Boelganin en Kroesjtsjev in voorjaar-1956 naar Engeland Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Rijksstraatweg in Haarlem-Noord blijft in beheer bij het rijk MacMillan waarschuwt tegen verslappen der inspanning Amerikanen bliezen bezetting af met de Radetzky-mars Israëlisch lijnvliegtuig boven Bulgarije neergeschoten Premier Eden bracht verslag uit in Lagerhuis UNO-fonds afhankelijk van ontwapening Londen en Washington willen afwachten, maar Moskou niet Oostenrijk zal 25 October uitbundig vieren als nationale feestdag Protest-telegram van gemeentebestuur Het woord is aan Perón geeft oppositie radio-spreekbeurt Belgische mijnstaking breidt zich uit Bidault dreigt Faure ten val te brengen Alle 57 inzittenden zijn omgekomen Mapai sterkste partij gebleven in Israel Koude douche Boelganin kent Londen Pro-Duitse partijen in de Saar heropgericht Radicale leider nam geen blad voor de mond Treinverkeer gestremd op Zaterdag 30 Juli Regeringspartijen verdeeld over beleid in Noord-Afrika Ondanks verliezen aan twee linkse groeperingen Weerrapport r 70e JAARGANG No 16 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel, 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom DONDERDAG 28 JULI 1955 Haarlems Dagblad 299e JAARGANG No 168 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. /7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Van onze correspondent in Londen) Aan het einde van zijn korte rede over de conferentie van Genève heeft premier Eden gisteren in het Lagerhuis het grote nieuws onthuld dat hij Boelganin en Kroesjtsjev in Genève heeft uitgenodigd om het komende voorjaar een bezoek aan Engeland te brengen ter versterking van het persoonlijk contact tussen de Britse en Russische staatslieden en dat de Sovjetleiders die invitatie hebben aanvaard. Sir Anthony beschouwt dit als een verdere stap om een einde te maken aan de toestand van wederzijds wantrouwen, die „koude oorlog" ge noemd wordt. Het Lagerhuis was min of meer overrommpeld door deze onver wachte aankondiging en reageerde met een slechts zwak klinkend „Hear, hear", dat een bewijs van instemming betekent. De Sovjet ambassadeur Malik sloeg het schouwspel op de publieke tribune met belangstelling, maar als altijd ook met een onbewogen gelaat, gade. Namens de oppositie betuigde Herbert Morrison zijn grote instemming met het bezoek en hij sprak daarbij de hoop uit dat Boelganin en Kroesjtsjev lang genoeg zullen blijven om het Engelse volk te leren kennen. In zijn sober verslag van de conferentie van Genève verklaarde Eden dat de bij eenkomst het klimaat der internationale betrekkingen heeft gewijzigd. Mits dat kli maat zo blijft, kan er zeker een oplossing worden gevonden voor de moeilijkheden. Belangrijker nog dan de eigenlijke onder handelingen was te Genève de sfeer. Eden gelooft dat de conferentie de internationale spanningen heeft verminderd, zodat in de herfst de grote problemen met kans op suc ces zullen kunnen worden aangevat. De practische resultaten waren gering, maar de betekenis van Genève is, aldus Eden, dat een lange reeks onderhandelingen op gang gebracht is. Eden onderstreepte de Britse bereidheid tot soepelheid door te verklaren dat elke methode gebezigd dient te worden om de verlangde resultaten te verkrijgen. Sir Anthony wilde de pessimisten, vol gens wie er geen verzoening mogelijk is tussen de standpunten over Duitsland, er aan herinneren, dat nog een half jaar ge leden iedereen dacht dat het Oostenrijkse probleem niet kon worden opgelost vóór een regeling van het Duitse vraagstuk en dat de Parijse overeenkomsten elke onder handeling met de Sovjet-Unie onmogelijk zouden maken. Morrison betoogde voor de oppositie dat het niet onmogelijk is dat de Russen, als de druk voor hen te zwaar wordt, hun greep op Oost-Europa zullen opgeven. Achter de schermen is in Genève de si tuatie in het Verre Oosten besproken, die gevaarlijker is