Meer dan 1200 Haarlemse kinderen genieten van gezonde vacantieweek Groen Co Dankzij centrale commissie kindervacantiezorg Haarlem „Eigen Haard" bouwt 225 woningen in Delftwijk (Haarlem-Noord) Burgemeester Cremers in Barneveld bij einde van vierde étappe „Madame Crediet voor de D.V.S.- speeltuin f 5000 hoger Henk van der Geest voor zijn naaste concurrenten vrijwel onbereikbaar 10 Vervoersperikelen Onbewoonbaarverklaring van 20 huizen Ongeval in speeltuin van Groenendaal Examens Bestuur dierenbescherming door tien leden gedagvaard Bijdragen van gemeente aan bijzonder onderwijs Maud Kool is te Londen geslaagd voor examen in „Cecchetti"-methode DE HAARLEMSE MUGGENRONDE Klassementen Dr. H. Bavinckschool weldra een kwart eeuw BETEKENT ONTSTELLEND LEID! Bus tegen bestelauto VRIJDAG 5 AUGUSTUS 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURAN'i Juli en Augustus zijn vacantiemaanden bij uitstek: vooral in die tijd trekken grote drommen vacantiegangers uit de grote steden naar rustiger oorden, waarbij de Veluwe wel zeer in trek is. De koele bossen en de stille zandweggetjes daar be houden immer hun bijzondere bekoring, ook voor hen, die er ieder jaar opnieuw hun vacantiedagen doorbrengen. Deze recreatiegebieden lokken niet alleen pen siongasten en ervaren trekkers, maar ook, en wel in grote getale, de jeugd, die er een dankbaar gebruik maakt van de vele kampeergelegenheden. Maar lang niet iedereen kan het zich veroorloven, een week of langer onbezorgd te genieten van het vele natuurschoon, de zon en de frisse lucht. Zo bijvoorbeeld zijn er in Haarlem vele ouders, voor wie het moeilijkheden oplevert om hun kinderen tij dens de grote vacantie uit te laten gaan. Wanneer de maand Augustus teneinde is, zullen ongeveer 1250 van dergelijke kinderen uit Haarlem tóch een gezonde kampeerweek achter de rug hebben en dat hebben zij dan te danken aan de Centrale Commissie Kindervacantiezorg Haarlem. In deze commissie, welke reeds jaren lang vele Haarlemmertjes in de zomer er op uitstuurt, zijn vertegenwoordigd her vormde jeugdgroepen, gereformeerde groe pen, de Katholieke Sociale Jeugdzorg in Haarlem, de stichting Club- en Buurthui zen, de Katholieke Vereniging voor het Ge zin, de stichting clubhuis „d'Appelaar," de afdeling Haarlem van Humanitas en vier scholen, te weten de Dr. Huetschool, de Teylerschool, de Prof. dr. Gunningschool en de Anslijnschool. Er bestaan plannen, van de commissie, waarvan wethouder D. J. A. Geluk voorzitter is, een stichting te maken. Dit zou in het najaar gebeuren. Het secretariaat van de commissie berust bij de gemeentelijke dienst voor de lichame lijke opvoeding, de jeugd en de sportzaken aan de Kleine Houtweg. In September zal men bijeenkomen ter bespreking van de resultaten van het afge lopen vacantieseizoen. Dat betekent dan niet een voorlopige afsluiting van de werk zaamheden, integendeel: het vorige seizoen is nog maar juist achter de rug of men gaat al weer aan de slag voor het volgende jaar. Want al spoedig stelt men zich in verbin ding met de stichting Vacantieverblijven Lagere Schooljeugd in Den Haag, die het beheer heeft over een aantal kampeerge legenheden. Deze stichting maakt dan be kend, welke kampen en welke weken in Juli en Augustus nog „vrij" zijn, waarna de Haarlemse commissie een keus maakt. Komt men dan nog kampeergelegenheid te kort en dat is altijd wel het geval dan treKken de penningmeester van de commis sie, de heer J. de Smalen, en de heer K. de Graaf van „Lichamelijke opvoeding" er samen op uit om de nog ontbrekende ruimte voor het volgende jaar aan te vullen. Dit tweetal zorgt voor de gehele organisatie van de vacantiekampen voor de Haarlemse jeugd; en daar komt uiteraard nogal wat worden opgehaald, gewassen, gedroogd en nog dezelfde dag worden terugbezorgd. Ook het vervoer een grote post op de totale