Staking van 24 uur in haven van Amsterdam; niet algemeen Kampeerders buiten terreingrenzen moesten hun tenten afbreken Dierenbeschermings-controverse in kort geding uiteengezet Burgemeester trachtte hen te overreden, maar politie moest er aan te pas komen Amsterdamse Be»-* Mr. Rutgers: „Wij willen overleg"; Mr. B oers: „Wij willen rust... rust Onverwacht bezoek van helicopter „Vreemdelingenlegioen" voorkwam overstroming Actie tegen nieuwe CAO ilramofoon- platen ...en /e&keh ve^wik/cend! 528sfe STAATSLOTERIJ 2e Zandvoorts tentenkamp overvol IJmuider klanken op Zandvoorts Raadhuisplein Zwarte zwanen in Haarlem? Verloren seizoen-Zondag in Zandvoort Koningin en prinses Wilhel- mina naar Noorwegen Noorse vrouwendelegatie in Rusland verongelukt LUISTERBAR Scheepvaart MAANDAG 8 AUGUSTUS 1955 HAARLEMS DAGBLAD - OPREGHTE HAAKLEMSCHE COURANT In het begin van de vorige week ontvin gen de kampeerders, die buiten de terrei nen van het tentenkamp ,.De Branding" en het Caravancamp „Dennedal", bij Zand- voort hun tenten hadden opgeslagen, het volgende schrijven van het gemeentebe stuur van Zandvoort: „Daartoe genoodzaakt door de enorme toevloed van kampeerders naar deze ge meente, hebben de leiders van de kam peerterreinen „De Branding" en „Dennen- dal" toegelaten, dat ook buiten de eigenlij ke kampen wordt gekampeerd. De sani taire outillage van beide kampen is slechts berekend op de bezetting van de kampen zelf, zodat uit hygiënisch oogpunt onge wenste toestanden zijn ontstaan. In over leg met de Inspectie van Volksgezondheid hebben wij daarom besloten, het kampe ren buiten de kampen op korte termijn te doen beëindigen. Helaas moeten wij u daarom mededelen dat u uiterlijk op Za terdag 6 Augustus te 2 uur namiddags uw kampplaats moet hebben ontruimd". Zo was dan Zaterdag deze door vele kam peerders met veel teleurstelling tegemoet geziene datum aangebroken. In het trek kerskamp „De Branding" voltrok de ont ruiming zich zonder moeite en was deze zelfs niet eens noodzakelijk, want de in het kamp gelegerde kampeerders hadden zich in overleg met de beheerder van het tentenkamp, de heer M. van Dijk solidair verklaard met hun buiten het kamp vertoevende collega's en hadden hun tenten wat dichter bij elkaar geplaatst zo dat het, zij het na veel schikken en plooi en, mogelijk bleek, nog een vijftigtal ten ten meer in het kamp op te slaan, Anders was het gesteld met de buiten het Caravancamp verblijvenden. Tot des avonds 7 uur had nog niemand aan het verzoek tot ontruiming gevolg gegeven. Toen verscheen een opzichter van Publie ke Werken, die de tentbewoners trachtte over te halen te gaan verhuizen naar het geïmproviseerde kampeerterrein bij het Kennemer Sportpark, doch dit lokte even min iemand Twee rechercheurs, die later verschenen, deelden daarop mede, dat res pijt werd gegeven tot Zondagmorgen 9 uur. Des avonds omstreeks half elf verscheen Zandvoorts burgemeester, mr. H. M. van Fenema nog bij de kampeerders en tracht te hen met de kampeigenaar, de heer E. H. van Breemen, te overreden deze nood oplossing voor lief te nemen. Dit persoon lijk ingrijpen van de burgemeester had tot gevolg, dat Zondagmorgen enkelen van de ongeveer vijftig tent-eigenaars óf hun tenten op bovengenoemd geïmprovi seerd terrein opsloegen óf vertrokken naar elders. Wat de overigen betreft: onder toe zicht van de korpschef van politie, de heer H. P. Huijsman, hebben enkele politie ambtenaren Zondagmorgen de tenten af gebroken en naar dit terrein vervoerd op een vrachtwagen van Publieke Werken. Di(t. geschiedde ook met de tenten waarvan de mannelijke bewoners afwezig waren. Enkele tenten, die Zondag onbewoond stónden, heeft'men laten staan, doch deze zullen in het begin van deze week ver dwijnen. Voor de gevallen, waarin het ging om nog slechts enkele dagen kamperen, wist de kampleider een oplossing te vinden, door in het kamp nog een plaatsje voor deze tenten in te ruimen. Dit had tot ge volg, dat het caravancamp thans meer dan vol is met 168 caravans; het hoogste aan tal vorig jaar bedroeg 129. Met de enkele tentkampeerders mee verblijven thans on geveer duizend mensen in het kamp. Toch heerst er de grootste orde en zin delijkheid in het kamp. De toiletten en wasgelegenheden zijn keurig onderhouden. De kampeerders wezen ons er op, dat de sanitaire outillage, hoewel misschien on toereikend