Van Steenbergen won de zeventiende étappe, die haast trainingsritje werd Zeilwedstrijden op Alkmaardermeer HAV'ers Veenendaal enDouwes jeugdkampioen van Nederland Nog maar 73 van de 130 renners over Klassementen Campbell verbeterde het wereld-snelheidsrecord Nederlandse tennisters verloren van Frankrijk Vier B-titels voor HAV Haarlem aarom is MAANDAG 25 JULI 1955 3 Sproeien Massale eindsprint Wereldkampioenschappen gymnastiek niet in Zweden Indeling Zaterdag voetbal West I Roosenburg naar Helmondia Geen Hongaren in het Continentaal elftal -• Tennisprofs speelden op de Mets-banen Voorwedstrijden schaakkampioenschap Douwe Egberts Zilver-Shag de favoriet van Virginia-rokend Nederland? omdat D-E Zilvershag gemaakt is voor de Virginia- kenners die de voorkeur geven aan: goud-gele kleur, milde smaak en fijne geur. omdat inkoop, selectie en mélange er alle op gericht zijn om deze drie voortreffelijke eigenschappen volledig tot hun recht te doen komen omdat D-E hierbij steunt op een zeer lange ervaring in de verwerking van de beste overzeese tabakken! DOUWE EGBERTS KONINKLIJKE TABAKSFABRIEK CARBOVIT-DRAGÉES Lenie de Nijs zwom 1500 m. in 20.46.5 In Toulouse werd de uitbundigheid om de Tour bij de in groten getale uitgelopen bevolking wel iets gesmoord door de hitte: 32 tot 34 graden in de schaduw, en 44 tot 46 graden in de zon. Dat was zelfs voor de bewoners van de Zuidelyke landstreek Languedoc wel iets te veel van het goede. En dat was het voor de renners ook, die tot de aankomst op het blakende beton van de wielerbaan de vrede bewaarden en zelfs voor de ploegleiders, die zich onderweg in hun witte volgwagens ver maakten met een wat kinderlijk spelletje: het natspuiten van de veelal in badpak gestoken toeschouwers langs de weg. Na de start in Ax-les-Thermes voerde het parcours, vrijwel steeds dalend, door de heuvels van allerlei kleine plaatsjes, die hun bestaan danken aan hun onder andere voor rheuma-patiënten genees krachtige warmwaterbronnen. Luzenac bracht de karavaan een ogenblik verfris sing door geurtjes, welke worden mee gegeven aan de hier vervaardigde talk en toiletpoeders, waarvoor het hoofdbe standdeel rotssteen dat wordt fijnge malen op de bergtoppen gratis voor het grijpen ligt. In dit dorpje zag men Sco- deller van de Noord-Oost-Centrale-ploeg al niet meer doorkomen. Hem waren de vermoeienissen van voor de rustdag nog met uit de benen gevloeid en hij nam plaats in de bezemwagen. Daardoor waren er nog maar 73 van de 130 renners over. Een kilometer of vijftien verder in het pelgrimsstadje met de melodieuze naam Tarascon-surAriege, volgde de nog niet van zijn verwonding ge nezen Nationaal Jean Dotto hij reed met een verband om het hoofd zijn voorbeeld. Toen waren er dus nog 72. En dat met de zware Pyreneën-étappes voor de boeg. In Montgailhard, op 47 km van de start, leek er even wat leven in de lusteloze karavaan te komen. Gau- De uitslag van de zestiende étappe luidt: 1. Van Steenbergen (België) 2 uur 57 min. 9 sec.; 2. Benedetti (It.) zelfde tijd; 3. Poblet (Sp.) z. t.4. Ockers (België) z. t.; 5. Van Est (Ned.) z. t.; 6. ex aequo o.a. L. Bobet, J. Bobet, Darrigade, Fo- restier, Gauthier, Géminiani, Mahé, Rolland (allen Frankrijk), Adriaenssens, Close, De Bruyne, Impanis, Van Ge- nechten (allen België); Gelabert, Loro- no, Matea, Ruiz (allen Spanje); Hoar, Robinson (beiden Engeland); De Groot, Hinsen, Nolten, Van Breenen, Wagt- mans; Fornara, Fantini, Astrua, Guidici (allen Italië); Gaul en Kemp (beiden ge mengde ploeg), allen in dezelfde tijd als Van Steenbergen: 2.57.09. Na de zestiende étappe luidt het al gemeen klassement: 1. Rolland (Fr.) 94.59.42; 2. L. Bobet (Fr.) 95.04.35; 3. Fornara (It.) 95.06.00; 4. Brankart (België) 95.10.26; 5. Gémi niani (Fr.) 95.12.02; 6. Astrua (It.) 95.12.26; 7. Van Est 95.12.32; 8. Vivetta (Zuid-Oost) 95.13.28; 9. Gaul (Gemengde ploeg) 95.13.42; 10. Close (België) 95.18.23; 11. Ockers (België) 95.21.47; 12. Quentin (West) 95.21.50; 13. Mahé (Fr.) 95.22.10; 14. Coletto (It.) 95.33.11; 15. Impanis (België) 95.34.42; 16. J. Bobet' (Fr.) 95.34.53; 17. Gelabert (Sp.) 95.40.23; 18. Wagtmans 95.45.36; 19. Huber (Zw.) 95.50.04; 20. De Bruyne (Belg.) 95.51.14; 29. Nolten 96.14.12; 30. Hinsen 96.15.42; 33. Van Breenen 96.27.03; 36. De Groot 96.29.14. Het ploegenklassement van de zes tiende étappe luidde: 1. België 8.50.27; 2. Italië 8.50.57; 3. Ex aequo Nederland 8.51.27; Spanje; Frankrijk z. t.; Ile de France z. t.Ge mengde ploeg z. t; Noord-Oost-Cen traal z. t.; West z. t; Zuid-Oost z. t.; Zwitserland z. t. Het algemeen ploegenklassement luidt: 1. Frankrijk 282.47.8; 2. Italië 283.32.30; 3. België 284.34.16; 4. Neder land 285.16.54; 5. Noord Oost Centraal 285.31.25; 6. Spanje 286.14.49; 7. Zuid Oost 286.55.53; 8. West 287.28.54; 9. Zwit serland 287.34.39; 10. Ile de France 287.57.37; 11. Gemengde ,ploeg 288.01.25. Na de zestiende étappe luidt het pun tenklassement: 1. Ockers (België) 259 pnt.; 2. Van Est 261 pnt.; 3. Poblet (Sp.) 268; 4. Wagtmans 281; 5. Bauvin (Noord Oost; Centraal) 366; 6. Rolland (Fr.) 370; 7. Schneider (Gemengde ploeg) 444; 8. Fantini (It.) 449; 9. De Bruyne (België) 460; 10. Monti (It.) 479 pnt. thier van de tricolores en Colette van de West-ploeg demarreerden, maar ze kwa men niet verder dan tien seconden van het peloton weg. En enkele minuten later gaven de volgers elkaar alweer te kennen dat de hele ploeg weer bij elkaar zat. Na Pamiers, op de helft van deze bij zonder korte zestiende étappe van 123 km, was er nog niets anders te melden, dan dat het publiek op vrolijke wijze revanche nam op de speelse ploegleiders. Want velen besproeiden met hun tuin slangen niet alleen de van inspanning dampende renners, maar spoten ook op volle kracht stralen in de volgauto's. In het wat armelijke Saverdun moest de Fransman Mahé met een lekke band blijven staan. Hij kreeg echter onmid dellijk steun van zijn ploegmaats Fo- restier en Gauthier en gedrieën konden zij de karavaan weer gemakkelijk be reiken. Op nauwelijk 25 km van de finish in Auterive ontsnapte allen, die op een Nederlands succes hoopten, een zucht van verlichting. De slag scheen nu toch ein delek te zyn gevallen. Mahé (Frankrijk), De finish van de zestiende étappe te Tou louse. V.l.n.r. Van Steenbergen (winnaar); Van Est, Poblet en Benedetti. (Telefoto). Brankart (België) en Wim van Est had den zich gedistanciëerd. Maar vijf minuten later was ook die poging te niet gedaan. Wel zat Wim van Est voor in het peloton, maar hij dacht niet meer serieus aan een uitlooppoging. Daarmee was het wel duidelijk, dat het peloton een gezamelijk trainingsritje ter voorbereiding op de Pyreneën tot Toulouse zou voortzetten. Een massale eindsprint werd het sluitstuk van deze saaie étappe. De Belg Rik van Steenbergen was daarbij al bij voorbaat de grote favoriet en hij won respectievelijk zijn voornaamste concurrenten in de sprint, de Italiaan Benedetti, de Spanjaard Poblet en zijn landgenoot Ockers achter zich latend. Wim