Kort en bondig Programma vacantie-spelen Tekenen in de Heussensstraat; familiedag bij Klarenhof GENERAL Tl RE Vacantiespelen in volle gang Oud-kapitein Brouwer thans rijkshavenmeester f. 250.000.- „Harmonie-Crescendo" bestaat zestig jaar Fantasie en toewijding bij zandbouwwedstrijd Heeft U reeds fêfoeuma- verrassmgscouverfjes Burgerlijke Stand van Haarlem Wisseling chef d'équipage in Marine hospitaal Resultaat „In Zuivelland" beneden de verwachting Engelse militairen spelen Vrijdag op de Grote Markt Sluitingsuur tapperijen in zomerfeestweek In district Terneuzen van Rijkswaterstaat Jubilea bij de post Zwemfeest van Haarlem in het Riche-bad J. EI. Senff nam afscheid Scheepvaart DONDERDAG 28 JULI 19 55 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE GOURAN 1 Vanmorgen om een uur of tien zaten tien kinderen van de speeltuin DVS in een plant soentje aan de Heussensstraat om zich ge durende twee uur bezig te houden met het uittekenen van het molentje, dat reeds naar schatting enkele duizenden keren door schilders en tekenaars van naam in olie- of waterverf op het linnen is gezet. De DVS-leden vormden namelijk het eer ste groepje van de jeugdige tekenaars, die in de komende weken zullen meedingen naar een van de prijzen, die het Haarlems Speeltuin Verbond uitlooft. De vacantie- commissie bepaalde, dat de kinderen uit Noord het beroemde molentje als onder werp moesten kiezen en voorts zullen de kinderen, die aangesloten zijn bij een tuin, die in het centrum is gelegen, in de komen de weken gedurende de vacantietijd met pa pier en potlood naar de Amsterdamse Poort trekken om deze toegang tot de Spaarne- stad zo goed mogelijk uit te tekenen. Kort nadat de meisjes en jongens van morgen in de Heussensstraat hun plaats hadden ingenomen zwommen enkele vette eenden naderbij, die verder gedurende de gehele ochtend op bescheiden afstand ble ven drijven kijken naar de kunstenaars in de dop, die met de tong uit de mond het molentje in allerlei vormen uitbeeldden. Zij waren zo dicht mogelijk bij hun te- kenonderwerp gaan zitten, kennelijk om maar geen enkel détail over het hoofd te zien, maar toch waren de verschillen bij zonder groot. Een jongetje had namelijk een minuscuul klein molentje in een hoekje van zijn grote papier staan en een meisje had het blad van haar schetsboek al vol met de romp van de molen toen zij pas bemerkte, dat de wieken vergeten waren. Hoe het ook zij, de toekomstige Frans Halsjes en Rembrandtjes deden hun uiter ste best om een zo goed mogelijk resultaat te bereiken. Tot het einde van de vacantie spelen zullen zij nu moeten wachten totdat een neutrale en bijzonder bekwame jury de beste tekeningen heeft uitgekozen, het geen voorwaar geen kleinigheid is. Feest op Brouwersplein Bijna duizend kinderen van de speeltuin verenigingen Klarenhof, Flora, Centrum en Jeugdland verdrongen zich vanmorgen om half elf voor de hekken van de tuin op het Brouwersplein om maar zo vlug mogelijk toegelaten te worden tot de twaalf stands, die ter gelegenheid van de eerste familie dag in dit seizoen met verbluffende vin dingrijkheid door de voorzitter van de va- cantie-commissie, de heer J. Martens, en zijn talrijke vrijwillige medewerkers (sters) waren verdeeld over het grote tegelplateau. De kinderen konden er sjoelbakken, bal len werpen, hengelen met aan touwtjes be vestigde ringen, die na enig mikken om de hals van een limonadefles konden glijden. Er was een poppenkast en een grabbelton en voorts kon men, wanneer men al deze spelletjes al dan niet met succes had vol tooid de vreugde over de winst of het ver driet over 't verlies vergeten bij een buffet, waar rappe handen honderden glazen limo nade inschonken. ADVERTENTIE HAARLEM, 27 Juli 1955 ONDERTROUWD: 26 Juli, J. N. Fuchs en K. L. Hoffman; 27 Juli, J. H. M. Rosenhart en A. E. van Kessel; E. A. Hoeboer en C. M. Spook: C. P. Hageman en Viehoff; N. Vlaar en A. M. Kockelkoren; H. J. van