Feeëriek corso besloot feestweek Agenda voor Haarlem wk Overweldigende belangstelling bij laatste tijdrit in Haarlem y Haarlems raadslid wil Woensdag interpelleren Huwelijksvoltrekking met militaire muziek Leen van der Blom winnaar van de zesde étappe Hedenavond prijsuitreiking Langs de oever van het Spaarne EEN GOED MIDDEL TEGEN PIJNLIJKE VOETEN De Rijksstraatweg Diefstal ten nadele van Zandvoortse badgasten Burgerlijke Stand van HfiuHem S*M NSSSSLr* w: DE HAARLEMSE MUGGENRONDE Orgelbespeling door George Robert Aanrijding op Soendaplein; alleen materiële schade Aanbesteding bouw van ULO-school in Zandvoort Moederprijzen MAANDAG 8 AUGUSTUS 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURAN'l OP DE SPAARNEOEVERS EN -KADEN van Heemstede af tot aan de Spaarndamse brug waren Zaterdagavond duizenden Haarlemmers bijeengestroomd om het hoogte punt van de Zomerfeestweek te aanschouwen: het voorbijtrekken der vijfenzeven tig boten en bootjes, tezamen het bloemencorso „Bloemen en licht op het Spaarne" vormend. Grijsgrauwe wolkenvelden voorspelden niet veel goeds maar zij hebben hun regenbuien tot de volgende dag opgespaard, een geste waarvoor zowel de deel nemers aan het corso als de toeschouwers niet dankbaar genoeg kunnen zijn. De gemeentelijke tribune die nabij de Paul Krugerkade op de Spaarnewal neergezet was, werd tot meer dan de laatste plaats bezet. Er hadden zich langs dit gedeelte van het Noorder Buiten Spaarne wel bijzonder veel kijklustigen opgesteld, daar hier de waterskiërs opereerden, die men vanwege het frisse weer over het algemeen niet benijd zal hebben, en bovendien had men een langduriger uitzicht op het corso dat ter hoogte van de Zaanenstraat zijn draai nam. Een negental met fraaie anjers- en gladiolenboeketten getoefde kano's openden de rij der bloemenschepen als joyeuse voorboden van de forse, fraai getooide motordekschuit „Figee", waarop het mu ziekgezelschap „Arti et Religioni" omringd door een keur van groen en bloemen, oran je lampions en vaantjes een vrolijk „Oranje Boven" liet horen. De elegante wherries van de Koninklijke roei- en zeilvereniging „Het Spaarne" gleden, door een enkele roeislag voortge stuwd, geruisloos en pronkend door het water, kunstvol en zorgzaam opgetuigd met een edele bloemenpracht. De koningsgon del, waarin overigens een „koningin" door de twee gondeliers werd vervoerd, spande natuurlijk de kroon. Het bloemenbaldakijn op de achtersteven torste een rood kussen met een gouden kroon, terwijl de boorden en de voorsteven een schitterende garne ring van rode en witte anjers toonden. Op de dekschuit „Steven" musiceerden vrolijk de leden van „De Tiroler kapel, die met hun bonte costuums harmonieerden met het frisse groen. Telkenmale klaterde langs de waterkant een spontaan applaus op en niet in het minst voor het bloemenkasteel van „Haarlems Bloei." Een brede dek schuit was herschapen in een varend sprookjesmoment van rozen, anjers en gladiolen, aaneengevoegd tot een prachtig bcuwsel met bloemenmuren en trappetjes. Hier achter dreef statig en stil een enorme zwaan, met het kasteel een geheel vormend dat een der hoogtepunten van het corso was. Vervolgens defileerde een lange stoet van kleine en grote motor- en zeiljachten voorbij, bemand door leden van de „Unie van Watertoeristen." Ook bij deze vaak rijk gepaivciseerde boten viel veel te be wonderen. Het korte scheepje „Obi" was ADVERTENTIE Uw voeten een bad geven is natuurlijk heel goed, maar het verdrijft de oorzaak van de kwaal niet. Bovendien is het lastig en tijdrovend. Een nieuwe voetbalsem, Go-On genaamd, brengt werkelijk verlich ting, verjaagt de pijn en geeft Uw voeten nieuw leven, omdat het snel diep in de huid doordringt. Go-On is gemakkelijk en prettig om te gebruiken; wrijf 's