dan die in Europa. Dit le verde zijn nut op. Eden zeide verheugd te zijn over de komende conferentie tussen de Verenigde Staten en China. Morrison waarschuwde hierna tegen een vertrek van Amerikaanse troepen uit Europa. Van oppositiezijde werd voorge steld tegelijk met de Russische leiders een delegatie uit het Sovjet-parlement uit te nodigen opdat deze overleg kan plegen met Britse parlementsleden. Alfred Robens, die pas als woordvoerder voor de buitenlandse politiek door de oppo sitie is aangewezen, zeide dat Oost en West GENèVE (Reuter) Groot-Brittannië en de Verenigde Staten hebben zich op een bij eenkomst van de Economische en Sociale Raad van de UNO (ECOSOC) in Genève uitgesproken tegen de instelling van een speciaal UNO-fonds voor economische ont wikkeling (SUNFED), zolang nog niet is begonnen met een algemene ontwapening- De Russische gedelegeerde verklaarde echter dat zijn land bereid is aan de SUN FED deel te nemen, hoewel het van me ning is dat de grootste bron van inkomsten van dit fonds moet liggen in de gelden, die door ontwapening vrij zouden komen. Hij voegde eraan toe dat Rusland voorstelt de basis-bijdrage aan het fonds te doen be staan uit machinerieën, uitrustingsstukken en reserve-onderdelen. kunnen samenwerken, doch slechts als eerst de vrees wordt uitgebannen. Onder toejuichingen verklaarde Robens dat men zal dienen op te houden met het neer schieten van lijnvliegtuigen, die over be paalde gebieden vliegen. Hij vond dat Eisenhower's voorstel weinig om het Jijf had, omdat het belangwekkender is wat er in tunnels, in bergen, is verborgen dan wat uit de lucht kan worden waargeno men. Hij waarschuwde er tegen dat van de Grote Vier slechts de twee reuzen de zaken zouden bekokstoven. MacMillan, de minister van Buitenlandse Zaken, waarschuwde vervolgens tegen voorbarig optimisme over de herfstconfe- rentie. Genève heeft de meningsverschillen niet overbrugd, doch alleen scherp omlynd. De democratieën zullen ongetwijfeld onder nieuwe druk worden gezet, die zy zullen moeten weerstaan. Indien wy onze inspan ning in deze periode te vroeg verslappen, zyn wy verloren. Deze opmerkingen kwa men als een koude douche aan het slot van het debat. Het Lagerhuis gaat vandaag tot 25 Octo ber met zomervacantie, onder protest van een aantal oppositieleden, die dit uitzon derlijk lange recès als een slecht voorbeeld voor het land beschouwen, dat tot hard werken wordt aangespoord. De komst van de Sovjet-machthebbers betekent dat er in Moskou iets aan het veranderen is. Dat indertijd Stalin naar Londen zou zijn gekomen, lijkt ondenk baar Het is de eerste maal dat de Sovjet-leiders een land, dat tot het Atlan tisch pact behoort, zullen bezoeken. Boelganin kent Londen reeds, dat hij be zocht als voorzitter van de Moskouse ge meenteraad in 1936 op uitnodiging van de socialist Herbert Morrison, die toen leider was van de Londense graafschapsraad. Boelganin toonde toen belangstelling voor de Londense gemeente-aangelegenheden, vooral in het geweldige transportsysteem. De Moskouse ondergrondse spoorweg, wel ke Boelganin hielp tot stand komen, is ge- inspireerd op de Londense Underground. Britse transportingenieurs hebben bij de aanleg advies gegeven. Het schijnt in de bedoeling te liggen dat Boelganin en Kroejtsjev ook een bezoek zullen brengen aan de nieuwste atoominstallaties voor burgerlijke doeleinden. Of het bezoek een inleiding zal vormen tot bepaalde concrete stappen, is nog niet bekend. Mogelijk zal het bezoek een nieuwe handelsovereenkomst inluiden. SAARBRUCKEN (DPA) Als eersten van de drie Duitse oppositiepartijen in het Saargebied zijn de socialistische en de vrije democratische partij heropgericht. De op richtingsvergadering van de socialistische partij werd bijgewoond door verscheiden vertegenwoordigers van de West-Duitse sociaal-democratische partij. De derde op positiepartij, de Christen-Democratische Unie, zal op 