Impelen en P. C. Lolkema; J. G. Vooges en A. M. Th. Klaren; A. Groenendijk en P. -'an Woerkom; P. D. C. van Leeuwen en T. M. van Uden; W. A. van Elk en R. Roels; A. Chr. Kees en M. W. F. Jager; F. J. van Tongeren en M. C. van Emmerik; G. Stokman en E. van Soe- len; W. E. Terpstra en M. J. A. van der Veen; S. Rosman en C. W. Verhaar; H. E. Prinsen Geerligs en H. Muller: S. Jongstra en P. W. Kloes; K. Fidom en W. M. Visser; A. van Bentem en C. Groeneveld: Th. H. Adelink en J. A. W. Emmer; R. M. Tierie en H. G. Godefrooij; J. Godefrooij en R. B. van Dijk; H. K. V. Mulisch en IJ. G. de Jonge. GEHUWD: 27 Juli, B. L. Meulenbroek en E. A. M. Kaagman; J. Boogaard en S. J. Iluijsmans; L. N. van Leeuwen en W. Mein- ders; C. J. H. J. Kroft en M. H. Klinken berg; E. Plugers G. M. Groenland; A. P. de Wolf en G. A. Vis; J. M. Dulmers en J. D. Snruijt; H. J. M. van Schie en G. M. H. Slaman; J. F. G. van der Drift en A. H. Zonneveld- W. de Jong en N. M. Snijder. BEVALLEN van een zoon: 26 Juli, E. M. E. KoelemijDeen: 1,1. J. Keemanvan Le- mel; G. NijssenWalkotte; C. P. Vrenegoor Driessen; 27 Juli, G. N. de Jongh-de Vries; A. A. A. CaptijnJanssen; W. F. Meijnckens —de Wit. BEVALLEN van een dochter: 25 Juli, J. A. M. PinxterSchermer; 26 Juli, K. J. J. van TaarlingSmit; A. van AndelHilliger; E. BrokkeIngwersen, 2 d.; 27 Juli, M. Bakker Verhülsdonk; C. A. BindelsOudendijk. OVERLEDEN: 24 Juli, M. Vermeesch, 67, j., IJazepaterslaan: 25 Juli, R. Veltman, 44 j., Gasthuisvest; 26 Juli, J. J. van Reyendam, 74 j., Schotersingel; J. Tersmitten, 89 j., Java- straat: H. Lijnzaat, 76 j., Hagestraat; W. I. D. Sloos, 66 j., Rijksstraatweg. De kinderen, die vanmorgen het molentje aan de Heussensstraat moesten uittekenen, hadden gedurende twee uur alleen maar aandacht voor dit mooie tekenonder werp. Zelfs een kort, maar hevig regenbuitje vermocht het feestplezier niet te vermnide- ren en nadat de kinderen gegeten hadden, bereikte deze familiedag het hoogtepunt met de vertoning van een groot kinder variété. Op het Marine Hospitaal aan de Bloemen- daalseweg te Overveen werd Woensdagmid dag in de cantine „alle hens voor de boeg gegeven voor een personeelswisseling. De chef d' équipage, de opper-ziekenverpleger IJ. Durand, verlaat binnenkort de Konink lijke Marine met pensioen. Hij was in deze functie op het Marine Hospitaal in Over veen werkzaam sinds 14 December 1950. Tijdens de bijeenkomst heeft de comman dant van het hospitaal, de kapitein ter zee arts, E. W. Creyghton, de nieuwe chef d' équipage, de opperziekenverpleger S. P. A. Groot voorgesteld aan de aangetreden officieren, onder-officieren en manschap pen. Daarbij heeft kolonel Creyghton af scheidswoorden gericht tot de heer Durand en de heer Groot welkom geheten. Acht prijswinnaars in zuivel-étalagewedstrijd In café-restaurant Brinkmann heeft Woensdagavond dg heer N. de Jong, lei der van de tentoonstelling „In Zuivel land", welke van 18 tot en met 27 Juli in het Concertgebouw gehouden werd, een achttal prijzen uitgereikt aan de win naars van de etalagewedstrijd welke het Nederlands Zuivelbureau in Haarlem ge organiseerd had. Deze wedstrijd stond in nauw verband met de bovengenoemde tentoonstelling en had evenals deze ten doel meer belangstelling voor het zuivel product te wekken. De heer De Jong vertelde dat het re sultaat van deze étalagewedstrijd be neden de verwachting van de organisato ren is gebleven. Van de 195 deelnemers voldeden er 83 niet aan de voorgeschre ven eisen waardoor dus direct al 43 pro cent uitgeschakeld was van mededinging naar een der prijzen. Enkelen staken er met de kop en schouders boven uit, maar over het algemeen moest de keurings commissie bestaande uit etalage deskun digen constateren dat er niet die zorg aan de inrichting der etalage-kasten was besteed welke zij verwachtte. De heer De Jong betreurde dit, temeer daar een der gelijke actie niet binnen enkele