Wereld is straks aangewezen op atoom als krachtbron Negen doden, zeven ernstig gewonden bij ongelukken OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Internationale conferentie in Genève geopend Weerbericht Frans kabinet verdeeld over Grandvals beleid in Marokko Overleg tussen Haarlem en NS over ophoging spoorbaan In dienst van de vrede in plaats van de oorlog Twee gevangenen ont snapt te Leeuwarden Speciale coördinatie-commissie zal vraagstuk Donderdag bespreken Nederlandse bus botst in Frankrijk tegen een huis Het woord is aan Verkeer eiste weer zware tol Rukwind deed zeilsloep omslaan op IJselmeer 70e JAARGANG No 2b MAANDAG 8 AUGUSTUS 1955 299e JAARGANG No 176 Nederlands aandeel Zeven exposities Duur herhalingsoefeningen Elf jongens gered een verdronken Weerrapport Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12-ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman MM is mWÊÊmÉ?'.'' M m My/v m> - wÉp wf1 m Vé Sé Éggl I Wm», 'i.Êm fe -/-é S De Noordwesterstorm joeg de zee Zondag met zo'n geweld het strand op, dat de bewoners van de tentenkampen weer het ergste voor have en goed vreesden. In allerijl requireerden zij de nodige manschappen en wierpen tezamen een dam op, die hecht genoeg bleek om als een stevige waterkering te fungeren. Men ziet hier een beeld uit hun strijd tegen „Nederlands erfvijand". GENèVE (ANP/Reuter) Vanmorgen is te Genève een internationale confe rentie over het vreedzaam gebruik van atoomenergie onder de hoede van de UNO geopend met een rede van de voorzitter, dr. Homi Bhabba uit India, over „De behoefte aan een nieuwe bron aan energie" in het UNO-paleis. President Eisenhower van de Verenigde Staten en premier Boelganin van de Sovjet-Unie zonden telegrafisch hun beste wensen voor het welslagen van de conferentie, die een uitvloeisel is van een rede van Eisenhower voor de UNO waarin hij wenste tot samenwerking en uitwisseling van gegevens op het gebied van de toepassing der atoomenergie te komen. Twee Britse geleerden hebben er op de conferentie op gewezen, dat men snelle vorderingen moet maken bij het aan wenden van kernenergie als algemene krachtbron, wil de wereld zich niet voor een schaarste aan brandstof zien geplaatst. De secretaris-generaal van de UNO Dag Hammarskjoeld, wees bij de opening van de conferentie op het historische belang van het feit, dat vooraanstaande geleerden uit 66 landen zich gaan beraden over de wijze waarop hun wetenschap de mens heid zo veel mogelijk ten goede kan ko men. Hammarskjoeld zeide van oordeel te zijn, dat het op vreedzame wijze aanwen den van de atoomenergie ook grote psy chologische waarde zal hebben en „de bes te scheppende krachten" in de mensheid vrijmaken. Voorts zal de conferentie laten zien, dat „intellectuele samenwerking tus sen geleerden, die tot de tweede wereld oorlog zulk een belangrijk facet van onze beschaving was, opnieuw erkend wordt als een morele verantwoordelijkheid, indien wij het proces van onze gemeenschappe lijke beschaving willen blijven bevorde ren". Gezien de hulp van de deelnemende regeringen bij de voorbereidingen tot deze conferentie en gezien de aard van haar bij dragen, bestaat er alle hoop dat deze eer ste stap zelfs nog waardevoller zal blijken te zijn dan men had verwacht", aldus Hammarskjoeld. „Het atoom zelf heeft geen nationaliteit Uit de strafgevangenis te Leeuwarden zyn Zondag twee gevangenen ontsnapt. Eén van hen, de 29-jarige Chr. B. uit Bo degraven, heeft in 1952 de VVoerdense poli tieagent A. van Eek vermoord en werd hiervoor in 1953 tot levenslange gevange nisstraf veroordeeld. De andere ontsnapte, de 30-jarige H. H. is afkomstig uit Maas tricht. De officier van Justitie te Leeuwarden mr. A. Kuipers en de commissaris van po litie aldaar zyn naar de gevangenis ver trokken om een onderzoek in te stellen. Zondagavond omstreeks tien uur werd groot alarm