nu zulke grote aantallen in de kampen verblijven, toch nog altijd stuk ken beter is dan in de buitenlandse kam pen. De talrijke laatste tevredenheidsbe tuigingen, die in de gastenboeken staan vermeld, spreken in dit opzicht ook een duidelijke taal. Men is algemeen enthou siast over de service die in Zandvoort aan de kampeerders geboden wordt. Van de gang van zaken wat betreft de ontruiming begrijpen de meesten niets. Men zegt: „Met folders en spandoeken wordt een welkom toegeroepen in Zand voort en wanneer men er arriveert, wordt men er weer zo gauw mogelijk uitge werkt". Wel geeft men toe, dat deze ge weldige toevloed van kampeerders moei lijk te voorzien was, doch aan de andere kant stelde men vast, dat wanneer men de kampeerders nog één week meer respijt had gegeven, geen enkele moeilijkheid Geslaagd. Bij het te Utrecht gehouden examen Frans middelbare akte A is geslaagd de heer J. Gelijns te Haarlem. Hooi in brand. Een vijfjarige jongen heeft Vrijdagmiddag om twee uur een hoe veelheid hooi, liggend op het terrein van Schoten aan de Geusevesperstraat in Haar lem-Noord, in brand gestoken. De brandweer moest optreden om het vuur te blussen. Een wagon-lading is verloren gegaan. meer zou zijn ontstaan, omdat dan de grootste toevloed voorbij zou zijn. De kampleiding zelf, zowel in het Cara van- als in het trekkerscamp, wees ons er op, dat men reeds twee jaar geleden ge vraagd heeft, zo mogelijk het kamp en in elk geval de sanitaire outillage uit te brei den. De heer Van Breemen, eigenaar van het kamp, vroeg zelfs vorig jaar voor eigen rekening de toiletgelegenheden te mogen uitbreiden, hetgeen toen niet werd toege staan. Thans zit men van gemeentewege met moeilijkheden, die voorkomen hadden kunnen worden; moeilijkheden die de naam van Zandvoort, door de ontevreden heid, die hier en daar is ontstaan, meer kwaad dan goed doen. Gestoken in hun fraaie, felrode uniformen concerteerden Zaterdagavond in het kader van de door stichting „Touring Zandvoort" georganiseerde zomeravondconcerten deleden van de IJmuider Harmonie in de muziektent op het Raadhuisplein in Zandvoort. Er was voor dit concert grote belangstelling en de pittig musicerende kapel wist met een aantrekkelijk programma het publiek zeer te boeien. De serie uitvoeringen wordt Zaterdag voortgezet met een optreden van de Post- fanfare uit Haarlem. De Gorinohemse zwarte zwanen zijn nog steeds voortvluchtig. Vermoedelijk bevin den zij zich thans in de omgeving van Haarlem. Zondag zijn zij namelijk gesig naleerd boven de Sloterplas, waar speed- boat-wedstrijden werden gehouden. De zwanen vlogen toen in de richting Haar lem. Verder is er echter niets van hen ver- Wijziging spreekuur. De burgemeester van Zandvoort zal in plaats van op 10 en 17 Augustus op Zaterdag 13 Augustus van tien tot elf uur spreekuur houden. 99 Slotkoers Openings Vrijdag koersen 3-3Nederl.'47 100% 101 3 Nedl. 1962/64 101ö/ie 101»/, n A.K.U 350 355% Calve Delft 315/4 316X v.k. Van Gelder Zonen 330 330 K. N. Hoogovens 348>/2 348 Nederl. Ford 518 515 N. Kabelfabriek 324 325 gew. Philips Gloeil 449 450X pref. Philips Gloeil 212% 212% Unilever 469 471 Wilton Feijenoord 279 X 278 Dordtsche Petrol. 670'A 676 Konkl. Petroleum 635X 640 A'dam Rubber 148 145 Holl. Amer. Lijn 234 234 N. Scheepv. Unie 210'/2 210 Phs. van Ommeren 463 263 H. V. A 155 X 156 X Verg. Deli Mij en. 170 166 ex div. Amsterd. Bank 288% 288X Ned. Handel Mij. 247 X 247 '/2 Rotterd. Bank 249 249 Twentsche Bank 253»/Ï 258 X Anaconda Copper 69 70 X Bethlehem Steel 148X 148'/2 U. S. Steel 104% 105% General Motors 13411/ie 135% Shell Union 59'/2 57% Tidewater 40% 30X „Welke uitspraak ik ook zal doen, zij zal niet in het belang zijn van deze vereni ging", aldus zei hedenmorgen de fungerend president der Haarlemse rechtbank, mr. N. Reeling Brouwer, aan het eind van de plei dooien en de replieken in het kort geding, waarin het bestuur der Vereniging tegen het mishandelen van dieren in Haarlem en omstreken gedagvaard was. De tien leden die het geding aanhangig hebben gemaakt, verzochten hierbij te bevelen, dat er uiterlijk op 30 September een ledenvergadering zou worden gehou den en voorts dat aan deze tien leden de ledenlijst zou worden verstrekt, anders dan op straffe van 50.per bestuurs lid. „Als ik de eis toewijs, dan zal er op de vergadering, die waarschijnlijk het