van Est wist door tactisch positie kiezend op de baan, de vijfde plaats te veroveren. Het verschil met Ockers voor de groene trui is thans twee punten ge worden. Jos Hinsen, die langs de binnen kant ver naar voren was gerukt, kwam op het kritieke ogenblik niet meer tussen de naast hem gonzende wielen vandaan. De Belgen konden zich in de stevige premie verheugen, die het winnen van het dagploegenklassement hun opleverde. Nederland handhaafde zich in de algemene rangschikking der ploegen op de vierde plaats. In de top van het persoonlijk alge meen klassement deden zich geen verras singen voor. Het wachten is nu op de Py reneën. xccoooooooooooooooooo De Zweedse Gymnastiekbond heeft be dankt voor de organisatie van de wereld kampioenschappen gymnastiek in 1958. Als reden geeft de Zweedse bond hiervoor dat Stockholm de bouw van een grote sporthal niet kan financieren, terwijl bovendien de wereldkampioenschappen voetbal en de Europese kampioenschappen athletiek ook in Zweden worden gehouden. Donald Campbell is er in geslaagd het wereldsnelheidsrecord te water te verbe teren. Campbell behaalde een gemiddelde snelheid van 325.6 km. per uur. Het oude record was door Stanley Sayres in 1950 gebracht op 287.25 km. per uur. Campbell legde de kilometer tweemaal af, waarbij zijn snelheid de tweede maal lager was dan de eerste keer. Het gemiddelde van beide races is het nieuwe record van 325.6 km. per uur. Sedert Maandag heeft Campbell, de zoon van Sir Malcolm Campbell, die even eens recordhouder was geweest, gewacht om zijn poging met de meeste kans op suc ces te wagen, want steeds was ofwel het weer niet gunstig ofwel er waren kleine technische moeilijkheden. Zijn „Bluebird", genoemd naar de beroemde boot van zijn vader, was een raceboot met straalaan drijving en zag er uit als een vliegtuig zon der vleugels. De boot heeft een geheel nieuwe vorm en constructie, is ongeveer 9 meter lang en weegt bijna twee en halve ton. De competitie van de Zaterdagmiddagcom petitie in West 1 voor het a-s. seizoen luidt als volgt: 3e klas: AMVJ, Huizen, Kennemerland, KMVZ, OSO, SNL, SSVU, Spakenburg, IJs- selmeervogels, Zuidvogels. 4 A: De Geuzen, Kromhout, FVWA, SIZO, SVJ, Telefonia, IJmuiden, Zandvoortmeeu- wen, Kinheim. A B: Blauw Wit, CSCA, CSV Dindua, HCSC, Jong Holland, NDSM, PVSS, ZCFC, Zwa luwen. 4 C: AGT, CJVV, DESTO, DOSC, PVF, Ko- baver, SMN, Sparta N, UPTTS. Res. derde klasse: AMVJ 2, De Geuzen 2, Kennemerland 2, KMVZ 2, Kromhout 2, NDSM 2, PVWA 2, SIZO 2. De competitie begint op Zaterdag 10 Sep tember. De voetbalvereniging Helmondia, die zich deze week zal uitspreken over een fusie met Kolping SDW, heeft per 1 Augustus André Roosenburg gecontracteerd. Het con tract heeft een duur van drie jaar. De Hongaarse Voetbalbond zal geen spelers afstaan voor het continentale elftal dat op 13 Augustus in Belfast tegen een vertegenwoordigende ploeg van Groot- Brittannië zal spelen. De bond is van me ning dat het niet juist is een continentale selectieploeg tegenover een team van één land, of van een groep landen, te plaat sen, zelfs al zou het voetbal in dat land op een zeer hoog peil staan. In de ploeg waren oorspronkelijk de Hongaren Kocsis en Puskas onderschei denlijk als rechtsbinnen en linksbinnen ge kozen - iii i Na de eerste dag van de tenniswedstrijd tussen de damesploegen van Frankrijk en Nederland, die in Deauville werd gehouden, hadden de Franse speelsters met 6-1 de leiding. De uitslagen luidden: Enkelspel: Susan