jaren op nieuw hier te verwachten is. Ook het be zoek aan de tentoonstelling „In Zuivel land" was tegengevallen. De heer De Jong noemde het aantal be zoekers (15.000) dat in deze negen dagen de expositie bezocht, matig, in vergelij king met het resultaat dat men reeds in Gouda, Maastricht, Utrecht en Leeu warden boekte. Spreker zei dat misschien het warme weer en de vacantietijd hier wel debet aan waren. De elf voorlichtingsavonden voor de opening van de tentoonstelling werden echter zeer druk bezocht vooral door groepen in georganiseerd verband. Na de uitreiking der prijzen informeer de de heer De Jong bij de aanwezigen naar de reactie der klanten van de ten toonstelling in het Concertgebouw, en de etalage-wedstrijd. Over het algemeen bleek dat de omzet (speciaal van kaas) der zuivelhandelaren in leze tijd gestegen was. De eerste prijs werd toegekend aan de heer G. van Bruggen, Ramplaan 50, daar zijn speciale zuivelétalage een overzichte lijke opstelling der producten toonde. De tweede prijs was voor de coöperatie„Haar- lem" in de Mercuriusstraat 33 te Haarlem- Noord. Deze étalage had een rustige ver deling der artikelen en zij haakte op sug gestieve wijze op de tentoonstelling in. De derde prijs ging naar de heer Hopman op grond van de dynamiek die er in zijn éta lage was gelegd. De overige vijf prijzen waren troostprijzen, toegekend wegens de uitstekende verzorging der étalage-kasten. Zij werden toegekend aan Buys' melkhan del, N. Rutte, R. Pannkeet, J. Visbeen en M. B. Warmerdam. Ter inleiding van de feestweek van Haar lem geeft het Engelse Militaire Orkest „The Kings Own Hurars" Vrijdagavond een con cert op de Grote Markt. Het programma bevat vijftien nummers. Ter gelegenheid van de „Zomerfeestweek 1955" van 30 Juli tot en met 6 Augustus, heeft de burgemeester van Haarlem het sluitingsuur van de tapperijen in de ge meente bepaald op één uur des nachts; ge durende dit tijdvak mag in de tapperijen, waarvoor door hem een muziekvergunning is verleend tot kwart voor één muziek wor den gemaakt of ten gehore gebracht. Binnenkort is de benoeming te ver wachten van de heer R. J. L. Brouwer, oud-gezagvoerder van de N.V. Vereenigde Nederlandsche Scheepvaartmaatschappij, woonachtig aan de Kleverlaan te Haar lem, tot rijkshavenmeester van het dis trict Terneuzen van de Rijkswaterstaat. De heer Brouwer kreeg zijn opleiding aan de Zeevaartschool te Delfzijl en kwam vervolgens als stuurmansleerling in dienst bij de koopvaardij. Na de eerste wereldoorlog kwam hij bij de marine en ook later bleef hij herhaaldelijk voor oefeningen bij de marine-reserve opko men, waarbij hij alle rangen doorliep tot en met kapitein-ter-zee. Kapitein Brou wer voer na zijn dienstperiode onder de vlag van de Rotterdamse Lloyd en sinds 1928 diende hij op de bekende Fontein schepen van de Holland-Afrikalijn, eerst nog als eerste stuurman, doch reeds spoe dig daarna als gezagvoerder. Tijdens de tweede wereldoorlog was hij onder meer lange tijd gezagvoerder op de „Vermeer", de vroegere „Empire Rally", welk schip intensief aan de convooivaart voor de geallieerde oorlogvoering deel nam. Na de bevrijding was hij opnieuw gezagvoerder op de Fontein-schepen, en wel de „Bloemfontein", de „Klipfontein" en de nieuwe „Jagersfontein", totdat hij in 1953 werd gepensionneerd. De heer Brouwer is lid van de examen commissie voor stuurlieden voor de grote en de kleine vaart, hoofdbestuurslid van de Algemene Vereniging van Nederlandse Reserve Officieren en lid van het dagelijks bestuur van de „Vereniging van Neder landse Koopvaardij Kapiteins, opgericht in 1943". Hij is mede dank zij de daar gehouden oefeningen van de marine vertrouwd met de Zeeuwse wateren. ADVERTENTIE totaal aan prijzen in de Rheuma-verrassingsactie. Vraagt Uw winkelier Rheuma-verrassings- couvertjes. Ggk. Min. v. Just. 22-ll-'54-LO 520/052 De Haarlemse muziekvereniging „Har monie-Crescendo" gaat een nieuw