Atlas, 22 v. Rotterdam n. Catania. Ameland, 23 v. Zaandam te Rotterdam. Aeneas, 22 v. Odense n. Amsterdam. Amyntas, 22 v. Kopenhagen n. Amsterdam. Appingedam, 25 v. Guernsey te Antw. verw. Ardeas. 22 Bordeaux n. Amsterdam. Birmingham, 23 v. Goole n. Harlingen. Bab T, 20 v. Hamina n. Zaandam. Bergsingel, 23 v. Liverpool te Dublin verw. Bestevaer, 23 v. Amsterdam te Southampton. Batavier III, 22 v. Safi n. Bordeaux. Brem, 25 v. Antw. te Lissabon verw. Corr B, 23 v. Fawley te Esbjerg verw. Castor, pass. 23 Vlissingen n. Goole. Cinderella, 22 v. Duinkerken n. Londen. Domburgh, 23 v. Rotterdam n. Londen. Denl, verm. 23 v. Cardiff n. Antwerpen. Deo Gratias, 23 v. Rotterdam n. Manchester. Dlli'gentia, pass. 23 Lizard n. Rotterdam. Draco, 22 te Amsterdam. Draka, 23 v. Londen te Amsterdam. De Ruyter, 22 v. Blyth n. Korsor. Diana V, pass. 23 Vlissingen n. Huil. Dido, 22 v. Ceuta to Durazzo. Escaut, 23 v. Rotterdam n. Parijs. Erasmus, 23 v. Duinkerken te Rotterdam. Erkelln, 23 v. Grangemouth te Rotterdam. Elda, 22 v. Vlissingen n. Goole. Ellewoutsdijk, 23 v. Nantes te Belfast. Elsenburgh, pass. 23 Kp. St. Vincent n. Casa blanca. Eveitsen, pass. 23 Vlissingen n. Aarhus. Flevoland, 23 v. Rotterdam te Harlingen. Fraternité, 22 v. Kristinestad n. Amsterdam. F ried 1, pass. 23 Vlissingen .n Antw. Gruno, pass. 23 Vlissingen n. Antwerpen. Haskerland, 23 Harlingen n. Leith. Hertel, verm. 23 v. Rotterdam n. Hamburg. Hink, pass. 23 Vlissingen n. Antwerpen. Harold. 23 v. Rotterdam n. Gdynia. Heerengracht, pass. 23 Vlissingen n. Antw. Helvetia, pass. 22 Eddystone n. Oostende. Henriëtte, pass. 22 Vlissingen n. Londen. Hoe Vinces, 23 v. Duinkerken vertr. Inspecteur Mellema. pass. 23 Vlissingen naar Kingslynn. Ida D. pass. 22 Kiel gepass n. Gdynia. Import, verm. 23 v. Lissabon n. Oporto. Inadi, 23 v. Amsterdam n. IJmuiden. Kaap St. Vincent. 21 v. Kopenhagen n. Vastervik Kaap Falga, 23 v. Amsterdam n. Ostrand. Keyser, 22 v. Nantes n. Kopenhagen. Kitty, pass. 22 Vlissingen n. Antwerpen. Koningin Juliana. 23 v. Antwerpen n. IJstad. Larix, 22 v. Vastervik n. Zaandam. Leuvehaven, 23 v. Kopenhagen n. Rotterdam Marne, 23 v. Rotterdam n. Bordeaux. Megrez N, 23 te Antw. 24 Rotterdam verw Meres N, 23 v. Rotterdam te Hamburg. Marcella, 23 v. Rotterdam te Hamburg verw. Matthew, verm. 24 v. Londen n. Leith. Merwestad, verm. 23 v. Hamina n. Rochester. Marjan, 23 v. Falmouth te Par. Mymere, pass. 23 Vlissingen n. Antwerpen. Merak, pass. 23 Vlissingen n. Kopenhagen. Minerva, pass. 23 Vlissingen n. Londen. Mirfak N. 22 v. Antonia te Montevideo. Mynelis, 25 v. Les Sables d'Olonne te Randers verwacht. Neeltje B, 23 v. Les Sables d'Olonne te Bayonne Nieuwland, 23 v. Rotterdam n. Grangemouth Nottingham, 23 v. Rotterdam n. Kingslynn. Nero, 22 v. Tanger n. Algiers. Nassauhaven, 23 v. Gothenburg te Helsingborg Nieuwehaven, 23 v. Antw. n. Kopenhagen. Nero. 22 v. Tanger .n Algiers. Noorderlicht, 25 v. Swansea te Amsterdam verwacht. Pavo, 21 v. Rotterdam n. Kotka. Pavonis, 23 v. Portland te Rotterdam. Ponza. 22 v. Zaandam te Gent. Paloma, 22 v. Kristinestad te Southampton. Rema, 25 v. Rotterdam te Liverpool verw. Setas, 22 v. Verkebaek te Hamina. Stella Maris, 23 v. Gothenburg te Selzaete. Swallow, 22 v. Dublin n. Swansea. Soemba, verm. 23 v. Barrow n. Gent. Stella Maris, 23 v. Gotbburg te Selzaete. Tilly, 21 v. Gefle n. Hamina. Tempo, pass. 22 Vlissingen n. Great Yarmouth. Theano, 22 v. Drogheda te Dublin. Union, pass. 23 Vlissingen n. Antw. Volharding, 22 v. Hull n. Marly. Veenenburgh, 23 v. Rotterdam n. Middlesboro. Westereems, pass. 22 Vlissingen n. Ahus. Westkust, 22 v. West Hartlepool n. Blyth. Wim (V), 22 v. Kiel te Kramfors. Wota, pass, 23 Vlissingen .n Antw. Wickenburgh, 23 v. Londen te Rotterdam. Zeevaart, pass. 22 Vlissingen n. Antw. Zuidland, 22 v. Newcastle te Amble. Zevenbergen, 23 v. Londen n. Barry.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 3