gevolg zal zijn, waarschijnlijk een gedeelte der aanwezigen zeer geprikkeld zijn. Als ik de eis afwijs, dan zal er natuurlijk ook een vergadering komen zij het op langere ter mijn waarin ongetwijfeld ook onaange name spanningen zullen heersen. Maar ik zal uitspraak doen op Zaterdagmorgen om twaalf uur". Mr. J. W. Rutgers, die namens de tien leden het woord voerde, zeide, dat het hui dige bestuur zich heeft kunnen handhaven door een vertrouwensvotum van 141 tegen 102 stemmen. Deze meerderheid betekent echter, naar hij zeide, zeer weinig wan neer men bedenkt dat de Vereniging tegen het mishandelen van dieren in Haarlem en omstreken tussen de 3000 en 4000 leden telt. De onrust en de verwarring blijft voortbestaan en de twee partijen, het hui dige bëètUür en éëh "'gföeó óüd-bëStUürïr- leden, blijven zich daarin scherp afteke nen. Mr. Rutgers voegde hier aan toe, dat zijn cliënten tien leden van de vereniging zijn die zich bij deze ontwikkeling bezorgd blijven maken voor de grote ideële belan gen van de dierenbescherming en de oplos sing van alle moeilijkheden slechts moge lijk achten door het optreden van een nieuw bestuur, dat volkomen los staat van de hele voorgeschiedenis. Zij hebben daar toe een verzoek ingediend, dat reglemen tair volkomen verantwoord was, namelijk: een nieuwe vergadering in September te doen uitschrijven en daarin zulk een nieuw, onpartijdig bestuur te kiezen. Ook inzage van de iedenlijst achtte mr. Rutgers een recht van de leden. Op dit laatste ver zoek is in het geheel niet geantwoord en op het eerste verzoek is een weigering van het huidige bestuur gevolgd. Men wil niet wederom een vergadering houden over een kwestie, die reeds is afgedaan. „Maar het bestuur is toch niet zo naief om nu te ge loven. dat de moeilijkheden nu inderdaad afgedaan zijn. Als men zich alleen maar realiseert, dat er ook nog twee strafzaken hangende zijn, die uit deze kwestie voort vloeien en dat er zóveel rumor in casa is, dan zal men daar niet meer zo van over tuigd kunnen zijn", aldus mr. Rutgers. Mr. W. Boers verklaarde vervolgens in zijn verweer namens het huidige bestuur, dat uit het voorgaande pleidooi het beeld oprijst van een aantal goede, neutrale leden, die zich ten zeerste bezorgd maken voor de belangen van een vereniging en tegenover zich een bestuur vinden dat niet voor rede vatbaar is en maar één wens heeft: vast op zijn zeteltjes te blijven zitten. „Maar laat ik u zeggen, mijnheer de president, dat deze bestuurs leden daar op het ogenblik heus niet voor hun genoegen zitten, maar slechts geroepen door de verantwoordelijkheid voor een zeer belangrijk en veelzijdig werk en voor een verenigingsvermogen van l'/z ton; zij weten, dat er nu, na zóveel ellende, die er vroeger geweest is, op een consequente en rustige wijze moet worden doorge werkt", zo zei mr. Boers. Mr. Boers memoreerde vervolgens de moeilijkheden, die in de loop van de tijd waren geculmineerd in zeer rumoe rige vergaderingen, moties, welke niet eens in behandeling konden worden genomen doordat er al weer volgende moties wer den ingediend, kortom vergaderingen, die een karakter droegen, dat leidde tot een opmerking van een politieman tegen voor zitter: „nou meneer, 't is hier erger dan bij de communisten". De rust is echter weergekeerd, nadat in de vergadering van 26 Mei het bestuur zich bewust had onderworpen aan een vertrouwensvotum, dat het met een duide lijke meerderheid won. Dat de rust daarop weerkeerde gaf het bestuur het vertrouwen dat er nu weer zonder strubbelingen verder gewerkt zou kunnen worden. „Deze tien leden tonen door dit geding tegen het bestuur aanhan gig te maken, dat zij zeker geen neutrale groep zijn, maar dezelfden, die van het be gin af oppositie gevoerd hebben. In welke mate hen werkelijk het belang van de ver eniging voor ogen staat blijkt wel uit het feit, dat zij deze zaak voor het gerecht ge haald hebben, waar juist de statuten er helemaal op gericht zijn om alles op de vergadering te houden. Maar het vertrouwensvotum was het bestuur gegeven door een algemene ver gadering, dat is het hoogste orgaan in de vereniging. Mr. Boers vind het „een hostiel feit, dat deze tien leden een advocaat hebben in geschakeld om hun zaken te laten behar tigen. Waarop mr. Rutgers opstond en zijn confrère verbaasd toevoegde: „Maar u bent toch ook advocaat?" Toen nam