morgens een weinig Go-On op de pijnlijke plaatsen. Dat is alles en U hoeft niet bang te zijn voor vlekken op Uw nylons of sokken. Probeer Go-On van daag nog. Enkele van de vijfentwintig met bloemen getooide en met talloze lampjes en lam pions verlichte boten, die Zaterdagavond deel uitmaakten van het corso „Bloemen en licht op het Spaarne". Duizenden Haar lemmers trokken naar de Spaarnekant in de stad om. van dit jaarlijkse festijn getuige te zijn. politieboot statig voorbij. De directeur van Haarlems Bloei, de heer W. van Willige, stond van de tribune op en riep over het water, hoe het met het corso stond. Uit een scheepstoeter van de politieboot klonk toen de mededeling, dat de stoet zich op dat ogenblik ter hoogte van de spoorbrug bevond. MAANDAG 8 AUGUSTUS De Waag, Spaarnc-Damstraat: Leden van het genootschap „Kunst zij ons Doel" expo seren gedurende Augustus onder het motto „Waag het erop" stadsgezichten en bloem- stilleven. Dagelijks van 1017 en Zondags van 1317 uur. Lido: „A en C en de Mum mie", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Zee bonken", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Roxy: „Houdini", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Minerva: „Knock on Wood", alle leeft., 8.15 uur. Cinema Palace: „Suzanne sliep hier", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Op de Reeperbaan", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Studio: „Wonderman", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Khyber Patrol", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Grote Markt, Vleeshal: Tentoonstelling „Madame" van 10 tot 17.30 uur. Begijnhof kapel, 8 uur, Interkerkelijk Evangelisatie Comité. DINSDAG 9 AUGUSTUS De Waag, Spaarne-Damstraat: Leden van het genootschap „Kunst zij ons Doel" expo seren gedurende Augustus onder het motto „Waag het erop" stadsgezichten en bloem- stilleven. Dagelijks van 1017 en Zondags van 13—17 uur. Lido: „A en C en de Mum mie", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Zeebonken", alle leeft., 2.30, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Houdini", 14 jaar, 2.30, 7 en 945 uur. Minerva: „Knock on Wood", alle leeft., 2.30 en 8.15 uur. Cinema Palace: „Peter Pan" alle leeft., 10.30, 2 en 4.15 uur. en „Suzanne sliep hier", alle leeft., 7 en 9.15 uur Rem brandt: „Puntje en Anton", alle leeft 10.30 uur en „Op de Reeperbaan", alle leeft. 2, 415. 7 en 9.15 uur. Studio: Sneeuwwitje 10.30 uur; „Wonderman", 14 jaar 2.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: Montagne s Jeugdvariéte 10.30 uur en „Khyber Patrol", 14 jaar 2, 7 en 9.15 uur. Grote Markt, Vleeshal: Tentoon stelling „Madame" van. 10 tot 17.30 uur. een ware drijvende bloemenmand. Aan muzikale feestklanken heeft het op het Spaarne niet ontbroken, want nogmaals trok een musicerend gezelschap, ditmaal „Harmonie Crescendo" voorbij, op een dekschuit waarvan de bloemenreling zo hoog was opgetrokken dat men hier en daar nog een glimp van het koper der muzikan ten kon opvangen. Het geluid was echter best. Kortom het gehele corso bood een fleu rige aanblik, vanaf de groepjes kanovaar ders tot en met de zware dekschuiten. De terugkeer van de boten met alle lam pions en rissen lichtjes ontstoken, was een ware verrassing en men kon inderdaad van een feeëriek schouwspel spreken. Vooral de oranje lampions van de jachten van de boegspriet over het topje van de mast tot aan de achtersteven opgehangen gaven pen prachtig effect. De lichtjes hadden de^aak v£)_n,. de bloe men overgenomen. Van de konirfésgondei was zelfs een stel'; Tiemen ;tnet brandende lampjes afgezet en de zwaan van „Haar lems Bloei" dreef nog glansrijker achter zijn waarlijk feestelijk verlicht, kasteel aan. Waterskiën Pas ver na het aangekondigde tijdstip, waarop