7 Augustus worden heropge richt. De Franse directeur-generaal van de Saarlandse radio, Frédéric Billmann, is af getreden, omdat naar zijn mening de Fran se invloed op de Saarlandse radio moet verdwijnen, nu er een datum (23 October) voor de volksstemming is vastgesteld. Frankrijk heeft onlangs zijn aandelen in de Saarlandse omroep verkocht, die wordt ge leid door de Saarlandse prof. Matthias Goergen. Gisteren is Oostenrijk in de volle bete- sen definitief achter elkaar af onder het kenis van het woord souverein geworden. Het Oostenrijkse parlement zal in Septem ber twee wetsontwerpen behandelen, die rechtstreeks uit de onafhankelijkheid voortvloeien. Het ene dient tot vorming van een nieuw nationaal leger, het ande re zal de verklaring behelzen dat Oosten ryk „eeuwigdurend neutraal" zal zyn in wereldconflicten. In geheel Oostenrijk be gonnen om twaalf uur 's middags dc klok ken te luiden. Over Wenen hoorde men de zware bronzen stem van de „Pummerin"- klok in de eeuwenoude Stephansturm. Franse, Russische, Amerikaanse en En gelse bataljons stonden met hun muziek corpsen voor het gebouw van de geallieer de raad op het Schwarzenbergplein in We nen opgesteld. Eerst speelden de Fransen de Marseillaise en onder de klanken van dit volkslied werd de Franse vlag op het dak van het gebouw, en op alle overige commandoposten in geheel Oostenrijk om laag gehaald. Daarna weerklonk het volks lied van de Sovjet-Unie, waarop ook de rode vlag met sikkel en hamer werd ge streken. De Russische soldaten marcheer den over het plein onder het oorverdoven de applaus en gejuich van duizenden toe schouwers. Dezelfde ceremonie herhaalde zich bij de Engelse en Amerikaanse bataljons. Vervolgens marcheerden de vier corp- Op een verzoek van de gemeente Haarlem aan de minister van Verkeer en Water staat om het beheer en het onderhoud van de Rijksstraatweg in Haarlem-Noord aan haar over te dragen heeft de minister afwyzend beschikt. Het beheer en het onderhoud berusten op het ogenblik by de Rykswaterstaat en wegens de plannen van de gemeente Haarlem om de weg te verbeteren door het maken van vlucht heuvels en het aanbrengen van verkeerslichten was het verzoek gedaan. Het doel van de plannen was de verkeersveiligheid te bevorderen. Naar aanleiding van het afwyzend besluit van de minister van Verkeer en Water staat hebben B. en W. van Haarlem het volgende telegram aan de minister ge zonden: „Wensen ernstig te protesteren tegen brief 15 Juli j.l. houdende afwijzing van verzoek om Rijksstraatweg in beheer en onderhoud aan deze gemeente over te dragen. De vorige week hebben opnieuw enkele verkeersongevallen plaats gehad, welke aan twee mensen het leven hebben gekost. De verantwoordelijkheid voor de verkeersveiligheid ter plaatse behoort in de eerste plaats bij het gemeentebestuur aangebracht." te berusten. Herhalen daarom onze aan drang om overdracht in beheer en onder houd op zo kort mogelijke termijn te doen geschieden. Brengen voorts onder uw aandacht dat huidige situatie onmogelijk kan voortduren tot gereed komen voor genomen reorganisatie. Verzoeken daar om met klem alsnog goed te keuren, dat op korte termijn verkeerslichten worden In Anaheim (Californië) is een sprookjeskasteel gebouwd geheel in de stijl van Walt Disney. Het kleine meisje op de voorgrond kon haast niet wachten op de officiële opening. Verlangend ziet zij uit om toegelaten te worden tot het land der fantasie. Er is overigens ook een fantastisch bedrag met de bouw en inrichting van het sprookjesland gemoeid. Maar liefst 17 millioen dollar... DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA's Bernard Shaw: Kinderen kunnen God begrijpen, tot hun verstand begint te werken. BUENOS AIRES (Reuter/AFP) Voor de eerste maal sedert president Perón in Argentinië aan de macht kwam, in 1946, heeft een anti-Perónist de bevolking via de radio mogen toespreken, om het stand punt van zijn partij