jubi leum tegemoet: op 9 October zal zij zestig jaar bestaan. Aangezien de eigenlijke ju bileumdag op Zondag valt, zullen de fees telijkheden op Zaterdag 8 October worden gehouden: 's middags van drie tot vijf uur een receptie in hotel „De Leeuwerik", ver volgens een feestavond in hetzelfde ge bouw. In 1895 bestond er in Haarlem een zang kwartet van de Hollandse IJzeren Spoor weg Maatschappij. Op zekere dag kwam bij deze leden de gedachte op, een muziek vereniging op te richten en dat bleek een succesrijke gedachte te zijn, want spoedig traden 21 leden toe. Zo had men wel met een de mensen, maar de instrumenten ont braken nog. Op grote schaal begon men toen donateurs en kunstlievende leden te winnen en men slaagde daar voorspoedig in: een Tilburgse firma kreeg zoveel ver trouwen in de toekomst van de nog zo jon ge vereniging, dat zij de instrumenten op afbetaling leverde. Toen werd op 9 Octo ber 1895 definitief overgegaan tot oprich ting van „De Harmonie", welke al spoedig in Haarlem bekend was als ,,'t Spoor- korps". Als directeur trad op de heer Weckesser, gepensionneerd stafmuzikant van het Indische leger. Hij werd na een jaar, toen hij wegens vertrek naar Ensche dé de vereniging vaarwel moest zeggen, opgevolgd door de heer Bernhard, oud-ka pelmeester der huzaren. Na diens overlij den in 1901 nam de heer H. W. Hofmeester de dirigeerstaf op. In 1917 associeerde „De Harmonie" met „Crescendo" ook een korps uit spoorweg personeel bestaande. De heer Hofmeester, die onder meer ook tientallen jaren het carillon van de Grote Kerk bespeelde, overleed in 1947. In zijn plaats werd benoemd de heer Jac. Zwaan, die in 1950 werd opgevolgd door de huidi ge dirigent, de heer Jac. J. Bijster. Ook dit jaar leed de vereniging nog een groot verlies: op 20 Juni overleed de heer H. Tuin, na een lidmaatschap van ruim veertig jaar, waarvan ruim twintig jaar als voorzitter. Het voorzitterschap is thans in handen van de heer A. J. de Graaf. De vereniging nam aan verscheidene mu ziekconcoursen deel, onder meer te Sant poort (tweede prijs), Bloemendaal (twee de prijs), Spaarndam (eerste prijs en twee de ere-prijs) en Haarlem (eerste prijs). Bo vendien gaf het korps reeds verscheidene concerten voor bejaarden, in het Juno- plantsoen, en voor de Haarlemse bevolking in Dreefzicht. Sedert 1946 verleent het or kest, dat veertig leden en tien leerlingle den telt, medewerking bij de herdenking van de gevallenen. Maandag 1 Augustus hopen mevrouw A. W. van BeekSmits, employé III wonende Van Nesstraat 92 en de heer J. de Vries, besteller I, wonende Esdoornstraat 4, de dag te vieren, dat zij veertig jaar bij het bedrijf der PTT zijn verbonden. Mevrouw Van Beek was aanvankelijk werkzaam bij de Bell Telephone, die een afdeling had in de politiepost te Aerdenhout. Op 1 Augus tus 1915 kwam zij in dienst van het rijk en wel te Aerdenhout. Op 30 November 1924 werd zij overgeplaatst naar het tele graafkantoor te Haarlem. Na korte tijd in Wormerveer werkzaam te zijn geweest werd mevrouw Van Beek in 1925 overge plaatst naar Amsterdam, waar zij tot April 1939 verbonden was aan de tele foon-administratie. Sedertdien is zij werk zaam op de afdeling kwitanties van het postkantoor te Haarlem. De heer J. de Vries trad op 1 Augustus 1915 als hulpbesteller in dienst en in 1919 volgde zijn benoeming tot besteller. Op 1 Januari 1948 werd hij besteller I en in deze rang doet hij nog steeds zijn werk zaamheden als sorteerder van de post voor de busrechthouders aan het hoofdkantoor en aan het postgebouw, Verspronckweg. Mevrouw Van Beek houdt in de Van Nes straat 92 van half drie tot zes uur receptie en de heer De Vries in het postgebouw aan de Verspronckweg van elf uur af. ADVERTENTIE De enige autoband met NYGEN Sterker dan staal. Zon der binnenband. Zelfre- parerend. Unieke O-Rlng sluiting. Sneller stoppen. Minder slijtage. De beste antl-slipbsnd van Europal NYGEN nu ook In