de waterski-demonstraties zouden beginnen (zeven uur) was de, nabij de Paul Krugerkade aan het Spaarne opge bouwde, tribune volgelopen met toeschou wers. De laatkomers hebben evenwel wei nig gemist, want het duurde tot ongevec half acht, voor er werkelijk beweging in het Spaarnewater kwam. Toen kwam namelijk met veel misbaar een gele speed boat aansnellen, bestuurd door een gekrom de figuur, die het platte vaartuigje telkens deed neerklappen op de lichte golfslag. Vlak na hem verscheen een ander snel bootje, dat met een lange lijn een man op ski's door het water trok: de waterski demonstraties waren begonnen. En het werd meteen al een spectaculair geheel, toen het bootje, in de nabijheid van de tribune zoveel vaart verminderde, dat de skiër in het koude water wegzonk. Daarna versnelde de boot weer haar vaart, waarna de man zich weer langzaam via een ge hurkte positie uit het water kon oprich ten, aldus een start midden op het water demonstrerend. Enige ogenblikken later liet ook een meisje zich door een der snelle boten voort glijden en toen kwam de eerste sensatie, de lijn brak of het meisje liet de verbinding los, zij verdween althans in het Spaarne, terwijl het bootje doorsnelde. Met een grote boog keerde het terug naar de plek van de drenkeling, de ski's werden opnieuw „ge monteerd" en even later stormde de com binatie van techniek en gratie weer ver der, nageklapt door een enthousiaste menigte langs de kant. Vervolgens kwam een der heren weer in zicht en even later demonstreerde hij ter hoogte van de tribune, dat men ook op één ski en zich voort laten trekkend met één arm op de been kan blijven. De toeschou wers raakten niet uitgeklapt, want vlak daarna schoten twee boten met daarachtei een jongen en meisje hand in hand voorbij en ook zij lieten zich op één ski voorttrekken. Soms ook vlogen de skiërs rakelings langs de wallekant, dus vlak voor de verbaasde toeschouwers, voorbij. Ook enige zeilboten, die in de omgeving van de Paul Kruger kade heen en weer rondzwalkten, werden op zeer korte afstand gepasseerd; de skiër zorgde er dan wel voor, dat de betreffende boot een zeetje over kreeg. Het was vaak een drukte van belang, daarop het Spaarne: de zeilboten, een pontveer aan de wal, de gangmakers met de skiërs, alles krioelde vaak door elkaar heen en niet zelden hield het publiek de adem in, vooral wanneer ook de ronkende speedboat weer in aantocht was. De donkergrijze en roodgevlamde wol ken, die zich aaneensloten tot een machtig natuurtafereel, waren niet bij machte, de met spanning over het water turende men senmassa af te leiden en dat \%*s ook wel begrijpelijk, want binnen één minuut „ver ongelukten" twee waterskiërs. Een van hen moest een geducht eind zwemmen om zijn verderop drijvende ski's op te halen en toen het handig gemanoevreerde bootje hem had bereikt, leek het hem verstandiger, daar in te klimmen en de tocht gemakkelijk zittend voort te zetten. Nadat ook een klein jongetje nog zijn voer korte tijd later het was inmiddels tien voor half negen geworden een grijze J i'bileumrallyc De kring Haarlem van de Unie van Watertoeristen, die op 14 Mei van dit jaar twaalf en een half jaar bestond, had ter gelegenheid van dit jubileum een motor- botenralley uitgeschreven, waarvoor 26 jachten uit alle delen van het land in de vroege ochtenduren van Zaterdag 30 Juli startten, met de opdracht om Zaterdag 6 Augustus vóór zes uur 's avonds aan de Spaarnewal te meren tussen de Graveste- nenbrug en de Melkbrug. Tegen drie uur lagen de meeste vaartuigen vrolijk gepa- vc.iseerd al langs de wal, maar tot zes uur bleef er beweging in het water tussen bei de bruggen. 