Chatrier (Fr.) si. Fenny ten Bosch (Ned.) 6-2, 6-4; Annemarie Segliers (Fr.) sl. mevr. E. Scholten (Ned.) 6-4, 6-0; Jacqueline Kermina (Fr.) sl. mej. Grosveld (Ned.) 6-4, 6-3; Frangoise Lemal (Fr.) sl. mevr. Rouwenhorst (Ned.) 6-3, 6-2; Josette Bilaz (Fr.) sl. mevr. Koopmans (Ned.) 6-0 6-2. Dubbelspel: Suzanne Schmitt en Annemarie Segliers (Fr.) verl. van mevr. Rouwenhorst en Nel van der Storm (Ned.) 7-9, 2-6; Susan Chatrier en Josette Bilaz (Fr.) sl. mevr. Koop- mans en mevr. Scholten (Ned.) 6-1, 6-3. De uitslagen van de partijen gespeeld op de tweede dag luidden: Enkelspel: Jacqueline Kermina (Fr.) verl. van Fenny ten Bosch (Ned.) 11-9, 3-6, 5-7; Francoise Lemal (Fr.) versl. mevr. Koopmans (Ned.) 6-2, 6-1; Susan Chatrier (Fr.) versl. mej. Grosveld (Ned.) 6-0, 6-4; Josette Bilaz (Fr.) versl. mevr. Rouwenhorst (Ned.) 6-3, 6-3. Dubbelspel: Annemarie Segliers en Suzan ne Schmitt (Fr.) versl. mevr. Koopmans en mevr. Scholten (Ned.) 6-2, 6-3; Suzan Chatrier en Josette Bilaz (Fr.) verl. van Fenny ten Bosch en Nel van der Storm (Ned.) 3-6, 6-1, 4-6. Op de Mets-banen in Scheveningen zijn internationale prof-tenniswedstrijden ge speeld, waaraan Gonzales, Perry, Segura en McGregor deelnamen. De uitslagen van de eerste dag luiden: Enkelspel: Gonzales sl. Perry 61, 68, 64; Segura sl. McGregor 63, 75. Dubbelspel: Gonzales en McGregor sl. Perry en Segura 61, 46, 79, 64, 8—6. De uitslagen van de tweede en laatste dag luiden: Enkelspel: McGregor (Austr.) sl. Perry (V.S.) 63, 57, 75; Segura (Ecuador) sl. Gonzales (V.S.) 6—2, 3—6, 6—3, 6—2. Dubbelspel: Segura en McGregor sl. Gonzales en Perry 62 119. Alleen de partij Segura-Gonzales werd om de „best of five" gespeeld. Zondag zijn er twee afgebroken partijen van de voorwedstrijden om het Nederlands schaakkampioenschap gespeeld. De uitsla gen luiden: PrinsOrbaan 01; Van der WolkPrins 01. De stand luidt thans: 1. en 2. Barendregt en Orbaan 4 punten; 3. Van den Berg 3% punt (uit 4 partijen); 4. Prins 3 pnt.; 5. en 6. Scheffer en Hogendoorn 2 punten (uit 4 partijen)7. en 8. Van der Wolk en Visser 2 pnt.; 9. Van de Pol ll/2 pnt. (uit 4 par tijen) 10 Kapper 0 pnt. en 1 afgebr. partij (uit 4 partijen(; 11. 't Hart 0 punten en - afgebroken partij. Veenendaal en douwes kampioen Aan de Nationale Jeugdkampioenschap pen, die gisteren in Den Haag werden ge houden, heeft organisatorisch wel het een en ander ontbroken. Een kogelring, waar van men vooruit weet, dat deze niet goed is, het aanwezig zijn van slechts één speer by het speerwerpen, hetgeen nog een se niorenspeer bleek te zyn, een afzetbalk by het vèrspringen, die enkele centimeters boven de grond uitstak, het zyn tenslotte allemaal dingen, die op een nationaal jeugdkampioenschap absoluut niet mogen voorkomen. Een bepaald slechte beurt voor de Haagse Athletiek Commissie, die deze wedstryden organiseerde. De „Haarlem"-junioren hebben over het algemeen aan de inderdaad vrij hoog ge stelde verwachtingen voldaan. Venendaal won de 100 meter in 11 sec., nadat hij zijn serie in dezelfde tijd winnend had afgeslo ten. Douwes had een walk over in zijn serie 300 meter, zodat hij bijna fris kon aantreden voor de finale van dit nummer. Met zijn lange pas had hij reeds na 200 meter een beslissende voorsprong en werd hij onbedreigd winnaar in 36.4 sec. Doorn bosch, sterk favoriet voor het speerwer pen, zag zich geheel onverwacht geklopt door Voorn („Estafette"), die met de se niorenspeer tot 50.01 meter kwam. Doorn bosch, die reeds 53,28 meter heeft