over de oproep van de president tot een politieke wapenstil stand, uiteen te zetten. De voorzitter van het nationale comité van de radicale partij, de belangrijkste oppositie-partij, Arturo Frondizi, verklaar de in een toespraak van dertig minuten onder meer: „Wij willen vrede, maar niet ten koste van de vrijheid of de democrati sche beginselen". Als voornaamste voor waarden voor een wapenstilstand noemde hij beëindiging van de „staat van binnen landse oorlog", vrijlating der politieke ge vangenen, herstel van de burgerlijke vrij heden, democratisering van het politieke leven, onafhankelijkheid op het gebied van het onderwijs en een onomkoopbare rech terlijke macht en ambtenarenapparaat. Peronistische parlementsleden hebben voor het eerst in negen jaar gestemd voor behandeling van een aantal door de radi cale oppsitie voorgestelde agendapunten betreffende de verdwijning van een ge arresteerde man, de gewelddadige dood van een Argentijnse burger tijdens de ra dicale betogingen, het verbranden van een Argentijnse vlag, de brandstichting in ker ken te Buenos Aires en de jongste rede voeringen van Perón over een politiek van verzoening. Ongeveer vijftig officieren, die betrok ken zijn bij de mislukte opstand van 16 Juni, zullen binnenkort voor een krijgsraad verschijnen. Een motorrijder heeft Woensdag twee brandbommen geworpen in het hoofd kwartier van de studentenfederatie te Cor doba. spelen van militaire marsen. De Fransen lieten iets vlots horen, de Russen iets zwaars met veel slagwerk, de Engelsen, in hun witte parade-uniformen, sloegen op hun grote trommels, de Amerikanen speel den de oude Oostenrijkse Radetzky mars. Het was een gewone werkdag en de scholen hadden geen vrijaf. Toch stond het zwart van mensen op het plein. Al die duizenden begonnen van vreugde en aan doening te klappen en te juichen bij het weerklinken van deze oude Oostenrijkse militaire muziek. De vier vlaggen van de geallieerden waren gestreken en over bleef alleen het rood-wit-rood van Oostenrijk. De geallieerde raad heeft zijn bevoegd heden aan de Oostenrijkse regering over gedragen. De militaire winkels en de Rus sische USIA-zaken zijn gesloten en de vreemde troepen hebben geen zeggenschap meer over Oostenrijkse staatsburgers. Op 25 October moet de laatste buitenlandse soldaat Oostenrijks grondgebied hebben verlaten. Zelfs de „vier-in-een-jeep" zal men niet meer in de straten van Wenen zien. De Oostenrijkse politie heeft de zorg voor de openbare veiligheid overgenomen en het nieuwe leger heeft zich belast met de bescherming van de grenzen. De 25ste October zal als nationale feestdag worden gevierd. Het zal een echt Oostenrijks volksfeest worden: vrij en ongestoord, en wanneer buiten landers daarbij aanwezig willen zijn, laat men hen graag toemaar dan alleen als gasten. BRUSSEL (A.N.P.) De staking der Rooms-Katholieke mijnwerkers in de Bel gische Kempen heeft zich Woensdagoch tend uitgebreid. In drie kolenmijnen lag het werk vrijwel stil. Te Eisden was nog dertig percent der arbeiders aan het werk, elders ongeveer de helft. Het administra tieve personeel weigerde zich bij de actie aan te sluiten. Ook in de Waalse mijnen staakt een gedeelte der arbeiders. In de Kempen doen zich hier en daar incidenten voor. Autobussen, die werkwil ligen vervoeren, worden met stenen be kogeld en spijkers worden op de wegen gestrooid. Te Eisden doorbraken stakers een politie-afzetting waarbij gewonden vielen. Vandaag komt de gemengde mijncom- missie ter bespreking van de werktijden en de lonen bijeen op verzoek van de so cialistische mijnwerkersorganisatie, die de staking afkeurt. Deze vakbond acht het ogenblik gekomen om een gunstiger ver deling der werktijden met het oog op een mogelijke vijfdagenweek te overwe gen. Intussen heeft de raad van het Rooms- Katholieke vakverbond besloten ook de Zaterdagsstakingen voort te zetten. Tussen Dordrecht en Sliedreclu Op