kampuitgaven moet zo voordelig mogelijk worden geregeld. Het tweeman schap De SmalenDe Graaf probeert steeds te voorkomen, dat een bus leeg heen of terug reist. Men tracht het altijd zo te regelen, dat een bus met naar Haarlem terugkerende vacantiegangertjes, op de terugreis weer een verse groep naar een kampeercentrum kan vervoeren. Lukt dit niet met een Haarlemse groep, dan tracht men een regeling te treffen met soortge lijke kindergroepen uit Amsterdam, Alk maar en dergelijke. Al deze ruim twaalfhonderd kinderen van negen tot en met veertien jaar zullen een week lang kunnen genieten van gezon de boslucht, stevig eten, voetballen, zwem men en diverse spelletjes. Tijdens de cor veediensten zullen zij gezamenlijk nuttig werk verrichten en „tussen de bedrijven door" zullen zij, hetzij spelenderwijs, hetzij wmmm* WÊmÊÊÊ: Een groepje kinderen luistert aandachtig naar het verhaal van een der leiders. bij kijken. Er moet voor dekens en slaap zakken worden gezorgd, voor i sportmate- riaal en al die andere benodigdheden, die in een kamp onmisbaar zijn. Daarbij moet alles zo economisch mogelijk worden inge deeld; reeds lang voor de Haarlemse kin deren er voor een week op uittrekken, moeten er afspraken worden gemaakt met bijvoorbeeld wasserijen, die er voor moeten zorg dragen, dat op de Zaterdag, waarop de ene groep vertrekt om plaats te maken voor een volgende, de slaapzakken vroeg Het jongensverblijf in ,,'t Hazendal" in Ede. door het gesproken woord, in nauw contact komen met menselijke deugden zoals eer lijkheid, sportiviteit en eerbied voor de natuur. Dit jaar bezoeken Haarlemse hervormde groepen ,,'t Hazendal" in Ede; een gerefor meerde groep en de Katholieke Vereniging voor het Gezin vinden onderdak in de Hoeve Koning Willem III te Frederiksoord van de Maatschappij van Weldadigheid; de Teylerschool brengt de vacantie door in ,,'t Meeuwennest" in Havelte; de Anslijnschool bezoekt „De Korenbloem" in Elspeet, Club- en Buurthuizen heeft „De Waterval" in Beekbergen betrokken en houdt bovendien een gezinskamp in Hoenderlo, de Dr. Huet school en de Prof. dr. Gunningschool ver toeven in het kampeercentrum „Arkden nenhof" in Wenum, gemeente Apeldoorn, clubhuis „d'Appelaar" betrekt een kam peerboerderij in Bilthoven, een gerefor meerde groep en Katholieke Sociale Jeugd zorg verkennen de omgeving van Epe met als respectievelijke standplaatsen: kampeer centrum „De Beekhorst" en een U.L.O.- school en Humanitas neemt in Nunspeet deel aan een vast kamp van de landelijke vereniging. Dezer dagen hebben wij een drietal van deze kampementen bezocht, 's Morgens namen we een kijkje in ,,'t Hazendal" in Ede, waar de heer De Smalen met zeven tien leiders en leidsters 103 kinderen deze week laat genieten van de vrije natuur in eeri gebied, dat ver verwijderd ligt van drukke verkeerswegen. Zaterdag vertrekt deze hervormde groep weer naar Haarlem, waar dan een nieuwe voor vervoer gereed zal staan. Irf Epe hebben we even rondgekeken in „De Beekhorst" en vervolgens een kort bezoek gebracht aan een ULO-school in dit plaatsje, waar pater S. Duijnstee enige weken met groepen van Katholieke Sociale Jeugdzorg vertoeft. Enige lokalen zijn hier tijdelijk veranderd in frisse slaapzalen en een intieme eetzaal. B. en W. van Haarlem stellen de gemeen teraad voor aan de Coöperatieve Woning- vereniging „Eigen Haard" G.A. voor de bouw van 225 arbeiderswoningen (vijf wo ningen voor bejaarden, 60 benedenwoningen en 160 boven- of étagewoningen), een dok terspraktijkruimte, twee garages en een kantoortje op terreinen, gelegen in het uit breidingsplan „Delftwijk" tegen een rente van 3Vs een voorschot te verlenen van f 3.076.950. In de woningen kunnen worden gehuis vest 25 gezinnen van twee personen, 20 ge zinnen van drie personen, 84 gezinnen van vier personen, 84 gezinnen van zes per sonen en 12 gezinnen