gewor pen, kwam nu niet verder dan 48.57 me ter, hetgeen maar net voldoende was voor de tweede plaats. Met de laatste serie worpen werd Nauta van „Haarlem" nog net terug gewezen naar de vierde plaats. Nauta wierp 44.71 meter. Een dergelijk lot onderging Joacim, die zich aanvankelijk geheel onverwacht eerste plaatste op het vèrspringen. Ook hij werd bij de laatste sprongen met enkele centimeters verschil nog naar de tweede plaats verwezen. Joacim sprong 6.49 me ter, hetgeen voor deze B-junior een uit nemende prestatie genoemd mag worden. Trouwens, ook de jonge Steenbergen deed het hier goed, want de vijfde plaats met 6.28 meter mag gezien worden. Sief- fers stelde wel wat teleur door met 6.29 de vierde plaats in te nemen, doch juist deze Sieffers was reeds spoedig gebles seerd geraakt door de reeds genoemde fou tieve ligging van de afzetbalk. De 110 meter horden was teleurstellend voor „Haarlem". Favoriet De Reus moest wegens tweemaal foutief starten uit de fi nale genomen worden en hetzelfde lot on derging zijn clubgenoot Van Zijl. Vooral de tweede z.g. valse start van De Reus was wel zeer aanvechtbaar. Doornbosch maak te hier gelukkig nog wel wat goed door in 16.1 sec. de derde plaats in te nemen. Een derde plaats was ook voor deze veelzijdige athleet weggelegd op het kogelstoten. 13.16 is echter geen grootse prestatie. Bij het polsstokhoogspringen kwam Van Praagh (D.O.S.) tot een nieuw Ned. Jeugd- record met 3.37 y2 meter. Gisteren werden op de sintelbaan in Am sterdam de nationale B-kampioenschappen gehouden, die „Haarlem" niet minder dan vier titels hebben opgeleverd. Vooral De Sanders was zeer succesvol, want nadat hy het vèrspringen met een prachtige sprong van 6.78 m op zijn naam had gebracht, ver overde hy daarna het kampioenschap op de 400 m, via een eerste plaats in de serie en een tweede plaats in de halve finale. Hoewel op de ongunstige vijfde baan startend, gaf hij in de finale dank zij een sterke laatste 100 m zijn tegenstanders geen schijn van kans en in de fraaie tijd van 51.3 sec. won hij overtuigend. Wezel heeft dit seizoen lange tijd naar zijn vorm lopen zoeken bij het polsstok-hoogspringen, doch gisteren ging het opeens, getuige de 3.50 m, waarmede hij onbetwist de B-titel ver overde. De 4 x 100 m werd een „Haarlem"-over- winning. De ploeg bestaande uit Halder- man, Hoogland, Fokkelman, De Raay won in de overigens vrij matige tijd van 45.1 sec. Warmerdam, die de laatste weken niet heeft kunnen trainen, ondervond hiervan de nadelige gevolgen, want hij wist zich niet te plaatsen voor de finale 1500 m. Dat deden De Raay en Halderman wel voor de finale 100 m, doch ze moesten in die finale met respectievelijk de zesde en zevende plaats genoegen nemen. Hoogland deed het beter op de 110 m horden. Na een tweede plaats in de serie, werd het uiteindelijk een derde plaats in de finale in 16.1 sec., waarmede hij zijn per soonlijk record aanmerkelijk verbeterde. Een derde plaats behaalde „Haarlem" ook op de 4 x 100 m in 3 min. 35.4 sec. Vooral het goede lopen van Kleyne viel hier op. Dames Mej. E. Gieske van Gita werd in de serie van de 200 'm uitgeschakeld, doch op de 4 x 100 m kwam Gita met de dames E. Gieske, L. Gieske, Beyen en Spilker tot een tweede plaats in 52.9 sec., terwijl de relay- estafette in 59.4 sec. een vierde plaats op leverde. Er liepen ook enkele Haarlemse athletes mee, die momenteel als persoonlijk K.N. A.U.