gegeven in de Leeuwarder ge vangenis, toen de bewakers constateerden dat twee misdadigers het hazenpad had den gekozen. Hoe de beide mannen de gracht zijn overgestoken is nog niet opgelost. De po litie neemt aan dat de mannen met behulp van een eind touw, dat van een haak moet zijn voorzien geweest, het gevangenister rein hebben weten te verlaten, door de haak over een hekwerk te slingeren en zich daarna over het water te laten glij den. Toen ze eenmaal buiten het gevan genisterrein waren, kwam het slechte weer de beide mannen goed van pas, want zij konden in de duisternis onopgemerkt ver dwijnen. De Gemeente- en de Rijkspolitie werden terstond gealarmeerd en onmid dellijk werd een uitgebreid onderzoek in gesteld. Ook alle politie-autoriteiten in het land werden van de ontvluchting op de ^ogte gesteld. en kent geen grenzen. Het is moreel, noch immoreel. Slechts de mens kan het ten goede of ten kwade richten", aldus Eisen hower in zijn boodschap aan de conferen tie. De atoomwetenschap, aldus de presi dent, is „het veelbelovendste instrument" geworden voor de verbetering van het leven van de mens en de uitroeiing van kwaad als ziekte, onwetendheid en econo mische stilstand, waaruit wanorde en oor log ontstaan. Premier Boelganin zegt in zijn telegram dat de Sovjet-Unie grote waarde hecht aan de ontwikkeling van de samenwer king „om de grote krachtige ontdekkin gen van onze tijd" aan te wenden voor het welzijn van de mensheid en niet voor oorlog. Uitwisseling van gegevens zal op deze conferentie op grote schaal geschieden. Er zijn bij het secretariaat meer dan duizend verhandelingen over allerlei aspecten van het gebruik van atoomenergie binnenge komen, waarvan er ongeveer 509 in de loop van de komende twee weken mon deling worden behandeld. Om de bespreking van zoveel onder werpen mogelijk te maken, is de confe rentie ingedeeld in een aantal discussie groepen, waarvan er vier onder Neder lands voorzitterschap staan: zo zal er een discussiegroep over chemie worden geleid door prof. De Boer uit Delft, één over iso topen door prof. Aten uit Amsterdam, één over phosynthese door prof. Wassink uit Wageningen en één over physica door dr. Went uit Arnhem. De Nederlandse dele gatie, die twaalf verhandelingen tot de conferentie zal bijdragen, staat onder lei ding van de Leidse prof. C. J. Gorter, de voorzitter van de Nederlandse stichting voor Fundamenteel onderzoek der materie. Zeven tentoonstellingen, die alle in en om het UNO-paleis worden gehouden, geven een indruk van de huidige presta ties op het gebied van atoomenergie in de Verenigde Staten, Groot-Brittannië, de Sovjet-Unie, Frankrijk, Canada, België en Scandinavië. De Amerikaanse tentoonstel ling omvat onder meer een gehele experi mentele kernreactor in werking, benevens een half dozijn maquettes van Amerikaan se reactors van verschillende typen. Op de Russische tentoonstelling kan men, behal ve maquettes van de reactor der Sovjet academie van wetenschappen, kleurenfilms zien, waarin de wijze van constructie van deze reactor tot in onderdelen wordt uit eengezet. De Canadezen tonen een „thera- tron", een toestel voor kankerbestrijding, waarbij gebruik wordt gemaakt van radio actief kobalt-60. Op de Scandinavische tentoonstelling vindt men ook een maquet te van de Noord-Nederlandse reactor in Kjeller. Gelijktijdig met deze tentoonstellingen van zuiver wetenschappelijke aard onder de hoede van de UNO, wordt in het ten toonstellingspaleis van Genève nog een afzonderlijke tentoonstelling gehouden, die een meer populair karakter heeft. De grootste inzending is de Britse, die meer dan een derde van de gehele tentoonstel lingsruimte in beslag neemt. De Verenigde Staten zijn, behalve met inzendingen van 25 particuliere firma's, vertegenwoordigd met de gehele tentoonstelling „Het atoom voor de vrede", die onlangs ook in Neder land te zien