Zaterdag 30 Juli zullen twee over spanningen van de spoorbrug bij Baan- hoek in de spoorlijn van Gorinchem naar Dordrecht worden vervangen door nieuwe. Het treinverkeer tussen Dordrecht en Süedrecht zal die dag zijn gestremd van 's ochtends 4 uur tot 's avonds 19 uur. Met autobussen zal de verbinding wor den onderhouden. Reizigers dienen echter rekening te houden met vertraging. PARIJS (United Press) De voormali ge Franse premier en minister van Buiten landse Zaken Georges Bidault heeft ge dreigd de regering van premier Faure ten val te zullen brengen wanneer men de hui dige sultan Sidi Mohammed Ben Moulay Arafa een haar zou krenken. Bidault zeide dit tegen journalisten in het gebouw van de Nationale Vergadering, Bidault doelde op de pogingen van de nieuwe Franse resident- generaal in Marokko Grandval om het na tionalisme in Marokko enigermate tege moet te komen. Grandval heeft vandaag geconfereerd met vooraanstaande nationalistische lei ders uit Fez, Port Lyautey, Oujda, Sale en Cuezzane na het afzeggen van zijn voor genomen bezoeken aan deze steden. De re sident-generaal heeft het voornemen con ferenties te houden met een aantal hoge Marokkaanse functionarissen die twee jaar geleden door de nieuwe sultan werden af gezet wegens hun trouw aan de afgezette sultan Sidi Mohammed Ben Joessef. Bidault staat aan het hoofd van de Rooms-Kath. volksrepublikeinen (MRP), een der belangrijkste blokken in de coali tie-regering. Wanneer deze partij zich zou terugtrekken zou dit een bedreiging voor het kabinet betekenen. De mededeling van Bidault deed herinneren aan de succesvolle actie welke hij indertijd voerde tegen het kabinet Mendès-France, dat in Februari af trad over de Noord-Afrikaanse kwestie. Volgens waarnemers zou de Nationale Vergadering echter niet in de stemming zijn de regering op dit ogenblik te doen af treden. Premier Faure stelt alles in het werk om de steeds dieper wordende kloof tussen de regeringspartijen aangaande de kwestie Marokko te helen. Vandaag zal het kabinet in buitengewone vergadering bijeen komen. Faure heeft be sloten alle pogingen welke gedaan zouden worden om in de nieuwe Franse politiek te Marokko een wijziging aan te brengen te gen te gaan. De rechtse onafhankelijken en republikeinen hebben Faure reeds doen we ten, dat zij zich fel zullen verzetten tegen iedere poging om de naar Madagascar ver bannen sultan Ben Joessef terug te krijgen. TEL AVIV (Reuter-U.P.) Een vier motorige Constellation van de Israëlische luchtvaartmaatschappij „El Al" is gisteren met 57 inzittenden in Bulgarye tot dalen gedwongen na in brand geschoten te zijn door luchtafweergeschut boven de Grieks- Bulgaarse grens.Het toestel, dat van Wenen op weg was naar Israel, vloog op de lyn LondenWenenTel Aviv. Griekse militairen van een grenspost in Macedonië meldden, dat het vliegtuig bran dend naar beneden kwam bij het grensdorp Tsirbanovo. De Grieken hadden waargeno men dat het vliegtuig van de internationale luchtroute, die langs de Griekse kant van de grens loopt, afweek en neerstortte in het bergachtige terrein van het Bulgaarse grensgebied, waar het in tweeën brak. Zij zeiden het geluid van luchtafweergeschut te hebben gehoord. Naar verluidt hebben de Griekse en de Bulgaarse regeringen toestemming gegeven dat een Israëlische commissie ter plaatse een onderzoek gaat instellen. Een woordvoerder van de Israëlische le gatie in Sofia heeft medegedeeld dat er geen overlevenden zijn. Hij bracht deze tijding over in een telefoongesprek met Belgrado. Het was de eerste officiële ver klaring over het lot van de 57 personen, die zich aan boord bevonden van het toe stel. De woordvoerder deelde mede het nieuws van het Bulgaarse ministerie van Buiten landse Zaken te hebben ontvangen. „Al het mogelijke is gedaan", zo citeerde deze di- VERPLICHTE BEHANDELING VAN ALCOHOLISTEN IN FRANKRIJK? Men verwacht, dat de Franse regering verplichte behandeling