-lid op wedstrijden uitkomen. Van hen werd mej. R. de Vries tweede op de 80 m horden in 12.7 sec. en derde op de 100 m in 12.9 sec., terwijl mej. Takken in 13.3 sec. vijfde werd in de finale 100 m. ADVERTENTIE Proef en oordeel zelf! Wanneer U één keer geniet van die milde, geurige Zilver-Shag van Douwe Egberts, zegt ook U voortaan: JOURE (FR.) - UTRECHT De „Bluebird" tijdens de recordpoging. De Alkmaarse Roei- en Zeilvereniging, de Zeil- en Watersportvereniging Uitgeest, de Zeilvereniging „De Onderlinge" en de Zaanse Zeilvereniging hebben op het Alk maardermeer nationale zeilwedstrijden ge houden, die zich kenmerkten door een gro te belangstelling van de zijde van de deel nemers. De wedstrijden werden begunstigd door fraaie zeilweer. De uitslagen luiden: Zaterdag: Valkenklasse: 1 H. Kirkenier (ARZV), 2 P. C. Eveleens (Aalsmeer), 3 A. J. Klein (De Kaag). Pampusklasse: 1 De Ruijter (Nieuwe Meer), 2 Biesot jr. (De Kaag). 16 m2 streepklasse: 1 Enstra (Het Nieuwe Diep), 2 J. v. d. Horst (WVA). 12 m2 klasse A: 1 Jac. Kraan (Braasse- mermeer, 2 Verhagen (Aegir). 12-voets jollen B-klasse: 1 Holtrop (HJC) 2 Heijman (De Maas). Drakenklasse: 1 De Wit (KN en RV), 2 Visser (ARZV). Olympiajollen A: 1 Sleeswijk (Loosdrecht), 2 Huurman jr. (Amsterdam). 12-voets jollen A: 1 v. d. Breejen v. d. Bout (HJC), 2 Reijers (HJC). 3 Zweers de Landes (HJC). Olympiajollen B: 1 Happe (ZO), 2 Mac- ker (Het IJ). Vryheidsklasse: 1 Stenhuis (De Schin kel), 2 Frech (De Kaag) 12 m2 klasse B: 1 Korver (De Schinkel), 2 Lanser (Aalsmeer). Flying Dutchmanklasse: 1 Dubbeld (ZZV). 16 m2 stipklasse: 1 Haak (ZO). Regenbogen: 1 Alberda (Sneek). Zondag: 12 m2 klasse A: 1 Oerlemans (De Maas), 2 v. Wijk (Braassemermeer). 12 m2 klasse B: 1 Korver (De Schinkel), 2 Kuin (Het Witte Huis). Valkenklasse: 1 Snijders (De Kaag), 2 Klein (De Kaag). Vrijheidsklasse: 1 Stenhuis (De Schin kel), 2 Hellema (ZZV). Drakenklasse: 1 v. d. Stadt (ZZV), 2 Bak ker (ARZV). De drakenklasse werd in twee delen ver zeild. In het eerste deel werd De Wit ge diskwalificeerd wegens het verkeerd ron den van een boei, ondanks het feit dat hij als eerste eindigde. In het tweede deel werd hij wederom eerste. Regenboogklasse: 1 Alberda (Sneek, 2 De Wit (ZZV). Olympiajollen A: 1 Huurman jr. (Am sterdam), 2 Sleeswijk (Loosdrecht). Olympiajollen B: 1 Mackor (Het IJ). 16 m2 stipklasse: 1 Haak (ZO), 2 Langen- berg (ZO). 16 m2 streepklasse: 1 Enstra (Het Nieuwe Diep), 2 Roem jr. (ZO). Pampusklasse zonder biiz.: 1 De Ruijter (Nieuwe Meer), 2 Biesot (De Kaag), 3 Moes jr. (Nw. Meer). ADVERTENTIE Tegen maag- en ingewandstoornissen. Vooral op reis onmisbaar! Flac.f 1,05 Wat Mijnhardt maakt is goed De Robben-zwemster Lenie de Nijs heeft Zaterdagmiddag tijdens de zwemwedstrijd om de nationale titel op de 1500 meter in het bad „De Kromme Rijn" in Utrecht het wereld-, Europees- en Nederlands record op de 1500 meter en het Nederlands record op de 800 meter op haar naam gebracht. Zij zwom de 1500 meter in 20 minuten 46.5 sec., waarmede zij het oude wereld en Europese record, dat sedert 20 Augus tus 1941 op naam staat van de Deense Ragnhild Hveger (20.57) met niet minder dan lOVs sec. en het Nederlandse record, sedert 8 Augustus op naam van de Rob- benzwemster Tine van Brenk (21 min. 12.7 sec.) verbeterde zij zelfs met 26.2 sec. Lenie de Nijs zwom de 800 meter in 10 min. 58.4 sec., waarmede zij het Neder landse record van Tine van Brenk op 18 Augustus 1953 in Utrecht gemaakt (11 min. 3.2 sec.) met 4.8 sec. verbeterde.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 5