Genertl vrochtwagunbëndon I Begunstigd door fraai wser hield de zwem- club „Haarlem" Woensdagavond in Riche- bad een uitstekend geslaagd zwemfeest, waarvan het groot aantal toeschouwers, waaronder zich óók Zandvoorts burgemees ter met zijn echtgenote bevond, van begin tot einde bijzonder genoten heeft. Het zwemfeest werd om half negen ge opend met een waterpolowedstrijd tussen HVGB en Haarlem, onder leiding van de heer Voogd. Beide partijen bleken volkomen tegen elkaar opgewassen, doch HVGB maak te beter gebruik van zijn kansen, waardoor het tenslotte welverdiend met 52 won, nadat de rust met 21 was ingegaan. Van een prachtige beheersing getuigde het optreden van de oud-kampioene schoon- springen, mevr. LantingKeiler, die geheel onvoorber. 'd een zestal sprongen vrijwel feilloos uitvoerde, waarvan de „contra- zweef met halve schroef" wel een zéér op vallend voorbeeld was. Theo van Laar en Roel Messeman oogstten met hun komische evoluties op de duikplank groot succes, waarna het hoogtepunt van de avond kwam met het optreden van de dames kunstzwemgroep van de zwemclub „Haar lem". In het 'oor schijnwerpers verlichte zwembad wc-rder de verrichtingen van deze 18 dames van een zéér bijzondere beko ring. Dat het gebodene op zéér hoge prijs werd gesteld, bleek wel uit het applaus. Elk jaar opnieuw verbaast men zich er over, wat de jeugd met eenvoudige mid delen als zand, water en wat schelpjes weet te bereiken. Zo was het ook weer Woensdagmiddag, toen de stichting „Tou ring Zandvoort" haar eerste zandbouw wedstrijd in dit seizoeen op het strand bij bad Termes organiseerde, waarvoor grote belangstelling bestond. Voorstellingen van de meest uiteenlopende aard werden op het strand getoverd en men had dit maal niet alleen het weer mee, doch ook bij aflopend water zeer handelbaar zand. Vele fraaie werkstukken ontstonden, vooral naar dieren ging de voorkeur uit; daarnaast waren ook race-auto's, het Zandvoortse circuit, de Zandvoortse wa tertoren en het Zandvoortse wapen zéér in trek. In groep A (van 7 tot en met 9 jaar) werd door 47 jongens en meisjes inge schreven; in groep B van 10 tot en met 12 jaar door 63 en in groep C van 13 tot en met 16 jaar door 16 personen. Het was daarbij opvallend, dat in de middengroep de beste prestaties werden geleverd. De wedstrijd stond onder leiding van de heer J. A. B. van Pagée, bestuurslid van de stichting „Touring Zandvoort", daarbij geassisteerd door de Zandvoortse politie, die ervoor zorgde, dat de jeugd onge stoord aan haar kunstproducten kon wer ken. De jury, bestaande uit mevrouw Hilde- brand-Robinski en de heer C. Kuyper, stond voor de moeilijke taak een betrek kelijk klein aantal prijzen toe te kennen, bestaande uit waardebonnen, naar keuze te besteden bij een Zandvoortse winkelier. Om 5 uur werden de volgende uitslagen bekend gemaakt: Groep A: 1 Hans Zaane (inktvis met kikvorsman); 2 Wim Aay (race-auto); 3 Michel en Keesje de la Haye (burcht); 4 BI. Visschoonmaker (drinkende poes), 5 Marijke van Noort en Tine van der Kwaak (klaverblad). Groep B: 1 Barbara Esser (paard); 2 Kees Aay (zeehond met twee jongen); 3 Jaap Koper en Peter van Campenhout (coloradokever staatsvijand no. 1); 4 Karei Harpman (wapen van Zandvoort), 5 Kees Bol, Jan Kreijger en Kees Terol (circuit), 6 Rob Gaus (schildpadvijver). Groep C: 1 Bert Piët (paard); 2 Tom Treur en Coert Polman (passagiersschip door 2 sleepboten binnen de pieren ge sleept); 3 Rob Lehmann (dennenbos). Bij de beoordeling heeft de jury vooral aandacht geschonken aan het feit, wat met zand en water werd tot stand ge bracht, met gedeeltelijke veronachtza ming van de hulpmiddelen, welke tot ver fraaiing moesten dienen, omdat een der gelijke beoordeling het idee „zandbouw wedstrijd" naar haar mening het best be naderde. Onder groot enthousiasme reikte de di recteur van stichting „Touring Zand voort, de heer J. Th. Hugenholtz, de prij zen uit. De volgende