van negen personen. De totale bouwkosten worden begroot op f 2.989.200. Uitgaande van een renteper centage van 3Vs zullen de huren ver moedelijk gemiddeld f 10 per week en per woning bedragen. Voor de dokterspraktijk- ruimte is een huurprijs van f 15 per week en voor de garages een huurprijs van f 5 per week aangehouden. Voor de aankoop en het aanbrengen van 225 gasgeysers en voor de aanleg van de gemeenschappelijke tuinen zullen naar ra ming f 42.750 en f 45.000 nodig zijn. Voor afschrijving en onderhoud zullen de toe komstige bewoners bedragen van onder scheidenlijk f 0.60 en f 0.50 per week boven de huurprijs verschuldigd zijn. Verieuwingcn aan woningen „Voorzorg" Voor het vernieuwen van de schuren en schuttingen, behorc-nde bij het blok van 84 woningen, gelegen aan de Adriaan de Jongestraat, de Allanstraat, de Cornelis Schoonstraat, de Jan van Zurenstraat, de Karei van Manderstraat en de Van Oosten de Bruynstraat, welk blok deel uitmaakt van het complex van 124 arbeiderswo ningen van de woningbouwvereniging „De Voorzorg", vragen B. en W. de gemeente raad in rekening-courant een bedrag van f 73.000 beschikbaar te stellen. Verleden jaar is aan „De Voorzorg" een voorschot verleend van f 52.407 ten behoeve van het vernieuwen van de schuren en de schuttingen, behorend bij het complex van 62 woningen; thans wordt voorgesteld het bedrag met f G.173 te verhogen. Schuren „Bloemhof" Ten behoeve van het vernieuwen van de schuren en schuttingen en het eventueel op verlangen van de bewoners aanbrengen van kolenbergplaatsen bij het complex van vijftig arbeiderswoningen, gelegen aan de Barbarossastraat, de Van Keulenstraat, ae Patriarchstraat en de Viersterrenstraat stel len B. en W. voor aan de woningbouwver eniging „Bloemenhof" een voorschot te ver lenen van f 45.000 tegen een rente van 3>/e Het woongerief zal worden vergroot en de bewoners zullen f 0.30 per week per woning extra moeten betalen. De woningen aan het Visserseinde 55, 57 en 59 en aan de Zomervaart IA, 1 B, IC, 1 D, 1 E, 1 F, 1 G en 1 H, alsmede 3 A, 3 B, 3 C, 3D, 3 E, 3 F, 3 G en 3 H en het num mer 3 I worden door B. en W. in een zo slechte staat van bewoning geacht, dat zij de raad voorstellen deze percelen onbe woonbaar te verklaren. De eigenaren en de hoofden der bewonende gezinnen zijn hiervan in kennis gesteld. De motieven voor de onbewoonbaarverklaring zijn on der meer de vervallen staat, de brandge vaarlijke toestand, de onhygiënische in richting en ongunstige ligging van het privaat, het ontbreken van een afvoer voor huishoudwater, het ontbreken van een aansluiting op de waterleiding en derge lijke. De ontruimingstermijn voor de on bewoonbaar verklaarde percelen aan de Gasthuisstraat 30 en aan Twijnderslaan 23 links en 23 rechts zal worden verlengd met 12 maanden, indien de raad het daar toe strekkend B. en W.-voorstel aan vaardt. Donderdagmiddag zaten twee jongens op de wip in de speeltuin van het wandel bos Groenendaal te Heemstede. Een van hen sprong er onverwacht af en de wip ging aan de andere zijde omlaag. Het lin ker onderbeen' van de zevenjarige jongen L. C. uit Heemstede raakte tussen de grond en de onderkant van de wip bekneld en brak. Per ziekenauto is hij naar de Maria- stichting overgebracht. yy ADVERTENTIE Verwacht U in de Vleeshal Zaterdag van 15—17 uur. TEVENS DEMONSTRATIE KANTKLOSSEN Haarlem. Bij het examen Handenarbeid akte R zijn geslaagd de heren: D. op 't land, J. Ha Born, L. H. L. Geeris, W. Nieuwboer, H. M. Philipsen, H. J. Dangé, P. A. Oosterhoff, J. D. Spanjer, H. Groe- neveld, J. H. Boersma, P. J. G. Logeman, I. Maaswinkel, J. M. Pflister, J. Slokker, A. Tolenaars, Chr. W. J. Hajer, C. v. d. Heuvel, A. van Rooy, F. Porte, J. de Boer. Afgewezen: 5. Haarlem. Bij de hoofdakte-examens zijn geslaagd voor de gehele akte: W. van Seventer en P. Borgman te Amsterdam, P. Harder