de president het woord, die opmerkte: „Uit dit voorval alleen al kan ik begrijpen dat er zoveel moeilijkheden zijn. Men praat volkomen langs elkaar heen en dan blijft er niets over om te be spreken." Daarop herkreeg mr. Boers het woord, die betoogde dat de tien bedoelde leden als ze dat wilden toch bij de eerstvolgende periodieke aftreding tegencandidaten kon den stellen. Hij vond het tekenend, dat zij niet alleen al deze moeilijkheden na een uitspraak van de algemene vergadering nóg eens willen oprakelen maar bovendien in September, waarin de manifestatie en de collectes moeten worden gehouden. „Wat de vereniging nodig heeft is rust, rust, rust", zo betoogde hij, „dat is psycho logisch het beste. Op inwilliging van het verzoek om inzage van het ledenregister bestaat naar hij voorts zeide allerminst recht. In de replieken werden de beide stand punten nog eens nader toegelicht en ge documenteerd, waarna de president het geding sloot met de toezegging aanstaande Zaterdag uitspraak te zullen doen. Volkomen onverwacht landde Zaterdag middag omstreeks twee uur de Sabena-heli- copter op het landingsterrein bij het caravan terrein in Zandvoort. Zelfs de havenmeester, de heer E. H. van Breemen was van dit bezoek niet op de hoogte, doch hij slaagde er toch in voor een tweetal rondvluchten boven de badplaats het toestel vol te boeken, waarna omstreeks vier uur de metalen vogel met drie passagiers weer in de richting Haarlem, waar ook werd geland, verdween. Het sporadisch bezoek aan Zandvoort in de voor deze zomer georgani seerde helicopterdienst wordt in de bad plaats betreurd, want reeds meer dan eens zou men erin geslaagd zijn, volgeboekte toe stellen een rondvlucht te kunnen laten ma ken. Vele aanvragers hiervoor heeft men reeds moeten teleurstellen. Als een volkomen mislukte Zondag wat het seizoen betreft zal Zondag 7 Augustus in een tot nu toe zo buitengewoon geslaagd seizoen blijven opgetekend. Loodgrauwe luchten, op een stevige Noordwester met grote snelheid landinwaarts gedreven, luchten, waaruit de regen neerstriemde en af en toe een felle hagelbui neerkletterde, bovendien een vrij lage temperatuur, deden het op vorige Zon dagen druk bevolkte strand van Zandvoort nu liggen in een winterse verlatenheid en slechts enkelen bleken deze gril van de na tuur te kunnen waarderen door het maken van een korte strandwandeling. Het zeewater werd omstreeks het middag uur weer angstwekkend dicht naar het ten tenkamp gestuwd. Hier en daar deden ge ruchten reeds de ronde, dat weer een groot deel van de eerste rijen tenten zou zijn on- dergestroomd, doch men had het gevaar tijdig weten te keren, door vlak voor de eerste rij tenten een flinke borstwering van zand op te werpen, waarop het aanstromen de water doodliep. Het heeft wel enige tijd gespannen, toen het water de hoogste stand had bereikt, maar nergens werd de opgewor pen barrière doorbroken. Voor de bewoners van het trekkerskamp „De Branding" bete kende dit nog een welkome afleiding. In al lerijl waren de mannen waaronder veel vreemdelingen door de kampleider, de heer M. van Dijk, opgeroepen om aan dit werk deel te nemen, waartoe men zich maar al te gaarne leende en zo toonde het strand- beeld een groot aantal Nederlanders, Engel sen, Duitsers, Zweden, Denen, Noren, Ameri kanen, Fransen en Belgen, ijverig zand schep pend om het watergeweld te keren. Slechts op het circuit hadden de af en toe vrij krachtige windstoten vat en werden de houten nood-pits naast de steenen pits door de kracht van de wind uit elkaar gerukt. Een mislukte Zondag, deze Zondag 7 Augus tus, doch Zandvoort wanhoopt in het geheel niet, want het seizoen was meer dan goed tot nu toe cn de maand Augustus is nog lang! De 24-uurs staking van de Amsterdamse havenarbeiders, waartoe Zondagmorgen op een vergadering besloten is, was vanmor gen om negen uur nog niet algemeen. Vijf honderd arbeiders, werkzaam bij de ver schillende maatschappijen waren aan het werk. Alleen in de houthaven, waar voor namelijk arbeiders in dienst van de SHB (Samenwerkende Havenbedrijven) werken, lag het werk volledig stil. In het Oostelijk havengebied was een deel van de vaste arbeiders en SHB'ers aan het werk. Bij de bedrijven aan de Javakade ligt het werk stil. Op de Zondagmorgen door de Algemene Bedrijfsbond Transport (ABT), aange sloten bij de EVC, in