's Avonds namen verscheidene van deze motor- en zeilboten deel aan het water corso en daarna kwam men bijeen in Brinkmann, waar wethouder D. J. A. Ge luk,' dis "Voorzitter vari „HaarlemsBloei",' de deelnemers aan de jubileumralley toe sprak! "öirècteur'W. vanWillige' bó'oiTHüh vervolgens allen een vaantje aan ter her innering aan het bloemencorso, en een r-TT-r ITi.pT-Irsj-r). Het Haarlemse raadslid de heer J. Prik kel (Arbeid) heeft het voornemen om in de komende raadsvergadering van 10 Aug., als de raad daartoe verlof geeft, de vol gende vragen aan Burgemeester en Wet houders te stellen: 1. Is het juist dat de minister van Ver keer en Waterstaat afwijzend heeft be schikt op het verzoek van de gemeente Haarlem, om de Rijksstraatweg in Haarlem -Noord in beheer en onderhoud aan haar over te dragen? 2. Is het juist dat uw college geprotes teerd heeft tegen deze afwijzende beschik king? 3. Wat kunnen en wat willen B. en W. doen wanneer deze beslissing van de minis ter onverkort blijft gehandhaafd? Twintigjarige militair aangehouden De Zandvoortse politie heeft in samen werking met de maréchaussée een twintig jarige dienstplichtige militair aangehou den, die bekend heeft een bankbiljet van duizend gulden, een fototoestel en een zil veren cigarettenkoker te hebben gestolen van badgasten die bij zijn ouders in Zand- voort inwoonden. Van het bankbiljet was nog 350 gulden over; voor de rest had de militair een bromfiets en een draagbaar radiotoestel gekocht. De verdachte zal zich te zijner tijd voor de Krijgsraad hebben te verant woorden. De meeste huwelijksvoltrekkingen mo gen zich doorgeaans uitsluitend verheugen in de belangstelling van enige toevallig passerende dames, die daarbij dan bij voor keur het toilet het het bruidje aan haar critische beschouwingen onderwerpen. Het Raadhuisplein te Heemstede bood Zater- morgen evenwel zulk een ongewone aan blik, dat talrijke voorbijgangers de verlei ding niet konden weerstaan even langer dan gewoonlijk bij het raadhuis te vertoe ven. Ter gelegenheid van het huwelijk van tweede luitenant bij de Koninklijke Land macht, de heer Van Mander met mejuf frouw Terlaat, had zich hier het ongeveer vijftig man sterke muzie'-mrps van de be kende „Huzaren van B*" opgesteld.dat onder leiding van kape' ter J. A. Rein- houdt de plechtigheid me. enige militaire marsen heeft opgeluisterd. HAARLEM, 6 Augustus 1955 GEHUWD: 6 Aug., W. Klasen en A. Soff; G. J. Weeber en W. H. Groeneweg. BEVALLEN van een zoon: 3 Aug., N. WaslanderStruijs; E. M. Blom—Eltink Aug., A. C. van Ees—van den Berg; P. J. TimmersBijster; 6 Aug., G. M. E. van Put tenBoukes. BEVALLEN van een dochter: 5 Aug., C. P. van de BuntRooijers; 6 Aug., P. Chr. H. SpaoéSteenken. Rigbei\s. 73 j„ Kleverparkweg; S. J. Jansen. 71 j„ Vosmaerstrart; T. J. Pannekeet, 75 .j, van 't Hofstraat; G. H. In der Mauer, 75 j„ Jacobijnestraat. DE EERSTE HAARLEMSE MUGGENRONDE is afgelopen. Toegejuicht door tien duizenden Haarlemmers, die naar het parcours bij de Diepenbrockstraat getrokken waren, zijn de rennertjes Zaterdagmiddag een voor een de Spaarnestad weer binnengereden. En toen pas besefte Tourleider Hartman dat zijn ronde geslaagd was. Glunderend keek hij naar die dikke rijen toeschouwers, die „zijn" jongens zo bejubelden, lachend nam hij de felicitaties van de burgemeester, mr. O. P. F. M. Cremers in ontvangst en tevreden reed hij op de fiets tegelijk met de algemeen winnaar van de Tour, Henk van der Geest, de winnaar van de laatste étappe, Leen van der Blom, en de gehele Bomen-ploeg een ererondje. Dit alles echter was voor hoofdagent Hartman slechts bijzaak. Hij vond het natuurlijk prettig, dat de Haar lemmers zo enthousiast over de wielertocht waren en hij was uiteraard in zijn schik met de boeken, die de burgemeester hem namens de gemeente overhandigde, maar het overtuigende bewijs van het welslagen van de Tour kwam voor de heer Hart