is geweest. De Nederlandse inzending, afkomstig van de firma Philips, bevat onder andere een maquette van de cyclotron in het instituut voor kernonder zoek in Amsterdam, een cascade-genera tor op ware grootte voor de productie van neutronen voor studiedoeleinden, en tal van instrumenten voor stralingsopmetin- gen en voor temperatuur- en vochtigheids- controle. PARIJS (Reuter) De Franse regering heeft besloten 't Marokkaanse vraagstuk te verwyzen naar een speciale coördinatie commissie in zake Noord-Afrika, die tegen Donderdag bijeen is geroepen. Het kabinet nam dit besluit nadat het zich de gehele dag had bezig gehouden met het bespreken van rapporten van de minister voor Tunesische en Marokkaanse zaken July en van de resident-generaal in Marokko Grandval. In het middelpunt van de gedachtenwisseling stond een plan van Grandval voor een oplossing van de crisis in het protectoraat, die voornamelijk een gevolg is van de steeds krachtiger wor dende druk van nationalistische zijde om de twee jaar geleden verbannen sultan Ben Joessef in zijn waardigheid te herstellen. Naar verluidt houdt het plan van Grand val in, dat de nieuwe sultan Ben Arafa, aftreedt en zijn verbannen voorganger van zijn aanspraken op de troon afstand doet. Daardoor zou de weg geëffend zijn voor een regering, waarin alle partijen en groe peringen in Marokko zouden zijn vertegen woordigd. Deze regering zou later een religieuze leider tot sultan kunnen kiezen. Hoewel Grandvals voorstellen officieel nog niet bekend zijn, is er veel critiek tegen gerezen, onder meer van de anti-nationa listische Pasja van Marrakesj, El Glawi, die de huidige sultan, die met zijn steun aan de macht is gekomen, op de troon wil handhaven. Waarnemers te Parijs achten het moeilijk voor premier Faure zijn coalitieregering bijeen te houden, als hij het plan van Grandval als geheel zou aanvaarden. Vol gens bepaalde kringen zal de resident- generaal, die deze week zijn voorstellen in de hoofdstad zal komen verdedigen, even wel aftreden als zijn plan niet wordt ge accepteerd. In Marrakesj zijn Zaterdag 146 Marok kanen door een rechtbank van de Pasja tot Een autobus met 44 Nederlandse toeris ten is Zondag by Chaumont in Frankrijk door het weigeren van de remmen tegen een huis gebotst. Twee passagiers en de beide chauffeurs werden licht gewond. De bus behoort aan de „Brabena" te Breda. De bus was uit Marseille gekomen en op de terugweg naar Nederland. De wagen reed recht op het huis in, sloeg een groot gat in de muur en richtte grote schade aan. Het plafond van de eerste ver dieping kwam door de slag naar beneden. De politie liet een tractor komen om de bus uit het huis te trekken. Toen men hiermee bezig was, sloeg plotseling de motor van de bus aan en daar blijkbaar de achteruit-versnelling ingeschakeld stond, reed de bus onbestuurd op eigen kracht achterwaarts, duwde de tractor op zij en kwam tegen de leuning van een brug tot stilstand. gevangenisstraffen variërend van een maand tot twee jaar veroordeeld wegens hun aandeel in de jongste ongeregeld heden. Algerijnse bannelingen hebben nabij een oase in het Aurèsgebergte een Franse pa trouille in een hinderlaag gelokt. Twee Franse onderofficieren werden gedood en elf soldaten werden ernstig gewond. Vijf tien Algerijnse verzetsstrijders zijn in het grensgebied tussen Algerije en Tunesië gedood, toen Franse veiligheidstroepen trachtten te verhinderen dat een vijftigtal vogelvrijverklaarden naar Tunesië uit week. Aan Franse zijde vielen één dode en zes gewonden. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT PAGINA'S Sir James Barrie: Als men een klein kind sentimen taliteit afleert, ontneemt men de wereld een kunstenaar. Naar van officiële zijde wordt vernomen zal de minister van Oorlog ir. C. Staf zijn vorig jaar genomen besluit niet handha ven, om de duur van herhalingsoefeningen in totaal van 85 dagen tot 150 dagen uit te breiden. Het desbetreffende door hem in December bij de Tweede Kamer ingedien de voorstel zal dan ook worden terugge nomen. Een uitzondering moet worden ge maakt voor de militairen, die zyn inge deeld by de derde divisie. Voor deze mili tairen kan worden verwacht, dat zy lan ger voor herhalingsoefeningen moeten opkomen dan thans is bepaald. Naar wij vernemen hebben burgemeester mr O. P. F. M. Cremers en Haarlems wet houder van Openbare Werken, de heev W. F. Happé, Zaterdagmorgen in Utrecht een bespreking gevoerd met de directie van de NV Nederlandse Spoorwegen over de ophoging van de spoorbaan tussen Heem stede en de Brouwersvaart in Haarlem. Uitgangspunt vormde daarbij het plan van de Nederlandse Spoorwegen om de spoor baan slechts met tachtig centimeter tot een meter twintig te verhogen. De onder doorgangen in Pijlslaan en Westergracht zouden dan door middel van laag gelegen viaducten tot stand komen. In de speciale vergadering van de Haar lemse gemeenteraad welke op Maandag avond 11 Juli aan het wegenvraagstuk in en om Haarlem werd gewijd heeft wet houder Happé er op gewezen, dat aan dit project grote bezwaren verkleefd zijn. De toegangen tot de viaducten zouden immers slechts met opoffering van een groot aan tal nog in zeer goede staat verkerende woningen kunnen worden aangelegd. Bo vendien zou de consequentie van de door de spoorwegen voorgestane oplossing zijn, dat het emplacement van het goederen station tot in lengte van jaren tussen Wes tergracht en Pijlslaan zou blijven, hetgeen B. en W. uit stedebouwkundige en econo mische overwegingen ongewenst achten. Bij de besprekingen van jongstleden Zaterdag het eerste rechtstreekse con tact tussen het gemeentebestuur en de spoorwegen is van beide zijden de over tuiging gebleken, dat men tot een oplos sing zal moeten komen. Daarbij is van de kant van de Nederlandse Spoorwegen ge zegd, dat men daar alle begrip heeft voor de verlangens van Haarlem. Zo zullen de spoorwegen nagaan of hun plan uitvoer baar is zonder dat er zeventig tot tachtig huizen voor gesloopt moeten worden. Het gaat er niet alleen om of het uit algemeen economische overwegingen aanbevelens- Het verkeer heeft tijdens het weekeinde weer een zware tol geëist. Bij auto- en motorongelukken kwamen zes personen om het leven en werden zes personen ernstig gewond. Bovendien vonden twee personen de dood op een onbewaakte overweg bij Oosthuizen en kwam een ne genjarig jongetje op een overweg bij Rijswijk om het leven. Nijmegen Op de Graafseweg bij Nijmegen ge beurde in de nacht van Zaterdag op Zon dag een auto-ongeluk, dat aan drie per sonen het leven heeft gekost. De slacht offers zijn de 64-jarige Weduwe Ver kerk uit Arnhem en twee van haar zoons, die respectievelijk 31 en 22 jaar oud wa ren. De derde zoon van mevrouw Ver kerk, de heer H. N. T. Verkerk uit Am sterdam, werd ernstig maar niet levens gevaarlijk gewond. De auto van de Arnhemse familie had vermoedelijk een andere wagen willen passeren, juist op het moment dat van de andere kant een autobus naderde. Hoewel de chauffeur van de bus zover mogelijk uitweek, reed de Arnhemse wagen in volle vaart tegen de autobus, schoot nog een dertig meter door en kwam toen tot stil stand. Drie van de inzittenden bleken op slag te zijn gedood. De vierde, de heer H. N. T. Verkerk, die een hersenschud ding had opgelopen, werd naar het Ca- nisiusziekenhuis te Nijmegen overge bracht. Volgens informaties van de verkeers politie had de Arnhemse wagen een lange reis gemaakt, zodat de mogelijk heid niet is uitgesloten, dat de bestuur der, de heer H. N. T. Verkerk, overver moeid is geweest. De inzittenden van de autobus, een gezelschap PTT'ers uit Tilburg, kwamen met de schrik vrij en konden later met een andere autobus hun reis vervolgen. Apeldoorn Op de Hoenderloseweg bij Apeldoorn is Zondag