Krasnapolsky te Am sterdam belegde vergadering voor haven arbeiders werd het besluit genomen tnet 394 stemmen voor en 60 tegen. Deze staking, waartoe de ABT de havenarbei ders had geadviseerd te besluiten, vormt de inzet van een actie voor hogere lonen en betere arbeidsvoorwaarden, dan die welke zijn vastgelegd in de op 1 Augustus van kracht geworden nieuwe CAO voor de havenarbeiders. De reeds eerder gestelde eisen, die door de landelijk secretaris van de ABT, de heer F. Meis, werden geformuleerd en toege licht, zijn: een loonsverhoging voor alle havenarbeiders van 6,50 per week, be taling van de meldingsuren, twaalf uur rust zonder beperking, afschafing van de „carenzdagen," en 100 percent uitkering bij ziekte en ongeval. Vanmorgen zijn de havenarbeiders op nieuw in vergadering bijeen gekomen in Krasnapolsky. Er waren ruim 1200 staken de Amsterdamse havenarbeiders. Ook deze vergadering was belegd door de afdeling Amsterdam van de Algemene Bedrijfsbond Transport. De voorzitter, de heer J. de Ward, deelde mede, dat de staking massaal is. Deze actie aldus spreker is een eerste stap. De landelijk secretaris van de ABT, de heer F. Meis, zei dat het stakingsparool unaniem is opgevolgd. Hij deelde mede, dat aan de scheepvaartvereniging „Noord" een brief is gezonden, waarin het besluit om tot een staking van 24 uur over te gaan werd medegedeeld, en de gisteren gestelde eisen zijn opgenomen. „Als de ondernemers geen Iconsverhoging toekennen komen wij terug, net zolang tot de eisen van de ABT en de CBT volledig zijn ingewilligd," aldus de heer Meis, die voorts vertelde, dat de arbeiders, die uit Lisse, Hillegom, Katwijk en Leiden dagelijks per bus naar de haven worden vervoerd, vanavond niet met deze bussen huiswaarts kunnen keren, omdat de ondernemers deze niet willen laten rijden. Er werd voor reisgeld voor deze categorie havenarbeiders gecollecteerd. Toen vanochtend omstreeks elf uur na een vergadering in Krasnapolsky de sta kende Amsterdamse havenarbeiders in optocht naar het gebouw van de Centrale Bond van Werknemers in het Transport bedrijf aan de Stadhouderskade waren vertrokken, een bond die bij het NVV behoort, troffen zij daar een aantal poli- tie-agenten aan, die er tevoren reeds hadden postgevat. Aanvankelijk verliep het voorbijtrek ken rustig, doch toen de demonstranten zich aan de overzijde tegenover het ge bouw opstelden, kwam de politie in actie. Enkele minuten na elf uur, toen een „stationcar" met ter assistentie geroepen agenten verscheen, werd onmiddellijk een begin gemaakt met het verspreiden der demonstranten. Toen de honderden arbei ders talmden trokken de agenten hun Aagtekeric_ 8 v. Port Said n Genua gummiknuppels en openden cte aanval op Abbedijk, 8 te Rotterdam. de arbeiders. Deze verzetten zich en bloc, drongen in gesloten formatie tegen de agenten op en sloten een aantal van hen in. Een der agenten werd van achteren besprongen en op de grond geworpen. Een ander, die dit zag geschieden, trok daarop zijn pistool en loste een waarschu wingsschot in de lucht. Inmiddels was versterking voor de agenten gearriveerd. Twee motorzijspan nen begonnen heen en weer over de trot toirs te rijden in een poging om de demon stranten te verspreiden. Iets later volgden radiowagens. In totaal waren er toen naar schatting dertig agenten aanwezig. Zij zetten de stadhouderskade tussen de Van Woustraat en de Hemonystraat voor alle i-ijverkeer af en veegden daar na gezamenlijk het afgezette teri-ein schoon. Tijdens het relletje werd een arbeider neergeslagen. Hij bleef op de grond liggen en werd na ongeveer twintig minuten door een ambulance van de GG en GD weg gebracht. Omstreeks half twaalf toen de demonstranten in verspreide groepjes buiten het afgezette terrein waren gedre ven, was de rust min of meer hersteld. Koningin Juliana vergezelt dit jaar Prin ses Wilhelmina op haar vacantiereis naar Noorwegen. De Koningin en de Prinses zijn hedenochtend vertrokken. De reis, welke ruim veertien dagen zal duren, draagt een strikt incognito karakter. OSLO (Reuter). Een Russisch passa giersvliegtuig met aan boord een delegatie Noorse vrouwen, die een bezoek bracht aan de Sovjet-Unie, is Zaterdag op weg van Stalingrad naar Moskou verongelukt. Be halve de tien leden van de delegatie, be vonden zich tien Russische passagiers en vijf bemanningsleden aan boord. Alle