man pas in het clubhuis van „Oosterkwartier". Daar beloofde de winnaar van de Tour, Henk van der Geest namelijk in een enigszins hakkelend toespraakje namens de jongens, dat zij in het vervolg geen „nare dingen" meer zouden doen. De laatste dag bewees overigens, dat de ronde vrijwel beslist was. Het plezier was er namelijk vrijwel af. In Tienhoven, de startplaats van de laatste étappe ging het nog wel, maar toen het weer de rennertjes tijdens de tocht in de steek liet, verlangden zowel de jongens als alle begeleiders naar het einde van de Muggenronde. Drie kwartier te laat begon men aan de 54 kilometer lange tocht naar Haarlem. Vrijdagavond had de heer Hartman name lijk besloten, dat de rennertjes netjes in Haarlem moesten arriveren en agent Huug van Hulst nam het wassen van al die git zwarte shirtjes op zich. Hij scharrelde een wasmachine op en geholpen door een ge deelte van de vrouwelijke bevolking van Tienhoven ging hij aan de slag. Dat was sen ging snel, maar het drogen vergde aanmerkelijk meer tijd. Des ochtends moes ten eerst alle truien droog gestreken wor den voordat de jongens weer op de fiets konden stappen. Men lag dus achter op het schema en de jongens zijn er op het nippertje in geslaagd om op tijd in Haarlem te verschijnen. De route leidde namelijk soms recht tegen de harde wind in langs de vlakke, kale pol derwegen en het was voor de achterblij vers dan ook vrijwel ondoenlijk om het verloren terrein telkens weer in te halen. Eén jongen hield het tenslotte niet meer bij. In de buurt van Vinkeveen stapte Hans van Everdingen namelijk van zijn fiets en wachtte hijgend op de bezemwa gen. Toen hij eenmaal uitgerust naast Otto Windhorst zat begon hij te mopperen op zijn ploegmakkers uit de Harmenjans- buurt, die veel te hard zouden hebben ge reden en hij hield zyn mond pas, toen en- kele kilometers vender -gestopt werd voor J "Tf De Haarlemse stadsorganist, de heer George Robert, speelt Dinsdagavond 9 Augustus tus sen 20 en 21 uur het volgende programma op het orgel van de Grote of St. Bavokerk: Psalm ,,I cieli immensi", B. Marcello; Deux Noëls, L. C. d'Aquin; Prière, César Franck; Tien Inventionen, A. de Klerk; Partita per octavo Tono super „Veni Creator", G. Ver- schraegen; Choral I, H. Andriessen. Zaterdagmiddag om tien minuten voor één trachtte de 21-jarige loodgieter J. G.B. uit Haarlem op het Soendaplein met zijn motorfiets een voor hem rijdende NZH- bus in te halen. Hij verloor daarbij de macht over zijn stuur schampte de bus en zwenkte vlak voor de autobus weer naar rechts. Daarbij raakte hij de 21-jarige tuin man G. S. J. B., die met zijn fiets op de weg viel en enkele schaafwonden kreeg. De fiets en de motor werden beschadigd. De burgemeester van Zandvoort. mr. H. M. van Fenema, heeft hedenmorgen in het raad huis aanbesteed het bouwen van een nieuwe door de Haarlemse architect B. J. J. M. Ste vens ontworpen ULO-school bij het Kostver- lorenpark in Zandvoort. Er waren tien in schrijvingen binnengekomen. De laagste was die van de firma J. J. Boot uit Heemstede voor 313.890; de hoogste van de firma S. Kuyt uit Amsterdam voor f 345.200. De gun ning is aangehouden. Examen. Geslaagd voor het examen M.O. handelswetenschappen A: L. A. Wesly, Heem stede. Foto boven. De winnaar vun de Eerste Haarlemse Mug genronde, Henk van der Geest, bezig aan de laatste meters van de 350 kilometer lange tocht naar de Veluwe. Henk, die vijf étappes had gewonnen, moest in deze laat ste rit de eer laten aan Leen van der Blom, die als snelste het parcours aflegde. Foto beneden. De drager van de Muggentrui, Henk van der Geest, werd gehuldigd door de tien jarige Asta Barten. Rechts de geestelijke vader van de tour, hoofdagent H. Hartman van de Haarlemse kinderpolitie. de broodmaaltijd in een speeltuin. 