de heer F. J. van Huizen, ad junct-directeur van de Nederlandse Han del Maatschappij te Amsterdam, met zijn auto in volle "aart tegen een boom gere den. Zijn echtgenote, mevrouw C. C. C. M. van Huizen-Pynxter, is tengevolge van deze botsing om het leven gekomen. De heer Van Huizen en zijn schoonzuster, mevrouw Meinardi-Pynxter, werden ernstig gewond en zijn in zorgwekkende toestand naar het Julianaziekenhuis te Apeldoorn overgebracht. De auto is waarschijnlijk geslipt op een langs de rijbaan aangebrachte sliprand en vervolgens doorgegleden op een meng sel van grint en leem, dat door de aan houdende regen zeer glad was geworden. Ruurlo De 23-jarige motorrijder M. Vrieze uit Ruurlo is Zaterdag ter hoogte van de grens Ruurlo-Zelhem in botsing gekomen met een aanhangwagen van een vracht auto tengevolge waarvan hij om het leven kwam. Texel Bij een autobotsing in de polder Wa lenburg op Texel is dr. E. J. W. Verwey uit Eindhoven ernstig gewond geraakt. Hij is naar een ziekenhuis te Amsterdam overgebracht. De botsing ontstond door dat, volgens de politie, de heer V. geen voorrang verleende aan een auto, be stuurd door de he>r R. J. Butter uit Am sterdam. De heer Verwey werd bij de botsing uit de auto geslingerd, evenals zijn 13-jarig dochtertje, dat evenwel onge deerd bleef. De inzittenden van de auto van de heer Butter liepen lichte kwetsu ren op. Beide auto's werden ernstig be schadigd. Hattum Op de Bevrijdingsweg, de weg om het dorp Hattum, zijn Zaterdagmiddag een motorfiets en een bestelauto met elkaar in botsing gekomen, toen de bestelauto linksaf een zijweg insloeg. De motorrijder en zijn duopassagiere, het echtpaar I uit Noordwolde, werden erntig gewond. Zij zijn in een ziekenhuis te Zwolle opgenomen. De juiste toedracht van het ongeluk staat niet vast. De bestuurder van de be stelauto heeft verklaard geen motorrij der te hebben gezien. Rijswijk In Rijswijk is het negenjarig zoontje van de familie Van Z. uit Rijswijk, toen hij per fiets de onbewaakte overweg in de lijn Delft-'s Gravenhage overstak door een uit Delft komende trein aangereden en om het leven gekomen. De knaap heeft, toen het belsignaal van deze weg in werking was, gewacht tot een trein uit de richting 's-Gravenhage passeerde. Het bel signaal bleef in werking voor een trein die uit Delft naderde, maar de knaap, stak de weg over. Hij werd aangereden en was op slag dood. Oosthuizen Van vier jongelui, die Zondagavond in een gehuurde auto op weg waren naar de kermis in Hoorn, zijn er twee om het leven gekomen, terwijl de chauffeur zelf levens gevaarlijk gewond werd en het naast hem zittende meisje lichtere kwetsuren opliep, toen de auto op de onbewaakte overweg aan de Jaagweg te Oosthuizen door een trein werd aangereden. De slachtoffers zijn de 28-jarige W. Schilder en de 25-jarige Th. E. J. Snoek, beiden uit Volendam. Levensgevaarlijk gewond werd de 20- jarige chauffeur S. Kras uit Volendam. Hij werd evenals de 17-jarige Sophia Prumper uit Edam naar een ziekenhuis te Purmer- end vervoerd. Toen de wagen door de in volle vaart passerende trein gegrepen werd, werd het meisje uit de auto in een sloot geslingerd. Met wonden aan haar benen en gescheurde kieren strompelde zij een kwartier latei- enkele honderden meters verder het café restaurant Kaan te Oosthuizen binnen, waar zij totaal overstuur vertelde, dat er een ongeluk gebeurd was. De caféhouder en enkele anderen gingen terstond naar de overweg en troffen het wrak van de auto langs de spoorlijn aan. De trein, die daar ter plaatse met een snelheid tussen 50 en 80 km. rijdt, had de auto ongeveer 500 meter meegesleurd voor hij tot stilstand kwam. De zwaar gewonde chauffeur Kras lag dertig meter van het wrak op de spoor baan. Ongeveer tien meter verder trof men de toen reeds overleden, uit de wagen ge slingerde twee passagiers aan. Den Haag De 41-jarige heer F. J. P. uit