te Medemblik, J. Mienes te Oud Karspel, L. Opepnheimer te Amster dam, G. v. d. Meer te Amsterdam, J. Kiel te Leiden, J. Duyvetter te Enkhuizen, A. Jansen te Warmond. Voor gedeelte B: H. J. Plekker te Am sterdam, W. van der Pols te Katwijk aan Zee, H. W. Röling te Mijdrecht, W. F. Pauw te IJmuiden-Oost, H. J. van der Plaat te Stroet (St. Maarten N.H.), J. N. Nouwen te Amsterdam, J. J. A. Putters te Den Helder P. L. Reuzenaar te Haar lem, A. M. Hogeboom te Amsterdam, J. G. Neefjes te Wervershoof, W. Clay te Haar lem, H. Souwer te Haarlem. Maandag kort geding Maandagmorgen om halflien zal voor de president van de Haarlemse rechtbank een kort geding worden behandeld, aanhangig gemaakt door tien leden van de Vereni ging tegen het mishandelen van dieren voor Haarlem en omstreken tegen de leden van het bestuur dezer vereniging. Aan de president van de rechtbank wordt ge vraagd te bevelen, dat er uiterlijk 30 Sep tember een ledenvergadering van de ver eniging wordt gehouden en dat binnen acht dagen na de uitspraak aan de tien leden de ledenlijst wordt verstrekt, anders dan op straffe van f 50.per bestuurslid en per overtreding. Wij hebben dezer dagen meegedeeld, dat de tien leden aan het bestuur van de Ver eniging tegen het mishandelen van dieren voor Haarlem en omstreken gevraagd had den in de tweede helft van September een vergadering uit te schrijven en dat het bestuur daarop geantwoord had, dat het het niet verantwoord acht wederom een vergadering te beleggen, teneinde een on derwerp te bespreken, waaromtrent de al gemene vergadering reeds heeft beraad slaagd en dat door haar na een wettige stemming is beslist en afgedaan. De tien leden waren over dit antwoord niet tevreden. Eerst hebben zij een twee de brief aan het bestuur gestuurd en Don derdag ontvingen de leden van het bestuur der vereniging bericht, dat zij gedagvaard waren voor een kort geding, dat aanhangig is gemaakt bij de president van de Haar lemse rechtbank. Voor het aanbrengen van een kurklino- leumbedekking op de vloer van het gym nastieklokaal in het schoolgebouw aan de Nassaulaan 37 a vragen B. en W. van Haar lem de gemeenteraad een crediet van ƒ2850 ter beschikking te stellen, voor aanschaffen van meubilair ten behoeve van de Noorder- school aan de Velserstraat een bedrag van ten hoogste 9000, voor het aanschaffen van boeken ten behoeve van de. school voor uitgebreid lager onderwijs aan de Anthony Fokkerlaan (Prinses Ireneschool), voor de verstrekking van gelden ten behoeve van de eerste aanschaffing van meubilair en van leer- en hulpmiddelen voor de verdere inrichting van de bijzondere school voor ulo (Louise de Colognyschool), die in Delft wijk gebouwd zal worden en thans tijdelijk is ondergebracht in de Dr. H. Bavinck- school, een bedrag van ten hoogste 44.630 en voor bijkomende kosten voor de bouw van de bijzondere school voor voortgezet gewoon lager onderwijs aan de Richard Holkade (Sint Gerardus Majellaschool) een crediet van 54.350. De Haarlemse danspaedagoge Maud Kool is op 30 Juli te Londen als eerste Nederlandse geslaagd voor het examen Intermediate Teacher Cecchetti balletmethode van The Imperial Society of Teachers of Dancing. Voorts werd zij door het bestuur van het Dance Notation Bureau te New York tot „Active Member" van deze organisatie be noemd op grond van haar belangstelling voor en haar werken met de Labanotation. ADVERTENTIE Het crediet van 27.525, dat de Haarlemse raad in het begin van dit jaar toekende aan de Speeltuinvereniging „D.V.S." voor de aanleg van een speeltuin op de hoek van de Roerdompstraat en de Vondelweg, is te klein gebleken. Er was een som van 2200 inbe grepen voor het maken van een betonnen of gemetselde fundering en het leggen van een riolering voor het te herplaatsen verenigings gebouwtje. De fundering moet echter heel wat zwaarder en