1+oK n.-r -reïrf ohtjonv Qp tjj<j Dit keer vergde het eten niet zo veel tijd en toen de laatste boterhammen naar bin nen gewerkt waren sprongen de jongens direct weer op de fiets om maar zo vlug mogelijk in Haarlem te zijn. De tocht ver liep verder bijzonder rustig. In Aalsmeer lag men nog maar een tiental minuten op het tijdschema achter en bij de Schiphol- weg, waar reeds tientallen automobilisten motor- en bromfietsberijders zich achter de karavaan schaarden, was men weer precies op t:;d. Bij de grens van de gemeente stonden de hoofdinspecteurs Brauckmann en Suuren- donk de jongens op te wachten en van dat moment af vergaten de jongens alle moe heid. Zij hadden alleen nog maar oog voor de duizenden mensen, die zich langs het parcours bij de Diepenbrockstraat ge schaard hadden. Tourleider Hartman droeg de organisatie over aan de leden van de HSV „De Kampioen", die op voortreffelij ke wijze een bijna twee kilometer lange C<XCOCOOOOCCOCOCOCOCCCOCCCOC<XOCCOC<XXXXXOCOCCOCCCCOCCCO O g Feest in Bomenbuurt De complete ploeg uit de Bomenbuurt, die als eerste eindigde in het ploegen- klassement werd Zaterdagmiddag uit- i bundig gehuldigd in de Laurierstraat. 8 Het huis, waar de winnaar van de Mug- x genronde woont, was geheel versierd en namens de buurtbewoners ontvingen de g Maggi-jongens allen een vulpen ter her- 8 innering. Henk van der Geest zou voorts tezamen met hoofdagent H. Hartman vanmiddag naar Rotterdam gaan om op te treden voor de televisiedienst van de R E 55. g xcoxx»ococx>ocoxxxxxxxx>ocxxx»ococQax>x>cccooocoooccoca nog oog voor de reeds gearriveerde ren nertjes, die door hun ouders verwelkomd werden alsof zij jaren weg geweest waren. De jongens namen deze hulde overigens kalm op. Zij stelden zich rustig op een rijtje op, bekeken met kennersblik hun eigen foto, welke geschonken was door de firma C. de Boer, en luisterden verder be langstellend naar de microfoon, die onaf gebroken de tijden omriep. Pas tegen het einde werd het bijzonder spannend. Iedereen vroeg zich af of de winnaar van alle vorige étappes er in zou slagen ook de laatste rit op zijn naam te brengen. Leen van der Blom, als voor laatste gestart, was echter reeds 45 secon den binnen toen in de verte Henk van der Geest kwam aanstormen. De wijzers van de chronometer tikten onverstoord voort en toen Henk over de eindstreep sprintte, bleek, dat hij precies een seconde langer over het traject had gedaan dan Leen, die dolgelukkig zijn bloemen in ontvangst nam uit handen van de burgemeester en zich vervolgens vol overgave wijdde aan het kussen van de vijftienjarige Rietje van Weeren. Daarvoor had de tienjarige Asta Barten, het dochtertje van de technische leider van de Tour, de winnaar van de ronde, Henk van der Geest, reeds omhelsd en ook de burgemeester had zich niet onbetuigd ge laten, want hij hing Henk een enorme bloemenkrans om en overhandigde hem een gloednieuwe leiderstrui. Succes Vervolgens huldigde de burgemeester de heer Hartman met het succes van de Tour, die, zo verklaarde hij, niet alléén in Haarlem, maar ook in het gehele land en zelfs over de grenzen belangstelling had gekregen. Nadat ook de heer Hartman nog een kort dankwoord had gesproken bega ven de rennertjes zich naar het clubhuis van „Oosterkwartier" om hun bagage in ontvangst te nemen. Een laatste handdruk aan de heer Hartman en zijn helpers sloot voor de jongens een vacantieweek af, die zij waarschijnlijk nooit van hun leven zul len vergeten en waarover zij in elk geval aan hun huisgenoten gedurende de eerste dagen nog wel het een en ander zullen vertellen. Overigens zullen deze jongens ook Maan dagavond nog in de Toursfeer leven, want Ke wijze een onna twee Kiiumeiex laugc v,„+ i i ----- tijdrit tussen de deelnemers lieten verrij- rip