zandbouwwedstrijd zal plaats hebben op dezelfde plaats op Woensdag 10 Augustus, aanvangende te 9 In een heden gehouden bijeenkomst van het personeel der Droste's Cacao- en Cho coladefabrieken N.V. heeft de heer J. H. Senff afscheid genomen wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leef tijd. De heer Senff, die ruim zes en twin tig jaar als directie-secretaris aan het be drijf verbonden is geweest, ontving van mr. J. C. Droste de hulde van de directie voor de v*jze, waarop hij al die jaren de belangen van het bedrijf heeft gediend. De directie deed haar woorden vergezeld gaan van enige stoffelijke blijken van waarde ring. Behalve door een persoonlijk woord van de heer Guit, voorzitter van het jubileum fonds, bracht het gezamenlijk personeel zijn waardering voor de persoon van de heer Senff tot uitdrukking door overhan diging van een geschenk. Vanmiddag wordt in de recreatiezaal van het bedrijf een afscheidsreceptie ge houden voor relaties en vrienden van de heer Senff. Adonis, 27 te Curagao. Albireo, 26 v. Narvik n. Rotterdam. Alderamin, 27 v. Bombay n. Colombo. Alkaid, 27 te Rotterdam. Abbedijk, 27 v. Rotterdam n. Hamburg. Alhena, pass. 27 Ouessant n. Antwerpen. Amstelveen, 27 v. Singapore n. Algiers. Appingedijk, 27 te Victoria. Arendskerk, 27 te St. José Panganlban. Alphard, 27 te Santos. Annenkerk, 27 te Hongkong. Antonia, 27 te Tjilatjap. Argos, 27 te Izmir. Aldabi, pass. 27 Fernando Noronha n. Rio de Janeiro. Amstelland, pass. 28 Kp. Verdische eil n. A'dam Beninkust, 27 v. Antwex-pen n. Dakar. Baud, 27 te Tj. Priok. Bali, 27 360 m. W. Sabang. Bonaire, 27 v. Georgetown n. Paramaribo. Boschfnotein, 27 580 m. NO. Mombasa. Caltex Leiden, 27 te Rotterdam. Caltex Pernis, 26 te Rottei'dam. Corüla, 25 v. Montevideo n. Curagao. Congostroom, 27 te Takoradi. Cinulia, 28 te Curacao. Cradle of Liberty, 28 te Mena el Ahmadi. Delfshaven, 26 v. Santos n. St. Vincent. Dongedijk, 27 te Rotterdam. Duivendrecht, 5 Aug. New York verw. Esso Rotterdam pass. 27 Malta n. Sidon. Friesland (SSM), 27 v. Leith n. Odense. Guineekust. 26 v. Hamburg n. Antw. Gadila, 27 v. Bombay n. Karachi. Ganvmedes, 28 te Port au Prince. Groote Beer, 27 v. New York n. Southampton. Hersilia, 28 te Grenada. Hera, nacht 26-27 te Norfolk. Ittersum, 27 v. Basrah n. Abadan. Johan v. Oldenbarnevelt. 28 te Tj. Priok verw. Katelysla, 26 v. Pta Cardon n. Engeland. Kellia. 26 v. Rotterdam n. Singapore. Koratia. 27 v. Genua n. Port Said. Kenia, 28 te Banias. Lydra, verm. 27 v. Paramaribo n. Smalkalden. Laurenskerk. 27 v. Tilbury te Amsterdam verw. Lekhaven, pass. 27 Dungeness n. St. Vincent. Lieve Vrouwekerk, 28 v. Bombay te Aden. Leersum, 27 te Savanna. Loosdrecht, verm. 2 Aug. v. Bombay n. Aden. Lutterkerk, pass. 27 Gfbraltar n. Port Said. Maasdam. 26 v. SSouthampton. Malvina. 27 te Kobe. Marpessa, 27 120 m. O-ZO. Minikoy. Meliskerk, 27 v. Hamburg n. Antwerpen. Mijdrecht, 30 New York verwacht. Nias (ex Elmina), 27 v. Amsterdam n. Indones'ë Notos, 26 v. Faro n. Amsterdam. Nieuw Amsterdam, 28 Southampton verw. Orania, 26 v. Balboa n. Brisbane. Ondina, 28 te Pladiu verwacht Oranje, 28 v. Tj. Priok n. Amsterdam. Oranjestad. 27 v. Aruba n. Pto Limon. Polyphemus, nacht 26-27 v. Liverpool n. A'dam Prins Philips Willem, 27 Le Havre verw. Pendrecht, 30 te New York verw. Pieter S, 28 v. Swansea te Amsterdam verw. Prins Alexander. 27 v. Rotterdam te Antw. Prins Philips Willem, 27 te Le Havre. Prins Willem IV, 27 v. Montreal n. Le Havre Rijdamn, 27 te Hamilton. Rijndam, verm. 28 v. Hamilton n. New York. Saparoea, 28 te Belawan verwacht. Stad Amsterdam. 27 v. Aden n. Port Said. Stad Leiden, pass. 27 Gibraltar n. Antwerpen. Slamat, 27 te Beii'a. Statue of Liberty, 30 Philadelphia verw. Stad Arnhem, 27 te Dar es Salaam. Scherpendrecht, 31 Westville verwacht. Sliedrecht, 2 Aug. Mena el Ahmadi verw. Stad Maastricht, 27 v. Rotterdam n. Savona. Stad Vlaardingen, 27 te Vlaardingen. Stan vac Djirak, 27 v. eil. Linga n. Tj. Uban. Stad Maassluis, 27 v. Newpoi-t Mon n. Narvik. Tomori, pass. 27 Guardafui n. Aden. Tamo, 27 te Hamburg. Triton. 