van alcoholisten zal invoeren in „heropvoedingscentra" Na een kuur in een dergelijk centrum zal de behandelde voorlopig in vrijheid worden gesteld met de opdracht zich op bepaalde tijden bij een raad van ambtenaren van sociale en medische diensten te melden. Indien hij later zou terugvallen tot drank misbruik, zal de plaatselijke politie de be voegdheid hebben hem „uit te nodigen" terug te keren naar het centrum voor een nieuwe behandeling. TEL AVIV (Reuter) De gematigd so cialistische Mapai-partij van de vroegere premier David ben-Gurion is de sterkste partij gebleven, na de algemene verkie zingen, die Dinsdag in Israel zijn gehou den. Toch is de Mapai-partij belangrijk verzwakt uit de strijd gekomen, als gevolg van verliezen aan twee linkser groepe ringen. De rechtse Algemene Zionisten hebben nog zwaardere verliezen geleden ten gun ste van de rechtse vrijheidsbeweging „He- ruth", de politieke erfgenamen van de vroegere terroristische Irgun Zvai Leumi beweging. Volgens voorlopige uitslagen zijn de per centages voor de verschillende partijen als volgt: Mapai 31,91, Heruth 13,25, Alge mene Zionisten 10,91, Verenigd religieus front 9,51, Ahduth Haavoda (afgescheiden van de linkse Mapam-partij) 8,05, Mapam 7.—. Op basis van de definitieve uitslagen krijgt de uiterst rechtse Heruth-partij met een winst van zes zestien zetels in de Knesseth. De Mapai blijft de grootste partij met 41 zetels, een verlies van zes. De Al gemene Zionisten verloren zeven zetels en hebben in de nieuwe Knesseth dertien ze tels. Het Verenigd religieus front hand haafde zijn positie. Ongeveer 79 percent van de kiesgerech tigden bracht zijn stem uit. plomaat het Bulgaarse ministerie, „maar ongelukkigerwijs kon niets worden gedaan, omdat er geen overlevenden zijn". Het mi nisterie van Buitenlandse Zaken verklaar de verder dat gisteren een commissie van onderzoek en vijf artsen naar de plaats van het gebeurde zijn gezonden. Bevestiging (United Press). Bulgarije heeft van daag verklaard met „diep leedwezen" te moeten bekend maken dat alle inzitten den zijn omgekomen, toen een verdwaald Israëlisch passagiersvliegtuig door Bul gaars geschut werd neergehaald. De Bul gaarse regering erkende dit feit in een uitzending van radio Sofia. Intussen is een zes leden tellende Is raëlische commissie van onderzoek in Athene aangekomen, in de hoop Bulgaarse visa te krijgen. De Bulgaarse legatie in Tel Aviv had de Israëlische missie visa geweigerd. De Israëliërs begaven zich toch op weg in de hoop alsnog vergunning te krijgen Bulgaars gebied te mogen be treden. (van hedenmorgen 7 nur) weers- toestand i S •O - G.c Cm Së SJ2 Stockholm Oslo Kopenhagen Amsterdam Londen Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Genève Zürich Locarno Berlijn Frankfort München Wenen Innsbruck Rome Ajaccio 2 23 ZS 0 0 0 0 0 4 0 licht bew. NO onbewolkt windstil 28 half bew. O 7 22 zwaar bew. N 2 23 zwaar bew. NNO 4 26 licht bew. NO 2 21 half bew. NNO 2 25 half bew. ZW 4 24 13 zwaar bew. windstil 26 0 licht bew. NW 5 onweer ZW 2 nevel windstil half bew. windstil nevel windstil zwaar bew. windstil regenbui regen nevel nevel half bew. WZW 2 WZW 3 windstil Z 3 ONO 3 27 24 19 25 21 22 21 23 22 30 28 0 0,5 9 6 3 0 0,5 0,6 1 0 0 Neerslag laatste 24 uur. COOOiKXXXOCODCCOOODCCCOCCOCCOODCCOCCOCCCCOOOOCOCOCCCOCXX NOORDELIJKE WIND Verwachting, meegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Don derdagavond tot Vrijdagavond: Veranderlijke bewolking met enkele verspreid optredende buien. Zwakke tot matige Noordelijke wind. Weinig verandering in temperatuur. 29 Juli Zon op 4.57 uur, onder 20.38 uur. Maan op 16.58 uur, onder 0.01 uur. Hoog en laag water in IJmuidcn Donderdag 28 Juli Hoog water: 10.15 en 22.49 uur. Laag water: 5.30 en 18.02 uur. Vrüdag 29 Juli Hoog water: 11.30 uur. Laag water: 6.40 en 19.17 uur. coccccoooooocooooooooo

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 1