in zittenden kwamen om het leven. De Noorse delegatie was verleden week Maandag in Moskou gearriveerd op uitnodiging van de Russische commissie van anti-fascistische vrouwen. De deelneemsters waren verte genwoordigsters van verschillende Noorse vrouwenorganisaties. Een der plaatsvervangende Russische ministers van Buitenlandse Zaken Valerian A. Zorin, heeft uit naam van de Russische regering zijn diep leedwezen uitgesproken en schadevergoeding aangeboden. Een com missie van de Russische regering zal een onderzoek instellen naar de oorzaak van het ongeluk. Een vertegenwoordiger van de Noorse ambassade in Moskou heeft zich naar Voronesj begeven, 500 kilometer ten Zuiden van Moskou, waar het vliegtuig omlaag is gestort. De „Pravda" meldt, dat aan boord van het vliegtuig brand was uitgebroken, waar op een ontploffing volgde en het toestel neerstortte. Albireo, 7 v. Rotterdam n. Narviik. Alphacca, 7 te Curasao. Alnati, 4 te Montevideo. Bantam, 7 te Los Angelos. Boschfontein, 7 te Zanzibar. Bendnkust, 6 te Freetown. Beninkust, 5 v. Dakar n.Freetown. Caltex Delft, pass. 7 Gibraltar 11 te Rotterdam verwacht. Caltex Nederland, 7 te Rotterdam. Cradle of Liberty, 7 v. Port Said n .Philadelphia Caltex Utrecht, e 45 m. N. Bindings. Clavella, 6 v. Dublin n. Avonmouth. Cleodora, 6 700 m. ZO. Muscat. Celebes, 6 te Singapore. Ceronia, 6 te Singapore verwacht. Charls, pass. 6 Kp. Hatteras n. Philadelphia. Drente, 6 v. Belawan n. Aden. Dui vend ij k, 5 v. Los Angeles n. Cristobal. Dongedijk. pass. 6 Ouessant n. Hamilton. Drente verm. 6 v. Belawan n. Aden. Daphnis, 6 te Oranjestad. Dorestad, 7 v. Curapao n. Montevideo. Kernland, 7 v. Recife n. Las Palmas. Esso ARotterdam, 9 a. d. Hoek v. Holl. verw. Esso Amsterdam, pass. 7 Finisterre n. Antw. Elizabeth B, 6 200 m. O.NO. Aden. Gaasterkerk, 8 te Manilla. Groote Kerk, pass. 6 Ceylon n. Penang. Guineekust, pass. 6 Finisterre n. Dakar. Graveland, 6 te Porto Alegre. Groote Beer, 8 v. Rotterdam n. Quebec. Gouwe, 7 te Libreville. Hilversum, 7 te Bandarmashur. Hestia, 6 bij Porto Rico verwacht n. Curapao Ittersum, 6 nog te Bandarshapur. Ivoorkust, 6 te Duala verwacht. Hos, 6 v. Amsterdam te Rotterdam. Jiipiter, 6 v. Rotterdam n. Sevilla. Korenia, 6 te Maraeaibo. Kellia, 6 v. Suez n. Singapore. Kota Baroe, 7 v. Singapore n. Port Swetten- ham. Kota Inten, 6 v. Rotterdam n. Hambur» Kota Agoeng, 8 te Port Said. Katelysia, 7 te Heysham. Kertosoni, 8 te Balboa. Laertes, pass. 7 Penang n. Aden. Laurenskerk, 8 te Marseille. Loppersum, pass. 7 Ouessant n. Ceuta. Laagkerk, 6 te Karachi. Liberty Bell, 6 v. Port Said n. Philadelphia. Lawak, 6 te East London. Lombok, 8 te Cristobal. Leopoldskerk, 8 te Rotterdam. Maasdam, 7 te Bermuda. Maaoera, 7 v. Amsterdam n .Lissabon. Meerkerk, 6 te Rotterdam. Meliskerk, pass. 6 Finisterre n. Marseille. Merwede, 6 te Amsterdam. Meerkerk, 6 te Rotterdam. Maasland, 9 te IJmuiden verwacht. Musi, 6 te Singapore. Mitra, 7 v. Rotterdam n. Hamburg. Maasland, pass. 7 Ouessant n. Amsterdam Nieuw Amsterdam, 6 v. Southampton n. New York. Noordam, 6 v. Rotterdam n. New York. Oosterkerk, 6 200 m. O.ZO. Albany. Ootmarsum, pass. 7 Ouessant n .Bermuda Ouwerkerk, 7 v. Port Said 'n. Genua. Overijsel, 7 te Le Havre. Oostekerk, 6 200 m. O.ZO. Albany. Oranjefontein, 8 te Port Elizabeth. Prins Casimir. 6 300 m. O. Belle Isle. Pieter S, 7 v. Swansea te Amsterdam verw. Poelau Laut, 8 te Tj. Priok. Polydorus 8 te Singapore. Prins Fred Willem 7 v. Rotterdam n. Montreal. Prins Willem IV, 6 te Le Havre. Poelau Laut. 6 te Semarang. Prins Maurits, 7 v. Rotterdam n. Antw. Radja, 6 v. Singapore n. Port Swettehnam. Ruys, 7 te Rio de Janeiro. Roggeveen, 6 te Makassar. Roebiah, 6 v. Port Soedan n. Suez. Rondo, 7 v. Ummsaid n. Bombay. Rijnland, 7 v. Las Palmas n. Amsterdam. Salatiga, 6 v. Karachi n. Basrah. Sawega, 6 v. Tj. Priok n. Amsterdam. Schiedijk, 6 te Galveston. Singkep, 7 te Suez. Stad Alkmaar, 7 210 m. NO. Kp. Race. Stad Maastricht, 6 te Savona. Sloterdijk, pass. 6 Azoren n. Halifax. Stanvac Talang Akar, 5 dwars eil. Roepat naar Sungeigerong. Straat Mozambique, 6 te Hongkong. Straat Bali, 6 te Buenos Aires. Stad Breda, 7 te Rotterdam. Stad Maassluis, 8 te Bremen. Talisse, 7 te Port Said. Tarakan, 7 v. Suez n- Perz. Golf. Themisto, 9 te Belfast verwacht. Ternate, 7 te Marseille. Tarakan, 6 Port Said. TJiluwah, 6 te