Breda is Zaterdag te 's-Gravenhage na een ver keersongeval om het leven gekomen. De heer P. reed op zijn bromfiets op de Waals- dorperweg in de richting van de Van Alkemadelaan. Toen hij achterom keek, zag hij niet dat uit een uitrit voor hem een vrachtauto de weg opreed. De bromfietser reed tegen de wagen en werd zwaar ge wond. In het ziekenhuis Bronovo is hij later overleden. I waardiger is het spoorwegplan uit te voe ren of het Haarlemse, dat in een volledige ophoging van de spoorbaan en een ver plaatsing van het goederenemplacement naar de Waarderpolder voorziet en waar van een zwaardere druk op de arbeids- en bouwmarkt te verwachten is. Er schuilt immers een niet te onderschatten psycho logisch element in de voorgenomen afbraak van een groot aantal huizen, zelfs al zou bij voorbaat vaststaan, dat daarvoor een vervangend bouwvolume wordt verkregen. Desondanks blijft er dan een schrijnende tegenstelling met de moeite die men in de tijd nog heeft om vervangend bouwvolume voor krotopruiming te verwerven. Deze facetten zullen door de spoorweg directie nader worden overwogen. Het re sultaat van deze voortgezette studie zal begin September in een volgende bespre king, welke te Haarlem zal worden ge houden, aan de orde komen. Men zal dan tevens de situatie ter plaatse in ogenschouw nemen. Een zeventienjarige jongen heeft de dood gevonden toen Zondagmiddag een door de Koninklijke Marine beschikbaar gestelde zeilsloep van het jeugdkamp van het Jeugdzeeverbond door een hevige windstoot kapseisde op het IJselmeer. De bui kwam plotseling op en verraste de twaalf jongelui in de sloep. De boot kapseisde en liep vol water. Elf jongens klemden zich vast aan de mast van het ge zonken vaartuig. De 17-jarige Hans Kroes uit Amersfoort probeerde zich zwemmend boven water te houden, maar in het zeer woelige water begaven zijn krachten het. De overige elf jongens zijn door de schipper van een te hulp gekomen marine sleepboot aan boord genomen en aan wal gebracht bij het kasteel Radbout in Me- demblik, waarin het kamp wordt gehou den. Men heeft nog geruime tijd naar de vermiste knaap uitgezien. De jongens kon den allen goed zwemmen. De kampbe heerder heeft de ouders van de vermiste jongen, die met vacantie zijn, ingelicht. De rijkspolitie te water uit Enkhuizen zal trachten de vlak bij een ondiepte ge zonken zeilsloep te lichten. i van hedenmorgen 7 uur) weers- c ,2 v± ■O'ö c -c era Q 5e CoestanO P ra s s e Q> Sr S a es zS Stockholm zwaar bew. ZO 4 21 0 Oslo zwaar bew. NO 4 19 3 Kopenhagen licht bew. zo 8 20 2 Amsterdam regenbui NW 8 16 6 Londen onbewolkt W 2 19 0 Luxemburg regen w 4 18 2 Parijs licht bew windstil 22 0 Bordeaux licht bew. NNO 1 24 3 Grenoble half bew. NW 8 23 2 Nice licht bew. WNW 4 26 0 Genéve zwaar bew NNO 1 22 1 Zürich half bew. N 2 18 31 Locarno onbewolkt zo 2 24 0 Berlijn zwaar bew z 2 19 0,1 Frankfort geheel bew. ZW 5 19 3 München licht bew. wzw 3 21 7 Rome half bew zzo 4 28 0 Ajaccio onbewolkt O 1 26 0 Mallorca onbewolkt NNW 4 30 0 Neerslag laatste 24 uur. coocxxxxxxxxcocx xxxx x* rxxxxx xxxxrxxx xx x> x xYrryvY-oooooooc MINDER WIND Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond, opge maakt om 10 uur: Wisselende bewolking met aanvanke lijk hier en daar morgen ook zonnige perioden. Vrij krachtige en tot matig of zwak afnemende Noord-Westelijke wind. draaiend naar Noord-Oost. De zelfde temperaturen als vandaag of iets hogere. 9 Augustus Zon op 5.14 uur. onder 20.20 uur. Maan op 21.57 uur. onder 12.12 uur. Maanstanden 11 Aug. 3.33 uur: Laatste kwartier 17 Aug. 20.58 uur: Nieuwe maan 25 Aug. 9.51 uur: Eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 8 Augustus Hoog water: 6.16 en 18.41 uur. Laag water: 2.05 en 14.20 uur. Dinsdag 9 Augustus Hoog water: 6.54 en 19.19 uur. Laag water: 2.44 en 14.57 uur.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 1