dieper worden omdat het gebouwtje, mede op grond van aesthetische overwegingen, grotere afmetingen krijgt. Daardoor zal de fundering 2.800 meer moe- ADVERTENT1E CENTRALE VERWARMING OLIESTOOK-INSTALLATIES BLOEMENDAAL - TEL. 22143 - Sinds 1934 ten kosten. Voorts is er nog 2200 nodig voor het maken van funderingen voor speeltuin werktuigen. B. en W. vragen de raad het reeds beschik bare crediet van 27.525 met 5000 te ver hogen. DONDERDAG, BARNEVELD Henk van der Geest van de Bomenbuurt gaat de eerste Haarlemse Muggenronde winnen. Degenen, die daarvan Donderdagmorgen nog niet overtuigd waren, hebben het op het landgoed „De Schaffelaar" bij Barne veld duidelijk kunnen zien, want toen zegevierde hij namelijk met ruim twintig meter voorsprong op zijn naaste concurrent, Leen van der Blom, in een bosrit over drie en een halve kilometer. Hij deed dit bovendien met het meesterschap van een „echte" wielrenner. Henk startte namelijk als laatste van een grote groep A-klassers (de grotere jongens) en direct na het startschot kroop hij achter Leen van der Blom en speurde tegelijkertijd naar een gaatje om tussen de vlak bij elkaar rijdende Muggen naar voren te glippen. Dat lukte reeds na ongeveer vijftig meter. Leen reed toen net aan de kant van de weg, waar de bomen een duidelijk zicht onmogelijk maakten, en Henk schoot direct langs zijn verblufte concurrent naar de kop van het peloton. Dat niet alleen, want op het bochtige parcours had hij onmiddellijk een grote voorsprong en Leen van der Blom, Willy Blommaert en Jan Teske, die deze middag uitstekend reed, slaagden er niet in om de vluchteling voor de eindstreep in te halen. De étappe van Beekbergen naar Barne veld zal waarschijnlijk in de herinnering van de Muggenrijders bewaard blijven als een wandelrit. Behoudens enkele kleine defectjes aan de rijwielen liep alles uitste kend en dat was wel nodig ook, omdat de jongens onderweg over een van de mooiste gedeelten van de Veluwe kwamen en hun aandacht dan ook niet alleen op de weg of op de voor hen rijdende Muggen konden houden. Alleen voor Leo van Norde was het tempo nog net iets te hoog. Bij de cross-country in Lunteren was hij namelijk gevallen en de daarbij opgedane blauwe plekken maakten het fietsen voor hem toen iets minder plezierig. Hij stapte dan ook in de bezemwagen en zag van daaruit zijn vrienden uit de Rozenprieel-ploeg het kroondomijn binnenfietsen. Achterblijver Na een korte rustpauze vertrok de kara vaan weer en even later beleefde de weg renner met rugnummer 41, Jan Snoek, het voor hem uiteindelijk mooiste gedeelte van de tour. Door een mankement aan zijn fiets was hij namelijk achter geraakt en aangezien de weg nogal ingewikkeld was, kregen zijn ploeggenoten de opdracht in het peloton te blijven. Jan reed vervolgens, nadat zijn rijwiel weer was gerepareerd, voorafgegaan door motoragent H. v. Hulst in deze ronde,-meerijdend als „mooie Hugo" gevolgd door de bezemwagen, in zijn eentje^en met eenvaart van boven de dertig kilometer, langs tientallen toeschou wers, die bij het Uddelermeer de vacantie doorbrengen. Ook in Uddel werd de achter blijver van alle kanten toegejuicht en even later werd hij weer opgenomen in het pe loton. De tocht verliep verder bijzonder rustig. Geen van de renners dacht er over om zich moe te maken en ook de fietsen hielden zich uitstekend, hetgeen wellicht is toe te schrijven aan mecanicien Kees van Geem, die nu zo langzamerhand wel alle fietsen een of meer keren onder han den heeft gehad. Bij Putten werd er gegeten en pas toen Burgemeester O. P. F. M. Cremers reikt een pr\js uit aan Leen van acr Donderdag de tweede plaats in het al"/~"^"".n klassement herover de fouragewagen weer een stuk lichter ge worden was, begon men aan het laatste gedeelte van de étappe naar Barneveld. Omstreeks drie uur sloot de wagen van Gé Peters, de