27 te New York. BINNENLAND Het nationale kampioenschap In ma- chineschrijven zal op 24 September in de Houtrusthallen in Den Haag worden ge houden. Een extra prijs wordt uitgeloofd voor de deelneemster of deelnemer, die het minste aantal fouten maakt. Zij, die niet boven de 250 aanslagen per minuut uit komen, hebben geen enkele kans. Op 5 Augustus wordt een begm ge maakt met de uitvoering van het Delftse spoorwegplan. Het eerste werk zal zijn de bouw van een tunnel bij de Engelsestraat. Prins Bernhard zal op 7 September de nieuwe electrische centrale der Provinciale Limburgse Electriciteitsmaatschappij te Roermond in bedrijf stellen. Tjiluwah, 27 te Buleleng. Tjitjalengka, 27 Singapore verwacht. Tankhaven I, 27 v. Sungeigerong n. Tj. Uban. Van Neck, te Karachi. Wonogirl, 27 v. Manilla n. San Francisco. Waibalong, 29 te Soerabaja verw. W. Alton Jones, 5 Philadelphia verwacht. Wleldrecht, 8 Covenas verwacht. Willemstad, 27 te Antwerpen. Waal ,pass. 27 Gibraltar n. Lissabon. Zuiderkxnxis, 28 te Walvisbaai. KLEINE VAART Albergen, 27 v. Grangemouth te La Spezia. Adm. Courbet, 27 v. ICokkila n. Waterford. Aam. De Ruyter, 27 v. Rotterdam n. Oscarshamn Adm. Nelson, 27 v. Scheveningen n. Karlskrona Atlantis, 26 v. Nantes te Rochefort. Att S, 27 v. Swansea n. Rotterdam. Astra, pass. 27 Vlissingen n. Londen. Auriga G, 27 v. Beckton te Rotterdam. Aardenburgh, 27 v. Rotterdam te Stockholm. Advent, 26 v. Amsterdam te Skutskar. Auriga, 26 v. Waterford n. Odda. Bab T, 27 v. Zaandam te Amsterdam. Batavier 29-30 v. Ornskoldsvik te Rotterdam verwacht. Berkelstroom, 26 v. Londen te Amsterdam. Birmingham, 26 v. Harlingen n. Goole. Boreas. 26 v. Tarragona n. Valencia. Bety Anne S, 27 v. Dublin n. Swansea. Bill S, 27 v. Runcorn n. Swansea Castor, 24 v. Antw. te Goole. Deni, 27 v. Cardiff te Antwerpen verw. Ponza, 25 Kiel gepass n. Stockholm. Daje Bohmer, 26 Aden n. Genua. Deo Favente, 26 v. Le Havre te Bilbao. De Ruyter, 26 v. Korsor n. Kotka. Dollard, 26 v. Malmö n. Gothenburg. Duiveland, pass. 27 Brunsbüttel n. Kopenhagen. Dubhe, 27 v. Vlissingen n. Bridlington. Eljo, 26 v. Gothenburg n. Amsterdam. Ellewoutsdijk, 26 dwars Pendeen n. Nantes. Erasmus, 27 te Hull vei-wacht. Escaut,, 26 v. Rouaan n. Parijs. Evertsen, 26 v. Antwerpen te Aarhus. Frans Bohmer, verm. 27 v. Nemours n. Cork. Frema, 27 v. Amsterdam n. Venlo. Gerd, pass. 27 Vlissingen n. Antwerpen. Gerry S, 27 v. Antw. n. Avonmouth. Haskerland, 26 v. Leith n. Delfzijl. Houtman, 26 v. Domsjo te Kingslynn. Helvetia, 28 v. Oostende te Terneuzen verw. June, pass. 27 Vlissingen n. Antwerpen. Jaba, 27 v. Exeter te Penryn. Jokurma, 26 v. Hamburg te Norrkoplng. June, 26 v. Amsterdam n. Oostende. Kaap Falga, 24 Kiel gepass n. Ostrand. Larix, 26 v. Vestervik te Zaandam. LTngestroom, 26 v. Amsterdam n. Londen. Margriet L, 26 v. Amsterdam n. Londen. Maria Theresia, pass. 26 Brunsbüttel n. Helsinki Marwit, 26 v. Liverpool te Antwerpen. Maartje, 27 v. Zeebrugge te Vlissingen. May, 26 v. Savona n. Livorno. Meres N, 27 v. Hamburg te Antwerpen. Myfem, 27 v. Rouaan n. Stockholm. Mynelis, 27 v. Randers n. Stugsund. Mypuck, 30 v. Hemosand te Rouaan verw. Merwehaven, 27 v. Port Lyautey te Rouaan. Marjan, 27 v. Charlestown te Gent verw. Nettie, 26 v. Lulea n. Ronsvik. Nieuwehaven, 30 v. Kopenhagen te Gothenburg verwacht. Nottingham, 27 v. d. Tyne n. Rotterdam. Nieuwland, 27 v. Grangemouth te Kingslynn. Paloma, verm. 27 v. Fowey n. Hamina. Pascholl, 29 v. Nakskov te Bnjgge verw. Poortvliet, 26 v Haudipudas te Amsterdam. Phoenix, pass. 27 Vlissingen n. Amsterdam. Rejo, 26 v. Maassluis te Boston. Roelf, 26 v. Kopenhagen n. Aalborg. Rio, 27 v. Londen, te Rotterdam. Soemba, 27 v. Barrow te Gent. Spirit, verm. 27 v. Hull n. Rotterdam. Sambre, 27 v. Rotterdam te Amsterdam. Setas, 26 v. Hamina n. Sharpness. Sonsbeek, 28 v. Hamburg te Capelle au Bois. Spolanda, 26 v. Vigo n. Bayonne. Stientje Mensinga, 27 v. Goole n. Rotterdam. Strabo, 26 v. Triest te Ryeka. Swallow, 27 v. Swansea te Amsterdam. Ton S, 27 v. Antwerpen n. Cork. Taormina. 