Singapore. Teiresias, 6 te Rejangrivier. Tjibadak, 7 Melbourne verwacht. Triton, 6 te Ciudad Trujillo. Tomori, 7 te Rotterdam. Utrecht, 6 v. Rotterdam n. Tj. Priok. Van Linschoten, 6 v. Lagos n. Takoradi. Weltevreden, 8 te Makassar. Westerdam, 6 v. New York n. Rotterdam. Wieldrecht, 7 te Pto Covenas. Wonorata, 7 te Belawan. Westertoren, 7 v. Durban n. Mena el Ahmad.. IJssel, 6 te Beyrouth. Zijpenberg, pass. 7 Ouessant, 9 te IJm. verw. KLEINE VAART Atlas, 5 v. Triëst n. Rijeka. Artic, 8 v. Londen te Rotterdam. Algarve, 7 v. Avonmouth te Amsterdam verw. Aaideniburg'h, C v. Rotterdam te Antw. Atlantis, pass. G Kiel n. Norrkoping. Appingedam, 5 v. Lissabon n. Oporto. Ary Scheffer, verm. 6 v. Liverpool n. R'dam. Bernisse, verm. 6 v. Civita Vecchia n. Belfast. Binnenhaven, verm. 6 v. Rouaan n. Casablanca Bab T, 5 v. Stocka n. Sundsvall. Batavier III, pass. G Estacapoint n. Bordeaux. Betty Anne S, 7 v. Antw. te Liverpool verw. Brem, 6 v. Oporto te Rotterdam. Coolhaven, verm. 6 v Safi n Port Lyautey Dora, G v. Vussmgen n. Cardiff. Deni, G v Par te Terneuzen verwacht Dlligentia, pass. 6 Brunsbüttel n. Gdynia Da Capo, verm. 8 v. Huil n. Antw. Elsenburgh, 6 v. Londen te Rotterdam. Export II, 6 v. Londen te Rotterdam. Erasmus, verm. 7 v. Grimsby n. Rotterdam. Escaut, 6 v. Rotterdam te Amsterdam. Flevoland, 6 v. Rotterdam n Kingslynn. Gerry S, 8 v Swansea te Rotterdam verw. Gaasterland, 6 v. Harlingen n. Goole. Henrica, 7 v. Vianne do Castello te Guernsey Hink, pass. 6 Vllssingen n. Antw. I-Iaskerland, 6 v .Harlingen n. Leith. Harold, 6 v. Rotterdam n. Frederikstad. Hartel, verm. 6 v. Rotterdam n. Hamburg. Ida D, verm. 6 v. Creeksea n. Antw. Ilias, 6 v. Amsterdam n. Gothenburg. Import, 6 v Rotterdam n. Lissabon. Joost, 5 Kiel gepass. n. Domsjo. Jaba, 6 v. I-Iirsthals n Rotterdam. Koningin Juliana, G v. Norrkoping n. Southamp ton. Larix, 4 te Kalix. Mentor, 5 v Demerara n. Nickerie. May Mere, pass. 6 Vlissingen n. Antw. Maasborg, 6 v. Amsterdam n. Drogheda. Marcella, 6 v. Rotteidam n. Iirkcaldy. Markab N, 8 v. Alexandrië te Londen verw. Nero, 5 v. Famagusta n. Limasol. Narval, pass 6 Vlissingen n. Leith. Nottingham, 6 v. Rotterdam n. Boston. Nassauhaven, verm. 6 v. Aarhus n. Rotterdam. Nautic, 7 v. Gent te Kopenhagen verw. Noorderlicht, verm. 6 v. Ronskar n. Topplla. Oranjepolder, 6 v. Londen te Rotterdam. Paraat, 6 v. Boston te Rotterdam. Philitas, 6 v. Roterdam n. Lissabon. Polaris, pass. 6 Vlissingen n. Antw. Rijnhaven, 6 v. Rouaan n. Duinkerken. Rio, pass. 6 Vlissingen n. Antw. Sporota, pass 6 Vlissingen n. Antw. Servus, pass. 6 Vllssingen n. Selzaete. Spurt, verm. 6 v. Londen n. Antw. Tilly, 6 Vlissingen n. Gent. Ton S, 8 v Swansea te Rotterdam verw. Taormina, 6 v. Numansdorp n. Stockholm. Theano, 6 v. Belfast te Dublin. Trito, verm. 6 v. Rotterdam n. Dublin. Venus, 7 v. Granville te Londen verw. Vrijburgh, pass. 6 Burling n. Casablanca. Whitsun, pass. 6 Vlissingen n. Landskrona. Willem Fortuin, 6 v. Rauma te Rotterdam. Westropa, verm. 6 v. Grangemouth n. Blyth. Wim (V), 6 v. Rotterdam te Gent. Westereems, 8 v. Raumo te Antw. verw. Zevenbergen, 6 v. Casablanca te Tunis. Zeehaan, 6 v. Gdynia n. Antwerpen. SLEEPVAAUT Blankenburg, 5 v. Antw. in de Nwe Waterweg. Noordzee, met twee hekfoelers 5 70 m. ZW Ouessant. Oceaan, 5 v. Antwerpen te Vlissingen. Tyne, 5 50 m. O. Malta met Louis Perrier. Witte Zee. 5 v. Dakar te Conakry. Zwarte Zee, 5 v. Hikari n. Sydney. Grootste keuze Prettigste bediening Aan onze moderne beluistert U ongestoord platen Uwer keuze. Voor fouten in telefonisch opgegeven advertenties kun nen wH geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. De Administratie De ijsbcreiding in Nederland staat onder strenge controle van de Keuringsdienst van Waren. Klas HOGE PRIJZEN 30.000 8840 ƒ5000 14318 ƒ2000 7626 1500 2934 10172 21740 ƒ400 2411 5081 7046 8379 9990 10849 11271 11601 19319 19979 200 1288 156o 1821 2771 2830 3260 3267 5665 5864 5883 5916 6049 6081 6656 6714 6851 7244 7260 9492 9698 9814 9933 10393 10588 10945 11498 11738 11864 13266 13734 13827 14037 14159 14424 14934 15080 15252 17042 17322 18284 18298 18600 18792 19051 19285 19457 21389 21420 1000 1005 11620 16450 16820 12043 14419 16725 16862 17639 S354 3947 4051 4132 4290 4898 (869 7980 8360 8391 8722 9023 12224 12319 12557 12834 .12926 15336 15709 15831 15973 16152 19882 20288 