hlllHi„in<T „a„g,ï°UJ den. Om de minuut startten de jongens en op deze wijze kreeg elke renner apart een hartelijk en soms bijna ovationeel applaus. Nauwlettend volgde men de prestaties van de deelnemers, maar toch had men XOCOOCCOOOOOC03C>XXXXX>XXX<XX)OOOCCCOOCCOOOOCOOÜCCOOOOOO X H Op de avond, dat de jongens het stadje 8 Barneveld ingingen om de toren te be- kijken, waardoor èn Jan van Schaffe- 8 3 laar èn Barneveld zelf beroemd zijn ge- x 8' worden, toen hadden alle rennertjes een X briefkaart bij zich, die naar Haarlem gezonden werd. Op die kaart stond de prijs vermeld, die de jongens tijdens de étappe van Donderdag voor hun moe der verdiend hadden. De heer Cloek uit Haarlem-Noord was namelijk van de gedachte uitgegaan, dat ook de moe ders, die haar zoontjes zo'n lange tijd moeten missen, wel eens een keertje voor een prijs in aanmerking mogen komen. En daarom had hij dit originele plan uitgedacht. xooocoxcoc xooococcoxoxooooxcoxoco w uur de huldiging van de kampioenen en de prijsuitreiking plaats. De volledige uitslag van de Eerste Haar lemse Muggenronde luidt: 1. Eomenbuurt 466 punten (T. v. d Veldt W. Winkel, G. Schaper, H. v. d. Geest, p'. Hulsegge. G. Smit); 2. gemengde ploeg 407 punten (W. Blommaert, A Spoor, C Ver gers, L. v. d. Blom, C. Katteler, L. Weber); 3. Amsterdamsebuurt 407 punten (L. Schra- ma, C. van Straten, J. Lippus, A. Bijvoets, P. Nederstigt. N. Ravens); 4. Vogelbuurt 385 punten; 5. Transvaalbuurt 366 punten- 6 Leidsebuurt 344 punten; 7. Indischebuurt 321 punten; 8. Rozenprieelbuurt 277 punten; 9. StaLionsbuurt 250 punten; 10. Harmenjans straat 204 punten. Het algemeen klassement voor de A- klassers luidt: 1. H. v. d. Geest 132 punten; 2. L. v. d Blom 124 punten; 3. W. Blommaert 110 punten; 4. B. Verslagers 93 punten; 5. L. Schrama 91 punten: 6. L. van Norde 89 punten; 7. W. Winkel 85 punten; 8. G. Scha per 82 punten; 9. J. Teske 78 punten; 10. N. Bot 78 punten; 11. R. Hessels 74 punten- 12. K. Hagen 72 punten; 13. P. Hulsegge 70 punten. 14. H. Hogervorst 68 punten. 15. A. van 't Hoff 60 punten; 16. H. de Kort 60 pun ten; 17. L. Schippers 58 punten; 18. T. v. d. Veldt 57 punten; 19. R. Robeerts 54 punten; 20. H. Oudeians 52 punten: 21. R. Stijnman *2 punten: 22. J, Lipous 50 punten; 23. J. Fransen 49 ounten; 24. R. Maas 46 punten; 25. J. Smit 44 punten; 26. H. Schreuder 41 nunten; 27. T. Kelderman 39 punten: 28. D. J. Vredenburg 38 punten; 29. L. Weber 36 punten; 30. C. van Bogget 35 punten. Het algemeen klassement voor de B-klas- sers luidt: 1. P. Nederstigt 76 punten; 2. A. Ke'fkens 72 punten; 3. N. Ravens 71 punten; 4. R. van Wort 71 punten; 5. A. Bijvoets 67 ounten; 6. S. Pan 65 punten; 7. J. Pardon 65 *"n'n: 8. C. Firtoor 63 punten; 9. C. Kutte- 'cr 60 punten: 19. J. van Egmond 60 punten: '1. H. Spaans 59 punten: 12. R. v. d. Mey 56 "un^ri: 13. C. van Straten 52 punten; 14. A. de Vries 51 punten; 15. A. Spoor 46 punten; 16. C. Smit 46 punten: 17. H. van Egmond 44 punten; 18. J. Snoek 43 punten; 29. T. Faassen 40 punten; 20. J. Smit 40 punten; 21. T. Dahmen 39 punten; 22. H. Frischalowsky 39 punten. 23. C. Vergers 31 punten; 24. L. "an Amerongen 31 punten: 25. R. Courbois 29 punten: 26. J. de Kort 28 punten: 27. R. van Everdingen 22 punten: 28. H. van Ever- dingen 11 punten; 29. O. Windhorst 11 pun ten: 30. H. Nieuwveen 12 punten. De uitslag van de Zaterdag gehouden tijdrit over twee kilometer luidt voor de A-klassers: 1. L. v. d. Blom 2 min. 47 sec.: H. v. d. Geest 2.48; 3. W. Blommaert 3.04; 4. B. Verslagers 3.06: 5. J. Teske 3.07. Het B-klassem«nt luidt: 1. J. van Egmond "55; 2. R. van Wort. 3.17; 3. P. Nederstirt 3.17: 4. N. Ravens 3.20 en 5. H. Spaar* 3.20. De pngelukk'"0 Was T, v Nord* rJ-ï

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 3