26 v. Oslo n. Kristiansand. Teunika, 26 v. Rochester n. Oostende. Theano. 27 v. Rotterdam te Amsterdam. Tom van der Heide, 26 v. Poi't Lyautey naar Casablanca. Trito, 27 v. Dublin te Drogheda. Vindicat Atque Polit. verm. 27 v. Gent naar Stockholm. Volharding, pass. 27 Brunsbüttel n. Koge. Vechtstroom, 26 v. Amsterdam n. Hull. Veenenburgh, 26 v. Middlesboro n. Rotterdam. Wickenburg, pass. 27 Dover n. Casablanca. Wiebold Bohmer, 26 v. Piraeus n. Gibraltar. Wim (V), 26 v. Kramfors n. Rotterdam. Wubbina, 26 v. Zaandam te Amsterdam. Westpolder, 27 v. Lissabon te Oporto verw. Wota, pass. 27 Vlissingen n. Aarhus. TJsel, pass. 27 Vlissingen n. Caen. SLEEPVAART Tyne en Witte Zee, 26 140 m. W. ten N. Straat v. Gibraltar met Louis Perrier. Zwarte Zee, 26 410 m. Z. ten O. Yokohama met A tell J. Bules. Het programma voor de vacantiespelen van het Haarlems Speeltuin Verbond voor Vrijdag 29 Juli luidt: Nieuw leven: Spel op de tuin. Vissen aan de Boezem in Spaarndam (2.30-4.30 uur); leeftijd 8-14 jaar. Klarenhof: Zwemmen Houtvaart (10 11 uur) 25 kinderen, 6-14 jaar. Vissen Leidsevaart (10-12 uur). Verzamelen 9.30 De 12-jarige Barbara Esser uit Amsterdam vlocht uit zand de manen van het fiere paard, dat zij bij de zandbouwwedstrijd van Woensdagmiddag bij bad Termes in Zandvoort had gecreëerd. Het was een goed paard, pezig en jolig, en velen die het zagen kwamen onder de indruk. Het was bepaald te voorzien, dat Barbara met haar ros de eerste prijs in haar leeftijdscategorie (10- tot en met 12-jarigen) in de wacht zou slepen. Van de 7- tot en met 9-jarigen triomfeerde Haas Zaane met een inktvis en een kikvorsman en van de 13- tot en met 16-jarigen was het Bert Piët, die eveneens met een paard de eerste prijs verwierf. uur halte Aerdenhout. Leeftijd 8-14 jaar. Vondelkwartier: Bezichtiging Frans Halsmuseum. Aanwezig 10 uur, 25 kinde ren, leeftijd 10-14 jaar. Vissen aan de Boezem in Spaarndam (2.30-4.30 uur), leeftijd 8-14 jaar. W.I.K.:Vissen Leidsevaart (10-12 uur). Verzamelen halte Aerdenhout 9.30 uur. Leeftijd 8-14 jaar. Spel op de tuin. Buitenrust: Vissen Leidsevaart (10-12 uur). Verzamelen halte Aerdenhout 9.30 uur, leeftijd 8-14 jaar. Spel op de tuin. Oosterkwartier: Vissen Leidsevaart (10- 12 uur. Verzamelen halte Aerdenhout 9.30 uur, leeftijd 8-14 jaar. Tekenwedstrijd Amsterdamse Poort (2-4 uur), 10-14 jaar, 15 kinderen. Jeugdland: Vissen Leidsevaart (10-12 uur). Verzamelen halte Aerdenhout 9.30 uur, leeftijd 8-14 jaar. Spel op de tuin. Centrum: Vissen Leidsevaart (10-12 uur). Verzamelen halte Aerdenhout 9.30 uur, leeftijd 8-14 jaar. Spel op de tuin. Flora: Vissen Leidsevaart (1012 uur). Verzamelen halte Aerdenhout 9.30 uur, leeftijd 8-14 jaar. Spel op de tuin. Glasblazers: Vissen Leidsevaart (10-12 uur). Verzamelen halte Aerdenhout 9.30 uur, leeftijd 8-14 jaar. Spel op de tuin. Frans Hals: Spel op de tuin. Vissen aan de Boezem in Spaarndam (2.30-4.30 uur) leeftijd 8-14 jaar. Te Zaanen: Spel op de tuin. Vissen aan de Boezem in Spaarndam (2.30-4.30 uur) leeftijd 8-14 jaar. D.V.S.: Spel op de tuin. Bezichtiging electriciteitsgebouw Spaarndammerweg. Aanwezig 9 uur, 12 kinderen 10-14 jaar. Vissen aan de boezem in Spaarndam (2.30-4.30 uur) leeftijd 8-14 jaar. V.Z.O.D.: Bezichtiging electriciteitsge bouw Spaarndammerweg (Aanwezig 10 uur, 12 kinderen, leeftijd 10-14 jaar. Vis sen aan de Boezem in Spaarndam (2.30- 4.30 uur), leeftijd 8-14 jaar. Weltevreden: Spel op de tuin. Zwem men Kleverlaan (10-11 uur) 25 kinderen, leeftijd 6-14 jaar. Vissen aan de Boezem in Spaarndam (2.30-4.30 uur), leeftijd 8- 14 jaar.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 7