20656 21096 21107 Abbekerk, pass. 7 Ouessant 8 Antwerpen verw. Amerskerk, 6 te Antwerpen. Alcyone, 7 te Abadan. Aldabl, 6 v. Antonla n. Montevideo. Almkerk, 6 te Genua Altair, pass. 7 Ouessant n. Las Palmas. Alwaki, 8 te Colombo Appingedijk, 5 v. Rio de Janeiro n. New York. Amstelveen, 6 840 m. ZO. Kp. Guardafui. Amsteldiep, 6 te Kobe. Abbekerk, pass. 6 Finisterre n. Antw. Aagtekerk, 6 85 m. O. Jacksonville Alhena, 6 v. Bremen te Hamburg verw. Amstelstad, 7 Brisbane verwacht. Averdijk, 6 te Norfolk l._v 154 378 544 630 870 2016 291 510 729 3004 228 492 803 4012 205 458 779 5009 310 632 761 927 6015 354 589 819 7009 160 411 550 689 812 920 8004 234 536 894 9010 357 620 836 10017 173 297 579 743 1 '.012 242 058 065 175 205 398 407 556 571 655 661 934 943 022 034 294 361 534 540 803 814 017 064 280 300 505 520 850 900 031 053 215 277 480 513 780 801 052 059 340 372 647 661 796 799 948 974 163 201 364 372 637 696 836 866 027 030 170 178 441 443 556 584 707 718 819 822 927 941 033 036 244 247 595 619 901 911 012 109 368 371 621 666 903 910 019 020 178 209 325 336 598 602 759 763 020 025 253 266 087 122 126 247 262 275 408 415 473 574 595 596 684 692 728 970 973 060 069 081 383 404 412 569 570 608 856 952 954 078 080 105 327 338 343 528 550 554 923 936 949 063 076 098 289 332 407 594 597 657 812 818 837 060 088 227 385 470 481 663 711 718 850 863 880 246 257 262 405 441 490 706 723 747 893 897 899 045 055 075 200 249 251 447 453 478 592 597 622 735 736 738 828 839 847 984 996 135 150 196 291 322 380 639 648 735 938 956 975 139 161 187 423 430 451 677 696 744 936 940 943 051 076 094 210 223 225 397 418 461 616 628 652 773 793 844 053 126 131 293 306 323 PRIJZEN VAN 40.— 129 139 141 146 283 297 342 355 498 536 542 543 601 612 614 616 742 754 768 801 119 146 164 230 413 414 434 446 613 746 650 720 11U 155 217 224 366 403 404 481 584 722 774 779 991 998 156 157 165 191 425 432 441 445 687 689 704 719 930 991 132 141 147 156 490 504 595 599 1 722 725 736 753 I 896 904 911 925 272 292 296 344 491 492 548 558 760 763 789 793 915 935 965 102 118 123 127 253 289 323 354 501 509 516 537 625 638 655 656 746 750 752 753 857 890 892 896 204 208 225 229 408 441 480 530 774 780 829 871 993 199 226 346 348 462 466 571 594 773 784 805 832 955 99b 105 153 157 168 267 268 278 279 517 527 529 544 656 665 677 718 I 901 924 938 191 200 212 237 326 344 387 427 I 473 536 538 580 581 582 586 599 625 709 711 747 781 788 790 807 809 816 818 841 850 909 918 977 994 997 13006 008 013 019 021 030 063 086 133 136 197 238 256 298 312 384 390 445 456 469 473 510 583 587 592 635 640 645 659 661 666 685 691 692 707 708 751 799 865 909 .074 090 105 130 234 258 324 329 336 354 361 366 369 386 393 423 426 427 433 440 462 506 519 525 537 551 554 579 589 667 700 709 725 768 796 830 835 887 893 921 928 940 953 981 984 1011 089 097 104 134 140 207 2U8 211 220 221 222 340 352 385 394 412 420 432 455 457 467 487 50U 536 556 570 607 621 632 636 641 645 651 654 692 718 774 793 798 811 876 877 907 919 970 974 993 994 997 15045 158 196 255 281 284 397 400 416 506 533 631 659 677 680 688 710 725 743 771 772 774 777 790 839 856 858 866 881 884 896 924 939 978 16015 018 147 183 184 192 209 230 237 238 267 337 345 367 404 415 446 457 480 488 502 512 529 537 569 570 578 618 623 630 610 647 654 657 685 686 706 729 799 805 807 854 857 874 891 942 17001 072 150 161 167 189 215 237 245 256 277 378 388 398 407 425 444 484 549 564 565 610 654 667 674 680 687 715 740 742 764 784 790 844 977 18043 095 114 151 199 222 235 237 248 266 270 288 298 299 300 316 366 380 433 463 483 530 550 596 615 637 638 719 725 778 793 826 844 871 876 906 946 950 982 19000 1Ü023 048 074 091 092 120 128 J.68 188 221 222 229 r~ 306 409 448 459 471 473 533 574 584 634 659 681 686 718 728 729 768 770 783 794 797 866 877 928 940 993 995 999 C0024 026 055 100 113 121 152 179 204 212 239 268 277 279 305 313 353 376 377 402 428 444 462 505 545 572 577 631 655 657 660 685 849 851 860 S62 891 897 914 943 946 953 961 1001 003 098 102 127 142 199 219 237 243 244 246 271 320 353 355 359 393 404 434 504 519 520 534 560 612 627 633 664 677 686 739 742 759 797 805 844 858 859 904 919 942 947 959 VERBETERINGEN. 19182 toevoegen. 2746 moet zijn 2646; 2383 moet zijn 2382. 17484 moet zijn 17487.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 8