bekende Haarlemse wielren ner, bij de karavaan aan en in deze auto zaten verder onder meer hoofdinspecteur A. F. Suurendonk en de voorzitter van de H.S.V. „De Kampioen", die zich van de prestaties van de rennertjes op de hoogte lieten stellen door de begeleiders. Het land goed „De Schaffelaar" beleefde daarna een Haarlemse invasie, want behalve de ren nertjes arriveerden daar ook tientallen Haarlemse supporters, hoofdcommissaris J. Fontijne, drs. J. Hazevoet en burgemees ter O. P. F. M. Cremers. Deze laatste werd direct aan het werk gezet, want hij moest het startschot geven voor de bosrit over de kronkelige paadjes van het landgoed „De Schaffelaar". Tevoren had de heer Hart man de jongens verdeeld in een A- en een B-klasse en als eerste groep vertrokken de B-klassers. Na een fel gevecht om de eer ste plaats stormden de rennertjes Neder- sticht, Ran en Kelfken tenslotte gedrieën op de eindstreep af, die zij na een felle sprint in deze volgorde bereikten. Korte tijd later startten de A-klassers en hoe daarbij Henk van der Geest zijn con currenten net iets te slim af was, schreven wij reeds. De burgemeester was van oor deel, dat de prijzen, die beschikbaar gesteld waren door een wielerenthousiast uit Bar neveld, bij de juiste renners terechtgeko men waren en met enkele korte, vriende lijke toespraakjes reikte hij de lauwertak- jes uit. In de beste stemming ging het gezelschap terug naar de kampeerboerderij, waar de gasten uit Haarlem de slaapplaatsen van de jongens bezichtigden en waar even later de heer Hartman, zoals steeds aan het ein de van elke dag zonder stem, de uitslagen mededeelde. Vooral voor het ploegenklas- sement had men veel belangstelling, want Donderdagmorgen werd medegedeeld, dat een vriendelijke eigenaar van een ijszaak in Haarlem-Noord voor elk lid van de win nende ploeg een liter ijs beschikbaar zal stellen. Morgen beginnen de jongens aan de voorlaatste étappe en nu Henk van der Geest voor zijn concurrenten vrijwel onbe reikbaar is geworden, houdt de hele kara vaan zich bezig met de vraag, wie de twee de plaats zal bezetten: Leen van der Blom, Willy Blommaert of misschien nog Gerard Schaper. De sprint van Vrijdag over drie honderd meter en de tijdrit van Zaterdag over drie kilometer zullen dat uitwijzen. coccoocccc<x>30ocoooococoo<x>oca>ooooooocooc<xocccco3cocc- Het algemeen klassement na de vierde étappe luidt: 1. Henk van der Geest, 73 pnt. 2. Leen van der Blom, 65 pnt. 3. Willy Blommaert, 63 pnt. 4. Gerard Schaper, 50 pnt. 5. Leo Schrama, 46 pnt. 6. Rob Stynman, 45 pnt. 7. Ben Verslagers, 41 pnt. 8. Leo van Norde, 40 pnt. 9. Han Hogervorst, 36 pnt. 10. Rob Hessels, 34 pnt. Het ploegenklassement luidt: 1. Bo menbuurt 219 pnt. 2. Gemengde ploeg 184 pnt. 3. Amsterdamsebuurt 158 pnt. 4. Vogelbuurt 156 pnt. 5. Leidsebuurt 143 pnt. xxx>v>;ocxxxxxx*>o<xiocxxoocoocoocxxocoocooooooooooooooc« Op 31 Augustus wordt het zilveren jubi leum van de dr. H. Bavinckschool gevierd in een bijeenkomst van personeel, ouders en genodigden. Het is de vierde school, die destijds door de Vereniging „Groen van Prinsterer" voor lager en meer uitgebreid lager onderwijs op Gereformeerde grond slag te Haarlem werd gesticht. Het wordt een dubbel jubileum, omdat ook het hoofd, de heer G. Buist, op die dag 25 jaar aan deze school werkzaam is. ADVERTENTIE Een bestuurder van een autobus van de NZH reed' Donderdagmorgen om kwart voor twaalf op de Heemsteedse Dreef te Heemstede en moest rechtsaf de Cruquius- weg op rijden naar het eindpunt van Lijn 1 aan de Javalaan. De chauffeur reed ech ter te ver door en maakte daarna een grote bocht. Een 'bestelauto werd aangereden en en de voorzijde zo zwaar beschadigd, dat zij moest worden weggesleept. Een onwillige ketting maakte een „hekkensluiter" van dit stoere rennertje.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 12